SPORT EN WEDSTRIJDEN m KODAK I.V.C.B.-overzicht De Tour de France Schaaktoumooi Foto-wedstrijd VAN BAT EN BAL Hiske in bad U.D.I.- WEDSTRIJDEN Ezeltje rijden Problemen DE KAAGWEEK 1933 ZATERDAG 15 JULI De laatste slag? Gebruikt steeds A VOETBAL CRICKET Rood en Wit krijgt bezoek van de leiders c c H. c. c. m Cricket-programma WIELRENNEN De helft is reeds op het veld van eer achtergebleven Ook duwen mag niet! Ingezonden door N. C. Hin Jr. IJmuiden ATHLETIEK Nieuwe diocesane en nationale records WIELERVARIA Nederlandsche wielerbanen MODEL R Een „Kodak" is nog altijd de aristo craat onder de camera's en met de introductie van de nieuwe modellen kan men nu een „Kodak" koopen tegen dezelfde prijzen als die van gewone rolfilmcamera's. De „Kodak". Six-20 is de modernste, meest elegante en daarenboven de kleinste rolfilm. camera voor foto's 6X9 cM. De „Kodak" Six-20 met haar sierlijke lijn, fijne optiek en modernen sluiter is een camera om trotsch op te zijn, die foto's maakt, waar U ook trotsch op kunt zijn. De nieuwe modellen Six-20 en Six-16 zijn te zien en verkrijgbaar bij eiken vooraanstaanden „Kodak"-handelaar AMSTERDAM - DEN HAAG ROTTERDAM SCHAKEN Om het kampioenschap van Nederland Het slechte weer beinvloedt de inzendingen merkbaar B. Pielage-Ewald Amsterdam G. de Greeve Amsterdam Annie Schermer Castricum ZElLElf Een record aantal inschrijvingen De strijd om het Federatie-kampioenschap kan morgen beëindigd worden. De laatste wed strijd wordt nJ. gespeeld tusschen Wilhelmlna en D. H. L. en reeds bij een gelijk spel legt de club uit Weert beslag op den eeretitel. De Delftenaren hebben zich Zondag j.l. keu rig hersteld van de twee geleden nederlagen en klopten S.D.O.U.C. met niet minder dan 60. Dit resultaat valt ons van de Oostelijke kam pioenen danig tegen en zij hebben hun lot thans niet meer in eigen hand. Men zie slechts den stand: Wilhelmina S. D. O. U. C. D. H. L. 9— 8 9—14 12— 8 D. H. L. kan de kampioenscompetitie nog eemge weken rekken, wanneer zij er in slaagt morgen in Weert te winnen. Een halve beslis singscompetitie wordt dan noodzakelijk. Maar Wilhelmina is hier de gewaarschuwde man en waar deze doorgaans voor twee telt, zij boven dien het terreinvoordeel geniet en tenslotte reeds in Delft de zege wist te behalen, ligt een nieuwe Weerter zege in het verschiet en komt de titel wederom in het Zuiden terecht. In elk geval zal het spannen in Weert en met meer dan gewone belangstelling zien we het resultaat tegemoet. En dan kan de voetbal voor eenige weken worden opgeborgen. Gelukkig In den strijd om den kampioenstitel is vorige week geen wijziging gekomen. H. C. C. I en V. O .C. wonnen beiden, de Hagenaars zelfs tweemaal, zoodat onder deze twee ploegen in elk geval de kampioen schuilt. V. O. C. behoudt de beste kansen. P. W.'s kansen om den dans te ontspringen zijn weer iets kleiner geworden. Wel speelden de Enschedeërs niet, doch Haarlem sleepte weer een punt in de wacht, zocdat de P. W.-ers de Haar- lemsche Schoterwegclub in elk geval van de lijst der medegegadigden kunnen schrappen. Morgen worden in de eerste klasse slechts twee wedstrijden gespeeld. In Haarlem 'komt V. O, C. weer bij Rood en Wit op visite en hoe wel wij wel aannemen, dat de Spanjaardlaan- club zich thans niet voor een schamel totaal van 78 runs aan den kant zal laten zetten, zien wij hierin toch geen reden voor een gunstig resul taat voor de Spaamestadclub. V. O. C. versterkt dus zijn kampioenskansen, terwijl voor Rood en Wit dan nog altijd de kans blijft bestaan dat P. W. de ploeg nog passeeren kan. Haarlem, dat vorige week tegen H. C. C. II een draw behaalde gaat nu naar Den Haag om tegen dezelfde tegenstanders te kampen. Het Haarlemsche publiek aan den Schoterweg is vorige week in slaap gevallen door het verschrik kelijk saaie spel van eenige Haagsche batsmen. Hopelijk begrijpen de Hagenaars thans beter, dat de ericketsport niet gebaat is met het spelen op winst alleen. Of Haarlem intusschen ander maal succes zal hebben tegen deze tegenstanders betwijfelen wij. De Overgang draait op volle kracht. Nu in V. V. V. vorige week ook van het Nijmeegsche Quick heeft gewonnen, zal de titel hier wel aan de Kruislaan terecht komen. Zondag versterken de V. V. V.-ers ongetwijfeld hun leidende positie door een overwinning op Kampong in Utrecht. Quick en A. C. C. komen te Nijmegen in actie. Kampioenskans bestaat er voor geen van beide ploegen meer. Mogelijk profiteert de thuisclub van het terreinvoordeel. H. B. C., dat nog de eenige concurrent van V. V. V. is, speelt in Amsterdam tegen de V. R. A.-reserves, die in de Hilversumsche ploeg wel hun meerdere zullen moeten erkennen. In de andere afdeeling stevent Hermes D. V. S. met een sneltreinvaart op het kampioenschap af. Vorige week werd wederom met innings ge wonnen, zoodat vier van de vijf wedstrijden den Schiedammers tot op heden een extra punt op leverden. Werkelijk een buitengewone prestatie. Ajax krijgt kans om revanche te nemen op de vorige week in Schiedam geleden inningsneder laag. Er is echter geen enkele reden om te ver onderstellen dat de Leidenaars die kans in wer- ke'ijkheid zullen omzetten. H. B. S. géat trachten om van R. C. H. met innings te winnen en zoodoende nog wat in de buurt van Hermes D. V. S. te kunnen blijven. Zoo ver zal de Haarlemsche ploeg het echter wel niet laten komen. Tenslotte spelen H. C. C. II en Rood en Wit in Den Haag, waar de Haarlemmers een behoor lijke kans hebben om revanche te nemen op de met Pinksteren te Haarlem geleden nederlaag. De standen zijn thans: le KLASSE O. C. 6 H. C. C. I 8 V.R.A. 8 Haarlem 7 R. en W. 7 H.C.C. II 6 P. W. 8 gsp. inn. r. of w. onbesl. inn. r. of w. pnt 4 4 4 2 2 1 2 1 2 1 3 1 2 1 3 2 5 4 4 OVERGANGSKLASSE A V. V. B. C. Quick (N) Kampong V. R. A. II V. H. A. gm.w. gw.m. verlm. vrl.m. gsp. inn. r. of w. inn. r. of w. pnt. 4 2 4 3 2 1 1 3 3 2 3 4 11 10 8 6 3 0 OVERGANGSKLASSE B Hermes D. V. S. 5 4 1 14 H. B. S. 7 3 2 2 13 R. en W. n 6 4 2 8 Ajax (L.) 5 2 2 1 2 5 1 3 1 —1 R. C. H. 6 2 4 —2 le klasse R. en W.—V. O. C. H. C. C. 2—Haarlem. Overgang A KampongV. V. V. Quick N.—A. C. C. V. R. A. 2—H. B. C. Overgang B H. C. C. 3—R. W. 2. H. B. S.—R. C. H. Ajax L.—H. D. V. S. Haarlem 2Vleermuizen. V. V. V. 2—U. V. V. PARIJS, 13 Juli (Eigen corr.). Het grootste deel van het parcours is afgelegd. De renners beginnen al weer stal te ruiken, in dit geval Parijs, alhoewel de nog te overwonnen moeilijkheden niet onderschat moeten worden. Veel is reeds achter den rug. De deelnemers lijst spreekt, wat dat betreft, boekdeelen. Van de 80 vertrekkenden zijn er nog slechts 41 over, dat wil zeggen, dat er ongeveer 50 pCt. op „het veld van eer" achtergebleven zijn. Dit beteekent toch wel iets, temeer wanneer men weet, dat Europa's beste wegrenners uit Parijs zijn vertrokken met den sterksten wil om dezen rit te beëindigen en er onder deze 39 afgevallenen renners zijn als Pélissier, Wauters, Ronsse, Hardiquest, Di Paco- of hoe al die „geweldigen" al meer mogen hee- ten. De groote sensatie was er betrekkelijk gauw. In een van de eerste ritten kwam Frankrijks lieve ling Pélissier ten val, dank zij 'n volgauto, hij bleef kermend op den weg liggen en kon eerst na tien minuten opstaan en met hevige pijnen in den voet al huilende zijn weg vervolgen. Lang na de sluiting der controle kwam hij aan en werd dus automatisch van verdere deelname buiten gesloten. Als een donderslag bij helderen hemel vloog dien dag het sensationeele bericht langs de tele graafdraden Pélissier had opgegevenEn er was dien avond slechts één naam, welke over de lip pen kwam van the man in the street en wel „Pélissier!" Gelukkig echter bezit Frankrijk nog zoo iets als een opkomend rennergeslacht en dat zette toen de schouders eronder. Archambaud en Speicher in het bijzonder, de twee boezemvrien den, wisten de gele trui (het teeken van den leider) om beurten te heroveren en nu hoopt Frankrijk weer, dat één van zijn zonen dezen onvergelijkbaren monsterrit zal winnen. Terwijl de sportman in Frankrijk dus over het algemeen zeer wel te spreken is over de verrich tingen van de ploeg, klaagt de Belg steen en been. Aanvankelijk ging het goed. Aerts reed schitterend, Hardiquest trok hevig van leer en ook Schepers bewees, dat men met hem rekening moest houden. Reeds gauw ging het minder goed met de ploeg: de besten vielen door diverse on gelukjes uit (Wauters o.a. doordat hij te Genève in vliegende vaart tegen een plotseling uit het publiek te voorschijn komenden hond opreed en een leelijke buiteling maakte), de onderlinge verstandhouding liet plotseling te wenschen over en van de eerste plaats verhuisde de ploeg naar de tweede. De andere „équipes" tellen nagenoeg niet mee. De Zwitsersche en Italiaansche (waarvan alleen Guerra de uitblinker is) zijn al een heel eind achter; de Duitsche renners, van het goede hout gesneden, eindigen meestal in het midden van het klassement. Natuurlijk is er weer veel tijdens dezen Tour gebeurd. Dat is ieder jaar het geval en ook 1933 heeft geen uitzondering op den regel gemaakt. De gekste verhalen hebben wederom de ronde gedaan. In de Fransche pers zijn het de Italia nen en Belgen, die het ontgelden moeten, in de Belgische bladen leest men o.a. hoe de voorzit ter van den Italiaanschen Wielerbond den Itali anen tijdens den rit naar Nice van een dronk heeft voorzien, terwijl dit volgens de reglementen streng verboden is, en in de Italiaansche pers wordt moord en brand geschreeuwd over de on sportieve gestes van de Fransche renners. Wat er van al deze verdachtmakingen waar is? In ieder geval iets. Werden Archambaud en La- pébie dezer dagen niet beboet met een mindering van 2 minuten, opdat de laatste Archambaud geduwd had tijdens het bestijgen van een berg? en ook duwen mag niet! Thans zijn de renners dus over de helft. De Pyreneeën! Dat is nog het eenige obstakel, dan is alles „plat" tot Parijs, zoodat degene, die dan de gele trui draagt, deze wel tot het einde toe behouden zal. Ten slotte nog enkel woord over Trueba. Dit kleine, slanke, Spaansche ventje klimt bergen op alsof het vanzelf gaat. Terwijl anderen stumpe ren en met dikke zweetdroppels op het gelaat hunkeren naar het einde van den rit, vliegt de snelle Trueba naar boven en neemt dikwijls een kostbaren voorsprong van eenige minuten. Hij heeft zich daardoor, zeer terecht, den naam van bergen-veroveraar verworven en inderdaad is hij de koning der klimmers. Niet echter de koning der dalers. De voorsprong door Trueba bij het stijgen genomen, verliest hij, zoodra hij en zijn volgelingen over het hoogste punt van den berg heen zijn. Trueba is geen waaghals en dit zijn Guerra en Speicher, om maar enkelen te noe men, wel. Langs ravijnen en over smalle weg getjes, vol met kiezel en puntige keien donderen zij met sneltreinvaart de helling af, dikwijls alle doodsgevaar verachtend. Neen, die Tour de France is heusch geen peule schilletje! De R. K. Gymnastiek-vereeniging D. I. te Amsterdam viert in deze maand het zilveren ju bileum en bij die gelegenheid wordt 'n nationale athletielcdag georganiseerd. De rood-zwarte Amsterdammers hebben daar voor de sintelbaan in beslag genomen en tijdens de Nationale Kampioenschappen van het vorig jaar is reeds gebleken, dat deze uitstekende baan een gunstigen invloed uitoefende op de gelever de prestaties. De deelname is zeer goed te noemen. Erkende athleten uit het Roomsche kamp zullen a.s. Zon dag den strijd aanbinden en we mogen veilig verwachten met groot succes. Het technische peil der katholieke athleten ts ook dit jaar weer beduidend omhoog gebracht, zoodat op alle onderdeelen een spannende strijd te verwachten is. Verschillende pogingen zullen worden gedaan om de bestaande records te verbeteren en de tot nu toe geleverde prestaties wettigen het vermoe den, dat het inderdaad zoover zal komen. De athleten doen dus hun uiterste best om een eervol verloop van dien nationalen wedstrijd te waarborgen Men wacht slechts op belangstelling.... de zoo zeer noodige belangstelling!!!! Katholieken!! De tijd dat men met een schou derophalen ons werk kon voorbijgaan is achter den rug!!! Ieder jaar is nog gebleken, dat er energiek gewerkt wordt om de verrichtingen zoo hoog mogelijk op te voeren. We vragen nu slechts: Komt eens een kijkje nemen bij de wedstrijden van U. D. I. Bij voorbaat verzekeren wij u een genotvollen, sportieven middag, .die u de overtuiging zal bij brengen, dat de Roomsche Athletiekbeweging uw belangstelling ten volle waard is. De wedstrijden beginnen om half twee precies!!! Naast groote deelname, goede prestaties.... een record aantal toeschouwers!!!! De Duitsche wielrenkampioenschappen zul len op de wielerbaan te Elberfeld plaats vin den. Aan deze wedstrijden nemen de volgende stayers deel: Möller, Sa wall, Krewer, Metze, Rausch, Wisbroecker, Hille, Dederichs, Schind- ler en Schafer. Van de beroepssprinters noemen we Richter, Engel, Steffes, Ozmella, Ehmer, Dasch, Bern hardt, Kother, Ahlers e.a. De koning van België heeft den Belg Sche- rens ter gelegenheid van diens overwinning tijdens de wedstrijden om den Grooten Prijs van Parijs een gelukwensch toegezonden. De Oostenrijksche amateur-sprinter Duslkais kampioen van Engeland geworden door den Franschman Rampelberg en den Engelschman Sibitt in de finale te slaan. 24 Juli a.s. zal te Biervliet in Zeeuwsch- V'aanderen een 60 K.M. wegwedstrijd plaats vinden, waaraan verschillende van de beste Belgische en Nederlandsche renners zullen deelnemen. De volgende Be'gische renners zullen te Monthlery „proef stoomen" voor de wereld kampioenschappen: Schepers, Lemaire, Gys- sels, Maes, Hamerlynck, Ronsse, Kaers, Bon duel, Loncke, Deryck, Aerts, Louyet, Hardquest, Danneels, Deaiuysère. Na den proefwedstrijd zal een definitieve keus worden gemaakt van hen, die aan de wereldkampioenschappen zul len deelnemen. Zondag a.s. zal te Arnhem de openingswed strijd plaats vinden van de nieuwe wielerbaan. Aan den koppelwedstrijd nemen o.a. deel: Evers-Wavrick (Duitschland), van der Wulp van der Heijden (Holland), Heslinga-Meteha (Holland), Crooymans-Alkema (Holland), Spijker-Riethoven (Holland) en Swytink-Wieg- man (Holland). Te Nijmegen vindt Zondag a.s. een koppel wedstrijd plaats met deelname van o.a. Stupp- Kusters (Duitschland)Grossimlingshaus-van Deursen (Duitschland-Holland), Hoevens-Metz (Holland), Rossou-Touwslager (Holland), Wil- lems-Kisters (Holland) en Hansen-Krijnen (Holland). Te Hoensbroek ontmoeten a.s. Zondagmiddag de volgende renners elkander: van Buggenhout -Ahnes (België), Riesiger-Zimms (Duitsch land), Jansen-vtm de Baan (Holland), Cober- Heyboer (Holland), Piano-Fiaccini (Italië) etc. JCODAK- SIX-20 MODEL K MODEL 8 DOUBLET-LENS KA. 6.3 *37.50 KA. 6.3 30— KA. «45.— Het Model S b uitgerust met een celfontspanner en is ook verkrijg baar met a,Compur"-$luiter en andere lenzen. Heden begint In 't Nationaal Schaakgebouw te 's-Gravenhage de wedstrijd om het schaak kampioenschap van Nederland. Men kan dezen wedstrijd beschouwen als den inzet van de vie ring van het 60-jarig jubileum van den N.S.B. Het hoogtepunt zal ongetwijfeld het meester- tournooi zijn, dat, aansluitend aan dezen wed strijd, van 26 Juli2 Augustus in het Oranje- hotel te Scheveningen gehouden wordt en waaraan deelnemen de grootmeesters Bogol- jubow, Flohr en Maroczy, benevens de vijf hoogst uitkomenden in den kampioenswed strijd. Tevens dan als slot der feestelijkheden de groote bondswedstrijden van 31 Juli5 Au- Wij hebben den invloed van het slechte weer op onzen vacantie-fotowedstrijd goed kunnen bemerken. Weliswaar brengt de post regelmatig nieuwe inzendingen, maar van een stroom was geen sprake. Wij kunnen ons best voorstellen, dat de lust vergaat om vacantiekiekjes te ma ken als je heele vacantie verwaait of verregen Toch behoeft een vacantiekiekje niet noodza kelijk zonnig te zijn. Er zijn zoo ontzettend veel gelegenheden om echte leuke vacantie kiekjes te maken, maar de groote kunst is eigenlijk alleen maar om het goede moment aan te voelen. Als Hiske later groot is, zal hij zich misschien schamen, dat hij zoo in de krant is afgedrukt, maar dit is zeker een voorbeeld van een leuk snapschot. Wij wenschen Hiske, dat hij zijn leven lang, zoo'n leuk, glunder, vroolijk gezicht kan blijven zetten. De gemeubileerde villa, welke op een ander plaatje te huur staat, is onder uitstekende be- wa ing gesteld en het is uitgesloten, dat onbe voegden met een divan, stofzuiger of radio-toe stel er van door zullen gaan. Of de bewaking bij den huurprijs is inbegrepen weten wij niet. Voor „Dolletje" is het niet alleen een pro bleem, hoe een beest zich zoo gemakkelijk on der water kan bewegen, veel meer verlangt hij naar de oplossing hoe dat dartele vischje in zijn maag terecht zou kunnen komen. Hij maakt er blijkbaar een ernstige studie van. Ezeltje rijden is een liefhebberij, die niet al leen kleine jongens ook groote meisjes graag doen. Aan den slag om nieuwe foto's te maken. Hoe moeilijker de keuze wordt des te liever is het ons. gustus, eveneens te Scheveningen. Een waar schaakfestijn dus, dat drie weken duurt! De wedstrijden om het kampioenschap van Nederland dateeren van 1909 en worden sinds dien, met een onderbreking in de jaren 1914 1918, regelmatig om de twee of drie jaar ge houden. Tot 1921 waren deze wedstrijden steeds bui tengewoon spannend in den strijd om de eer ste plaats, daar Nederland in die Jaren geen enkelen speler bezat, die „head and shoulders" boven de andere uitstak. Toen is echter in de schaakwereld een ster opgegaan, die sedert dien met steeds grootere kracht is gaan schitteren: de tegenwoordige kampioen van Nedertand, dr. M. Euwe, die de zen titel sedert 1921 bezit en hem thans voor de vierde maal zal verdedigen. Had Euwe in de jaren 19211924 nog eenige concurrentie van Davidson te verduren, zijn superioriteit is langzamerhand zóó groot geworden, dat het in de wedstrijden van 1924, 1926 en 1929 gemak kelijk te voorspellen was, dat hij zonder veel moeite zijn titel zou behouden. Zoo ook thans; bovendien is Euwe den laatsten tijd buitenge woon in vorm we behoeven slechts aan het Spielmann-toumooi te denken zoodat we met vrij groote zekerheid kunnen aannemen, dat hij met een belangrijken voorsprong als eerste zal eindigen. Uit sportief oogpunt valt het te betreuren, dat wij onder de namen der overige deelnemers Landau, Pannekoek en Prins niet aantreffen, want de strijd om de plaatsen 2 tot 5 zou er ongetwijfeld interessanter door worden; ook thans echter kan men een spannenden kamp om deze plaatsen verwachten, gezien de na men der deelnemers. Een ernstigen candidaat voor de tweede plaats achten wij jhr. mr. dr. J. v. d. Bosch, den aan voerder van het Haagsche D. D., die ook in buitenlandsche toumooien zijn sporen reeds verdiende. In den wedstrijd van 1929 had hij geruimen tijd met Euwe de leiding en eindigde ook onder de prijswinnaars. Dr. A. G. Olland, die langen tijd kampioen van Utrecht was en P. F. van Hoorn, eenige jaren geleden van gelijke sterkte als Weenink, en ook thans nog een der eersten in het V. A. S., hebben in den loop der jaren wel iets aan kracht ingeboet. Zij hebben echter de juist voor een wedstrijd als deze zoo noodige rou tine, voortgekomen uit een lange schaakerva ring, en daardoor vooral kans op de hoogste plaatsen. E. Mulder, de vroegere kampioen van Bra bant, thans een der eerste V. A. S.-spelers, en H. Felderhof, de trots van het eerste tiental van Bussum, doen ook een goeden gooi naar de derde of vierde plaats. Beiden behaalden mooie successen in het Spielmann-toumooi en speelden in de afgeloopen maanden een oefen match, die 33 eindigde. Zij bleken dus wel aan elkander gewaagd. De kansen der overige deelnemers, Mr. J. Wolthuis, A. W. Hamming, Mr. P. Rassers en F. A. Spinhoven, achten wij minder goed. Zij zijn de nieuwelingen in dit soort wedstrijden en het zal waarschijnlijk blijken, dat zij nog niet genoeg routine bezitten om tot de prijs winnaars te kunnen behooren. Zij zijn echter allen zeer sterke spelers en tot verrassingen in staat. Wolthuis is de kampioen van het Noorden; hij speelde dit jaar te Hastings ook met zon der succes. Le Leidenaar Hamming won in D. D. den eersten prijs; zijn stijl is echter nog wat roekeloos. Rassers is de districtskampioen van Nederland, een sterke positie-speler en Spinhoven is een der kopstukken van den A. S. B., ook een zeer ideeënrijk speler. Dat het bestuur van den N. S. B. de overige spelers, die zich voor dezen wedstrijd hadden opgegeven, niet heeft toegelaten, achten wij ongetwijfeld juist. Er staat ons een zeer belangwekkende kamp te wachten. Reeds hebben we met een enkel woord aan gekondigd, dat het aantal inschrijvingen voor het groote zeilersfeest van De Kaag dit jaar verrassend groot is. Het aantal inschrijvingen overtreft niet alleen verre de verwachtingen, doch alle records van voorgaande jaren en als vanzelf sprekend van andere watersportveree- nigingen zijn dit jaar verre gebroken. Op een zoo groote deelname had de grootste optimist niet durven rekenen en de Kon. Zeil-, Roei- en Motorsportvereeniging „De Kaag" handhaafd hiermede tenvolle haar naam de grootste wed- strijdgevende vereeniging in den lande te zijn. De Kaagweek blijkt inderdaad het meest in teressante zeilersfeest te wezen. Van heinde en verre zullen de deelnemers en daarmede ook de talrijke bezitters van zeil- en motor jachten, die niet aan de wedstrijden deelnemen, naar de Kagerplassen komen en deze geduren de langeren of korteren tijd bevolken. Meer dan een derde maal grooter is het aan tal inschrijvingen voor de Kaagweek 1933 dan voor die van vorig jaar en zooals we reeds eer der hebben geschreven is deze grootere deel name voornamelijk te danken aan de zooveel grootere deelname in de 12 Voetsjollenklasse en de 12 M2 Eenheidsklasse of Sharpy-jollen Wanneer we onze voorbeschouwing hiermedfs beginnen, dan mogen we constateeren, dat er met minder dan 73 12 Voetsjollen zijn inge schreven, welke weder in drie klassen zijn in gedeeld: de A-klasse 17 (vorig jaar 14) de B- klasse 22 (vorig jaar 15) en de C-klasse 24 (vorig jaar 17). Natuurlijk zijn alle bekende jollenzeilers hier van de party, en onderge bracht in de A-klasse. We noemen slechts de gebr. Maas, de gebr. van de Stadt, van Helvert, Gallé, Barzilay, Kagchelland, van 't Hooier- huis, Bohré, Karreman, mr. Zweep en Borger- hoff Mulder. Dan vinden we in de B-klasse o.m. mej. Gerarda Oudshoorn en mej. Visser, van der Meer, van Tienhoven, enz., terwyi de C-klasse bijna geheel bestaat uit nieuwe ge zichten. Verrassend groot is de toename van de in- schryvingen in de 12 M2 Eenheidsklasse. Niet minder dan 41 deelnemers, verdeeld in de klas sen A en B zullen hier den stryd tegen elkaar aanbinden. Vorig jaar waren er nog slechts twaalf deelnemers, een vooruitgang dus van meer dan driehonderd procent. Een ander type klein wedstrydschic, de Ber- gumermeer-klasse, is van vyf op elf deelnemers vooruitgegaan. De andere klassen zyn ongeveer hetzelfde gebleven, laten althans niet zulk een grooten vooruitgang zien. We noemen de 45 M2 Krui asse weder met vyf deelnemers, de Regenbo asse A met elf (vorig jaar dertien), de B- >e met zes (acht) en de C-klasse in dit nummer met vyf (geen deelnemers). Zooals andere jaren zullen ook nu weer teamwedstryden worden gehouden voor de Regenbogen en Jollen, terwyi voor het eerst ook teamwedstryden zullen plaats vinden voor de Sharpies. Voor het eerst komen uit de Kon. Zeilver. Sneek, de Zeilver. Braassamermeer en de Kaag, voor de tweede de Zaanlandsche Zeilver., Loosdrecht, de Rottercamsche Zeil ver. en de Kaag, erwyi aan de teamwedstryden der Sharpies wordt deelgenomen door de Kon. Ned." Zeil- en Roeivereeniging, Loosdrecht en de Kaag. Opmerkeiyk veel Friezen zullen Ut jaar aan het groote zeilersfeest op de Kaa£ deelnemen, maar ook de andere vereenigingen uit het land zyn rykeiyk vertegenwoordigd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 14