Mgr. Aengenent vijf jaar Bisschop INCASSO-BANK Haarlem, 9 Aug. BEURS VAN AMSTERDAM GROOTSCHE HULDIGING N.V. Incasseeringvanwisselsenquitantiën Wisselkoersen WOENSDAG 9 AUGUSTUS Kleurrijke manifestatie Weer relletjes Een rijwiel voor..... één cent! AGENDA Goud naar Amsterdam WOENSDAG 9 AUGUSTUS 1933 STADSNIEUWS Eendrachtig betuigden de katho lieke organisaties eerbied en hulde aan den Kerkvorst Indrukwekkend Vlot verloop Huid etelegram Bij colportage in de Groote Houtstraat ALBERT DE BOOY TE HAARLEM Feestelijke intocht AANBESTEDING WONING BOUW Kantoor: HAARLEM Kruisweg 59 Telefoon 13843 Personalia Examens handenarbeid Hoofd akte-examens Orgelbespeling Een boottocht van „Alberdingk Thijm" Kruimeldieven aangehouden FAILLISSEMENTEN Van 28 woningen ONZE WINKELSTAND Kunsthandel „Prenen" Goedkoope trein BURGERLIJKE STAND ATHLETIEK NEDERLAND—BELGIË Voor den wedstrijd tegen M.C.C. in Den Haag SCHIETEN Haarlemsche Schietbond TENNIS DAMMEN Handicapwedstrijden Haarlemsche Damclub Jeugdwedstrijden te Haarlem Ie KLASSE H.C.B. C.V.H. II—Rood en Wit III Haarlem comb.Still Going Strong Een pernuf tig systeemmaar de politie is het er niet mee eens 10 Augustus HAARLEMSCHE DAMCLUB W.Z.D.V.V.H.D. H. H. WIJDINGEN 463e STAATSLOTERIJ m m Mgr. Aengenent regeert thans vijf jaar over Zijn Diocees. Spontaan wilde het actieve co mité van Katholieke Actie zijn blijdschap daar over tconen en zond daarom een oproep rond aan alle R. K. vereenigingen om onzen bemin den Bisschop te huldigen bij dit heuglijk feit. Met groot enthousiasme en belangstelling gaven alle vereenigingen bijna zonder uitzondering aan dezen oproep gehoor: het zou een waardi ge en indrukwekkende manifestatie worden! En inderdaad dat is het ook geworden! Uit alle hoeken en wijken van Haarlem trokken ze op, de sociale vereenigingen, de vertegenwoordigers in de openbare lichamen, de jeugdbonden en congregaties en al die andere organisaties, wel ke op uitdrukkelijk verlangen van onzen Bis schop opgericht zijn en in stand worden gehbu- den om het Geloof onder hun leden te verdie pen en mede te werken aan de uitbreiding van Gods Kerk. Voorop de verkenners in hun uniform. Dan muziek van de „Spaamebazuin" en de vlaggen van de Katholieke jongenscentrales van de ver schillende parochieé, samengebundeld tot een kleurrijk geheel. Daarachter de jongenscentra les zelve, afgewisseld door mondorgelclubs, som mige in hun stemmige kleeding met hun on- derscheidingsteekens. Deze groep werd gesloten door de afdeelingen St. Franciscus Liefdewerk, St. Josephsgezellenvereenigingen en Sport, be geleid door muziek van de harmonie „Utile Dul- ci". Dan: de Graal kleurrijk, imposant, talrijk Francisca Romana, Derde Orde, Mariacon- gregaties met haar blauwe eerelinten, daarna de andere meisjes- en vrouwenorganisaties: Mar- thavereeniglng en R. K. Vrouwenbond De har monie „St. Michael" uit Heemstede sloot deze groep. Vervolgens de handhavers van de Openbare Orde: de politie; daarachter de heeren Prof. Dr. A M. A. A. Steger, lid van de Eerste Kamer, A. J. Loerakker, lid van de Tweede Kamer, J. P. H. Castricum (die samen met den heer G. Scholte het uitvoerend comité van deze hul diging vormde), M. L A. Klein, J. G. van Kes- sel, Ch. C. Wolff, leden van den Haarlemschen Gemeenteraad en J. Stokman, lid van den ge meenteraad van Haarlemmerliede, de propa gandisten met hun vaandels, R. K. onderwijzers en ambtenaren, het Comité van Katholieke Actie, dat dezen zoo schitterend geslaagden stoet georganiseerd had en de R. K. Han delsreizigers. Daarna groep 4: De Hanze met haar onderr afdeelingen en de Melkhandel „St. Joseph", waarachter de harmonie „Euphonia" uit Over- veen pittige muziek ten gehoore bracht. Tenslotte de Overveensche, Heemsteedsche en Haarlemsche R. K. Volksbonden met hun onder af deelingen en leden, tooneel- en zangvereeni- gingen, Esperanto en de talrijke sociale organi saties van bijna elk beroep en stand, zooais de technici, de handels- en kantoorbedienden, slagers en kellners, arbeiders en bloemisten. Overheids- Post- en Trampersoneel, enz., enz., waartusschen de harmonie „St. Caecilia1 uit Schoten opgewekte marschen blies. Deze stoet was niet alleen een enorm-lange meDschenrij, niet alleen een symphonie van kleuren, een fleurige opeenvolging van vaandels en vlaggen, een afwisseling van groepen, hij was ook een machtige manifestatie, welke indruk maakte, niet alleen op de talrijke katholieken, die hem zagen voorbijtrekken, maar die ook indruk maakte, naar wij zoo hier en daar ter sluiks hoorden fluisteren of hardop hoorden zeg gen. op andersdenkenden, op niet-katholie- ken. Men had eerbied voor zóóveel overtuiging, voor zooveel erkentelijkheid en hulde, aan on zen beminden Bisschop beteond. Om precies 8 uur van het Emmaplein en de Karei van Manderstraat waar de opstelling plaats vond vertrokken, trok de stoet langs de Leidschevaart, Zijlsingel, Zijlbrug, Kinder- huisvest, Manegebrug en Nieuwe Gracht, waar op het bordes van het Bisschoppelijk Paleis Z. H. Exc. de Bisschop minzaam de hulde der deelnemende vereenigingen en bonden in ont vangst nam. Op het bordes waren mede aan wezig: Z. D. H. Mgr. M. P. J. Möllmann, vi- varis-generaal, de hoogeerw. heeren Deken H. C. J. Sondaal, Officiaal J, C. Aalberse en Ple baan L. A. A. M. Westerwoudt. Begunstigd door fraai weer, na een druili- gen dag, had zoowel de opstelling als het voorttrekken van de naar schatting 3000 deel nemers dank zij de hulp van verkenners en orde-commissarissen buitengewoon vlot en in een uitstekende orde plaats, al moest de poli tie aan den kop van den stoet wel eens krach tig optreden om „ruim baan' te maken. Breed-uit wapperden de talrijke vaandels en banieren, luid schalde de muziek van de zeven muziekcorpsen en waardig was de vaandel- hulde voor het paleis van den Bisschop, waar nadat de stoet gepasseerd was, het laaiend enthousiasme van de reusachtige menigte los barstte in langdurige toejuichingen, in een spontaan „Lang zal Hij leven" en in 'n drie werf hoera voor den Kerkvorst. Mgr. Aengeneno was diep getroffen en dankte vriendelijk met de hand voor dit bewijs van trouw en erkente lijkheid. Het comité van Katholieke Actie en ale me dewerkenden mogen met trots op deze geest driftige huldiging terugzien. Het bestuur van de R. K. Esperantovereeni- ging te Haarlem heeft het volgende telegram aan Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent gezon den: „R. K. Esp-ver. ,,Abbé Richardson" te Haar lem betuigt U bij gelegenheid van Uw vijf-ja rig Bisschopsjubilé hare eerbiedige hulde en vraagt Uwen Bisschoppeljjken Zegen. i Dinsdagavond hebben de fascisten den gehee- len avond met lectuur gevent in de Groote Houtstraat. De politie was aanwezig om bij eventueele ordeverstoringen direct te kunnen ingrijpen. Tegen 9 uur werd het in de Groote Houtstraat zoo druk, dat in de nabijheid van het Prove niershuis een verkeersstremming ontstond. Personen met fietsen aan de hand liepen voor auto's uit. Hierdoor oordeelde een Inspec teur van politie dat het oogenblik om handelend op te treden gekomen was en met blanke sabel werd toen ruim baan gemaakt. Tusschen de col- porteerende fascisten voegden zich O.S.P.'ers en Communisten met hun lectuur. Een 20-jarig persoon, die zich op last der po litie niet wilde verwijderen, werd „op den bon" gezet. Toen de sabels de straat schoonveegden zijn de fascisten naar hun „bruine huis" aan het Spaarne vertrokken. Een groote menigte volg de al joelend en schreeuwend. Op het Spaarne zag de politie zich toen weer genoodzaakt de menigte uiteen te slaan. Bij beide charges is niemand gekwetst. In verband met deze relletjes weet ,,Het Volk" van hedenmorgen te vertellen, dat ,,van de drukte een gretig gebruik werd gemaakt door fascisten en communisten, die met hun lectuur colporteerden." Maar in een opschrift wordt gesuggereerd „Communisten en fascisten colporteeren bij huldigingsdefilé voor den bisschop van Haar lem." Niet openijk, o neen, maar heel voorzichtig en daarom juist zoo venijnig, geeft men het défilé de schuld der relletjes. De colporteurs hebben natuurlijk van de drukte trachten te profitee- ren, maar als die drukte nu eens een gevolg was geweest van een socialistische huldebetuiging? Welke opschriften zou het roode blad dan ge bruikt hebben? „Het Volk" geeft ook een vetten kop „Een onpractisch gekozen route." Het blad (en zeker zijn berichtgever), weet natuurlijk, dat zoo'n route vastgesteld wordt in overleg met de po litie. Er was inderdaad drukte. Dat spreekt van zelf „Volk", als duizenden katholieken hun Bisschop gaan huldigen. Maar van stagnatie was geen sprake. Het socialistische blad durfde als nieuwsblad een mededeeling over het défilé niet achterwege te laten, maar uit bovenstaande blijkt wel, wel ken vorm het daarvoor meende te moeten kie zen. Erg verheffend is het niet. Ter gelegenheid van het 12 K-jarig jubileum van Albert de Booy, die op 10, 11, 12 en 13 Augustus in den Stadsschouwburg Gastvoor- stellingen komt geven, is er een commissie ge vormd, die den zoo welbekenden zanger een feestelijken intocht zal bereiden. De Harmonie-Muziekvereeniging „Voor waarts" (dirigent de heer Henry Schulpzand) verleent hierbij haar medewerking. De stoet wordt geopend door de 7 tamboers dezer ver- eeniging en neemt de volgende route: Stations plein, Kruisweg, Parklaan, Kenaupark (West), Kinderhuissingel, Zijlvest, Wilhelminastraat, Wilsonsplein. Vertrek van het station Donderdagavond a.s. om 7 uur. van de Generaal Cronjéstraat 105 naar de Spekstraat No. 3. In een zich aardig bij de omgeving aanpas send winkelhuis is de inventaris uit de Cronjé straat ondergebracht, terwijl in een bovenzaal de voorradige kunstwerken op passende wijze tentoongesteld zijn. Bij avond zorgen „daglichf'-lampen voor een verlichting, die schuil gaat achter de lambri- zeering. De winkelbetimmering heeft een sfeer gevon den die zich heel goed leent bij den aard van de te verhandelen kunstvoorwerpen. Een schat van bloemen zette luister bij aan de heropening van den kunsthandel, welks pro ducten zooals wij vertrouwen hun weg naar de harten der kunstliefhebbers wel vinden zullen. Kap. 30.000.000.— Reserve 9.300.000— Te Den Haag is geslaagd voor het examen Duitsch M. O. A. mej. C. C. Koppe te IJmui- den en voor het examen boekhouden M. O. de heer P. J. J. Peters te Haarlem. Te Utrecht zijn geslaagd voor het examen Lichamelijke Oefening M. O. de dames J. Schatbor te Haarlem en J. H. G. Spruyt te Beverwijk; voor het examen Fransch L. O. cle dames M. E. A. Raadersma te Overveen, W. Resoort te Haarlem, D. Rouwens te Bloemen- daal, J. G. Schipper te Haarlem en G. A. Paar- dehaar te Haarlem en voor 't examen Engelsen L. O. mej. J. ten Bolde te Haarlem. HAARLEM, 8 Aug. Opgekomen 13 candi- daten (mannelijke). Geslaagd de heeren: A. F. van der Markt, Amsterdam; P. Parlevliet, Wij- dewormer; J. M. Mulder, Utrecht; H. J. Meme link, Amsterdam; E. J. Hoppe, Amsterdam; A. Rijken, Haarlem en J. W. M. van den Berg, Utrecht. HAARLEM, 8 Aug. Geëx. 3 vr. en 5 mann. candidaten. Geslaagd de dames Elsiena Visser, Santpoort en J. J. Fejjen, Alkmaar en de hee ren J. Bergsma, IJmuiden, F. R. Aschhoff, Heemskerk en E. A. J. Reuter, St. Pancras. Het programma van de orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk op Donderdag 10 Aug., des namiddags van 34 uur door den heer Klaas Bakker, luidt als volgt: Toccata F dus van J. S. Bach. Choral I van C. Franck. „Ach bleib mit deiner Gnade", Symphonisch choral van S. Karg—Elert. Consolation van M. Reger. Adagio van Fr. Liszt. Fantasie en fuga B. A. C. H. van Fr. Liszt. De R. K. Rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" heeft het plan opgevat, om haar dona teurs in dezen tijd van „tooneel-rust" een at tractie aan te bieden in den vorm van een boot tocht. Deze zal plaats hebben Zondag 3 Sep tember en duren van omstreeks 9 uur voormid dag tot 7 uur namiddag. Op de boot zal een prima buffet aanwezig zijn, terwijl gezorgd wordt voor muziek en diverse intermezzo's, waaronder een hoorspel, uit te voeren door eenige werkende leden. De donateurs zelf betalen voor dezen boot tocht een geringe vergoeding en kunnen voorts familieleden of huisgenooten introduceeren. Het bestuur van „Alberdingk Thijm" zal al les in het werk stellen, om dezen tocht zoo gezel lig en vriendschappelijk mogelijk te doen ver- loopen, en vertrouwt, dat hierdoor een nog in niger band tusschen „A. T." en haar begunsti gers, zal ontstaan. De donateurs ontvangen dezer dagen een rondschrijven, waarin de voorwaarden tot deel name meer uitvoerig zijn uiteengezet. De verstrekking van plaatsbewijzen eindigt op 26 Augustus. De leden van „A. T." geven desverlangd nadere inlichtingen. Twee mannen, werkzaam in de fabrieken van H. hebben zich daar textielafval toegeëigend en zijn hiervoor door de recherche aangehouden. Ze hebben bekend, maar verklaarden dat ze gedacht hadden, dat de afval geen waarde had. Een zwager van een der mannen wist er ech ter wel raad mee verkocht den afval tegen varieerende prijzen per K.G. De diefstal is ontdekt door een procuratie houder, die een auto met 6 balen afval zag staan, die niet door de fabriek verkocht was. In totaal beloopt het aantal gestolen K.G. af val 1000. Nadat de mannen verhoord waren en proces verbaal was opgemaakt, zijn ze vrijgelaten. Het onderzoek duurt voort. De Arrondissements-Rechtbank heeft op Dins dag 8 Augustus failliet veklaard: H. W. van der Worm, drijvende een agentuur en commissiehandel, destijds wonende te Am sterdam, Kalverstraat 93, thans te Haarlem, Amsterdamschevaart 216. Curator Mr. C. Blan kevoort alhier. I. Vleeschhouwer, winkelbediende, wonende te Haarlem, Jan de Braystraat 2 zw. Curator Mr. J. H. C. Slotemaker alhier. V. Rosewitz, stoffeerder, wonende te Zaan dam, Reigerstraat 5. Curator Mr. L. Ali Cohen alhier. j. L. Goossens. landbouwer, wonende te Haar lemmermeer, Kruisweg bij de Cruquius. Curator Mr Dr. F. A. Bijvoet, alhier. P. B. F. de Graaf, groentenboer, wonende te Bloemendaal, Bloemendaalscheweg 42. Curator Mr. F. J. D. Theyse. Rechter-Commissaris in deze faillissementen Mr. M. A. van Rijn van Alkemade. Opgeheven werden de faillissementen wegens gebrek aan actief van: H. J. A. van Lienden wonende te Haarlem. Cu- ratrice mej. Mr. M. J. Kluitman, alhier. C. F. H. Prins wonende te Bennebroek. Cu rator Mr. A. van Leyenhorst alhier. J. W. L. Sauer, wonende te IJmuiden-Oost. Curator Mr. W. G. J. Veenhoven alhier. Geëindigd is het faillissement door het verbin dend worden der eenige uitdeelingslijst van: C. van Liempt, wonende te Wormer Curator Mi". F. J. D. Theyse alhier. Dinsdagmiddag werd in hotel „Lion d'Or" door architect ir. H. T. Zwiers namens de wo- ningbouwvereeniging „Bloemenhofalhier aanbesteed, het bouwen van 28 werkmanswo ningen met schuurtjes en bijkomende werken op een terrein, gelegen aan de Laurierstraat te Haarlem (N.). Ingekomen 28 biljetten, waarvan 2 van on waarde. Laagste inschrijfsterfirma B. en A. Stegink te Willemsoord (O.) voor ƒ54353. De verdere inschrijving is als volgt: firma J. Naaktgeboren en Zn. Delft voor ƒ72.920, J. W. de Keizer, Haarlem 61000, M. N. Meier hoven, Zaandam 63000, firma Gebr. van Rijs wijk, Haarlem, ƒ61750, J. Brouwer, Hilversum, ƒ69500, N.V. Enschedesche .Bouw en Beton Mij., Enschede, 64000, Gebr. Trebbe, Enschede, 63764, G. en J. Broertjes te Heemstede en Bloemendaal, 59300, j. p. Schuit, Haarlem, ƒ61500, C. P. Oudejans, Zaandam, ƒ92000, J. de Waard, IJmuiden, 64750, J. Bot, Medemblik, Zn.. IJmuiden 64750, j. Bot, Medemblik, 56300, Roelofs, Hase, Markfoort, Rijsen, ƒ54500, N.V. Mabuwat, Willemstad (N.-Br.) 61563, D. Schouten en C. Bloemendaal, Oost- zaan, 62220, C. v. d. Veen en Co., Amsterdam ƒ70300, J. n. Stegerhoek, Pijnacker, ƒ66300, N.V. Monde en Leenheer, Duivendrecht, ƒ64200, J. H. W. Jansen Amsterdam, ƒ70450, firma Engelvaart en Pusters, Den Haag 62500. firma M. Joustra, Haarlem, 64 400, Aanne mersbedrijf Jansen en Moens, Haarlem 55609, H. J. Oppenkamp, Haarlem, ƒ59700, J. v. d. Putten, Haarlem, ƒ57947. _De bekende kunsthandel „Prenen", die eer daags zijn 10-jarig bestaar herdenkt, heeft nog vóór deze lustrumviering een sprong genomen Woensdag 16 Augustus a.s. is er een goed koope reis per trein en boot naar Stavoren, Sneek, Leeuwarden en Groningen, waarover nadere inlichtingen aan het station verkrijg baar zijn. Geboren; 5 Aug.: z. van M. L. E. Peerboom Henfling; z. van M. M. Schouten—Dijkstra; 6 Aug. z. van M. WesselsVersterre; 7 Aug. z. van A. van der Veldtvan der Kroft;; z. van G. M. Vermolenvan Acken; 8 Aug. z. van J. Hulsmanvan Tuijl; d. van O. J. H. Brakel Lommen. Ondertrouwd: 8 Aug.: J. P. Bommeljé en A. Verbeek; R. J. van Goor en P. S. M. A.. Schaap. Getrouwd: 8 Aug.: W. Hooghwinkel en M. van der Capellen. Overleden: 7 Aug.; W. C. Deurenmat, 82 j., Geweerstraat; W. Kersten, 67 j., Gasthuis;vest J. B. Kors, 67 j„ Schotersingel. Naar wij vernemen heeft de Technische Com missie van de Koninklijke Nederlandsche Ath- letiek Unie de Nederlandscha ploeg, die op Zondag 13 Augustus op de Sintelbaan op het Olympiaplein te Amsterdam tegen België uit komt, als volgt samengesteld: 100 Meter: Ch. Berger en B. Jansen (Res. A, Benz) 400 Meter: B. Jansen en J. Klazema (Res. M. Oostermijer) 800 Meter: J. J. Heymans en W. Haver (Res. J. v. d. Booren). 1500 Meter: H Scherpenhuizen en J. Buis (Res. H. Plieger). 5000 Meter: S. Petit en H. Bruyn (Res. L. Dullaart) 110 Meter horden: W. Kaan en A. Jansz (Res. C. Ras). Verspringen: Jac. Boot en A. van Welsenes (Res. W. Peters). Hoogspringen: R. J. Brasser en A. Jansz (Res. W. A. Spanjexdt). Polshoog: A. van der Zee en L. M. Oorschot (Res. D. van Genne). Kogelstooten: G. Eysker en A G. J. de Bruyn (Res. A. Houtzager). Discuswerpen: G. Eysker en A. G. J. de Bruyn (Res. W. A. Coster). Speerwerpen: J. Knol en H. Collaris (Res. P. van Meyl). De wedstrijd om den Bloemendaal-Comman- do-Beker heeft Zaterdag en Zondag op de schiebanen van de Bloemend. Burgerwacht plaats gehad, en is dit jaar zonder spanning verloopen daar reeds in de eerste zes series beslist was, wie dit jaar Bekerhouster zou wor den. Wel zelden zijn in het begin van den wed strijd zulke hooge series genoteerd als nu. Ver melding verdient de serie van 48 geschoten door den heer Van Rijn, hetgeen op schijf Propa ganda een schitterende prestatie is; de eerste zes series waren 45, 45, 44, 25, 45 en 48, waar van door schutters Van Merlen 48, 45,45, 44 en 45, daar de Beker nog niet boven 210 punten gewonnen is, behoefde Van Merle nog slechts 29 punten te schieten om dit aantal te. pas- seeren. De totaal-uitslag is als volgt: 1. Generaal van Merlen, Haarlem, 48, 45, 45, 44, 39, totaal 221 punten. Beker. 2. Oranje, IJmuiden, 42, 42, 41, 41, 40, totaal 206 punten. 3. Generaal Joubert, Overveen, 45, 43, 40, 40, 36, totaal 204 punten. 4. Voor Vaderland en Koning, Haarlem, 41, 40, 36, 33, 31, totaal 181 punten. 5. Gen. Cronjé, Haarlem, 38, 36, 33, 33, 24, totaal 164 punten. Uitslag personeelen wedstrijd: 1. D. J. van Rijn, 48 punten. 2. A. Hekker, 45 punten, 1. s. 7. 3. J. J. Blauwhof 45 punten, 1. s. 6. De prijsuitreiking heeft op een nog nader te bepalen datum in September plaats. In ,,'t Hof van Holland" werden Maandag avond j.l. de handicap wedstrijden 1933 der „Haarlemsche Damclub" voortgezet. Hieronder volgen de uitslagen: W. J. A'. Matla wint van P. J. Bijrij; P. J. Bijrij wint van A. Smit; J. H. Reedijk wint van J. J. Groenewoud; W. J. A. Matla remise met C. Kool; H. G. Teunisse wint van D. de Baas: J. Balk wint van J. van Looij; C. Kool wint van P. v. d. Waerden; C. Kool wint van P. J. Bijrij; I- Risseeuw wint van M. van Leeuwen Match om het zilveren dambord. 3de Matchpartij P. J. van Datelen en J. B. Sluiter Jr. uitgesteld. Heden werden de jeugdwedstrijden om den Van Lennepbeker en de Kea-Bouman-Vaas voortgezet en beëindigd. De uitslagen van den laatsten dag zijn: Van Lennep-beker. 3de ronde Farbstein (Den Haag) s.l Lissauer (A'dam) 86, 46, 63, Den Hoed (R'dam) sl. Van Toen (Den Haag) 6—3, 3—6, 6—2. Van de Graaff (Den Haag) sl Borren (Over.) 26, 86, 64. Jacobson (Den Haag) sl. Van Hees (Haarlem) 62, 60. Halve eindstrijd: Farbstein (Den Haag) sl. Den Hoed (R'dam) 3—6, 6—1, 6—3. Van de Graaff (Den Haag) sl. Jacobson (Den Haag) 6—4, 6—4. Eindstrijd: Van de Graaff (Den Haag) sl. Farbstein (Den Haag) 6—2, 6—2. Kea-Bouman-Vaas. 2de ronde: Mej. R. Mechel (Utr.) sl. mej. Sluis (Gelderl.) 64, 62. Mej. Snel (Gelderl.) sl. mej. v. d. Bergh (A'dam) 4—6, 7—5, 6—3. Halve eindstrijd: mej. R. Mechel sl. mej. Snel (Gelderl.) 62, 63. Mej. G. Terwindt (A'dam) sl. mej. v. d. Hagen (N.-Brab.) 60, 6-2. Eindstrijd: Mej. G. Terwindt (A'dam) sl. mej. R. Mechel (utr.) 6—3, 6—1. Troost-toumooi. (Jongens). Erdman sl. Jhr. de Brauw 60, 75. J. Oudes sl. Ten Oever 61, 62. Driessens sl. Kermer 26, 64, 6—2. Van Hoogtraten sl. Brevt- nesse 62, 62. L. de Roos sl. Ganzloser 61, 61. J. v. d. Togt sl, Wiegers 64, 61. Wes tenberg sl. Klinkspoor 83, 63. 2de ronde: Erdman - sl. Oudes 64, 63, Driessens sl. Van Hoogstraten 26, 6—2, 63. L. de Roos sl. J. v. d. Togt 3—6, 6—3, 6—3. Oos- terwijk sl. Westenberg 6—2, 62. Halve eindstrijd: Driessens sl. Erdman 61, 6—8, 64. L. de Roos sl. Oosterwijk 87, 75. De eindstrijd wordt nader gespeeld. Troost-toumooi meisjes. Mej. Goossens sl. mej. Coster 63, 36, 63. Mej. Broese van Groenou 1. mej. De Vries 63, 62. 2e ronde: Mej. Sluis sl. mej. Goossens 63, 62. Mej. Knottebelt sl. mej. Broese van Groe nou 60, 61. Eindstrijd: Mej. Knottebelt sl. mej. Sluis 6—3, 6—3. De prijzen werden aan de winnaars uitge reikt door den voorzitter van den Nederl. Lawn- Tennis Bond, den heer ir. A. Broese van Groenou. gewonnen door C. V. H. n met 7 wickets en 5 runs. C. V. H. II wint den toss en gaat fielden. Het begin van Rood en Wit is goed, er komen snel runs, daarna vallen de wickets vlug en lukt het den C. V. H.-aanval Rood en Wit III voor een tamelijk laag totaal van 68 runs uit te krij gen, waarvan H. v. d. Togt een goede 22 en L. Groen 13. Bowlingcijfers C. V. H. II: O. Keijser 426. A. J. van Roon 629. F. Seveke 04. C. V. H. II bat dan en reeds in de eerste overs vallen er twee wickets. C. J. Roodt en A. J. v. Roon weten dan door voorzichtig spelen en scherp runnen een stand van 50 runs op te zet ten. Van 2 voor 7 wordt het 3 voor 56. Als van Roon dan wordt gevangen zet C. Roodt met G. Jansen de zaak op denzelfden voet voort tot het Rood en Wit totaal gepasseerd is, waarna wordt gesloten. C. J. Roodt bleef not out met een keu rige 29. A. J. van Roon 22. Bowlingcijfers Rood en Wit III: J. Faber 2—19. J. W. Francken 112. D. de Vries 0—12. M. Slingenberg 012. J. Reus 06. Eén der merkwaardigste en zeker niet de minst prettige combinatie was de gast van Haarlem. Een veteranen-elftal, waarvan de leden min stens de vijf kruisjes gepasseerd moeten zijn, doch dat onder de eminente leiding van den be kenden oud-H. C. C. en Hercules-speler A. Eijken, zelf nog' een voorbeeld voor jongeren als de correcte cricketer, nog aardige successen lx>ekt. Weliswaar werd ditmaal verloren, doch niet dan na dapperen tegenstand. Eijken en Meijers openen voor S. G. S. en pas op 63 valt het eerste wicket, dat van Meijers voor een kalme 18. Eijken volgt kort daarna, gebowled door J. de la Mar voor een schitterende 50. Menig eerste klasse batsmen zal de fraaie, geweldig harde off-drive de mooie glance en square-cut van Eijken benijden. Rekkers maakt daarna een goede 14 runs. Hamaker gaat onge lukkig uit op een full-pitch. Brandsma en Santwijk scoren er dan nog even op los. Ten slotte gaat Santwijk bowled Abendanon voor 8 en Brandsma wordt door Voogd gestumped voor een harde 19. Met 3 byes wordt het totaal 122. Capt. C. Fortgens bowlde 344, Ir. J. Allart 243. J. de Boer 09, J. J. de la Mar 36, C. Dekker 014, v. Abendanon 10. Haarlem weet dit totaal na moeizaam batten op den goed bowlenden G. S. G. aanval, waarin v. d. Burg met zijn snelle legbreaks uitmunt, te passeeren. A. Bieshaar, die weer eens in de flanellen verscheen, werd nu zijn slachtoffer voor 9 runs. Van Dalsum met 17, C. v. Vreeden met een harde 38, Ir. Allart met 21, J. de Boer met 14* en C. Fortgens met 11 passeerden het S. G. S. totaal niet dan na groote span ning. De laatste batsmen de Boer en Fortgens wisten ten slotte de benoodigde runs te maken. Meteen daarop werd Fortgens keurig door Eijken gebowled. Het einde van deze prettige wedstrijd bracht dus een Haarlemsche over winning. Van der Burg was verreweg de beste bowler en zijn cijfers 760 waren allenzins verdiend. Cramer had met 127 geen geluk. Verder Meijers 112 en Eijken 127. In verschillende streken van Noord-Brabant en Gelderland wordt, speciaal van de zijde van de dorpswinkeliers en dito handelaren, een rij wiel verloting geënsceneerd, die stellig ver nuftig mag worden genoemd. Er zijn voor elk rijwiel namelijk honderd loten, genummerd van 1100. Wie nu er voor voelt naar het rij wiel mee te dingen, trekt één van de 100 num mers en hij betaalt voor zijn lot zooveel cen ten als het lotnummer aanwijst. Dit kan dus 1, 10, 20, 37 enz. zijn tot 100 toe. Zijn alle loten geplaatst, dan heeft de verkooper dus, wel geteld, ongeveer 50 gulden in totaal ont vangen, voor welk bedrag bij het nieuwe rij wiel grif verloten kan. Het aantrekkelijke zit hem hierin, dat men zelfs voor 1 cent een fonkelnieuw rijwiel kan loten! Intusschen oordeelt de politie, dat hier overtreding der Loterijwet plaats heeft en uit dien hoofde de vernuftige fietsenloterij niet door den beugel kan. Verschillende overtredin gen zijn reeds geconstateerd, nadat de po litie de betrokkenen aan een verhoor had onderworpen. Gebouw „St. Bavo" R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Bestuur Bouwverbond, 8 uur. Raadzaal Prinsenhof Gemeenteraad, half 2. Schouwburg Jansweg Ensemble mevr. Esther de Boerv. Rijk „De Doofpot", kwart over 8. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Revue: De Bilt seint, Gebouw „St. Bavo" Grossiers-kleinhandel, 8 uur. Schouwburg Jansweg kwart over 8. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling, 3—4 uur. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinejna Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Soundtheater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. De voor Zoindag vastgestelde massakamp tus. schen de „Haarlemsche Damclub" en de on langs gefuseerde Haagsche héofdklasse-clubs „Wie Zoekt Die Vindt"„Vereenigd Haagsch Damgenootschap," is op verzoek der Hagenaars uitgesteld tot Zondag 20 Augustus a.s., v.m. 10 uur te Haarlem in ,,'t Hof van Holland." Naar Reuter uit Bombay bericht, is het stoom schip „Comorin" Maandag van daaruit naar Londen vertrokken met 'n hoeveelheid goud aan boord ter waarde van bijna 7 millioen roepies (521.700 pond sterling). Hiervan is een bedrag van 783.000 roepies (58.725 pd.st.) bestemd voor Amsterdam en 400.000 roepies (30.000 pdst.) voor New-York of Parijs, terwijl een bedrag van 46.425 pd.st. te Marseille zal worden ontscheept. Het resteerende goud is voor Londen, Donderdag a.s. 10 Augustus zal Z. H. Exc. Mgr. van Goethem M.S.C. Apost. Vic. van Coquil- hatstad, in de kapel van het Missiehuis der Missionarissen van het H. Hart te Stein, de H. Priesterwijding toedienen aan de E.E. F.F.: G. Berns, C. Meuwese, P. van Doornik, P. Ste- tenpool, A. Rutges, Th. Hebinck, J. Goseling, J. Alofs, Th. Tangelder, A Verdeijen, J. de Bijl, W. Schoemaker, A Helmer, J. Vermelis, A Ge- rats. De Tonsuur en de vier kleine wijdingen, aan de E. E. F. F.: Victor Viola en Vicente Celeste; en de Tonsuur, Lectoraat en Ostiariaat aan de E. E. F. F.: H. van Rooijen, Hl GalJyiK. de Grijs, P. Schouten, H. de Kort, H. van Zunderen, A Bevers, Th. v. d. Berg, A. Draskovics, J. Hoe-: bink, J. Nöoy, van Lièihpt.^J. Cleary, V. Hochstenbach, A. Petit, J. Heijnen, M. Carrick, J. Pennock, J. Castelijns, allen missionarissen van het H. Hart. (Niet officieel) 2e Klasse, 3de Lijst Tftkking van Woensdag 9 Augustus 1933 Prijzen van f 35. 571 584 1122 1146 1237 1623 1729 1738 2175 2199 2208 2210 2228 2309 2989 3003 3079 3221 3277 3558 4378 4440 4484 4917 5446 5627 5810 5903 5973 6346 6415 7061 7163 7426 7596 7674 7707 8403 8514 8752 9299 9422 9998 10534 10708 10915 11103 11130 11157 11323 11478 11621 11679 12024 12283.12443 12492 12599 12652 12703 12876 12904 12959 13112 13225 13831 14002 14138 14161 14352 14394 14721 14916 15086 15193 15371 15794 16572 16691 16905 17088 17139 17220 17283 17352 17416 18524 18551 18776 18808 19322 19462 19513 19672 19705 19986 20136 20525 20860 20989 Verbetering 2e ki. 2e lijst: 13498 staat 2 keer gemeld, 1 daarvan m. z. 13428. WOENSDAG, 9 Aug. Vorige Koersen Heden Londen 8.20 8.M Berlijn 59.03 59.05 Parijs 9.70 H 9.70 Brussel 34.57H 54.37)4 Zwitserland 47.92)4 47.22)s Weenen Kopenhagen 36.50 36.7 Stockholm 42.25 44.25 Oslo 41.50 41.67)4 New York (cable) 1.83)4 Rjjjjj, Rome 13.02)4 13.C2* Praag 7.35 7 3o Madrid 20.70 20.70 Vorige koersen Heden Staatsleenlngen 5 4% 4% 4 5 1 4% 5% Nederland 1919 100% Nederland 1916 '01H Nederland 1917'01H i Nederland 1931 ,98*4 Nederland 1932 N. Ind. 1926 AB Youngleen. 1930 aaJS Banken Koloniale Bank 71 Indische Bank 64 Cert. Handel-Mi162)4 Industrieën Unilever 92)4 Calvé Delft 65 Alg, Kunstzijde 28)4 Van Berkei's Pat20 Nieuwe Philips 172)4 KUch Accoustlek Ned. Ford tndustr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel U. S. Steel U S. Leather Intern Nickel Stand Brands 1% 141 1144 28% 37)4 9)4 12)4 19)4 Mijnbouw Boeton Milnbouw 12)4 Alg. Exploratie [25h Redjang Lebong 104 Petroleum Ga boes 14 Kon Olie 169H Perla1" 98 Peudawa 5 Continental OU9% SheU Union OU5a 100% 101)4 101H 9874 101% 89'4 40)4 70 63 62)4 93)4 64 28)4 20 H 175)4 2 141)4 12)4 29 38)4 13)4 20 12 125)4 104)4 14 171 )4 97 5 9% 5)4 Vorige koersen Heden Rubber A'dam Rubber 99)4 Bandar 82 Dell Batavia Rubber 44)4 Serbadjadl 35)4 Sllau 30 V. I. O. O, ,2 Allied 42 Intercontin. Rubber 102H 81)4 45 35)4 31 52 42 2M Scheepvaart Java Ch. Japan 33 Holl. Amerika Lijn 18 Dito Oem. Elgend. 17 Kon. Ned. Stoomb'3*4 Scheepvaart-Unie o9y, Suiker H. V. A. Jav. Cultuur la' N. I. S. 90 Poerworedjo Vorstenlanden ïi 33 18 17 14 60 222 128 Actions Idem 29.00 Tabak Dell Batavia 140)4 Oude Dell 139 Oostkust 26)4 Senembab '45)4 Spoorwegen Union Paclflo 63 Wabasb 3 Erie 15)4 Kansas City South '4 South Rallw 18H Chic Mllw Maxwell L. Gr. 1° 5H 44)4 29.00 140 139 26)4 150 84 3)4 16 14)4 19)4 19

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2