STADSNIEUWS WE g SE LING SLUIT MAANDAGAVOND Haarlem, 30 Aug. T)e Leidsche Courant BEURS VAN AMSTERDAM Jl Wisselkoersen WOENSDAG 30 AUGUSTUS TENTOONSTELLING IN HET KENNEMER LYCEUM AGENDA WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1933 ONDERSCHEIDINGEN DE DIENST DER LICHAME LIJKE OPVOEDING Meening der minderheid VERKEERSONGEVALLEN Wielrijder gegrepen GEMEENTEZAKEN Grond overdragen Commissie van Toezicht op Schouwburg Levenswerk van mej. C. Kool VOOR DEN KANTONRECHTER Het goede weggebruik K. J. M. V. N. Z. H. T. M. Nieuw profiel van vrije ruimte Aanbesteding Woningbouw ■ill! KONINGINNEDAGFEESTEN Chronologische volgorde In het Centrum In Haarlem-Noord GEEN WINKELSLUITING Op 31 Augustus In Haarlem-Oost Latere openstelling van tapperijen Examen Handenarbeid ,J. J. CREMER' Algemeene vergadering Tentoonstelling „Zonder Werken Niets" De Boüwmeester-revue Personalia 31 Augustus Adele Withof t Opdracht Dahliatentoonstelling BURGERLIJKE STAND Concert in den Hout Een kleine „kraak" Voor de Stille Armen is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan gewezen DAGBLAD voor ADVERTENT1EN VRAAGT PROEFEXEMPLAAR UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL BENNEBROEK HEEMSTEDE OVERVEEN 1M Bij gelegenheid van den verjaardag van H. M. de koningin zijn, zooals ieder jaar, weer vele onderscheidingen toegekend. Wij vermelden hier afzonderlijk eenige perso nen uit Haarlem en omgeving. Voor alle on derscheidingen zie men elders in dit nummer. Benoemd is tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw ir. G. Hofstede, oud- directeur der M.T.S., alhier, thans inspecteur- generaal van het Nijverheidsonderwijs en dr. L. C. Kersbergen, alhier, secretaris der Noord- Hollandsche Vereeniging tot bestrijding der tu berculose; tot officier in de Orde van Oranje Nassau de heeren J. L. Tadema, voorzitter der vereeniging „Haerlem" en A. Donker te Over- veen, directeur der Stoomvaart Mij. .Noord zee"; tot ridder in die orde de heeren D. Been, oud-onderwijzer en leeraar handenarbeid, en A. P. Versluys, ontvanger der registratie en domei, nen, beiden alhier; tevens de heeren H. Polis te Aerdenhout, kapitein van den Motordienst, secretaris der commissie VJVf. (met de zwaar den); D. Grin, alhier, oud-hoofdmachinist der Stoomvaart Mij. „Nederland"; s. Schoneveld Johz., voorz. van 't Hollandsch Bloembollen kweekers-Genootschap; J. Drijver te Santpoort administrateur der Vereeniging tot behoud van Natuurmonumenten in Nederland. Toegekend zijn: de eere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nasau in goud aan: S. Swart, adjunct-commies by den postdienst, al. hier; j. Koevoets, IJmuiden, oud-administratief ambtenaar by het Staatsvisschershavenbedrijf- m solver aan: J. Kentson, brigadier-majcor der Rijksveldwacht te Beverwijk; J. H. Rozemeijer m dienst der Ver. Kon. Papierfabrieken Van Gelder Zonen te Velsen; in brons aan: D. H. Verbon, meesterknecht bij de strafgevangenis te Haarlem, J. Zigterman, chauffeur-huisknecht bij mevr. de wed. D. Enschedé, alhier, en T. Bos, alhier, voorheen huisknecht bij den heer A. Bertling te Aerdenhout. In aansluiting met de toelichting op het voor stel van B. en W. aan den raad vermeldt een raadsstuk thans de meening van de minder heid. Wethouder mr. J. Gerritsz stelt aan den raad voor: B. en W. uit te noodigen, om bij de eerst volgende vacature van leeraar in de lichame lijke oefening, tijdelijk voor te dragen, ter ver vulling van deze vacature, den heer H. L. War nier. B. en W. uit te noodigen, de administratie van den dienst van lichamelijke opvoeding zoo danig te vereenvoudigen, dat de administratieve werkzaamheden op het Stadhuis kunnen worden verricht en het gebouw aan den Kleinen Hout weg zal kunnen worden ontruimd. B. en W. uit te noodigen, met behoud van den gemeentelijken dienst voor lichamelijke op voeding, voorstellen te doen, om op de exploi tatie en het onderhoud van de bad- en zwem inrichtingen, gymnastieklokalen en sportterrei nen, bezuinigingen te verkrijgen. Dinsdagmiddag, kwart vóór zes, is een wiel rijder op den Schoterweg bij de Dr. Leydsstraat door een auto aangereden. De wielrijder, de 32- jarige B„ stak zijn linkerhand uit om de Dr. Leydsstraat binnen te rijden, maar hij werd gegrepen door een auto, bestuurd door den 49- jarigen koopman H„ die zóó snel reed, dat hij niet meer kon stoppen. De wielrijder kwam te vallen en bezeerde zijn hand en zijn knie, terwijl zijn rijwiel en kleeding beschadigd werden. Getuigen, die het ongeval zagen, o.m. een juffrouw met een kinderwagen, worden verzocht zich aan het bureau Smedestraat te vervoegen tot het geven van inlichtingen. De N.V. Nederlandsche Scheeps- en Grond exploitatie Maatschappij te Bloemendaal, heeft zich bereid verklaard om aan de gemeente kos teloos en om niet in eigendom over te dragen, met de bestemming van openbaren weg, percee- len grond, (gedeelten Vergierdeweg, st. Bavo- straat en projectstraten tusschen den Vergier deweg en den Rijksstraatweg). Tegen aanvaarding van den vorenomschreven grond bestaat bij B. en W. geen bezwaar. Zooals B. en w. in een voorstel tot verpach ting van den Stadsschouwburg hebben medege deeld, achten zij het gewenscht, dat ook voor dien vorm van exploitatie een Commissie door den Raad wordt ingesteld, belast met het dage- lijksch toezicht tot verlichting van het door ons College uit te oefenen algemeen toezicht op den Stadsschouwburg. B. en W. denken zich de samenstelling van deze Commissie op dezelfde wijze als die van de voorafgegane Commissie van Beheer, doch met den werkkring gewijzigd, zooals de toestand wegens verpachting dezen eischt. Tot dat einde bieden zij een verordening voor de Commissie van Toezicht ter vaststelling aan. Met deze overschoone dagen is het heerlijk in Overveens groene dreven. De natuur is thans als een ,hooge en lichte kamer; de dag als een morgen". Er zweemt al iets van den herfst in de hooge, blauwe luchten en in de blinkend gouden zonne. Lodewijk van Deyssel, onze beroemde stad genoot en een der beste Nederlandsche schrij vers, schreef eens in zijn sublieme boek: Frank Rozelaar, dat hij den herfst eigenlijk het mooi ste jaargetijde vond. Hij vergeleek den herfst bij een Heilige, die den dood nadert Men vergeve ons dese poëtische inleiding, door het prachtige weer ingegeven.... In de zeer ruime gymnastiekzaal van het trotsche gebouw van 't Kennemer Lyceum, met de wijde en blijde tuinen, is het levenswerk geëxposeerd (schilderijen, pastels, teekeningen) van mej, C. Kool, kort geleden gestorven. Een broer van mej. Kool leidde ons rond en vertelde iets van het leven en werken zijner begaafde zuster. De schilderes ontving les van niemand min der dan A. Alebé. Zij genoot dus een min of meer klassieke opleiding. Voorts was zij goed bevriend met Mauve, Witzen, Tholen en Breit- ner. Invloeden dezer groote meesters zijn dan ook wel in het uitgebreide oeuvre aan te wij zen. Zij werkte in Gelderland, Bloemendaal, Sche- veningen en geruimen tijd in Ede. Van dezen arbeid zien wij de vele vruchten tentoongesteld, die, natuurlijk, niet alle vol-rijp, blozend en ge heel aantrekkelijk zijn. Het allereerste werk werd saamgebracht met 't meest recente. Wij vroegen ons af, of het niet beter geweest ware, dat er eenige selectie zou zijn toegepast. Het is echter blijkbaar de bedoeling geweest van den initiatiefnemer dezer expositie, om het geheele werk bijeen te brengen tot een interes sant overzicht van wat gepresteerd werd in een tijdvak van vijftig jaar. Het is wel moeilijk om een eenigermate ge detailleerd verslag uit te brengen van deze vijf honderd werken en werkjes! Daarom bepalen wij ons tot de volgende conclusie: Te prijzen is de blijkbaar onbluschbare am bitie, die mej. Kool tot een zoo ijverigen arbeid aanspoorde. Dit werk (vooral het vroegere) is dikwijls nog al elementair en tè vlot. Gelukkig echter zijn er schilderijen en tee keningen aan te wijzen, waarin verdieping en technische ontplooiing, zoodat zij tot een te ap- precieeren kunstwaarde stegen. Bij het bezien van het vele zijn wij dan ook dankbaar doeken aan te treffen als dat met het kalfje bij een weide-boom, van een strand- en Gelukkig echter zijn en schilderijen en tee- zeegezicht en teekeningen als de cycli der kin- der- en handenstudies, enz. De expositie, die intusschen werd verlengd, moge een verdiend bezoek hebben. K. de H. In onzen tijd, waarin koning auto en prins fiets het overgroote deel van het beheer over den weg eischen, bevatten de rollen voor de zitting van den kantonrechters zoo goed als niet anders dan aanrijdingen en nog eens aan rijdingen. Vragen als: „hoeveel K.M. reed u?", „hebt u voldoende rechts gehouden?", „kon u niet meer links uitwijken?", „hoe kon u zoo roekeloos de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen?", komen onophoudelijk uit den mond van den kantonrechter. Twee jongelieden, die nog vlug even een voor hen rijdend fietsers-paartje hadden willen pas- seeren, hadden er geen rekening mee gehouden, dat een ander paartje, uit de andere richting komend, ook hun portie van het fietspad-wegdek mochten vragen. Een van beiden, die achter zijn kameraad reed, kwam in botsing met een van het tege moetkomend paartje. Hun schuld kwam vast te staan en de eisch van 10 of 10 dagen werd in verband met hun werkloos bestaan, door den kantonrechter in 5 of 5 dagen veranderd. Op den zeeweg naar Bloemendaal had een fietsende jongeman een dergelijk incident ge schapen. Hierbij hadden de beide elkaar rakened partijen de bokshouding aangenomen. De aangereden getuige was bovendien nog door een hond gebeten en had aanmerkelijke schade aan zijn rijwiel. Verdachte kreeg 10 boete of 10 dagen hech tenis. Bovendien had hij eenige dagen later op den zelfden weg des avonds laat gereden zonder licht en daarenboven aan de politie een val- schen naam apgegeven. Voor het eerste feit kreeg hij 3 boete en het tweede, dat de Amb tenaar van O. M. nog veel ernstiger vond, be zorgde hem nog 15 boete of 15 dagen op den koop toe. Er was verder o.m. nog een niet verschenen verdachte, van wien kwam vast te staan, mede door een getuigenden automibilist, die dezen presoon had aangereden, dat hij zonder licht, zonder reflector, met slingerenden gang en links van den weg gereden had. Deze serie werd „beloond" met een serie boeten van 3 of 3 dagen, 1 of 1 dag, 10 of 10 dagen en ƒ3 of 3 dagen. Behalve deze voorbeelden waren er meer, die het hun toekomende strafportie te slikken lrrpppn (Ongecorrigeerd.) De benoeming tot moderator van het Natio naal Verbond van K. J. M. V. en in Nederland van Rector J. B. M. Timp noopte hem ontslag te vragen als moderator van de Haarlemsche K. J. M. V. Voor al hetgeen hij voor de Haarlemsche K. J. M. V. gedaan heeft, zullen bestuur en leden hem na de K. J. M. V.-Rome-reis openlijk be danken. Z. H. Exc. Mgr. D. J. Aengenent heeft nu als moderator benoemd kapelaan J. van Houten Spaame-parochie) Kapelaan van Houten, die in de sportwereld als een zeer populaire figuur geroemd en be mind wordt, zal ook spoedig de harten van de Haarlemsche K. J. M. v.'ers veroveren. De eerste kennismaking van den moderator met het voorloopig bestuur was zéér hartelijk en er wordt niet aan getwijfeld, of de kennis making met de K. J. M. V.'ers zal tegelijkertijd zijn het sluiten van een lichten vriendschaps band tusschen geestelijke leiding en leden: het fundament van een echte Roomsch-Katholieke jongeren organisatie! Op de groote algemeene vergadering van 13 September a.s., 8% uur, bij Brinkmann, zal ka- gelaan Martin als moderator worden geinstal- leercL Verder zal rector Timp een rede houden over beteekenis, doel en streven van de K. J. M. v.- beweging in Nederland. De Minister van Waterstaat maakt bekend, dat voor de electrische tramwegen Den Haag- Leiden, Den HaagScheveningen, Leiden—Kat wijk, RijnsburgNoordwijk en LeidenHaarlem van de N. V. Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij een nieuw profiel van vrije ruimte is vastgesteld. Dinsdagmiddag werd door arch. ir. H. Th. Zwiers in hotel Lion d'Or aanbesteed namens de Coöp. Woningvereeniging van gemeente-per soneel: het bouwen van U beneden- en 22 bo venwoningen met kantoor, schuurtjes, bijbehoo- rende tuinmuren, erfscheidingen etc. op een ter rein aan den Spaamdamschen weg te Haarlem- N. Ingekomen 28 biljetten. Laagste inschrijver G. C. van Meeuwen te Leerdam voor ƒ64.100. De verdere inschrijving was als volgt: p, Teree- horst, Aalsmeer, ƒ79.900; Firma M. Joustra, Haarlem, ƒ72.000; Alg. Haagsche Aann.mij. ƒ75.126; Roelofs, Haze en Markfoort, Rijsen, 77.500; Gebr. Trebbe, Enschede, ƒ84.110; J. v. d. Putten, Haarlem, ƒ77.000; P. Fokkens, Baam, ƒ86.305; N.V. Enschedesche Betonmij., Ensche de, ƒ85.170; J. de Boer, Hilversum, ƒ87.417; N.V. Ing. Bureau, Oegstgeest, ƒ88.870; A. Moo- ten, Moordrecht, ƒ83.337; De Boer en Dekker, Wormerveer, ƒ94.492; J. Bot, Medemblik, ƒ66.800; Jansen en Moens, Haarlem, ƒ65.900; J. Stegerboek, Pijnakker, ƒ79.500; J. Bakker, Zaandam, ƒ87.000; C. Boel, Voorburg, ƒ80.970; A. ten Oude, Gouda, ƒ85.400; N.V. v.h. H. Boel, Voorburg, ƒ83.860; Zaansche Coöp. Bouwers- bond, Wormerveer, ƒ74.800; G. en J. Broertjes, Haarlem en Bloemendaal, ƒ82.800; Gebr. H„ F. en J. de Vries, Furmerend, ƒ88.170; N.V. Aan nemers en Handelsmij. „De Zaan", Zaan lam, ƒ85.520; Firma Gebr. van Rijswijk, Heemstede. 75.850; Aannemersbedrijf gebr. Key, Rosma len, 80.000; N.V. „Mabuwat", Willemsstad, 77.885; v. d. Velde en de Jong, Oegstgeest, 83.000. Ter herinnering geven wij hier nogmaals de chronologische volgorde van de feestelijkheden op Koninginnedag: 78 uur: Muzikale reveille door twee muziek corpsen. 88-30 uur: Koraalmuziek van den toren der St. Bavokerk. 9.30 uur: Optocht der schoolkinderen naar het sportterrein aan de Kleverlaan. 10.20—12 uur: Concert op de Groote Markt. 1.30—2.30 uur: Kerkconcert, solisten mej. Annie Woud en George Robert. 2—5 uur: Motorbehendigheidswedstrijd aan de Paviljoenslaan. 2.15 uur: Aankomst der Vendelzwaaiers aan het Station. Omgang door de binnenstad. 8—10 uur: Concert op de Groote Markt. 8.30—10-30 uur: Gondelvaart door de singel grachten. 10.3011 uur: Fakkeloptocht door de binnen-, stad. 9.30 uur: Optocht der schoolkinderen. 10—12 uur: Kinderfeesten voor alle Haarlem sche scholen op het sportterrein aan de Klever laan. Opstijgen van den ballonvaarder Van Pot- tum. 2—5 uur: Kinderspelen op het sportterrein aan de Kleverlaan. Ringrijderij op fietsen. Be hendigheidswedstrijden voor motormelkwagen- tjes op de v. Dortstraat. 8—10 uur: Concert aan de Zaanenlaan. In de hedenmiddag gehouden vergadering van den Gemeenteraad is met 28 tegen 5 stem men besloten ontheffing der winkelsluiting op 31 Augustus te verleenen. 7308.30 uur: Muzikale reveille. 9.30 uur: Optocht der schoolkinderen. 12—4 uur: Ringrijderij in sjeesen in de Kruis tochtstraat. 4—11 uur n.m.: Bal champêtre aan de Zomer vaart. 11 uur: Groot vuurwerk aan de Zomervaart. Gedurende den geheelen dag zullen op de Botermarkt, de Nassaulaan, het Wilsonplein, het Pretoriaplein en de Zomervaart eenige vermake lijkheden en ververschingstenten opgesteld staan. De Burgemeester van Haarlem heeft bepaald dat, in verband met de viering van den verjaar dag van H. M. de Koningin op 31 Augustus a.s. de lokaliteiten, waarvoor krachtens de Drankwet vergunning of verlof is verleend, in den nacht van 31 Augustus op 1 September a.s. tot 1 uur geopend mogen blijven, met dien verstande, dat na des nachts 12 uur in die lokaliteiten geen muziek meer mag worden gemaakt. HAARLEM, 29 Aug. Geëxamineerd 1 mann en 11 vr. candidaten. Geslaagd de dames: H Koning te Zeist, M. C. Swildens te Heemstede, A. P. Schagen te Amsterdam, H. Olie te Am sterdam, J. J. van der Wal te Hilversum, J. de Leeuw te Utrecht. De examens zijn afgeloopen. Geëxamineerd werden 66 mann. en 127 vr. candidaten, waarvan 35 mann. en 68 vrouwel. slaagden. Dezer dagen had in hotel „Lion d'Or" de jaarlij ksche algemeene vergadering plaats van de Kon. Letterlievende Vereeniging „J. j. Cremer", onder leiding van den heer W. Kruijshoop Jr. Na een inleidend woord van den voorzitter en goedkeuring der notulen van de vorige ver gadering, werd door den secretaris verslag uit gebracht van den toestand en de werkzaam heden der vereeniging over het 51e vereeni- gingsjaar, waarbij in de eerste plaats werd gememoreerd het overlijden van den heer G. J. van Gasteren, wiens groote verdiensten jegens „Cremer" uitvoerig in het licht werden gesteld. Verder werd bijzonder melding gemaakt van het groote succes, dat de vereeniging heeft behaald in den internationalen tooneelwedstrijd te Bergen-op-Zoom, terwijl hulde en dank werd gebracht aan de werkende leden voor hunne prestaties in het afgeloopen seizoen, waarin zij niet minder dan 14 maal voor het voetlicht traden. Vervolgens werd door den penningmeester rekening en verantwoording gedaan van het financieël beheer, sluitend in ontvangst en uit gaaf tot een bedrag van 3991.56, met als gunstig resultaat een mooi batig saldo. De verificatiecommissie adviseerde tot goedkeuring. Secretaris en penningmeester werd onder algemeene instemming der vergadering dank gebracht voor hunne werkzaamheden in het afgeloopen jaar. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Th. Stevens, terwijl in een bestaande vacature tot nieuw bestuurslid werd gekozen de heer D. van Beek. Tot leden der kascommissie voor het loopende jaar werden aangewezen mevr. M. Bocage-Metz en de heeren J. G. Boeré en H. van der Wal, terwijl werd benoemd tot lid van verdienste de heer K. H. M. Koorenblik. De begrooting voor het loopende jaar werd vastgesteld en daarbij in principe besloten het a.s. seizoen te geven 5 tooneelavonden en een cabaret- of voordrachtavond in den Stads schouwburg, benevens een kienavond in het H. K. B.-gebouw. Het orgaan „Het Cremernieuws" zal den 5en jaargang ingaan. Na de gebruikelijk rondvraag, werd de geanimeerd en goed bezocht vergade ring door den voorzitter gesloten. Men schrijft ons: Begustigd door het mooie weer hield boven genoemde #vereeniging op Zaterdag 26 en Zon dag 27 Augustus een tentoonstelling van alles wat groeit en bloeit in den tuin. Na de keuring der jury, opende de voorzitter om circa 4 uur deze tentoonstelling en dankte op de eerste plaats bestuur en leden voor hun arbeid, en vond het een mooi succes, dat voor deze eerste tentoonstelling reeds 21 inzendingen waren in gekomen en sprak een woord van dank aan de keuringscommissie voor haar moeilijke taak. Hierna volgde de prijsuitdeeling. De eerste prijs, bestaande in een prachtigen barometer, was gewonnen door den heer J. A. Mulder, tevens nog een wisselbeker, aan dezen prijs verbonden, en geschonken door een derM leden. Ook was er nog een prijs beschikbaar ge steld door de firma Joh. Enschedé. Vervolgens werd de tentoonstelling voor het publiek opengesteld. Er werd druk gebruik van gemaakt; ook Zondag was er den geheelen dag veel belangstelling. Zondagavond 7 uur sloot de voorzitter deze goed geslaagde tentoonstelling. Spr. hoopte, het volgend jaar geen 21, maar alle leden deelnemers te zien. De heer J. D. Mulder, lid van de commissie van voorbereiding, dankte allen voor hun spon tane medewerking, waardoor deze tentoonstel ling zoo schitterend geslaagd is. Ten laatste sprak de heer H. Boeing, afgev. van het hoofdbestuur, eenige opwekkende woor den en wensche bestuur en leden geluk met deze goedgeslaagde tentoonstelling. Hierna sloot de voorzitter deze welbesteedde dagen. Der traditie getrouw blijven de Haarlemmers naar Bouwmeester's revue stroomen. Ook gis terenavond was de zaal weer goed bezet. Het is wel altijd een bijzonder ongunstige tijd voor schouwburgbezoek, dien het gezelschap uit zoekt om onze stad met zijn jaarlijksch bezoek te verblijden en voor geen ander kijk- of hoor spel zouden de Haarlemmers het verblijf in de gemeentelijke concertzaal gedurende een war men Augustusavond over hebben, maar voor deze revue maken zij een uitzondering en vor men queue om binnen te komen. Het is dan ook de moeite waard dit éclatant succes uit de Rot- terdamsche plankenwereld met al zijn fraais te bekijken. Een overstelpende rijkdom aan decors en costumes paart zich hier een fijnen smaak en keur van verrassende goedgevonden scènes. En boven dit alles, dat reeds meer dan den entreeprijs waard is, krijgt men dan den onbe- taalden humor te genieten van Neerïands pies ten komiek, Buziau, en zijn trouwen helper Siem. Vóór alles is deze revue echter kijkspel van zeldzame pracht. Wij denken dan aan de „lijfgarde", een meisjesdroom in bloemenland, een Italiaansch feest omstreeks 1500 en zoovele andere tafereelen, die elk op zich zelf en alle tezamen een weelde van kleuren en smaakvolle aankleeding vormen. Mej. H. Diepersloot, alhier, is benoemd tot leerares aan de Huishoud- en Industrieschool te Hoorn. Voor het „Voorexamen" van het Nederlandsch Genootschap voor Heilgymnastiek en Massage slaagden o.a. mej. H. Zwanenburg, Haarlem; de heer H. Roerdink, Heemstede; de heer H. J. K. Leeuwerik en mej. A. Loon, beiden te Zaan dam. Gebouw „St. Bavo" „Mgr. Mutsaersoord," 8 uur Bestuur Kunst na Arbeid, 8 uur Haarlemsche Inkoopcombinatie, 8 uur R.K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Gem. Concertgebouw Bouwmeester's Revue „Dat 's goed bekeken," 8 uur. Raadzaal Prinsenhof gemeenteraad, half 2. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellinggen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Sound-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. KONINGINNEDAGFEESTEN Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété: 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété: 2.30 en 8.15 uur. In het Diaconessenhuis is Dinsdagmorgen op 69-jarigen leeftijd na een langdurige ziekte overleden Adèle Withof, schrijfster van eenige romans en vertaalster van verschillende boeken. De overledene is o.a. ook leerares aan de kweekschool alhier geweest. De Rijkswaterstaat heeft het aanbrengen van betonverhardingen over een gedeelte van 7 K.M. van den nieuwen weg Amsterdam—Velsen en het maken van een onderdoorgang in dezen weg te Buitenhuizen opgedragen aan J. M. Strijland te Uithoorn voor f 278.358. Zaterdag 2, Zondag 3 en Maandag 4 Septem ber a.s. zal in de kweekerij der N.V. T. I. En- chantess, v.h. H. Carlée, aan de Leidsche vaart een Dahliatentoonstelling worden gehouden. De tentoonstelling is geopend van des morgens 10 tot des avonds 6 uur. Geboren: 26 Aug. z. van C. M. Gruts—Brauck- mann; 28 Augustus, d. van C. C.Hollander— Briedé; z. van J. Dijstelbergev. Eeken; z. van C. H. Griekspoor—Beekhuijs. Overleden: 28 Augustus. M. E. Ploeg—Pieters, 58 j., Oranjeboomstraat; 29 Augustus A. C. J. Withof, 69 j., Emmalaan. De Haarlemsche Orkestvereeniging geeft op 31 Augustus des middags van 2.30 tot 4 uur in den Hout onder leiding van Marinus Adam een concert met het volgende programma: Volksliederen; Marche et Cortège uit „La Reine de Saba," Ch. Gounod; Le Roman d'El- vire (ouverture), A. Thomas; Zigeunerliebe (walzer), Fr. Léhar; Ballet uit de Opera „La Reine de Saba," Ch. Gounod; Ouverture „Le Domino Noir" D. F. E. Auber; Drie Hongaar - sche dansen, Joh. Brahms; Fragmenten uit de Opera „Samson et Dalila," C. Saint-Saëns. Dinsdagmic.-iag tusschen half vier en kwart over zeven ontdekte een bewoner van de Kre- lagestraat, de heer B„ dat aan de voorzijde van zijn tuin een raam openstond, dat gesloten was geweest, toen hij uitging. Hij ontdekte, dat in de voorkamer de boel overhoop w'as gehaald en een buffet was doorzocht. Vermist werd een beursje en een zakje, tezamen 31.bevattend. Ingekomen N. N. t. e. H. Theresia f 5. N. Nf 2.50 De Commissie voor de Stille Armen betuigt haren welgemeenden dank voor deze gaven en houdt zich dringend voor verdere medewerking aanbevolen. De aanvragen om steun overtreffen in aantal en bedrag, verre de ingekomen giften. De Commissie moet helaas velen teleurstel len. Helpt wie kan! Bijdragen worden gaarne in ontvangst geno men aan het Bureau dezer courant en bij den heer P. J. Bussé den penningmeester, Gast huissingel 64, Postgiro 13543. ||jlllllllllillllllllllllllllill|||||||!llll!llllllllllllll!llllllllllllllllllllllllllll!lllililllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllll!lllllilllllllllllllllllllillllllllljj| Onderwijs De heer J. A. Huneman te Aalsmeer is voor den cursus 1933—1934 benoemd tot onderwijzer aan school A (U. L. O.-school) aan den Vijverweg. Vlaggen uit! Het comité voor de viering van den verjaardag van H. M. de Koningin ver zoekt het publiek op 31 Augustus vooral de va- derlandsche vlag uit te steken. Vlaggen toch verhoogen het feestelijk aanzien in hooge mate. Dus Bloemendalers steekt de vlaggen uit! Burgerlijke Stand Geboren: A. M. Verschie Wesseling, d.; R. Marseillevan Leijenhorst, d.; C. Stijnman—Zandvliet, d.; M. C. van Baar- le—Franken, z.; I. C. M. Weijers—van Dijk, d.; M. J. J. C. van VlijmenKoets, d. Getrouwd: C. Schaap en G. Bemoski. Overleden: J. J. A. ten Houte de Lange, 70 j. Ten bate van het Crisis-comité. Men ver- zoektons het publiek er op te wijzen, dat ge durende den geheelen feestdag op het feest terrein in Duin en Daal aanwezig zullen zijn een „Vroolijke Keuken", een vischtent, een en- veloppentent en een grabbelton en dat de op brengst van deze 4 vermakelijkheden geheel ten goede komt aan het Plaatselijk Crisis comité te Bloemendaal. Men kan dus zonder eenige bezwaar zijn hart eens ophalen aan een bombardement van keu kenaardwerk, aan een grabbelpartijtje of eenig andere aardigheid, want elke „ondegelijkheid" kan niet anders uitgelegd worden als pure menschlievendheid en hulpvaardigheid. Concert Koninginnedag Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zul len het fanfarekorps „Kunst na Afbeid" en het Chr. Gemengd Koor „Bennebroek" een ge meenschappelijk concert geven op Donderdag 31 Augustus des avonds om 8 uur 15, in de mu ziektent aan de Schoollaan alhier. Het pro gramma luidt: 1. voor muziek: het Wilhelmus en Les cloches de Comeville, voor zang het „Wilhelmus", „Nederland" en „Meiennacht". Na de pauze volgt voor muziek: Berchem en fête" en „Nederland in lied en dans", voor zang „Die Winter is verganghen", „Die Vesper" en „Vlaamsche Kermis". De finale is „Fanfare". De besturen der concerteerende vereenigin- gen verzoeken dringend om tijdens muziek en zang geen storende geluiden te maken. Een ieder helpe mede, de stilte gedurende het con cert te bewaren. Vermeldingswaard Dezer dagen behaalde de 13-jarige Suze de Vries alhier, op het Groot Nationaal Solisten concours te Bergen op Zoom een lsten prijs met 151 punten in de 2e afdee- ling met een Bariton-solo (Air varié) van Mon- tagne, benevens een eervolle vermelding van de jury voor dit jongste lid van het fanfare korps „Kunst na Arbeid". Voorwaar een mooie prestatie. De werkverdeeling Reeds eenigen tijd heerscht er onder de werkloozen een ontevreden gest over de verdeeling van het werk, dat in uitvoering is bij de gemeentelijke instellingen, waaruit door de werkloozen de conclusie wordt getrokken, dat verschillende personen worden voorgetrokken. Dinsdagmorgen kwam dit meer in het open baar tot uiting, doordat eenige personen uit de verschillende organisaties, hoewel niet in orga nisatie-verband ,aan den wensch van vele werk loozen gevolg hadden gegeven, om een verzoek aan B. en W. samen te stellen, om daarin ver andering te brengen. Aan den burgemeester was een onderhoud aangevraagd. Nadat eerst het in te zenden schrijven aan de pl.m. '50 op het Raadhuisplein verzamelde werkloozen was voorgelezen werd den burge meester een onderhoud verzocht, dat, al was het dan niet het spreekuur van den burgemees ter, welwillend door deze werd toegestaan. Nadat door een der vertegenwoordigers der werkloozen het schrijven nog was toegelicht, deed de burgemeester de toezegging de zaak grondig te zullen onderzoeken. De verzamelde werkloozen gingen daarna rustig uiteen. Euphonia-concert De R. K. Harmonie „Euphonia", directeur de heer J. W. Lefeber, zal op Koninginnedag 31 Augustus, des avonds van 8—9*4 uur een concert geven in de tent op het parkeerterrein alhier. Het volgende pro gramma zal worden uitgevoerd: Wilhelmus, oude toonzetting; Dankgebed van Valerius; Rupkens Feestmarsch van Van der Glas; Neptune-ouverture van Gadenne; Fan- taisie uit de Zigeunerbaron van J. Strauss; Heizelmannchens' Wachtparade van Noack; Het vroolijke weeuwtje van Fr. Lehar; Versmade liefde, wals, van P. Lincke; Volksliederen-pot pourri van Kessels; Colonel Bogey-Marsch van Alford. WOENSDAG, 30 Aug. Vorige Koersen Heden 7.95 Berlijn 59.071/2 59.07% 9.73% 34.65 47 95 35.75 41.95 40.12% 1.741/3 Rome 13.07% 13.10 7.35 20.75 Vorige Koersen Heden Staatsleeningen 5 Nederland 1919 100% 100% 4% Nederland 1916 101% 101% 4 V2 Nederland 1917 101% 101% 99% 99% 101 101% 4V2 N Ind. 1926 AB 88% 89% 5!4 Youngleen. 39% 39% Banken Koloniale Bank 62 63 Indische Bank 60 62 Cert. Handel-Mij. 60% 60% Industrieën 91% 921/2 61% 61 Alg. Kunstzijde 281/2 29% Van Berkei's Pat. 19% 191/4 Nieuwe Philips 1791/2 183 Küch. Accoustiek 1 139% 139 Industr. Buitenland 12% 12% Bethlehem Steel 29 28% 40 391/2 U. S. Leather 8% 87/8 Intern. Nickel 141/s 14% Stand. Brands 21 21 Mflnbouw Boeton Mijnbouw 12 12 Alg. Exploratie 125 127 Redjang Lebong 106 106 Petroleum 14 5% 177% 181 99 98 5% 5% Continental Oil 11% 11% Shell Union Oil 6% 6% Vorige Koersen Heden Rubber 101 80 45 47 31% 33 29 V. I. G. O 50% 53 40 40 2% Scheepvaart 30 141/2 141/2 Dito Gem. Eigend 14% 14% 12 59% Suiker 207 Jav. Cultuur 110 107 N. I. S. U 76 74 4 3 36 22 24 Tabak 139% 138 130% 257/8 142% Spoorwegen Union Pacific 89 90% 3% 17% Kansas City South 14 14 23% 6% 6% 18

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2