De „Maria-verschijningen" te Beauraing n n m 1 h. j. v. d. meer St. Willibrordus Het nieuws van heden B ONDERHOUD MET COLIJN DE BAROMETER VEREENIG DE KATHOLIEKE PERS ZATERDAG 29 JULI 1933 ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18439 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTENt Voor Haarlem en Agentschappen p. week 25 cent; per kwartaal f3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM TELEFOON 13866 N.V. Ned. Verzek.-Maatschappij Utrecht, Catharijnesingel 48 Hoofdinspectie Amsterdam Adm.deRuijterw.242, Tel. 82797 Kapitaal- en Volksverzekering De hoofdingang van het pensionaat „Notre Dame du Sacrê Coeur" te Beauraing, vóór welk gebouw de verschijningen zouden plaats vinden Nieuwe Hindenburg-eik Communistische gevangenen moeten vasten Het v.d. Lubbe-proces Den beklaagden zijn 3 advocaten uit Leipzig toegewezen Saargebied protesteert opnieuw Nieuw licht omtrent de ontvoering COMMUNISTENBOND ONT DEKT TE ESSEN 35 arrestaties te Bochum Balbo over Ierland? Bloedig gevecht bij Moekden Het mimi Duitschland's Economische Nood De wereld dreigt te zullen terug- keeren tot den levensstandaard van een halve eeuw geleden Weinig geestdrift voor Amerika Prof. Einstein Toeristen-treinen in Engeland Voor lange trajecten Rente Nederlandsche Bank Half procent lager Italië bezet drie eilandjes In Griekse he wateren Het huwelijksvoorschot waterhoos Parlementsvacantie DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN ONTVANGLAMPEN VANAF F 2.50 N.V. Gloeilampenfabriek „Radium" SCHAGCHELSTRAAT 7 RADIO-RECORD-LAMPEN HANDELSCREDIETEN TEGEN ZAKELIJKE EN PERSOONLIJKE ZEKERHEID Stappen om hem Engelschman te doen worden Waar is Trotzky? Sinds zijn vertrek uit Marseille niet meer gezien Schütt overleden Nieuwe bepalingen Het laatste commando Een opdracht aan dr. H. Colijn Schip achtervolgd door Goemboes bij den Paus Tevreden huiswaarts Ontslagen mijnwerkers Houtbewerkersbond E HAARLEM COURANT I II Van Antwerpen vertrokken we Vrijdag 21 IJ. naar Namen. We waren met ons drieën: 'n persfotograaf, een Chineesch ingenieur en schrijver dezes. Een van ons drieën kon „maar half gelooven aan wat er verteld werd", nummer twee „wist heelemaal niet wat hij er van gelooven moest" en nummer drie „wilde ter plaatse te weten komen, wat hij er van te ge looven had". In ons alle drie vormde zich ten slotte dezelfde overtuiging, en, zoover als 't mij zelf betreft, zal ik precies vertellen hoe dat kwam. Te Antwerpen bezocht ik het College der pa ters Jezuïeten die algemeen bekend staan voor hun omzichtigheid en reserve bij dergelijke buitengewone voorvallen, 'k Had er de gelegen heid, met 'n groot gedeelte der paters over het onderwerp onzer belangstelling te spreken. Tot mijn verwondering hechtten allen geloof aan de verschijningen, ook al wilden ze geen defini tieve uitspraak formuleeren. Ze hadden daar natuurlijk al het denkbare over de gebeurte nissen te Beauraing gehoord en gelezen, en ze hielden het voor redelijk aan de verklaring der kinderen geloof te hechten. Niet zoo gunstig echter luidde hun oordeel over de vizioenen en uitspraken van Cöme Tilmant (van wien de heele beweging voor 5 Augustus uitgaat), en ze vermaanden hieromtrent tot groote voorzichtig heid 'n vermaning, die ons dikwijls op onzen tocht werd herhaald. Te Namen werden we aanstonds in t Bis schoppelijk paleis toegelaten en daar bleek ons zonneklaar, dat Monseigneur Heylen zelf geen moeilijkheid heeft om aan de feiten van Beauraing te gelooven. Trouwens, kort te voren had Monseigneur de kinderen gezegend en was hij 's avonds bij t rozenkransgebed aan de grot tegenwoordig geweest. Tusschen deze persoon lijke overtuiging en een officieele uitspraak is natuurlijk nog een hemelsbreed verschil, maar welingelichte personen meenen, dat die uit spraak niet lang meer op zich zal laten wach ten. Het aantal bekeeringen en wonderbare ge nezingen moet dermate toenemen, dat de bis schoppelijke erkenning van de rechtmatigheid der devotie tot O. L. Vrouw van Beauraing ten spoedigste verwacht wordt. Voor nauwkeurige en de meest betrouwbare gegevens werden we echter verwezen tot den zeereerw. heer Lam bert, deken van Beauraing. We waren tegen 3 uur in Beauraing, hadden de grot en den boom der verschijningen be- zocht, en gingen nu op zoek naar den Deken, t Was heet; mijnheer de Deken was niet thuis; het krioelde op straat van menschen, waaron der zich menige geestelijke bewoog. Wie van al die geestelijken kon wel de Deken zijn? Daar zag ik een krachtige, hooge gestalte, in gesprek met 'n groepje menschen. 'n Vermoeden kwam in me op en inderdaad het was mijnheer de Deken. Hij nam mij vriendelijk mee naar huis, en stond mij cordiaal te woord, antwoordde op al mijn vragen wel 'n half uur lang iets waarmee hij natuurlijk honderden malen per week gekweld werd. Iets wat mij niet kön ontgaan bij die hinder lijke ondervraging was: dat ik hier 'n man voor me had uit één stuk, hartelijk, helder, een voudig en solied; iemand, die zich niets op de mouw laat spelden en die veel te rustig is van hoofd om aan buitensporigheden geloof te hech ten. We weten dan ook uit talrijke verklarin gen en een zijner intiemste vertrouwelingen heeft het me nog eens uitdrukkelijk verzekerd dat deze rustige en voorzichtige man zeer lang geweigerd heeft eenig geloof te hechten aan de verhalen der kinderen. Ten slotte is hij echter „voor de evidentie bezweken", en zoo verklaarde hij ons nu zonder omwegen „het is tè duidelijk; men k&n er niet meer aan twij felen". Over 't geval Tilmant liet hij zich echter tot geen besliste uitspraak verlokken. Wat hij er wél over zeide, zal ik straks in verband met eenige andere uitspraken vermelden. Na het bezoek aan den Deken moest ik me weer door de compacte menigte heenwerken, om in den tuin van het pensionaat te belan den, waar ik de Moeder-Overste moest vinden, wier naam en optreden aan alle lezers der ge schiedenis van Beauraing bekend is. Ook zij heeft sinds de verschijningen geen rust meer. Iedereen wil haar spreken. En ik trof haar na tuurlijk in gesprek met 'n groep bezoekers, t Verwonderde me daarom des te meer. dat ze aanstonds met kalmte en voorkomendheid op mijn verzoek inging, en mij 'n spreekkamer bin nenliet, waar ze eenvoudig, rustig en beknopt op al mijn vragen antwoord gaf. Men weet ongetwijfeld hoe hardhandig zij de kinderen na de eerste verschijningen heeft aangepakt, hoe ze zelfs de honden losliet om ze uit den kloos tertuin te houden. En nu? Ook zij is overtuigd. Er is geen spoor van twijfel meer bij haar over gebleven. Ze is ten slotte bezweken voor de evidente oprechtheid der kinderen. Ze ziet ze dagelijks. Ze kent ze van de school. Maar t heeft haar veel gekost om zich gewonnen te geven. Er zijn nu eenmaal menschen die van aard en aanleg heel moeilijk gelooven in boven natuurlijke verschijnselen. De sceptici vindt men waarlijk niet uitsluitend onder doktoren en ongeloovigen. „Maar zou 't nu absoluut uitgesloten zijn, dat het spel van de verbeelding of inmenging van den duivel is geweest?" Ze gaf mij hierop doodeenvoudig dit antwoord: „Sinds de ver schijningen bidden de kinderen ijveriger, ge dragen zij zich beter, wordt hun karakter dage lijks edeler. Iedereen kan dat waarnemen," En ja, dat is geen resultaat van duivelswerk, en evenmin het gevolg van een zieke fantasie. Toen ik afscheid nam van Mère Theophile kwamen juist drie geestelijken de stoep op. die „heelemaal van de Hollandsche grens kwamen en haar om een kort onderhoud verzochten". Zoo wordt sinds maanden elke dag voor deze arme zuster aan stukjes opgegeten, en toen ik haar twee uur later nog eens bereikte omdat ik nóg wat had te vragen, vond ik haar wel vermoeid, maar even vriendelijk bereid om mij in alle opzichten van dienst te zijn. Deze offer vaardige tegemoetkoming, die kalmte en vrien delijkheid ondanks hitte en vermoeienis, heeft me gedurende de twee dagen van mijn bezoek in Beauraing telkens opnieuw getroffen bi) de personen, die zich in dienst gesteld hebben van „de Verschijning" of die aan de Verschijning gelooven. Zelfs de gendarm op straat, die voor de bijna hopelooze taak staat om voor eiken aankomenden auto een weg te banen door de compacte menschenmenigte, behoudt niet al leen zijn kalmte en goed humeur, maar steekt aanstonds de helpende hand uit wanneer 'n zieke of kreupele, desnoods over de hoofden heen, naar binnen of naar buiten gewerkt moet worden. En ik vermoed, dat meer nog dan alle verklaringen, deze evidente ontluiking van hel pende en offervaardige naastenliefde, mijn overtuiging bevestigd heeft, dat er werkelijk iets bovennatuurlijks te Beauraing gebeurd is, én nog gebeurt. Om niet te lang te worden zal ik niet alle détails van ons onderzoek opnoemen. Slechts een paar feiten wil ik nog vermelden, 's Avonds om 7 uur komen de 5 kinderen trouw hun rozen hoedje bidden in den tuin bij den boom der verschijningen, 'n Our te voren wordt dan het terrein van de grot ontruimd, en de menschen menigte dringt zich dan aan den buitenkant vast tegen het hek. om vandaar tenminste de kinderen te zien en het rozenhoedje mee te bidden. Door de goedheid van Moeder-Overste mocht ik in den tuin blijven; ik stelde me op. BERLIJN, 28 Juli. (V. D.) Ter vervanging van den gisteren doorgezaagden Hindenburg eik is heden een nieuwe eik geplant. Als represaille voor het doorzagen van den eik heeft de geheime staatspolitie bevolen, dat aan alle communisten, die zich in „Schutz- haft" bevinden, de middagmaaltijd gedurende drie dagen zal worden onthouden. LEIPZIG, 28 Juli. Wolff verneemt in verband met het Rijksdagbrandproces, dat de beklaagden nog geen verdedigers hebben gekozen. Daarom zijn hun volgens voorschrift van de zijde van het rijksgerecht drie advocaten uit Leipzig toe gewezen, n.l. Seuffert, Huber en Teichert, die wegens hun werkzaamheid in strafzaken bij zonder voor hun taak geschikt schijnen. SAARBRÜCKEN. 28 Juli. (Reuter). Zooals men weet, zijn dezer dagen drie personen uit het Saargebied, van wie twee van Pransche na tionaliteit, naar Duitschland ontvoerd. Naar aanleiding dezer gebeurtenis werd alhier door den rechter van instructie een zekere vrouw Kennel in verhoor genomen, die bekende de drie ontvoerden in haar woning te hebben gelokt. Zij had dit gedaan, omdat enkele Duitschers haar beloofd hadden, dat dan haar echtgenoot in vrijheid zou worden gesteld, die wegens ver spreiding van communistische brochures in Duitschland gevangen zit. Op grond dezer verklaring heeft de interna tionale regeeringscommissie van het Saargebied een nieuw protest gericht tot de Duitsche rijks- regeering en den Volkenbond. t BOCHUM, 28 Juli. (V. D.) Heden is een nieuwe communistische organisatie ontdekt, waarbij zich duizenden communisten uit het Roergebied hadden aangesloten. De zetel van de organisatie is Essen. Te Bochum werden 35 leden gearresteerd. Te Essen zijn 4 tot 5000 vlak bij den boom waar de Moeder Gods was verschenen. De kinderen kwamen, stelden zich tegenover den boom en begonnen het rozen hoedje. Ik kon ze recht in het gelaat zien, wat ik niet naliet, al bad ik tegelijk het rozenhoedje mee. Ik heb heel rustig en critisch gekeken, zonder 'n rimpeltje emotie, 'k Ben blijven kij ken, mijn oogen wendend van gelaat tot gelaat. En toen ik daarna rustig langs de straten wan delde, en toen ik bi) 't donkeren van den avond stil in den auto zat, en toen ik den volgenden morgen opstond en het beleefde overwoog, was er in mijn binnenste zonder de minste stoornis, dit ééne klare bewustzijn: Die kinderen liegen niet; die kinderen zijn volkomen overtuigd; maar rustig overtuigd, zonder de minste zieke lijkheid; en dus staan we hier voor de waar heid. En dus.... ja, nu na afloop, overvalt me soms 'n wondere huivering, als ik bedenk dat ik dus gestaan heb vlak naast de plek, waar Gods Moeder en de Koningin des Hemels in kinderlijke gestalte heeft gestaan, vol goedheid en onuitsprekelijke schoonheid. lidmaatschapskaarten gevonden. Ook de leider der organisatie is gearresteerd. Naar Wolff meldt, is op een ongebruikt fa brieksterrein te Darmstad een 1 Meter diep begraven houten kist gevonden, waarin twee blikken doozen met 40 K.G. springstof, capsu les en infanteriemunitie. Verder vond men een karabijn, een pistool, een lichtpistool en een handgranaat. De springstof was gestolen en bevond zich sinds den vorigen zomer in han den der officieele K. P. D.-leiding te Darm stadt. Om de politie te misleiden veranderde de springstof herhaaldelijk van schuilplaats. Negen-en-twintig communisten zijn erbij be trokken, van wie er reeds 14 gearresteerd zijn. SHOAL HARBOR, 28 Juli (Reuter). Volgens de laatste informaties zouden de 24 Italiaan- sche vliegtuigen morgenochtend tusschen 1.30 uur en 2 uur opstijgen naar Valentia (Ierland). De Fransche plaats Berre, welke het Balbo- eskader na zijn overtocht zal bezoeken, ligt bij Marseille. SHOAL HARBOUR, 28 Juli. (V. D.) Gene raal Balbo heeft na de weerberichten te heb ben afgewacht bevel gegeven alles gereed te maken voor onmiddellijk vertrek. Ieder vlieg tuig heeft 4000 L. benzine en 600 L. olie in genomen. Balbo heeft definitief besloten direct van New-Poundland naar Valentia in Ierland te vliegen. Hij hoopt den afstand van 1800 mijl in 13 uur te kunnen afleggen. Balbo heeft per soonlijk het toezicht gehouden op de laatste .idingen van het eskader. In verband met de warmte was hij verschenen zonder boord en in hemdsmouwen. Vast staat dat de tocht vanaf Valentia zon der tusschenlanding naar het Zuiden zal plaats hebben, zoodat noch over Londen noch over Parijs of Berlijn zal worden gevlogen. (Vermoedelijk zal dus ook Amsterdam niet worden aangedaan. Red.) MOEKDEN, 28 Juli. Bij een gevecht tus schen een afdeeling Japansche soldaten en een o. a. met mitrailleurs uitgeruste bandie tenbende nabij Moekden werden naar van Ja pansche zijde wordt medegedeeld, 84 bandieten gedood en 196 gewond. De Japanners telden 10 dooden en 17 gewonden. (United Press) Verwachting: Matige, tijdelijk ËE H wellicht toenemende, meest Zuidelijken wind, half tot zwaar bewolkt of betrok- s ken, kans op eenige regen, weinig ver- ÈE andering in temperatuur. H Verdere vooruitzichten: Onzeker. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiii Zie advertentie-gedeelte LONDEN, 28 Juli (Reuter) Dr. H. Colijn is om 13 uur 15 per vliegmachine naar Neder land vertrokken. In een interview verklaarde onze minister president, dat, zoo de Oeconomische Wereld conferentie al geen nuttige conferentie geweest is, zij toch een nuttig congres was, hetwelk de gelegenheid bood voor een uitwisseling van gedachten en daarmede den weg bereidde naar een eigenlijke conferentie in de toekomst. Gevraagd naar zijn meening over den toe stand in de Vereenigde Staten, zeide dr. H. Colijn, te betwijfelen of het Amerikaansche ex periment een werkelijke bijdrage zou blijken te zijn voor den terugkeer der wereld tot de wel vaart; zooals de crisis zich thans ontwikkeld heeft, geloofde hij niet, dat zij te overwinnen zal zijn met louter monetaire manoeuvres, ter wijl hij er ook nog niet van overtuigd is, dat de doeleinden, welke de Vereenigde Staten na streven, te verwezenlijken zijn. Dr. Colijn vreest, dat de Amerikanen zich overgeven aan een il lusie, die weldra in rook vervliegen zal. „Wij moeten den toestand onder de oogen zien, zooals die werkelijk is; eerder is het niet mogelijk iets te doen om tot een oplossing te komen. Wij moeten het herstel van de wereld- oeconomie beschouwen als een tegenstelling van het herstel der nationale oeconomie, die thans overal overheerscht.'' Ten slotte gaf dr. Colijn als zijn persoonlijken indruk te kennen, dat er van dit soort confe renties niet zooveel te verwachten is als van onderhandelingen tusschen groepen van landen wier belangen min of meer parallel loopen. „Wanneer er geen vrijer circulatie van goede ren ontstaat, zullen wij den wereldhandel ver stikken en terugkeeren tot den levensstandaard van een halve eeuw geleden." Te Meran is overleden de bekende Duitsche pianist en componist prof. Eduard Schütt. Eduard Schütt werd in 1856 te Regensburg geboren. Als pianist maakte hij verscheidene tournée's door Europa en Amerika en vierde hij vele triomfen. Ook als componist van wer ken voor piano verwierf hij bekendheid. LONDEN, 28 Juli. (V. D.) Heden is van King's Cross Station te Londen de eerste toeristen- trein naar het Noorden vertrokken, samenge steld uit het nieuwe type salonrijtuig, dat de London and North-Eastern Railways in gebruik hebben genomen voor lange trajecten in vacan- tietijd door de mooie gedeelten van Engeland. De wagons kunnen geheel opengeschoven worden en de ramen nemen zoo goed als den geheelen wand in beslag, zoodat men een ruim uitzicht heeft. Het rijtuig is geheel als salon- rijtuig ingericht en voorzien van gemakkelijke stoelen. Elk rijtuig is in een bepaalde, moderne kleur gehouden, en wel in eiken trein een rijtuig in het bruin, crème, groen, grijs en geel. welk kleurverschil niet op klasseverschil wijst, aan gezien alle plaatsen in dezen trein van dezelf de klasse zijn. In eiken trein rijden twee zeer moderne restauratie-rijtuigen mee, welker in richting en meubileering bestaat uit een ruime toepassing van stalen buizen. De L. N. E. R. zal voorloopig 5 van deze toeristentreinen in gebruik nemen. De directie van de Nederlandsche Bank heeft met ingang van 29 Juli den rentestand verlaagd met een half procent en dus als volgt vastge steld: Wisseldisconto 3'/2 pCt., promessedisconto 4 pCt., beleening van effecten 4 pCt., beleening van goederen 4 pCt., voorschotten in rekening courant 4 pCt. ATHENE, 28 Juli. (Reuter). De prefect van de Cycladen, de Grieksche eilandengroep ten Z.O. van Athene, deelde telegrafisch mede, dat de drie verlaten eilandjes Rynaros, Navriagaroe en Dyadi door de Italianen bezet zijn. Genoem de eilandjes liggen ten Oosten van Amorgos in Grieksch territoriale wateren, ofschoon in de onmiddellijke nabijheid van de Italiaansche eilandengroep Dodekanesos. De Italianen verklaren tot de bezetting te zijn overgegaan ten behoeve van Oceanografi- sche studiën. De Italiaansche vlag is geheschen. Ministerpresident had een langdurig onder houd met den minister van Marine, waarna hij den prefect der Cycladen om aanvullende in lichtingen verzocht. QUEBEC, 28 Juli (V.D.). De „Dutschess of Bedford", op weg naar New-York, werd op het St. Petersmeer tusschen Montreal en Quebec overvallen door een storm. Tengevolge van een wervelwind trok plotseling achter het schip het water omhoog tot een waterzuil, die tenslotte een hoogte van ongeveer 500 voet en een door snede van ongeveer 50 voet bereikte. Op een af stand van eenige mijlen joeg deze waterzuil achter het schip aan, dat zijn snelheid tot 17 mijl per uur opvoerde en op deze wijze buiten het bereik van het water wist te blijven dat na eenigen tijd terugzakte toen de hoos voorbij was. LONDEN, 28 Juli. Reuter.) Het Hoogerhuis en Lagerhuis zijn tot 7 November op zomer- vacantie gegaan. Het Saargebied protesteert opnienw inrabf het onvoeringsgevaL Communistenbond te Essen ontdekt. Balbo wil morgenochtend via de Azoren Europa vertrekken. Zal Einstein Engelschman worden? Toewijzing van verdedigers in het v. d. Lubbe- proces. Minister Oud over den financieelen toestand. Wijziging der Omzetbelasting. Verslag der Eerste Kamer over het wetsontwerp tot verleening van enkele retorsiebevoegdheden. De Zuiderzee-drooglegging wordt voortgezet. De laatste dag der afstandsmarschen. Opzichter mishandeld door te werk gestelden bij het Twente-Rijnkanaal. De Eerste Kamer over de wet-Marchant. Wederom renteverlaging door de Nederlandsche Bank. Jhr. mr. O. F. A. M. van Nispen tot Sevenaer uit den diplomatieken dienst. O en SCHOTERWEG, hoek GEN. CRONJéSTR. geeft de hoogste korting op Hoogste stand op Zaterdag 9 uur v.m.: 753 Vorige stand: 756 LONDEN, 27 Juli. (Reuter.) Naar gameid wordt worden er stappen ondernomen om wel dra de naturalisatie van prof. Einstein tot En gelschman te verkrijgen. Dit kan geschieden door een certificaat van het ministerie van Binnenlandsche Zaken. Naar de „Daily Herald" meldt, is van Trotzky niets meer gezien, sedert hij eenige dagen ge leden te Marseille uit Turkije aankwam en met zijn echtgenoote en een paar bedienden per auto naar een badplaats vertrok. Litwinof, die te Royat aan het kuren is, ver klaart dat het Trotzky-mysterie hem volkomen onverschillig laat. Hij ontkent volstrekt, dat er sprake zou zijn van Trotsky's terugkeer naar Sovjet-Rusland. Het Labourblad wijst in dit verband ook op de bedreigingen van de zijde der Wit-Russische kolonie in Frankrijk aan het adres van Trotzky. BERLIJN, 28 Juli. Per 3 Juni j.L is in wer king getreden een nieuwe verordening aangaan de het verstrekken van rentelooze voorschotten aan trouwlustigen. Krachtens deze verordening kan zulk een voorschot ook worden verleend aan menschen, die tusschen 1 Juni 1932 en 3 Juni 1933 in het huwelijk zijn getreden, wanneer de echtgenoote een eventueele betrekking, welke zij minstens een half jaar bekleedt, opgeeft. De voorschotten worden niet verleend, wan neer een der echtgenooten aan een infectie-ziek te lijdt. Hieromtrent moet een medische verkla ring worden afgegeven, welke kosteloos kan worden verkregen. LONDEN, 28 Juli (Reuter) Het laatste woord der Oeconomische Wereldconferentie was een resolutie van het executief comité, waarin den voorzitter van het oeconomisch comité, dr. H. Colijn, wordt opgedragen om in overleg met MacDonald de noodige maat regelen te nemen voor een spoedige uitvoering der voorstellen van de oeconomische sub-co- mité's. ROME, 28 Juli. (Reuter.) Goemboes werd door den Paus in particuliere audiëntie ont vangen. Het onderhoud duurde bijna drie kwartier. Bij zijn vertrek uit Rome verklaarde de Hongaarsche premier aan de pers, heen te gaan met het gevoel, dat het de moeite waard is, stelselmatig in het teeken van den vrede voor Hongarije te werken. LONDEN, 28 Juli (VJ3.). In verband met slapte in het bedrijf zijn door de Holmside and Southmoor Collieries Ltd. 750 mijnwerkers van de Morrison-mijn te Annfield Plain in Dur ham ontslagen, aangezien de mijn gesloten wordt. Ook de Coleorton Colliery in Leicestershire wordt gesloten, waardoor tusschen de 500 en 600 mijnwerkers zijn ontslagen. BRUSSEL, 28 Juli. (Reuter.) Het interna tionaal congres van houtbewerkers besloot he den definitief zijn zetel naar Amsterdam te verplaatsen. In een resolutie wordt o. a. aangespoord tot boycot van Duitsche goederen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1