De overval in het Saargebied I)e politiek van Roosevelt GRATIS Balbo te Shediac Het nieuws van heden VOLKSSTEMMING IN 1935 ERNSTIGE CRITIEK 1 PAK RADION DE BAROMETER m i iflf A 221 CENT VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS WOENSDAG 26 JULI 1933 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Duitschlands kansen niet verbeterd Onbetaalde Volken bondcontributies Ook Duitschland in gebreke Bomaanslag op Chaplin Vreemd bericht Rust in Spanje hersteld Staking in Hollywood BETOOGING TE CHICAGO jfep# éf rotmtomom Het Weer Mollisons te New York Zij willen weer per vliegtuig naat Londen terug De wereldconferentie Friedrïch Schwarz*f* Goerreshaus-proces HET GROOTE HOOFDKWARTIER Twee vliegtuigen moesten echter onderweg een noodlanding maken Welke route thans? Bij het passeeren van de grens Amerika's president zou de paar den achter den wagen spannen De oorlogsschulden Oorlogsschulden op den achtergrond Gouverneurs der Staten bijeen Duitsch geschiedenis onderwijs Doordrenkt van de Germaansche held engedachte Geldzendingen uit Duitschland Nieuwe verbodsbepalingen De controle-actie in Duitschland Talrijke arrestaties Tentbewoners in arrest DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Nazi's ontvoeren drie Saarlanderf Protest te Berlijn en Genève Het Heilig Jaar verlengd? Beieren en het Concor daat Vertrouwen in België's regeering Zie de advertentie op pag. 4 v. h. 2e blad. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARCANC No. 18436 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez, mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Zooals men weet, werd bij het verdrag van Versailles het Saargebied met zijn belang rijke steenkolenbekkens onder het bestuur van een regeeringscommissie van den Volken bond geplaatst, waarin zoowel Duitschers als Franschen zitting hebben. Deze maatregel was bedoeld als een tijdelijke, want volgens het ver drag van Versailles zal in 1935 de bevolking van het Saargebied zelve bij plebisciet over haar toekomstig lot moeten beslissen. Zij zal zich dan gesteld zien voor de keuze, ofwel terug te kee- ren tot Duitschland, waarvan zij werd afge scheiden, ofwel zich bij Frankrijk aan te slui ten ofwel het bewind van de gemengde regee ringscommissie van den Volkenbond te prolon- geeren. Welke van deze drie keuzen zij zal doen, j is moeilijk met zekerheid te voorspellen. Daar 1 de bevolking in gemeentelijk verband zal stem- 1 men, bestaat volgens sommigen de mogelijkheid, dat het Saargebied in verschillende deelen uit een zal vallen en wel in gemeenten, die zich bij Duitschland en in gemeenten, die zich bij Frankrijk willen aansluiten en in gemeenten, die het Volkenbondsbestuur blijven prefereeren. Dit lijkt ons echter niet juist, alleen reeds om dat een dergelijke verkaveling in de practijk tot onhoudbare toestanden zou leiden en ook niet practisch te verwezenlijken is. De meerder heid der uitgebrachte stemmen in geheel het gebied zal ook den doorslag moeten geven over het lot van het geheel. Vooral van Duitschland uit heeft men zich steeds veel moeite gegeven om de bewoners van het Saarbekken ten gunste van een terugkeer tot Duitschland te beïnvloe den, en herhaaldelijk heeft het er naar uitge zien, alsof reeds vóór het einde van den in het Verdrag van Versailles bepaalden termijn het Saarland aan Duitschland zou worden terug gegeven. Sinds echter de nationale revolutie in Duitschland heeft gezegevierd, zijn de kansen voor Duitschland op een terugwinnen van dit belangrijke industrie-gebied niet verbeterd. De Saarlanders leven onder het Volkenbondsbewind in een vrijheid, zooals men die in Duitschland niet meer kent. Het is een vrijhaven voor tal- looze uitgewekenen, die de zegeningen van het Hitler-rijk zijn ontvlucht en thans een verbit terde propaganda voeren tegen het nationaal- socialisme. In het Saargebied werkt echter ook een nationaal-socialistische partij, welke officieel volkomen los staat van de N. S. D. A. P. in Duitschland, maar wier leiders in werkelijkheid terdege voeling houden met de partij-bonzen in het Derde Rijk en van dezen ook instructies ontvangen. De Franschen hebben zich nimmer veel moeite gegeven om de Saarlanders over te halen zich te stellen onder de beschermende vleugelen der Fransche republiek. Zij hebben echter door hun correct en gematigd optreden de sympathie van vele Saarlanders weten te verwerven. Mocht het Saargebied weer terug komen aan Duitschland, dan zal het Duitsche Rijk de kolenmijnen van Frankrijk móeten te- rugkoopen. By de volksstemming in 1935 zullen moei- ïyk te berekenen psychologische factoren 'n rol spelen. Alleen uit vrees voor repré saille-maatregelen zullen vele Saarlanders zich vóór Duitschland verklaren, want wordt het Saargebied weer ingeschakeld bij het Duitsche Ryk dan zullen degenen, die daartegen hebben gestemd, vermoedelijk zwaar voor hun „on trouw" aan den „Heimat" moeten boeten. Van den anderen kant zullen velen, geloof hechtend aan de verhalen en de propaganda van de voor het Hitlerrégime gevluchten, alles op haren en snaren zetten om aan een weeraansluiting bü Duitschland te ontkomen. Alleen, wanneer er in Duitschland een geheel andere wind gaat waaien en een meer gematigde politiek er definitief de overhand zou krijgen, zouden deze laatsten mis schien voor het oude vaderland kunnen worden teruggewonnen. Het incident, dat zich echter thans in het Saargebied heeft voorgedaan, is al heel weinig geschikt om eenig vertrouwen te wekken in de zege van de gematigde elementen in Duitschland. Gewapende Duitsche Hitleria- nen zyn n.l. met een vrachtauto de grens over gekomen en hebben bij Homburg een commu nistische familie, bestaande uit man, vrouw en zoon, gevangen genomen en naar Duitschland ontvoerd. Dit communistisch gezin, dat volgens het bevolkingsregister op het stadhuis van Hom burg ingeschreven staat als zynde van Fran sche nationaliteit, behoorde niet tot de uit GENèVE, 25 Juli. (Reuter) Steeds meer leden van den Volkenbond blijven in gebreke hun contributie te betalen. In de eerste tien jaar van zijn bestaan waren slechts drie of vier sta ten niet bü machte hun contributie te betalen, doch in 1930 waren het er reeds 12, in 1931 wa ren er 16 en in het afgeloopen jaar betaalden 28 leden geen contributie. Aangezien het grootendeels de kleinere staten zyn. bedraagt het verlies slechts ongeveer 21 procent, doch het feit geeft toch te denken. Duitschland. dat ook in gebreke is gebleven, heeft den Bond medegedeeld, dat een bedrag in Marken, gelijk aan de contributie, is vastgelegd by een Bank in Duitschland. Het geld kan echter niet buiten Duitschland worden gebruikt. Duitschland uitgewekenen, maar tot de officieele bevolking van het Saargebied. De regeerings commissie voor het Saarland heeft onmiddellijk tegen deze illegrale daad van enkele Hitlerianen te Berlijn en bij den Volkenbond geprotesteerd en geëischt, dat de daders zullen worden be straft. Waarschynlijk hebben wij hier met een eigenmachtige daad van enkele nationaal-so- cialistische heethoofden te doen, een daad, waarop de rigoureuse strafmaatregelen, welke door minister Goering in Pruisen zyn afgekon digd, volledig van toepassing zouden zijn. Im mers het aanzien van den nationaal-socialisti- schen staat wordt er door geschaad, terwül bo vendien internationale complicaties daaruit kunnen voortkomen. Van den anderen kant zou misschien Goering in deze illegale daad een bewüs van sympathie voor de nationale revo lutie kunnen zien en op grond daarvan liever genade dan recht laten gelden. Indien de schul dige Hitlerianen, die deze brutale ontvoering hebben bedreven, evenwel niet worden gestraft en de gevangen genomen communisten niet naar hun woonplaats in het Saargebied worden te ruggestuurd, zullen de op hun vrijheid gestelde Saarlanders nog minder gaan voelen voor een terugkeer tot Duitschland. Het blijkt, dat Charlie Chaplin verleden jaar aan een groot gevaar is ontsnapt dit bericht ontleent „Het Volk" aan de „Daily Herald" Onverwacht is aan het licht gekomen, dat Ja- pansche samenzweerders het plan hadden op gevat, hem verleden jaar tydens zijn verbiyf in het Land van de Rijzende Zon te vermoorden. Hun doel was een oorlog tusschen Amerika en Japan uit te lokken. Bij het verhoor van de tien marine-officieren, beschuldigd verleden jaar den premier Inukai te hebben vermoord, verklaarden de beklaagden, dat zü van plan waren geweest een bom te werpen in het huis van den premier, terwijl hij Chaplin als gast zou ontvangen. De samenzweerders achtten een oorlog met Amerika noodig voor het doen ontwaken van Japan. Het plan mislukte alleen, omdat de ont vangst van Chaplin niet doorging. MADRID, 25 Juli. (Reuter.) Dat de Spaansche regeering vastbesloten is, allen pogingen om tegen de grondwet te intregeeren den kop in te drukken, is dezer dagen wel duidelijk geble ken, en dat haar krachtig optreden vrucht draagt, komt tot uiting in het feit, dat het he den, in weerwil van nieuwe arrestaties en het sluiten van monarchistische en syndicalistische lokalen, overal kalm is gebleven. In sommige kringen beschouwt men echter de geruchten over een actie tegen de republiek louter als een manoeuvre van de regeering, die er op uit is haar positie te versterken. Men ge looft, dat de pasbenoemde minister voor Han del en Nijverheid, Franchy Roca, weldra zal af treden by wyze van protest tegen de jongste wijze van toepassing van de wet ter bescher ming der republiek. HOLLYWOOD, 26 Juli. (V. D.) In Hollywood is een staking uitgebroken, waarbij 5600 film- menschen zyn betrokken. De meeste onder nemingen worden door de staking getroffen en elf groote studio's zyn gesloten. De staking is het gevolg van een loon- en arbeidsvoorwaar- denconflict. fefSI# AK£f«OKTW*YOO H Verwachting: Zwakke tot matigen, Zuid-Oostelijke tot Zuid-Wes- telijken wind, gedeeltelijk bewolkt, droog, behoudens kans op onweer, vooral in den namiddag. Hoogste stand: 766.5 te München. Laagste stand: 751.2 te Haparanda. Zon op 5.12, onder 9.Licht op 9.30 =5 30 Juli E. K. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilli NEW YORK, 25 Juli. (V. D.) Mollison en zijn echtgenoote, die na een vlucht over den Oceaan met hun vliegtuig te Bridgeport (Connecticut) een ongeluk hadden, zijn gisteravond met een passagiersvliegtuig te New York aangekomen. De toestand van Mollison, die vry ernstig in het gelaat werd gewond, was by aankomst te New York reeds veel beter. Een speciale correspondent van de „Daily Express" heeft in het hospitaal te Bridgeport een onderhoud gehad met Jim en Amy Mol lison. Mollison was nog steeds teleurgesteld over het mislukken van zijn tocht, doch hy was reeds weer tot kalmte gekomen. Hoewel Mollison dertig hechten in zijn gelaat had, trachtte hy te glimlachen toen de corres pondent hem begroette. Mevrouw Amy Mollison verklaarde, dat zij en haar echtgenoot den moed niet opgeven. Wy hebben het plan om naar Bagdad te vliegen laten varen, doch wij zullen naar Londen terug vliegen, nietwaar Jim?" Mollison knikte toestemmend en zeide te ho pen een ander vliegtuig te vinden, daar hy vreesde, dat de „Seafarer" geheel vernield zou zyn. LONDEN, 25 Juli. (Reuter.) In het rapport van het bureau van de plenaire zitting der Londensche conferentie van a.s. Donderdag zal worden voorgesteld, aan het bureau den taak op te dragen, de voorbereidende maat regelen te treffen voor de hervatting der ple naire conferentie en om aan den president, den vice-president en het bureau volmacht te verstrekken om alles te doen wat zij nuttig achten om het succes der conferentie te ver zekeren en hen tevens te machtigen te bepa len wanneer en hoe de conferentie wederom zal worden byeengeroepen. LONDEN, 25 Juli. (Reuter.) Naar wij in Amerikaansche kringen vernemen, bereidt Cox voor aanstaanden Donderdag een rede voor. waarin hij een aanbeveling zal doen, welke van Europeesch standpunt erg revolutionnair zal lijken, maar die, als zy wordt aangenomen, van zeer wyde strekking kan zyn. PARIJS, 25 Juli. (W. B.) De bekende compo nist van allerlei „Schlagers". Friedrich Schwarz, is in een hotel te Parys dood gevonden. Boven matig gebruik van verdoovende middelen is de doodsoorzaak. KEULEN, 25 Juli. Maandag a.s. begint het proces tegen de directieleden van het Goerres- haus A. G., de heeren Maus, Stocky en Moen- ning. In Bad Kreuznach is een museum geopend, dat herinneringen, documenten enz. bevat uit de jaren 1917 en 1918, toen het groote hoofdkwartier in Bad Kreuznach was ge vestigd. De autoriteiten tijdens de openingsplechtigheid. NEW-YORK, 25 Juli (Reuter) Balbo is om 9.1 (Oost-Amerikaansche tyd) gestart voor zyn terugvlucht, in de richting van Shediac in Nieuw-Brunswijk. SHEDIAC (New Brunswick), 25 Juli. Twee- en-twintig vliegtuigen van het Balbo-eskader zijn hier om 3.50 uur (Oost-Amerikaansche tijd) vlot gedaald. NEW YORK, 25 Juli. Een der viegtuigen van het Italiaansche eskader heeft een noodlan ding gemaakt in de nabyheid van Rockland in den staat Maine wegens een breuk in de olieleiding. Een tweede vliegtuig moest wegens benzine gebrek een noodlanding maken by St. John aan de kust van Nieuw-Brunswyk. Beide vliegtuigen willen zoo spoedig moge- lyk naar Shediac doorvliegen. Balbo zal eerst te Shediac besluiten, welke route het eskader op zyn terugweg zal inslaan. Laten de weerberichten het toe, dan zal Balbo probeeren in een non-stopvlucht van New- Foundland naar de Iersche kust te vliegen. Blyft het weer ongunstig, dan wil hy over de Azoren en Lissabon vliegen. (United Press) NEW YORK, 25 Juli (V.D.) Op het oogen- blik, dat het Italiaansche eskader de grens der Vereenigde Staten passeerde, heeft generaal Balbo een telegram tot Roosevelt gericht, waar in hy zyn diepgevoelden dank uitspreekt voor de vriendelyke ontvangst van zyn eskader in Amerika. Te 17.15 uur Amsterd. tyd vloog het eskader boven de stad Porsmouth in den staat New- Hampshire. Te Chicago werd een groote demonstratie gehouden tegen de onderwijsbezuinigingen, waardoor 1400 onderwijzers en beambten zonder werk komen WASHINGTON, 25 Juli. (Reuter.) Te Was hington zyn de ambtenaren thans koortsachtig aan het werk, om de algemeene arbeidschar- ters aan 5.000.000 werkgevers in de Vereenigde Staten toe te zenden. Intusschen worden de beraadslagingen over de individueele charters voor de petroleum-, hout-, wol- en kunstzijde-industrie voortgezet, waarby de vertegenwoordigers der regeering met inspanning van alle krachten er naar streven de werkgevers en werknemers tot el kaar te brengen. Evenwel ontbreekt het niet aan sceptici en critici. Sommigen verkondigen de meening, dat president Roosevelt de paarden achter den wagen heeft gespannen, door het verwekken van een speculatieve styging der pryzen, die in geen verhouding staat tot de koopkracht der massa. Hierdoor ontstaat het gevaar, dat bin nen enkele maanden een stagnatie en ineen storting zullen volgen, die aldus meenen de twyfelaars het waarschynhjk zouden maken, dat de regeering haar toevlucht zou nemen tot een inflatie, zonder meer. WASHINGTON, 25 Juli. (V. D.) Roosevelt heeft besloten, alle onderhandelingen over de oorlogsschulden te laten rusten tot na de uit voering van het saneeringsprogram en de sta bilisatie der grondstoffenprijzen op bevredigen de hoogte. In regeeringskringen wordt ver klaard, dat een definitieve regeling der oor logsschulden onmogelyk is in verband met de schommelingen van den dollar, daar de mo gelijkheid bestaat, dat verdere wyzigingen in den koers van den dollar een thans gesloten overeenkomst in sterke mate zouden beïnvloe den. WASHINGTON, 26 Juli. (Reuter.) Generaal Johnson, de voorzitter van den Raad van Her stel, overweegt als een van de voornaamste stappen naar industrieelen opbouw de bijeen roeping van een conferentie van de gom erneurs van alle staten, met het doel de concurrentie tusschen den gevangenisarbeid en de particu liere industrie te beperken en de staatswetten in overeenstemming te brengen met Recovery Act. Johnson verklaarde van meening te zyn, dat alle hinderpalen der wetgeving in de afzon- derlyke staten terzijde moeten worden gesteld om de herstel-beweging te doen slagen. WASHINGTON, 26 Juli. (Reuter.) Hij heeft verder medegedeeld, dat meer dan 10.000 werk gevers beloofd hebben het economisch program van president Roosevelt te steunen. Hierdoor zal voor 1 September a.s. voor 5 6 millioen werkloozen werk worden gevonden. Op het Witte Huis zyn de nieuwe industrieele bepalingen, die in overleg met de verschillende industrieelen zyn opgesteld, ontvangen. WASHINGTON, 26 Juli. (Reuter) De „Month ly Review of de Federal Reserve Board" ver klaart, dat in Juni en de eerste helft van Juli de industrieele activiteit sterk is toegenomen, niettegenstaande de seizoen-slapte. De tewerkstelling van werkloozen gaat In Juli iets langzamer dan in Juni. Het aantal werkloozen in de Vereenigde Sta ten wordt nog op meer dan 11 millioen geschat. LISSABON, 25 Juli (Reuter) De politie heeft een groot aantal communistische pamfletten onderschept, welke blykbaar bestemd waren voor de matrozen van de Italiaansche oorlogs schepen, welke hier liggen in verband met de vlucht van het Balbo-eskader. Er werd in aan gespoord tot revolutie tegen het fascistisch regiem. Verscheidene personen zyn gearresteerd. SHEDIAC, 26 Juli. (Reuter). De twee achter gebleven vliegtuigen zyn des avonds laat in Shediac aangekomen, zoodat het eskader weer volledig is. BERLIJN, 25 Juli. (V. D.) De ryksminister van binnenlandsche zaken, Dr. Frick, heeft den ministeriën van onderwys der landen richt- lynen voor de geschiedenisleerboeken doen toe komen. In deze richtlynen wordt gewezen op de groote waarde der voorgeschiedenis, die ge schikt is om de beschavingshoogte der Ger maansche voorvaderen recht te doen weder varen. Een der gezichtspunten by het onderwys is de volksgedachte tegenover de internationale gedachte. Het onderwys moet doordrenkt zyn van de heldengedachte in haar Germaanschen vorm, verbonden met de „Fuehrer'-gedachte van de zen tijd. In de tweede klas van de lagere school moe ten Duitsche sprookjes worden behandeld, in de derde klas Duitsche sagen en verder Duit sch heldensagen. In het vyfde jaar moeten reeds eenvoudige deelen uit de vroegere geschie denis worden besproken. Meer dan vroeger moet daarbij worden aangeknoopt aan de groo te persoonlykheden der leiders. BERLIJN, 25 Juli. (W. B.) De in den laatsten tyd ingevoerde strenge controle op postzendin- gen naar het buitenland heeft getoond, dat langs dien weg wordt getracht, aanzienlijke be dragen naar het buitenland te zenden. Ten einde dergelijke pogingen effectief tegen te gaan, is thans in aansluiting op de deviezen- verordening bepaald, dat In principe het ver zenden van geldsoorten (munten, papiergeld, banknoten e.d.) zoomede van goud en andere edele metalen in poststukken van welken aard verboden is. Op overtreding hiervan staan strenge straffen, benevens in beslagneming der zending. Uitgezonderd van het verbod zyn slechts ver zegelde geldzendingen met aangegeven waarde. By de afgifte van zulke stukken moeten de af zenders evenals tot dusver verklaren of, en tot welk bedrag, de stukken betalingsmiddelen be vatten, dus behalve geldsoorten ook wissels, cheques en effecten. BERLIJN, 25 Juli. De controle, waaraan alle Duitsche spoor- en autowegen hedenmiddag tusschen 12 uur en 12.40 uur plotseling werden onderworpen, heeft geleid tot arrestatie van tal- ryke gesignaleerde personen. In talryke geval len werd onwettig drukwerk gevonden, terwyl ook verscheidene personen werden gearresteerd, die onbevoegd schietwapens droegen. BERLIJN 25 Juli. By een doorzoeking van de ten Noorden van Berlyn ontstane tentensteden werden o.a. bestanddeelen gevonden voor een nieuwe uitgave van de „Rote Fahne". verschil lende communistische pamfletten en wapens. Een deel der tentbewoners werd naar politiepos ten overgebracht. Te Stuttgart werden gisteren ongeveer 200 personen in beschermingsarrest gesteld, ver dacht van Marxistische propaganda. Twee communisten zyn doodgeschoten by een poging om te ontvluchten tydens hun transport van Landsberg naar de gevangenis te Vietz. DE ST. PETRUSKERK TE LEIDEN DOOR HET VUUR VERNIELD. Balbo's eskader te Shediac. Twee vliegtuigen maken een noodlanding. Germaansche helden vereering in het Duitsche geschiedenisonderwijs. Vertrouwensmotie in de Belgische regeering. Talrijke arrestaties bij de gisteren in geheel Duitschland ondernomen contröle-actie. Besprekingen tusschen Nederlandsche en En- gelsche katoen-industrieelen. Beide verdachten van den roofoverval te Mij drecht tot drie jaren gevangenisstraf veroor deeld. De Merwedebrug op haar plaats aangekomen. De eerste dag der afstandsmarschen. Wetsontwerp ingediend tot aanvulling van het Wetboek van Strafrecht (Uniform-verbod). De financieele moeilijkheden van Zaandam. SAARBRÜCKEN, 24 Juli. (Reuter.) Het socialistisch orgaan „Deutsche Freiheit" meldt, dat Zaterdagavond een vrachtauto met 15 ge wapende Hitlerianen de grens van het Saar gebied bij Homburg heeft overschreden. De Hitlerianen doorzochten een huis, haalden er drie personen uit, een communist, een vrouw en haar zoon, en keerden met hun gevangenen naar Duitschland terug. Officieel wordt de ontvoering bevestigd. Twee der ontvoerden staan ingeschreven als Fran sche staatsburgers. De regeeringscommissie van het Saargebied zal stappen doen te Ber lijn. De Volkenbond is telegrafisch op de hoogte gesteld. Een ingesteld onderzoek leidde tot een ar restatie. ROME, 25 Juli. (Reuter.) Het schijnt mo gelijk, dat het Heilig Jaar verlengd wordt en wel tot Drievuldigheidszondag 1934. Op deze wijze zouden de vele heilig- en zaligverkla ringen, welke nog zullen plaats hebben, met grooter luister kunnen plaats hebben, nJ. na Paschen in plaats van tydens de Groote Vasten. MÜNCHEN, 25 Juli (W.B.). De bond van katholieke Beiersche oudersvereenigingen heeft naar aanleiding van de sluiting van het con cordaat een danktelegram gericht aan den ryks- kanselier, daar thans de opvoeding van kin deren in confessioneele scholen opnieuw ge waarborgd is. BRUSSEL, 25 Juli. (V. D.) De Kamer heelt hedenmiddag met 97 tegen 79 stemmen en 6 onthoudingen aangenomen een motie van ver trouwen in de regeering, welke motie was in gediend na een socialistische interpellatie over het gebruik door de regeering van de volmacht, die door de machtigingswet was toegestaan. Hoogste stand op Woensdag V uur %m-: 757 Vorige stand 756

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1