STAD S N I E U W S Een sigaret, waarvan gegarandeerd wordt, dat ze van 100% ZUIVERE VIRGINIA- TABAK gefabriceerd wordt is beter voor Uw gezondheid dan sigaretten, die niet gedekt zijn door deze garantie» - Voldoende reden voor U om vandaag nog over te gaan op Men scAüjft onö: VIRGINIA Haarlem, 15 Juli riAOIO IOORSn.v. ZATERDAG 15 JULI AGENDA officieel Philips reparateur St. Vincentiusbibliotheken PATRONAAT ST. FRANCISCUS VAN SALES Een tentoonstelling Examen nuttige handwerken Goedkoope trein FILMNIEUWS LUXOR-THEATER Sportief sportprogram REMBRANDT-THEATER „Eigen Tuin" DR. NOLENS-GROEP Hoofdkwartier in gebruik genomen Personalia GRAAL-AGENDA Nieuws voor de week van 17—23 Juli De weg AmsterdamVelsen Bedevaart naar Heiloo BURGERLIJKE STAND STOOMVAARTLIJNEN TENNIS Tournooi Kennemer Lyceum DAMMEN OM HET PERSOONLIJK KAM PIOENSCHAP 3e KLASSE A. Mooiekind kampioen UIT DEN OMTREK HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HEEMSTEDE Opleving te Krommenie VELSEN IJMUIDEN ZANDVOORT 16 Juli 17 Juli Apotheekd ienst Weldadigheid naar Vermogen King-Kong. Het achtste wereldwonder Jeugdhuis te Bloemendaal Gevonden dieren en voorwerpen Uitstapje „St. Genesius" Collecte Geen staking te Noordwijk R.K. Bond van Melkhandelaren CHIEF WHIP A.s. Zondag en Maandag 16 en 17 Juli zal in het clubgebouw, Tugelastraat, een tentoonstel ling worden gehouden van houtsnijwerk, zaag- werk, teeken- en, schilderwerk. De officieele opening zal plaats hebben Zondag 16 Juli 12 uur 's middags. HAARLEM, 14 Juli (Nutskweekschool). Gesl. de dames: C. J. Hutjes, J. P. van den Burg, H. W. Gorselink, J. L. Haanen, E. Ruys, H. H. Bylo en E. G. J. van Dijk. Door de Ned. Spoorwegen is blijkens de ad vertentie in dit nummer, een goedkoope trein ingelegd van Rotterdam t/m. Haarlem naar Alkmaar, Bergen, Egmond, Schoorl en Den Helder (Texel) op Zondag 23 Juli. In het Luxortheater draait deze week een met recht te noemen, sportief sportprogramma, een programma dat ongetwijfeld iederen sport liefhebber en -liefhebster en voorts iedereen, die van ,een vroolijken, ontspannenden avond houdt, bevallen zal. Allereerst ziet men den wereldkampioen Tilden op het witte doek les geven in tennis-spel. Met vertraagde en „stilstaande" film, in woord en voorbeeld laat deze film zien, hoe men tennis moet spelen om wereldkampioen (e( te wor den Na een intermezzo, waarin Stan Laurel en Oliver Hardy in een dolle klucht „Wat doe je in de kou" op hun bekende humoristische wijze den kijkers lachbui op lachbui bezorgen, en het aan muziek en afwisseling rijke Luxomieuws de scène van den „Kerkelijken ommegang van de Zoete Lieve Vrouwe" in den Bosch kreeg oJ. een onjuiste plaats in de beeldenreeks toont de hoofdfilm „De held van de Universi teit" de voetbalsport in optima forma. Zooals de titel doet vermoeden, geeft de film een brok studenten-leven weer, den strijd van een zoon van een fabrieksarbeider, die een stu diebeurs krijgt prachtig gespeeld door Ra mon Navarro tegen zichzelf en anderen om zich aan te passen aan de veranderde levens omstandigheden, welke hij als student aan een Universiteit ondervindt. De film heeft kostelijke geestige tooneeltjes, vooral „papa en mama Amatto" zorgen met eenige overdrijving voor de „note gaie". De film geeft den bezoeker geen allerlei zwaarwichtige levensvragen op te lossen, maar is toch ook weer niet oppervlakkig opgebouwd. Integendeel het medeleven van de bezoe kers in de zaal bij spannende voetbalwedstrij den b.v. toont wel, dat de film wat anders is dan een flauwe liefdesgeschiedenis. Het meisje en de liefde ontbreken natuurlijk niet en wij verklappen geen groot geheim als wij vertel len dat er aan het einde van de film natuur lijk vreugde is bij een „hij" en een „zij", nog wel de dochter van den staalmagnaat bij wien de vader van de andere party als fabrieks arbeider in dienst is! Ook heeft deze film het voordeel, dat de muziek er niet te pas en te onpas is bijgesleept, zy vervult hier een on „afgezaagde", soms in drukwekkende rol. Alleen de Hollandsche bij schriften hadden wat talrijker kunnen zyn. Over het geheel genomen dus een vacantie- program, dat wij aan iedereen van harte kun nen aanbevelen! straat 5, etui inh. rozenkrans. Koedooder, Paul Krugerstraat 26, hond. Kroes, Kampersingel 63, handschoenen. Asyl, Ridderstraat 11, 2 katten. Thorenwaan, Van 't Hoffstraat 73, kat. De Ridder, Bleekenbergstraat 37, Lipssleutel. De Haan, Potgieterstraat 24, damesschoen. Hommes, Hoofmanstraat 13, tabakszak. Knook, v. Oosten de Bruynstraat 214, tube „Rheuma- san". Jaarsma, Duvenvoordestraat 15rd., vul pen. De tentoonstelling „Eigen Tuin" kan wegens stormschade niet doorgaan. Vrydagavond had de inwyding en de offi cieele ingebruikneming plaats van het hoofd kwartier der pas-opgerichte Dr. Nolens-groep in de parochie van St. Lydwina. Kerkbestuur en parochiale Jeugdraad, hop lieden en vaandrig der St. Christophorus- en St. Norbertusgroep alsook vele ouders waren bij deze plechtigheid die door den aalmoezenier G. Luken werd verricht, aanwezig. Vele harteiyke woorden werden gesproken, niet in het minst tot het kerkbestuur dat door zyn financieele steun tot den bouw van deze ruime lokalen zooveel bydroeg en tot den archi tect, den heer Montauban, die geheel belang loos zyn hulp verleende. Dat de leiding der jonge Groep by hopman Aukes en zyn vaan drigs Puncke en v. Schie in goede handen is, bewezen wel de aardige behendigheidsproeven, welke door de Verkenners vlot werden afge werkt. De pittig-gezongen Verkennersmarsch sloot deze geslaagde bijeenkomst. Bij de te Utrecht gehouden examens van de Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst, is voor piano M. O. geslaagd Mej. Corrie Kop pen, leerlinge der Toonkunst-Muziekschool al hier. Aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is geslaagd voor paedagogiek T. van Woerden al hier. Aan de Middelbare Technische School voor Bouwkunde te Amsterdam zyn geslaagd W. Boogaard te Amstelveen: G. W. Lok, te Haar lem; A. Onrust, Zaandam; N. T. v. d. Veen, Ryk (Haarlemmermeer). Graalhuls St. Jeanne D'Arc Spaame 29 Maandag 8.15 filmavond in de Kroonzaal Brinkmann. Voor Graalleden, Congreganisten en belangstellenden. Graalhnis St. Veronica, Emmastraat 35 Zondag 12 uur inkleedingscursus; 5 uur Da- denclub van na het Lof verzet op 5 uur; 5>5 uur Inwijdingscursus voor alle ingekleede leden, die nog niet ingewyd zijn; 7 uur repetitie in de St. Josephs-Gezellen voor de leden die deze avond zullen opluisteren. Graalhuis Stanislaus Kostka, Middenweg 116 Zondag 8.15 u. filmavond in de Josephs-Gezel len Jansstraat voor Graalleden, Congreganisten en belangstellenden. Geuniformde leden om 7.15 aan de zaal. Maandag. De religeuse dansclub gaat door. Graalleden, weten jullie dat we a.s. Zondag een knallende tentoonstelling hebben?? Er wordt voor diverse afwisseling gezorgd. Weest allen actief en zorgt dat het een geweldige dag wordt. Aan Gebroeders H. A. en G. de Graaff te Halfweg in combinatie met J. de Stryiand te Uithoorn is door den Rijkswaterstaat opgedra gen het aanbrengen van betonverhardingen op gedeelten van weg no. 6 van het Rykswegen- plan AmsterdamVelsen, het maken van een onderdoorgang in dien weg te Buitenhuizen; 't maken van verharde wegen by het stoompont- veer aldaar en het uitvoeren van bijkomende werken voor de som van f 278.358. Genoemde combinatie was op, één na de laagste inschrijfster en belangrijk ónder de ge maakte begrooting. Door eenige af deelingen van den Ned. R. K. Volksbond boven het Noordzeekanaal zal een bedevaart naar O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo worden gemaakt op den feestdag van Maria Hemelvaart, 15 Augustus. Verwacht mag worden dat het aantal deel nemers groot zal zyn en de leden zich spoedig aan hun besturen zullen opgeven. Geboren, 12 Juli; J. C. de Boer-Heeremans, d.; W. M. v. d. Plas-v. Velzen, d.; 13 Juli: H. E. Boogaard-Essers, d.; 12 Juli: A. M. F. Knot- ter-de Graaff, z.; 12 Juli: J. J. v. d. Ham- Boon, d.; L. J. Harder-v. d. Klaauw, d.; 14 Juli: A. M. Braak-Holfes, d. Overleden, 13 Juli: M. A. J. v. Grieken, 70 j., Leidschevaart; 12 Juli: M. Limbach, 66 j., Gasthuisvest; 13 Juli: J. Schöller, 9 j., Zaanen- laan. KON. HOLL. LLOYD. EELANDIA, thuisreis, 13 Juli n.m. 4 uur van Vigo. GAASTERLAND, thuisreis, 13 Juli te Santos, i ZEELANDIA, wordt 16 Juli v.m. 11 uur van B.-Alres te IJmulden verwacht. ORANIA, thuisreis, 14 Juli v.m. 10 uur van Montevideo. KON. NED. STOOMB. MIJ. AMAZONE, Amst. n. Kopenhagen, pass. 14 Juli Holtenau. ARIADNE, 13 Juli van Tarragona n. Valencia. BRION. 13 Juli van Bordeaux n. La Pallice. DEUCALION, 13 Juli van Lissabon n. Olhao. HERCULES. 13 Juli van Izmir n. Praeus. JUNO, 13 Juli van Gibraltar n. Oran. MEROPE, 13 Juli n.m. 8 uur van Amst. te Hamburg. Wedstrijdleider Kotte heeft thans, nu het weer niet in alle opzichten de gewenschte me dewerking verleent, het voordeel van de vlotte wyze waarop in de eerste dagen dezer week het programma voortgang heeft doen vinden. On voorziene omstandigheden voorbehouden komt dit tournooi dan ook op tyd gereed en kunnen Zondag de eindstrijden worden verwacht. De onder moeiiyke omstandigheden gespeelde par tijen, veel wind o.a., hebben wel eenige verras singen gebracht. L. de Roos en J. Oudes b.v. konden tegen Verwaal en Deenik geen moment op dreef komen en de 62, 61-nederlaag was er zeer spoedig. De direct hierop volgende over winning in het enkelspel op Verwaal was voor Oudes wel geschikt om de teleurstelling van de nederlaag in het dubbelspel te vergeten. De uitslagen van de gespeelde partyen zijn: Heeren-enkelspel A: 2e ronde: J. Oudes sl. E. Verwaal 5-7, 6-4, 6-2. Heeren-dubbelspel A: le ronde: E. Verwaal en M. Deenik sl. H. Sikkes en A. de Groot 6-4, 6-2. Halve eindstrijd: E. Verwaal en M. Deenik sl. J. Oudes en L. de Roos 6-2, 6-1, Dames-dubbelspel A: le ronde: Mej. M. de Jong en mej. B. Ver ster sl. mevr. Kramer en mevr. Kuhn 2-6, 6-3, 6-2. Gemengd dubbelspel A: le ronde: Mej. A. Vlieger en F. Kotte sl. mej. Blikslager en E. Lantzius 6-3, 6-1; mevr. Huhn en H. Seveke sl. mej. D. de Bock en J. v. d. Stadt 6-4, 6-4; 2e ronde: mej. Leendertz en H. Sikkes verl. van mevr. Kuhn en H. Seveke 1-6, 6-2, 9-7. Heeren enkelspel B: Smit sl. Baart 11-9, 2-6, 6-2; 2e ronde: J. Oudes sl. G. Jonker 6-4, 6-3; 3e ronde: E. Moes sl. P. Nijenbandring de Boer 3-6, 6-1, 6-4; H. Baas slaat R. Frant 6-3, 11-13, 6-1. Dames enkelspel: 2e ronde: mej. A. de Vletter sl. mej. L. Grim berg 6-4, 6-2. Halve eindstryd: mej. H. de Bock sl. mej. L. de Clercq 7-5, 4-6, 6-0, mej. A. de Vletter sl. mej. N. Fonkert 8-6, 6-3. Heeren dubbelspel B: 2e ronde: P. Bakker en E. Rïjpma sl. J. Oudes en J. Verkley 6-2, 2-6, 6-4; J. en P. Nijenband ring de Boer sl. N. Baljon en W. Byi de Vroe 7-5, 6-4; 3e ronde: E. Lantzius en H. Baas sl. J. en P. Nijenbandring de Boer 6-1, 6-2; Ch. Boeree en R. Smit sl. Bakker en Rypma 4-6, 6-4, 6-1. Heeren enkelspel C: Eindstryd: Pit sl. Postema 1-6, 6-3, 8-6. Dames enkelspel C: Halve eindstryd: mej. S. Loots sl. mevr. Schönthaler 6-3, 12-10; mej. S. Pereboom w. o. Ter voorspoediging tot een uitslag in deze afdeeling, werden in den loop van deze week nog twee belangryke partijen gespeeld. H. Springveld gelukte het van Th. Bronstring te winnen, waardoor hy een gelijk aantal pun ten als Mooiekind verkreeg. Beide spelers moes ten echter nog tegen elkaar uitkomen, zoodat een spannend partij te verwachten was. Deze ontmoeting is dan ook inderdaad een spannen de geweest. Echter meer spannend dan fraai. A. Mooiekind wist van H. Springveld te win nen en won hierdoor het kampioenschap van deze afdeeling. De stand op heden is: gesp. gew. rem. verl. pnt. A. Mooiekind 8 6 1 1 13 H. Springveld 8 5 1 1 11 A. Leuven 7 3 1 3 7 J. Luyten 6 2 1 3 5 W. Keijzer 5 2 1 2 5 Th. Bronstring 5 1 4 1 J. de Gier 5 1 4 1 Belterman en Koomen zijn afgevallen. Voorkoming radio-storing. De Vereeniging van Arbeiders Radio Amateurs (de V.A.R.A.) afdeeling Halfweg deelt in haar brief van 30 Mei jl. mede, dat hier veelvuldig storingen by radio-ontvangst voorkomen, welke zy toeschrijft aan het gebruik van hoog-frequent apparaten ei* andere toestellen, aangesloten op het lichtnet. Zy verzoekt dit euvel te voorkomen door by verordening het gebruik van deze apparaten en toestellen op bepaalde uren te verbieden, evenals dit ook in enkele andere gemeenten ge schied is. B. en W. kunnen zich met dit ver zoek niet vereenigen. In de eerste plaats ach ten zij de radio-storing, welke het bovenstaande tot oorzaak heeft, zoo zij hier al bestaat, toch nog niet van dien aard en omvang, dat het noodig is, daartegen algemeen bindende voor schriften vast te stellen. Verder komt het hun vrywel ondoenlijk voor, de naleving van een zoodanige verordening naar behooren te con troleeren, zoodat, werd het verzoek van adres sante ingewilligd, het toch zeer twijfelachtig zou zijn, of zij het beoogde doel zou bereiken. B. en W. stellen daarom voor het verzoek af te wijzen. Steunregeling voor werklooze arbeiders. B. en W. der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude bieden den gemeenteraad een steunregeling voor werklooze arbeiders aan. Hieraan is het volgende ontleend: De steun bedraagt ten hoogste: a. voor gehuwden en ongehuwde kostwinners 9.per week, benevens ƒ1.per week per gezinslid boven de twee personen tot een maxi mum van 10 personen; bovendien kan aan gehuwden en ongehuwde kostwinners een huurtoeslag worden verstrekt, overeenkomende met hetgeen de huur meer be draagt dan 3.— per week, zulks tot een maxi mum van ƒ2.per week; b. voor kostgangers 5.per week. By geheele werkloosheid mag de steun aan gehuwden en ongehuwde kostwinners nimmer meer bedragen dan 65 pCt. en van kostgangers niet meer dan 55 pCt. van het loon, dat zij by 48-urige arbeidsweek in het bedrijf, waartoe zij behooren, zouden kunnen verdienen. Voor gezinnen van zes en meer personen mag het percentage van 65 worden verhoogd tot 70- By gedeelteiyke werkloosheid van den onder steunde mag de steun aan gehuwden en on gehuwde kostwinners tezamen met het ver diende loon van den ondersteunde, nimmer meer bedragen dan 80 pCt. van het loon, dat hy bij 48-urige arbeidsweek in het bedryf waartoe hij behoort, zou kunnen verdienen. Voor de reglementair nog niet rechthebben den, dubbel uitgetrokkenen en ongeorganiseer den geldt het volgende tarief van steunver- leening. De steun bedraagt ten hoogste: a. voor gehuwden en ongehuwde kostwinners 8.— per week benevens 0.75 per week per gezinslid boven de twee personen, tot een maxi mum van 10 personen; bovendien kan aan gehuwden en ongehuwde kostwinners een huurtoeslag worden verstrekt, overeenkomende met hetgeen de huur meer be draagt dan ƒ3.— per week, zulks tot een maxi mum van 1.50 per week. b. voor kostgangers 4.per week. Bij geheele werkloosheid mag de steun aan gehuwden en ongehuwde kostwinners nimmer meer bedragen dan 60 pCt. en aan kostgangers niet meer dan 50 pCt. van het loon, dat zij by 48-urige arbeidsweek in het bedrijf, waartoe zy behooren, zouden kunnen verdienen. Voor gezinnen van zes en meer personen mag het percentage van 60 worden verhoogd tot 65. Bij gedeeltelijke werkloosheid van den onder steunde mag de steun aan gehuwden en onge huwde kostwinners tezamen met het verdiende loon van den ondersteunde, nimmer meer be dragen dan 75 pCt. van het loon, dat hy bij 48-urige arbeidsweek in het bedrijf, waartoe hy behoort, zou kunnen verdienen. Aan deze groepen kan op grond van deze regeling steun worden verleend gedurende ten hoogste le. Dubbel-uitgetrokkenen: a. 15 weken aan kostgangers; b. 21 weken aan gehuwden en ongehuwde kostwinners. 2e. Reglementair nog niet rechthebbenden en ongeorganiseerden a. 26 weken aan kostgangers; b. 35 weken aan gehuwden en ongehuwde kostwinners. De overige bepalingen der steunregeling voor uitgetrokkenen zyn, voor zoover mogelyk, ook op deze personen van toepassing Zekerheidstelling gemeenteontvanger B. en W. stellen voor de zekerheid van den ontvan ger dezer gemeente te verlagen en te brengen op vier duizend gulden, onder bepaling, dat hy verplicht is om zyne kas, voor zoover zy het bedrag der zekerheid overtreft, telkens te stor ten- by de N. V. Bank voo; Nederlandsche Ge meenten te 's Gravenhage, waaruit hy, zonder medewerking van B. en W., geen gelden kan lichten; Onder intrekking van het raadsbesluit van 9 December 1931, den ontvanger toe te staan de door hem gestelde zakelijke zekerheid te ver vangen door eene persoonlyke zekerheidstelling en wel door middel van de vereeniging van tot zekerheidstelling verplichte gemeente-ambtena ren tot een bedrag van 4000.—; de kosten dier zekerheidstelling voor rekening der gemeente te nemen. Eervol ontslag hoofd O. L. school B. en W. stellen voor, aan den heer P. P. J. Botte lier met ingang van 6 October 1933 eervol ont slag te verleenen als hoofd van de O. L. school te Halfweg onder dankbetuiging voor de vele diensten gedurende een lange reeks van jaren aan de gemeente bewezen. Nieuwe Haarl. Crt. Burgerlijke Stand Geboren: A. P. Poppe— de Feijter, d. Ondertrouwd: H. Th. Collignon, 26 j. en An- tonia van Dongen, 22 j., te 's-Gravemoer. Getrouwd: E. Karstens, 24 j. en Geertruida Groot, 24 j. Het Gezondheidshuis Hedenmiddag is het Gezondheidshuis officieel door burgemeester Van Doom geopend. In zijn rede wydde de burgemeester een breedvoerige beschouwing aan de heelkunde, om er dan op te wyzen, dat als gevolg van de Bij de twee grootste industrieën te Krommenie is momenteel flink werk, naar onze correspon dent meldt. Vooral by de Blikfabrieken is het druk en aan de fabriek Padlaan wordt thans in twee ploegen gewerkt. Ook aan de Ned. Lino- leumfabriek worden de laatste dagen weer van de vroegere arbeiders aangenomen. nieuwe inzichten over de oorzaken van ziekten en de mogelijkheid die te bestryden de gezond heidszorg van het volk een wedergeboorte on derging. Niet alleen de ziekenbehandeling, maar ook de ziekenverpleging in de gasthuizen en buiten de gasthuizen onderging vernieu wing. Niet alleen de zorg voor den zieke als individu, als enkeling trok de aandacht, ook in de algemeene volksgezondheid ging men meer belang stellen. In dit verband besprak spr. de persoonlijke en de sociale hygiëne. Staat en gemeenten maken gezondheidswet ten; woningwet en bouwverordeningen, waren, wet en vleeschkeuringswet kwamen tot stand; laboratoria en abattoirs werden opgericht; wa terleidingen aangelegd. Gezonde woningen, badhuizen en openluchtscholen werden ge sticht, schoolartsen en schooltandartsen aan gesteld; bakercursussen, cursussen voor moe der en kind werden opgericht, inenting en se rumbehandeling tegen pokken, typhus, diphte- ritis en roodvonk mogelijk gemaakt; de oplei ding van verplegers en verpleegsters werd ver. beterd en de wijkverpleging door de Witte-, Groene- en Wit-Gele Kruis,vereenigir.gen zelfs in de kleinste dorpen voor arm en ryk beschik baar gesteld. Alom werden consultatiebureaux tot bestrijding van volksziekten opgericht; de tuberculose vormde de eerste vesting die ruim 30 jaar geleden bestormd werd en nadien wer den de ziekten van den zuigeling eg van den kleuter op gelijke wijze bestreden of liever voorkomen. Dan ging spr. na de gevaren van den zuige lingen leeftyd en van de kleuterperiode, om vervolgens de werking van vereenigingen op gebied der gezondheidszorg de revue te laten passeeren. Ten slotte gaf spr. nog een uiteenzetting van de tot stand koming van het nieuwe huis, waarby hij dank bracht aan hen, die hun me. dewerking daarbij verleend hebben. Van het Plaatselijk Crisis-Comité Ont vangsten Sedert de vorige opgave (17 Mei) ontving de penningmeester in totaal f 1175.16, waaronder f 12.10 van het personeel van Gas en Water en f 27.50 van de ambtenaren van de P. E. N. Om het werk naar behooren te vervullen, is de financieele medewerking nooaig van allen, die nog in staat zijn iets voor het Plaatselijk Crisis-Comité bij te dragen. Blyft daarom het Plaatselijk Crisis-Comité steunen Rijwieldiefstal Door mej. v. d. P. te Drie huis is bij de politie aangifte gedaan van dief stal van haar rijwiel, dat zy 's avonds eenige uren onbeheerd voor een perceel aan de Ko ningin Wilhelminakade te IJmuiden had la ten staan. Promotie Door den burgemeester dezer gemeente zijn met ingang van 1 September a.s. bevorderd le. de agenten van politie H. J. Spuls en A. Rooze tot Hoofdagent van Politie titulair; 2e. de agenten van politie J. Prins, J. Kloos terman en P. Wouda tot Brigadier van politie (aangewezen als dienstdoend wachtcomman dant aan het Bureau van Politie te IJmuiden); 3e. de agent van politie J. Dames tot Briga dier van Politie (aangewezen als vervanger van den Hoofdagent van politie-post-comman- dant te IJmuiden-Oost; 4e. de agent van politie C. v. d. Jacht tot Brigadier van politie (aangewezen voor de Ver- keersbrigade) Verder zijn de agenten van politie A. P. Maas en J. v. d. Heyden aangewezen als Kring agent, resp. te Velsen en Santpoort. Bedevaart naar Heiloo Zondag 30 Juli Vertrekt van hier een bedevaart naar Heiloo, waaraan door alle mannelijke parochianen van St. Gregorius kan worden deelgenomen. De besturen der Maria-, heeren. en jongelin- gencongregaties, alsmede het bestuur van den Stillen Omgang hebben reeds in overleg met den geestelyken leider, kapelaan Coelen, een voorloopig program samengesteld. Besloten is per fiets en per trein naar Heiloo te gaan. R. K. mannen en jongelingen van IJmuiden, houdt Zondag 30 Juli vrij en gaat mede ter Bedevaart. Nog steeds het conflict De stoomtrawler Gorredyk IJM 490, welke is ingericht om ter haringvisschery te gaan, zou naar zee vertrek ken. Onder het gefnonsterde personeel bevon den zich twee leden der IJmuider Federatie. Toen het beruchte pamflet werd uitgegeven, achtte de directie der IJM 490, de Mij. VEM, termen aanwezig, het schip niet te laten ver trekken. Nog steeds wacht men af, hoe de IJmuider Federatie het door haar uitgegeven pamflet zal tegenspreken. „Indië aan Neerland's Kust" Naar wy I vernemen zal te Zandvoort in het gebouw van de Wilhelminaschool aan de Dr. Gerkestraat I van 24 Juli1 Augustus a.s een Indische week georganiseerd worden. Dit geschiedt door het comité SIMAVI: Steun In Medische Aangelegenheden Voor In- heemschen. Simavi bedoelt, uitgaande van het feit, dat Gebouw „St. Bavo" Geel-Wit, 6 uur ge wone zittingen 4 en 7 uur. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellin gen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-sound-theater Bioscoopvoorstellin gen en variété 2.30, 7 en 9.15 uur. De Hout H.O.V.-concert in de stadstent, half 3 tot 4 uur. Clubgebouw, Tugelastraat Tentoonstelling houtsnijwerk etc. R. K. Jeugdvereeniging „St. Franciscus van Sales" (par. H. Elisabeth en Barbara) van 12 uur af. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" Gemengd Koor „Onder Ons", 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Bestuur Melkhandelaren „St. Jozef", 8 uur R. K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur. Clubgebouw, Tugelastraat Tentoonstelling houtsnijwerk, etc. R. K. Jeugdver. „St. Fran ciscus van Sales." Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. KONINGSTR. 27 TELEF. 14609 Voor apothekers, die toestemming gevraagd hebben om 's avonds, 's nachts en des Zondags te sluiten, is door den inspecteur der Volksge zondheid een sluitingsrooster gemaakt. Van Zaterdag 15 Juli tot en met Vrijdag 21 Juli zijn des avonds na 8 uur en des nachts geopend Firma Duym en Keur, Keizerstraat 6, Tel. 10378. L. Schoorl, Frans Hals Apotheek, Frans Halsplein 1, Tel. 11180. Apotheek Nolf, Kruisstraat 26, Telef. 11174, maakt van de machtiging, op Zaterdagavond te sluiten, geen gebruik, maar blijft dan tot 10 uur open. De apotheek W. F. Woutersen, Ko ninginneweg 3, Tel. 12038, heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altyd geopend. BIBL. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17: Gesloten. BIBL. KLARENBEEKSTRAAT 60 tot eind Juli geopend: WOENSDAG AVONDS van 7H tot 9 uur BIBL. HAGESTRAAT 49: Gesloten. BIBL. N. GROENMARKT 22: den geheelen zomer geopend: WOENSDAGAVONDS van 7J4 tot 9 uui de medische verzorging in Oost en West nog alles te wenschen overlaat aan dien nood te gemoet te komen. Naast het vele interessante en leerzame dat de tentoonstelling op medisch gebied zal geven, zullen ook Indische kunstvoorwerpen en weef werk te zien zyn, terwyl zeer waarschijnlijk een West en Oost Indische woning een beeld zullen geven van de wijze waarop de inheemsche be volking in de tropen is gehuisvest. Verder zal men in een Indisch-restaurant, dat geleid wordt door „Boeatan" uit den Haag tegen zeer matigen prijs kunnen rijsttafelen, nasi-goreng of bami eten of Indische lekker- nyen koopen. Bovendien zullen velerlei amusementen, waaronder door een Indisch gezelschap wa- jang-wong, gamelang, Ind. spiegelgevecht, het bezoek aantrekkelijk maken. Ook ligt het in de bedoeling bij goed weer in de open lucht Indische films te laten zien. Op de afd. fancy-fair zullen allerlei artikelen te koop worden aangeboden, waaronder vele Indische. Het geheel wordt opgebouwd door den heer Fr. Jurrema, architect te Amsterdam. De officieele opening zal plaats vinden Maandag 24 Juli 14 u. 30 door Zyne Excel lentie Minister prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruïne. „Janskamer", Jansstraat 38rood Vóór u op reis gaat, zendt ons een klein bedrag Om de velen die vragen, te kunnen helpen. Wy weten zeker, dat deze daad vermag, Uw vacantie tot een dubbele vreugd te maken. Postgiro 212793. Telefoon 13235 of 15445. Wanneer men, na de hoofdfilm te hebben .ezien weer buiten staat, is het den bezoeker, of hy zich in een onechte omgeving bevindt. De huizen op straten en pleinen schynen terug te wyken, men ziet geen grenzen en geen pro porties meer, alle gevoel voor verhouding is zoek. En mits men een beetje verbeeldings kracht heeft verwacht men ieder oogenblik dat een of ander reusachtig ondier met voorwe reldlijke afmetingen z'n klauwen over een huis neer zal zetten en u onder zijn hielen bij drie vier tegelyk zal vermorzelen. Alles draait en wirwart om u heen, en het is u juist alsof ge, evenals de duizenden, die in het variété naar het buitgemaakte Achtste Wereldwonder kwa men kyken, dat King Kong, de reuzengorilla is, voortholt door de straten, alsof het monster U op de hielen zit. Dat is de sensatie, die de bezoeker van het Rembrandt-theater nog na genieten kan, na al de supersensaties, welke hem by het zien van de hoofdfilm, een dik uur van de griezeligste griezels hebben bezorgd. Men sla er onze voorbespreking in ons nummer van Donderdag slechts op na. Het interessante van deze supra-film, ver vaardigd door de cineasten Cooper en Schoed- sack, die ook Chang, Rango en Grass in elkaar zetten, is wel de bewonderenswaardige tech niek, welke hier een verbluffend werkelykheids- effect bereikte, zonder dat er al te veel van naar buiten blykt. De scènes in het oerwoud zyn prachtig van belichting en het zou later wanneer de film, zooals men dat in ondeme- mersterm heet, is uitgeloopen, ongetwyfeld uiterst interessant zyn, om eens een film van de opname van dezen film, van de gebruikte trucs en de in enkele scènes werkelyk reus achtige ensceneering, te kunnen zien. Maar die technische nieuwsgierigheid zal wel niet spoe dig bevredigd worden. Verder natuuriyk het gewone kleingoed uit binnen- en buitenland en een brokje Hollywood Parade waarin men nu eens goed het verschil kan zien tusschen de Amerikaansche sport vrouw Amelia Earhart en een filmster van eerste grootte, by welke vergelijking de sympa thie neen lezer, dit laatste moet u voor u zelf maar uitmaken. Het Kerkbestuur te Bloemendaal heeft na verkregen toestemming van de Kerkeiyke Over heid besloten op het terrein naast de nieuwe school een clubhuis te bouwen, waar geheel het Jeugdwerk zal worden ondergebracht. Wykhuizen, Tulpenstraat llrd., armbandhor loge. Thoenis, De Genestetstraat 2, blazer. Petterson, Stormstraat 2, bril in etui. Heerens. Ruysdaelstraat 12rd., ceintuur. Kaart, Zoete- straat 4rd„ dekzeil. Nachtegaal, Schoterveen- ALGEMEEN NIEUWS Zondag a.s. Amsterdam houdt een onderlinge wedstrijd tusschen de leden van Leonidas, Blauw-Wit en Hercules. In het Graal sportge bouw A. M. V. D. Vertrek van het Graalhuis St. Jeanne d'Arc om 2 uur. Zorg dat je allen fit bent!! Voortaan is de Zwemclub van Woensdag van 78 uur verzet op 8 tot 9 uur. Deze week kunnen de Graalleden en ook niet- Graalleden zich opgeven voor een cursus aan de Handelsavondschool, aan het Spaame 29. Voor allen die zich willen ontwikkelen Donderdag bij goed weer korfbal wedstrijd tusschen Graalhuis St. Jeanne d'Arc en Graal huis Stanislaus Kostka. Excelsior, Alleluia, Vooruit. Evenals vorige jaren, organiseert de R. K. Rederykerskamer „St. Genesius" ook dit jaar weder een boottocht. Zooals bekend is, werden deze voorheen georganiseerd door „Zwaluwen". De tocht wordt gehouden Zondag 30 Juli a.s. met de salonboot „Piet van der Hoog" naar Muiden en Volendam. Muzikale medewerking wordt verleend door „The Yolly Yokers. Verder zyn er attracties en komische voordrachten. Men verzoekt ons mede te deelen, dat mor gen in de St. Joseph-kerk een collecte onder de H.H. Missen zal gehouden worden ten behoeve van de St. Vincentius-Vereeniging. Verschillende niet-georganiseerd zynde werk gevers in het bloembollenbedrijf te Noordwyk weigerden de collectieve loonovereenkomst te aanvaarden. In verband daarmede werd een staking afgekondigd. Thans vernemen wy, dat de patroons de con tracten wel onderteekend hebben, zoodat de werkzaamheden de volgende week gewoon door gaan. Voor een belangryke aangelegenheid in ver band met de consumptiemelkregeling worden alle R.K. melkhandelaren van IJmuiden Oost, Beverwyk en aangrenzende plaatsen ter ver gadering opgeroepen op Maandag 17 Juli a.s., n.m. 8 uur, in het Patronaatsgebouw aan den Zeeweg te IJmuiden Oost. R.K. melkhandelaren, toont uw belangstel ling door aanwezig te zyn. Het gaat om uw be langen. Als sprekers zullen optreden de heeren Jan Mol van het Centraal Hanze Bureau, Den Haag, en N. W. Helsloot, voorzitter afdeeling Amster dam van den R.K. Bond van Melkhandelaren.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2