STA D S N I E U W S INCASSO-BANK Mmieêüjft om: Haarlem, 6 Sept. BEURS VAN AMSTERDAM 1 Ue Leidsche Courant j DE MOORD TE WOERDEN N.V. Incasseering van wissels en qui tantiën Wisselkoersen WOENSDAG 6 SEPTEMBER HAARLEMSCH CRISIS-COMITE Oproep tot de Haarlemsche burgerij HET VERDRINKINGSGEVAL TE ZANDVOORT Het lijk herkend ALGEM. NED. BOND VAN SCHILDERSPATROONS Congres te Zandvoort De heer Hofmeester gehuldigd Volksconcert H.O.V. Nieuwe directeur K.J.C. Boottocht „Alberdingk Thijm" Orgelbespeling Postkantoor gesloten Bevrachtingscommissie Nationaal Huldigingsdefilé Gewetensgeld Ontheffing winkelsluiting Koningin voor de radio Het Samson-elftal Zaterdag in 't Stadion Na afloop van een feestje drong de dader het huis van den directeur binnen Bedrijfsleider bekent Vermoedelijke dader Zekerheid BURGERLIJKE STAND Frauduleuze invoer van vleesch Valsche keuringsstempels gebruikt Kantoor: HAARLEM - Kruisweg 59 - Telefoon 13843 BENOEMINGEN Paters Dominicanen ONREDELIJKE MAATREGEL? De salariskorting van het Rijkspersoneel UIT DEN OMTREK AERDENHOUT HEEMSTEDE VIJFHUIZEN 171 AGENDA 7 September 463e STAATSLOTERIJ WOENSDAG 6 SEPTEMBER 1933 is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan- gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTIEN VRAAGT PROEFEXEMPLAAR j Miiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'!i'ii"ui'i"""iHiiiiiiiiiiiiiiiij"i"|||iiii|||H||,|||||i||||"||il,|||||1||111,||n>lfii Teneinde het crisis-comité in staat te stel len zijn mooie taak ook in den komenden win ter naar behooren te kunnen vervullen, is het dringend noodig de financiën te versterken. Het Comité zal daartoe op Zaterdag 23 Sep tember 1933. zooals reeds gemeld, een collecte houden, waarvoor honderden collectanten en collectrices noo:dig zijn, en doet daarom een ernstig beroep op aller medewerking. De collectedag wordt verdeeeld in vier pe rioden nl. van 911 uur, van 111 uur, van 13 uur en van 35 uur. Men geve zich op aan het bureau, Lange Be gijnestraat 13 rd. hoek Klokhuisplein, telefoon 14505, met vermelding van naam, voornaam, adres, leeftijd, periode (n) waarin men wil wer ken en eventueel buurt, waaraan men de voor keur geeft (bij spoedige aanmelding kan met het laatstgenoemde het beste rekening worden gehouden) Bij de Amsterdamsche politie heeft zich een jongeman gemeld, die mededeelde vermoedelijk den man te kennen, wiens lijk Zondag bij paal 71 te Zandvoort was aangespoeld. Hij ging daar na naar Zandvoort en zeide in den overledene zijn vriend, de'. 27-jarigen S. Landweer te her kennen. Deze had een kunsthandel aan de Kei zersgracht te Amsterdam. De familieleden zijn van het gebeurde in ken nis gesteld. Dinsdag is te Zandvoort het congres begon nen van den Algem. Ned. Bond van schilders patroons. Om 4 uur des middags troffen de deelnemers zich in de Bodega Mustert aan den straatweg, waarna zij gezamenlijk naar het raadhuis trok ken, waar om 5 uur de ofticeele ontvangst door het gemeentebestuur plaats vond. De burgemeester, de heer H. van Alphen, heette het bondsbestuur en de afgevaardigden hartelijk welkom in de badplaats. Met voldoe ning gag spr. verschillende figuren, hem uit het in 1931 te Zandvoort gehouden Midden standscongres, weer voor zich. Uit hun aan wezigheid blijkt, dat zij het vertrouwen in con gressen nog niet hebben verloren. De door inter nationale congressen bereikte resultaten zouden dit verlies welhaast bewerkstelligen. Gelukkig geldt deze regel niet voor congressen van meer nationalen aard en spr. twijfelde er dan ook niet aan of dit congres zal, wanneer de discusises en de daaraan ten grondslag lig gende gevoelens maar niet staan op de basis van het egoïsme, van veel nut blijken te zijn. Spr. hoopte dan, dat deze kennismaking met Zandvoort -voor de deelnemers een aansporing zal zijn voor een herhaald bezoek en eindigde met de beste wenschen uit te spreken voor het welslagen van het congres. De bondsvoorzitter, de heer Van As, uit Rot terdam, dankte het gemeentebestuur voor de hartelijke ontvangst en wees er op, dat speciaal Zandvoort het bewijs levert voor wat bereikt kan worden met een krachtige middenstands organisatie. Hierna werden ververschingen geserveerd. Tijdens de officieele ontvangst gaf de Zand- voortsche muziekkapel een concert op het Tramplein. Des avonds om half 8 werd in de concertzaal van het hotel „Groot Badhuis", waar het congres gehouden wordt, de jaarvergadering geopend, welke hedenmiddag werd voort zet. Vanmorgen hebben de congressisten een auto tocht door de omstreken gemaakt. Dinsdagavond had in het repetitielokaal in café ,,De Korenbeurs" aan het Spaame de hul diging plaats van den heer H. W. Hofmeester, die Zondag jj. in Utrecht met harmonie „Cres cendo" in de eere-afdeeling een len prijs had behaald met 332 punten. De heer Hofmeester werd door den voorzitter van deze harmonie" hartelijk toegesproken, en hem als blijk van waardeering een zilveren bloemenvaasmet orchidieeën aangeboden. Tevens was aanwezig de heer Leo Peelen uit Beverwijk, die als kunstlievend lid van de Beverwijksche Harmoniekapel, waarvan den heer Hofmeester eveneens directeur is, een hartelijke toespraak hield. De H.O.V. geeft op Donderdagavond te kwart over 8 uur in de Gemeentelijke Concertzaal een volksconcert onder leiding van Marinus Adam. Met medewerking van Jan Helden als viool solist zal het volgende programma worden uit gevoerd: 1. Concerto grosso d kl. terts, Antonio Vivaldi (op verzoek). Solisten: Hans Bijvanck, Hanny Scheffelaar—Klots, Cor de Wilde. 2. Viool-concert in d kl. terts, Guiseppe Tar- tlni. 3. Symphonie no. 6 (pathétique)Peter Tschai- vowsky (op veelvuldig verzoek). provinciën voor half drie plaats heeft, wellicht ook op het Museum-terrein. Voor aansluiting bij de steden Amsterdam, s Gravenhage en Utrecht kan men wel meegaan. Men gelieve aandachtig het tekstboekje te lezen, dat iedere deelnemer ontvangt. Door Z.H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, is tot directeur der K.J.C. St. Joseph, alhier benoemd, de weleerw. heer Th. v. d. Lugt, kapelaan der parochie, terwijl aan den weleerw. heer A. van Beynen als zoodanig eervol ontslag is gegeven. Begunstigd door het mooiste weer, dat men zich denken kan voor een tocht over de Hol- landsche wateren, had jJ. Zondag de door A. T. voor hare donateurs georganiseerde boot tocht plaats. Een helder blauwe hemel, een stralend zon netje, toen om even klokke negen de groote salonboot van de firma Feije, de „Trio", met de ruim 200-koppige A. T.-familie vertrok langs het mooie Z. B. Spaame, rond de halve Haar lemmermeer over de Kagerplassen naar Alphen aan den Rijn. Wat kon er volop genoten wor den van het mooie Hollandsche waterland schap. Op de zonbeschenen plassen leverden de talrijke ranke zeilscheepjes met hunne witte zeilen en de motorbootjes, die met een razende snelheid het water doorkliefden, een vroolijken levendigen aanblik. Na de afvaart bracht de muziek er al spoe dig de gewenschte stemming in en deze is er in gebléven, dank zij het heerlijke weer en den ceremoniemeester „Dirk", die met zijn staf een keurig amusementsprogramma heeft afgewerkt. Onder de attracties, en dat waren er vele, was ook opgenomen een „uitzending van twee hoorspelen", te verzorgen door eenige leden van A. T., welke uitzending geslaagd mag heeten. Tegen eenen arriveerde de boot in Alphen, alwaar een korte wandeling werd gemaakt. Toen allen, onder aanvoering van onzen „Dirk", de boot weer bevolkt hadden, ving de terug tocht aan. A. T.'s clublied werd nu men had het op de heenreis goed ingestudeerd spoedig door de geheele familie meegezongen en de velen, die aan boord waren, zullen het niet gauw vergeten. Mogen zij ook A. T. niet vergeten!, want dat was de opzet van dezen dag, den band tusschen A. T. en hare donateurs nauwer aan te ha lenen nieuwe banden te smeden. Voor het aanbrengen van nieuwe donateurs zijn zelfs eenige belooningen in uitzicht gesteld! Tijdens den tocht werd een loterij, waarvoor eenige kunstvoorwerpen als prijzen waren aan gekocht, gehouden, van welker opbrengst een gedeelte aan „Herwonnen Levenskracht" zal worden afgedragen. De loten waren spoedig uitverkocht, een bewijs, dat velen op zoo'n dag van jolijt ook voor hun lijdende medemenschen gaarne een offertje brengen. Alles bij elkaar dus een geslaagde dag, die zijn doel niet zal missen en waarop de „op varenden" met genoegen zullen terug zien. Moge het zijn, zooals de voorzitter van de boottochtcommissie in zijn slotwoord sprak: A. T. voor de donateurs, maar.... de dona teurs voor A. T. Oók in de toekomst! Het programma der orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk op Donderdag 7 Sept. 1933, des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert, vermeldt: 1 Trois Pièces, J. Ch. Rameau, a. Prélude, b. Musette, c. Air majestueux; 2 Cinq Pièces op. 55, A. Samuel; 3 Prélude, Méditation et Pnere, P. de Bréville; 4 Prière, César Franck; 5 Messe de Mariage, Th. Dubois, a. Entree du Cortège, b. Bénédiction nuptiale, c. Offertoire d. Invocation, e. Laus Deo (sortie). De directeur van het Post- en Telegraafkan toor te Haarlem maakt bekend, dat het post agentschap annex Telegraaf-Teiefoonstation te Oud-Schoten (Rijksstraatweg 403) ten huize van den heer J. van der Wiel. op Donderdag 7 September voor het publiek gesloten zal zijn. De „Staatscourant" bevat de mededeeling van het ministerie van Economische Zaken over de benoeming der leden en vaststelling der dis tricten van de bevrachtingscommissies. Door de Kamer van Koophandel te Haarlem zijn in de commissi:: benoemd tot voorzitter dr. H. A. Marcus; n\. j. Smit en tot leden mr. A. A. Deenik, plv. J. Kranus; P. H. Bouwer, plv. J. Bouwer; P. R. Bentz v. d- Berg, plv. C. Prin selaar. De Kaberla, plv. C. de Waard. In aansluiting op de vorige berichten ver zoekt men ons mededeeling van het volgende; De deelnemers uit de provincie Noordhol land zullen zich opstellen op het Olympia-ter- rein om half drie. Teneinde aldaar tijdig aanwezig te zijn ver trekt er een extra-trein om circa 13.15 die via de Haarlemmermeer aan het station Willems parkweg, dus dicht bij het Stadion en het Op stellingsterrein, aankomt om goed 2 uur. Plaatskaarten voor dien trein kosten 65 ct. re tour. De terugreis kan men op eigen gelegen heid met alle gewone- en extra-treinen, ook electrische via Halfweg maken. In dezen trein kunnen ook mede reizen hou ders van Stadionzit- en staanplaatskaarten. De Koningin komt om half drie in het Stadion. Na aankomst aan het Willemsparkwegstation marcheeren de deelnemers gezamenlijk in vie ren met muziek voorop naar het Olympia-plein om zich aan te sluiten bij het overige Noord- Holland. Na het défilé in het Stadion zullen alle deel nemers worden opgesteld langs den weg, dien H.M. de Koningin vanuit het Stadion terug gaande naar het Paleis zal rijden. De groep Haarlem vermoedelijk in de Leidschestraat. Uitdrukkelijk wijzen wij er op, dat degenen, die zich willen aansluiten bij hoofdbesturen uit andere provinciën, niet met onzen extra-trein moeten medegaan, indien de opstelling dier Bij den inspecteur der directe belastingen enz., alhier is f 149.16 binnengekomen aan ge wetensgeld. Burgemeester en Wethouders van Haarlem maken bekend, dat zij ten aanzien van de win kels op de door de Vereeniging van Winkeliers in Koloniale Waren „Ons Belang" in het Ge meentelijk Concertgebouw te houden Kruide- niersbeurs, ingevolge de Winkelsluitingswet 1930 Stbl. No. 460 ontheffing hebben verleend van de verbodsbepalingen van die wet in dier voege, dat die winkels op 25, 26, 27, 28 en 29 September 1933 na des middags 8 uur tot des namiddags 11 uur voor het publiek mogen ge opend blijven, met dien verstande echter, dat na des namiddags 8 uur geen artikelen afge leverd mogen worden. Zondagmiddag 5 uur zullen de 11 gebroeders Samson uit Heerr stede een wedstrijd spelen aan den Vogelenzangscheweg te Vogelenzang tegen Vogelenzang II. Zaterdagmiddag zal H. M. de Koningin bij de huldiging in t Stadion de begroeting^ r beantwoorden met een toespraak, die per raii.- zal worden uitgezonden. Omtrent den aanslag, die Dinsdagmorgen te Woerden heeft plaatsgehad op den directeur der Woerdensche Dakpannenfabriek, Jhr. van Ingen, kunnen wij nog het volgende melden. De dader, de bedrijfsleider De B. had des nachts een feestje bijgewoond van een buurt- vereeniging. Om twee uur was hij vertrokken. Inplaats van naar zijn woning aan den Leid- schestraatweg terug te keeren was hij naar het landhuis van den directeur der Pannen- fabriek, Jhr. van Ingen, gegaan. Hij kende tevens de Duitsche dienstbode, die evenwel dien nacht niet thuis was. Door een openstaand raam is De B. de woning binnengedrongen, waarbij Jhr. van Ingen wakker is geworden terwijl ook een re en het 12-jarig zoontje het binnendringen van De B. hebben gehoord. Wat er daarna precies is gebeurd, is nog met met zekerheid vast te stellen. In ieder geval schijnt Jhr. van Ingen d- be •deider van zijn fa briek te hebben aangeraden zijn woning te verlaten. De B. bleef toen nog wat ronddwalen om het huis, waarop Jhr. van Ingen naar bui ten is gekomen er er een gesprek ontstond. Hierbij is een woordenwisseling ontstaan en op een gegeven moment heeft De B. een revolver getrokken en heeft daarmede den directeur met twee schoten in het hoofd en één in de hart streek, gedood. Het lijk bleef midden op den weg liggen. De dader is weggevlucht, waarbij hij zijn moordtuig in de op deze plaats zeer diepe Singelgracht heeft geworpen. De B. is daarop naar zijn woning aan den Leidschestraatweg gegaan. Om ongeveer kwart ver vijf de vreeselijke daad was ongeveer een uur geleden gepleegd kwam dé arbeider Ram op de fiets voorbij. Toen hen het lijk avn Jhr. van Ingen op den weg zag liggen heeft hij onmiddellijk de politie van Woerden gewaarschuwd, die onder leiding van den burgemeccter een onderzoek instelde. Tevens werd dr. Verhagen uit Woerden ge waarschuwd, die een medisch onderzoek in stelde. Reeds dadelijk waren vermoedens gevallen op den bedrijfsleider De B„ in verband met het feit, wat de politie vernam uit het verhaal van de logé en het 12-jarig zoontje van het slacht offer. Het voorgevallene was op de pannenfa- briek spoedig bekend en een arbeider van deze fabriek was onmiddellijk naar den heer De B. gegaan om deze te waarschuwen en hem van het voorgevallene in kennis te stellen. De B. was daarop met zijn auto naar de plaats van den aanslag gereden. Onderweg vond een ont moeting plaats met de politie, met het gevolg, dat de heer De B. onmiddellijk werd gearres teerd. Hij werd naar het politiebureau overge bracht, doch aanvankelijk ontkende hij iets van den aanslag af te weten. Dinsdagmiddag half twee echter viel De B. door den mand en legde hp een bekentenis af. Omtrent de motieven Jhr. Van Ingen en De B. konden uitstekend met elkaar opschieten is nog niets met zekerheid te zeggen. Het par ket van Utrecht was inmiddels gewaarschuwd en dit stelde Dinsdag reeds een onderzoek in. Het lijk van het slachtoffer werd voor een sec tie-onderzoek naar Utrecht overgebracht. Om half zes in den avond werd De B. gevankelijk naar Utrecht vervoerd en ter beschikking van de justitie gesteld. Op de plaats van de misdaad heeft men twee hulzen gevonden, naar een derde wordt nog gezocht. De revolver, die in de Singel gracht is geworpen, is nog niet gevonden. De echtgenoote van Jhr. Van Ingen, die te Parijs vertoefde, werd telefonisch van het ge beurde op de hoogte gesteld, zij is nog Dins dag per vliegtuig naar Nederland teruggekeerd. (Ongecorigeerd) Getrouwd; 5 Sept.: M. G. L. Dhoste en A. S. C. Honig. Geboren: 3 Sept.: C. M. J. Bongenaar—Wes- sels, d; C. v. d. Engh—Meijers, z. 4 Sept.: M. P. v. d. Wijden—'Teilekamp, z; J. M. HartGraftdijk, d; M. S. M. Boerrigter Hetem. d; E. Ravenhorst—Gabel, d. Overleden: 3 Sept.: P., 1 mnd., z. van P. J. Monné, Rozenprieelstraat. 4 Sept.: J. H. v. Wageningen, 69 j., Flores- straat. Reeds lang werd er gefluisterd, dat in Rot terdam frauduleus geslacht vee en frauduleus geslachte varkens werden ingevoerd, welk vleesch voorzien zou zijn van valsche keurings stempels niet alleen, doch zelfs van valsche stempels voor den invoer in Rotterdam. Twee jaar geleden zijn ambtenaren van het abattoir te Rotterdam in samenwerking met de politie een dergelijke ontduiking van de Vleeschkeuringswet op het spoor geweest, doch tot een vervolging is het toen niet gekomen, waarschijnlijk wel, omdat het bewijs in deze zaken zoo uiterst moeilijk was te leveren. Thans is men weer dergelijken frauduleuzen invoer van vleesch op het spoor gekomen, schrijft de „N. R. Crt.", dat herkomstig is uit Woerden en geslacht en van valsche stempels zijn voorzien door de firma L., een groote on derneming, wat men besluiten mag uit het feit, dat ze nog kort geleden een koelcel heeft laten inrichten, die haar 10.000 heeft gekost. Politie en vleeschkeuringsdlenst hebben op 4 September in een steeg te Rotterdam bü ze keren A„ een marktkoopman, aangehouden, het vleesch van een koe, welk dier kennelijk Kap. 30.000.000.— Reserve 9.300.000 zwaar ziek was geweest. Dit vleesch werd on deugdelijk voor het gebruik bevonden, hoewel het van de vereischte stempels was voorzien. De directeur van den keuringsdienst te Woer den werd van de aanhouding in kennis gesteld; deze is zichzelf wezen overtuigen en ver klaarde, dat op 4 September door zijn dienst geen goedkeuringsstempel op een dergelijk dier was geplaatst. Dinsdag is weer beslag gelegd op een groote partij varkensvleesch van wel 16 geslachte die ren, welk vleesch waarschijnlijk niet van zieke dieren afkomstig was dit is na de slachting moeilijk te constateeren doch dat evenmin door de betrokken instanties van de vereischte stempels was voorzien. Een frauduleuze slachting als deze, gevolgd door invoer in Rotterdam, brengt voor de be trokkenen belangrijk financieel voordeel mee. Ten eerste ontduikt men hierdoor de Crisis- varkenswet, die een belasting van 9 ct. op een K.G. varkensvleesch legt. Een beest van 200 K.G., niet aangegeven, brengt den slager dus 18 voordeel. Daarbij komt ongeveer 2 keu- ringsloon te Woerden en 4 herkeuringsloon voor den invoer in Rotterdam. Begrijpelijk, dat de bona fide-grossiers en slagers dit bedrijf met leede oogen aanzien. De verkoopers van dit vleesch toch blijven ge makkelijk met hun prijzen 10 cent beneden de hunne. Hoewel niet gemakkelijk is vast te stellen, dat valsche stempels- zijn gebruikt, vertrouwt men aan het abattoir en bij de politie toch ditmaal door de samenwerking met de bui- tensteedsche keuringsdiensten, in casu met die te Woerden, aan dit bedrijf, dat niet alleen voor de rijks- en gemeentelijke schatkist na- deelig is, doch een groot gevaar voor de volks gezondheid oplevert, een einde te kunnen ma ken. Zijne Hoogw. Excellentie de Bisschop van 's-Hertogenbosch heeft benoemd tot assistent te Nijmegen, O. L. V. Geboorte, den Eerw. Pater J. Knippenburg. Zijne Hoogw. Excellentie de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tet kapelaan te Am sterdam, H. Dominicus, den Eerw. Pater J. Bol len, tot kapelaan te Schiedam, O. L. V. v. d. Rozenkrans, den Eerw. Pater B. Verheij, tot kapelaan te Schiedam. H. Joannes de Dooper, den EerW. Pater H. Hummelink, tot kapelaan te Rotterdam, H. Hart van Jesus, den Eerw. Pater J. Pfeil, tot kapelaan te Rotterdam, H. Dominicus, den Eerw. Pater M. Selbach. Op 5 September j.l. vergaderden de commis- siëii A. en B. (officieren en onderofficieren) voor Georganiseerd Overleg, personeel Land macht, ter bespreking van het aan de regeering uit te brengen advies inzake de door haar ken baar gemaakte voornemens tot het opleggen van een derde crisis-korting op de salarissen van het Rijkspersoneel, thans van 5 pCt. Het hoofdbestuur van de Nationale Christen Onderofficieren-vereeniging had bericht gezon den, dat dit bestuur het in het tegenwoordige stadium beter oordeelde aan deze vergadering niet deel te nemen. De vergadering betreurde in hooge mate, dat de regeering een dergelijke maatregel redelijk noemde. De vergadering ziet daarbij geenszins over het hoofd de zware taak der regeering in de tegenwoordige moeilijke financieele omstan digheden, maar zij kan het niet redelijk vinden dat de Rijksambtenaren daarom maar steeds nieuwe financieele offers moeten brengen. De mededeeling van de regeering, dat instede van de voorgenomen 5 pCt. algemeene korting ingaande op 1 Januari 1934 ook gekomen mag worden tot de op 1 October a.s. ingaande alge meene korting van 3 pCt. met verhooging tot 5 pCt. op 1 April 1934, Werd voor kennisgeving aangenomen, omdat een dergelijke regeling voor allen nog veel ongunstiger zou zijn. Op grond van het bovenstaande besloot de vergadering de regeering te adviseeren met in gang van 1 Januari 1934 niet tot verdere ver hooging van het kortingspercentage op de sala rissen der Rijksambtenaren over te gaan. Personalia Bi) beschikking van den direc teur-generaal der posterijen, telegrafie en tele fonie is, met ingang van 1 October aangewezen als beheerder van het bijpost-, telegraaf- en telefoonkantoor te Aerdenhout de commies bij den post-, telegraaf- en telefoondienst W. J. Mets, te Den Helder. Reddingsbrigade voor drenkelingen Boven genoemde vereeniging hield Maandagavond haar jaarvergadering in café-restaurant „Lom meroord". Het aardige zaaltje was vrijwel geheel gevuld met leden, onder wie zeer vele dames. In zijn openingswoord sprak de voorzitter er zijn voldoening over uit dat de opkomst zoo groot is en deelde mede, dat er een adspiranten- afdeeling is gesticht. Dit is te danken aan het kranige werk van den vijftienjarigen Th. v. d. Graft, die op 17 Juli 1.1. in de haven nabij het Sportpark een kindje van vier jaar redde. De voorzitter feliciteerde den kranigen red der en ook de ouders, die in het bezit zijn van zoo'n dapperen zoon. (Applaus). Als blijk van waardeering werd den kranigen redder een zilveren medaille met inscriptie aan geboden, benevens een abonnement voor het volgende seizoen. Uit deze redding blijkt, dat ook jongere per sonen soms handelend op moeten treden en 't dan gewenscht is, dat zij ook de kunst zullen verstaan om te redden. Voor de adspirantenafdeeling heeft zich reeds een groot aantal jonge leden opgegeven. Uit het jaarverslag blijkt, dat het ledental gestegen is van 90 tot 160. De cursussen bleken goed bezocht. Dank werd gebracht aan B. en W. voor het toestaan van een lokaal voor den medischen cursus. Uit het jaarverslag der penningmeesteresse blijkt, dat er dit jaar 'n klein nadeelig saldo is. Als leden der controle-vommissie werden be noemd de heeren W. Plessius en J. P. Nieuwen- huizen. Aan de dames en heeren, die in den loop van den zomer voor de verschillende examens waren geslaagd werden diploma's uitgereikt, ter wijl aan een viertal leden het bekende bordje van de Ned. Reddingsbrigade kon uitgereikt worden. Als bestuursleden werden herkozen mej. A. Poen en de heeren B. Dekker en F. v. Dort. Een belangrijk punt was de bespreking der wintercampagne. Besloten werd in Stoop's bad te gaan oefe nen. Den eersten Woensdag in October zal weder om een medische cursus benevens een theore tische cursus aanvangen. Deze zullen gehouden worden in de gymnastiekzaal der openbare la gere school aan den Voorweg, waarvoor dr. Hu- bert zich wederom beschikbaar heeft gesteld. De rondvraag bepaalde zich in hoofdzaak tot het stellen van vragen, o.a. om den gediplomeer den leden eenig materiaal beschikbaar te stel len, het oprichten van ladderposten, redding boeien enz. Een en ander stuit echter op finan cieele bezwaren. Naar aanleiding van een vraag over de leef tijdsgrens der adspiranten, werd deze bepaald op 10 tot 14 jaar, mits deze een zwemdiploma bezitten. Hierna sluiting, waarna men nog eenigen tijd gezellig bijeen bleef en waarbij de brigade-band, gevormd uit leden der brigade, zich bijzonder verdienstelijk maakte. Ongeluk bü het dorschen De arbeider St., insteker bij een dorschmachine, had, toen hij bij den landbouwer P. v. R. aan het dorschen was, het ongeluk Dinsdagmiddag met een zijner handen bekneld te raken tusschen het ronsel. Zeer ernstig werd dit lichaamsdeel verwond. Na voorloopig door de wijkzuster te zijn verbonden, werd de man per auto naar Dr. Nanninga te Hoofddorp gebracht. Taimne ratten en muizen, afgerichte vlooien, jongetje met muizenhaar en de dikke dame met een baardWat wil een mensch nog meer? Dan zie je motorrijders als vliegen tegen den wand, je ziet gillende paartjes onder den zo mermantel van een groote rups verdwijnen om elkaar te zeggen dat het toch zulk mooi weer is of dat het niet hindert dat 't regent, je mag voor e enduppie op het duvelsrad zitten en kan je zelf tenslotte weer opfrisschen met een ijsco, een haring, een oliebol of een paar poffertjes.. Er was ook nog een waarzegsterstent. Alles komt precies uit wat daar voorspeld wordt en als je er tegenop ziet om de tent binnen te gaan, dan kan je 't ook met een paar parkietjes af, die je met den snavel, keurig ingepakt in een envelop, en nog wel gedrukt, je toekomst aanreiken. Helaas, moet ik u mededeelen dat mijn wan trouwen 'al jaren geleden is opgewekt tegen zul ke parkieten. Ik had mij laten bewegen door een vriend om ook zoo'n parkietenbrief te aan vaarden en daar stond in: Zal vroeg getrouwd zijn, zal vóór dertigste jaar weduwnaar zijn en schatrijk worden. Nu zult u wel willen aannemen dat mijn vertrouwen erg geschokt werd door dergelijke voorspellin. Daar is nuleterlijk niets van uit gekomen. 's Is waar, het laatste kan nog. Maar zegt nu zelf, is daar nu wel veel kans op, dat Pater Liefhebber nog eens schatrijk zal worden? Straatarm had er moeten staan, want 'n mensch wordt tegenwoordig met den dag berooider. Of heeft iemand of hebben meerderen soms groote plannen ten opzichte van dit Missiehuis? Toe, laat mij er eens iets van weten. Dat moe. digt nog weer eens aan. FATHER LEFEBER. 3t. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, postrek. 120937. Gebouw „St. Bavo" Stucadoorspatroons, 8 uur Bestuur Melkhandel „St. Jozef", half 9 Melkhandel „Onderling Belang", 8 uur Bestuur Trampersoneel, 8 uur R. K. Bevol kingsbureau, 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Bestuur R.K.. Volksbond, 8 uur Rechtskundig Bureau, half 7 Bestuur spoorwegpersoneel, 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling, 34 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen, 8.15 Uur. Over den wegenaanleg in de Haarlemmermeer Met verbazing namen wij kennis van het schrijven van inzender X. in het blad van 30 Aug. j.l. betreffende bovenstaand onderwerp. Inzender X., die zijn naam niet noemt, meent den stroom van ingezonden stukken in verschil lende bladen met het zijne te moeten aanvullen, hetwelk een tendenz inhoudt van afbraak- politiek tegenover de verschillende vakorganisa ties. Beter ware het geweest, indien X. eerst inlichtingen had Ingewonnen bij bevoegde perso nen. Wij verwijzen hem in verband hiermede naar hetgeen onze hoofdbestuurder Vollaerts schreef in de N H. Crt. van 29 Aug. j.l. Dan hadden ook achterwege kunnen blijven de gefantaseerde loonen van 25.0028.00, die nu alleen in staat zijn om verwarring te stichten, vooral bij die genen, die niet volledig op de hoogte zijn met meergenoemd conflict. X. kan er van op aan, dat wanneer de betrok ken aannemer het L. C. C. voor dat werk aan vaardt en zijn tarieven daarop baseert, er geen dag langer gestaakt wordt. Thans is het echter een zware strijd niet al leen van de arbeiders, die bij de staking betrok ken zijn, doch van alle arbeiders uit de Haar lemmermeer. die allen een getuigschrift van lui heid en onwil krijgen. Wanneer X. succes verwacht van zijn beroep op de resp. plaatselijke besturen, dan geeft hij blijk van organisatie noch van het bouwbedrijf kennis te hebben. Hij zou dan immers weten, dat de leiding berust bij onze hoofdbesturen, die ons volle vertrouwen hebben. Zij zijn onze bemiddelaars in dergelijke acties en wij hopen en vertrouwen, dat door hen ook in dit conflict een voor de arbeiders gunstige oplossing zal worden verkregen. Namens het bestuur der afdeeling Halfweg, L. VAN ALPHEN. (Niet officieel) 4de klasse, 3de lijst Trekking van Woensdag 6 September 1933 Hooge prijzen f 25000.— 3722 f 200.— 33 f 100.— 15950 Prijzen van 65. 43 4X5 515 583 744 1321 1353 1488 i608 2018 2218 2315 2381 2445 2446 2768,. 423ki/t 66Ö3 2904 2914 3093 3666 3859 4667 4162 4573 5437 5869 6117 6293 6545 6609 6981 7025 8001 8047 8124 8163 8380 8463 8713 8860 8863 8882 8984 9027 9284 9292 9698 10134 10168 10275 10281 10688 10800 10899 10901 11340 11768. 11819 11891 11948 12077 12306 12571 12744 12768 12919 13101 13732 14013 14046 14089 14195 1433C 14407 14636 14858 14887 15089 15099 15326 15751 15833 16416 16578 16664 16867 16912 18200 18646 18674 18805 20002 20486 20522 20717 WOENSDAG, 6 Sept. Vorige Koersen Heden Londen 785% 7.85 Berlijn 59.16 59.14% Parijs 9.72 9.71% Brussel 34.62 34.62% Zwitserland 47 95 ^7.95 Weenen Kopenhagen 35.20 35.00 Stockholm 40.70 40.50 Oslo 39.70 39.50 New York (cable) l-713/s 1-72 Rome 13.05 13.10 Praag 7.35 7.37% Madrid 20.75 20,75 Vorige Koersen Heden 100% 102 102 60% 58 60 niiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuinmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiMHiiiiiiiiiiiiiiiHiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiii^ StaatsleeningeD 5 Nederland 1919 Wi Nederland 1916 Nederland 1917 4 Nederland 1931 99% 5 Nederland 1932 101% iV„ N Ind 1926 AB 89% 5'/3 Youngleen39% Banken Koloniale Bank Indische Bank Gert. Handel-Mü In. Jütrieën Unilever 89% Calvé Delft 60% Alg. Kunstzijde 26Va 'an Berkei's Pat19% Nieuwe Philips 187% Kiich. Accoustiek 1% Ned. Ford 136% Industr. Buitenland Anaconda 12 Bethlehem Steel 27% U. S. Steel 37% U. S. Leather 8% Intern. Nickel 13% Stand. Brands 20% Mijnbouw Boeton Mijnbouw 12% Alg. Exploratie 129 Redjang Lebong 107% Petroleum CSaboes 14 in Olie 183% Perlak 101 Peudawa 5% Continental Oil 12% ihell Union Oil 65/s 100% 101% 101% 997/e 101% 88% 38% 60% 58% 60 87% 61 26% 19 187% 1% 136% 11% 26% 36% 87/s 13% 20 12 129 115 14 180 101 5% 12% 6% Vorige Koersen Heden Rubber Bandar Deli Batavia Rubber Serbadjadi 30% Silau V. I. G. O Allied 40 intercontin Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan Kon. Ned. Stoom! Scheepvaart-Unie Suiker H. V. A Jav. Cultuur N. I. S. U Tabak Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen Union Pacific Erie Kunsas City South South. Railw Chic. Milw. Maxwell L. Gr. 99% 97% 78 77 46 43 30% 29% 28 30 51 51 40 40 2% 2V« 30 30 14 14 14 14 10% 11 55% 56 199% 195% 97 98 67 65 1% i% 31% 33 20 135% 135% 129 128% 25% 25 143 143% 88% 87 3% 3% 16% 16 14 14 22% 21% 6 5% 18 18

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2