vs^SSg=2& STADSNIEUWS Mm ubljft om: dames confectie wSm ::r3k.:-,A^>--r.5.65 japonnen SOKKEN STUR60^DEREH TRICOTAGES VRIJDAG 28 JULI i&i IETS BIJZONDERS BADLAKENS zw. badstof, .J 25 95 X 180 centimeter VU bSÏ LUCAS VAN LEYDEN In Teyler's Stichting RECORDDAG VOOR ZANDVOORT In den laten avond bleef men de zee zoeken HULDIGING-LAAN Bij zijn vertrek uit Bloemendaal VERGADERING VAN BLOEM BOLLENKWEEKERS Bespreking van de saneering ERNSTIGE AUTOBOTSING Te Beverwijk Boottocht „St. Genesius" Burgerwacht Personalia Over: Den benoeming. NEDERLANDWEST- DUITSCHLAND HONKBAL Het programma WIELERSPORT WEGRENNERS OP DE BAAN Wedstrijden te Parijs BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE zwart/wit en iplateerd SOKKEN - Fil d'ecosse gei - Uarlctnf. IETS BIJZONUtR» 95X 'pu zware ^-«il'rsoonsTaken. C AR M ,t 1 50 centimeter w.— per coupon mr— Het Is in dit jaar vier eeuwen geleden, dat de Leidsche schilder en „plaatsnijder" Lucas van Leyden op negen en dertig-jarigen leeftijd kwam te overlijden. Ter herdenking van dit sterfjaar werd door den directeur van het TeyIer-museum, den heer Buisman, een tentoonstelling saamgesteld van een groot aantal gravures van meester Lucas, die alleszins het bewonderen waard zijn. Vooral voor ons, Katholieken, is deze expo sitie zeer interessant en leerzaam, omdat de onderwerpen onze sterke belangstelling zullen hebben. Daar is op de eerste plaats het heilige onder werp van het lijden en sterven van Christus. In vele tafereelen heeft Lucas van Leyden dit verheven drama verbeeld en al is de meester eigenlijk geen dramatisch kunstenaar, toch zijn de gravures gedaan op een wijze, waarvoor men alle respect kan hebben. Op uitvoerige en oor spronkelijke wijze „verhaalt" hij in zijn prent kunst van het lijden van den Heiland en Diens stille sterven. „O, Man van smarte met de doornenkroon, O, bleek, bebloed gelaat, dat in den nacht Glanst als een groote, witte vlam De tafereelen zijn niet uiterst bewogen, zelfs dat niet b.v. waar de joelende menigte schreeuwt: „Kruisig Hem." Ze zijn eerder van een schoone droefenis, voortgekomen uit een gelaten, maar zeer trouw gemoed. Technisch naderen ze de volmaaktheid en dit is te meer bewonderenswaardig als men be denkt, dat deze meester jong gestorven is. Vooral de figuren zijn soepel en sterk van lijn. De entourages (van landschap, of rivier en stadsgezicht) vindt men bij sommige primi tieven subtieler verbeeld. Van de overige onderwerpen noemen we: Adam en Eva in 't Paradijs. Het verleidings moment wordt op steeds verschillende wijzen weergegeven. De slang werd soms een men- schenhoofd gegeven. Telkens is voorts de com positie weer anders en boeiend en dit is bij de diverse onderwerpen het geval: De boodschap des Engels aan Maria; Lazarus, etc. Van Jo zef en Putiphar vertelde hij in geesiigen trant. „Dalila en Samson", „David en Goliath" en meerdere schoone verhalen vertolkte hij op zijn eigen, oorspronkelijke manier. Deze fijne, meesterlijke prentkunst kunnen wij allen aanbevelen. Gedurende de geheele maand Augustus kan men haar gratis zien in '>yler's Museum; werkdagen van 114 (be halve 4 Maandags) en voorts iederen eersten Zondag van elke maand, van 14 uur. Wij he pen, dat de Katholieken van Haarlem deze ge legenheid om oude en christelijke kunst te be wonderen niet voorbij zullen laten gaan. In de bovenzaal van „Teyler" werd een kost bare en zeer waardevolle verzameling (beknopt) bijeengebracht van moderne aquarellen en tee- keningen, behoorende tot de kunstverzameling van genoemd museum. Van den schilder Dijsselhof zijn er de magni fieke en technisch hoogstaande visschen-tee- keningen. De Haagsche school, met haar droo- melicht en droomekleuren, is loffelijk vertegen woordigd door Mauve en J. Maris. Van W. Wit- sen kan men verder een treffend stadsgezicht aanschouwen. Prof. Wolters' „Atelier" is in alle opzichten te prijzen. Naar deze aquarel ziet men met stijgende bewondering! Jongkind heeft er zijn zeer artistieke „schetsjes", terwijl wij tenslotte nog met eere willen noemen: De „Ko renmolen" van Heuff. De toon van dit werkje is zuiver en buitengewoon goed getroffen. Bezoekt men nu van Leyden's gravures, dan moet men vooral niet vergeten even naar bo ven te gaan, teneinde de kostelijke verzameling „modernen" tevens in oogenschouw te nemen. Den heer Buisman mag men dankbaar zijn voor zijn herhaald initiatief om ons heerlijke, waardevolle kunst te doen zien en bewonderen. K. de H. We weten nu nog niet, welke warme dagen er nog voor Zandvoort zullen volgen, maar zeker is het, dat van verschillende seizoenjaren en ook van het nieuwe seizoen 1933 gisteren Zandvoort een recorddag heeft gevestigd. Van den vroegen morgen af was het een voortdurend komen per trein, per tram, per auto en per fiets van gasten. Een stroom van vreemdelingen, die zich haastte in zee te storten. Met recht kon men spreken van het storten van een stroom in zee. Zoo ver als het strand maar strekte werd het kokend heete zand gebruikt als slaapmiddel voor de bruiningskuur of werd het verkoelend zeewater gebruikt, om de landhitte van de zonnebrand weer af te koelen. Van einder tot einder was de zeestrook tus- schen de banken dicht bezet. Allemaal zwarte stippen naast elkaar, als men het strand uit de verte bekeek. En in die oneindig lange moer plekten de groote zwarte vlakken verder in zee uit daar, waar de badinrichtingen een verder toe ven in zee mogelijk maakten onder het be trouwbare toezicht van de waakzame bad- lieden. En ebt de vreemdelingenstroom anders tegen den avond, zoovelen konden nu tegen het etensuur niet hun gedwongen vertrek bo ven aan strandweg of strandtrap vertragen, of voor de velen, die moesten vertrekken kwamen tienmaal zooveel nieuwe gasten aan.' Tot heel laat in den avond was het strand en bleef het strand bezet en op het vrije strand was het een drukte van baders, zooals we de laatste jaren niet meer gekend hebben. Het gevolg was, dat toen de avondkoelte een weinig verkoeling bracht, er in het dorp een ongewone levendige drukte heerschte. Zoo iets als op den eersten of tweeden Pinksterdag, maar nu nog drukker en nog levendiger na den heerlijken vollen zomerdag in volle zonne hitte aan het strand. Als de ijskar van Kees Kerkman op het Tramplein een graadaanwijzer kan zijn en van de warmte en van de drukte, dan was de dag van gisteren honderd plus. Het Tramplein werd op het ronde trottoir geheel gevuld met ge duldig wachtenden, die op hun beurt aan het ijs verkoeling zouden vinden en met hen, die reeds genietend in rustige afkoeling de tractatie langzaam oplepelden. En zooals het met het ijs was, dat we maar als maatstaf aannamen, zoo was het gisteren overal en met alles. Zandvoort heeft haar recorddag gehad, die niet gemakkelijk overtroffen zal worden. Aan de ingezetenen der gemeente Bloemen daal is een circulaire gezonden van den volgen den inhoud: Zooals u bekend zal zijn, gaat de heer J. C. Laan, oud-wethouder en raadslid, de gemeente Bloemendaal metterwoon verlaten. In verband met zijn groote werkkracht en ijver, welke hij in dienst der gemeenschap be toonde en waarvan wij, Bloemendalers, nu de schoone vruchten plukken, ligt hst in onze be doeling, namens Bloemendaals burgerij den heer Laan, vóór zijn vertrek naar elders, een herinnering aan te bieden en daarmede tevens onzen dank te betuigen voor alles wat hij in het belang onzer gemeente deed en tot stand bracht. Ter verwezenlijking van ons doel verzoeken wij u aangehecht inteekenbiljet ingevuld vóór 10 Augustus a.s. te zenden aan den penning meester. Het comité bestaat uit: P. Dorhout Mees, E. A. W. Hirschfeld, J. J. Lansdorp, Joh. Meeuwig, C. B. Posthumus Meyjes, P. Rijnierse, C. D. van der Vliet, P. W. Waller en H. m'. van Weel, penningmeester. Te Beverwijk werd in de veilingzaal van Ken- hemerland een druk bezochte vergadering ge houden van bloembollenkweekers. Deze bijeen komst was georganiseerd door de Bloembollen veiling „Beverwijk" N.V. De heer W. de Groot sprak een inleidend woord, waarin hij in de eerste plaats het belangrijke vraagstuk van de saneering der bloembollenteelt aan de orde stelde. Het zou in verband hiermede te betreuren zijn, als de nalatigheid der kweekers de oor zaak zou zijn, dat een belangrijke teelt in deze streek onnoodig zou verminderen, Een anoere belangrijke bepaling uit het saneeringsplan is, dat niet onder de gestelde minimumprijzen mag worden verkocht. Naast het verbod van bloembollenteelt voor hen, die niet aan de wet hebben voldaan, komt er een teeltbeperking naar den maatstaf der beteelde oppervlakte in het plantjaar 1932-1933. Binnenkort zullen vanwege de kweekerscen trale mededeelingen worden gedaan omtrent de mogelijkheid van overdracht der teeltbewijzen. Spr. zag hierin de gegronde hoop, dat de teelt niet absoluut wordt opgesloten, al moet het zeer gewenscht worden geacht, dat meer den wilden handel in teeltbewijzen zal weten tegen te gaan. De voorzitter gaf daarna de gelegenheid vra gen te stellen naar aanleiding van het sanee ringsplan. Daarvan werd een ruim gebruik ge maakt. Het saneeringsplan werd nagenoeg van alle zijden bekeken en de heer Nijssen, lid der saneeringscommissie, heeft menig verkeerd denkbeeld kunnen wegnemen. Vooral de kwestie van de verplichte levering bleek een zeer netelige te zijn. De heer Nijssen heeft er echter op gewezen, dat in zeer bijzon dere gevallen ontheffing kan worden verleend. Een der aanwezigen vroeg maatregelen, om te voorkomen, dat de exporteurs tevens gaan importeeren. De heer Nijssen noemde dit een zeer gevaarlijk punt, omdat 65 pet. van de bloembollen naar Engeland wordt uitgevoerd. Echter is in het plan voorgeschreven, dat alleen Nederlandsch product wordt geplant, dus geen import. Verder werden de verplichtingen van de wet aan de vergaderden voorgehouden. Nadat nog langdurig over deze zaken was ge sproken. heeft de heer W. de Groot nog mede deelingen gedaan over de nieuwe N.V. Bloem bollenveiling „Beverwijk", die de zaken op den ouden voet zal voortzetten, doch geheel wer kend met eigen kapitaal Met het verstrekken van credieten en met overdrachten van vorderingen werd allerlei misère beleefd. Dag en nacht is er aan ge werkt om tot het resultaat te komen, dat de schadevorderingen van ƒ125.000 tot ƒ26.000 zijn gereduceerd. Met nadruk? wees spr. er op, dat de leiders der veiling steeds geheel belang loos voor de zaak hebben gewerkt. Niemand der beheerders heeft ooit eenig voordeel van het bedrijf genoten, ook niet in de goede jaren en voor de toekomst is ten aanzien daarvan niets veranderd. De heer W. de Groot spoorde de aanwezigen aan een krachtige actie te ontplooien. Met de oude verliezen zal het nieuwe bedrijf niets uit staande hebben, terwijl het van groot belang moet worden geacht, dat een zeer belangrijk bedrijf voor deze streek niet alleen gehand haafd, maar ook krachtig gesteund moet wor den. Gistermiddag had op den hoek Hoflanderweg- Alkmaarsche weg te Beverwijk een ernstige botsing plaats tusschen een luxe-auto, bestuurd door een dame en komende uit de richting- Zaanstreek en een vrachtauto uit Beverwijk. Laatstgenoemde had aan den luxe-auto voor rang moeten geven, doch door het slechte uit zicht ter plaatse bemerkten de bestuurders el kander te laat, met het gevolg, dat beide voer tuigen met een harden klap tegen elkaar reden, waarbij de luxe-auto over den weg werd ge duwd en vervolgens tegen een lichtpaal, die bij het treffen het onderspit dolf. De bestuurster van den luxe-auto bleek een vrij ernstige hoofd wonde te hebben bekomen. Zij werd door o'r. Ypma uit Heemskerk voorloopig behandeld, omdat er op dat oogenblik geen Beverwijksche arts te bereiken was. Hij achtte opneming in het Roode Kruisziekenhuis noodzakelijk, waar heen de dame dan ook per auto is overgebracht. De overige passagiers bleven ongedeerd. De wa gens zaten zóó vast in elkaar, dat het niet dan met zeer groote moeite gelukte, ze weder uit elkaar te krijgen. Ieder jaar werd een boottocht georganiseerd door „de Zwaluwen". Thans is dit overgeno men door de Rederijkerskamer „St. Genesius", die een tocht naar Muiden en Volendam ge organiseerd heeft, met de salonboot „Pieter v. d. Hoog", op Zondag 30 Juli 1933. Vertrek des morgens half negen vanaf de Kouden Horn. Zooals altijd zijn de amusementen aan boord zeer gevarieerd, zooals dans, muziek, komische voordrachten. Tevens vermelden wij ais bijzon derheid, dat aan boord is een sterke 220 volts geluidsinstallatie. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de elders in dit blad voor komende advertentie. Naar wij vernemen heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken aan den Minister van Defensie een bedrag toegestaan aan de genie te Haarlem, om eenige vertimmeringen aan de infanterie-kazerne aan de Koudehorn, alhier te doen plaats vinden. Na 1 October zullen dan ook de bureaux en de bewapening der burger wacht daar gevestigd worden. De oefeningen zullen dan ook geheel aan de Koudehorn ge schieden. Ongetwijfeld komt dit de burgerwacht zeer ten goede. Geslaagd is voor het Mercuriusdiploma Fran- sche Handelscorrespondentie Mej. H. J. P. Bet- tink, alhier. Over: De bezuinigingen op het Voorbereidend Onderwijs. Binnen enkele dagen zullen deze haar beslag nu wei gekregen neuoen. Het is te nopen, uac zij van men auid zijn, uat cue ouderwijs nog kan unjven oestuuu. memana spiene nu van oureout ais straks net mes weurent uiep m salarissen en ouosiuits worat gezet, want: „nood preekt wet en „waar niet is verliest ae kerzer zyn reent." van onreent zou aneen sprake kunnen zijn, ars net gerd er voor au onderwns was, maar er niet voor wera besceeu. Toen vrees ik, van onreent sprekeuue, aat er straks, ais men oezunngen Buat, onitcht zal woiuen uegaan, or wil men net „nuers, orneciit zar worden bestendigd, n.i. aat net oyzonuer vooroererdenü onderwijs weer zal worden aentergesteid or zar bnjven aemergesteio uij liet openoaar or gemeentelijke. Ik durï ten minste met gerooven, dat men nu deze beide soorten van vooroereiaerid ouderwiis geiiikeujK aai gaan oenanueren, ar zou au wel te doen, m.i. met anders dan een aaad van recht en bu- iiikneid zyn. Maar ars het bestaande onreent aan bestendigd moet blijven, dan zy het toch zoo drageiyk mogelijk. Daarom rate men, Indien eenigszius mogenjk, net byzonder vooroereruena onuerwjjs ten eerste 4 pet. vergoeding voor ae geoouwen, aie het tot nu toe genoot, 'ren tweede verminaere men de overigens genoten subsidie met met meer dan 50 pet. Ten derde late men ueze wijziging eerst ingaan 3 maanden nadat er toe besrooen wordt, 'ren vierde geve men toch ook eenige subsidie voor de hulpkrachten voor de laagste klasse, die men wel verpiient is er op na te nouden, maar waarvoor men geen cent sub sidie ontvangt. En als de besturen dan vry blij ven. gelijk zy dit tot nu toe waren, in het saia- rieeren van hun personeel en het hellen van schoolgeld, dan Is er tenminste eenige kans dat de scholen voor bijzonder voorbereidend onder wijs zullen kunnen blyven bestaan, al zai er dan ook zeer bezuinigd moeten worden, welke bezui nigingen natüunyk helaas door het personeel het meest zullen worden gevoeld en al is het be staande onrecht dan nog niet weggenomen. M. G. BLAUW. Velen missievrienden zal het wel reeds bekend zijn, dat Pater Doeswijk is benoemd voor de Missie van West-Alrika, 't vicariaat van de Ne- der-Volta. Maar dat is vaag, daar West-Alrika uitgestrekt is. Een dezer dagen ontving hij een brief uit de Missie, waarin bekend gemaakt werd, waar hij verwacht werd en wat hij alzoo mee moest bren gen. Zijn bestemming is Keta Kratchi. Dat is ge legen geheel in het puntje van het vicariaat in de oude Dultsche Togo en waar anderhalf jaar geleden een oud-studiemakker van hem uit Keer zich heeft gevestigd. Toen deze hoorde, dat hy hulp kreeg, maakte hij nog weer eens zoo'n ouder- wetschen sprong zooals hij vroeger deed (hy was toen een verwoed voetballer, moet men weten) en onmiddellijk zette hij zich neer om te schry- ven. Daar deze brief een Idee geeft van den toe stand in die statie, is het misschien nuttig en interessant er het voornaamste van te verteilen. Na een korte inleiding begon Pater Fischer, die n.l. zijn pastoor zal zijn, al direct over een uitzet te schrijven. Deze lijst was echter zoo lang, dat Pater Doeswiik onwillekeurig de op merking maakte, dat hij beter had kunnen schrij ven wat ze wél hadden, dan had hy zeker niet half zooveel moeite gehad. Wat hy er echter uit opgemaakte was, dat ze juist een kerkje en school hebben en voor de rest niets. Nu volgt de lijst wat er voor de kerk ont breekt. De Kruisweg, Velum voor het Lof, Koorkap, Processiekruis, Monstrans. Een groote „St. Mi- chaël" met een duivel die ze noodig hebben om de negers op de hoogte te brengen van den val der engelen en de macht van Satan. 2 Stel ca nonborden, één voor hoog-altaar. Een bonnet voor Pater Fischer zelf (maat 56). Een groot kruis voor Goeden Vrydag. Een half dozyn paar se doekjes om beelden en kruisen te bedekken in de vasten. Een Paaschkaars. Communiedoe ken, 3.40 M., tweeën gedeeld. Altaardwalen voor hoogaltaar 4 M„ voor zij-altaar 2.75 M. Een mis saal voor hoog- en zyaltaar. Misgewaden. Gods lamp voor petroleum. Zes roode misdienaarstoog- jes van verschillende maat. Conopée 60 M. lang en 40 c.M. breed. Een tweede hands orgel (har monium). Een paar heiligenbeelden voor zy- altaren, liefst H. Hart en H. Maagd enz. enz. Voor de huishouding: Een compleet stel alu minium pannen, een aluminium water- of fluit ketel, een stevige koff't en theepot (geen por- celein), een koffiemolen, vork en lepels (liefst roestvrij), emaille borden, wat ingemaakte groen ten in blik, als boonen en erwten, blauwgeruiten doeken, tot slot dan een paar oude voetballen voor de schooljongens om ze te houden en an deren,te trekken.! En wie heeft voor mij ter beschikking een ■roede oude motorfiets om de zoo ver gelegen sta ties te kunnen bezoeken? Ik heb mij al afgevraagd, zou Pater Fischer misschien niet weten, dat er in Holland ook cri sis is, doch bij nadere beschouwing is er mis schien nog wel een mouw aan te passen, omdat daar Poter Fischer uitdrukkelijk schrijft, dat niet alles nieuw behoeft te zijn. Ik hoop daarom, dat u deze vragen niet kwa lijk zult nemen, daar ze toch alle zyn gesteld door de Missie. Hopende, dat vele missievrienden hunne milde gaven zullen bijdragen, dank ik u bij voorbaat. Adres is: Voor Pater Doeswijk, Regenvlietweg 6, Zilk, bij Hillegom. De Technische Commissie van de K. N. A. U. heeft de ploeg samengesteld, die op 6 Augustus a.s. te Krefeld tegen West-Duitschïand zal uit komen: 100 M. K. F. A. Jansen en een van de esta- fette-loopers; 400 M. M. Klasema en Sierhuis. Reserve Th. de Waele; 800 M. J. H. van der Booren en J. J. Heymand, reserve W. H. A. M. Haver; 1500 M. H. Scherpenhuysen en J. Buis, reserve Brandenburg; 5000 M. L. Dullaart en Ch. S. Petit; 110 M. horden: W. Kaan en Mesman-Schultz, reserve A. Jansz.; 4 x 100 M. estafette: Houtman, Mesman- Schultz, Benz en K. F. A.Jansen, reserve: Blik. Hoogspringen: R. J. Brasser en A. Jansz, re serve: Klinkenberg: Vèrspringen: A. v. Wel- senes en H. de Boer. Reserves: Houtman en Klazema. Polsstokhoogspringen: A. v. d. Zee en L. M. v. Oorschot. Reserve Mesman Schultz. Discuswerpen: A. G. J. de Bruyn en W. Cos- ter. Speerwerpen: J. Knol en P. J. v. Meyl. Reserve Brasse. Captain van de ploeg is Ir. A. Paulen; als masseurs zullen worden gevraagd de heeren Reyssenbach en Poertgen, terwijl de leiding be rust bij de heeren Dr. J. Selman en E. H. Huizinga. Op het (gewijzigde) programma komen voor Zaterdag en Zondag de volgende wedstrijden voor: Zaterdag 29 Juli. Eerste klasse: Blauw Wit I- V. V. G. A. I, Ajax I—A. M. V. J. I. Tweede klasse: QuickScalo, A. M. V. J. II— Ajax II. Haarl. competitie: H. I. L. O.Swastika B. Zondag 30 Juli. Eerste klasse: Haarlem I— T. O. G. O., H. H. C. I—Z. R. C. Haarl. competitie: Swastika AE. D. O. A. Op het terrein aan de Kleverlaan is Zondag morgen te zien: Haarlem IT.O.G.O. Het is niet te verwachten dat T.O.G.O. volledig uit komt, maar de zes of zeven opgekomen Togoia- nen hebben er uitstekend slag van de tegen partij te overspelen. Als Haarlem zich niet laat overrompelen, wint zij natuurlijk. 's Middags zal op hetzelfde terrein Z. R. C. probeeren van H. H. C. te winnen. Z. R. C. is steeds een gevaarlijke tegenpartij. We ver wachten dan ook dat H. H. C. de overwinning niet cadeau zal krijgen, maar haar wel zal behalen. Van belang voor de bezetting van de boven ste plaats in de eerste klasse is de ontmoeting Blauw Wit I—V. V. G. A. I en voor hetzelfde in klasse II a. de ontmoeting Quick—Scalo. Opnieuw vastgesteld. De verregende ontmoetingen Haarlem I H. H. C. I en Blauw Wit I—Haarlem I zijn nu vastgesteld op 27 en 19 Augustus. Woensdagavond vonden op de Buffalobaan te Parijs wedstrijden plaats tusschen de tien eerst- aankomenden van de Tour de France. Er waren 18.000 toeschouwers aanwezig. De 2000 Meter puntenrace werd gewonnen door het koppel Speicher-Archambaud van Marta- no-Guerra. De achtervolgingswedstrijd over dezen zelfden afstand had hetzelfde resultaat. Een internationale omniumwedstrijd werd ge wonnen door Magne-Level met 3 punten. 2. Le- mair-Palebie 3 punten. 3. Trueba-Stoepel 6 punten. Een 40 K.M.-puntenrace was voor Archam- baud. Gevonden voorwerpen. Gevonden en terug te bekomen bij: P. de Wit, Uithuizen, Leeuw- straat B. 230, een bankbiljet; P. Burggraaf, Zuidertuindorpstraat 18 Haarlem, een belas- tingmerk; J. Oskam, Noordertuindorplaan 15 Haarlem, een zomerhoed; dr. Vuurst de Vries, Hartenlustlaan 24 Bloemendaal, eèn duif; Da- men, Domvloedslaan 3 Overveen, een honden- halsbond met penning Zaandam 5781933; v. Amerongen, Bloemendaalscheweg 18 Bloemen daal, 'n rugzak met inhoud; J. Wiarda, H. Roo- zenlaan 22 Haarlem, een zilveren broche; Kooi man, Hofje van Stoel 9 Bloemendaal, een bruin lederen portemonnaie; Schipper, Oude Groen markt 8 te Haarlem, een zilv. heerenhorloge met ketting; van Kleeff, Bentveldsweg 28 Aerden- hout, een damesregenmantel; Mock, Duinlust- weg 44 Overveen, een parkiet; Klein huize Duinrust Overveen, een vulpenhouder; Hotel Zomerzorg Bloemendaal, een huissleutel; J. Semé, KI. Houtstraat 115 Haarlem, een arm bandhorloge; N. v. Mark, Jac. v. Lennepkade 284III Amsterdam, een geldstuk; J. H. Fort- gens, Nieuwe Groenmarkt, 24 b, Haarlem, een zilveren heerenhorloge; aan den politiepost Noordzeestrand: een paar zeemlederen hand schoenen; een paar strandschoenen; een rij- wielbelastingmerk; een penning aan lint; een envelop met inhoud; een bril; een muts, een huissleutel; een regenjas; een ceintuur, zak mes, een schoentje (kinder); diverse bad- schoentjes; een zijzeiltje van een vrachtauto; aan den Politiepost te Aerdenhout, een huis sleutel; aan het bureau van politie Overveen, een belastingmerk, een gewicht; een jas; een aantal zonnekleppen; zes blikken buisjes. Ondertrouwd: W. C. Maton 29 J., wonende te Hagestein en P. Loogman, 27 j., wonende al hier. Getrouwd: H. Th. Collignon, wonende alhier en A. van Dongen, wonende te 's-Gravemoer.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3