Stadsnieuws BEURS VAN AMSTERDAM Haarleoi, 8 Aug. ES6I snxsnonv s ovasNia MARKTEN Wisselkoersen DINSDAG 8 AUGUSTUS Ruim een millioen vermaakt AGENDA DE LOONKORTING VERKEERS-ONGEVALLEN Was de auto te zwaar bevracht? Ontheffing winkelsluiting Crisis-Comité Het stijgt weer Rectificatie Personalia Werp uw oud rijwielplaatje niet weg! BURGERLIJKE STAND WIELERSPORT J, v. d. Bree overleden VIT DEN OMTREK BENNEBROEK BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HALFWEG HEEMSTEDE SANTPOORT VELSEN MOTORSPORT Motorclub „Haarlem" 70 VERDIEPINGEN Legaten voor vereenigingen en instellingen ZWEMMEN H.P.C.—IJ 4—3 Finale waterpolodag Utrecht Een plastiek aan een modern New Yorksch zakenpaleis, dat liefst zeventig verdiepingen telt LAW NT EN NIS Jeugdwedstrijden te Haarlem 3 DAGEN NAAR BEAURAING KANOSPORT Kanovereeniging „Trekvogels" 463e STAATSLOTERIJ 9 Augustus PROF. DR. C. P. SLUITER Te Eerbeek overleden CRICKET NEDERL. CRICKETBOND De wedstrijd tegen de M.C.C. Het raadslid Klein heeft de volgende amen dementen ingediend op het voorstel van 3. en W„ terzake de tijdelijke korting op de loonen en salarissen van het pensioengerechtigd per soneel in dienst dezer gemeente: In te lasschen tusschen „dienst dezer ge meente is," en „een tijdelijke aftrek toe te passen" de woorden: „en bezoldigd worden krachtens het Ambte narenreglement volgens de thans geldende sa larisverordeningen" en aan het besluit toe te voegen de volgende alinea „De salarissen en loonen van het tijdelijk ge- meentepersoneel, die niet overeenkomstig 'de thans vigeerende salarisverordeningen zijn vast gesteld, worden tijdelijk gekort, zooals Burge meester en Wethouders dat billijk achten, ge hoord de raadscommissie van bijstand voor so ciale aangelegenheden". Er zijn tegenwoordig, aldus de toelichting, tij delijk personen in gemeentedienst, wier bezol- ïging veel lager is, dan zij in normale omstan digheden zou zijn en waarop wat al te veel het bhaT! Vaiï nf' ,,vraag en aanbod" is gedrukt. J de aanstelling is al reeds rekening gehouden naet de crisisomstandigheden, zoodat een tij delijke aftrek boven de 7 pet., welke reeds in gehouden worden, bedoelde waardeering te ver neneden het rechtvaardige loonpeil komt. Maandagmorgen viel van een vrachtauto uit Amsterdam, bestuurd door een 35-jarigen chauffeur, een partij kisten af. Deze kwamen op den 14-jarigen jongen C. J. terecht. De jongen werd bevrijd door een agent van politie en een burger. Met een politie-motor, die in de buurt was, werd de jongen naar het St. Elisabeth's Gasthuis gebracht. Hier onder zocht men hem en constateerde, dat hij geen inwendige kneuzingen had, doch slechts enkele schaafwonden aan rug en schouderbladen. De jongen is naar huis gebracht; onderzocht wordt nog of er een schuldvraag is. Burgemeester en Wethouders van Haarlem m,vc&tuu, uat Z\j ven aanzien van de win- kéiz op ue uoor net xv.eiaoestuui Qei r^arocme toi. te naanern inuoiu te houuen iancy- iau\ mgcvoige ue wiaseisiuiuugswet lesu atoi. Ivo. iuu om,nening neooeu veneend van oe vet ouusoepanngen van ate wet m uier voege, oat ene wmatis op nonuag zu Augustus isod van ues middags tz tot des nanuaaags 6 uur en van 7 tot ii uur ties n&tmuuags, op ka eer- dag r» Augus.us rass ua aes nanuauags 10 uur tot oes namiudags 11 uur en op 21 en z2 Augus tus iajj na oes namiudags tt uur tot des na middags 11 uur voor het pubüek mogen ge opend onjven, oaann mag woraen verkocut en het verkochte medegenomen. Bijdrage personeel C. en A. Brenninkmeijer, Haanem, f 33.20. In de afgeloopen week zijn in Haarlem zes fietsen als vermist aangegeven. Het aantal loopt weer op. We wachten het aantal dat teruggevonden wordt. In het verslag van de Eerste H. Mis in de Kiev erparkkerk stond vermeld, dat de neomist geassisteerd werd door prof. C. Donsen, professor aan het groot-seminarie te Soissons. Zoover is het echter nog niet. "Hij is nog slechts student aan dit seminarie en heeft 29 Juni jj. de H. Wijding van het subdiaconaat ontvangen. Te Den Haag slaagde voor de akte Boekhou den M. O., onze stadgenoot, de heer J. A. Luy- ten, hoofd der R. K. Jongensscholen voor L. O. en UJL.O., Ged. O. Gr. 120, Haarlem. Nogmaals verzoekt de Vereeniging tot Bevor dering der belangen van t.b.c.-patiënten om bij het in gebruik nemen van het nieuwe rijwiel - plaatje het oude niet waardeloos weg te werpen, maar het te bezorgen daar waar een raambiljet geplaatst is, of bij de rijwielhandelaren, waar door de vereeniging een doos met biljet ge plaatst is. Andere oude metalen, zooals koper, zink, oud guldens en rijksdaalders zijn ook zeer welkom. Ondertrouwd: 7 Aug. J. H. Bos en A. de Vries. Getrouwd: 7 Aug. J. Bijster en H. J. Mole naar. Geboren. 4 Aug.: J. M. PaapMeerman, z; A. ClaijKinkhouwers, z; C. SeijsenerTeeuwen, z; E. Makkelie—Schilder, d; C. H. Zomer—de Braai, z; A. FernimMakarowskij, z; J. G. E. A. van der Kortvan der Reep, z. 6 Aug.: G. M. Busmanvan Zeeland, z; C. J. de JongGlas, d; C. C. van der SluijsKlingers, z; J. c. M. van der Valk—Ketelaar, d; C. M. F. Saarloos— Middelkoop, z; H. A. Kors—van Haaster, z; Th. M. ter Wal—Lassooij, d; C. W. E. Muller Massis Joostink Bunk, d. Overleden. 4 Aug.: M. van der Vijver—Ett, 85 j.. Dreef. 5 Aug.M. van Wezel—van der Kous, 76 j„ Fonteinlaan; J. Kuijken—Rademaker, 73 j., Brouwersstraat. 6 Aug.: J. Hogendoorn, 45 j„ Medanstraat; H. H. VinkHoogenkamp, 50 j„ Hazepaterslaan; C. Jong, 48 j„ Middenweg; P, Bouwer—Veldhuizen, 63 j.. Velserstraat Hedenmorgen is de wielrenner J. v. d. Bree uit Helmond, die Zaterdagavond op de wieler baan „Het Hert" te Eindhoven zoo noodlottig kwam te vallen aan de gevolgen var. de oeko- men verwondingen overleden. Gisteren was de toestand van den jeugdigen wielrenner, die in het ziekenhuis te Eindho ven verpleegd werd, nog steeds zorgwekkend. Hij was buiten bewustzijn. Hedenmorgen is de 19-jarige jongeman, voorzien van de H.H. Sa cramenten der .Stervenden, overleden. De veilingvereeniging „Onder Ons" Na een stagnatie van omstreeks 14 dagen, door Gen weinigen kooplust, zal bovengenoemde ver eeniging wederom met veilen beginnen en wel Woensdagavond, 9 Augustus, aan de School- laan, alhier. Behalve pluimvee en konijnen, enz. zal ook veel aannemersmateriaal en timmermansge reedschappen worden geveild. Gevonden en verloren Verloren: een licht blauwe blazer, eigenaar A. v. d. Belt, Stations weg 224, Hillegom. Gevonden; portemonnaie met geld, door I. de Jong, Meerweg. Burgerlijke Stand. Geboren: M. van Galen Kramer z; J. M. D. van der HeideMartens zoon. Ondertrouwd: S. A. Oosterhout en M. H. Cra mer; J. G. Thorborg en K. E. Berning; P. Ken beek en A. E. Huisman; J. J. Zomer en M. E. Keuter. Feesten aan Zee. Door de beide kampee- rende vereenigingen „Licht en Lucht" uit Am sterdam en „Licht en Vrijheid" uit Haarlem, werden Zondag kinderfeesten georganiseerd aan het Bloemendaalsche strand, met welwil lende medewerking van de muziekafdeeling der Speeltuinvereeniging het Oosterkwartier te Haarlem. Ongeveer 500 kinderen namen aan de feesten deel. terwijl er groote belangstelling was. Uitslagen jongens: Balspringen: Immerzeel. Lepelloopen: Nolet. Balgooien: Snijders. Bal vangen: Koningshoven. Hardloopen met hindernissen: Heining. Balgooien door korf: Viersen. Touwtrekken: v. d. Pol. Meisjes: Balspringen: Tenger. Tafelsteken: Wagenaar. Touwtrekken: Koningshoven. Idem: Edel. Korfballen: Viersen. Tafelloopen met glas water: Sieraad. Ue B. R. B. geeft les Begunstigd door goed weer en bijgewoond door zeer veel belangstel lenden heeft de B. R. B. Maandagavond een reddingsdemonstratie gehouden voor net Bloe mendaalsche tentenkamp. De demonstratie, welke onder ie;d.ng stond van den heer Meijerink, had voornamenlijk ten doel om de kampbewoners vertrouwd te doen geraken met de op het strand gereed liggende reddingsmiddelen. Een aantal kampeerders nam daaiom actief aar. alle oefeningen deei. Na afloop werden op het strand alle kunst bewerkingen, die een schijndoode drenkeling te ondergaan heeft, om hem weer in het leven te roepen op hem toegepast, waarbij de heer Meijerink op zeer duidelijke wijze aan de om standers de noodige toelichtingen gal. Het ligt in de bedoeling dezelfde demonstra tie Maandagavond a.s. te herhalen Statuten De „Staatscourant" bevat de sta tuten van Kaliwaal 15 N.V., Kaliwaal 16 N.V., Kaliwaal 18 N.V., Kaliwaal 20 N.V. en Kaliwaal 21 N.V., alle alhier. Vergunning. Door Burgemeester en Wet houders dezer gemeente is aan de N. V. Han delmaatschappij v/h. H. A. Bührmann te Am sterdam vergunning verleend tot het oprichten en in werking brengen van een steenautomaat. Vergunning. Door Burgemeester en Wet houders dezer gemeente is aan K. Clewitz te Amsterdam ingevolge de Hinderwet vergunning verleend tot het oprichten van 2 ondergrond- sche tanks, elk van 20.000 L inhoud, voor op slag van benzine en petroleum, op het perceel kadastraal bekend als Sectie M. No. 1722, ge legen langs de spoorbaan nabij het station Halfweg. Burgerlijke Stand Geboren: J. van der Veldt-Snoeks, d. Overleden: C. Breebaart, 51 j., wonende al- hier;N. Doeven, 93 j„ wonende alhier. Zwemwedstrijden. Zaterdagmiddag werden vanwege de Halfwegsche Zweminrichting en Reddingsbrigade in de Bad- en Zweminrichting aan de Verlengde Marialaan alhier zwemwed strijden gehouden, waaraan door verschillende vereenigingen uit den omtrek werd deelgeno men. Mede ten gevolge van het fraaie zomerweer mochten de prestaties van de verschillende deelneemsters en deelnemers zich verheugen in de belangstelling van een talrijk publiek. Wij laten hieronder de uitslagen van de verschil lende wedstrijden, welke afgewisseld werden door gramophoonmuziek, volgen. 50 M. schoolslag voor meisjes tot en met 14 jaar: 1. A. Boomhouwer, H. O. B. (Aalsmeer), 44.7 sec.; 2. H. Spamaaij. Hoofddorp, 49.2 sec.; 3. A. Bouterse, H. Z. A. (Halfweg), 50 sec.; 4. Jansje Bijl, H.O. B. (Aalsmeer), 50.9 sec. 50 M. schoolslag voor jongens tot en met 14 jaar; 1. M. Phenning. H. V. G. B. (Haarlem), 45.2 sec.; 2. J. Croese, H. O. B. (Aalsmeer). 45.8 sec.; 3. F. Pollé, H. Z. K. (Halfweg), 46.3 sec. 50 M. rugslag voor meisjes tot en met 14 jaar: 1. A. Boomhouwer, H.O.B. (Aalsmeer), 48.7 sec.; 2. N. Sparnaaij, Hoofddorp, 50.4 sec. 50 M. rugslag voor jongens tot en met 14 jaar; 1. P. Duivenbode, H. Z. K. (Halfweg), 57.2 sec.; 2. W. v. d. Oest, H.Z.K. (Halfweg), 62.5 sec. 50 m. schoolslag voor dames: 1. A. Boomhou wer. H.o.B. (Aalsmeer). 45.4 sec.; 2. S. Stijl, H. Z. K. (Halfweg, 45.8 sec. 50 M. schoolslag voor heeren: 1. O. Oud, V.I. B. A. (Haarlem). 40 sec.; 2. S. Snijders, H.Z.K. (Halfweg), 41.1 sec. Hierna wérd gepauzeerd, in welke f>auze door eenige dames en heeren van zwemvereenigin- gen uit Amsterdam een demonstratie in schoon- springen werd gegeven. Hierna speelde de poloclub „Halfweg" een vriendschappelijke polomatch tegen V. Z. V. uit Velsen, waarbij Halfweg met niet minder dan 72 in Velsen haar meerdere moest erkennen. Na de pauze werden nog de volgende wed strijden gehouden: 100 M. vrije slag voor dames; 1. S. Stijl, H.Z.K. (Halfweg), 1 min. 42,5 sec.; 2. B. Sparnaaij, Hoofddorp. 1 min. 50.5 sec. 100 M. vrije slag voor heeren: 1. p. Kol. H. I. G. B. (Haarlem). 1 min. 11-6 sec.; 2. C. Oud, H.O.B. (Aalsmeer), 1 min. 19.2 sec.; 3. C. Ho- gervorst. H.o.B. (Aalsmeer). 1 min. 19.3 sec. 5 x 50 M. estafette voor heeren; 1. H.V.GJ3.1 (Haarlem). 2 min. 14.3 sec.; 2. V.l.B.A. I (Haar lem), 2 min. 17.8 sec.; 3. H.V.G.B. II (Haar lem). 2 min. 28.6 sec.; 4. V.l.B.A. II (Haarlem), 2 min. 33 sec.; 5. H.Z.K. (Halfweg),. 2 min 43.9 sec. 4 x 50 M. estafette gemengd: 1. H.O.B. II (Aalsmeer). 2 min. 51.3 sec.; 2. H.A.K. (Half- wegg. 3 min. 5.6 sec.; 3. H.O.B. I (Aalsmeer), 3 min. 15 sec. Direct na afloop had de uitreiking van de .verschillende prijzen plaats. Volksbond tegen drankmisbrulk De afdee- ling Heemstede van bovengenoemden bond hield Donderdagavond haar jaarvergadering. Na opening door de presidente, mevr. de Voogdde Vogel, volgden allereerst verschillen de verslagen Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental daalde van 125 tot 123. Een verheugend verschijnsel, aldus dit verslag, is ae steeds stijgende animo voor het bouwfonds van het Volkshuis. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de „Mento", het vorig jaar gehouden, nog een batig saldo voor het bouwfonds had opge leverd van 436.90. Het kassaldo van de ver eeniging daalde met 2.69. Als leden van de kascommissie werden be noemd mevr. mr. J. G. Vogel en den heer J. F. Schmöle. Uit het verslag van het bouwfonds bleek, dat dit jaar aanmerkelijk veel obligaties zijn ge plaatst en dat enkele bedragen zijn toegezegd, zoodat, langzaam, de kansen voor den bouw van het Volkshuis aanmerkelijk toenemen. Mevr. de Voogdde Vogel zette hierna nog eens uitvoerig het doel van het volkshuis uiteen. De begrooting van den penningmeester sloot met een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 518.—. Als bestuurslid werd herkozen de heer F. Fuchs en in de vacature, ontstaan door het ver trek van mevr. Roelvink, werd mevr. mr. J. G. Vogel benoemd. De heer H. Vermeer gaf een uitvoerig verslag van de gehouden algemeene vergadering te Groningen. Uit de verslagen van den huisvlijtcursus voor jongens en den naaicursus voor meisjes bleek, dat daarvoor veel animo bestaat. Daarom zullen ook in den a.s. winter deze cursussen weer ge organiseerd worden. Bij de rondvraag kwam allereerst ter sprake den bouw van het Volkshuis. Het bestuur deelde mede, dat, zoo mogelijk, in September de zaak definitief zal besproken worden in een speciaal daarvoor te houden ledenvergadering. Badhuis In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 31 Juli tot en met Augustus 473 douchebaden en 28 kuipbaden ge nomen. Aan 5 kinderen werd een gratis school- bad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden werd door 5 volwassenen gebruik gemaakt. Personalia Na een dertigjarigen staat van dienst is door den burgemeester eervol ontlag verleend met toekenning van pensioen aan den heer J. Visser, hoofdagent van politie hier ter plaatse. Dit ontslag is op de meest eervolle wijze gegeven met een bijzonder woord van dank van den burgemeester voor den door Visser aan de gemeente bewezen diensten. Gevonden voorwerpen Terug te bekomen bij A. de Graaf, Moienwerfslaan 62, een poesje J. B. Jonkman, Camplaan, een insigne. Krabbe- dam, Lombokstraat 16, een bal. De Graaff, Blee- kersvaartweg 43, een paar damesschoenen. Wed. Honnebier, Balistraat 13, een kleine blazer. J. Olydam, Schouwtjeslaan 17, een zandschop. Hageman, Lindenlaan 9, een studentenmuts. Venhoven, Groenendaalkade 6, een portemon naie met inhoud. Rijnbende, Bleekersvaartweg 25, een huissleutel. J. E. Neeskens, Moienwerfs laan 6, een portemonnaie met inhoud. Van Kan, Orchideeënlaan 9, een rijwielbelastingmerk. A van Meeuwen, Heemsteedschedreef 275, een slip over. Bureau van Politie, Raadhuisstraat, een zwemabonnement en een kinderportemonnaie. Concert De R. K. Harmonie „Soli Deo Glo ria" en de gemengde zangvereeniging „Vox Hu mana" geven op Woensdag 30 Augustus 'n con cert op het terrein van den héér Schipper, waar evenals verleden jaar, op 31 Augustus de Koninginnefeesten gevierd worden. Tuinbouw. Vóór 14 dagen was de stand van het boonengewas van dien aard, dat een flinke oogst werd verwacht. Thans treedt over al een ziekte op, waardoor minstens de helft minder zal geplukt worden. Personalia De heer A. Schipper, in dienst der firma C. Halff en Zoon, vleeschhouwerij, herdenkt 8 Augustus zijn koperen jubileum als zoodanig. Badhuis Het aantal baden In Juni be droeg: kinderbaden 47; kupbaden 72; regenba- den 914 .Totaal 1035 baden. Motor gestolen In den nacht van 3 op 4 Augustus is te Santpoort een aan zekeren B. te IJmuiden-Oost toebehoorend motorrijwiel ont vreemd. De politie stelt een onderzoek in. Zondagochtend werd door de M. C. H. een harer amusements-wedstrijden verreden, n.l. een ballonnenjacht. De animo hiervoor was bijzonder groot en heerschte er onder de ongeveer 30 aanwezige leden een zeer gezellige stemming. Ook over belangstelling mocht niet geklaagd worden. Als beste jagers kwamen uit den strijd de heeren: J. Peetoom, S. Hoogerhuis, C. Gocssens en P. Kok. Nadat gezamenlijk koffie gedronken was, toog men met de geheele ploeg naar Noordwijks strand. Zelfs muziek werd niet vergeten mede te nemen en komt hiervoor een extra woora van hulde toe aan M. C. H.'s accordeon-virtuoos den heer P. Gude, die door een en ander niet wei nig bijdroeg den dag tot een waar succes te maken. W Mevr. de Wed. J. N. Blumde Niet, overleden op 1 Augustus op „Duinvliet" te Aagtekerke bij Domburg, heeft, vrij van rechten, o.a. de vol gende legaten vermaakt: Ned, Duitsch Herv. Kerk en Diaconie te Sche- veningen ieder 25000.—, Ned. Duitsch Herv Kerk en Diaconie te Den Haag ieder f 40.000—, Ned. Duitsch Herv. Kerk en Diaconie te Dom burg ieder f 10.000vereeniging voor Christe lijk Volksonderwijs te Rotterdam f 100.000—, aan den bond van evangelisatiën in en ten bate van de Ned. Duitsch Herv. Kerk f 100.000—, aan de vereeniging tot voortdurende ondersteuning der nagelaten betrekkingen van verongelukte Scheveningsche visschers f 2.000,aan de ver eeniging „Kinderzorg" (v.w. de Neder-Duitsch Herv. Kerk) te Middelburg 60.000, aan de Vereeniging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen in Zeeland te Middelburg 25000. aan de vereeniging „Draagt Elkanders Lasten" te Middelburg f 25.000—, aan de Vereeniging voor Armenzorg en Weldadigheid te Amsterdam 10.000.—, aan het Ned. Bijbel Genootschap te Amsterdam f 2.000.aan de vereeniging tot behoud van natuurmonumenten in Nederland, te Amsterdam f 5.000.—, aan de Christelijke ver eeniging van sanatoria voor lijders aan T.B.C. „Zonnegloren" te Utrecht f 100.000.—, om te be steden voor den bouw van een paviljoen en f 200.000— tot stichting van een fonds, aan de vereeniging tot stichting en instandhouding van een Christelijk ziekenhuis „Bethesda" te Vlis- singen f 300.000.—. Verder benoemde mevr. Blum—de Niet, onder de last van vorenstaande legaten en van lega ten, ten behoeve van particulieren, tot haar eenigste erfgenamen de vereeniging „Kinder zorg" te Middelburg en de Vereeniging tot Stichting en instandhouding van een christelijk ziekenhuis „Bethesda" te Vlissingen, beide voor noemd. Het totaal bedrag aan vereenigingen en In stellingen vermaakte legaten bedraagt f 1.145.500.—. H. P. C. heeft onderstaand team: J. Schutter A. J. Braam, H. J. Leyenaar, F. W. Moolenaar, J. Uitendaal, j. Kooyman, S. L. Mooi Het IJ. neemt direct het offensief in handen en weet kort na elkaar door C. Bohlander, Hartz en Ko Kohier te scoren. Nu komen de H. P. C.-ers los en na opzwem- men van Molenaar kan Uitendaal fraai scoren, 1—3. Na een algeheelen aanval komt Kooyman vrij voor het doel te liggen. De IJ-aanval wordt gebroken en Kooyman krijgt den bal toege speeld. Van dichtbij geeft hij Feenstra geen kans, 2—3. Wederom komen de H. P. C.-ers voor het IJ- doel en Mooi brengt met een mooi laag schot den stand gelijk, 33. Kort hierna is het rust. Na de hervatting pakken de H. P. C.-ers di rect flink aan. Bij een der aanvallen begaat Van Essen binnen de tweemeterlijn een over treding, waarvoor hij het water moet verlaten. Mooi benut den toegestanen strafworp, waar mede de tasd op 4—3 komt. Het IJ komt nu ook sterk opzetten en geeft Braam c. s. zwaar werk. Drie minuten voor het einde moet Leyenaar het water verlaten. De H. P. C.-ers vertoonen echter een keurig spel. Speciaal mogen we noemen keeper Schutter, die in deze periode zijn kunnen wel bijzonder heeft getoond. Keiharde schoten heet hij op een su blieme wijze onschadelijk gemaakt. Met in spanning van alle krachten wisten de H. P. C.- ers zich staande te houden en toen het eind signaal klonk, kreeg het H. P. C.-zevental een ware ovatie en had dan ook verdiend gewon nen. Op de voorgaande wedstrijden wist A. J. v. d. Meer van de Zwemclub Haarlem den eersten prijs te winnen op het nummer 100 Meter rug slag heeren seniores in een tijd van 1 min. 20 seconden. S. L. Mooi plaatste zich derde op het num mer 100 Meter vrije slag, achter Scheffer, van D.J.K., en Dijkema van UZ.C. Heden werd een aanvang gemaakt met de wedstrijden, welke onder de persoonlijke lei ding van den voorzitter van den N. L. T. B., den heer ir. A. Broese van Groenou, op 7 en 8 Augs. op de banen van het Kennemer Lyceum te Haarlem worden gehouden. Tot deelneming aan deze wedstrijden zijn uitgenoodigd de sterkste jeugdige spelers (sters) uit het geheele land t. m. 19 jaar. De uitslagen van den eersten dag luiden; Van Lennep-Beker: le ronde: Oosterwijk (Over.), w.o. Lissauser (A'dam) 1. Jhr. de Brouw (Utr.) 63, 64. Farb- tein (Den Haag) sl. Drlessen (Gr.) 6—2, ret. Wiener (A'dam) sl. Kremer (Haarlem) 63, 64. Valkema Blouw (Gelderl.) sl. Oudes (Haar lem) 6—4, 6—3. Van Teen (Den Haag) sl. Breunesse (Over.) 6—1, 6—2. Den Hoed (R'dam) sl. Westenberg (Haarlem) 63, 6—2. Van Swol (A'dam) sl. J. v. d. Togt (Haarlem) 62, 62. Verloop (Utr.) sl. Ganzloser (N.-Br.) 60, 61. Borren (Over.) sl. L. de Roos (Haar lem) 61, 60. Steiner (A'dam) sl. linkspoor (Gelderl. 1) 6—1 6—2. v. d. Graaf (Den Haag) sl. Van Hoogstraten (R'dam), 64, 6—3. Ja- cobson Den Haag) sl. Wiegers (Gron.) 61, 6—1, Qué (R'dam) sl. Ten Over (Denthe) 62, 62. Baandels (A'dam) sl. Erdman (N. Holl.) 46, 61, 61. 2e ronde: Lissauer (A'dam) sl. Oosterwijk (Over.) 57, 62 6—1. Farbstein (Den Haag) sl. Wiener (A'dam) 6—8, 61, 75. Van Toen (Den Haag) sl. Valkema Blouw (Geld.) 60, 61. Den Hoed (R'dam) sl. Van Swol (A'dam) 62, 64, Borren (Over.) sl. Verloop (Utr.) 62, 60. v. d. Graaff (Den Haag) sl. Steiner (A'dam) 64, 62, Jacobson (Den Haag) sl. Qué (R'dam) 60. 64. Van Hees (Haarlem) sl. Baanders (A'dam) 64, 3—6, 6—4. Kea Bouman-vaas: le ronde: Mej. R. Mechel (Utr.) sl. mej. T. Broese van Groenou (Den Haag) 64, 16, 63. Mej. Snel (Gelderl.) w.o. mej. Coster (N.- Holl.) w.o. Mej. Van Leven (Gelderl.) sl. mej. De Vries (Den Haag) 6—2, 8—6. Mej. G. Ter- windt (A'dam) sl. mej. Knettebelt (Utr.) 26, 75, 63. Mej. v. d. Hagen sl. mej. Goossens (R dam) 86, 75. 2e ronde: Mej. G. Terwindt (A'dam) sl. mej. Van Lerven (Gelderl.) 6—3, 6—3. Mej. v. d. Hagen (N.-Br.) sl. mej. E. Fonkert (Haar lem) 6—0, 62. Prijs 27.50 (alles inbegr.) Vertrek 18, 20, 26, 31 Aug., 4 en 10 Sept. Tevens bezoek aan Grot van Han en Brussel. Vr. inl. bij Reisbureau GARAGE DU MEE, Rozenstr. 13, Haarlem, Telef. 16166. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag avond een grooten feestavond om de prijswin naars der laatste wedstrijden te huldigen. Tevens sprak de voorzitter de hoop uit om te werken voor de onderlinge wedstrijden, die ge houden zullen worden op 27 Augustus, daar hierbij een nummer is voor onvereenigde kano vaarders. Eventueele deelnemers hiervoor kun nen zich opgeven aan het secretariaat: Joh. Heintzberger, Korte Weg 19, Haarlem N. (Niet officieel) 2de Klasse, 2de Lijst Trekking van Dinsdag 8 Augustus 1933 Hooge Prijzen f 5000.— 14015 f 2000.— 1591 f 1500.— 2227 5272 f 1000.— 2864 5191 20761 400.— 7202 7453 18129 200.— 706 2794 13554 100.— 614 5766 5802 9298 11240 15504 Prijzen van f 35. 12 21 47 53 66 117 144 154 165 190 191 200 214 218 252 323 343 351 370 401 485 499 501 532 562 587 646 672 712 725 738 758 858 859 888 904 914 968 1050 1115 1121 1144 1192 1341 1364 1383 1424 1436 1467 1500 1537 1540 1565 1576 1587 1676 1716 1719 1734 1748 1758 1788 1804 1901 2004 2109 2130 2139 2149 2206 2244 2253 2265 2300 2319 2372 2388 2400 2411 2430 2451 2461 2467 2487 2515 2581 2631 2649 2672 2689 2706 2722 2727 2739 2745 2753 2762 2800 2833 2834 2863 2885 2898 2915 2920 2946 3013 3025 3027 3029 3087 3108 3112 3121 3140 3144 3150 3154 3178 3222 3243 3265 3321 3325 3327 3358 3379 3433 3449 3531 3622 3670 3703 3718 3732 3738 3762 3839 3850 3853 3869 3918 3927 3949 3952 4021 4047 4048 4093 4150 4226 4270 4272 4288 4341 4345 4339 4394 4396 4522 4528 4576 4582 4594 4616 4620 4648 4650 4666 4686 4698 4765 4847 4882 4893 4902 4905 4919 4925 4948 4967 4996 5099 5107 5144 5207 5231 5258 5263 5333 5360 5440 5470 5486 5503 5516 5549 5559 5563 5576 5642 5671 5719 5770 5788 5789 5791 5824 5881 5908 5932 5989 5998 ©056 6122 6127 6146 6151 6179 6192 6204 6214 6336 6398 6417 6422 6450 6472 6482 6592 6658 6736 6790 6830 6856 6861 6865 6876 6878 6910 6925 6940 6958 6982 6986 7015 7037 7068 7107 7117 7141 7154 7167 7177 7185 7280 7289 7302 7333 7336 7376 7476 7488 7504 7523 7633 7664 7802 7811 7842 7860 7985 8046 8110 8197 8239 8247 8313 8319 8393 8444 8501 8545 8546 8556 8565 8606 8616 8700 8720 8727 8783 8785 8818 8824 8859 8868 8884 8909 8921 8931 8978 9002 9003 9017 9019 9031 9052 9118 9136 9159 9180 9186 9219 9269 9289 9317 9319 9350 9429 9461 9509 9514 9624 9657 9762 9781 9800 9852 9861 9863 9932 9933 9960 9975 9984 9993 10028 10056 10116 10129 10167 10194 10199 Défilé voor den Bisschop, 8 uur. Gebouw „St. Bavo" Rechtskundig Bureau, half 9 Grossiers Kleinhandel, 8 uur. Schouwburg Jansweg De Doofpot, kwart over 8. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 915 uur Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 915 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8-15 uur. Gebouw „St. Bavo" R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Bestuur Bouwverbond, 8 uur. Raadzaal Prinsenhof Gemeenteraad, half 2. Schouwburg Jansweg Ensemble mevr. Esther de Boer—v. Rijk „De Doofpot", kwart over 8. Rembrandt- Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Lnxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Gisterennacht te drie uur is te Eer beek op 78-jarigen leeftijd overleden prof. dr. Carel Philip Sluiter, oud-hoogleeraar te Am sterdam. Prof. dr. C. P. Sluiter, die op 16 November 1854 geboren is, heeft, nadat hij de H. B. S. te Amsterdam had afgeloopen, gestudeerd aan de Universiteiten te Amsterdam, te Leiden en te Heidelberg. In 1878 promoveerde hü tot doctor aan de Leidsche Universiteit en nam in het zelfde jaar deel aan de eerste expeditie „Wil lem Barents" naar de Noordelijke IJszee. In 1879 volgde zijn benoeming tot leeraar aan de H. B. S. te Batavia en onderzocht hij de fauna van de Baai van Batavia, Billiton en Krakatau. In 1891 werd hij benoemd tot lector aan de Universiteit te Amsterdam, om les te geven In de zoölogie. Van 1898 tot 1924 doceerde hij deze wetenschap als hoogleeraar aan genoemde uni versiteit. 10235 10238 10258 10283 10290 10302 10356 10467 10511 10513 10530 10553 10556 10571 10591 10639 10686 10693 10715 10725 10734 10747 10748 107S6 10768 10797 10817 10862 10874 10887 10894 10930 10960 10966 10976 10995 11102 11112 11117 11120 11147 11166 11195 11250 11305 11312 11315 11324 11136 11349 11409 11419 11422 11495 11610 11623 11648 11651 11652 11662 11664 11670 11672 11703 11786 11789 11831 11839 11848 11852 11860 11861 11874 11934 11954 11969 11972 11991 12040 12048 12071 12080 12087 12174 12216 12336 12347 12351 12399 12415 12444 12448 12488 12547 12643 12653 12663 12708 12739 12780 12796 12809 12821 12869 12889 12960 12981 12984 13076 13084 13098 13122 13168 13209 13211 13253 13306 13329 13424 13443 13483 13498 13534 13587 13603 13607 13620 13632 13683 13730 13791 13814 13824 13872 13907 13936 13943 13950 14018 14034 14047 14120 14145 14176 14179 14191 14207 14211 14212 14269 14303 14336 14341 14464 14481 14552 14567 14631 14634 14658 14730 14762 14773 14776 14867 14872 14913 14948 14950 15004 15043 15081 15110 15165 15187 15190 15195 15207 15222 15252 15300 15308 15464 15498 15505 15520 15566 15579 15580 15592 15593 15599 15607 15636 15644 15649 15743 15757 15777 15857 15867 15881 15924 15931 15946 15983 16045 16104 16138 16171 16195 16260 16271 16314 16331 16348 16394 16414 16425 16493 16521 16568 16588 16593 16599 16601 16612 16643 16645 16656 16696 16740 16769 16870 17014 17030 17035 17036 17064 17069 17077 17082 17083 17087 17098 17128 17191 17197 17262 17266 17326 17382 17387 17394 17447 17473 17519 17528 17529 17538 17553 17565 17595 17700 17716 17725 17743 17765 17773 17779 17781 17786 17830 17915 17932 17933 17966 18002 18012 18087 18103 18115 18133 18188 18189 18196 18237 18260 18303 18310 18324 18350 18384 18404 18492 18503 18537 18578 18582 18608 18664 18683 18700 18762 18773 18802 18870 18898 18917 18920 18960 18965 18973 18992 19016 19025 19071 19103 19122 19181 19183 19210 19225 19257 19304 19308 19359 19395 19451 19474 19481 19482 19519 19522 19548 19568 19571 19625 19632 19652 19674 19680 19752 19766 19776 19777 19785 19821 19956 20010 20020 20034 20054 20074 20079 20100 20114 20118 20127 20130 20203 20236 20241 20243 20251 20279 20354 20356 20456 20482 20488 20513 20520 20536 20561 20574 20621 20665 20795 20832 20842 20843 20876 20967 20979 20982 Verbetering: 2e kl. le lijst: 15277 m. z. 15297. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van den Nederlandschen Cricketbond worat een tweetal wedstrijden gespeeld tegen M.C.C. en wel op 10 en 11 Augustus te Haarlem en op 12 en 13 Augustus te Den Haag. Donderdag 10 en Vrijdag 11 Augustus speelt een Nederlandsch elftal tegen de M.C.C. op het Rood en Witterrein te Haarlem, welke wed strijd beide dagen om 11 uur des morgens aan vangt. Naar wij vernemen is het Nederlandsche team voor dezen wedstrijd als volgt samenge steld: Mr. G. Hamburger (aanvoerder). W. O. F. Wittebol,. H. Schnigter, C- E. Alandt, J. E. C. Schmeink, J. Kruyt, P. C. Hagenaar Drs. jjj; Kleefstra, C. W. V. Bakker, Mr. P. C. G. t,a-"" bouchère en R. Schill. Als umpires fungeeren-3- de heeren W. F. Bok en Jhr. C. L. van Lennep. Gezien de stijgende belangstelling voor cricket mag voor dezen eersten jubileumwedstrijd tegen M. C. C. een record aantal toeschouwers aan de Spanjaardslaan verwacht worden. BODEGRAVEN, 8 Aug. Kaasmarkt. Aan voer 369 wagens, 15372 stuks, le soort met R. M. 2225, 2e soort met R. M. 1720, zware met R. M. tot 27. Handel flauw. LEIDEN, 8 Aug. Veemarkt. Aanvoer 319 var kens: 304 zware 0.330.34, 15 lichte 0.310.32. Handel zeer matig. DINSDAG, 8 Aug. Vorlga Koersen Heden Londen 8.20 Berlijn Parils 9*71 9-70H Brussel 34.57^ 34«57J«j Zwitserland 47.90 47.924 Weenen *T Kopenhagen 86-50 Stockholm 42 ?X Oslo 41*25 41.50 New York (cable) 1*82 1.834 Rome 13.024 13.024 Praag J*35 7.35 Madrid 0.70 20.70 Vorige koersen Heden Vorige koersen Heden Staatsleenlngen 5 Nederland 1919 4'/2 Nederland 1910 4 Nederland 1931 5 Nederland 1932 4i/2 N. Ind 1926 AB 5 Vu Youngleen. 1930 Banken Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mij Industrieën Van Berkei's Pat. Küch Accoustlek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel U 8. Steel O S. Leather Intern Nickel Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg Exploratie Redjang Lebong Petroleum Gaboes Kon Olie Perlak "eudawa Continental OU Shell Union OU 100» 100% 101 101» 101» 101» 98» 98» 101» 101» 89» 89» 39 39» 70» 71 t4» 6)» 63» 62» 93» 92» 65 65 28» 28» 20 20 173 172» 1% 142 141 1'% 11» 28» 28% 3'>16 37» 9). 9» 12» 12» 19» 19» 13 12» 125 125» 102» 1C4 14 14 170» 98 lo9» 98 5 5 9» 9% 5» Rubber A'dam Rubber 100 Bandar 31)4 Deli Batavia Rubber 45» Serbadjadl 54 Silau 31 V. I. O, O. 54 Allied Intercontln. Rubber 'Jft Scheepvaart Java Ch. Japan 33 Holl. Amerika Liln 18 Dito Gem. Elgend17 Kon. Ned. Stocmb. 14 Scheepvaart-Unie 60 Suiker H. V. A220)4 Jav. Cultuur 132 N. 1. S. U. 90 Poerworedjo 5» Vorstenlanden 45 Actions Idem 2)00 Tabak Dell Batavia 140)4 Oude Dell 139» Oostkust 26)4 Senembab 140 Spoorwegen Union Pacific Wabasb Ene Kansas City South South Railw Chic. Mllw Maxwell L. Gr 83 3)< 15)4 14 19 tb 20 99» 2 44» 35» 30 52 42 2* 33 18 17 13» 59» 219» 151 90 5» 44 29.00 140» 139 20» 145* 83 3» 15» 14 18» t% 18

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2