STADSNIEUWE Er bestaat geen twijfel aan wat U rookt, als U een CHIEF WHIP opsteekt - 100% zuivere Virginia'tabak en NIETS ANDERSl Bedenk U tweemaal alvorens die niet gedekt zijn Ga vandaag over op U sigaretten koopt door een garantie- Mm tcfaijff om: Haarlem, 22 Juli RADIO MOORS l i. cT)eLeidsche Courant j De beste Sigaret voor Uw gezondheid ZATERDAG 22 JULI MIDDELB. TECHN. SCHOOL T oelatings-examens Tentoonstelling in de R. K. Leeszaal MOTORRIJDER GEVALLEN Zwaar gewond Weer terecht Aanbeveling rector Gymnasium Retraite en cursus Graalleidsters Personalia F1LMNIEUWS PALACE BIOSCOOP Het Rhythme der wereld Concert in den Hout E. W. Jibben t De fancy-fair aan de Westergracht Tournament Groenend aal Koopen en vermalen van niet- erkende tarwe VERKEERSONGEVAL 16-jarig meisje gevallen Zwemmers bekeurd LUXOR THEATER Charley Chase Motor in brand BURGERLIJKE STAND MANNELIJK JEUGDWERK De nieuwe bepalingen in brochurevorm Jeugd vereeniging „St. Franciscus van Sales" Examen hoofdakte LAWNTENNIS Haarlemsche Lawn-Tennis Club Jeugdwedstrijden STOOMVAARTLIJNEN AGENDA 23 Juli 24 Juli Officieel Philips reparateur Apotheekdiensten INSTELLINGEN RETRAITEN De Thabor St. Vincentiusbibliotheken is voor LEIDEN en OJVlbT REKEN het aan- H gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTIEN g Het toelatingsexamen voor de M. T. S. werd afgenomen op 18, 19, 20 en 21 Juli. Aangemeld hebben zich 212 candidaten. To taal toegelaten: 115. Toegelaten zijn reeds tot de afdeeling Bouw kunde en Weg- en Waterbouwkunde: 1ste stu diejaar theoretici: 22 candidaten, t.w.: G. Aling, Heemstede, S. den Haauwen, Leiden, J. C. Cra mer, Haarlem, J. H. Christman, Aerdenhout, P. M. Dorleyn, Middelburg, H. Eebes, Haarlem, C. Franke, Spanbroek, A. C. Heer, 's-Gravenhage, H. Hinse, Heemstede, J. E. Kuntzel, 's-Graven- hage, A. van der Kwast, Amsterdam, D. W. A. Neuhuys, Halfweg, J. L. Noorman, Velsen, A. J. V. Offerman, Nijmegen, Nijmegen, C. J. v. d. Rol, D. Rozeboom, Haarlem, H. J. van Sam- beek, Heemstede, K. Schulz, Santpoort, J. Ste- rel, Amsterdam, E. Vinke, Haarlem, P. L. Vo gelaar, Maassluis. Geslaagd nog 5 candidaten. Afgewezen 6 can didaten. Toegelaten zijn reeds tot de afdeeling Bouw kunde en Weg- en Waterbouwkunde: 1ste stu diejaar practici: 12 candidaten, t.w.: A. D. Beeldman, Bergen, P. Buur, Alkmaar, W. de Haan, Voorburg, P. Haringhuizen, Heerhugo- waard, L. Hendriks, Haarlem, N. Komen, Nieu- we-Niedorp, C. Koning, St. Maarten, K. de Kor- ver, Alkmaar, J. v. d. Linde, Haarlem, P. J. Nederveen, Bergen, D. J. Weeder, Wognum, J. C. van Zoonen, SchoorL Geslaagd nog 4 candidaten. Afgewezen 9 can didaten. Toegelaten zijn reeds tot de afdeeling Werk tuigbouwkunde en Electro techniek: 1ste studie jaar theoretici: 33 candidaten, t.w.: J. L. Alta, Haarlem, G. O. Bakkemes, IJmuiden, H. H. Brand, N. O. Indië, M. M. Broekhuizen, Rijs wijk, H. A. Brouwer, Haarlem, D. Th. H. Don ker, Temeuzen, M. Druif, 's-Gravenhage, N. Dijkstra, Haarlem, J. Ensink, Veenendaal, J. W. Th. Fibbe, Haarlem, K. van Gilst, G. P. A. Gooden, 's-Gravenhage, B. Graaff, Haarlem, J. J. Hartog, 's-Gravenhage, J. C. Huender, Wijk aan Zee, J. v. d. Klift, 's-Gravenhage, J. Jagt- man, Rotterdam, J. Koeslag, Diepenheim, R. P. Krabbendam, IJmuiden, J. C. Kriest, Leiden, J. A. M. Kroese, 's-Gravenhage, A. Kruyer, Heemstede, C. Lodewijk, Amsterdam, A. H. van Meurs, Haarlem, A. Putman, Haarlem, J. A. Quik, Uithoorn, J. F. C. Reynvaan, Renkum, C. Schellinger, Haarlem, W. J. M. van Segge- len, 's-Gravenhage, W. I. Tjassens Keizer, Overveen, J. Verloop, Katwijk aan Zee, H. B. F. Vogelpoel, L. Wansink, 's-Gravenhage, L. Th. H. van Wellen, 's-Gravenhage. Geslaagd nog 12 candidaten. Afgewezen 14 candidaten. Toegelaten zijn reeds tot de afdeeling Werk tuigbouwkunde en Electrotechniek: 1ste studie jaar practici: 24 candidaten, t.w.: B. J. A. M. Arens, Haarlem, N. P. Beuk, Wassenaar, J. Blok, 's-Gravenhage, C. J. Boontjes, Schagen, L. J. H. Brand, N. O. Indië, M. Bosman, Rijs wijk, H. K Dehning, 's-Gravenhage, F. Harte- mink, Loosduinen, P. J. G. Heeremans, Haar lem, K. H. K. L. Heuer, Haarlem, M. H. Holt- slag, Alkmaar, W. Kardolus, Delft, A. v. d. Lely, Wateringen, C. J. P. van Lunteren, Haarlem, A. Mak, Alkmaar, K. H. Marks, 's-Gravenhage, N. W. Mostert, Alkmaar, H. J. G. Platzbekker, J. L. Reyns, A. Riel, 's-Gravenhage, N. J. Ro denhuis, Alkmaar, J. Seffelaar, 's-Gravenhage, J. de Vries, Heemstede, H. B. van Wijk, Zand- voort. Afgewezen 21 candidaten. Toegelaten zijn reeds tot de Afdeeling Scheepsbouwkunde, 1ste studiejaar theoretici: t.w. 5 candidaten: B. J. de Koff, Bussum, J. Moolhuizen, Amsterdam, E. W. Postema, Haar lem, J. Schroder, Bussum, G. de Vries Lentsch, Amsterdam. Afgewezen 0 candidaten. Toegelaten zijn reeds tot de Afdeeling Bouw kunde, 2e studiejaar: 4 candidaten, t.w.: G. Brouwer, Goes, W. J. G. Ellens, Santpoort, V. J. Polman, Haarlem, S. v. d. Schaar, Heem stede. Toegelaten zijn reeds tot de afdeeling Weg en Waterbouwkunde 2e studiejaar 4 candida ten, t.w.: H. J. de Kroon, Amsterdam, R. A. v. d. Linde, Schellingwoude, A. Masselink, 's-Gravenhage, W. Messer, Amsterdam. Toegelaten zijn reeds tot de afdeeling Werk tuigbouwkunde 2e studiejaar 6 candidaten, t.w.: A. A. H. Backer v. Ommeren," Arnhem, E. T. Kraam, Enschede, Th. C. Luts, N. O. Indië, F. Haarlem. J. Mulders, 's-Gravenhage, J. van Paasschen, Middelharnis, Ph. C. Tuts, Nijmegen. Toegelaten zijn reeds tot de afdeeling Elec trotechniek 2e studiejaar: C. R. A. Meyer, Was senaar, L. Th. J. Meys, 's-Gravenhage, W. Mid delbeek, Zeist, J. R. IJzer, Winschoten. Toegelaten zijn reeds tot de afdeeling Scheepsbouwkunde, 2e studiejaar: C. J. A. Ha- zewinkel, Haarlem. Metro Goldwyn thans doen besluiten een groote Charley Chase-film het licht te doen zien. En wij moeten erkennen, dat het resultaat zeer bevredigend is. Charley overtreft werkelijk zich zelf in het geestige werk „De hooge C en een hooge zee". Hij heeft uitstekende zang-capaci teiten en weet op het juiste moment een gees- tigen klap op den vuurpijl te geven. Hij heeft ditmaal dienst genomen bij het Amerikaansche leger. Op weg naar Frankrijk ontmoet hij aan boord drie soldaten met een zeer goede stem en zij vormen een kwartet. Zijn interesse voor het kwartet is oorzaak, dat hij bij een troepentransport zijn compagnie kwijt raakt en ruzie krijgt met een luitenant. Spoedig wordt Charley naar het front ge zonden en voelt zich gelukkig met zijn zingen de kameraden samen in de loopgraven te zijn. Eén van het kwartet wordt met een gevaar lijke opdracht naar het hoofdkwartier gezonden en Charley krijgt het bericht dat deze man, zijn beste tenor, aan den Adamsappel gewond is en nooit meer zal kunnen zingen. Op dat moment hoort hij in de Duitsche loopgraven een man zingen. Door een krijgslist slaagt hij er in dezen Duitscher gevangen te nemen en het kwartet is weer compleet. WapenstilstandCharley is zijn kwartet kwijtgeraakt en diepbedroefd loopt hij door de straten van het dorp. In de wacht hoort hij zingen en ontdekt, dat zijn kameraden daar wegens insubordinatie zijn opgesloten. Insubor dinatie is heel makkelijk en binnen enkele mi nuten is in de wacht het kwartet weer com pleet. De oorlog is voorbij en de Amerikaansche sol daten gaan terug naar huis. Charley heeft in Frankrijk een meisje leeren kennen, dat hij mee naar New York wil nemen en het gelukt hem haar aan boord te smokkelen. Een aapje, dat hij op het slagveld gevonden heeft, helpt hem een uniform voor haar te vinden, maar spoedig ontdekt een luitenant, dat in de com pagnie een soldaat met lang haar is. De luite nant maakt hiervan melding bij den kapitein van het schip. Deze, die veel sympathie voor Charley en zijn kwartet voelt, maakt gebruik van zijn recht om op zee een huwelijk te vol trekken, zoodat tegen de aanwezigheid van het meisje aan boord geen bezwaar meer is. Zooals gezegd: een prettige, geestige film, die wij gaarne aanbevelen. Als tweede hoofdnummer Clark Gable en Marion Davies in „Polly, het Circusmeisje". De opnamen van het circus verdienen bijzonder aandacht, de intrige is wat gezocht en kan op al te jeugdige personen verwarrend werken. Overwegend bezwaar is er echter niet. In het voorprogramma een goede reisfilm over Maharadja's. Het Orion-journaal geeft o. a. de feesten te Arnhem, bloemencorso te Amsterdam en veel sport. Charley Chase zorgt er ditmaal voor, dat het Luxor Theater uitverkocht zal zijn! In de R. K. Openbare Leeszaal en Biblio theek aan de Nieuwe Gracht zal vanaf Zater dag a.s. een tentoonstelling worden gehouden van oude en nieuwe boeken, romanlectuur, platen, enz. over Haarlem. De tentoonstelling duurt de geheele week tot en met Zondag 29 Juli en is toegankelijk op de gewone uren, waarop ook de Leeszaal geopend is. Zij wordt georganiseerd ter gelegenheid van de vergadering van besturen van R. K. Lees zalen en Bibliotheken in Nederland, welke ver gadering te Haarlem gehouden wordt. Vrijdagmorgen vroeg is in de kom der ge meente Zwammerdam de heer Visser uit Noord- wijk, vermoedelijk doordat de voetsteun van zijn motorfiets in aanraking kwam met den trottoirband gevallen. Hij viel met zijn hand door een ruit in de woning van de gezusters S., waardoor zijn duim werd afgesneden. Hij kwam daarna met het hoofd op de straatstee- nen terecht. De ontboden geneesheer consta teerde een bloeding in de hersenen en na voor- loopig verbonden te zijn is de heer Visser in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Leiden overgebracht. De arbeider Th. H. G., uit Heemstede, wiens vermissing wij gisteren meldden, is gisteravond zwervend te Lisse terug gevonden. Hij is naar zijn woning terug gebracht. Op de aanbeveling door B. en W. van Den Bosch aan den gemeenteraad aldaar aange boden ter benoeming van een rector van het gemeentelijk gymnasium te 's Hertogenbosch, door het college van curatoren in overleg met den inspecteur der gymnasia ingezonden, is geplaatst dr. W. M. A. van de Wijnpersse, leeraar in de klassieke talen aan het gemeente lijk gymnasium te Haarlem. Om alle misverstanden te voorkomen, wor den alle Graalleidsters er opmerkzaam op ge maakt, dat de juiste datums van Cursus en Retraite in Hageveld zijn als volgt: De Retraite begint Zaterdag 29 Juli half vijf en eindigt Dinsdag 1 Augustus des voormiddags. De cursus vangt aan denzelfden Dinsdag en eindigt Vrijdag 4 Augustus eveneens des mor gens. Hiermede vervallen alle andere tevoren ge noemde datums. Te Amsterdam zijn geslaagd voor het M.U. L.O.-examen diploma A: A. Dunnebier, P. Groen, D, Kemker, J. Kroonenberg, A. Mantje, C. C. Speelman, allen te IJmuiden; E. Boddè, P. Koper en E. A. Weber, allen te Zandvoort. Voor het examen fraaie handwerken zijn te Amsterdam geslaagd de dames: T. N. Vos, Haarlem; G. Bij, Heemstede en T. Blauw, Z. en N. Schermer. Voor het examen nuttige handwerken zijn te Amsterdam geslaagd de dames: M, J. Nicolai, A. M. F. van Bemmel, C. W. Banda en R. F. Wentholt, allen te Haarlem. Te Rotterdam is geslaagd voor het examen nuttige handwerken mej. N. C. Reiding te In den ouderdom van 79 jaar is te Bever wijk overleden de heer E. W. Jibben, oud gezagvoerder ter koopvaardij. De Haarlemsche Orkestvereeniging geeft een concert op Zondag 23 Juli te 2.30 uur in den Hout onder leiding van Marinus Adam. Het programma is als volgt: I. Mit Siegespalmen, Blankenburg; 2. Ouver ture „Les Dragons de Viilars", Maillart; 3. Wals uit „Die Keusche Susanne," Gilbert. 4. Fragmenten uit de Opera „Madame But terfly", Puccini; 5. Ouverture ,,La Gazza La- dra", G. Rossini; 6. La Tzigane (Mazurka Hon- groise), L. Ganne; 7. Ballet uit de opera „■Faust", Gounod. Men zou langzamerhand meenen, dat er op het gebied van fancy-fair-vermakelijkheden weinig nieuws meer te verzinnen is. Maar wie de keurige kermis met tentoonstelling in het clubhuis van de St. Bavoknapen aan de Wes tergracht bezoekt, komt tot de conclusie, dat de vindingrijkheid der katholieken in dit op zicht niet ten onrechte vermaard is. Wie zag ooit een wedstrijd met everzwijnen? Wie be proefde ooit zijn krachten op het vullen van luchtballons? Wie maakte ooit een race mede met de Haarlemsche sneltaxi's? Er zijn op dit feest tal van prettige nieuwigheden te zien. Men kan er zelft poffertjes eten en bioscoop voorstellingen en variété bijwonen. Maar wat vooral opvalt, dat is de geest de opgewekte sfeer die er heerscht. Gisteravond werd de tentoon stelling met fancy-fair gopend en den gehee- len avond heerschte er een prettige drukte. Wanneer Bavoknapen, verwend als zij zijn, zeg gen, dat het een leuke avond was, dan kan men er van op aan, dat er niet overdreven wofdt met de lofprijzingen. Het feest duurt nog tot Maandagavond. Tijd genoeg dus voor duizenden om er een kijkje te gaan nemen. De hoogeerw. heer Plebaan opende de festiviteiten gisterenavond met har telijke en waardeerende woorden, in het bijzon der aan het adres van den ijverigen directeur, kapelaan Van Oudenhoven. Hij wees op het nut van het jeugdwerk en op de chronische behoefte aan veel geld bij deze instellingen, geld, dat echter dubbel en dwars in vruchten wordt omgezet wanneer men de resultaten ziet, die het jeugdwerk in maatschappelijk en godsdienstig opzicht voor de jongens en meis jes oplevert En de daad voegende bij zijn uitnoodiging tot de aanwezigen om van het gebodene goed te profiteeren, beproefde Z.H.E. zijn krachten op elk behendigheidsspel, op elke loterij. Zijn animo om mede te doen bracht menigen be zoeker over de eerste schroomvalligheid heen. Bezoekers behoeven niet bang te zijn voor een onweer, het feest wordt zoowel in de openlucht als binnenshuis gegeven. CHIEF WHIP De uitslagen van de gespeelde finales van Vrijdag luiden: Dames-enkelspel. Finale: Mej, E. Leendertz sl. mej. Fonkert 64, 97. Finale: Mej. M. Terwey en mej. E. Leendertz sl. mej. L. Valker en mej. v. Nievelt 62, 63. Heeren-enkelspel, 1718 jaar. Finale: E. Kauffmann sl. H. Scheepens 63, 62. Heeren-dubbelspel, tot en met 16 jaar. Fi nale: B. Miinster v. Heuven en G. v. Löben Seis sl. H. Stalling en H. Ruis 62, 75. Gemengd dubbelspel. Finale: Mej. M. Ter wey en W. Kermer sl. mej. A. v. Beeck Vollen hoven en B. Münster v. Heuven 64, 75. Heeren-enkelspel, 16 jaar. Finale: H. Stalling sl. A. Knoop 6—2, 6—8, 6—3. Heeren dubbelspel, 18 jaar: J. Oudes en W. Kermer sl. H. Scheepens en F. Rhodius 63, 6—1. Na afloop reikte de heer J. Schippers, voor zitter van de Haarlemsche Lawn-Tennis Club, de prijzen uit. Voor elk der winnaars (ressen) had hij een vriendelijk woord. Spreker hoopte verder, dat de deelnemers (sters) bij deze wedstrijden het noodige geleerd zouden hebben ter verbetering van hun (haar) spel. Hulde bracht de heer Schippers aan den wedstrijdleider E. Kauffmann en deelde ten slotte nog mede, dat door mevr. Rhodius een zilveren bekertje beschikbaar was gesteld voor den winnaar van den wedstrijd heeren enkel spel tusschen de winnaars van beide catego- riën der nu gespeelde wedstrijden. Deze strijd zal Woensdagmiddag gespeeld worden. De wedstrijden voor bovengenoemd tourna ment hebben een dusdanig vlot verloop, dat heden de B-finales gespeeld kunnen worden. Zondag vinden de finales voor afd. A plaats. De uitslagen der Vrijdag gespeelde wedstrij den luiden: Gemengd dubbelspel A: Mevr. Kramer en H. Seveke sl. mevr. Frekenhorst en Miedema 86, 64. Mevr. Kühn en C. Melse sl. mevr. en heer Felix 64, 97. Heeren-enkelspel A: J. de Ruiter sl. M. Felix 6—3, 36, 61. C. Melse sl. A. v. Houtum 36, 6-3, 63. Heeren-dubbelspel A: H. Seveke en G. v. d. Klashorst sl. N. de Winter en A. Markus 64, 62. Stevens en Miedema sl. H. Houtman en H. Baas 64, 46, 63 H. Seveke en G. v. d. Klashorst sl. Stevens en Miedema 64, 26, 6—3. Gemengd dubbelspel C: Mej. Klipp en M. Rees Jr. sl. mej. v. Huysteden en v. Egmond 86, 46, 64. Troostronden. Heeren-enkelspel A: T. Kra mer w.o. versus dr. Prinz. J. Plak sl. F. Kra mer 119, 61. J. Levy sl. S. Hazevoet 75, 8—10, 64. Th. Blikslager w.o. versus v. Drie- sum. Dames-enkelspel A: Mej. D. Clarkson sl. mevr. v. Houtum 57, 63, 62. Mevr. Melse Sl. mej. E. Fonkert 61, 63. Dames-enkelspel B: Mej. Dingemans sl. mej. Sluiter 60, 61. De besturen der tarwe-organisaties voor Noord-Holland en Zuid-Holland vestigen de aandacht der tarwetelers nog eens op het feit, dat het verboden is, andere dan zelfverbouwde tarwe van den laatsten oogst op het bedrijf te hebben. De organisaties kunnen schriftelijke vergunning geven tot het koopen van tarwe voor voeder-doeleinden. Deze vergunning wordt al leen afgegeven, indien de bedoelde tarwe, ook al is deze gekleurd, is vermengd met gerst. Het is voorgekomen, dat een tarweteler, on danks vorenstaande voorschriften, tarwe heeft gekocht en voor eigen behoefte (bakken van brood) heeft doen vermalen. Teneinde iederen twijfel uit te sluiten zij medegedeeld, dat zulks ten strengste is verboden, zoowel op grond van het tarwebesluit als op grond der voorschriften en bestuursbesluiten der Gewestelijke Tarwe-Organisaties. Tegen overtredingen zal streng worden opge treden. Een rijk programma hadden we gisteren avond in Palace, een echt vaeantieprogram, waarvan dan ook door zeer veel kinderen werd genoten. Daar hadden we allereerst, na het geluid- nieuws, een cultuurfilm, „Het Rhythme der we reld", die zich daarin van de tot nog toe ge ziene films van dien aard onderscheidde, door dat er een Nederlandsche tekst bij was ge maakt. Het Rhythme der Wereld is een film, die ons het jagen en jachten van de tegenwoor dige wereld laat zien, door beelden van allerlei arbeid en arbeidsmogelijkheden in wilde vaart achter en door elkaar te vertoonen; de ups van de maatschappij, die echter, als de wereld zelf en dit toont ons een tweede prachtige beel denreeks van den sterrenhemel, met ontstaande en weer vergaande planeten en werelden óók overgaan in downs, wanneer de fabrieken stil staan, de arbeiders geen werk meer hebben, hun vrouwen en kinderen gebrek lijden. Daarna komt weer de opleving, dan weer de val, en zoo gaat het leven hier op deze wereld voort, up down, up down, totdat die wereld zelf verdwijnt. Na deze leerzame film volgen de zuivere amusements-films, een klucht, die op het pro gramma „Goede zaken" heet en op het doek „De uitvinder" waar vooral kinderen veel plei- zier in zullen hebben door de dwaze grappen, die er in worden uitgebeeld. Daarna komt een teekenfilm met de gebruikelijke potsierlijke dieren-caricaturen en vervolgens op het too- neel, ook weer echt voor kinderen, die ballen en eieren, wekkers en zakdoeken en wat al niet meer, uit het niet te voorschijn weet te too- veren. Tot slot Charlie Chaplin, zooals hij 15 jaar geleden was in „Charlie zoekt een baantje". Vrijdagavond moest de 16 jarige wielrijdster J. de B. uit Geldermalsen, die te Bloemendaal logeert, op het Verwulft stoppen voor een teeken van den verkeersagent. Toen het meisje wilde afstappen, viel ze achterover en kreeg een her senschudding. De ongevallendienst verleende haar de eerste hulp, waarna ie per ziekenauto naar haar verblijfplaats te Bloemendaal werd vervoerd. Twee mannen, die het Noorder Buiten Spaarne tot zwembad hadden gekozen, zijn deswege ver- baliseerd. Als men over Charly Chase hoort praten, schiet men onwillekeurig in den lach, omdat deze fllmkomiek werkelijk kostelijk kan zijn in zijn verschillende creaties. Het succes met de één-actertjes heeft de Vrijdagavond omstreeks 11 uur is door onbe kende oorzaak op den Koudenhorn een motor met zijspan in brand geraakt. Het vuur is gebluscht met een straal op de waterleiding. De staf van de brandweer was aanwezig. Motor en zijspan zijn nagenoeg geheel ver brand. Noch zijspan, noch motor waren ver zekerd. Ondertrouwd 21 Juli: H. J. v. Rijn en J. J. v. Duffelen. Geboren: 18 Juli: J. M. A. v. Duijnen Brood d; 19 Juli: J. v. d. VeldtTeeuwen, d; 20 Juli: W.BankKorremans, z; J. D. v. Zon neveldv. Galen, d; 21 Juli: A. C. de Graaff v. Tessel, z; L. KomduurVos, d; A. P. van GroezenGelens, d; J. G. v. Warmerdamvan Bruggen, z. P. ErhartVermeulen z. Overleden 20 Juli: W. Brouwer—v. d. Aar, 69 jaar, Kamperlaan. Over: De R.K. Esperantisten- vereeniging „Abbé Richardson" te Haarlem. Bovengenoemde vereeniging bezocht Zondag 9 Juli 1.1. het Frans Halsmuseum. Van de ver schillende bezienswaardigheden werd uitleg ge daan door den heer Zonneveld, en wel in het Esperanto, hetgeen natuurlijk zeer in den smaak viel. Wie met Esperanto en met „Abbé Richard son" kennis wil maken, gelieve de desbetref fende advertentie in dit blad te lezen. het bisdom Haarlem zijn in brochurevorm ver schenen de Bisschoppelijke bepalingen over het mannelijk jeugdwerk in het bisdom, met de daarbij behoorende nadere uitwerking door di recteur J. Mol. De brochure is te verkrijgen bij het Centraal Bureau, Laan Copies van Cattenburch 127, Den Haag. Vrijdagavond had om half negen in het clubhuis Tugelastraat de trekking plaats der loterij ten bate van bovengenoemde vereeni ging. Voor de nummers, waarop de prijzen ge vallen zijn verwijzen wij naar de advertentie, voorkomende in dit nummer. De prijzen kunnen worden afgehaald, heden avond tusschen 79 uur ten huize van den heer Zoon, Scheeperstraat 42, Haarlem-Noord. HAARLEM, 21 Juli Geëx. 1 vr. en 7 mann candidaten. Geslaagd de heeren R. C. de Bruyn, W. Hooghwinkel en G. J. Kelder, Haar lem; G. Sietsma, Koedijk en C. K. Hamelink Anna Paulowna. De door de Haarlemsche Lawn Tennis Club georganiseerde jeugdwedstrijden zijn wederom een succes geweest. Spannende partijen zijn gespeeld en voort durend heerschte er een echt sportieve geest De finales vooral waren bijzonder spannend. De wedstrijdleiders E. Kauffmann en Fr. Sturm verdienen een pluim voor de vlotte wijze waarop zij het verloop hebben doen plaats vinden. SOEKABOEMI, uitreis, pass. 20 Juli n.m. 3 uur Gibraltar. SITOEBONDO, 2 lJuli van Rotterdam naar Java. DEMPO, uitreis, 21 Juli van Southampton. HOLLAND—AMERIKA-LIJN MAASDAM, thuisreis, 21 Juli v.m. 8 uur te Ant werpen. BREEDIJK, 20 Juli van New-York te Bostou. DELFTDIJK, Rotterdam naar Pacific Kust, 20 Juli te Swansea. LEERDAM, Rotterdam nar New-York, pass. 20 Juli Prawlepoint. MIJ. NEDERLAND TAJANDOEN, uitreis, 20 Juli van Suez. JOHAN DE WITT, thuisreis, pass. 20 Juli Oues- 1 sant. POELAU BRAS, uitreis, 20 Juli te Penang. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, uitreis, 21 Juli van Genua. JOHAN DE WITT, thuisreis, 21 Juli van South ampton. TABIAN, 21 Juli van Amsterdam te Bata via. KON. HOLL. LLOYD MONTFERLAND, uitreis, 20 Juli n m. 4 uur van Montevideo. SALLAND, thuisreis, 20 Juli n.m. 2 uur van Las Palmas. MAASLAND, 21 Juli v.mk. 6 uur van Hamburg naar Amsterdam. GAASTERLAND, thuisreis, 20 Juli n.m. 7 uur van Bahia. ORANIA, thuisreis, 21 Juli v.m. 10 uur van Bahia. ROTTERDAM-Z.-AMERIKA-LIJN ALHENA, 19 Juli van Rotterdam te Buenos- Aires. ALPHACCA, thuisreis, 20 Juli van Bahia. HOLLAND—O.-AZIË-LIJN SEROOSKERK, 20 Juli van Hamburg te Schie dam. MIJ. OCEAAN PEISANDER, Java naar Amsterdam, pass. 20 Juli Prawlepoint. AJAX, 1 9Juli van Hongkong naar Rotterdam. MYRMIDON, 20 Juli van Londen te Ham burg. PEISANDER, 21 Juli van Java te Amst. SILVER—JAVA—PACIFDVLIJN BENGALEN, 19 Juli van Seattle te Vancou ver. HALCYON-LIJN FLENSBURG, 21 Juli van Rotterdam naar Porto Ferrajo. VREDENBURG, 20 Juli van Emden. STAD HAARLEM, 20 Juli van Porto Farrajo. STAD AMSTERDAM, 20 Juli van Geflen. STAD ZWOLLE, 20 Juli van Howdondock te Bayonne. Gebouw „St. Bavo" Bestuur Postperso- seel, 4 uur Geel-Wit, 6 uur Gewone zit ingen 4 en 7 uur. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellin gen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Soundtheater Bioscoopvoorstellin gen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Den Hout. Concert in de stadtstent, van half 3 tot 4 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater. Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ..Palace. Bioscoopvoorstellingen en variété 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Sociëteit „St. Bavo". Gemengd koor „Onder Ons" 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur R.K. Commissie voor Beroepskeuze 8 uur. Rembrandt-Theater. Bioscoopvoorstellingen en vaiété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Palace. Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. KONINGSTR. 27 TELEF. 14609 Voor apothekers, die toestemming gevraagd hebben om 's avonds, 's nachts en des Zondags te sluiten, is door den inspecteur der Volksge zondheid een sluitingsrooster gemaakt. Van Zaterdag 22 Juli tot en met Vrijdag 28 Juli zijn des avonds na 8 uur en des nachts geopend: Firma Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, Tel. 11596; en de fa. H. Remmers en Zn., Kruisstraat 6, Tel. 10354. Apotheek Nolf, Kruisstraat 26, Telef. 11174, maakt van de machtiging, op Zaterdagavond te sluiten, geen gebruik, maar blijft dan tot 10 uur open. De apotheek W. P. Woutersen, Ko ninginneweg 3, Tel. 12038, heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altijd geopend. JAVA—NEW-YORK-LIJN 20 Juli van Saban naar New- TARAKAN, York. KERTOSONO, 20 Juli van Norfolk te New- York. STAD DORDRECHT, Oran naar Emden, pass. 19 Juli Gibraltar. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 20 Juli, Roek, s„ Lon den; Ootmarsum, s„ Archangel (voor Velsen); Hermes, s„ Hamburg. Vertrokken 21 Juli: Texelstroom, s„ Liverpool. 21 Juli: Glanton, s„ Newcastle. IJMUIDEN, aangekomen 21 Juli: Fennia, s., Peisander, s„ Java. Vertrokken 21 Juli: Sirrah, s., Schiedam; Shenandoach, s., Preston; Oise, m.s.. Parijs, s., Oslo; Brion, s„ Bordeaux; Irene, s., Kopenha- gen AMSTERDAM, aangekomen 20 Juli, Helene, Spaarndam, repareeren, Brandenburg; Roek, Londen, stukgoed, Handelskade, General Steam Transport Cy.; Oise, Rotterdam, stukgoed, Java- kade, Wm. H. Müller Co. 21 Juli: Hermes, Hamburg, stukgoed, Suma- trakade ,Verg. Cargadoorskantoor. 21 Juli: Wilhelmina, Wismar, repareeren, Krom hout, Kampman's Bevr. kantoor; Pelsander, Java, stukgoed, Borneokade, Meyer Co.'s Scheepvaart Mij. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. AGAMEMNON, 20 Juli van Napels te Torre- vie ja. AMAZONE, 20 Juli van Dantzig te Stettin. ARIADNE, 20 Juli van Setubal naar Amst. DEUCALION, 20 Juli van Barcelona te Genua. FAUNA, 20 Juli van Amst. te Hamburg. HEBE, 20 Juli van Kopenhagen naar Aal- borg. HERCULES, 2 OJull van Tunis nar Algiers. OBERON, uitreis, was 20 Juli 12 uur des mid dags 360 mijlen N. van Terceira. ORION, 21 Juli van Amst. te Rotterdam. CLIO. 21 Juli van Amst. te Rotterdam. BOSKOOP, 19 Juli van Autofagasta naar Tocopila. STUYVESANT, uitreis, pas. 20 Juli Ouessant. AJAX, Rotterdam naar Middl. Zee, pass. 20 Juli Ouessant. COLUMBIA, 21 Juli v.m. 8 uur van Plymouth naar Havre. TRITON, 22 Juli 12 uur des middags van West- Indië te IJmuiden verwacht. BRION, 21 Juli van Amst. naar Bordeaux. IRENE, 21 Juli van Amst. naar Kopenhagen. ROTT. LLOYD BALOERAN, thuisreis, 21 Juli van Singapore. INDRAPOERA, uitreis, 20 Juli n.m. 9uur van Colombo. In „de Thabor", Eendrachtstraat 23 te Rot terdam, zijn de retraiten als volgt: 2326 Juli: Meisjescongregatie. P. Franciscaan. 2629 Juli: Meisjescongregatie, P. Augustijn. I5 Aug.: Jonge dames (4 dagen) P. Carm. 6—9 Aug.: Meisjescongregatie. P Jezuïet. 912 Aug.: Meisjescongregatie, P Dominicaan. 15—18 Aug.: Jonge dames, P. Augustijn. 22—25 Aug.: Dames onderw., P. Jezuïet. 27—30 Aug.: Meisjes, P. Augustijn. 3—6 Sept.: Meisjes M.U.L.O., P. Franciscaan. 6—9 Sept.: Meisjes, P. Passionist. II—14 Sept.: Gehuwden, P. Passionist. 1720 Sept.: Jonge dames, P Franciscaan. 20—23 Sept.: Meisjes, P. Capucijn. 25—28 Sept. Leden H. Familie en anderen, P. Franciscaan. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Kraamverzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhuis vest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 23 uur, St. Bavo, Smedestraat 23; Donderdag van 2—3 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 7—7.30 uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 7—6 uur Kinderhuisvest 25 rood. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 2—4, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haar lem. Tel 11671. R.K. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis" Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 22.30 uur in de wijklokalen: Clubhuis Raad huisstraat 11; Begijnhof 2; Damiatestraat 1; Leidschevaart 2. R. K. Bemiddelingsbureau Wit-Gele Kruis voor Kraamhulp, gevestigd Jansstraat 101. Haarlem. Telefoon 14721. BIBL. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17: Gesloten. BIBL. KLARENBEEKSTRAAT 60 tot eind Juli geopend: WOENSDAGAVONDS van 7^ tot 9 uur BIBL. HAGESTRAAT 49: Gesloten. BIBL. N. GROENMARKT 22: den geheelen zomer geopend: WOENSDAGAVONDS van 1Yi tot 9 uur iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii| VRAAGT PROEFEXEMPLAAR UÏÏIIIIIIlllllllllillllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllBIlllllllllllllUIIIIIIIIII11111"1111'11"111""""1"""""""""""""""1"""1"""1""11"1

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2