Teekenende demonstraties De Fransche Oost grens ANTHRACIET FRANS PERQUIN Het Oostenrijk sche leger Het nieuws van heden VREES DE BASIS DES VREDES EUROPA HEEFT NIETS GELEERD DE BAROMETER WANDGEDIERTE EN VLOOIEN VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS DINSDAG 29 AUGUSTUS 1933 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling Belangrijke concessie Mussolini en Dollfuss Wat er te Riccione werd besproken F ransch-Russisch handelsverdrag Principieele overeenstemming bereikt KONING GEORGE Het Weeriuuouuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^ Een ondergrondsche oorlogsstad van ruim 100 K.M. lengte Daladier over het Saar gebied Bisschoppen-conf e- rentie te Fulda Heden voor de tweede maal van dit jaar bijeen DE TANNENBERGSLAG HERDACHT Fransche treiler ver nield Door explosie van een machine Herriot bezoekt Kiew Ook Engeland keert terug tot het oude devies: als ge den vrede wilt, bereidt u voor ten oorlog Vérgaande plannen De overstrooming der Gele rivier Drie millioen vluchtelingen in Sjantoeng aangekomen I ZOMERPRIJZEN TOT 1 SEPTEMBER I PRIMA BELGISCHE afm. 30/50 2.30 per H.L. PRIMA BELGISCHE afm. 20/30 2.40 per H.L. Goede Belgische en Hollandsche afm. 30/50 2.20 per H.L. Goede Belgische en Hollandsche afm. 20/30 2.30 per H.L. I Prima DROGE BRECHCOKES en NOOTJES IV voor centrale verwarming Telefoon 10212 162 Gr. Houtstraat Nog deze week zal een reorgani satie worden bekendgemaakt Een leger naast het Bondsleger Radio-rede van Goering Candhi dreigt weer DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Nieuwe verschijning der H. Maagd? Opschudding te Rochefort De strijd in Marokko Said Skounti onderwerpt zich Een amazone De bliksem in Castel Gandolfo k\w 1111111 u 1/ NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18464 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek De vrede op aarde, welken de engelen op de velden van Bethlehem verkondigden aan den menschen van goeden wille, heerscht allerminst in de internationale poli tiek. Wanneer de volkeren elkander nog niet met gevelde wapenen te lijf gaan, dan is dat niet zoozeer te danken aan hun goeden wil als wel aan het besef hunner momenteele onmacht. De eenige vrede, waarin de politici in verschil lende landen nog kunnen gelooven, is die, welke gehandhaafd wordt uit vrees voor den tegen stander. Niet bij de volkeren zelf, maar bij hun politieke en diplomatieke leiders valt een ont stellend gebrek aan goeden wil te constateeren. De enkele staatslieden, die wezenlijk van een goeden wil bezield zijn, worden echter door de anderen zoozeer gewantrouwd, dat zij van den weeromstuit wel gedwongen worden den oorlog voor te bereiden om den vrede te bev.'aren. Wij leven officieel op het oogenblik in vredestijd, maar het ware juister den huidigen toestand uitsluitend negatief te karakteriseeren als: af wezigheid van openlijken en gewapenden strijd. En zelfs deze voorzichtige karakteristiek is niet eens ten volle van toepassing op de verhouding tusschen de Duitsche en de Oostenrijksche broe dervolken, want deze verhouding blijft uiter mate gespannen en précair, terwijl er wel niet met duizend bommen en granaten, maar met niet minder gevaarlijke wapenen als radiohetze en hatelijke maatregelen in den meest letterlijken zin des woords tusschen beiden wordt gevoch ten. De vrede op aarde, gebaseerd op goeden wil, wordt door de wijze staatslieden verworpen als een idealistische zwakzinnigheid. „Realpo- litik" heet het den vrede te grondvesten op eigen macht en de daardoor in het leven ge roepen vrees van den ander. Vandaar dat Ame rika, Japan en Engeland in afwachting van de komende vlootccnferentie al vast begonnen zijn met het verwezenlijken van plannen om hun diverse vloten te versterken tot aan de uiterste bij verdrag toegestane grens. Van daar ook dat elke martiale demonstratie van het nationaal-socialistische Duitschland beant woord Wordt door Frankrijk met een wel heel wat minder militair indrukwekkende, maar niettemin overduidelijke tegendemonstratie. Het is dan ook zeker geen louter toeval, maar veel eer zuivere berekening geweest, dat de Fransche minister-president Daladier, die tevens minister van oorlog is, de machtige versterkingswerken aan de Fransche Oostgrens ging bezichtigen juist op het moment, waarop in Oost-Pruisen de slag van Tannenberg werd herdacht en aan de grenzen van het Saargebied bij het „Nieder- walddenkmal" een beroep op de Saarlanders werd gedaan om zich bij de komende volksstem ming uit te spreken voor een „Eingliederung" in het „Derde Rijk". Het verschil tusschen deze Duitsche en Fransche gestes typeert het ver schil in mentaliteit tusschen beide volkeren. In Duitschland militaire parade en hoog dravende redevoeringen ter opwekking van het nationale weerbaarheidsbewustzijn, in Frankrijk het bezoek van een „burgerlijk" mi nister-president, die alle militaire eerbewijzen afwijst, maar met intense belangstelling de mi litaire verdedigingswerken in oogenschouw neemt en dan tegenover persvertegenwoordigers een verklaring aflegt, die door kalme vastbe radenheid heel wat meer indruk maakt dan alle luid snorkende rethorica. Daladier is geen ziekelijk chauvinist, maar een links georiën teerd, gematigd man. Dat zóó een man het noo- dig heeft gevonden een taal te laten hooren, die met een kleine nuance geschikt zou zijn te maken vcor den mond van een Tardieu, laat niet den minsten twijfel over omtrent de onver eettelijke eensgezindheid der Fransche politici van uiterst rechts tot aan uiterst-linies, wan neer het om de verdediging van het vader land gaat. Zelfs in het front der Fransche sociaal-democraten is een breuk gekomen, doordat Renaudel en Marquet onder de be dreiging van het Hitlergevaar de overtuiging zijn toegedaan, dat in de ure des gevaars het nationale bewustzijn over het internationale meet zegevieren. Evenals Mussolini, die slechts heil ziet in „sterke", vreesaanjagende volkeren tot behoud van den vrede, evenzoo acht Dala dier de toekomst van Frankrijk slechts verze kerd door het zoo zwaar mogelijk te verster ken. Dezelfde gedachtengang wordt echter ook door Dtdtschland gehuldigd. En zoo gaan wij geleidelijk weer den weg op van opvoering der bewapeningen met alle funeste economische gevolgen daarvan. De mogendheden staan te genover elkaar met gebalde vuisten en een gezicht van: kom maar op als je durft. En dat noemt men dan „vrede". Het arme en zwakke Oostenrijk, dat met den moed der wan hoop zich tracht te verdedigen tegen de over weldiging door de nazi's van binnen en bui ten zijn grenzen, heeft men thans toegestaan ook een vuistje te maken door legeruitbreiding ter voorbereiding van den algemeenen dienst plicht. Naar de Oostenrijksche minister van defen sie Vaugoin mededeelde, zal naast het Bonds- leger een korps soldaten met den korten dienst tijd van een half jaar worden gevormd. Ieder jaar zullen daardoor 810 duizend nieuwe sol daten kunnen worden afgericht, zoodat weldra naast het Bondsleger een tweede leger onder leiding van officieren en onder-officieren van het Bondsleger zal ontstaan. Deze concessie aan het bedreigde Oostenrijk, welke in zekeren zin de beteekenis heeft van een herbewapening in strijd met het verdrag van Versailles, zou ech ter door Duitschland wel eens uitgespeeld kun nen worden als een klemmend argument voor eigen herbewapening. Al moeten wij erkennen, dat wij deze concessie, verleend door de Euro- peesche mogendheden, welke ten koste van alles een overweldiging van Oostenrijk door de Na zi's voorkomen willen begrijpen, toch meenen wij het te moeten betwijfelen of zij wel doel matig is. De kans, dat de Hitlerianen van uit Duitschland een gew'clddadigen greep naar Oos tenrijk zullen doen, is sterk verminderd, sinds Mussolini en Daladier duidelijk verklaard heb ben zoo iets nimmer te zullen gedoogen. Veel waarschijnlijker lijkt het ons, dat de Oostenrijk sche Nazi's met moreelen steun van hun Duit sche partijgenooten zullen probeeren langs wet- telijken weg aan de macht te komen in Oosten rijk. Het eenige probate middel om deze moge lijkheid te voorkomen, bestaat slechts in het versterken van Oostenrijks economische positie. Italië is echter tot nog toe de eenige mogend heid, welke in deze richting krachtig werkzaam is, zooals de nadere mededeelingen omtrent de besprekingen tusschen Dolfuss en Musolini, on langs te Riccione gehouden, bewijzen. LONDEN, 28 Aug. (V.D.) De Engelsche re geering is thans officieel door haar diplomatie ke vertegenwoordigers tt Weenen en Rome in gelicht over den inhoud van de besprekingen te Riccione. De mededeelingen dragen een al gemeen karakter en houden in, dat in hoofd zaak twee kwest.es zijn besproken, n.l. het ope nen van Triest voor den Oostenrijkschen han del en het uitbreiden van de Italiaansch-Oos- tenrijksche handelsbetrekkingen, uit het oog punt, dat naar Italiaansche opvatting in het belang van den vrede in geheel Europa meer aandacht moest worden geschonken aan de bedreigde economische situatie van Oostenrijk. Een nieuw handelsverdrag komt niet in aan merking, daar een dergelijk verdrag tusschen Italië en Oostenrijk reeds bestaat. Bij de be sprekingen zijn slechts de groote lijnen be studeerd. Het is thans de taak der regeeringen te Rome en te Weenen de details uit te wer ken. Daartoe zouden onderhandelingen met de spoorwegmaatschappijen, over de vrachtarieven, en met de havenautoriteiten noodig zijn. Er zal nog eenigen tijd verloopen, alvorens het werk der experts voltooid is. Dit beteekent voor Engeland, dat het voor- loopig een afwachtende houding zal aannemen. De Engelsche regeering is er verder van op de hoogte gesteld, dat te Riccione niet gespro ken is over plannen tot het bijeenroepen van een conferentie der vier groote mogendheden, noch over Italiaansche plannen tot het aan- knoopen van onderhandelingen met andere Middeneuropeesche of Balkanstaten. PARIJS, 28 Aug. (V.D.). Bij de Fransch- Russischt besprekingen inzake een handelsver drag is principieele overeenstemming bereikt. Er is een protocol opgesteld, dat nog door de Sovjetregeering zal moeten worden goedge keurd. De eerste onderhandelingen hebben in hoofdzaak betrekking gehad op de kwestie van Russische orders in Frankrijk. Verwachting: Zwakke tot matigen, Zuid-Oostelijke tot Zuid-Weste- s lijken wind, toenemende bewolking, nog EE droog, behoudens toenemende onweers- kans; aanvankelijk nog warm, later mo- EE EE gelijk iets koeler. Hoogste stand: 769.5 te Danzig. EE Laagste stand: 741.8 te Ingö. op 8.24. 4 Sept. Volle Maan. Zon op 6.06, onder 7.54. Licht illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllli^ PARIJS, 29 Aug. Minister-President Daladier, die nog steeds aan de Fransche Oostgrens ver toeft ter bezichtiging van de vesting- en verde digingswerken, verklaarde tegenover persverte genwoordigers, dat hij zich bijzonder verheugde over de hartelijke ontvangst van de bevolking in het Saargebied. Zij waren Fransch en wilden Fransch blijven. Daladier keert waarschijnlijk morgen per vliegtuig naar Parijs terug. De „Petit Parisien" publiceert een geestdriftig artikel over de versterkte grens-zöne. Men moet zich, aldus het blad, een front voorstellen van ruim 100 K.M., dat op 12 K.M. van de grens verwijderd loopt en bestaat uit een ononderbroken rij van afzonderlijke vestingen, welke slechts door golving van het terrein op vallen. Men kan van een fantastische onderaardsche stad spreken, van een vesting onder den grond, welke tegen de krachtigste strijdmiddelen weer stand kan bieden. Een enorm stalen pantser is in de aarde gezet, met een gewicht van minstens 30.000 kilogram. Deze moderne „oorlogsstad" ligt 100 Meter onder de oppervlakte. Zij beschikt over een spoorweg, welke met groote snelheid door de onderaardsche stad kruist. Alle maatregelen zijn onder de aarde getroffen, opdat geheele legers daar maanden lang kunnen verblijven. FULDA, 28 Aug. Reeds voor de tweede maal in dit jaar komt morgen de Bisschopsconfe rentie te Fulda bijeen voor een driedaagsche buitengewone vergadering Het geheele epis copaat, met uitzondering van den ernstig zieken' bisschop van Berlijn, dr. Schrei- ber, en den bisschop van Wuerzburg zal tegen woordig zijn. Verder nemen 25 kardinalen, aartsbisschoppen en bisschoppen deel aan de conferentie, die Dinsdagmorgen wordt geopend met een plechtige Hoogmis in den Dom. In het middelpunt van de beraadslagingen, die zooals altijd streng geheim zijn, staat de kwestie van de plaats van de Katholieke jeugd in den nieuwen staat. Het resultaat van de besprekin gen zal weer in den vorm van een herderlijk schrijven worden gepubliceerd. LONDEN, 28 Aug. (V.D.) De Fransche treiler „Raymond Annette", die Donderdag uit Calais was vertrokken, is in het Kanaal door een ma chine-ontploffing geheel vernield. De visschers konden zich in reddingsbooten in veiligheid brengen. Een postboot uit Ostende heeft hen naar Dover gebracht. MOSKOU, 28 Aug. (Reuter). Het Agentschap- Tass meldt, dat Herriot met zijn gezelschap gis teren te Kiew is aangekomen, waar zij o.a. een bezoek brachten aan een voormalig klooster, dat thans is ingericht als museum en een afdeeling bevat voor godsdienstgeschiedenis. Met groote plechtigheid is het feit herdacht dat Hindenburg het Russische leger bij Tannenberg versloeg. Bovenstaande foto werd genomen tijdens de rede van den Rijkspresident, die in het uniform van generaal-veldmaarschalk was gekleed. Volgens de „Daily Telegraph" hebben de door ons reeds vermelde plannen van de En gelsche marine-autoriteiten voor een deel be trekking op de officiersopleiding en de ver meerdering van het personeel-effectief, ge paard gaande met een verkorting van den diensttijd, waardoor een grootere reserve ge kweekt wordt. Ondanks alle bedenkingen zal het Middei- landsche Zee-eskader gehandhaafd blijven omdat van de Middellandsche Zee uit sneller versterking naar den Stillen Oceaan gediri geerd kan worden. De Admiraliteit zal terugkeeren tot het be ginsel van voor den oorlog, dat elk Engelsch schip van een bepaalde klasse minstens ge lijkwaardig en zoo mogelijk sterker moet zijn dan elk schip van dezelfde klasse van een andere mogendheid. Dit beginsel zal voor alle scheepscategorieën worden toegepast, met uit zondering van de onderzee-booten. De plan nen voor den bouw van de 22.000 en 25.000 tons linieschepen zijn gereed. Zoo noodig zal dt Engelsche marine deze plannen wijzigen in dien de andere mogendheden vasthouden aan linieschepen van 35.000 ton. De bouw van klei nere en zwakkere kruisers, waartoe de Engel sche marine tengevolge van de beperking der totale kruisertonnage gedwongen was, zal stop gezet worden, en de 10.000 tons kruisers zullen zwaarder bepantserd worden en voorzien van pantsertorens en beter geschut. Ook de plannen voor het invoeren van nieuw geschut en verbetering der torpedo's en an dere munitie zijn thans gereed. Bovendien is een nieuw scheepstype ontworpen, dat dienst zal doen als convooi-vaartuig, waarvan thans een exemplaar in aanbouw is. NANKING, 28 Aug. (Reuter.) Het aantal slachtoffers van de overstrooming van de Gele rivier is zeer aanzienlijk. In West Sjantoeng alleen zijn meer dan 3 millioen vluchtelingen uit het overstroomde ge bied aangekomen, die nagenoeg van al hun be zittingen beroofd zijn. Bijna achthonderd dorpen staan onder water Veel vee is verdronken. De gouverneur van Sjantoeng heeft per vlieg tuig een bezoek gebracht aan het getijsterde ge bied. De koning van Engeland vertoeft op het oogenblik op het slot „Balmoral" in Schot land. De inspectie van de eerewacht bij de aankomst te Ballater NiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii|i,i|ii,iiiiiiiiiiimiiiimi,iiiii"||",|,,,||,,,,,,l,l,,l,,,ll,ll,ll,,l,,,,,m,,|,,l,,,|,!l ïiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiniiiiiiii Men is ongerust over de veiligheid van de bui tenlanders die buiten Kaifeng wonen. Als de dijken, die het water thans nog tegen houden, zullen doorbreken, zullen verscheidene geweersalvo's worden gelost, om de buitenlanders en de dorpsbewoners te waarschuwen naar de stad te vluchten, waar men denkt veilig te zijn, omdat men meent, dat de stadsmuur wel tegen het water bestand zal zijn. WEENEN, 28 Aug. (V.D.) Ter gelegenheid van een vlaggeninwijding heeft de Oostenrijk sche minister van defensie een nieuw leger- systeem aangekondigd. Nog deze week aldus Vaugoin zal de reorganisatie worden gepu bliceerd. Naast het Bondsleger zal een korps soldaten met den korten diensttijd van een half jaar worden ingesteld. Reeds zeer binnen kort zullen de lichtingen plaats hebben. Ieder half jaar zullen 8000 tot 10.000 soldaten voor dit korps worden opgeroepen. Naast het Bonds leger zal weldra een tweede leger ontstaan, onder leiding van officieren en onder-officieren van het Bondsleger. De minister legde er den nadruk op, dat het hem gelukt was, deze con cessie voor Oostenrijk te verwerven. Daarmede is de eerste stap op den weg naar den alge meenen dienstplicht gedaan. Sprekende over de verhouding tusschen Oos tenrijk en Duitschland verklaarde Vaugoin: „Terwijl Oostenrijk in de geheele wereld steeds meer achting en aanzien geniet, moeten wij met leedwezen constateeren. dat door Heden uit het broederrijk steeds weer de meest on gelooflijke intriges worden gesmeed. Tot dus verre zjjn wij beschaafd opgetreden en wij ho pen dat te kunnen blijven doen, want wij meenen, dat wij een beschaafd volk regoeren en dat wij de verblinden weder kunnen terug leiden. Wanneer het echter op deze wijze niet iukt, zullen wij streng optreden. Dat kunnen zij, wien het aangaat, zich voor gezegd hou den." BERLIJN, 28 Aug. Minister Goering heeft hedenavond voor de Duitsche zenders een rede gehouden over het verbod der vivisectie. Hij zeide o.a., dat zijn decreet tegen de vivisectie veel bijval heeft gevonden en dat men er zijn vreugde over heeft uitgedrukt, dat eindelijk eens een energieke stap ter bestrijding der dierenkwelling is gedaan. Goering verklaarde, dat de tegenwoordige bepalingen op het gebied van dierenbescher ming niet beantwoorden aan het gevoel van net Duitsche volk. Het is een onhoudbare toe stand, dat het dier wordt gelijk gesteld met een levenloos voorwerp. In zijn opvattingen over de dieren verschilt het Duitsche volk van vele andere vo'ken, vooral van Oostersche en Aziatische volkeren. Ook het gebruik van die ren voor wetenschappelijke doeleinden mag niet meer worden overgelaten aan het goed vinden van ieder, die zich tot dergelijke proe ven voelt geroepen. De vivisectie, het snijden in een levend, niet-verdoofd dier, mag onder geen omstandigheden worden toegelaten. De minister-president deelde verder mede dat hij óen bevoegden Pruisischen ministerién opdracht had gegeven, zoo snel mogelijk er voor te zorgen, dat de Rijksregeering een wets ontwerp kan worden voorgelegd. Hij kon me- dedeelen, dat de Rijksregeering een ontwerp tot verbod der vivisectie reeds in de eerstvol gende weken zou indienen. BOMBAY, 28 Aug. (Eigen bericht.) Mahatma Gandhi heeft, zooals we reeds eerder meldden den wensch uitgesproken met den onder koning een onderhoud te hebben. Vandaag zeide hij, dat hij weer zal gaan vasten,, als de onder-koning hem niet wil ontvangen. (United Press) De vestinggordel aan de Fransche Oostgrens. Daladier over het Saargebied. Een verschijning der H. Maagd te Rochefortï Goering houdt een radio-rede over het verbod der vivisectie. Bisschoppen-conferentie van Fulda komt he den voor de tweede maal van dit jaar bijeen. Fransche treiler door explosie verwoest. Minister Vaugoin kondigt nieuw legersysteem in Oostenrijk aan. Mr. H. van d«r Vegte, oud-minister van Wa terstaat, overleden. Wilde jacht op een smokkelauto bij Kleef. Dreigend arbeidsconflict te Maastricht. Donderdagavond JJ. is het bekende plaatsje Rochefort in de Belgische Ardennen in op schudding gebracht door het gerucht van een verschijning aldaar van de H. Maagd. Omstreeks 9 uur zagen voorbijgangers de H. Maagd voor een muur verschijnen. Weldra be vonden zich meer dan 500 personen ter plaatse, die allen de verschijning beweren te hebben ge zien en die luidop den Rozenkrans begonnen te bidden. De „Verschijning" duurde ongeveer een uur. Onder degenen, die de H Maagd meenden te zien, bevond zich ook de chauffeur B. v. Bra- kel, van de Vios-onderneming uit Waterin gen, die met een gezelschap van de Ned. Reis- vereeniging te Rochefort verbleef. Deze jonge man, die niet Katholiek is, heeft de geheele omgeving afgezocht, om te ontdekken of er een of ander natuurverschijnsel of wellicht be drog in het spel was, doch hij heeft niets kun nen ontdekken, wat hierop wees. Uit zijn mond vernam de „Residentiebode" bovenstaand relaas. Ook door Belgische bla den is van deze gebeurtenis, welke wij natuur lijk onder alle voorbehoud publiceeren, reeds melding gemaakt. PARIJS, 28 Aug. (V. D) De onderwerping der inboorlingen in het gebied van den Hoogen At las maakt langzaam vorderingen. Een der meest gevreesde tegenstanders der Fransche troepen in Marokko, Said Skounti, heeft zich thans met ruim 100 gezinnen onvoorwaardelijk aan ge neraal Giroud onderworpen. PARIJS, 28 Aug. (V.D.). De „Ordre" bericht, dat aan het hoofd van de laatste Berbers, die nog tegenstand bieden tegen het Fransche vreemdelingenlegioen, de 36-jarige Engelsche Helen Parson strijdt. Zij is de dochter van een koopman uit West-Bromwich, die in Marokko belangrijke bezittingen heeft gehad. Op een reis naar Zuid-Marokko in 1920 werd het meisje ontvoerd. Zij is getrouwd met een Berber-sjeik en is tot den Islam overgegaan, zy heeft ook deelgenomen aan de guerilla, die door haar echtgenoot en andere Berber-aanvoerders tegen de Franschen is gevoerd. In de Pauselijke zomerresidentie Castel Gan dolfo is Zondag j.l. de bliksem ingeslagen, met het gevolg, dat een muur over een lengte van ongeveer 20 M. vernield werd. Ook werden verscheidene boomen ontworteld. Wij verdelgen Radicaal; verjagen niet. Alles onder strikte geheimhouding en schrift, garantie. Huiseig. spec, condities. Haarl. Zuiveronderneming „RADICAAL". Gen. Cronjéstraat 135 - Telefoon 11C57 Hoogste stand op Dinsdag 1 uur n.m-: 756 Vorige stand 758.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1