STADSNIEUWS BEURS VAN AMSTERDAM ASHRIN Bureau verdaagd Haarlem, 10 Juli Wisselkoersen MAANDAG 10 JULI Sterke aschregen te Kota Agoeng AGEND. MAANDAG ÏO JULI 1933 EEN GOUDEN JUBILARIS EERSTE PLECHTIGE H. MIS In de St. Liduinakerk ZONDAG TE ZANDVOORT Teleurstellende regenmorgen GEMEENTEZAKEN Kleingoed VERKEERSONGEVALLEN W ielrijders-botsing Niet uitgekeken Examens boekhouden TERUG NAAR VERVLOGEN TIJDEN TABLETTEN BRANDENREEKS In de Kerkstraat Te Heemstede Jaarvergadering „Thalia" Bouw kademuur Bouw transformatorstation Feest „Bo-Bar-Kei" ONGELUK BIJ DE VINKEBRUG Auto in het tramspoor Jubilea BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK R.K. BOND VAN ZANGVEREE- NIGINGEN IN N.-HOLLAND Het eerste concours te Hoorn Uitslag Consternatie onder de bevolking AUTO TE WATER GEREDEN Alle vijf inzittenden gered BLOEMENDAAL BENNEBROEK II Juli INSTELLINGEN HEEMSTEDE VELSEN s Haarlem's Dagblad viert morgen zijn halve- eeuwfeest. Bij de vele gelukwenschen, die onzen collega zullen bereiken, voegen wij gaarne de onze, want met eere neemt „Haarlem's Dagblad" zijn plaats in onder de belangrijkste provinciale bladen van ons vaderland. Alhoewel onze opvatting omtrent de taak van de Pers niet in alle opzichten overeenkomt met die van de redactie van het jubileerende blad, waardeeren wy in hooge mate de bekwame lei ding, in zakelyk en journalistiek opzicht, die „Haarlem's Dagblad" een uiterlijken bloei heeft gegeven, welke ongetwijfeld uitgaat boven de verwachtingen en de stoutste hoop der oprich ters. In dit verband mag zeker herinnerd worden aan den heer J. C. Peereboom, wiens levenswerk „Haarlem's Dagblad" kan worden genoemd. Met groote energie en benijdenswaardig journalistiek inzicht heeft deze bekwame man, geholpen door een yverigen staf van medewerkers, het aantal abonné's op zijn blad van enkele honderden tot vele duizenden opgevoerd. Maar dat niet alleen. De bloei bewees tevens, dat „Haarlem's Dagblad" op het openbare leven in onze stad en omge ving grooten invloed had en zoo mag worden getuigd, dat de jubilaris zijn aandeel heeft ge had in de prachtige ontwikkeling, die Haarlem en de buitengemeenten in de afgeloopen vijftig jaar hebben beleefd. De traditie, door den heer J. C. Peereboom gevestigd, wordt door zijn opvolgers, de heeren Rob. en P. W. Peereboom, op waardige wijze voortgezet. Met onze beste wenschen voor de toekomst, spreken wij cok de hoop en de verwachting uit, dat de zakelijke verstandhouding tusschen Haarlem's Dagblad" en de „Nieuwe Haarlem- sche Courant" even aangenaam moge blijven als zij tot nu toe is geweest. De St. Liduinaparochie vierde Zondag feest. Eén harer zonen, de weleerw. pater Zacharias Anthonisse O. M. Cap., in 1931 te Rome pries ter gewijd, droeg in de parochiekerk zijn eerste plechtige H. Mis op en zooais altijd bij derge lijke indrukwekkende plechtigheden was ook thans een groot aantal parochianen in de kerk aanwezig. De weleerw. pater werd aan het altaar ge assisteerd door den weleerw. pater Pachalus O. M. Cap. als diaken en den weleerw. pater Richardus O. M. Cap., rector te IJmuiden als subdiaken. Presbyter-assistens was de weleerw heer H. Sistermans, kapelaan der parochie. De feestpredicatie werd gehouden door den weleerw. pater Pachalus O. M. Cap., die tot tekst gekozen had „Doe dit te mijner gedach tenis". Spr. zeide zeer zeker aan het verlangen van ouders en parochianen te voldoen als hij de hooge waardigheid van het priesterschap be zong. Met treffende woorden schetste spr. de ontroering van den theologant, als deze uit de handen van zijn Bisschop het H. Priesterschap ontvangt. Als de Bisschop Gods Zegen over hem uitspreekt, dan, op dat oogenblik, voelt de pries ter zich apostel worden, dan wil hij de wtereld intrekken om de zielen voor God te veroveren en jubelt hij zijn dank aan God uit. De gewijde redenaar schilderde vervolgens de instelling van het H. Sacrament des Altaars, de Biecht, het Priesterschap en het afscheid van Jezus van Zijn Apostelen, tot wie Jezus sprak: „Gaat en onderwijst alle volkeren". Spr. wenschte de ouders en de parochianen van harte geluk dat een zoon priester gewijd was. Begrijpt wel uw rijkdom, nu gij een pries ter van God hebt ontvangen, zoo zeide spr. tot de ouders. Spr. wees op de voorrechten en plich ten van den priester op het altaar, in den biecht stoel en op den kansel en eindigde zijn gloed volle predicatie met allen op te wekken veel voor den priester te bidden, vooral ook als deze aan de grens van Rusland arbeidt om de afge- vallenen weer tot den waren schaapstal terug te brengen. Het zangkoor der kerk voerde op zeer stem mige wijze de Mis „In honorem beate Mariae Virginis de Loreto" van Goller uit. Onder de H. Mis werd gezongen „O, Salutaris Hostia" van M. Hallen en tot slot de priester cantate „Hulde aan het Priesterschap" van J. Hoog. De feestdag werd besloten met een plechtig Danklof. De dreigende donderbui van Zaterdagavond heeft met enkele slagen veel regen gebracht. Hoe welkom zoo'n buitje ook mag zijn voor het uitgedroogde duin, men kan haast zeggen, dat elke druppel die valt, een cent schade is voor Zandvoort. Een groote en diepe teleurstelling is het dan ook, om Zondagmorgen gewekt te worden door kletterende regenstralen op het slaapkamer raam. Teleurstellend is het, als men dan buiten de badbezoekers ziet voorbijgaan, door den regen en den wind beplakt en beplekt in hunne dun ne, zomersche feestkleeding. Toch was het daarbij verheugend, dat er zoo ontzettend veel waren, die zich niet door re gen en door storm hebben laten weerhouden. Zij hadden plannen voor Zandvoort gemaakt en ze gingen dan ook naar Zandvoort. En zy, die zoo enthousiast waren, ze hadden gelijk. Want heel spoedig klaarde het weer op en was het regenleed vergeten. Ook de drukte op het dorp herstelde zich, vooral in het middaguur. Na de stoofhitte van een Vrijdag, na de groote verwachtingen, gewekt door het „einde lijk eens een zomersche Zondag", was deze re genmorgen een groote teleurstelling en een groote schade.'' B. en W. stellen voor de belans met verhes- en winstrekening per 1932, betreffende de com plexen van 182, 41 en 70 éénsgezinsarbeiders- woningen van de Woningbouwvereeniging „St. Bavo" goed te keuren. Zaterdagmiddag om even vier uur kwam mevr. B. per fiets uit de Nassaustraat en wilde voor een stilstaande tram in de Kruisstraat om rijden. Deze zette zich juist in beweging, terwijl links een autobus reed, gevolgd door .den 13- jarigen wielrijder v, d. B. Deze laatste wilde de wielrijdster voorrang verleenen en week waarom rechts uit. De stu ren van de beide rijwielen raakten elkaar, met gevolg, dat de jongen tegen de tram viel en beide handen en zijn linkerbeen bezeerde. Hij werd in een apotheek binnengebracht, waar de Ongevallendienst hem verbond, waarna hij per taxi naar de Mariastichting gebracht is. De wielrijdster, die haar linkervoet bezeerd had, is in het gebouw van den Gemeentelijken Ge neeskundigen Dienst aan het Kenaupark ver bonden. Doordat de bestuurder van een auto op den Heerenweg te Heemstede niet zag dat de voor hem uitrijdende auto stopte, reed hij tegen dien auto op waarbij beide auto's licht werden be schadigd. Persoonlijke ongevallen hadden hierbij niet plaats. Voor de praktijkexamens in het boekhou den vanwege de vereeniging van Leeraren in het Boekhouden te Amsterdam, zijn te Am sterdam en Haarlem 174 candidaten geëxa mineerd, waarvan 78 candidaten zijn geslaagd en 3 niet opgekomen. Men schrijft ons: Het gemeentepersoneel in Haarlem kreeg eind September 1915 een toeslag op de loonen om eenigszins tegemoet te komen aan de be vrediging der toenmaals hoogere levenseischen. Naast of misschien juister op deze toeslagen, waarbij met de grootte van het gezin werd re kening gehouden, kwam een algemeene ver hooging in 1918 en in het begin van 1919 kre gen de ambtenaren een som in eens te incas- seeren. In dit laatste jaar kwam het kinder- suppletieloon, zooals wij het nu nog kennen, en in Mei 1820 werden de diverse salarisregelingen vastgesteld. In die dagen was men zich heel goed bewust, dat, om ons maar tot twee cate- goriën te bepalen, de werklieden percentsge wijze méér omhoog gingen dan de ambtenaren. In openbare raadszitting werd er over gediscus sieerd en werd van ongelijke verhoudingen, on gunstig voor de ambtenaren gesproken, doch dit werd toen direct weerlegd door andere raadsleden, die betoogden, dat ten eerste er aanwijsbaar verschil bestaat tusschen noodza kelijke- en niet-noodzakelijke levensvoorwaar den en ten tweede al de verschillen in procenten kleiner de afstanden in feitelijke be dragen grooter werden. Dit laatste is duidelijk te maken door bijvoorbeeld in de bedrijven de loonen der werklieden en de salarissen der directeuren naast elkaar te plaatsen en dan zien wij, dat de arbeidersloonen met gemiddeld 250 procent zijn gestegen, tegenover de salaris sen van de directeuren met ongeveer de helft van dat percentage. Maximaal steeg het arbei dersloon van f 15 op f 36 per week en wijzig den de wedden der directeuren van 4000 in 5000 gulden en 9000 in 10.000 gulden per jaar. Zijn de verschillen in procenten zeer ten na- deele van de heeren directeuren, het zal toch geen tegenspraak ondervinden, dat in feite het verschil in geld, vroeger slechts f 3220 en f 4220 was en na de laatste verhoogingen steeg tot een marge van f 7128 en f 8128. In belde becijfe ringen komt men ongeveer tot dezelfde verhou dingen 780 4000 en 5872 9000 of 1 tot 5. Om echter in overeenstemming met de waar deering van den arbeid en de levenseischen re kening te kunnen houden, dient men de jaar wedde in twee deelen te splitsen, want de alge meen hoogere levenseischen maakten de ver hoogingen noodzakelijk en dus is de vraag wel ke zijn de noodzakelijke en vaste huishoudelijke uitgaven? Voor den werkman geldt zijn gan- sche weekloon of laten wij de uitgaven voor enkele bekende dingen luxe noemen, dan dur ven wij het percentage noodzakelijke levensbe- noodigdheden op 90 pet. van zijn inkomen te stellen, doch van den directeur zal dat toch beduidend lager gesteld moeten worden. Niet lang geleden hoorden wij het een directeur zelf dit op 60 procent schatten. Ingaande 1 Januari 1932 werden de inko mens van gemeentewege met 7 pet. gekort en nu onlangs werd besloten 1 Juli het volle wet telijk toelaatbare pensioenpremieverhaal op te leggen. Een tweetal verslechteringen van zoo- danigen omvang als wel haast nergens nog werd toegepast en zoo kort op elkaar. In verre weg de meeste gevallen werd mindr opglegd, dan aanvankelijk was voorgesteld, terwijl men bijna overal rekening hield met de laagst be zoldigden. Deze laatst bedoelde groep moet dan minder offeren dan de beter gesalarieerden. De premieheffing volgens de Pensioenwet heeft echter een tegenovergestelde uitwerking, daar boven de f 3000 per jaar de pensioenstorting vermindert, omdat boven dat bedrag de premie voor weduwen- en weezenpensioen vervalt. Daar van het gemeentepersoneel uit finan- cieelen nood een „offer" wordt gevraagd, kwa men er in den gemeenteraad stroomingen naar boven, die een gelijk percentage inkomstenver mindering beoogden en zelfs door eene pro gressieve schaal toe te passen bij de tijdelijke korting het offer naar draagkracht te laten brengen. Men redeneerde, dat men beter een tweeduizend gulden kan missen van f 12000 dan een twee honderd van f 2000. Speciaal de R. K. raadsleden hingen dit laatste denkbeeld aan en formuleerden een voorstel om daartoe te komen. Aanvankelijk stelde men voor wel de pensioenstorting te aanvaarden, doch de tijde lijke korting op te heffen en maximaal 4 tot maximaal 12 pet. der jaarwedden in te hou den. Wij hebben ons er eens toe gezet om tot 'n overzichtelijk staatje te komen, waaruit kan blijken, dat men aan liet benoodigde geld zou- kunnen komen en hoe men geleidelijk meer laat betalen door hen, die het zooals de R. K. raadsfractie 't bedoelde 't best kunnen missen. Hiermede bereikte de fractie tevens een vol komen éénheid in eigen boezem, hetwelk toch ook veel waard is. Wij kwamen tot t volgende staatje. Tot en met f 1000 per jaar korten 2 pet.; plus de pensioen premielOJ^ pet. Tot en met f 1500 per jaar korten 2% pet.; plus de pensioenpremie 11 pet. Tot en met f 2000 per jaar korten 3 pet.; plus de pensioenpremie 11 >4 pet. Tot en met f 2500 per jaar korten 3'A pet.; plus de pensioenpremie 12 pet. Tot en met f 3000 per jaar korten 4 pet.; plus de pensioenpremie 12 A pet. Tot en met f 3500 per jaar korten 5 pet.; plus de pensioenpremie 12.71 pet. Tot en met f 4000 per jaar korten 6 pet.; plus de pensioenpremie 13.12 pet. Tot en met f 4500 per jaar korten 7 pet.; plus de pensioenpremie 13.67 pet. Tot en met f 5000 per jaar korten 8 pet.; plus de pensioenpremie 14.30 pet. Tot -en met f 6000 per jaar korten 9 pet; plus de pensioenpremie 14.75 pet. Tot en met 7000 per jaar korten 10 pet.; plus de pensioenpremie 15.35 pet. Tot en met f 8000 per Jaar korten 11 pet. plus de pensioenpremie 16.06 pet. Tot en met f 9000 per jaar korten 12 pet.; plus de pensioenpremie 16.83 pet. en verder hetzelfde maximale percentage korten. Geleidelijke progressie, welke boven de f 3000.sneller mag oploopen, daar dan de pensioenpremie ongeveer evenveel degressie vertoont. Indien het al beslist noodig geacht werd, zouden, om het vereischte bedrag te be naderen, de vijf eerste percentages met een lA procent kunnen worden verhoogd, doch men Uitsluitend verkrijgbaar In da oranje-bandbuisjes van 20 iabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 ets. achtte het voldoende, daar men tegemoetkoming wilde betrachten. Het college van B. en W. wilde er niet aan en uiteindelijk maakte men er 4 K en 9 °/o van, waardoor de verlangde pro gressie al zeer in gevaar kwam te loor te gaan. In het gegeven geval had men dan ook beter gedaan het egalisatievoorstel over te nemen of te stemmen voor het voorstel-Boes, dat de tijdelijke korting in omgekeerde volgorde der pensioenstorting wilde tot een gezamelijk per centage van 13. En hoewel de progressie zoo goed als verdwe nen is, gaat de burgemeester toch tegen het raadsbesluit in beroep, omdat de hooger bezol digden zijns inziens onredelijk en onbillijk wor den getroffen. Je moet maar durven. In strijd met de wet? Neen, want de Pensioenwet wordt onverkort uitgevoerd. In strijd met het alge meen belang? Neen, want het algemeen belang vordert juist een belasting naar draagkracht. Bovendien zien wij diverse kortingen bij het Rijk, de provinciën en gemeenten progressief toegepast, hetwelk bij het Rijk juist nogal scherp Is doorgevoerd. De burgemeester zeide in de raadsbesluit zoo iets van: bij de verhoogingen minder en bij verlagingen meer te laten op brengen, is onbillijk en algemeen gaat het ge rucht, dat men ten stadhuize met zijn ziens wijze accoord gaat; niet het minst in de hoogere kringen. Wij dachten, nu gaan wij eens andere vergelijkingen treffen en zien hoe de toestand was in de tijden, dat men verhoudingen zoo keurig vond, al viel er heel wat op af te din gen. Wij vergeleken twee gemeentebegrootingen met elkaar, die van het dienstjaar 1917 en van 1932 en waren zeer verbaasd, want wij zagen bij personen inkomstenverhoogingen om van te watertanden. Een zekere mijnheer A. had toen 1600.en dit jaar 6500.Mijnheer B. f 1200.en nu 5500.en zoo voorts. Die heeren waren toen al getrouwd, dus op een zeke ren leeftijd en maakten promotie, hetwelk over het algemeen voor den werkman is uitgesloten. De personen los latende kwamen wij tot de functies. In 1917 waren er op het stadhuis 1 griffier; 1 controleur en 4 hoofdcommiezen en dit jaar 1 griffier; 3 administrateurs; 4 refe rendarissen en 11 hoofdcommiezen. Al geven Wij gaarne toe, dat de werkzaamheden veranderd en vermeerderd zijn, te ontkennen valt het niet, dat er voor de betrokkenen heel wat perspectief in de beweging zat en hoe functiën gecreërd zijn, waardoor verhoogingen ontstonden. Een en ander overwegende is het ons onbe grijpelijk, waarom de burgemeester bij een hoogere instantie in beroep is gegaan en wordt Z. E. A. dan ook weinig kans op succes gegeven. Moge de gemeenteraad meer treden in de ge dachte van het voorstel der rechterzijde, hetgeen toch ook van de socialisten mag verwacht wor den. Door elkaar niet te begrijpen, hetzij met, hetzij zonder opzet, worden de belangen der zwakkeren het slechtst behartigd en politieke fortuintjes zijn uit den booze, wanneer er elders slachtoffers vallen. Zondagmorgen omstreeks 12 uur brak brand uit in perceel Kerkstraat 24. De bewoner had bij de brandende kachel in de voorkomer een over all vlam gevat. De overall en een steel verbrand den. Een politieagent heeft den brand met eenige emmers water gebluscht. De brandweer was aan wezig, doch behoefde niet op te treden. Zondagmiddag om kwart voor drie brak brand uit in de Esschilderstr. 2 rood, in het photografisch atelier van G. K. De brand werd ontdekt door een bewoner van perceel No. 8. De bewoners van het perceel 2 rood waren afwezig. Het vuur brak uit in een kast onder de trap, die gebruikt werd voor het bewaren van waschgoed en rommel. Een daarin geplaatste electrische strijbout, die voor het vertrek gebruikt was, heeft waarschijnlijk hier aan schuld. Met een straal op de waterleiding heeft de brandweer het vuur gebluscht. Zaterdagmorgen ontstond een begin van brand in een perceel aan den Binnenweg te Heemstede, bewoond door den heer K. Een schilder was aan den buitenkant bezig de verf van een kozijn af te branden, waarbij de vlam door een opening in het kozijn naar binnen schijnt te zijn getrokken. Een gordijn geraakte daardoor in brand, doch werd door den bewo ner gebluscht. De brandweer, die was gealar meerd, behoefde geen dienst te doen. Haarlems gemengd tooneel „Thalia" voor Roomsch Katholieken houdt Woensdagavond in de Bilderdijkzaal bij Brinkmann zijn jaar vergadering, waarvan de agenda o.m. vermeldt een opwekkend woord van den hoogeerw. heer deken Sondaal, tot de leden en donateurs der vereeniging. Ook komen een bestuursverkiezing en de sa menstelling van een donateurs- en vlagcom- missie aan de orde. Hedenmorgen werd door den directeur van Openbare Werken, alhier aanbesteed het ma ken van een kademuur langs het Korte Spaar- ne, ter lengte van pl.m. 30 M., laagste inschrij vers waren H. Baks en H. Steenkist voor f 3330. De directeur van Openbare Werken heeft Maandagmorgen alhier aanbesteed de bouw van een transformatorstation aan de St. Bavo- straat, alhier. Laagste inschijver de heer Eb bing, alhier voor f 3385. Donderdag zal de buurtvereeniging „Bo-Bar- Kei" de feestelijke jaarvergadering houden. O.m. zullen dan besproken worden voorstel len voor de viering van het 5-jarig bestaan in de maand October a.s. met een groote najaars- week, versiering der straten, uitloven van prij zen, enz. Ook de bestuursverkiezing komt Donderdag aan de orde. Circa 1 uur Zaterdagnacht geraakte bij a Vinkebrug op den Rijksstraatweg Haarlem Amsterdam een vrachtauto in het tramspoo Door de activiteit van den overwegwachter E van post Vinkebrug der N. S. werden de be treffende instanties ten spoedigste gewaar schuwd. De deraillementwagen der N.Z.H. Tram ruk te uit om zoo noodig assistentie te verleenen bij het vrijmaken van de trambaan. By aan komst bleek echter dan men erin geslaagc was met eigen middelen den rijweg te berei ken. Slechts een aantal stuk gereden beton nen palen van de afrastering waren de stille getuigen van het feit dat een auto een slip pertje had gemaakt. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Heden herdenkt de heer Hoogervorst den dag, waarop hij vóór 25 jaar als timmerman in dienst trad by- de Gem. Waterleiding van Amsterdam, pompstation Leyduin. Nadat het geheele personeel zich hedenmor gen om half elf in een lokaal verzameld had, sprak een der opzichters, de heer Poules, den Jubilaris op zeer waardeerende wijze toe en bood hem een oorkonde van de gemeente en, namens werklieden en ambtenaren, een leeren fauteuil aan. Een der collega's, de heer* Verheul, huldigde den jubilaris namens hete personeel Het feest werd later in intiemen kring voort gezet. Zondag jJ. herdacht de heer J. Backer den dag, dat hij vóór 25 jaar als bode van „Zieken zorg" werd aangesteld. Vrijdagmiddag JJ. werd hy in de fraai ver sierde bestuurskamer binnengeleid, waar het ge heele personeel zich reeds verzameld had en waar de jubilaris werd toegesproken door den voorzitter van de personeelesvereeniging, den heer N. J. Sandorp, en den administrateur van „Ziekenzorg", den heer C. Baay, die hem na mens het geheele personeel een gouden horloge met inscriptie aanbood. Nog verschillende an dere leden van het personeel hielden toespraken tot den jubilaris. Zondagavond werd hij door het dagelijksch bestuur van „Ziekenzorg" in zyn woning ge huldigd, waarby de voorzitter, de heer P. Bruyn, den jubilaris toesprak en hem een schryfbureau aanbood. Nog verschillende andere blijken van belang stelling ontving de jubilaris. Geboren: 6 Juli: z. van M. M. ScholsDek ker; 7 Juli: d. van P. W. v. d. HeijdenKrantz; z van C. M. den Ouden—Juffermans; z. van E NoortHertenstein; 8 Juli: d van J. P. Bloem v. Oostend. van T. v. EmbdenOrt. Ondertrouwd: 8 Juli: H. J. Bruns en A. K. Bredeck Overleden: K. Hartel—Rodenhuis, 68 j.. Nieuwe Gracht; P. T. L. Heidvelt, 73 j., M. van Heemskerkstraat; 7 Juli: P J Haas, 69 j., Kruisweg; J. VerboomBijster, 59 j., Gasthuis straat; 8 Juli: B. Dijkhuizen, 10 mnd., Maas straat. Het eerste concours van den R. K. Bond is een succes geworden in vele opzichten. Het weer dat zich aanvankelijk slecht liet aanzien, werd spoedig door de zon doorbroken, en zoo kon de wedstryd op het terrein van het Park hotel worden gegeven. Het concours werd ge geven ter gelegenheid van het lustrum van de R. K. Gem. Zangvereeniging Viribus Unitis te Hoorn. Zaterdagavond gaf de R.K. Harmonie „Apollo", dirigent Leo Koning, een eere-con- cert, dat zij welwillend aanbood. Niet alleen was dit concert bedoeld als een begin voor het concours, maar meer nog als een huldiging voor „Viribus Unitis". Er was sfeer dezen avond. De feestelijk ver sierde tuin met muziektent, een groot aan dachtig publiek, de toespraken en de aanwe zigheid van zooveel notabelen van wien wij noemen dên hoogeerw. heer deken J. P. Hui- bers en mr. H. C. Leemhorst, burgemeester van Hoorn, dit alles verhoogde het cachet. Het pro gramma stond op hoog peil. De feestvierende vereeniging zong een drie tal mooie koorwerken. Koor en directeur werden gehuldigd. Zoo was deze avond een subliemen inzet. Het was Zondag druk in Hoorn. Bussen en auto's, fietsers, alles bracht koristen. Ten stadhuize werden door den nieuwen burgemeester, mr. Leemhorst, de dirigenten en voorzitters der resp. vereenigingen ontvangen. Om pl.m. half twee werd met het concours begonnen. Laten we niet vergeten op te mer ken de keurige regeling en het vlot verloop, wat voor een eerste concours tip top in orde was. Daarvoor is een woord van hulde aan het hoofdbestuur en de medewerkers wel op zyn plaats. De jury bestond uit de heeren Alph. Vran- ken, (toonkunstenaar)A'dam en J. P. J. Wierts (toonkunstenaar), Den Haag. 4e Afdeeling Gem. Koren: Zang en Vriendschap (Wognum) 2e prijs 196 punten. R. K. Kunstgenot (Edam) le pr. 200 punten. R. K. Gem. Koor (Westwoud) le prys 207 p. Excelsior (Spierdyk) 2e pr. 183 p. St. Caecilia (Goom) le pr. 207 p. Zanglust (Zaandam; 2e pr. 185 p. St. Theresia (Ooster-Blokker) le pr. 222 p. 3e Afd. Gem. Koren: Zang en Vriendschap (Heiloo) le pr. 230 p. St. Ambrosius (Nibbixwoud) 2e pr. 182 p. St. Caecilia (Weere) 2e pr. 129 p. Onss Genoegen (Zwaagdyk) 2e pr. 175 p. Kunstgenot (Assendelft) 2e pr. 199 p. St. Theresia (Wervershoof) le pr. Arti et Religioni ((Enkhuizen) le pr. 115 p. St. Caecilia (Onderdijk) 2e pr. 185 p. Alkm. R. K. Gem. Koor (Alkmaar) le pr. 222 p. 2e Afdeeling Gem. Koren: St. Caecilia (Spanbroek) Ie pr. 227 p. 2e Afd. Mannenkoren: R. K. Mannenk. St. Caecilia (Zaandam) le pr. 218 p. le Afd. Gem. Koren: Viribus Unitis (Hoorn1 le pr. 221 p. Internos (Zaandam) le pr. 249 p. le Afd. Kwartetten: De West-Friezen (Wognum) le pr. 216 p. Afd. Uitmuntendheid Gem. Koren: Nieuw Leven (Medemblik) le pr. 227 p. Eere-afdeeling Mannenkoren: R. K. Mannenkoor St. Caecilia (Weesp) le ;>r. 258 p. De vereenigingen welke den extra prys be- LONDEN, 10 Juli. (Reuter). De heden gehouden zitting van het bureau der Economische Wereld conferentie eindigde zonder een Jefinitieve stemming. Algemeene werd goedgekeurd, dat de zilver commissie haar werkzaamheden kan voortzetten en dat voorzitter Mac- donald de rapporten der verschil lende sobcommissie afwacht, om om deze vervolgens aan de leden van het bureau voor te leggen. Daarop verdaagde zich het bu reau, zonder een tijdstip voor zijn volgende bijeenkomst vast te stel len. TELOKBETONG, 10 Juli. Aneta). Kota Agoeng werd plotseling in groote duisternis ge huld door een sterke aschregen. Onder de bevolking ontstond consternatie, zy vluchtte uit de woningen. De chef van den telefoondienst te Tandjong Karang kon geen verbinding met de plaatse- lyke autoriteiten krijgen. De aanwezige landskantoren te Kota Agoeng zijn verlaten. Het personeel van den telfoondienst kreeg uitdrukkel last uit Tandjong Karang om op zyn post te blyven. In den afgeloopen nacht te omstreeks twee uur is een auto van den heer Boon uit Medem blik, die van de kermis in Wijdenes kwam, tus schen Hoorn en Wognum te water gereden. In gen scherpe bocht heeft de wagen te snel gere den, zoodat eerst twee jonge boomen werden ontworlteld, daarna een telfoonpaal werd ge raakt en de wagen vervolgens in de groote vaart verdween, De vyf inzitenden, een dame en vier heeren, hebben de ruiten stukgeslagen en wisten zich zoo te redden. Aande voorzijde van de vaart kwamen zij weer uit het water. Voor zoover noodig, zijn zij door dr. van Wese- maele verbonden en daarop met een anrderen auto naar huis gegaan. haalden, voor liet hoogst aantal punten in hun afdeeling waren: St. Theresia (Ooster-Blok ker) met 222 p.; Zang en Vriendschap (Heiloo) 230 p. R. K. Mannenkoor St. Caecilia" te Weesp hoogst aantal punten v. d. geheele concours, groote zilveren lauwerkrans, beschikbaar ge steld door Mgr. M. W. A. Wytenburg, Regent van het Seminarie Hageveld (Heemstede). W. S. De Tuinbouw naar Engeland Hoewel ver schillende leden van de afd. Bloemendaal van „Tuinbouw- en Plantkunde" er reeds aan be gonnen te wanhopen, dat er nog ooit iets van komen zou, (reeds 7 jaar lang is 't plan al in de pen!) is 't thans zoo goed als zeker, dat de excursie naar Engeland dezen zomer zal plaats hebben. De datum van vertrek is vastgesteld op 5 Augustus. Een zeer aanlokkelyk programma is opgemaakt. Verschillende kweekerijen, parken en buitens zullen bezocht worden. Echter zal tevens 't aangename aan 't nuttige verbonden worden. Londen staat dus ook op 't programma. De reis, die een week zal duren, gaat over Vlis- singen. Daar er nog mogelykheid bestaat van pro gramma wyziging kunnen we het programma nog niet vermelden. R.K.V.V. B.S.M. By de opening van de jaarvergadering van de plaatselyke R.K. Voet balver. B.S.M. memoreerde de voorzitter o.m. het tienjarig bestaan der vereeniging, onlangs op welgeslaagde wijze feesteiyk herdacht en wenschte de vereeniging een nog grooteren bloei toe by het bereiken van het tweede decennium. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging nog steeds vooruitgaat in ledental en nu reeds vyf elftallen in het veld staan. De secretaris was verheugo over de goede onderlinge verstandhouding in B.S.M. Het verslag van den penningmeester wees over seizoen '32-'33 aan inkomsten een bedrag van 1363.30, aan uitgaven 1352.74, batig sal do 10.56; totaal batig saldo 40.06. De inkom sten en uitgaven over het seizoen '33'34 wer den begroot op 1250. Na de goedkeuring der kascommissie werd als Sociëteit „St. Bavo" R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur R.K. Commissie voor Beroepskeuze 8 uur Gemengd Koor „Onder Ons" 8 uur Bestuur Overheidspersoneel 8 uur. Rembrandt-Theater. - Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Palace. Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater. Bioscoopvoorstellingen en va riété, 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Rechtskundig Bureau, half 9 R. K. Kr aamverzorging, 23 uur St. Caecilia, 8 uur Ontwikkelingscursus R. K. Volksbond, 8 uur Commissie Lichamelijke Opvoeding, kwart over 8. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling door George Robert, 8.159.15 uur. Hotel „Dreefzicht" Vereeniging J. J. Cremer Schimmenspel door „De Waagspelers", half 9. Gebouw Kamer van Koophandel Nassau- plein Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en omstreken, half 8. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstelling en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor-Soundtheater Bioscoopvoorstellingen en variété, 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen by mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Kraamverzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhuis vest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 23 uur, St. Bavo, Smedestraat 23; Donderdag van 2—3 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 77.30 uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrydagavond van 78 uur Kinderhuisvest 25 rood. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 24, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haar lem. Tel 11671. R.K. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis" Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 22.30 uur in de wijklokalen: Clubhuis Raad huisstraat 11; Begynhof 2; Damiatestraat 1; Leidschevaart 2. voorzitter herkozen de heer J. v. d. Mey, tot se cretaris de heer C. Kokkelkoren, tot commis sarissen werden gekozen de heeren J. v. d. Reefs en K. G. Deelissen. Tot leden van de kascom missie werden gekozen de heeren P. van Bezu en A. Timmeren; tot leden van de elftalcom missie W. v. d. Meij en K. G. Deelissen. Na een speech van den voorzitter feliciteerde de geestelijke adviseur nog het eerste elftal met zyn promotie. Hij was verheugd over den goeden geest in de vereeniging. Na een vruchtbare rondvraag volgde sluiting. Concert. Gisteravond gaf de plaatselijke muziekvereeniging „Kunst na Arbeid" een open luchtconcert in de muziektent. Het mooie weer lokte vele muziekliefhebbers naar buiten en er heerschte dan ook een ge zellige drukte in de Schoollaan. Er werd - goed gemusiceerd en het gebodene werd ten zeerste geapprecieerd. iSTSViUSIR» R. K. Voetbal. De laatste wedstryd, die B. S. M. in de promotie-degradatie-competitie tegen Z. P. C. nog te spelen heeft, is gisteren niet gespeeld, daar bij den D. H. V. B. bericht van uitstel gekomen was. Mooi succes. Op de groote jaarlyksche na tionale Lathyrustentoonstelling te Aalsmeer, georganiseerd door de Ned. Lathyrusvereeni- ging, behaalde de heer B. Nieuwenhuis, chef- kweeker van de firma van Empelen en v. Dyk, in de afd. „prysvraag groep vaklieden" den eer sten prys, een f raaien zilveren beker. Gemeenteraad Er wordt een openbare ver gadering van den Raad der gemeente gehouden op Dinsdag 11 Juli, ües namiddags 7 uur, ten gemeentehuize. MAANDAG, 10 Juli Vorige koersen Heden uonden 8.24 8.23« Berllln 59.30 59.25 Partis 9.71)4 9.71 Brussel 34.62)4 34.60 Zwitserland 48.00 48.00 Weenen kopenhagen 36.70 36.76 Stockholm 42.70 42.50 Oslo 41.50 41.50 New York (cable) 1.75)4 1.72)4 Rome 13.27)4 13.17)4 Praag 7.40 7.40 Madrid 10.90 20.70 Vorige koersen Heden Staatsleenlngen 5 Nederland lals 100)4 ICOJt Nederland 1916 110)4 100)4 4% Nederland 1917 100)4 lOOH 4 Nederland 1931 96 95)4 6 Nederl 1982 10054, 100%, 4"A N md 1926 AB «J» «H 5V4 Youngleen 1930 3'^ Banken koloniale Bank 75)4 73 Indische Bank 69)4 67 Cert Handel-MM 68 06 industrieën UnUevei 100S4 98)4 Calve Delft 70 68 Alg Kunstztlde 31 3054 Van Berkel'e Pat23 32 Nieuwe Philips I75H 167)4 Ktlch Accoustlek 'lXó 'H Ned Ford145)4 140 ludustt Buitenland Anaconda 13'X« 135i Bethlehem Steel 3354 31)4 O. S. steel 4554 43)4 O S beathei 10 9H Intero Nickel '4)4 1334 Stand Brands 19»§ ,8y* MUnboun Boeton Mynbouw 12)4 12)4 Alg. Exploratie 130 i26 Red lang Lebons 97 96 Petroleum Daboes 16 16 Kon Olie 185)4 17754 Perlak 102 102 Peudawa6 6 Continental Oil 13)6 12)6 Shell Dnlon OU 7)4 7)6 Vorige koersen Heden Rubber Adam 1 Bandar SUau V 1. 3 O. Allied Scheepvaart Java Ch. Japan HoU. Amerika btln Dito Qem Elgend Kon Ned Stoomb iCheepvaart-Onle Sulkei a. V. A Jav Cultuur N I 8. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem l'abak DeU Batavia Jude Dell Oostkust ■enembab ■ipoorwegen Waoasb Erie Kansas City South south Rallw Chic Milw Maxwell L. Gr 92)4 88)4 70 67 41)4 39 27)4 26 26 25 44 43 40 38 2)4 2)4 36 36 23 22 22 22 17)4 16 6b 63 230 221 137 132 98 95 6)4 6 48 47 31.00 31.05 150 143 145 144 25 24 150)4 148 *2)4 87 4)4 15)4 454 13)4 16 15 21 20 45» 4)4 -I 21)4 Ex-dividend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2