Het blijft woelig op Cuba Japan op den „Keizerlijken" weg De uitvaart van Mgr. Schreiber Arrestatie voor de microfoon Het nieuws van heden NAAR EEN NA TIONAAL KABINET De remmen los DE TOESTAND IN HET ZUIDEN KRITIEK IN HINDERLAAG GELOKT DE BAROMETER VEREENIG DE KATHOLIEKE PERS DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1933 [BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DACBLAD UITCECEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 ZES EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18472 BR1AND GEëERD JTe Trébeurden (Bretagne) is een gedenk- teeken voor Briand ingewijd. Indrukwekkende stoet in het cen trum van Berlijn De Rijksdagbrand Een onderzoek te Amsterdam Het Weer innmilium Sovjet-beambte te Rostow midden onder een speech door de G. P. Oe gevangen genomen Attractie voor de luisteraars Doodstraf geëischt tegen 12 communisten Wegens moord op een S.A.-man Zal Ford toegeven? Fabrieken te Edgewater bewaakt DE UITVAART VATS MGR. SCHREIBER De opstandelingen blijken 't vooral op directeuren van suiker raffinaderijen gemunt te hebben Communisten trekken aan de touwtjes Dollfuss niet van plan af te treden Daily Mail" te Weenen in beslag genomen Onlusten onder Austral, inboorlingen Raadsverkiezingen in Ierland Op 14 November a.s. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN Amerikaansche patrouille op de Philippijnen overvolle» Geboortenteruggang Pruisen in Lord Grey overleden STARHEMBERG TEN V AT IC AN E NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 d.; ingez, mededeelingen 50 cent; idem op peg- één 65 cent per regel. Bij contrad sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Japan gaat kalm en geleidelijk voorwaarts op den „keizerlijken" weg, welken het sinds de gecamoufleerde usurpatie van Mandsjoerije heeft ingeslagen, en het doet dit met des te grooter zelfvertrouwen, naarmate zijn tegenstanders minder in staat blijken het tegen te houden. China lijkt steeds meer ge neigd zich in het onvermijdelijke te schikken. De Nankingregeering, ondanks allen moreelen steun practisch in den steek gelaten door den machteloozen Volkenbond, aanvaardde den wa penstilstand. Zij begreep, dat zij noch van Rus land, noch van de Vereenigde Staten, noch ook van eenige andere vreemde mogendheid, welke belangen in het Verre Oosten heeft, daadwerke lijke hulp in haar strijd tegen den Japanschen aanvaller mocht verwachten, aangezien de vreemde mogendheden tengevolge van de eco nomische wereldcrisis beide handen noodig heb ben om ermee in hun eigen haar te zitten. Chi na, aan zijn lot overgelaten, is in onderhandeling getreden met zijn vijand om van dit lot te ma ken, wat er onder de huidige omstandigheden van te maken is. Wel laait nu hier dan daar een felle vlam van geweld beproevend nationalisme op, doch de Nankingregeering wordt daardoor niet meer aangestoken. In Japan daarentegen wordt het nationale vuur stelselmatig van re- geeringswege opgepookt. Niet alleen werken de Japanners met ijver en enthousiasme en voort varendheid aan de consolidatie en de moderni seering van den door hen gestichten onafhan- kelijken staat Mandsjoekwo, welke thans van een buiten alle vlootovereenkomsten vallende marine en van nieuwe, zoowel uit economisch als strategisch oogpunt belangrijke spoor- en verkeerswegen wordt voorzien, maar ook sme den zij plannen om de nationale politieke een heid in het eigen land te versterken. De Japan- sche regeering, die zelf in nationalen zin wil reconstrueeren, zal waarschijnlijk binnen niet al te langen tijd den naar haar smaak te veel internationaal geöriënteerden minister van bui- tenlandsche zaken Oetsjida „wegens zijn ouder dom" terzijde schuiven. Ook de minister van fi- nantiën, die herhaaldelijk betoogd heeft, dat de steeds stijgende credieten voor leger en vloot tenslotte op een financieele catastrophe moeten uitloopen, schijnt als een ongewenschte rem aan den wagen der keizerlijke politiek, eerlang te zullen worden afgedankt. De twee groote po litieke partijen, de conservatieve Seijoekai- partij en de liberale Minseito-partij zijn het er zoo goed als over eens, dat de daardoor ont staande vacatures zullen moeten worden aan gevuld door vertegenwoordigers uit hun beider gelederen. Een dergelijk op breedere basis ge bouwd nationaal kabinet zal de verwezenlijking zijn van den wensch van Araki, den vrijwel op- permachtigen minister van oorlog, wiens wil langzaamaan de beteekenis van wet gaat krijgen in Japan. Deze beraamde nationale reconstructie, welke een einde zal maken aan de partij-tegenstel lingen tusschen Seijoekai en Minseito, zal vermoedelijk gepaard gaan met een uitscha keling van den remmenden invloed van het par lement, van hetwelk een machtigingswet zal worden gevraagd om de regeering een grootere vrijheid van beweging te verleenen. Bovendien zijn de nationaal-gezinde politici, die bereid sijn alle van secundair belang geachte partij belangen te laten rusten, het met elkander gloeiend eens, dat bijzondere maatregelen dienen te worden genomen tegen de den staat ondermijnende agitatie van marxisten en communisten. Hierbij sluit zich volkomen logisch aan het wetsontwerp, dat door het ministe rie van binnenlandsche zaken ter tafel is gebracht en waarin een algeheele reorgani satie van het vakvereenigingswezen wordt ont worpen. Wordt dit wetsontwerp aanvaard en dit is nauwelijks te betwijfelen dan zullen de Japansche vakvereenigingen alle in- ternationale banden, van welken aard deze ook mogen zijn, met die in Europa en Azië moeten verbreken, opdat zij kunnen worden tot „een nationaal instrument van het Japan sche volk, teneinde een evenwicht tusschen zekere tegenstellingen tot stand te kunnen brengen." Tenslotte zijn de ministeries van oorlog en marine na diepgaande onderhande lingen tot de slotsom gekomen, dat de vloot niet enkel tot aan de in de vlootovereenkomst van Washington gestelde grens moet worden uitgebreid, maar ook over die grens heen. In het bouwen van een vloot voor Mands joekwo heeft Japan reeds een middel gevon den om listiglijk de bepalingen van het vloot- verdrag te ontduiken, maar de conclusie van de ministeries van oorlog en marine bewijst, dat Japan het eventueel aandurft ook open lijk de bepalingen van de vlootovereenkomst te negeeren, zooals het reeds bij herhaling de be palingen van het Volkenbondsconvenant en can het negen-mogendhedenverdrag heeft genegeerd. Japan, dat door de overweldiging van Mandsjoerije zoo krachtig „A" heeft ge zegd, moet nu ook wel ,,B" zeggen en het is niet van zins zich den mond te laten snoeren, vóórdat het 't geheele alphabet van zijn Azia tische politiek heeft uitgesproken. De politieke ontwikkeling in het Verre Oosten vertoont merkwaardige analogieën en parallellen met die in Europa en beide ontwikkelingen zijn weinig geschikt om met een onbezorgd en ge rust hart de naaste toekomst der wereld tege moet te kunnen zien. BERLIJN, 6 Sept. (W. B.) De begrafenis van den eersten bisschop van het herstelde bisdom. Berlijn, Mgr. dr. Christian Schreiber, was een grootsche plechtigheid. De rouwstoet stelde zich op bij de St. Hedwig-kathedraal en trok naar de Linden. Voorop werd, geflankeerd door twintig Misdienaars, een groot kruis gedragen. Daarna volgden een muziekkapel en een eere deputatie der Schutzpolizei. Vervolgens kwa men de baniers- en wimpeldragers der manne lijke jeugdvereenigingen. Een rijksweerkapei en een deputatie van 60 man van een Beiersch regiment volgden. Na het domkoor verschenen ongeveer 250 leden van de ordegeestelijkheid en nog 200 wereldgeestelijken. Tegen kwart over negen werd de eenvoudige lijkkist, die met den bisschopsmijter gedekt was, uit het bisschoppelijk paleis gedragen, na dat de pauselijke nuntius, Mgr. Orsenigo, kar dinaal Bertram van Breslau, aartsbisschop Groeber en 'vier bischoppen zich in den rouw stoet hadden geschaard. De officieerende geestelijkheid sloot zich hierbij aan. Achter de lijkkist schreden de fa milieleden van den dooden bisschop, autori teiten, alsmede de ridders der souvereine orde van Maltha. Dan kwamen de vrouwelijke kloosterlingen en de deputaties der vrouwen en meisjesbonden: en ten slotte de katholieke studentenvereenigingen. De stoet bewoog zich onder het zingen van geestelijke liederen door de Wilhelmstrasse, Unter den Linden naar de Kaiser Josephplatz. Een onoverzienbare menschenmenigte en dui zenden kinderen van de kathoüeke scholen stonden langs den weg opgesteld. Onder net spelen van een treurmarsch werd de lijkbaar door acht priesters de kathedraal binnengedra gen. De gezangen en de lijkrede, door domvicaris dr. Steinmann uitgesproken, werden met be hulp van luidsprekers tot buiten de kathedraal voor de aandachtige en ingetogen menigte hoorbaar gemaakt. In zjjn lijkrede zeide dr. Steinmann o.m.: „Wel geen bisschop heeft een leven, zoo rijk aan arbeid en ontberingen, geleid als de nu overledene. De grondtrekken van zijn karak ter waren: openhartigheid, rechtschapenheid en een hart, dat voor allen liefde en begrip toonde." Als vertegenwoordiger der Evangelische kerk nam de landsbisschop Mueller aan de rouw- plechtigheden deel. De te Parijs benoemde subcommissie van de internationale juristencommissie inzake den Rijksdagbrand, bestaande uit de juristen mevr BakkerNort, lid van de Tweede Kamer in Ne derland, George Branting, lid van de Eerste Kamer in Zweden, en Pierre Vermeylen, advo caat bij het Hof van Beroep te Brussel, heelt Dinsdag j.i. te Amsterdam een onderzoek inge steld naar milieu, politieke overtuiging en ka rakter van Marinus van der Lubbe. Zeer veie getuigen zijn gehoord. Al het gesprokene wero door twee stenografen opgenomen, terwijl dooi een notaris van alles een protocol is opge maakt. Verscheidene bestuursleden van het Neder- landsch Comité van Kunstenaars en Intellee- tueelen voor den strijd tegen de Duitscne terreur, o. a. de voorzitter mr. Frans Koenen benevens eenige hoogleeraren der Amsterdam- sche Universiteit, waren bij het onderzoek aan wezig. Op 14 September as. zal te Londen het on derzoek naar de oorzaak van den brand in het Rijksdaggebouw plaats vinden door de volledige juristencommissie. Buitengewoon be langrijke feiten aldus deelt de genoemde sub-commissie ons mede zullen daaromtrent den brand aan het licht worden gebracht, ter wijl de resultaten van het onderzoek in Neder land, die veel tot het vinden der waarheid zul len bijdragen, zullen worden medegedeeld. ES Verwachting: Matige Ooste- ES ïyke tot Noord-Oostelijken wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, weinig ver- =j andering in temperatuur. Hoogste stand: 775.8 te Stomoway en j| Lerwick. EE Laagste stand: 753.1 te Isafjord. EjE Zon op 6.21 - onder 7.34 Licht op 8.04 j= 11 September L. K. EE HAMBURG, 7 Sept. (W. B.) Door den Mos- kouschen zender werd gisteravond, zoo meldt het „Hamburger Fremdenblatt" vanuit de stad Rostow een rede uitgezonden van een Sovjet- Russischen beambt, onder wiens leiding de in zameling van den oogst in het disrict Rostow ttSiEt, De rede werd gehouden in een vergadering van afgevaardigden der Kolchozen. Midden in de rede ontstond groote onrust in de zaal en men hoorde een stem bij de microfoon zeggen: „Uit naam van de G. P. U., burger Perkin, ge zijt mijn arrestant." Perkin onderbrak terstond zijn rede en onder groot tumult van de vergadering, dat door de radio duidelijk te hooren was, trad een be ambte van de G. U. voor de microfoon, die zeide: „De leider van het graanbureau, Perkin, heeft het graan niet voor 100 procent aan de regeering afgeleverd. Wij hebben derhalve de opdracht hem te arresteeren. Hij is uit zijn functie ontslagen. Ht gerecht zal verder over zijn lot beslissen.. Perkin werd weggeleid en de boeren hoorden in plaats van hun ouden voorzitter een nieu wen, die echter met geen woord over de actie va de G. P. U. repte. Daar de zender tijdens de arrestatie niet werd uitgeschakeld, was alles duidelijk te ver staan. De Fransche Minister van Koloniën, Albert Sarraut, die tot opvolger van den minister van Marine, Leygues, is benoemd DUSSELDORF, 6 Sept. (V.D.) De Jury te Dusseldorf heeft in een buitengewone zitting na onderhandelingen, welke drie dagen duur den, uitspraak gedaan in de zaak tegen twaalf communisten, die beschuldigd waren van een vuuroverval op nationaal-socialisten, op 20 Juni 1932 gepleegd. De overval heeft plaats gehad volgens een uitgewerkt plan. Vijftien communisten uit Gerresheim hebben met drie communisten uit Erkrath bij die gelegenheid den S. S.-man Kurt Hilmer uit Erkrath gedood en den S. S.-man Gross ernstig gewond. Begin van dit jaar zijn 12 vermoedelijke da ders gearresteerd. Het O.M. heeft tegen alle twaalf beschul digden de doodstraf geëischt. Donderdagochtend zal uitspraak worden ge daan. NEW YORK, 6 Sept. (Reuter). Rondom de Ford-fabrieken te Edgewater in New Jersey is een cordon van speciale wachtposten getrokken als gevolg van het feit, dat door radicalen twee bomaanslagen zijn gepleegd. De voorzitter van de afdeeling Dearborn der herstel-administratie heeft verklaard, dat de leiders besloten hebben Ford eere-voorzitter te doen blijven, omdat zij er van overtuigd zijn, dat Ford's verschillen met de Nira binnen en kele dagen opgelost zijn. Ook persoonlijkheden uit Ford's eigen bedrijf zouden gezegd hebben, dat hij zich ten slotte bij de herstelbeweging zal aansluiten. WASHINGTON 6 Sept. (Reuter). In ant woord op de vraag, of ook de kerken zich moe ten scharen onder 't embleem van den blauwen arend der N. R. A., werd te bevoegder plaatse verklaard, dat de kerken eveneens vallen on der de arbeidsnooden indien zij minstens drie personen in dienst hebben. v' A. Gezicht in de geheel gevulde St. Hedwids kathedraal te Berlijn tijdens de plechtige uitvaart voor den overleden Biss. Mgr. Dr. C. Schreiber HAVANNA, 6 Sept. (Reuter) In Cuba's hoofdstad heerscht momenteel rust De aan wezigheid van twee Amerikaancche oorlogs schepen boezemt de bevolking het vertrouwen in, dat de revolutionnaire regeering den toe stand zal weten te beheerschen. Amerika zal slechts in de uiterste noodzaak tot interventie overgaan, daar het zijn betrekkingen met de andere Latijnsch-Amerikaansche landen, waar mee Roosevelt de nauwste diplomatieke en commercieele relaties tracht te ontwikkelen, niet nadeelig wil beïnvloeden. De Amerikanen te Havanna hebben last ge kregen hun toevlucht in een door Amerikaan- sche kanonnen beschermd hotel te nemen, voor het geval de toestand gevaarlijk wordt. WASHINGTON, 6 Sept. (Reuter). President Roosevelt heeft den minister van Marine, Swanson, bevel gegeven zich terstond aan boord van den kruiser „Indianapolis" naar Havanna te begeven. De kruiser is bewapend met 8 inch- kanonnen en heeft 600 manschappen aan boord. Ook het groote pantserschip „Missisipi" dat 12 inch-kanonnen voert en 900 mariniers en een compagnie fuseliers aan boord heeft, heeft or der gekregen, zich terstond naar de Cubaansche wateren te begeven WASHINGTON, 6 Sept. Het Amerikaansche ministerie van marine neeft het zevende ma rineregiment dat 1200 manschappen telt. dat te Quantico in Maryland in garnizoen ligt. bevel gegeven, zich gereed te houden voor een even tueel vertrek naar Havanna wanneer op Cuba de toestand ernstiger zal worden. WASHINGTON, 7 Sept. (Reuter.) De Ameri kaansche ambassadeur Welles rapporteert, dat de toestand in Zuid-Cuba steeds erger wordt. Twee Amerikanen moesten vluchten aan boord van een Engelsch vrachtschip en twee suiker raffinaderijen, waarvan zij directeur zijn, zijn in beslag genomen. Een sergeant heeft het bewind over de Oos telijke provincie op zich genomen. Troepen gewapende studenten stormden de woning binnen van kolonel Mendieta, den oud burgemeester van Havana, alsmede de woning van een ander Cubaansch burger, om de zich daar verborgen houdende vluchtelingen te ar resteeren. Een groep arbeiders trachtte zich meester te maken van den directeur eener Amerikaansche maatschappij in Havana, die gevlucht was aan boord van een schip in de haven van Havana. Te Santa Clara heeft de directeur van de Hunter Hicks maatschappij zijn toevlucht moe ten zoeken op een Engelsch vrachtschip. De revolutionnaire raad heeft een proclama tie gepubliceerd, waarin de handhaving van orde en rust wordt verzekerd. LONDEN, 7 Sept. (V.D.) De oorzaak der revolutie op Cuba zou volgens berichten uit Havana het gevolg zijn van bolsjewistische in vloeden. Hoewel de leden van de nieuwe Junta op Cuba verklaren, dat zij geen communisti sche doch slechts radicale arbeidersidealen na streven, zouden toch gedurende de laatste we ken Russische agenten in Cuba propaganda hebben gemaakt voor bolsjewistische revolutie. De communistische jeugd had zich reeds voor een groot deel in het bezit van wapenen ge steld. Tal van levensmiddelenwinkels zijn geplun derd. De regeering heeft verklaard, dat zij in de geheele republiek veldkeukens zal opstellen om voedsel te verstrekken. Voorts zouden dras tische bezuinigingsmaatregelen in het voorne men liggen. WASHINGTON, 7 Sept. (Reuter.) Het Witte Huis deelt mede, dat de minister van Marine Swanson geheel op eigen initiatief met den kruiser „Indianopolis" naar Cuba gaat. Tijdens besprekingen met de diplomaten der Amerikaansche republieken aangaande den toestand op Cuba, zeide president Roosevelt, dat de Ver. Staten met alle middelen er naar streven een interventie te vermijden. Het Cubaansche volk, zoo zeide hij, moet zoo spoedig mogelijk een regeering naar zijn keuze krijgen, die de orde kan handhaven. Zulk een regeering zou elke gedachte of nood zaak van interventie doen verdwijnen. Uit Havana wordt gemeld, dat ö'e revolution naire raad zich tegen interventie der Ver. Sta ten zal verzetten en besloten heeft in de nieuwe grondwet het amendement Platt dat dén Ver. Staten de bevoegdheid geeft de orde op Cuba te handhaven af te schaffen. Voor Cuba liggen thans een slagschip, twee kruisers en vier torpedobootjagers. Op Cuba zijn meer dan een kwart millioen Amerikanen, Europeanen en andere vreemde lingen. Het Amerikaansche kapitaal dat op Cuba is belegd, bedraagt 150o millioen dollar, terwijl in verschillende ondernemingen aldaar 1 millioen Ponden aan Engelsch kapitaal is gestoken. Het schijnt inderdaad de bedoeling te zijn, indien noodig, nog meer schepen te zenden. Staatssecretaris Huil heeft te Washington verklaard, dat de Vereenigde Staten neutraal blijven. Tal van Amerikanen uit het binnenland van Cuba zijn op weg naar Havana. De Junta, welke uit vijf burgers bestaat, schijnt het door de opstandige onderofficieren geleide leger niet de hand te hebben. Uit het binnenland komen slechts schaars berichten binnen betreffende plaatselijke botsin gen. De beweringen dat Sovjet-invloeden in het spel zouden zijn is tot nu toe nog niet bewezen. Een Britsche kruiser heeft opdracht gekregen onmiddellijk naar Nassau op de Bahama- eilanöën te vertrekken, waar volgens geruchten, ten gevolge van den orkaan, onlusten zouden zijn uitgebroken. WEENEN. 7 Sept. (W. B.) Van officieele zijde wordt medegedeeld, dat de geruchten over het voornemen tot aftreden van den bondskanse lier Dollfuss of van de Oostenrijksche bonds- regeering van allen grond zijn ontbloot. De Weensche kathol'ekendag zal de geheele we reld toonen, aldus de officieele verklaring, dat de regeering-Dollfuss thans hechter dan ooit in de geheele Oostenrijksche bevolking veran kerd is. Het Londensche blad „Daily Mail" is in be slag genomen, aangezien het een artikel gepu bliceerd heeft, waarin het aftreden van den bondskanselier wordt aangekondigd. SYDNEY, 7 Sept. In Amhemland aan de Noordkust van Australië zijn, volgens officieele rapporten der districtsbesturen, ernstige on lusten onder de inboorlingen uitgebroken. De autoriteiten hebben de regeering te Canberra verzocht, troepen te zenden voor een straf-ex- peditie. Verschillende missie-stations bevinden zich in het grootste gevaar. Volgens andere berichten hebben blanken zich laten verleiden tot het plegen van wandaden tegenover de in boorlingen, die uit wraak politie-agenten en Japansche visschers zouden hebben vermoord. DUBLIN, 7 Sept. (V.D.) De regeering heeft besloten gemeenteraadsverkiezingen uit te schrijven tegen 14 November. Dan zullen honderden gedelegeerden, als ver tegenwoordigers der partijen van Cosgrave en MacDermott voor de eerste maal in praktijk brengen het besluit van de uitvoerende mach ten dezer partijen om samen te gaan met de partij van generaal O'Duffy. Amerikaansche patrouille op de Philippijnen overvallen. Vele dooden. Rust in Havana. Amerikaansch minister met nog twee oorlogsbodems naar Cuba's wateren. Sarraut opvolger van minister Leygues. Dali- mier minister van Koloniën. Oostenrijk stuurt acht vliegtuigen naar zijn Beiersche grens. Enquete aangaande het Duitse he bankwezen. De uitvaart van Mgr. Schreiber. Indrukwekken de rouwplechtigheid te Berlijn. Het drama te Muiden.; toestand der slachtoffers. Vier socialistische Raadsleden van Zaandam, onder wie twee wethouders, tot heengaan ge- dwwongen. De omzetbelasting in de Tweede Kamer aan de orde. Felle duinbrand onder Noordwijk. Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over het Uniformverbod. NEW-YORK, 6 Sept. (V.D.). Naar uit Manilla wordt gemeld, heeft een Moro-stam een af deeling Amerikaansche gendarmes op het eiland Jolo in een hinderlaag gelokt en overvallen. Een Amerikaansch luitenant en 6 gendarmes werden gedood. In het verbitterde gevecht, dat daarop volgde en waarbij talrijke mannen ge wond werden, zijn de aanvoerder der Moro's, Mahamoed en elf andere inboorlingen gedood. Reuter meldt negentien dooden. BERLIJN, 6 Sept. (W. B.) Het Propaganda- minis terie maakt bekend, dat er een groote ac tie op touw zal worden gezet, om de bevolking voor te lichten, hoe de teruggang der geboorte bestreden kan worden. Het is gebleken, dat deze teruggang nog voort duurt. In het eerste kwartaal van 1933 werden in Pruisen 157.079 kinderen geboren, wat een daling beteekent van 5'/2 procent tegenover het eerste kwartaal van 1932. Er stierven 142.531 personen, l'/2 procent meer dan in het betref fende kwartaal van 1932. Het geboorteoverschot zonk dus met 66.5 procent tegenover het verge lijkingsjaar 1932. Er werden in dit eerste kwar taal van 1933 in Pruisen 59 555 huwelijken ge sloten. Zes procent minder dan in het eerste kwartaal van 1932. LONDEN, 7 Sept. (V.D.) Lord Grey of Falldon is op zijn landgoed Falldon Hall in North Humberland vanochtend om 6.05 uur overleden. Lord Grey werd in het jaar 1862 geboren. Ge durende zijn geheele politieke werkzaamheid als liberaal Lagerhuislid heeft hij zich uitsluitend gewijd aan de buitenlandsche politiek van zijn land. Van 1892 tot 1895 was hij onderstaats-se cretaris voor Buitenlandsche Zaken, welke func tie hij bekleedde tot zijn aftreden in 1916. WEENEN, 6 Sept. (V. D.) Starhemberg is heden door Z. H. den Paus in een buitenge wone audiëntie ontvangen, nadat hij gisteren zijn opwachting bij Mussolini heeft gemaakt. Donderdag zal hij weder te Weenen aankomen. Hoogste stand op Donderdag 1 uur n.m.; 761 \orige stand 760

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 1