Met de Vé-Ka-Pé naar Arnhem België—N ederland DE TOUR DE FRANCE NA TUURLIJKMOOI WEER.' MAANDAG 17 JULI Estafettewedstrijd voor Neder- land; Waterpolo voor België WIELRENNEN WEDSTRIJDEN TE ROERMOND Grasbaanwedstrijden te Zaandam „Olympia" R. K. Wielrennersvereeniging LAW NT EN NIS TOURNOOI TE NOORDWIJK Kampioenschap van de Zaanstreek OPEN B-TOURNOOI A. L. T. C. „READY" 1928 OM DEN DAVIS CUP Engeland wint in de Europeesche Zone CRICKET CRICKET-UITSLAGEN ENGELSCHE PLOEGEN NAAR ONS LAND S. C. en H. C. tegen de Flamingo's AT HLET I EK ENGELSCHE DAMES KAMPIOENSCHAPPEN Mej. de Koek vestigt een nieuw Engelsch record NEDERLAND—LUXEMBURG Een Nederlandsche overwinning De wedstrijden VOETBAL WILSKRACHT—KERKRADE 7—6 FRANSCHE KAMPIOEN SCHAPPEN DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN TE PARIJS PAARDENSPORT DRAVERIJEN OP HOUTRUST DE WERELDKAMPIOEN SCHAPPEN Kress mag weer uitkomen Al was het gezelschap klein, de stemming en het succes waren er niet minder om Ondervindt het zelf SCHAKEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND SCHERMEN NATIONALE DEGEN- KAMPIOENSCHAP SPORTDAG OP 10 SEPTEMBER Koperen jubileum van de Ver- eeniging het R. K. Sportpark Junior-kampioenschappen van Noord-Holland Zondag vond te Spa de landenz wem wedstrijd plaats tusschen België en Nederland, waarbij Nederland den waterpolowedstrijd verloor met 74, doch de estafette 4 x 200 M. vrije slag werd gemakkelijk door de Nederlandsche ploeg gewonnen. In den estafette wedstrijd startten Del wiel voor Nederland en G. L. Blitz voor België het eerst. G. L. Blitz begon snel en spoedig had hij zelfs een 8 Meter voorsprong op onzen landgenoot. Doch de Belg scheen op de eerste helft van den afstand te veel van zijn krachten gevergd te hebben, hij zakte snel af, Delwei kwam bij, ge lijk en ten slotte won de Nederlander met niet minder dan 12 Meter voorsprong de eerste baan. Regter ging als tweede Nederlander dus met een grooten voorsprong op den Belg Aerts het Water in. Wel wist Aerts iets van den achter stand in te halen, doch de derde Nederlander Mooy had nog bijna 10 Meter voorsprong op Gilini, toen hij in het water ging. Als derde man startte voor België Guilini, die oorspron kelijk als laatste man was opgesteld. Gerard Blitz was niet in de estafetteploeg opgenomen in verband met het feit, dat hij zich voor den polowedstrijd wenschte te sparen. Guilini maak te den snelsten tijd, n.l. 2 min. 34 sec. tegen Mooy 2 min. 36 sec. De achterstand, dien G. L. Blitz den Belgen berokkend had, was dus voor een belangrijk deel ingehaald, doch Van Essen zwom sneller dan zijn tegenstander Matheys, zoodat Nederland met een niet onbelangrijken voorsprong den wedstrijd won. De afzonderlijke tijden waren: Delwel 2 min. 35 2/5 sec., Regter 2 min. 41 3/5 sec., Mooy 2 min. 36 sec. en Van Essen 2 min. 37 1/5 sec. De afzonderlijke tijden der Belgen waren: G. L. Blitz 2 min. 45 sec., Aerts 2 min. 39 sec., Guilini 2 min. 34 sec. en Matheys 2 min. 39 2/5 sec. De uitslag luidde: 1. Nederland tijd 10 min. 30 1/5 sec.; 2. België tijd 10 min. 38 2/5 sec. De waterpolowedstrijd werd een overwinning voor België. De rust bracht een 50 voorsprong voor België. België was het eerst in actie en Coppieters loste het eerste schot, dat echter geen doel trof. Dan scoorde De PauW het eerste punt. Een Nederlandsche aanval werd besloten met een schot van Kohier, doch deze had geen succes. Gerard Blitz en Ingenluyff werd het water uitgestuurd. België was sterker en spoe dig lag nummer twee achter Veenstra, toen De Pauw keurig aangaf aan Van Gheem, waarop de laatste scoorde. Vlak daarna maakte Coppieters er 30 van uit een voorzet van Van Gheem. De Belgen bleven sterker en een prachtig samenspel tus schen Gerard Blitz, Van Gheem en Coppieters leverde het vierde punt op. Vlak voor rust scoor de Van Gheem nogmaals, zoodat België bij de pauze leidde met 50. Direct na de rust scoorde G. Blitz een zesde doelpunt voor de Belgen. Daarna liet Nederland goed spel zien en scoorde niet minder dan drie maal achtereen. De doelpunten waren van Reekers, Scrieder en Daatselaar. Daarop volgde een zevende doelpunt van de Belgen, ingescho ten door Coppieters. Vervolgens maakte Van Oostrom Soede er 74 van. Coppieters schoot kort voor het einde nogmaals in doel, doch dit punt werd geannuleerd. Het einde kwam dus met een verdiende 74 overwinning der Belgen. Zondagmiddag werd op de Roermondsche wielerbaan de finale gereden van het Neder landsche Amateurs Wielrentoumooi. De totale uitslag van den sprintwedstrijd was als volgt: 1. v. d. Linden, 22 pnt. (Hij zal derhalve Ne derland vertegenwoordigen). 2. Creemers, 18 pnt. 3. Oomf, 16 pnt. 4. Verheyen 13 pnt. 5. Van Eindhoven 7 pnt. 6. Beukers 7 pnt.. De totale uitslag van den wedstrijd 20 K.M. luidt als volgt: 1. Hermans. 2. Pisters. 3. Kor- laar. 4 Toet. 5. Vioen. De totale uitslag van de kampioenschaps wedstrijden over den langen afstand is als volgt: 1. Homma, 15 pnt. 2. Govers, 10 pnt. 3. Pelzer, 9 pnt. 4. Toet, 8 pnt. 5. Vioen, 8 pnt. 6. Kamp, 8 pnt. Te Zaandam vonden op het Z.V.V.-terrein grasbaanwedstrijden plaats, welke door de wie lerclub D.T.S. georganiseerd waren ten bate van de T.B.C.-vereeniging en waarvoor de prij zen geheel belangloos ter beschikking waren gesteld. De wedstrijden, die door een groot aantal toeschouwers werden bijgewoond, had den het volgende verloop: Match deux over 20 ronden tusschen de vereenigingen ,,De Kampioen," Haarlem, „Le Champion," Amsterdam en D.T.S., Zaandam. le serie: 1. D.T.S.2. De Kampioen. 2e serie: 1. De Kampioen; 2. Le Champion. 3e serie: 1. D.T.S., 2. Le Champion. Totale uitslag 1 D.T.S.; 2. De Kampioen; 3. Le Champion. Handicapwedetrijd voor D.T.S.-leden over 15 ronden: 1. P. Stad, 2. J. Ofman, 3. G. Hey- ne. Wedstrijd over 50 ronden van nieuwelingen: 1. R. Loskamp, Hilversum: 2. A. J. Stekelen burg, Amsterdam; 3. J. Bak, Krommenie. Jachtrace voor amateurs: 1. H. J. Dieterman, Koog a. d. Zaan; 2. L. Engel, Amsterdam; 3. P. Kesse'laar, Zaandam. Jachtrace voor nieuwelingen: 1. R. Loskamp, Hilversum; 2. J. ten Boom, Haarlem; 3. J. F. Louwers, Amsterdam. Wedstrijd over 50 ronden voor amateurs: 1. H. J. Dieterman, Koog a. d. Zaan; 2. H. Wes- termeyer, Hilversum; 3. L. Engel, Amsterdam. De Amsterdamsche Sportclub „Olympia" hield den vierden recordrit: Uitslag: Rijbewijshouders: 1. G. Fabriek, 1 uur 49 min. 20 sec. Nieuwelingen: 1. A. Massing, 1 uur 48 min. 48 sec. Beginnelingen: 1. D. Binnendijk, 1 uur 48 min. 42 sec. Juniores (30 K.M.)1. Th. Bot 56 min. 15 sec. De uitslag van den 120 K.M.-rit van de Eer ste Nederlandsche R.K. Wielrennersvereeniging „Amsterdam" om den Haaker Beker, luidt als volgt: Amateurs: 1. F. Rekelhof, 3 uur 36 min. 2. J. Schouten, 3. F. Klinkhamer. Beginnelingen: 1. W. Philip, 4 uur. 2. J. Groot. 3. P. Klinkhamer. Beginnelingen: 1. W. Philip, 4 uur. 2. J. Groot. 3. Buschman. Nieuwelingen: 1. Hilleschekken 4 uur 1 min. 6 sec. 2. Valies. 3. Sanders. De finales Zondag werden de finales gespeeld van de internationale tenniskampioenschappen. De uitslagen luiden: HeerenkelspelDe Stefani sl. Timmer 36, 6—3, 6—3. Damesenkelspel: Mevr. Von Stuck sl. mej. Adamoff 62, 64. Heerendubbelspel: Timmer en Von Kehrling sl. De Stefani en Roger 64, 62, 26, 63. Damesdubbelspel: mej. Adamoff en mrs. Burke sl. mevr. Dros en mej. Rollin Cou- querque 63, 63. Gemengd dubbelspel: mrs. Burke en Von Kehrling sl. mevr. Dros en Rogers 79, 97, 6—4. Dames enkespel A: mej. H.W. van Dijk, sl. mej. M. G. C. Couwenhoven 64 64. Dames enkespel B: mej. R. v. d. Meulen sl. mevr. S. Prins—Huisman 64, 46, 8—6. Heeren enkelspel A: A. H. W. Schoute sl. E. G Buma, 46, 108, 61, 86. Heeren enkelspel B: J. Hogetoorn sl. W. F. Uhl 6—0, 6—3, 6—1. Dames dubbelspel A: mej. H. W. van Dijk en mevr. C. J. C. SchoutenJonker sl. mej. Mr. M. v. d. Stadt en mevr Chr. De Jonghv. d. Stadt 62, 75. Dames dubbelspel B: mej. R. v. d. Meulen en mevr. S. C. PrinsHuihsman sl. mej. M. Vietor en mej. M. de Jonge 63, 46, 63. Heeren dubbelspel A: Mr. F. W. van Dijk en A. H. W. Schoute sl. H. P. de Jong en J. Kessel met 62, 62, 61. Gemengd dubbelspel A: mej. H. W. van Dijk en A. H. W. Schoute sl. mej. M. G. C. Couwen hoven en E. G. Buma met 63, 63. Gemengd dubbelspel B: mej. G. Koopman en L. A. Res sl. mej. A. Kooi en J. Hogetoorn 16, 6—3, 6—2. Van 24r—30 Juli woidt op elf gemalen roode baksteenbanen op Olree's Tennispark aan den Zuid. Wandelweg te Amsterdam een Open B Tournooi gehouden door de A. L. T. C. „Rea dy" 1S28. Inschrijvingen tot Vrijdag 21 Juli bij Fred. A. Oppel, Leidschegracht 41. Te Wimbledon hadden de laatste enkelspe len plaats van de finale tusschen Engeland en Australië in de Europeesche zone van de Davis Cup-wedstrijden. De resultaten waren als volgt: Austin (Engeland) sl. Mac. Grath (Australië) 6—4, 7—5, 6—3. Crawford (Australië) sl. Lee (Engeland) 8—6, 7—5, 6—4. Het eindresultaat is dus een 32 overwin ning voor Engeland dat nu in Parijs met Austin, Hughes, Lee en Perry in de Interzone- finale zal uitkomen. le Klasse R. en W.V. O. C. Gewonnen door R. en W. met 50 runs op de le innings (nog 1 wicket in handen). H. C. C. IIHaarlem. Gewonnen door H. C. C. II met 6 runs op de le innings. Overgangsklasse. V. R. A. IIH. B. C. Gewonnen door H. B. C. met 111 runs op de le innings. H. C. C. Ill—R. W. II Draw. H. B. S.R. C. H. Gewonnen door H. B. S. met 101 runs op de le innings. Ajax (L.)Hermes D. V. S. Gewonnen door Hermes D. V. S. met 37 runs op de le innings. Quick (N.)A. C .C. Gewonnen door A C. C. met 31 runs op de le innings. KampongV. V. V. Gewonnen door V. V. V. met 132 runs op de le innings. Haarlem IIVleermuizen. Gewonnen door Haarlem II met 54 runs op de le innings. SpartaV. U. C. Gewonnen door Sparta met innings en 117 runs. Hermes D. V. S. IIH. B. S. II Gewon nen door Hermes D. V. S. II met 28 runs op de le innings. V. O. C. IIExcelsior. Gewonnen door Excelsior met innings en 142 runs. 3e Klasse A. C. C. IIV. R. A. III Gewonnen door A. C. C. II met 72 runs op de le innings. H. C. C. IV—Quick (H.) n Gewonnen door H. C. C. IV met 178 runs op de le in nings. V. U. C. II—H. B. S. III Gewonnen door H. B. S. III met 11 runs op de le innings. Quick (H.) IH. C. C. V. Gewonnen door Quick (H.) met innings en 13 runs. Oostelijke 2e klasse. UnionNijmegen. Gewonnen door Union met 26 runs op de le innings. U. D.Quick II. Gewonnen door U. D. met 37 runs op de le innings. Na den Engelschen toer van de Flamingo's zullen eenige Engelsche ploegen ons land be zoeken, n.l. de Harrow Wanderers, de Free Foresters en de M. C. C. Het elftal der Harrow Wanderers is als volgt samengesteld: C. R. Anson (aanvoerder), C. M. Andreae, W. M. Welch, G. Wright, D. N. Mid- wood (keeper), E. W. Wrigley, G. R. Jackson, A. S. Lawrence, J. G. Hopton, G. L. Raphael en W. H. Harrison. De zes eerstgencemden vormen de kern van de ploeg, die Anson het vorig jaar bracht. Vooral Andreae en Welch maakten toen als all-rounders een uitsteken den indruk, doch zij konden het nadeel van de wat lange „Staart" niet geheel opheffen. Daar in zal thans door de nieuwe spelers goed wor den voorzien. Jackson was tot voor kort aan voerder van Derbyshire en een der beste batsmen, die deze county ooit heeft gekend. De Cambridge blue Lawrence opende de innings tegen Oxford; hij is bovendien een goed bowler (links fast). De drie andere nieu welingen zijn goede all-rounders; vooral het fast-bowlen van Hopton zal een belangrijke factor kunnen zijn. Zoowel de aanval als de verdediging hebben in kracht gewonnen, ver geleken bij verleden jaar, zoodat goede wedstrij den kunnen worden verwacht. Te Schiedam wordt op 24 en 25 Juli begon nen tegen Mr. Davidson's XI. Op 26 en 27 Juli volgt een wedstrijd tegen de Flamingo's in Laren. Op Zaterdag 29 en Zondag 30 Juli wordt de toer besloten met den wedstrijd tegen Neder land op het V. R. A.-terrein te Amsterdam. De Free Foresters komen voor hun dertien den toer met de volgende ploeg: Capt. K. B. Stanley (aanv.), Col. A. C. Johnston, G. E. V. Crutchley, R. H. Twining, F. T. Mann, Hon. F. S. G. Calthorpe, W. M. Howell, A. R. Le- gard, W. G. Lowndes, A. A. Boddington, G. Cornu en Lt. Col. K. E. Cooper (reserve). Gespeeld wordt 31 Juli en -1 Augustus in, Den Haag tegen een combinatie van H. C. C. I en H. C. C. II; vervolgens op 2 en 3 Augustus in Laren tegen de Flamingo's en tenslotte 5 en 6 Augustus tegen Nederland in Haarlem op het Rood en Wit terrein. Vermoedelijk zal het voorloopig de laatste toer zijn van Johnston, die evenals verleden jaar een kort Europeesch verlof vrijwel geheel aan dezen toer wijdt. Hopelijk vormt zijn laatste verschijnen een waardig besluit van een ge denkwaardige reeks, waar het cricket in ons land zeer veel profijt van heeft getrokken. De M. C. C. komt, zooals reeds bekend is, ter eere van het vijftigjarig bestaan van den N. C. B. een tweetal wedstrijden spelen en wel op 10 en 11 Augustus te Haarlem (Rood en Wit-terrein) tegen een Nederlandsch Elftal en 12 en 13 Augustus te 's-Gravenhage (H. C. C.- terrein) tegen Nederland. Zaterdagmiddag vond te Bilthoven een cricket-wedstrijd plaats tusschen S.C. en H.C. en Flamingo's, waarvan de uitslag is als volgt: gewonnen door S.C. en H.C. met 74 runs op de le innings. Flamingo's: Van Baasbank 41; gevangen door C. Breuning, gebowld Van Weel 41; Elte run out 1; Wittebol chaught Breuning, geb. door Breuning 15; Ten Bosch bowlt van Weel; B. Davidson 1 bolwt van Weel; Van der Togt bowlt Breuning 6; Kessler chaught Breuning, bowlt Van Weel 9. Leser 2 not out. F. A. Da vidson run out 0; Hupkea 0; totaal 109. Extra 13. Bowlingcijfers van Weel 5 voor 49; C. Breu ning 2 voor 35; H. Breuning 0 voor 12. S.C. en H.C.: Van Tets chaught Davidson, bowlt ten Bosch 10; H. Breuning chaught Wittebol, bowlt Ten Bosch 0; C. Breuning bowlt van der Togt 27; Des Tombe bowlt Van Baafbank 40; Schorer bowlt ten Bosch 1; Hooft Graafland chaught La Bouchere, bowlt Davindson 23; Van Weel bowlt Ten Bosch 55; Van Boetzelaer stumped bowlt Davidson 0; Van Geitenbeek chaught Hupkes, bowlt ten Bosch 21; Landre chaught Davidson, bowlt Kessler 1; Birmee not out 0. Extra 7. Totaal 185. Bowlingcijfers; Ten Bosch 5 voor 56; Van der Togt 1 voor 26; Van Baafbank 1 voor 13; Davidson 2 voor 53; Wittebol 0 voor 20;, Kessler 1 voor 10. Bq de Engelsche dames-kampioenschappen waaraan ook door Nederlandsche dames wordt deelgenomen, zijn heden een drietal nieuwe Engelsche records gevestigd. Onze landgenoote mej. De Koek (A. T. B. Amsterdam) vestigde met 114 voet 3% duim een nieuw record speer werpen en met 33 voet 8 duim een nieuw record kogelstooten. Voorts werd nog door Miss Holland een nieuw record discuswerpen ge vestigd met 108 voet 11 duim. De Nederlandsche turners hebben in Terborg op de Luxemburgsche makkers een welver diende overwinning behaald. De weersomstan digheden waren echter ongunstig, waardoor slechts vier van de zes te verwerken onderdee- len konden worden gehouden, n.l. vrije oefe ningen, paard-, brug- en rekoefeningen. Bij de vrije oefeningen heeft Nederland 124.70 tegen 122.05 punten, een kleinen voorsprong van 2.65 punten behaald. De beste Hollanders hierbij waren van Dam en Wedel met resp. 18.80 en 18.90 punten van de 20 te behalen punten. Het paardvoltigeeren bracht twee gelijkwaar dige ploegen tegenover elkaar. De zeven beste Hollanders hadden 115,30 punten tegen 114 der Luxemburgers. Brug werd een zekere overwinning der Ne derlanders. Pracht-prestaties leverden alweer Wedel en van Dam, die resp. met 19.3 en 19.2 bijzonder uitmuntten. In totaal bracht Nederland aan dit toestel het tot 124,3 punten tegen Luxemburg 114.3 punten. Na deze drie onderdeelen had Nederland een voorsprong van 13.95 punten. Aan het rek verkreeg Nederland 118.5 punten en Luxemburg 112.15 punten. De eindstand was hiermede 482,5 punten voor Nederland en 462,5 punten voor Luxemburg. Op het terrein kon in verband met de slechte weersomstandigheden niet verder geturnd wor den, zoodat ringen en paardspringen vervielen. Het persoonlijk klassement was: 1 Wedel SSS Den Haag 74,05 punten; 2 G. Logelin (Luxemburg) 73,80 punten; 3 P. van Dam (Den Haag) 72.55 punten; 4 Kugeler (Luxemburg) 70.55 punten; 5 Melkman (UDI Bergen op Zoom) 70.05 punten. Na eenig terrein verkennen treedt Kerkrade het meest aanvallend op, echter zonder succes. Dit komt juist van de andere zijde, als bij een der weinige Wilskracht-aanvallen de r.-binnen voorzet en Valkenburg na eenig dribbelen schit terend inschiet, 10. Lang pleizier hebben de blauw-witten niet van hun voorsprong, want uit een doelworsteling maakt Kerkrade 11. De gasten blijven het meest aanvallend en ver- toonen goed combinatiespel. De enkele Wilskr.- aanvallen zijn echter gevaarlijker. Uit een daarvan verrast W. Spiekerman den doelman met een goed schot, 21. De strijd raakt nu meer verdeeld. Het team werk der Limburgers is echter beter, terwijl hun spel ook vuriger is. De l.-buiten maakt met een hard schot gelijk 2—2. Wilskracht herovert echter spoedig weer de leiding, als na mooi doorgeven van den m.-voor Stuvel van dichtbij scoort, 32. De doelpunten zijn goedkoop, want als de Kerkrade l.-binnen een hard schot lost, laat de W.-keeper den bal door de vingers glippen, 33. De gasten krijgen den smaak te pakken en na eenige vergeefsche wederzijdsche aanvallen geeft hun m.-voor zijn club voor het eerst de leiding, 3—4. Dit is Wilskracht blijkbaar te bar, zij wordt sterker en belaagt korten tijd het vijandelijke doel zonder resultaat. Na thee komt Kerkrade verrassend opzetten en heeft spoedig succes door haar r.-binnen, die een voorzet van den l.-buiten benut, 35. De gastheeren laten het er niet bij zitten en hebben nu het beste van het spel; uit een doel worsteling verkleint Westerveld den achterstand 4—5. Wilskracht blijft aanvallend en bestookt tel kens het doel der gasten en de r.-buiten smaakt na eenigen tijd het genoegen gelijk te maken, 55. Na een gelijk opgaanden strijd, waarbij keu rige staaltjes voetbal vertoond worden, scoort Valkenburg uit een voorzet voor de thuisclub, 6—5. Wilskracht komt er steeds beter in en spil Spiekerman zet zijn voorhoede geregeld aan het werk; desondanks smaakt Kerkrade het genoegen uit een geweldig snellen aanval door haar r.-buiten met een keihard schot wederom gelijk te maken. De strijd Is het aanzien ten volle waard, terwijl beide ploegen zich geheel geven. Het spel verplaatst zich snel van doel tot doel, tot dat tenslotte Valkenburg uit een corner on houdbaar inkopt, 76. Nog eenige snelle wederzijdsche aanvallen volgen, waarna scheidsrechter v. Veen, die correct leidde, inrukken blaast. Een gelijk spel geeft de verhouding van de zen prettigen en fairen kamp beter weer. De voorlaatste etappe der Pyreneën liep van Luchon naar Arbes, een afstand van 91 K.M. Het etappe-resultaat was: 1. Aerts, tijd 2 uur 57 min. 24 sec. 2. en 3. Martano en Trueba, zelfden tijd. 4. Magne, 3 uur 56 min. 5. Guerra. 6. Speicher. 7. Giacobbe. 8. Buchi. 9. Dignic, allen zelfden tijd. 10. Le Calvez, tijd 3 uur 6 min. 48 sec. 11. Archam- baud. 12. Fayolle, allen zelfden tijd. Het algemeen klassement luidt thans als volgt: 1. Speicher, 106 uur 4 min. 24 sec. 2. Martano, 8 min. 32 sec. 3. Lemair, 11 min. 31 sec. 4. Guerra, 12 min. 25 sec. 5. Archambaud, 21 min. 32 sec. 6. Trueba, 30 min. 51 sec. 7. Strepel, 34 min. 58 sec. 8. Level, 38 min. 43 sec. 9. Magne, 40 min. 1 sec. 10 Aerts, 43 min. 53 sec. Het landenklassement luidt als volgt: 1. Frankrijk, 319 uur 5 min. 57 sec. 2. België, 320 uur 1 min. 35 sec. 3. Duitschland, 320 uur 58 min. 5 sec. 4. Zwitserland, 322 uur 11 min. 7 sec. 5. Italië, 323 uur 42 min. 40 sec. De Fransche sprint- en stayerskampioen schappen werden beëindigd. De finale-sprint ging tusschen Michard en Gerardin, waarbij beide ritten door Michard werd gewonnen. De stayerswedstrijd was voor Lacquehaye, die de 100 KM. aflegde in 1 uur 21 min. 27 sec. Grassin werd tweede op 1 ronde en 50 meter. Ten slotte vonden nog stayers wedstrijden plaats over 2 maal 30 K.M. Eindresultaat: 1. Wambst, 3 punten. 2. Pail- lard, 3 punten. 3. Metze, 6 punten. 4. Möller, 8 punten. 5. Marechal, 10 punten. Denemarken heeft het volgende team samen gesteld voor de wereldkampioenschappen te Pa rijs: Sprint: Falck Hansen; stayers: A. Johansen. Amateurs-sprint: Meyer Andersen, Birch, Olesen. Wegrennen: Moeller, G. Hansen, A. Johan sen en H. Andersen. De uitslagen van de Zondag op ..Houtrust" gehouden draverijen luiden als volgt: Aanmoedigingsdraverij: 1. Vrijbuiter, eig. Gebr. Knijnenburg. 2. Willy S., eig. E. G. In 't Veen. Toekomstprijs, gewonnen door Willy S., eig. E. G. In 't Veen. Draverij A: 1. Catabora T, eig. Joh. van Twisk; 2. Idylle, D. Pronk. Draverij B: 1. Idylle, eig. D. Pronk. 2. Fa- tina, eig. H. Haan. 3. Miss Zelda Peter, eig. S. van der Oord. 4. Numan M., eig. J. L. v. d. Knoop. Mevrouw Pas-rijk: Denken jullie er om, in mijn huis is spreken goud en zwijgen diamant. II Travaso, Rome De Indeeling van het wedstrijdprogramma der wereldkampioenschappen staat in hoofdzaak reeds vast. De acht wedstrijden der eerste ronde zullen plaats vinden te Rome, Napels, Florence, Turijn, Milaan, Genua, Bologna en Triest. De vier wedstrijden der tweede ronde zullen worden gehouden in Bologna, Genua, Milaan en Turijn. De twee ontmoetingen der demi-finale hebben te Rome en Milaan plaats. De finale wordt gespeeld in het nieuwe Olym pische Stadion te Rome. Willibald Kress, die reeds verschillende malen in het doel van het Duitsche elftal heeft ge staan en die wegens zijn overgang naar het be roepsvoetbal gedurende langen tijd gedisqualifi- ceerd is, mag van 27 September af weer uit komen. Kress zal dan spelen voor de Dresdener Sportklub. Een krant heeft tot taak het publiek voor te lichten. Het publiek heeft eerst dan iets aan deze voorlichting als men aan de betrouwbaarheid en geloofwaardigheid niet be hoeft te twijfelen. In dit opzicht nu, zijn wij een klein beetje teleurgesteld. Waarlijk wij hadden gedacht, dat onze lezers meer vertrouwen in ons stelden. Laten wij eerlijk bekennen, dat de deelname aan de Vé-Ka-Pé-excurste naar Arnhem ons is tegengevallen. In totaal hadden wij 72 deel nemers. Twee uit Alkmaar, zes uit Utrecht, veer tien uit Haarlem en vijftig uit Amsterdam. De voornaamste oorzaak van deze teleurstelling is te zoeken in het feit, dat de vorige week de natuur een allesbehalve zomersch kleed had aangetrokken. Het had er werkelijk den schijn van, dat wij in den herfst leefden. Dat wij onze plannen voor 'n massalen Vé-Ka-Pé-tocht voor de feestelijkheden te Arnhem tóch doorzetten kwam door het feit, dat wij de overtuiging had den, dat onze tocht door mooi weer begunstigd zou worden. Vooral de lezers van onze Nieuwe Dag-uitgave weten uit ervaring, dat wij voor onze excursies een contract hebben afgesloten met mooi weer. Nu weten wij wel, dat er in onzen gezegenden tijd veel malle dingen gebeuren, maar contract breuk is toch een omstandigheid, waar men geen rekening mee behoeft te houden. Velen onzer le zers deden dat wèl en dat zij grootelijks ongelijk hadden kunnen alle deelnemers aan onzen uit stekend geslaagden tocht naar Arnhem beves tigen. Hadden anderen evenveel vertrouwen betoond in onze voorlichting ais degenen, die met ons gingen, ons gezelschap was zeker vier- ii vijf maal zoo groot geweest, alleen slechts afgaande op de mededeelingen van deelnemers over re laties, die wel hadden meegegaan als.... het weer maar goed was geweest. Eerlijk gezegd, waren er ook, die van meening waren, dat de weersomstandigheden slechts een ondergeschikte rol spelen, want zoo zelde men ons, ook als het weer minder goed of slecht was geweest, dan zouden wij ons even goed geamu seerd hebben. Wij aanvaarden dit compliment dankbaar, maar daarnaast geven wij volmondig toe, dat het onze eigen liefde streelt, dat wij ten aanzien van de weersomstandigheden volkomen in het gelijk werden gesteld. Een deelneemster verzekerde ons dat een zus ter van haar des morgen had staan huilen, om dat zij geen kaart genomen had. Dit is his torisch. Zij had haar droefenis in vreugde kun nen veranderen, want er waren nog een paar plaatsen open, iets wat overigens zelden gebeurt. Na deze inleiding zal het reeds duidelijk zijn geworden, dat afgezien van het betrekkelijk ge ringe aantal deelnemers onze tocht een groot succes is geweest. Er is den geheelen langen dag geen enkele klacht gehoord en eigenlijk was de dag heele- maal niet lang, want als de leiders hadden toe gegeven aan de verlangens van de deelnemers uit den tweeden wagen, waar de Amsterdamsche hu mor werd aangevuld met Brabantsche gemoede lijkheid, danwaren wij nu misschien nog niet thuis geweest. Wanneer men echter met een groot gezelschap uit is, doet men goed zich aan het te voren vastgestelde program te houden, want het zint niet iedereen om laat thuis te komen en wij moeten het iedereen naar den zin maken. Op zich mag dat iets heel moeilijks zijn, op onze excursies slagen wij daar wonderwel in, en het moet vanaf deze plaats maar eens gezegd, daarin schuilt voor een zeer belangrijk deel het geheim van het welslagen van onze excursies, De mede werking van de deelnemers Is steeds zoo voor treffelijk, dat het een plezier is om een excursie van onze bladen te leiden. Vanzelfsprekend zou het uitstekende welslagen niet verkregen worden als de organisatie niet r. tip top in orde was. De technische verzor ging was als steeds in handen van den heer Brugman uit Amsterdam. Hij heeft voor heetere vuren gestaan en het beteekende voor hem dan ook feitelijk niets om te zorgen, dat alles klopte als een bus. Naar waarheid verklaarde hij, dat hij dezen dag niet als een werkdag beschouwde, maar als een prettigen vacaritie-dag, wat op zich meer een compliment is aan de deel nemers. Om een chronisch verslag te geven van den tengewoon geslaagden dag heeft geen zin. Wil men weten hoe het op onze excursies toe P"at, dan kan men niet beter doen dan eens mee te gaan. Eigen ondervinding is in dit geval meer waard, dan da twij de loftrompet over ons zelf blazen, al zouden wij er heusch niet tegen op zien om bepaalde fouten aan te wijzen. Het belangrijkste feit is zeker, dat wij van de zestien uur dat wij uit waren, zeker elk uur zon hadden en alleen in Utrecht des avonds op de thuisreis een regenbuitje kregen, waar schijnlijk alleen om er even aan te herinneren, dat wij met het weer zoo geweldig geboft had den. Alles geschiedde op den vastgestelden tijd, wat een compliment is aan het adres van de organisators. In het Carlton Hotel te de Bilt waar de eerste valte was en waar men over mooie en prettige zalen en een vriendelijken tuin beschikt werd een geurig kopje koffie genuttigd, dat men zich wel liet smaken. De Westerbouwing! Dat was de volgende halte. Een unieke gelegenheid op een van de mooiste plekjes van Nederland. Deelnemers aan onze vorige excursie kenden de Westerbouwing niet meer terug. Er is een geheel nieuw modern restaurant verrezen met een prettige groote zaal.Een fraai modern gebouw, dat nochtans in het geheel geen afbreuk doet aan de rustige door de natuur zoo rijk gezegende omgeving. Maar wat voor ons wel het voornaamste was, de koffietafel welke hier geserveerd werd kan eiken toets der critiek doorstaan. Het was uit muntend. De boottocht naar Arnhem was een aardige afwisseling, welke hooglijk werd ge waardeerd. Dank zij de medewerking van onze Arnhemsche collega's hadden wij een bekwamen gids, die ons het versierde Arnhem liet zien en toen hadden de deelnemers eenigen tijd om zich naar eigen wensch te verpoozen. Men heeft zich niet verveeld, ondanks 'iet feit, dat feestvierend Arnhem als zoodanig nog niet ontwaakt was. Hongerige magen voerden de deelnemers op het vastgestelde uur naar Musis Sacrum. Wij gelooven niet, dat er een betere gelegen heid is om de noodzakelijke bezigheid van het eten te plegen, want behalve dat Let eten er voortreffelijk en overvloedig is, is de directeur v. n deze onderneming, ondanks zijn cinlsch uiterlijk een buitengewoon beminnelijk mensch. Hij is vlot, gemoedelijk en onverstoorbaar en hoewel de grootste drukte der Arnhemsche feestviering zich in en rond Musis beweegt, blijft LJ dezelfde. Om niet met een al te droge keel thuis te komen werd in de Schans te Woudenberg nog even afgestapt, of opgestoken zooals men het noemen wil en in de meest opgewekte stemming werd de thuisreis aanvaard, waar allen op den vastgestelden tijd arriveerden. Als wij aan alle aanvragen van deelnemers voor reisjes gevolg gaven, dan kwamen wij zeker tijd te kort, maar dat wij het nog eens over doen staat vast. Nog één opmerking. Er zijn chauffeurs en chauffeurs, dat weten wij uit eigen ervaring. Naast het prima materiaal, dat de heer Brug man ons levert, geeft hij ons chauffeurs, die op de eerste plaats eer: '.e klasse vakmenschen zijn en volkomen betrouwbaar. Daarnaast leggen zij een correctheid en gemoedelijkheid aan den dag, welke niet weinig bijdraagt tot het wel slagen van en de uitstekende sfeer op onze tochten. Frits, Piet en Frans, zaten tenslotte van des morgens acht tot des avonds twaalf achter het stuur van hun groote wagens. Er wordt van hun physleke kracht op zoo'n dag heel wat ge- ve-gd. Is het niet teekenend voor de sfeer van onze tochten, dat zij ons des avonds de hand kwamen drukken en persoonlijk bedankten voor den gezelligen dag, welken zij genoten had den. Zaterdag werd in het Nationaal Schaakge bouw de eerste ronde gespeeld van den wed strijd om het Kampioenschap van Nederland. De uitslagen luiden: Dr. M. Euwe wint van E. Mulder. Jhr. Mr. J. H. O. van den Bosch wint van Mr. P. L. J. Rassers. A. W. Hamming wint van H. W. Felderhof. P. F. van Hoorn van Mr. J. A. Wolthuis. F. A. Spinhoven wint van Dr. A. G. Olland. Onder leiding van den K.N.A.S.B. vond op het terras van het Kurhaus te Scheveningen het kampioenschap van Nederland op de dagen plaats. 1. C. Weber (Zaal Giandomenci A'dam) met 8 ontvangen treffers. 2. Jhr. A. van Geen (K.O.S.B.) met 18 ont vangen treffers. 3. L. Barraou (Utrecht). 4. F. A. Ten Haeft (KOSB). 5. N. Sjerp Jr. (Inc. Bank Amsterdam) ieder met 19 ontvangen treffers. 6. J. I. Burgel (KOSB). 7. F. P. van Wieringen (THOR-Rotterdam) ieder met 20 ontvangen treffers. 8. W. v. d. Berg (Ardjena-Rotterdam). 9. Mr. B. Besier (Haagsche Scherm Ver), ieder met 21 ontvangen treffers. 10. G. L. Munnik (Cyrano-Rotterdam) met 23 ontvangen treffers. Na afloop reikte de voorzitter van den K.N. A.S.B., de heer J. A. Scheffer de prijzen uit. Ter gelegenheid van het 12^-jarig bestaan van de Vereeniging R. K. Sportpark Amster dam, zal op 10 September een groote sportdag worden gehouden op het R. K. Sportpark over het IJ. Voorloopig werd reeds een veelzijdig pro gramma samengesteld. Zoowel gymnastiek, athletiek als voetbal zijn op het programma geplaatst. Op uitnoodiging van het Sportpark heeft zich een uitvoerend comité samengesteld. Binnenkort hopen wij uitvoeriger mededee lingen over dezen belangrijken Sportdag te publiceeren. Op Zondag 23 Juli a.s., des middags te 2 uur, worden in 't Noorderbadbassin te Zand voort de Juniorkampioenschappen van Noord-Holland verzwommen. Deze kampioenschappen, waarvan Zaandam tot nu toe steeds het monopolie heeft gehad, mochten zich daar ieder jaar in een zeer groote belangstelling verheugen. Thans zijn zij, dank zij het ijverige kringbestuur, voor de eer ste maal aan den Haarlemschen Zwemkring toegewezen. Het officieele wedstrijdprogramma, waaraan tevens nog eenige kringkampioenschappen zijn toegevoegd, luidt als volgt: 1. 100 M. schoolslag dames jun., 2. idem hee ren Jun. (tevens om het kampioenschap Kring Haarlem), 3. 100 M. rugslag dames jun., 4. idem heeren Jun., 5. 100 M. vrije slag dames jun., 6. idem heeren jun., 7. 3 x 50 M. wisselslag (persoonlijk) dames jun., 8. idem heeren Jun., 9. 10 x 50 M. estafette vrije slag dames jun., 10. idem heeren jun., 11. Schoonspringen da mes (uitsluitend voor het kampioenschap kring Haarlem) 12. Schoonspringen heeren (uitslui tend voor het kampioenschap kring Haarlem).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 11