De roode vaas gebarsten De Beeldstormers van Bozen JM De Zaligverklaring van Pius X Het nieuws van heden Post uit Moskou vertrokken MEERDERHEID TEGEN REN AU DEL ITALIË EN MELLON VRIJGESPROKEN DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DINSDAG 18 JULI 1933 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 "tf** De scheuring nog niet officieel EEN FLINKE PRIJS! Balbo naar Roosevelt Gandhi's afwijzing De beker, die de 46ste Engeïsche legerdivisie bij het scherpschieten won, moest door vier man worden gedragen Regeeringsverklaring in het Lagerhuis Nieuwe boerenstand in Duitschland Het Weer DE REORGANISATIE DER DUITSCHE JUSTITIE Fransche eskadervlucht Naar de Afrikaansche koloniën Een monument voor Kard. Mercier Ongeregeldheden bij een processie Complot te Athene De noodige processen worden bespoedigd Italiaansche chauvinisten volgen het voorbeeld na der Joego slavische nationalisten van Trau Wat zal Mussolini nu zeggen? Door het opperste gerechtshof van Columbia Het concordaat met Berlijn Nog geen scheuring Communistisch com plot in België? DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG BLADZIJDEN Complot in Griekenland Het verbod van de „Deutsche Zeitung" Communisten gepakt Von Papen naar de paardenrennen De graanuitvoer der Donaustaten EHAARLE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18430 Advertentieprijzen-. Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek De socialistische partij in Frankrijk is een „vase brisée". Zij was dat al sinds het partij-congres te Avignon, waar de partij- meerderheid haar afkeuring uitsprak over het optreden van de Kamergroep onder leiding van Renaudel, die een voorstander van deelname aan de burgerlijke regeering is. Thans, nu het congres te Parijs van alle ingediende moties die van den links-socialistischen afgevaardigde Bracke met een overweldigende meerderheid heeft aangeno men, is de barst in de partij angstwekkend zicht baar geworden. Of de roode vaas uiteen zal vallen of nog gelijmd kan worden, is nog niet beslist. Maar wat ook het eindresultaat van dit partijcongres moge worden, de roode vaas is en blijft geschonden en wanneer zij niet aan scher ven valt dan zal dat hoogstwaarschijnlijk toch een volgenden keer gebeuren. De motie-Bracke stelt de minderheid van Renaudel voor het ultimatum, of wel zich aan den tot nu toe ge- negeerden wil van de congres-meerderheid te onderwerpen of wel de verantwoordelijkheid voor een scheuring in de partij te aanvaarden. Re naudel wil echter noch het een, noch het ander. Vrijwillig wenschen Renaudel en de zijnen de partij niet te verlaten. Zij zullen alleen gaan, wanneer zij er worden uitgesmeten. Zij erkennen het congres als de hoogste autoriteit en zullen de eenheid van de partij niet verbreken, omdat het congres zich in de motie-Bracke vóór deze eenheid heeft uitgesproken, maar van den ande ren kant denken zij er niet aan hun houding ten opzichte van de radicaal-socialistische regee ring te wijzigen. De beide aan elkaar tegen gestelde groepen trachten elkander de verant woordelijkheid voor een eventueele scheuring op te dringen met het gevolg, dat deze scheuring officieel nog niet is erkend, ofschoon zij in feite maar al te zichtbaar bestaat. Het mee- ningsverschil in den boezem der partij betreft niet slechts de politieke tactiek, maar is van diepgaanden principiëelen aard. Dit is duide lijk gebleken uit de scherpe en hoogst belang rijke discussies, welke bij de bespreking der ver schillende moties zijn gehouden. Tot groote ontsteltenis van Leon Blum en de andere tegenstanders van de partici patie-politiek heeft de burgemeester van Bordeaux, Marquet, medestander van Renaudel, een rede gehouden, waarin hij blijk gaf een beter inzicht in de kentering der tijden te hebben dan de meeste zijner partijgenooten. Uitgaande van de door de meest links georiën- teerden toegegeven stelling, dat een roode revolutie in den geest als de sociaal-democratie vroeger heeft voorgestaan niet meer mogelijk is en tot bittere teleurstellingen zou leiden, pleitte hij voor een politiek van actie en vooruitgang, zooals overal in de wereld wordt nagestreefd. Het lot van de sociaal-democratische partij in Duitschland heeft, volgens Marquet, geleerd, dat de werkloozen en noodlijdenden niet achter de socialisten staan. Overal in Europa is de politieke tendenz zichtbaar van toenemend nationalisme, terug dringing van het socialisme en het nastreven van een sterk staatsgezag. Om te zorgen, dat het staatsgezag democratisch blijft, zooals het thans onder de radicaal-socialisten nog is, dienen de socialisten zich niet tot een nega tieve houding te bepalen, maar positieve me dewerking te verleenen. Renaudel, die voor een herziening van het te Amsterdam opge stelde statuut der Tweede Internationale pleitte, deed daar nog een schepje op door ronduit te verklaren, dat hij en de zijnen onder de tegenwoordige omstandigheden voor de burgerlijke begrootingen meenen te moeten stemmen en met het oog op de vanuit Duitsch land dreigende gevaren voor Frankrijk zich te- gen eenzijdige ontwapening kanten. De passie ve steunverleening der socialisten aan het de mocratisch bewind in Frankrijk noemde Re naudel kort en goed een soort van chantage. Marquet en Renaudel hebben het natuurlijk van de zijde der orthodoxe socialisten als Blum en Faure zwaar te verantwoorden gehad. Zij zijn voor nationaaf-socialisten en fascisten uitgescholden, ofschoon zij enkel en alleen wa ter in hun rooden wijn willen doen om zoo niet de sociaal-democratie dan toch tenminste de democratie te redden, vóór het te laat is. De controverse in de Fransche socialistische par tij vertoont veel overeenkomst met die, welke na de verschijning van de geruchtmakende brochure-Duys gebleken is te bestaan in de Ne- derlandsche sociaal-democratische arbeiderspar tij. Evenals in ons land zijn in Frankrijk de inzichtigen onder de socialisten ver in de min derheid bij de kortzichtigen. Tot welke gevolgen dit zal leiden voor de sociaal-democratie zal de naaste toekomst leeren. NEW YORK, 17 Juli (Reuter) Balbo heeft de uitnoodiging van Roosevelt, om hem op het Witte Huis te komen bezoeken, aangenomen. Op 19 Juli zullen de Italiaansche vliegtuigen naar New York vliegen, vanwaar de reis naar de Azoren zal worden voortgezet. CHICAGO, 18 Juli (Reuter). Aan een ver tegenwoordiger van de Associated Press ver klaarde generaal Balbo, dat het succes van zijn tocht te danken is aan de zorgvuldige organisatie, de uitstekende discipline van de bemanning en aan de goede vliegtuigen. Balbo is van oordeel, dat voor lange- afstand-tochten slechts machines-zwaarder- dan-lucht in aanmerking komen. Italië bouwt reeds zeven jaar geen luchtsche pen meer. Ten slotte verklaarde Balbo nog, dat men na zijn behouden thuiskomst te Rome een esca- dervlucht rond de wereld mag verwachten. CHICAGO, 18 Juli (V.D.) Generaal Balbo verklaarde gisteren, dat de route die het Itali aansche esader op den terugweg zal volgen, nog niet was vastgesteld. Hij voelde er veel voor, verklaarde hij, een meer „avontuurlijken" weg te volgen, doch thans is hij nog bezig de verschillende routes te bestudeeren. Het schijnt vast te staan dat het eskader mor gen Uit Chicago vertrekt en over het meren- en kanalengebied naar New York vliegt, waar Balbo eenigen tijd denkt te blijven, misschien wel negen dagen, teneinde gelegenheid te heb ben een bezoek te brengen aan president Roo sevelt te Washington. ROME, 18 Juli (V. D.) In deskundige kringen worden de kosten van de Oceaanvlucht van het eskader van Generaal Balbo, geraamd op on geveer 40 millioen Lire. De kosten die onder weg worden gemaakt, waarbij o.a. is inbegre pen het stationneeren van trawlers in den Atlantischen Oceaan worden geschat op onge veer 700.000 Lire, die gedekt worden uit de op brengst van de speciale luchtpostzegels, waar van reeds voor meer dan een millioen Lire is verkocht. LONDEN, 17 Juli (V.D.) Naar aanleiding van het afwijzen van Gandhi's verzoek om een onderhoud door den vice-koning, verklaarde Sir Samuel Hoare in het Lagerhuis,, dat deze stap de volkomen goedkeuring van de Britsche regeering heeft. De handhaving van orde en wet in Indië wordt met den dag krachtiger en berichten uit de Indische bladen bewijzen, dat in kringen van het congres een sterke strooming bestaat tegen de voortzetting van het ongrondwettige programma. De regeering heeft slechts één mogelijkheid. Er kan geen sprake zijn, dat een „koopje" met het congres wordt gesloten, dat zich dan be reid zou verklaren, de normale plichten van ordelijke burgers op zich te nemen. Het ant woord van Lord Wilingdon luidde: „Indien de omstandigheden anders waren, zou ik u gaarne ontvangen, maar het schijnt, dat gij u verzet tegen de staking der ongehoor zaamheidscampagne, tenzij op zekere voorwaar den en dat het onderhoud, waarom gij ver zoekt, ten doel zou hebben het openen van on derhandelingen met de regeering over deze voorwaarden. Verder schijnt te zijn beslist, dat de ongehoorzaamheidscampagne op den lsten Augustus zal worden hervat, als het congres geen overeenstemming met de regeering be. reikt." BERLIJN, 17 Juli. (W.B.) De enkele dagen geleden door het rijkskabinet uitgevaardigde wet in zake de vorming van een nieuwen Duitschen boerenstand bepaalt, dat de koloni satie en speciaal de bouw van nieuwe hofsteden onder het rijk ressorteeren. Slecht het rijk is bevoegd, in dit verband wetten uit te vaardigen. Hierbij is op te merken, dar thans met be trekking tot de kolonisatie een geheel nieuwe weg zal worden ingeslagen. Niet zooals tot dus ver wil men ieder jaar aan een paar duizend kolonisten een stukje land verschaffen, waarop zij ternauwernood kunnen leven, maar via de kolonisatie wil men komen tot de vorming van een geheel nieuwen boerenstand. Voortaan zul len er niet langer boeren en kolonisten zijn, maar nog slechts vrije, vast met hun grond ver bonden boeren. Door de nieuwe wet wil de regeering aan de nog steeds voortdurende vlucht van het platteland en aan de gestadige toeneming der stedelijke bevolkingen paal en perk stellen. Verwachting Matige Zuid- Westelijke tot Westelijken wind, aan- /ankelijk half tot zwaar bewolkt, weinig >f geen regen en iets warmer. Hoogste stand: 769.4 te Clermont. Laagste stand: 743.9 te Hemösand. Zon op 5.01, onder 9.10. Licht EE op 9.40. 22 Juli Nieuwe Maan, H illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinillllllllllllllllllllllllllli Het plan voor een Fransche eskader-vlucht heeft thans vaster vormen aangenomen, meldt de „Telegraaf" uit Parijs. 25 militaire vliegtuigen, onder leiding van generaal Vuillemin, een bekend corlogsvlieger en oprichter van de Fransche luchtvloot in Afrika, zal in November van Istres in het Zui den van Frankrijk vertrekken voor een vlucht naar Frans,ch Equatoriaal Afrika. De route zal loopen over Cartagena, Rabat, Colomb-Besjar, Adrar, Bido (Sahara), Tao (Fransche Sahara), Bamako (Senegal), Dakar naar Niamey en vandaar naar Bangui (Fransch-Equatoriaal Afrika). Ou den terugweg zal over Tunis, Al- Afrika). Oran en Meknes worden gevlogen. De vliegtuigen zulen behalve de noodige brandstof ook 15 gallon water, voor een maand voedsel en geweren medenemen en zullen van een draad- looze installatie worden voorzien. De „Telegraaf meldt uit Brussel: Te Braine l'Alleud heeft gisteren door den pauselijken nuntius de wijding plaats gehad van den eersten steen van 't monument dat zal worden opge richt ter nagedachtenis aan Kardinaal Mercier. Het monument, dat in 1934 voltooid zal zijn, wordt bekostigd uit een openbare inzameling en den verkoop van een Mercier-zegel. Minister Carton de Wiart voerde na de wijding het woord en plaatste daarop den eersten steen. MADRID, 18 Juli. (Reuter). Te Villa-Seca della Sagra hebben naar aanleiding van een processie ter eere van O. L. V. van den Berg Carmel vechtpartijen plaats gehad tusschen jongelieden welken van zoo emstigen aard wer den, dat de Garde Civile moest ingrijpen. Drie personen werden gedood en vijf ernstig gewond. ATHENE, 18 Juli. (Reuter). De gepension- neerde kolonel Nicolas Zervas is gearresteerd daar gebleken is, dat hij betrokken was bij pogingen om een omwenteling teweeg te brengen. Naar de bladen melden had Zervas een vriend van generaal Piastiras verzocht deel te nemen aan de samenzwering van officieren te Athene en Saloniki om de regeering omver te werpen. Op den dag der inwerkingtreding der nieuwe bepalingen betreffende de samen voeging van verschillende rechtbanken in de Duitsche hoofdstad, vond in het gerechtsgebouw aan de Turmstrasse een plechtige zitting plaats. Overzichtsfoto der aanwezigen Onze Romeinsche correspondent bericht ons d.d. 14 Juli: De zaligverklaring van Paus Pius X gezegen- der gedachtenis, heeft met de onlangs geschie de benoeming der rechtbank belangrijken voortgang gemaakt. De z.g. informatieve processen aangaande de deugden en de faam van heiligheid van den beminden Paus zijn in vier diocesen, waar hij geleefd en gewerkt heeft, n.ï. Treirso, Mantua, Venetië en Rome, ten einde gebracht. Men heeft nu een aanvang gemaakt met de twee daaraanvolgende onderzoekingen, n.l. die over 't niet reeds als heilige vereerd geworden zijn (een voorwaarde, die de kerk stelt, om te voor komen, dat 't zaligverklaringsproces van buiten af wordt beïnvloed) en ten tweede het onder zoek naar zijn geschriften. Kort geleden is de rechtbank, die zich met het eerste onderzoek moet bezig houden, door de Ritencongregatie aangewezen. Voorzitter is kardinaal Pacelli, die als leden benoemd heeft den patriarch van Antiochië. Mgr. Vicentini, als gedelegeerd rechter, Mgr. Cherubini, Mgr. Ravanat, beiden kanunniken van St. Pieter. als adjunct-rechter en promotor des geloofs, Mgr. Nardone en Mgr. Callori di Vignale als notarissen. Deze rechtbank heeft, naar de „Osservatore Romano" meldt, reeds meerdere zittingen ge houden in de kapittelzaal van St. Pieter en talrijke door den Postutator der Zaligverklaring den Benedictijnerabt Pierami, gehoord. De rechtbank zal verder haar onderzoek moe ten uitstrekken over het graf van Pius X in de krypte van Sint Pieter, over zijn geboorte plaats Riese en de plaats van zijn overlijden, het appartement in het Vaticaan. Ook de rechtbank, die over het resultaat van de navorsching naar de geschriften van den (Van onzen Weenschen correspondent) Toen voor eenige maanden in de Dalmatische stad Trau het steenen gedenkteeken van den Venetiaanschen Leeuw door Joegoslavische chauvinisten beschadigd was geworden, schreef Benito Mussolini in de „Giornale d'Italia": „Een volk, dat zich respecteert, kan en mag de geschiedenis niet vergeten. Het mag ook niet vergeten, de geschiedenis van morgen door het leven van heden te vormen. De gedenkteekenen hebben ontegenzeglijk een geschiedkundige waarde. Zij zijn dokumenten van de geschiede nis der menschheid en moeten daarom, afgezien van him schoonheid en kunstwaarde, geacht worden Ook de cultuur-documenten /an vol keren of naties, die vreemd zijn aan de oogen- blikkelijke politieke beheersehers van het land. moeten geëerbiedigd worden." Wel zelden, schrijft de Weensche „Neue Zei- tung", hebben de nationale minderheden en onder dez enmet name de Zuid-Tiroolsche Duit- schers een boodschap van den duce zoo graag aangehoord als deze. Was deze uitspraak niet als het w'are een onderpand voor de hoogge spannen verwachtingen, die velen stellen in dezen man en de historische beweging, die hij vertegenwoordigt? Niet een nieuw bewijs, dat het Italië van Mussolini, dat de herzieningsidee der vredesverdragen met zooveel vrijmoedigheid propagandeert, als het er op aankomt, deze ook doorvoeren zal ten koste van eigen offers? (Zuid-Tirol). Het vertrouwen, de grootsche verwachtingen dezer kringen werd dezer dagen op een harde proef gesteld. Wij lezen, dat een troep Italiaan sche chauvinisten in het door de Italianen na den oorlog geannexeerde Oostenrijksch-Duit- sche Bozen van Zuid-Tirol op barbaarsche ma nier het den Duitsch-Oostenrijkschen inwoners zoo in het hart gegroeide gedenkteeken van Koning Laurin en Dietrich van Bern verwoest hebben. En we vernamen tot nog toe nog geen enkele daverende rede, waarin toch de duce zoo sterk is, tegen die zijn grootsche ideeën omtrent de heilige traditie der volkeren vertrappende kwajongens. Dat een Hitler in de eerste periode der natio nalistische ontketening, midden in den roes der gelijkschakeling, de al te radicale elementen niet uitschakelen kan, is voor dengene die het geheel o\ rziet en zich niet in het bijkomstige blindstaart, wel begrijpelijk: dat echter in het rijk van den allesbeheerschenden duce na tien jarig bestand dergelijke schande nog straffeloos geduld zou worden', ware wel zeer bedenkelijk. Bij Hitler is dat niet denkbaar. Zoolang het gedenkteeken van koning Laurin en de andere door Italiaansche chauvinisten verwoeste gedenkteekenen in Zuid-Tirol niet in eere hersteld zijn, rijst bij ons een ernstige twij fel aan de edele woorden van den heerscher. Wat geldt voor den Leeuw van Trau, moet ook gelden voor koning Laurin en Dietrich van Bern. Of geldt in Italië, ook in deze, het romein sche spreekwoord: „quod licet Jovi non licet bovi"? Men mag den os niet met de goden ver gelijken. NEW-YORK, 17 Juli. (Reuter.) Het opperste gerechtshof van Columbia heeft een gunstig vonnis gewezen voor Andrew Mellon en eenige andere vouimalige functionarissen van het mi nisterie van Financiën in een proces, waarin betaling van 220 millioen dollar werd geëischt wegens oogluikende begunstiging van buiten- lanasche scheepvaartmaatschappijen. Dienaar Gods te oordeelen heeft, is reeds aan gewezen. De door de Ritencongregatie benoem de voorzitter, kardinaal Marchetti Selvaggiani, heeft tot leden benoemd Mgr. Vicentini, als gedelegeerd rechter, Mgr. Cericioni als Pro motor des Geloofs en Mgr. Mattioli als nota ris. De rechtbank heeft haar werkzaamheden reeds aangevangen. Beide lichamen werken met spoed om deze voorafgaande processen ten einde te brengen, NEUDECK, 17 Juli. (V. D.) Rijkspresident Von Hindenburg heeft heden vice-kanselier Von Papen ontvangen, die hem rapport heeft uit gebracht over de te Rome gevoerde onderhan delingen en het sluiten van het concordaat met de Katholieke Kerk. PARIJS, 17 Juli. (W. B.) Op het socialistisch partijcong-ts kreeg de resolutie-Faure 2197 mandaats-si emmen. Hierin wordt de houding der parlenientsfractie gelaakt, welke tegen de instructies van het vorige partijcongres in voor de begrooting en daarmee voor de militaire uitgaven van het kabinet-Daladier heeft ge stemd. In veval van herhaling wordt met sanc ties gedregd. De reso utie-Auriol, welke geen afkeuring maar leedwezen over de houding der fractie uitspreekt kreeg 971 stemmen, terwijl Renau- del's resolutie 752 stemmen verkreeg. Merkwaaidig was de rede van Deal. die ver klaarde. da; het fascisme en de Hitlerbeweging het ideaa: der volken hadden weten te ont wikkelen. Daar beiden een groot deel var het socialistiscr program hadden weggenomen, wa ren de massa's hen gevolgd Het congres heeft zijn werkzaamheden van avond beë ïidigd. Tot een scheuring is hei niet gekomen, evenmin tot uitsluiting van 4 afge vaardigden V.D. me'dt nog: De groep Renaudel heeft in aansluiting aan de eindstemming een verklaring afgelegd, waar uit blijkt .„at het eenmaal ingenomen stand punt wordt gehandhaafd, en dat de verant woordelijkheid voor de meeningsafwijkingen wordt aan.aard tegenover de massa, daar de zekerheid '•«staat, dat de steun zal worden ver kregen van de repubiikeinsche socialisten. BRUSSEL, 17 Juli. (Reuter.) Volgens de „Libre Be'gique" zouden de autoriteiten op het spoor zijn van een communistisch complot in de streek van La Louvière. Strenge ordemaat regelen zijn genomen. Het doen-en-laten van zekere communistische leiders wordt nauwkeu rig gadegeslagen. Wiley Post te Novosibirsk gedaald. Oostenrijk als achtste oppergroep der S.A.- organisatie. Generaal Balbo zal een bezoek brengen aan Roosevelt. Communistisch complot in België? Gnnstig vonnis voor Andrew Mellon. Nederlandsche verklaring inzake suikerproduc tie te Londen. Gandhi afgewezen. De Littausche Oceaanvliegers in Oost-Pruisen doodgevallen. Liquidatie van het Centrum. De meening der Tweede Kamer over de wijzi ging van de Landbouw-crisiswet. Opbrengst der Rijksmiddelen over de maand Juni. Het wetsontwerp-Marchant wordt gewijzigd. Groote pakhuisbrand te Enschede. O MOSKOU, 17 Juli. (V. D.) Om 14.28 uur Oost- Europeescho tijd is de wereldvlieger Wilev Post op het ho.tfdvliegveld van Moskou geland. Ter begroeting waren aanwezig vertegenwoordigers der Sovje'-Regeering, onder leiding van Bara- now, alsmede vertegenwoordigers van de maat schappij Ossoaviachim. Aan een vertegenwoordiger van Reuter ver klaarde d- Amerikaansche Oceaan-vlieger Wi ley Post, zich uitstekend te voelen en na een oponthoud van twee uur weer naar Nowosi- birsk verder te willen vliegen In Koningsbergen had hij moeten landen, omdat zijr instrumenten niet goed meer werk ten en hij zich niet kon oriënteeren. Aan de i> ecaniciens van het vliegterrein ver zocht Pos' zijn olietoevoer-inrichting even te willen rerareeren, daar deze onderweg bescha digd was. Kort na sjjn landing is Post door een dokter onderzocht die constateerde dat de algemeene toestand van den vlieger goed was, met uit zondering van een sterke oogen-vermoeidheid. De dokter schreef compressen voor. MOSKOU, 18 Juli (V.D.) De Amerikaan sche wereldvlieger Wiley Post is hedenmorgen vroeg te 6.30 uur te Novosibirsk in West- Siberië geland en na een oponthoud van slechts 2'/2 uur te 8.55 uur plaatselijken tijd vertrokken in de richting van Irkoetsk (Oost-Siberië). Zooals wij reeds in ons blad hebben gemeld, is de „Deutsche Zeitung", een volkomen gelijk geschakeld blad, voor den duur van drie maan den verboden. Het W. B. meldt nader, dat dit geschied is op last van minister-president Goe- ring persoonlijk. Het blad had geschreven, dat generaal Balbo een gedoopte jood was. De hoofdredacteur werd naar een concentratie kamp overgebracht. Dit bericht komt, aldus W. B., uit Weenen en heeft ten doel de vriend schappelijke relaties tusschen Duitschland en Italië te verstoren. RECKLINGHAUSEN, 17 Juli (WB.) De po litie heeft 22 communisten gearresteerd, die lid waren van den ontbonden Rood-frontstrijders Bond. BERLIJN, 17 Juli (V.D.) Volgens een be licht in de Berlijnsche bladen is vice-kanselier Von Papen voornemens om op 6 Augustus op de renbaan te Karlshorst bij de nationale volksrennen zelf een paard te rijden. ATHENE, 17 Juli. In verband met een com plot tegen de Grieksche regeering zijn de of ficier Zervas, een aanhanger van Venizelos, en eenige andere officieren, gearresteerd. De toestand te Athene is rustig. (United Press) LONDEN, 17 Juli (V.D.) De vertegenwoordi gers der Vereenigde Staten, van Australië, Ar gentinië en Canada hebben heden geconfereerd met de vertegenwoordigers der Donaustaten. Overeengekomen werd, dat de graanuitvoer der Donaustaten 50 millioen schepel per jaar zal bedragen, ongeacht de opbrengst van den oogst. Hoogste stand op Dinsdag 1 uur run.: 759 .Vorige stand 759

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1