De ijzeren vuist van Goering Een „groote week" in Amerika Het Vaticaan en Duitschland 'WANDGEDIERTE Onrust in Spanje Hel nieuws van neden SPAAR DE „JUNKER" DE GEBARSTEN ROODE VAAS BRIEF VAN KARDINAAL BERTRAM ROOSEVELT'S PLANNEN HET KARAKTER VAN HET CONCORDAAT DE BAROMETER Hü PllliWtW VEREEN IG DE KATHOLIEKE PERS DINSDAG 25 JULI 1933 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Van menschen en dieren MINISTER SUNG TE BERLIJN Met S andere socialisten stelt Macquet zijn zetel be schikbaar Het Weer DELITHAUSCHE VLIEGERS TE KOWNO Naar aanleiding van het sluiten van 't Concordaat Namens het Duitsche episcopaat Kardinaal Bertram Aankondiging van een grooten veldtocht tegen de werkloosheid Geloof in de kracht van het volk Actie tegen de regeering van civiele zijde De Kerk beslist op kerkelijk ter rein; de geestelijkheid wordt beschermdde Bisschoppen zweren trouw aan den staat De kwestie der Duitsche minderheden Alle geestelijken, die belast worden met de Honderden arrestaties DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN De H. Rok te Frier Een telegram aan president von Hindenburg De Evangelische kerk Trotzki in Frankrijk Naar contact met Litwinof? Lindbergh op Groen land Spaansche opstandigen gevonnist Elly Beinhorn te Rome NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18436 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Dat het in Hitler's „Derde Rijk" met de hooggeprezen „Ordnung und Disziplin" nog steeds niet geheel naar den wensch der nationaal-socialistische autoriteiten gaat, bewijzen niet enkel de doodvonnissen, die dage lijks worden uitgesproken, maar ook de groot? drijfjachten op marxisten, welke nog aldoor wor den georganiseerd en veelal een buit opleveren van enkele honderden stuks. Zoolang Duitsch- land in het stadium van de nationale revolutie verkeerde, kon men dergelijke gebeurtenissen als betrekkelijk normale verschijnselen van abnor male toestanden beschouwen. Doch zooals men weet, heeft Adolf Hitler verklaard, dat de pe riode der nationale revolutie is afgesloten en dat thans die der nationale evolutie is aange vangen. Toen Hitier dit eenmaal gezegd had, moesten zijn meest revolutionhaire adjudanten Goering en Goebbels hem dat wel nazeggen. Of zij dit van harte deden, mag worden betwijfeld Want deze „Draufganger" hebben een geweldig surplus aan energie en vechtlust, dat bij een meer gematigde politiek moeilijk een uitweg zal kunnen vinden. De Pruisische minister-president Goering heeft echter het middel gevonden om de stabiliseerings- en consolideeringspolitiek met evenveel kracht en geveeld te weren als indertijd de revolutionnaire. Hij onderbrak zijn vacantie op Sylt om in een ministerraad dit middel te laten sanctionneeren, en het werd gesanction- neerd, want de geforceerde eenheid van het Duitsche volk is blijkbaar nog altijd zóó zwak, dat zij zonder ijzeren beugels niet op eigen bee- nen kan blijven staan. De afkondiging van Goering's draconische ordemaatregelen, die uiterlijk veel overeenkomst vertoonen met de in Sovjet-Rusland sinds jaar en dag toegepaste methoden, moet dan ook beschouwd worden als een bewijs, dat het huidige régime zich geen illusies maakt omtrent de ernstige gevaren, welke het blijven bedreigen. Deze gevaren drei gen niet enkel van de zijde der marxisten, maar ook vanuit den bruinen oceaan der nationaal-so cialistische partij zelve. Men behoeft zich daar over niet te verwonderen, want onder de zwee- pende stormvlagen der revolutie zijn er heel wat bedenkelijke elementen dien oceaan binnenge- epoeld. Wanneer men de bepalingen, waarbij de toepassing van de doodstraf aanzien lijk wordt verscherpt, leest, krijgt men aanvankelijk den indruk, dat het Goering uit sluitend te doen is om de S.S. en S. A. mannen, de Stahlhelm-leden en de staatsambtenaren te beschermen tegen aanslagen van politieke tegen standers en niet-gelijkgeschakelde terroristen. Waar de katholieke geestelijken krachtens het Rijksconcordaat met het Vaticaan dezelf de bescherming vanwege den staat zullen ge nieten als de staatsambtenaren, moeten deze bepalingen dus ook in werking worden ge steld tegenover een ieder, die een katholiek geestelijke naar het leven staat. Bij aandachtige lezing komt men echter tot de ontdekking, dat deze bepalingen zich ook richten tegen allen, die van binnen uit de nationale evolu tie trachten te saboteeren .hetzij door eigen machtig opreeden, hetzij door het provöcee- ren van excessen, welke het aanzien van den nationaal-socialistischen staat kunnen schaden. Goering is thans heer over leven en dood, over macht en genade. Overeenkomstig zijn subjec tief oordeel zal hen verspreiders van „gruwel propaganda" en plegers of beramers van aan slagen den gerechtelijken dood in kunnen zen den, of overtreders van de letter van de wet kunnen begenadigen, wanneer hun bedoelin gen volgens hem eerlijk nationaal-socialistisch zijn. Hier zijn dus een macht en een verant woordelijkheid aan een mensch gegeven, zóó groot, dat men zich er alleen maar over kan verbazen, dat het juist de heilige Goering De Chineesche minister van financiën Sung {rechts), die op het oogenblik een 1bezoek aan Berlijn brengt, bij zijn aan komst aan het station Friedrichstrasse. Links de Chineesche gezant. is, die daarmee werd bekleed. De toestand in Duitschland moet dus wel ernstig zijn. Be halve de nationaal-socialistische partij-vijan dige elementen moeten ook de radicale ele menten in de partij zelve op zulk een geweld dadige wijze in bedwang worden gehouden. Aan de scherpte dezer maatregelen kan men de ontevredenheid der meest radicale en extremis tische nationaal-socialisten over Hitler's steeds gematigder wordende politiek afmeten. Op het gebied van den landbouw is deze politiek zelfs veel tammer dan die van Brue- ning of v. Schleicher, die beiden door de Oost- Elbische landjonkers werden weggewerkt, om dat zij ten behoeve van de binnenlandsche kolonisatie het grootgrondbezit wilden aantas ten, voor zoover het niet meer in staat bleek zijn schulden te voldoen. Immers de nieuwe rijksminister van Landbouw Darré heeft uit drukkelijk verklaard geen vinger naar de lati- fundia der Oost-Elbische „Junker" te zullen uitsteken, ook niet, wanneer zij zoo zwaar be last zijn, dat er geen sprake meer van betaling der hypotheekrente kan zijn. Op hen, die nog in het „socialisme" van het nationaal-socialis- me gelooven, moet deze verklaring wel een zeer pijnlijken indruk maken. Het is bijna komisch, dat Goering, die zijn ijzeren vuist zoo dreigend en on heilspellend opsteekt tegen eiken mensch, die het wagen durft op eenigerlei wijze zich te verzetten tegen den nieuwen staat en zijn beambten en dienaren, vrijwel tegelijker tijd een verordening betreffende de dierenbe scherming heeft afgekondigd, waarin zijn an dere hand beschermend en liefkoozend streelt over de ruggen van honden, katten en koeien en andere beesten van huis en hof. Op het congres van Parijs in de afgeloopen week hield de socialistische burgemeester van Bordeaux, Marquet, een scherp betoog, om het socialisme te herzien in den zin van een krachtig nationaal gezag, welk betoog door het congres werd afgewimpeld. Thans blijkt, dat Marquet doorzet. Wij ontvingen volgend tele gram: BORDEAUX, 24 Juli. (Reuter). De burge meester van Bordeaux, Marquet, en vijf andere socialistische Kamerleden uit het departement Gironde hebben hun zetel ter beschikking ge steld van hun federatie, in verband met de af keuring, welke op het jongste congres der socialistische partij over de houding der Kamer- groep was uitgesproken. PARIJS, 24 Juü. (V.D.) Het bestuur der Fransche socialistische parttij (S. P. I: O.) heeft bepaald, dat het volgende partij-congres op 10 December a.s. zal worden gehouden. §i Verwachting: Zwakke tot matigen, Zuidelijke tot Westelijken wind, half tot zwaar bewolkt of be- trokken, kans op regen of onweer. s Waarschijnlijk koeler overdag. EE j= Hoogste stand: 766.8 te München. Laagste stand: 753.3 te Haparanda. EE Zon op 5.10, onder 9.01. Licht EE op 9.31. 30 Juli Eerste Kwartier. EE iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiii Z. Em. Kardinaal Bertram heeft het volgen de schrijven gericht aan Rijkskanselier Hitier: „Het is het doel van deze regels, hoog ge- eerde Heer Rijkskanselier, erkentelijkheid en dank uit te spreken namens de bisschoppen, die de Conferentie van Fulda vormen. Het episcopaat aller Duitsche bisdommen heeft, zooals de proclamaties bewijzen, zoodra het na den nieuwen opbouw der politieke ver houdingen door de verklaringen van Uwe Excellentie daartoe in staat was, direct zijn blijde en oprechte bereidwilligheid uitgespro ken, om naar beste krachten mede te werken met de thans heerschende regeering, die zich tot taak heeft gesteld: het behoud der chris telijke opvoeding, de bestrijding van goddeloos heid en onzedelijkheid en de bescherming der rechten der Kerk. Dat het samenwerken van Kerk en Staat ter bereiking van deze hooge doeleinden in het Rijksconcordaat een plech tige uitdrukking en vaste, heldere richtlijnen heeft gevonden, is vooral te danken aan de wijsheid van den H. Stoel en aan de staats manswijsheid der Rijksregeering. Met den diepsten en allerhartelijksten dank voor de verbinding der hoogste machten ver bindt het Episcopaat den dringenden wensch, dat ook bij de uitvoering een hartelijke tege moetkoming moge heerschen, opdat het aan de Kerk des te gemakkelijker moge vallen, de hooge krachten van onzen heiligen godsdienst ter bevordering van het Godsgeloof, zedelijk heid en trouwe gehoorzaamheid jegens de lei dende autoriteiten zegepralend ten bate van volk en vaderland te ontplooien. In diepste vereering voor Uwe Excellentie (W.g.) A. KARDINAAL BERTRAM sSS - Dr. Aleska, de oudste Lithausche verkenner, bevestigt het door den Staatspresident verleende Heldenkruis aan de lijkbaar der omgekomen Lithausche vliegers WASHINGTON, 25 Juli. (Reuter). Gister avond heeft president Roosevelt een rede ge houden, welke per radio over het geheele ge bied van de Vereenigde Staten werd uitgezon den. Hij verklaarde, dat de regeering jaren lang boven haar krachten had geleefd en een eerste plicht is thans om de uitgaven weer te bren gen tot het niveau van de inkomsten. Indien allen werk hebben en een redelijk loon verdienen, kunnen zij weer bij hun buur man kooper. Welvaart is onmogelijk, indien slechts de helft van de bevolking in goede omstandigheden leeft. Alle maatregelen, welke sedert 3 April zijn genomen, maken deel uit van een logisch ge heel. De individueele pogingen tot herstel van den toestand zijn mislukt. De basis van ons crediet staat echter nog vast en onwrikbaar, dit is het fundament van het geheel herstel-plan. Verder verklaarde de president, dat nog slechts 5 pCt. van de deposito's van de nationale banken vastligt, hoewel de situatie van de ban ken niet schitterend is, is toen het bedrag van de bevroren credieten geleidelijk afgenomen. Ten aanzien van de devalorisatie van den dollar verklaarde Roosevelt, dat de huidige dol lar een andere dollar is dan die, waarop de schulden werden aangegaan. Ten aanzien van de jongste voorstellen tot regeling van werktijden en loonen zeide hij: „Ik heb deze voorstellen aan alle werkgevers toegezonden; zij zullen echter den toestand niet in zes maanden verbeteren. Ik geloof echter, dat wij grooten invloed kun nen aanwenden op de economische krachten, ik behoud mijn geloof in de Kracht van het gemeenschappelijk doel en de gezamenlijke actie van- het Amerikaansche volk." De president zal den werkgevers, welke zijn aanbevelingen opvolgen een insigne verstrekken, waarop staat gegraveerd: „Ik heb het mijne ge daan." NEW-YORK, 25 Juli. (Reuter). De rede van Roosevelt beteekent het begin van een „Groote Week" in de Vereenigde Staten. Met koortsachtige haast worden voorberei dingen getroffen om Donderdag a.s. een grooten veldtocht tot tewerkstelling van de werkloozen te beginnen. Wjj zijn thans in het bezit van den vol- ledigen tekst van het tusschen den H. Stoel en Duitschland gesloten Concor daat en ontleenen daaraan nog eenige passa ges, welke in den door ons reeds gepubliceer- den korten inhoud niet voldoende tot hun recht kwamen. Zooals wij reeds berichtten, laat een offici euze nota der Duitsche regeering doorscheme ren, dat de bestaande Concordaten met Beie ren, Baden en Pruisen alleen maar gehand haafd werden, omdat „de tijd nog niet rijp leek" voor een algemeen Concordaat voor heel Duitschland. Wij hebben den indruk, dat dit niet het standpunt is van het Vaticaan. Te Rome schijnt men in tegendeel groote waarde te hechten aan de handhaving der reeds be staande Concordaten. Getuige de préambule: „Z. H. Paus Pius XI en de President van het Duitsche Rijk hebben besloten tot het aan gaan van een plechtige overeenkomst, welke de Concordaten, reeds gesloten met eenige der afzonderlijke staten (Lander) van Duitschland. aanvult en voor de overige „Lander" een zelf de criterium verzekert in de afdoening der be treffende kwesties." „De reeds gesloten Concordaten" aldus artikel 2 „blijven van kracht en de rechten en vrijheden der Katholieke Kerk, welke daar in erkend zijn, worden onveranderd gehand haafd binnen de grenzen der betreffende sta ten. Voor de overige staten gelden in haar ge heel de beschikkingen, welke in dit Concordaat overeengekomen zijn. Deze zijn ook voor de genoemde drie staten verplichtend, in zooverre als zij betrekking hebben op een materie, die in de drie genoemde Concordaten nog niet gere geld werd of in zoo verre als zij de getroffen regeling aanvullen." Volgens de artikelen 5 en 10 genieten de geestelijken en de geestelijke waardigheid de bescherming van den staat. Beleedigingen den geestelijken of de geestelijke waardigheid aan gedaan, zullen gestraft worden als beleedigin gen tegen de beambten van den staat. Het ten onrechte dragen van geestelijke kleeding zal, op aangifte der kerkelijke overheid, gestraft worden als het ten onrechte dragen van een militaire uniform. Artikel 14 eischt, dat voor de benoeming van een Aartsbisschop, een Bisschop, een Coadjutor „Cum lure successionis" of een Prelaat „nul- lius", de naam van den candidaat bekend wordt gemaakt aan den betreffenden „Reichsstatt- halter", opdat deze bepaalde bezwaren van al gemeen politieken aard kan doen gelden. Vol gens het slot-protocol mag de H. Stoel, in het geval dat er' na twintig dagen nog geen ant woord ontvangen is, aannemen, dat dergelijke bezwaren niet bestaan. Deze bepaling kent den staat geen recht van veto toe. Artikel 16 bevat de formule van den eed, wel ken de Bisschoppen moeten afleggen voor den „Reichsstatthalter" of den President, alvorens zij bezit nemen van hun diocees. „Voor God en op de H. Evangeliën zweer en beloof ik, zooals dat voor een Bisschop passend is. trouw aan het Duitsche Rijk en aan den Staat N.N. Ik zweer en beloof de door de wet ten van den staat gestelde regeering te zullen eerbiedigen en door mijn geestelijkheid te doen eerbiedigen. Ik zal, zooals dat mijn plicht is, ijveren voor de welvaart en in bet belang van den Duitschen Staat, en in de uitoefening van het mij toevertrouwde heilig ambt zal ik elke schade zoeken buiten te sluiten, waardoor deze bedreigd zou worden." zielzorg van het leger, zullen, volgens artikel 27, benoemd worden door den Legerbisschop in overleg met de regeering. Voor deze geestelijken is het noodzakelijk, dat zij de toestemming van hun Bisschop hebben. Van groot belang, vooral in verband met de verplichtingen, welke wederkeerig de H. Stoel op zich neemt, is artikel 29: „De katholieken in het Duitsche Rijk, die behooren tot eenige niet-Duitsche ethnische minderheid, zullen, voor wat betreft de toe lating van hun moedertaal in den eeredienst, in het godsdienstonderwijs en in de kerkelijke genootschappen, een niet minder gunstige be handeling ondervinden dan die welke in over eenstemming is met de condities in rechte en in feite der burgers van Duitschen oorsprong en van Duitsche taal binnen de grenzen van den betreffenden vreemden staat." Het slot-protocol voegt hieraan toe: „Waar de Rijksregeering zich bereid toonde om deze voor de niet-Duitsche minderheden gunstige bepaling te aanvaarden, verklaart de H. Stoel, ter bevestiging van de beginselen die Hfj omtrent het recht der moedertaal bij de zielzorg, het godsdienstonderwijs en in de ka tholieke organisaties steeds verdedigde, er voor te zullen zorgen, dat bij gelegenheid der stipu latie van toekomstige Concordaten een gelijk luidende beschikking opgenomen wordt voor de bescherming der rechten van de Duitsche minderheden." Artikel 32 verbiedt allen geestelijken lid te zijn van politieke partijen of ten gunste daar van te zullen werken. De H. Stoel heeft de ver plichting op zich genomen den geestelijken alle werkzaamheid op politiek terrein te zullen verbieden. In het slot-protocol vinden wij ech ter deze waarborgen, dat niet alleen de katho lieke geestelijkheid hierdoor getroffen wordt, en dat zij zal mogen spreken waar zij niet zwij gen mag. „Het spreekt vanzelf, dat de Rijksregeering ten opzichte van de niet-katholieke godsdien sten de zelfde bepalingen zal uitvaardigen om trent de politieke activiteit in de partijen. „De houding, waartoe krachtens artikel 32 priesters en religieusen verplicht zijn, beteekent geen enkele beperking in de openlijke verkon diging en verklaring, waartoe zij geroepen zijn, der dogmatische en moreele leerstellingen en beginselen van de Kerk." Het Concordaat is gedateerd: Stad van het Vaticaan, 20 Juli 1933. En het draagt de hand- teekeningen van Z.Em. Kard. Pacelli, Secre taris van Staat, en van den Vice-Kanselier Von Papen. MADRID, 25 Juli (Reuter) Eenige dagen geleden werd de minister van binnenlandsche zaken er" van in kennis gesteld, dat er een heimelijke verstandhouding bestond tusschen verschillende uiterst linksche en uiterst recht- sche elementen, die een complot smeedden tegen de veiligheid van den staat. De beweging zou einde Juli of begin Augus tus moeten uitbrekt-i. Zaterdag gaf de minister aan de gouverneurs der provincies orders, om over te gaan tot de arrestatie van traditionalisten of anarchistische syndicalisten. Te Madrid werden 170 personen in hechtenis genomen en ook in de provincie is het aantal arrestaties zeer talrijk. MADRID, 25 Juli (Reuter) Inzake het ont dekte complot verklaarde ministerpresident Azana dat de geheele omwentelingsactie zuiver civiel was geweest. Militairen waren er niet bij betrokken. De arrestaties welke hadden plaats gehad, waren noodzakelijk om erger te voorkomen, maar, voegde Azana erbij, ik geloof, dat wij nu verder in rust en vrede zullen kunnen arbeiden. Naar uit Vallovar in de provincie Huesca ge meld wordt, wilde de bevolking verzet plegen toen de syndicalisten door de politie werden gearresteerd. Deze zag zich daarop genoodzaakt van de vuurwapenen gebruik te maken, waar door een persoon werd gedood. Volgens in Parijs ontvangen berichten zouden niet minder dan 500 personen in hechtenis zijn genomen. BARCELONA, 25 Juli (Reuter) Alle zetels van de Nationale Arbeids-federatie zijn ge sloten op last der regeering. Kardinaal Bertram aan Hitier naar aanlei ding van het sluiten van 't concordaat. Trotzky in Frankrijk. Contact met Litwinof? Complot tegen de regeering te Madrid. Radiorede van president Roosevelt. Weer twee Duitsche communisten ter dood ver oordeeld. Dertien deelnemers aan den Augustusopstand in Spanje veroordeeld. Ernstig ongeluk in de Vogezen; één Haarlemmer gedood, twee zwaargewond. De werkloosheid in de eerste week van Juli niet gedaald. Uitbreiding van het Rijkspolitietoezicht op het verkeer. De werkzaamheden om de Merwedebrug verder te vervoeren geslaagd. Drie arrestaties in verband met een misdadigen opzet tot brandstichting te Weesperkarspel. Belangrijke vergadering der stands- en vak organisatie te Kerkrade. Onze afvaardiging ter Londensche Conferentie uitgebreid. O BERLIJN, 24 Juli (W.B.). Vice-kanselier von Papen en de bisschop van Trier, Mgr. Borne- wasser, hebben den rijkspresident een telegram gestuurd naar aanleiding van de plechtige ope ning van de tentoonstelling van den H. Rok in den Dom te Trier, waaraan von Papen deel nam als vertegenwoordiger der rijksregeering. Medegedeeld wordt, dat Mgr. Bornewasser den zegen van den Allerhoogste heeft afgesmeekt voor den persoon van den president en het Duitsche volk. De hoop wordt geuit, dat de symbolische plechtigheid ten zegen mocht strek ken voor de samenwerking van Kerk en staat en den opbouw van het nieuwe rijk. De president heeft eveneens telegrafisch zijn hartelijken dank uitgesproken. BERLIJN, 24 Juli. In alle landssynoden der Evangelische kerk, waaromtrent de verkie zingsuitslag bekend is, hebben de „Deutsche Christen" de absolute meerderheid weten te krijgen. Te Berlijn behaalden de „Deutsche Chris ten" ruim 275.000 stemmen, terwijl de „Evan gelie en Kerk"-partij ruim 100.000 stemmen behaalde. PARIJS, 25 Juli. (V. D.) Nadat Trotzki gis teren kort voor de aankomst van de „Bulga ria" te Marseille door een motorboot met zijn familie van boord was gehaald en aan land gebracht, is het gezelschap per auto vertrokken naar Royat in het Departement Puy de Dóme, waar hij een kuur van drie weken zal door maken. Te Royat vertoeft op het oogenblik eveneens de Russische Volkscommissaris van Buiten- landsche Zaken Litwinof en de Fransche oud- Minister-President Tardieu. De „Daily Herald" verwacht, dat Trotzki tijdens zijn verblijf' te Royat pogingen zal doen in contact te komen met den momenteel daar vertoevenden Volks commissaris van Buitenlandsche Zaken Litwi nof. In verband hiermee had het Londensche blad een telefoon-gesprek met Litwinof, die verklaarde dat hij niets van een dergelijke bij eenkomst wist en dat de geruchten, als zou een bijeenkomst tusschen hem en Trotzki te Royat zijn gearrangeerd, onzin waren. GODTHAAB, 24 Juli. Lindbergh zal zes weken op Groenland blijven. Hij zal in dien tijd exploratie-vluchten ondernemen langs de kusten en ook vluchten maken over de ijs- barrière in het binnenland. United Press. MADRID. 24 Juli. (Reuter.) Het hoogste gerechtshof heeft vonnis gewezen in het proces tegen 25 personen, die betrokken waren bij het oproer van 10 Augustus 1932. Generaal Perez en kolonel Ortega werden veroordeeld elk tot 22 jaar opsluiting, 5 anderen tot 20 jaar, 2 tot 12 jaar, generaal Cavalcanti tot 10 jaar, 2 tot 8 jaar, 3 tot 6 jaar en 1 tot 3 jaar. De twaalf anderen werden vrijgesproken. ROME, 24 Juli (V.D.). De Duitsche aviatrice Elly Beinhorn is op haar terugreis van Afrika hedenmiddag vlot op het vliegveld Littorio bij Rome geland, nadat zij in den morgen uit Tunis was gestart. Wij garandeeren U afdoende verdel ging, zoo zelfs, dat wij schriftelijke garantie kunnen geven. Geheimhou ding verzekerd. Zuiveronderneming „RADICAAL" Gen. Cronjéstr. 135, tel. 11657, Haarlem Ir-J i v ww wuniiimim is tVZ. Hoogste stand op Dinsdag 1 uur n.m,: 756 Vorige stand 760

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1