DE KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin 0 p - WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1 ir 'v - -- i§**T4' Het Tweede Kamerlid Dr. H. W. E. MOLLER werfi benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. De Staatscourant bevat de vol gende, ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin verleende onderscheidingen: Benoemd tot Minister van Staat; jhr. mr. D. J. de Geer, oud-Minister van Financiën; Benoemd tot grootkruis in de Orde van Oranje-Nas sau: jhr. mr. O. F. A. M. van Nispen tot Se- venaer, gezant te Brussel; mr. J. P. graaf van Limburg Stirum, gezant te Berlijn; tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: mr. C. ridder van Rappard, gezant te Boekarest; tot ridder in de Orde van den Nederland- Bchen Leeuw: mr. W. J. R. Thorbecke, gezant te Peking; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. J. J. B. Bosch ridder van Rosenthal, ge- zantschapsraad te Londen; mr. H. Daniels, ref.- tit. Dept. van Buitenl. Zaken; mr. H. G. von Oven, consul-generaal ter beschikking; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: mr. C. J. M. Schaepman, hoofdcommies Dept. van Buitenl. Zaken; H. M. J. Fein, consul in alg. dienst; G. van Haersma de With, consul te Monaco; H. H. Rozendaal, consul te Rijssel; E. F. J. M. M. Meyeringh, consul te Saigon; G. J. Verburgh, consul te Liverpool; Ph. W. Osieck, consul te Zurich; Chr. J. Merens, con sul te Las Palm as; J. P. A. Mottu, consul te Norfolk; M. S. Salas, consul te Puerto Cabel- lo; J. R. Huijse, consul te Valparaiso; J. J. C. Pieters, consul te Guatemala; mr. dr. L. J. F. van Riemsdijk, vice-consul met den persoon lijken titel van consul te Winnipeg; jhr. R. E. F. J. Testa, tolk eerste klasse met den persoon lijken titel van vice-consul te Tanger; Chr. J. F. Wijers, vice-consul te Kopenhagen; M. Speelman, bankier, te Sjanghai; A. F. W. Daamhouwer, koopman, te Hamburg: J. B. Vink, gedeleg. beheerder Philipsfabrieken in België, te Brussel; I. Spetter, afdeelingschef Holland-Amerika-Lijn te New-York; P. Der jeu, journalist; J. van der Stock, apotheker, te Gent. tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: prof. mr. J. Simon van der Aa, gedeleg. Ned. Regeering Intern. Penale en Penitentiaire Commissie te Bern; tot ridder in de Orde van den Nederland- Bchen Leeuw: mr. C. W. Maris, president ge rechtshof te Arnhem; jhr. mr. M. A. de Sa- vornin Lohman, president arr.rechtbank te Zwolle; mr. W. van Traa, officier van justitie arr.rechtbank te Rotterdam; mr. R. C. G. M. baron de Bieberstein Rogalla Zawadzky, oud raadsheer gerechtshof te 's-Hertogenbosch; mr. L. Ph. J. Hoeffelman, oud-raadsheer gerechts hof Amsterdam; mr. M. P. Sipkes, kantonrech ter te Middelburg; mr. H. A. van den Wall Bake, advocaat en procureur te Amsterdam, tevens gemeente-advocaat aldaar, wonende te Hilversum; S. L. Veenstra, inspecteur der re- classeering bij het Dept. van Justitie, te 's-Gra- venhage; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: flr. P. J. Kromsigt, pred. Ned. Herv. gemeente te Amsterdam; E. Michelin, pred. Waalsche ge meente te 's-Gravenhage; L. Schutte, pred. Evang.-Luthersche gemeente te Amsterdam; J. W. van Heeswijk, kanunnik, deken en pastoor te Rotterdam; H. J. Koopmans, kanunnik en president van het seminarie te Culemborg; J. J. Tonckens, hoofdcommissaris van politie te Groningen; Louise Gonzaga (in de wereld Ther. Feldmann), algem. overste van de Orde der Zusters van het arme Kind Jezus, pres. Ver- eeniging tot bevordering van het Gesticht van het arme Kind Jezus te Simpelveld; mr. S. K. D. M. van Lier, notaris te 's-Gravenhage; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: G. J. A. Offerhaus, pred. Ned. Herv. gemeente te Eernewoude; A. H. van Minnen, pred. Geref. Kerk te 's-GravenzandeW. H. Berden, pas toor te Afferden; pater J. L. W. van Well, van de Sociëteit van Jezus, verbonden aan het Re- traitenhuis „Manresa", te Venlo; dr. D. M. Sluys, secr. Centr. Commissie tot de Algem. Zaken van het Ned.-Isr. Kerkgenootschap, te Amsterdam; mej. M. Beucker Andreae, oud- secr. afd. Friesland Vereen, tot Steun van Ver waarloosden en Gevallenen, te Leeuwarden; P. N. Pikaar, voorz. Vereen. „Kinderzorg" in de classis Zutphen van de Ned. Herv. Kerk, te Steenderen; mevr. W. M. J. F. Bijvoet, geb. van Haaren, presidente Federatie van R. K. ver- eenigingen ter bescherming van meisjes in Ne derland, te Tilburg. Bevorderd tot commandeur in de Orde van den Neder landschen Leeuw: mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, Voorzitter van de Eerste Kamer; S. de Graaff, oud-Minister van Koloniën, te 's-Gravenhage; Benoemd: ..tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: mr. P. J. Reijmer, oud-Minister van Waterstaat, te 's Gravenhage; mr. J. Terpstra, oud-Minister van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, te 's Gravenhage; G. W. Kampschöer, lid van de Tweede Kamer, te Monster; mr. H. J. Knottenbelt, lid van de Tweede Kamer, te 's Gravenhage; mr. L. G. Kortenhorst, lid van de Tweede Kamer, te 's Gravenhage; dr. H. W. E. Moller, lid van de Tweede Kamer, te Tilburg; P. Zandt, lid van :y w Jhr. Mr. D. J. DE GEER, oud-minister van Financiën werd benoemd tot Minister van Staat. Het Tweede Kamerlid Dr. L. G. KORTEN HORST, werd benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. de Tweede Kamer, te Delft; H. J. Borghols, oud-lid van Gedep. Staten van Zuid-Holland, te 's Gravenhage; G. van de Putte, lid van Gedep. Staten van Zeeland, te Vlissingen; G. Elhorst, lid van Gedep. Staten van Overijssel, te Enschede; mr. W. C. baron Snouckaert van Schauburg, ref. Kabinet der Koningin, te 's Gravenhage; mr. J. H. Scholten, ref. Raad van State, te 's Gravenhage; H. C. Felser, hoofdinspect. der p., t. en t., te 's Gravenhage; ir. J. D. Tours, hoofding. 1ste kl. directie techn. dienst der telegr. en telef. te 's Gravenhage. Bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nas sau: P. A. Enserinck, referendaris Hoofdbestuur der P., Telegr. en Tel., te 's Gravenhage. Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: D. van Geel, ref. Dep. van Binnenl. Zaken, te 's Gravenhage; S. H. van Schaick, Rijksinspec teur voor de ondersteuning van behoeftige Ne derlanders in het buitenland, te Arnhem; V. F. L. W. Cleerdin, griffier Staten van Noord brabant, te Vught; J. H. Jaspar, griffier Sta ten van Limburg, te aastricht; E. G. Gaar- landt, burgemeester van Gouda; M. F. G. M. van Grunsven, burgemeester van Heerlen; J. G. A. Reeser, directeur veemarkt en abattoir te Amsterdam; ds. C. Ferguson, lid huish. commissie en plaatsverv. voorz. Centr. Com missie voor de Filmkeuring, te 's Gravenhage; A. J. Labouchère, voorz. Utrechtsche burger wacht, te Utrecht; mevr. C. de Vlugt, geb. Flentrop, te Amsterdam; J. Ronda, genees heer-directeur Stichting Wolfheze van de Ver een. tot Chr. Verzorging van krankzinnigen in Nederland, te Wolfheze; dr. F. Sano, genees heer-directeur der Kolonie voor Krankzinni gen, te Gheel; A. Ariëns Kappers, voorz. hoofd bestuur van „Kinderhulp", te Amsterdam; J. Offerhaus, te Groningen; mr. J. J. van Bol huis, journalist, te 's Gravenhage; H. A. J. Boudier, inspect, der p., t. en t. directeur van het postkantoor te Utrecht; G. J. N. Prick, inspect, der p., t. en t., te 's Gravenhage. tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: P. J. Brunt, lid Prov. Staten van Zuid-Holland, burgemeester van Waarder c.a., te Woerden; J. Kamping, lid der Prov. Staten van Drenthe, wethouder der gemeente Sleen, wonende te Noord-Sleen; W. A. J. Michels, burgemeester van Heeze; J. H. Crezée, burgemeester van de Lier; H. J. Avis, burgemeester van Midwoud; L. W. G. Hoefnagels, burgemeester van Sas van Gent; W. baron Bentinck van Schoonhe- ten, burgemeester van Olst; A. Vriend, bur gemeester van Odoorn, wonende te Eexloo; H. L. M. van de Seyp, wethouder der gemeente Delft; P. G. Laernoes, wethouder der gemeente Vlissingen; F. P. Polderdijk, wethouder der ge meente Nieuw- en St. Joosland; D. M. Plomp, wethouder der gemeente Zuilen; mr. S. baron Creutz, te Arnhem; L. van Buuren, oud-in specteur der afd. rentegevende eigendommen, precario en kadaster ter gemeente-secretarie van Amsterdam; F. G. C. Rothuijzen, direc teur der gemeentewerken te Goes; A. van Cam- pen, voorz. gewest, landstormcommissie „West- Brabant", te Dinteloord; H. G. J. de Monchy, lid gewest, landstormcommissie „Rotterdam", te Rotterdam; D. G. Sanders, lid gewest, land stormcommissie „Veluwe", te Oegstgeest; mr. J. G. A. van Geldorp Meddens, secr. raad van commissarissen der N. V. Uitgeversmaatschappij „Steun Wettig Gezag", secr. gewest, landstorm commissie „Nieuwe Hollandsche Waterlinie", te Utrecht; A. van Batenburg, commandant der burgerwacht, te Renkum; mej. A. E. Scheuer, te Breda; H. L. Philips, te Zaltbommel; C. Koop, voorz. R. K. Armbestuur, te Schevenin- gen; G. A. Bischoff, admin. Genootschap „Liefdadigheid naar Vermogen", te Amster dam; H. van de Grampel, penningm. Johan- nesstichting te Nieuwveen, wonende te Am sterdam; M. A. van Leeuwen, beheerder Snouck van Loosenfonds, te Enkhuizen; G. J. Elbrink, te Deventer; J. Gerzon, voorz. Vereeniging „Beth Zekenim", Inrichting voor Israëlietische Ouden van Dagen, te Groningen; P. C. H. Thywisen, te Venlo; W. de Graaf, voorzitter Vereen. „Uit het Volk voor het Volk", te Mid delburg; J. Smit, ref. der p., t. en t., directeur van het p.-, t.- en t.-kantoor te Apeldoorn; G. de Noo, electrotechn. hoofdambtenaar der te legr. en telef., chef centralen magazijndienst van het Staatsbedrijf der P., T. en T., te 's Gravenhage; A. K. J. Koch, secr. Perm. Com missie van Beroep voor het Staatsbedrijf der p., T. en T., te 's Gravenhage; P. L. van der Voorde, penningm. Ned. Chr. Bond van per soneel in publ. dienst, te Rotterdam. tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: ir. G. Hofstede, inspecteur-generaal nij verheidsonderwijs, te 's-Gravenhage; dr. L. Knappert, hoogleeraar Rijksuniversiteit te Lei den; dr. J. Ph. Vogel, hoogleeraar Rijksuniver siteit te Leiden; dr. C. W. Vollgraff, hoogleeraar Rijksuniversiteit te Utrecht; mej. dr. Joha. Wes- terdijk, hoogleeraar Rijksuniversiteit te Utrecht; dr. H. van Goudoever, hoogleeraar Rijksuniver siteit te Groningen; dr. ir. H. ter Meulen, hoog leeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; P. van der Wielen, hoogleeraar gém. universiteit te Amsterdam; dr. P. J. M. van Gils, inspecteur lager onderwijs in het bisdom Roermond; dr. ir. F. A. Vening Meinesz, lid Rijkscommissie voor graadmeting en waterpassing, te Amersfoort. Bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: jhr. mr. dr. W. D. de Jonge, ref. Dep. van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, te 's-Graven- hage; P. Haverkamp, directeur Zeevaartschool in het Zeemanshuis te Amsterdam. Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. C. H. Hins, observator Sterrewacht te Leiden; dr. L. Alma, rector Barlaeusgymnasium te Am sterdam; dr. S. Birnie, te Rotterdam; H. J. J. van Dinter S.J., directeur afd. H.B.S. van het Canisius-College te Nijmegen; C. H. ter Haar, rector R.K. gymnasium te Eindhoven; dr. J. de Jong, rector Chr. lyceum te Hilversum; W. Tin- kelenberg, oud-directeur gem. H.B.S. te Rotter dam, wonende te Hilversum; A. M. van den Donk, inspecteur lager onderwijs in de inspectie Venlo; pater dr. Cassianus Hentzen, O.F.M., te Maastrkht; p. M. E. Lijdsman, directeur mid- delb. techn. school te Utrecht; mej. Th. Mans- holt, directrice Rijkslandbouwhuishoudschool „Nieuw-Rollecate" te Deventer; ir. A. R. Huls- hoff, architect van de gemeente Amsterdam; O. Leeuw, lid Rijkscommissie voor de Monumenten zorg te Nijmegen; J. A. Radecker, beeldhouwer, te Amsterdam; Arth. van Schendel, letterkun dige, te Sestri Levante (Italië); mevr. J. A. Si mons—Mees, letterkundige, te 's-Gravenhage; J. C. B. (Jan) Sluyters, kunstschilder, te Amster dam; J. L. Tadema, voorz. vereen. „Oud-Haer- lem", te Haarlem; E. J. Voute, secr. Kon. Ned. Aardrijkskundig Genootschap te Amsterdam; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: dr. O. Postma, leeraar R.H.B.S. te Groningen; D. Been, oud-onderwijzer en leeraar handenarbeid, te Haarlem; P. A. de Haan, eerevoorz. Cricket en Voetbalvereen. „Frisia" te Leeuwarden, wo nende te Doorn; P. Huisman, hoofd openb. u.l.o.- school te Groningen; J. Lens, hoofd bijz. lagere school te Leiden; J. van de Mortel (broeder Ni- casius), onderwijzer pensionaat St. Louis te Weert; ds. M. J. Punselie, voorz. Vereen, voor Christ. Onderwijs te Leiden; M. J. Schreuder, te Rotterdam; S. de Vries, gem. inspecteur on derwijs te 's-Gravenhage; F. A. Th. Wils, oud- hoofd openb. lagere school te Nijmegen; ir. H. van Couwelaar, leeraar middeb. techn. school te Amsterdam; Aug. H. Rayman, secr. ver. „Am- bachtsonderwijs voor Roermond en omstreken", te Roermond; J. F. Buziau, revue-artist, te Rijs wijk (Z.-H.)dr. J. Casparie, te 's-Hertogen bosch; J. M. S. Heuckeroth, toonkunstenaar, te Amsterdam; mevr. M. G. RuysBarbiers (Tilly Lus), tooneelspeelster, te 's-Gravenhage; George L. Rijken, dirigent van de vereen. „Gemengd Koor" te Rotterdam; W. L. F. Sprenger, archi tect, te Maastricht; H. Tiesing, te Borger, Dr. P. J. M. VAN GILS, inspecteur van het lager onderwijs in het bisdom Roer mond, werd benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Benoemd: tot grootofficier in de Orde van Oranje-Nassau met de zwaarden: S. A. Drijber, kanselier der Nederlandsche Orden. Benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: J. F. de Beaufort, directeur Nederland sche Bank; jhr. mr. A. W. Wicherrs, lid van den Pensioenraad; H. G. T. L. Nolens, directeur dir. belast, enz. te Amsterdam; E. G. van den Bovenkamp, direct, dir. belast, inv. en acc. te Utrecht; M. T. Mijnlieff, dir. reg. en dom. te Amsterrdam; jhr. mr. A. K. C. de Brauw, plaats, verv. Rijksadvocaat, te 's-Gravenhage; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: W. Wagenaar, ref. Dep. van Financiën; mr. J. King- ma, inspect, dir. bel., inv. en acc., gedet. aan het Dep. van Financiën; J. H. J. Houben, ingen.- verificateur kadaster te Breda; J. c. Bent, insp. der dir. belast., inv. en acc. te Zutphen, 2e afd.; F. P. J. A. Appelboom, inspect, der dir. belast., inv. en acc. te Breda, 1ste afd.; O. Plantenga, inspect, reg. en dom. te Amersfoort; A. A. Vree- de, ontvanger inv. en acc. op de suiker te Am sterdam; J. F. L. de Boer, onderdirecteur onder houds- en uitbreidingswerken bij den Rijksge bouwendienst tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: M. N. Roos, gewezen keldermeester, chef kantoor van incasseering der Ned. Bank, te Amsterdam; Ch. V. A. Aarsse, hoofdcommies Algem. Reken kamer; P. E. B. Clant Bindervoet, gewezen ont vanger der dir. belas., inv. en acc. te Bergen op Zoom; D. Steenhuizen, ontvanger dir. belast, en acc. te Sneek; H. J. Koning, ontvanger dir. bel. te 's-Gravenhage, 3de kantoor; L. Offerhaus, ontvanger der registratie no. 1 te Rotterdam; A. P. Versluys, ontvanger reg. en dom. te Haar lem; K. Tol, gewezen verificateur inv. en acc. te Rotterdam; tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: de schouten-bij-nacht J. de Graaff en N. J. van Laer; de hoofdofficier ma rinestoomvaartdienst Iste kl. A. C. van der Haagen; de generaal-majoor T. de Goeijen; de gep. luit.-generaal M. A. Elout; de gep. gene raal-majoor jhr. H. W. Storm van 's Grave- sande, en de adm. Dept. van Defensie C. Rin geling; Bevorderd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de kakpitein-luit. ter zee C. E. L. Helfrich; de luit.-kolonel der mariniers C. J. O. Dorren; de hoofdofficier van gezond heid 1ste kl. J. F. Hulk; de hoofdofficier van adm. 1ste kl. H. Riem; de gep. kol. mil. adm. J. A. van der Kamp; Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de kapitein-luit. ter zee Ko- ninld. marine-reserve W. P. van Meerkerk; de kolonels: A. Diemont, comm. Ilde reg. huza ren; G. L. M. H. Higiy, comm. Ilde artillerie brigade; de luit.-kolonels: P. Clerk, comm. 19de reg. inf.; H. Heetjans, comm. 22ste reg. inf.; O. R. Plet, comm. landstormgroep Groningen; de majoors: A. G. Lagerwey, van het 2de reg. veldart.; L. J. Schmidt, van den gen. staf; T. S. Rooseboom, van den staf der art.; de majoor-tit. N. P. A. du Quesne van Bruchem, van den staf der art.; de adjudant in buiten - gew. dienst van H. M. de Koningin de res.-luit.- kol. W. G. van Hoogenhuyze, van het reg. ja gers; de res.-majoor G. A. Meijer, van het reg. genietroepen; de gep. majoor der inf. van het leger in Ned.-Indië H. J. Voskuil, leeraar bij de K. M. A.; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden.: de luits. ter zee 1ste kl,: W. van Donker en P. Rouwenhorst; de officieren marinestoomvaartdienst 1ste kl.: M. P. J. Pover en J. C. van Pappelendam; de officier van adm. Iste kl. J. M. Tinga; de kapiteins: H. C. van der Bijl, van het reg. wielrijders; L. P. Schmidt, van den staf der Iste art.-brigade; R. van Eyle, magazijnmeester wapen der art.; de paar denarts eerste klasse dr. H. van Vuuren; de kapiteins: V. E. Wilmar, van den gen. staf; G. W. Ie Heux, comm. art.-paardendepót; J. K. Lammerts, van den staf der Vilde inf.-briga- de; T. H. Schol, van den gen. staf; de off. van gez. eerste klasse C. van Luyt; de kapiteins: F. D. J. Holtzer, van het dienstvak der inten dance; J. G. Wille, van het dienstvak der mil. adm.; de res.-kapitein voor spec, diensten H. J. Bathoorn, van het vrijw. landstormkorps luchtwachtdienst tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: P. van Dorp, pastoor te Scheveningen; jr. B. W. A. Bijvoet, electrotechn. ing. Kon. marine; P. J. van den Bosch, hoofdcommies Dept. van Defensie; Benoemd: tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau, met de zwaarden: de kapitein H. G. van Ever- dingen, van de Kon. marechaussee; tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: ir. J. J. Stieltjes, te 's-Gravenhage, oud-inspecteur-generaal der spoor- en tram wegen; Benoemd tot ridder in de Orde van den Nederland se Hen Leeuw: E. Th. de Veefr, te 's-Gravenhage, directeur Luchtvaartdienst; A. Bos P.zn., te Dordrecht, aannemer; ir. Th. M. B. van Marle, te 's-Gravenhage, inspect.-generaal spoor- en tramwegen; ir. Ch. H. J. Driessen, te Utrecht, hoofdingenieur, chef van den dienst van weg en werken bij de Ned. Spoorwegen; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: ir. J. Q. H. Laumans, te Utrecht, ingenieur der tractie bij de Ned. Spoorwegen; dr. J. E. Chr. Schook, te Hilversum, hoofdinspecteur, chef van de rekenkamer bij de Ned. Spoorwegen; ir. P. Kemper, te Amersfoort, hoofdingenieur, chef van het onderhoud en de bewaking van den weg b. de Ned. Spoorwegen; G. Leopold, te Driebergen, oud-directeur van de Noord-Frie- sche Locaalspoorweg Mij.; ir. D. P. Ross van Lennep, te Heerlen, hoofdbedrijfsingenieur Staatsmijnen in Limburg; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: M. F. Oortgijsen, te Utrecht, techn.-hoofdamb- tenaar Rijkswaterstaat; A. van Altena, te Goes, bureelchef Rijkswaterstaat; P. L. J. M. van der Ven, te Bergen op Zoom, techn. ambtenaar 1ste kl. prov. waterstaat Noord-Brabant; ir. H. Streefkerk, te Middelburg, directeur N. V. Prov. Zeeuwsche Electriciteits Mij. (Noord- en Zuid- groep) J. Slooves, te Vlissingen, directeur N.V. Prov. Zeeuwsche Electriciteits Mij. (midden groep); V. R. P. J. Blom, te Maastricht, on derdirecteur der Prov. Limb. Electriciteits Mij.; H. Polis, te Aerdenhout, kapitein motordienst, secr. der Commissie V. M. (met de zwaarden) H. Lucking, te Bussum, onderafdeelingschef Ned. Spoorwegen; F. J. van Deursen, te 's-Her- togenbosch, depótchef Iste kl. Ned. Spoorwe gen; F. A. Putto, te Amersfoort, stationschef Iste kl. A* Ned. Spoorwegen; F. H. van Rum- melen, te Heerlen, assistent-geoloog geologisch bureau voor het Nederlandsche mijngebied; J. K. Lieuwen, te Overschie, oud-kapitein Hol land-Amerika-Lijn; D. Grin, te Haarlem, oud- hoofdmachinist Stoomvaart Mij. Nederland; tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: W. A. Engelbrecht, voorz. Kamer van Koophandel en Fabrieken, te Rotterdam; L. Bückmann, te Bussum, secr. Middenstands- raad; ir. D. S. Huizinga, inspecteur landbouw onderwijs, hoofd van den binnenl. landbouw- voorlichtingsdienst, hoofd eerste afdeeling van de Directie van den Landbouw, te 's-Graven hage; E. Gerzon, directeur van de N. V. Gebr. Gerzon's Modemagazijnen, te Amsterdam; Bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. H. J. Brüning, president-directeur N. V. Houtindustrie „Picus", te Eindhoven; J. L. Nij- singh, te de Wijk, voorzitter Kon. Ned. Land- bouwcomité; V T ■v.,--*, rv y*'; JV." p® i||§> De Hoogeerw. heer kanunnik H. J. KOOP MANS, president van het kleinseminarie te Culemborg, werd benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau. Mr. p. J. REYMER, oud-minister van Waterstaat, werd benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. Noordhoff, directeur N. V. Uitgeverszaak erven P. Noordhoff, te Groningen; H. G. J. van de Sand, te Arnhem, voorzitter Hanze in het aarts bisdom Utrecht; H. Diemer, directeur-hoofd redacteur van het dagblad „De Rotterdammer", te Rotterdam; A. Donker, wonende te Overveen, gem. Bloemendaal, directeur der Stoomvaart Mij. „Noordzee", te Amsterdam; G. M. Belzer, te 's Gravenhage, voorheen beheerend vennoot firma Jacobson van den Berg Co., gevestigd te Semarang; J. M. Wagenaar Hummelinck, te Wassenaar, bestuurslid Vereeniging voor Zui velindustrie en Melkhygiëne; P. L. M. van Wayenburg, secretaris-penningmeester Ver eeniging „Nijmegen Vooruit", te Nijmegen; H. F. Boersma, wonende te Brussel, gedel. com missaris Ned. Aanneming Maatschappij v.h. H. F. Boersma, te 's Gravenhage; ir. B. Gerritzen, Rijkslandbouwconsulent te Londen; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: mevr. I. E Wethmar-Logemann, adj.-secr. Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Rotter dam, te Rotterdam; mej. B. Hartzfeld, biblio thecaresse Octrooiraad, te 's-Gravenhage; dr. H. E. Reeser, onderdirecteur Rijksseruminrich- ting, te Rotterdam; dr. ir. C. K. van Daalen, te Bilthoven, Rijkslandbouwconsulent provincie Utrecht; ir. J. Heemstra, te Groningen, Rijks landbouwconsulent voor de provinciën Gronin gen en Drenthe; M. L. van Gelderen, directeur stoomweverij „Nijverheid", te Enschede; R. P. P. A. M. Mignot, N. V. Vereen. Tabaksindus trieën Mignot en Block, te Eindhoven; W. Berk hof!, te Amsterdam, voorz. Ned. Banketbak kers Vereeniging; ir. J. E. H. Rieter, directeur van de N. V. Pope's metaaldraadlampenfabriek, te Venlo; P. P. A. J. van der Pluym, lid der firma E. Wessels en Zoon, te Utrecht; M. van Schuppen H.zn., sigarenfabrikant, te Veenen- daal; J. Lob, te Amsterdam, voorzitter Ned. Vereeniging van Aardewerkfabrikanten; Fr. Twaalfhoven, directeur N. V. Papierhandel Frans Twaalfhoven te Utrecht; D. Jacobs, si garenfabrikant te Meppel; J. F. M. Janssen, waschinddustrieel te Tilburg; J. P. H. Nahon, hoofd der school en kassier der Boerenleenbank, te Reymerstok, gemeente Gulpen; S. Schone- veld Joh.z., te Rijnsburg, voorzitter Hollandsch Bloembollenkweekers Genootschap; A. I. Leen- houts, lid dag. bestuur Zeeuwsche Landbouw Maatschappij, burgemeester van Retranche- ment; J. Drijver, te Santpoort, gemeente Vel- sen, adm. Vereen, tot behoud van natuurmo numenten in Nederland, secr.-penningm. der Ned. Vereeniging tot bescherming van vogels; J. F. Deelen, te Veghel (N.-Br.), directeur Coö peratieve Handelsvereeniglng Noordbrabant- schen Chr. Boerenbond; J. D. de Kok, te Loos duinen, gem. 's Gravenhage, voorzitter bestuur der Loosduinsche Groenten veiling; J. T. W. Willems, te Maasniel, directeur der Vereeniging „Landbouwbelang", te Roermond; tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: dr. E. B. F. F. baron Wittert van Hoogland, te 's Gravenhage, voorz. Raad van Arbeid aldaar, voorzitter Vereeniging van Ra den van Arbeid; dr. L. C. Kersbergen, te Haar lem, secr. Noord-Hollandsche Vereen, tot be strijding van de tuberculose; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. J. J. Th. Doyer, inspecteur volksgezondheid, te Hilversum; W. F. Detiger, directeur gem., tevens districtsarbeidsbeurs, te Amsterdam; L. A. C. van Wely, te Rotterdam, contr.-genees- kundige Rijksverzekeringsbank; H. J. Damen, arts, voorzitter Nederl. R.-K. Bond van Ver pleegsters, te Amsterdam;; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. F. de Cooker, oud-directeur gem. en districts arbeidsbeurs, te Terneuzen; D. Oosthoek P.zn., architect, te 's-Gravenhage; U. D. Reinders, te Hoogezand. lid raad van commissarissen en dag. bestuur N. V. Ontginnings mij. „Land van Vollenhove"; dr. J. G. ter Braak, arts, te Tiel; J. P. Vermaas, arts, te Vlissingen; J. A. Jooren, pastoor te Bergen op Zoom, voorzitter St. Jo- seph-gszellenvereeniging, aldaar; A. van der Heyden, te Schiedam, voorzitter Ned. Bond van Chr. Houtbewerkers, Meubelmakers, Behangers en aanverwante vakgenooten; J. van Eyndho- ven, secretaris Ned. R.-K. Grafischen Bond, te Utrecht; D. Kok J.zn., architect, te Harderwijk; Benoemd: tot grootkruis in de Orde van Oranje- Nassau: prof. dr. C. Snouck Hurgronje, advi seur Indische en Arabische zaken, oud-hoog leeraar te Leiden. tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: prof. mr. A. H. M. J. van Kan, lid Raad v. N.-Indië, gew. voorz. algem. comité en dag. werkcomité voor de viering van het 4de eeuwfeest der geboorte van Prins Willem van Oranje. Benoemd: tot ridder in de orde van den Nederland schen Leeuw: jhr. S. de Ranitz, lid hoog mi litair gerechtshof van Ned.-Indië; jhr. mr. H. J. van Vierssen Trip, gep. Ned.-Indisch hoofd ambtenaar, laatstelijk vice-pres. hooggerechts hof van Ned.-Indië; R. J. Koppenol, Gouver neur der Molukken; G. H. de Man, gep. Ned.- Indisch hoofdambtenaar, laatstelijk Gouver neur van Oost-Java: prof. mr. J. Zeylemaker Jzn., hoogleeraar aan de rechtshoogeschool; B. F. Hagenzieker, president factorij der Ned. Handel Mij.; ir. A. J. N.Njjman, hoofdambte naar met buitenl. verlof, laatstelijk hoofd afd. irrigatie van het Dep. der Burgerlijke Open bare Werken; L. P. van Leeuwen, gep. Ned.- Indisch hoofdambtenaar, laatstelijk hoofd van den post-, telegraaf- en telefoondienst; ir. F. P. C. S. van der Ploeg, gep. Ned.-Indisch hoofdambtenaar, laatstelijk ter beschikking van den directeur van Gouvernementsbedrij- ven; L. C. A. van de Kasteele, genergal-majoor der genie van het leger in Ned.-Indië, inspec teur van het wapen; J. W. B. Everts, presi dent- directeur der Koninklijke Paketvaart Mij; dr. W. Ch. de la Try Ellis, voorz. hof van justitie, ondervoorz. van den Kolon. Raad van Curacao; G. J. Boot, oud-hoofdinspecteur fi nanciën in Ned.-Indië, vertegenwoordiger Ned. Indischen belastingdienst, te 's Gravenhage. Bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: C. C. F. M. Ie Roux, cons, museum Kon. Batav. Genootschap van K. en W. gewezen secr. alg. com. en van het dag. werkcom. voor de viering van het 4de eeuwfeest der geboorte van Prins Willem van Oranje; J. L. Penha, voorz. van de K. v. K. en N. op Curasao. Benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: Pangeran Hario Hadiwidjojo, lid Coll. van Gedelegeerden van den Volksraad; G. J. van Lonkhuyzen, lid van den Volksraad; mr. K. L. J. Enthoven, hoofdambt. Dep. van Justitie in Ned.-Indië; P. j. p. Ophof, hoofd gevange niswezen in Ned.-Indië; G. A. M. Hondius van Herwerden, gepens. Ned.-Ind. hoofdambt, laatst, waam. inspect., hoofd van den dienst der Land. Inkomsten; H. J. J. Schneider, in spect. Gen. Thesaurie van het Dep. van Fi nanciën in Ned.-Indië; S. M. van der Zee, waam. hoofdinspect., hoofd van den dienst der In- en Uitvoerrechten en Accijnzen in Ned.- Indië, met buitenl. verlof; B. G. ter Brake, ge- pens. Ned.-Ind. hoofdambt., laatst, secr. Dep. van Binnenl. Bestuur; J. s. de Kanter, resi dent van Bantam; J. H. G. Boissevain, gepens. Nederl.-Ind. hoofdambtenaar, laatst, resident ter besch. van den Gouverneur der Molukken; W. Ch. Adriaans, gepens. Ned.-Ind. hoofd ambtenaar, laatst, resident van Banjoemas; L. W. J. Olivier, secr. der prov. West-Java; ir. S. H. A. Begemann, hoofd van den Prov. Wa terstaatsdienst van Midden-Java, met buitenl. verlof; Mohamad Thaufiek Acamaddin, Pa- nembahan van Mampawah (Westerafd. van Borneo)I Goesti Poetoe Djlantik, bestuur der van Boeleleng (Bali)Khoe Tjin Tek, ma joor der Chineezen te Medan; pastoor J. I. van Beekhoven, hulppriester te Semarang; dr. N. A. C. Slotemaker de Bruine, voorz. bestuur Protest. Kerken in Ned.-Indië. zendingsconsul; J. F. Vos, voorz. Bond van Nederl.-Ind. Kunst kringen, hoofd van Adm. van het Kant. voor de Volkslectuur; J. H. A. van der Hoven, ge pens. Ned.-Ind. hoofdambt, laatst, inspect, techn. onderwijs; dr. C. Bubberman, dir. Vee- artsenijk. Instituut te Buitenzorg; W. van Baaien, voorz. Middenstandsvereeniging te Batavia; dr. J. K. van Gelder, gew. hoofd van den dienst der Mijnverordeningen in Ned.-In dië; ir. Th. C. van Wijngaarden, gepens. Ned.- Indische hoofdambtenaar, laatst, hoofd van de Ombilinsteenkolenmijnen; ir. J. E. Bruining, gew. vertegenw., tevens hoofdadm. der N. V. Gemeenschappelijke Mijnbouw Mij. Billiton; F. de Boer, vertegenw. in Ned.-Indië der Stoomv. Mij. Nederland, voorz. der commissie van bij stand voor de Staatsspoorwegen en van de Ver. voor Toeristenverkeer; H. Nieuwenhuis, vertegenw. in Ned.-Indië der Kon. Ned.-Ind. Luchtvaart Mij.; J. A. Spoor, gepens. kol. der intend, van het leger in Nederl.-Indië (het versiersel met de zwaarden); G. H. Claasen, luit.-kol. der inf. van het leger in Ned.-Indië (versiersel met de zwaarden)H. L. Maurer, majoor der art. van het leger in Ned.-Indië, met buitenl. verlof (het versiersel met de zwaarden)W. de Vos tot Nederveen Cappel. gepens. maj. tit. van het leger in Ned.-Indië, penningmeester der ver. Indisch Bronbeek (ver siersel met de zwaarden); F. C. Bouman, agent der Stoomvaart Mij. Rotterdamsche Lloyd te Batavia; mr. J. C. Brons, pres. Hof van Justitie en voorz. Kol. Staten van Suriname; J. J. de Jongh, ref. Dep. van Kol.; J. L. Schootman, ref. Dep. van Kol.; dr. H. Schokking, secr. Comm. tot de zaken der Protest. Kerken in Ned. Oost en West-Indië, te 's Gravenhage; E. Tweer, di recteur der N. V. Senembah Maatschappij, te Amsterdam. tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: G. A. de Stoppelaar, ritmeester cav. van het leger in Ned.-Indië, adj. van den G.-G. (ver siersel met de zwaarden); J. A. van Staveren agent der N.V. voorheen Maintz Co., gew. secr. pis. comité te Batavia voor viering 4de eeuwfeest der geboorte van Prins Willem van Oranje; B. R. van der Most, Ned.-Ind. ambt. met buitenl. verlof, laatst, hoofd algem. re cherche bij het hoofdparket; ir. D. J. van Aalst, voorz. plaats, steuncomité voor werkloozen te Soerabaja; C. Voüte, voorz. bestuur Protest, weeshuis te Semarang; G. Lebbink, maj. en fin. secr. bij het Leger des Heils in Ned.-Indië; dr. J. W. de Stoppelaar, ass.-res. ter besch. van den dir. van L., N. en H., gew. secr. voorm. Kleine Welvaartscomm.; C. van der Reest, gew. controleur 1ste kl., hoofd eener afd. bij de land. inkomsten in Ned.-Indië; W. H. van der Veen, adm. ondern. Dradjat, lid prov. raad van West-Java; H. Rijkens, gew. techn. ambt. bij de irrigatie in Simeloengoen (Oostkust van Sumatra); C. Kraayenbrink, secr. gem. Bui tenzorg; J. H. Antonisse, arch. gem. Batavia; F. Runtuwene, lste-comm. binnenl. best., lid gemeenteraad te Bandjermasin; Soetan Aboe Bakar gelar Soetan Pangeran, gew. districts hoofd in Sumatra's Westkust; L. Bergsma, gew. dir. Christelijke m. u. 1. o.-school te Ban doeng; E. W. van Orsoy de Flines, eerelid van het Kon. Bataviaasch Genootsch. van K. en W.; mevr. C. Schmutzer, geb. van Rijckevor- sel, penningm. hoofdbest. der ver. St. Melanie- werk voor Java; dr. H. W. Woudstra, leer. aan Koning Willem III-school te Batavia; A. J. H. W. Kawilarang, landbouwk. ambt. 1ste kl. te Tondano (Manado); F. W. Davis, gew. bosch- arch. 1ste kl. Boschwezen in Ned.-Indië: A. G>by, dir. der N. V. Handel- en Industrie Mij. A. Gray te Samarinda (Zuider- en Oosterafd. van Borneo); ir. V. L. de Lannoy, ing. 1ste kl. Waterstaat en 's Lands Burg. Openb. Werken in Ned.-Indië; J. Lastdrager gew. werktuigk. Staatsspoor- en Tramw. in Ned.-Indië; H. A. E. Baumgarten, gew. hoofdstationschef Staats- spoorw. in Ned.-Indië; P. A. A. van Daalen, hoofdcontr. P -, T-. en T.-dienst in Ned.-Indië; M. Cordia, gew. hoofdcontr. P.-, T.- en T.- dienst in Ned.-Indië; J. F. van Kervel, 1ste- luit. inf. van het Nederl. leger (versiersel met de zwaarden)J. C. Hubach, off. van gez. lste kl. luchtvaartafd. leger in Ned.-Indië, met buitenl. verlof (vensiersel met de zwaarden); R. B. van Dijken, kap. gen. staf leger in Ned.- Indië (versiersel met de zwaarden); J. J. van der Eyk, burger-afd. hoofd marine-vliegkamp „Morokrembangan"; J. H. Hnmmers, gew. chef werkplaats der Deli Planters Vereeniging te Medan; E. J. Vinken (frater Virgilius), hoofd St. Leonardusschool te Paramaribo; F. P. Schuitenmaker, arts, part. geneesheer te Para maribo; J. F. Haaijen, insp. bel. te Curacao; B. D. Duque, pred. gem. Mikve Israël in Cu racao; L. Chr. Kwartsz, oud-lid Raad van Po litie op Aruba; ds. D. Pol, voorz. deputaten voor de zending van de Gen. Syn. Geref. Ker ken, te Rijsoord; J. Martens, industrieel, te Amsterdam; mevr. de douarière jhr. O. J. B. van Beresteyn, geb. Tromp, pres. raad van be heer der N. V. Boeatan, te 's-Gravenhage; tot broeder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: J. J. Doornhaag, beheerder wee- zeninrichting Pangoepokoro Botjah Loloh te Bedji in Oost-Java; P. Berghuis, gew. ama nuensis bij de hoogere burgerschool alg. mid- delb. school te Malang; mej. C. Jönssen, waarn. verpl. 2de kl. bij volksgez. te Tjipanas (West- Java) toegekend de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau; goud; c. G. Roelofsen, huismeester bijz. strafgev. Leeuwarden; A. S. Hess. oud-ambt. Kinderwetten te Utrecht; P. Jaarsma, bureel chef ter griffie Centr. Raad van Beroep te Utrecht; J, Fredriks, godsdienstonderw. Ne- derd. Herv. gem. te Kloosterhaar (gem. Ambt- Hardenberg), won. te Stad-Hardenberg;

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 9