STADSNIEUWS BEURS VAN AMSTERDAM B Haarlem, 25 Juli R heumatiek Lijders! BLAKES •Wisselkoersen DINSDAG 25 JULI >f|| f| li DINSDAG 25 JULI 1933 Markiezen Tuinparasols AGENDA DE LOONSVERLAGING TE HAARLEM Koninklijk besluit tot schorsing te wachten? „Arbeid Adelt" Haarl. Symph. Orkest „Euterpe" St. Josephsgezellen Haarlem I R.K. Industrie- en Huishoudschool Uitstapje „Zang en Vriendschap" Personalia Zonnestraal-collecte GEEN AUTOBUS HAARLEM- HEEMSTEDE Lijn Bennebroek officieel opgeheven VACANTIETIJD Twee ongevallen met school- jongens Eerste H. Mis De heer J. H. Visser INDIË AAN NEERLANDS KUST Opening tentoonstelling te Zandvoort AUTOBUS BLOEMENDAAL— HAARLEM Geen vergunning aan Stormvogels Verlichting is voor het grijpen Nr.l RED PASTE PRIJS f 1.20 Makelaardij BURGERLIJKE STAND WATERPOLO Haarlem kampioen der 2de klasse GYMNASTIEK R.K. TURNKRING HAARLEM Zomerdemonstratle ONZE PREMIE-REIS NAAR TRIER Fotogenomen hij het vertrek van het gezelschap te Utrecht DAMMEN ZEESTRANDWEDSTRIJD Tusschen damclub „IJmuiden" en Haarlemsche Damclub UIT DEN OMTREK Tekort in Beverwijk HALFWEG HEEMSTEDE 26 Juli 463e STAATSLOTERIJ Haarlems raad verlaagde in zijn jongste ver gadering de gemeenteloonen in plaats van ver haal wegens pensioenbijdragen toe te passen, zooals burgemeester en wethouders voorstel den. Haarlems burgemeester paste art. 76 der gemeentewet toe en verzocht aan de kroon het raadsbesluit, dat progressieve salarisverminde ring inhield voor de hoogere ambtenaren, te schorsen en te vernietigen wegens strijd met wet en algemeen belang. Naar de „Telegraaf" verneemt, bestaat groote mate van waarschijnlijkheid, dat het raadsbe sluit zal worden geschorst, omdat in het ge organiseerd overleg wel overleg is gepleegd om trent verhaal van pensioensbijdragen, niet ech ter omtrent salarisvermindering, zoodat in strijd met de ambtenarenwet een salarisver- mindering is toegepast waaromtrent de organi saties niet zijn gehoord. Bij onze informatie ten raadhuize vernamen wij, dat over het hierboven vermelde in raad huiskringen niets bekend is. Slechts kon men ons mededeelen, dat a.s. Zaterdag de laatste der 30 dagen is, binnen welke de Kroon moet beslissen over schorsing van het besluit. Komt Zaterdag geen mededeeling van de Kroon binnen, dan is het raadsbesluit goedge keurd. De R.K. Coöp. Bakkerij en Verbruiksvereeni- ging „Arbeid Adelt" u. a. houdt een algemeene ledenvergadering op Donderdag 27 Juli, 's avonds 8 uur, in gebouw „St. Bavo", Smede- straat 23. Uitgebracht zullen worden een algemeen overzicht en de balans en verlies- en winstre kening, terwijl besproken zal worden uitkeering van dividend. Onder leiding van den heer A. J. Meng gaf bovengenoemd orkest een concert in het Provin ciaal Ziekenhuis te Bakkum (N. H./. Het con cert, dat door prachtig weer begunstigd werd, verliep zeer naar wensch. Een dankbaar applaus na ieder nummer bewees ook hier, dat het con cert bij veerpleegden en verpleegsters in goeden ssiaak gevallen was. Na den slotmarsch wer den dirigent en leden door den directeur der inrichting nog hartelijk toegesproken. Woensdag 26 Juli heeft weer een verplichte vergadering plaats. Daar dit de laatste verga dering is voor September, worden alle Gezellen verwacht. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: Huishoudkundige: R. v. d. Bosch, J. de Haas, L. Heye, E. Hirs, T. Jansen, L. Kluft, C. Nielen, M. Nieuwenhuys, M. de Smet, Tr. Voss, H. Weyers. Hulp in de huishouding: bevorderd van de le naar de 2e klasse: T. Dekker, M. Goeyen (v.w.) M. ten Hacken, P. Keestra, B. Kops (v.w.), A. Luiten, Tr. Roozen, C. van Schooten, J. Straat hof, H. Vissers, M. Wallekers, C. Wenneken- donk, C. Wilson. Afgewezen 1. Costuumklas: bevorderd van de le naar de 2e klasse: D. v. d. Avoort, Cl. van Bruggen, M. Dornseiffen, G. Duivenvoorde, A. Handgraaf, C. Heesterbeek, A. v. d. Helm, A. Kok, PI. Meure, E. van Oostveen, M. van Seggelen, E. Wasse naar, J. Westerhoven, C. Zuidhoek. Afgewezen één. Costuumklas: bevorderd van de 2e naar de 3e klasse: M. de Boer (v.w.), Cl. Bourgonje, J. Bijnsdorp, B. Dijkzeul, Tr. v. Kessel (v.w.), A. van Keulen, S. Lutgerink, L. v. d. Mey, A. van Rossum. Namiddagklas: bevorderd van de le naar de 2e: H. Assendelft, A. den Braven (v.w.), B. Cor net (v.w.), L. van Hoorn, J. Jacobs, R. de Jong (v.w.), M. Kathmann, R. Kraak, S. v. d. Made, P. Malherbe, B. Sens, J. Snoeks, H. Verkaaik, C. Vreenegoor, Gr. Vreenegoor (v.w.). Begunstigd door daarvoor ideaal zomerweer maakte Zondag een gezelschap van c.a. 130 dames en heeren der Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" den jaarlijks zoo in den smaak vallenden auto-tocht. Langs de Vecht werd via Utrecht naar Oud- Leusden gereden, waar gelegenheid werd ge boden de koffie te gebruiken. Vandaar werd de reis voortgezet in de richting Apeldoorn, terwijl onderweg een gezellige pic-nic werd gehouden. Hotel Bloemink in Apeldoorn ontving de zan gers met hunne dames in een keurig verzorg de zaal, waar een voortreffelijke maaltijd werd genoten. De voorzitter der Reis-Commissie, de heer Höck, heette de gasten aan tafel welkom, daar bij zijne voldoening te kennen gevende, dat ook dirigent Schuurman en de nestor der Liederta fel. de heer van Eden, den tocht medemaakten. De vice-voorzitter der Liedertafel, de heer J. E. Voet, voerde daarna het woord en bracht welverdiende hulde aan de heeren Höck, v. Hemert en Smink voor het omvangrijke werk, door hen als Reis-Commissie verricht. De terugtocht werd genomen over Putten, Amersfoort, terwijl in Café „De Witte Bergen" nog even van den schoonen avond werd ge noten. Tegen 12 uur arriveerde het gezelschap dank baar en ten hoogste voldaan weder in Haar lem's veste. Na gehouden examens te Amsterdam slaag den voor het praktijk-diploma boekhouden de heeren E. J. Everard, F. Gall en J. W. A. Scha de van Westrum, allen candidaten van den heer C. C. G. J. Hezemans, leeraar Handelsweten schappen alhier. Onze oud-stadgenoot, de heer H. Hooij, leer ling van het klein seminarie der paters Re demptoristen op den berg Nebo te Nijmegen, is geslaagd voor het Staatsexamen B. Op het laatst gehouden Mercurius-examen te Amsterdam slaagde voor Duitsche Handels correspondentie onze stadgenoot J. H. P. v, Spanje. Het plaatselijk Comité voor de „Zonne- straal"-collecte heeft van Burgemeester en Wethouders toestemming ontvangen tot het houden van een collecte op Zaterdag 12 Au gustus as. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland heb ben de aan de Haarlemsche Brockway-Bus- Maatschappij verleende vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst van Haarlem naar Bennebroek ingetrokken. Afwijzend is beschikt op het verzoek een lijn te mogen exploiteeren van Haarlem (Johan de Witlaan) naar Heemstede (Lanckhorstlaan). Gisterenmiddag omstreeks 5 uur viel de negen jarige G. S. spelenderwijs van zijn rijwiel op den Kleinen Houtweg. Per auto werd hij naar het St. Elisabeths Gasthuis gebracht. De jon gen kreeg een hoofdwonde en daar men voor hersenschudding vreesde werd hi) m observatie gehouden. De 14-jarige C. F. wonende aan het Zuider Buiten Spaame klom bij de Paviljoenslaan in een boom om er een bal uit te halen. Hij trapte op een dooden tak, viel en brak 'n pols, terwijl hij over pijn in den rug klaagde. Per zieken auto werd de jongen naar de Mariastichting vervoerd. Zondag 30 Juli 's ochtends te 10.30 uur zal de Eerw. Pater Olaf Hendriks, die in October 1932 te Rome priester werd gewijd, in de pa rochiekerk van St. Elisabeth en Barbara, Paul Krugerstraat. alhier, zijn eerste H. Mis in Haarlem opdragen. Des middags tusschen 3 en 4 uur zal er ge legenheid bestaan, den eerw. neomist te zijnen huize te complimenteeren. Naar wij vernemen, zal de heer J. H. Visser, het welbekende vroegere katholieke raadslid, zich elders gaan vestigen. 1 Augustus a.s. zal hij zijn intrek nemen in het St. Joseph-gesticht te Hillegom. In de Wilhelminaschool aan de Dr. Gerke- straat heeft men een.Passar Malem, een Indië aan Nêerlands kust georganiseerd, waarvan het batig saldo zal komen ten voordeele van Sa- mavi, Steun in medische aangelegenheden voor instrumenten. Maandagmiddag om half drie werd de ten toonstelling officieel geopend door Minister Slotemaker de Bruine. De heer Padt, voorzitter van het uitvoerend comité, bracht den Minister dank voor zijn bereidwilligheid en groote belangstelling; en dankte verder ieder, die er toe had medege werkt, om in enkele dagen deze tentoonstelling op deze volmaakte wijze te kunnen organisee- ren. Bijzonder bracht hij dank aan den archi tect Jurrema uit Amsterdam en den heer Van Hees, directeur van den Stadsschouwburg te Haarlem, die door hunne medewerking het technisch geheel op zoo'n oordeelkundige en practische wijze hadden helpen voltooien. Van de Zandvoorters, die met alle macht en kracht hadden medegewerkt om in enkele da gen dezen opbouw gereed te doen zijn, noemde hij bijzonder de heeren G. Volhand en J. Braam. Ook bracht hij dank aan de Maatschappij „Nederland" voor het bereidwillig afstaan van personeel, dat in Indische keuken en theeres taurant de behulpzame hand biedt. De Minister, daarna het woord verkrijgen de, deelde mede, dat hij dezen middag niet het woord voerde als Minister, dan zou de Minister van Koloniën aanwezig hebben moeten zijn. Hij zou spreken als Slotemaker de Bruine, die Minister was. Dat hij het woord voerde, kwam uitsluitend en alleen daardoor, dat Samavi zijn geheele sympathie en belangstelling had. De oorzaak daarvan was voornamelijk de pionier en tevens de groote strijder en vechter voor dit werk, wijlen dr. Bervoets. Het opheffen van het peil van den Inlander, dat is in Samavi den spreker zoo sympa thiek. Naast dr. Bervoets bracht de Minister ook in herinnering, hoe mevr. dr. Bervoets steeds een steun voor haar man was. Uit eigen naaste omgeving weet spreker, hoe het werk van Samavi in Indië ten zegen is en welke groote waardeering men daar heeft voor deze belangstellende en gezegende hulp uit het Moederland. De heer Padt dankte den Minister voor zijn opwekkende woorden, waarna de heer Barmann uit Heemstede in de tentoonstellingszaal een overzicht gaf van wat door Samavi in Indië werd getracht te bereiken en reeds bereikt is. Aan deze tentoonstelling is een geheel In disch program verbonden van wajang en klono-opvoeringen, krontjong-avonden enz. De tentoonstelling duurt een week. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland heb ben afwijzend beschikt op het verzoek van de N.V. autobus-exploitatie „Stormvogels" te IJmuiden om vergunning tot het in werking brengen van een autobusdienst te Bloemendaal over Overveen en Aerdenhout naar Haarlem (Lorentzplein) en terug. Overwogen wordt, dat de aangevraagde auto busdienst Bloemendaal-Overveen-Aerdenhout- Haarlem eenerzijds eene verbinding schept van Haarlem-Zuid met Aerdenhout, Overveen en Bloemendaal, anderzijds de verschillende deelen van de gemeente Bloemendaal van eene verbin ding voorziet. dat, voor wat de verbinding van Haarlem- Zuid met Aerdenhout betreft, door de tramlijn Haarlem-Zandvoort en lijn 4 van de N.Z.H.T.M. en den dienst Haarlem-Noordwijk van K. Bol huis en J. Heemskerk, en, voor wat de verbin ding van Haarlem-Zuid met Bloemendaal en Overveen aangaat, door de aansluitende tram- en buslijnen 1, 2, 3 en 5 der N.Z H.T.M. op vol doende wijze in de behoeften van het verkeer kan worden voorzien; dat voorts de verbinding tusschen de verschil lende deelen van de gemeente Bloemendaal door een localen autobusdienst kan worden verzorgd, waarvoor echter geen vergunning van hun Col lege is verëischt. Nu er een pot met dit merkwaardige Engelsche geneesmiddel binnen Uw bereik Is, kunt U van verlichting verzekerd zijn m Dezelfde gunstige uitwerking voor Rheumatlek, Jicht, Flbrositls en stijfheid tengevolge van inspanning, koude of vocht. Nu verkrijgbaar bij lederen Apotheker of drogist. Probeert dit schitterende geneesmid del volgens het recept van Mr. E. W. Blake, den algemeen bekenden specia list te Londen, met verbazend succes door honderden patiënten van Mr. Blake aan gewend. Bij de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken is ingekomen een verzoek van de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem om advies uit te brengen betreffende de beëedigmg van de navolgende personen als makelaar in de achter hun naam vermelde vakken: 1. Mevr. W. D. M. Spruijt-Bemelot Moens, Heemstede, L. v. Bloemenhove 2, als makelaar in onroerende goederen. 2. A. J. Lagendijk, Heemstede, Binnenweg 118, als makelaar in onroerende goederen, hypothe ken, assurantiën en meubilair. 3. B. W. Lasschuit, Julianastraat 9, Haarlem, als makelaar in roerende goederen, hypotheken en assurantiën. 4. J. A. A. van 't Hof, Haarlem, Groote Markt 23, als makelaar in onroerende goederen. Ondertrouwd. 24 Juli: W. Hooghwinkel en M. v. d. Capellen. Geboren. 20 Juli: M. Hollemanv. d. Jagt, z. 21 Juli: J. H. VosHoogeman, d. 22 Juli: G. ArnoldtDuijs, d.; M. G. v. Brederodede Weerd, z.; A. J. M. NoletAdelaar, d.; C. M. FelixSillevis, d.; M. E. KruseMaas, d.; E. M. M. HoldertKlein, d. 23 Juli: P. W. Bo gaard—v. Gasteren, z.; A. Stoof—Draaijer, z; M. A. v. Wanrooi)Pieters, z.; A. M. v. d. VeldeStijnman, d.; M. A. PijnakerSampion, z.; J. I. M. VisserRikkers, z. Overleden. 21 Juli: N. ten Bosch, 82 j., Kloos terstraat; W. v. Montfoort, 78 j., Paul Kruger- kade. 22 Juli: K. K. Plevier-Asma, 80 j., Spoor wegstraat; J. J. v. Kessel, 46 j„ Dr. Schaep- manstraat;I. Hoogendorp, 79 j., Westerstraat; M. v. Huis, 22 j., Oranjestraat; K. Hooiveld, 35 j., Kamperlaan; J. Luijten, 74 j., Spaarnoog- straat; A. Borsboom, 33 j„ L. Hofstraat; J. Philippo-Selier, 68 j., Hazepaterslaan. 23 Juli: A. J. A., 5 j., z, v. A. J. Gigengack, Kamper laan; A. Knottenbelt, Middelbeek, 75 j„ Ged. Oudegracht; C. A, Ammerlaan-OHes, 73 j., Kamperlaan; P. J. Cazander, 87 j„ Esschilder- straat. Vrijdagavond speelde Haarlem te Zaandam tegen Neptunus, en heeft daar een zwaar be vochte 32 overwinning behaald. De wedstrijd HaarlemH. V. G. B. heeft thans geen invloed meer op de bovenste plaats. De competitie stand is: Haarlem 7 5 2 0 Neptunus 6 2 13 Nereus 6 2 13 H. V. G. B. 6 2 13 D. W. R. 7 2 14 12 22—10 5 14—12 5 10—12 5 8—12 5 11—19 Neptunus speelde met 2 invallers, terwijl Haarlem 1 invaller telde, met de volgende op stelling: v. Hemsbergen, Pieters, Zeeman, v. Ellinckhuyzen, W. Hölsken, Bannink, Th. Hölsken. In de eerste helft is Haarlem voortdurend in de meerderheid, hetgeen van Hemsbergen in 2 fraaie doelpunten weet uit te drukken. De beide vleugelspelers maken door veel te zwemmen, dat de Neptunus achterhoede geen vat op hen kan krijgen. De achterhoede van Haarlem is vrij safe, zoodat slechts enkele schoten op doel ko men. Na de rust komen de Zaankanters fanatiek opzetten, waarbij het talrijk publiek zich niet onbetuigd laat. Via den paal en het hoofd van den keeper verkleinen zij den achterstand tot 21, en als Pieters zijn man vrij laat opzwem- men maakt Neptunus met een prachtig schot gelijk. Even voor het einde scoort Pieters den winnenden goal, en maakt daarmede aan alle onzekerheid een einde. De promotiewedstrijden zullen ongeveer in midden Augustus aanvangen. De kampioenen der andere afdeelingen van de tweede klasse en de hekkensluiters van de eerste klasse zijn nog niet bekend. Voor den vijfden keer gaf de R.K. Turnkring Haarlem een openluchtuitvoering, nu georgani seerd door de R. K. Gymn. Ver. Virtus te Heemstede. Deelgenomen werd door de Graal- turnclubs Blauw-Wit en Leonidas Haarlem, Hercules, Overveen, S. S. S. Beverwijk en de Ver. Winfried kring Haarlem Noord en Oost, O. B. K. Bennebroek en Turnlust Hillegom. Om twee uur waren alle turnsters en turners verzameld om 't feest te openen met een H. Lof. Hierin werden de Gregoriaansche gezangen door de aanwezigen uitgevoerd. Na afloop werd op 't Kerkplein een optocht geformeerd, die in lange, fleurige rijen onder trommelslag door de straten van Heer. stede trok. De marsch-wedstrijd hieraan verbonden gaf als uitslag: Turnsters le prijs Leonidas, Haarlem; 2e prijs S. S. S., Beverwijk. Turners: le prijs Virtus, Heemstede; 2e prijs S. S. S. Beverwijk. Op 't mooi gelegen en goed ingerichte H. B. C.-terrein aangekomen, waar reeds vele kijk- lustigen zich hadden verzameld, werden na een rondmarsch van den stoet, de turners direct opgesteld voor de gezam'mmv .et re voeren vrije oefeningen. Nadat de voorzitter van den R. K. Turnkring een openingswoord had gesproken werden in flink tempo en met vaardige bewegin gen de oefeningen door de turners uitgevoerd, die telkens met een krachtig applaus werden beloond. Na een vlotten afmarsch marcheerden de Graaltumclubs in keurige rijen op om even eens gezamenlijk oefeningen te demonstreeren. De soepele, vloeiende bewegingen dezer oefe ningen deden aangenaam aan. De toeschouwers genoten, waarom een dankbaar handgeklap volgde na de verrichtingen. Hierna volgde 'n klassikaal nummer uitge voerd door de aspirant-turners. De z.g.n. Zweed- sche banken werden groepsgewijze door een zestal jongens „gehanteerd." De jongens kwe ten zich flink van hun soms niet gemakkelijke taak en mochten dan ook een gul applaus in ontvangst nemen. Vervolgens werden door en kele vereenigingen klassikaal en door eenige turners individueele oefeningen gedemonstreerd aan verschilende toestellen, waaruit bleek, dat 't peil ook in dit opzicht goed vooruit gaat. Herhaaldelijk gaf 't publiek blijk van z'n op getogenheid bij 't zien van zooveel lichaamsbe- heersching, behendigheid en durf. 'n Aardige afwisseling was de volgende spel- demonstratie, waarin Winfried, kring Haarlem- Oost ons van mooie volley-bal liet genie ten en kring Haarlem-Noord door diverse bal-estafetten veler aandacht gespannen hield. Nadat de Graaltumclubs Blauw- Wit, Leonidas en Hercules eenige mooie eigen gekozen oefeningen hadden uitgevoerd, marcheerden over 't heele veld groepen turners op, om aan diverse toestellen hun vaardigheid in springen te demonstreeren. Goede, be- heerschte sprongen gaven een aardig idee van de geoefendheid der turners ook in dit onder deel. Tot slot bouwden eenige vereenigingen z.g.n. pyramiden op. In hechte formaties met mooie standen en houdingen stonden de turners op en naast elkaar en vormden zoo een levend bouw werk met artistieke lijnen. De wedstrijd hieraan verbonden gaf Winfried, kring Haarlem-Oost den eersten en O.B.K. Bennebroek den tweeden prijs. Nu volgde de opstelling voor den algemeenen afmarsch, die, na een kort slotwoord en 't zin gen van Roomsche Blijdschap, de deelnemers van 't terrein voerde. Velen zullen met genoe gen aan deze welgeslaagde uitvoering van den R. K. Turnkring Haarlem terugdenken en sym pathie blijven gevóelen voor de katholieke turn- sport. De aangekondigde zeestrandwedstrijd tus schen de beide hoofdklasse-tientallen der Dam club „IJmuiden" en Haarlemsche Damclub" zal gespeeld worden op Woensdag 26 Juli. Deze wedstrijd zal te 7.30 uur 's avonds aan vangen en te ca. 11 uur worden beëindigd. Van 11 uur tot 1 uur 's nachts volgt een gezellig samenzijn van spelers en genoodigden in Bad huis List, zeestrand te IJmuiden. Deze open lucht-wedstrijd zal vóór dit Badhuis plaats vinden. Voor dezen wedsrijd bestaat te IJmuiden enorme belangstelling! Naar wij vernemen, sluit de gemeentereke ning van Beverwijk over 1932 met een nadeelig saldo groot ƒ98.000.—. Begrafenis mej. J. R. Mosseld. Maandag morgen heeft te Haarlem de plechtige uitvaart en begrafenis plaats gehad van mej. J. R. Mos seld, in leven onderwijzeres aan de R. K. St. Josephschool te Halfweg. Even voor half tien arriveerde voor de Paterskerk aan de Groen markt het hoofd der school, de heer J. R. Kuij- pers met een 40-tal kinderen, begeleid door het voltallig onderwijspersoneel, om hun onderwij zeres en collega de laatste eer te bewijzen. Onder de verdere belangstellenden merkten wij op een oud-collega van de overledene, mevr. Coppens—Teelen, uit Nijmegen. Na de plechtigheden in de kerk stelde zich de stoet op. Direct achter de met tal van bloe men bedekte lijkbaar liepen de kinderen twee aan twee, gevolgd door het onderwijspersoneel, waarachter de volgrijtuigen. Het anders zoo le venslustige volkje bleek zich bewust te zijn van den ernst der dingen. Bedeesd en ingeto gen vervolgden zij hun weg. Circa elf uur ar riveerde de stoet bij het kerkhof. Een pater Franciscaan verrichte de absoute, waarna men grafwaarts toog. Onder groote be langstelling vond hierna de begrafenis plaats. Na afloop van de begrafenisplechtigheid dankte een der aanwezigen namens de familie voor de betoonde belangstelling. Hierna verlieten allen diep onder den indruk en ontroerd het kerkhof. Woensdagmorgen 8 uur heeft in de kerk van O. L. Vrouw Geboorte te Halfweg een plechtige uitvaartdienst plaats, waaronder gezamenlijke H. Communie der schoolkinderen. Jubileum bij de politie Zaterdag herdacht de heer B. Silver den dag, dat hij vóór 25 jaar bij de politie kwam. Om ruim half 11 werd de jubilaris met zijn vrouw en kinderen per auto's van zijn woning gehaald, door zijn oudsten collega, den heer J. Veen. In de hal werden zij ontvangen door de oudste van het lagere personeel, den agent IJts- ma. Aan mevr. Silver werden bloemen aange boden. In de inspecteurskamer werden zij verwelkomd door wethouder A. v. d. Pol, bij afwezigheid door verlof van den burgemeester. Mede waren aan wezig de inspecteur van politie, de heer C. Kern- per, het geheefle politiepersoneel van Heemstede, Gemeente- en Rijkspolitie ,y^ri Bennebroek, de vertegenwoordigers van de poÜtievereeniging „Sursum Corda", waarvan d jubilaris lid is. Wethouder v. d. Pol zélde als wethouder, maar ook als burger Silver te hebben leeren kennen als een kalm en bezadigd man, waarvan plichtsbe trachting zijn grootste leuze was. Silver is nu 25 jaar in Heemstede, hij hoort hier thuis. En dan niet alleen als politie tegenover bur gerij, maar den prettigen geest die er heerscht onder het personeel heeft hij voor een groot deel doen bevorderen. En deze twee goede hoedanig heden hebben medegewerkt om den goeden naam van Heemstede te bevestigen. Inspecteur C. Kemper herinnerde aan het feit, dat hij in 1912 drie agenten uit Haarlem weg haalde, waaronder ook de jubilaris. De Commis saris van Politie uit Haarlem, de heer v. Goor, zeide, dat Heemstede zijn beste menschen weg haalde. Spr. heeft van deze keuze geen berouw gehad. Silver was de stille werker, maar een, waarop altijd gerekend kan worden. Namens het geheele personeel sprak de re chercheur J. Veen. Spreker overhandigde een pendule. Namens de Chr. organisatie „Cursum Corda" sprak vervolgens de voorzitter dier afd., de heer DINSDAG, 25 Juli. Vorige Koersen Heden Londen tS.29x 8.?0)j Berlijn 59.10 59.10 Farils 9.70 9.70 Brussel 31.57 34.57H Zwitserland 47.90 47.90 Weenen Konenhagen 37 10 37.00 Stockholm 42.80 42.75 Oslo 41.70 41.75 New York (cable) I.77ia 1.77 Rome 13.0734 13.0(14 Praag 7.35 7 35 Madrid 20.75 20.75 Staatsleeningen Vorige koersen Heden 5 4'/, 41/2 4 1, 5 4>/2 51/2 Nederland 1919 I0CH Nederland 1916 101 1 Nederland 1917101 Nederland 1931 97 H Nederland 1932 b N. Ind. 1926 AB 3 Youngleen. 1930 87 Banken Koloniale Bank 73 Indische Bank 66 Cert. Handel-Mi)65 Industrieën Unilever £614 Calvé Delft b8 Alg. Kunstzijde 29 Van Berkei's Pat70 Nieuwe Philips 17114 Küch Accoustiek 2H« Ned. Ford 137 Industr. Buitenland Anaconda '11 Bethlehem Steel 2334 U S. Steel 38 U S. Leather 944 Intern Nickel '2 Stand Brands 18 Mijnbouw Boeton Mijnbouw '2h Alg, Exploratie 122 Redjang Lebong 104 Petroleum Gaboes 4^ Kon. Olie 70H Perla'- 9844 Peudawa 5)4 Continental OU 10X Shell Union Oil6Ka ICCJ6 '01 101 101H 8154 3874 75 65 H 65 9734 68 29)4 20 174)4 142)4 12% 263» 3 )S 9% I3H '9)4 12)4 126 106 15 I74)< S9 5« I0h 6Xa Vorige koersen Heden Rubber Bandar Silau V. I. G. O. 99)4 108)4 8) 89 44)4 45 34)4 37 34 34 53 55 41 45 2h 3)4 Scheepvaart Java Ch. Japan 33 Holl. Amerika Lijn 20 Dito Gem. Eigend20 Kon. Ned. Stoomb16 Scheepvaart-Unie 61)4 Suiker H. V. A. 219 Jav. Cultuur 1;7 N. I. S. US5 Poerworedjo 6)4 Vorstenlanden 47)j Actions idem 30.00 Tabak Dell Batavia 145)4 Oude Deli 141 Oostkust 28 Senembah 151)4 Spoorwegen Union Pacific 82 Wabasb 3)4 Erie 11)4 Kansas City South i3h South Railw11H Chic Milw6He Maxwell L. Gr20 35 20 20 15)4 b2H 227)4 137 97 i)4 47 H 30.00 147 145 29)4 154 82 3)4 I5H 15)4 19U 6)4 20 HAARL. JALOEZIEëNFABRIEK Nassaulaan 76 Telef. 10743 Groote sorteering Voordeelige prijzen. Gebouw „St. Bavo" „Arbeid Adelt", 8 u. „St. Caecilia", 8 uur Rechtskundig Bureau, half 9 Melkhandelaars „St. Joseph", half 9 Onderling Belang, half 9 Overheidsperso neel, 8 uur. Groote Kerk Orgelbespeling van 8.15— 9.15 uur. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Soundtheater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Haarlemsche Inkoop Combinatie, half 9 Vacantieleidsters Groote Gezinnen, 8 uur Fabrieksarbeiders, 8 uur Bevolkingsbureau, 8 uur. Rembrandt-Theater. Bioscoopvoorstellingen, en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater. Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Palace. Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. v. d. Hout, die namens de organisatie een ge- makkelijken stoel aanbood. Tenslotte dankte de jubilaris. Mevrouw Kemper gaf bloemen aan de echt- genoote van den jubilaris. Thuis werd een receptie gehouden, 's avonds bracht het fanfarecorps „Excelsior" een sere nade Laagste inschrijfster Het gemeentebestuui van Amsterdam heeft aanbesteed het maker van een sintel- en aschput en remmingswerker met bijbehoorende werken op het terrein var de electrische Centrale Noord. Er waren 25 ia- gekomen biljetten. Laagste inschrijfster de firma S. Huizinga, alhier, met 31.000. (Niet officieel) lste Klasse, 2e Lijst Trekking van Dinsdag 25 Juli 1933, HOOGE PRIJZEN f 20.000.— 4433 f 5.000.— 8216 f 2.000.— 388 f 1.500.— 4519 5728 f 1000.— 4536 14650 f 400.— 3815 5672 10744 f 200.— 11272 f 100— 4786 7930 8666 9280 11217 18024 <x i Prijzen van f 20. 10 17 61 80 129 168 180 210 -fleü 221 240 243 270 277 288 313 332 350 353 360 369 372 390 432 440 441 443 462 480 483 496 502 503 510 512 518 566 568 582 608 679 680 723 742 754 761 777 836 876 890 917 950 972 988 993 1093 1095 1099 1127 1139 1180 1183 1195 1226 1281 1284 1326 1338 1340 1343 1412 1465 1533 1577 1596 1610 1626 1647 1665 1670 1692 1702 1703 1774 1806 1817 1831 1835 1847 1893 1900 1935 1941 1991 2014 2019 2032 2046 2053 2063 2064 2136 2143 2163 2180 2196 2254 2266 2339 2375 2392 2491 2494 2517 2553 2564 2595 2610 2647 2652 2673 2675 2693 2719 2734 2740 2796 2807 2845 2888 2960 2970 2978 3060 3082 3096 3107 3128 3157 3187 3241 3248 3315 3316 3334 3401 3416 3424 3444 3548 3562 3583 3603 3629 3840 3956 3984 4007 4041 4056 4075 4132 4173 4198 4222 4243 4261 4421 4479 4526 4598 4600 4610 4694 4713 4717 4735 4766 4790 4796 4814 4818 4951 5011 5074 5081 5091 5113 5145 5183 5225 5271 5301 5353 5359 5363 5389 5409 5451 5459 5492 5577 5585 5597 5659 5674 5732 5752 5811 5826 5859 5911 5924 5936 5942 6010 6035 6089 6097 6114 6135 6170 6199 6230 6243 6256 6277 6287 6291 6312 6313 6323 6396 6502 6511 6530 6536 6538 6546 6543 6582 6595 6616 6657 6685 6700 6842 6908 6922 6928 6977 7010 7021 7032 7088 7123 7159 7175 7181 7273 7275 7276 7278 7284 7390 7410 7439 7481 7500 7513 7516 7530 7573 7592 7597 7651 7655 7749 7757 7768 7792 7801 7804 7810 7849 7880 7896 7922 7951 7954 8058 8064 8067 8131 8172 8203 8211 8232 8329 8337 8342 8344 8353 8361 8363 8406 8418 8427 8448 8474 8495 8500 8522 8539 8564 8585 8586 8587 8594 8596 8618 8628 8649 8711 8745 8814 8848 8854 8865 8869 8880 8906 8918 8944 8958 8966 8983 9009 9022 9046 9080 9100 9119 9165 9215 9221 9247 9251 9261 9264 9281 9312 9354 9397 9465 9550 9562 9580 9598 9621 9625 9682 9694 9712 9797 9804 9881 9902 9905 9961 9972 9981 10007 10018 10042 10054 10068 10075 10091 10154 10155 10197 10214 10215 10250 10318 10385 10389 10396 10402 10419 10428 10468 10480 10485 10522 10525 10555 10575 10614 10623 10654 10669 10720 10730 10767 10794 10814 10831 10893 10898 10911 10936 10957 10964 10970 11055 11094 11098 11110 11154 11155 11171 11188 11189 11215 11228 11313 11347 11368 11389 11400 11512 11526 11544 11629 11676 11688 11701 11719 11766 11773 11799 11837 11844 11906 11967 12033 12061 12065 12149 12166 12185 12218 12227 12270 12303 12345 12390 12391 12435 12453 12499 12510 12543 12555 12560 12665 12679 12738 12805 12856 12927 12985 13034 13056 13149 13151 13175 13230 13255 13258 13340 13350 13433 13549 13563 13596 13621 13654 13655 13677 13690 13693 13711 13722 13765 13783 13870 13885 13894 13901 13934 13949 13972 13985 14076 14093 14096 14175 14205 14222 14223 14277 14286 14338 14348 14382 14411 14486 14510 14517 14543 14577 14593 14680 14681 14689 14693 14701 14737 14799 14891 14922 14994 15002 15015 15016 15047 15059 15071 15105 15150 15159 15163 15173 15189 15191 15200 15215 15223 15298 15323 15338 15345 15353 15381 15420 15433 15491 15543 15561 15591 15617 15660 15687 15707 15713 15768 15882 15905 15913 15960 15967 15976 16018 16032 16076 16088 16092 16153 16264 16322 16343 16350 16403 16437 16499 16520 16570 16573 16581 16606 16631 16665 16757 16767 16789 16807 16826 16834 16923 16973 16989 17000 17017 17023 17045 17060 17147 17163 17181 17288 17289 17359 17384 17419 17438 17468 17472 17484 17518 17583 17605 17623 17647 17657 17677 17688 17689 17712 17726 17751 17763 17791 17792 17829 17850 17888 17889 17958 18023 18026 18047 18119 18127 18181 18210 18215 18230 18254 18272 18286 18296 18343 18361 18438 18487 18542 18554 18588 18692 18703 18709 18804 18813 19028 19052 19081 19131 19145 19241 19273 19297 19317 19325 19380 19381 19411 19483 19504 19536 19576 19628 19634 19687 19697 19727 19775 19788 19793 19836 19853 19873 19874 19878 19901 19905 19916 19919 19932 19938 20005 20051 20082 20090 20126 20171 20198 20254 20284 20296 20315 20319 20320 20323 20333 20341 20391 20423 20450 20463 20487 20579 20583 20592 20716 20783 20821 20831 20336 20903 20981 20992

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2