STADSNIEUWS Aspibin Haarlem, 7 Aug. BEURS VAN AMSTERDAM NAAR DE STRATOSFEER Wisselkoersen MAANDAG 7 AUGUSTUS Ook wetenschappelijke observaties AGENDA MAANDAG 7 AUGUSTUS 1933 Z. H. EXC. MGR AENGENENT Bij een eerste H. Mis van zijn neef HET DRUKKE ZANDVOORT Een derde recoddag op Zondag OPENING ZOMERKAMP Der Bavo-knapen EERSTE PLECHTIGE H. MIS In de Kleverparkkerk WERKLOOSHEID groote^we 2: CONSTANTE KWALITEIT? dat zijn de voortreffelijke eigenschappen van W oningvoorraad Een tocht die niet doorging Stijgende werkgelegenheid ROY FOX BAND Personalia Settle wil het hoogterecord van professor Piccard verbeteren Noodlanding na twintig minuten Examens handenarbeid Hoofdakte-examen GRAAL-AGENDA Nieuws voor de week van 512 Augustus IR. G. FRIEDHOF Koninklijke onderscheiding MIDDELB. MEISJESSCHOOL Voordracht nieuwe directrice NA DE LOONKORTING Nieuwe maatregel Gem. Bureau voor Beroepskeuze SS* 2 oh B cé o O 5?" g* DEFILé LANGS DEN BISSCHOP MORGENAVOND 463e STAATSLOTERIJ 8 Augustus AANBESTEDING BURGERLIJKE STAND VERKEERSONGEVALLEN Te Heemstede EEN STAD VAN 18 VIERK. METER Waar voertuigen geen verkeers ongevallen maken e 221 Z. H. Exc. Mgr. Aengenent is Zondag tegen woordig geweest bij de eerste plechtige H. Mis, welke zijn neef pater G. Aengenent, regulier kanunnik van het H. Kruis in de parochiekerk van den H. Augustinus te Buitenveldert op droeg. Om half elf werd Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, oom van den neomist, door een zevental koorknapen en drie geestelijken m albe, welke bij 't H. Misoffer assisteerden, vanaf 't kerkportaal naar 't priesterkoor geleid, waar Mgr. plaats nam by 't H. Hart-altaar. Daarna ving de Eerste Plechtige H. Mis van den neomist aan, met assistentie van deken C. Boekhorst als presbyter assistens en de weleerw. heeren kapelaan Hendriks van de Vredeskerk te Amsterdam, neef van den neomist en C. Ouwen- dijk van deze parochie. De ouders en familie leden van den eerw. pater hadden op stoelen bij de Communiebank plaats genomen. De feest predikatie werd gehouden door kapelaan Hen driks, die als tekst had gekozen: ,,Groot en ver heven is het ambt van den priester, en groot zijne waardigheid, aan wien het gegeven is, wat aan de Engelen niet is vergund." De gewijde spr. schetste de groote waardigheid van den priester en noemde hem een anderen Christus, door hem te vergelijken met de Apostelen aan het Laatste Avondmaal en met Magdalena aan wie Clrristus Tiaar zonden vergaf. Daarom ver maande de eerw. spreker de geloovigen om den priester te eeren en ook als mensch krachtdadig ter zijde te staan. Hij prees den neomist ge lukkig, daar deze op dezen gedenkwaardigen dag, de gedaanteverandering des Heeren, het geluk mocht smaken zijner eerste plechtige H. Mis en legde hem de woorden van St. Petrus in den mond: „Heer, laat dit zoo blijven. Laat ons drie tenten bouwen." Ook Z. H. Exc. Mgr. Aen genent feliciteerde de gewijde spreker niet alleen, omdat hij als bisschop overvloeide van geluk met een nieuwen strijder voor Gods Kerk, maar ook daar Mgr. door banden des bloeds met dezen neomist verbonden was. Nadat nog de ouders en familieleden van harte waren gelukgewenscht, vervolgde de eerw. feesteling de H. Mis, terwijl 't zangkoor onder leiding van den directeur W. P. J. Berkels op zeer verdienstelijke wijze de liturgische gezan gen en de vierstemmige Mis van G. Lotti met een Ave Maria van Goller en na de H. Mis de prachtige Priestercantate van v. Schaik uit voerde. Des namiddags werd de receptie op de pastorie tamelijk druk bezocht. Om half 4 ce lebreerde de neomist een plechtig Lof, met as sistentie van kap. Hendriksen, kap. Ouwendijk, resp. als diaken en subdiaken, terwijl we weder om in het priesterkoor Mgr. Aengenent en Deken Boekhorst opmerkten. De gezangen wer den meerstemmig op zeer verdienstelijke wijze door het kerkkoor uitgevoerd. Met een vierstem mig Te Deum, Tantum Ergo en Priestercantate werden de kerkelijke plechtigheden gesloten. Des avonds werd een feestmaaltijd aangebo den in het Bisschoppelijk Paleis te Haarlem. Dat Zandvoort bijna alleen'èn uitsluitend be hoefte hééft aan zomerweer, heeft de Zondag van gisteren op overtuigende wijze bewezen. 's Morgens vroeg, nog voor de eerste zonne stralen geheel en al den ochtendnevel hadden verjaagd, kwamen de eerste trekkers reeds. Of liever, laten we maar zeggen, begon de stroom van vreemdelingen bezoekers in het klein. Maar een stroom was het reeds, want het was een onophoudelijk komen en komen en nog eens komen. Prettig in het morgenuur dat blij opklin kend geluid van deze bezoekers, die zich ver heugen in het vooruitzicht van hun Zandvoort- schen dag. Dat bewijst ons, dat de Haarlemmers, de Am sterdammers los zijn. Dat daar de plannen ver- gevoerd worden, die men, vertrouwende op het mooie weer, dagen te voren reeds gemaakt heeft. De tram nam reeds vroeg in den morgen deel aan het massa-vervoer. En de eerste treinslier- ten bracht een aantal bezoekers als het inwo nersaantal van een klein dorp. Zoo groeide door gestadigen toevoer het aan tal vreemdelingen aan tot een aantal, dat zeker nog nooit zoo groot is geweest. Bij duizenden en duizenden heeft men genoten van dezen bijzon der mooien zomerdag aan het Zandvoortsche strand. Want het buitengewoon gelukk ge weer maakte, dat alles zich naar het strand spoed de. Waar al die fietsen, die auto's, die menschen geborgen zijn, het is niet te raden. Wagens uit aile deelen van het land. Dat de autobus een belangrijk verkeersmiddel is ge worden, bleek duidelijk. Vooral werden op de zen Zondag wagens gezien uit het Geldersche, maar ook zagen we er uit Breda, Tilburg en zelfs Roermond. De Amsterdammers hebben hun uitgaansdag ook gemoderniseerd. De Janplezier is vervangen door de autobus, maar de harmonica en de goe de feeststemming is bij hen echt ouderwetsch gebleven. Bijzonder trok de aandacht een buurtvereeni- ging uit Arnhem, die met een tiental autobus sen was gekomen. Dat van uit Arnhem Zandvoort zoo de be langstelling trekt is een goed teeken voor het vreemdelingenverkeer. Hoe Zandvoort dien menschenstroom, dien oceaan van menschen, een plaats kan geven, moet ieder wel verwonderen. Maar als men 's middags langs den boule vard wandelde, dan kreeg men er het antwoord wel op. De zee was het toevluchtsoord. Het was hoog water. De geheele menschen- massa was op de daar smallen zandstrook bij- eengedrongen, maar dichter nog dan aan het strand bijna was de massa, die zich in zee be vond. Zoo ver als men de kust van Noord naar Zuid kon afzien, was het een zwarte massa van hoof den, die aan lichamen behoorden, door het zilte nat afgekoeld. Er krijgen nog al veel personen een proces verbaal wegens overtreding van de bepaling, die gemaakt is voor het onvoldoende gekleed zijn in badpak. Men zag gisteren in auto's en per flets bad pakken demonstreeren door hen, die voor hun bmnenlandschen tocht toch heusch wel even anders gekleed hadden kunnen zijn. Hoe geschikt ook het badpak aan het strand of in het zonnebad, als wandelcostuum of fietspak is het toch zeker niet bedoeld en zeker ook niet gewild door een heel groot deel van het publiek. We weten dan ook, dat verschillende autori teiten een persoonlijk onderzoek hebben inge steld, hoe de toestand was aan het strand, het vr ;e strand en op het terrein van het Zuider- ba 1 onderheden vroegen met verder onze aan- da Ongelukken werden gelukkig niet ver- me. Inkele kleine ongelukken in zee, die een goec afloop hadden, enkele kleine verkeers- ongx ;n, maar overigens heeft geen enkele wani k het zomerfeest van die tien en tien duizei n verstoord. Door extra treinen en een doorloopenden dienst had het aanvoeren regelmatig plaats, zoodat de slotsom van onze beschouwing op de late avondwandeling deze was: Zandvoort heeft een echten, fijnen hoogtijdag gehad, waarvan duizenden heerlijk hebben genoten. Zondagmiddag om half vijf had te Bentveld de opening plaats van het1 bekende kamp der Bavoknapen „De Emmehut". De ingang aan den weg is een vernuftig samengestelde draaiboom. Als men langs dezen ingang het pad opgaat, komt men eerst bij het kampkruis, bestaande uit een paar over el kaar gebonden jonge boompjes, omhangen met een grooten Lourdes-rozenkrans, waarvoor iedere Bavoknaap behoort te salueeren. Verder opgaande komt men aan het ideaal gelegen speelveld tusschen de beboschte duinen, waar zoowel slingerbal als voetbal kan worden be oefend en waarvan dan ook ondanks de warmte! een dankbaar gebruik wordt ge maakt. Links daarvan, op een open ruimte tusschen de boomen, is het tentenkamp, be staande uit drie groote tenten aan de eene zijde en aan de andere zijde de keukentent met daartusschen een groep vlaggen met de standaardvlag in het midden. Het geheel geeft den indruk van een uitstekend ingericht kamp, waar men dan ook ongetwijfeld in staat is er zijn vacantiedagen op echt origineele wijze door te brengen. Kapelaan J. v. d. Oudenhoven opende het kamp met den gebruikelijken groet en sprak den wensch uit, dat de Bavoknapen ook dit jaar de gezellige vroolijke sfeer in het kamp zullen bewaren. Hij spoorde hen aan elkan ders lasten met vroolijke opgewektheid te dra gen, om aldus den vacantietijd in de Emmehut zoo aangenaam mogelijk door te brengen. Hierna gaf spr. eenige regels, welke in het kamp door iedereen in acht moeten worden genomen en welke voor de goede orde in een zoo uitgestrekt kamp noodzakelijk zijn, waarna de hoofdleider, de heer J. Boon, de vlag ten top heesch. Dit laatste gepaard gaande met hoorngeschal en trommelgeroffel. Hierna waren diverse spelen aan de beurt, whama des avonds een kampvuur dezen schoo- nen dag zou besluiten. De Kleverparkparcchie is wel bevoorrecht, Nauwelijks veertien dagen geleden droeg een harer zonen, de weleerw. pater De Heij S.C.J. (Door een drukfout was abusievelijk in ons verslag Verhey vermeldt) zijn eerste plechtige H. Mis in de parochiekerk op en Zondagmorgen reeds had weer daarin een dergelijke feestelijke gebeurtenis, plaats. De neomist, de weleerw. heer J. G. J. A. von Morgen, werd bij zijn eerste H. Misoffer aan het altaar geassisteerd door den Zeereerw. heer C. v. d. Valk, O.F.M., pastoor der parochie als presbyter-assistens, den weleerw. pater J. Dek kers O.F.M., kapelaan der parochie, als diaken en door prof. C. Donsen, professor aan het groot seminarie te Soissons (Frankrijk) als sub diaken. De predikatie werd gehouden door pastoor v. d. Valk O.TM.., die op treffende wijze tot uiting bracht de groote vreugde, welke allen bij een feestelijke plechtigheid als deze gevoelen. Uitgaande van de Paasch-Graduale„Dit is den dag dien de Heer heeft gemaakt, laten wij daarop jubelen en ons verblijden," paste de ge wijde redenaar deze woorden achtereenvolgens toe op de plechtigheid, op den neomist zelf, die thans het ideaal verwezenlijkt ziet, waarvoor hij van zijn jeugd af gewerkt en gestreden heeft, op de ouders en familie, voor wie deze dag een van de gelukkigste dagen van hun leven is, en tenslotte op allen, want elke eerste H. Mis, zoo zeide spr. doet weer zoo levendig voor oogen 6tellen de hooge waardigheid van het priester schap. In groote lijnen schetste spr. de priesterlijke waardigheid. De priester is zoo zeide hij, de grootste helper en trouwste vriend van allen. Spr. zette uiteen hoe de priester allen bijstaat in de verschillende phasen van het leven, zooals Doopsel, huwelijk en' sterven en wekte allen op den priester te eeren, diens fouten, welke ook de priester als zwak mensch bezit met den mantel der liefde te bedekken. Toon den pries ter uw dankbaarheid, zoo zeide spr., door de priesterroepingen te steunen, door gebed en steun, door de ontplooiing van een krachtige missieactie. Op gevoelvolle wijze sprak spr. den neomist toe wien hij wees op de schoone taak, welke hem wacht, nJ. zielen voor God te winnen en te behouden. Wij willen God vragen, zoo eindigde de ge wijde redenaar tenslotte, dat de pas gewijde priester steeds de waardigheid van het priester schap zal hooghouden en bewaren, dat hij na een lang en vruchtbaar priesterleven eenmaal in eeuwigheid gekroond zal worden Op het hoogaltaar had o.a. plaats genomen Mr. E. v. d. Helm O.F.M., rector van het R. K. Gymnasium te Venraay. Op voortreffelijke wijze ans compliment! voerde het heeren- en knapenkoor der kerk, onder leiding van haar energieken directeur, den heer P. Broersen, de „Missa melodica in onore di S. Margherita V.M." van P. A. Yon even als vorige maal uit, daarbij op het orgel be geleid door den componist Olivier Koop. Onder de H. Mis zong de heer Luc. Louman het „Jesu Dulcis" van J. Nieland. Voor en na de H. Mis werden resp. het „Veni Creator" van Jap .de Jong en de Priestercantate van P. J. J. Vranken uitgevoerd. Ten huize, Kempstraat 29 rd., hield de neo mist des middags een druk bezochte receptie, waarna hij des avonds een plechtig Lof cele breerde met assistentie van den weleerw. pater Dekker O .P.m. als diaken, prof. C. Dousen als sub-diaken en den Zeereerw. heer pastoor C. v. d. Valk O.F.M. als ceermoniarius. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes ven 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 eis. Juni 1932160 arbeiders. De vermeerdering bedraagt dus maar even 256 arbeiders! bij een tijdelijke werkgelegenheid door of voor rekening van de gemeente geboden. De aannemers in onze stad hebben het dit jaar heel wat drukker gekregen dan vorig jaar. Het totaal der bouwsommen in Juni 1933 van de werken waarvoor bouwvergunning werd ver leend, bedroeg ƒ657.730.tegenƒ232.125. in Juni 1932 en ƒ330.035.— in Mei 1933! Vergunning werd in Juni 1933 verleend voor den nieuwbouw en verbouw van totaal 215 wo ningen..,. totaal 45 woningen in Juni 1932(!) en 97 woningen in Mei 1933. Voor den nieuw- of verbouw van 10 andere perceelen werd in Juni 1933 eveneens vergun ning verleend tegen 14 in Juni 1932. Totaal dus 225 perceelen in Juni 1933 tegen 106 in Mei 1933 en.... 59 in Mei 1932. De woningvoorraad is niet sterk toegenomen. In Juni 1933 waren er 33.014 woningen tegen 32.479 in Juni 1932. Alleen in den huurprijs van 275 tot 350, van ƒ350 tot ƒ450 en van ƒ450 tot 600 nam de voorraad eenigszins belangrijk toe: resp. met 113, 165 en 311 woningen. In de andere huurklasse bedraagt de vermeerdering ongeveer 50 of minder perceelen. Het aantal onbewoonbaar verklaarde wonin gen nam echter wel verhoudingsgewijs sterk toe: 60 in Juni 1933 tegen 29 in Juni 1932. Het was bekend dat naar aanleiding van de relletjes, die te Zandvoort plaats hebben ge had, Zaterdag een groote propaganda colpor- tage-tocht gehouden zou worden, geleid door Haarlem en Amsterdam. Gelukkig is deze tocht niet doorgegaan. Min der prettige toestanden, die den naam van het baddorp niet verhoogen, zouden er beslist het gevolg #van zijn geweest. P ir de Fascisten werd wel gecolporteerd, maa. niet in uniform. Alles bleef nu rustig en kalm. Volgens de statistische gegevens omtrent de gemeente Haarlem bedroeg het aantal aanbie dingen van werkzoekenden bi) de gemeentelijke arbeidsbeurs in Juni 1933: 1935. In Juni 1932 bedroeg dit aantal 1599. Het aantal aanvragen van werkgevers was in beide maanden resp. 556 en 314; het aantal plaatsingen: 399 en 231. Van 15 Mei tot 11 Juni jl. werd aan valide werkloozen totaal een bedrag uitgekeerd van 171.902.67 voor gemiddeld 3739 werkloozen per week Van 17 April tot 14 Mei j.l. werd uitgekeerd 183.276.25 voor gemiddeld 3971 werkloozen per week, zoodat er dus 240 werkloozen gemid deld minder zijn, maar500 méér dan ver leden jaar, want van 15 Mei tot 11 Jhü 1932 waren er gemiddeld 3244 werkloozen, waarvoor totaal 154.134.09 werd uitgekeerd. De werkgelegenheid is in Haarlem ten op zichte van verleden jaar sterk gestegen. Op 30 Juni 1933 waren 441 arbeiders te werk gesteld Op 31 Mei j.l. was dit aantal 416 en op 30 Ondanks de tropische hitte was de groote Gemeentelijke Concertzaal zeer goed bezet. Maar het was dan ook voor Jazz-enthousias- ten iets bijzonders, voor menigeen wellicht iets heel bijzonders! Roy Fox, de componist van „Oh Mo'nah!" en van zooveel andere Schlagers, kwam met zijn Band. De Band, reeds tallooze malen door middel van de radio beluisterd, bewonderd, misschien wel verafgod. De Band, die wed ijvert inzake de beste dansplaten. De Band maar gaat het wel om de Band zelf, is het niet op de eerste plaats de leider, dien men wil zien? We lezen o. a. in het programma-gramofoon- revue, dat het groote aantel aanbidders en aanbidsters, stellig voor een groot deel het ge volg is van Roy's charmante en distingueerde voorkomen. „W^nt een persoonlijkheid is hij >n„ eiken vezel van zijn verschijning en wat zijn uiterlijk betreft, is hij de meest volmaakte gentleman, die door Londens straten wan delt...." We weten niet wat we hiervan moeten ge- looven, want in genoemde Revue staat ook nog „Fox' nieuwe band doet niet onder voor zijn vroeger ensemble" 'en voor eenige maanden heette het in een bespreking van nieuwe Fox platen, dat zijn nieuwe Band nog niet was ingespeeld Doch de bezoekers hebben toch wel een gentleman gezien. De gentleman-Fox (en niet de dirigent-Fox) betrad het podium. Van dirigeeren was eigenlijk geen sprake, al leen maakte hij was losse polsbewegingen, ver der wandelde hij op en neer en kondigde de nummers uit een repertoire van 118 aan (laatst genoemde bezigheid werd improviseerende be geleid door den bespeler van het celesta). En verder was er veel, wat men van een di- rigent-gentleman kan en mag verwachten. Het geheele gezelschap zag er keurig uit, was prachtig opgesteld, bestond uit allereerste krachten (elke groep was fameus bezet: trom bones, trompetten, saxophoons en guitaars) en voor de entourage was zorg gedragen (schijn werpers, microfoons voor de geluidsversterkers, enz.) Onverdeeld hebben we dan ook genoten, doch alleen van een zeker soort muziek. We bedoelen, die eenvoudige liedjes, van dat neger-genre, die ter afwisseling der dans- en andere muziek, op ernstige wijze werden gespeeld en gezongen. Hier kon men vooral genieten van prachtvol, betoo- verend spel, bijzonder van dat der trompettis ten en trombonisten, en menigmaal ontroerde de zang, zooals bij „My love song" met gui- taarspel en „Stormy Weather". Wat ons minder beviel waren de gestes, ca priolen e. d., die veelal bij de andere muziek werden gemaakt. Die waren dikwijls verre van geestig en fijn, doch meestal doodgewoon, ta melijk plat, café-chantant-achtig. Ook de pa rodie (bijna het geheele gezelschap gecostu- meerd) viel buiten het kader van een eerste- klas-jazz-orkest. Dat hadden we niet van Fox- verwacht. Toch schijnt dit gedoe bjj een zeker deel van het publiek in den smaak te vallen „Minnie the moocher", waarbij het uiterst gek toeging, behaalde althans enorm succes. Wat het gehalte der muziek aangaat, Wij stellen die meer gedragen muziek, al is ze soms wel wat week en sentimenteel, boven al de andere. Ook de bewerking en de instrumenta tie is bij eerstgenoemde veel oorspronkelijker en aantrekkelijker. Bovendien wordt bij de dansmuziek aan de blaasinstrumenten veelal een klank ontlokt, die niet fraai is. Maar dat schijnt bij jazz, of zooals men het tegenwoordig zegt, „toegepaste" jazz onvermijdelijk te zijn. Of misschien beter gezegd: b jazz mag of moet alles, tot zielfs de bezetting van 9 mandharmo- nica's Jazz! Het optreden van Roy Fox heeft aan getoond, dat de belangstelling voor dit genre ■tiet daalt, dank zij vooral het voortdurend op de markt brengen van nieuwe nummers. Dit laatste is een allereerste levenseisch voor de Jazz, want de beste Schlager is zelfs niet blij vend. Dat ondervond men aan het slot van den avond, toen het „Oh, Monah!" voortreffelijk gespeeld en echt-lijzig gezongen werd. Wat deed dat eenmaal zoo gewild nummer verouderd, verbleekt, droog en utloos aan! Het miste dan -ok alle uitwerking. O. K. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het nij verheidsexamen N. IV, de heer J. Hubregtsen e iJrtfüiden. i Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het exa- CHICAGO, 5 Aug. (V.D.) Kapitein Settle heeft medegedeeld, dat hy niet voor twee uur in den ochtend (8.20 uur Amst. Zomertyd) zal starten voor zün vlucht naar de stratosfeer. De weerberichten melden een gebied van hoogen druk boven de straten Wisconsin, Iowa, Illinois en omgeving. De luchtvaartautor.teiten hebben zorg gedragen dat de plaats, waar Settle zal opstygen, niet bevlogen wordt door vliegtuigen. Momenteel wordt de ballon gevuld met chemisch gezuiverd waterstofgas, waarvoor 750 stalencylinders noodig zijn. De doorsnee van den ballon bedraagt 35 M. De wanden van den gondel, die 160 K.G. weegt, zyn slechts 3X m.M. dik. Settle hoopt binnen een omtrek van 500 Myl van Chicago te landen. De luchtdichte gondel van den sneeuwwitten ballon heeft een doorsnede van 7 M. en bestaat uit een magnesium-legeering. Settle is voorne mens verscheidene uren in de stratosfeer te biyven en het dalen gedurende dezen tyd te voorkomen door verschillende instrumenten met parachutes naar beneden te werpen Een groote menschenmenigte vertoeft in af wachting van de opstyging in de omgeving van het stadion Soldiesfield. CHICAGO, 5 Aug. (V.D.) Kapitein Settle is te 3.05 uur plaatselijke tyd (9.25 uur Amsr. Zomertyd) met zyn ballon opgestegen voor zijn onderzoekingstocht naar de stratosfeer. CHICAGO, 5 Aug. (V. D.) De ballon, waar mee kapitein Settle te 3.05 uur opsteeg voor zijn vlucht naar de stratosfeer bereikte slechts een hoogte van 250 M. Toen dreeef hij af en moest na ruim twintig minuten een nood landing maken op het spoorwegetablissement van Burlington. Settle, die ongedeerd bleef, wijdt de mislukking van den start aan een lek in het omhulsel van den ballon. Hij wil de ave rij zoo spoedig mogeiyk herstellen en dan ter stond weer opstygen. men boekhouden M. O. de heer J. A. Luijten, te Haarlem. Te Utrecht zijn geslaagd voor het examen Fransch L. O. de dames H. C. de Langen te Haarlem en J. F. Langeveld te Heemstede. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen fraaie handwerken: mej. J. Homburg te Haar lem. Te Nymegen zyn geslaagd voor het examen coupeuse de dames M. Broeders, A. en H. van Bohemen, H. J. van Holst, allen te Noordwyk. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het exa men handenarbeid mej. N. de Haas, te Noord- wyk-Binnen. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen „kerkelyk orgelspel" de dames C. A. Hulshoff alhier en H. M. F. Philippus te Overveen. HAARLEM, 4 en 5 Augustus. Geëxami neerd 14 vrl. cand. Geslaagd de dames: C. J. Spruit, Beverwük; M. F. Vonk, Kromme nie; J. Houtman, Zaandam; E. C. Verstoep, Amsterdam; M. K. Rechtien, Wijk aan Zee; G. M. de Langen, Hilversum en J. M. A. Zur- lohe, Beverwijk. HAARLEM, 5 Augustus. Geëxamineerd 3 vrou- weiyke en 5 mannelijke candidaten. Geslaagd: mej. M. B. de Jong, Aerdenhout en de heeren: J. van der Molen en J. Muller, beiden Alkmaar; B. G. Leisink en Chr. van Doesburg, beiden uithoorn. Nieuws voor de week van 5 tot 12 Aug. Dinsdag 8 Augustus: Défilé voor Zijne Hoogeerw. Exc. J. D. J. Aengenent. Alle Graal- leden worden in keurig en volledig uniform dien avond om half zeven in het clubhuis Emma- straat 24, verwacht. Bij de officieele opening Zaterdagmiddag van het nieuwe raadhuis van Enschede is de bou- vter, onze stadgenoot ir. G. Friedhof benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Ter voorziening in de vacature van directrice der Middelbare School voor Meisjes met 5-ja- rigen cursus, welke 1 Januari 1934 zal ontstaan door het eervol ontslag, verlend aan mej. J. Berdenis van Berlekom, is de volgende voor dracht door B. en W. opgemaakt: 1. mej. dr. A. C. M. Burger, Groningen; 2. mej. H. van Bijlert, Nijmegen. B. en W. stellen voor, te rekenen van 10 Augustus 1923 af of, zoo spoedig zulks met in acht neming van het daaromtrent bepaalde in het Burgeriyk Wetboek mogelijk is, op de salarissen en loonen van het personeel, dat niet in pensioengerechtigden dienst der gemeente is, een tydeiyken aftrek toe te passen tot een geiyk percentage als aan tüdelijken aftrek en pensioenbydragen zou worden toegepast, indien het in pensioengerechtigden dienst dezer ge meente zou zyn. Het Gemeentelijk Bureau voor Beroepskeuze aan de Hoofmanstraat 17 zal gesloten zijn van 17 tot en met 24 Augustus 1933. H r- «3 co O H PH De JONGEREN kunnen het onmooglijk weten Hoe vroolijk de vroegere KERMIS verliep. De OUDEREN hebben nog lang niet vergeten. Die week, waarin ieder zoo heel weinig sliep, 't Was vol in den molen. Consael was vol leven, Maar 't drukste van alles, waar men ook zag, Dat was toch bij WES'LING. Als werd het gegeven Zoo stonden de klanten, bij avond, bij dag. CONSAEL is vergeten en TEWE incluis, Maar WESSELING vindt alle jaren een huis, En bakt er de WAFELS en POFFERS zoo fijn, Dat allen nog graag in zijn tent willen zijn. a lil M to 0 es Wij herinneren nog even aan het défilé, dat morgenavond langs Mgr. J. D. J. Aengenent gehouden wordt. Dit défilé is georganiseerd by gelegenheid van het 5-jarig Pontificaat van Mgr. De opstelling vindt plaats om 7 uur in de Karei van Manderstraat, vanwaar de stoet om 8 uur vertrekt. (Niet officieel) 2de Klasse, 1ste Lyst Trekking van Maandag 7 Augur' T Hooge pryzen 20.000.- - 16012 1.000.- - 6907 8183 400.- - 10721 15861 200.- - 13116 17855 10O.- - 5956 6593 10316 11647 13971 16334 16433 19266 19838 Prijzen van f 35. 16 19 68 112 181 183 234 250 295 306 364 418 421 436 463 477 494 516 720 727 747 748 781 784 796 851 854 866 893 898 931 998 1090 1114 1173 1188 1227 1253 1299 1316 1317 1371 1404 1411 1444 1485 1493 1494 1501 1541 1554 1581 1589 1607 1655 1658 1709 1750 1767 1794 1874 1875 1878 1925 1942 1986 2030 2094 2120 2128 2138 2219 2257 2271 2289 2313 2325 2356 2390 2423 2448 2479 2505 2511 2554 2563 2569 2582 2586 2602 2625 2630 2636 2669 27lt 2725 2889 2919 2944 2975 3002 3006 3017 3065 3068 3074 3084 3092 3095 3113 3127 3131 3141 3223 3267 3274 3280 3303 3346 3352 3370 3396 3432 3448 3482 3556 3592 3600 3644 3652 3676 3724 3736 3767 3769 3803 3811 3843 3845 3871 3904 3928 3938 3942 3945 3973 4001 4061 4083 4131 4156 4176 4215 4242 4245 4253 4254 4276 4281 4308 4332 4407 4495 4542 4580 4591 4593 4683 4707 4732 4748 4774 4787 4808 4817 4831 4832 4845 4850 4856 4880 4906 5018 5026 5038 5042 5104 5171 5172 5197 5238 5331 5372 5418 5434 5454 5477 5493 5520 5521 5546 5567 5571 5639 5710 5799 5813 5867 5879 5892 5898 5904 5953 5958 5960 5961 5986 6109 6187 6216 6272 6296 6320 6370 6380 6428 6429 6439 6518 6519 6524 6578 6599 6636 6648 6659 6662 6663 6678 6741 6748 6750 6779 6795 6802 6880 6881 6976 7003 7052 7057 7076 7112 7133 7169 7215 7219 7225 7259 7267 7292 7308 7310 7385 7406 7409 7427 7438 7503 7519- 7521 7542 7571 7575 7580 7587 7598 7616 7647 7648 7751 7758 7776 7789 7807 7872 7907 793^ 7935 7943 7944 7953 7975 7976 7982 8009 8033 8105 8135 8142 8149 8170 8238 824£ 8277 8307 8326 8407 8415 8472 8488 8553 8578 8749 8750 8753 8827 8847 8851 8871 8924 8982 8985 8999 9051 9057 9072 9087 9110 9115 9174 9205 9209 9228 9257 9263 9307 9314 9361 9364 9394 9428 9506 9523 9558 9586 9608 9677 9695 9707 9715 9728 9737 9765 9798 9874 9883 9943 9949 9992 9995 10031 10093 10136 10183 10190 10212 10231 10273 10454 10287-10303 10467 10579 10364 10590 10397 10684 104-10 10722 104U 10414 10731 10798 10880 10943 10973 11003 11034 11097 11165 11191 11200 11209 11225 11258-11276 11285 11300 11303 11357 11379 11392 11417 11418 11426 11427 11431 11439 11520 11542 11587 11635 11762 11802 11829 11886 11983 11997 12100 12121 12123 12143 12159 12160 12170 12216 12226 12240 12275 12289 12292 12295 12301 12312 12343 12372 12379 12431 12465 12496 12497 12504 12540 12563 12564 12570 12627 12681 12737 12745 12759 12791 12820 12852 12861 12873 12953 12957 12973 12974 12991 12994 13008 13017 13047 13053 13055 13072 13096 13103 13105 13135 13181 13224 13307 13314 13373 13415 13439 13460 13472 13475 13515 13552 13567 13635 13651 13657 13682 13710 13733 13821 13849 13857 13875 13890 13923 13938 13987 14033 14044 14185 14187 14202 14216 14245 14272 14273 14276 14332 14342 14360 14363 14384 14423 14556 14606 14608 14611 14623 14647 14723 14726 14741 14836 14842 14854 14878 14938 14973 15049 15061 15070 15134 15138 15213 15230 15236 15246 15255 15256 15277 15290 15305 15368 15441 15518 15523 15557 15629 15651 15661 15667 15684 15690 15742 15745 15752 15772 15783 15808 15830 15871 15904 15944 15974 16051 16090 16116 16127 16140 16203 16218 16272 16281 16373 16449 16462 16472 16482 16514 16574 16575 16576 16579 16580 16591 16594 16701 16766 16785 16786 16799 16840 16932 16954 16990 17047 17101 i7162 17202 17237 17274 17304 17346 17358 17391 17393 17423 17427 17474 17492 17508 17571 17578 17582 17600 17615 17665 17704 17729 17760 17774 17809 17834 17897 17905 17912 17917 17936 17954 17963 17989 17993 18070 18175 18183 18198 18211 18216 18245 18253 18256 18291 18311 18363 18380 18394 18456 18501 18516 18559 18563 18564 18609 18704 18720 18732 18745 18747 18809 18333 18854 18912 18937 18951 18958 18967 18987 18991 19004 19055 19063 19092 19102 19174 19179 19182 19206 19209 19213 19282 19313 19316 19495 19500 19525 19600 19689 19712 19765 19803 19806 19815 19886 19888 19920 19923 19930 19948 19972 20030 20042 20061 20097 20103 20128 20154 20163 20195 20224 20250 20325 20334 20349 20401 20404 20420 20427 20439 20502 20508 20548 20588 20637 20640 20655 20768 20826 20900 20922 20984 20986 Gebouw „St. Bavo" Commissie voor Be roepskeuze, 8 uur Gemengd koor „Onder Ons", 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Défilé voor den Bisschop, 8 uur. Gebouw „St. Bavo" Rechtskundig Bureau, half 9 Grossiers Kleinhandel, 8 uur. Schouwburg JanswCg De Doofpot, kwart over 8. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 815 uur. N. Haarl. Crt. Ged. Staten van Zuid-Ho'land hebben heden aanbesteed het aanbrengen van een gedeelte bestrating en rywielpad en een gedeelte asfalc- deklaag op den verkeersweg Wateringen Loosduinen in de gemeenten Wateringen en s- Gravenhage met by komende; werken. Laagste inschryfster was de N.V. P. C. Za- nen te Haarlem voor 42.360. Geboren: 2 Augustus: J. H. C. ToesetAmes, d. A. Hooijveld—Bijster, z. 4 Augustus: G. M. Philippov. wyk, d. M. v. Halen Gooijer, z. A. C. KraakSmeets, z. 5 Augustus: J. H. de ZwartHoreman, z. G. M. HandgraafSchaeper, z. A. G. E. Mi- chelsMontauban, d. Overleden: 4 Augustus: C. de Koek, 67 j., Julianapark. Zaterdagmorgen had een botsing plaats tus schen een twee- en een vierwielig motorry- tuig op de kruising Bronsteeweg, Adriaan Pauwlaan, Pieter Aertszlaan. Beide motorry tuigen werden beschadigd, waarvan het tweewielige nogal ernstig. Persoonlijke ongelukken kwamen daarby niet voor. In het gebouw „St. Bavo" is een stad te be zichtigen, welke al de allures van een moderne stad berit, alleen zich steeds mag verheugen in een schoon politierapport; een miniatuur stad, waar postbode, fietsverkeer, booten en tram, en allerlei bedryven zonder malaise-tee- kenen in vollen gang zijn. Deze stad is gebouwd door den heer H. T. Huizinga uit Veendam, die 22 jaren aan dit kunstwerk gearbeid heeft. Niets is er uit het volle stadsleven, dat ver geten werdzelfs een permanent Zeppelin- bezoek doorzeeft de beweegbare wolken boven de miniatuurstad. Nu het volop vacantie is en ieder zoekt naar een ontspanning, die eens moet afwyken van al wat men in zijn leven reeds genoot, is een bezoek aan miniatuurstad zeer speciaal aan te bevelen; de kinderen zullen er van genieten! MAANDAG, 7 Aug. Vorige Koersen Heden Berlijn 6.19* §*?9 Parite 59.07 59.05 Brussel 9.70* 9.71 Zwitserland 34.59 34.57* Weenen 47.93 47.90 Kopenhagen Stockholm 36.65 36.50 Oslo 42-40 42-25 New York (cable) 41.30 41.25 Rome L82 1.82 Praal M.13.00 13.02* Madrid 7.35 7 35 Londer 20.75 20.70 Vorige koersen Heden 4(4 4(4 4 Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 NO* Nederland 1916 Nederland 1917'J™ Nederland 1931 Nederland 1932 'gV" 4(4 N. Ind. 1926 AB 39^ 5(4 Youngleen. 1930 Banken Koloniale Bank 1' Indische Bank 232 Cert. Handel-MbD3* Industrieën Unilever g2* Calvé Delft Alg. Kunstzijde fSf? Van Berkel's Pat..i?*4 Nieuwe Philips ,X6/ Küch Accoustiek -n' Ned. Ford 140 Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel U S. Steel U S. Leather Intern Nickel Stand Brands 12* 2fW« 38* 9* 13 19* MHnbouw Boeton Mllnbouw Alg. Exploratie Redjane Lebong Petroleum Oaboes 13 Kon. Olie171* Perlak 98 Peudawa Continental Otl 9* Shell Union Oil 100* 101 101* 98* 101* 89* 10* t4* b3* 93* b5 <:8* 20 73 1% 142 •X. .8 b J.X. r* 12* 19* 13 125 102* 14 170* 98 5 9* 5% Vorige koersen Heden Rubber A'dam Rubber l0i 100* Bandar 81 Dell Batavia Rubber 7° 45* Serbadjadl 54 Sllau gl V. I. G. O. ,9 ,2 Allied ju in- Intercontin. Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan 33 Holl. Amerika Lyn 17 Dito Gem. Eigend Kon. Ned. Stocmb Scheepvaart-Unie Suiker H. V. A. V. tt, 15 Jav. Cultuur 'g* N 1. S. U90 Poerworedjo g* Vorstenlanden Actions Idem 29'0U Tabak Dell Batavia 141 Oude Dell 140 Oostkust 26* Senembah 146 33 18 |7 14 60 220* 132 90 5* 40 23 00 140* 139* 26* 146 Spoorwegen Union Pacific 82* 83 Wabasb 3* 3* Erie '5* >5* Kansas City South '4 J4 South Railw '8* 19 Chic Milw CH Maxwell L. Gr20

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2