STADSNIEUWS ZOETE BESSEN f 2.10 per Liter Kasper Hiddink Coöperatie „De Eendracht" U.A. BRANDSTOFFEN DEKENS Kaan's Wol Kaan's Wol RIJWIELDIEF VOOR DE RECHTBANK SPIT, ISCHIAS NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT Twee jaar geëischt Gratis tot en met Zaterdag GRATIS WOLBAAL Gen. Cronjéstraat 129 Spaarnwouderstraat 72 V-^S.ï'4 maar vanaf 19 cent tot 1.59 Van je communistischevrienden moet je het maar hebben De steler ST. JOSEPHSGEZELLENVER. Districtictsdemonstratiedag te Beverwijk DUBBEL WOONHUIS AFGEBRAND Grootendeels vernield ALGEM. NED. BOND VAN SCHILDERSPATROONS Congres te Zandvoort TWEEDE AUTO-BEDEVAART NAAR DOKKUM Op Zondag 10 September 1933 Bevrachtingscommissie BOERDERIJ AFGEBRAND Fruitdieven aan het werk R.K. Cursus v. hoofdonderwijzers Afgesloten rijweg ATH LET I EK Zessteden-loop TENNIS NEDERL. LAWNTENNISBOND District Noordelijk Holland DUIVENSPORT Reisduif Haarlem DAMMEN Zeeuwsche simultaanseance J. W. van Dartelen Voetballende damspelers Daar kan men mee kijken! Voor vele weggebruikers is dat 'n nieuwtje. Die maken er namelijk een gewoonte van omniet uit te kijken. KÏJK. U1 Tl KI JK'UIT! FAILLISSEMENTEN MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG HAARLEM: GROOTE HOUTSTRAAT 79 - TEL. 10273 GEN. CRONJESTRAAT 128 - TEL. 14949 Adverteer regelmatig Het zal U baten! ONDERRICHT zegeviert niet alleen In kwaliteit, maar ook in prijs houdtgewichten breit daar door ook veel meer uit, KOOPT EN BREIT MET KAAN'S GOEDKOOPE met een van 50 verschillende tinten 50 prijzen GR. HOUTSTR. 11-13 APELDOORN Hoofdstraat 134 Dames let op onze aparte Etalage Schotsche en andere Ruitstoffen HAARLEM. Noord Gen, Cronjéstr. 79 De middagzitting van de Haarlemsche recht bank was Donderdag bijna geheel ter beschik king van een tweetal „jongens van de vlakte", waarvan één zelfs functionaris was van de Communistische partij, die elkaar over en weer van een zestal rijwieldiefstallen beschuldigden. Allereerst stond terecht de 29-jarige J. M. M. v. O., die verdacht werd van heling van een een viertal rijwielen, welke op onderscheidene plaatsen in Haarlem en Heemstède uit voor tuintjes door een zekeren W. B. gestolen wa ren. Deze fietsen waren als stukken van over tuiging itji de rechtszaal aanwezig en werden door de resp. eigenaren en eigenaressen, die als getuigen optraden, als hun of haar eigen dom erkend, ondanks dat het' een en ander, als bel, banden en merken door den dief veran derd was. Als getuige werd voorts gehoord de 34-jarige J. J., door wiens bemiddeling- de fietsen van verdachte die ze zelf weer van den dief had gekocht! verkocht werden voor prijzen als ƒ18, ƒ20 en ƒ25. Verdachte beweerde dat W. B., die bekend stond als rijwielhandelaar, telkens met fietsen bij hem was gekomen. De eerste twee waren niet veranderd, van de volgende waren eerst op den zolder van de woning van verdachte de oude banden door nieuwe vervangen, terwijl van de volgende zelfs de merken weggepoetst waren, vóórdat die aan den kooper J. J. af geleverd werden. Eerst vertrouwde verdachte het brengen van rijwielen door W. B. volkomen, maar later ging hij toch twijfelen of alles wel „zuivere koffie" was. Hij was, naar hij verklaarde, toen onmid dellijk met het veranderen en verkoopen van rijwielen opgehouden. De Officier van Justitie, mr. v. d. Burg, acht te het ten laste gelegde bewezen. Hij vond het een vrij ernstige zaak en meende dat, ondanks dat hij het reclasseeringsrapport niet gelezen had, hier een voorw. veroordeeling niet op haar plaats was. Verd. is reeds eenmaal ver oordeeld, zij het niet wegens diefstal. De eisch luidde zes maanden gevangenis straf (beweging op de publieke tribune). De verdediger, mr. B. W. Stomps, meende, dat verdachte geheel te goeder trouw is ge weest. W. B. stond bekend als een handelaar in fietsen en een werklooze, als verdachte, die zeer weinig verdient, wil er uiteraard nog wat bijverdienen, vooral op de gemakkelijke ma nier als het verkoopen van een fiets. De neu trale reclasseering (de katholieke had gewei gerd een advies uit te brengen, omdat verd. communist is, hetgeen mr. Stomps zeer be grijpelijk vond) had gunstig geadviseerd, zoo dat spr. voor een voorwaardelijke veroordee- ling van verdachte pleitte. Nadat verd. nog eens gewezen had op zijn moeilijke toestanden, werd de uitspraak over 14 dagen bepaald. Vervolgens was het de beurt aan W. B., thans vertoevende in het huis van bewaring en verdacht van het stélen van zes rijwielen in het voorjaar yan 1933 uit voortuinen in verschillende straten 'van Haarlem en Heem stede. Nadat de zes eigenaren en eigenaressen nog maals verklaard hadden, dat hun eigendom gestolen en weer in de rechtszaal aanwezig was, werd de heler J. M. M. v. O., thans als getuige gehoord. Overeenkomstig zijn commu nistische beginselen legde hij wel een belofte maar niet den eed af. Deze gaf natuurlijk hetzelfde verhaal als in de eerste zaak, wat hem in tegenspraak bracht met verdachte, die alles ontkende en beweerde dat juist getuige de fietsen gestolen en naar zijn huis had gebracht. Verdachte had slechts geholpen bij het ver anderen van de fietsen tegen vergoeding van een borrel of zooiets Als medegetuige trad op de vrouw van J. M. M. v. O., wier verklaringen (nog wel onder eede!) thans voor de rechtbank heel anders waren dan vroeger voor den rechter-commis- saris. Toen had ze n.l. verklaard, dat ver dachte tegen haar gezegd had: „Als hij (d.i. haar man) ze niet wil stelen dan zal ik het wel doen." Thans beweerde zij dat gezegd was: „Als hij ze niet wil halen, dan zal ik er wel voor zorgen." Van het proces-verbaal van den rechter-commissaris was volgens haar geen woord waar! Voorts heeft zij op verzoek van verdachte van twee rijwielen op den zolder van hun huis de merken weggepoetst, z.g. omdat de rijwielen dan meer waard werden! Verdachte ontkende dit alles ten sterkste. Volgens zijn verklaring heeft getuige v. O. de rijwielen in huis gehaald en heeft hij heele- maal geen opdracht tot merkenverandering gegeven. Getuige echter, na eenige malen op de waarde van den eed gewezen te zijn, bleef bij haar verklaring. De Officier van Justitie merkte in zijn re quisitoir allereerst op, dat verdachte reeds vele malen veroordeeld is wegens diefstallen, de laatste maal tot 6 maanden gevangenisstraf. Spr. twijfelde niet aan de betrouwbaarheid van de verklaringen van v. O. en diens vrouw. Weliswaar was deze laatste aarzelend als ze haar man moest bezwaren, maar toch achtte spr. het ten laste gelegde bewezen en eischte, omdat verdachte wellicht nog veel meer fiet sen gestolen heeft, een gevangenisstraf van twee jaar m. a. p. (beweging op de publieke tribune). De verdediger, mr. L. G. van Dam, vond het vreemd dat de Officier van Justitie, die naar hij zeide, het dossier niet heeft kunnen be- studeeren, toch 2 jaar eischt. Spr. achtte de verklaringen van V. O. en diens vrouw wel zeer onbetrouwbaar, vooral omdat v. O. communist is, secretaris van de communistische partij en raadsverslaggever van „De Trjbune"! Spr. meende op grond van de communisti sche beginselen van dezen man te mogen aan nemen, dat voor deze de moreele bezwaren om een meineed af te leggen niet zeer groot zullen zijn. Spr. wilde niet direct beweren, dat v. O. meineed heeft gepleegd, maar diens moreele gezindheid maakt het noodzakelijk, dat men zeer voorzichtig moet zijn om aan te nemen, dat deze de waarheid spreekt. Bovendien wees spr. op de voortdurende ver anderde verklaringen van v. O.'s vrouw en pleitte dan ook vrijspraak, subs, clementie. Uitspraak over 14 dagen. nog grootendeels worden gered; in de andere woning ging de inboedel bijna geheel ver loren. De brand is vermoedelijk veroorzaakt door een brandend petroleumstel, welke in de bo venverdieping van de woning van K. stond. Verzekering dekt de schade. Zondag 15 October zal te Beverwijk een dis- trictsdemonstratiedag der St. Josephsgezellen- vereeniging gehouden worden. Des morgens zullen alle deelnemende ge zellen (pl.m. 200) ieder in zijn eigen parochie kerk ter H. Tafel naderen, terwijl vervolgens door allen de Hoogmis in de H. Agathakerk te Beverwijk zal worden bijgewoond. Ónder de Hoogmis zal door de demonstranten de „Maria-Brevis" en de wisselende gezangen door de „Schola Cantorum" gezongen worden. Aan deze demonstratie zal tevens, behoudens goedkeuring van B. en W„ een fakkeloptocht verbonden zijn, welke gehouden zal worden den Zaterdag aan genoemden Zondag vooraf gaande. Onder den optocht zullen verschillende bekende gezellenliederen ten gehoore worden gebracht. Des Zondags na de Hoogmis zal de demon stratie worden ontbonden. Aan genoemenden districtsdemonstratiedag zal door de volgende afdeelingsp worden deel genomen: Beverwijk, Heemskerk, Velsen-Noord, IJmuiden I en IJmuiden II. Donderdagmiddag ontstond brand in een dub bel woonhuis, bewoond door de gezinnen van den tuinder M. Kars en den groentenhandelaar D. Paarlberg aan den Akerdijk te Rijk, al hier. Aangewakkerd door den vrij sterken wind, stond het perceel spoedig in lichterlaaie. De brandweer te Hoofddorp werd direct ge alarmeerd, maar toen deze ter plaatse arri veerde, waren de betrekkelijk oude woningen al grootendeels door het vuur vernield. Uit de woning van den heer P. kon het huisraad In de algemeene vergadering kwam aan de orde een voorstel, dat luidde: „De algemeene Vergadering besluite, de gratis-verzekering te gen ongevallen voor alle leden, gelijk aan een eenheid der patroons-ongevallen-verzekering, waarvoor de premie wordt geacht verdiscon teerd te zijn in de Bondscontributie en welke verzekering uit de Bondskas wordt betaald, te wijzigen." De afd. Apeldoorn is van meening, dat, waar alle leden dezelfde grondcontributie betalen, ook allien gelijke voorrechten behooreri te genieten. Bovendien zal in zeer veel gevallen gewoon overlijden meer offers van het gezin hebben gevergd dan overlijden door een ongeval, zoodat in het eerste geval steun dringender noodig is. De tegenwoordige regeling met een uitkeering van duizend gulden bij overlijden, kon wel eens van de Bondskas te zware offers vragen. Daar om dient de uitkeering in overeenstemming te zijn met de draagkracht der Bondskas. Nog enkele afgevaardigden deden de meening van hun afdeeling hooren, waarna tot stemming wefd overgegaan. De uitslag der stemming was, dat 17. aanwezigen zich voor opheffing en 19 zich tegen opheffing verklaarden. Nu zal onder zocht worden, of het mogelijk is deze instelling op een beteren grondslag te bouwen. De afd. 's-Gravenhage dringt er bij 't hoofd bestuur op aan, bij eventueele afsluiting van 'n nieuw landelijk collectief contract, daarin een zoodanige regeling voor de betaling van vacan- tie en christelijke feestdagen op te nemen, dat de daarvoor betaalde gelden ten goede komen aan de personen, voor wie ze betaald zijn. Bij het tegenwoordige stelsel mankeert daar veel aan. Besloten wordt een andere regeling 'te tref fen. De afd. Groningen stelt voor, een gedrukt nieuw ledenboekje uit te geven, ingaande 1 Januari 1934 en wel in denzelfden geest als dat van de Friesche Schilderspatroonsvereeni- gingen. Op dit voorstel wordt, vanwege de hooge kos- tenten aan het drukken van dat boekje verbon den, afwijzend beschikt. Nog werd besloten, dat het hoofdbestuur zich in verbinding zal stellen met de gezellen-orga nisatie, teneinde te bereiken, dat leden, die werk voor eigen rekening uitvoeren, direct als lid der gezellen-organisatie worden geschrapt Op voorstel van de afd. Leiden werd het Hoofdbestuur opgedragen een onderhoud aan te vragen met den Minister, om bij dezen aan te dringen op het wettelijk verplichten van 't lid maatschap, zoowel voor patroon als gezel. b. Het wettelijk vaststellen van den duur der werkweek. Na de rondvraag werd de vergadering dooi den voorzitter met een woord van dank geslo ten. Het programma luidt als volgt: 9.30 uur: Samenkomst van de auto's uit alle richtingen te Quatrebas (kruispunt in den Rijksstraatweg öroningen:-Leeuwarden) 10.30 uur: Plechtige H. Mis op het St. Bo- nifacius Heiligdom, met predikatie door den zeereerw. heer J. Tepe, benoemd pastoor te Leeuwarden. Na de H. Mis relikwie-vereering in de broe- derschapskerk, waar tevens gelegenheid is een kaars te offeren. 2.30 uur: plechtig Lof met processie op het Martelveld, met predikatie door den weleerw. heer S. Bouwhuis, kapelaan te Leeuwarden. Na het Lof gelegenheid de auto's te laten zegenen. Plaquettes van den H. Christoffel op het Park verkrijgbaar. De Bevrachtingscommissie te Haarlem maakt bekend, dat agentschappen der Commissie zijn gevestigd te: Halfweg, Lindenlaan 27, kantoor uren 9—12 en van 13—18, Tel. 55, Halfweg, Hil- legom, Leidschestraat 173, kantooruren 9—11 en 13—18, Tel. 3346 Lisse. rheumatiek. Jicht, griep, hoofd-, kies- en zenuwpijn wordt volgens 6000 s geneesheer en op de meest afdoende wijze bestreden door Togaltablet- B /A, I 0 ten. Togal schaadt noch Uw hart, noch Üw maag en kan dus worden in genomen door hen «lie andere middelen slecht verdragen. Togal hielp waar andere middelen geen baat brachten. Bij Apoth Ac Dio*. f 080 Gisterenmiddag te ongeveer half 5 werd brand ontdekt in een boerderij, staande aan de Koor- meerlaan in de gemeente Heiloo, eigendom van den heer P. Frans en bewoond door diens ar beider T. en gezin. Het vuur, dat ontstaan was in den grooten hooiberg, die zich in .de oude boerderij bevond, tastte, aangewakkerd door den wind, fel om zich, zoodat in een oogwenk de geheele woning een prooi der vlammen was. Slechts met de grootste krachtsinspanning wis ten de bewoners nog wat huisraad en lijfgoede ren te redden. De Alkmaarsche brandweer, die spoedig ter plaatse was, kon niet veel uitrichten. De boerderij was verzekerd, de inboedel niet. Den geheelen avond bestond er op de plaats des onheils groote belangstelling, daar de hooi- klamp nog steeds brandde. Gisterenavond werd de politie er mede in kennis gesteld, dat bloembollendieven aan het werk waren in een bloembollenschuur aan de politie ter plaatse verscheen, hadden zij reeds de vlucht genomen. Het bleek de politie echter, dat er geen bloembollen-, maar fruitdieven aan het werk waren geweest en dat een hoe veelheid peren reeds was gereed gezet om mede te nemen. Het mocht de politie gelukken, een der daders later in de omgeving aan te houden, waardoor ook de overige daders; konden wor den opgespoord Uit de meeste plaatsen van het district, waar bij den Nederl. Lawntennisbond aangesloten vereenigingen zijn gevestigd, o.a uit Den Hel der, Schagen, Enkhuizen, Hoorn. Bakkum, Be verwijk, Krommenie, Zaandijk, Zaandam en vooral ook uit Alkmaar, werden inschrijvingen ontvangen, o.w. van de kampioenen van 1932. Ongetwijfeld zullen, als het weer medewerkt, de deelnemers genoeglijke wedstrijden spelen en zien. Het is te danken aan de welwillendheid van het bestuur van de vereeniging Alkmaar-Heiloo dat deze wedstrijden thans voor de eerste maal in het centrum van het district kunnen worden gehouden. Ook de directeur van het Gemeentelijk Sport park heeft zijne medewerking verleend, door indien de wedstrijden door minder gunstig weer stagnatie mochten ondervinden twee van de nieuwe banen als reserve beschikbaar te stellen. Van harte hoopt het districts-bestuur, dat de wedstrijden een aangenaam verloop zullen heb ben en het voor het organiseeren van later te houden wedstrijden wederom over banen in dit mooi gelegen en makkelijk te bereiken middel punt zal mogen beschikken. De uitslagen der partijen zullen zoo spoedig mogelijk in dit blad bekend gemaakt worden. G. Molenaar A. de Jong H. Greeuw P. J. Bijrij P. J. van Dartelen Th. Wesselman J. van Looij J. B. Sluiter Jr. T. Kerkman H. C. Stappers Th. C v. d. Sluys In de Amsterdamsche ploeg komen o.m. uit de meesters C. J. Lochtenberg, W. Rustenburg en B. Ris. De oud-kampioen van Nederland, meester J. H. Vos, zal voor Amsterdam als grensrechter fungeeren. Traditioneel werden deze wedstrijden tot nu toe nog steeds door de Haarlemmers gewon nen. Op 9 September a.s. zal in de R.K.U.L.O.- school aan de Gedempte Oude Gracht te Haar lem de R. K. Cursus voor hoofdonderwijzers worden geopend. De directie van den provincialen waterstaat is druk bezig om den toegang tot de nieuwe brug over de ringvaart nabij Aalsmeer in orde te deen maken. Zooals bekend is, loopt de Kruisweg met een langen oprit op tot de hoogte van het brugdek en nu moet nog een gedeelte van den ringdijk ter rechterzijde en linkerzijde worden opgehoogd om den bovenkant van den Kruisweg te berei ken. Een en ander brengt zooveel beslommering met zich, dat de ringdijk vanaf de oude brug tot de nieuwe brug is afgesloten voor het groo te doorgaande verkeer. Voertuigen en rijwielen, welke komen uit de richting van Leimuiden, moeten nu, om den Kruisweg te bereiken, een kleinen omweg ma ken over de oude brug door het dorp Aalsmeer langs het raadhuis en kunnen dan over de nieuwe brug in de richting naar Hoofddorp of Schiphol. Zondag 24 September organiseert de Zaan- sche Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer voor de vijfde maal den Zaanschen Zessteden- '°op, op het bekende traject;, Assendelib— Zaandam. Aan denhardloopwedstrijd kunnen slechts zij deelnemen, die lid Zijn ,van den K. N. A. U. en der aangesloten bonden. Wélke bepaling ook geldt voor den snelwandelwed strijd, die over hetzelfde parcours wordt gehou den. Voorts is voor Zaansche athletiek-beoefe- naars een propaganda-klasse ingesteld. De in schrijvingen sluiten 17 September. Zaterdag 9 en Zondag 10 dezer, zullen op de banen van de Heiloosche L. T, C. „Alkmaar- Heiloo" bovenvermelde wedstrijden gehouden worden. Uitslag wedvlucht van Quivrain, op 3 Sep tember. Afstand 228 K.M. Los 7.30 uur. Eerst- getoonde vogel 11.23.47 uur. Jb. Plas len, 5en, 9en, 17en prijs; Boogaard en Jansen 2en, 7en, 8en, 12en, 23en prijs; H. Everts 3en, 13en prijs; J. Th. Bakker 4en, 6en, 14en, 15en, 22en prijs; G. H. Brendel lOen prijs; C. van 't Ende llen. 16en prijs; Th. A. Heinsbergen 18en prijs; J. J. de Bie 19en, 20en prijs; P. Kroon 21en prijs. Onder groote belangstelling gaf de heer J. W. van Dartelen (lid der „Haarlemsche Dam club") te Oostburg een simultaanséance voor de damspelers uit West-Zeeuwsch Vlaanderen. Het door van Dartelen in deze séance be haalde resultaat laten wij hieronder volgen; Aantal deelnemers: 20. Gewonnen: 11 partijen. Remise: 0 partijen. Verloren: 9 partijen. Op het „D. C. 0."-terrein aan den Schalk- wijkerweg zal Zondagmiddag a.s. van 3 tot 5 uur de jaarlijksche voetbalwedstrijd plaats vin den tusschen de voetballende damspelers der „Haarlemsche Damclub" en der Damvereeni- ging „GezelligSamenzijn" uit Amsterdam. Voor dezen wedstrijd is het elftal der „Haar lemsche Damclub" als volgt samengesteld: Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) Failliet verklaard: 4 Sept. I. Eemisse Jr., koopman. Den Haag, de Riemerstraat 150. C. J. van de Burgt, winkelier, Scheveningen, Westduinweg 58. C. R. Massaar, bakker, Voorburg. Egmondt- straat 28. A. Taal, winkelier, Den Haag, Prins Hen drikstraat 171. J. Barské, zich noemende Bordinl, Den Haag, van Musschenbroekstraat 71. H. F. Schön, Den Haag, Stuijvesantstr. 227. D. Kersseboom, koopman. Den Haag. Zout manstraat 90. L. A. van Leeuwen, koopman, Leldschen- dam, Tedingerstraat. B. J. Burgersdijk, timmerman en aannemer. 's-Gravenzande, Monsterscheweg 74. M. G. Klapwijk, rijwielhersteller, 's-Graven zande. W. Leemans, Den Haag, Laan van Meerder- voort 798. P. A. Dozy, Den Haag, Lansbergenstraat 30. A. A. W. Wolf, koopman, handelende of ge handeld hebbende onder den naam Wolf en Vroom, Den Haag, Suezkade 18. A. van der Zwan, Scheveningen, Prins Wil lemstraat 11a. Opgeheven wegens gebrek aan actief het fail lissement van P. K. G. Tegelaar, Den Haag. Volgens het weekblad „Handelsbelangen" wer den gedurende de maand Augustus bij de ge zamenlijke griffies in Nederland gedeponeerd 40 crediteurenlijsten met een totaal passief van 946.491.59, waarvan preferent 195.071.93. Sedert 1 Januari 1933 werden in totaal gedepo neerd 1542 crediteurenlijsten met een totaal pas sief van I 41.970.585.43, waarvan pref. I 7.019.014.07. 6 Sept.: E. van den Bergh, weduwe van Com. van der Vliet, zonder beroep, wonende te Am sterdam, Stuyvesantstraat 43 hs. J. Britstra. kruidenier, wonende te Naarden, Kloosterstraat 11. C. J. Hein, zonder beroep, wonende te Am sterdam, Daniël Wlllinkplein 34 HL Th. A. Markmann, waschverzender, wonende te Diemen, Oud Diemerlaan 45. P. van Mourik. wonende te Amsterdam, Em- mastraat Handelsvennootschap onder de firma West- Indische Bananen Import Blom Co. in liqui datie, gevestigd en kantoorhoudende te Amster dam, Valkenburgerstraat 11. H. J. Ruizendaal, wonende te Bussum, Spie gelstraat 36. N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij „Te- lok Betong", gevestigd te Amsterdam, aldaar kan toorhoudende ten woonhuize van haren directeur K. A. Nussbicker, Gelderschekade 95. 22 Aug.: N.V. Handel Mij. vil. de Ruyter van Oostmerssen Tilburgscheweg D. 92, Ginneken. 4 Sept.: G. F. Lindeyer. propagandist der S.D. A.P., vroeger aannemer en koopman te Laren (N.H.), Hagedoomweg 31, Heerlen. 6 Sept.: J. Ducaneause, Woerdsingel W.Z. 39 bis, Utrecht. H. J. W. van den Braken, Prof. Ritzema Boslaan 22. Maartensdijk Willem van Dijk, gepensionneerd spoorweg ambtenaar, Schoutenstraat 8 bis, Utrecht J. C. van der Kuy, sigarenmaker, Westerwal 18a, Oudewater. Th. H. J. W. Reuvers, groentenkoopman, Looidijk 76, De Bilt. A. A. J. Evers, rijwielhandelaar, Oliemolen singel 58. Enschede. A. Kraayenzang, meteropnemer, later café houder. thans zonder beroep, van Lennepstr. 21. Hengelo (O.). r'- - - STAAT VAN BESOMMINGEN van de heden aan den Rijksvischafslag aange komen stoomtrawlers: Alma 400 manden 2167.—, loggers: KW 56 479.—, KW 60 491.— IJMUIDEN, 8 Sept. Rijksvischafslag Tarbot per kg. 0.60 tot 085, griet per 50 kg. 26.tot 6.50, tong per kg. 1.20 tot 0.45, groote schol per 50 kg. 21.50 tot 21.middel schol per 50 kg. 16.50, zetschol per 50 kg. 19.tot 11.50, kleine schol per 50 kg. 20.tot 3.50, schar per 5Q kg. 10.— tot 3.30, middel schelvisch per 50 kg. 20.kleine middel schelvisch per 50 kg. 14.tot 11.kleine schelvisch per 50 kg. 10. tot 2.10, kabeljauw per 125 kg. 43,tot 17. gullen per 50 kg. 6.50 tot 1.40, leng per stuk 0.65, wijting per 50 kg. 2.tot 180, makreel per 50 kg. 7.80 tot 7.50. Een borrel welke in sommige deelen van ons land tot één der meest gebruikte dranken behoort. Is een aftreksel van de meest aromatische bessen op Brandewijn, een pikante borrel, smakelijk en niet duur Ook bij mindere hoeveelheden verkrijgbaar. Wij stellen verbruikers te Haarlem gaarne in de gelegenheid met deze frissche drank kennis te maken 16 SEPTEMBER bij aankoop van één Liter Zoete Bessen k 2.10 EEN HALVE FLESCH FIJNSTE LIMONADE-SIROOP CADE A li Elck wat wils, voor de ouderen een pikante versnapering, voor df kinderen een glas heerlijke limonade. biedt in elke prijsklasse het beste voor het geld SPECIAAL AANBEVOLEN VOOR DEN ZONDAG: Citroenschilletjes en Oranje bitter, per 1/1 flesch 2.30 - 2.70 - 3.1G Jenever met diverse bitters 2.30 - 2.60 Gouden Regen (type Voor burg) zoet en niet-zoet 2.60 Brandewijn m, div. bitters 2.40 - 2.80 Citroenbrandewijn 2.45 Borschllletjes 3.- 3:30 Fladderac 2.75 - 2.95 Zoete schillen 2.40 Frambozen en Kersenbran dewijn 2.25 - 2.60 - 2.85 Bessen, z.g. „rood" (zoet. half-zoet en zuur) 1.80 Alles van „De Guide Druyf' dus prima. Telefoon 10134 DONKERE SPAARNE 42 TELEFOON 13066 Wij kunnen nog bestellingen aannemen op onderstaande soorten tegen September-prijzen. BELGISCHE ANTHRACIET „BONNE FIN" II 30-50 2.10 BELGISCHE ANTHRACIET „BONNE FIN" III 20-30 2.20 ENGELS CHE ANTHRACIET II en III 2.30 WALES ANTRACIET II en III2.50 Komt U eens kijken naar onze prachtcollectïe PRIMA WOLLEN DEKENS. Onze monsterkamer is geopend van 9-12 en van 2-5 u. en U bespaart zich enorm veel geld .{f. f' i k y'l ''f''!*1 Jurk 's jtctfekluiU

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3