STADSNIEUWS HARIA-STICHTING Haarlem, 11 Aug. BEURS VAN AMSTERDAM De Leidsche Courant ■-t WÊ 'v MARKTEN Wisselkoersen VRIJDAG 11 AUGUSTUS FAILLISSEMENT VERNIETIGD STADSSCHOUWBURG V ariété-Bou wmeester SCHOUWBURG JANSWEG Revue ,tDe Bilt seint! RIJKSPOSTSPAARBANK Opgave over Juli 1933 Personalia Statuten Dat is een flinke! BURGERLIJKE STAND BILJARTEN KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND le klasse klein biljart cadre IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK JHR. J. C. W. STRICK VAN LINSCHOTEN t Oud-burgemeester van Beverwijk UIT DEN OMTREK AERDENHOUT BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE. EN SPAARNWOUDE SPAARNDAM VELSEN Examens Handenarbeid Examens hoofdacte Gevonden dieren en voorwerpen Wildernis en wilde dieren doouu .OOPE*4 BALSEM DE INLEVERING VAN BLOEMBOLLEN STOOMVAARTLIJNEN AGENDA 12 Augustus INSTELLINGEN FAILLISSEMENTEN VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1933 is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan- gewezen DAGBLAD voor AD VERTEN TIEN I I VRAAGT PROEFEXEMPLAAR I Bij arrest van het Gerechtshof te Amsterdam dd. 27 Juli 1933 is vernietigd het vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Haarlem, dd. 11 Juli 1933, waarbij F. Damiaans Jr., wonende te Haarlem, Zijlvest 41, in staat van faillissement is verklaard. Als slot van een zeer gerekte kermisweek, speelt in den Stadsschouwburg op het oogenblik een specialiteitengezelschap met een zeer ge varieerd program Er is een goochelaar uit China, een zanger uit Holland, 'n levende mum mie uit Egypte en een Théatre Fantoche, ver moedelijk uit Frankrijk. Verder een cowboy-act uit Amerika en een Universal-artistennummer uit Engeland. We zullen niet zoo indiscreet zijn de authenticiteit der verschillende optredenden aan een nauwkeurig onderzoek te onderwerpen, doch er ons toe bepalen mede te deelen, dat het programma in de huidige samenstelling door iedereen mag worden gezien en gewaardeerd. Shang-See-Hu, een Chineesche heksenmeester, opent het programma met velë geslaagde goo cheltoeren, waarna het Théatre Fantoche eenige oogenblikken op eigenaardige manier aange naam bezig houdt. Dan komt Albert "de Booy, een Hollandsche zanger, die voor de radio niet onbekend moet zijn, eenige internationale lied jes zingen, terwijl het raadsel Meuru (u weet wel uit Egypte) eenige frappante staaltjes te zien geeft. Mr. Carter and Corrina blijken werkelijk zeer begaafde Universal-artisten te zijn, gezien hun uitvoerige amussments-wetenschap, terwijl de cowboy-act een niet onaardig slot van dit ge slaagde kermisprogramma was. Allen hadden een uitbundig succes en we kunnen een gang naar den Stadsschouwburg vooral voor de kinderen zeer aanbevelen. lepenlaan 4, Heemstede, idem; Wilskens, Rei gerstraat 92, idem; Cornelissen, Kampervest 1, rijw.belastingplaatje; De Boo, Jelgersmastraat 17, idem; Hoogland, Haarlemmerliedestraat 11, regenpijpen; Kollenberg, Spaamschevaartstraat 55, rijw.belast.plaatje; Zom, Schouwtjesplein 65, damestasch; v. Heusden, Mentawistraat 27, zak mes. Lammers, Lindenstraat 19, actentasch; Bur. van Politie, Smedestraat 9, portefeuille, bril, etui met foto's; Brugwachter Langebrug, bad- costuum; De Mon, Floresstraat 49, badpak; Kok, Olieslagerslaan 5, ceintuur; Botti, Zijlweg 84rd, handschoenenRoggeveen, Verspronck- weg 97, hond. Meijer, Sophiastraat 8, hond; Asyl, Ridderstraat 11, 2 katten; Kennel Fauna, Parklaan 119, 5 idem; Sikkelerus Jelgersma straat 38, papieren betr. levensverzekering; De Vries, Ripperdapark 45, portemonnaieGros kamp, Rollandstraat 67, idem; Oldenburg, Tetterodestraat 24, idem; Goornevelt, Schalk- wijkerweg 150, rijw. belast, plaatje; Spijksma, Schcterboschstraat 33, idem; Leguit, Klever laan 139, speld; Willekes, Leidschestraat 22 r., bos sleutels; Jansen, Leidschestraat 118,"zakje inh. badpak en handdoek. Landa, Fapentorenvest 11 rd., autosleutel; V. Welt, Leidschestraat 146, badpak, muts, kam, handdoek; Koelen, Oostevest 82, ceintuur; Hoe- vens, Oost Indiëstraat 98, idem; Mulder, Borskistraat 22, postduif; Soelman, Tetterode straat 96, jas; Kennel Fauna, Parklaan 119, 5 katten; Mollema, Eendjespoortstraat 15, da mesmantel; Aalder, Nobelstraat 12, overall; V. d. Dool, Nagtzaamstraat 12, portemonnaie; Zijlstra, Slachthuisstraat 10, idem; Bur. v. Po litie, Smedestraat 9, idem, rijw.bel.plaatje; Wolbaai, Barteljorisstraat 37, regenjas; Wit kamp, Koudehorn 82, rijw.bel.plaatje; Kore- mans, Graafschapstraat 10, rugzak inh. tennis- benoodigdheden; Vallenduuk, Bro< traat 107, regenjas; Gillissen, Karei v. Mande* straat 39, huissleutel; IJlstra, Kerkhofstraat 13 B, schoen; Blom, L. Wijngaardstraat 5, wandel stok; Sweijer, Gierstraat 68, damestasch m. i.; Hoevens, Zomerstraat 40, zwempak m. hand doek. „Is dat nou Haarlem?" dachten we gister avond, toen de bijna volle Kaart-Schouwburg zong, dat het een lust was en zóó uitbundig lachte, dat de grenzen van gestrenge conven tie dik overschreden werden. De revue „De Bilt seint!" van Rido en Meyer Hamel, zal het in onze stad doen. Heintje Davids en Sylvain Poons weten in talrijke vrooiijke scènes het publiek tot enthou siasme te brengen, de balletten van Lu- dowsky zijn werkelijk subliem en uiterst be schaafd, de finales munten uit door kleuren rijkdom en opstelling. De revue is geschreven door Henriette en Sylvain en ze zijn bijna den geheelen avond op de planken in de dwaaste vermommingen en als slachtoffers van deidiootste situaties. De proloog heeft wat met den titel te maken, maar verder is de revue natuurlijk weer een aaneenschakeling van één-acters, afgewisseld door balletten. De pinda-chinees ontbrak niet, evenmin de dreem van geluk, de stand-fotograaf en de waanwijze schoolmeester. De „Mu-ikale vrijerij" was hoogst gezellig en de zaal kreeg daarbij gelegenheid een stuk of vijftig „schlagers" te hooren herleven. Jammer, dat men de Duitsche politiek niet met rust heeft kunnen laten. De scène „Be schaafd Europa" of het „Offerfeest in Soe- boeboemi", had een tendenz, die revue-pub'iek pakte, maar dergelijke vertooningm hebben niet het nut, dat de schrijvers er wellicht van verwachten. De 24 Ludowsky-girls dansten onvermoeid in heerlijke balletten, terwijl van de solodan- sen met Tadjara Tamarova „Carnaval" vooral uitblonk. Wij kunnen deze revue, die neg eenige da gen gaat, voor volwassen aanbevelen. Aan het postkantoor Haarlem en zijn bij kantoren Aerdenhout, Fr. Halsstraat en Tem- peliersstraat, werd in den loop der maand op spaarbankboekjes ingelegd 380.398.19; en terugbetaald 438.616.44: derhalve minder inge legd dan terugbetaald 58.218.25. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboek jes bedroeg 217. Door tusschenkomst dezer kantoren werd ter directie op staatsschuldboekjes afgeschreven no minaal 2700; derhalve minder in- dan afge schreven 2700. Te Utrecht is geslaagd voor het eaxxamen M. O. A mej. Th. J. A. M. de Neyn van Hoog- werff te Haarlem, voor het examen Fransen L. O. mej. M. Vuijk te Aerdenhout en voor het examen Engelsch L. O. de dames M. A. van Steen te Haarlem en E. S. Willems te Wormer- veer. Te Wageningen is geslaagd voor het examen Landbouwkunde L. O. de heer E. J. de Beus te Uithoorn. Te Amsterdam is geslaagd voor het examen Fraaie Handwerken mej. W. H. Holwerff te Haarlem. Te Den Haag is geslaagd voor het examen coupeuse de dames M. J. Holleman en E. J. M. Scheerder. Alphen a.d. Rijn en G. Heereman, Haarlem. De „Staatscourant" bevat de statuten van de N. V. Timmers Aannemersbedrijf, alhier. Een visscher van Heemstede wist met den hengel in de Ringvaart bij de Cruquiusbrug een brasem te bemachtigen van ruim 3 pond. Ondertrouwd: 10 Aug. C. Frijn en H. C. van der Pligt; J. de Droog en E. Harren; P. J. Lijn zaad en A. Toeset; A. H. Götz en E. Tesch; J. de Nobel en A. W. C. Kaper; C. Broertjes en A. Schut. Getrouwd: 10 Aug. J. W. van Oest en J. C Verbruggen; K. J. Kuné en J. Bert; S. Lam- mertsma en E. Tork; A. Fielmich en Th. L. H. Leeman Geboren: 8 Aug. A. Kuijper-Beilschmidt, z; 9 Aug. L. C. Nederstigtvan Snippenburg, z: Z. C. Grobbe—Pollé z; 10 Aug. A. Wesseling— Mica, 2 d; 8 Aug. E. M. Hetem—Balm, d: 9 Aug. M. A. van der PolSeerden, z; M. W. Steemande Vogel, z; C. J. Jansen—de Jong, d, J. B. van den BroekBurggraaf, d. Overleden: 10 Aug. H. A Mens, 39 j. Patriarch straat; J, H. Cremer—van Genne, 54 j. Pega- susstraat; 9 Aug. c. M. A. Wijnman—Kreps, 69 j. Kamperlaan; A. B. Groenink—Suijk, 58 j. Generaal Joubertstraat. Het bestuur van den Nederlandschen Bil jartbond heeft bovengenoemd kampioenschap dit jaar toegewezen aan B. V. „D. E. S.", club- -ckaal Hotel „Hof van Holland", aan de Groote Markt. Dit tournooi, hetwelk in Januari a.s. ge houden zal worden, valt samen met het 15- jarig bestaan van bovengenoemde biljartclub. In den ouderdom van 74 jaar is hedenmor gen in de Ziekenverpleging aan de Prinsen gracht te Amsterdam overleden, de oud- Burgmeester van Beverwijk, jhr. J. C. W. Strick van Linschoten. De overledene, die te Bilt is geboren, was van 1 October 1880 tot 14 Mei 1889 secretaris en ontvanger van Anne-Paulowna en van 24 Mei lemmerliede en van de thans opgeheven ge- 1389 tot 6 Januari 1893 secrtaris van Haar- meente Spaarnwoude. Van 7 Januari 1893 tot 14 Maart 1898 was jhr. Strick van Linschoten, burgemeester van Texel, waarna hij van 15 Maart 1898 tot 1 Janua 1933 het burgemees tersambt te Beverwijk heeft bekleed. De overledene was Officier in de Drde van Oranje-Nassau. Waarschuwing. Het blijkt, dat in Aerden hout, door een ongeveer 14-jarigen jongen, wo nende te Haarlem, onrechtmatig met een bus wordt gecollecteerd, naar zijn zeggen, voor het vuurwerk in Aerdenhout. Het comité „Koninginnedag" maakt de in woners van Aerdenhout en Bloemendaal er na drukkelijk op attent, dat niemand mag collec teeren, anders dan met de bekende, door de politie afgestempelde oranje-lijsten, welke door het bestuur geteekend zijn. Mocht deze jongeman eventueel een ander nog probeeren gelden in te zamelen, dan ver zoekt het Comité direct de politie te Aerden hout ervan in kennis te stellen. Statuten De Staatscourant bevat de sta tuten van de maatschappfi tot Exploitatie van onroerende goederen in Nederland N. V., al hier. Gevonden en terug te bekomen bij: J. P. Bierman, Uitendaalstraat 34 Santpoort een dekzeil; J. Genis, Ign. Bispincklaan 3 Bloemen daal, een damesportemonnaie met inhoud; G. J. Prenen, Oostertuindorplaan 4 Haarlem, een dameshandschoen, J. Bakker, Kennemerplein 1 Haarlem, een reservewiel; Bersee, Hooge Duin en Daalscheweg 7 Bloemendaal, een poesje en een rugzak; Oostertuindorplaan 7 Haarlem een opvouwbaar kinderwagentje; W. Vleghert, Stol berglaan 17, Aerdenhoudt, een badpak en handdoek; Kroese, Dompvloedslaan 1 Over- veen, een rozenkrans in etui; J. Huizinga, Ken- nemerweg 13 Bloemendaal, een bril; wed- Kla ver—Wierda, Sterreboschlaan 20, Bloemendaal, een damestasch met inhoud; C. Eeke Oranje straat 114 Haarlem, een nikkelen horloge; B. Dekker, Zomerzorgerlaan 4a Bloemendaal een kinderarmbandje; A. Mierlo, Gierstraat 28, Haarlem, een damestasch met inhoud; C. Arink, le Hoogewoerddwarsstraat 35, Haarlem, een regenmantel; B. ter Hoeve, Harmenjans- weg 11, Haarlem, een zilveren rozenkrans; aan den politiepost te Aerdenhout, een dekplaat van autowiel; een lap gordijnstof en een ko peren gewicht; aan den politiepost Noordzee strand: een Engelsche sleutel, een doos tabak, een aantal badschoenen, een wollen trui, een bril, een rijwieltasch, een blauw badpak; bu reau van politie Overveen, een huissleutel, een autodop; een nikkelen horloge, een bril, een paar regenpijpen, een rozenkrans. Burgerlijke stand, Geboren: J. van der Aar—Bjjnsdorp, z.; W. Snijder—Menger, d. Ondertrouwd: J. Eggink, oud 24 jaren wo nende alhier en E. M. M. L. Gratema, oud 23 jaren, wonende te Haarlem. Concert. Het fanfarecorps „Kunstkring" zal a.s. Zondag van 5 tot 7 uur wederom een zomerconcert geven. Het programma luidt als volgt: Vriendschap, Marsch van Sousa; „si J'étais Roi", van Adam; Marsch Troyenne van Berlioz- Thétis, van Watellen; Chef de Corps, van Bury: Harmonia, van Laisné; Donausagen, van Fucik; Finale. Lichtpaal omgereden In de v. d, Helststraat te IJmuiden-Oost is door een onbekende een lichtpaal van het electrisch net omver gereden. De politie stelt een onderzoek in. Rijwieldiefstal Door H. te Beverwijk is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel, gisteravond gepleegd te Velsen-Noord, vanaf den openbaren weg, den Schulpweg, al daar. HAARLEM, 10 Augustus. Opgekomen 13 vrl. candidaten. Geslaagd de dames: S. Alvares- Ve,ga te Santpoort; E. P. J- Bosch te Amster dam; M. H. van Bree te Beverwijk; J. R. N. Löwenstein te Amsterdam; M. A. Lukkien te Amsterdam; T. J. A. Broens te Amersfoort. HAARLEM. Geëxamineerd 2 vrl. en 4 mnL cand. Geslaagd: mej. E. M. J. Roozen, Haarlem en de heer A. Grimme, Duivendrecht. Ran, 2e Hoogerwoerddwarsstraat 13, autobui tenband; Jansen, K. Lakenstraat 7 zw„ boord; Loman, Spaarnzichtlaan 4A, das; v. Dam, Kleine Houtweg 23, hoes van melkbus; v. d. Veldt, Zijlweg 131, handschoen; Asyl, Ridder straat 11, hondje; 2 katten; Bur. v. Pol., Sme denstraat 9, Lipssleutel, heerenjas, rijwiel; W. Lemmers, Rustenburgerlaan 83, plaat NL.; v. Os, Graaf Willemstraat 32, penning; Korvage, Saenredamstraat 23, portemonnaie; Stevens, De vrouw stond midden in hoog gras; vóór haar was een log Deest, zwaar, groot en drei gend, en achter haar een filmtoestel. Bang was de vrouw niet, want als men het geval op een plaatje ziet, zoo'n klein menschje tegenover een onguur beest van ontzettende kracht beseft men dat er speciale zenuwen noodig zijn om op ont dekkingsreis te gaan, vooral in Afrika, waar alie mogelijke sterke en wilde dieren nog in vrijheid leven. Misschien is 'n leeuw niet altijd bloeddor stig, misschien heeft een rhinoceros n:et altijd zin om ons op te peuzelen en misschien gaat een olifant liever het bosch in dan dat hjj een ex peditie onder zijn pooten vermorzelt, maar dat alles moet men maar afwachten, en er zijn bo vendien dieren, die altijd honger hebben en al tijd nijdig op de menschen zijn. De kaken van een krokodil bijv. zijn altijd gereed om op men- schenbeenderen te knabbelen, en een nijlpaard ziet er ook niet naar uit, of het zin heeft in'een zuiver vriendschappelijke ontmoeting met een menschenkind. Hun pooten zijn veel te zwaar en hun bek is veel te groot; een mensch begint er niets tegen en bewaart daarom maar liever een flinken afstand. Toenadering kan Wel eens verkeerd begrepen worden, en een mis verstand met leeu wen, neushoorns of krokodillen eindigt nooit met opheldering, maar meestal met de eigen begrafenis. Daarom ls het pret tiger een expeditie op de film te zien dan er zelf een te onderne men, want avontuur lijke typen zijn nog altijd zeldzaam en de meeste menschen griezelen al, wanneer ze een leeuw op de klankfilm hebben hooren brullen. Hoe veel moeite het kost het dier op de film te krijgen, kan men tege lijk ook zien; want wat een expeditie in de onbegrijpelijk groote binnenlanden van Afri ka beteekent, begrijpt men eenigszins, als men menschen in deze ontzagwekkende natuur ziet reizen; wat beteekenen voorzichtigheid, kracht, vernuft, en wapenen tegenover de dreigende geheimzinnigheid der grootsche natuur en te genover de kracht der dieren, die ieder oogen- bik en overal op de loer kunnen liggen? Daarom is een expeditiefilm niet alleen Inte ressant, als afwisseling op het liefdes- en moord- verhaal welkom, in zeker opzicht leen ijk, maai ook spannend. Voor het filmverhaal van het echtpaar Johnson, dat door de wildernissen van Afrika trok, geldt dit nog meer, omdat asze film niet opgediend wordt met het gewone saus je van het verliefde tweetal, waarvan de eene door apen wordt weggevoerd en de ander een Ideaal van onverschrokken moed is. Congorilla, aldus de naam van de film is een „gewoon" reisverhaal en daar een Afri- kaansche reis ongewoner en meer avonturen kan geven dan een geroutineerde scenarioschrij ver bfj elkaar fantaseert, is Congorilla interes santer en spannender dan de gekke verhalen van Tarzan en King Kong. In Luxor, waar deze week de film als hoofd nummer draait, kan men dat zelf oeoordeelen. SOttnóOc* p«r doo». Nederlandach Fabrikaat Rijwiel gevonden Aan het Bureau van Po litie is een zwart gelakt heerenrijwiel, merk „Bato", gedeponeerd, hetwelk onbeheerd was aangetroffen in de Tweede Industriedwarsstraat alhier. In het zadeltaschje staat de naam Jas pers vermeld. Besmettelijke ziekten In de afgeloopen week zijn alhier 2 gevallen van roodvonk en 1 geval van diphterie geconstateerd. Opdracht De Rijkswaterstaat heeft 't leve ren van persbuizen en afdekplaten ten behoeve van een bronbemaling voor het Julianakanaal in de gemeente Elsloo bij overeenkomst opge dragen aan de N. V. Plaatwellerij alhier voor 5900.—. Een jubileum De overwegwachter bij de Nederl. Spoorwegen P. Goedhart alhier, zal op 31 Augustus a.s.. den. dag herdenken, dat hij 25 jaar de boomen aan den overweg bij de halte Zeeweg bediend heeft. Personalia Bij Koninklijk Besluit is be noemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Velsen de heer H. Schooten. Personalia Te Den Haag is geslaagd voor het examen Nijverheidsonderwijs acte N III de heer W. H. J. Hoosemans, alhier. Het Consultatiebureau gesloten? Het be stuur van Het Witte Kruis, afdeeling Velsen, verzoekt ons te willen mededeelen, dat de con- sultatiebureaux voor zuigelingen te IJmuiden en Velsen-Noord Donderdagmiddag en Zater dagmiddag a.s. wegens vacantie van Dr. W. M. Naessens, gesloten zullen zijn. Herwonnen Levenskracht A„s. Zondag 13 Augustus vindt de jaarlijksche bloempjesdag plaats van Herwonnen Levenskracht. Waar het hier zoo'n uitermate charitatief doel beoogt, twijfelen we niet, of ook ditmaal zal Katholiek Velsen toonen haar taak te be grijpen en haar plaats waard te zijn. Zendt dus, door het koopen van een bloempje, een straaltje van hoop in de harten Uwer lij dende zusters en broeders. U maakt U zelf en anderen gelukkig. In verband met de door de Ned. Bloembollen kweekers-Centrale aangekondigde Inlevering van Bloembollen In deze en de volgende week, kwa men zoowel bij het bestuur van den Dioc. Tuin dersvakbond L. T. B„ als bij zijn Kringbesturen van zeer vele tuinders ernstige klachten in, dat inlevering van het aangegeven percentage voor hen onmogelijk was en dit In vele gevallen zou beteekenen, dat men voor het volgend jaar zeer weinig of in het geheel geen goed meer zou overhouden voor den uitplant, m.a.w. men Weg gesaneerd zou worden. In een bestuursvergadering van den Dioc Tuindersvakbond werd de saneering tot 65 pCt. voor de late en 80 pCt. voor de vroege soorten voor den uitplant voor volgend jaar juist ge acht, maar het bestuur was van meening, dat het niet in de bedoeling kan liggen, door een te hoog inleveringspercentage de teelt in som mige of zelfs vele bedrijven tot een veel lager perëëntage, ja tot het nulpunt té beperken. Inmiddels was over deze zaak door het Kring- bestuur Westfriesland een bespreking verzocht met het bestuur van de Kweekerscentrale en werd deze conferentie ook bijgewoond door een paar vertegenwoordigers van den Neutralen Bond en door ondergeteekende. Aangezien deze zaak voor honderden tuinders een „brandende kwestie" is, meen ik goed te doen, van deze conferentie een kort overzicht te geven. Door de vertegenwoordigers der organisaties werd met cijfers aangetoond, dat het onmogelijk was het vereischte percentage plantgoed en leverbaar in te leveren, omdat dit voor de mees-, ten in Westfriesland en andere gebieden gelijk zou staan met vernietiging van de bollenkraam. Het bestuur van de Kweekerscentrale deelde mede er van overtuigd te zijn, dat, de bedrijven met een misgewas buiten beschouwing gelaten de opbrengst in zijn geheel in de Noord met slechter Wat dan in de Zuid en dat daarom de in levering in het eerste gebied niet moeilijker kon zijn dan in het tweede gebied, en bij ge brek aan plantgoed dan naar verhouding mee: leverbaar ingeleverd diende te worden, wat ver der was vergemakkelijkt, omdat men nu ook „ongeraapt" zou mogen inleveren. Het Kringbestuur L. T. B. e. a. voerden hier tegen aan, dat dit laatste eerst drie dagen ge leden is aangekondigd en daarvóór de voor in levering aangegeven maten de veronderstelling wettigden, dat men wat daarboven was, gerust kon verkoopen, wat in vele gevallen inderdaad is gebeurd. Bovendien is dit verkoopen van te veel leverbaar waar nu eigenlijk de schoen wringt volkomen verklaarbaar door den uitersten nood waarin de menschen verkeeren Het bestuur van de Kweekerscentrale ver klaarde zich dien nood ten volle bewust te zijn, maar het is gehouden deze zaak zonder aanzien des persoons uit te voeren en moet er op wijzen welk treurig resultaat deze verkoop zou hebben gehad, indien de saneeringsmaatregel, dien men ook moet zien als stabiliseerings-maatregel, ei niet zou zijn geweest. Dan zouden de bollen waarschijnlijk geheel onverkoopbaar zijn ge weest. Hiermede stond de zaak op het doode punt. Eenerzijds de onmogelijkheid om, gegeven de omstandigheden, In te leveren Wat vereischl wordt en anderzijds de Kweekerscentrale, welke de zaak volgens de gestelde regelen, waarop geen uitzonderingen (behoudens voor een na controle bewezen misgewas) voor bepaalde ge westen kunnen worden gemaakt, behoort uit te voeren. De vertegenwoordigers der organisaties be pleitten desondanks ten sterkste alsnog een ge ringer percentage voor inlevering toe te staan, daarbij de vrees uitsprekende dat velen, voor wie de inlevering vernietiging van de kraam zou befeekenen, niet zullen inleveren. De voorzitter der Kweekerscentrale zou wil len, dat er een rechtsgrond voor gevonden zou kunnen worden, maar moet toch wel dringend waarschuwen tegen sabotage van den leverings plicht. Indien dit zou gebeuren, stellen deze kweekers zich bloot aan maatregelen hiertegen, met name het niet verkrijgen van een teeltbe- w'jjs. Indien wij er na overweging nog iets op zouden kunnen vinden, dan mag dit bij sabo tage wel allerminst worden verwacht. Ziedaar het in algemeene trekken gehouden verslag. Ik zal hier geen commentaar op geven maar ben mij er van bewust, dat na dit onder houd de moeilijkheden nog onverzwakt aanwezig zijn. Bovendien is het voor de organisaties buiten gewoon moeilijk een bepaald advies te geven. Wij hopen nog altijd, let goed op: wij hopen, dat er nog iets op gevonden zal kunnen worden En daarom meenden de vertegenwoordigers der organisaties na de bijeenkomst toch als hun meening te kennen te moeten geven, dat tegen dé inlevering van de 50 pCt. van het leverbaai niet zulke groote bezwaren bestaan en men al thans zijn goeden wil zou kunnen toonen, dooi dit voorloopig in te leveren. Een hopelijk te nemen maatregel behoeft dan niet op den on wil van de kweekers af te sluiten. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN aangekomen 9 Aug.: Astarte, s, Bre men. 10 Aug.: Meerkerk, s, Japan laatst R'dam; urente, m.s., Londen; Regis, s, Salta Cabello (voor Velsen-; Vliestroom, s, Leith; Ellen, s. Hamburg (voor Zaandam); Neumark, s, Java; Sambre, m.s„ R'dam; Vechtstroom, s, Huil; Hontestroom, s, Lon den; Roek, s, idem; Janine, s, Nantes (voor Vel sen-. Vertrokken 9 Aug.: Luimneach, s, Hamburg; Marita, s. Archangel. 10 Aug.: Maasland, s, Antwerpen; Noma, s, Leith; Sulev, s, Tyne; Bel- iatrix, s, R'dam; Marne, m.s., idem; Biruta, s, Riga. AMSTERDAM aangekomen 10 Aug.: Runmarö, Velsen, ledig, Rietlanden, Havenbedrijf De Riet landen; Neumark, Java, stukgoed, Javakade, Wm. H. Müller Co.; Sambre, R'dam, ledig, Javakade, idem; Greta, Harlingen, ledig. Rietlanden, Haven bedrijf De Rietlanden; Vechtstroom, Huil, stuk goed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Honte stroom, Londen, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Roek, Londen, stukgoed, Handels kade, General Steam Transport Cy.; Astarte, Bre men, stukgoed, De Ruyterkade, Van Es van Ommeren; Meerkerk, Japan laatst R'dam. stuk goed, Sumatrakade, Mij. Nederland; Drente, Lon den, cement, Rietlanden, Salomon's Shipp. Fori Off.; Vliestroom, Leith, stukgoed en steen kolen, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij. MIJ. NEDERLAND. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT, 10 Aug. Van Amst. te Batavia. POELA UROEBIAH, uitreis, 10 Aug. te Genua. POELAU LAUT, 10 Aug. van Hamburg te Bremen. ROTT. LLOYD. KOTA BAROE, thuisreis, pass. 9 Aug. Kaap Guardefui. SIANTAR, thuisreis ,9 Aug. te Barcelona; ver trekt verm. 10 Aug. van Barcelona. SIBAJAK, uitreis, 10 Aug. te Southampton. KOTA PINANG, uitreis, 10 Aug. te Singapore. KON. NED. STOOMB. MIJ. ACHILLES, 9 Aug. van Cadix n. Oitavos v.o. ALMELO, 9 Aug. van Curacao n. Liverpool. AMAZONE, 9 Aug. van Carthagena n. Alicante. BAARN, uitreis, 9 ug. te Callao. BARNEVELD, Antwerpen n. Hamburg, pass. 9 Aug. n.m. 9 uu rl5 Vlissingen. CLIO, 9 Aug. van Salonica n. Izmir. COSTA RICA, 9 Aug. van Barbados n. Amst. COTTICA, uitreis, 9 Aug. van Dover. IRENE, 9 Aug. van Hamburg n. Amst. NEREUS, 9 Aug. van Passages te Bilbao. VENUS, 9 Aug. van Savona naar Livorno. VULCANUS, 9 Aug. van Cadix naar Guena. ARIADNE, 9 Aug. van Danzig naar Stettin. ORION, 10 Aug. van Alexandrië n. Jaffa. NEREUS, 10 Aug. van Bilbao te Santander. AURORA, 10 Aug. van Amst. via R'dam naar Middl. Zee. BERENICE, 10 Aug. van Amst. via R'dam n. Middl. Zee. KON. HOLL. LLOYD. GAASTERLAND, thuisreis, pass. 9 Aug. n.m. 6 uur Ouessant; wordt 11 Aug. des avonds te IJmui den verwacht. MAASLAND, uitreis, 10 Aug. te Antwerpen. holland-west-afrika lijn. DELFLAND, 9 Aug. van Hamburg n. Amst. JAVA-NEW YORK LIJN. KERTOSONO, New York naar Java, pass. 9 Aug. Kaap Bon. SIMALÖER, 8 Aug. van New York naar Phila delphia. TABIAN, 8 Aug. van Singapore n. New-York. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. TJIBADAK, 8 Aug. van Hongkong naar Manilla. holland-amerika lijn. VOLENDAM, toeristenvaart, arr. 10 Aug. te Oslo. HALCYON LIJN. STAD AMSTERDAM, 9 Aug. van Emden n. STAD ZAANDAM, 9 Aug. van Almeria te Gran- ton. VREDENBURG, Emden n. pass. 9 Aug. Hol- tenau. MAASBURG, R'dam n. Porto Ferrajo, pass. 9 Aug. Gibraltar. STAD HAARLEM, R'dam n. Savona, was 9 Aug. 11 uur 30 v.m. 30 mijlen O. van Niton. STAD ZAANDAM, naar rGanton, pass. 8 Aug. Flamborough Head. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. TOSARI, Pacific Kust n. Salcutta, 10 Aug. van Cebu. KON. PAKETV. MIJ. LE MAIRE, 9 Aug. van Lorenzo Marqués te Zanzibar. ROTTERDAM-Z. AMERIKA LIJN. ALCHIBA, 10 Aug. van Hamburg te R'dam. VER. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND-O. A'ZIE LIJN. OUDERKERK, uitreis, pass. 9 Aug. Gibraltar. MEERKERK, 10 Aug. van Japan laatst R'dam te Amst. MEERKERK, 10 Aug. van Amst. n. Hamburg. STREEFKERK, 10 Aug. van Bremen te Ham burg. DIVERSE SCPEPEN BEVERWIJK, 9 Aug. van Archangel n. Neder land. ST. ANNALAND, 10 Aug. van R'dam op de Tyne. I HOOGLAND, 10 Aug. van de Tyne n. Hamburg. WESTLAND, 10 Aug. van R'dam te Leith. LETO, 9 Aug. van R'dam te Bahia Blanca. TRITO, Dublin n. Amst., pass. 9 Aug. Lizard. KEILEHAVEN, vertrekt 12 Aug. van Rochefort n. Rouaan. HARDENBERG, 8 Aug. van Archangel n. Zaan dam. LEKHAVEN, New Orleans n. Bremen, pass. 10 Aug. Dungeness. ALPHARD, Schiedam n. Leningrad, pass. 7 Aug. Skagen. IMPORT, 9 Aug. van R'dam te Londen. LINGESTROOM, 9 Aug. van Amst. te Londen. MEGARA, Curacao n. Harburg, pass. 8 Aug. Wight. HENNIE, 8 Aug. van Antwerpen te Penrhyn. Gebouw „St. Bavo" Bondsdagcomitè ..St. Raphaël", 8 uur Bestuur Bouwvakarbeiders, 8 uur Alberdingk Thijm, 8 uur R.K. Be- volkingsoureau, 8 uur. Stadsschouwburg Variété Bouwmeester Albert de Booy, kwart over 8. Schouwburg Jansweg De Bilt Seint, kwart over 8. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Soundtheater Bioscoopvoorstellin gen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo". Geel-Wit, 6 uur. Gewone zittingen, 4 en 7 uur. Stadsschouwburg. Variété Bouwmeester-Albert de Booy, kwart over 8. Schouwburg Jansweg. Revue De Bilt Seint, kwart over 8. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Kraamverzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhuis vest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 23 uur. St. Bavo. Smedestraat 23; Donderdag van 23 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 7—7.30 uur Clubnuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 78 uur Kinderhuisvest 25 rood. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 24, 8—9 uur. Zaterdag 10—12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel 11671. R.K. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis" Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 22.30 uur in de wtjklokalen: Clubhuls Raad- hulsstraat 11; Begijnhof 2; Damiatestraat 1; Leidschevaart 2. R. K. Bemiddelingsbureau Wit-Gele Kruis voor Kraamhulp, gevestigd Jansteenstraat 101. HOOFDDORP, 10 Aug. (Boerennoteeringen). Granen en zaden. Rogge 4.004.50, Ch. Gerst 4.004.50, Wintergerst 3.504.00, Haver 4.00 4.50, Duivenboonen 9.0011.00, Paardenboonen 6.006.50, Groene Erwten 8.509.25, Vale Erw ten 8.75—9.25, Kanariezaad 5.506.00, Kar wij zaad 26.00—27.50, Koolzaad 13.00—13.50. Per 100 K.G. Opgegeven door v. d. Graaf Co., N.V. (Afd. Handelsinformaties). Faiiliet verklaard: 8 Aug. Cornelia Wilhelmina van Tilburg wed. J. N. Bloemberg .zonder beroep, Breda, Vee markt 11. jij Adrianus Cornells van den Noort, koopman in rookartikelen, Tilburg, Houtstraat 46. isw —Henricus Antonius Luyten, schilder Til burg, Veldhovenstraat 56. H. Roestenberg, zand en grinthandelaar, Til burg, Piusstraat 17. J. Konlngs-Brands, koopman, Tilburg, Noord straat 52. C .Westbroek, kunstmesthandelaar, St. Phl- lipsland. VRUDAG, II Aug. Vorige Koersen Heden Londen 0.2034 8.20 Berlitn 59.0244 59.05 Parijs 9*70 y.7054 Brussel A4.57v« 34.57)4 Zwitserland 47.92)4 47.92)4 Weenen Kopenhagen 36 75 36.75 Stockholm 42.25 42.25 Oslo 41.25 41.25 New York (cable) 1.82« 1.82)4 Rome 13.0244 13.0<)4 Praag 7.35 7.35 Madrid 20.70 20 70 Vorige koersen Heden Staatslcentngen 5 Nederland 1919 10044 4'/, Nederland 1916 •01)4 4l/2 Nederland 1917 '01H 4 Nederland 1931 5 Nederland 1932 41/3 N. Ind. 1926 AB S2- 51/3 Youngleen. 1930 n' 10CH 101V. 10144 99 10144 89H 3944 Banken Koloniale Bank 71 Indische Bank ®4 eert Handel-MIj63 Industrieën Unilever 9344 Calve Delft 6444 Alg. Kunstzijde 2844 Van Berkel's Pat. 2044 Nieuwe Philips 179)4 Kücb Accoustiek 2 Ned. Ford WR Industr. Buitenland Anaconda L1-^6 Bethlehem Steel Sj*} D S. Steel U S. Leather R Intern Nickel Stand Brands 14 21 Mllnhouw Boeton Mijnbouw 12 Alg Exploratie ij® Redjang Lebong 1UÖ Petroleum Gaboes - 14 Kon Olie U344 Perla" 98 Peudawa 3 Continental OU 1044 Shell UnloD OU 644 71 64 6244 9244 02 2844 2044 17044 2H 14144 12% 2W» 89 944 13)4 2044 125 125 10644 14 17 IR 93 5 tOh 0 Vorige koersen Heden Rubber A'dam Rubber 1444 Bandar 8 Dell Batavia Rubber 48 Serbad jadl 37 Silau 32 V. 1. G. O. 54 Allied 42 Intercontln Rubber244 10214 84 47 36 8044 5414 42 244 Scheepvaart Java Ch. Japan 33 Holl. Amerika Lijn 18 Dito Gem. Elgend17 Kon. Ned. Stoomb14 Scheepvaart-Unie 0044 Sulket H V. A. 224 Jav. Cultuur 132 N, 1. S. U. 8^ Poerworedjo =54 Vorstenlanden Actions idem <9.00 Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembab 142 140 27 150 Spoorwegen CJnlon Pacific 4614 Wabasb Erie ................a.....*..* 8)4 Kansas City South '4R South Rallw 404» Chic MUw W Maxwell L Gr l>! 33 18 17 14 60 221)4 132 90 5H 4444 <9.00 139)4 141 27 150 46)4 "H 14)4 14 20)4 <44 18 niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiii^ JAC. GROEN Az. j||j|||||||||||||||||j|||!||||||||||||||||||||||||||||||||||||j||||||||||||||||||||||||||||||jllllllllllll!lllilllllilll!lllllll!llllllllil!lllllllllllllllllllilllllllllll!llllllllliil t

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2