2 BOEKEN Stadsnieuws Verpachting Stadsschouwburg? Haarlem, 3 Aug. BEURS VAN AMSTERDAM VOORSTEL INGEDIEND Wisselkoersen zonder lectuur as geen vaeantae! DONDERDAG 3 AUGUSTUS NA DE STAKING TE IJMUIDEN Kleeren van werkwillige weggenomen GEMEENTEZAKEN Der Chauffeur meiner Frau Personalia In memoriam notaris J. A. Overmeer Zwemmen BURGERLIJKE STAND De Commissie van Beheer ver klaart zich tegen beëindiging der gemeentelijke exploitatie Het verweer van B. en W. Tegen bedoeling van den schenker? Geen inzicht in finan- cieelen toestand Voorwaarden worden gesteld Teraardebestelling baron d'Aulnis de Bourouill Bezoekers van Rijksmonumenten LAWNTENNIS Tournament Jatiloo WATERPOLO H. V.G. B. 2—Het IJ 3 0—4 VRAGENBUS BENNEBROEK HEEMSTEDE DRIEHUIS VELSEN-NOORD AGENDA 4 Augustus DONDERDAG 3 AUGUSTUS 1933 Om de troostprijzen UIT DEN OMTREK AERDENHOUT BLOEMENDAAL als geknipt voor onze jongens van 12 tot 16 jaar. In stevigen band. Met stempel keurraad Per deel .f 1.35 Franco per post f 1.45 N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD HAARLEM Giro-nummer 5970 Ook verkrijgbaar bij den boekhandel. B Haarden en Haardkachels OPRUIMING GASFORNUIZEN JOS. ALINK STOFZUIGERS Voor de Haarlemsche rechtbank stonden he denmorgen terecht drie jonge zeelieden uit IJmuiden. die tijdens de staking in het Vis- scherijbedrijf een ergerlijk staaltje van terreur demonstreerden. Zij hoorden, dat een kennis, ondanks de staking, zee zou kiezen, waarna zij besloten zijn kleeren te stelen, opdat de man wel gedwongen zou zijn thuis te blijven. We gens diefstal in vereeniging hadden „ij zich te Verantwoorden. De zeemansgoederen hadden zij ergens naar toe gebracht, maar zij zijn nooit meer terecht gekomen. Ook hadden zij geen schadevergoeding aangeboden of moeite tot herstel gedaan. De Officier van Justitie, mr. A. Andringa, hield een scherp requisitoir, waarin hij van ter reur gewaagde en tenslotte voor ieder der ver dachten zes maanden gevangenisstraf eischte. De verdediger, mr. H. O. Drilsma, noemde het feit „economische baldadigheid" en geen dief stal. Hy vroeg vrijspraak. Uitspraak 17 Augustus. B. en W. stellen voor, de onbewoonbaarver klaring van de woning van het perceel aan den Scheepmakersdijk no. 1 op te heffen. Bij besluiten van 11 Januari 1933 zijn onbe woonbaar verklaard de woningen Assendelver- straat nos. 22, 26 en 28, Bakenessergracht no. 77, Boeresteeg nos. 2, 4 en 6, Hagestraat no. 37A, Harmenjansweg no. 57K, Lange Raam straat no. 26, Lange Vlamingstraat nos. 12B en 12C, Meester Joostenlaan nos. 34A en 34D, Morinnesteeg no. 14, Papentorenvest no. 38, Romolenstraat nos. 2, 6, 10 en 16 en Wijde Gel- deloozepad nos. 3 en 5. De termijn van ontruiming nn genoemde woningen verstrijkt 18 Augustus aanstaande. De bewoners van genoemde woningen heb ben nog geen andere hun passende woning gevonden en zullen daarin binnen den gestel den termijn vermoedelijk ook niet slagen. In verband hiermede stellen B. en W. voor, den termijn van ontruiming van meergenoem de woningen met 6 maanden te verlengen. B. en W. stellen voor, H. Mulder tegen den prijs van f 7.600.in koop af te staan grond, gelegen aan de westzijde van de Neptunusstraat, groot plan. 558 M2. B. en W. stellen voor, R. Mulder tegen den prijs van f 14.50 per M2. in koop af te staan grond gelegen aan de oostzijde van de Neptu nusstraat, groot pl.m. 551 M2. B. en W. stellen voor, voor de inrichting van lokalen in het schoolgebouw aan de Parklaan no. 108 en voor het maken van een rijwielberg plaats, ten behoeve van de school voor U. L. O. letter C een bedrag van f 2600.ter beschik king te stellen. Bovengenoemde blijspel-operette in 3 bedrij ven zal in den Stadsschouwburg opgevoerd worden a.s. Vrijdag, Zaterdag en Zondag, des avonds 8 uur. Het is de toumée Willy Rosen. „Der Chauffeur meiner Frau" werd op aan dringen van Kamerzanger Eduard Lichtenstein voor de Tournée in Mei 1933 gekomponeerd en reeds in Juni was in den Stadsschouwburg van Amsterdam de wereldpremière. In den Konink lijken Schouwburg in Den Haag, in den Grooten Schouwburg te Rotterdam, werd dit werk zoo enthousiast ontvangen, dat alle dagen voor uit verkochten zalen gespeeld werd en 't slechts aan de daarna gecontracteerde tournées te danken is dat men verplicht was, met volle zalen te stoppen, om naar Antwerpen te reizen, waar eveneens veel succes geoogst werd. Alle medewerkers van „Der Chauffeur meiner Frau" en „Eine Stunde Lachen", zijn Joodsche kunstenaars, die, vóór korten tijd aan de aller eerste schouwburgen met het grootste en steeds stijgend succes verbonden waren: Kamerzanger Eduard Lichtenstein was de eerste tenor van het Metropole Theater en het Theater des Westens te Berlijn, ook te Londen en Parijs heft hij steeds met den grootsten bijval gezongen. Hilde Wörner, operette-diva, heeft veel Ber- lijnsche operette-insceneeringen tot de zege gevoerd. De naam van Willy Stettner is door het tooneel als door de klankfilm genoegzaam bekend. Vele der beste klankfilm-regisseurs heb ben hem (tot 31 Mei 1.1) de eervolste rollen in verschillende klankfilmen toevertrouwd. De Weensche zangeres Jenny Steiner was tot op dezen datum als zangeres en danseres in het Kabaret des Komikers te Berlijn eene open baring. De dansers Bood Bood, die in alle wereldsteden reeds optraden, zijn rasartisten. Zij hebben dan ook overal het grootste succes behaald. Te Den Haag is geslaagd voor het examen boekhouden M. O. de heer W. J. Dieben, alhier. Te Utrecht is geslaagd voor het examen Fransch L. O. mej. V. J. Duvosel alhier en voor het examen Engelsch L. O. mej. M. J. J. G. Boers alhier en de heeren A .van Ankeren, Am stelveen en A. J. 'Enders te Noordwijkerhout. Te Den Haag is geslaagd voor net examen Handelskennis L. O. de heer G. G. C. Verhooy, Beverwijk en voor het examen Nijverheidson- derwijsacte N. i., J. van Riemsdijk te Heem stede en R. van Rossum, alhier. Van bijzondere zijde schrijft men ons nog: Met groote deernis is het voor altoos heen gaan van dezen edelen man vernomen. Men kan het zich niet indenken, dat hy niet meer is. Het plotseling heengaan heeft daartoe niet wei nig bijgedragen. Wij hebben den Notaris (en mevrouw Over meer) goed gekend èn als Notaris èn als mensch, maar die twee behoorden zoo onafscheidenlijk bij elkaar. Jaren was de overledene de vertrou wensman van talloos velen in de Haarlemmer meer, van de katholieken in het bijzonder. Zyn eenvoudig kantoor en dito woning waren bekend en geliefd; men wist het: als de notaris kon helpen, deed hij het en niet zelden op de meest sympathieke wijze uit eigen middelen. Het ambt was hem lief: hij had reeds jaren als ambte loos burger kunnen leven, maar hij was ge hecht aan zijn menschen, leefde voor zyn tal rijke cliënten, hij was hun raadsman in wien zij alle vertrouwen stelden en dat nimmer werd beschaamd. Zoo was hij ook voor zijn perso neel, dat geen humaner chef had kunnen heb ben. Katholiek in merg en been was hij ook velen ten voorbeeld en mevrouw Overmeer was als haar echtgenoot; een gelukkig gezin welks ge luk niet wenig verhoogd werd toen den geluk kigen ouders voor een tieptal jaren een doch tertje werd geboren, de trots der ouders. Toen dit meisje ter school moest gaan, ver plaatste notaris Overmeer zijn domicilie naar Haarlem aan den Kleinen Houtweg, maar dagelijks was hij op zijn kantoor bij zijn men schen. Hoewel de notaris de laatste jaren nog al eens sukkelend was, was zulks niet, van ernstigen aard, totdat voor een paar dagen plotseling zijn verscheiden kwam, geheel onverwachts. Lang zal de nagedachtenis aan dezen edelen mensch in eere voortleven bij talloos velen, niet het minst bij hen, die hem van nabij hebben mogen kennen. Hij ruste in vrede. Op uitnoodiging van de Brugsche Zwemkring zullen de beide leden van de Zwemclub „Haar lem", C. Zeeman en H. Bannink, respect, eerste en tweede aankomende in den zeewedstrijd te Zandvoort, op 24 Juni 1.1., a.s. Zondag 8 Augus tus deelnemen aan de Internationale 4000 Me ter-wedstrijd in zee te Blankenberghe (België). Geboren: 29 Juli: M. E. Heijselaar—Sko- ruppa, d. 31 Juli: G. J. SerneeKoster, d. J. A. A. Koelemij—Heintjes, z. J. Blan- sert—Hertsenberg, z. 1 Augustus: N. van de Water—Viergever, z. M. J. C. van der Bijl— Hageman, d. M. KerstemanGiljou, z. P. ZijlstraBrasser, d. 2 Augustus: W. WaijD'renth, z. Ondertrouwd: 2 Augustus: J. H. van der Velde en A. Hoogland L. van Nobelen en G. G. Philippo D. Smit en M. Ph. M. Amama N. Krap en J. W. de Vos J. Mookhoek en N. M. Kunst L. Veerman en A. P. Briene E. van Kampen en M. J. Woeker E. Du- rans en M. C. Veldhuizen C. Schreuder en E. van Wooning C. van Zeeland en J. W. Smit D. C. van Nimwegen en J. Bruins H. Renout en J. M. Gaartman H. B. Jan sen en C. M. Havik F. J. Kooij en C. H. M. Jacques M. M. E. Damman en H. D. de Graaf A. van Wees en A. C. C. de Mol T. de Bonte en M. J. Hamelink. Getrouwd: 2 Augustus: A. Heeremans en W. M. C. J. Vos S. Heijman en C. Byleveld Tj. Sibrandi en N. de Haan C. P. van der Aar en L. van Tol B. G. van Erp en M. C. Tromp J. D. Hoogkamer en J. R. Lamboo P. de Vries en H. M. E. W. Engels c. J. Smit en M. J. van Es O. L. Kwant en E. W. Matschuk G. J. Zomerdijk en J. M. Weers A. van Baren en H. Klaassen A. J. Ton nissen en H. Optenhöfel P. G. Fabel en J. Folfliet R. de Man en J. H. Koks W. E. Vliegenthart en A. Luijtjes N. D. Warmer dam en C. J. Schulpzand. Overleden: 1 Augustus: R. van der Mispel, 80 jaar, Rijksstraatweg J. A. Overmeer, 64 jaar, Kleine Houtweg. B. en W. hebben een voorstel bij den raad ingediend, om hun machtiging te verleenen, over te gaan tot verpachting van den Stadsschouw burg. Het nadeelig saldo van de exploitatie wordt elk jaar grooter. In 1932 bedroeg het ruim 22.000 en voor 1934 wordt het geschat op 29.000. Door verpachting, zoo oordeelen B. en W., zal het verlies niet grooter worden. Het wordt daarenboven verminderd door pachtsom en geleidelijke vermindering en afloop van wachtgelden. De Commissie van Beheer van den Stads schouwburg is op verschillende gronden, tegen welke B. en W. zich verweren, tegen beëindiging van de rechtstreeksche exploitatie door de ge meente. Over die bezwaren zeggen B. en W.: De Commissie acht het vanzelfsprekend, dat de exploitatie van den schouwburg door parti culieren niet in de bedoeling van den schenker van het gebouw kan hebben gelegen. Te dezen opzichte bestaat echter niet alleen geen binden de voorwaarde, maar ook is nimmer van die be doeling op andere wijze iets gebleken. Doch ook al zou men uit de omstandigheden meenen te kunnen opmaken, dat die bedoeling had bestaan, dan kan deze alleen in dat licht beschouwd worden, dat de schenker deze gedachte niet van zoodanig belang achtte om de verwezenlijking daarvan door eene voorwaarde te verzekeren en dat moge overwogen worden of aan hetgeen wellicht ten tijde der stichting als vanzelfspre kend werd beschouwd, bij de huidige volkomen gewijzigde omstandigheden nog dezelfde waarde moet worden toegekend. Wij merken hierbij op, dat door verpachting de schouwburg niet wordt een particuliere schouwburg, maar stadsschouwburg blijft, niet alleen in naam, doch evenzeer in wezen, door de zeggenschap, die de gemeente over de exploi tatie immer moet en zal hebben. Daardoor w'ordt naar ons oordeel de bedoeling, welke bij den schenker kan hebben voorgezeten, gewaarborgd Onjuist is dan óok de bewering van de Commis sie, dat het gebouw door verpachting aan de bestemming zou worden onttrokken. Dat zulks naar de meening der Commissie zou geschieden, omdat jaarlijks een verlies van eenige duizenden guldens wordt geleden, geeft ons, door de wijze, waarop deze meening is om schreven, den indruk, dat de Commissie ziel: niet voldoende heeft kunnen indenken in den werkelijk zeer zorglijken toestand, waarin de gemeente-financiën verkeeren. De vergelijking door de Commissie met musea, leeszalen, plantsoenen enz., waaruit zij conclu deert een te geringe waardeering onzerzijds van het cultureel belang van den schouwburg, kunnen wij niet aanvaarden. Het zal toch wel niet ontkend kunnen worden, dat, zoow'el Uw Raad als ons bestuur, in het verleden en ook thans nog in dezen tijd een open oog hebben gehad voor de cultureele belangen van de be volking. Maar van hoeveel waarde wij deze be langen ook achten, zij zijn ten slotte in het bestek der gemeentehuishouding secundair en moeten achtergesteld worden, wanneer alle mid delen moeten worden aangewend om aan de eischen van de noodzakelijkheid te kunnen vol doen. Is het echter, afgezien van de waardeering van het culturegl belang, dat van de exploitatie van den schouwburg uitgaat in vergelijking met het algemeen gemeentebelang, wel juist, dat, zooals de Commissie met zooveel stelligheid be weert, door verpachting onherstelbare schade zal wordentoegebracht aan de cultureele be langen en dat 'in den schouwburg voortaan stukken van slecht en waardeloos gehalte zullen worden opgevoerd? Men kan toch niet meenen, dat het in de be doeling van Uwen Raad of van ons College zou liggen om aan een pachter volledige vrijheid te laten' ten aanzien van de exploitatie. Het be hoeft nauw'eüjks betoogd, dat aan de verpach ting, meerdere voorwaarden zullen moeten worden verbonden ten einde het gehalte van de op te voeren stukken te waarborgen en dat op de exploitatie voortdurend toezicht zal moeten worden uitgeoefend, toezicht, voor de uitoefe ning waarvan naar wij hopen, de huidige Com missie zal worden bereid gevonden. Als voor waarde zal o.a. moeten worden gesteld, dat de volksvoorstellingen op dezelfde wijze als tot nu toe zullen moeten worden gegeven en beoordee- lende het financieele resultaat dier voorstellin gen gedurende de laatste jaren komt het ons voor, dat zoodanige voorwaarde niet bezwarend zal zijn. Eveneens zal bedongen moeten worden dat de reeds aangegane verplichtingen met tooneelge- zelschappen voor het seizoen 19331934 worden overgenomen door den pachter en dat de buffet ten in beheer blijven bij den huidigen pachter daarvan, tot dat de pachttermijn verstreken is. Het bezw'aar van de Commissie, dat te voren reeds vaststaat, dat een particuliere exploitant niet zonder verlies zal kunnen werken, kunnen wij niet deelen. Naar onze meening zal dit door eventueele deskundige gegadigden zelve het beste kunnen worden beoordeeld. Wij zien voorts niet in, waarom, bij behoorlijk toezicht op de exploi tatie, de decors niet zullen worden onderhouden en aangevuld. Dit is trouwens in het belang van den exploitant zelve, terwijl de mogelijk heid bestaat, dat de decors door den pachter worden overgenomen, in welk geval de gemeen te daarop geen verlies lijdt. In tegenwoordigheid van een groot aantal vrienden en bekenden had Woensdagmiddag jJ. op de algemeene begraafplaats te Oosterbeek de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van C. baron d'Aulnis de Bourouill, in leven een bekende persoonlijkheid te Haar lem, waar hij woonachtig was, en die door een noodlottig auto-ongeval te Epinal (Vogezen) om het leven kwam. In de kerkhof-kapel, waar de met bloemen en kransen overdekte kist stond opgebaard, werd het woord gevoerd door ds. G. W. C. Vunderink van Zeist. We zijn hier aangekomen, zeide spr., onder zeer aangrijpende en droeve omstandigheden. In het besef van eigen klein heid en broosheid wilde spr. niet stilstaan bij dit eene leven dat, tot droefheid van velen, heenging. Door dit sterfgeval spreekt God tot ons. Het is alsof Hij ons bij den kraag wil grij pen en zeggen: „Het leven is als gras, als een bloem des velds". Spr. weet ook dat het niet in den geest van den overledene zou zijn om hier over hem te spreken, en las daarom achter eenvolgens voor Psalm 90 en 2 Corinthe 5. Nadat ds. Vunderink in gebed was voorge gaan, begaf men zich naar de geopende groeve waar de kist werd neergelaten. Een zoon van den overledene dankte, mede namens zyn moeder, voor de betoonde belang stelling. In het 2e kwartaal van 1933 hebben 29 per sonen de historische vertrekken in het Pavil joen „Welgelegen" (thans provinciale Griffie) en 20.326 personen de Ruïne van Brederode be zichtigd. De uitslagen van de Dinsdag en Woensdag gespeelde partijen voor het Tournament „Jati loo" luiden: Heeren-enkelspel: W. v. Bellen slaat J. Oudes 75, 64; j. de Ruiter slaat Banaders 64, 97; H. Sevelce slaat dr. de Crauw 60, 63; Elhorst slaat W. van Bellen 6—0, 6—3; Vie slaat Molenaar w.o.; G. Aanstoot slaat Poeder- bach 62, 63; Van Driessum slaat Vos 61, 60; Felix slaat J. de Ruiter 6—4, 36, 63; J. v. Hees slaat Kié 60, 61. Damesenkelspel: Mej. v. d. Haar slaat mevr. Onstein 63, 64; mej. v. d. Haar slaat mej. N. Fcnkert 26, 6—3, 62; mevr. Kramer slaat jkvr. A. van Riemsdijk 108, 26, 61; mej. E. Fcnkert slaat mej. Smit 61, 62. Heeren-dubbelspel: Bakker en Schooldermaa slaan W. Molenaar en J. Baas 100; v. Dries sum en Seveke slaan Bilkslager en Hazevoet 61, 62; Elhorst en Strumpfler slaan Bakker en Schoolderman 61. 62; Van Driessum en Seveke slaan P. ter Laag en van Stederen 110, 61; Houtman en Sprengers slaan Kleekamp en Levy 5—7, 64, 63. Gemengd dubbelspel: Mevr. Strumpfler en Strumpfler slaan mej. Hulshof f en Giesberts; mevr. Frekenhorst en Miedema slaan mevr. De Ruiter en De Ruiter 62, 64; mevr. Kramer en v. Driessum slaan mej. Smit en Zür Mühlen 6—0, 62; mej. v. d. Haar en De Crauw slaan mej. N. Fonkert en Houtman 16, 86, 75; mevr. Strumpfler en Strumpfler slaan mej. E. Fonkert en Baart 63, 61; mevr. Kiïhn en Molenaar slaan mej. Smit en v. Tijn 60, 60. Dames-dubbelspel: Mej. Limonis en mevr. v. d. Hoeve slaan mevr. Onstein en mevr. v. Wa- veren 7—5, 15—13; jkvr. van Riemsdijk en mevr. Strumpfler slaan mej. Blikslager en mej. E. Fonkert 9—7, 10—8; mevr. Felix en mej. Levy slaan mej. v. Essen en .evr. Wildeboer; mevr. Kamerbeek en mevr. v. Huystee slaan mej. Li monis en mevr. v. d. Hoeve 61, 61; jkvr. v. Riemsdijk en mevr. Strumpfler slaan mej. Wolff en mevr. de Ruiter 61, 62. De laatste kans om de onderste plaats te ontloopen, heeft H. V. G. B. 2 verspeeld door van het IJ te verliezen. De Amsterdammers verschenen slechts met vijf man. Ondanks het groote belang, dat H. V. G. B. bij deze ontmoeting had, liet de H. V. G. B.-captain sportief twee spelers uitval len In dezen wedstrijd is weer overduidelijk gebleken, dat H. V. G. B. 2 over geen enke len schutter beschikt. Tallooze kansen, soms voor open doel, werden gemist. De achterhoede deed voor rust prachtig werk, vooral Boon heeft eenige moeilijke schoten weten te stoppen. Na de hervatting deelde ook het achtertrio in de malaise, blijkbaar ontmoedigd door het slechte schieten cier voorhoede. De wedstrijd vergde veel van het uithoudingsvermogen der spelers, doordat H. V. G .B. geruimen tijd, toen een man door scheidsrechter C. Zeeman, die rustig leidde, het water uitgezonden was, met vier man op het voor zeven spelers bestemde ter rein moest spelen. Het IJ nam voor rust met een fraai schot de leiding, welke vergroot werd toen H. V. G. B. met een man minder speelde. In de tweede helft loste de IJ-middenvoor een ver schot, dat in den uitersten hoek ver dween (03) en tegen het einde plaatste Boon bij een IJ-man, in plaats van bij een eigen achterspeler (04). Vr. Gaat er in den avond van 4 Aug. a.s. een boot van Amsterdam naar Zwolle? Welke reede- rij, welke ligplaats, hoe laatvertrekt deze boot en wat zijn de kosten voor eerste en tweede klas? Antw. Ja. J. G. Koppe's Scheepsagentuur te Amsterdam, de Ruyterkade, steiger 6. Nacht dienst vertrek des avonds om 9 uur. Duur der reis AmsterdamKampen circa 5 uur; idem KampenZwolle circa 2 uur. Prijzen le kajuit enkele reis 1.75; 2e kajuit enkele reis 1. Vr. I. Hoe lang, breed, hoeveel diepgang en hoog is de Joran van Oldenbarnevelt van de Mij. „Nederland"? II. Hoe lang is de Noorder- sluis te IJmuiden? Antw. II. Ons niet bekend. II. 400 M. lang, 50 M. breed en 15 M. diep. Behalve mondharmonica's werden ditmaal ook een 5-tal accordeons bespeeld. De jeugd bleek goed geoefend te hebben en speelde alles uit het hoofd, zonder fouten te maken. De heer M. G. Dijkstra opende met: „Wien bleibt Wien". Na „Tosero Mio" en een „Wachtparade" volg den het „Wilhelmus" en „Lang zal ze leven." Na de pauze speelde de jeugd een aardige potpourri van poulaire film-melodieën, die 't publiek tot meezingen noopte. Met eenige pittige marschen werd het con cert besloten. De politie zorgde voor een goede orde tijdens het concert. Geboren: 20 Juli: d. van A. van Rooijen— Doeswijk. Ondertrouwd: 22 Juli: M. J. van Rooijen en C. M. van Maris. Overleden: 14 Juli: W. Damen; 24 Juli: J. M. Cramer. Gevonden voorwerpen Terug te bekomen bij: H. J. Huis in 't Veld, Weteringstr. 32 hs., Amsterdam, een zilveren armband; F. Bult, Jac. van Campenstraat 5, een portemonnaie met inhoud; B. Sliegers, Heemsteedschedreef 123, een gouden ring; P. Preijde, Kerklaan 55, geld; Walbrink, Cruquiusdijk 64, Haarlemmer meer, een regenjas; C. Does, Lindenlaan 22, een gouden ring; H. Medenblik, Korte Wol straat 7, Haarlem, een hond; C. Cobelins, Pla- dellastraat 40, Haarlem, een nikkelen omslag van een zakboekje; H. Assendelft, Postlaan 6, een lorgnet in etui; H. Arnoldus, Bleekers- vaartweg 37, een portemonnaie met inhoud; C. Vrucht, Jacob Caelstraat 7, Haarlem, een hon denpenning; G. H. van Asperen, Groenendaal- k.ade 5, een fototoestel; B. J. van der Putten, Iepenlaan 9, timmergereedschap; Bur. van politie, Raadhuisstraat, een portemonnaie met inhoud, een dop van een benzinetank. Autotocht Woensdag maakten de kinderen der Indische buurtvereeniging het jaarlyksche uitstapje. In 5 groote autobussen vertrokken de circa 200 kinderen des morgens om even 8 uur van de Javalaan, om over Amsterdam en door het Gooi een bezoek te brengen aan het Uddelermeer vanwaar na het gebruik van ververschingen en eenig vermaak, naar Valkenveen werd gereden. Aan het strand van het IJselmeer en in den speeltuin van het „Pannekoekenhuisje" waren de 4 uur, die hier gereserveerd waren, veel te spoedig om. Zeer voldaan werden om half 8 de bussen weer bestegen. Om half 10 was Heemstede weer bereikt. Zoowel bij het vertrek als bij aankomst was de belangstelling zeer groot. Burg. Stand Ondertrouwd: Jac. v. d. Moo- ren en T. v. d. Heijden; Th. J. Overmeer er, G. W. C. Veldman; J. Beerhuizen en A. van Roode; W. J. Driessen en V. van Hooidonk: A. Zandvliet en G. Schreurs; J. A. Oudshoorn en P. M. Luk. Geboren: C. M. DraijerJansen, zoon; M. M. Meijei;Mussert, zoon; A. MentingBlank man, zoon. Overleden: I. van der Leij, 77 jaar, wed. J. Hoek; S. Weitsel, 62 jaar, geh. met A. G. Ch. de Vries. Afscheid halte-chef v. d. Wal 29 Juli was de halte-chef der Nederl. Spoorwegen, de heer R. v. d. Wal, 22 jaar aan de halte Driehuis Westerveld als zoodanig wêrkzaam en Dinsdag den len Augustus verliet hij met pensioen den dienst wegens het bereiken van den 60-jarigen leeftijd. Dat dit afscheid niet geheel onopgemerkt zou voorbijgaan, ligt voor de hand. Het was de Vereeniging van bewoners in ae Buurtschap Driehuis, die in dezen de leiding op zich nam. Voorafgegaan door het harmonie gezelschap „Soli Deo Gloria" marcheerde een groot deel van de bevolking naar de nabij de halte gele gen woning van den lieer Van der Wal. Hier maakte de heer Moor, voorzitter van bovenge noemde buurtvereeniging zich aen tolk van alle aanwezigen. Na den heer Van der Wal een nog langen tijd genieten van zijn pensioen te hebben toe- gewenscht, zeide spreker, dat er spontaan een aardig bedrag was bijeengebracht om Van der Wal een aandenken aan te bieden. In de eerste plaats had men daarvoor een klok gekocht, omdat dit iets was, waarnaar de heer Van der Wal vaak zou kijken en waar door hij dus voortdurend aan de forensen van Driehuis zou denken. Dit was juist de bedoeling van de gevers, opdat „Uit het oog uit het hart" hier niet van toepassing zou kunnen zijn. Dan overhandigde de heer Moor den vertrek- kenden halte-chef nog een fraaie, door den heer Schor vervaardigde oorkonde, alsmede een paar kistjes sigaren. Spr. eindigde tenslotte met: „Van der Wal, we hebben wel eens ge mopperd, als u de boomen op het laatste nip pertje niet meer voor ons open wilde houden; aanvaardt hiervoor ons aller hartelijken dank, want we beseffen, dat ge door de nauwgezette opvatting uwer plichten tevens gezorgd hebt, voor onze veiligheid. Van der Wal, nog heel veel Jaren gezondheid en voorspoed." Na deze woorden klonk een krachtig applaus ende „Jubileummarsch" van Sam Vies sin g. Tenslotte maakte nog velen van de geboden gelegenheid gebruik om persoonlijk afscheid van den heer Van der Wal te nemen. BIJ ST. CAECILIA'S DERDE LUSTRUM Deelnemende muziek en zangvereenigingen Door het uitvoerend comité voor het Festival, georganiseerd door de R. K. Harmonie „St. Cae- cilia", alhier, ter gelegenheid van haar vijftien jarig bestaan, is het programma als volgt sa mengesteld Zaterdag 26 Augustus, des avonds 8 uur, ope ningsconcert, door de R. K. Harmonie „St. Cae- cilia". Zondag 27 Augustus, aanvang van het Festi val, des namiddags half drie: 1. R. K. Harmo- nievereeniging „Utile Dulci", Haarlem; 2. Ar- beiders-Muziekvereeniging „Voorwaarts", IJmui den; 3. R. K. Fanfarecorps „Crescendo", Assen delft; 4. Arbeiders Zang vereeniging „De Volks stem", Assendelft. 's Avonds half acht voortzetting, met optre den van: 1. Mannenkoor „De Eendracht", Vel sen-Noord; 2. Mannenkoor „Zanglust", Bever wijk; 3. Fanfarecorps „Crescendo", Spaarndam; Gebouw St. Bavo Onderling Belang, 8 uur. Groote of St. Bavokerk. Orgelbespeling door George Robert, 34 uur. Gemeentelijke Concertzaal Volksconcert H.O.V., kwart over 8. Kem brandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété. 2.30. 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Soundtheater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Alberdingk Thijm, 8 uur Postpersoneel, 8 uur Schilders, 7 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg „Het Nieuwe Tooneel" „De man die niet neen" kon zeggen, kwart over 8. Schouwburg Jansweg „De Chauffeur mei ner Frau," 8 uur. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater Bioscoopvoorstellingen en va riété, 2.30 en 8.15 uur. 4. Harmoniekapel der Kon. Papierfabriek „De Eendracht", Velsen-Noord. Dinsdag 29 Augustus, 's avonds 8 uur concert, zeer waarschijnlijk door het Mannenkoor „Zang- lust" te Beverwijk en de Harmonievereeniging „Concordia" te IJmuiden. Donderdag 31 Augustus, concert van de Har monie „De Eendracht" en het Mannenkoor „De Eendracht", beiden Velsen-Noord. Zaterdag 2 September, des avonds 7 uur, Festival: 1. Chr. Gem. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria", Velsen-Noord; 2. Chr. Gem. Koor „Nieuw Hosanna", IJmuiden-Oost; 3. Meisjes- en Kinderkoor „Lentebloemen"; 4. Meisjeskoor van het gesticht „Meerzicht"; 5. Jeugd-Fanfare- corps van de Speeltuinvereeniging „Kinder vreugd". De laatste drie vereenigingen zijn alle te Velsen-Noord gevestigd. Zondag 3 September, aanvang van het Festi val des namiddags half drie. 1. Fanfarecorps „Arion", Wijk aan Zee; 2. Fanfarecorps „D. I. H.", Bakkum; 3. Gemengde Zangvereeniging „Vox Humana", Santpoort; 4. IJmuidens Man nenkoor, IJmuiden. 's Avonds half acht: 1. Gem. Zangvereeniging „Joh. J. H. Verhulst", Krommenie; 2. Harmo nievereeniging „Kunst Na Arbeid", IJmuiden- Oost; 3. R. K. Harmonie „Soli Deo Gloria", Drie huis; 4. Harmonievereeniging „Zaanlands Ka pel", Koog aan de Zaan. Uit een en ander blijkt, dat er gedurende de feestweek voor liefhebbers, van muziek en zang, volop is te genieten. Alle concerten en ook het festival, hebben plaats op het feestterrein van St. Caecilia, achter de O. L. school G. Van „Concordia" te IJmuiden, is reeds bericht in gekomen, dat het op Dinsdag 29 Augustus aan het concert zal medewerken. DONDERDAG, 3 Aug. Vorige Koersen Heden Berlijn 5.2-' 8.20% Parijs 59.04% 59.97% Brussel 9.701? 9.70 Zwitserland 34.58 34.57% Weenen 47.94 47.95 Kopenhagen Stockholm 36 90 36.75 Oslo 42.6) 42.25 New York (cable)'41.50 41.25 Rome 1.84% 1.7944 Praag 13.07% 13.05 Madrid 7.35 7 35 Londen 20.70 20.70 Vorige koersen Heden Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4i/2 Nederland 1916 Nederland 1917 Nederland 1931 Nederland 1932 'o N. Ind. 1926 AB 'o Youngleen. 1930 4 0! 5 05 4>/2 5y2 Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mij. Industrieën Unilever Calvé Delft Van Berkel's Pat. Nieuwe Philips Küch Accoustiek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel U. S. Steel U. S. Leather Intern. Nickel Stand Brands Mijnbouw Petroleum Gaboes Perlak Peudawa Continental Oil 100% 100% 101% 101 101% 101% 101% lOUi,, 89% 89% 39% 39% 72 72 66 65 64 64 93% 93% 6o 66 28% 28% 19 19% 173 174% 1% 138 139 12 12.% 28 he 28% 38% 38% 9% 9% 13% 13 20% 20% 12% 12% 126 126 1C3 103% 14 14 170% 171% 5 We 5% 10% 10% 6% 6% Vorige koersen Heden Rubber 101% 102% to 82 47 47 34 35 28% 32 V. I. G. O 51 54% 43 42 2% 2% Scheepvaart 32 18 17 14% 14% 60% Suiker H. V. A 223% 221% 136 135 N. I. S. U 91 90 6 46 28.00 28.50 Tabak 140 HO 26 150% 147% Spoorwegen 83% 3% 16% 14 19% t'Xi '0 20 Heeren-enkelspel: Wildeboer slaat Vié 75, 64; Baas slaat v. Woerkom 61, 61; v. Huis steden slaat Houtman 64, 86. Dames-enkelspel: Mej. Wolff slaat mej. Smit 75, 63; mej. Wamsteker slaat mevr. On stein 6—4, 62; mevr. Felix slaat mej. Ondes 62, 36, 61; mevr. Felix slaat mej. Wam steker 64, 57, 64. Het H. O. V.-ooncert Aerdenhout doet in waardeering voor de H. O. V.-concerten voor Bloemendaal niet onder. Deze waardeering bleek Woensdagavond door een buitengewoon groote opkomst en door de absolute stilte tijdens de opvoering van de verschillende nummers. Die groote belangstelling kwam duidelijk tot uiting na het eindigen van het concert: 't was toen niet gemakkelijk door het gewirwar van auto's, fietsen en voetgangers een uitweg te vinden. Het is alleen maar jammei', dat er zoo weinig gelegenheid is, om zittend van de schoone con certen te genieten.. Als Aerdenhout nu eens zoo gelukkig was, om evenals Bloemendaal, een vaste muziektent te krijgen, dan zou er zeker ook een groot aantal banken moeten komen. Nu zoeken velen een zitje tegen een hek langs den weg of hangen tegen hun fietsen aan. Want 2 uur achter elkaar staan wordt velen te mach tig! Concert. Woensdagavond gaf de R. K. Mondharmonicaclub „Con Amore", onderafd. van den Ned. R. K. Volksbond afd. Overveen en Omstreken, by gelegenheid van den ver jaardag van H. M. de Koningin-Moeder een concert in het Bloemendaalsche Bosch. Het mooie weer had velen naar de muziek tent gelokt. Om ruim 8 uur kwamen de jongens 1 aanmarcheeren en begon het concert. w-sxmov.fr Om ruimte te maken voor de dage lijks aankomende nieuwe modellen houden wij gedurende enkele dagen een van enkele merken tegen speciale prijzen. KRUISSTRAAT 17 Koopt geen stofzuiger contant. DENKT om Uw garantie. Wij ver- koopen alléén BEKENDE MER KEN, nieuw en gebruikt, vanaf 20 GULDEN of 1 GULDEN per week. Demonstratie aan huis zon der verplichting, ook buiten de stad. DE STOFZUIGER-CENTRALE F. ELZERMAN - Zijlstraat 87, Haarlem - TeL 16431 Wij repareeren alle merken Stof zuigers. Reparaties worden door zeer kundig personeel uitgevoerd, tegen bijzonder lage prijzen. Heeft O een defecten Stofzuiger? Vraagt dan prijs. 39502

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2