Oostenrijks onafhankelijkheid Het nieuws van heden Predappio waar de Duce geboren is de barometer DE TA.1WEC0NFERENTIE EEN NATIONAAL BEDE VAARTSOORD VEREEN IG DE KATHOLIEKE PERS DINSDAG 22 AUGUSTUS 1933 BUREAUX: NASSAULAAN 51 TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 HET PROBLEEM VAN CENTRAAL-EUROPA Mussolini's plannen Dollfuss weer thuis Buitengewoon voldaan over zijn reis naar Italië Het Weeriin'i'iiiiuiiiiiiiiiiiuiiiii'iiiiiiiiiiiiiiiiui DE COPPA ACERBO De staking der Fransche schippers Bereidt Duitschland zich op een oorlog voor? Een scherpe rede van maarschalk Lyautey M: Vrijwillige verbintenissen der invoerlanden? DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Chineesche trein ont spoord Zestig dooden, tweehonderd gewonden Op verzoek van Mussolini nog geen gedenkplaat: „Ik ben waar achtig nog niet dood!" Een bezoek aan de oude smidse Chamberlain's reis naar Rome Zet hij een gezamenlijke actie tegen Hitier op touw? De Blériot-fabrieken gesloten Wegens gebrek aan orders Een millioen pelgrims te Trier Willi Knirsch terecht- gesteld Met de bijl De „blauwhemden" in Ierland Zal De Valera vandaag de organi satie verbieden? Slaapziekte Vijftien dooden Gandhi's vrouw in vrijheid Congresvoorzitter gearresteerd Het nieuwe Amerika Hoogere loonen voor 60.000 New-Yorkers Tom Mix naar Moskou NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18458 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 d.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek De strijd van David tegen Goliath wordt tegenwoordig in binnen- en buitenland- sche pers vaak aangehaald als vergelij kingsobject van den kamp dien op het oogenblik Oostenrijk voert tegen Duitschland. Men ziet bij deze vergelijking met het Bijbelsche verhaal over het hoofd, dat in ht Boek der boeken als feit vast staat, dat David overwonnen heeft, maar dat het allesbehalve zeker is, dat ook dit thans reeds van den kleinen, dapperen Dollfuss is te zeggen. Met sympathie ziet de wereld naar de pogingen, die de Oostenrijksche bondskanselier doet, om de onafhankelijkheid van zijn land te handhaven. Naar buiten is de 6trijd relatief nog het gemakkelijkste. De he vigste strijd wordt in het binnenland gestre den, want het valt niet te ontkennen, dat een zeer groot deel der bevolking van het arme, verminkte, zoo weinig levenskrachtige Oosten rijk alleen nog heil ziet voor de toekomst in aansluiting aan het Duitsche Rijk, in aanslui ting met het tegenwoordige régime in dat Rijk. Dit moet noodzakelijk voorop worden gezet, wil men begrijpen, welken tegenstander Dollfuss heeft te overwinnen. Zijn positie zou reeds lang onmogelijk zijn, wanneer hij geen daadwerke lijken en moreelen steun kreeg van het buiten land. De hoop van hen, die Oostenrijk als souverein land gehandhaafd willen zien, is ge baseerd op velerlei factoren, waarvan de hou ding van Mussolini de voornaamste is. De Italiaansche dictator verkeert echter in een zeer moeilijke positie. Natuurlijk staat hij zeer sympathiek tegenover het fascistische Duitsch land, maar van den anderen kant is het voor hem en zijn land een levensbelang, dat er in Centraal Europa een machtsgroep is, die een stootblok vormt tegen Duitschland. En Duitschland, dat Oostenrijk in zich heeft opgenomen, is een buur, die voor Italië niet alleen, ongewenscht, maar onder de huidige omstandigheden zelfs onduldbaar is. De positie van Mussolini is dus uitermate moeilijk. In het Grand Hotel te Riccione hebben Mus solini en Dollfuss den toestand voor de zoo- veelste maal besproken. De Oostenrijksche Staatsman toont zich zeer bevredigd over het verloop der onderhandelingen. Het kardinale punt is, dat hij aan de wereld kon verkondi gen, dat Mussolini levendige belangstelling heeft voor een vrij en onafhankelijk Oostenrijk. Dit is voorloopig de hoofdzaak. In welke rich ting Mussolini's plannen gaan naar een rege ling met de Kleine Entente en met het stich ten van de een of andere Donau-combinatie, blijft voorshands nog in het duister. Het is daarom niet te verwonderen, dat men in En geland en Frankrijk met spanning de offici- eele rapporten afwacht, die uitsluitsel geven, tot welke conclusies de twee staatslieden zijn gekomen. De houding van Mussolini tegenover Duitschland, dat steeds doorgaat, trots vroe- geren beloften, van München uit, bij monde van den heer Habicht, den radio-oorlog tegen Oostenrijk voort te zetten, staat daarbij in het middelpunt der belangstelling. Het wordt waar schijnlijk geacht, dat er een verdere gedach- tenwisseling zal volgen tusschen Rome, Londen en Parijs over de beste middelen, om op te tre den in verband met het Oostenrijksch-Duit- sche geschil en de economische moeilijkheden van Oostenrijk. Waarschijnlijk zal Italië voor stellen, aan Oostnrijk weer een nieuwe leening te verstrekken, om de depressie in dat land te milderen. Tevens verwacht men, dat Mussolini voor de derde maal een „vriendschappelijke waaa-schuwing" aan Duitschland zal richten. Zeker is, dat het de wensch is zoowel van Mus solini als van Dollfuss, dat onder alle omstan digheden een conflict omet worden vermeden en dat het gezond verstand moet zegevieren. Van de kwestie met Duitschland afgezien, schijnt Mussolini nog altijd de plannen te volgen, die hem, na herziening der ver dragen, de leiding der midden-Europeesche Rijkskanselier Adolf Hitler is te Nürnberg aangekomen, om de voorbereidingen voor den komenden partijdag der N.S.D.A.P, te eontroleeren politiek in handen zullen geven. Het door hem gelanceerde pact der vier groote mogendhe den, Frankrijk, Engeland, Duitschland en Ita lië, werd geïnspireerd door het verlangen, een verdragsherziening door te voeren. Deze zou dan moeten beginnen bij Centraal-Europa. Zij be staat daarin dat Oostenrijk een deel zou wor den van een centraal organisme, waarvan Hongaije een ander belangrijk deel vormt. De kneep is nu alleen maar, dat Mussolini door deze plannen niet in staat is, een energieke politiek te voeren tegen het Hitleriaansche Duitschland. Deze tweeslachtigheid is de oor zaak van de onrust, die in Europa blijft heer- schen. De oplossing zal zeer moeilijk zijn, Het is niet meer dan natuurlijk, dat Duitschland vasthoudt aan een zeer nauwe verbinding met Oostenrijk, dat, werden er verkiezingen uitge schreven, er zeer duidelijk blijk van zou ge ven, deze verbinding op prijs te stellen. Maar dit wil juist Mussolini niet, om van de andere mogendheden te zwijgen. Daarom zal de tegen woordige toestand nog wel lang voortduren, wanneer tenminste niet opeens een snelle ont wikkeling in de eene of andere richtig op la- wine-achtige wijze intreedt. In ieder geval, de Oostenrijksche David staat nog altijd in het strijdperk. Hij kan zijn slinger nog niet weg werpen en hij zal nog heel wat steenen in den Donau moeten zoeken, om zijn Goliath te vellen. WEENEN, 21 Aug. (W.B.) Ministerpresident Dollfuss is hedenavond uit Riccione te Salz burg aangekomen, waar de minister van Handel reeds vertoefde. Dr. Dollfuss vloog in verband met het slechte weer via Weenen. Tijdens zijn oponthoud op het Weensche vliegveld liet hij zich, naar de Politieke Correspondentie bericht, buitengewoon bevredigend uit over het resul taat zijner Italië-reis. Zichtbaar voldaan wees hij er op, dat hij ook dit maal weer bij den Italiaanschen regeeringschef niet alleen een volledig begrip voor Oostenrijks toestand en behoeften heeft gevonden, maar er zich ook opnieuw van heeft hunnen overtuigen, dat Mussolini een warm en werkzaam belang hecht aan het gedijen van een vrij en onafhankelijk Oostenrijk. In Venetië was de bondskanselier afgehaald door vorst Starhemberg. De heeren ontbeten in hotel „Les Bains", waarbij actueele politieke problemen werden besproken. Naar verluidt, duurde het onderhoud met Starhemberg drie uur. PARIJS, 21 Aug. Het „Journal" stelt met leedwezen vast, dat Mussolini er niet aan denkt, de „pangermanistische bedreigingen" met vast beradenheid tegen te gaan. Verscheidene Parijsche bladen zijn van mee ning, dat van een collectieve actie bij den Vol kenbond thans geen sprake meer zijn kan. ROME, 21 Aug. (VD.) De Italiaansche pers legt in haar commentaar op de besprekingen te Riccione den nadruk op de noodzakelijkheid van een onafhankelijk Oostenrijk, maar tevens op de noodzakelijkheid van een verdere ont spanning der verhoudingen tusschen Duitsch land en Oostenrijk en samenwerking tusschen Oostenrijk en al zijn naburen. „Lavoro Fascis- te" wijst een gemeenschappelijken stap bij den Volkenbond af. De mogelijkheid van een groo- ter verkeer over de haven van Triest moet be studeerd worden. BOEDAPEST, 21 Aug. (V D.) Naar aanleiding van artikelen in de Fransche pers verklaart de „Pester Lloyd", dat een nauwer verband tus schen Oostenrijk en Hongarije in het geheel niet noodzakelijk is. De betrekkingen tusschen de beide Staten zijn reeds thans vertrouwelijk en vriendschappelijk. Meest matige, Zuidelijke tot Zuid-Wes- =j telijken wind, half tot zwaar bewolkt of betrokken, aanvankelijk opklarend, opnieuw regenbuien met kans op onweer, weinig verandering in temperatuur. Hoogste stand: 762.8 te Biaritz. Laagste stand: 748.9 te Larwick. Zon op 5.54 onder 8.10. Licht EE op 8.40. 28 Aug. Eerste Kwartier. iiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiH PAKIJS, 22 Aug. (Reuter) Stakende schip pers in de binnenvaart hebben gisteravond de Seine met hun vaartuigen afgezet. Binnen den tijd van 7 minuten vormden zij met hun sche pen een dam in de rivier, waar niets door heen kon. Toen de rivierpolitie met sirene-sig nalen vrije doorvaart eischte, ging nog een tweede rij schepen dwars over den stroom lig gen. Gisteravond heeft de politie tegen de af zetting niets meer ondernomen. PARIJS, 2j2 Aug. (V.D.). Tijdens de inwijding van een vaandel te Nancy heeft maarschalk Lyautey een rede gehouden, die scherp gericht was tegen het nieuwe Duitschland. Hij ver klaarde o.adat de bewoners van Oost-Frank rijk het beste wisten wat een oorlog kost, want juist daar waren de heele geschiedenis door de dorpen verbrand en grijsaards, vrouwen en kinderen vermoord. Men zou met blindheid geslagen moeten zijn wanneer men niet zag, dat alle activiteit in Duitschland gericht was op de voorbereiding van een vergeldingsoor log. Lyautey verklaarde, dat hij gedurende zijn 30-jarige werkzaamheid altijd had gehandeld naar het beginsel, dat men zijn macht moet toonen, teneinde haar niet te moeten gebrui ken. Chineesche trein gederailleerd; zestig dooden, 200 gewonden. Zal de blauwhemden-organisatie vandaag in Ierland worden verboden? De Blériot-fabrieken wegens gebrek aan orders gesloten. Scherpe rede van maarschalk Lyautey tegen het nieuwe Duitschland. Vergadering der S.A.I. te Parijs. Van der Velde voor boycot van Duitsche waren. Fransch protest tegen moratorium. Roemenie's transfer- De start der renwagens in de „Coppa Acerbo", die bij Pescara in Italië werden gehou den en door 50.000 toeschouwers werden bijgewoond. Winnaar werd de Italiaan Fagioli. BËNITO MÜSSOLIM ftrws mollo i bambini. 1 bimhi «FItalk amano mol to iï Dace. vm IT. DUCES Un salnto si Once. MUSSOLINI, de vriend der kinderen (Bladzijde uit een Italiaansch schoolleesboekje) LONDEN, 21 Aug. In het Canada House is hedenmorgen de Interntionale Tarweconfe- rentie geopend, in aanwezigheid van vertegen woordigers van 29 graan in- of uitvoerende lan den. Met algemeene stemmen werd de Cana- deesche Minister-President tot voorzitter ge kozen. Rusland zou te kennen hebben gegeven, dat het bereid is aan een plan deel te nemen, wan neer daarvoor een principieele overeenkomst is gevonden. Na de middagzitting werd de ontwerp tekst voor een overeenkomst gepubliceerd, dat moet dienen als basis der besprekingen. Teneinde productie en consumptie met elkaar in evenwicht té brengen aldus het ontwerp zullen de tarwe-invoerende landen .geen enkelen maatregel nemen om de binnenland- sche tarweproductie uit te breiden en zullen zij alles doen, om de consumptie te verhoogen. Teneinde een merkbare verbetering der tarwe- prijzen te krijgen zullen de invoerlanden de douanerechten op tarwe verlagen, terwijl er voor een bepaalde periode een internationale tarweprija zal worden gehandhaafd. De invoer landen aanvaarden het beginsel van de wen schelijkheid van wijziging in het algemeene stelsel van invoerrestricties als gevolg van der gelijke tariefverlagingen De Amerikaan Mupruy ontkende stellig de geruchten, als zou Amerika een dumping wil len beginnen. Er zijn twee subcommissies ingesteld, die de conferentie Woensdag verslag zullen uitbrengen dienst te doen in de campagne tegen de Roode Chineesche strijdkrachten, is ontspoord. Twee wagons met tweehonderd leerlingen stortten in de rivier. In totaal werden zestig passagiers gewond. De oorzaak van de ramp is, naar men zegt, te wijten aan zorgeloosheid van de baanwer- kers, die de rails gelegd hadden, doch ook acht men sabotage van de Roode strijdkrachten mo gelijk. De passagiers, die ongedeerd gebleven waren koelden hun woede op de baanwerkers, door zich van deze lieden meester te maken en op staanden voet te executeeren. Dr. Dollfuss zeer voldaan uit Italië terugge keerd. Ruim een millioen pelgrims te Trier in enkele weken. Gandhi's echtgenoote in vrijheid gesteld. Bij een autobotsing te Wilmington zijn 8 perso nen gedood en 26 gewond. De tarweconferentie. Vrijwillige verbintenissen der invoerlanden? Voortbestaan der K.N.I.L.M. verzekerd. Windhoos te Ouwerkerk. Benoemingen in het Aartsbisdom. Nieuwe en ongewone bezuinigingsmaatregel in overweging bij de Regeering. NANTSJANG (Chineesche provincie Kiangsi) 22 Aug. (Reuter) In de nabijheid van een brug over de rivier de Siau is gisteren een ernstig treinongeluk gebeurd, dat zestig men- scher.l evens heeft geëischt en waarbij twee honderd personen gewond zijn. Een express-trein uit Kiangsi, die 500 leerlin gen van de opleidingsschool voor officieren naar Kioekkiang en Nantsjang vervoerde, om actief Predappio Nuova, Augustus. Toen Benito Mussolini hier vijftig jaren ge leden geboren werd, heette dit dorp nog Dovia. Uit het kleine kind groeide de groote „duce" en uit het onaanzienlijke Dovia groeide het gelukkige plaatsje van Italië. Pre dappio Nuova, dat thans zelfs stadsrechten verkregen heeft, van den grond af nieuw is opgebouwd en tot een nationaal bedevaartsoord werd. Een goede weg voert door de Valle del Rabbi van Forli dat op zestien kilometer afstand ge legen is, naar Predappio Nuova. Te midden van nieuwe huizen, naast het nieuwe raadhuis, de nieuwe kerk en het nieuwe schoolgebouw steekt een oude vervallen woning al heel scherp af. Dit is het geboortehuis van Musso lini. Het maakt een meer dan eenvoudigen in druk, maar tusschen zoo veel nieuwe gebouwen krijgt het iets van de eerbiedwaardigheid eener slotruïne. Vroeger werd het huis in drieën bewoond en deze toestand is onveranderd bewaard geble ven. In het midden was de familie Mussolini gehuisvest en dit deel van het huis is tot na tionaal monument verklaard. Links bevinden zich de werkplaats en de woning van een tim merman, rechts huist een eenvoudig landbou wersgezin. Wanneer het van de plaatselijke autoriteiten afgehangen had, was heel het ge bouw monument geworden. Mussolini wilde ech ter niet dat zijn voormalige buren uit him huis werden gezet. De gelijkvloersche verdieping van de woning der familie Mussoluni wordt door een muur in twee gelijke helften verdeeld. Aan den eenen kant van dezen muur had Mussolini's vader vroeger zijn smederij, terwijl aan den anderen kant zijn moeder als dorpsschooljuffrouw de kinderen der boeren in de geheimen van het ABC inleidde. De zware balken waarop het plafond rust, zijn nog altijd zwart en vet van den rook der smidse. Tegen den buitenmuur van het huis is een steenen trap aangebracht welke leidt naar de woonvertrekken der familie Mussolini die alle op een gang uitkomen. In de eerste kamer werd de „duce" geboren. Het kleine vertrek wordt bijna geheel gevuld door een enorm bed dat met een bont gekleurde boerensprei is toegedekt. Aan het hoofdeinde hangt een plaat van de Madonna welke met spijkers aan den muur bevestigd is. Tegenover deze kamer ligt een kleine keuken met in een hoek een primitieven haard zooals men dien heden ten dage nog veelal in de hui zen der Romagna aantreft. Dan volgt de kamer van Benito en Arnaldo Mussolini. Het ijzeren ledikant dat door vader Mussolini zelf gesmeed werd en waarin de twee broers samen sliepen, staat nog op zijn plaats De inrichters van het Mussolini-museum had den gemeend op dit bed een matras te moeten neerleggen. Toen de „duce" echter bü een be zoek aan Predappio Nuova zijn-geboortehuis be zichtigde. bleek hij daarmee niet tevreden. „Wanneer u alles wilt laten zien zooals het was, dan moet u de matras wegnemen en er een stroozak voor in de plaats leggen." Dit geschiedde. Het laatste vertrek is de „mooie kamer" waar de familie gezamenlijk at en welke even een voudig is ingericht als de rest van het huis Tegenwoordig ligt er een boek waarin de be zoekers hun handteekening plaatsen. Oorspronkelijk had men een marmeren plaat met een daverend opschrift in den voorgevel gemetseld. Op verzoek van Mussolini werd die echter verwijderd. „Wanneer u het absoluut noodig vindt hier een gedenkplaat op te hangen, beitel er dan de zen tekst in: „Hier hing een gedenkplaat welke op verzoek van den geëerde werd weg geno men!" Ik ben toch waarachtig nog niet dood?" Het volk der Romagna spreekt over Mussoli ni als over een goeden bekende. Iedere „Romag- nolo" beschouwt hem, om zoo te zeggen, een beetje als verre familie. Natuurlijk is het niet moeilijk in Predappio Nuova tientallen menschen te ontmoeten die met Mussolini op school zijn geweest of in hun vrijen tijd onder zijn aanvoering velerlei kwa jongensstreken pleegden. Zij vertellen er nog gaarne van hoe Benito al vroeg zijn handen uit de mouwen moest steken en hoe hij als klei ne jongen bijna krom liep onder de kist met gereedschappen van Allessandro Mussolini, zijn vader, wanneer deze hier of daar een karweitje had op te knappen. Ook de ouders van den „duce" herinnert men zich in deze omgeving nog heel goed. Zijn va der bewoog zich druk op politiek terrein en was een kort aangebonden man die misschien alle deugden bezeten heeft, behalve die van ge duld. Zijn moeder wordt thans algemeen beti teld als „la Santa", de Heilige. Zij stond altijd klaar om een ieder te helpen en zij verdroeg veel. De familie Mussolini was alles behalve ver mogend en signora Rosa, Mussolini's moedei had eigenlijk beter steun kunnen ontvangen dan dat ze dien aan anderen verleende. De smederij leverde heel weinig op en zij zelf verdiende maar vier-en-vijftig lire in de maand met haar school. Meermalen moest ze haar kinderen s middags aanmanen om niet al te gulzig te wezen, wanneer zij 's avonds ook nog wat te eten wilden hebben. (United Press Nadruk verboden). LONDEN, 22 Aug. (V.D.) De diplomatieke medewerker van de vDaily Herald" vermoedt, dat het bezoek van Sir Austin Chamberlain aan Rome een politieken achtergrond heeft en dat de Engelsche regeering hem met een par ticuliere missie heeft belast, n.l. een bespre king met Mussolini over een eventueele geza menlijke actie met Frankrijk en Engeland te gen Hitier. PARIJS, 22 Aug. (V. D.) Nauwelijks vier weken, nadat Codos en Rossi door hun lange afstandsvlucht een wereldrecord op naam van een product der Blériot-fabrieken hebben gebracht, kondigt Louis Blériot aan, dat hij zijn vliegtuigfabrieken te Suresnes zal moeten slui ten wegens gebrek aan orders. Reeds geruimen tijd hadden de fabrieken nauwelijks iets te doen en waren er nog slechts tien man aan het werk. TRIER, 21 Aug. (V.D.). Het totale aantaj der bedevaartgangers, die in de laatste vier weken een bezoek aan Trier hebben gebracht, bedroeg Zaterdagavond 1.026.777. Onder de pel grims van Zondag bevonden zich de bisschop van Aken, Mgr. Vogt, en de apostolische nun tius te Brussel, Mgr. Nicara. DUBLIN, 22 Aug. (V. D.). Met groote spanning wacht men vandaag in geheel Ier land af of De Valera na de kabinetszitting, die heden wordt gehouden, de organisatie der fascistische blauwhemden zal verbieden. De Iersche Minister van Defensie heeft voor alle officieren en manschappen van het leger en de militaire reserve het lidmaatschap vtm de Blauwhemden-beweging of eenige andere militaire of halfmilitaire organisatie verboden. FRANKFURT am MAIN, 22 Aug. (V.D.). D auto-monteur Willi Knirsch, die op 1 December van het vorige jaar te Frankfurt een roof moord pleegde op een postlooper en op 14 Jan. j.l. door de rechtbank ter dood werd veroor deeld, is hedenmorgen te 6 uur in de straf gevangenis Preungesheim te Frankfurt met de bijl onthoofd. Dit was de eerste terechtstelling in Frankfurt sedert 23 Maart 1914, toen aldaar de gifmenger Karl Hopf ter dood werd ge bracht. ST. LOUIS. 21 Aug. (V.D.) De slaapziekte te St. Louis breidt zich meer en meer uit. In de afgeloopen dagen zijn 15 dezer 135 zieken overleden- LAHORE, 21 Aug. (Reuter). De politie heeft heden den president ad interim van het Pan- Indische Congres, Singh Caveeshar, gearres teerd, toen hij postte voor winkels, welke bui- tenlandsche goederen verkoopen. Voor zijn ar restatie verklaarde Singh dat hij aftrad als pre sident, welke functie thans overgaat op Vallab- hai Patel, die te Nasik gevangen zit. United Press meldt dat mevrouw Gandhi on voorwaardelijk in vrijheid is gesteld, opdat zij haar echtgenoot in het ziekenhuis kan verplegen. NEW-YORK, 21 Aug. Zestigduizend arbeiders in de confectie-industrie zullen morgen weer aan het werk gaan, daar hun eischen tot loons- verhooging en verbetering der arbeidsvoorwaar den zijn ingewilligd. Men hoopt, dat thans te vens 10.000 nieuwe werkkrachten te werk kun nen worden gesteld. Te Chicago zijn 10.000 arbeiders in de con fectie-industrie in staking gegaan, om hoogere loonen en betere arbeidsvoorwaarden te ver krijgen. (United Press). HELSINGFORS, 21 Aug. (Reuter) Binnen kort zal Tom Mix met een troep cowboys een bezoek brengen aan Sovjet-Rusland, waarhij in het Moskousche staatscircus een aantal voor stellingen zal geven. Hoogste stand op Dinsdag 1 uur n.m.: 748.5 Vorige stand 750

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1