Aan het strand van Riccione mm V] u 1/ r St. Willibrordus ANTHRACIET FRANS PERQUIN Een graanaccoord 1 l Het nieuws van heden MUSSOLINI EN DOLLFUSS CONFEREEREN Idylle ter zee m De Europa-politiek DE BAROMETER VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1933 ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18462 BUREAUX: NASSAULAAN 51 TEL. 13866 ABONNEMENTEN; Voor Haarlem en Agentschappen p. week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 N. V. Ned. Verzek. -Maatschappij Utrecht Catharijnesingel 48 Hoofdinspectie Amsterdam Adm. de Ruijterw.242, Tel. 82797 Kapitaal- en Volksverzekering Deze samenkomst schijnt tot wat economische hulpmaatregelen beperkt, die Oostenrijks leven rekken, maar niet redden" Dollfuss mam Mussolini Oorlogsschepenbouw als werkverschaffing De doodstraf voor ont voerders Het Weeriiiii||i|||!|i||||i||||||illllll,,llll,lllll,il|li|i Mussolini wil een 4-mogendheden- vergadering te Rome Op den Mont Blanc be zweken Vijf achtergelaten Alpinisten Geen inflatiepolitiek Althans voorloopig, verklaart Roosevelt Kanaalzwemster Spaansche regeering in het ongelijk Alfonso behoudt zijn aandeelen I ZOMERPRIJZEN TOT 1 SEPTEMBER PRIMA BELGISCHE afm. 30/50 2.30 per H.L. PRIMA BELGISCHE afm. 20/30 2.40 per H.L. Goede Belgische en HoIIandsche afm. 30/50 2.20 per H.L. Goede Belgische en HoIIandsche afm. 20/30 2.30 per H.L. Prima DROGE BRECHCOKES en NOOTJES IV voor centrale verwarming f Telefoon 10212 162 Gr. Houtstraat Invoerlanden verlagen hun tarie ven, als een bepaalde inter nationale prijs is bereikt De export beperkt Cubaansch congres ontbonden Grondwet van 1901 weer in gevoerd De scheepsbarricade op de Oise Aan- en verkoop van Courante en Incourante Effecten Prolongaties - Voorschotten tegen Effecten - Coupons Het S.A.I.-congres Marquet stelt nationaliteit tegen over rassenleer Blauwhemdenbetooging verboden Gandhi's gezondheids toestand Hij moet een maand volkomen rust nemen DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN ONTVANGLAMPEN VANAF F 2.50 N.V. Gloeilampenfabriek „Radium' H. J. v. d. MEER, Schagchelstraat 7 De Oss. Rom. over den brief van Brüning Uitgeweken Duitschers bestraft Sterke aardbeving gere gistreerd Annie Besant ernstig ziek Verzoek aan landbouw- crediteurs Van onzen Romeinschen correspondent) Sinds Mussolini, nu al weer maanden geleden, in de groote senaatsrede, waarin hij dé sluiting van het Pact van Vieren aan kondigde, opmerkelijk genoeg van „Oostenrijk— Hongarije" sprak, is er veel water door den Donau gestroomd. Geruchten over een herstel der monarchie In Oostenrijk en Hongarije deden opgeld, maar vonden al spoedig tegenspraak in Boedapest, waar men het vraagstuk der monarchie „niet actueel" heette. Wél actueel scheen een econo mische aaneensluiting, maar daar kwam tot nog toe niet recht schot in. Hongaarsche ministers reisden naar Weenen en Rome, maar zij reisden ook naar Berlijn. Hitier heeft de klandizie van zestig millioen Duitschers aan te bieden of te ontnemen. Intusschen werd het vraagstuk van den Anschluss maar altijd dringender. De aan trekkingskracht van den nieuwen staat van zaken in het Duitsche Rijk werkt ook over de grenzen heen met de macht en het geduld van een natuurkracht. Ook al is na den laatsten stap der mogendheden de nationaalsocialistische propaganda in den aether wat gematigder ge worden, de è.1 te nadrukkelijke bescherming van vreemde mogendheden is voor Dolffuss geen veer op den hoed; zij verhoogt zijn binnenlanlandsch aanzien niet. Wat zou een verkiezing of een volksstemming voor resultaat hebben? En waar vinden de mogendheden, als in Weenen eenmaal een nazi-regeering zletelt, ik zeg niet een rechts grond, maar een leuze, om dan nog de geleide lijke aaneensluiting van de beide landen tegen te gaan? Het is duidelijk, dat het enkele „neen" van de mogendheden den Anschluss kan tegenhou den zoolang als het duurt, maar de natuur lijke neiging ertoe al noemt men het een neiging van de bedorven natuur niet weg neemt. Daartoe is een constructieve politiek npodig, die tegenover de eenë aantrekkings kracht een andere weet te stellen. Even zeker is, dat dit constructieve bewustzijn Mussolini niet ontbreekt. Maar de staat van zaken op den Balkan is zóó gebalanceerd, dat elke beweging een verschuiving van het even wicht beteekent. En in dit bij uitstek labiele evenwicht blijft de situatie daarom hangen, tot Zij wellicht tragisch wordt. Italië zou blijkbaar een aaneensluiting van Oostenrijk en Hongarije willen begunstigen, als een levensvastbare eenheid en een basis voor haar politiek in den Balkan. De Kleine Entente wil daar niet van weten en biedt integendeel het vooruitzicht van een deelneming aan haar enge gemeenschap, op verlies weliswaar van elke hoop op territoriale revisie. Frankrijk heeft in haar diplomatieke archieven o.a. een Donau- federatie liggen; cnder de wieken van de Galli sche hen is nog plaats genoeg voor een paar ÜGköns méér Het resultaat van dit alles is stilstand. Het vraagstuk ontwikkelt zich in een zoo traag tempo, dat het bijna niet waarneembaar is. Met economische hulpmiddelen tracht men Oos tenrijks bestaan in zijn huidigen vorm te rek ken. De politici volstaan er mee, op Duitschland een druk uit te oefenen, die geen wezenlijke resultaten geeft. Italië, dat bij het Oostenrijksche vraagstuk het naast geïnteresseerd is, heeft tegelijk een bijzonder delicate positie, wijl het zijn goede betrekking tot Duitschland niet gaarne wil be- zeeren. „Abraham had twee zonenzoo begint een tragisch verhaal uit de bijbelsche geschiedenis. Mussolini bevindt zich min of meer in hetzelfde parket als onze aartsvader. Hij heeft twee geestelijke zonen, ieder op zijn manier dictator, beiden uitdrukkelijke bewonde raars van zijn genie; en hij heeft er genoeg mee te doen, den eenen in het leven te houden en tegelijk goede vrienden blijven met den andere. Het spel van den Duce getuigt dan ook van de uiterste voorzichtigheid. Zorgvuldig en tot op den centimeter mat hij bij gelegenheid van ue Fransche en Engelsche stappen te Berlijn af, hoever hij met den een of met den ander wou meegaan. De kalmte en de stilte van zijn han delen laat nauwelijks iets doorschemeren van de groote en extreme belangen, die voor de Italiaansche politiek op het spel staan. En zijn nauwkeurig afgemeten stappen laten hem de mogelijkheid, om zoo de zaak werkelijk tragisch wordt, nog op 't laatste oogenblik zijn houding te bepalen. Intusschen, terwijl hij Duitschland geen kwaad doet, krijgt Oostenrijk duidelijke blijken van persoonlijke sympathie. Dat ondervinden bijv. de driehonderd Oosten rijksche jongens, die aan het strand van Ostia een maand lang de gasten van de Italiaansche jeugdvereenigingen zijn en, naar hun eigen ge tuigenis, kortweg verwend worden. Hun zonnig kamp aan de zee is een stukje internationale diplomatie, dat er zijn mag. Een blijk van bijzondere sympathie was zeker ook het rendez-vous, dat Mu'solini zijn kleinen Oostenrijkschen collega Zaterdag en Zondag gegeven heeft niet in het zomersche Rome, dat majesteitelijk blijft al loopt het zweet ook tappelings langs haar keizerlijk voor hoofd, maar in het kleine badplaatsje aan de Adriatische zee, waar de Duce zomers pleegt te komen zwemmen. Riccione is een blankgeblakerd dorp, dat be staat uit lange rijen van splinternieuwe hotels en pensions en villa'tjes, omlijst door prille pijn- boompjes, die eerst schaduw zullen geven, ais het Oostenrijksche vraagstuk allang op de eene of de andere wijze is opgelost. Er zijn geen duinen; de huizen en hotels staan op het vlakke strand zelf, enkel ver genoeg achteruit om niet overstroomd te worden, als het weer onstuimig is. In het badseizoen bedekt de vale strand vlakte tusschen de zee en de huizen zich, naar Italiaanschen trant, met dichte rijen van ten ten, houten optrekjes en groote zonneschermen, een soort van enggebouwde en dichtbevolkte tentenstad, in welker straatjes een elegant publiek in bonte verscheidenheid van badcos- tuums de warme dagen slijt. Zoo liggen er wel een dozijn langs de kust van de Adriatische zee, Riccione is misschien wat voornamer dan Cattolica, wat idyllischer dan Rimini. Maar één ding heeft het vooral boven de andere vóór: den Duce. Hier in de Romagna, niet ver van zijn ge boortedorp Predappio brengt'de lami'ie Mus solini den zomer door en hier komt de dictator zelf, als de regeeringszaken het hem veroor loven, zich verkwikken. Eeri zeilbootje, door hemzelf of den bootsman Pasquale bestuurd, brengt hem buiten het ge drang van de al te opdringerige bewonderaars. Maar er zijn er nog genoeg, die hem uit de verte volgen. En daar is ook niets tegen. Want ook als hij met een krachtigen crawl zijn voorgeschreven kliometers zwemt, geeft de Duce nog een voorbeeld aan zijn volksgenooten. En dementeert tegelijk, als 't nog noodig mocht zijn, op de meest effectieve manier eventueele geruchten omtrent zijn gezondheid. Ditmaal heeft Mussolini zijn vacantiedag met Dollfuss gedeeld. Tweemaal, 's morgens en 's middags, kwam de Oostenrijksche minister president in een roeibootje zijn zwemmenden collega op de hooge zee bezoeken en gaf Mussolini een kleine vriendschappelijke demon stratie ten beste. Dan klommen beiden in het zeilbootje van den Duce en laveerden naar de kust. De badgasten van Riccione zagen Mussolini in badcostuum en Dollf"ss in hemds mouwen vroolijk lachend langs hun rijen gaan, een levend getuigenis van de goede vriendschap van hun naties. Want afgezien ook van alle politieke belan gen is in het groote touwtrekken tusschen „Iettelèr" en „Dollefoesse", de laatste hier sterk favoriet. De kleine kanselier heeft in Italië slechts vrienden, die hem gaarne gunnen, dat hij het uithoudt. Maar wat van de practische resultaten ook van deze samenkomst verluidt, schijnt alweer tot wat economische hulpmaatregelen beperkt, die Oostenrijks lev, rekken, maar niet redden. WASHINGTON, 25 Aug. Minister Swanson heeft een contract onderteekend voor den bouw van twee vliegtuigmoederschepen, kostende 19 millioen dollar per stuk, en van twee lichte destroyers, die elk 11Y, millioen dollar kosten. De bouw is een onderdeel van het regeerings- program voor werkverschaffing. (United Press) ALBANY, 25 Aug. (Reuter) De gouverneur van den Staat New-York heeft de wet onder teekend, waarbij de doodstraf wordt gesteld op ontvoering ingeval de slachtoffers niet in vrij heid zijn gesteld, vóórdat het proces begonnen is. Voor andere gevallen kar ook levenslange gevangenisstraf worden gegeven. H Verwachting: Zwakke, veranderlijke wind, licht tot halfbewolkt, waarschijn- S lijk droog weer, iets warmer. Verdere vooruitzichten: licht- tot half- Bewolkt, warm weer. Zon op 6.81, onder 8.01. Licht op 8.31. 28 Aug. Eerste Kwartier. EE iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii LONDEN, 25 Aug. Ofschoon van officieele zijde niets wordt medegedeeld omtrent het be richt, als zou Mussolini in October te Rome de ministers van buitenl. zaken van Duitsch land, Engeland en Frankrijk willen bijeen brengen, wekt deze mogelijkheid groote belang stelling in diplomatieke kringen. Indruk maakt ook het feit, dat de gedachte eener dergelijke bijeenkomst te Berlijn niet ongunstig gecom mentarieerd wordt. In welingelichte politieke kringen te Parijs wordt er echter de nadruk op gelegd, dat de bedoelde bijeenkomst in ieder geval niet zal plaats hebben voor het einde der onderhande lingen tusschen Italië, Hongarije en de Kleine Entente. Ook te Londen acht men een eventueele reis van Benesj naar Rome van voordeel voor be tere betrekkingen tusschen Italië en de Kleine Entente. Intusschen weet men, dat de officieuse „Gior- nale d'Italia" Benesj reeds „voor den neus heeft gestooten". CHAMONIX, 25 Aug. (Reuter). Zeven Alpinisten die den top van den Mont Blanc van Italiaansche zijde hadden bereikt, heb ben verscheidene dagen rondgedwaald, vijf hunner werden door de twee anderen, die nog op krachten waren, in een kloof achtergelaten. Deze twee wisten een hut te bereiken. Een reddingscolonne van 21 Italianen is uit getrokken. Men vermoedt eenter dat de vijf achtergelatenen bezweken zijn van koude en vermoeienis. CHAMONIX, 25 Aug. (Reuter). Evenals de vijf bij dep top van den Mont Blanc achter gelaten Alpinisten zijn ook de twee metgezel len, die in een hut hulp kwamen halen, be zweken. WASHINGTON, 25 Aug. (V.D.). President Roosevelt en de minister van Financiën, Woo- din, hebben na een langdurige conferentie op Hydepark, het zomerverblijf van den president, verklaard dat de Amerikaansche regeering al thans op het oogenblik niet van plan is, een inflationistische politiek te voeren. Woodin heeft zich optimistisch geuit over den economischen toestand van Amerika. Verder zeide hij dat het niet in zijn voornemen ligt af te treden. PARIJS, 25 Aug. (Reuter). De Duitsche zwemster Lukoch is vanmiddag te Calais te water gegaan om te trachten het Kanaal over te zwemmen. ROME, 25 Aug. (Reuter.) Een bank te Bilbao heeft bij een Italiaansche bank aandeelen in industrieels ondernemingen gedeponeerd, wel ke toebehooren aan den ex-koning van Spanje De Spaansche regeering, welke 'zich tot erf gename van den ex-koning verklaart, heeft de Italiaansche bank doen aanzeggen, dat zij deze aandeelen, overeenkomstig de door de consti- tueerende Cortes aangenomen wet, bij het Spaansche ministerie van Financiën moet de- poneeren. De ex-koning is daarop een proces begonnen tegen de bank te Bilbao en heeft de effecten opgeëischt. De rechtbank te Rome heeft zich thans ten gunste van den ex-koning uitgesproken, aangezien de bedoelde stukken zich in Italië bevinden en de wet der Cortes daar niet van kracht is. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiimiii ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiin ïniiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiï LONDEN, 25 Aug. (Reuter.) Op de graan- conferentie is een voorloopig accoord tot stand gekomen. De vertegenwoordigers van Frankrijk. Duitschland en Zwitserland hebben er in toe gestemd een verlaging der invoerrechten te overwegen, wanneer de internationale graan prijs 12 goudfrancs per auintaal, of 63.6 goud dollarcents per schepel zal bedragen. De exportlanden zijn er mede accoord ge gaan, dat voor het jaar 1933-34 de maximale hoeveelheid, die zal worden uitgevoerd, 560 millioen schepel zal zijn. Voor het jaar 1934-35 zal de productie in de exportlanden, met uit zondering van Rusland en de Donaulanden met 15 procent worden verminderd. De Zwitsersche vertegenwoordiger Laur diende vervolgens namens de invoerlanden een aanvullend ontwerp-accoord in, waarin met eenig voorbehoud wordt verklaard dat de invoerlanden geen voordeel mogen trekken uit de vrijwillige vermindering van den uitvoer door de exportlanden door uitbreiding van de binnenlandsche productie. Hierdoor zouden de pogingen der exportlanden verijdeld kunnen worden, welke pogingen in het algemeen be lang ten doel hebben den graanprijs op eer loonend peil te stabiliseeren. De Italiaansche vertegenwoordiger raad pleegt eerst zijn regeering, alvorens het accoord te onderteekenen. Hetzelfde geldt voor Turkije en Portugal. De vertegenwoordigers van Rusland en de Donaulanden verklaarden het accoord te zullen onderteekenen. Hun landen verplichtten zich niet tot beperking van de productie, maar van den uitvoer. LONDEN, 25 Aug. (Reuter) De graancon- ferentie heeft besloten, dat de vastgestelde in ternationale prijs zich vier maanden moet hand haven, alvorens de importlanden hun tarieven verlagen. De prijs is berekend volgens de me- van het Stanford Food Resarch Institute in Calfornië. Op 5 Augustus j.l. bedroeg de prijs b ij genoemde instelling 53 A 54 gouddollarcents. Hij zal dus nog 10 gouddollarcents moeten stijgen. HAVANA, 25 Aug. (Reuter) De regeering van De Cespedes besloot het Congres te ontbinden en de grondwet van 1901 te herstellen. Hier door worden alle hooge staatsfunctionnarissen, die volgens de grondwets-herziening van 1928 zijn benoemd, van hun functie vervallen ver klaard. PARIJS, 25 Aug. (Reuter). Een geweldige macht van brandweermannen, politie en marine troepen was heden aan de Oise bij Confluens samengetrokken, om de barricade van de in rijen naast elkaar liggende aken uiteen te drijven. De sterke arm behoefde echter niet in wer king te treden, daar de schippers gehoor gaven aan het bevel van den prefect, om het vaar water vrij te maken. Thans blijft dus nog alleen de groote ver sperring bij Eragny over, aldus V. D. Daar heerscht op het oogenblik volledige rust, waar van de stakers gebruik maken om de wasch te RIME doen en de booten schoon te maken. Het pu bliek toont groote belangstelling. De Kamer van Koophandel te Bethune heeft de volgende motie gepubliceerd: „In verband met het feit, dat de kolenmijnen van Noord- Frankrijk door het stilliggen der rivierscheep vaart groote schade lijden, terwij] de afzet eigenlijk een seizoensvermeerdering moest te zien geven, verzoekt de Kamer van Koophandel dringend het verkeer op alle waterwegen te herstellen en de vrijheid van arbeid met alle middelen te waarborgen." De Spaansche regeering door rechtbank te Rome in het ongelijk gesteld. Ex-koning Al fonso behoudt zijn aandeelen. Een graanaccoord bereikt op de Londensche conferentie tusschen in- en uitvoerlanden. Voorloopig geen inflatiepolitiek verklaart Roose velt. De toestand der Limburgsche steenkolen- industrie. De eerste dag van de Nederiandsche rondvlucht vlot verloopen. Werkloosheid in Indië. Reuzel in de mélange? Smokkelaar aangeschoten bij Weert. Geen belastingverhooging te Den Haag Tenniswedstrijd NederlandItalië. De Europeesche roeikampioenschappen. De wielrenner van Hout verbetert op de Roer- mondsche baan het werelduurrecord. PARIJS, 25 Aug. (Reuter). Op het S.A.I.- congres werd heden het woord gevoerd dooi den burgemeester van Bordeaux, die behoort tot de nationale richting van Renaudel. Hij stelde de mislukking vast van de socialisten in Duitschland, Engeland, Italië en Rusland. Wanneer de wil van het Derde Rijk, dat het rassenbeginsel in de plaats stelt van het natio naliteitsprincipe, de overhand behoudt, zal Europa volgens spreker een langdurige oorlogsperiode ingaan. Daarom moet het natio naliteitsbeginsel tot eiken prijs worden gehand haafd en moeten de consequenties dezer politiek worden aanvaard. DUBLIN, 25 Aug. (V.D.). De Iersche regee ring heeft de demonstratie der Blauwhemden, die a.s. Zondag in het graafschap Cork zou worden gehouden, verboden. BOMBAY, 25 Aug. (V.D.) Gandhi is na het verlaten van de gevangenis en na het beëindi gen van zijn voedselweigering door eenige dok toren onderzocht, die verklaren dat hij ten zeer ste verzwakt is. Hij moet zoowel physiek als geestelijk volkomen rust houden en moet alle inspanning in den vorm van correspondentie of interviews vermijden. Waarschijnlijk zal hij een maand volkomen rust nemen. en SCHOTERWEG, hoek GEN. CRONJéSTRAAT geeft de hoogste korting op RADIO-RECORD-LAMPEN De berichten in de Nederiandsche pers be treffende een brief, waardoor dr. Brüning het Vaticaan tijdens de onderhandelingen voor het Duitsch Concordaat gewaarschuwd zou hebben, nie. al te veel vertrouwen te stellen in de goede bedoelingen van Hitier en zijn regeering, hebben ook een echo gehad in de „Osservatore Romano". Het Vaticaansch orgaan drukt de doo. ons reeds gepubliceerde ontkenning dezer geruchten van den ex-kanselier af en voegt daar zijnerzijds aan toe: „Om de waarheid te zeggen, was hier elk ver zoek om een démenti overbodig, wijl de ge ruchten absoluut geen démenti verdienden." BERLIJN, 25 Aug. Op grond van paragraal 2 van de Wet tot intrekking van het Staats burgerschap en vervallenverklaring der Duit sche nationaliteit van 14 Juli 1933 heeft de Rijksminister van Binnenlandsche Zaken in overleg met den Rijksminister van Buitenland- sche Zaken in het Rijksblad van 23 dezer be kend gemaakt, dat de volgende personen als eersten van de vele zich in het buitenland be vindende Duitsche onderdanen van de Duitsche nationaliteit vervallen zijn verklaard aangezien zi) door hun houding die in strijd is met hun plicht tot trouw tegenover Rijk en volk, de Duitsche belangen hebben benadeeld. Hun ver mogen ls tegelijkertijd in beslag genomen. De lijst bevat de volgende namen van poli tici, kunstenaars en intellectueelen in alfabe tische volgorde: Dr. Alfred Apfel, Georg Bernhard, Dr. Ru- dolf Breitscheid, Eugen EppStein, Alfred Palk. Lion Feuchtwanger, Dr. Friedrich Wilhelm Foerster, Helmuth von Gerlach, Elfriede Gohlke bekend als Ruth Fischer, Kurt Grossmann. Albert Grzeskinski, Emil Grumbel, Wilhelm Hansmann, Friedrich Heckert, Max Hoelz, Dr Alfred Kerr, Otto Lehmann-Russbüldt, Heinrich Mann, Theodor Maslowski, Willy Muenzenberg Heinz Werner Neumann, Wilhelm Pieck Berthold Salomon, Philipp Scheidemann, Leo pold Schwarzschild, Max Sievers, Friedricn Stampfer, Ernst Toller, Dr. Kurt Tucholski Bernhard Weiss, Robert Weismann,, Otto Wels en Dr. Johannes Werthauer. BIRMINGHAM, 25 Aug. (Reuter) Het me teorologisch Instituut alhier heeft een sterke aardbeving geregisteerd, waarvan het epi centrum vermoedelijk ligt op een afstana van 5.280 mijl in de Stille Zuidzee, ten Zuiden van Alaska. BOMBAY, 25 Aug. De toestand van de pre sidente van het theosofisch genootschap en de voorvechtster van de Indische autonomie, de 86-jarige dr. Annie Besant, verergert en haar krachten nemen af. (United Press) een BERLIJN, 25 Aug- (W.B.) Ingevolge schrijven van den rijksminister van Volksvoe ding heeft de Landhandelsbond zijn leden verzocht, bij hun vorderingen op landbouwers rekening te houden met de valorisatie-moge lijkheden van den oogst. Hoogste stand op Zaterdag 1 uur n.m.: 760 Vorige stand 758

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1