STADSNIEUWS Mm ócAuffi onót dde Leidsche Courant J iARIA-STICHTING Haarlem, 24 Aug. BEURS VAN AMSTERDAM MARKTEN Wisselkoersen DONDERDAG 24 AUGUSTUS VOOR DEN KANTONRECHTER De man en het wapen Ook een onkostennota Een vreemd geval GERAFFINEERDE DIEF Verkoopt gestolen belasting plaat j es Besmettelijke ziekten Een oud-zouaaf 92 jaar Tentoonstelling in het Kennemer- Lyceum Jubileum Koffiehuizen en personeele belasting Personalia NOG EEN RIJWIELPLAATJES- DIEF Hij opereerde bij de zwemschool Gevonden dieren en voorwerpen BURGERLIJKE STAND Volkstuinver. ,>Zonder Werken Niets" UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL BENNEBROEK BEVERWIJK DRIEHUIS HEEMSTEDE I is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan- gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTIEN I VRAAGT PROEFEXEMPLAAR I IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK HILLEGOM SANTPOORT VELSEN-NOORD VELSEN VOGELENZANG AGENDA 25 Augustus Kardinaal Fumasoni Biondi Verhinderd naar ont land te komen •snv ïz 'ovcraanNoa DONDERDAG 24 AUGUSTUS 1933 A. v. A., thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, stond voor den kantonrechter terecht terzake van het feit, dat hij in het bezit be vonden was van een wapen, een revolver, zon der de noodige goedkeuring. De man vond het treurig, dat hij „onschuldig" in de cel gebor gen was en hing een verhaal op van een ge vaarlek persoon, die er met zijn vrouw van door was gegaan. Deze had hem reeds een gevangenisstraf bezorgd voor een zaak betref fende een meubelstuk in huurkoop, waaraan verdachte volgens zichzelf, onschuldig was. Xn zijn requisitoir eischte de Ambtenaar van het Openbaar Ministerie een geldboete van f 15. te vervangen door 15 dagen hechtenis, wat door den kantonrechter gewijzigd werd in 10.of 10 dagen. Op 4 Juli werd door den vischkooper A. B. te IJmuiden een auto bestuurd, getrokken door een auto, waarvan zijn broer de bestuurder was. Het gesleepte motorrijtuig was een oude Ford, die zijn laatsten gang deed naar den slooper. Op een gegeven moment ging van het voor ste rijtuig het stoplicht aan. Dit werd door verd. niet tijdig genoeg opgemerkt, met het gevolg dat hij te laat remde en het touw om het wiel geraakte. Ongelukkigerwijze voor hem kwam de door hem bestuurde auto in onzachte aanraking met een rijwiel, waarop een Duitsche costumière haar producten in een koffer vervoerde. Deze beide artikelen, fiets en koffer, werden ernstig beschadigd, zóo ernstig, dat een hooge onkostenrekening alles weer goed moest maken. Hierin waren ook de trammetjes verrekend, die de getuigende Duitsche costumière, echtgenoote van een Haarlemsch ingezetene, tengevolge van de reparatie aan haar rijwiel had moeten be talen. De kantonrechter gaf haar dit kostbare ma teriaal terug met de opmerking, dat zij die rekening van de trammetjes maar apart moest indienen. Verdachte verwees haar naar de verzekerings maatschappij. Maar daar de kantonrechter reeds zijn vonnis gewezen had, t. w. 2 geldboe ten van 7 voor het in het gevaar brengen van de veiligheid van het verkeer en ƒ3.voor het rijden zonder rijbewijs, verwees hij beiden voor een conferentie over de rekening buiten de rechtszaal Op een rustigen morgen van den kanton rechter verscheen er een groenteman voor het hekje, die voortdurend op kampeerterrein had geloopen, dat weliswaar tot het openbare ter rein behoorde, maar verpacht was aan J., die het verhuurde aan kampeerders en liever zelf de clandizie voor zijn consumptietentje op- eischte, dan ook anderen bestellingen te gun nen. Van B. en W. had hij daarvoor toestemming verkregen, om een bordje „verboden toegang" te plaatsen. Bestellingen mochten wel afgele verd worden, maar niet op het terrein opgeno men wordcvn. De groenteman had zich hieraan echter niet bijster gestoord en stond hiervoor nu terecht. De Ambtenaar vroeg aanhouding der zaak om zich te overtuigen of de groenteman wer kelijk in het bezat was gekomen van een schrij ven van B. en W. van Velsen, waarin zij hem hun besluit kenbaar maakten, om de rust der kampeerders te verzekeren. De groenteman kwam daarom 23 Augustus weer by den kantonrechter en werd vrijge sproken. Maandagavond werd door de Beverwijksche politie aangehouden de 20-jarige H. v. d. D., die verdacht werd, zich schuldig gemaakt te hebben aan diefstal van rijwielplaatjes. Hij had deze ontvreemd van rijwielen, die in het K.S.A.- gebouw in Beverwijk stonden tijdens de bios coopvoorstelling van het W.B.-Sound theater. Van D. bekende, zich aan diefstal te hebben schuldig gemaakt. Een door de politie ingesteld onderzoek wees uit, dat het jongemensch geraffineerd te werk ging. Hy bevestigde steeds een gestolen plaatje aan zijn rijwiel en wist dit onder voorwendsel, dat hij geld noodig had, aan den man te brengen. By een bezoek aan een café kon hij zijn consumptie niet betalen en vereffende de re kening, door den kellner zijn belastingplaatje te geven. Ook in dit geval haalde hij zijn plaat je van zijn eigen fiets, zoodat de kellner geen vermoeden kon hebben, dat het hem aange boden plaatje van diefstal afkomstig was. Intussehen zijn bij de Beverwijksche politie weer twee gevallen aangegeven. Ook deze waren in het K. S. A.-gebouw ont vreemd. De politie zet het onderzoek voort. tentoonstelling en de tuinen voor het publiek ter bezichtiging worden gesteld. De toegang is voor een ieder kosteloos, op Zaterdag ram. van 4 tot 8 uur en Zondag yan 's morgens 10 tot 's avonds 7 uur. Kinderen worden zonder geleide niet toegelaten. De volkstuinen zijn gelegen aan de Jan Gij- zenvaart, achter de Rivierenbuurt, in het ver lengde van de Lekstraat in Haarlem-Noord. Alhier is deze week een geval van febris undulans geconstateerd. Vandaag viert de heer J. P. Moet, oud- zouaaf, over wien wij dezer dagen een inter view publiceerden, in het St. Jacobs Gods huis zijn twee en negentigsten verjaardag. Des morgens werd hy, als oudsten inwoner van het huis door de weeskinderen en andere inwonenden, gefeliciteerd en toegezongen. Reeds vroeg hedenmorgen ontving de jarige vele bloemstukken en schrifteiyke gelukwen- schen, waaronder zich ook een felicitatieschry- ven bevond van den heer Ch. van de Bilt, lid van de Tweede Kamer. Men meldt ons: In de gymnastiekzaal van het Kennemer Lyceum te Overveen wordt een tentoonstel ling van een rijke verzameling schilderyen, pastels, tekeningen en schetsen van wülen mej. Oath. Kool gehouden, welke nog tot 1 September dagelijks van 1012 en 25 uur kosteloos voor belangstellenden te bezichtigen is. Deze diep doorleefde, gevoelige weergaven van ons Hollandsche landschap, met zijn heer lijke duinen en bosschen, wijde velden en heide trekken in dit levenswerk van deze kunstena res zeer de aandacht, en zyn ten zeerste een bezichtiging waard. Heden herdenkt de heer Harewein den dag, waarop hy voor 25 jaar bü de N.V. Randoe aan de Gierstraat, alhier, als meubelmakgr in dienst trad. Namens het personeel werd de jubilaris toe gesproken door den heer de Haag, meester knecht bij bovengenoemde N. V., die hem met bloemen en een fruitmand als geschenken ver raste. Vervolgens werd hij toegesproken door den directeur, den heer C. Randoe, die den heer Harewein een enveloppe met inhoud overhan digde. De rest van den dag werd in den huiselüken kring doorgebracht. De afdi Haarlem van den nieuwen Neder- landschen Bond van Koffiehuishouders en Slij ters „Niencbokes" heeft aan den Raad der Ge meenten Haarlem en Velsen een adres gericht, waarin verzocht wordt gebruik te maken van de wijziging der wet op de personeele belasting en koffiehuisbedrijven gelijk te stellen met win kels en logementen. Er wordt in de toelichting op gewezen, dat de houders van koffiehuizen zeer hoog zijn aangeslagen in de personeele belasting en dat de gemeentebesturen daar thans verzachting in kunnen brengen. De inrichtingen tot het ge bruik van spüzen en dranken hebben zwaar van de tydsomstandigheden te lyden en vele bedrüven kunnen de zware lasten niet meer op brengen en zijn verplicht te liquideeren, het geen geen gemeentebelang genoemd kan wor den. Te Den Haag is geslaagd voor het examen hoofdacte mej. D. Ph. P. Willems te Hillegom en voor de acte Handteekenen M. O. de heer H. P. Roerse te Amstelveen. Woensdagmiddag om kwart voor vyf werd de politie er mee op de hoogte gesteld, dat bij het postkantoor in de Tempelierstraat iemand ry- wielplaatjes te koop aanbood. Een rechercheur begaf zich er heen en hield den man aan. Het was de 24-jarige slagersknecht v. D. te Haarlem. Hij had nog één plaatje by zich en bekende, dat hy in de eerste helft van Augustus vier plaatjes had gestolen, die hij van onbe heerd staande rijwielen had afgehaald. Het plaatje, dat nog in zijn bezit was, is in beslag genomen, terwyi de man in bewaring is gesteld. In verband hiermee verzoekt de commissaris van politie degenen, die in de eerste helft van Augustus plaatjes vermisten van him rijwiel, die onbeheerd stonden bij de zwemschool aan de Houtvaart, zich aan zijn bureau Smedestraat afd. recherche te vervoegen. Bureau van Politie, Smedestraat 9, dames hoed, autodop, dop benzinetank. Groeneveld, Joh. de Breukstraat 40, armband. Kunnen, Rol landstraat 79, badpak met handdoek. Volk, Ted. van Berkhoutstraat 58, badpak met badmuts. Dirken, Poortstraat 11, beurs. Mulder, Bleeken- Oergpiem 11, dameshandschoen. Verbeek. Bar- barossastraat 15 heerenhoed. Hartje, Groote Houtstraat 176, hondje. Van der Kroft, Lombok straat 32, handschoen. Kennel Fauna, Park laan 119, 6 katten. Bourgonje, Bantamstraat 10, koffertje. Hos, L. Heerevest 132, nummerplaat. Fransen, Vooruitgangstraat 7, portemonnaie. Van Loon, Zaanenstraat 7, portemonnaie. Goo- de, Korte Spaarne llrood, rijwielbelastingpiaat- je. Roosekrans, Sterreboschstraat 44, rywielbe- lastingplaatje. Keman, Ged. Oudegracht 61, regenjas. Hazart, Leidschestraat 52, schort inh. geld. tjes en A. Schut, J. F. Koks en E. M. Goezin- nen, J. A. v. d. Bosch en A. v. d. Voort, J. P. Bommeljé en A. Verbeek, J. H. Bos en A. de Vries, J. Joosten en P. J. Hoekstra. Geboren: 22 Augustus: A. van Zandbergen Prins, zoon; 23 Aug.: D. J. M. Kwakman—Dies- feldt, zoon; 23 Aug.: J. K. J. Wigchert—Grüter, zoon, 22 Aug.: M. E. v. d. BeltKlaus, zoon; 22 Aug.: M. J. RoggeveenPeereboom, doch ter, 22 Aug.: H. P. M. ToninoHens, zoon; 22 Aug.: G. M. KosterVerduin, dochter; 22 Aug.; G. H. BrantsVan Deuveren, dochter; 23 Aug.; C. Hessen—Koper, zoon; 23 Aug.: M. M. Breeu- werMansvelder, zoon. Overleden: 21 Aug.: M. Hurkmans—De Vries, 43 jaar, Waldeck Pyrmontstraat; 22 Aug.: G. H. Huubens, 78 jaar, Amulfstraat; 23 Aug.M. S. K. BrandBusscher, 67 jaar, Heerenvest. Ondertrouwd: 23 Augustus: A. C. Lagerwey en J. H. Wezelenburg, C. BottelierC. W. Hee- rens, J. P. Zweiphennig en A. S. Smit, M. J. Meijbocm en J. M. Tietzei, A. C. Plaisier en T. C. Herben, C. Eggink en A. L. M. König, D. van Bragt en W. Hurkmans, M. J. g. Mooren en C. h. Bijnsdorp, J. H. v. d. Steijlen en W. C. Versteeg, c. A. Slijkerman en J. C. Gigengack, N- J- Alles en M. C. M. J. de Graaff, a. D. bodewijk en a. m. Rautenberg, A. M. Lagerweij en C. E. Warmerdam, C. Baars en M. w. Groenveld, H. j. Van Heerden en N. Vermeer, j. F. H. A. Augustin en J. C. F. Hin, P. J- Span- jaart en C. A. Nooij, r. a. Kamer en L. A. c. van Turnhout, P. J. v. d. Gracht en G. Imker, L- c- J- Jansen en H. h. Klaasen, G. D. Klaa- sen en S. Mijnders, Getroud: 23 Augustus: E. Vlug en A. M. W. javaux, P. Smits en M. c. Passchier, H. Roo- sen en A. T. g. Janssen, J. a. M. van Soest en G. C. de Rooy, j. H. van Boekei en M. W. Rademaker, h. Germans en H. Rademaker, A. de Boode en j. h. G. M. Heijerman, C. Broer- Door bovengenoemde vereeniging wordt op Zaterdag 26 en Zondag 27 Augustus op de tuinen aan de Jan Gijzenvaart een onderlinge tentoonstelling gehouden va nalles wat op den eigen tuin verbouwd is. Voor de deelnemers zy'n fraaie pryzen be schikbaar gesteld, terwijl de beoordeeling zai plaats hebben door een onpartijdige commis sie van deskundigen, op Zaterdagmiddag. Teneinde doel en streven van het volks- tuinwezea meer bekend te maken, zullen de Burgerlijke Stand. Geboren: C. de Graaf Brauns z.; A. A. Lettinga—Elffers z. Ondertrouwd: J. ten Have en O. E. C. Las- schuit; E. L. Krugers Dagneaux en S. Hup- kes. Getrouwd: J. F. Rü'khof en J. de Graaf; J. G. Thorborg en K. E. Beming; P. Kenbeek en A. E. Huisman; J. J. Zomer en M. E. Keuter. Overleden: L. van Son, 53 jaren, overleden te Haarlem; C. A. Olies, wed. J. Ammerlaan, 73 jaren, overleden te Haarlem; J. G. A. de Jager, Wed. C. M. Versteegh, 81 jaren, overleden te Haarlem. Burgerlijke Stand. Geboren: J. Assendelft Verhoeve, d; A. van RooyenJansen, z. Overleden: C. F. L. Kirberger, 89 jaar. Geen reductie op de gasprijzen In handen van B. en W. werd gesteld om prae-advies een adres van de afd. Beverwülc van den Nederland- schen R. K. Bond voor groote gezinnen, hou dende verzoek bij de vaststelling van de gas prijzen rekening te willen houden met het verleenen van een reductie voor gezinnen met een zeker aantal kinderen. Naar aanleiding van dit verzoek hebben B. en W. het advies gevraagd van de Commissie voor de Bedrijven. Deze Commissie, voorgelicht dooi den Directeur der Lichtbedrijven, is althans in meerderheid tot de conclusie gekomen, dat het verzoek van adressante niet behoort te Wor den ingewilligd. Ir. verband hiermede merken B. en W. nog op; dat het draagkrachtbeginsel wel degelijk tot uitdrukking is gebracht in de tarieven van het bedrijf, zy het ook vermoedelijk op andere wuze dan door adressante wenschelijk wordt geoor deeld. In hoeverre het gewenscht is bij de vast stelling van de gasprijzen anders dan tot dus ver rekening te houden met hetgeen door adres sante wordt gevraagd, moet, naar de meening van B. en W. in dezen tyd, nu de gemeente geen inkomsten mag prijs geven, in ontkennenden zin beantwoord worden. Bovendien is dit vraag stuk, speciaal voor deze gemeente tengevolge van de gesloten overeenkomsten met de buiten gemeenten van zeer gecomplieeerden aard. Ook v/orde niet uit het oog verloren, dat de bestaan de tariefregeling zeer gunstig afsteekt by die, welke elders geldt. In de gegeven omstandigheden lijkt het B. en W. aan te bevelen aan adressante mede te dee- len, dat inwilliging van het verzoek vooralsnog niet in overweging kan worden genoden Belasting op automobielen B. en W. stel len voor om de minimumbelasting voor auto mobielen op 11.20 te bepalen. Onderwijsovereenkomst B. en W. stellen voor hen te machtigen met het R. K:" Gymna sium voor meisjes „Sancta Lucia", te Haarlem, een overeenkomst te sluiten omtrent de toela ting van leerlingen uit deze gemeente op boven genoemde onderwüsinrichting. Personalia De heer A. G. Nijman alhier en H. Schoo te Velsen-Noord, beiden electricien, hebben met goed gevolg het examen V. E. V. afgelegd. Burgerlijke Stand. Geboren: S. MulderAdema, d.; M. E. C. ApswoudeDe Vries, d.; F. Schoon eDe Custer, z.; A. GeeveTromp, z; R. VaderFrederiks, d.; C. M. v. DeursenDe Vries, z. Ondertrouwd: W. C. Bergisch en B. E. Richel, C. F. A. Milders en J. M. Zaaüer, S. A. Glasz en H. D. Bakker. Overleden: C. Schipper, 82 j. wedn. van M. Zwikker; J. Brouwer, 61 j. ongehuwd. Gevonden voorwerpen Terug te bekomen bü A. Kloekamp, Heemsteedschedreef 117, een armband; L. S. Huges, Valkenburgerlaan 3, een hondje; Timmers, Lieven de Keylaan 3, een konijn; P. H. Vester, Drieheerenlaan 16, een regenjas; W. Wierda, Heemstedeplein 8, een portemonnaie met inhoud; W. Luiten, Driehee renlaan 28, een naafdop van Ford-auto; A. Vester, Heerenweg 108, een rijwielbelasting- merk; A. de Bruin, Voorweg 31, een riem van een bagagedrager; P. Peters, Balistraat 5 een autoped; De Groot, Zandvoortschelaan 18, een rijwiel; Van den Bosch, Wipperplein 8, een blauwe blazer; Bureau v. politie, Raadhuisstr een alpinomuts, een rijwielbelastingmerk, een handtasch met inhoud, een broche, een porte monnaie met inhoud en een bos sleutels. Badhuis in het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 14 tot en met 19 Aug. genomen 465 douchebaden en 22 kuipbaden. Aan 14 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 13 volwassenen gebruik gemaakt. Programma viering Koninginnedag. Door de Commissie tot Viering van Koninginnedag is het volgende officieele programma vastge steld: 9.3012 uur: Kinderfeesten in Groenendaal. met medewerking van de muziekvereenigingen „Exelsior", „Eensgezindheid" en „St. Michael", die de leerlingen der verschillende scholen naar het feestterrein zullen geleiden. Optreden van ben beroemden Japanschen goochelaar „Mosa- ro" voor de schoolkinderen. 25 uur: Volksspelen in Groenendaal nabij het Ververschingshuis, met medewerking van de R. K. Harmonie „St. Michael", n.l. voor jon gens van 1418 jaar: 70 M. hardloopen voor uit en 70 M. achteruit en surprise-nummer; Jjjt!lllllllillllfll""""lllllllll||||||||||||llllllillllllllllllllll||||||||||||||||||||llllilllll!llllllllllllllllllllllllll||||||||||||||j||||||||||||||||||||||||||||||||||||j|{ voor meisjes: behendigheidswedstrijd hardloo pen met pmg-pong-bal, en voor mannen boven 18 jaar: touwtrekken in een zak. Inschrijvingen tot deelname hieraan worden ingewacht vóór Maandag 28 Augustus bij de heeren C. R. v. Empelen, Binnenweg 28; P. C. Oosterhoom, Raadhuisstraat 6 en D. F. de Wilde, Groenendaal. 3.30 uur: Optreden van den koorddanser Ro binson, die verschillende mooie toeren zal ver richten op het hoogdraadzeil op het feestterrein in Groenendaal. 5.00—6.30 uur: Concert voor het Raadhuis door de R. K. Jeugdharmonie „Omhoog". 8.00—10.00 uur: Concert voor het Raadhuis door de muziekvereeniging „Eensgezindheid" en ue Heemsteedsche Oratorium-vereeniging. Tuinlieden. Woensdagavond hield de On derlinge Tuinliedenvereeniging „Aerdenhout en Omstreken" een vergadering in café-restaurant „Lommeroord". De clou van dezen avond was wel de keuring Zinnia's, voor dit doel in den voorzomer aan de leden uitgereikt. Er waren prachtige exem plaren bij. De Anjers waren echter vooral wat betreft de kwantiteit, een tegenvaller, omdat de groei over het algemeen was mislukt. Aan de winnaars van de Lathyristentoonstel- ling werden extra diploma's uitgereikt. De jaarlijksche groote Dahliatentoonstelling zal dit jaar gehouden worden op Zaterdag 9 en Zondag 10 September a.s. Op deze tentoonstel ling zullen ook geëxposeerd worden de potjes van de Floralia-vereeniging aan de schoolkin deren uitgereikt. De Dahliatentoonstelling zal bestaan uit prijsvragen voor groepen, vazen, bindwerk, fan tasiestukjes e.d. Ter afwisseling zullen ook andere planten en bloemen ingezonden worden. Het bestuur kreeg opdracht een jury voor deze tentoonstelling te benoemen. Voor de Zinnia's werden de prijzen als volgt toegekend: 1. pr. Liefhebber, 2e pr. R. v. d. Hoek, 3e pr. A. Warmerdam. Voor de Anjers werd de wisselbeker gewon nen door den heer B. Nieuwenhuis, 2. pr. C. v. Iperen, 3e pr. P. Klaassen. Voor inzendingen ter keuring werd aan de heer Ravenhorst 8 punten toegekend voor een collectie groenten. Ter opluistering waren ingezonden een vaas Anjers en komkommers. Verschillende inzenders hielden een causerie over de kweekerijen der bloemen. Uitvoerig werd het winterprogramma bespro ken, waaruit bleek, dat er weer veel leerzaams op het programma komt. Nijverheidstentoonstelling. in Café Flora werd een gecombineerde vergadering van mid denstanders gehouden in verband met de in Febr. '34 te houden Bloemen- en Nyverheids- tentoons telling. Deze vergadering ging uit van de Centrale der drie Middenstandsvereenigingen op verzoek der middenstanders-leden van het Uitvoerend Comité. De belangstelling was best. Daar de voorzitter der Centrale verhinderd was, werd de vergadering gepresideerd door den heer P. Klaver. De heeren Mathot, van Zonneveld en Schoonderbeek deelden een en ander mee over de op 15 dezer gehouden vergadering. De ge dachte is naar voren gekomen in de Tentoon- stellingsweek een étalage-wedstryd te houden. De ondernemers dragen alle risico. Het ver- koopen aan de „stands" is slechts mogeluk via de winkeliers. Er bestaat gelegenheid deel te nemen in het „kapitaal" der ondernemers, doch dit is niet verplicht. In de verg. van 15 is ge vraagd voor georganiseerde stadgenooten den M2 prijs der stands te verlagen beneden 6. De toegangsprijs (entrée) zal vermoedelijk 30 cent per persoon bedragen; de duur zal 5 dagen zijn. Op de beteekenis der Exposities opzichtens het bezoek aan de Gemeente werd gewezen. Het is vry zeker, dat het sluitingsuur voor de winkels gedurende de Tentoonstelling wordt verlaagd en er is kans, dat de Weeresteinstraat met het nieuwe Natriumlicht een schitterend effect zal maken. Hierna kwam aan de orde bespreking der ad- spirant-exposanten en aanvulling der lust. Uit de besprekingen bleek wel enthóusiasme. Ringrijden Naar wy vernemen wordt de jaarlijksche ringrijderü met paard en tilbury gehouden op 20 September. Het feest van St. Caecilia Zondag 27 Augus tus des namiddags om half drie, begint het festival, uitgeschreven door de R. K. Harmonie kapel „st. Caecilia" bij gelegenheid van haar 15-jarig bestaan. Dan treden op de volgende vereenigingen 1. R- K. Harmonie „Utile Dulci," te Haarlem, (directeur A. C. Jutjens) met „Neptune" van G. Gadenne, „La Luxembourgoise" van J. Martin en „La Housarde" van P. Kelsen; 2. R. K. fanfarecorps „Crescendo," Assendelft, (di recteur g. J. c Landsman) met „Grande Marche Heroique" van F Frangois, „La Fee aux Roses" van F. Andrieu en „Ballet Antique" van G. Guilement; 3.Zangvereeniging „Kenne mer Zangers" IJmuiden, (directeur P. Grin), waarvan de uit te voeren nummers nog niet bekend zyn. 4. „IJmuidens Mannenkoor," IJmuiden, .directeur H. J. Arisz) met „Vineta" van F. Abt en „Domine Salvam fac Reginam Nostram" van A. Giesen. Hierna wordt gepauzeerd. Des avonds om half acht komen uit: 1. Man nenkoor „De Eendracht," Velsen-Noord, (direc teur H. van Dijk) met „Lente" van L. C. Kee- reweer, „Zomeravond" van I. J. Olman en „Domine Salvan fac Reginam Nostram" van A. Giesen. 2. Mannenkoor „Zanglust," Beverwijk, (directeur H. van Dijk) met „De Gravers" van S. J. Olman, „Ontwaakt sehoone zee," van S. J. Olman en „De Kuiper" van Kools. 3. Fan farecorps „Crescendo," Spaamdam, (directeur F. A. Dekker) met „Oreste," dramatisch ope ningsstuk van S. Vlessing en „Patrie et Liberté," fantasie van E. Rubin. 4. R. K. Harmonie „Soli Deo Gloria," Driehuis, ''directeur C. Oudendijk), met „Les Dragons de Villars," ouverture v. Aimé Maillart en ouverture in Italiaanschen stijl, van F. Schubert. 5. Harmoniekapel der Kon, Papierfabriek „De Eendracht," Velsen-Noord, (directeur K. H. Kerkhoff) met „ouverture So- lemnelle 1812," van Tschaikowsky en Hongaar- sche Rhapsodie van Franz Liszt, in de bewerking van Kriens. Afsluiting Brederodeweg B. en W. van Velsen brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn den Gemeenteraad een voor stel te doen om het gedeelte van den Brede- rodeweg te Santpoort, van de Willem de Zwü- gerlaan af tot den Middenduinerweg, nabij den spoorwegovergang in dien weg, aan het open baar verkeer te onttrekken. Plaatselijk Crisiscomité Om aan den nood in vele gezinnen zooveel mogeiyk tegemoet te kunnen komen, heeft bovengemeld comité be sloten, dit jaar wederom een bloempjesdag te houden. Er wordt een beroep gedaan op de hulpvaar digheid van vele dames boven de 16 jaar zich op Woensdag 6 September te willen belasten met den verkoop der bloempjes. Men kan zich opgeven bij mevr. Homburg, Visseringstraat, mevr. Weltman, Witte Kruis- gebsuw te IJmuiden, R. de Baer, Zeeweg, H. H. Meijer te Velsen-Noord, J. E. Sluiters te Sant poort en mevr. Rings, Jan Gijzenvaart. Opbrengst „Herwonnen Levenskracht" De bloemendag ten bate van „Herwonnen Levens kracht" in deze gemeente had een bruto opbrengst van 461.95%. Burgerlijke stand Geboren: H. Geertsma- Sibum, zoon; C. C. Veen-Groeneveld, dochter; J. C. Lindenberg-Hille, zoon; A. Kansen-Bultje, dachter; C. P. F. van Roozendaal-Dekker, zoon; R. Rietdijk-Fransen, zoon; M. J. van Son- Meesters, zoon; c. Roos jen-Bosch, zoon en dochter; H. Vuijk-van der Linde, dochter; C. G. van der Wal-Voorhout, zoon; M. Dudink- van der Kolk, dochter; L. Stoffers-Gringhuis, zoon; A. M. J. van der Linde-Kiefer, dochter; G. Boenders-Siewertsen, dochter; Th. W. Steen- sels-v. d. Wüngaard, zoon; D. F. Klepper-Schef- fer, zoon; N. van Niekerken-Huisman, zoon; J. M. M. Ditters-Roël, zoon; G. J. Slotboom- Hildering, zoon; J. w. Hoogzaad-Handgraaf, dochter. Ondertrouwd: L. F. Lammers en A. A. Haver; H. C. A. Wijnoogst en T. Goos; W. N. Kraayen- bosch en J. Waaleboer; H. Beekman en H. Kemp; H. Bouman en W. G. Kemker; K. Schol en T. Prins. Gemeentelijke Geneeskundige dienst De Dircteur van den Gemeentelijken Geneeskun digen- en Gezondheidsdienst brengt ter alge- meene kennis, dat tot en met 3 September geen spreekuur wordt gehouden. Finale Bisschopsbeker De nog slechts vim ten jaar bestaande plaatseiyke R. K. Voetbai- vtreemging „Vogelenzang" heeft een ongedachte topprestatie geleverd, door de finale van den Bisschopsbeker te bereiken. Om eindsucces te boeken zal het echter een zwaren stryd te strijden hebben tegen het sterke Wilskr„cht uit Amsterdam, den anderen finalist in deze jaariyks terugkeerende wedstrijden, waartegen Zondag aanstaande gespeeld moet worden. „Vogelenzang" neemt deze unieke gelegenheid voor dit voetbal-evenement wordt natuuviyk een zeer groote belangstelling verwacht te baat om tegelijk zijn nieuwe terrein aan den V ogelenzangscheWeg (nabij de Leidschevaait; te op^i.en. Behoudens vergunning, zal er ook radiomuziek z,jn en zal het gesproken woord via versterkte luidsprekers overal goed hoorbaar zijn Gebouw „St. Bavo" Grossiers-kleinhandel, 8 uur Samenwerkende bloemisten-arbeiders, 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling 34 uur. Schouwburg-Jansweg De man, die niet neen kon zeggen, kwart over 8. Rem brandt- TheaterBioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema: Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor- SounutheaterBioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo" „Alberdingk Thijm", 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellin gen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Sound-Theater Bioscoopvoorstellin gen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Over: Postzegels voor den zeeman In de maand September zullen ten postkan tore te Heemstede eiken werkdag van 9 tot 4 uur vrkocht worden postzegels voor den zee man. Vijf vereenigingen: de Ned. Zeeman seen trale, het Apostolaat ter Zee, het Nationaal Zeemans fonds, het Hospitaalkerkschip de Hoop en het Comité tot oprichting van een monument voor het Reddingswezen hebben de handen ineen ge slagen en hebben de vergunning gekregen voor hun onderscheiden doel, spéciale postzegels voor den zeeman te mogen verkoopen. Op initiatief van den heer J. C. Boaré, admi nistrateur van de Ned. Zeemanscentrale, wercl- hier een comité opgericht, dat zich met de organisatie van den postzegel-verkoop zal belas ten. Zijn veel woorden van aanbeveling noodig? Wij gelooven het niet. Het werk van de ver eenigingen, de door haar gestichte Tehuizen, waar zeelieden een vriendelijk onderdak vinden, de steun aan behoeftige oude zeelieden, de ver zorging van de zieke visschers op zee, de behar tiging van de geestelijke belangen der zeevaren den, zijn- voldoende bekend en hebben ieders sympathie. Ook de gedachte om een monument op te richten voor wat de zeelieden op het ge bied van het Recl-clingswezen hebben vrricht, is er zeker eene, die toe te juichen is. Kortom, wie voelt er niet voor het dodl, dat deze post zegelverkoop zich heeft gesteld? De zeeman verheugt zich in de sympathie van de natie om zijn rondheid, om zijn flinkheid, om zijn durf en niet het minst om zijn hulpvaar digheid. Hij helpt zonder aan zichzelf te den ken! Zouden wij, nu hij hulp noodig heeft, hem niet helpen? Het Werk-comité: Dr. M. Colenbrander, voorzitter; Mevr. DroogDeckers, secretaresse; W. A. Klimbie, penningmeester; Mevr. Chabotvan Gas teren; Mej. M. Chabot; Mej. L. Hillen; Mevr. RossBrasser; Mevr. VosLeonnart; Ds. G. Vossers, em predik.: Affevr. van Caspel, Haar lem, adv. lid. Het Comité van aanbeveling: Voor Heemstede: Jhr. J. P. W. van Doorn, burgemeester; Jhr. Mr. D. E. van Lennep, oud-burgemeester, lid van Ged. Staten; Dr. E A. M. Droog, wethouder; Jhr. A. van de Poll, wethouder; .Mr. J. Bomans, lid van Ged. Staten; Ds. C. M. Briët, Ned. Herv. Pre dikant; Ds. Dondorp, Geref. Predikant; A. M. C. van Noort, Pastoor; Mr. J. A. de la Hayze, notari3; B. Ch. Ledeboer, geneesheer-direc teur van Meer en Bosch; Eu L. Botje, oud gezagvoerder; P. G. J. van di®Est, oud-gezag voerder; A. J. Nijboer, oud-gezagvoerder. Voor Bennebroek: Mr. K. J. G. Baron van Hardenbroek, burgemeester; F. J. Wassen, Pastoor; P. van Aalst, Arts. Uit Luzern werd te Wittem telegrafisch de volgende teleurstellende tijding ontvangen: Kardinaal Fumasoni Biondi, die ïydend is aan suiker- en nierziekte, meldt, dat hy tot zyn groote spu't niet op den jaarstond van wijlen Z. Em. Kard. van Rossum kan komen, omdat hy op raad van zün dokter moet terugkeeren naar Rome. De pontificale rouwdienst zal op hetzelfde uur te Wittem gehouden worden. AMSTERDAM, 24 Aug. Aardappelprijzen. Ronde blauwen 3%4 cent per K.G. Overige prijzen onveranderd. Aanvoer 850 H.L. AMSTERDAM, 24 Aug. Visch Aangevoerd door 2 motorbotters benevens consignatiezendin gen. Afgeslagen aan de Gemeente Vischhal De Ruijterkade, Amsterdam. Besomming der bot ters 94.16233.91. Handschol per kist 18.00 20.00, kleine Schol 10.0010.50, middel Tongen per K.G. 1.401.80, kleine Tongen per K.G. 0.60 1.30. Uit de hand verkocht op het buitenter rein: Aal per pond 0.200.35, Bot per pond 0 15 —0.25. Harder Bokking per 100 stuks 2.502.75. BEVERWIJK, 23 Aug. R.K. Coöp. Tuindersver. „Kennemerland" Breekpeen 0.700.90, Spina zie 0.320.55, Sla 0.150.40, Postelein 0.180.32, Andijvie 0.200.55 per kist. Wortelen 0.080 13, Rabarber 0.020.04, Raapstelen 0.03, Radijs 0.02 0.03, Peterselie 0.010.03, Selderie 0.020.03, per bos. Bloemkool: I 0.170.22, II 0.100 13 per stuk. Tomaten 0.060.12 oer K.G. Aardbeien 0.280.30 per doosje. Komkommers 0.01-0.03 p. stuk. Frambozen 0.360.42 per doosje. Doppers 0.200.28, Capucijners W. 0.120.25, idem Br. 0.160.22, Raspers 0.240.36, Pronkboonen 0.05 0.06, Snijboonen 0.060.12, Dikke Boonen 0.04 0.11, Spercleboonen z. dr. 0.090.15, id. m. dr. 0.07—0.08, Tuinboonen 0.030.07, Trosboonen 0.130.23 per K.G. Meloenen 0.100.26 per st. Druiven 0.360.40 per K.G. Bramen 0.600.65 per slof. BEVERWIJK, 23 Aug. Bloemkool. Aan de spe ciale markt bestond de aanvoer uit 3177 stuks. Prijzen per 100 voor: I 18.4022,90, XI 9.90— 14.80, Iir 1.70^—4.50. BEVERWIJK, 23 Aug. Bloemenmarkt ,,'t Cen trum" Longiflorum 4.50—7,50, Rubrum 0 02— 0.14', Auratum O.03—0.07, Halley 0.030.06 Jat3a v. Beieren 0.050.16, Foch 0.03—0.08, Pride of Wales 0.030.06, Gladiolen 0.020.12. Roem v. Aalsmeer 0.080.18, v. Maarse 0.050.12, Dom. Nieuwenhuis 0.050,09, Hoize 0.050.08, A. Ho- fer 0.090.24, div. Dahlia's 0.060.17, idem Kas- rozen 0.100.45, Vuurpijl 0.230.48, Asters 0.03 0.99, Chrysanten: Harvester 0.120.24, Mont- bretia 0.020.06, Africanen 0.030.08, Statice 0.030.06, Gaillardia 0.030.07, Sprengerigroen 0.050.21, Flumosa 0.06—0.18, Stroobloemen 0.02 —0.06, Godetia 0.020.08, Chrysanten, geel 0.04 HAARLEM, 23 Aug. Groentenmarkt. Tomaten 0.060.10, Heerenboonen 0.020.10, Snijboonen 0.060.14, per K.G. Andijvie 0.150.60, Spinazie O.200.60, Postelein 0.150.35 per kist. Sla 0 60 2.40 per 100 krop. Komkommers 0.020.04, Bloemkool 0.090.24. Roode kool 0.070.06 per stuk. Wortelen 0.100.14, Rabarber 0.040.06, Prei 0.100,15, Peterselie 0.050.15, Selderij 0.06 0.15 per bos. Vorige Koersen Heden Londen 8.16% 8.15% Berlijn 59.02 59.00 Parijs 9.70% 9.70 Brussel 14581/2 34.57% Zwitserland 49.84 47.80 Weenen Kopenhagen 36.60 36.50 Stockholm 42.20 42.00 Oslo 41 20 41.00 New York (cable) 1.81 1.79 Rome 13.05 13.05 Praag 7.35 7.35 Madrid 20.75 20.75 Staatsleeningen 5 Nederland 1919 Vorige Koersen 1003/8 1013/s 4'/2 Nederland 1916 4V2 Nederland 1917 1013/8 4 Nederland 1931 99% 5 Nederland 1932 1013/s 4% N. Ind. 1926 AB 88% 5Vz Youngleen39% Banken Koloniale Bank 67 Indische Bank 60 Cert. Handel-Mij60% Industrieën Unilever 9i3/g Calvé Delft 61% Alg. Kunstzüde 26% Van Berkel's Pat19% Nieuwe Philips 177% Küch. Accoustiek 1% Ned. Ford 13$ Industr. Buitenland Anaconda 12% Bethlehem Steel 29% U. S. Steel 39% U. S. Leather 8% Intern. Nickel 14% Stand. Brands 21% Mijnbouw Boeton Mijnbouw 12% Alg. Exploratie 125 Redjang Lebong 104% Petroleum Gaboes 14 "Con. Olie 173s/* Perlak 98 Peudawa 6 Continental Oil 11% Shell Union Oil 6% Heden 1003/g 101% 101% 99% 101% 39% 62 58 60 89% 60% 26 19% 174 1% 136% 12% 2 38Vs 9 14% 21% 12% 125 104 13% 172 97% 5% 11% 6% Vorige Koersen Heden Rubber 97% Bandar 79% 77 Deli Batavia Rubber 45 30 29% 29 V. I. G. O 52 51 41 Intercontin. Rubber 2% 2% Scheepvaart 33 33 Holl. Amerika Lün 17 17 17 17 Kon. Ned. Stoomb. 13 55% Suiker H. V. A 210 2021/3 106 N. I. S. U 80 75 4 4% 38 27 26 Tabak 136 134 26 142% Spoorwegen 89% 3% 17 14 21% 6 18 P I.' 'I ..'TAtfi'y - "V? ;t- V' f

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2