STADSNIEUWS Vernietiging van bloembollen wim DeLeidsche Courant Haarlem, 4 Aug. MARIA-STICHTING BEURS VAN AMSTERDAM VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1 is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTIEN AGENDA Na de hyacinten de nar cissen en de talpen MARKTEN Wisselkoersen VRIJDAG 4 AUGUSTUS 1933 ROY FOX BAND Optreden te haarlem BEGRAFENIS NOTARIS OVERMEER Personalia Statuten GeVonden dieren en voorwerpen BURGERLIJKE STAND DUIVENSPORT P. V. „H. A. K." UIT DEN OMTREK Kamer van Koophandel en Fabrieken CRICKET Ned. Elftal Free Foresters Goedkoope trein Examens handenarbeid Autotocht naar het Westland HONKBAL Programma-overzicht OVERVEEN SANTPOORT VELSEN VIJFHUIZEN ZANDVOORT llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllSIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII||1|||||,|||IUI||lllll||||,||1,||1,|||||,1|1||||,,||1,|||||l|||,|llllllll''i STOOMVAARTLIJNEN S Augustus INSTELLINGEN IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK FAILLISSEMENTEN m Roy Fox de populaire bandleader zal Neder land voor de eerste maal met zijn beroemd or kest bezoeken. Dit zal tevens het eerste optre den van dit ensemble zijn op het vasteland van Europa. Dat Haarlem a.s. Zondag in de Ge meentelijke Concertzaal hiervan de primeur krijgt is het bewijs dat Fox de belangrijkheid van Haarlem en zijn Jazzliefhebbers niet onder schat Roy Fox, die grootendeels zijn bekendheid in Europa dankt aan zijn wekelijksche radio-uit zending, door middel van den Engelschen radio- omroep en door zijn bijzonder geslaagde gramo- phoonopnamen voor de Decca, begon zijn loop baan bij de Fox Film Corp, waar hij als muzi kale en technische leider fungeerde. Onder zijn toezicht werd o.a. de bekende Fox movietone follies gemaakt. Tengevolge hiervan werd hij telegrafisch geëngageerd voor een korte periode in Londen, waar hij een Amerikaansche band importeerde. Toen de band weer terug naar Amerika ging, bleef Fox echter aan de zijde van den grooten vischvijfer, hiertoe verleid door een prachtig aanbod der Wecca Record Cy. Binnen korten tijd had hij een schitterende band gevormd en toen zijn band met 21 andere bands moest proefspelen voor het nieuwe Lon- densche Restaurant: the Monseigneur, werd zijn band als beste gekozen om voortaan de upper ten van Londen van dansmuziek te voorzien met als direct gevolg, een wekelijksche uitzen ding voor de B. B. C. Toen Fox wegens zijn zwakke gezondheid rust moest nemen, zette zijn band het werk onver moeid voort en creëerde zyn meest beroemde werk: Oh Monah! Na zijn terugkomst moest zijn band echter, wegens de veranderde tijdsomstandigheden een Vertrek 's namiddags te half twee vanaf de Groote Markt. Opgaven van deelname moeten uiterlijk 10 Aug. a.s. in het bezit zijn van het secretariaat der Excursie-commissie, A.K. Hopstaken, Vooruit gangstraat 52, waar tevans alle inlichtingen te verkrijgen zijn. Spoedige schriftelijke opgave is dringend ge wenscht. In aansluiting op het bericht, elders in dit nummer, vermelden we nog: De absoute werd verricht door den zeereerw. heer pastoor J. de Vlieger. Onder de aanwezige, die met de talrijke fami lieleden den doode den laatsten eer bewezen, waren o.m. notaris Heinzius uit Hoofddorp, de heeren J. Denkstra en Schrade, commissarissen van den N.V. Leeuwarder Houthandel en de heeren J. U. Hütschütter uit Bussum en Bog- hout. Namens de familie sprak de heer Feitz uit Hilversum een kort dankwoord. Roy Fox, de componist van het Toekende refrein „Oh Monah!", die met zijn beroem de Engelsche Band Zondagavond a.s. in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem- een concert komt geven. salarisvermindering ondergaan, waar Fox ech ter niet mee accoord ging. Het resultaat was, dat zijn band onder leiding van Lew Stone, zijn pianist en arrangeur in de Monseigeur bleef, terwijl Fox een nieuwe band formeerde. Deze begon direct met zeer veel succes in Café „Anglais" en kort daarop werd Fox door de British Gaumont Corp: als musical Directeur voor hun Mij. aangesteld, waaruit een vast con tract voor zijn band volgde voor het Kit Cat Restaurant, een bekend vermaakcentrum van de Engelsche hoogdstad. Vanaf dat oogenblik bestaat zijn orkest uit 16 leden waaronder de bekende Jazz-zangeres Miss Peggy Dell, het schitterende zangtrio the cubs en Ronnie Genarder, ook wel genaamd Buig Crosby de tweede. Met dit orkest trad Fox tevens op in the Palladium als variété-nummer en verzorgde verschillende malen het muzikale gedeelte voor Koninklijke voorstellingen o.a. voor het Engelsche en het Belgische koningshuis. Op Amerikaansche wijze zingen al zijn zan gers door middel van microfoons en versterkers, waardoor een natuurgetrouw beeld van zijn gra- mofoonopnamen verkregen wordt. Te Utrecht is geslaagd voor het examen Engelsch, M. O. A. J. P. A. Nelissen alhier. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen fraaie handwerken mej. M. E. Egas te Haarlem. Te Utrecht is geslaagd voor het examen En gelsch M. O., acte A, mej. A. R. Huisman, al hier en voor het examen lichamelijke oefenin gen M. O. de heer D. J. Maassen v. d. Brink te Haarlemmermeer. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen acte L.O. de heer C. J. Hendriks, IJmuiden. Te Utrecht is geslaagd voor het examen En gelsch L.O. mej. M. N. Kwekkeboom te Zand- voort. Te Den Haag is geslaagd voor het examen Nijverheidsonderwijs acte N. I. E. Ruys, Haar lem en W. H. M. Schaaper, Beverwijk en Voor acte N. E., K. Weysenfeld, Haarlem. De „Staatscourant" bevat de statuten van de N. V. „Diana", Maatschappij tot Exploitatie en Beheer van Onroerende Goederen, alhier. Hurkmans, Brouwersvaart 100 badpak, muts, schoenen, handdoek; Bureau van Pol. Smede- straat 9, stofbril, ceintuur, colbertjas, hand schoen, muts, portier kruk; Janssen, Anthonie- steeg 8o, japon; v. Norden, Goudsmitspleintje 2rd., regenmantel; v. d. Water, Bellamystraat 13, muts; Le Noble, Pallasstraat 20, damespor- temonnaie; Germans, 2e Vooruitgangstraat 4, rljw. belast, plaatje; Resoort, Marnixstraat 123, idem; Populiers, QJmenstraat 27, idem; Boeren dans, Pallasstraat 22, rljwielpomp; Elzinga, Westerhoutpark 30, slot met ketting; Gros kamp, Rollandstraat 67, schroevendraaier; Schipper, Leidschestraat 86, vulpen. Geboren: 1 Aug.: z. van M. W. C. Mohtau- banBeuken 2 Aug.: d. van C. v. BoggetHal- derman; d. van W. P. de Rooij—Uijtendaal; d. van A. H. v. ApeldoornSnakenborg; d. van W. E. C. de VriesBeenen; z. van A. M. Voo- gelNottelman; 3 Aug.: z. van R. A. Doop Lamoree. Ondertrouwd: 3 Aug.: A. Florie en E. J. Rus man; J. Schipper en C. v. Rijn. Getrouwd: 3 Aug.: G. H. M. v. Beek en G. M. Warmerdam; V. Krzeminsky en A. v. Wel; D. Berghege en G. A. Rootliep; J. H. Kouwenho- ven en J. E. Hendriks; W. Jongh en M. E. W. F. v. Deelen; E. R. Knol en F. L. v. Viersen; Af. P, Cornelisse en E. v. Gelderen. Het verloop van de verschillende kampioen schappen in het afgeloopen seizoen met oude duiven is als volgt: Kampioenschap Vitesse (6 korte afstanden): 1 C. Koning; 2 G. H. Stouten; 3 H. van Alphen; 4 N. Peetoom; 5 C. van Meurs; 6 J. Pieke; 7 en 8 J. J. Hart en P. van Andel; 9 D. Joppe; 10 L. van Meurs. Kampioen vogels, Vitesse 1 van C Koning 48 punten; 2 van N. Peetoom; 3 van G. H. Stouten. Kampioenschap fond (6 lange afstanden): 1 N. Peetoom; 2 G. H. Stoutten; 3 en 4 D. Joppe en P. va nAndel; 3 C. Koning; 6 J. J. Hart; 7 J. Pieke; 8 en 9 H. van Alphen en J. Terhorst; 10 W. van Kleef. Kampioenvogels (fond)1 van G. H. Stouten, 62 punten; 2 van N. Peetoom: 3 van D. JOppe. Generaal meest behaalden punten over beide kampioenschappen: 1 G. H. Stouten en N. Peet oom ieder 176 punten; 3 C. Koning 173; 4 P. van Andel 117; 5 D. Joppen 115; 6 H. van Alphen 111; 7. Pieke 97; 8 J. J. Hart 92; 9 C. van Meurs 76; 10 J. Terhorst 50 punten. Bevrachtingscommissie De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken heeft ingevolge het Kon. Besluit van 24 Juli 1933 en Bevrachtigingscom- missie benoemd, waarin zitting hebben: Dr. H. A. Marcus, voorzitter; mr. a. a. Deenik, secretaris; P. H. Bouwer, P. R. Bentz v. d. Berg en D. Kalverla, leden. J. Smit, plaatsverv. voorzitter; J. Kramer, plaatsverv. secretaris; J. Bouwer, C. Prinselaar en C. de Waard, plaats vervangende leden. Het secretariaat van genoemde Commissie is gevestigd Nassauplein 6, Haarlem (gebouw Kamer van Koophandel) Het district der Commissie omvat de volgende gemeenten: Aalsmeer, Bennebroek, Beverwijk, Bloemendaal (Overveen), Haarlem, Haarlem- merliede en Spaamwoude, Haarlemmermeer, Heemskerk, Heemstede, Hillegom, Lisse, Vel- sen (IJmuiden), Wijk aan Zee en Duin, Zand- voort. Voor bovengenoemden wedstrijd, die Zaterdag en Zondag a.s. op het Rood en Wit-terrein aan de Spanjaardslaan gespeeld zal worden, be staat reeds nu groote belangstelling. Geen won der, want het elftal der Engelschen is dit jaar sterker dan ooit te voren. Niet alleen zijn de oude bekenden Johnson, Crutchley en Stanley van de partij, doch men heeft bovendien nu de beschikking over prima batters als Lown des, Boddington, Mann enz., waarvan eerstge noemde bijv. tegen H.C.C. in Den Haag een harde 114 scoorde (15 x 4, 3 x 6). Ook de bowlery met Lowndes, Comu en Cal- thorpe mag er zijn. Het beloven dan ook genotvolle cricketdagen te worden, waarbij geen enkele cricketliefhebber mag ontbreken. Volledigheidshalve publiceeren wij nogmaals het Ned. Elftal, dat in de volgende formatie zal uitkomen: W. Kramer en A. v. Baasbank (R. en W.), A. Maas (Haarlem), C. Beyers (V.O.C.), W. Gle- rum en H. Hartog (V.R.A.), Mr. H. v. Manen (aanv.), Dr M. Jansen, L. Sodderland, R. Schill en Jhr. J. v. d. Bosch (allen H.C.C.) Blijkens een advertentie in dit nummer loopt er op Vrijdag 11 Augustus, a.s. een z.g. „Goed koope trein" naar Breda, Liesbosch, Oosterwyk, en Eindhoven. Aan de stations zijn nadere inlichtingen ver krijgbaar. HAARLEM, 3 Augustus. Geëxamineerd 14 mannelijke candidaten. Geslaagd de heeren J. van Tuyl, Amsterdam; J. J. Kamermans, Ber gen (N.H.); G. J. Vastenholt, Amsterdam; J. Th. M. Loots, Haarlem; W. Verhoef, Wormer- veer; J. Oskam, Amsterdam en Th. R. Vellen- ga, Naarden. De afd. Haarlem van den Ned. r.k. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden heeft voor Zondag 10 Sept. een autotocht georgani seerd naar het Westland ter bezichtiging der druivenkweekerijen. Tevens zal elke deelnemer (ster) ruim schoots in de gelegenheid worden gesteld het product te proeven. Het programma van deze week luidt als volgt: Eerste klasse: Zaterdag Ajax IBlauw Wit I, TogoZ. R. C.; Zondag, Haarlem IV.V.G.A. I. Tweede klasse: Zaterdag, Blauw Wit IIH. H.c. II, A.M.V.J. II—Haarlem II, Scalo—Quick, Haarlemsche Competitie. V. v. G. A. schrijdt nog steeds, ongehinderd voort op den weg naar het kampioenschap. Zeven maal reeds heeft het de tegenpartij ver slagen, zonder ook maar één keer verslagen te worden. Zaterdag zou het misschien gebeurd zijn, maar toen kwam de regen helpen. Toen de wedstrijd Zondag werd overgespeeld, had V. V. G. A. zich hersteld en won met glans. Zal Haarlem Zondag degene zijn, die dezen zegetocht stuit? Stellig" acht V. V. G. A., even als wij, de Haarlemmers hiertoe in staat. On danks dat verwachten wij zulk een prestatie van onze stadgenooten niet. Hoewel in het Blauw Wit tournooi Blauw Wit won van Ajax, gelooven we toch niet dat het den Zebra's Zaterdag gelukken zal dezen keer weer te winnen. Als Z. R. C. naar Togo gaat met Zuidweg in de gelederen, wint Togo ook zijn negenden wedstrijd niet. H.H.C. II en Haarlem II geven we beiden een kans om te winnen, al zullen de negentallen door vacanties verzwakt zijn. Voor de Haarlemsche competitie wordt ge speeld: H.I.L.O.E.D.O. b. Op verzoek van H. I. L. O. wordt deze wedstrijd op het terrein van E. D. O. gespeeld. 25 jarig jubileum 16 Augustus a.s. her denkt de heer B. A. Kohier den dag waarop hij voor 25 jaar werd aangesteld als brievenbe steller aan het postkantoor Overveen. Kohier is thans de eenige besteller, die 25 jaar lang als standplaats te Overveen werk zaam is geweest. Hij heeft zich zoowel bij zijn superieuren als bij het publiek zeer verdienste lijk en bemind gemaakt. Ongetwijfeld zal het hem op dien dag dan ook niet aan belangstel ling ontbreken. Harddraverij. Onder gunstige weersom standigheden had Donderdag alhier een groote internationale harddraverij met handicap plaats. De mooi gelegen baan in het Burge meester Rijkenspark was in goede conditie. Van de 28 ingeschreven paarden verschenen 18 aan den start. Het werd een mooie en zeer spannende strijd. De uitslag luidt als volgt: le pr. f300.benevens gouden zweep, „Mis Zelda Peter", eigenaar v. d. Oort, Haarlemmer meer, berijder eigenaar. 2e pr. f 150.„Lady Bond", eigenaar A. C. v. d. Veen, Haarlem, berijder J. van Leeuwen. 3e pr. f 50.„Don Juan", eigenaar J. Bolwijn, Groningen, berij der Bolwijn Jr. 4e pr. „Queen Ethel", eigenaar Bakker, Hilversum, "berijder J. van Leeuwen Jr. 5e pr. „Janet Harvester", eigenaar Faans, Am sterdam, berijder O. Popma. Het talrijk opgekomen publiek heeft van spannende races kunnen genieten en het be stuur kan op een goeden dag terug zien. De belangstelling was van dien aard, dat we zeer zeker het volgend jaar hier weer een dergelijken strijd zullen te zien krijgen. Het geheel werd opgeluisterd door de fanfare „Wilhelmina", die na afloop, ongeveer 6 uur, een rondgang door het dorp maakte. Bedevaart De rijwiel-bedevaartclub „St. Willibrord" uit de parochiën DriehuisSant poort en Haarlem-Noord gaat Zondag 6 Augus tus a.s. naar Heilo. Vertrek kwart over negen vanaf „Zomerlust". T'pi, U-Vyr\,r JJ j Besmettelijke ziekten In de afgeloopen week is alhier 1 geval van roodvonk gecon stateerd. Mishandeling Bij de polit'e is aangifte ge daan van mishandeling, aan de Zuidzijde van de Visschershaven alhier gepleegd. Alhier is door zekeren V. bij de politie aan- gife gedaan van mishandeling, gepleegd door een of meerdere personen in het gebouw der IJmuider Federatie. Er zou met een glazen of steenen voorwerp naar hem geworpen zijn. Ned. R. K. Volksbond. Op Zondag 6 Augus tus zal door de leden van den R. K. Volksbond, afd. Velsen, een bedevaart per rijwiel worden gehouden naar Heiloo. De leden der kringen moeten om half tien voor het Vereenigingsgebouw te Velsen-Noord present zijn. Een wielrenner ernstig aangereden Woens dagavond omstreeks acht uur kwam de heer J. Bonsing met zijn auto door den IJweg rijden. Nabij den Vijfhuizerweg kwam uit tegenover' gestelde richting een twaalftal wielrenners aanrijden. Vermoedelijk doordat hij door het losse sprit reed slipte de laatste en kwam juist te vallen tegen den auto. Zwaar gewond en hevig bloedend lag hij op den weg. Dr. Nan- ninga van Hoofddorp werd telefonisch gewaar schuwd en was spoedig aanwezig. Hij consta teerde behalve een beduidende wonde aan het hoofd, nog een ernstige ambfractuur. Nadat de ongelukkige voorloopig was verbonden, werd hij met een auto die de groep renners gevolgd was naar een ziekenhuis te Amsterdam ge bracht. De verongelukte renner heette Hoogervorst en was uit de Hoofdstad afkomstig. Naar wij vernamen treft den heer Bonsing niet de minste schuld. Strandfeest V. V. V. Het was een kleine, maar dappere groep, die des morgens na het aantreden op het terras van Groot Badhuis naar het wedstrijdterrein by het Kurhaus trok. Immers zij waren het, die vertrouwen gesteld hadden in een verandering van het weer ten goede. Want was het vooruitzicht op beter weer vaster geweest, zeker was de deelname dan ook veel grooter geworden. Met muziek voorop en onder leiding van ge'or. Martin uit Haarlem werd in vroolijken optocht door het dorp gemarcheerd. Op het terrein zelf waren spoedig nyvere handjes ijverig aan het werk. De jury had geen gemakkehjke taak. Het valt heusch niet mee om den zandberg van een kleuter van zes jaar te taxeeren, die vol trotsche fantasie aankondigt, dat hy het ca sino maakt. De heer Padt leidde als voorzitter de prys- uitdeeiing in het Kurhaus by de gasten en be zoekers in. Mevr. Van Alphen dankte namens de ouders en de kinderen, evenals de heer Padt, het bestuur van V. V. V., de gebr. Martin uit Haar lem en den heer Tuschinsky, die zoo bereid willig dezen morgen de gastheer was. Daarna werd tot de prysuitdeeling overge gaan. Eerste groep 6 tot 8 jaar. Eerste prijs Gerard Keislair, zeilschip; tweede prys Emil Stork, molen; derde prijs Frits van Gendringen, anker; andere prijs winners Paul Albers, Sally Cohensius en Arnold Diepenveen. Tweede groep 8 tot 12 jaar: Eerste prijs Jaap Broekhuijzen, papegaai; tweede prijs Wim Duinker, paard en ridder, Magda Lindner, paardekop; derde pry's Hanny Vleeschdrager, hond; Reina Pronk, zonnebloem; andere prijs- winners Lydy van den Berg, Hetty Lessage, Henk Vreeman, Wouter Eegas, Jan Kuyt, H<?ykje Kuyt en Agnes Mulder. Derde groep van 12 tot 15 jaar: Eerste prys Lucas Bolwidt,, olifant; tweede prijs Jo Brok man, wapen V.V.V., Corry Lessage, schildpad; derde prijs Willy Happij, anker; andere prys- winners Wouter Eegas, Henk Hartman, Dicky Eegas. Groepen. Eerste afdeeling: Eerste prys Mia Slieter en Jopie Kars, hond; tweede prys Jopie Velter en Karei Mustert, stoomschip; derde prys Janny de Vriend en Deyn Granaat, kasteel; vierde prijs Dicky Kinsbergen, Bern de Vries en M. de VriesKerk. Tweede groep: Eerste prys Rudi Cohen en VRAAGT PROEFEXEMPLAAR Hetty Rudelsheim, kano; tweede prijs Emmy van Orden, G. de Vries en Tops de Vries; derde prijs Elza Lindner en Nico Lindner, kruiwagen; andere prijswinners Helna Mus tert, Annie Ligthardt, Theo Diepenveen, Cor Diepenveen, Jack Thüninger, Rob van Raalte. Derde groep: Eerste prijs Cor Kerver en Nico Koekoek, kasteel; tweede prys Christ. Wagenaar en Tommy Kiyn, zeilschip; derde prijs Koos Jones en Betty Gorter, wapen V.V. V.; vierde prijs Dorina Lucassen en Elika Gorter, geloof, hoop en liefde; vijfde prys Adolf Langewis en Gerrit Stapel, schildpad. En de tractatie en Rudi Roeters brachten een aangename verrassing. Tot slot van den stranddag, door V.V.V. ge organiseerd voor de kinderen van badgasten en inwoners, had een avondfeest plaats in de concertzaal van „Groot Badhuis". De leiding berustte weer bij gebr. Martin, die er zeker in geslaagd zyn den avond voor allen genoegiyk te maken. De zaal was geheel gevuld en het was een heel aardig idee, om de jeugd zoo in het mid den te doen plaats nemen. Eerst trad op prof. Antonini, die met zijn verrassende werkstukken de kinderen liet goochelen en op een heel beschaafde en pret tige manier de aandacht van zijn vingervlug heid wist af te leiden. Maar het meeste succes oogstte prof. Anto nini toch met zyn August. De jeugd mocht later op den avond ook een aandeel nemen in de rest van de feestvreugde en telkens als een rondgang werd aangevan gen, was men al benieuwd, welke nieuwe vondst de heeren Martin nu weer toegepast hadden voor verhooging daarvan. Het orkest van den heer Van Norden uit Haarlem was hierbij een zeer belangryke steun. De heer Brokmeier sloot het eerste gedeelte van den avond met een woord van dank aan allen, die tot het slagen van dezen avond hadden medegewerkt. Besmettelijke ziekten In de afgeloopen week is alhier 1 geval van roodvonk geconsta teerd. Burgerlyke stand Geboren: Jan, zoon van Cornells Jonker en van diens echtgenoote Ja- coba Giltjes. Gehuwd: Evert Barten, oud 24 jaren en Grietje Hemmer, oud 22 jaar. Petrus Schuit, oud 34 jaar en Anna Christina Zutt, oud 23 jaar. Overleden: Jannetje Kistemaker, oud 3 we ken, dochter van Pieter Kistemaker en Antje Appel. Nicolaas Johannes de Ruiter, oud tien jaren, zoon van Jan de Ruiter en Helena Koop man. Gebouw „St. Bavo" Alberdingk Thijm, 8 uur Postpersoneel, 8 uur Schilders, 7 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg „Het Nieuwe Tooneel" „De man die niet neen" kon zeggen, kwart over 8. Schouwburg Jansweg „De Chauffeur mei- ner Frau," 8 uur. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater Bioscoopvoorstellingen en va riété, 2.30 en 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Gewone zittingen 4 en 7 uur Geel-Wit, 6 uur. Stadsschouwburg „Het Nieuwe Tooneel" „De man die niet neen kon zeggen", kwart over 8. Schouwburg Jansweg „Der Chauffeur mei- ner Frau," 8 uur. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-theater Bioscoopvoorstellingen en va riété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Kraam verzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhuis vest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 2—3 uur, St. Bavo. Smedestraat 23; Donderdag van 23 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 7—7.30 uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 78 uur Kindërhuisvest 25 rood. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 1012, 24, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. R.K. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis" Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 2—2.30 uur in de wyklokalen: Clubhuis Raad huisstraat 11; Begynhof 2; Damiatestraat 1; Leidschevaart 2. R. K. Bemiddelingsbureau Wit-Gele Kruis voor Kraamhulp, gevestigd Jansstraat 101, BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN, aangekomen 2 Aug.: Agfememnon, s., Middl. Zee; Berent, m.s., Teignmouth; Marie FerdonWand, s„ Bilbao (voor Velsen); Dagny, s„ Otterbaeken (voor Velsen); Astarte, s„ Bre men; Scotia, s., Gdynia. 3 Aug.: Clara Crammerstorf, m.s., Fowey; Gateshead ,s., Newcastle; Standard, s., Herno- sand. 3 Aug.: VliBestrPoom, s„ Leith; Alt, s., Goole. 3 Aug.: Vechtstroom, s„ Hull; Gondul, s., Lon den; Hontestroom, s., idem; Roek, s., idem, Wa terland, s„ Hamburg. Vertrokken 2 Aug.: Rhein, s., Hamburg. 3 Aug.: Vblendam, s„ Leith; Maasland,- s., Hamburg; Heemskerk, oorlogsschip, Noordzee. 3 Aug.: Yildum, s., Rotterdam; Maoasstroom, s., Bristol Triton ,s., Middl. Zee via Rotter dam; Merope, s., idem. AMSTERDAM, aangekomen 2 Aug.: BPert, Fa- wey, klei, Rietlanden, Holl. Stoomboot Mij.; Aga memnon, Middl, Zee, stukgoed, Surinamekade, Verg. Cargadoorskantoor. HOLLAND—AMERIKA-LIJN VOLENDAM, toeristenvaart, 3 Aug. van IJmuiden naar Leith. BEEMSTERDIJK, Rotterdam naar New-York, pass. 2 Aug. Dover. Nadat de kweekers in de groote tuinbouw centra de met zorg en moeite geteelde produc ten in groote hoeveelheden ter vernietiging naar de vuilnisbelt hebben gebracht, omdat de versche groenten den minimumprys niet konden opbrengen, gaan in deze dagen ook de bloem bollenkweekers den zelfden weg en brengen hun producten, resultaten van zorgvuldige cul tuur, naar de plaatsen, welke voor afval en vuil gereserveerd zyn. Wat men voor eenige jaren als iets ongeloo- feiyks zou hebben beschouwd, wordt thans, onder den drang der omstandigheden op groote schaal toegepast. Duizenden hectoliters goede bloembollen.gaan naar de vuilnisbelten. In nor male jaren beteekenen deze hoeveelheden kapi talen en vele kweekers hebben ook aanzieniyke bedragen gestoken in de producten, welke zy thans naar de belt moeten brengen en waar zy geen cent voor ontvangen. Het valt hun niet gemakkeiyk. En wij kun nen ons dat levendig indenken. Natuurlyk valt er niet aan te ontkomen, want de markt is ge weldig overvoerd en pryzen kunnen er dienten gevolge niet gemaakt worden. De uitvoer wordt steeds moeiiyker, terwyi ook de binnenland- sche vraag niet voldoende is om een eenigszins beduidenden afzet mogeiyk te maken, zoodat tenslotte deze regeeringsmaatregel gekomen is, waarmede men aan de moeiiykheden, waarin het bedrijf verkeert, wil tegemoet komen. Maar dat neemt niet weg, dat dit werk ieder tegen de borst stuit. Er staan groote belangen op het spel. Goed, maar voor een rasecht vak man, die met liefhebberij en toewyding zijn „bollenkraam" heeft gecultiveerd is het toch wel hard, wanneer hy gedwongen wordt een deel daarvan zonder meer aan de vernietiging prys te geven. Daarby komt dan nog het rooien en het ver voer. Er zyn kweekers, zoo vernamen wy, die eenvoudig zeggen: mijn bollen staan er; wan neer je ze hebben wilt. haal ze dan maar weg. Anderen laten ze eenvoudig in den grond zit ten. Maar dan komt straks de moeilykheid met de teeltvergunning. Deze toch wordt bepaald naar het kwantum bollen, dat ingeleverd is en dit kwantum is weer berekend naar het aantal roeden, dat beteeld werd. Voor wat betreft de hyacinthen, moesten van iedere honderd roe 12 manden ter vernietiging worden afgeleverd, hetgeen geschiedde onder toezicht van plaatselijke commissies, samenge steld door de vereeniging „De Hyacinth". In de „Zuid" zyn enorme hoeveelheden van deze bol len vernietigd. Te Heemstede, Hillegom en Lisse zijn op de vuilnisbelten groote kuilen gemaakt, waarin de bollen worden gestort, om vervolgens met zand te worden toegedekt. Er zijn natuur lijk maatregelen getroffen oir) diefstal te voor komen. Maar ook in de „Noord", waar de cultuur- omvang niet zóó groot is, zyn flinke kwantums hyacinthen vernietigd en wel te Limmen, waar de kweekers uit de omgeving hun bollen heb ben heengebracht. Nu van dit jaar het teveel van hyacinthen „van de baan is", volgen de narcissen en straks ook de tulpen. Van de narcissen moet in de Noord 12 K.G. per roede worden ingeleverd, ter- wyl van de tulpen, welke later komen, 434 K.G. per roede moet worden afgestaan. Voor het district Beverwyk. Heemskerk, Wijk aan Zee en Duin en Assendelft is men vandaag met de inlevering begonnen. De vernietiging heeft plaats op de vuilnisbelt van Heemskerk, achter het slot Assumbrug, waar men tevens de gelegenheid te baat neemt om een sloot met de bloembollen te dempen. Hoewel het moeilyk te zeggen valt, welke kwantum in totaal zal wor den afgeleverd, kan toch van het bovengenoem de distriót de hoeveelheid wel op 40 wagons worden geschat, d.l. ongeveer 40.000 K.G. Men kan zich voorstellen, wat dit beteekent voor hen, die zich moeite en arbeid hebben ge troost om een goed product te verkrygen. Voor kleine kweekers is het een hard gelag, maar voor de grooteren beteekent het eveneens zeer veel, wanneer men nagaat, welke oppervlakte land, dikwyls duur gekocht, zij onbeteeid moe ten laten, als gevolg van de beperkte teeltver gunning, welke straks zal worden gegeven. Bo vendien moeten allen nog een gedeelte lever baar goed reserveeren. waarvan men slechts hoopt, dat er iets voor vergoed zal worden. KON. HOLL. LLOYD SALLAND, 2 Aug. n.m. 11 uur van Amsterdam te Hamburg. WATERLAND, 3 Aug. n.m. 5 uur van Hamburg te IJmuiden verwaebt. MAASLAND 3 Aug. van Amst. naar Hamburg. ZAANLAND, uitreis, 2 Aug. 12 uur des mid dags van Las Palmas. ORANIA, thuisreis, 2 Aug. n.m. 10 uur van Corunna. HOLLAND—W.-AFRIKA LIJN. DELFLAND, 2 Aug. van Havre n. R'dam. NIJKERK, nitrels, was 1 Aug. 11 u. n.m. 165 mijlen Z.Z.W. van Lands End. KLIPFONTEEIN, 2 Aug. van R'dam te Hamburg JAVA—NEW-YORK LIJN. SIMALOER 2 Aug. van Java te New-York. BLITAR, Norfolk n. Kaapstad, pass. 2 Aug. St. Helena. ROTT. LLOYD. SITOESONDO, uitreis, 2 Aug. n.m. 9 uur van Suez. KOTA GEDEH 3 Aug. van Batavia te Soerabaya HALCYON LIJN. STAD HAARLEM, 3 Aug. van Almeria te Vlaar- dingen. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. GAASTERKERK, uitreis, 3 Aug. te Antwerpen. ALK AID. Rotterdam, 3 Aug. Het bij Kaa-i Orlov aan den grond gevaren s.s. „Alkaid" is nog niet vlot. Het schip ligt bij laag water voor drie kwart droog op rotsigen bodem. Verschillende tanks zijn lek, terwijl verscheidene platen ter hoogte van de machinekamer verbogen zyn. RECHERCHE. Papeete, 2 Aug. De brand aan boord van het Fransche s.s. „Recherche" is ge- bluscht. De bekomen schade Is slechts van wei nig beteekenis en het schip zou hedenoohtend van Taiohae vertrekken. (Afdeeling Handelsinformaties) Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. Surséance van betaling verzocht: Door de N. V. „Deniko", gevestigd te Am sterdam en aldaar kantoorhoudende aan de Prinsengracht 326, Bewindvoerderipr. A. J. Herzberg, te Amsterdam. Sarphatistraat 20. Ver hoor: Donderdag 28 September 1933 des v.m. 10 uur, in de Raadkamer van, de Eerste Kamer in het Paleis van Justitie aan de Prinsengracht,au- te Amsterdam. Failliet verklaard 2 Aug.: M. Jacobs, Amsterdam, Nassaukade 166. HAARLEM, 3 Aug.Groentenmarkt. Tuinboo- nen 0.02O.06, Heerenboonen 0.080.18, Sny- boonen 0.100.20, Peulen 0.100.16, Tomaten 0.080.18, Doperwten 0.070.16, per K.G. Bloem kool 0.060.15, Komkommer 0.03—0.07 per stuk. Peterselie 0.040.06, Selclerii 0.040.08, Rabar ber 0.030.07, Wortelen 0.070.12 per hos. Sla 0.802.60 per 100 krop. Andyvie 0.802.00 per 100 struik. HOOFDDORP, 3 Aug. Granen en Zaden. Rogge 44.50, Ch. gerst 4.254.75, wintergerst 3.754.25, haver 4.505, dulveboonen 911, naardeboonen 66.50, nieuwe groene erwten 9 9.30. kanariezaad 5.506, karwijzaad 2627.50, koolzaad 12.5013. Alles per 100 Kg. DONDERDAG, 3 Aug. Vorigs Koersen Heden Londen 8.20 8.2014 Berltin 59.03 59.05 Parys I. 9-7054 9.70)4 Brussel 34.58 34.57)4 Zwitserland 47.9254 47.90 Weenen Kopenhagen 36.65 36.15 Stockholm 42.35 42.50 Oslo 41.25 41.?5 New York (cable) >-79 1.82 Rome 13-05 13.00 Praag 7.35 7.35 Madrid 20-75 20.75 Staatsleeningen 5 Ntderland 1919 4V2 Nederland 1916 4V2 Nederland 1917 4 Nederland 1931 5 Nederland 1932 4</2 N. Xnd. 1926 AB 5V3 Youngleen. 1930 Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-MiJ. Industrieën Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkei's Pat. Nieuwe Philips Küch Accoustiek Ned. Ford Industr. Buitenland Bethlehem Steel U S. Steel U. S. Leather Intern. Nickel Stand Brands Mtinbouw Boeton Milnbouw Alg. Exploratie Redjang Lebong Petroleum Gaboes Perlak Peudawa Vorige koersen Heden 10054 10054 101 101% 10154 1015C» 98% 98% 101 li» 101% 89% 89 3954 395» 72 71 65 6154 64 6354 9354 9354 66 6o 2854 2854 1954 1954 174% lÏD lijf» i% 139 140 12% 28% 28% 38% 385» 954 9 54 13 13 2054 1954 1254 13 126 12554 1055» 1C3 14 13 17154 17154 554 5 1054 9% 654 Vorige koersen Heder Rubber A'dam Rubber 10254 Bandar 82 Dell Batavia Rubber 47 Serbadjadi 35 Silau 32 V. I. G. O. 42 Aiued Intercontin. Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan 32 Holl. Amerika Lyn 18 Dito Gem. Elgend17 Kon. Ned. Stocmb14)4 Scheepvaart-Unie 605» Suiker H. V. A221)4 Jav. Cultuur 135 N. 1. S. U. 90 Poerworedjo 654 Vorstenlanden 46 Aations idem 28 50 Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah 140 HO 26 14754 Spoorwegen Union Pacific 8354 Wabasb 354 Erie 16)4 Kansas City South 14 South Railw«X Chic. Milw6'5u Maxwell L. Gr. 20 102 83 48 35 31 53 42 2 H 33 17 17 13)4 60 y, 221 132 90 554 45)4 29.00 141 140 26 H 146 82)4 354 1554 14 1854 654 20

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2