STADSNIEUWS Gemeenteraad van Heemstede BEURS VAN AMSTERDAM 2WS smscm lï Haarlem, 28 Juli BALSEM NIET NAAR DEN HAAG? MARKTEN Wisselkoersen VRIJDAG 25 JULI AGENDA Bezuinigingsprogram gereed VRIJDAG 28 JULI 1933 ARBEID ADELT" Nieuwe bakkerij? HET PROV. ELECTRICITEITS- BEDRIJF IN 1932 Zes ton winst ONZE WINKELSTAND Filiaal H. J. v. d. Meer geopend GEMEENTEZAKEN Als jongens spelen COMMUNISTISCHE CONSEQUENTIE De vlieger gaat toch niet op Personalia Verjaardag Koningin-Moeder MUZIEK VOLKSCONCERT H.O.V. Soliste: Frieda Belinfante, cello. Tegen ZONNEBRAND LANGEBRUG WEIGERDE DIENST Door de hitte Ook de Melkbrug had het „benauwd" Examens Handenarbeid Examen hoofdakte Aanbesteding DE BRAND TE SANTPOORT De boerderij geheel vernield Aankoop grond Uit het grondbedrijf Brand te Santpoort De heer Disselkoen terug in de S.D.A.P. Vermin dering van pacht Verkoop van gronden Geen vrije telefoonaansluiting voor de raadsleden. Het raadslid Disselkoen terug in de S.D.A.P. Herziening huishuren Wijziging uitbreidingsplan Meer en Boschlaan Telefoonaansluiting en abon nement ten behoeve der raads leden 29 Juli DE AARDBEIENOOGST IN KENNEMERLAND Teleurstellende resultaten Aanbesteding baggerwerken BURGERLIJKE STAND HEEMSTEDE Dr. Schacht per vliegtuig naar Berlijn vertrokken Minister Oud met vacantie R.K. Bond van Technici m» 127 Donderdagavond vond in gebouw .,St. Bavo" een algemeene ledenvergadering plaats van de R. K. Coöperatieve bakkerij „Arbeid Adelt", onder voorzitterschap van den heer J. Ph. H. Castricum. Van den heer H. Lusthuis was een schrijven ingekomen, dat hij wenscht te bedanken als secretaris, maar nog wel een functie als be stuurslid wil behouden. Voor den heer P. de Rooy, die wegens lang durige ongesteldheid ontslag had genomen moest een nieuw lid gekozen worden. In het algemeen overzicht herdacht de voor zitter het 25-jarig jubileum van Arbeid Adelt" en haar werkzaamheden van de laatste tien jaren. De bakkerij is in haar beheer en in finan- tieel opzicht kern gezond. In den loop van het jaar werd door het be stuur een besluit genomen, aan de werkloozen het brood tegen den kostenden prijs te leveren. Na nog verschillende andere mededeelingen werd het beleid van het bestuur over het af- geloopen jaar goedgekeurd. Aan de verlies- en winstrekening ontleenen wij het volgende: verkoop brood 46,329-65. Aan loonen werd uitbetaald 12.769.25. De ver lies- en winstrekening sluit met een bedrag van 47.861.65. De balans van de coöperatie sluit met een bedrag aan bezittingen en schulden van 37.001.32. Het bestuur stelde voor 8 procent dividend uit te keeren, hetwelk ongeveer een bedrag Uitmaakt van 3900. Op voorstel van een der aanwezigen zal ook aan de werklooze leden, die reeds het brood tegen den kostenden prijs ont vangen, het dividend uitgekeerd worden. De voorzitter bracht hiema aan den admi nistrateur, den heer G. Scholte, voor zijn uiter mate keurig en met zooveel zorg gevoerd finan cieel beleid hartelijk dank. Bij de bestuursverkiezing werd in de vaca ture P. de Rcoy gekozen de heer J. de Bruin. De heer P. Dijk bracht aan het bestuur dank voor de vele verrichte werkzaamheden- Tenslotte deed de voorzitter de zeer belang rijke mededeeling, dat er bij het bestuur ern stige plannen bestaan om aan de leden binnen niet te langen tijd machtiging te vragen om over te gaan tot het bouwen van een nieuwe bakkerij. Verschenen is het verslag over 1932 van het Prov. Electric.teitsbe drijf van Noord-Holland. Daarin zegt de directie o.m. het volgende: Het centrale bedrijf voldoet aan onze verwach tingen. Het voorzag het geheele jaar in de be hoefte aan stroom van ons verzorgingsgebied, met uitzondering van het Gooi en van een ge deelte van ons gebied benoorden Amsterdam, welke laatstbedoeld gedeelte slechts voor een gedeelte van het jaar nog door Amster dam werden voorzien. De gaslevering door Hoogovens vond regel matig plaats: in totaal werden rond 297 mil- lioen M3. gas affenomen; daarnaast werden rond 62 millioen kg. kolen en olie verstookt. Voor de bijzonderheden van de opwekking mo gen wij U verwijzen naar het hoofdstuk „Stroomopwekking en Stroomverkoop." In totaal werden door de Centrale te Velsen afgegeven 178.756.691 kWh., terwijl werden in gekocht 33.391.251 kWh, of tezamen 212148.212 kWh. tegen 147.752.550 kWh, in 1931. De ver meerdering in afzet is in hoofdzaak te danken aan het feit, dat de Hoogovens en de Neder- landsche Spoorwegen voor de eerste maal voor een vol jaar stroom afnamen, Hoogovens 77 460.280 kWh. en de Spoorwegen 14.159.948 kWh. of te zamen 91.620.228 kWh. Aan gemeenten, inclusief laagspenningsge- bieden, groot-industrie en polders leverden wij 110.158.518 kWh. tegen 107.294.693 kWh. in 1931. hetgeen een toeneming beteekent van ca. 2.8 pCt. De levering aan gemeenten en laagspan- ningsgebieden nam van rond 48.3 millioen kWh. toe tot 51.5 millioen kWh. of met rond 6 6 pCt., de grootindustrie nam bij 51.4 millioen kWh. 1.2 millioen minder af, ging dus rond 2.4 pCt. achteruit, terwijl de polders bij rond 8.4 millioen kWh. 11.6 pCt. meer afnamen dan het jaar daarvoor. De stroomafneming door ge meenten en laagspanningsgebieden geeft nog reden tot tevredenheid, de toeneming bij ge meenten bedroeg 5.1 pCt., die bü de laagspan ningsgebieden 9.3 pCt. De balans sluit met een bedrag van 52.767.742.18, de winst- en verliesrekening met 6.699 084.20. Het saldo winst wijst een bedrag van ƒ603.190.46 aan. Op den hoek van Generaal Cronjéstraat en Schoterweg heeft de heer H. J. v. d- Meer een filiaal geopend in rijwielen, radio- en electri- sche artikelen. De zeer ruim opgezette zaak is een aanwinst voor deze winkelstraat. Vier groote gesloten etalages bieden volop gelegenheid uit te zoeken het artikel, waarop men zijn zinnen gezet heeft. Kan men hieruit zijn keus niet maken, dan is er boven naast de volle magazijnen nog een show-room, waar men op zijn gemak kan rondzien. Een syamieth-pui met neon-verlichting trekt direct de aandacht, terwijl ook voor een goede winkelverlichting is zorg gedragen. De in rood mahonie uitgevoerde winkelbetim mering gaat thans schuil achter een schat van bloemstukken. Gistermiddag ongeveer vijf uur waren een drie-tal jongens, circa 9 a 10 jaar, aan het visschen op de Overboschbrug en zooals dat vaak gaat wordt het spelen in plaats van vis schen met gevolg dat plotseling een der jon gens midden in den Crayenestersingel terecht kwam. Toen was Holland in last. Een voorbij ganger pakte den reddingshaak en pikte den jongen op en trok hem op den kant. Zijn kameraadjes brachten hem naar zijn woning op de Zandvoortschelaan. De communistische raadsleden hebben mo ties ingediend waarin zij voorstellen, B. en W. uit te noodigen, het ventverbod van lectuur op Zaterdagavond in te trekken. Doch anderzijds stellen zij voor, alle propaganda voor het fas cisme te verbieden. Vergeten deze roode menschen, dat zij een vorige maal het hardst schreeuwden, toen hun, zeer terecht, het Concertgebouw voor het hou den van een vergadering geweigerd werd? Wil len zij, die alles voor zich opeischen, vrijheid aan anderen ontnemen? Zij laten zich weer eens te veel in de kaart kijken. Te Amsterdam zijn geslaagd voor het examen nuttige handwerken de dames J. M. Gerrits en J. de Beer, beiden alhier. Ten overstaan van den Tujksgedelegeerde als vertegenwoordiger van den Minister van On derwijs, Kunsten en Wetenschappen, werd na eind-examen te Amsterdam het diploma voor fotografie en fototechniek der Vereeniging Vak onderwijs voor opticiens toegekend aan den heer W. J. Jolink alhier. Aan de Nieuwe Huishoudschool te Amster dam werd het diploma voor huishoudster ver kregen door de dames: T. Geesink te Weesp; D. Korteweg, Alkmaar; E. Verkade. Santpoort; L. Versloot. Amstelveen, L. Ruysinfr, Zaan dam; M. Gorter. Wormerveer; L. de Lange, Bergen; T. Rouffaer, Schoorl; G. de Vries, Zaandam; M. Cremer, Zaandam. Het diploma Hulp der Huisvrouw werd af geven aan: M. Timmerman, Schagen; C. Jongejans, Zaandam. Te Rotterdam slaagde voor het examen nut tige handwerken mej. L. Noteboom te Noord- wijk. Voor het examen nijverheidsnderwijs (akte NC) slaagde te 's Gravenhage de heer J. Doets te Zaandam. Op 2 Augustus zal ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder de stads-klokkenist het carillon bespelen van 12 tot 12 «4 uur des namiddags en de Haarlemsche Orkest-Vereeniging van 2 M! tot 4 uur des na middags in de tent in den Hout een muziek uitvoering geven. Door omstandigheden was de pianiste, mej. Co van der Meer, die het piano-concert van Schumann spelen zou, verhinderd op te treden. Op het laatste oogenblik had men de celliste, mevrouw Frieda Belinfante bereid gevonden, haar kunstzuster te remplaceeren. Na de altijd jeugdige en frissche muziek, die Schubert schreef op het bitter-kwade ridder stuk van Heimine von Chezys, zijn Rosamunde- ballet, dat door het orkest onder leiding van Marinus Adam volgzaam en met veel succes werd uitgevoerd, voorafgegaan door de Ouver ture „Die Zauberharfe", speelde mevrouw Frie da Belinfante ons het mooie cello-concert van Haydn op allerverdienstelijkste manier voor. Vooral in t gevoelvolle langzame middendeel wist ze poëzie en charme te leggen en kwam haar warm vrouwelijk temperament ten volle tot uiting. Het orkest paste zich uitnemend bij haar aan, .en de soliste had het hartelijk applaus en de bloemen voor haar nobele en verzorgde ver tolking wel verdiend. Na de pauze, waarin menigeen buiten de koelte zocht, die beter binnen was te vinden, vermeldde het programma de interessante suite Kikimora van Ljadow. Deze Rus leeft zijn mu zikaal verbeeldingsleven tusschen kabouters en elfen, en tusschen de bosch- en berggeesten in de wereld der dwergen. Fijne, zeer karakteris tieke muziek, die door Adam en de zijnen ook met veel smaak en gevoel werd verklankt. Met de Cappriccio Espagnole van den grooten Rus- sischen klanktoovenaar Rimsky Korsakow werd het goed geslaagde concert besloten, waar, on danks de erbarmelijke hitte, toch nog een aar dig aantal bezoekers was heengetrokken. Het optreden van onze stadgenoote Annie Woud op het volgende Volksconcert van 3 Aug. as. zal ongetwijfeld een record aantal aan wezigen naar de Concertzaal doen opgaan. Moge het prachtige zomerweer ons dan eenigszins genadiger zijn. J. S. 30en ÓOcLper doos NEDERIAND5CH FABRIKAAT Donderdagmiddag om even over half twee, toen de stadssingels en grachten onder een verzengende zomerzon lagen te smelten, bleek plotseling, dat de Langebrug niet meer dicht kon. Het Ijzer van den klap en de rails, die daarin liggen, waren door de hitte uitgezet. Zoo was het ook gesteld met het vaste- gedeelte ijzer, dat op den walkant tegen den neergelaten klap komt. Hierdoor zat alles klem. Men heeft toen geprobeerd met koevoeten de rechtopstaande steunplaten van elkaar te wrin gen, aanvankelijk zonder eenig resultaat. Tenslotte heeft men publiek op den klap toegelaten. Men hoopte door dit gewicht de brug te bewegen zich weer te sluiten. Inderdaad gelukte het ook. Later is vanwege de N. Z. H. T M. van elke rail, die in den brugklap ligt een stuk afge brand, waardoor het sluiten normaal tot stand kon komen. Gedurende deze verkeersstagnatie moest alle verkeer over de melkbrug worden geleid. Deze had het ongeveer op denzelfden tijd als de Langebrug erg „benauwd" gekregen en eveneens tijdelijk dienst geweigerd. Hier was het euvel echter spoediger hersteld. Het verkeer over de Langebrug ging echter eerst weer om drie uur zijn normalen gang. HAARLEM, 27 Juli. H. M. van Dokkum te Amsterdam; P. J. van Dokkum te Amsterdam; F. Heyne te Amsterdam; Ph. A. Ambags te Amsterdam; P. A. Kok te Bloemendaal J. Gerling te Alkmaar; J. B. Gribbroek te Over langbroek (Utr.) J. Staalenburg te Utrecht; G. J. Westerveld te Utrecht. Afgewezen 5 candidaten. HAARLEM. G-eëx. 5 vr. en 3 m. cand. Gesl. de dames A. M. Stijnman, Warmond; M. Th. E. van Hulzen, Hippolytushoef. Hedenmorgen werd van wege den Rijkswater staat, alhier aanbesteed, het maken van meer palen. met bijbehoorende grond- en oeverver dedigingswerken in de wederzijdsche oevers van het Noordzeekanaal, behoorende tot de werken voor de verbetering van het Noordzeekanaal, volgens de wet van 2 Januari 1917. Raming 74.000. Ingekomen 48 biljetten. Laagste inschrij J. W. Roelofs te Papen- drecht, voor 59.800. donderdagmiddag ongeveer half 1 is, zooals reeds in een deel der vorige oplage vermeld werd, de kapitale boerderij, bewoond door den veehouder F. Heeremans aan den Hofgeest, te Santpoort, door brand vernield. De boerderij, die van het ingebouwde systeem is, waar dus stallen, dorsch, hooiberging en woning onder een kap zijn, was van deugdelijke construc tie en besloeg een flinke oppervlakte. Voor den middag was de gemeentelijke hooi- peiler tot de conclusie gekomen, dat ernstig gevaar bestond voor brand en hij liet de brandweer waarschuwen, die direct arriveerde. Kort daarop stond plots de geheele boel in lichter laaie, waartoe een stevige bries krach tig meewerkte. Men poogde nog te redden, doch slechts enkele meubelstukken kon men behouden. Door het instorten van een gedeelte van den voorgevel werd de knecht aan den arm gewond. De hooivoorraad bestond uit zes tig wagens. Het dak was van riet, zoodat wel dra een vuurzee ontstond waartegen niets te doen viel. Uit de dorsch redde men nog eeni- ge wagens. De brandweer, bijgestaan door die van IJ- muiden, vermocht niets en kale muren en wat eiken binten zijn slechts het overblijfsel van dit groote bouwwerk. De hooimassa brandt nog fel, wat nog wel verschillende dagen zal voortduren. Een flinke politiemacht zorgde voor afzet ting van den weg. Ook de commissaris en een inspecteur waren aanwezig. De boerderij behoorde toe aan de familie Van Suchtelen van de Haare, Enschede en was tegen brandschade verzekerd; eveneens de in boedel. Een buurman die met paard en wagen van het land terugkeerde en te veel op den brand lette, geraakte met zijn gerij in een vrij die pe sloot waarbij hij een been kneusde. De talrijke toeschouwers zorgden, dat de geha vende wagen spoedig op den weg kwam. Het paard bekwam geen letsel. B. en W. stellen voor, van J. Stolwijk voor ƒ50 aan te koopen grond, gelegen aan de oost zijde van de Bakhuizen van den Brinkstraat, groot ongeveer 6 M2. B. en W. stellen voor, van J. Preljde voor 150 aan te koopen grond, gelegen aan de Kam perstraat, met een oppervlakte van pl.m. 26 M2 Verschillende perceelen grond, welke voorden aanleg van wegen en plantsoenen in gebruik zijn genomen, staan nog onder beheer van het gemeentelijk grondbedrijf. Het komt B. en W. gewenscht voor, dat deze gronden uit dit bedrijf worden genomen. De uitneming zal om niet dienen te geschieden. Donderdagavond kwam de raad der gemeente Heemstede in vergadering bijeen onder voorzit terschap van wethouder Jhr. A. van de Poll. Bij den aanvang der vergadering deelde de heer DE TELLO (S. D. A. P.) mede dat bij het bestuur der afd. Heemstede van de S. D. A. P. een brief was binnengekomen van den heer Disselkoen, waarbij deze verzocht weder als lid der S. D. A. P. te worden ingeschreven. Zijn bedanken als lid der O. S. P. motiveerde de heer Disselkoen daarin als volgt: „Daar ik meer en meer de overtuiging heb gekregen dat stand punt en strijdwijze der O. S. P. aan de arbei derklasse in 't algemeen en aan de Heemsteed- sche arbeiders in het bijzonder geenerlei uit zicht vermag te bieden, bedank ik als lid der O. S. P." Spr. deelde mede, dat vanaf heden de S. D. A. P. weer door twee leden in den raad is verte genwoordigd. Onder de ingekomen stukken was een adres van huurders van de woningen, gelegen in het woningcomplex „de Haemstede," houdende ver zoek om de huren dier huizen te herzien. B. en W. stellen voor, dit adres in hun handen te stellen om advies. Zij meenen dat gewacht behoort te worden met het treffen van maatre gelen, tot de door de Regeering aangekondigde maatregelen bekend zijn. Aldus besloten. Een adres inzake huurverlaging van woningen in de Bomeostraat wordt voor kennisgeving aangenomen, aangezien B. en W. daarover geen zeggingschap hebben. Voorts werd voor kennisgeving aangenomen een adres van het hoofdbestuur van het Ver bond voor Nationaal Herstel houdende verzoek om een onderzoek te willen instellen of bij het Lager Onderwijs in deze gemeente leerkrachten werkzaam zijn, wier revolutionnaire gezindheid op eenigerlei wijze blijkt en zoo ja hen te schor sen en te ontslaan en bij toekomstige benoe mingen dergelijke leerkrachten niet te benoe men. Ingekomen was e enadres van den heer A. J. W. van Sambeek te Heemstede, houdende ver zoek tot wijziging van het uitbreidingsplan be treffende de Meer en Boschlaan. De heer DE TELLO (S. D. A. P.) merkt op, dat de vorige maal door de meerderheid van den raad een besluit is genomen om den heer Van Sambeek de gronden te verkoopen op het be staande uitbreidingsplan. De heer Van Sam beek heeft dus geen enkel recht om een wijzi ging van dit plan te eischen. De heer RIJKES (V. B.) is ook van meening, dat geen enkele oncorrectheid ten opzichte van den heer Van Sambeek is begaan. De heer AUDRETSCH (Vrijz.) onderschrijft deze meening. De heer JONCKBLOEDT (R. K.) zegt, dat den heer Van Sambeek wel degelijk toezeggin gen zijn gedaan, die den raad de vorige maal niet bekend waren. Spr. stelt voor om den heer v. S. alsnog toestemming te verleenen tot de door hem gewenschte bebouwing. De heer VAN LENT (R. K.) steunt dit voor stel, omdat de heer Van Sambeek wel degelijk een moreel recht heeft. De heer ATTEMA (R. K.) zou gaarne willen weten of inderdaad van de zijde van B. en W. een toezegging is gedaan aan "den heer Van S. De heer VAN UNEN (V. B.)) acht het voor stel van den heer Jonckbloedt zeer eigenaardig. Men wil hier een beslissing van den raad af dwingen en daarvoor voelt spr. niets. De heer VAN DER LINDEN (R. K.) zal eerst het antwoord van B. en W. afwachten. De heer v. d. ERF (R.K.) constateert een ver keerde inlichting aan den raad. De vorige maal is gezegd, dat de heer Van S. een wijziging van het uitbtreidingsplan had voorgesteld, nu blijkt echter dat B en W. dit hebben gedaan. Mevr. VENHUIZEN (Vrijh. B.) merkt op dat de heer van S. juridisch geen rechten kan doen gelden, doch er is ook nog een moreele zijde aan deze zaak. De VOORZITTER merkt op dat men de zaak wel wat heel erg gaat vertroebelen. Er zijn sinds de vorige vergadering geen nieuwe gezichtspun ten. B. en W. hebben in opdracht van den raad aan den heer Van S. gevraagd of hij nog wilde onderhandelen over den aankoop van den grond volgens het bestaande uitbreidingsplan en dit heeft hij geweigerd. De heer JONCKBLOEDT (R. K.) ontkent, dat er onderhandeld is. Het voorstel van den heer Jonckbloedt wordt verworpen met 69 stemmen. Voor het voorstel stemden de heeren Van der Lmden, Jonck bloedt, Meeuwenoord, Van Lent, Droog en de voorzitter. Besloten wordt tot vermindering van grond en landhuur. Aangegaan wordt ruiling van grond op ter reinen aan de Heemsteedsche Dreef. Besloten wordt tot verkoop van grond aan een achttal personen en tot ruiling van grond met H. P. v. Rooijen. Hierna komt in behandeling het voorstel van eenige raadsleden tot het beschikbaarstellen van een bedrag als jaarlijksclie bijdrage aan de raadsleden in de kosten van telefoonaansluiting en abonnement. De meerderheid van B. en W. acht het niet gerechtvaardigd een dergelijke uitgave op het oogenblik ten laste van de gemeente te brengen. Slechts in enkele groote gemeenten wordt aan de raadsleden van gemeentewege een telefoon ter beschikking gesteld. Een absolute noodzake lijkheid voor het behartigen van de belangen der gemeente wordt hier niet aanwezig geacht. De minderheid van het college is vóór het voor stel. De heer MEEUWENOORD (R. K.) verdedigt uitvoerig dit voorstel, dat slechts beoogt een bij drage in de kosten van telefoonaansluiting. Spr. zegt. dat de gemeente-financiën hieronder niet behoeven te lijden, indien bij het behandelen der a.s. begrooting een voorstel aan de orde zal komen om de telefoonaansluitingen der ver schillende ambtenaren, schoolhoofden, sport- commissie etc., die nu volledig door de gemeente worden betaald en zelfs met een ongelimiteerd aantal gesprekken, ook voor hun privé, familie of sociale aangelegenheden in den vervolge op dezelfde voorwaarden als de raadsleden te ver goeden. De heer DISSELKOEN (S. D. A. P.) kan zich vereenigen met de meerderheid van B. en W. Het presentiegeld van de raadsleden is een glo bale tegemoetkoming in de kosten, die uit het raadslidmaatschap voortvloeien. De heer VAN UNEN (V. B.) is van meening, dat de raad wei een beetje de risée van de bur gerij zal worden, indien dit voorstel wordt aan genomen. De heer v. d. ERF (R. K.) meent, dat een telefoon voor de raadsleden zeer zeker in een dringende behoefte zal voorzien. De heer VAN DEN HEUVEL (A. R.) zegt, dat het bijna een unicum in den lande is, dat men een vrije telefoonaansluiting aan de raadsleden geeft. Indien het mogelijk is om op andere telefoonaansluitingen te bezuinigen, acht spr. het noodzakelijk, dat daaraan aandacht wordt geschonken. Na eenige verdere discussie wordt het voor stel vervolgens ingetrokken. Vastgesteld wordt de 5e wijziging der jaar- wedderegeling voor ambtenaren, alsmede een wijziging der Politieverordening. De heer DE TELLO (S.D.A.P.), vraagt of B. en W. niet in voorbereiding kunnen nemen een verordening, waarbij het verboden is om in bepaalde straten en wijken woonhuizen te ver anderen in winkelhuizen. Wethouder Dr. DROOG (R. K.) zegt, dat dit wel in overweging kan worden genomen. De heer ATTEMA (C. H.) klaagt over het parkeeren van auto's op den openbaren weg des nachts. De VOORZITTER zal de politie hierop doen toezien. Besloten wordt over te gaan tot den aanleg van een gedeelte van de Johan Wagenaarslaan, gelegen aan de westzijde van de Heemsteedsche Dreef, zulks voor rekening van de N.V. „Heem stede". Bij de rondvraag vraagt de heer VAN UNEN (V. B.) een Ujstje van degenen, die een gratis telefoonaansluiting hebben voor de gemeente. Hierna sluiting. De heer JONCKBLOEDT (R.K.) geeft B. en W. in overweging om rooilijnen vast te stellen in de gemeente waar deze nog niet zijn vastge steld. zulks naar aanleiding van de bebouwing op den hoek MeerwegJavalaan. Hierna sluiting. Gebouw „St. Bavo" Spoorwegpersoneel, 8 uur Bestuur Transportarbeiders, 8 uur Be volkingsbureau 8 uur. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété 2.30, 7 en 9.15 uur Luxor-Soundtheater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Gebouw ,,St. Bavo" Geel-Wit, 6 uur Gewone zittingen, 4 en 7 uur. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Soundtheater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. De aardbeiencampagne in Kennemerland be hoort weer tot het verleden en uit de resultaten blijkt wel, dat de sombere verwachtingen om trent de financieele uitkomsten helaas bewaar heid zijn. 7 -■ iljzen, welke op de veilingen wer den besteed, waren veel te laag. Zij waren vooral voor tuinders, die voor het oogsten ar beidskrachten in loondienst moesten nemen, zelfs niet voldoende, om den kostprijs te dek ken. Ook het beschot van den oogst is zeer tegengevallen. Bij de R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Ken nemerland" werden aangevoerd 1.056.343 K.G. met een opbrengst van 155.522, tegen 1.467.201 K.G. voor 238.037 in 1932; aan de Beverwijk- sche Exportveiling 560.855 K.G., opbrengst 82.942, (vorig jaar 820.000 K.G. opbrengst 137.234) en aan de Vrije Veiling 342.285 K.G., opbrengst 51.933, tegen 493.843 K.G. voor 81.047 in 1932. In totaal was de aanvoer 1.959.483 K.G. met een cpbrengst van 290.397, tegen 2.781.044 K.G. met een opbrengst van 456.318 in 1932. De gemiddelde prijs was 14.50 per 100 K.G., een aanmerkelijk verschil met vorig jaar toen 16.41 per 100 K.G. werd betaald. Uit deze cijfers blijkt wel, dat de aardbeiencampagne, die voor den tuinbouw in Kennemerland nog altijd van groote beteekems is, een zeer on gunstig verloop heeft gehad. Hedenmorgen werd van wege den Rijkswater staat aanbesteed, he* uitvoeren van baggerwer ken in en vóór de Rijkshavens op Urk en Mar ken en iri>en vóór de haven van Medemblik. Ingekom 1 biljet n.l. van P. c. Meurs te "Schoorl, voor 2700. Ondertrouwd 27 Juli: K. J. Kune en J. Bert; S. Lammertsma en E. Tork; J. W. v. Oest en J. C. Verbruggen. Getrouwd 27 Juli: F. v. Tongeren en E. G. Zeylemaker; A. C. Vroom en B. v. Schaik. H. J. J. Roest en J. v Maas; H. W. J. Polderman en H. E. Lommatzsch; D de Zaaijer en J. E. Kruiver; W. A. H. Kerkhoff en A. H. Paarde- koper; IJ. A. Dooijes en G. Brander; J. Groot en G. v. d. Haak. Geboren 25 Juli: M. Möhringer—Kerkhoff, d. 26 Juli: M. Noweev. d. Velden, z; C. M. Touw—Schoenmaker, d. H. Luitingh—Best, d; G. M. T. ZonneveldHendriks, d; P. B. J. BrinkmannHuizing, d. 27 Juli: T. de VriesDijkstra, d. Overleden 26 Juli: D. F. v. Aken, 59 j, Voor uitgangstraat. Door het wegdek Gisterenmiddag zakte op den Leidschevaartweg, nabij de spoorweg viaduct, een zware- verhuiswagen, getrokken door een tractor, door het wegdek. Het verkeer ondervond daardoor belemmering. Over een afstand van 100 meter werd het wegdek be schadigd. Teerketel in brand Op de Pieter Aertsz- laan geraakte gisterenmiddag een teerketel in brand. Deze teerketel werd door personeel van Openbare Werken gebruikt bij het herstellen van voetpaden. Doordat de kraan open bleef staan, vloeide een groote hoeveelheid teer over den weg. Het brandje werd spoedig door het personeel gebluscht. De brandweer behoefde niet uit te rukken. LONDEN, 28 Juli. (Reuter.) De President der Reichsbank dr. Schacht is heden met een spe ciaal vliegtuig van Croydon naar Berlijn ver trokken. Naar „De Tel." verneemt, zal minister Oud a.s. Zaterdag voor een maand met verlof gaan. In politieke kringen hecht men aan dit ver lof onder de tegenwoordige omstandigheden een bijzondere beteekenis. Men concludeert er uit dat het begrootingswerk, dat dit jaar wegens de drastische bezuinigingen, die de Regeering wenscht in té voeren, buitengewoon moeilijk was, ten minste in groote lijnen geheel gereed is gekomen. Eveneens mag men er uit afleiden, dat de positie van den gulden na de jongste aanvallen zoo verzekerd kan worden geacht, dat naar de meening van den minister ieder gevaar is gebannen. HAARLEM. Groentenmarkt. Groote boonen 5 12 cent per K.G. Tomaten 814 cent per K.G. Heerenboonen 820 cent per K.G. Snljboonen 12—22 cent per K.G. Spinazie 1050 cent per kist. Andijvie 0.451.00 per kist. Postelein 15 30 cent per kist. Bloemkool 312 cent per stuk. Komkommers 27 cent per stuk. Rabarber 36 cent per bos. Wortelen 812 cent per bos. Sel derie 510 cent per bos. Peterselie 510 cent per bos. Sla 2.005.60 per 100 krop. VRIJDAG, 28 Juli. Vorigs Koersen Londen8.24* Berlijn 59.1b Parüs 9.7144 Brussel 34.6244 Zwitserland 48.03 Weenen Kopenhagen 56.90 Stockholm 42.65 Oslo 41.55 New York (cable) 1.87* Rome 13.07)4 Praag 7.35 Madrid ?0.75 Heden 8.25)4 59.07)4 9.71 34.60 48.00 36.75 42.75 41.50 1.87 13.07)4 7.35 20.75 Staatslieningen 5 Nederland 1919 4V> Nederland 1916 4'/2 Nederland 1917 4 Nederland 1931 5 Nederland 1932 4 Va 5 Va N. Ind. 1926 AB Youngleen. 1930 Banken Indische Bank Cert. Handel-Mlj. Industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat. Nieuwe Philips Küch Accoustlek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda U S. Steel U S. Leather AUe leden worden er aan herinnerd, dat de jaarlijksche H. Mis plaats vindt Zondag 30 Juli a.s. om 9 uur in het Veronica-gesticht aan het Spaarne. Mijnbouw Boeton Mij Alg. Expioi Redjane L Petroleum Gaboes Kon Olie Pena" Vorige koersen Heden 100)4 100* '01 101* 101 ÏOI* 97)4 97* 101% 101* 8, ■9* 38 3t« 73 13)4 66)4 65* 65 64 95 9554 67 t7* 29 28* 19)4 19 17 3* 172* 1% 2 142* 140 12* 2b,)i6 31 it* 41 9* 9* 13* 13* 20 20 '2 12 127 105 104)4 16 15 173* 170* 96 98 5* 11* 6* Vorige koersen Heden Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubber Serbadjadi Silau V I G. O Allied Xntercontin. Rubber Scheepvaart Holl Amerika Liln Dito Gem. Eigend. Kon Ned. Stoomb. Scheepvaart-Unie Suiker H V. A. Jav Cultuur N 1. S. U Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Del! Batavi Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen Union Pacific Wabasb Erie Kansas Citv South South Railw - - Chic Milw Maxwell L. Gr. 104* 100 83 77 45 44 36* 35 35 34 55* 51* 49 48 cH» 2H 33 33 20 17 19 17 15* 15* 62* 61* 225 221 137* 135 95 93 o* 6 47* 47* 30.00 30.00 143 142* 143 142* 28* 27 152 154* 81* 85 4 3'*i 16 17 14* 20* 20 15 6% 7* 20 20

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2