STADSNIEUWS DONDERDAG 17 AUGUSTUS HET JUBILEUM VAN RECTOR KOK Toespraak van den Bisschop Het feestelijk ontbijt Dankwoord Rector Kok Toespraak Mgr. Aengenent ONTEIGENING IN 'T GOOI Voor de waterleiding ZILVEREN PRIESTERFEEST Pastoor W. P. J. Janus LIER LOSGESCHOTEN Pontwachter ernstig gewond BENNEBROEK ALS FORENSENPLAATS Heeft een veelbelovende toekomst Een begin NA DE STAKING TE IJMUIDEN Twee gevangenisstraffen ZILVEREN PRIESTERFEEST RECTOR KOK VERKEERSONGEVALLEN Auto-ongeluk te Halfweg ATHLETIEK Competitie K.T.K. HaarlemDe Otter 91 VOETBAL „Die Spaerne beker" tournooi E.D.O.Excelsior CRICKET C.V.H.-comb.R.K. Lyceum Tennis Rood en Wit-comb.V.R.A.-comb. QuickHaarlem I DAMMEN Massakamp „Haarl. Damclub" „W.Z.D.V."V.H.D. POSTDUIVENSPORT P.V. „De Snelvlieger" H. A.K. Columba Postduivenver. „De Luchtgids" Rood en Wit-Comb.v. Booven- XI-tal WATERPOLO Driekamp DolfijnA.Z. Haarlem SPAARNEVOGELS Uitslag ontwerpen Gevleugelde Vrienden, Heemstede „De Postduif" ZEILEN Haarl. Yachtclub Het zilveren priesterfeest van rector Kok op „Dennenheuvel" te Bloemendaal bereikte gis terenmorgen tijdens het feestontbijt een hoog tepunt. Aan het hoofd van de fleurig ver sierde tafel had de Bisschop plaats genomen, omringd door den jubilaris en zijn familie. De genoodigden, die wij reeds in de kapel op merkten vulden verder de groote recreatiezaal. Nadat de ceremoniarius, pastoor Pilbry uit Amsterdam, een geestige inleiding had gehou den, uitten twee nichtjes van den rector een heilwensch. De rij van sprekers werd geopend door den heer Verheggen, voorzitter van den Kath. Ned. Boeren- en Tuindersbond. Bij den gelukwensch namens de geheele organisatie voegde spreker een nieuw brevier als geschenk en herinne ring. De voorzitter van „St. Deus Dedit", den landarbeidersbond, de heer Loerakker, gaf als zijn meening te kennen, dat ieder lid tot den adviseur zou zeggen: nog vele jaren eerwaar de, wij zijn vandaag vervuld met veel dank baarheid en erkentelijkheid. Blijf nog vele ja ren bij ons. Op kritieke oogenblikken, aldus spreker, zorgde u er voor, dat onze beginselen niet geschaad werden. Burgemeester Kampschoër, voorzitter van den L. T. B., den Kath. Land- en Tuinbouw- bond in het bisdom Haarlem, wees er op, dat rector Kok weliswaar geestelijk adviseur is, maar zich ook met de materieele belangen van de leden bijzonder heeft ingelaten. De L. T. B. Was vroeger een zorgenkindje en dreigde op «en gegeven oogenblik te sterven. Toen stond de jubilaris op en het is zijn groote verdien ste, dat niet alleen herstel maar ook bloeiende gezondheid volgde. Wanneer van zwoegen voor den L. T. B. gesproken wordt, mag dit zonder overdrijving van den adviseur gezegd worden. Op uitdrukkelijk verlangen van den jubilaris Wilde de voorzitter geen geschenk aanbieden. Maar de leden wilden er niet aan en stonden er op, dat ook een stoffelijk bewijs van dank baarheid gegeven werd. In een haardstoel kunt U in den vervolge rusten als de bond u weer een zwaren dag bezorgd heeft. De heer Ir. H. A. B. Bünnemeyer, directeur Van de Tuinbouwwinterschool van den L.T.B. te Beverwijk sprak namens de directeuren dier scholen en overhandigde een electrische klok. In dezen opwindenden tijd, aldus spreker, moet gü u zoo dikwijls opwinden, dat het ons gepast leek u een klok te geven, die nu eens hiet opgewonden behoeft te worden. Onder groote hilariteit voegde spreker er bij: door deze klok zult u ongetwijfeld op tijd komen, maar in het belang van onze vrouwen ook op tijd weg gaan. Burgemeester N. Dekker, eere-voorzitter van den L. T. B. herinnerde ook aan de moei- bjke jaren toen het adviseursschap van den jubilaris verstrekkende beteekenis had. Spre ker bood een enveloppe met inhoud uit dank baarheid aan. Namens de R. K. Bond van Waschindustriee- jen roemde de heer Kamerbeek den zilveren ad viseur als een man, die in alle omstandigheden de stille stimulans voor de vereeniging was. De hoofdpunten van het programma werden door zijn toedoen geleidelijk ontwikkeld. Aan de R. K. Handels Hoogeschool te Tilburg is mede door het volhotfdëïr van den rectör acht jaar lang een laboratorium voor het vak gehand haafd gebleven. Rectör Kok, besloot spreker, *s de kok-adviseur die in zijn geestelijk menue zóó weet te kokkerellen, dat iedere vereeniging een deel krijgt. De jubilaris dankte allereerst den bisschop Voor zijn aanwezigheid in de kapel en aan het ontbijt. Spreker noemde het een eer Mgr. ook aan het feestdiner aan zijn zijde te mogen heb ben. De Eerwaarde assistenten, de sprekers en de verdere aanwezigen werden in het dank woord afzonderlijk betrokken. Ik ben slechts een instrument in de hand van God, aldus de rector, het vele dat tot stand gebracht is, is door Zijn hand geschied. Geen dag is er voor hij gegaan of ik heb aan O. L. H. gevraagd, hulp «n verstand om vooral de boeren en tuinders in techte banen te houden. Gods Voorzienigheid loste dikwijls op, wat menschelijk niet te be kkenen was. Steeds heb ik de goede zaak voor °°gen gehad, nooit heb ik iemand persoonlijk billen kwetsen, wanneer er eens zware conferen ties waren. Steeds heb ik bij een moeilijke be- Allereerst ben ik voor u allen priester geweest en ik hoop nog vele jaren te kunnen werken tot eer en glorie van God en tot heil van onze onsterfelijke zielen. Tenslotte richtte de jubila ris nog een speciaal woord tot den bisschop, waarbij hij de hoop uitsprak, dat Mgr. nog vele jaren in goede gezondheid aan het hoofd van het diocees zou mogen staan Nadat een toepasselijk lied gezongen was, sprak de bisschop een woordje. Het verheugt mij, aldus Mgr., dat gij uw ad viseur op dezen dag met zooveel jubel, blijd schap en dankbaarheid hebt willen omgeven. Daaruit blijkt hoe goed de onderlinge verstand houding is. Ik wist reeds vanouds hoe ge rector Kok waardeerde, maar het heeft me vandaag bijzonder getroffen. Bloeiende katholieke sociale vereenigingen vormen een van de machtigste hulpmiddelen om het geloof in ons vaderland krachtig te houden en daarom verheugt het mij zoo, een dag als vandaag te kunnen meemaken. Veel dank voor al deze spontane huldigings- uitingen. Met u koester ik de hoop, dat de rec tor nog lange, lange jaren uw adviseur moge zijn. De bisschop verleende daarna aan het gezel schap Zijn bissehoppelijken zegen. Des middags van half twee tot drie uur kwa men velen den jubilaris gelukwenschen. Wij merkten o.a. op zeer veel geestelijken uit stad en omtrek. Plebaan Westerwoudt had reeds des morgens zijn opwachting gemaakt; Mgr. Möll- mann, de vicaris-generaal bracht zijn geluk wenschen in den namiddag. Verder de heer Ch. v. d. Bilt, lid der Tweede Kamer, de heer H. Everard namens het Comité van Katholieke Actie te Haarlem, mevrouw Sormani namens de R. K. Vrouwenbond etc. Een plechtig lof besloot het officieele gedeel te van den dag, waarna de gasten zich veree- nigden aan een diner. Het verslag, opgenomen in ons nummer van gisteren, behoeft een correctie. Niet de R. K. Harmonie „St. Caecilia" maar het R. K. Mannenkoor „St. Caecilia", onder- afdeeling van den R. K. Volksbond te Haar lem, heeft Dinsdagavond een serenade ge bracht. Ingediend is een wetsontwerp tot onteigening, hoodig voor uitbreiding der waterwinplaats van (,<e provincie Noord-Holland ten behoeve van het verzorgingsgebied van het Provinciaal Wa- terleidingsbedrijf van Noord-Holland in het district Laren. H® provincie Noord-Holland bezit in de ge beente Laren een terrein, waarop het bijkan toor van het Provinciaal Waterleidingsbedrijf van Noord-Holland, een tweetal dienstwoningen en een watertoren staan, terwijl zich vports op dat terrein bevinden een zestal putten, be stemd voor waterwinning en ingericht voor electrische bemaling. In eersten aanleg zijn deze werken dienstig voor de watervoorziening der Gooische gemeenten Blaricum, Laren en ■Huizen. Zij bezitten daartoe voldoende capa- «iteit en houden eenige reserve in. Redenen Van economie en bedrijfsconcentratie vorderen, dat het bedrijf er toe over gaat het water, dat henoodigd is voor de gemeenten Ankeveen, Hortenhoef, Nederhorst den Berg en Weesper- ^arspei welker voorziening tot nu toe ge schiedt door aankoop van water en gros van de Utrechtsche Waterleiding Maatschappij en e gemeentewaterleidingen van Amsterdam ®v«Qeens te leveren vanuit vorenbedoelde wa- erwinning te Laren. Rekening houdende met de in verband daar mede en als gevolg van de bevolkingstoename in geheele verzorgingsgebied eerlang benoo- d'gde uitbreiding der waterwinningsmiddelen 'cr Plaatse, welke niet kan plaats hebben op ret thans aan de provincie Noord-Holland toe- behoorend terrein, aangezien de grootte daar- t°e te beperkt is, is het noodzakelijk, dat de Provincie zich, vóórdat zulks (-.n"-nelük gemaakt, doordat de aangrenzende terreinen als bouwcewc^i z.j.. den eigendom der onderwerpelijke perceelen, t°ebehoorende aan Stad en Lande van Gooi land, zulks in het belang der drinkwatervoor ziening der provincie Noord-Holland, dus in het Publiek belang der provincie. Een gedeelte van het in aanmerking komende terrein is reeds door de provincie tegen rede lijken prijs aangekocht. De perceelen Laren, sectie a, nos. 4890 en 2460 kunnen niet langs Minnelijken weg worden verkregen. Onteige- hing hiervan ts noodzakelijk. Aan art. 7 der Onteigeningswet is inmiddels Repassing gegeven. Bezwaren zijn niet inge diend. s'issing gedacht; hoe zou de bisschop daarover °°rdeelen? Onder overweldigende belangstelling van het geheele eiland Over-Plakkee werd te Oude Tonge het zilveren priesterfeest gevierd van pastoor W. P. J. Janus aldaar. Na met zijn familie 's avonds tevoren met auto's van de boot te Middelhamis te zijn afgehaald, ging het in een lange file naar Oude Tonge, waar een groote menschen- menigte den pastoor voor het kerkgebouw op wachtte. Omstuwd door een groep witte bruidjes trad de pastoor onder het welkomstlied van zijn volk de schitterend versierde parochiekerk binnen, en werd hij naar het Priesterkoor ge leid. Daarna volgde een kort Lof met een wel komstwoord van kapelaan Pennock, van Middelharnis. Op den feestdag zelf werd door den jubila ris een plechtige H. Mis van dankbaarheid gecelebreerd, met assistentie van Kap. Pennock als diaken en Pater Josaphat O.M.Cap. als sub diaken, die ook de feestrede hield. Het zangkoor voerde op verdienstelijke wijze de kerkelijke gezangen, alsmede na de H. Mis een Priestercantate uit. De receptie 's middags getuigde van dankbaar en hartelijk medeleven van alle parochianen. Ook vele notabelen, w.o. de burgemeester alsmede- verschillende corporaties kwamen hun opwach ting maken, 's Avonds te half zeven had een plechtig danklof plaats met een diepgevoeld woord van herderlijken dank aan zijn volk, dat zich bij dit feest had opgemaakt, om aan de plechtigheden van dit zilveren jubelfeest den hoogst mogelijken luister bij te zetten. Het dameskoor der Maria-Congregatie zong een mooie priestercantate. Na afloop van het plechtig sluitingslof werd voor de pastorie aan den jubilaris een serenade gebracht door het muziekkorps „Oude Tonge Vooruit". Daags na het feest hebben de kinderen van de R. K. Parochiale School onder bekwame en offervaardige leiding van het schoolpersoneel een diep-ontroerende kinderhulde gebracht aan den beminden kindervriend. Toen Woensdagmiddag de 40-jarige pont wachter Roodenburg van de Sassenheimer pont over de Ringvaart de staaldraad van de lier liet zakken om een voorbijkomend schip te la ten passeeren, werd de draad aangevaren, waar door door den schok de slinger van de lier los schoot en de pohtwachter een klap daarvan kreeg. Ernstig gewond moest R. naar het zie kenhuis te Leiden worden overgebracht. Het plaatsje Bennebroek, dat zich over een oppervlakte van 175 bunders ten Zuidwesten van de Spaarnestad uitstrekt, heeft geschiede nis. Reeds in de tiende eeuw werd van „Benne broek" gewag gemaakt, toen door den Holland- schen graaf Dirk II het oude nonnenklooster van Egmond derwaarts werd verplaatst. De her innering hieraan is echter zoo geheel verdwe nen, dat men zelfs de plaats waar het gestaan heeft, niet meer weet. In een oud geschrift wordt Bennebroek een der schoonste plaatsen in Noord-Holland ge noemd. Genoemd werden hierin de prachtige buitenverblijven (Huis te Bennebroek of Duin- wijk) die het dorp omringen, met zijn mooie bosschen. De stichting van de oude Herv. kerk had in 1659 plaats. In 1822 telde Bennebroek 375 inwoners, in 1870 663 zielen! Als hoofdmid delen van bestaan op de verschillende buiten goederen werden aangegeven: veeteelt, zuivelbe reiding en kleerenbleekerijen! De tijd ging voorwaarts en Bennebroek wilde het geen „doode" plaats worden moest zich aan de veranderde tijdsomstandigheden weten aan te passen. Bosschen verdwenen, maar nog meer schoone weiden en veranderden in bollenvelden, die in het voorjaar kleurige bloem tapijten resulteeren en duizenden menschen trekken. In den bollenhandel zat toekomst en het ging Bennebroek voorspoedig. De tegenwoordige on gunstige economische omstandigheden echter hebben ook den bloembollenbandel niet ge spaard en zoo is ook hier een tijd van depressie en noodzakelijk zuinig beleid ingetreden en is des winters de werkloosheid schrikbarend groot Er is echter nog een andere toekomst voor Bennebroek weggelegd en wanneer men een vooruitzienden blik paart aan een wijs en ver standig beleid, en niet de baet voor de cost wil laten uitgaan) dan is van Bennebroek als fo rensenplaats zeker iets te maken. Met de ver dwijning van den „koffiemolen" en de intrede van de „electrische", die een kwartierverbinding met de stad onderhoudt, is ook de isolatie van Bennebroek met Haarlem verbroken en is een ideale verbinding tot stand gekomen. Ook op het gemeentehuis is men niet blind geweest voor Bennebroeks toekomstmogelijk heden als forensenplaats en men heeft met de samenstelling van een uitbreidingsplan daarmee terdege rekening gehouden. Edochook de gemeente Bennebroek heeft financieele zorgen, niet vreemd aan dezen tijd, en tracht met uiterst zuinig beleid het gemeen teschip in goed vaarwater te houden. En niet zonder succes! Maar daarnaast moet men toch niet voorbij zien, dat, wil men inderdaad succes oogsten en forensen trekken, de plaats een aantrekkelijk en comfortabel aanzien moet hebben, als: voor zien van behoorlijke wegen, goede verlichting, de nieuwe straten breed en grootseh van aan leg, waarbij heusch wel wat meer boomen ter verfraaiing aangewend mogen worden! En kele wenschen waaraan hopelijk nog wat meer aandacht besteed zal worden. Een begin ter verwezenlijking der toekomst mogelijkheden is er reeds. Er is o.a. een plan tot den bouw van 40 woningen aan en nabij den Zwarteweg (het toekomstige villapark) in gediend door de Mij. tot Exploitatie van On roerende goederen v.h. Gebrs. J. H. van der Poll. Van dit plan is momenteel reeds een gedeelte in uitvoering. De raad heeft n.L den bouw van een veertiental woningen aan den Zwarteweg nabij de Centenbrug goedgekeurd, de fundamenten zijn gelegd en de binnenmuren staan er al. Zooals we reeds eerder schreven, wordt van gemeentezijde getracht zooveel mo gelijk plaatselijke werkloozen bij dezen woning- bouwemplooi te doen vinden. Drie of vier plaatselijke werkloozen, bouwvakarbeiders, zijn inderdaad bij dezen bouw aangenomen en vin den hier eenigen tijd werk. De veertien woningen, die naar schatting over anderhalf a twee maan den gereed zullen komen, zijn van het type kleine-middenstandswoning. Architect is de heer H. Roozen uit Haarlem. Wat den bouw van de overige 26 woningen be. treft, hierover zijn met de gemeente de onder handelingen nog gaande. B. en W. zegden hun goedkeuring toe, mits de bijbehoorende wegen (o.a. een parellelweg ten noorden van den Zwarteweg) op kosten van de bouwmij. zullen worden aangelegd. Genoemde mij. is op deze voorwaarde nog niet nader ingegaan. Afgewacht zal wel eerst worden, of de in aanbouw zijnde veertien woningen zullen rendeeren; de mij. zal zoo weinig mogelijk risico willen beloopen of wel eerst „de kat uit den boom kijken"! Veertien dagen geleden stonden voor de Haarlemsche Rechtbank terecht drie jonge zee lieden uit IJmuiden, die daar tijdens de staking terroriseerend waren opgetreden. Zij stalen de kleeren van een werkwillige, die zee wilde kiezen en als gevolg daarvan thuis moest blijven. De Officier van Justitie eischte tegen ieder zes maanden gevangenisstrof. De uitspraak was heden als volgt: A. K. vrijgesproken. C. S. en A. B. ieder twee maanden gevange nisstraf. Dinsdagavond omstreeks half tien had op den Rijksstraatweg nabij de Zwetbrug te Halfweg een auto-ongeluk plaats, dat nog goed is afge- loopen. De bestuurder van een luxe auto, rijdende in de richting Haarlem, wilde een voor hem rij denden anderen luxe-auto inhalen en passee ren, toen uit de tegenovergestelde richting eveneens een auto naderde, waardoor dit niet meer mogelijk was. Bij zijn poging om weer achter eerstgenoem- den auto te komen, reed de bestuurder dezen van achteren aan, waardoor het voertuig op de tramrails werd geduwd, daarbij eenige paaltjes, welke langs den weg staan vernielend. In dezen auto bevond zich een familie uit Beverwijk, die een dagje uit toeren was geweest. Tengevolge van de botsing werd de auto ern stig beschadigd, terwijl de aanrijdende auto slechts lichte schade kreeg. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongeluk ken voor. Ondanks het feit, dat Concordia in de le klasse van de athletiek-competitie van den Kennemer Turnkring met den derden (laatsten) wedstrijd uitkwam o.a. met athleten als P. P. Spoor en A. Blik, wist de Bloemendaalsche Gymn. Ver. ook dezen wedstrijd te winnen, zoo dat de kracht van de B. G. V.-ploeg nu wel duidelijk gebleken is. De Bloemendalers kwa men dan ook als no. 1 uit den strijd en wer den dus kampioen met totaal 926.55 p. tegen Concordia 825.60 p. De ploeg van Gratia-Plato, waarin slechts één eerste-klasse athleet opge nomen was (n.l. M. Voogd, die in den 3en wed strijd 't hoogste totaal van alle deelnemers be reikte, n.l. 709 p.), werd met grooten achter stand no. 3 (636 65 p.) In de 2e klasse bleef Turnlust H. I ongenaak baar. Overigens veranderde de volgorde vrij be langrijk. Zij werd in eindstand: 1. Turnlust H. I 443.90 p.: 2. B. G. V II 352.70 p,; 3 Turn lust B. I 350.85 p.; 4. Bato I 332.95 p.; 5. Con cordia II 224.10 p.; 6. Turnlust B. II 223.95 p.; 7. Turnlust B. III 181.75 p. In den 3en wedstrijd waren van de elf 3e klasse-ploegen slechts zes opgekomen. Ook hier werd Turnlust H. kampioen, weer met groot verschil. De eind-uitslag is hier: 1. Turnlust H. II 202.40 p., 2. T.V.S. 170.30 p.; 3. Olympia 156,95 p.; 4. B. G. V. III 107.60 p.; 5. Turnlust H. III 95.00 p.; 6. Bato II 84.30 p.; 7. O.S.S. II 28.80 p.; 9 Gratia-Plato II 23.50 p.; 10. Concordia III 18.10 p.; Turnlust B. IV 15.1 p. De groote verschillen in de 3e klasse worden verklaard door ongeregeld opkomen. De beste was hier A. J. v. Niekerken (Olympia 20.05 p. en in de 2e klasse H. Poorter (Bato) 43.3 p. De beste prestaties, in volgorde van le, 2e en 3e klasse, waren in dezen wedstrijd: 100 M. 11.3, 12.6 en 12.8 sec.; vèrspringen m.a. 5.82. 5.45 en 4.96 M.; kogelstooten 9.92, 8.97 en 9.27 M.; 400 M. (le kl.) 54.4 sec., speerwerpen (le en 2e kl.) 39.64 M. en 35.85 M.; hoogspringen m.a. (le en 2e kl.) 1.75 en 1.60 M. punten aan de score toe, zoodat het eind met een 50 zege voor Dolfijn komt. Dolfijn weet ook haar tweeden wedstrijd te gen A. Z. te winnen, met 4waardoor sij onbedreigd als winnares uit het toornooi le voorschijn komt. Op „Dennenheuvel" te Bloemendaal is de Zeereerw. heer rector J. P. 3. Kok gehul digd bij gelegenheid, van zijn zilveren priesterfeest. Hierboven de jubilaris te midden van zijn naaste familieleden. Woensdagavond speelde Haarlem een vriend- schappelijken wedstrijd in het Noorderbad te Zandvoort tegen ,De Otter" uit Hilversum. Haarlem loopt direct hard van stapel en speelt steeds in een snel tempo. In het begin houdt de Hilversumsche achterhoede nog stand maar voor rust weet Haarlem geleidelijk de score tt 50 op te voeren. In de tweede helft weer hetzelfde spel waar bij de Otters sporadisch een schot kunnen los sen. Van dichtbij scoort dan de rechts-voor het eenigste tegenpunt. Haarlem voert den stand dan tot 91 op, waarmede scheidsrechter Ho- geland het einde aankondigt. De laatste competitiewedstrijd in de tweede kl. H.V.G.B.-Haarlem, welke wedstrijd eenige weken geleden geen doorgang vond wegens niet opkomen van den scheidsrechter, is nu op_ nieuw vastgesteld op Zondag 20, Augustus in 't Noorderbad te Zandvoort, 's middags om twee uur. H.V.G.B. kan z;ich nog van de onderste plaats afwerken, terwijl Haarlem reeds defini tief kampioen is. Zooals reeds gepubliceerd opent Haarlem het seizoen met een op 3 en 10 September a.s. te houden Tournooi om „Die Spaerne-Beker". Het viertal deelnemende vereenigingen is thans definitief bekend en bestaat uit de kam pioenselftallen Stormvogels en Velocitas, bene vens 't Gooi en Haarlem. De loting welke heeft plaats gehad heeft uit gewezen, dat Zondag 3 September a.s. zal wor den gespeeld: 1 uur: StormvogelsVelocitas (scheidsrech ter Twisterhng) 3 uur: 't GooiHaarlem (Scheidsrechter Vrugt). Op 10 September komen de winnaars en ver liezers van deze wedstrijden tegen elkaar uit. Ter voorbereiding voor de a.s. competitie speelt E.D.O. Zondag, om twee uur, een oefenwed strijd thuis tegen het Rotterdamsche Excelsior, dat in het afgeloopen seizoen weer naar de eerste klasse promoveerde. Bovengenoemde wedstrijd werd op het Ly ceum-terrein gespeeld. Na het winnen van den toss trekt het R.K. Lyoeum naar de wickets. Als het laatste wicket valt is het totaal 111. Hiervan hadden J. Bolle 22, F. Gustenhoven 52 not out. Voor C.V.H. bowlde F. v. Elk 223, A. Lange- raar 129, F. Vogelzang 628, Th. In den Bosch 019. C.V.H. vervolgens ingaande deed een poging den-tijd uit te spelen wat bijna gelukte. 5 min. voor tijd echter viel het laatste wicket. Totaal 76, T. Witkamp 10, E. Kievit 16, J. Koch 12. Voor het R. K. Lyceum bowlden: J. Bolle 4 23, F. Seveke 336, F. Gustenhoven 24, W. Roozen 10. Van 26 Augustus3 September wordt weder om het jaarlijksche tennis-tournament gehou den op tennispark „Duynwyck" te Bloemendaal. Het is een opep B-tournooi. De wedstrijd-commissie bestaat uit de heeren: dr. Th. de Crauw, F. W. Kotte en J. Kroskinski. Bondsgedeleseerde is de heer A. M- Tijs- seling. Mr. F. A. Davidson wint den toss en verkiest met het oog op het natte veld natuurlijk batten, hetgeen een groot voordeel blijkt te zijn. A. v. Baasbank en C. Hagenaar openen de innings op het bowlen van Klink en v. Booven. Op 31 komt de scheiding, wanneer Hagenaar voor 12 runs gevangen wordt. R. Kramer scoort 15 runs voor en aleer hij door Inglish Arhell gebowled wordt Even voor hem werd A. v. Baasbank eveneens door Inglish Arhell gebowled voor een persoonlijke score van 52 runs (1 x 6 en 7x4). Mr. F. A. Davidson (9) maakt het niet lang. maar W. Kramer en H. v. d. Berg bren gen den stand van 499 op 5155, op welk totaal W. Kramer voor 32 runs moet vertrek ken, spoedig gevolgd door v. d. Berg (27). Van 5155 wordt het dan 187 all out. Groen scoorde een harde 22 (5x4), Gobets 9, mr. Extra 8. Bowlingeijfers V.R.A. W. H. Glerum 6—41, Inglish Arhell 3—40, Klink 1—66, v. Booven 0—26. V. R. A. opent met Glerum en v. Booven. Hier komt eveneens de scheiding op 31, wanneer v. Booven voor 7 runs (1x6) gevangen wordt. W. Mebol, die thans in komt, speelt een uitsteken de innings, maar krijgt te weinig steun. Reeds spoedig valt het wicket van Glerum voor 29 runs (6 x 4), waarna de grootste tegenstand gebroken is. Op 137 valt ook het wicket van W. Mebol voor een score van 63 runs (4 x 6). Verder scoorden L. G. Weyers 14, Bonset 20, mr. Extra 14. Totaal 163. Bowlingeijfers R. en W. N. Dorsman 6—61, p. C. Hagenaar 2—18, J. ,w. Franken 2^-32, W. Kramer 032. R. en W. Comb, wint dus met 24 runs. Eerste dag Zooals ieder jaar goede gewoonte geworden is, vertrok het eerste van Haarlem weer naar Nijmegen om aldaar den traditioneelen twee- daagschen wedstrijd teg enQuick te spelen. Een tweedaagsche werd 't echter ditmaal niet, daar bij Quick verschillende vooraanstaande spelers van het eerste op Zaterdag verhinderd waren, zoodat besloten werd den eersten dag tegen een, zij het sterke Quick-combinatie te spelen en dat op den tweeden dag een eendaagsche match te gen Quick I den trip zou besluiten. Haarlem verkiest te batten, zoodat Allart en Healey de Haarlem-innings openen op het bow len van H. Burki en Albrecht. Pas op 42 komt de scheiding, wanneer Healey een gemakkelijke kans op 'n fout in den slag aan den bowler geeft Zijn 22 waren weer onberispelijk. Fortgens jaagt dan de score snel de hoogte in. Eenige slowballen van Maas den Hartog be reiken dank zij Fortgens de boundary, doch al gauw wordt hij dan mooi in 't verre veld ge vangen voor een snelle 24. Ton en Allart blijven dan weer een tijd lang ongescheiden, waarbij Allart laat zien dat hij behalve wicketkeepen, ook batten kan, mits hem een kans gegeven wordt, zich rustig te kunnen inspelen. Wanneer hij er 15 heeft, slaat hij een slow van den Har tog recht de lucht in en wordt gevangen. Van Dalsum heeft met 4 runs spoedig zijn beurt ge had, doch Jansen (7) en Dekkers geven Allart weer steun, zoodat de score snel stijgt. Wanneer cpat. Kleefstra ten slotte in is, sluit hij de innings. Allart blijft met een kanslooze en prachtig gespeelde 56 niet uit. Het totaal is 159 geworden. Burggraeff was een snelle keeper en deed 2 goede vangen. H. Burki bowlde 050. Albrecht 129. Kla- rengeek 431 en Maas den Hartog 239. Quick verliest meteen zijn openingsbat Al brecht, wanneer deze een bal van Fortgens in zijn palen haalt. W. Fiege gaat Burki dan steu nen, terwijl Burki voor de runs zorgt. Dank zij het goede veld uitzetten, stijgt de score, on danks het harde slaan van Burki, die zeer sterk aan off is, niet snel, daar alles voor de boun dary gestopt wordt. Tenslotte gaat Fiege l.bw. Allart voor 7. J. Vertongen slaat er eerst hard op los doch gaat hoe langer hoe kalmer spelen Nadat hij samen met Burki een veertigtal runs gemaakt heeft, wordt Burki door Allart gebow led voor een uitstekende 43, waarbij mooie off- boundaries en één 6 op Kleefstra. Fortgens bolwt dan Burggraeff met den eersten bal en ook Nohren (1) wordt zijn slachtoffer. M. den Hartog weet dan door voorzichtig spel den tijd uit te spelen. Toch wordt hij door Van Dalsum gebowled in den laatsten over. Vertongen blijft met een goede 25 niet uit. Het totaal wordt met 12 extra's precies 100 (voor 6 wickets). Vele bowlers probeerden Quick uit te krijgen, waarvan Fortgens met 320, J. Allart 21*9 en van Dalsum met 18 succes hadden. Verder J. de Boer 05, J. H. Healey 05, Drs. Kleefstra 0—20, H. A. G. de la Mar 05. Een gelijk spel was dus 't resultaat van dezen prettigen wedstrijd. 2e dag Capt. Kleefstra den toss winnend, verkiest batten. Zoo goed als de openingsstand den vo- rigen dag was, zoo slecht is deze nu, daar Al lart zonder gescoord te hebben l.b.w. Collard gegeven wordt. Zooals zoo dikwijls bij Haarlem al gebleken is, was dit de grondslag van 'n ne derlaag. Ook ditmaal werd dan slechts een bescheiden totaal bereikt. Healy ging voor 9 runs l.bw. Burki (216). H. de la Mar en Fortgens laten dan echter fraai cricket zien. De la Mar slaat Albrecht eenige malen voor vier, doch een goede vang maakt plotseling een einde aan zijn goed gespeelde innings van 39 runs, wanneer hij een bal van M. den Hartog iets He hoog speelt (369.) Collard houdt dan opruiming onder de vol gende bjetsmen. R. Ton met 15 en J. de Boer met 10 runs weten dan weer gemat, runs te.*pia- ken, doch Collard weet zoowel hun wickets, als die van C. Dekker (5) en G. Jansen (5) te ne men, waardoor óp 121 de innings afgeloopen Ts Burggraeff liet slechts 1 bye door. H. Burki, die altijd met batten, doch nooit met bowlen tegen Haralem succes heeft, bol de 1—26, Collard 646, Albrecht 0—18 en M. den Hartog 327. Voor Quick beginnen J. Collard en E. Burg graeff in geweldig tempo te scoren. Allart en Fortgens boezemen niets geen ontzag in. Burg graeff slaat Allart voor zes, doch op Fortgens wordt hij te wild, waardoor Ton hem zeer snel stumpt voor een harde 16. M. de Reuver en H. Burki zetten een stand van 90 runs op. Beiden spelen prachtig cricket. De 100 komt op en pas wanneer er nog 2 runs voor de overwinning te maken zijn, weet Ton de Reuver te stumpen voor een uitsteken de, hoewel iets gelukkige 30. Capt. Maas den Hartog slaat dan met een 4 de winning-hit en weet verder in dezen over er nog 9 runs bij te maken, waardoor hij met 13 niet uit blijft, daar er meteen gestopt wordt. Het totaal is 132 geworden, waarvan Burki een prima 62* voornamelijk door off slagen verkregen. Bowlingeijfers J. Fortgens 131; Ir. J. Allart 351; drs. B. Kleefstra 015; J. de Boer 04; T. v. Dalsum 015; H. Healey 012. Zondag 20 Augustus zal in „'t Hof van Hol land", Groote Markt 29, een massakamp gp- speeld worden tusschen de „Haarlemsche Dam club" en de onlangs gecombineerde Haagsche hoofdklasse clubs. „Wie zoekt die windt"—Ver- eenigd Haagsch Damgenootschap. Wedvlucht vanaf Vilvoorde op 13 Augus Afstand 162 KJM. De uitslag is als volgt: J. W. Wolters 1 11 25 26. J. de Vries 2 8 S 20 21 22, H. V. Roosdorp 3 7 15, P. J. van Daalen 4 10 13 23 24 30, J. H. v. d. Broeke 5 19 27, P. A. Bosse 6 12 17 18 29. P. Bannink 14, J. J. Doeglas 16 28. De uitslag van de Zondag gehouden wedvlucht van Vilvoorde (België) 162 KM., is als volgt: D. Joppe 1, H. van Alphen 2 36 37, J. Terhorst 3 6 19, W. v. d. Veldt 4 en 5, J. Pieke 7 46, J. Rooijers 8 44 49, H. J. Petter 9 22 27 32 33 35, A. Tool 10, P. van Andel 11 12 15 34 48. C. Ko ning 13 31, C. Breeuwer 14 18 41 45. G. H. Stou ten 16 20 24 26 28 43, G. v. d. Meulen 17 42. J. J. Hart 21, W. J. Cornet 23, N. Peetoom 25 29 38, P. Kaptijn 30, C. van Meurs 39; F. J. Koedijk 40, L. van Meurs 47. Uitslag wedvlucht met jonge duiven van Vil voorde, 168 K.M. Los 7 uur. Eerste duif 9.37.1, laatste prijswinnende duif te 9.47A3. De prijzen werden behaald door L. Gimbrère 1, 4, 5, 7, 16, 20, 21; C. Hoogedoom 2, 6, <s; M. C. Fehres 3, 14, 15; P. Boeree 9, 10, 18, 22; Tlw BenckemoWke 11, 12, 13, 17; IS: tt Gehouden wedvlucht vanaf Vilvoorde. Eerst- getoonde om 9.30; laatstgetoonde om 9.52. W. H. Spoor 1, 4, 6, 28, 29, 30; Ed. van Bree 2, 3, 8, 11; Joh. v. d. Pol 5, 14, 27; P. Kruijer 7, 26, 38; J. F. Harmsen 9; J. v. d. Klugt 10, 19, 20 Chr. Gieseler 11, 26; It. N. Heilo 12; J. Zwart 13, 16, 25; Th. Cornet 15 ,24; P. J. Ver- putten 17, 22, 31, 34; G. Kors 18, 21, 32, 39; P. M. Kok 23; A. J. Leurs 33; H. J. Philipoo 35; L. Timmermans 36; C. v. d.'Lee 37. Van Booven XI tal bat eerst. De eerste bats- men houden goed stand, maar van 253 wordt het 673. De staart kwispelt geducht, zoodat het totaal nog 164 wordt. Van Dru- k 27, Boo ven 22, ufkes 21, Ingelse 20, Fürstner 20, Loop- uit 14. Als extra 19. Bowlingeijfers R. en W.-comb.: W. Kramer 3 —34; D. de Vries 2—4; B. Schmeink 2—22; R. Kramer 2—28; mr. F. A. Davidson 1—3; H. de Haan 114. De combinatie weet dit totaal met eenige moeite te passeeren, vooral mr. Davidson ver richtte keurig werk met het bat, evenals R. Kramer. Totaal 168 runs 7 wickets. W. Kramer 41 mr F A Davidson 30 not out, W. Kramer 22' B. 'schmeink 18, F. Struyck 13 not out, M. Slingenberg 12, T. Everard 12. Mr. Extra 11. Bowlingeijfers v. Booven Xltal: H. v. Booven 4—67; D. Prent 3—65; v. d. Kuyl 0—16; Uf- Jjgg Q 14. De R. en W.-comb. wint dus met 4 runs en 3 wickets. Ter meerdere propaganda woor het water- polo heeft de zwem vereeniging Halfweg Dins dagavond een polo-tournooi georganiseerd tus schen de eerste klasser Dolfijn en de beide af- deelingskampicenen van de tweede klasse A. Z. en Haarlem. Onder leiding van scheidsrechter Van Goor speelt Dolfijn het eerst tegen Haarlem. E*6 Amsterdammers gaan met een invaller voor v. de Kamp en de Haarlemmers met twee in vallers. als volgt te water: C. Zeeman, H. Pieters, J. v. Hemsbergen G. Captein, W. Hölsken. H. Bannink Th. Hölsken Het spel gaat in de eerste helft snel op sn neer, waarbij Dolfijn haar meerdere routine uitbuit en Van der Velden drie doelpunten van de twee meter weet te forceeren. Door onzuiver schieten laat Haarlem enkele goede kansen onbenut. Ook na de rust brengt de snel opzwemmende Dolfijn-achterhoede steeds gevaarlijke situaties voor het Haarlem-doel en voegt nog twee doel- H. van Oldemark 1, 7 10, 39; G. A. Steil 2, 8, 22, 25, 33, 47; A. Visser 3, 15, 20, 23, 26, 29, 40, 48; C. Beilschmidt 4, 5, 46; J. H. Somers 6, 13, 14, 16, 18, 21, 27, 31, 35, 36, 37, 38, 42, 43, 45, 49, 51, 52, 53; J. Staphorst 9, 19, 24, 50; P. Kerste 11, 30, P. Heijmel 12, 32, ;4, 41; J. Heerenmans 17, 28; F. J. Lourenburg 44. Eerste duif 9 uur 47 minuten. UITSLAG VILVOORDE A. Visser 1, 20, 21, 26, 27, 28; H. van Olde mark 2, 4, 8, 15, 24. 37, 39: J- H. Somers 3, 7, 10, 12, 13, 17. 18, 32, 31. 34; G. A. Steil 5, 11, 30, 32, 35, 36; G. Beilschmidt 6, 9; p. Heijmel 14) 19! 33; P- Kerste 16, 25, 38; F. j. Louren burg 23; J- Staphorst 29, 40. Eerste dui 9 uur 39 minuten. Wedvlucht vanaf Antwerpen 126 K.M. Eerst- getoonde duif 9 uur 43 min 54 sec. •J C- Hoen 1 3 7 13 17 19 20 22 23 26. P. v. Egmond 2 6 9 16 21 29. Gebr. Laarman 4 5 14 30. J. v. Looij 8 10 15 A. v. Zadel 11 40 49. A. Verdonschot Jr. 12 36 37 44 46 50. p- de Jong 18 31. A. Eveleens 24 39. E. D. des Bouvrie 25 42 45. N. Leuven 27 32 48 W. v. Huis 28 34 41. L. J. Kramer 33 35 47. A. Compier 51. Zondag 6 Aug. hield bovengenoemde vereeni ging een wedvlucht met jonge duiven van Vil voorde 168 K-M. De prijzen werden behaald als volgt: C. Jansen 1, 6, 8. C. Zwolle 2. j. j. Lasschuit 3, 18, 19. H. Wassenberg 4, 9, 13 A. v. d. Werff 5. J. Heintjes 7. H. Dankelman 10, 15, 17. B. H. v. Gelderen n, 12 14, 16. Wedvlucht Neufvilie 210 K.M. C. Zwolle 1. J. J. Lasschuit 2. W. v. d. Eijkhoff 3. B. H. v. Gelderen 4. L. v. Berkel 5, 12. H. Dankelman 6, 11, 14. J. H&'ntjes 8, 9. H. Wassenberg 13. De Haarlemsche Jachtclub houdt op Zon dag 3 September a.s. nationale- en propagan. dawedstrijden op het Noor de t Buiten. Spaarne en De Mooie Nel.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3