Van Egmond wereldkampioen Holland-België athletiek Wereld-wieler-wederwaardigheden DE GRAAF GEEFT OP Daviscup 1934 GROOTE OVERWINNING ZEKER NIET GEZELLIG MAANDAG 14 AUGUSTUS Moeskops afgedaan? v. d. Heuvel's lekke band Nieuw Belgisch record Het sprintnummer in de beroeps beroepsklasse was voor den Belg Scherens Amateurs Professionals professionals De Graaf niet fit? Van Egmond Scherens wederom kampioen WIELERBAAN GINNEKEN Knoop dit eens stevig in Uw oor 't Verkeer van rechts gaat altijd vóór! Nederland wint met Roemenië van Op den langen afstand waren de Belgen ons baas PAARDENSPORT COURSES OP DUINDICHT Het feest begon met de in Frankrijk gebruikelijke vertraging AMERIKANEN TE BOEDAPEST Mestcalfe loopt de 200 Meter in 20,6 sec. DUITSCHE KAMPIOENEN ONZE DAMES IN BRUSSEL UIT DE SPORTWERELD O Hï^ De voornaamste resultaten van de Zaterdag op de Pare des Princes te Parijs gehouden wed strijden voor het wereldkampioenschap luidden als volgt: Achtste finales: 1 Rampelberg; 2 Mozzo, tijd laatste 200 M. 13 2/5 sec.; 2e rit 1 B. Leene; 2 Dusika, tijd laatste 200 M. 12 4/5 sec. Fraaie verrassing. 3e rit 1 Ulrich; 2 Wagelin 131/5 6ec.; 4e rit 1 Merckens, 2 Rosi 13 2/5 sec.; 5e rit 1 Horn, 2 Chaillot 12 4/5 sec., verrassing; 6e rit 1 Pola, 2 Godefroid 13 2/5 sec.; 7e rit 1 A. M. Andersen, 2 Perrin, 13 sec.; 8e rit 1 Van Egmond, 2 Schaffer 12 3/5 sec. Bij de kwartfinales wist alleen van Egmond zich te plaatsen; B. Leene werd tweede in zijn rit. Ie kwartfinale: 1 Ulrich, 2 Hom 12 2/5 sec.: 2e kwartfinale 1 Pola, 2 Merckens 131/5 sec 3e kwartfinale 1 van Egmond, 2 Rampel berg, 12 3/5 sec.; 4e kwartfinale: 1 A. Ander sen, 2 B. Leene, 13 1/5 sec. Voor de demifinales en den eindstrijd hebben zich dus geplaatst Van Egmond (Nederlandh Ulrich (Frankrijk), Pola (Italië) en A. Ander sen (Denemarken). Na VI Ook de wedstrijden voor de professionals wer den Zaterdag verreden tot en met de kwart finales. Achtste finales: le rit: 1. Gerardin; 2. Cozens 12 3.5 sec.; 2e rit: 1. Falck Hansen; 2. Dinkelkamp 12 4.5 sec.; 3e rit: 1. Richli; 2. Linari 12 3.5 sec.; 4e rit: 1. Engel, 2. Arlet 13 1.5 sec.; 5e rit: 1. Michard, 8. Moeskops 14 sec.; 6e rit: 1. Faucheux, 2. Richli 13 sec.; 7e rit: 1. Martinetti, 2. Chapa- lain 12 3.5 sec.; 8e rit: 1. Scherens, 2. G. Leene half wiel 12 3.5 sec. Onze beide landgenooten werden dus in de achtste finales uitgeschakeld. De kwartfinales leverden de volgende resul taten op: le kwartfinale: 1. Richter, 2. Faucheux 12 4.5 sec.; 2e kwartfinale: 1. Martinetti, 2. Falck Hansen 12 4.5 sec.; 3e kwartfinale: 1. Michard, 2 Engel 12 3.5 sec.; 4e kwartfinale: 1. Scherens, Gerardin 12 3.5 sec. Voor de halve eindstrijden en de finale heb ben zich dus geplaatst Richter (Duitschland), Martinetti (Italië), Michard (Frankrijk) en Scherens (België) Een wielerbaanwedstrijd tusschen Frankrijk en België had tot resultaat, dat Frankrijk met 6—3 won. Hedenmiddag worden de halve eindstrijden en de finales verreden der sprintwedstrijden, zoo wel voor amateurs als professionals, terwijl te vens twee series voor de stayers over 100 K.M. zullen plaats vinden. Op de Pare des Princesbaan werden Zondag middag de wedstrijden voortgezet om den titel van wereldkampioenschap sprint amateurs en professionals. Begonnen werd met de halve finales. In de eerste halve finale startte Ulrich (Frankrijk) tegen Pola (Italië), waarbij beide renners elkaar feilen strijd gaven. Met 20 c.M. verschil won Ulrich met als tijd over de laat- ste 200 Meter 13 sec. In de tweede halve finale startte van Egmond tegen Anker Meyer Andersen (Denemarken), wellicht zijn sterksten tegenstander van alle sprintamateurs. De Deen nam rechts den kop met van Egmond er achter. De Haarlemmer yam echter spoedig de leiding over en de eerste ronde werd in een vrij snel tempo afgelegd. In de tweede ronde werd deze snelheid nog ver hoogd, in een razend tempo vlogen beide ren ners door de laatste bocht. Van Egmond was nog steeds voor met den Deen steeds aan zijn wiel. In het laatste rechte eind, een nek aan nek race. Onder groote spanning won van Eg mond met uiterst gering verschil, ongeveer 20 centimeters zal het geweest zijn. De tijd van de laatste 200 Meter bedroeg 114/5 sec., de snelste die tot nu toe, èn door de amateurs, èn door de professionals gemaakt was. Een fraaie overwin ning van onzen landgenoot, waardoor hij zich in den eindstrijd tegen Ulrich plaatste. Bij de startte in de eerste halve finale Michard tegen Richter. Met een halve wiellengte won de Franschman met als tijd over de laatste 200 Meter 12 3/5 sec. 2. Richter. In de tweede halve finale won Scherens (Bel gië) van den Italiaan Martinetti met een wiel lengte in den tijd van 12 2/5 sec. over de laat ste 200 Meter. De beide eindstrijden der sprintkampioen schappen zouden verreden worden na de eerste manche van de voorwedstrijden der stayers over 100 K.M., welke nu aanving. In de eerste manche vertrokken in deze volg orde Möller (Duitschland), Cebrian (Spanje), Suter (Zwitserland), Bresciani (Italië), Lacque- haye (Frankrijk), de Graaf (Nederland) en Thollembeek (België). De Graaf liep direct hard van stapel en pas seerde in de vijfde ronde Lacquehaye, doch deze nam zijn plaats vrijwel onmiddellijk weer terug en schoot in een rush Bresciani, Suter en Ce brian voorbij. De Franschman belegde hiermede de tweede plaats achter Möller. De Graaf reed een zeer slechten rit en verloor steeds meer ter rein. In de 18e ronde kreeg hij reeds zijn eersten lap van Lacquehaye, die inmiddels Möller van de eerste plaats verdrongen heeft. Na de 30e ronde was de stand: 1. Lacquehaye, 2. Möller, 3. Cebrian, 4. Thollembeek, 5. Suter, die 1 ronde achter lag, 6. Bresciani met 2 ronden achter en 7. de Graaf op 3 ronden. De Graaf stapte toen af en staakte den strijd. Er werd in een fel tempo gereden en het bleek spoedig, dat het baanrecord over 20 K.M. verbeterd zou worden. Dit gebeurde inderdaad en met een tijd van 15 min. 48 4/5 sec. vestigde Lacquehaye een Hieuw baanrecord over 20 K.M. Lacquehaye vergrootte regelmatig zijn voor sprong, waarbij alle concurrenten verscheidene malen lapten. De Spanjaard Cebrian staakte evenals de Graaf, den strijd. Alleen Suter en Thollembeek streden om de 3e plaats, waarbij de Zwitser zich plaatste. Het resultaat van de eerste manche luidde: 1. Lacquehaye, tijd 1 uur 23 min. 3/5 sec.; 2. Möller op 6 ronden; 3. Suter op 8 ronden; 4. Thollembeek op 8,5 ronden; 5. Bresciani op 9 ronden en Cebrian en de Graaf opgegeven. In de tweede manche startten in deze T'olg- orde Gilgen (Zwitserland), Van der Wulp (Ne derland), Giorgetti (Italië), Metze (Duitsch land), Grant (Engeland), Paillard (Frankrijk) en Wynsdau (België). Van der Wulp startte zeer slecht en nam na 3 ronden reeds de 7e plaats in. Na 20 ronden leidden Paillard, Gilgen en Giorgetti. In de 31ste ronde kreeg v. d. Wulp, op het moment, dat Paillard hem lapte, een lekken band, waar door hij nog drie ronden verloor en vrijwel uit den strijd lag. Een hevige strijd was intusschen ontstaan om de belangrijke derde plaats tusschen Grant, Gil gen en Metze, terwijl Wynsdau en v. d. Wulp ver achter lagen. In de 60ste ronde kreeg Gilgen motorpech, waardoor de Zwitser vijf ronden verloor. Hij kwam daardoor op de zesde plaats te liggen voor van der Wulp, die 7 ronden ach ter was. Toen 45 K.M. waren afgelegd staakte van der Wulp den strijd en onze tweede Nederland- sche stayer was uitgeschakeld 46 ronden voor het einde lapte Paillard Grant en tevens Metze. Een hevige strijd ontspon zich tusschen Metze en Grant om de derde Dlaats, die door den Duitscher gewonnen kon worden. De einduitslag van de tweede manche werd dus: 1. Paillard, 1 uur 15 min. 56 2/5 sec.; 2. Gior getti op 40 Meter; 3. Metze op 1 ronde; 4. Grant op 1 ronde; 5. Wynsdau op 3 ronden; 6 Gilgen op 7 ronden; Van der Wulp opgegeven In den eindstrijd komen dus op Dinsdag Lac quehaye en Paillard (beiden Frankrijk), Möl ler en Metze (beiden Duitschland), H. Suter (Zwitserland) en Giorgetti (Italië). Een cycleballwedstrijd werd tusschen Duitsch land en Zwitserland gespeeld, waarbij de strijd onbeslist bleef 33. Tusschen deze stayersmanches door werden de sprintwedstrijden verreden om de derde en vierde plaats, alsmede om de eerste en tweede plaats, zoowel voor de amateurs als de profes sionals. Wat de amateurs betreft, in den eersten rit om de 3e en 4e plaats won Andersen van Pola met banddikte. Tijd laatste 200 Meter 12 4/5 sec. Ook in den tweeden rit won Andersen, thans met een halve lengte, zoodat Andersen definitief de derde plaats bezette. Tijd laatste 1200 Meter 13 1/5 sec. Voor den eersten rit eindstrijd amateurs kwam |van Egmond tegen Ulrich (Frankrijk). Het werd een getrouwe copy van alle andere races van den langen Hollander. Van Egmond nam den kop, een lange spurt en Ulrich was kans loos. 1. van Egmond; 2. Ulrich, 1 lengte. Tijd laat ste 200 Meter 12 1/5 sec. Tweede rit: Ulrich ging er in de eerste bocht verrassend tusschen uit, doch van Egmond haalde hem spoedig in. HU spurtte een heele baan en won met vele lengten. 1. Van Egmond; 2. Ulrich, vele lengten ach ter. Tijd laatste 200 Meter 13 2/5 sec. Hiermede was van Egmond dus wereldkampioen. De einduitslag der amateurs sprint luidde: 1. van Egmond (Nederland)2. Ulrich (Frankrük); 3. Andersen (Denemarken); 4. Po la (Italië). Tenslotte nog de professionals. Om de derde en vierde plaats streden Richter en Martinetti, waarbU Richter beide malen won. Voor den eindstrUd waren drie ritten noodig, daar zoowel Scherens als Michard een rit had gewonnen. In den beslissenden rit won Scherens, zoodat hU voor de tweede maal wereldkampioen werd. De resultaten waren: Om de 3e en 4e plaats: 1ste rit: 1. Richter; 2. Martinetti, 12 2/5 sec. I 2e rit: 1. Richter; 2. Martinetti, halve lengte. Tijd 12 2/5 sec. I Finale: 1ste rit: 1. Scherens; 2. Michard. met twee lengten. Tijd 12 3/5 sec. I 2e rit: 1. Michard; 2. Scherens, 1 wiellengte, 12 3/5 sec. I Beslissingsrit: 1, Scherens; 2. Michard. Ty'd laatste 200 M. 13 2/5 sec. I Eindresultaat: 1. Scherens (België), wereld kampioen; 2. Michard (Frankrijk); 3. Richter j (Duitschland)4. Martinetti (Italië). I Er waren 40.000 toeschouwers. Heder. worden de wegwedstrüden verreden. Onze nieuwe wereldkampioen Jacques van Egmond, die voor al zijn tegenstanders on genaakbaar was Zondagmiddag hebben te Ginneken Interna tionale wielerwedstrUden plaats gehad. De uitslagen luiden als volgt: Sprintwedstryd voor amateurs over drie baan- ronden: le serie: 1. J. v. d. VUver, Breda; 2. L. van Reyen, Oosterhout, 13.3 sec. 2e serie: 1. J- Kamp, Teteringen; 2. J. Kre- mers, Tilburg, 13.3 sec. Omnium: Sprintwedstrijd voor profs over drie baanronden: le serie: 1. O. de Bruycker, Selzaete; 2. C. Wals, Den Haag; 3. S. Schön, Wiesbaden, tijd 12.4 sec. 2e serie: 1. P. v. d. Horst, Klundert; 2. A. Blanchonnet, Parys; 3. H. Zims, Keulen, tyd 13.4 sec. 3e serie: 1. K. van Nek, Brussel; 2. J. Maas, Steenbergen; 3. A. Braspenning, Rysbergen, tyd 14.3 sec. SprintwedstrUd voor amateurs over drie baanronden: le serie: 1. L. van Reyen, Oosterhout; 2. J. Kremers, Tilburg, tyd 13.4 sec. 2e serie: 1. J. v. d. VUver, Breda; 2. J. Kamp, Teteringen, tyd 14 sec. Ploegachtervolging voor profs en onafhanke- lijken over max. 5 K.M.: le serie: 1. F. v. d. Reijt, Princenhage, tyd 6 min. 49 sec. 2e serie: 1. W. Matena, Den Haag, tyd 7 min. Omnium: Puntenrace voor profs over 5 K.M. met 4 klassementen: 1. C. de Bruycker, Selzaete; 2. J. Pynenburg, Tilburg; 3. P. v. d. Horst, Klundert; 4. K. v. Nek Sr., Brussel. Tijd 5 min. 32 4/5 sec. De winnaar van de omnium werd O. de Bruy cker, Selzaete, welke daarmede den grooten prys van Ginneken won. SprintwedstrUd voor amateurs over drie baan ronden: le serie: 1. J. v. d. Vy'ver, Breda; 2. J. Kre mers, Tilburg; tud 12 4/5 sec. 2e serie: 1. J. Kampen, Teteringen; 2. L. V. Reijen, Oosterhout, 13.4 sec. Totaal uitslag: 1. J. v. d. VUver; 2. L. van Reyen; 3. J. Kamp; 4. J. Kremers. Finale ploegachtervolging voor professionals en onafhankelUken over maximum 5 K.M.: 1. Het Brabantsche koppel F. v. d. ReytPg- Reynders, tyd 6 min. 55 sec. Zondagmiddag werden de wedstrijden voor den Davisbeker voortgezet met de beide laatste enkelspelen. De eerste partij tusschen Timmer en Poulieff gaf voortdurend een overwicht van onzen landgenoot te zien, voornamelijk komend door meerdere vastheid. Timmer speelde heel rustig, hield de rellies gaande, totdat de Roe meen miste. Dit geschiedde inderdaad en na 4, 5 slagen kwam de misser van den Roemeen. Door deze tactiek won Timmer met fraaie cy- fers. Af en toe ging Timmer naar voren, ver. zamelde zonder bepaald op „af" te spelen heel wat punten. Poulieff probeerde het nog even op de back hand van Timmer, doch deze slag was juist goed op dreef en in plaats, daarvan succes te hebben kwam juist van dien kant het meeste gevaar voor den Roemeen. Zoo maakte Timmer 15 games achter elkaar en werd het 60, 6--0. 30, waarna Poulieff zijn eerste game kon ma ken. Het werd 41, 51, 52 en op zijn service 53. Het spel van Timmer was iets af gezakt, waardoor de Roemeen iets meer kon aanvallen en daardoor de drie games kon ma ken. Timmer eindigde met een fraaie forehand. passinga Met 6—0, 6—0, 6—3 kwam dus het einde. In de tweede partij kwam Karsten tegen Cantacuzene. Het spel stond doorloopend op zeer matig peil, doordat Karsten telkens pe riodes van onvastheid kreeg. Hierdoor ging tevens de derde set verloren. Toen leek het dat Karsten de partij nog zou verliezen, hU kwam b.v. in den vierden set met 52 achter te staan, doch toen keerde zUn zelfvertrouwen terug. Hij kwam weer in den aanval, maakte gelUk tot 55 en won den set met 86. Het resultaat der laatste party was: Karsten sloeg Cantacuzene met 62, 108, 0—6, 8—6. Eindstand 41 voor Nederland. Koppelwedstry'd voor profs en onafhankelU ken over 50 K.M.: 1. O. de BruyckerC. Slaats. Selzaete—Waal- wUk, 3 punten op een ronde; 2. A. Braspenning J. PUnenburg, RUsbergen—1Tilburg, 14 pun ten, op een ronde; 3. P. v..d. HorstC. Wals, KlundertDen Haag, 8 punten, op een ronde; 4. A. SchönP. Buschenhagen, Wiesbaden Keulen, 0 punten, op een ronde. Tijd 1 uur, 6 min. 43 sec. De overige koppels met meerdere ronden achterstand. De uitslagen van de op Duindigt gehouden courses zUn: Zevende aanmoedigingsprUs (PrijzendraverU der 4e klasse over 1740 M.)1. Vassal, eig. J. Bolwijn; 2. Doorlooper, eig. J. de Vlieger. Minerva-prijs (PrijzendraverU der le klasse over 2060 M.)1. Trumpf König, eig. C. F- Ockhorst, 2. Saffier, eig. P. Kramer. Mimosa-prijs (PrijzendraverU 2e en 3e klasse over 2040 M.)1. Vliegende Hollander, eig. J. v. Miltenburg; 2. Theoduffy, eig. H. Schouten. Dertiende Heerrijdersprys (Handicap le klas se over 2000 M.)1. Prodigal Stal Lancier eig. G. En sing; 2. Farmenio, eig. G. J. v. d. Els,hout. Melboume-prUs (Heat prUzendravery 3e en 4e klasse over 1700 M.)1. Vendu, eig. G. En- sing; 2. Vitesse S. W., eig. C. F. Ockhorst. Pary's, Zaterdagavond. Pare des Princes! Prins onder de wieler banen! Want het gammele houten getimmerte, dat jaren lang den ingang van het Bois ontsier de, heeft den hemel zU dank de eeuwen niet getrotseerd. Thans is er een imposant ge heel verrezen, met frissche, ruime, groote tribu nes en we kenden het Prinsenpark van vroeger niet meer terug. Uit de asch is het opnieuw op gestaan in groote glorie. Nu rUdt men er de wereld-wieler-wedstrUden. Het is Zaterdagmiddag. En Parijs is een mil- lioenen -stad, dus de drommen zouden optrek ken naar het velodrome. Maar neen. De Pari- siens zijn fUnproevers en snappen duivels goed, dat op zoo'n verloren Zaterdagmiddag met niets dan „eliminatoires" en „repechages" wei nig te smullen valt. De Parisiens komen morgen bU de finales, laten de sprinters hun 64 ritten l'Uden. En zoo was de tribune hier en daar be- plekt met een groepje menschen, eenzaam en verlaten, noodgedwongen samenhokkend als toe risten in een berg-hotel. Gezellig was het er zeker niet. Het weer was ideaal voor deze races, want de zon, die al die voorgaande dagen Parijs in een hoog-oven had herschapen, zoodat men een uitsmUter-,ham kon bakken op het asfalt, had thans haar verzengende stralen getemperd en 1 het was inderdaa4 om uit te houden. Voor zoo ver zulks medio Augustus in Parijs mogelijk is. Het feest begon als hier te doen gebruikelijk is met eenige vertraging. En daarna kwamen aan den start de amateurs, liefst dertig stuks. Dat gaf al direct twaalf series, een wei-voor ziene hors-d'oeuvre. Van de vier Hollanders, die in deze series uitkwamen, te weten van Eg mond, van DUk, Bernard Leone en van der Linden, wist alleen van Egmond te winnen. Uit het applaus, dat op dit moment volgde, bleek pas hoeveel Hollanders naar Parijs gekomen waren om hun favorieten aan te moedigen. „De Lange" won zonder eenige moeite van den Ita liaan Rosi. Bernard Leene werd tweede in een race, die tot twee keer toe moest worden afge beld, doch de Hollander wist zich later te plaat sen in de repechage. Ook hier moest eerst de strUd ontUdig worden beëindigd, omdat Leene een lekke band kreeg, doch tenslotte zegevierde hU keurig in een veld van vier renners, die hem in het ootje hadden willen nemen, hetgeen niet doorging. Daar van der Linden in de repechage sneuvelde op het veld van eer en van Dijk eveneens het loodje legde, bleven we met twee racers over voor de 8ste finale, Leene en van Egmond. I Die stryd om de laatste acht was buitenge- woon spannend. In de eerste serie toonde de Fransoos Rampelberg zUn duivelsche vitesse over Mozzo. Daarna kwam Leene versus Dusi ka. Met dien meneer Dusika had Holland trou wens nog een appeltje te schillen, want hU was het, die het vorig jaar in Rome van Egmond géén wereldkampioen maakte. Niemand had echter gedacht, dat Leene ook maar de flauw ste kans had en bU het ingaan van de laatste bocht was Leene nog 'n paar straten achter. Doch klauwend op zUn karretje, was hij op het rechte end al naast zUn tegenstander, die een voudig overbluft maar opgaf, wat niet verhin derde, dat Leene nog een tijd te maken wist van 12 4/5 seconde! Een kranig gereden race! j Na dit evenement toonde de Franschman Ul rich, dat hU niet voor niets favoriet genoemd wordt voor den eere-titel. Nadat Merkens, Pola en Andersen zich ook nog gauw even gequalifi- ceerd hadden, kwam in de laatste serie van Eg mond tegen Schaffer. De Hollander won met een stalen snuit, keek „en passant" nog even om waar of die andere snaak bleef. Zoo bezat Nederland twee deelnemers in de kwart-finale, waarin eerst Ulrich verbluffend zegevierde over Horn en Pola onverwacht Mer kens wipte. Maar het noodlot scheen ons verre van gunstig, toen bleek, dat Jacques van Eg mond het twUfelachtige genoegen genoot om direct tegen Rampelberg te rUden. De toeschou wers voor zoover de voorraad strekte hin gen reikhalzend over de balustrades om niets te missen. Als ze goed gekeken hebben, zullen ze zeker hebben opgemerkt, dat Rampelberg voor van Egmond geen partU is: de Hollander j won met anderhalven meter en vrU gemakkelyk. Leene kon het echter niet bolwerken tegen An- dersen, hoewel hU een keurige race reed. In de halve finale treffen we dus morgen: Ulrich. j Pola, van Egmond en Andersen. Ik houd het op een finale Ulrich—v. Egmond en zal blij zyn als van Egmond dat wint. Ulrich is verbazend snel! BU de profs zijn we gauwer uitgepraat. Al leen Gerard Leene wist zUn serie te winnen, doch Moeskops werd gedisqualificeerd wegens eenige „zwiepertjes" in de bocht, terwyil Slip horst met 'n half wiel van Falck Hansen ver loor. Van den Heuvel kwam in het heele stuk niet voor, was nergens. Moeskops plaatste zich echter voor de 8ste finale door z'n repechage te winnen voor Maje- i rus en Steffes, doch ook hier kon Sliphorst het niet redden. Opnieuw was van den Heuvel het sein tot hilariteit annex deining, toen hij, in z'n repechage reeds vrijwel geslagen, z'n hand opstak als teeken van „lekke band", wat achteraf slechts als protest bedoeld was voor hinderen. Er was echter al afgebeld en de jury moest laten overrijden. Gelukkig werd van den Heuvel voor de derde achtereenvolgende maal geklopt. Dergelijke onsportieve elementen kun nen we in het vervolg wel thuis laten. Zoo werden de kwart-finales verreden zonder Oranje-truitjes en Richter, Martinetti, Michard en Scherens plaatsten zich in den halven eind strUd. De wijze, waarop Scherens zijn tegen stander Gerardin versloeg, stempelt hem tot 'n byna zekeren jwinnaar. Gerardin nam „Poes- ke" bij verrassing en had in de bocht meters voorsprong, scheen zeker te winnen, doch Scherens kwam naast zijn wiel en won met meerdere lengtes. En Gerardin is toch geen kind op 'n wielerbaan. Begunstigd door fraai zomerweer vond Zon dagmiddag op de Sintelbaan aan het Olympia- :plein te -Amsterdam de landen-athletiekwedê strijd Holand—België plaats. De belangstelling was vrij groot. Naar schatting waren ongeveer 2000 toeschouwers aanwezig. Alvorens een aan vang te maken met het verwerken der verschil lende nummers vond een opmarsch der deelne mers. van- de beide landen plaats en werden de volksliederen gespeeld. Nadat de voorzitter van de K.N.A.U., de heer De Jager, een kort welkomstwoord had gesproken, werd ongeveer 10 minuten te laat begonnen met de eerste nummers. De 110 M. hordenloop bracht een overwinning voor onzen landgenoot W. Kaan, tweede werd de Belg Binet, terwijl door disqualificatie van den Belg Bosmans, die te veel horden had om vergeworpen, onze landgenoot Jans,z derde werd Uitslag: 1. W. Kaan (Ned.) 159 sec.; 2. Binet (België) 16.5 sec.; 3. A. Jansz (Ned). Nederland 6 punten. België 3 punten. TerwUl op het middenterrein de werp- en springnummers een aanvang hadden genomen, werd gestart voor het eerste aanvullingsnum mer, de 200 M. voor A-klassers,. Het resultaat hiervan was: 1. Boersma (A.W.) 23.1 sec.; 2. v. d. Heyden (P.S.V.) 23.8 sec.; 3. v. Geenhuyzen (Haarlem) 24 sec. Het tweede internationale loopnummer was de 1500 M.. Dit werd een overwinning voor onze buren. Aanvankelijk hadden onze landgenooten de leiding, doch later liepen de Belgen in en vooral in de laatste ronde zetten zU de spurt er in en wonnen gemakkelijk. Het kogelstooten leverde een Nederlandsche overwinning op. Onze recordhouder werd eerste met een worp van 12 86 M. Uitslag; 1. C. Eysker (Ned.) 12.86 M.; 2. Vos (België) 12.78 M.; 3. A. G. J. de Bruyn (Ned.) 12.66 M.; 4. Mingels (België) 12.27 M. Nederland 6 punten, België 4 punten. Uitslag 1500 M. hardloopen (Int.)1. De Vuyst (België) 4 min. 12.8 sec.; 2. Boulanger (België) 4 min. 16 sec.; 3. Duis (Ned.) 4 min. 16.6 sec.; 4. Scherpenhuizen (Ned.) 4 min. 17,1 sec. Nederland 5 punten, België 7 punten. De 100 M. was het tegenovergestelde van de 1500 M. Hier speelden onze landgenooten met de Belgen. Zij werden op gemakkelüke wUze, zonder strUd, resp. le en 2e. Het resulaa was: 1. Chr. Berger (Ned.) 10 8 stc.; 2. B. Jansen (Ned.) 11.1 sec.; 3. Naessens (Belg.) 11.2 sec.; 4. Devriendt (België) 11.3 sec. Nederland 7 punten, België 3 punten. Het polsstokhoogspringen bracht weer een overwinning voor onze landgenooten. Zij steken ver boven hun Belgische tegenstanders uit. 1. v. d. Zee (Ned.) 3.70 M.; 2. Oorschot (Ned.) 3.60 M.; 3. Honrijean (België) 3.20 M.; 4. Lee mans (België) 3.20 M. De 800 M. was, weer voor onze Zuidelijke bu ren. Nadat onze landgenooten oorspronkelijk de leiding hadden, kwamen zij, evenals bij de 1500 M., in de laatste ronde opzetten en passeerden zij zonder veel moeite onze landgenooten en wonnen op gemakkelijkewUze. Uitslag: 1. Geeraert (België) 1 min. 59.7 sec.; 2. Coenjaerts (België) 2 min. 1 sec.; 3. Heymans (Ned.) 2 min. 8 sec.; 4. Haver (Ned.) 2 min. 1 sec. Nederland 3 punten; België 7 punten. De uitslag van het aanvullend nummer 1500 M voor D-klassers (niet K.N.A.U.-leden was als volgt: 1. G. Kuiper (Sportclub Amsterdam) 4 min. 34 sec.; 2. Gaarens.troom (Sparticus) 4.386; 3. Nuts (Ahrend's Voetb. Clug) 4 min. 40 sec. Het aanvulingsnummer 3000 M. voor A en B- klassers bracht in de A-klasse een gemakkelijke overwinning voor de A.V.A.C.-er W. Bakker in den tijd van 9 min. 19.9 sec. Tweede werd zijn clubgenoot Mulder in 9.26.2. De derde en vierde plaats werden bezet door Klaasse (Haarlem) en De Ruyter (Boskoopsche Boys). In de B-klasse zegevierde J. Leyssenaar van A.V.A.C. in 10 min. 5 sec. Het nummer verspringen met aanloop voor den landen wedstrijd werd gewonnen door onze landgenoot Jac. Boot met een sprong van 7.07 M., terwijl v. Welsenes tweede werd met 6.86 M. Uitslag; 1. Jac. Boot (Ned.) 7.07 M.; 2. Van Welsenes (Ned,) 6 86 M.; 3. Leemans (België) 6.55 M.; 4. Binet (België) 6.49 M. Nederland 7 punten, België 3 punten. Het discuswerpen was eveneens voor de Hol landers met het volgende resultaat; 1. A. G. J. de Bruyn (Ned.) 41.08 M.; 2. Eysker (Ned.) 40.86 M.; 3. Vos (België) 40.59 M.; 4. Mingeld (België) 34.72 M. Nederland 7 punten, België 3 punten. Hoogspringen met aanloop; 1. A. Jansz (Ned 1.75 M.- 2. Chartier (België) 1.70 M.; 3. Brasser'(Ned.) 1-70 M.; 4. Van Hooren (België) 1.65 M. Nederland 6% punt, België 2/ punt. De 400 M. was een bijzonder fraai nummer. Onze landgenoot B. Janszen liep zeer schitte rend en won in den fraaien tijd van 49.5 sec., den besten tyd die tot nu toe in dit seizoen is gemaakt. Uitslag: 1. B. Janszen (Ned.) 49.5 sec.; 2. Prinsen (België) 50.5 sec.; 3. Oostermeyer (Ned.) 50.6 sec.; 4. Verhaert (België) 60.8 sec. Nederland 6 punten, België 4 punten. De 5000 M. werd een spel van kat en muis Hier hadden onze landgenooten geen schijn van kans. De beide Belgen wonnen met grooten voorsprong. De winnaar van dit nummer, de Belg Marechel, die eerste werd in den tijd van 15 min. 7.3 sec., vestigde hiermede een nieuw Belgisch record. Het oude stond op zyn naam met 15 min. 13 sec. Uitslag: 1. Marechal (België) 15 min. 7.3 sec.; 2 Van Rumst (België) 15 min. 31.4 sec.; 3. Pe tit (Ned.) 16 min. 20.4 sec.; 4. Bruyn (Ned.). Nederland 3 punten, België 7 punten. Bij het speerwerpen werden de punten ver deeld. De Belg J. Herremans werd eerste met een worp van 56.18 M. Tweede werd onze land genoot Colaris met 55.42 M., terwijl Knol derde werd met 54 80 M. De Belg H. Herremans werd vierde met 51.72 M. Nederland 5 punten, België 5 punten. Het slot van dezen welgeslaagden middag werd gevormd door de estafette 4 x 100 M. Hier behaalden onze landgenooten een glansrijke overwinning, zij wonnen in den schitterenden tijd van 41 9 sec. De ploeg bestond uit (in volg orde van loopen) B. Jansen, v. d. Berge, Benz en Berger. 1. Nederland in 41.9 sec.; 2. België in 44.2 sec. Het eindresultaat van den landenwedstrijd HollandBelgië was aldus een glansrijke over. winning van onze landgenooten met 72)/—56)4 p. Zaterdagavond waren de Amerikaansche ath- leten de gasten van Boedapest en tUdens een internationaal athletiektournooi leverden zü weer fraaie prestaties. Zoo liep Metcalfe de 200 Meter in 20,6 sec. De belangrijkste resul taten wai/u; 100 Meter hardloopen: 1. Mestcalfe 10,3 sec.; 2. Bjurö (H) 10,6 sec. 200 Meter hardloopen: 1. Metcalfe 10,3 sec.; 400 Meter hardloopen: 1. Fuqua (V. S.), 47,6 sec.; 2. Szalay (H.) 49,6 sec. 1500 Meter hardloopen; 1. Cunningham (V.S.) 3 min. 51,6 sec.; 2. N. Szabo (H.) 3 min. 52,6 sec. Nieuw Hongaarsch record. 5000 Meter hardloopen: 1. Mac Cluskey 15 min. 35,4 sec. 110 Meter horden: 1. Morris (V. S.) 14,4 sec. Hoogspringen: 1. Spitz (V. S.) 2 Meter; 2. Bodosy 1.90 Meter. Discuswerpen: 1. Andersen (V. S.) 48,51 Me ter; 2. Labords (V. S.) 47.87 Meter. Kogelstooten: 1. Baray (H.) 14.51 Meter. Verscheidene nieuwe Duitsche records zyn ge vestigd op den eersten dag der nationale ath- letiekkampioenschappen te Keulen. Vooral het record van den declathonathleet Sivert met een afstand van 49,32 Meter was een fraaie prestatie. Het oude record stond op naam van Hoffmeister met een worp van 48.77 Meter. De belangrUkste resultaten van dezen eersten dag waren: Discuswerpen: 1 kampioen Sievert 49.32 Me ter nieuw Duitsch record; 2. Hirschfeld 44.68 Meter; 3. Lamperti 43.86 Meter. Vèrspringen: 1. Long 7.65 Meter Nieuw Duitsch record; 2. Leichum 7.40 M.; 3. Biebach 767 Me ter. Finale 100 Meter hardloopen: 1. Borchemeyer 10.3 sec.; 2. Hendrix 10.4 sec.; 3. Schein 10.4 sec.; 4. Buthe Pieper 10,4 sec.; 5. Lammers 10.8 sec.; Jonath moest na de eerste serie opgeven wegens een lichte beenblessure. 10.000 Meter hardloopen: Syring 31 min. 38 sec.; 2. Bree 31 min. 44,5 sec.; 3. Kohn 31 min. 46,2 sec. Kogelstooten: 1. Sievert 15.31 Meter; 2. Hirschfeld 15.17 Meter. 400 Meter hardloopen: 1. Voigt 48,8 sec.; 2. Metzner 49,1 sec; Polsstokhoogspringen: 1 Wegener 3.94 Meter; 2 Schulz 3.84 Meter; 3. Dwiza 3.74 Meter. Hamerwerpen: 1. Seeger 47,49 Me ter Nieuw Duitsch record; 2. Grimm 45.52 Meter. 4 X 1500 Meter estafette: 1. Stuttgarter Kickers 16 min. 31,2 sec.; 2 .Berliner S. C. 16 min. 36,2 sec; 3 Viktoria. Hamburg Marathonloop: 1. Brauch (Berlijn) 2 uur 35 min. 46 sec.; 2. Zeilenhofer (Miinchen) 2 uur 37 min. - sec.; 3. de Bruyn (Berliner S C 2 uur 39 min 56 sec. De belangrijkste uitslagen van den tweeden dag der Duitsche athletiekkampioenschappen waren: 800 Meter hardloopen: 1. König 1 min. 55,2 sec.; 2. Paul 1 min. 55,5 sec.; 3. Mertens 1 min. 56.4 sec. Hoogspringen: 1. Bornhöft 1.94 Meter; 2. Martens 1.87 Meter; 3. Weinkö, 1.87 Meter! 200 Meter hardloopen: 1. Borchemeyer 21,4 sec.; 2. Schein, eveneens 21,4. 110 Meter horden: 1. Wegener 14,8 sec.; 2. Pollmanns 15,4 sec. Steenstooten: 1. Blask 11.07 Meter, nieuw Duitsch record. 400 Meter hordenloop: 1. Nottbrock 54,6 sec.; 2. Schoole 54,8 sec.; 3. Böhm 57,3 sec. 5000 Meter hardloopen: 1. Gobhardt 15 min. 35 sec.; 2. Syring 15 min. 4,4 sec. 1500 Meter hardloopen: 1. Kaufmann 4 min. 0,1 sec.; 2. Würker; 4. min 0,5 sec.; 3. Schilgen 4 min. 0,8 sec. 4 X 100 Meter estafette: 1. Preussen, Krefeld, 41.5 sec.; 2. T. U. S., Bochum, 41,6 sec.; 3. Ein- tracht, Frankfort, 42,1 sec. 4 X 400 Meter estafette: 1. Hamburger, S. V., tUd 3 min. 19,6 sec.; 2. A. S. V., Keulen, 3 min. 21.6 sec. Tienkamp.: 1. Sievert 8435,36 punten. HierbU bleef hy ruim 32 punten onder zUn record van Hamburg (wereldrecord). Ofschoon Sievert steeds boven zijn eigen we reldrecord bleef, verloor hy in het nummer 1500 Meter zooveel punten, dat hU geen nieuw we reldrecord kon vestigen. Een en ander kwam door het feit, dat hU last had van een blessure, met het gevolg, dat hy boven de 5 minuten bleef. Speerwerpen: 1. Weimann 69,25 Meter; 2. Stöck 65.94 Meter. Te Schaerbeek vonden Zondag internationale athletiekwedstrijden plaats, waaraan door een aantal Nederlandsche athleten werd deelgeno men. Er werden verschillende nieuwe Neder landsche records gevestigd. De voornaamste uitslagen luiden als volgt: 100 Meter hardloopen: 1. Mej. Schuurman 11.9 sec. (wereldrecordtUd)2. Walsh (Polen) borstlengte. 3. Aalten (Nederland) op 1 Meter; 4. Hisock (Eng.) 6. v. d. Linden (Belgie). Kogelstooten: 1. Wassowna (Polen), 11.45 Meter. 2. De Koek (Ned.) 10.40 Meter. 3. Schrei- ber (Ned.) 9.90 Meter. 4. Paques (Belg) 8.75 Meter. 5. Petit (Belg.) 8.67 Meter. Discuswerpen: 1. Wassowna (Polen) .41.90 Meter. 2. Mej. Pels (Ned.) 37 Meter. Speerwerpen: 1. De Koek (Ned.) 32.16 Meter, (nieuw Ned. record). 2. Van Kesteren (België) 31.62 Meter. 3. Wassowna (Polen) 30.56 Meter. 4. Corrie Aalten (Ned.) 29.80 Meter. 80 Mieter horden: 1. Terhorst (Ned.) 12 2'5 sec. (Nieuw Ned. record). 2. Green (Engeland) 11 3/5 sec. 3. O'Kell (Engeland). 4. Cornell (En geland). 200 Meter hardloopen: 1. Mej. Schuurman (Ned.) 24.5 sec. (Nieuw Nederlandsch record). 2. Nieuw Nederlandsch record). 2. Walasiewics (Polen). Op 1 Meter. 3. Hiscock (Engeland). 4. Van Rossum (België). Hoogspringen: 1. O'Kell (Engeland) 1.50 Me ter. 2. Schreiber (Ned.) 1.45 Meter. 3. Stevens (België) 1.40 Meter. 4 Wassowna (P.) 1.38 Me ter. 5. Van Truyen (B.) 1-35 Meter. Estafette 4 X 100 Meter: 1. Nederland (met de dames Martin, Terhorst, Aalten en Schuur man) 49.5 sec. 2. Engeland op 5 Meter. 3. België- Polen(combinatie). 4. (België).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 7