STADSNIEUWS BEAURAING BEURS VAN AMSTERDAM Haarlem, 7 Sept. MARIA-STICHTING ONZE WEEK-END-REIS MARKTEN Wisselkoersen DONDERDAG 7 SEPTEMBER AGENDA DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1933 RELLETJES IN DE STAD Toch vrij kalm verloopen Politierapport BEZOEK MINISTER DECKERS VAN ONZE RECHTBANK Verduisteraars in het groot Een vrouwelijke Nog een De heler VOOR DEN KANTONRECHTER Beschonken achter het stuur DE SYMPHONIE VAN H. ANDRIESSEN Zondagavond in 't Concertgebouw EEN RECORD Bij het sluiten van huwelijken HET BRUIDSPAAR TROF HET Een aardige verrassing Pater Th. Kok Personalia Jubileum G. R. van Wel Besmettelijke ziekten Excursie Vreemdelingenverkeer Promotie bij het politiecorps R. K. Trampersoneel St. Raphael Berg en Bosch-kalender Badhuizen „Witte Kruis" Dressuurclub „Zuiderhout" Deurwaarder beëedigd BURGERLIJKE STAND SCHAKEN Schaakclub „Haarlem-Noord" ONTROUWE PENNING MEESTER In hooger beroep DAMMEN Zeeuwsche simultaanseance J. W. van Dartelen UIT DEN OMTREK DRIEHUIS SANTPOORT 8 September IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE Voor de zooveeiste maai was gisterenavond de geheele Haarlemsche politiemacht, thans onder persoonlijke leiding van den commissa ris, den heer E. H. Tenckinck, op de been. De nationaal-socialisten van Mussert vergaderden n.l. in het Gemeentelijk Concertgebouw, waar hun hoofdleider voor een eivolle zaal sprak. De politie had weer buitengewoon uitgebrei de doeltreffende maatregelen genomen. De geheele Lange Bagijnestraat en het Klokhuis plein waren afgezet, en overal op de hoeken van de zijstraten van de Jansstraat en Jans- weg, waarlangs de geüniformden later aftrok ken, waren politieposten aanwezig. Toch was het communistisch optreden dit maal niet zoo groot als anders. Een paar maal moest de politie, met behulp van de actieve motorbrigade en politiehonden, de Groote Markt met zachten drang schoonvegen, het geen eveneens het geval was met de Lange Veerstraat en de Damstraat, waar het echter wat krachtiger optreden moest geschieden. Het officieele politierapport vermeldt het volgende De vergadering in de zaal is rustig verloo pen. Tijdens de vergadering werden op de Groote Markt door de politie verscheidene charges uitgevoerd, waarbij ook gebruik ge maakt werd van politiehonden. Verschillende personen liepen beten op. Een agent, die een 25-tal N. S. B.-ers begeleidde naar het Kringhuis by de Hoogstraat, werd met steenen gegooid, waarop hij een zestal revolverschoten loste. Iemand, die een schotwonde in de zijde had cpgeloopen, is naar het St. Elisabeth's Gast huis gebracht. Een andere agent loste in de Kleine Hout straat bij de Turfsteeg een schot, nadat hij met een steen aan zyn rechterhand gewond was. In den verderen loop van den avond is door een inspecteur met eenige agenten in de Ane- gang een charge met de blanke sabel gehou den, waarbij eenige rake klappen zijn uitge deeld. In de Anegang werd naar een tweetal agenten met steenen gegooid, waarvan er één een spiegelruit van „De Faam" verbrijzelde. Bij een charge op de Groenmarkt werd een persoon aan den arm gewond, die zich aan het politiebureau door den ongevallendienst heeft laten verbinden. Om kwart over twaalf pas seerde een auto met N. S. B.-ers de Krocht. Ook een agent bevond zich in den auto. Een jongen gooide met een steen. De agent sprong uit het voertuig om den jongen te grijpen, die aan den haal ging. De agent loste toen een schot in de lucht. Hierdoor werd de opmerkzaamheid van een anderen agent getrokken, die den vluchteling opving. Deze. een I9-jarige jongen, werd naar het bureau gebracht, waar hij heeft bekend den steen geworpen te hebben. Om kwart over negen bracht een lid van den ongevallendienst een 19-jarigen kantoor bediende naar het bureau, die in de Paarlaar- steeg door de drukte gevallen was. Hij had een wond boven zijn rechteroog gekregen. Na door den ongevallendienst verbonden te zijn, is hij naar het St. Elisabeth's Gasthuis gebracht. Door den Minister van Defensie, den heer Deckers, is gisteren een bezoek aan Haarlem gebracht. Hij bezocht de militaire gebouwen, alsmede de R. K. Militairenvereeniging aan de Zoetestraat en het Chr. Tehuis voor Militairen aan den Jansweg. Door dit bezcek kwam de minister o.m. een belofte aan den commandant van den Motor- dienst na, om eens een persoonlijk bezoek te brengen aan de gebouwen van den Motordienst, welke hem nog onbekend waren. Voor de Haarlemsche rechtbank stond Don derdagmorgen terecht de gedetineerde koopman F. P. V. uit Haarlem, verdacht van het zich wederrechtelijk toeëigenen van 2 naaimachines, 2 radiotoestellen en 2 waschmachines in 1931, welke hy in huurkoop van verschillende hande laren en maatschappijen had. Verdachte erkende de feiten. Verdachte had de termijnen zooveel mogelyk regelmatig afbetaald, maar kwam zelf in beta- lingsmoeilykheden doordat hy werkloos ge raakte en staakte daardoor zyn betalingen. Een zestal vertegenwoordigers van de verschil lende handelaren en maatschappijen traden als getuigen op. Verdachte had b.v. voor een naaimachine f 80 afbetaald maar moest nog f 120 afbetalen. Voor een radiotoestel dat hij voor f 146 gekocht had moest hij nog f 34 afbetalen, voor een wasch- machine, gekocht voor f 135, had hy f 73.50 af betaald en by de andere toestellen was het even zoo. Op een vraag van rechter Mr. P. A. erkent verd., dat hy de voorwerpen niet had mogen verkoopen, maar zoo voegde hy er aan toe: hy had nooit de bedoeling gehad de handelaren te benadeelen. Alle voorwerpen had hy aan Adr. v. A. ver kocht om aan geld te komen. Verdachte had nooit anders gedaan, maar hy zeide, dan met hard werken zyn brood te ver dienen,. door b.v. oude goederen met behulp van een auto naar Amsterdam te brengen en ze daar op de markt te verkoopen. Toen het met een auto niet meer ging. deed hy het met een fiets maar anderhalf jaar had hij door zijn verduis teringen in angst gezeten in Haarlem te komen. Nooit had hij om hulp aangeklopt bij het Bur- geriyk Armbestuur. De officier van justitie, mr. v. d. Burg, vond de zaak zeer eenvoudig. De verdachte heeft zyn verduisteringen zelf toegegeven. Hy is al 7 maal veroordeeld, de laatste maal tot 6 weken. Spr. eischte 10 maanden gevangenisstraf met aftrek van preventief. De verdediger, mr. G. W. C. Pliester gaf de feiten volkomen toe, maar meende dat verdachte altyd geprobeerd heeft de voorwerpen geheel af te betalen. Het misdrijf is niet uit kwaadwil ligheid van verdachte gebeurd. Verdachte heeft altyd zyn brood verdiend en slechts 3 weken steun gehad. Spr. gaf de schuld voornamelijk aan den heler A. v. A. en diens vrouw en pleitte clementie. Spreker vroeg een buitengewone straf voor verdachte aan de rechtbank: n.l. een straf geiyk aan het voorarrest en een voorwaardelyke straf met de bepaling dat verdachte de voorwerpen geheel zal afbetalen. Uitspraak over 14 dagen. Daarna was de beurt aan Henriette M. S., om in het verdachtenbankje te verschijnen, die verdacht was van het zich wederrechtelyk toe eigenen van een naaimachine in September 1931, welke zy in huurkoop had. De verdachte uit de vorige zaak stond thans als getuige terecht. Hy had n.l. als tusschen- persoon gediend om de nog niet geheel afbetaal de naaimachine van verdachte aan den heler A. v. A. (voor 40) te verkoopen. Volgens verdachte was de naaimachine reeds aan een onbekende door middel van den getuige verkocht voordat de machine zelf nog gekocht was! De getuige had f 5 voor zyn moeite gekre gen. De naaimachinehandel had nog f 171 te vor deren. Verdachte erkende het ten laste gelegde en wist, dat zy geen huurkoopartikelen mocht ver koopen. Omdat het reclasseeringsrapport gunstig was, eischte de officier van Justitie een voorwaarde lijke gevangenisstraf van 3 maanden. Uitspraak over 14 dagen. Vervolgens stond een familielid, de 25-jarige Wim S. terecht, die een in 1931 een radiotoestel dat hij in huurkoop had, zich wederrechtelyk had toegeëigend en verkocht. Dit toestel had een verkoopwaarde van f 148.50, maar er was nog f 24 van verdachte te vorderen. De verdachte in de eerste zaak F. V. had als tusschenpersoon bij den verkoop aan verdachte gediend, terwijl de getuige W. P. de kooper was van het verduisterde toestel. Verdachte erkende het ten laste gelegde, zoo dat de officier van Justitie dit bewezen achtte maar in verband met een gunstig reclasseerings rapport 3 maanden gevangenisstraf voorwaarde- iyk eischte. Uitspraak over 14 dagen. Tenslotte verscheen de heler van het verduis terende, de 53-jarige Adr. v. A. uit de cel in het verdachtenbankje. Verdachte werd beschuldigd in 1931 meermalen althans éénmaal een naai machine te hebben gekocht, wetende de deze verduisterd was. Bij den aanvang der ziting ontstond een in cident tusschen den verdediger. Mr. Dr. A. F. H. Schreurs, en den officier van Justitie, Mr. v. d. Berg. Deze laatste had n.l. geweigerd dat de verdediger vóór den aanvang der zitting met den verdachte een onderhoud had en daarom weigerde Mr. Schreurs verdachte te verdedigen. Nadat zoowel Mr. v. d. Burg als Mr. Schreurs hun opinie over het geval hadden medegedeeld en de rechters zich in de raadkamer beraad had den besloot de rechtbank de zitting voor een oogenblik te schorsen om den verdediger alsnog gelegenheid te geven met den verdachte te spre ken. Na heropening der zitting werd allereerst gehoord de verdachte in de eerste zaak, L. V. Deze had in den zomer van 1931 geld noodig en verkocht daarom aan verdachte eenige naaimachines enz. aan verdachte, eenige maan den nadat hij ze zelf in huurkoop gekocht had. By den verkoop aan verdachte had deze getuige medegedeeld, dat de voorwerpen in huurkoop gekocht waren en dus eigenlyk ver duisterd werden. Zelfs werd afgesproken, dat de goederen des avonds aan diens huis ge bracht zouden worden. Het voorstel tot ver koopen ging echter van verdachte uit By het verhoor van verdachte trok deze zyn oorspronkelyke verklaring dat hy bij den ver koop van niets geweten had in, maar bestreed overigens de verklaringen van verdachte. Verdachte beweerde dat de getuige L. V. hem heelemaal niet over huurkoop gesproken had en ook dat „des avonds brengen" was volgens hem niet juist. Wel gaf hy toe op een vraag van den president, mr. Sluis, dat hy voelde dat er een „luchtje" aan de verkochte voor werpen was. Voorts werd als getuige gehoord ëen juf frouw, aan wie een naaimachine verkocht was, waarbij verdachte's vrouw gezegd had: „Het kan geen kwaad als V. blyft doorbetalen" (met de termynen). Nadat degene, die de voorwerpen naar het huis van verdachte vervoerd had en een twee tal vertegenwoordigers van de maatschappij, aan wie de verduisterde voorwerpen toebehoor den, werd verdachte verhoord. Deze beweerde, dat hij niet wist dat de goederen in huurkoop gekocht waren, hij voelde dat alleen maar! Ook verklaarde hy, dat hy voor een naai machine 85.had betaald, waarop hy later ƒ27.50 had verloren. Getuige V. verklaarde echter, dat de hoogste prijs, die hij voor een naaimachine kreeg, ƒ60.— was, waarop verdachte repliceert: Die man is net een draaitol, als je eenmaal aan hem vast zit, dan kom je niet meer los. De Officier van Justitie achtte het bewys voor heling van tenminste één naaimachine bewezen. Spr. meende dat de heler en steler elkaar smerig behandeld hebben en eischte in verband met het feit dat verdachte al eens meer veroordeeld is 10 maanden gevangenis straf met aftrek van preventief. De verdachte vond deze straf wel wat ver schrikkelijk hoog, nadat hy zooveel had mede gemaakt. De verdediger, mr. B. W. Stomps, refereerde zich aan het oordeel van de rechtbank en pleitte clementie. Uitspraak over 14 dagen. (Ongecorrigeerd) In den nacht van 28 Juni omstreeks kwart voor één was de expeditieknecht Z. uit Alkmaar vertrokken als bestuurder van een zwaar, groot 4-wielig motorrijtuig. Voor hij in de cabine stapte had hij zoo als hy zelf verklaarde een zevental glazen bier genoten. Hy was zich er echter niet van bewust dat hiervan een invloed uitging, die hem niet in staat stelde de veiligheid van het ver keer te bevorderen. Op den Schoterweg bij de Kleverlaan had hy een lantaarnpaal aangereden, die afbrak. Een eind verder was zijn auto tot stilstand gekomen en werd verdachte door twee politie-agenten verbaliseerd; eerstens voor de aanryding en op de tweede plaats omdat hy onder invloed van sterken drank als bestuurder van een motorry- tuig de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht. In zijn requisitoir merkte de Ambtenaar op, dat hy het tweede feit zeer ernstig vond. Verd. had reeds een zwaren dag achter den rug en daar overheen nog zoo een groote hoe veelheid sterken drank in zich. Deze twee fac toren deden hem den volgenden eisch stellen: Voor het eerste ten laste gelegde 25 boete of 25 dagen hechtenis. Voor eht sub. 2 een maand principale hech- tenisstraf en een jaar ontzegging van de be voegdheid om een motorrijtuig te besturen. De verdediger mr. de Groot, uit Alkmaar, pleitte vooral over het sub. 2 ten laste gelegde. Pleiter kende verd. als een net mensch, die nog nooit met de politie in aanraking was ge weest. In Alkmaar was het volgens pleiter be kend dat in Haarlem streng tegen wegmisbrui kers opgetreden werd. Maar hier vond pleiter den eisch toch wel erg. Verd. werd hiervoor voor een maand aan de samenleving ontrukt en een jaar uit zyn be- dryf gestooten, waardoor hy niet in staat zou zyn den kost voor zyn gezin te verdienen. Na re- en dupliek werd door den kanton rechter het volgende vonnis gewezen: Voor het eerste feit 25 boete of 25 dagen voor het tweede zeven dagen principale hechte- nisstraf en de ontzegging om een motorrijtuig te besturen voor den tyd van drie maanden. Naar wij vernemen wordt Zondagavond a.s. in het Concertgebouw te Amsterdam de sym phonic van Hendrik Andriessen uitgevoerd door het Concertgebouworkest, dat onder leiding zal staan van den heer Ed. van Beinum. Per jaar worden in Haarlem ongeveer 900 huwelyken afgesloten, dat is nog geen 18 hu- welyken per week. Doorgaans worden op ge wone dagen 1 of 2 of 3 of 4 of 5, soms wel 6 of 7 en als er veel zyn, wel eens 8 of 10 huwe lyken afgesloten. Deze laatste cyfers zyn ech ter uitzonderingen. De Woensdag vóór Hemelvaartsdag is een geliefde dag, dan trouwen er meer dan anders, vorig jaar werd het cyfer 18 bereikt. Deze aan drang om het huwelyksbootje van wal te stoo- ten is echter een vast verschynsel dat zich elk jaar weer opnieuw voordoet en dat dan ook zyn oorzaak schynt te hebben. Woensdag ech ter is dit cyfer stevig geslagen: niet minder dan 22 paren, waarvan 18 paar in de gratis- serie, zyn gisteren in den echt verbonden. Dit is meer dan ooit in eenige week het geval ge weest is! In totaal werden reeds deze week 30 huwe lyken gesloten. Woensdagmorgen werd in de vestibule van het stadhuis een bruidspaar verrast door de aanbieding van een aardig cadeau door den heer Albrecht van garage Plein 33. Deze schen king hield verband met het feit, dat het net 100ste bruidspaar was, dat door de firma in 1933 „ter trouw" gereden was. De weleerw. Pater Th. Kok O.F.M., kapelaan aan de St. Antoniuskerk, viert vandaag zyn 25-jarig ordesfeest. Dit zilveren jubileum zal a.s. Zondag gevierd worden. Om half 11 zal de jubilaris een plechtige Dankmis celebreeren, terwijl hij des middags van 2 tot 4 uur receptie houdt in de pastorie. De heer M. A. van Heuven, alhier, is ge slaagd voor het examen schoonschryven M. O. De volgende afgestudeerden van de M. T. S. te Haarlem zijn geplaatst in de volgende be trekkingen. Af deeling Weg- en Waterbouwkunde: de heer P. Gorter, als opzichter-landmeter, bij de Prov. landgoederen der prov. Noord-Holland. De heer C. J. Rykeboer, als hulp-opzichter bij den Rykswaterstaat in het arrondissement „Het Noordzeekanaal". De heer P. Swager, als opzichter by het Hoogheemraadschap Noord-Hollands Noorder kwartier. De heer H. J. Zuidweg, als teekenaar, op het bureau van den Rijkswaterstaat. Afdeeling Werktuigbouwkunde: de heer H. A. Bok, als assistent bij de firma F. B. Ze iander te Amsterdam, afd. Oliestookinrichting. Afdeeling Electrotechniekde heer N. W. van Walen, als bedryfschef by het Centraal Radiohuis West te Amsterdam. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het diplo ma A van het machinisten-examen de heer J. M. Mittenhausen, alhier. Heden herdenkt de heer G. R. van Wel den dag, waarop hy 25 jaar geleden in dienst kwam bij de gemeentereiniging. Inspecteur Maas van de gemeentereiniging heeft hem in hartelijke bewoordingen ten zynen huize in de Zuidpolderstraat 87 gehuldigd, waarin hy o.m. wees op de goede verstand houding, die er in het dienstverband by de gemeentereiniging heerscht, terwyl hy de hoop uitsprak, dat dit ook in de volgende periode zoo zal biyven. Van de gemeente kreeg de jubilaris de ge bruikelijke enveloppe met inhoud, terwyl hem uit het jubileumfonds een buffet cadeau ge maakt werd. De collega's huldigden hun kameraad met het zenden van een prachtige fruitmand, ter wyl de gebruikelijke bloemetjes de woning van den jubilaris een feesteiyke sfeer gaven. In de afgeloopen. week zyn alhier 2 gevallen van roodvonk geconstateerd. Door Vreemdelingenverkeer zyn eenige ex cursies naar „Elswout" georganiseerd. Gisteren heeft de eerste plaats gevonden. Er waren 35 deelnemers. By den rondgang, welke van half 3 tot ruim 4 uur duurde, werd het gezelschap geleid door boschwachter Uiterwyk, die een historische beschouwing gaf over het ontstaan en verloop van „Elswout". Alle deelnemers wa ren ten zeerste voldaan over den tocht. 20 September zal weer een excursie, plaats vinden, doch de vereeniging zal trachten ook Woensdag 13 September een excursie te orga- niseeren, omdat het aantal deelnemers zóó groot is, dat men aan één tocht niet voldoende heeft. Na gehouden examen zyn C. Leewis, politie agent, F. A. van Leeuwen, agent-rechercheur en C. van den Burg, agent-rechercheur, be vorderd tot hoofdagent bij het corps hier ter stede. Naar wy vernemen, houdt de Ned. R. K, Bond van Spoor en Tramwegpersoneel op 17 Septemeber a.s te Breda onder voorzitterschap van den heer L. Geers een vergadering van het tramwegpersoneel, georganiseerd in boven- genoemden bond. Als het meest belangryk Door toevallige omstandigheden zyn er in onzen derden reis wagen voor den tocht naar Beauraing, Dinant, Han en Brussel, op Zaterdag a.s. nog enkele plaatsen vry. Abonné's, die nog aan deze trip wenschen deel te nemen gelieven zich morgenochtend vóór 10 uur aan ons Bureau te willen aan melden. Men zorge dan tevens onmiddellijk voor een bewijs van Nederlanderschap. De kosten bedragen (logies en diners inbegrepen) 20.50. punt komt op de agenda voor: Verkiezing van een voorzitter en twee bestuursleden (Allen stellen zich herkiesbaar). Vervolgens wordt een inleiding gehouden over den toe stand by de trams, waarna ruimschoots gele genheid bestaat tot besprekingen naar aanlei ding hiervan. De R. K. Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose „Herwonnen Levenskracht" heeft een prachtige kalender: den Berg en Bosch kalender 19(34 uitgegeven. De kalender bevat tal van mooie foto's van het nieuwe sanatorium „Berg en Bosch", dat onlangs te Bilthoven door Z.H. Exc. den Aarts bisschop geopend werd. Het zyn foto's van het bouwwerk, van het leven in het Sanatorium, van de mooie Eycken- steinsche bosschen, waarin „Berg en Bosch" ligt, en van de vele werken van katholieke kunstenaars, waarmee bonden en instellingen der katholieke arbeidersbeweging deze stich ting verrykt hebben. Daarnaast brengt de kalender vele andere foto's, zooals reproducties van religieuze kunst. De tekst past zich by de afbeeldingen aan en heeft betrekking op den tijd van het jaar of op het werk van de katholieke arbeiders beweging. Het aantal genomen baden in de afgeloo pen maand Augustus was: Badhuis Kouden- horn man 946, vrouwen 421, baden werk- loozen, totaal 1593. Badhuis Leidscheplein: mannen 1249, vrou wen 620, schoolbaden 432, baden werkloozen 123, totaal 2424. Badhuis Schotersingel mannen 1654, vrouwen 818, schoolbaden 188, baden werkloozen 157, totaal 2817. Badhuis Hofdykplein mannen 1362, vrouwen 656, schoolbaden 438, baden werkloozen 202, totaal 2658. Badhuis Van Egmondstraat mannen 1497, vrouwen 826, schoolbaden 251, baden werkloo zen 287, totaal 2861. Ter gelegenheid van het 12 Va -jarig bestaan der Politiehonden dresseerclub „Zuiderhout", kwam deze vereeniging Woensdagavond in feestvergadering byeen in lokaal „Spoorzicht", Stationsplein. De voorzitter, de heer M. Giorgis, gaf in zyn openingswoord een kort overzicht van de ge schiedenis der vereeniging. In de afgeloopen 12% jaar werden door leden der club 21 certi ficaten „Politiehond" behaald, plus enkele voor- loopige.») Steeds werd er met animo gedres seerd. Ook nu mag de vereeniging zich met ruim 30 leden in bloei verheugen. Een tweetal leden, n.l. de heeren J. Bosman en W. Louwe vens, die beiden van de oprichting af lid wa ren, werden in verband met hun 12%-jrig ju bileum nog speciaal gehuldigd. De heer J. Bos man, die tevens leider der dressuur is, werd benoemd tot lid van verdienste, terwyl beiden een draagmedaille als herinnering ontvingen. Ten slotte sprak de voorzitter de beste wen schen uit voor de verdere groei en bloei der vereeniging, hetgeen door de vergadering met applaus werd bevestigd. Hierna werden door den heer G. van Andel, keurmeester op de ter gelegenheid van het 12%- jarig bestaan gehouden onderlinge wedstrijd, de daar behaalde pryzen uitgereikt. Het officieele gedeelte was hiermede beëin digd. Tot 2 uur bleef men hierna nog in fees telijke stemming bijeen, waaraan het optreden van het duo Bos—Elsenerus niet weinig by- droeg. Ook op nationale wedstryden is „Zuider hout" steeds een gevreesde concurrent en wer den tal van pryzen behaald. Hedenmorgen is de heer P. v. d. Steenhoven, de nieuwbenoemde deurwaarder by de Haar lemsche Rechtbank, in deze functie beëedigd. Ondertrouwd, 6 Sept.: K. Dolstra en H. v. Leeuwen; M. Buis en A. Zuiver; J. Vemout en T Immerzeel; H. Klaassen en K. Miketta; W. j Loerakker en J. A. W. Koelemeyer; N. Sik kink en J. M. Zwart; J. J. Kerkvliet en E. Sandifort; G. J. Boerboom en G. C. Kruijer; j c. de Leeuw en A. G. O. Kuilboer; G. v. Wijngaarden en G. Bom; H. Stoute en E. v. Kordelaar; T. de Klerk en H. de Keizer; D. Mienis en C. v. Egmond; F. W. Godefrooy en j. P. v. Dartelen; P. F. v. d. Mey en J. M. Ha- verink; D. M. Vreeken en J. M. Govers. Getrouwd. 6 September: P. T. Maat en J. Janssens; C. Bottelier en C. W, Heerens; A. C. Plaisier en T. C. Herben; R. A. Kamer en ij. A. C. v. Turnhout; C. A. Slijkerman en J. C. Gigengack; M. J. G. Mooren en C. H. Bijns- dorp; A. D. Lodewyk en A. M. Rautenberg; C. D. Klaasen en S. Mijnders; L. C. J. Jansen en H. H. Klaasen; P. J. Spanjaart en C. A. Nooij; P. J. v. d. Gracht en G. Imker; J. H. v. d. Steylen en W. C. Versteeg; C. Baars en M. W. Groenveld; J F. H. A. Augustin en J. C. F. Hin; A. C. Lagerwey en J. H. Wezelenburg; D. v. B.ust en W. Hurkmans: J. P. Zweiphennig en A. S. Smit; P. T. Vemooij en I. E. Zimmer; M. J. Meyboom en J. M. Tietzei; H. J. v. Heer den en N. Vermeer; N. J. Alles en M. O. M. J. de GraaftR. C. de Bruijn en R. C. Koogh- winkel. Geboren. 5 September. G. de Wit- -de Dood, d; M. M. CouwenberghJong, z; W. H. M. CriekHulsebosch, z. Dit jaar komt „Haarlem-Noord" weer met twee tientallen uit in de bondscompetities. Het eerste tiental speelt wederom in de 2e klasse, het tweede tiental dtmaal waarschyniyk in de 4e klasse. De onderlinge winterwedstrijd begint deze Vandaag zette het Amsterdamsche gerechts hof de behandeling voort van de strafzaak te gen den 50-jarigen sociaal-democratischen oud- wethguder van financiën D. C. A. de Z. te Den Helder en oud-penningmeester van een bond van Marinepersoneel, die door de arr. rechtbank te Alkmaar werd veroordeeld wegens verduistering tot anderhalf jaar gevangenisstraf met aftrek van zeven maanden voorarrest. Thans werd als eerste getuige de ryksaccoun- tant, de heer Engelgeer te Haarlem, gehoord. Desk. had een boekenonderzoek ingesteld en geconstateerd, dat er ongeveer 20 mille uit de kas was verdwenen. Verdachte kon echter géén verklaring geven van de wijze, waarop dit ge schied was. Voor de gelden van den bond en zyn privé-rekening gebruikte hy dezelfde giro. Op 1 Januari 1920 had verdachte een ba lans opgemaakt waarin stond, dat er 23.000 kasgeld was, gedeponeerd by een bank en op de girp, in werkelykheid was er echter slechts 133. Als bondsbestuurder verdiende verd. 3000, voorts genoot hy nog inkomsten als wethouder en kreeg hy nog een pensioon, zoodat hij in to taal ongeveer 5000 toucheerde. De president mr. J. Jolles merkte naar aan leiding hiervan op, dat verd. boven zijn stand had geleefd. Verd. verzette zich tegen de voor stelling van zaken. Als getuige a décharge'werd een sergeant schrijver van de marine gehoord. Deze zond indertyd als penningmeester van de afd. Ned. Idië per postwissel gelden naar den Bond. De kwitaties, die get. ontving, waren onderteekend door den administrateur van den Bond Groot hof. Getuige Groothof blijk niet te zijn ver schenen, zoodat de zaak wederom wordt ge- scharst tot 31 October a.s. maand. Er wordt gespeeld in groepen van tien, met overgangscompetities. In deze groepen is nog plaats voor een beperkt aantal nieuwe leden. De club verheugt zich in een gestadigen bloei. Zij telt op het oogenblik 28 leden. Deze maand worden de theorie-avonden, waarop met behulp van het demonstratie-bord de openin gen enz. worden behandeld, weder hervat. Voor de afdeeling Jonge Leden zijn reeds eenige aanmeldingen ingekomen. Deze afdee ling begint haar lessen ook in den loop van deze maand. Secretaris der club is de heer W. Mantel, Duinoordstraat 49. Dinsdagavond gaf de heer J. W. van Dar telen (lid der „Haarlemsche Damclub") onder zeer groote belangstelling een simultaan- séance voor de Vlissingsche Damclub. Van Dar telen behaalde in deze séance het volgend resultaat: Aantal deelnemers 27; gewonnen 18 partyen, remise 4 partyen, verloren 5 partyen, duur der séance 3% uur. Buurtschap Driehuis De vereeniging van bewoners in de buurtschap Driehuis was Dins dag in vergadering byeen. Tot vice-voorzitter werd benoemd de heer v. Ryen, tot lid der kascommissie werd aangewezen de heer Wijn malen. Mevrouw Bode en de heer Dietrich vor men thans de propaganda-commissie. In het a.s. winterseizoen zullen o.a. lezingen worden gehouden over de Hoogovens en de papierfabriek. Personalia De heer G. H. van den Bronk alhier, is geslaagd voor het examen wiskunde L. O. Gebouw „St. Bavo" Bestuur R.K. Volksbond, 8 uur Rechtskundig Bureau, half 7 Bestuur spoorwegpersoneel, 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling, 34 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen, 8.15 uur. Gebouw „St. Bavo" „Alberdingk Thijm", 8 uur Bestuur Spoorwegpersoneel, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling, 8.15 uur. Besmettelijke ziekten In de afgeloopen week is alhier 1 geval van roodvonk gecon stateerd. Burgerlijke Stand. Geboren: Ch. Prinsen GeerlingsBonebakker d; H. B. Gaasenbeek Scheeres z; G. J. M. Kapteinvan der Veldt. Overleden: J. Wit, 75 jaren, overleden te Haarlem; J. P. J. Hofhuis, 65 jaren; J. C. Loo- man, 18 maanden. Ondertrouwd: S. H. Dekker en S. J. Tinholt; R. F. A. Altman en E. Terpstra; M. J. Roes- sen en A. Nymijmeyer. Dahlia-tentoonstelling. Zaterdag en Zon dag zal de onderlinge tuinliedenvereeniging „Aerdenhout en Omstrekenhaar jaarlijksche Dahliatentoonstelling houden in de zaal van café-restaurant Lommeroord, Heerenweg hoek Kerklaan. Voor wat de Dahliatentoonstelling betreft, zal deze bestaan uit groepen, vazen, manden en bindwerk. Ook zullen nog andere bloemen en planten, en zoo mogelyk vruchten geëxpo seerd worden. Deze tentoonstelling is voor belangstellenden gratis te bezichtigen, op Zaterdag 9 September van 210 uur n.m. en Zondag 10 September van 9 uur vjn. tot 10 uur n.m. Burgerlijke Stand Ondertrouwd: J. P. Klooster-J. M. L. v. d. Eem. R. W. Bouw- meester-J. Tol. Getrouwd: J. A. Warmerdam-E. J. H. H. Dubois. W .C. Bergisch-B. E. Richel. geboren: d. van M. E. v. Gaaien-Topman. d. van G. T. Daudey-Oosterhoom. d. van Jac. de Vries-Meyer. z. van C. C. M. Leuven- Blokker. d. van C. Beelen-Vink. Overleden: E. Ch. Canter, 70 j., wed J. Koster. H. M. Bonekamp, 76 j., wed. P, Keimpema. •lidi HAARLEM, 6 Sept. Groentenmarkt. Tomaten 0.040.10, Heerenboonen 0.080.14, Snijboonen 0.100.22 per K.G. Groene kool 0.150.35, Spi nazie 0.300.60, Postelein 0.100.50, Andijvie 0.200.40 per kist. Sla 0.403.00 per 100 krop. Komkommers 0.010-03, Bloemkool 0.060.16, Roode kool 0.050.07, per stuk. Rabarber 0.02 0 05, Wortelen 0.040.09, Prei 0.030.10, Peter selie 0.020.10, Selderie 0.020.10 per bos. DONDERDAG 7 Sept. Vorige Koersen Heden Londen 7-85 7.83% Berlyn 59.14 59.15 Farys 9.72% 9.72 Brussel 34.61 34.59% Zwitserland 47.96 47.95 Weenen Kopenhagen 35.10 35.00 Stockholm 40.50 40.35 Oslo 39.50 39.35 New York (cable) 1.72% 1.71% Rome 13.10 13.07% Praag 7.37% 7.35 Madrid 20.77% 20.75 Vorige Koersen Heden Staatsleeningen 5 Nederland 1919 100% 100% 4% Nederland 1916 101% 1017/s 4Va Nederland 1917 101% 101% 4 Nederland 1931 99% 99% 5 Nederland 1932 101101% 4>/2 N. Ind. 1926 AB 88% 89% 5 Va Youngleen38% 39% Banken Koloniale Bank 60% 59% Indische Bank 58% 58 Cert. Handel-My60 60 ndustrieën Unilever 87% 87% Calvé Delft 61 58 Alg. Kunstzyde 27Vb 26 Van Berkel'i Pat19 17% Nieuwe Philips 187% 189 Küch. Accoustiek 1% l'Va Ned. Ford 136% 135 Industr. Buitenland Anaconda 11% Bethlehem Steel 26% 26% U. S. Stee) 36% 36V* U. S. Leather 8% 8% Intern. Nickel 136/s 13% Stand. Brands 20 20 Mijnbouw Boeton Mijnbouw 12 12 Alg. Exploratie 129 128 Redjang Lebong 115 116 Petroleum Gaboes 14 Kon. Olie 180 179% Perlak 101 100 Peudawa 5% Continental Oil 12jfs 1% Shell Union OU 6Vs 0% Vorige Koersen Heden Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubber Serbadjadi Silau V. I. G. O, Allied Intercontin. Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan HoU. Amerika Lyn Dito Gem. Eigend Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart-Unie Suiker H. VA. Jav. Cultuur N. I. -j. U. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen Union Pacific Wabash Erie Kansas City South South. Railw Chic. Milw. Maxwell L. Gr. 97% 77 43 29% 30 51 40 2% 30 14 14 11 56 195% 98 65 1% 33 99% 77% 44Vi 31% 30 51 40 2% 32 14 14 10% 5b 194% 98 65 1% 31% 19.75 135% 133 128% 127 25 24 143% 142 87 86% 3% 3% 16 15% 14 14 21% 21% 5Vs 5% 18 13%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2