STADSNIEUWS 7 aspiüiis Dankbetuiging van H.M. de Koningin Reorganisatie der defensie Haarlem, 11 Sept. BEURS VAN AMSTERDAM ïaa/unn Wisselkoersen h MAANDAG 11 SEPTEMBER I 1 1 ZILVEREN KL005TERFEEST Pater Th. Kok O. F. M. AFSCHEID KAPELAAN A. VAN BEIJNEN R.K. HOOFDACTECURSUS Officieele opening Leeraren DE GEMEENTELIJKE ORGEL CONCERTEN Geen handhaving? TOONEEL BROEDER LIBERTUS eeniq op deV w/ere.ld Opbrengst collecte De huldiging van H. M. de Koningin verfilmd Personalia RIJKSWEG VELSEN-ALKMAAR Onteigeningsbesluit Centraal comité voor werkloozen Loma BURGERLIJKE STAND Het is Mij een behoefte nog maals uiting te geven aan mijn diepgevoelden dank jegens allen, die Zaterdag uit alle deelen des lands in het Sta dion te Amsterdam zijn sa mengestroomd om Mij blijk te geven van hunne liefde en aanhankelijkheid en die dezen dag tot een onvergetelijken feestdag voor Mij hebben ge maakt. WILHELMINA. Naar bezuiniging en administra tieve verdeeling Commissie Idenburg Bagdad rouwt om koning Feisal Het stoffelijk overschot te Brindisi WANDELSPORT Bijzonder Landstormkorps „Kennemerland" CRICKET 2e KLASSE H.C. B. C. v. H. III—Haarlem IV UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE AGENDA 12 September HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE MAANDAG 11 SEPTEMBER 1933 iv* 2Va Donderdag 7 September was de weleerw. pa ter Th. Kok O. P. M. vijf en twintig jaar in de Orde der Minderbroeders. Zondag is dit feest op plechtige, doch be scheiden wijze gevierd. In de parochiekerk aan de Nieuwe Groen markt droeg de jubilaris de plechtige Hoogmis uit dankbaarheid op, waarbij hem assisteerden al zijn confraters van de Paterskerk. De zeer- eerw. heer Pastoor J. P. Reijnenberg was pres- byter-assistens, terwijl de weleerw. paters F. Hunsche, H. J. H. Smits en H. C. L. Willem- se assisteerden resp. als diaken, subdiaken en ceremoniarius. Een groot aantal parochianen toonde door hun aanwezigheid in deze H. Mis geheel en al mede te leven met het gedenkwaardige feest van hun geestelijken leidsman, die, hoewel nog slechts een tweetal jaren in Haarlem, zich zeer bemind heeft weten te maken en bij velen in hoog aanzien staat. Het parochiale zangkoor „Benedicamus Do mino" voerde onder leiding van Frans Pielage de Missa Solemnis van Philip Loots uit en daar na het meerstemmige ,,Domine salvam fac" van denzelfden componist. De zaal, waar de jubilaris 's middags in de pastorie recipieerde, prijkte in een keur van prachtige bloemstukken en eenige rijk voorzie ne fruitmanden, alle door bevriende parochianen en in de parochie bestaande corporaties ge schonken. Onder de velen, die hier gedurende ruim an derhalf uur hun gelukwenschen kwamen aan bieden, waren o.a. eenige geestelijken uit de stad en de omgeving, t. w. de rectoren N. Th. Vlaar O. E. S..' A. en J. P. J. Kok, deputaties van zangkoor, kerkbestuur, collectanten en de wel eerw heer Th. W. M. van der Lugt, directeur der K. J. C. te dezer stede, en de heer Herm. Willenborg, secretaris van den R. K. Patro- natenbond. Het St. Antoniuspatronaat, waarvan de jubi laris directeur is, had hem Zondagmorgen reeds gehuldigd. Nadat bestuur en leden te zijner in tentie de H. Communie hadden ontvangen, had in het patronaatsgebouw aan de Ruycnaver- straat een feestelijk ontbijt plaats. Hierbij wer den vele hartelijke woorden gesproken en was de heer A. Nielen, zeker aller tolk, toen hij in gevoelvolle woorden den dank van leden en bestuur jegens den directeur betuigde voor zijn groote zorg voor de jeugd en hem prees als ijvervol bestuurder. Zondagavond werd in het clubhuis der K. J. C. ,St. Joseph" het afscheid gehouden van den directeur der K. J. C., kapelaan A. van Beijnen. Nadat de bijeenkomst dcor de vice-voorzitter, den heer J. Aarts, geopend was, sprak pastoor F. C. van Beukering, die memoreerde ai het geen kapelaan van Beijnen in samenwerking met het bestuur tot stand had gebracht. In gevoelvolle woorden zegde spr. hem hiervoor dank. Hierna werd het woord gevoerd door den heer J. Aarts, die kapelaan Van Beijnen dankte "voor de aangename samenwerking en het vele goede, dat hij in het belang der parochie had verricht. Hij bood hem namens de leiders een prachtig boekwerk aan. Vervolgens sprak de Jonge Wachter J. Straat hof, die den scheidenden directeur namens de jongens een leeslamp aanbood. De heer F. van Giezen sprak nog namens het buscollege. Tenslotte werd het woord gevoerd door den scheidenden directeur zelf. Deze dankte de lei ders en dé jongens voor de prachtige cadeaux en hoopte, dat de nieuwe directeur de K. J. C. „St. Joseph" tot grooten bloei zou mogen bren gen. De avond werd opgeluisterd door muziek van een der Jonge Wachters. Zaterdagmiddag had in de gymnastiekzaal van de R. K. Muloschool aan de Ged. Oude Gracht in tegenwoordigheid van alle leeraren en cursisten de officieele opening plaats van den R. K. Hoofdactecursus. Allereerst sprak de Zeereerw. Zeergel. pater Drs. Th. N. Vlaar OE.S.A., rector van het R. K. Lyceum te Haarlem, die de opening van den R. K. Hcofdactecursus een feit van beteekenis noemde, omdat aan dezen cursus zoo'n groote behoefte is. Allerlei corporaties en officieele personen hadden reeds geruimen tijd geleden gezamenlijk overlegd om dezen cursus op te richten, maar telkens waren er allerlei moeilijk heden in den weg gekomen. Spr. had als voorzitter van de R. K. Vereeni- ging tot Bevordering van het Bijzonder Onder wijs in het Bisdom Haarlem tot de oprichting van dezen cursus een klein stootje gegeven, maar spr. noemde den heer J. Weustink toch den grooten promotor daarvan. De heer Weus tink heeft zich buitengewoon beijverd om er voor te zorgen dat hij dezen middag van groote voldoening kon medemaken. Spr. bracht den heer Weustink daarvoor dank en feliciteerde hem met zijn succes met dezen cursus, waaraan reeds vele leerlingen deelne men. Spr. hoopte dat onder Gods zegen deze cur sus moge bloeien en dankte den heer J. A. Luyten, hoofd van de R. K. Muloschcol voor de beschikbaarstelling vande lokalen. Zijn volle vertrouwen sprak spr. in het do centencorps uit, en noemde de leeraren mannen van ervaring. Voorts deelde spr. mede dat de heer J. Pau- lides, die oorspronkelijk als directeur zou op treden, wegens overdrukke werkzaamheden zich had moeten terugtrekken. Zijn plaats als leeraar wordt thans vervuld door den heer P. Don. De heer G. Weustink is zoo bereidwillig het directurschap, tenminste vodr dit jaar, op zich te nemen, waarvoor spr. hem hartelijk dankte. Tenslotte wenschte spr. aan de docenten veel succes en hoopte dat de cursisten geheel zullen vinden hetgeen zij hier zoeken. Hierna las spr. de berichten van verhinde ring voor: van den Hoogeerw. heer Deken H. C. J. Sondaal, den Bisschoppelijken Inspecteur van het L. O. den Weleerw. heer kapelaan A. J. I. Leesberg, den hoofdinspecteur van het L. O. den heer H. Brants, den inspecteur, den heer H. v. d. Weyer en den heer Mr. Dr. F. A. Bij voet, medebestuurslid van den cursus. Vervolgens sprak de heer G. H. Weustink, oud-inspecteur van het L. O. en directeur van den cursus, die dankte voor de vriendelijke woorden van rector Vlaar. Spr. zeide met veel genoegen het werk te hebben aangepakt, omdat spr. ervaren had dat hier een cursus zou komen minstens even goed als eiken anderen, maar doortinteld van echt katholieken geest. Spr. noemde hierna de „krijgsartikelen," nJ. datgene waarop bij de lessen moet worden ge let. Tenslotte hoopte spr. dat deze cursus een modelcursus zal worden, waarop het een eer zal zijn les te gven en les te nemen. Spr. achtte de docenten uitmuntende leer krachten, die zich vol ijver en toewijding aan hun werk zullen geven. En thans, aldus besloot spr., met moed aan 't werk! Met Gods besten zegen zullen wij veel bereiken. Spr. dankte voor het vertrouwen, dat in de leiding van den cursus door de cursisten is gesteld. Wij leeraren, aldus spr., zullen dat vertrouwen niet beschamen, maar op zijn beurt hoopte spr. dat ook de leerlingen het in hen ge stelde vertrouwen niet zullen beschamen. Na een opwekking van den voorzitter, Drs. Th. N. Vlaar O.E.S.A. begonnen leeraren en cursis ten hun lessen. Omtrent dezen cursus kunnen wij nog 't vol gende mededeelen: De leiding van den cursus bestaat uit den Zeereerw. Zeergel. heer Drs. Th. N. Vlaar. O.E. S~A., de heeren G. Weustink en Mr. Dr. F. A. Bijvoet. Directeur is de heer Weustink. Als leeraren treden op de heeren P. B. van Don te Alkmaar (geschiedenis), G. Alles (Ned. taal en letteren), R. Warnars (paedagogiek) Drs. A. de Jongh (natuurkunde), leeraar aan de kweekscholen te Beverwijk en Alkmaar en J. B. J. Haanen (aardrijkskunde) leeraar aan den R. K. Hoofdactecursus te Alkmaar. De lessen worden gegeven in de lokalen van de R. K. Muloschool aan de Gedempte Oude Gracht bij de Kleine Houtstraat. B. en W. stellen in de ontwerp-begrooting voor 1934 voor de kosten voor de gemeente lijke orgelconcerten in de Gemeentelijke Con certzaal van de begrooting te voeren, omdat h.i., gezien de resultaten van het vorige seioen deze concerten bij de huidige omstandigheden niet meer kunnen worden gehandhaafd. EEN ALIBI VAN TIEN MINUTEN, door Anthony Armstrong Ver- eenigd Rotterdamsch-Hofstadtoo- neel, Stadsschouwburg. Aan niets viel Zaterdagavond te bespeuren, dat de Stadsschouwburg nu op andere wijze dan vroeger wordt geëxploiteerd. Het was er als van ouds ook wat het aantal bezoekers betreft. Maar er zouden waarschijnlijk toch méér plaatsen bezet zijn geweest, als er niet in het Amsterdamsche Stadion tegelijk een voorstelling was gegeven, die, terecht, van heinde en verre en dus ook van Haarlem de belangstellenden en enthousiasten naar de hoofdstad trok. „Een alibi van tien minuten" is in het ge heel geen belangrijk stuk. Goed beschouwd is het geen drama, maar de tooneelkunstige uit beelding van een verhaal, dat naar den smaak van op detective-romans beluste lezers is ge schreven. De geschiedenis van een misdaad, die bedreven wordt om een grooteren schur kenstreek te voorkomen. Een jonge advocaat, Colin Derwent, ver moordt den fielt Philip Sevilla, die een jong meisje in zijn macht poogt te krijgen met de bedoeling haar als blanke slavin naar Zuid- Amerika te verkoopen. Er zijn eenvoudigere en betere middelen dan een sluipmoord om zoo'n misdrijf te beletten en een jurist als Derwent mag die wel kennen, maar in de kraam van den auteur komen ze niet te pas. In het eerste bedrijf droomt Derwent, hoe hij Sevilla uit den weg kan ruimen en tege lijk een geldend alibi kan verkrijgen; in de tweede acte brengt hij zijn plan ten uitvoer; en in het derde bedrijf is hij overgeleverd aan de scherpzinnigheid van twee detectives, die hem met hun minitieus onderzoek van het alibi in het nauw brengen, maar per slot van rekening meer sympathie blijken te gevoelen voor den moordenaar dan voor zijn slachtoffer. Dramatische werking is er alleen in het eer ste bedrijf, wanneer Amor een woordje mee spreekt. Verder moet de geprikkelde nieuwsgie righeid naar den afloop van het sinistere geval er de spanning in houden en dat gaat ook tamelijk wel, maar er wordt in de zaal wel eens een woord gemist en als het doek voor den laatsten keer sluit, is een groot deel van het publiek in de meening, dat de oplossing nog komen moet. Voor het spel hebben we niets dan waar deering. Theo Frenkel was op en top e'en uiter lijk beschaafde schurk; Dick van Veen speelde overtuigend den eigenaardigen moordenaar; Annie van Duin typeerde "net onnoozele meisje zeer goed; Jan van der Linden gaf ons een karakteristieken huisknecht te zien en Louis van Gasteren en Ludzer Eringa hielden als detectives het slappe derde bedrijf in leven. In den laatste kunnen wij het echter niet prij zen, dat hij ons altijd maar weer op zijn eigen overbekende uiterlijk vergast. Uitstekend voldeed het, dat bij het tele- foneeren op het tooneel de man aan het an dere einde van den draad zichtbaar en hoor baar was door een transparant gedeelte van den achterwand. In het zeer beschaafde spel wordt alles wat aanstoot geven kan vermeden, maar door zijn inhoud, die aan geen hoogere moraal wordt getoetst, is het stuk alleen geschikt voor vol wassenen. H. B. v. d. S. Men meldt ons: Dezer dagen herdacht br. Libertus in het. St. Bonifaciushuis aan het Nagtzaamplein, den dag, waarop hij voor 50 jaar zijn Professie deed. Ten zijner intentie werd in de smaakvol ver sierde kloosterkapel om 7 uur een H. Mis op gedragen door den zeereerw. heer pastoor P. Roovers en om 9 uur de plechtige Hoogmis door den hoogeerw. heer kanunnik L. J. Boogmans. Op keurige wijze werden de liturgische ge zangen door alle aanwezenden uitgevoerd. Of schoon het de uitdrukkelijke wensch van den jubilaris was, dat het feest slechts een intiem karakter zou dragen, kon toch niet in alle deelen met dit verlangen rekening worden ge houden. Het ging dan ook spoedig van mond tot mond: „Br. Libertus viert zijn gouden feest". In den loop van den morgen mocht de fees teling dan ook tal van felicitaties en bloem stukken in ontvangst nemen. Velen kwamen ook mondeling hunne gelukwenschen aanbieden. De zeereerw. heer pastoor Roover voelde het als een behoefte openlijk dank te zeggen aan den jubileerenden kloosterling, die hier meer dan 8 jaar al zijn zorg besteed heeft aan de kleine jeugd, zaden van godsdienst en kennis ir de jeugdige harten heeft uitgestrooid, zoo dat deze kinderen eenmaal zullen opgroeien tot jongelingen en mannen, waarop kerk en maat schappij kunnen steunen en die de goede re putatie, waarin de scholen zijner parochie zich verheugen, tot in het verre nageslacht zullen verkondigen. Het woord van den ouden leer meester Br. Libertus, was één en al dank aan den Gever van alle gaven, die hem 50 jaar in met hoofdpijn te blij ven tobben? ledereen weet, dat Aspirin een product van vertrou wen is, volkomen on schadelijk voor het organisme, dat elke, ook nog zoo hevige pijn doet verdwijnen. Uitsluitend verkrijgoaar in ae oranie-oandouisjes van 2C taoi. 70 cis. en oranjezakjes van 2 tabl. a 10 cis. staat gesteld heeft met buitengewonen Ijver te arbeiden aan de jongensziel. Het kerkelijk gedeelte werd met een plechtig Lof besloten, opgedragen door den zeereerw. pater J. F. M. Dekkers O.F.M. De Eerw. Broeder Libertus, die verbonden was aan de Broederschool in de Amsterdam- straat, heeft het onderwijs verlaten, na er 52 jaar lang aan verbonden te zijn geweest. In het parochieblad van het Amsterdamsche kwartier brengt de pastoor een hartelijk dank woord aan den heengeganen onderwijsman, die met nauwgezetheid steeds zijn werk verricht heeft. Wij danken hem, zoo schrijft de pastoor, har. telijk voor zijn heilig werk, terwijl wij hem verzekeren, dat God hem daarvoor ruimschoots beloonen zal. En wat wij gehoopt hebben, is gelukkig waar. Hij blijft in hetzelfde huis in onze nabijheid. Deze zonnige man, deze aangename prater, zal ons nog menig uurtje prettig en leerzaam be zighouden: wij mogen ons, hopen we, nog jaren lang spiegelen aan zijn vaderlijk voorbeeld. Aan ééne voorspelling durf ik mij veilig wagen, n.l. dat Br. Libertus, alhoewel geen on derwijzer meer, altijd zoeken zal naar gelegen heid en middelen, om met de jeugd in contact te komen, om onzen jongens nog veel goeds mee te geven voor hun toekomst. Wij gelooven en hopen, dat hij slagen zal. Zondagmorgen werd na een liefdadigheids- predicatie door den zeereerw. pater H. de Greeve S. J., onder alle H.H. Missen in de Kathedrale kerk „St. Bavo" een collecte gehou den ten bate der armen der parochie, welke collecte het zeer groote bedrag van 1221.15 opbracht. Een prachtig resultaat! Reeds hedenavond zal in het Rembrandt- theater en de Palace de eerste'sprekende film van H. M. de Koningin worden vertoond, alsook de grootsche huldiging in het Amsterdamsche Stadion. De opnamen, welke door Polygoon zijn ver richt, zijn buitengewoon goed geslaagd. Op het te Alkmaar gehouden congres voor op:nbare gezondheidsregeling is als bestuurslid gekozen de heer A. B. Michielsen, voorzitter van den Raad van Arbeid te Breda en voordien voorzitter van den Raad van Arbeid te Haar lem. Ter benoeming van een tijdelijk leeraar in de Staatswetenschappen aan de H. B.S. met 3-jarigen cursus te Den Haag wordt door B. en W. als nummer één aanbevolen de heer rnr. J. H. van Peursem, tijdelijk leeraar aan het ge meentelijk lyceum te Haarlem. .Te Den Haag is geslaagd voor het machinis tendiploma A, de heer J. Pak te Haarlem. Te Utrecht is geslaagd voor het examen "vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek de heer P. H. S. Dazert te Haarlem. Te Amsterdam verwierf het politiediploma van den Alg. Ned. Politiebond de heer J. Boter bloem te Bloemendaal. De Ned. Staatscourant bevat de staten, waar op vermeld de eigendommen, welke ten behoe ve van verbetering van het gedeelte Beverwijk —Alkmaar van den Rijksweg Velsen—Alkmaar zulleh, ten algemeenen nutte, ten name van het Rijk, ter uitvoering van de wet van 25 November 1931, worden onteigend in de ge meenten Heemskerk, Castricum, Limmen, Hei- loo en Alkmaar. Het Comité bericht, dat werkloozen, aange sloten bij de verschillende Bestuurdersbonden in de gelegenheid worden gesteld zich aan te mel den voor het volgen van de Ontwikkelings cursussen, seizoen 1933-'34. Blijkens een het vorig jaar ingestelde enquête, bestaat de groot ste belangstelling voor de volgende cursussen, waarvoor thans de inschrijving openstaat: Cursus Esperanto, cursus Handverbeteren (Schrijven), cursus vakteekenen, cursus Ver brandingsmotoren en cursus Taal en Stijlleer. Aanvang der cursussen begin October 1933. Inschrijvingsformulieren zijn verkrijgbaar Dij de besturen der vakvereenigingen. Aanmel dingsformulieren moeten voor 20 September ingeleverd zijn bij het secretariaat voor Ont wikkelingswerk, Middenweg 34, Haarlem-Noord. Bovengenoemde vereeniging hield Zondag onder leiding van den heer I. P. Wester, een beslaagden Auto-reclametocht met versierde voertuigen, n.l. automobielen, motorrijwielen, rijwielen, enz. De tocht ging door Haarlem, iJm.uiden, Sant poort, Bloemendaal, Zandvoort, Hillegom, Ben- nebroek. Na afloop werd de stoet ontbonden te Heemstede bij café „Valkenburg", waar de deelnemers werden onthaald op een versnape ring. Des avonds te 8 uur werd 'n feestavond aangeboden in de bovenzaal van genoemd res taurant, waar muziek en humoristen den aan wezigen een genoeglijken avond hebben bezorgt, Geboren: 7 Sept. zoon van L. v. d. Laan- Kuiper; 8 Sept. zoon van E. B. Bonkerk-Moer- kerk, dochter van M. C. Spierenburg-Lousberg, zoor. van F. v. Gilse-Vollewens, zoon van H. H Goldschmeding-Pos, dochter van M. Zuidweg- v. Doorn; 9 Sept. dochter van H. E. v. d. Voort- Antonisse, De Ministers van Koloniën en Defensie heb ben een commissie ingesteld met de opdracht: a. de organisatie te ontwerpen van de weer macht in Nederland en Nederlandsch-Indië, welke met handhaving van haar tegenwoor dige doelstelling leiden kan tot aanzienlijke besparing, zoowel op de Rijksbegrooting ais op die van Nederlandsch-Indië; b. een nieuwe re geling te; ontwerpen voor de administratieve verdeeling der kosten van de maritieme weer middelen, tusschen de begrootingen van Neder land en Nederlandsch-Indië. Tot lid en voorzitter dier commissie is be noemd de Minister van Staat, D. W. F. Iden burg, oud-Gouvemeur-Generaal van jSTed.- Indië. Voorts is bepaald, dat de commissie zich zal kunnen laten voorlichten door alle landsdiena ren, die zij daartoe wenscht op te roepen en dat zij, hetzij in haar geheel, hetzij in sub-toni- missiën ook buiten 's Gravenhage onderzoekin gen zal kunnen instellen en besprekingen voe ren. Deze commissie is heden door Minister Colijn geïnstalleerd in een der lokalen van het depar tement van Koloniën, 's Ministers installatie rede werd beantwoord door den voorzitter der commissie. In zijn rede was MINISTER COLIJN erop, dat de Defensie-uitgaven zoowel hier te lande als in Indië noodgedwongen opnieuw behooren te worden verlaagd. De regeering oordeelt, dat in totaal een bedrag van 25 k 30 millioen op de gezamenlijke uitgaven van de weermacht volgens de ramingen voor 1933 behoort te wor den bespaard, met dien verstande, dat de druk der Defensie-uitgaven op de Indische begroo ting met minstens 15 millioen behoort te wor den verlicht, terwijl ook het eindcijfer der Staatsbegrooting met ten minste 12 miilioer moet worden verlaagd. Een en ander buiten verminderingen voort vloeiende uit algemeene maatregelen op het gebied van salarissen en pensioenen. BERN, 9 Sept. De kist met het stoffelijk over schot van Koning Feisal is Zaterdagochtend op een aan den trein van 8.48 uur geschakelden le gerwagen via Bern naar Brindisi vervoerd, waar de kist Maandag door den Engelschen torpedoja ger Despatch" naar Haifa zal worden overge bracht. Bagdad was den geheelen afgeloopen nacht ten teeken van rouw in duisternis gehuld, alle lichten waren gedoofd. Duizenden Arabieren be wogen zich in langzamen stoet door de nauwe straten en donkere stegen, zich op den borst kloppend en klaagzangen aanheffend voor den beminden dooden monarch, afgewisseld met lan ge stooten op blaasinstrumenten. Ministerpresident Rasjidail verklaarde heden, dat de oude vriendschapspolitiek met Enge land zal worden voortgezet. Door een groep van bovenvermeld korps werd Zondag deelgenomen aan den marsch van 30 K.M. welke was uitgeschreven door de H.W. S.V. „Dudok de Wit". Alle deelnemers volbrach ten den tocht in uitstekende conditie en ieder ontving de fraaie herinneringsmedaille. Het ligt in de bedoeling aan meer dergelijke tochten deel te nemen. Inlichtingen rechtstreeks bij W. J. Korbe, Koningsteinstraat 17 rd., Haarlem. Gewonnen door Haarlem TV met 11 runs C. V. H. verliest den toss en moet batten. Reeds dadelijk heeft de Haarlemaanval suc ces en het ziet er niet erg gunstig uit voor C. V. H. G. Goossens en F. Vogelsang weten echter stand te houden en voeren regelmatig het' totaal op. Op 57 hebben allen een beurt gehad. A. J. van Roon 14, G. Goossens 26, F. Vogel sang 10. Bowlingcijfers Haarlem IV: H. Hurkmans 2—23, A. v. d. Bergh 212, A. de Winter 011, A. v. Gaal 09, C. Dekker 20. Haarlem IV bat dan en bereikt een totaal van 68 runs, waaraan allen wat bijdragen. De dubbele cijfers bereikten: C. Dekker met 11, G. Jansen met 11, Mr. Extra met 16. Bowlingcijfers C.V.H. III: A. J. van Roon 4—30 F. Seveke 5—18, F. Vogel sang 1—7. Fabrieken te Jutphaas bij Utrecht EDibmunntCo's Handt! Mij.H.V.,Amsterdam Najaars ten toonstelling Evenals zoo menig vorig jaar, zal de afdeeling Bloemendaal van „Tuinbouw- en Plantkunde", ook dit jaar en wel van 20 tot 24 September een onderlinge najaarstentoonstelling houden van „Alles wat groeit en bloet". De tentoonstel ling, die op Woensdag 20 Sept. s middags om 4 uur geopend wordt, zal gehouden worden in café Rusthoek alhier. Boksles aan de politie. Met ingang van 15 Sept. is de heer K. Miljon, die gedurende de zomermaanden dienst heeft gedaan aan het Bloemendaalsche strand als tijdelijk agent van politie, voorloopig voor den duur van een jaar aangesteld als agent van politie in de ge meente Bloemendaal (vacature G. J. Hissink). De heer Miljon, een bekend amateur-bokser, zal tevens belast worden met het geven van onderricht in boksen aan een aantal agenten van politie te Bloemendaal. Geslaagd Nadat mej. J. Timmer en de heer J. Eysker, beiden lid van de BI. Reddings brigade, de vorige week Zondag in Heemstede met gunstig gevolg het examen voor het Bonds. diploma A hadden afgelegd, slaagden zij reeds Zondag 10 September in de zweminrichting de „Liesbosch" bij Utrecht voor het technisch ge deelte van het diploma B. Dahliatentoonstelling Deze tentoonstelling, georganiseerd door de onderlinge tuinliedenver- eeniging „Aerdenhout en Omstreken", heeft ook dit jaar weer veel belangstellenden getrokken. Het zaaltje van Hotel-Restaurant Lommer oord bleek ook dit jaar weer iets te klein. De serre was voor een groot deel ingenomen door de inzendingen potplantjes, door de floraliavereeniging, onderafdeeling van de ver eeniging, aan de schoolkinderen uitgereikt. Deze bestonden uit Fuchsia's Cedenis, Begonia's Salvia's, Geraniums en Balseminen. Gezien de veel betere qualiteit der planten, mag gezegd worden, dat dit werk bijdraagt tot versterking der liefde voor planten bij de jeugd. Iets heel nieuws op deze tentoonstellingen was een uitgebreide collectie gedroogde bladeren van boomen en heesters, groene en gedroogde vruchten van naaldhout, verschillende planten met afwijkingen in de groeiwijze (de laatste op sterk water), verschillende zaden in glazen buisjes, en een serie foto's van zeldzame boomen en heesters, uit onze omgeving. Deze inzending trok, begrijpelijk, groote be langstelling. Voor wat de inzendingen der leden betrof, bestond de jury uit de heeren Dix, Carl v. Empelen en P. Kelderman. Deze kende de prijzen als volgt toe: Groep afgesneden bloemen: le pr. C. v. Iperen; 2de pr. K. Goudzwaard en N. v. d. Meer; 3e pr. H. v. Gurp. Fantasiewerk (bindwerk) 1. W. de Zwart, 9 punten. Vaas Grysanth Pulling: G. Hageman, 9 pun ten. Groep Begonia Optima van B. Nieuwenhuis, 10 punten. Groep potplanten: H. v. Iperen 10 punten. Vruchten: J. v. Donselaar 10 punten. Groenten: C. v. Iperen 7 punten. Groep gedroogde en geprepareerde planten: Kr. Goudzwaart 10 punten, met felicitatie der jury. Voor wat betreft de potjes door de school kinderen ingezonden, werden de prijzen, welke bestonden uit zeer nuttige voorwerpen, als volgt gewonnen: Bosch en Hovenschool: 1. Bregje Sliggers; 2. Fijne Heeren; 3. Kees Nijhuis; 4. Kees v. d. Meulen; 5. Nora Woel- ders; 6. Truus Klomp; 7. Bram Humting. Nic. Beetsschool: 1. Liesje Fruman; 2. Krien Kortenhouwer; 3. Sijgje Verheul. Voorwegschool: 1. Lucie van Groningen; 2. Jopie Hoof. St. Henricusschool: 1. Th. Bosse; 2. F. Thijssen; 3. H. Freriks. St. Jozefschool: 1. A. v. d. Nes; J. Kooperdraad; 3. G. v. d. Nes; 4. C. Schoenmaker; 5. P. Hilhorst; 6. C. Oomen. St Antoniusschool: Sociëteit „St. Bavo" Gemengd Koor „On der Ons" 8 uur Gecombineerde Melkhan delaren half 9 uur R. K. Propagandaclub half 9 uur R. K. Commissie voor Beroeps keuze 8 uur R. K. Bevolkingsbureau 8 uur. Gem. Concertgebouw Lange Begijnestraat Royal Midgets Amerikaansche Dwergen revue kwart over 8 uur. Gebouw „St. Bavo" Grossiers Kleinhandel, 8 uur Melkhandel „St. Joseph", 8 uur Collectantencollege „St. Joseph", 8 uur Be stuur Bouwvakarbeiders, 8 uur „St. Caecilia" 8 uur Rechtskundig Bureau, half 9. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling, 8.159.15 uur. Gem. Concertgebouw Lange Begijnestraat Royal Midgets Amerikaansche Dwergen revue, kwart over 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstelling en variété, 8.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. 1. Jo v. d. Berg; 2. Wiesje de Gruijter; 3. Nanny Philips; 4. Truusje Stam; 5. Greta Kramer; 6. Leny Tesselaar; 7. Corry Daniels. Raadsvergadering Aan de orde is de be noeming van een hoofd voor de O. L. school te Halfweg. Op de aanbeveling kwamen voor; 1. H. J. Zigtema te Deurningen. 2. D. H. Barendrecht te Rotterdam. 3. W. Barendsen te Zutphen. Met algemeene stemmen werd benoemd de heer H. J. Zigtema te Deurningen. Ingekomen is een verzoek van b. P. Vink te Spaarnwoude om ontheffing van art. 16 2e lid der bouwverordening (verder dan 10 M. van den weg bouwen) voor herbouw zijner ai- gebrande boerderij aan den Kerkweg. Besloten wordt dit verzoek in te willigen. Het lid Biesheuvel heeft gevraagd of met het bestuur van den Houtrakpolder is onder handeld over den aanleg van een waterleiding in het N. W. gedeelte van den Houtrakpolder. De voorzitter antwoordt dat overleg gepleegd is met het Prov, Waterleidingbedrijf. Geble ken is dar van de 42 woningen er 18 bereid waren aan te sluiten. De kosten voor de ge meente zouden dan bedragen 956.50 per jaar. Het bestuur van den Houtrakpolder heeft be richt geen financieele medewerking te zullen verleenen, terwijl de gemeente voorshands bij zulk een gering aantal aansluitingen geen aan leiding vindt de drinkwatervoorziening ter hand te nemen. Op een tweede vraag inzake de afsluiting van den Groeneweg antwoordt de voorzitter, dat B. en W. alle mogelijke medewerking zul len verleenen, dat bewoners aan den Groene weg zoo weinig mogelijk van deze afsluiting hinder zullen ondervinden. MAANDAG, U Sept. Vorige Koersen Heden Londen 7.93 7.95 Berlijn 59.13 59.12% Parijs 9.70% 9.70 Brussel 34.59 34.57% Zwitserland 47.89 47.90 Weenen Kopenhagen 35.40 35.57% Stockholm 39.90 41.00 Oslo 40.90 40.05 New York (cable) 1.75 1.74% Rome 13.07 13.10 Praag 7.35 7.34% Madrid 20.75 20.75 Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4'/a Neaerland 1916 4'/a Nederland 1917 4 Nederland 1931 5 Nederland 1932 4l/2 N Ind 1926 AB 5 Va Youngleen Banken Vorige Koersen Heden Indische Bank Cert. Handel-Mi). In., jstrieën Nieuwe Philips Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel U. S. Steel U. S. Leather Intern. Nickel Stand. Brands Mijnbouw Boeton Mijnbouw Alg. Exploratie Petroleum Gaboes Olie Perlak Peudawa Shell Union Oil 100% 100% 102V* 102V* 102 99% 100 lOIVa 101 90 89% 34% 36 57 55 57 56 60 59% 86% 83 56 56 26 25Va 16% 16 Va I86V2 185% IVa 13/8 135Va 1361/2 11% 11% 25% 26 353/8 3S3/* 8% 8 13% 13% 19% 193/g 11% 11% 128Va 130 114 114 14 14 178 Va 179 98 98 5Va 51/a 12% 12% 6% 6% Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubber Serbadjadi Silau V1. G. O. Allied uitercontin Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan Holl. Amerika Lijn Dito Gem. Eigend. Kon. Ned. Stöomb. Scheepvaart- Unie Suiker H. VA. Jav. Cultuur N. I. S. U. Poerworeujo Vorstenlanden Actions idem Tabak Dell Batavia Oude Deli Oostkust jenembah Vorige Koersen Heden 95 73V2 421/2 29 19 49 40 2% 29 14 14 10 Va 55 193% 94 64 31 19.50 130 125 24 140 Spoorwegen Union Pacific Wabash Brie Kansas City South South. Railw Chic. Milw Maxwell L. Gr. 3V* 151/* 14 20Va 5% 13% 93% 66 L/a 41 28% 27 Va 46Va 40 28 14 14 10% 53 192Va 91 62 1% 31 18.— 131 123 22% 138V* 83% 3Vs 15 Va 13 20% 5^/8 13

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2