OM DEN ZILVEREN BAL MAANDAG 4 SEPTEMBER Sportmagazijn „Gretha De Bruijn" Het sportmagazijn „Gretha de Bruyn" Te Enkhuizen is Zondag met eenige feestelijkheid het nieuwe voetbalterrein der E. V. C. geopend. De oud'pastoor van Enkhuizende Zeereerw. heer Van Baaren, verrichtte den aftrap AT H LET 1 EK DIOCESANE HAARLEMSCHE ATHLETIEKKRING Wedstrijden te Bodegraven NEDERLAND—NOORD- DUITSCHLAND Nederland verliest met 4 punten LadoumergueNurmiPurje De Zaansche zesstedenloop POLITIESPORT GYMNASTIEK Wedstrijden Concordia VOETBAL DIE SPAERNE-BEKER TOURNOOI Nog steeds voorbereidingen ZWALUWEN—CORINTHIANS Een buitengewoon sportevenement Vriendschappelijke wedstrijden WANDELSPORT HET WANDELEN EN ZIJN ORGANISATIE HELLAS HOUDT HAAR MARSCH NIET Steun aan de propaganda voor de wandelsport Wandelprogramma van de K.N.A.U. afd. Utrecht H.W.S.V. Jan Passtoors THOMLINSON'S BAL ZEILEN Haarlemsche Jachtclub P.V. „De Bonte Duif" Haarlem CRICKET RCH 2—HAARLEM 5 RCH wint met 28 runs VVV II—CVH I CVH wint met innings en 15 runs Feyenoord en Willem II in de finale ExcelsiorBe Quick 13 V. O. C.—Willem II 1—2 F eyenoordH. D.V.S. 00 Sparta Xerxes 31 Sparta F eyenoord 06 Examens Reddingsbrigade voor drenkelingen Zondag vonden te Bodegraven athletiekwed- strija'en plaats, georganiseerd door de R. K. Sportvereeniging E. S. T. O. Niet minder dan 270 athleten, uitkomend voor een 30 tal ver- eenigingen, namen aan den kamp deel. De wed strijden werden door frisch, zonnig weder be gunstigd en door zeer vele belangstellenden bij gewoond. De wedstrijden hadden een vlot verloop en er werd goede kamp gegeven. De uitslagen luiden: Cracks. 100 M. hardloopen: 1. H. de Lange, Jong Leven, Amsterdam, 11.4 sec. 2. W. Hoven, Jong Leven. 11.6 sec.; kogelstooten1. G. Westgeest. Holland, Haarlem, 11.49 M.; hoogspringen: 1. C. van Lierop, Teylingen, Sassenheim, 1.52 M.; 1500 M. hardloopen: 1. Th. Vriesekoop, Wils kracht, Alphen a. d. Rijn, 4 min. 47.2 sec. 2. T. Klein, De Bataven, Leiden, 4 min. 47.3 sec verspringen: 7. Th. de Lange, Jong Leven, G.60.3 M. 2. W. Hoven, Jong Leven, 56 sec.; 5000 M. hardloopen: 1. A. van Bakelen, Bataven, 17 min. 52.8 sec. 2. B. Loogman, Wilskracht, 18 min. 12 sec. Nieuwelingen. Hoogspringen: 1. A. Vijverberg, V. I. O. S., Naaldwijk, 1.55 M. 2. J. Blom, W. I. K., Laren, 1.48 M. 3. G. Kester, V.I.O.S., 1.46 M.; kogel stooten: 1. L. Half schepel, Sparta .Lisse, 9.72 Y- M. 2. T. Fokker, W.I.K., 9.52 M. 3. W. Looman, GD.A.. Loosd'uinen, 8.89 34 M.; verspringen: 1. J. Willemse, S.S.S., Leidschendam, 6.36 M. 2. A. Lelieveld, S.S.S., 5.7814 M.; 3. G. Kester, V.I.O.S., 5.75 M. 4. B. Rietveld, E.S.T.O., Bode graven, 5.63 M. 5. W. Mols, V.I.F., Hilversum, 508 M. 6. A. Vijverberg, V.I.O.S., 5 46 M.; 3500 M. hardloopen: 1. M. Franken, V.I.O.S., 1 mm. 49 sec. 2. Th. van Tol, De Bataven, 4 min. 51.1 sec. 3. N. van Bakelen, R.K.A.V., Amsterdam, 4 min. 51.4 sec. 4. C. van Bakelen, RK.A.V.: 400 M. hardloopen: 1. B. Hoven, Jong Leven, 57.2 sec sec. 2. A. Vijverberg, V.I.O.S., 58.3 sec. 3. L. Klugt, V.I.O.S.; IOO M. hardloopen: 1. J. Willemse, S.S.S., 12 sec. 2. G. Westgeest, Hol land, 128 sec. 3. W. Dercksen, R.KA.V. 4. T. Heijnen, G.DA. 5. J. Blom, W.I.K. 6. A. Vijver berg, V.I.O.S.; 5000 M. hardloopen: 1. C. Koe nen, V.I.O.S., 18 Min 6.4 sec. 2. P. Wiedenhof, Onno Rijswijk, 18 min. 28.4 sec. 3- F. de Winter, S.M.C., Warmond, 18 min. 52.4 sec.; 4 maal 100 M. estaftte: 1. Wilskracht 49.3 sec. 2. S.S.S., 49.6 sec. 3. Jong Leven 50 sec. Junioren B. Verspringen: 1. p. van Zijp, Rood Wit, Leiden, 5.12)4 M. 2. J. Vijverberg, V.I.O.S., 5.12)4 M. 3. S. Smaele, Jong Leven. 5.08 M. 4. J. Jansen, G.D.A., 497 M.; kogelstooten: 1. J. v. d. Hoven, Rood Wit, 9.51 M. 2. W. Raaphorst, Rood Wit, 9.34 M. 3. T. Lam boo, V.V.L., Voorschoten, 7.92 M.; 80 M. hardloopen: 1. P. van Zijp, Rood Wit, 10.4 sec. 2. Th. Stikvoort, Rood Wit. 10.9 M. 3. T. Lamboo, V.V.L. 4. B. Versluis, Wilskracht; hoogspringen: 1. W. Raaphorst, Rood Wit, 1.40 M. 2. T. Schuit, S.S.S., 1.40 M. 3. Th. Stikvoort, Rood Wit, 1.33 *M.; 4 maal 80 M. estafette: 1. Rood Wit 418 sec.; 2. Wilskracht, 428 sec. Junioren A. Verspringen: 1. A. Rombouts, Holland, 5.12 M. 2. Th. v. d. Berg, Orino, 4.97 M. 3. J. Wel, Orino, 4.72 M. 4. Jef du Pont, Jong Leven 4.71 M. 5. H. Stikvoort, Rood Wit, 4.67 M.; hoogspringen: I. J. Wel, Orino, 1.42 M. 2. H. Stikvoort, Rood Wit, 1.35 M.; 60 M. hardloopen: 1. A. Rombouts, Holland, 8.1 sec. 2. Jef du Pont, Jong Leven, 8.4 sec. 3.C. v. d. Werf, V.V.L. 4. J. Wel, Orino; 4 maal 60 M. estafette: 1. De Bataven 34.6 sec. 2. Orino 35 sec. Propaganda - wedstrij den Verspringen: 1. E. Ehlert, D.O.N.K., Gouda, 5.45 M. 2. G. Pothuizen, Hertha Vinkeveen, 5.31 M.; hoogspringen: 1. Koekoek, Leonidas, Rot terdam, 1.47 M. 2. C. Thijsen, Pelops, Hoofddorp, 143 M.; 1500 M. hardloopen: 1. Slingerland, St. Bemardus, Hazerswoude, 4 min. 46.8 sec. 2. A. v. d. Meulen, R.V.C., Reen wijk, 5 min. 0.4 sec. 3. G. Jansing, Leonidas, 5 min. 11.2 sec.; 100 M. hardloopen: 1. B. van Huls, Leonidas, 12 sec.; 2. H. van Teylingen, St. Bemardus, 12.8 sec. 3. E. van Ruiten, D.O.NK., 12 sec. 4. J. Hottinga, Hertha; 4 maal 100 M. estafette: 1. Leonidas 51 sec. 2. D.O.NX. 53 sec. 3. Hertha 53.2 sec. U.I.O.C.E.P.-estafette 800 M. nieuwelingen: 1. Wilskracht 3 min. 59.4 sec. 2. De Bataven, 4 min. 6 sec. 3. E.S.T.O. U.I.O.CE.P.-estafette 800 M. cracks: 1. Jong Leven 3 min. 48.7 sec. (De Bataven uitgevallen). GRONINGEN, 3 Sept. Op het athletiekterrein Sportpark Groningen had onder begunstiging van prachtig zomerweer de internationale dames-athletiekwedstrijd NederlandNoord- Duitschland plaats. De Nederlandsche ploeg, waarin eemge der beste krachten verhinderd waren uit te komen, kon het tegen haar Duit- sche tegenstandsters niet bolwerken en verloor met 4 punten verschil. De Duitschers behaalden 51 punt, Nederland 47 lA punt. Mej. Schuurman liep de IOO M. in het wereld record van 11.9 sec., terwijl de Nederlandsche estafetteploeg, bestaande uit de dames Schuur man, Martin, Aalten en Dalmolen het Neder- landsch record 4 maal 100 M. estafette met 3/10 sec. verbeterde en bracht op 49.1 sec. In het lqppnummer waren de Nederlandsche dames verreweg het sterkste. Deze voorsprong werd evenwel door minder betere prestaties in werp en spnngnummers teniet gedaan. Deze wedstrijd werd vooraf gegaan door Internationaal dualmeet tusschen de dames van Brunhilde (Groningen) en de dames van de Bremer Sportfreunde, die eveneens door de Duitsche dames werd gewonnen; zij behaalden 62 punten, de Groningsche dames 47 punten. De Brunhllde-estafetteploeg verbeterde tijdens dezen wedstrijd het Nederlandsch record 4 maal 80 M. extafette met 9/10 sec. en bracht dit op 41.5 sec. Ook de tweede ploeg der Groningers bleef beneden het oude record. Naar verluidt staat het thans vast. dat Ladoumegue, Einar Purje en Paavo Nurmi oen strijd met elkaar zullen aanbinden. Purje zal reeds op 9 September a.s. op de 1000 meter te Parijs uitkomen tegen Ladoumegue. Op 10 September zou opnieuw een ontmoeting plaats vinden, en wel te Lyon, doch deze datum is nog niet definitief. Op 16 September komen beide loopers dan weer uit in het Buffalo- Stadion te Parijs, terwijl op 24 September de groote sensatie zal plaats hebben; de ontmoeting tusschen Ladoumegue. Nurmi en Purje, waar schijnlijk over 1000 meter. Zondag 24 September zal de 5e Zaansche Zes stedenloop, welke weer door de Zaansche Ver een. Voor Vreemdelingenverkeer georganiseerd wordt, plaats vinden. De start vindt plaats te Assendelft en via de gemeenten Krommenie, Wormerveer. Zaandijk, Koog a. d. Zaan is de finish te Zaandam. Deze wedstrijd mag zich in een steeds stij gende belangstelling verheugen en men ver wacht voor dezen jubileumloop een groot aantal inschrijvingen. Zaterdag 2 September werd door leden yan de Politiesportvereeniging deelgenomen aan de Nederlandsche Politie Athletiek Kampioen schappen, welke werden gehouden in het Ge meentelijke Sportpark, georganiseerd door de Hilversumsche Politiesportvereeniging ter gele genheid van het 20-jarig bestaan der sportver eeniging. De navolgende vereenigingen hadden inge schreven: Amsterdam, Den Haag, Heerlen, Groningen, Rotterdam, Hilversum, Apeldoorn, Gouda, Was senaar, Utrecht, R. I. V. Rotterdam (Politie Militair) Den Haag, Haarlem, totaal 68 deel nemers. Prijzen door Haarlem gehaald: 2e pr. 1500 M. hardloopen (lid van H. van Guldener), 4e pr. 400 M. idem (A. Jonker), 2e pr. 200 M. idem; 2e pr. verspringen; 3e pr. hoogspringen m. aanloop; op deze 3 prijzen legde ons lid Dijk stra beslag. J. Sieffers behaalde den 4en prijs met polshoog en 4e pr. met hoog met aan loop. Tenslotte 2e pr. Zweedsche estafette en 2e pr. korps. De wedstrijd werd o.a. bijgewoond door den Weledelgestr. heer E. H. Tenckinck, commissa ris van politie te Haarlem. Zondagmorgen hield Concordia op het ge meentelijk sportterrein aan den Middenweg onder leiding van den heer J. Hut, atletiek wedstrijden voor zijn dames- en heerenleden. Voor klasse A was een zeskamp en voor klasse B een driekamp ingesteld. De wisselprijshoudster 1932, mej. A. Jansen, bleef in het bezit van den beker. Daarentegen moest P. Spoor zijn prijs afstaan aan A. Blik. Bij de dames waren de beste prestaties: 60 M. hardloopen 8.6 sec.; 100 M. hardloopen 14 sec.; hoogspringen m.a. 1.40 M.; verspringen m.a. 4.25 M.; discuswerpen 21.61 M.; kogelstooten 7.325 M. Van de heeren luiden zij: 100 M. hardloopen 11.3 sec.; 400 M. hardloopen 54 sec.; hoogspringen m.a. 1.60 M.; verspringen m.a. 6.16 M.; kogelstooten 10.47 M.; speerwerpen 37.21 M. De uitslagen luiden: Dames. Klasse A: (6 deelneemsters)1. A. Jansen 144.49 p.; 2. A. Rookhuizen 137.01 p.; 3. A. Osterthun 119.79 p. Klasse B (11 deelneem sters) 1. T. Scharpff 27.32 p.; 2. S. Smit 26.84 p.; 3. T. Pieters 25.94 p. Heeren. Klase A (9 deelnemers3: 1. A Blik 7253 p.; 2. P. Spoor 66.72 p.; 3. D. Blokker 56.59 p. Klasse B (5 deelnemers): 1. J. Heeres 26.72 p.; 2. J. Roosen 26.65 p.; 3. C. Blazer 24.62 p. De belangstelling op den eersten dag van dit door Haarlem georganiseerde toumooi bleek ondanks het weer, dat naar Zandvoort lokte, zeer bevredigend. Dat goed getrainde elftallen ook bij wat warmer weer behoorlijk kunnen spe len, werd door Velocitas en t Gooi afdoende aangetoond en ook Stormvogels gaf blijk het te kunnen. Haarlem, dat voor de eerste maal met het elftal uitkwam, dat ook in de competitie waarschijnlijk zal spelen (alleen de la Mar ont brak) was nog lang niet in vorm en of de proef nemingen met de samenstelling bestendigd zul len blijven is na dezen wedstrijd lang niet ze ker. Wat het sportieve gedeelte van dezen dag betreft was de wedstrijd VelocitasStormvogels het hoogtepunt. Vooral de Groningers speelden voortreffelijk en de kleine overwinning was dan ook zeker verdiend. Een elftal als Velocitas zou in het Westen moeten spelen om het spel tot nog grootere hoogte te kunnen opvoeren. A.s. Zondag volgen nu StormvogelsHaarlem en Velocitf-'t Gooi. Vooral de eindstrijd zal ongetwijfeld een interessante ontmoeting wor den. De wedstrijden. Onder leiding van scheidsrechter Twisterling wordt begonnen met StormvogelsVelocitas. Stormvogels is compleet. Velocitas heeft 1 in valler rechtsbuiten. Al spoedig na het begin ontwikkelen de Groningers een keurig spel in snel tempo, dat direct de volle belangstelling heeft van het publiek. Bonsema en Meulema in de voorhoede zijn zeer gevaarlijk en Haak c.s. worden geregeld aan het werk gezet. Na 5 mi nuten is Haak zoo onfortuinlijk een voorzet van rechts in eigen doel te werken. 01. Hoewel ook hiérna Velocitas sterker is, weten Haak en De Waard verder scoren te beletten. Stormvo gels heeft langer noodig om op dreef te komen en waar de middenlinie wel wat veel achter blijft, heeft de voorhoede aanvankelijk tegen het goede verdedigen van Pots geen succes. Na 35 minuten weet echter Van der Steen een voor zet van De Waard te benutten en juist voor de rust geeft Schoorl Stormvogels met een keurig schot een 21 voorsprong. Direct na de hervatting blijkt, dat Velocitas vast besloten is den achterstand in te halen. Na 5 minuten mist Koster en het harde schot van Meulema dat volgt, heeft meer effect dan De Waard verwacht, waardoor het houdbare schot den stand op 2—2 brengt. Op fraaie wijze geeft Bonsema na enkele minuten Velocitas de leiding (32). Stormvogels onderneemt dan krachtige pogingen om den achterstand in te halen en na goed werk van Prins volgt een fraai doelpunt van Schoorl. 33. Schoorl" valt uit en wordt vervangen door Effem. Met een hard schot van Meulema valt dan in de laatste mi- nüten de beslissing ten gunste van Velocitas. Haarlem't Gooi. Scheidsrechter Vrugt doet vervolgens den strijd aanvangen tusschen Haarlem en 't Gooi, die beide met 1 invaller uitkomen. Het begin is voor Haarlem en binnen enkele minuten wor den eenige scoring-kansen na voorzetten van Iseger gemist, 't G M blijkt dan beter tempo te kunnen spelen dan Haarlem, waardoor de zwakke plaatsen in het Haarlem-elftal naar vo ren komen. Kaan begint echter goed, waardoor het ongeveer een half uur duurt alvorens de rechtsbinnen met een schot via den paal de score opent. Verwaal passeert hierna Cohen, maar een achterspeler weet den bal nog voor de doellijn weg te halen. De actieve rechtsbinnen van 't Gooi brengt dan nog voor de rust den stand op 03. In de tweede helft zit 't Gooi direct voor het Haarlemdoel. Na een drietal hoekschoppen vol gen enkele onbegrijpelijke fouten van Huisman en Kaan en spoedig is de achterstand tot 60 opgeloopen, alvorens Polanen tegenscoort. 16. Iseger valt uit, waardoor Oldenburg op den vleugel komt en De Winter het elftal comple teert. Oldenburg verricht op den vleugel fraai werk maar enkele voorzetten worden gemist. Cohen in het doel verricht goed werk maar wordt ten slotte door Verwaal gepasseerd, 26. Kaan stopt een goed genomen vrijen trap, waarna al leen een Gooi-speler toeloopt en nr. 7 maakt. Uit een keurig door Oldenburg aangegeven bal brengt Polanen den eindstand op 37. De elftallen blijven doorgaan zich op de wel dra beginnende competitie voor te bereiden. U.V.V. ontving bezoek van Velox, dat met een 72 overwinning ging strijken. Holland nam het op tegen S. C. E. en ver kreeg een 2—2 gelijk spel. Hoe minder Uw voeten gehinderd worden, des te grooter zal Uw snelheid zijn. Draag daarom BOK-Voetbalschoenen, die Uw voeten steunen en beschermen en, ondanks hun buitengewone soliditeit zoo gemakkelijk zitten als pantoffels. U koopt ze in het TWIJNDERSLAAN 45 TELEF. 15116 waar U op bijna alle artikelen vijftien pro cent korting ontvangt. BOK-Voetbalschoenen zijn zwart. Ook D. O. S. oefende zich, evenals Elinckwijk en Hercules, die elkaar Zaterdagavond hebben ontmoet en waarbij Elinckwijk met 63 won. t Zijn allemaal nog voorpostengevechten. Straks begint de groote strijd. De stad Haarlem valt zelden de eer te beurt om buitengewone sport-evenementen te mogen aanschouwen. In dit opzicht verkeeren steden als Amsterdam, Rotterdam en Den Haag wel in 'n sterk bevoorrechte positie, ondanks Haar lem toch een sport-centrum is bij uitnemend heid. Dat deze stiefmoederlijke bedeeling wel wat ver wordt uitgestrekt, besefte blijkbaar de Alg. Ned. Voetbalver. „De Zwaluwen" door de match Engelsche Corinthians versus Zwaluwen op het Haarl. programma te plaatsen. Is 't feitelijk nog noodig om de Britsche gas ten, die Dinsdagavond om kwart over zes uur in het Heemsteedsch Sportpark verschijnen, bij het publiek te introduceeren. De dragers van de amateurs-sport in zijn zuiversten vorm en wier spelpeil dermate ontwikkeld is, dat zij dikwijls succesvol de wapens met de prof-clubs kruisten. Zeker is 't in ieder geval, dat de Zwaluwen voor 'n buitengewoon, moeilijke opgave komen. t Is den Britten bekend, dat na de wedstrij den tegen de clubelftallen van H.V.V. en Vitesse, zij tot besluit van hun Hollandschen trip 't tegen een selectie moeten opnemen. En deze selectie is met zorg opgesteld, want de Tech nische heeren hopen er voor het Nederlandsch-, resp. B-elftal materiaal in te vinden. De Zwa luwen verschijnen thans definitief na wijziging gen in verband met blessures en militaire dienstvervulling als volgt: V. d. Togt, H.F.C. Diepenbeek Ajax Lelyveld V.U.C. R. Jongeneel H.F.C. Prins Stormv. Breitner A.D.O. Wels, Unitas, Vente Neptunus, Lagendaal Xerxes, Schoenmaker Quick-H. Kammeijer Haarlem. Als scheidsrechter is uitgenoodlgd de heer van Moorsel. In ieder geval ligt 'n aantrekkelijke strijd in het verschiet, die bepaald een der hoogtepunten van het Haarlemsche seizoen belooft te worden. OlympiaMiddelburg 4—5 Gouda—BMT 3—4 WilhelminaRFC 4—6 RigtersbleekEnsched. Boys 3—4 HengeloBW 4—6 BorneTubantia 6—5 OSS—LSV 1—0 LSV 2SVW 3—5 OSSSVW 3—2 KFCZeeburgia 5—3 V elocitasStormvogels 4—3 Haarlem't Gooi 3—7 RCH—HFC 3—5 DFCBlauw Wit 3—3 ACS—HDVS 1—7 LugdunumScheveningen 1—5 DHCPEC 4—1 Delft—HDV 4—6 Excelsior 2Sliedreecht 3—0 DHC 2Emma 0—5 SliedrechtDHC 2 0—4 EmmaExcelsior 2 4—0 AchillesGermanicus 2—3 Alcides—MSC 0—2 Germanicus—MSC 2—1 AGOVV—VUC 2—3 Elinckwijk—Hercules 6—3 UW—Velox 2—7 HollandSCE 2-2 Men schrijft ons: Toen het wandelen hier ten lande zulk een groei begon te toonen, dat de behoefte aan een organisatie werd gevoeld en tal van wandel- vereenigingen als paddestoelen uit den grond rezen, was het de Kon. Ned. Athletiek Unie, die haar groote zuigkracht gebruikte om het wandelen tot zich te trekken. Er waren tal van athletiekvereenigingen, die een afzonderlijke wandelafdeeling oprichtten, maar ook specifie ke wandelclubs zagen geen andere gelegenheid dan zich aan te sluiten bij de K. N. A. U. De K. N. A. U. is een sportbond die zich de belangen van de athletiek heeft aangetrokken, doch die oi. ook op dat terrein moet blijven. Zoo behoort natuurlijk het snelwandelen uit den aard van de zaak tot de belangensfeer van de K. N. A. U„ maar de afstandsmarschen en het toeristische wandelen hebben met het ver richten van prestaties als zoodanig niets te maken. Er bestaat namelijk een belangrijk prin cipieel onderscheid tusschen de sport, zooals de diverse sportbonden die in ons land propagee- ren en het wandelen en het is daarom, dat de wandelaars zich eigenlijk nooit in de K. N. A. U. hebben thuis gevoeld. Het is geen wonder, dat onder zulke om standigheden er spoedig ontevredenheid kwam onder de wandelaars, bij de K. N. A. U. aan gesloten, een ontevredenheid, die grooter werd, toen de Nederlandsche Wandelorganisatie (N. W. O.) werd opgericht, welke zich ten doel stelt de organisatie van het toeristische wande len en dus niets anders te doen heeft dan dat. Toen de plannen gepubliceerd werden kwam ook de N. W. O. in het geweer, die zich op het standpunt stelde, dat het belang van den Nederlandschen wandelaar eischt, dat er één organisatie op dit gebied zij, die de geheele wandelsport in handen heeft. Er kwam con tact tot stand tusschen de wandelafdeeling van de K. N. A. U. en de N. W. O., er werden eeni ge voorbereidende besprekingen gevoerd, waar bij bleek, dat ook de afdeeling van den K. N. A. U. wel voor een eventueele fusie voelde. In verband daarmede was tegen 28 Augus tus ji. te Utrecht een bijeenkomst belegd, op initiatief van den heer G. Bomer, lid van de commissie voor het district Utrecht van de K. N. A. U., waarvoor waren uitgenoodigd de bestuursleden van de wandelafdeeling van de K. N. A. U., de bestuurders van de N. W. O. en afgevaardigden van eenige Utrechtsche ver eenigingen. Door verschillende oorzaken echter waren de K. N. A. U.-heeren niet aanwezig, op één na, die echter geen enkel mandaat had en dus ook geen beslissingen kon nemen. Zoo was dus deze vergadering bij voorbaat tot onvruchtbaar heid gedoemd, omdat slechts een van de twee partijen (namelijk de N. W. O.) aanwezig was. Er werden dan ook over een fusie wel wen- schelijkheidsbesprekingen gevoerd, maar ver der kon men bok niet gaan. Besloten werd echter te trachten een samen komst te organiseeren met het bestuur van de K. N. A. U. in den loop van de maand Septem ber, om te probeeren aldus tot overeenstem ming te komen. Het is werkelijk te hopen, dat men op het punt van fusie tot algeheele overeenstemming zal kunnen komen, want de steeds groeiende wandelsport vraagt om één zelfstandige orga nisatie, die van niemand afhankelijk is en de wandelsport in goede banen kan leiden. J. WILLEMSE, Consul N. W. O. Afd. Haarlem. De door Hellas te organiseeren marsch op 24 September wordt geannuleerd om daardoor des te meer effect te kunnen geven aan den op 1 October te houden propagandamarsch voor de Utrechtsche Wandelsport, welke marsch door Rapide zal worden georganiseerd. Waar 1 Oc tober slechts een week na den 24sten Septem ber is, zal de wederzijdsche concurrentie te groot zijn en ziet Hellas ten gunste van den propagandamarsch van haar marsch af. De interne propaganda wordt intusschen ste vig voortgezet. De trainingsavonden (Dinsdag en Donderdag) worden steeds beter bezocht en kenmerken zich door een uitnemenden geest. Zondag werd wederom een trainingsmarsch ge houden, om acht uur vertrokken de deelnemers (sters) van het Janskerkhof. Een flinke groep heeft zich al opgegeven voor den a.s. „Excelsior'-marsch. Nieuwe leden kun nen zich opgeven bij A. Baftnentlo, Daendel- straat 28 en H. Kreugel, Hoogt 3. Zaterdag 9 September: 30' K.M. marsch van Excelsior te Utrecht. Zondag 10 Septembr: Herdenkingsmarsch Dudok de Wit te Haarlem 30 K.M. Zondag 10 September: Eendaagsche marschen van West Nijmegen Vooruit over 30 en 40 K.M. Zondag 17 September: 30 en 40 K.M. mar schen van de Haagsche Wandel Vereeniging „H. W. V." Zondag 17 September: Marschen van den Twentschen Athletiek Bond te Hengelo over 30 en 45 K.M. Zondag 24 September: Prestatiemarsch van Graaf Willem II te Den Haag over 25 K.M., af te leggen binnen 3% uur. Zondag 24 September: 30 K.M. marsch van De Oosterbeeksche Tippelaars te Oosterbeek. Zondag 24 September: Shell-marsch te Am sterdam over 30 en 40 K.M. Ieder kan aan deze marschen deelnemen. In lichtingen Hoogt 3, Utrecht. Zondag 3 Sept. werd door bovengenoemde wandelsportvereeniging een trainingsmarsch ge houden over een afstand van 25 K.M. De tocht ging door de mooie omstreken van Aerdenhout, Vogelenzang en terug over de Zandvoortschelaan naar „Dreefzicht", waar de deelnemers om 13.30 uur arriveerden. Deze trainingsmarsch was bedoeld als laat ste training voor den door de H. W. S.V. „Dudok de Wit" te houden 30 K.M.-marsch op 10 Sept. a.s., waaraan door J. P. met een groot aantal leden zal worden deelgenomen. TWIJNDERSLAAN 45 TELEF. 15116 pousseert in het belang der voetballers en voor eigen reputatie voorheen Tee-Bal genaamd. Thomlinson's is de beste, de mooiste en de sterkste bal. Hij rolt als kwik zilver en wordt door den fabrikant in alle opzichten gegarandeerd. De prijs is 12.Voor clubs 10.75 netto bij contante betaling. Op het Noorder Spaame werden Zondag nationale zeilwedstrijden gehouden, georgani seerd door de Haarlemsche Jacht Club. Er wa ren vrij veel inschrijvingen. Alle wedstrijden werden tweemaal gehouden; eenmaal 's morgens en eenmaal 's middags. Het weer hielp buitengewoon mee om dit zeil- tournooi te doen slagen. Voor de 12 M2. sharpie-klasse bestond groote belangstelling. Al dadelijk bleek dat de strijd zou gaan tusschen Visser, Nauta en Pluygers. Visser won een eersten en een tweeden prijs. De jonge Bernhard won in de klasse der IJselmeerkruisers tweemaal. In de Regenboog- klasse toonde Hans Nathan zich tweemaal de sterkste. Bij de 12-voets-jollen seniores en juniores was flinke deelname en veel spanning. Molenaar haalde bij de 45 M2. jachten na een feilen strijd met Hellema tweemaal de zege. Na afloop van de geslaagde zeilwedstrijden reikte de voorzitter van de Haarlemsche Jacht club, de héér C. W. de Visser, de prijzen uit. De uitslagen luidden: le race: 12-voets-jollen juiores 1. „Duike laartje", st. H. Hallie, Zaandam; 2. „Hoehie- tie", st. M. Witsenburg; 3. „Snor", C. H. Kaars Sypesteyn, Haarlem; 4. „Top", st. C.Bruinzeel. 2e Race: 1. „Duikelaartje"; 2. „Kabouter", st. mej. I. Molenaar, Zaandam; 3. ,Daphnia", st. J. Ritman; 4. „Birichina", st. C. v. d. Mian- dele, Bloemendaal. 12 Voets-jollen, seniores, le Race: 1. „Daph- nia", st. P. H. R. Borgerhoff, Oegstgeest; 2. „Nelly III", st. J. J. Hoogerhuys, Nieuw Loos dracht; 3. „Elf", st. mej. C. de Visser, Bloe mendaal; 4. „Marionet", st. R. Venema, Haar lem, 2e Race: 1. „Marionet"; 2. „Nelly III"; 3. „Daplmia"; 4. „Hans", st. A. H. v. Vleet, Lei den. IJselmeerkruisers. le Race: 1. „Treub V", st. C. M. W. Bernard, Amsterdam; 2. „Swasti ka", st. H. Schmitz; 3. „Puzzle" st. v. Baren. 2e Race: 1. „Treub V", 2. „Puzzle". B. M.-klasse: 1. „Rietvink", st. N. J, Stal- linga, Haarlem; 2. „Ali", st. L. Hommels, Am sterdam. 2e Race: 1. „Mop", st. H. Bollemeyer, Am sterdam; „Capi", st. P. Breitenstein, Aerden hout. 12 M2. Sharpie-klasse: 1. „Aeolus", st. G. Visser, Amsterdam; 2. „Kemphaantje", st. W. Pluygers, Rotterdam; 3. „.Hiphaan", st. N. A. Ferwerda Jr., Amsterdam; 4. „Wardy", st. R. Lemstra, Amsterdam. 2e Race: 1. „Dinges", st. W. J. H. Nauta, Oegstgeest; 2. „Aeolus",; 3. „Slabbie", st. W. R. Ferwerda, Amsterdam; 4. „Wardy". Regenboogklasse, le Race: 1. „Brasemer- meer", st. H. Nathan; 2. „De Leede III",, st. L. Doedes, Den Haag; 3. „Saenden", st. L. de Wit, Amsterdam. 2e Race: 1. „Brasemermeer"; 2. „.Saenden"; 3. „Swan", st. H. Zuiderlaan, Den Haag. 45 M2.-jachten, le Race: 1. „Fhon", st. P. Molenaar, Zaandam; 2. „Rietepiet", st. J. D. A,- Hellema. 2e Race: 1. „Föhn"; 2. „Rietepiet". Zondag 3 September hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht van St. Katheleine Waver (België). Afstand 140 K.M. Los om 8.35 met N.-W. wind. De prijzen werden als volgt vervlogen: P. S. Steenstra 1, 8. 9. Joh. L. Heemskerk 2, 12, 13, 14. Fr. Honschoten 3, ló, 17, 18. G. C. ten Bosch 4. 5, 15. F. W. J. Kuüken 6, 7, 11, 16. R. C. H 2 bat eerst en brengt het tot 85 runs. Hiervan kwamen v. Musscher 18, Kedde 23 en Klein 12 voor de dubbele cijfers. A. v. d. Berg nam 2 voor 31, Wessel 2 voor 13, A. Hartog 2 voor 18, A. v. Geul 1 voor 12 en C. Vreeden 1 voor 4. Haarlem brengt het hierna slechts tot 57, waarvan A. v. Gooi een uitstekende 25 not out. P. Verkerk bowlde 5 voor 15, H. Zonneveld 2 voor 14, G. v. Musscher 1 voor 7, A. v. Roon 1 voor 14. R. C. H. 2 won haar laatsten thuiswedstrijd dus met 28 runs, waarmede zij tevens het kam pioenschap van haar afd. behaalde. C. V. H. heeft zijn kampioenschap op stevige wijze geconsolideerd door in Amsterdam met innings te winnen, zoodat de Herculanen het seizoen beëindigen met 24 punten uit 12 wed strijden Roodt wint den toss en gaat fielden, Middelink en Zeeuwe bowlen. Reeds in zijn tweede over heeft de lange C. V. H. fast- bowler succes als Roodt een goede slips-catch doet, waardoor Wessels kan retireeren. Gedurende de geheele V. V. V.-innings blijkt Middelink buitengewoon in vorm te zijn, want geen der V. V. V.'ers is in staat zijn snelle ballen naar behooren te bespelen. Van de 24 op hem geslagen runs zijn er dan ook nog vele gescoord met gelukkige slagen en snicks in de slips. Totaal V. V. V. 34. Bowlingcijfers C. \r H. G. Zeeuwe 24; J. Middelink 824. Koch en Kieviet openen voor C. V. H. Met den laatsten bal voor de lunch wordt Koch door Dijkhuis gebowld. We noteeren een mooie vier van Kieviet. Roodt, Kwantes en Zeeuwe passeeren dan gemakkelijk het V. V. V.-elftal. Vooral Kwantes is op dreef en slaat o.a. een geweldige 6 op Wessels. Hij gaat zeer onge lukkig uit, door een bal van Ooms in zijn wicket te spelen. De andere batsmen dragen allen nog een min of meer bescheiden steentje bij, zoodat het totaal nog een dragelijk uitzien krijgt. De 100 wordt echter juist niet bereikt want op 98 volgt van Orden het voorbeeld van Kwantes en haalt eveneens een bal van Ooms in zijn palen. A. Roodt 10; C. Kwantes 26; G. Zeeuwe 10. Bowlingcijfers V. V. V.: B. C. Ooms 417; H. Dijkhuis 4—34; R. Davidson 1—15; M. Wessels 1—13. De C. V. H.-aanvoerder probeert hierna en met succes het derde punt in de wacht te sleepen. Thans is Zeeuwe met den bal in onge- naakbaren vorm. Verschillende V. V.V.'ers bieden nu heftigen tegenstand, maar de rest is absoluut niet tegen de keurige lengte van Zeeuwe opge wassen. Het totaal van V. V. V. wordt 49, waarvan M. Wessels 16 en R. Davidson 14. Bowlingcijfers C. V. H.: G. Zeeuwe 712; J. Middelink 3—29 en A. Roodt 0—5. Origineel zilveren bal-weertje! Een voor Rotterdam ongekend gunstig pro gramma met talrijke plaatselijke ontmoetingen, met nog 'n extra bijsmaakje, daar roemruchtige clubs als Be Quick (Gr.) en Willem II ook weer binnen de krijtlijnen kwamen. In het bijzonder Willem II, de destijds onge naakbare tricolores en graag geziene gasten op .Spangen", die steeds sterk favoriet waren en het nu zoowaar tot de finale brachten, maar tegen Feyenoord, dat nu reeds weergaloos speelt 'n geringe kans hebben. De belangstelling was tamelijk groot en de wedstrijden waren heel bekoorlijk. was niet bepaald het joyeuse entrée. De Kra- lingers liepen hard van stapel en nadat zij uit een fraaien kopbal van Bouter de leiding had den genomen, waanden zij zich haast veilig. De Groningers dachten er anders over. Blaas bracht de partijen in evenwicht. In de tweede helft zagen de rood-grijzen 'n puntje geannuleerd. De withemden hielden braaf stand. De handige Blijham maakt 21, om ten slotte zijn club in veilige haven te bren gen (13). Dan volgt een kamp met historische waarde. Al spoedig blijkt, dat de nationalen de sterk- sten zijn. Door stug verdedigen weten de rood zwarten de score blank te houden. Eerst tegen de pauze plaatst Hoof een voltreffer. In de tweede helft gelukt 't de derde klassers, daar Willem II de zaak te licht opvat, gelijk te maken. V. O. C. ziet nu haar kans schoon en valt energiek aan. Geheel onverwacht komt de beslissende stoot aan den anderen kant en sleepen de Zuidelijken ten slotte de zege uit het vuur. is de wedstrijd van den dag geworden. Feyenoord startte met een geweldig tempo en drong steeds weer fraai samenspelend in de Schiedamsche verdediging. De combinatie be schikte evenwel over een achtertrio Beun, Pet- tinga en De Bruyn, dat in phenomenalen Stijl speelde en het rood-witte aanvalsquintet tot wanhoop bracht. Wat de Overmaarschen ook probeerden, het blauw-witte trio stond als een rots in bran ding. Tegen het einde werden de Schiedam mers nog sterker, zonder bepaald gevaarlijk te zijn. Mtet penalty kicken waren de kampioenen supérieur. bracht wat leven in de brouwerij. Lagendaal komt al direct met grof geschut in de eerste vuurlijn en passeert Cohen onhoudbaar. Legio zijn inmiddels de kansen, die onbenut blijven en in de hervatting brengt Warbuston, 'n zoon van den grooten Fred, de partijen op gelijken voet. Uit een penalty nemen de Kasteelbewo ners de leiding. Frenk en Lagendaal voelen Cohen geducht aan den tand, maar als De Jong er tusschen uit trekt, zijn de finalisten van het vorig jaar gewipt. Het besluit en de klap op den vuurpijl! Reeds van den aftrap nemen v. Heel c.s. de leiding. Feyenoord demonstreert 'n knap tech nisch spelletje, maar voor doel wil 't niet luk ken en de sporadische Sp|rtaansche aanval len brengen v. d. Male steeds in moeilijkhe den. In de tweede helft wordt het pleit vrijwel direct beslecht. Linsse scoort fraai en even keu rig wordt een corner ingekopt. Dan geven de Overmaarschen nog even een demonstratie, waar Sparta niet aan kan tip pen en regelmatig wordt de score op 06 ge bracht. Voor den Kring Haarlem-O. van den Ned. Bond tot Redden van Drenkelingen werden Zondagmiddag examens afgenomen, welke examens plaats hadden in de zweminrichting aan den Glipperweg te Heemstede. Voor wat examen A betrof, moesten de can- didaten hun bedrevenheid toonen o.a. in het gekleed popduiken, na vooraf 20 M. zwemmen, waarbij 4 v hoogstens gedoken mag worden. De diverse bevrijdingsgrepen, 10 M. onder wa ter zwemmen, binnen een bepaalden tijd een afstand zwemmen, zwemmen met drenkeling en 25 M. rugslag, borstslag en vrije slag. Voor diploma B: popduiken van af de hooge springplank, 1 X duiken, grondige kennis van het optreden bij het redden van een drenke ling, grootere afstanden zwemmen, het zich in het water uitkleeden en het practisch werken met reddinsgmateriaal. Dit wat de practische zijde der examens betreft. Ook medische examens zijn noodig, die afzonderlijk worden afgenomen. De jury bestond uit mver. H. Perry-Meyer en de heeren J. v. Gemert, B. Mendelson, R. Krab en H. Hietberg. In totaal namen voor diploma A 8 dames deel, waarvan 6 slaagden. Van de 18 heeren voor hetzelfde diploma slaagden er 16 en voor diploma B 2 dames geslaagd van de 3 en 3 heeren van de 5 deelnemers. Voor wat de afdeeling Bloemendaal betrof slaagden voor het diploma A zoowel technisch als medisch mej. E. Timmer en de heeren J. Eysker en Huyboom, en enkel voor het tech nische gedeelte mej. Hartel en de heeren G. Buddingh en J. v. d. Pol en voor diploma B: mevr. HasselmeyerKraut geheel en mej. Ho- vngh enkel medisch en van de heeren: J. G. de Vries geheel en A. v. Doukelaan enkel tech nisch. Van de afd. Haarlem. Voor diploma A: mej. C. Houben en de hee ren C. Brussel, W. E. Endert, M. Knol en J. R. Seubring, technisch en medisch de' heeren J. Koelemey, W. H. J. Kroes, Tierie en P. J. v. Velden enkel technisch. Voor diploma B: mej. Bouckart en de heer Th. v. Koningsbruggen geheel, en de heeren N. Oudshoom en J. v. d. Vegt enkel medisch. Van de afd. Heemstede. Voor diploma A: mej. A. Poen en de heeren A. H Dekker, C. Band en J. v. d. Berge, zoowel technisch als medisch. Voor het technisch gedeelte slaagde de da mes D. v. d. Jagt en T. Steynhof en de hee ren R. Abrahams en J. H. Hellegruger, terwijl voor het voorbereidende examen slaagden de jonge L. M. Kooij man voor het technisch ge deelte, omdat van hem nog geen medisch examen wordt afgenomen. Over enkele maanden zal er wederom gele genheid zijn het medisch examen af te leggen. Na afloop sprak de heer v. Gemen namens de technische commissie enkele woorden van dank aan de afd. Heemstede voor de voorbe- reidende werkzaamheden, waardoor alles zulk een vlot verloop had. Spr. was vrij goed tevreden over het werk der candidaten, hoewel vrijwel allen niet sterk waren in het toepassen der bevrijdingsgrepen. Na een aansporing om zelf te blijven oefenen en anderen op te wekken deel te gaan nemen aan ons r.:>o n.ooi en nuttig werk, hesloot spr. met den wensch, het volgend jaar nog betere resultaten te mogen zien.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 8