President MachacL gevlucht de barometer Balbo terug in Italië Het nieuws van heden PRESIDENTIEEL PALEIS GEPLUNDERD MUSSOLINI EN HITLER WANDGEDIERTE EN VLOOIEN VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS MAANDAG 14 AUGUSTUS 1933 BUREAUX: NASSAULAAN 51 TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 f Het kabinet afgetreden. Deces- pedes de nieuwe president Wraak op de geheime politie Schietpartijen Amerikaansch „mea culpa" EEN HOOGE SPRINGER Cespedes neemt het bewind over Rooseveld stuurt oorlogs bodems Het Weer' De situatie in Estland Groeiende oppositie tegen de regeering .In Duitschland wordt een fascis tische staat geschapen, zij het ook met eenige verschillen" Een nieuwe wereldaan schouwing Joodsche schouwburg te Berlijn Duitschers uitgesloten Kalme Zondag in Dublin Slechts een klein incident Militair Gerechtshof ingesteld FASCISTISCHE JEUGD TE ROME Massale toejuichingen bij de daling van het eskader te Ostia Orkaan boven Weenen Dr. Bruening naar een klooster 44 CHINEEZEN VERDRONKEN Veerpont gezonken Mussolini bij de be groeting „De eer aan Mussolini" Communistische cen trale ontdekt De NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT zal Dinsdagfeestdag van Maria ten Hemelopneming niet verschijnen. DE DIRECTIE DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN Vuur ramp in Polen Ruim 100 gezinnen dakloos Rusland vraagt crediet Welke mogendheid zal er op ingaan? Vluchtelingenkamp in vlammen 250 gezinnen nabij Athene dakloos NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARCANC No. 18452 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek HAVANNA, 12 Aug. (Reuter) Met een saJvo van 21 kanonschoten vanuit fort Cabana kondigde het Cubaansche leger zijn instemming aan met de benoeming van Deces- pedes tot voorloopig president. NEW-YORK, 12 Aug. (Reuter). Naar Asso ciated Press uit Havanna meldt, heeft de Cu baansche regeering officieel aan het corps di plomatique medegedeeld, dat president Machado verici heeft genomen. Eerst later is hij voor- ns af t£ treden. Alle politieke pm^en zijn het er over eens geworden. Carlos Manuel D"cespedes, voormalig Cubaansch ambassadeur te Washington, tot op volger van Machado te benoemen. HAVANNA, 12 Aug. (V.D.). De toestand in de Cubaansche hoofdstad is zeer onzeker. In ver schillende deelen der stad vinden schietpartijen plaats. Opgewonden volksmenigten achtervol gen de leden van de beruchte geheime politie organisatie Porra, die wat organisatie en acti viteit betreft, vergeleken kan worden met de Russische G.P.Oe. Waar ook maar leden der Porra worden aangetroffen worden zij door de woedende menigte neergeslagen. Reuter meldi dat de leider der Porra door soldaten is dood geschoten. Volgens de „Herald Tribune" is Machado af getreden nadat gedreigd was met een lucht bombardement op het presidentspaleis. Machado zou daarop geestelijk ineengestort zijn. Hij weende bitter en mompelde iets on verstaanbaars. Ook Herrera zou de waarschuwing hebben gekregen om heen te gaan. HAVANNA. 12 Aug. UniteB Press bevestigt de plundering van het presidentspaleis dat een uur lang in handen van het volk is geweest. Een rijke buit uit de zilverkamer is verdwenen. De menigte heeft verschillende winkels van aanhangers van Machado vernield. WASHINGTON, 12 Aug. (Reuter.) Staats secretaris Kuil, die wegens de Cubaansche ge beurtenissen zijn vacantie heeft uitgesteld, ver klaarde dat de Cubaansche handel verstikt is door de dcuanepolitiek der V.S. en dat hierin verbetering moest worden gezocht. Volgens Associated Press hebben bij de straatgevechten te Havanna 5 ambtenaren der geheime politie den dood gevonden. Een gewel dige menigte dreigt het hoofdbureau van poli tie aan te va'len. Daar de verbinding met net binnenland is verbroken, weet men niet wat zich daar afspeelt. HAVANNA, 14 Aug. (Reuter). Bij de gevech ten, die Zaterdag te Havanna hebben plaats ge had, zijn volgens de jongste schattingen, veer tig personen gedood en ruim 200 gewond. Te Santiago bedraagt het aantal dooden drie en dat der gewonden meer dan 25. Minstens 20 leden van de gevreesde geheime politie zijn doodgeschoten. De huizen van de ministers Perrara en Gutierrez, die aan de economische conferentie te Londen hebben deel genomen, zijn verwoest. De staat van beleg is nog steeds gehandhaafd. De militaire autoriteiten hebben het houden van betoogingen verboden. Zaterdagavond viel te Havana een buitenge- woon hevige regen, welke vergezeld ging van een zwaren electrischen storm, waardoor de be volking in de huizen vluchtte. Hierdoor was de toestand betrekkelijk rustig en hadden geen ver dere vechtpartijen plaats. De huizen, die het eigendom waren van president Machado, zijn door de menigte in de asch gelegd. Verscheidene regeeringsgebouwen zijn even eens geplunderd en platgebrand. Ofschoon de Amerikaansche gezant, Welles, gewaarschuwd had, dat het noodzakelijk was de openbare orde te herstellen, heeft de politie noch de militairen hiertoe iets ondernomen. HAVANNA. 14 Aug. (Reuter). Cespedes Yortiz heeft den eed afgelegd als voorloopig president van Cuba. Hij verklaarde een nationale regeering te zul len vormen, waarin vertegenwoordigers van alle politieke partijen zullen worden opgenomen. President Cespedes heeft vervolgens het Con gres ontbonden, evenals het Hooggerechtshof De toestand op Cuba is thans rustig. De Amerikaansche ambassadeur te Havanna heeft aan het ministerie van buitenlandsche zaken te Washington telegrafisch bericht gezon den, dat „de verkregen oplossing van 't conflict uitsluitend het werk is van de Cubanen zelf". Enkele uren na de installatie van den nieuwen president werd door inzittenden van een auto machinegeweervuur op diens residentie afgege ven. Waarschijnlijk had men te doen met leden van Machado's geheime politie. Twee soldaten werden gewond. De liberalen hebben beloofd den nieuwen president Cespedes te zullen steunen, doch weigerden zitting te nemen in het kabinet. NEW-YORK, 14 Aug. (Reuter). President Roosevelt heeft opd-acht gegeven aan drie oor logsschepen naar de Cubaansche wateren te gaan teneinde de Amerikaansche burgers te be schermen. HAVANNA, 14 Aug. (Reuter). De afgetreden ^resident van Cuba, Machado, is te Nassau op de Britsche Bahama-eilanden aangekomen waar hij zijn intrek genomen heeft in een hotel, dat door politie bewaakt wordt. Machado was vergezeld van twee oud-minis ters en den burgemeester van Havana. Minister Ferrara, die eveneens per vliegtuig "•evlucht was, is te Miamo in Florida aange komen. jE Verwachting: zwakke tot matigen, ver- onderlijken wind, zwaar bewolkt, met tij- S Selijke opklaring, aanvankelijk veel kans jp regen of onweer, iets koeler overdag. Hoogste stand: 768,3 te Breslau. Laagste stand: 740,7 te Jan Mayen. Zon op 5.42, onder 8.27. Licht jjf g op 8.57. 21 Aug. Nieuwe Maan. B 11limn REVAL, 12 Aug. (V. D.) De maatregelen der regeering Toennissen ter bestrijding an de vrij heidsstrijders worden in het regeeringsrommu- niqué en in een radioredevoering van den siaatsoudste er mede gemotiveerd, 1at van den kant van de vrijheidsstrijders sen coup d'état was voorbereid. De vrijheidsstrijders echter ont kennen dit. Tot dusverre is de uitvoering van de regeeringsverordening inzake de ontbinding van de verschillende bonden volgens een mede- deeling der regeering in net geheele land rustig verloopen. De binnenlandsche politieke toestand blijft echter gespannen, daar de regeering- Toen- nissen in breede kringen oppositie ontmoet. Reeds de voor kort tot stand gebrachte verkoop van de beide Estlandsche oorlogsschepen aan Peru heeft zoowel in kringen der vrijheidsstrij- I ders als ook in kringen der n de oppositie zijn- de landbouwers afkeuring gewekt. Vrij alge- j meen gelooft men. dat de laatste stappen der regeering de binnenlandsche spanning niet zul len opheffen. Wel heeft men den indruk dat de sociaal-democraten, die tot ausverre de regee- ring-Toennissen bestreden hun tactiek hebben veranderd, uit vrees voor de viijheii'^rfHers en ey toe overgaan de regeering indirect te steunen. Op een landbouwtentoonstelling in Enge land werden demonstraties gegeven met een herdershond, die gemakkelijk sprong over hindernissen van 2 M. hoog. BERLIJN, 12 Aug. (Wolff). De „Börgenkurier" publiceert onder den titel „Tusschen twee We reldaanschouwingen" een artikel van Mussolini, waarin deze zich bezig houdt met den ondergang van het liberalisme en het pacifisme. De „Duce" schrijft o.a.: „Nog een gebeurtenis welke de beginselen der vorige eeuw met den dood bedreigt, Is de over winning van Hitler in Duitschland. De orthodoxe Fransche socialisten, onder de leiding van den mislukten profeet Blum, hadden deze overwin ning reeds voor een bezworen gevaar gehouden. In Duitschland wordt heden door een nieuw groot land een unitaire, autoritaire, totalitaire staat geschapen, een fascistische staat dus, zij het ook met eenige verschillen. Een onloochen baar feit is het dat Italië en Duitschland zon der een demo-liberale opvatting opbouwend werken en de demo-liberale krachten gebroken hebben". Tenslotte wijst Mussolini er op, dat ook in Engeland, Frankrijk en Amerika, zich een door de jeugd gedragen wereldaanschouwing baan breekt, welke alleen der wereld den vrede ver zekeren kan. De Pruisische schouwburgcommissie heeft den cnituurbond van Duitsche Joden conces sie gegeven tot exploitatie van een Joodschen schouwburg te Berlijn. De concessie is ver leend onder voorwaarde, dat geen publieke verkoop zal plaats vinden voor de voorstellin gen. Het artistiek en technisch personeel zal zuiver Joodsch zijn. Waarschijnlijk zal de schouwburg in den herfst met de exploitatie be ginnen. SANTANDER, 12 Aug. Het Internationale Leeraarscongres dat alhier Vrijdag geopend is, heeft een motie aangenomen van den Fransch- man Delmas mee 40 tegen 21 stemmen, waarin tot uiting wordt gebracht dat oe Duitscne ver tegenwoordigers niet konden worden beschouwd als vertegenwoordigers der vriie leeraren en evenmin van de ontbonden leeraarsorganisatie. De Oostenrijker Binder hield nog p<-n uitvoerige redevoering tegen het optreden van Duitschland ten opzichte van Oostenrijk. De Duitsche deel nemers aan het Congres, de Beiercche Minister van Onderwijs Schemm en de hoeren Wolf, Be cker en Colb verlieten onder protest de zaal. DUBLIN, 14 Aug. (Reuter) Ondanks de verboden betooging der Blauwhemden is de dag kalm verloopen. Het eenige incident had Zon. dagmiddag plaats, toen zes Blauwhemden in uniform het hoofdkwartier van de Nationale Garde verlieten en werden aangevallen door een aantal tegenstanders. De burgerlijke garde snelde terstond te hulp, voerde charges met den gummistok uit en bege leidde de Blauwhemden, die verwondingen aan het gelaat en het lichaam hadden opgeloo- pen, naar huis. Daar men in de stad onlusten vreesde pa trouilleerde de politie in de voornaamste straten van Dublin. De regeeringsgebouwen werden door gewapende machten beschermd. Twee gepantserde automobielen stonden ge reed om terstond naar de bedreigde plaatsen te rijden. Op het plein waar het gedenbteeken staat, waren mitrailleurs verdekt opgesteld, evenals een detachement nieuwe hulppolitie, welke door De Valera in het leven geroepen is. De bezoekers van het Cenotaaf moesten in het bezit zijn van een toegangsbewijs. Slechts twee vrouwen maakten van dit be wijs gebruik, ofschoon het aan 156 personen was uitgereikt. Ook O'Duffy en Cosgrave maakten geen gebruik van hun toegangsbewijs. DUBLIN, 14 Aug. (VX>.) De politieke toestand in Ierland blijft gespannen .De Valera heeft be sloten een militaire rechtbank in te stellen, die alle gevallen van oproer of andere tegen de regeering gerichte delicten zal behandelen. Op grond van de Anti-Terreur-Wet heeft deze rechtbank de bevoegdheid de doodstraf uit .te spreken. Beroep van de vonnissen van deze rechtbank is niet mogelijk. Voorloopig worden aan politie en militairen nog geen verloven toe gestaan. Een aantal Blauwhemden blijft weigeren, hun wapens uit te leveren. O'Duffy verwacht, dat de regeering zijn organisatie zal verbieden. Mussolini bracht een bezoek aan het tentenkamp der 15.000 jonge avantguardisten in het Forum Mussolini te Rome, waar eengroote jeugdbij eenkomst werd gehouden. WEENEN, 12 Aug. (V. D.) Hedenmiddag te gen drie uur barstte plotseling over de stad een orkaan los. Tal van boomen werden ontworteld. Dicht bij Weenen werd een 35 M hooge boor toren omver geworpen. Acht arbeiders werden onder de puinen begraven. Een van hen werd meer dood dan levend geborgen, een ander was zwaar en nog twee anderen licht gewond. Bondskanselier Dollfuss die in een vliegtuig door onweer werd overvallen, maakte in Salz burg een tusschenlanding. BERLIJN, 13 Aug. (V.D.) Volgens een krantenbericht zou de leider van het Centrum, Dr. Bruening, van plan zijn zich in een kloos ter terug te trekken en zijn Rijksdagmandaat neer te leggen. Ook de vroegere staatspresident van Wurtemberg Bolz, bevindt zich in een klooster. (Wij geven dit bericht onder voorbehoud weer er aan herinnerend, dat ook reeds vroeger der gelijke berichten omtrent dr. Bruening in om loop zijn gebracht. Red.) PEKING, IJ Aug. (VX>.) Volgens een be richt uit Kalgar. is op de rivier Janangho een veerboot gezonken, waarop een groote kuddr vee werd o- ergezet. 44 Boeren verdronken. Ook kon geen enkel stuk vee worden gered. ROME, 12 Aug. Hedenavond is het Balbo-eskader onder öCrver» doovend gejubel in Rome's zee haven Ostia neergestreken. Hiermede is de tweede Italiaan- sche trans-Atlantische vlucht, waar bij in 13 etappen en 42 dagen in totaal 20.000 Kilometer is afge legd beëindigd. Nadat om 18.35 uur (M.E.T.) het toestel van Balbo als eerste was neergestreken, daalder, om 18.38 uur achtereenvolgens aile overige vlieg tuigen van het eskader op het water vlot neder. De vlucht vanaf Lissabon werd vertraagd door tegenwind. Toen het eskader om 18.21 uur in Ostia aan stalten maakte tot dalen weerklonsen alle sire nen en van de „Janiculus" donderden de ka nonnen het eere-saluut Tegelijkertijd barstten ruim honderduizend menschen in ontzagi^., [gejuich, dat schier geen einde nam. uit. Alvorens Balbo uit zijn toeste. steeg bracht hij Mussolini den tescistet.groet. Toen Balbo aan land stapte ging de zwart- gehemde Mussolini hem tegemoet om hem te omarmen. Intusschen streken if andere vlieg tuigen neer. Ter verwelkoming waren verder aanwezig de Italiaansche Kioor.prins, die met j een vliegtuig uit Napels was gekomen. In Rome en langs de wegen, die naar de luchthaven lei- den. staat de menigte schouder aan schouder. De verschillende fascistische organisaties zijn opgemarcheerd met muziekkapellen en wap perende vaandels. Begeleid door zijn partij-secretaris Starace was Mussolini even over 17 uur bij de vlieg- haven aangekomen. Generaal Balbo en zijn dappere vliegers re den, gevolgd door duizenden autos met geest driftige Italianen, naar Rome over den 25 K.M. langen autoweg. Mussolini onderhield zich geruimen tijd met generaal Balbo en drukte lederen vlieger de hand. Voor de microfoon gaf Marinetti, lid van de Italiaansche academie, in hoogdravende be woordingen een relaas der gebeurtenissen. ROME, 12 Aug. (V. D.) Ofschoon de water spiegel van de vlieghaven te Ostia vrij nauw is. slaagde de daling van het geheele eskader op voorbeeldige wijze binnen een klein half uur. Korten tijd daarna waren alle oemanmngen in een rij opgesteld én zichtbaar ontroerd liep Mussolini langs het front der Oceaanvliegers, waarbij hij zich met ieder hunner onderhield. Intusschen was het weer volkomen opgeklaard. ROME, 12 Aug. (Reuter) De geestdrift van de onafzienbare menigte bereikte haar hoogte punt, toen de vliegers zich te Rome op de Piazza Colonna staande op een balcon. aan de menigte vertoonden. Tijdens den rit langs de Tiber vlamden voor het Garibaldi-standbeeld in 18 Meter groote letters het woord „Duce' op. Uit alle steden van Italië, die evenals Rome feestelijk versierd zijn Komen geiuKwenschen en berichten over vreugdebetoogingen. United Press meldt nog, dat generaal Balbo benoemd is tot luchtmaarschalk, terwijl de of ficieren van zijn eskader een graad gepromo veerd zijn. Den twee vliegers, die te Amsterdam en te Ponte Delgada den dood vonden, werd als nog de Italiaansche luchtvaartmedaille toege kend. ROME, 12 Aug. (Reuter.) In zijn toespraat: tot de van geestdrift bruisende menigte op de Piazza Colonna dankte Balbo voor de groot- sche ontvangst. Evenals zijn kameraden, wilde hij er zien echter niet door laten verblinden Zij wilden gedenken, dat zij slechts bescheiden? soldaten van een grooten leider waren, in wier.s naam het heerlijk en gemakkelijk was, elke overwinning te behalen. Enthousiast stemde de menigte in met Balbo's: Leve Mussolini. ROME, 14 Aug. Zondagmorgen werden de Italiaansche Oceaanvliegers op het Quidinaal door den koning ontvangen. Nadat vervolgens een krans was gelegd op het graf van den onbekenden soldaat trokken de vliegers te voet langs de Via del Impero, luide toegejuicht door de duizenden langs den weg. Het hoogtepunt was de doormarsch onder den Triomfboog van Constantijn, waar zich de fas cistische delegaties en troepen hadden opgesteld. Saluutschoten klonken en de klokken van het Kapitool luidden. Vervolgens begaven de vliegers zich naar den Paladijnschen Heuvel, waar Mussolini appèl hield. Balbo sprak hem toe: „Ik heb de eer, u het tweede Oceaan-eskader voor te stellen. Ik hoop, dat ge als belooning voor wat wij gedaan hebben, eens ons leven zult opeischen." Mussolini antwoordde met een korte rede. „Toen Balbo afscheid van mij nam, zei ik hem, dat ik er zeker van was, dat hij zou terugkee- keeren. Mijn vreugde is echter getemperd door de ongevallen te Amsterdam en op de Azoren. De herinnering aan deze gevallenen zal in ons hart steeds levend blijven. Ik heb de ontwikke ling van uw plannen met aandacht gevolgd. ;fis, na het slagen, verklaar ik, dat uw ver dienste int?t alleen Italië geldt, maar ook de revolutie, ook de itfCM Als leider der re" geering omarm ik uw :ar, omarm ik in ge dachte elk van u." 's Middags werden de Oceaai-vi ~rs in het gebouw der fascistische partij, het Pala>.„ torio, door het partij-directorium ontvan Te zes uur volgde de ontvangst op het Kap: tooi door den gouverneur van Rom». Heden zullen de vliegers hun toestellen naar Orbetello terugvliegen. De Fransche minister van Luchtvaart heeft namens de Fransche luchtvlootmaarschaik Balbo geluk gewenscht in zeer hartelijke be woordingen. Rustige Zondag te Dublin. Vluchtelingenkamp bij Athene in vlammen 250 gezinnen dakloos. Veerpont gezonken in China; 44 boeren ver dronken. De chaos op Cuba. Het kabinet afgetreden. Wraak op de geheime politie. Mussolini over Hitier. Fascistische staat in Duitschland. Ruim 100 Pooïsche gezinnen dakloos tengevol ge van brand. Communistische centrale ontdekt in Essen; 200 arrestaties. Het Balbo-eskader in Rome's zeehaven. Op het intern, leeraarscongres te Santander zijn de Duitsche deelnemers uitgesloten. Steun aan den graanbouw; invoermonopolie. De „Snip" wordt door de radio gehoord. Wijziging der Landbouw-Crisiswet afgekondigd. De voorzitter der Indische salariscommissie komt naar Den Haag. Benoemingen in het bisdom Haarlem en bij de Priesters van het H. Hart. De werkloosheid in de laatste week van Jnli iets gestegen. Ernstig auto-ongeluk te Dronrijp; één doode, drie gewonden. Dronken bestuurder van een autobus veroor zaakt in Den Haag een reeks aanrijdingen. Een dertigtal gewonden bij autobusbotsing onder Overschie. Motorschip in brand te Ilansweert. Geen crisis-inkomste. blasting? Bruinhemden-invasie in Nijmegen. Verschillende ernstige verkeersongevallen. Egmond wereldkampioen sprint. :.ederlandsch tennisteam klopt Roemezrfó. De nationale zwemkampioenschappen. Kollandsche athleten zegevieren over België. Fraaie overwinning van het Nederlandsch cri cket-elftal op M.C.C. 200 arrestaties ESSEN, 12 Aug. (V. D.) In de Dorotheeën- strasse in Essen-Ruettenscheid is een commu nistische berichten- en koerierscentrale ont dekt. Een groote hoeveelheid drukwerken werd in bès'ag genomen, waaronder plannen en aan wijzingen voor den wederopbouw der comma nistische party in Rijn- en Roergebied, land kaarten met aanteekeningen, sleutels voor ge heimschriften e. d. Ook bleek contact met net buitenland te bestaan. In totaal zijn in ver band hiermede In de laatste 10 dagen ruim 200 personen gearresteerd. BRESLAU, 12 Aug. (V. D.) In verband met illegale propaganda, het verspreiden van ge- cyclostyleerde vlugschriften e. d. zijn 15 per sonen gearresteerd. Zij zul'en zich moeten ver antwoorden wegens hoogverraad. WARSCHAU, 12 Aug. (Reuter.) In het Wol- hynische district Kowel zijn 45 woonhuizen en 67 stallen en schuren, alsmede de geheele oogst, door een geweldigen brand verwdest. Meer dan honderd gezinnen zijn dakloos ge worden. WASHINGTON, 12 Aug. (Reuter.) De in trekking van het Britsche embargo op den in voer van Russische goederen is thans gevolgd door een strijd tusschen Engeland, Amerika en Frankrijk om den verkoop van goederen aan Sovjet-Rusland ten bedrage van c.a. 200 mil- lioen pond. Rusland wenscht den onmiddellijken aan koop van ongeveer 20 millioen pond aan ka toen, suiser en meta'en. De Sovjets willen ech ter crediet hebber en indien zij dit in voldoen de mate kunnen verkrijgen, gelooft men, dat hun aankoopen tot 200 millioen pond zullen oploopen. De Sovjet-onderhandelaars blijven door be middeling van hun Amerikaansch handels agentschap in nauw contact met de Recon struction Finance Corporation (Refico), weit lichaam de 1 millioen pond verschaft voor den verkoop van katoen aan Rus'and op credie; Indien met de voorwaarden wordt ingestemd zal de Refico verzocht worden om verdere cre- dieten te verschaffen. De eerste verscheping van 13.000 balen katoen is onlangs uit New- Orleans naar Leningrad vertrokken. ATHENE, 13 Augustus In een vluchte- lingendorp bij Piraeus, de haven van Athene, dat is ingericht voor Armeensche vluchtelin gen, brak brand uit in een der houten wonin gen. Aangezien er een storm heerschte, die de sterkte van een orkaan naderde, breidde het vuur zich met razende snelheid naar de om liggende huizen uit. De brandweer stond mach teloos en in korten tijd waren 320 huizen een prooi der vlammen. 250 families zijn dakloos en beroofd van hun schamele bezittingen. Verscheidene personen liepen brandwonden op. Men verkeert nog in onzekerheid over het lot van eenige moeders, die hun brandende wo ning waren binnengesneld om hun kinderen te redden. Gevreesd wordt dat zij in de vlam men zijn omgekomen. De materieele schade wordt op 15 20 mil lioen drachmen geschat. Wij verdelgen Radicaal; verjagen niet. Alles onder strikte geheimhouding en schrift, garantie. Huiseig. spec, condities. Haarl. Zuiveronderneming „RADICAAL", Gen. Cronjéstraat 135 - Telefoon 11657 li-i I S V T V ,11 iilllliiijfi II 1 i 1 f 1 ff Hoogste stand op Maandag: 9 uur v.m.: 756 Vorige stand 762

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1