Stadsnieuws De „Heemskerk te Odda Angstige cijfers IZWITISERSCHE BALSEM VRIJDAG 14 JULI R.K. LYCEUM Toelatings- en overgangsexamens G. BLANKERS 'T HOOFT t Groot figuur in de Haarl'meer DE KOOPMAN IN KOFFIE Men zij gewaarschuwd! VERBETERING JULIANALAAN Aanplant nieuwe boomen GEEN VRIJ KAMPEEREN Te Bloemendaal BRUTALE INBRAAK Gaten in raamkozijn geboord FIETS- EN WANDELPAD WEL NOODIG Toch geen aanleg door schuld van particulier Expositie „Kunstzaal Reeker" 99 Twee matrozen, die na een bezoek aan een gietscher werden ver mist, uitgeput terug Kleeren aan flarden ARNHEM 700 JAREN STAD Een feestnummer RUBENSTENTOONSTELLING Te Amsterdam bij Goudstikker Afschuwelijk ongeluk Tekort op hegrooting R.K. Volksbond Verlof personeel op arbeids contract in 's rijks dienst Personalia Bezoek aan Den Helder Als de K.RoO.-vloot uitvaart Veertien groote stoomschepen en 3600 excursisten POLITIEBOND „ST. MICHAËL' De tweede congresdag te Heerlen VRAGENBUS VOETBAL Een buitengewone voetbal wedstrijd WATERPOLO H.V.G.B.D.W.R. 2—1 LAW NT EN NIS De internationale kampioen schappen van Noordwijk DAMMEN ZEESTRANDWEDSTRIJD Damclub „IJmuiden" I tegen „Haarlemsche Damclub" I BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP 71/2 CADRE Van Belle behaalt een nieuw wereldrecord moyenne DUIVENSPORT P.V. H.A.K. ZEILEN HAARLEMSCHE JACHTCLUB Kampeert op de Kagerplassen WANDELSPORT H.W.S.V. „Dudok de Wit" ZWEMMEN Volkszwemfeest HONKBAL Het programma Toegelaten tot de eerste klasse: C. van den Bergh, G. Dobbe, Th. Dobbe, C. Dopheide, A. Gottmer, A. Hasselman, Th. Hekker, R. Hoyng, A. Koelen, Th. Koot, A. Langemeyer, A. Nelis- £en, G. Nielen, W. Reynen, J. de Ryk, H. Sips, L. Tepe, H. Kuipers, A. de Loor, R. Spruyt, R, Kesseier, C. Lindner, J. Mathot, Th. Mathot, F. Klein Schiphorst, B. van Wel, E. Bilars, A. Brandenburg, H. Lips, H. Peters, B. Rozen straten, H. Peeperkom, M. Delhez, H. van Hees, J. Strack van Schijndel, J. Dazert, C. Mohr, J. Thunissen, w. Beers, N. Gomes, P. de Jong, J. Bart, J. Koop, P. Kronenburg, J. Laan, B. Speet, J. van Manen, J. Mes, P. Kerkhoff, C. Beterman, H. Dhooge, P. Dekker, Th. Vermeu- len, J. Janssen, L. Haase, B. Bosse, A. Ver- kooyen. Bevorderd tot de tweede klasse: van klasse Ï~A.: A. Bakker, W. van der Bemt, H. Blom, A. Buys, N. Bijvoet, P. Castelein, A. Driessen, J. Egelie, A. Fibbe, J. Prancken, P. Francot, C Frankemölle, W. de Graaff, J. Hagemeyer, B. Hazenberg, B. van Hees, A. ten Hacken, L. Weterings. Herexamen geen. Afgewezen 5. Van klasse I.B.: J. Hollander, F. Jacobs, J. Janssen, J. Kamphuis, S. Keesom, H. Kimman, J- de Klerk, P. Klitsie, G Koop, W. Korstjens, G. Krom, Th. Kuenen, P. Laming, A. Lange- hieyer, Fr. Lindner, Th. Mattaar, P. van Soest, H. Jonkergouw. Herexamen 1. Afgewezen 6. van klasse I.e.: H. van der Mey, J. Meyer, L. Nieuwenhuys, Th. van der Pas, Th. Poel geest E.V., P. Reckmann, Th. Reith, Fr. Rob bers, L. Roozen, F. Roefs, A. van Saase, P. Smit, J. v. Soest, B. Steman, J. Stevens, H. Vader, J. van der Veldt E.V., J. van Vlijmen, G. Wennekendonk, H. Wiesman, L. Winnubst, F. Verkroost. Herexamen 0. Afgewezen 1. Bevorderd van de tweede klasse, van klasse 2.A.: j. Aukes M.L., J. van Beek, K. Bekkers, J. v. d. Berg, J. Bosman, J. Buffart, J. Burger, J. Butter, H. Bijvoet, J. Demmers, Th. Die- Pen M.L., A. Evers, J. Grutering, A. Haaze- voet M.L., L. van Leeuwen, H. Berkhout E.V. Herexamen 1. Afgewezen 5. Van klasse 2.B.: L. Bijvoet, P. Hoogeveen, P. v. Hooydonk, H. Hüffer, J. v. Iersel, J. Jacobs, G. Koot, J. Kranendonk, J. van Lieshout, Fr. Lindeman, G. van Lochem, J. Nelissen, F. de Neyn van Hoogwerf, O. Nieuwendijk. Herexa men 1. Afgewezen 7. Van klasse 2.C.: W. Koot, D. van de Pa- Voordt, G. Pieterse E.V., J. van Riel, C. Rob bers, N. Roozen, P. de Ruyter, J. Sauter, A. van der Sluys E.V., J. van Son, B. Sormani, W. Staphorst. J. Steman E.V., J. Straathoff, A. Verbeek, A. van der Zanden, J. Verkroost. Her examen 2. Afgewezen 2. Bevorderd van klasse 3 H.B.S.B.: J. vanBuu- ren, P. van Buuren, A. Dias Santilhano, S. Everard, O. Koop, J. Louryssen, A. Prins, A. Rombouts, G. Saelman, A. van der Sluys, W. Snel, Fr. Verkroost, A. Warger, A. van Gooi, F. van Kessel. Herexamens 0. Afgewezen 8. Bevorderd van klasse III Gymna.: A. Blank- Water, B. van Buchem, J. Sanders M.L., A. van Iersel M.L., H. van Oosten, G. van Wayen- burg, c. van Wel, A. IJland, R. Kleipool. Her examen 1. Afgewezen 4. Bevorderd van klasse 3 H.I.S.A.: J. Kars- kens, A. Korstjens, H. Krouwels, E. van Leu ven, J. Martinot, L. Prenen, L. Woudenberg, J. Dickmann, J. Hagemeyer (Aerdenhout), A Sips. Herexamen 0. Afgewezen 5. Bevorderd van klasse 4 H.B.S.B.: Chr. Bek kers, A. Brandenburg, L. Brinkman, H. Dazert, G. van Frankenhuysen, N. de Graaf, G. Horst huis, Th. Horsthuis, H. de Jong, H. Kuenen, Fr. Meltzer, H. Rohlfs, Ch. Warger. Herexa men 0. Afgelezen 6. Bevorderd van klasse IV Gymn.: Fr. van Boeckel, F. Gustenhoven, J. Hendrix, G. Krom hout, N. van Loenen, G. van de Pavoordt, H. Prenen, P. Stuifbergen, J. Uytdehage, Jan de Wit. Herexamen 0. Afgewezen 3. Bevorderd van klasse 4 H.B.S.A.: H. Cor net, J. Gubbi, A. Nieuwenhuys, J. Preide, B. Korsten, C. van Rijn, B. Sanders, H. Smak man E.V., J. Stam, N. van Syl M.L., Herexa men 1. Afgewezen 1. Bevorderd van klasse V Gymn.: Willy ten Berge, J. Bolle, G. Kenter, Joh. Kiewid, D. Kranendonk, Leo Povel, Ed. Hettema. Her examen 0. Afgewezen 1. M.L. met lof. E.V. eervolle vermelding. N.B. Om tegemoet te komen aan onvoorziene gevallen is voor het Lyceum nog een tweede toelatingsexamen vastgesteld op Dinsdag 29 Aügustus. Gedurende de vacantie kunnen de Lyceisten lederen Maandag, Woensdag en Zaterdag over het speelterrein beschikken. Van 611 Augus tus is het terrein gesloten. Het nieuwe schooljaar wordt geopend op Zaterdag 2 September met een plechtige H. Mis in de Kathedrale kerk te Haarlem 's mor gens om acht uur. In zijn woning aar den Aalsmeerderdijk na bij den Bennebroekerweg te Haarlemmermeer ls op 93-jarigen leeftijd overleden een der oud ste ingezetenen van die gemeente. De heer Gerrit Blankers 't Hooft heeft ruim 70 jaar in de Haarlemmermeer gewoond en dus de wor dingsgeschiedenis van den beginne af meege maakt. Als eigenaar van ruim honderd hectaren land was hij gedurende tal van jaren op landbouw gebied een bekende persoonlijkheid. De heer 't Hooft heeft in den loop der jaren verschil lende openbare betrekkingen bekleed en daarin vele goede diensten bewezen. Hij is destijds ge weest lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal, lid van de Provinciale Staten van de Provincie Noordholland, lid van den ge meenteraad gedurende bijna vijftig jaren (van 2 Juli 1868 tot 4 September 1917) waarvan een korten tijd van 9 Maart 1915 tot 2 Maart 1916 ook wethouder van Haarlemmermeer. Gedurende vele jaren was hij hoofd-ingeland van den Haarlemmermeerpolder, lid en voor zitter van het Burgerlijk Armbestuur, lid van het college van zetters, voorzitter van den Mili tieraad, kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Haarlemmermeer, sinds 1917 was hij rustend landbouwer en ambteloos burger. Het stoffelijk overschot zal a.s. Zaterdagmid dag op de Algemeene Begraafplaats te Hoofd dorp ter aarde worden besteld. De heer 't Hooft behoorde tot de Anti-Re- volutionnaire Partij. I SO«p60<+ p«' doos. Nfder'ondsch FobriLaol andere, dat inmiddels drijvende in zijkanaal B. is terug gevonden, een kerkboekje en een ro zenkrans. De rozenkrans wordt vermist. Verschillende bewoners van de omgeving van Lijnden zijn de dupe geworden van een z.g. koffiehandelaar uit Amsterdam. Deze persoon verkocht koffie en thee tegen een tamelijk hoogen prijs en gaf, als er 10 half ponden en 10 onzen thee waren gekocht, een zeer mooi tafelkleed cadeau, dat hij dan ook aan iederen kooper had laten zien. Doch nadat het kwan tum, op een half pond en een ons na!, gele verd was, is de koopman nooit meer terug gekomen. Verschillende huismoeders zitten nu nog te wachten op de laatste koffie en thee plus het mooie pluchen tafelkleed, maar dit wachten zal wel tevergeefsch zijn, want naar een ingesteld onderzoek uitgewezen heeft, was de koopman te Amsterdam niet op het adres, door hem gegeven, te vindenMen zij dus gewaarschuwd! Gelijk bekend is, behoeft de Julianalaan de noodige vernieuwing en verbetering. Dat deze tot dusverre niet is tot stand gebracht, vindt voornamelijk haar oorzaak in het feit, dat de tramrails, die reeds in Februari van dit jaar verwijderd zouden zijn, nog steeds in den weg liggen. De kans is evenwel vrij groot, dat binnen afzienbaren tijd de tram zal ophouden te rijden. Bovendien liggen in enkele gedeeelten van dien weg geen rails (n.l. vanaf het spoor wegviaduct HaarlemZand voort tot perceel no 142), zoodat met de werkzaamheden reeds ter stond een aanvang kan worden gemaakt, wat. met het oog op het aan het werk houden van werkloozen van geen gering belang is. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. van Bloemendaal voor, hen te machtigen tot aanleg van de Julianalaan en wel door goed te keuren een profiel van dien weg als volgt: een rijweg van 8 meter met aan weerszijden een rijwielpad van 2 meter, daarnaast aan weerszijden een 2 meter breed voetpad, waarvan een strook van 0.40 meter bestemd is voor het planten van boomen. Zij merken tevens op, dat, zoowel in verband met de verandering van het profiel alsook wegens de heerschende iepenziekte, de thans nog langs de Julianalaan staande boomen onver mijdelijk moeien vallen en vervangen zullen worden door linden. Het werk zal "en bedrag van 77.000. 83.000.van ae gemeente vergen, naar ge lang het uitkomende zand al dan niet gemak kelijk verwijderd kan worden. Naar aanleiding van het verzoek van het raadslid Schulz om de mogelijkheid te overwe gen om jeugdvereenigingen vrijstelling te ver- leenen om het kampeergeld (dat 2 per keer, dat een tent wordt opgeslagen, bedraagt), mer ken B. en W. van Bloemendaal het volgende op: De ko."ften, die het strand voor de gemeente met zich brengt, nemen steeds toe; daarom hebben dan ook B. en W. in overleg met de Haarlemsche en Amsterdamsche kampeerver- eenigingen het kampeergeld verhoogd met het tweeledig doel, n.l. als een kleine tegemoet koming in die kosten èn om al te groote deel name te weren. Zou dus voldaan worden aan het verlangen van den heer Schulz, dan zouden die kosten weer extra verzwaard worden. Wel is waar hebben de jeugdvereenigingen althans volgens verzekering van den heer Schultz zich bereid verklaard en den vullen rommel op te ruimen, doch uit ervaring elders is wel gebleken, dat zulks zeer oppervlakkig geschiedt. Willen die jeugdvereenigingen een kampeer gelegenheid scheppen, dan ligt het o.i. op haar weg een vast kamp te stichten. Voor kortston dig verblijf aan het strand biedt Zandvoort een zeer goedkoope gelegenheid. Op grond van het vorenstaande meenen B. en W. dan ook den raad ernstig in overweging te moeten geven geen wijziging te brengen in de bestaande regeling aan het strand. In een der afgeloopen nachten is bij den winkelier Z., wonende in den Spaarndammer- polder te Velsen, ingebroken. De daders heb ben zich toegang verschaft door twee gaten ir. het raamkozijn te boren, waarna de raampen met behulp van een lang voorwerp is terugge schoven. Van een schrijfbureau zijn de lader, en kastjes opengebroken. Uit een toonbanklade wordt een lederen geldzak met nikkelen knip vermist, inhoudende ongeveer dertig guiden. Verder worden twee damestaschjes vermist; het eene bevatte vermoedelijk drie gulden en het Bij B. er W. van Bloemendaal is ingekomen een verzoek van de vereeniging „Buurtbeiang Aerdenhout-Bentveld" om den aanleg van een fietspad er. van een wandelpad langs Elswouts- laan en Bovenweg te bevorderen. Naar aanleiding van dit verzoek deelen B. en W. van Bloemendaal mede. dat zij invoering van een éénrichtingsverkeer op de Elswoutslaan (zuid-noord) en op den Duinlustweg (noord zuid) overwegen met doortrekking van laatst genoemden weg over de Van Haemstedelaan naar de Vondellaan. Afgescheiden daarvan meenen zy, dat aan leg van eer. fietspad aan de oost- en van een wandelpad aan de westzijde van de Elswouts laan en B-.wenweg wel aanbeveling verdient, dat ook de familie Van der Vliet wel bereid is hare medewerking te verleenen door den on dergrond in bruikleen te geven, o.m. onder voorwaarde, dat de gemeente voor eigen reke ning die paden dan zou leggen; dat evenwel laatsgenoemde voorwaarde te bezwarend is voor de gemeente, die zich een vrij groote uitgave zou moeten getroosten om op den grond van particulieren paden aan te leggen, waarom in overweging gegeven wordt om aan adressante te berichten, dat aan haar verzoek niet kan wor den voldaan. West" is de heer H. P. Deinum alhier als hoofd bestuurslid herkozen. Aan de kweekschool voor bewaarschool-onder wijzeressen verwierven het diploma de dames E. Dijkstra te Bloemendaal en H. van Popta te Overveen. In de kunstzalen der firma Reeker, Wagen weg 102, zal vanaf Zaterdag 15 Juli tot en met 19 Augustus een tentoonstelling worden ge houden der werken van de twee Rotterdamsche schilders H. F. Bieling en H. C. Mac Lean. OSLO, 13 Juli (Reuter) Tijdens het ver blijf van den Nederlandschen kruiser „Jacob van Heemskerk" te Odda, in het graafschap Hordaland, maakten de leden der bemanning veelvuldig uitstapjes op de kust, vooral naar den Buar-gletscher. Echter is het zeer moeilijk om in dit berg achtig gebied den weg te vinden. Een der ochtenden begin van deze week ver trok eveneens een gezelschap matrozen om 7.30 naar den gletscher en bracht daar den dag door. Tijdens den terugkeer naar Odda raakten twee mannen zoek. De anderen konden hen niet terugvinden. Een hulp-expeditie werd daarop naar den glet scher gestuurd en des avonds om 10.30 werd een der vermisten gevonden. Hij was volkomen uitgeput en vertelde den leden der hulp-expeditie, dat hij den weg was kwijtgeraakt en door de bergen had geloopen. Zijn kleeren waren aan flarden. Ten slotte was hij doodelijk vermoeid geworden en toen de expeditie hem vond lag hij languit op den grond. De matroos werd terstond naar het zieken huis vervoerd waar men constateerde, dat hij een hersenschudding had opgeloopen en ver wondingen aan het hoofd had. De andere vermiste matroos slaagde erin zonder hulp den weg naar Odda terug te vin den. Bij gelegenheid van het zevenhonderdjarig bestaan der Stad Arnhem heeft het „Dagblad van Arnhem", dat deel uitmaakt van „De Ver- eenigde Katholieke Pers", een feestnummer doen verschijnen, dat zoowel naar zijn inhoud als uiterlijk uitstekend verzorgd is. Uit den tekst en de illustraties, waaronder vooral de puntige marktdag-krabbels van Herman Moer- lezer allengs 'n beeld van de Geldersche hoofd stad rijzen, zooals zij zich thans aan den drem- kerk uitmunten, gaat voor den aandachtigen pel eener nieuwe eeuw van haar bestaan op maakt tot feestelijke viering. Dit speciale nummer in den vorm van een weekblad bevat talrijke lezenswaardige arti kelen, waarin door „hervorragende" persoonlijk heden het veelnervige leven der stad wordt blootgelegd. Het zal ongetwijfeld luister bijzet ten aan de herdenking. In aansluiting aan het eerste bericht over de Rubens-tentoonstelling, welke de Kunsthandel J. Goudstikker N.V. ten bate van de Vereeni ging „Rembrandt" aanbiedt, kan thans mede gedeeld worden, dat de heer F. Koenigs te Haarlem, die, zooals bekend, is, de meest uitge breide particuliere verzameling van Rubens- werk bezit, zich bereid heeft verklaard zijn ge- heele verzameling op dit gebied, bevattende 26 schilderijen en schetsen en 19 teekeningen op de tentoonstelling te doen exposeeren. Het zal de eerste maal zijn, dat deze onvergelijkelijke reeks wordt tentoongesteld. Het Groningsch Museum heeft eveneens toegestaan de beroemde schets uit de nalatenschap van Dr. Com. Hof stede de Groot te exposeeren, terwijl het be kende portret door Rubens, dat reeds gedurende vele jaren in bruikleen bij het Frans Hals Mu seum is, ook zal te zien zijn. Verschillende toezeggingen van beteekenis ko men nog dagelijks in en zullen nog nader wor den bekend gemaakt. Naarmate het einde van dit parle mentaire jaar en daarmee de aan vang van het volgende naderbij komt worden de geruchten over het ka rakter van de komende millioenennota steeds angstwekkender. Algemeen berekent men tekorten-cijfers, die de sombere ge tallen van het Welter-rapport en van de vorige begrooting vér achter zich laten. De chefs van de departementen, die met de voorbereiding van een sluitende begroo ting zijn belast, spreken slechts in diepe mineur over hun taak. De onlangs opgeworpen cijfers van 150 en zelfs 200 millioen zijn alweer achter haald. Wij hoorden een ingewijde zelfs fluisteren: 300 millioen dat zou de helft van de heele hegrooting zijn. Dicht bij dit bedrag komt de raming van 260 millioen die de „Telegraaf" heeft opgevangen Zelfs wanneer men van dit bedrag de revenuen der omzetbelasting aftrekt die, gelijk bekend, door den minister op 80 millioen worden geschat dan komt men tot de noodzakelijkheid om 180 mil lioen te bezuinigen, wil men ten minste een sluitende begrooting bereiken. Reeds de commissie-Weiter moest in de critiek op haar Rapport constateeren hoe zwaar die taak is. Van alle kanten zijn er aanmerkingen gemaakt en elke gulden, die bezuinigd werd is minstens in één courant of één adres omgedraaid. Waaruit men de gerechtvaardigde conclusie heeft getrok ken, dat er in ons land blijkbaar niet zóó met geld gesmeten is als wel werd voor gesteld. Hoe zal men dan in de reeds door Weiter ingeknipte begrooting nog eens een derde van het totaal kunnen schrappen. Dan zullen toch heele diensten moeten verdwijnen! Dan moet overal worden ge kapt en gesneden! Het wachten is angstig op deze begroo ting. Woensdag 20 Juli, des avonds 8 uur, houdt de kring Haarlem-Noord een ledenvergadering in café „Suisse" aan den Rijksstraatweg. Behandeld zullen worden belangrijke mede- deelingen, terwijl besproken zal worden de ueelneming aan de viering van het eerste lus trumfeest van Mgr. Aengenent. Bij de spoorbrug, welke gelegd wordt over t omsnijdingskanaal even ten Noorden van Gro ningen, is gistermorgen een afschuwelijk onge val gebeurd. Bezig met het heien van palen in den grond, is de 32-jarige machinist Kimkes, nadat een nieuwe paal aan het toestel was vast gebonden en zonder dat iemand er aanvanke lijk iets van bemerkte, door de machine gegre pen. Hij werd rond de poulie geslingerd, raak te met een been de handle, waardoor de ma chine ongelukkigerwijze nog sneller begon te loopen. Het lichaam werd in razende vaart minstens achtmaal rond de poulie geslingerd. Toen raakte een lichaamsdeel de handle, waar door deze rechtop ging staan en de machine deed stilstaan. Het totaal verminkte lijk werd uit de machine gehaald. De man moet op slag dood zijn geweest. Het slachtoffer laat 'n vrouw en zeven kinderen achter. De Centrale van Vereenigingen van Perso neel in Rijksdienst meldt: De Minister van Economische Zaken heeft bepaald, dat aan arbeidscontractanten, die wat aard en omvang der werkzaamheden be treft met ambtenaren in vasten of tijdelijken dienst gelijk zijn te stellen, vacantieverlof wordt verleend gelijk aan dat voor het vast en tijdelijk personeel. Al naar gelang van de jaarwedde bedraagt dit verlof 12, 15, 18 of 24 deze regeling een algemeene strekking te ge ven, haar dus op alle arbeidscontracten, die aan de gestelde voorwaarden voldoen,, van toepassing te verklaren. In de op Schiphol te Amsterdam gehouden jaarvergadering van de vereeniging „Oost en Het Portugeesche opleidingsschip Sagres zal van 1 tot 5 Augustus een niet-officieel bezoek aan Den Helder brengen. Aan de K.R.O.-vloot, welke op Zondag a.s. van Leiden uitvaart naar de Brasemer- en Kager- meren, nemen meer dan 14 groote stoomschepen en ongeveer 3600 excursisten deel. De speciale treinenloop is als volgt: Treinvertrek vanuit: Den Haag H.S.M. 9.24, Delft 9.15, Schiedam 9.05, Rotterdam D.P. 9. Hoek van Holland 8.25, Maassluis 8.42, Vlaardin- gen 8.50, Tilburg 7.58, Breda 8.19, Dordrecht 8.55, Utrecht 8,56, Woerden 9.20, Alphen a. d. Rijn 9.52, Amsterdam C.S., 9.15, Haarlem 9.31, Hoorn 8.12, Alkmaar 8.47, Uitgeest 9.07, IJmuidëh 8.50, Den Helder 7.25. In plaats van één worden er op terrein van den Burcht" te Leiden twee H.H. Missen gele zen. De eerste H. Mis om 10 uur, door den zeer- eerw. pater H. de Greeve S. J. Deze wordt bij gewoond door de deelnemers, die medekomen met de treinen uit Den Haag, Delft, Schiedam, Rotterdam, Hoek van Holland, Maassluis en Vlaardingen. De tweede H. Mis om 10.30 uur door den zeereerw. pater Dito O. P. Deze wordt bijgewoond door de deelnemers, die medekomen met de treinen uit Brabant, Dordrecht, Utrecht. Woerden, Alphen a. d. Rijn, Amsterdam, Haar lem, Hoorn, Alkmaar, het Westland en andere gemeenten en verder uit Leiden. De tweede groep deelnemers, zij die dus bij de tweede H. Mis aanwezig zijn, kunnen eerst op het terrein als de eerste groep deelnemers het terrein verlaten heeft. Aan de deelnemers wordt vriendelijk verzocht, bij het verlaten en binnenkomen van het terrein niet te dringen. Voor een ieder is er plaats en de H. Mis van 10.30 begint niet eerder dan na dat allen op 't terrein aanwezig zijn. Tijdens de beide H:H. Missen zullen door 't heeren-zangkoor van de R. K. Zangvereeniging „Pulchri Studio" te Leiden Kerkelijke gezangen worden uitge voerd. Direct na elke H. Mis begeven zich de deelnemers naar de booten aan het Utrechtsch Jaagpad. De weg wordt aangegeven door padvin ders. De weg, dien de particuliere auto's en tou ringcars met deelnemers te Leiden moeten vol gen is als volgt: Breestraat, Korenbrugsteeg, al waar de deelnemers moeten uitstappen, verder Nieuwstraat naar de Kaasmarkt waar gepar keerd wordt. De auto's en touringscars mogen later alleen vertrekken op aanwijzing van de politie. Aan alle deelnemers wordt dringend verzocht zich te houden aan de vastgestelde bepalingen en mede te werken aan een goede verkeersrege ling, zoowel bij het terrein der H. Mis, als bij de booten. De tweede congresdag werd begonnen met een H. Mis van Requiem voor de afgestorven leden in de St. Pancratiuskerk, welke opgedragen werd door den Bondsadviseur kapelaan Goossens. Bij de heropening van het congres deelde de heer Kruyk mede, dat hij het voorzitterschap van den bond aanvaart en sprak een woord van welkom tot den burgemeester en den commissa ris van politie te Heerlen, de heeren van Grusven en Offermans. Burgemeester van Grunsven sprak de beste wenschen voor den bond uit en de afdeeling Heerlen, welke zijn sympathie heeft. Voortgegaan werd met de afhandeling van de agenda. Na langdurige discussie werd een voorstel-Rot- terdam aangenomen, om een commissie te be noemen, welke tot taak heeft een onderzoek In te stellen naar de wenschelijkheid en de moge lijkheid om het Bondssecretariaat en de Bonds- ambtenaren in één gemeente te vestigen. De commissie, welke rapport zal uitbrengen, werd samengesteld uit vijf leden, aan te wijzen door de afdeelingen Rotterdam, Utrecht, Den Bosch, Kennemerland en een lid van het hoofd bestuur. Aangenomen werd een voorstel-Heerlen, waar bij het hoofdbestuur wordt opgedragen te on derzoeken in hoeverre er aanleiding is en de mo gelijkheid bestaat om in de reglementen betref fende de reentspositie van het politiepersoneel vaste regelen op te nemen, waarnaar de bevorde ringen in het corps zullen plaats hebben. Naar aanleiding van een voorstel-Amsterdam om het Pastoor Merselfonds in eigen beheer te houden werd een voorstel van het hoofdbestuur aangenomen om van dit fonds een aparte stich ting te maken met een eigen bestuur. Bij de rondvraag werd de aandacht gevestigd op de slechte positie van de plattelandspolitie in Limburg en op de achterstelling van katholieke politieambtenaren in Overijsel en Gelderland bij de benoemingen van majoor bij de ryksvela- wacht. De voorzitter antwoordde, dat de aangevoerde punten de volle aandacht van het hoofdbestuur hebben. Nog werd het woord gevoerd door commissa ris Offermans en den bondsadviseur kapelaan Goossens. Voorlezing werd gedaan van een danktelegram van H. M. de Koningin. Nadat de voorzitter een woord van dank had gesproken, tot allen die hadden medegewerkt, in het bijzonder de afdeeling Heerlen, om het con gres zoo uitstekend tc doen slagen, werd de bij eenkomst op de gebruikelijke wijze gesloten, 's Avonds had een feestvergadering plaats in de groote zaal van „Ons Volkshuis". Vandaag wordt een excursie door Zuid-Lim burg gemaakt. Vraag: 1. Hoe moet ik een witten paardeharen hoed schoon maken? 2. Hoe moet ik een pitrieten wieg wit houden? Antw.: 1. Maak roggezemelen in een aarden of ijzeren pot onder gestadig roeren zoo warm, dat ge er juist de hand kunt inhouden. Schud dan de zemelen op den hoed en wrijf die er sterk mede. Daarna afschudden en met een borstel uit- schuieren. 2. Lauw water waarin een weinig salmiak gedruppeld en 'n hard borsteltje zijn uitstekend om het pitriet te reinigen. Dan strooit u er wat zwavelpoeder op en borstelt daarna flink uit. U kunt het ook bij een mandenmaker laten zwa velen. Sterk pekelwater is ook een eenvoudig be proefd middel. Wij verzoeken vriendelijk den le zers, die meenen ooit dit recept noodig te heb ben, dit nu uit te knippen. In de laatste twee maanden, hebben wij het zeker een keer of tien moeten afdrukken. Vr.: Hoe kan men een regenjas opnieuw waterproof krijgen? Antw.: Voeren met mobetig baptist, verkrijg baar bij uwen drogist. Men meldt ons dat Zondagavond 6 uur op het terrein van H.B.C., Heerenweg Heemstede een voetbalwedstrijd zal worden gespeeld tusschen J.M.V. een Heemsteedsche combinatie en een Samson-elftal, bestaande uit elf gebroeders Samson. De naam Samson heeft in de Heemsteedsche voetbalwereld een bekenden klank. Wij herin neren er aan dat verschillende broers uit het elftal dat Zondag as. speelt, jaren geleden de kleuren van „Berkenrode" hebben verdedigd. Een team van elf broers is voorwaar een zeld zaamheid. Wij meenen zelfs dat zoo iets in ons land nog niet „dagewesen" is. Curiositeitshalve vermelden wij hier nog de beide teams. Samson-elftal: G. Samson, T. en P. Samson T„ J. en H. Samson F-, J., K„ A. en B. Samson J.M.V. Fl. Vosse P. Hoeken, T. v. d, Weiden, H. v. d. Weyden, C. Klaver, P. v- Houten, A. v. d. Weiden, H. v. d. Weiden, H. Beelen, J. Beelen, H. Hoeker- De thuisclub heeft den sterken wind mee en speelt bijna voortdurend op de helft van de Waterratten. Nadat eenige felle schoten naast gegaan zijn, scoort Rol. Hierna doet D.W.R. eenige tegenaanvallen, doch Boeree weet de schoten van de Vries en van Koningsbrugge on schadelijk t - maken. Bij H.V.G.B. is van Ommeren de man. Zijn herhaaldelijk opzwemmen sticht verwarring in de verdediging der bezoekers. Het is deze speler, die den voorsprong van H.V.G.B. met een hard, onhoudbaar schot vergroot. (20). Met dezen stand gaat de rust in. Na de pauze hebben de Waterratten het wlndvoordeel en zijn daardoor meer in den aanval. Van Ommeren wordt het water uitgezonden, wegens te vroeg wegzwemmen. Met 6 tegen 7 man verder spelend, wet H.VG..B. niettemin nog eenigen tijd vol te houden, zelfs van den Broek moet er nog aan te pas komen. Tenslotte moet Boeree zwichten voor een schot van Kollerie. De partijen zijn hierna weer voltallig. Het spelpeil zakt bedenkelijk. In den stand komt geen wijziging meer. De uitslagen van het voortgezette tournooi te Noordwijk luiden als volgt: Heeren-enkelspel, derde ronde: Scheurleer sl. Marinkelle 7—5, 62, 64; Leembruggen sl. Kuhlmann wegens niet opkomen; Karsten sl. Imhoff 6—4, 6—4, 6—3. Kwarteindstrijden: Timmer sl. Karsten 6—3, 62, 62; Stefani—Leembruggen afgebroken wegens regtn; RogerSertorio afgebroken we gens regen bij 46, 6—1, 7—5, 1—1 voor Roger. Dames-enkelspel, tweede ronde: mej. Adamoff sl. mevr. Dralle 62, 62. Kwarteindstrijd: mej. Adamoff sl. mej. Bel- zer 62, 6—2; mevr. Von Stuck sl. mevr. Dison 60, 63. Dames-dubbelspel, le ronde: mevr. Boutmy en mej. Jonquière sl. mej. Terwindt en mej. Bleeksma 64, 64; Miss Ingram en mevr. Di son sl. mej. Kerckhoff en mej. Hefting 63, 6—2. Heeren-d'ibbelspel, tweede ronde: Hughan en van Olst sl. Teschmacher en Haas 60, 61, 6—1. Gemengd dubbelspel, tweede ronde: Miss Burke en Von Kehrling sl. mevr. Dralle en den heer Imhoif 61, 62. De zeestrandwedstrijd tusschen de hoofd klasse-tientallen der Damclub „IJmuiden I" en de „Haarlemsche Damclub I" (nationaal hoofd klasse clubkampioene) zal op Woensdagavond 26 Juli a.s. te IJmuiden plaats vinden. Gespeeld zal worden voor de terrassen van Badhuis List in de openlucht. Sweering (Ned.) 300 26 70 11.53 Foerster (Did.) 178 25 34 7.12 Coté (Fr.) 300 24 68 12.50 Ferraz (Portugal) 191 24 28 7.95 Bij de gisteren te Ostende gespeelde laatste partij van het wereldkampioenschap cadre 71'2 vestigde de Belg, Van Belle een nieuw wereld record met een algemeen moyenne van 13.68. Het resultaat van zijn party tegen Soussa was als volgt: pnt. brt. ha. moyennen Van Belle (België) 300 19 76 15.78 Soussa (Egypte) 221 18 53 12.27 De uitslagen der middagpartyen van het tournooi om het wereldkampioenschap 71/2 te Ostende luiden als volgt: De uitslag van de gehouden wedvluchten door bovengenoemde vereeniging is als volgt: Chateauroux (Frankryk), 660 KM.: J. J. Hart 1, 13. N. Peetoom 2, 3, 6. C. Ko ning 4. P. van Andel 5, 7. G. H. Stouten 8, 9, 12, 15. H. van Alphen 10. J. Pieke 11, 16. D. Joppe 14. Limoges (Frankryk), 768 K.M.: N. Peetoom 1, 2. G. H. Stouten 3, 4, 7. G. v. d. Meulen 5. P. van Andel 6, 10. C. Koning 8. D. Joppe 9. J. Pieke 11. P. Kaptijn 12. H. J. Petter 13, 14. H. van Alphen 15. Eerst getoonde duif 6 uur 45 min. Tijdens de Kaagweek alhier zal de Haarlem sche Jachtclub met een hiertoe speciaal inge richt schip kampeeren op de Kagerplassen, waaraan zullen deelnemen 40 dames en 30 hee ren. Als ligplaats zal worden genomen het Zwei- land en wel de plaats waar ook de waterkampen van de Vereeniging ter Bevordering van de Wa tersport onder de Jongeren worden gehouden. Door bovengenoemde vereeniging wordt Zon dag a.s. een onderlinge 15 K.M. prestatiemarsch gehouden. Gestart wordt op den Rijksstraat weg (by het Haarlem-terrein). Voor dezen wandeltocht zyn schitterende prij zen beschikbaar gesteld voor den lsten, 2en en 3en aankomende. Het programma voor het zwemfeest van morgen luidt: Van 79 jaar hardloopen ondiepe bassin Van 1012 jaar 15 M. vrije slag tusschen bassin Van 1316 jaar 30 M. vrye slag tusschen bassin Van 17—25 jaar 30 M. vrye slag tusschen bassin Van 26 jaar en ouder 30 M. vrye slag tusschen bassin Van 8—10 jaar 25 M. vrye slag diepe bassin van 11—13 jaar 25 M. vrye slag diepe bassin van 1416 jaar 25 M. vrye slag diepe bassin Van 1725 jaar 25 M. vrye slag diepe bassin Van 26 jaar en ouder 25 M. vrye slag diepe bassin Van 1625 jaar 50 M. vrye slag diepe bassin Van 815 jaar 25 M. rugzwemmen diepe bassin. Van 56 jaar en ouder 50 M. rugzwemmen diepe bassin Demonstratie diverse zwemslagen Hinderniszwemmen elke leeftijd Demonstratie schoonspringen Pantomine. De wedstryden worden gehouden in de in richting Houtvaart. Op het programma van N. H. B. en Haar lemsche competitie komen de volgende wed stryden voor: Zaterdag 15 Juli: Blauw Wit I—Haarlem I, ZRC—VVGA I, Ajax I—AMVJ I, SCALO—AMVJ II, Quick— Haarlem II, AMVJ III—HHC n, WGA II— Blauw Wit n, EDO (B)—Gem. Lyceum (B), Swastika (A)SSH. Zondag 16 Juli- HHC Togo. Bovendien spelen de dames van Haarlem Za terdagmiddag een oefenwedstryd tegen de da mes van de Ryks HBS (terrein Kleverlaan). De Stellenwedstrijd Naar wy vernemen staat het thans vast dat, dank zy de medewerking van het bestuur van EDO, de stedenwedstryd op 22 Juli gespeeld zal worden op het EDO terrein. Overzicht De belangrijkste ontmoetingen van deze week zyn Blauw Wit IHaarlem I en ZRC VVGA I. Als Blauw Wit ni. Zaterdag wint bezet zy de eerste plaats in afdeeling A en is daar dan niet meer af te brengen. Wint Haar lem daarentegen dan kan dit negental ook nog op de eerste plaats eindigen. Waar Blauw Wit niet schroomt forsch te spelen als er iets van den uitslag afhangt, verwachten we een minder fraaien wedstryd, terwyi de punten wel voor Blauw Wit zullen zyn. WGA heeft, vooral dank zy het falen van HHC, nog geen werkelyke hindernis ontmoet. Zal ZRC de eerste zyn? Gezien den uitslag tegen Blauw Wit verleden week, zal dat ons niet verwonderen. In Haarlem zyn Zaterdagmiddag drie wed stryden te zien nJ. aan de Kleverlaan: de dames van Haarlem tegen de dames van de R. HBS; aan den Middenweg EDO b—Lyceum b; en aan den Vergierdeweg Swastika aSSH. Zondagmiddag wordt aan de Kleverlaan ge speeld: HHC IToge. Hier verwachten we een overwinning van HHC, met groot verschil.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3