STA D S N I E U W S heuma? Haarlem, 14 Aug. Md leed van eiken dag 1ARIA-STICHTING MARKTEN Wisselkoers* MAANDAG 14 AUGUSTUS heethoofden in het AGENDA r SS? 1% "MS* BESTRIJDING WERKLOOS HEID PASTOOR W. J. WARMEN- HOVEN Benoemd te Hoek van Holland VERKEERSONGEVALLEN Wielrijder zwaar gewond tot or contra auto Voetganger door onbekenden wielrijder aangereden BENOEMING KAPELAANS In Haarlem en omstreken Zocht hij onderdak? Gasfornuis sprong uiteen Neemt dan alleen PIRIN- PASTOOR N. LOURIDTZ1: Uitvaart en begrafenis Goed zoo! Personalia Examens hoofdacte PROVENIERSHUIS Gevoelige gevangenisstraffen Examens handenarbeid Het slechte wegdek Rijwiel teruggevonden Alweer meer! Voor „Zonnestraal" Orgelconcert BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE HAARLEMMERLIEDE SPAARNDAM SANTPOORT BEVERWIJK BIJ HET „LUTINE"-WRAK Uitgevaren, doch onverrichterzake teruggekeerd BEAURAING Nieuwe genezing IS Augustus 16 Augustus INSTELLINGEN IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK VOETBAL ZILVEREN WIJKER TOREN BeverwijkZeeburgia 11 inland-:::::::::::::::::::: S 8:8 Door den Ned. R.K. Landarbeidersbond, den Ned. Chr. Landarbeidersbond en den Ned. Bond van Arbeiders in het Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivelbedrijf is aan de werkgevers in het bloem'oollenbedrijf het volgende schrijven ge zonden: De besturen van bovengenoemde organisa ties verzoeken u met deze beleefd uwe werk zaamheden in dit seizoen zóó te willen rege len, dat er niet of althans bij hooge uitzonde ring moet worden overgewerkt. Tevens verzoe ken zij de werkzaamheden te doen verrichten door mannelijk personeel. Het kan u toch niet onbekend zijn, dat er op alle plaatsen nog verschillende werkloozen zijn en het laat zich eenvoudig niet weergeven, wat er moet omgaan bij menschen, die met den besten wil geen plaatsing weten te verkrij gen, wanneer zij daarnaast gewaar worden, dat er door anderen nog wordt overgewerkt. Volgens de met werkgeversorganisaties ge maakte overeenkomst is dat toegestaan en wij kunnen ons indenken, dat de inwilliging van ons verzoek wel eens tot eenig ongerief aan leiding kan geven, maar van den anderen kant zijn de belangen, welke er op het spel staan, wel zóó groot en zóó overwegend, dat daarvoor wel iets kan getrotseerd worden. Het is toch niet alleen het belang van de werklooze personen en de daarbij betrokken gezinnen, maar wel degelijk een algemeen belang van de hoogste orde, wanneer alles wordt gedaan om de werkloosheid te vermin deren. Wij denken hierbij nog niet eerst en zeker niet op de voornaamste plaats aan de gewel dige lasten, welke door de werkloosheid op de gemeenten worden gelegd, die ten slotte toch door ingezetenen moeten opgebracht worden, maar wij denken vooral aan de moreele en materieele ellende, welke de werkloosheid in de gezinnen van de betrokkenen oproept en die zich voortplant in alle geledingen van ons volksleven. Ons verzoek om geen vrouwen aan het werk te houden zoolang er nog mannelijke krachten werkloos rondloopen, steunt op dezelfde over wegingen. Het tulpenpellen, dat meer eigen aardig voor vrouwen geschikt is, is vrijwel af- geloopen, zoodat er geen klemmende redenen kunnen zijn om vrouwelijk personeel aan het werk te houden. Het is overigens onze vaste overtuiging, dat, als wij in ons bedrijf het „leven en laten leven" niet in toepassing weten te brengen en uitsluitend ons door het eng persoonlijk be lang laten beheerschen, de ellende en narig heid nog grooter zal worden dan reeds in ver band met de omstandigheden het geval is. Wij doen dan ook een beroep op alle wel denkende werkgevers om vooral in dezen tijd te doen wat mogelijk is om de werkloosheid te verminderen. Indien allen aan ons verzoek, hierboven aangegeven, zouden willen voldoen, zou er stel lig iets gewonnen zijn. man „Ik krijg je nog wel, ik zal je wel eens opwachten met een eindje staal". Voor deze feiten hadden beide heeren zich hedenmorgen voor den politierechter te verant woorden. Nummer een verklaarde thans, dat het mes uit z'n zak gevallen was. Hij droeg het altijd open bij zich, omdat een broer op zijn leven loopt. De officier van justitie merkte op, dat dit niet de eerste maal is, dat zich wanordelijkheden in het Proveniershuik voordoen. De autoriteiten laten zich echter niet door geweld van de wijs brengen, dus heethoofden komen er niets verder mede. Spreker eischte voor den opperman 6 weken gevangenisstraf, voor den chauffeur 1 maand. De politierechter noemde het feit te ernstig voor een voorwaardelijke gevangenisstraf en maakte van de straffen resp. 4 weken en 3 we ken gevangenisstraf. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft ber- noemd tot pastoor van Hoek van Holland den weleerw. heer W. J. Warmenhoven, thans ka pelaan aan de Spaarnekerk hier ter stede. Pastoor Warmenhoven is pas in 1931 tot ka pelaan van de Spaameparochie benoemd en is directeur van de Aartsbroederschap van de H. Familie, afd. mannen en vrouwen. Z.Eerw. is opvolger van pastoor Loomans, ook oud-kapelaan in onze stad, die als pastoor ver plaatst is naar Den Hoorn-Schipluiden. Hedenmorgen 8 uur begaf zich de 52-jarige commies bij de spoorwegen, v. W., gelijk eiken dag, per fiets naar zijn werk in de richting van de stad. Hij kwam uit de Brederodestraat. Bij het driehoek-plantsoentle op den Verspropjlk- we; Jékomen, naderae daar jüist e0h automo bilist uit de richting van de stad. De automo bilist heeft hem met zijn fiets aan de rechter zijde van den auto gegrepen. Hij werd tegen de rechterzijde van den voor ruit gesmakt en vervolgens tegen den grond ge worpen. In zwaar gewonden toestand is hij naar het St. Elisabeth's Gasthuis gebracht met den ziekenauto van Mathot. De automobilist beweerde bij het verhoor, dat hij nog gepoogd had links uit te wijken. Gebleken is, dat hij den wielrijder aan de rechterzijde had. De fiets is geheel vernield- De toestand van den wielrijder is zeer ernstig. Naar de schuldvraag wordt nog gezocht. Zondag des namiddags te 12.45 uur reed de bestuurder van een vierwielig motorrijtuig, ge naamd G. M. O. op het midden van de Heem- steedschedreef, richting HaarlemBennebroek. Dit motorrijtuig reed langzaam op den voor hem gerekend rechter weg. De rechter richtingaan wijzer van dat motorrijtuig stond uit en even daarna reed het motorrijtuig naar rechts, blijk baar om het erf van zijn perceel aan de Heemst, dreef op te rijden. Op dat moment naderde uit de richting Haarlem een tweewielig motorrijtuig met tamelijk groote snelheid. Het reed tegen de linker achterzijde van den auto aan en sloeg daarna tegen den grond. De bestuurder van dat motorrijtuig benevens de duo-rijdster vielen op den grond. Dr. Roozen die de eerste hulp ver leende, constateerde bij de duo-rijdster, I. S. A. een herschudding en bij den bestuurder, G. J. R- verschillende vleeschwonden aan aangezicht en beenen. Zij zijn beiden per luxe auto over gebracht naar huis Postlaan 4 te Heemstede, waar zij verpleegd worden. De remmen van beide motorrijtuigen bleken in orde te zijn. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. Zaterdagmiddag kwart voor vijf is de 70- jarige mevr. H. in de Kruisstraat aangereden door een onbekenden wieirijder. in perceel 43 werd ze binnengedragen, waar ze door den On- gevallendienst verbonden werd. Hier bleek, dat ze haar linkerbeen gebroken had. Met den auto van Mathot is ze vervolgens naar de Mariastichting gebracht, waar ze ter verpleging is opgenomen. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft be noemd tot kapelaan te Den Haag (H. Jacobus), den weleerw. heer A. J. van den Oudenhoven en in diens plaats tot kapelaan van de kathedrale kerk, den weeerw. heer G. P. Alkemade. Verder is kapelaan Th. W M. v. d. Lugt van de parochie St. Johannes de Dooper aan de Amsterdamstraat overgeplaatst naar de parochie van den H. Jozef aan de Jansstraat en zijn benoemd aan de parochiekerk van den H. Joannes den Dooper de kapelaans P. J. de Wit en C. A. van Steen. Voorts zijn nog benoemd tot leeraren aan het seminarie „Hageveld" de weleerw. heeren J. A. Slijkerman, mr. A. A. W. Diepenbrock en B. Verbeem. Kapelaan B. Schneiders is overgeplaatst naar de parochie van den H. Martinus te Hillegom. Aan de parochiekerk te Halfweg komt de neo mist J. M. Wijsbroek, aan de parochie van de H. Agatha te Beverwijk is benoemd kapelaan Z. v. d. Klein en aan de parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad aldaar kapelaan J. Th. v. d. Beek. Te Santpoort komt de neomist J. H. M. van Ingen en te Hillegom (H. .JUzer) de neomist J. W. A. M. Merks. Zaterdagmiddag half drie kwam een zwer vende varensgezel uit Velsen op het politiebu reau meedeelen, dat hij van een caféhouder in Velsen een rijwiel geleend had, dat hij ver kocht had aan een caféhouder in Haarlem. Hij is door de politie in verzekerde bewaring gesteld. Zaterdagmiddag kwart voor twee is in een perceel in de Paarlaarsteeg bij de fam. H. door onbekende oorzaak een gasfornuis uit elkaar gesprongen. In de keuken, waar het fornuis stond, bevon den zich op dit oogenblik drie personen, waar van er wonder boven wonder geen een gewond werd, terwijl er ook geen brand ontstond. Het Gem. Gasbedrijf zoekt naar de oorzaak. TABLETTEN Uitsluitend verkrijgbaar In de oranje-bandbulsjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 iabi. a to ets. Zaterdagmorgen is 't stoffelijk overschot van den zeereerw. heer N. Louridtz, rustend pas toor-stichter der St. Martha-parocliie te Den Haag, te Ouderkerk aan den Amstel ter aarde besteld. Nadat Vrijdag de overledene van Huize „Am- stelrust", waar hij woonde, naar de parochie kerk van den H. Urbanus te Ouderkerk was overgebracht vingen daar Vrijdagavond de Met ten aan. Hierbij fungeerde als agens de pas toor der parochiee de zeereerw. heer W. J. Slenders, diaken was rector Pieterse van Bui- tenveldert, sub-diaken pastoor Roosen van Bo venkerk, cantores waren kapelaan Langemeyer Ouderkerk en kapelaan Drost uit Bovenkerk. Zaterdagmorgen vingen om half tien de Lauden aan; agens was deken Boekhorst van Buitenveldert. Hierna werd de plechtige H. Mis van Requiem opgedragen door deken Boek horst, diaken was pastoor Slenders Ouderkerk, sub-diaken pastoor Roosen Bovenkerk, canto res de weleerw. heeren Langemeyer en Drost. De lijkrede werd gehouden door den zeereerw. heer Muller, pastoor te Wassenaar. De absoute werd verricht door deken Boekhorst, die even eens met dezelfde assistentie de beaardings- pleehtigheden op het kerkhof verrichtte. Het zangkoor zong de Gregoriaansche Mis van Re quiem. In het priesterkoor hadden verschillen de pastoors en kapelaans, vrienden en bekenden van den overledene plaats genomen. O. m. merk ten wij op deken F. Jansen uit Zoeterwoude en pastoor J. F. Jansen van de St. Martha-paro- chie uit Den Haag. Ook waren nog verschillen de oud-parochianen van deno verledene uit Den Haag aanwezig. In het „Maandblad voor het personeel der N. Z. H." wordt hulde gebracht aan commissa ris Tenckinck door een wagenvoerder, die het volgende schrijft: Gaarne zou ik onderstaande te Uwer kennis brengen. In de eerste plaats als een hulde voor het juiste optreden van den Heer Commissaris van Politie. Ik reed n.l. Maandag, 24 Juli rnet een wagen van lijn 1 in de Groote ïïoustraat ter hoogte van Haarlems Dagble.d. Reeds eenigcïi tijd reed ik achter een hoog opgeladen handwagen, die door een man ge lukken werd. Ik gaf door signalen den man te kennen, om, als hét kon, de trambaan te verlaten. Teen we aan een plaats kwamen, waar zulks mogelijk wasreed de man door. Evenwel had hij buiten den waard in dit geval bui ten den heer Commissaris van Politie ge rekend. Genoemde heer wandelde daar ter plaatse, overzag de situatie en gelastte den man de baan te verlaten. Toen hij daaraan niet vol deed, plaatste hij zich voor den wagen en trok dezen eigenhandig met man en al op zijde. Daarna gaf hij dien persoon over aan een hoofdagent. Resultaat een bekeuring. Zie, Mijnheer, ik vond deze handelwijze van den heer Commissaris van Politie zóó typee rend juist, dat ik niet kon nalaten het U te melden. De redactie van het Maandblad sluit zich bij de hulde aan. De heer J. Siefferts, van de militaire poli tie, is benoemd tot politie-agent alhier. Te Den Haag is geslaagd voor het examen coupeuse mej. A. Spoor te Haarlem, leerlinge van de Modevakschool te Haarlem. Voor het examen Engelsch L.O. is geslaagd de heer A. R. Kuiper te Lisse. Voor het examen Engelsch M.O. akte A is geslaagd mej. S. L. H. Kraag te Overveen. Het examen Duitsch M.O. akte A werd met goed gevolg afgelegd door mej. E. C. Groot te Enkhuizen. De heer A. Timmerman te Haarlem slaagde te Utrecht voor het examen lichamelijke oefe ning M. O. De heer G. C. Boer te Hoorn slaagde voor het examen handteekenen l. o. Voor het examen coupeuse der r.k. Vereeni- ging tót bevordering van Industrie-onderwiis voor Meisjes St. Anna is geslaagd mej. P. C. W. van den Berg te Noordwijkerhout. HAARLEM, 11 Augustus. Geslaagd mej. L. J. Kraamwinkel te Haarlemmermeer en de heeren M. Dam te Spanbroek en L. Kleyburg te Haarlem. HAARLEM, 12 Augustus. Geslaagd de hee ren A. J. Koeries, Heiloo en J. H. ten Have, Alkmaar. Een 21-jarige opperman te Haarlem vroeg op 24 Maart j.l. een boterbon aan het loket van Maatschappelijk Hulpbetoon in het Proveniers huis. Deze werd hem geweigerd, omdat hij vol gens rijksbeschikking daarvoor niet in aanmer king kwam. Hij was o.a. door ruzie uit het huis zijner ouders gezet. De man maakte zich zeer driftig, gebruikte groote woorden en nam al spoedig een dreigende houding aan. Toen de zaalwachter Peper hem tot kalmte aanmaande en ten slotte sommeerde om heen te gaan, viel hij hem aan, stompte hem tegen het hoofd en schopte hem tegen de maag. Politiehulp was noodig en toen de opperman buiten gewerkt was trok hij een geopend mes te voorschijn en riep: „Daar zal je spijt van hebben,"dat kost je t leven". Ook verzette hij zich heftig bij de overbrenging naar het politiebureau. Tijdens de worsteling van den zaalwachter met den opperman viel een chauffeur den eer ste plotseling in den rug aan, waardoor ver dachte vrij kwam. Bij het „opbrengen" riep deze HAARLEM, 12 Augustus. Geslaagd de da mes: A. J. van Beusekom en C. N. Lubbers, beiden Utrecht; M. c. Teeleman, Zandvoort; A. Voswijk, K. S. Grolle en G. Lampe, allen Am sterdam; E. J. van Wijk, Laren (N.H.); J. P. Baltussen, Haarlem; j. Langhout, Hilversum en K. Quick, Soest. Zondagmiddag 12 uur reed de 12-jarige H. A., wonende in de Hyacinthenlaan, op den Zijlweg op zijn rijwiel met een fleschje room in zijn hand. Tengevolge van de slechte bestrating viel hij. Het fleschje brak en de jongen kwam terecht in de scherven. Hierdoor kreeg hij snijwonden aan zijn rech terarm en dijbeen. Hij werd door den Ongevallendienst verbon den, waarna hij met een auto door een inspec teur van politie naar huis is gebracht. Door de politie is de 21-jarige E. D. uit Rot terdam aangehouden, die zich schuldig had gemaakt aan diefstal van een rijwiel en een Jas. De man is in bewaring gesteld. Het politierapport meldt in de afgeloopen week 13 gestolen rijwielen. In vergelijking met de vorige week is het aantal dus weer met een sprong omhooggegaan. De opbrengst van de Zaterdag j.l. gehouden ..Zonnestraal"-collecte bedraagt 3231.86. Dit bedrag is ongeveer het dubbele van dat van het vorig jaar. Bij de Orgelbespeling in d° Groote of St. Bavokerk, op Dinsdag 15 Augustus, 's avonds van 8.15915 uur, door den heer Piet Halsema, ral het voligende programma worden uitge dord: 1. Variaties over: Mein junges Leben hat ein End, J- Pz- Sweelinck Adagio en Allegro (koekoek en nachtegaal) uit het F dur concert, H&ndelBest donate VI, F. Mendelssohn-Bartholdy Koraal met variaties Fuga Andante Tmprovisation, O. Saint-Saëns Bantabile, Jos. Jongen a. Canzona Alex Guilmant b. Grand Choeur Triomphale Geboren: 10 Augustus: S. P. J- Meijlis—Ron- ner, z. 12 Augustus: V. van GalenJaros, z. G. F. SchippersVork, z. M. A. Spee van der Laan, z. Overleden: 11 Augustus: E. J. Jansen, 19 j., M. van Heemskerkstraat D. de Vries, 46 j., Anegang M. H. van der Horstde Graaf, 78 jaar, Lange Margarethastraat. Aanleg wegen B. en W. stellen voor, van A. J. P- Janssen gratis eenige gronden over te nemen en voor zijn rekening aan te leggen we gen, in verbinding met de Prins Hendriklaan. Ontheffing bepalingen der bouwverordening B. en W. stellen voor, het ontheffingsverzoelc te weigeren aan P. H. Meijer en Mr. W. F. C. C. Pijnacker Hordijk en te verleenen aan Ir. P. Timmermans, A. van Erk en P. F. Serné Azn. Gemeenteraad Een openbare vergadering van den raad der gemeente wordt gehouden Donderdag 17 Augustus 1933 te 14 uur ('s mid dags 2 uur) in het Raadhuis „De Nagtegaal" te Overveen. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling der bouwverordening. 3. Voorloopige vaststelling der gemeenterekening 1932. 4. Initiatief voorstel om de gemeente Bloemendaal te plaatsen in de 4e klasse voor de heffing personeele belasting. 5. Credietaanvrage voor bouw van een woning voor den gemeentebode. 6. Voorstel der raad huisbouwcommissie, om de aan den architect Blaauw verstrekte opdracht nader te omschrij ven. 7. Wijziging Werkloozenregeling. 8. Voor stel intrekking raadsbesluit d.d. 15 Juni 1933, betreffende het aangaan van een grondruiling met A. J. P. Janssen en in verband daarmede: a. voorstel tot wijziging van het uitbreidings plan en b. nieuw voorstel tot grondruiling. 9. Aanvulling Algemeene Politieverordening. 10. Vaststelling kohieren hondenbelasting 1933. 11. Vaststelling rioolaansluitingen 1933. 12. Voorstel om het plantsoen aan de Westerlaan te noe men: „Wethouder Laan plantsoen." 13. Onthef fing bepalingen der bouwverordening. Personalia Bij het laatst gehouden examen te Den Haag slaagde voor coupeuze: mej. D. Barnhoorn, leerling van mej. J. v. Doorn te Heemstede. Gemeenteraad De gemeenteraad kwam in vergadering bijeen ten Raadhuize te Halfweg. Voorzitter: de heer L. H. Simons, burge meester. De ingekomen stukken worden voor kennis geving aangenomen. Naar aanleiding van eenige opmerkingen van Ged. Staten ten aanzien van de ge meenterekening over 1931 wordt deze rekening op een tweetal punten gewijzigd en daarna opnieuw vastgesteld. Alvorens de besprekingen over het ontwerp van de bouwverordening te openen, wenscht de VOORZITTER op te merken, dat hij aange naam verrast is geworden door de afdeeling Noord-Holland der Vereeniging van Nederland- sche Gemeenten, die door de instelling van een commissie met de taak een bouwverordening voor de gemeenten in de provincie Noord-Hol land te ontwerpen, hem een moeilijke taak van de schouders hebben genomen. De VOORZITTER beantwoordt de door de verschillende leden geopperde bezwaren. Wat betreft het bezwaar van den heer Stokman merkt spr. op, dat de kleine gemeenten niet in het gedrang zullen komen. De bezwaren van den heer Polderman kan spr. evenmin deelen. Met betrekking tot den bovenkant van den vloer zegt spr., dat zulks in de thans geldende verordening ook zoo luidt. Ten aanzien van de grondaanvulling zegt spr., dat ieder, die de grondconstitutie hier kent, wel weet, dat 15 c.M. grondaanvuling in den kortst mogelijken tijd verdwenen is. Spr. antwoordt de heer De Graaff, dat het voorschrift van een regenbak met een ir.ïróud van 4 M3 is gedaan in het beVttg van de menschen zelf. De heer Tabak heeft goed gelezen; een voor schrift betreffende de drinkwatervoorziening in fabrieken, werkplaatsen, enz. is in deze veror dening niet t vhrden, doch hieromtrent is in eenige andere wet wel voorschrift te vinden. De verschilende sprekers dienen hierna den voorzitter van repliek, waarna de verschillende artikelen, waartegen bezwaren zijn geopperd in stemming worden gebracht. Dit heeft tot ge volg, dat op voorstel van de heeren Van Duyn- hoven en Vink in artikel 46, le lid, betreffende het voorschrift van grondaanvulling tot 50 c.M. met zand wordt gelezen met ,,zand of sintels." Aangezien B. en W. volgens de verordening de bevoegdheid hebben in bepaalde gevallen nade re eischen te stellen, wordt de voorgeschreven inhoud van een regenbak bepaald op 3 M3 en verva'.t de bepaling betreffende een betonnen voet, staande wanden, enz., voor mestvaalten. Bovendien wordt het voorschrift, dat een mest vaalt tenminste 5 M. verwijderd moet liggen van een gebouw gewijzigd en bepaald, dat dit moet zjjn van een woning. Zonder hoofdelijke stemming wordt het ont- werp-verordening alsdan vastgesteld. Aan den raad worden aangeboden de gemeen terekening over 1932, de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur over 1932, alsmede de re kening van baten en lasten van het Grond- en Woningbedrijf over 1932. Op verzoek van den heer Biesheuvel deelt de VOORZITTER mede, dat de gemeenterekening een batig saldo aanwijst van 47.601.29, de rekening van het Burgerlijk Armbestuur een nadeelig saldo van 2501.96 en de rekening van baten en lasten van het Grond- en Woningbe drijf eveneens een nadeelig saldo van 1140.23. Aan de orde is de rondvraag. De heer TABAK heeft gevraagd, of op het gedeelte van de Julianastraat, dat kort geleden 13 doorgetrokken een tegelpad kan worden aan gebracht en of deze straat alsdan voor voet gangers opengesteld kan worden. De VOORZITTER antwoordt hierop, dat B. en W. zulks thans nog niet wenschelijk achten. Volgens overeenkomst zal dit pad echter vóór 1 januari 1935 gelegd moeten zijn. De heer TABAK heeft voorts nog gevraagd, of door B. en W. reeds stappen zijn gedaan om te komen tot een brug over de Polderkade in aansluiting op de thans doorgetrokken Juliana straat, welke vraag door den VOORZITTER bevestigend wordt beantwoord. In verband hier mede vraagt spr. den heer De Graaff, of deze nog iets heeft te vragen of te zeggen. (Genoem de heer antwoordt echter ontkennend). Hierna sluit de voorzitter de vergadering. Concert „Kunstkring" Gisterenavond gaf het fanfarecorps „Kunstkring" alhier een con cert op de West-Kolk. Veel belangstelling was er jammer genoeg niet. De verschillende nummers werden goed uitgevoerd. „Kunstkring" had meer belangstelling ver diend. V. O. O. T. A. G. De R. K. Gemengde Too- neelvereeniging houdt Vrijdag 18 Augustus een vergadering in de theeschenkerij ,,'t Huis te Velsen". Er zal een uitgebreid programma voor den a.s. winter worden samengesteld. Een twee tal stukken is reeds aangekocht. Excursie De vereeniging „Santpoorts Bloei" is voornemens op Vrijdag 8 September een ex cursie te organiseeren naar de zeq- en lucht haven van Amsterdam. Het mailschip „Costa Rica", dat dien dag naar Zuid-Amerika ver trekt, zal ook bezichtigd worden. Op Schiphol bestaat gelegenheid tot het maken van een vliegtocht boven Amsterdam en Haarlem. As gebroken. Gistermorgen is op den Alk- maarschen weg, nabij de Schans, van een zeer bejaarden Ford de achteras gebroken, tengevol ge waarvan het vehikel een der achterwielen verloor. De wagen schoof nog een eind door en strandde tenslotte op het trottoir. De inzittenden, een Amsterdamsche familie, die uit toeren was, bekwamen geen letsel. Zondagmorgen omstreeks half tien is de „Neptunus'' wederom met de directie Doeksen, Drost en de heer Beckers en het personeel uit gevaren naar de „Lutine." Door de hooge deining is men echter genood zaakt geweest de werkzaamheden op de „Lu tine'' te staken. De sleepboot „Neptunus" is Zondagmiddag om zes uur met het materiaal in de haven van Terschelling teruggekeerd. Het aantal pelgrims te Beauraing werd Don derdag j.l .geschat op 40.000. Een weduwe uit Leuven, mevrouw L'Homme heeft aangifte ge daan van haar genezing. Zij was lijdende aan een ernstige verettering van het been, die reeds 6 jaar aanhield. De genezing zou ingetreden zijn bij de Grot te Beauraing in den nacht van 30 op 31 December. Donderdag werd aangifte ge daan. Onder degenen, die op 5 Augustus verschijnin gen waargenomen zouden hebben heeft zich ook een Noord-Nederlander gemeld, n.l. de heer Gerard Backx uit Steenbergen in Noord- Brabant. Gebouw „St. Bavo": Gemengd Koor „Onder Ons", 8 uur. R. K. Commissie voor Beroeps keuze, 8 uur. R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Rembranüt-Theater: Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema; Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-sounctiiieater: Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling door Piet Halsema, 34 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo" R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Sound-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum - Geopend van 10o uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Kraamverzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhuis vest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 23 uur. St. Bavo. Smedestraat 23: Donderdag van 2—3 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 7—7.30 uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 78 uur Kinderhuisvest 25 rood. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12. 2—4, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. R.K. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis* Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 2—2.30 uur in de wijklokalen: Clubhuls Raad huisstraat 11; Begijnhof 2; Damiatestraat 1; Leidschevaart 2. R. K. Bemiddelingsbureau Wit-Gele Krols voor Kraamhulp, gevestigd Jansteenstraat 101. Zondagavond is de veertigjarige H. Wana- ker bij het verrichten van werkzaamheden in de Werkhaven van den heer O. J. Bosker te Westerland, in het water gevallen en ver dronken. Het lijk werd spoedig opgehaald. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. Zondagmiddag is een benzine-kooktoe- stel ontploft in de woning van den heer N. te St. Anthonis. De vrouw des huizes, die door vallend gesteente werd getroffen, kreeg een gecompliceerde rechterbeenbreuk en haar linkerbeen brak boven den enkel. De ontploffing was zóó hevig, dat van de keuken geen muur is blijven staan. Zondagmiddag is de 27-jarige De Boer uit de Boekhorststraat te Rotterdam, na met den rugslag de Schie te zijn overgezwommen, met zijn hoofd tegen den bazaltwal terecht gekomen. Even later is de ongelukkige waarschijnlijk ten gevolge van een nekwervel- fractuur overleden. Zondagmiddag is de 26-jarige Wïersum, wo nende te Groningen, bij het zwemmen in het natuurbad te Tinaarlo bij Zuidlaren ver dronken. Nadat het slachtoffer was opge haald, heeft men nog geruimen tijd getracht de levensgeesten weer op te wekken, doch te vergeefs. Het slachtoffer was gehuwd. Precies 6.30 uur fluit scheidsrechter Dorjee de volgende elftallen voor den toss. Zeeburgia: Geelhuizen Schalkwijk Bontlnk Strijder Span jen Schalkwijk Verbrugge Kloek Sligter Mastenbroek Mulder Beverwijk: S. Teeling J. Maanhout A. Markx Th. Kuijer Bakker A. de Ruijter W. Rooijmans W. Kuijer Jo Kuijer W. Zoutman P. Adrichem Beverwijk wint den toss en Zeeburgia trapt af en onderneemt direct eenige goede aanvallen welke door Adrichem worden onschadelijk ge maakt. Steeds komen de bezoekers terug en als Adrichem te ver is uitgeloopen doelpunt na 10 min. spelens Zeeburgia onhoudbaar 01. De Wijkers laten den moed niet zakken en zetten prima aanvallen op en wanneer Bakker langs de lijn rent schiet hij keihard in Geel- huizen's handen. Nog eenige malen moet de Zeeburgia-keeper handelend optreden, wat hem best is toevertrouwd, doch 5 minuten later, wanneer Teeling keurig voorzet, weet Th. Kuijer op soliede wijze gelijk te maken 11. Vliegensvlug gaat het spel heen en weer, zoo wel van Zeeburgia-zijde als van Beverwijk wordt snel en open spel geleverd. Eenige corners op beide doelen leveren niets op en zoowel Be verwijk als Zeeburgia kunnen de Juiste richting niet vinden en wat goed gericht is, belandt in de keepers veilige handen. Een pracht vliegend schot van Zeeburgia houdt Adrichem keurig en ook Zeeburgia's keeper bewijst zijn vak te ken nen. Snkele aanvallen stranden op buitenspel en tenslotte Is het rusten. Na de rust direct een vinnige aanval van Beverwijk, maar de keeper redt subliem, terwijl even later een pracht schot van Zeeburgia ra kelings langs suist. Als Markx alleen voor den keeper komt, weet hij nog over te kogelen, ter wijl Teeling een aanval door den keeper ziet verloren gaan en Kuijer Sr. tegen den staander kopt. De keeper van Zeeburgia krijgt meer werk dan Adrichem, daar de bezoekers het met te verre schoten probeeren. In deze periode is Be verwijk iets sterker dan de bezoekers, doch Fortuna is niet met de Wijkers en dan heeft Zeeburgia's keeper niet over pech te klagen. Hoe de bezoekers ook zwoegen, het baat niets, want als de goed leidende Dorjee einde aankondigt, is de zilveren Wijker Toren nog in Beverwijk. AVENHORN, 12 Aug. Coöp. Land- en Tuin bouw- en Marktvereen. Avenhorn en Omstreken. Vroege aardappelen: Groote Schotsche 0.75 1.25 per 100 K.G.. aanvoer 25000 K.G. Idem kl. 0.75—0.90 per 100 K.G., aanvoer 2500 K.G. Groote Due 0.751.15 per 100 K.G., aanvoer 55000 K.G. Doorgedraaid 8000 K.G. Roode kool 1.001.60 per 100 K.G., aanvoer 2000 K.G. Uien: Gewone maat 2.002.20, Drielingen 1.001.30. Nep 2.90 3.30 per 100 K.G., aanvoer 3500 K.G. Augur ken: grof 0.660.68, basterd 0.410.43, stek 0.08 —0.09, bommen 0.210.23 per mand van 6 K.G. Aanvoer 8200 manden van 6 K.G. Slaboonen: dubbele z. dr. 0.360.72 per zak. Aanvoer 1750 zak van 15 K.G. BLOKKER. 12 Aug. „Oo Hoop van Zegen" Augurken 10.00, Slaboonen 2.804.10, Suikerpe ren 4.407.00, Van As 7.90. Trosbessen 14.00 20.00, Roode bessen 13.0016.40, Proleficbessen 27.0028.00, Druiven 38.0042.00, Meloenen 11.00 15.00, Noten 16.0020.00, Perziken 2.003.30, Pruimen, bi. 21.0026.00, Tomaten 10.00, Advo caat 2.904.20. Claps 18.00. BOVENKARSPEL (Station), 12 Aug. „De Tuln-„ T bouw". Aardappelen: Due 0.550.70, Nlnetyfold 0.37%, Schotsche 0.37%—0.55, kleine 0.37%, bonte 0.300.65, Eigenh. 0.300.65 per baal. Aanvoer 5850 baal. Doorgedraaid 1082 baal. Uien: grof 1.25, groote gele 0.95. drielingen 0.40, nep 1.15 per baal, aanvoer 54% baal. Bloemkool: le soort 6.9016.30, 2e soort 3.80—7.00, 3e soort 1.50 per 100 stuks, aanvoer 3225 stuks, doorge draaid 1100 stuks. Roode kool 1.00—1.30 per 100 K.G.. aanvoer 9925 K.G. Gele kool 1.001.40 per 100 K.G., aanvoer 3600 K.G. Witte kool 0.40 0.50 per 100 K.G., aanvoer 7100 K.G., doorge draaid 6600 K.G. Augurken: fijn 12.0013.90, fijnbast. 4.906.80 per 100 K.G., aanvoer 4341 K.G. Slaboonen 0.35—0.55 per 15 K.G. Aanvoer 158 zak. AMSTERDAM, 14 Aug. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 530 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 0.580.60, 2e kwal. 0 43 0.55, 3e kwal. 0.330.40 per K.G. slachtge- wicht. 125 melk- en kalfkoeien 120.00180.00 p. stuk. 248 vette kalveren: le kwal. 0.420.48, 2e kwal. 0.360.41, 3e kwal. 0.300.34 per K.G. levend gewicht. 77 nuchtere kalveren 3.507.00. 15 schapen 9.0013.00 per stuk. 744 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 0.41 0 42 zware varkens 0.390.40, vette varkens 0 360.37 per K.G. slachtgewicht. 9 paarden 50.0090.00 per stuk. 5 wagons geslachte runde ren uit Denemarken. Marktverloop: Runderen matige aanvoer, han- del kalm en prijshoudend. Vette kalveren flinke aanvoer, vlotte handel en prijshoudend. Varkens flinke aanvoer, handel kalm en prijshoudend. ALKMAAR, 14 Aug. Veemarkt. 118 vette koeien 100.00195.00. stug; 13 graskalveren 25.00 40 00; 18 vette kalveren 0.300.75 per K.G., 60.0070.00 per stuk. 29 nuchtere slachtkalveren 4.0020.00: 4 vette schapen 13.0015.00, 320 vette varkens, zware, per Ned. pond 0.310.35. Handel goed ALKMAAR, 12 Aug. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 160.000 kipeieren. Prijs: 56-58 Kg. 3.10—3.30, 58-60 Kg. 3.20—3.50, 60-62 Kg. 3.40—3.70, 62-64 Kg. 3.50 tot 3.90, 12000 eendeieren 1.80—2.00. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Aug. Aan gevoerd werden: 46000 Kg. aardappelen: Schot sche muizen 0.75—1.30, Eigenheimers 1.10—2.10, Blauwe Eigenheimers 1.402.20, Due of York 75go ct., Drielingen 75 ct., 14000 Kg. Roode kool 1—1.30, 5100 Kg. gele kool 1.10—1.20, 3700 Kg. vroege witte kool 11.30, 5000 Kg. uien: gele uien 1.80—2.40, gele drielingen 1.10, gele nep 35.20, zilver nep 5.306.10, zilver drie lingen 1.30—1.50, 1800 Kg. slaboonen 2.30—4.80, 950 Kg. bieten 0.60, 435 stuks bloemkool: le soort 13.9016:70, idem 2e soort 4. NOORD-SCHARWOUDE, 14 Aug. 38300 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 0.75—1.50, Idem groote 0.75, Drielingen 0.75, BI. Eigenheimers 1 601.00 5400 K.G. Zilveruien: Zilvernep 5.20 6.00, Drielingen 1.20—1.40, Zilveruien 0.80. 5700 K.G. Uien: Gele Nep 3.003.40, Drielingen 110— 1.40, Uien 1.50—1.70. 1075 K.G Kroten 0.60. 11800 K.G. Roode kool 1.001.30. 2600 K.G. Gele kool 1.00—1.40 3100 K.G. Spercieboonen 2.40— 3 20 'OUDEWATER, 14 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd 90 partijen, bestaande uit 4500 stuks, wegende 20260 K.G. Zwaardere soorten 25.00, le soort m. RM 20 0022.00, 2e soort met R.M. 19.0021.00. Zonder R.M. geen aanvoer. Handel matig. WESTLAND, 11 Aug. Mlddelprijs v. d. Westl. veilingen Andijvie 0.50—1.50, Eieren 320—5 00 Bloemkool 0.504.50. Komkommes 0.50—3.50 per 100. Druiven 0.20—0.76, Stoofappelen 0.04— 0.12, Stoofperen 0.06—0.12, Tafelperen 0.04—0.20, Tafelappelen 0.06—0.14, Snijboonen 0.03—0 09, Princesseboonen 0.030.14 per K.G. Tomaten 0.261.15, dubbele Boonen 0.160.36 per bak. Rabarber 1.503.50, Peen 3.255.50 per 100 bos. MAANDAG, 1' vorige Koersen Heden Londen 8-20 8-2<>H Weenen - 7- Kopenhagen -o." ™-.'2 Stockholm 42.25 42.;® Oslo 41-25 41.25 Ne» ïork (cable) 1.82* Rome 13*®* "-O? p>-nao J5 7OO Madnd20.70 20.75

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2