MAANDAG 11 SEPTEMBER THOMLINSON'S BAL t IraföÉ SI TOURNOOI „DIE SPAERNE- BEKER" 't Gooi wint van Velocitas De eindstrijd H. D. C. WINT BATO-BEKER T. Y. B. B. met 32 geslagen SPORTMAGAZIJN GRETHA DE BRUIJN R. C. H.Bloemendaal 33 Vogelenzang-comb.Sams on elftal Bekerwedstrijden „B. S. M." R. K. HAARLEMSCHE VOETBALBOND Uitslag Juniorencompetitie DISTRICT HAARLEM D.H.V.B. Samenstelling commissies Wijziging adviseur Uitgave vademecum 17 Sept. naar R. K. Sportpark E. D. O.—H. F. C. 4—1 wÊÊËÊÉm -vi- -- H. B. C. wist door een 3—2 overwinning op T. Y. B B. den Bato-Beker te winnen. Moment uit dezen strijd, v. Honscho- ten c.s. belagen de H. B. C.-veste KennemersV. V. A. 43 Voetballende damspelers WIELRENNEN H.S.V. „DE KAMPIOEN" Wedstrijden te Aalsmeer HONKBAL Wedstrijden voor jongens ATHLETIEK DRIEKRINGENWEDSTRIJD De Kennemers winnen onbedreigd DUIVENSPORT POSTDUIVEN P. V. de Bonte Duif Haarlem GYMNASTIEK Driekringen wedstrijd Wedstrijden Tumlust WATERPOLO PROMOTIE 2DE KLASSE D. W. R. II—R. Z. C. II 1—2 KRACHTSPORT H. K. V. „Haarlem" ZWEMMEN ZWEMKAMPIOENSCHAPPEN VAN HAARLEM De laatste nummers in het Noorderbad Zwemtocht over de Schelde DUIVENSPORT P. V. „de Spaarnevogels" P.V. „De Luchtgids" DAMMEN Partij Amelung Jr.Suijk Meester Dukel's blindpartij Het eerste van de voortaan jaarlijks terug- keerende toumooien om „die Spaeme-beker" is voor „Haarlem'' als organiseerende vereeniging een succes geworden. Op beide dagen bleek er voor deze wed strijden veel belangstelling te bestaan en pok het vertoonde spel vermocht alleszins de be langstelling te trekken. Eenigszins tegen de verwachting in werd t Gooi winnaar van den fraaien beker, door een in de verlenging bevochten 32-overwinning op de noordelijke kampioenen, 't Gooi speelde vooral in den aanvang verrassend goed en snel waardoor Velocitas blijkbaar werd overrompeld. Haarlem herstelde zich door een eervolle ne derlaag tegen Stormvogels, waarbij een 4-1- achterstand tot 43 werd ingehaald. Begonnen werd met den wedstrijd Stormvo gelsHaarlem, 43. Onder leiding van scheidsrechter Wey stelt Stormvogels zich op, met Effem op de rechts binnenplaats en met een debutant op de plaats van Koster. Haarlem heeft een invaller voor Iseger en probeert Schomagel op de spilplaats. Haarlem onderneemt de eerste aanvallen en De Waard krijgt eenige schoten te stoppen. Na deze aanvallen neemt Stormvogels het offensief over en vooral door het fijne werk van Feyen die Prins uitstekend terzijde staat, dreigt er voor Haarlem nogal eens gevaar. Voorloopig weet Haarlem deze aanvallen af te slaan totdat Prins na een kwartier spelen met een keurig schot Kaan passeert, 10. De aanvallen van Haarlem zijn zeker niet minder talrijk, maar door het te korte spel niet zoo gevaarlijk als van de veel beter schietende aanval van Stormvogels. Nadat eerst een doel punt van Roode wegens buitenspel is geannu leerd, scoort deze speler het 2e doelpunt en v. d. Steen brengt den stand op 30. Uit een strafschop wegens ongeoorloofd aan vallen van Verwaai scoort Kammeijer tegen, maar met een hard schot van Schoorl brengt Stormvogels den ruststand op 41. Na de hervatting moet Kaan enkele malen ingrijpen, maar dan komt er bij Haarlem meer teekening en vooral meer enthousiasme in het elftal. Na een aanval van den linkervleugel be nut Verwaal den voorzet en na goed werk van de geheele voorhoede schiet Polanen opnieuw in, 43. De Waard stopt hierna op fraaie wijze en kele lastige schoten. De aanval van Stormvogels mist het goede schot van de eerste helft en alleen een fraai schot van Schoorl, dat juist- over de lat gaat, verdient vermelding. Een kop bal van Verwaal gaat juist over het doel en dan komt het einde met een 43-overwinning voor Stormvogels. Direct hierna volgt Velocitas't Gooi (23 na verlenging). t Gooi begint in een verrassend snel tempo en reeds in de eerste minuten geeft linksbinnen Anijs op keurige wijze t Gooi een 1O-voor sprong. Bijna maakt dezelfde speler direct hier na een 2e doelpunt, maar Kolthof weet dit maal het schot te stoppen. Als Velocitas hierna het spel weet te ver plaatsen, volgen talrijke aanvallen, maar de verdediging van de Hilversummers, waarin rechtshalf Sterk een keurige partij speelt en Cohen op kranige wijze zijn doel verdedigt, wijkt niet. De beweeglijke- Anijs is voortdurend een gevaar voor de Velocitas-verdediging en als een schot van dezen speler niet kan worden weggewerkt, verhoogt Cohen den voorsprong tot 2—0. Enthousiast werkt Velocitas om dezen ach terstand In te halen en krijgt een goede kans hiertoe als 't Gooi een strafschop veroorzaakt. Meulema schiet den bal echter naast het doel. Tenslotte is het de linksbinnen van Velocitas die tegenscoort. Rust 21 voor t Gooi. Ook in de tweede helft zet Velocitas haar beste beentje voor, maar Cohen blijft de situa tie meester. Na 20 minuten weet Bonsema éch ter gelijk te maken. Een spannende strijd om de leiding volgt nu, met Velocitas meestal in den aanval. Als scheidsrechter Vrugt het einde aankon digt, is de stand echter nog 22. In de eerste verlenging weet de rechtsbuiten van t Gooi handig gebruik te maken van een te vroeg uitloopen van den Velocitas-doelman, om t Gooi een 32-voorsprong te geven, een voorsprong, die ondanks het zwoegen van Velo citas tot het einde van de verlenging behouden blijft. Met een kranige 32-overwinning voor 't Gooi komt het einde. Na afloop werden onmiddellijk door den voor zitter van Haarlem, den heer C. N. Hin, de fraaie prijzen aan de deelnemende vereenigin- gen uitgereikt, waarbij ook de scheidsrechters, de heeren Wey, Vrugt en Twisterling, een aan denken ontvingen. De voorzitters van Velocitas en t Gooi en een vertegenwoordiger van Stormvogels namen met enkele woorden deze prijzen in ontvangst. Een geslaagd begin van een nieuw tournooi. De laatste wedstrijd om den Bato-beker bracht de twee oude rivalen T. Y. B. B. en H. B. C. tegenover elkaar. De Heemstedenaren toonden zich in dezen wedstrijd de meerderen en wisten door een 32 overwinning zich vcor een jaar van het kleinood te verzekeren. Wij kunnen hier direct aan toevoegen dat de over winning volkomen verdiend was. In tegenstelling met de thuisclub, over wier spel vooral in de eerste helft een zekere mat heid lag, demonstreerden de bezoekers een pit tige partij voetbal waarbij vooral het plaatsen gced verzorgd bleek. De thuisclub speelde in een danig gewijzigde opstelling, waardoor voor al voor de rust duidelijk geconstateerd kon worden dat de spelers niet op elkaar ingesteld waren. Er werd althans in deze periode vrij wel systeemloos gevoetbald. Na de thee ging het reeds veel beter. Onder de uitstekende lei ding van den heer Laarmans werd begonnen, waarbij de bezoekers het eerst het voordeel van den sterken wind genoten. Nadat de geel-zwar- ten de eerste aanvallen hebben geleid, komen de H. B. C.'ers reeds dadelijk krachtig opzet ten. De T. Y. B. B-verdediging krijgt het zwaar te verantwoorden en weet zich met moei te staande te houden. Nadat Moolenaar op fraaie wijze een hard ingeschoten bal van Ruijgrok gestopt heeft, moet hij echter spoe dig zwichten als Toledo een hard diagonaal schot lost. Behoudens enkele ongevaarlijke aan vallen van de T. Y. B. B.-voorhoede, zijn de H. B. C.'ers vrijwel voortdurend in den aan val. Reeds spoedig wordt Moolenaar van dichtbij ten tweeden male gepasseerd, waarna Toledo na een keurige solo-ren de geheele T. Y. B. B.- verdediging aan zijn voetballaarzen lapt en den stand op 30 brengt. Even voor rust komt de T. Y. B. B.-doelman in botsing met den H. B. C.-rechtsbuiten, waarvoor het spel ge- ruimen tijd onderbroken wordt. Het blijkt ech ter nogal gunstig afgeloopen, zoodat Moolenaar zijn plaats onder de lat weder inneemt. Nadat het spel hervat 'is komt de thuisclub beter op dreef. De geel-zwarte voorhoede onderneemt eenige krachtige aanvallen, waarbij uit een dier aanvallen Put hard inschiet, v. d Burg is ech ter op zijn post en redt solide. Eenige corners worden op het H. B. C.-doel genomen, welke, door v. Riel goed genomen, door het binnen- trio glansrijk worden gemist. Een doelpunt kan BESTEKOOP noemt men in het zuiden van ons land het artikel, dat buitengewoon goed van kwaliteit en niet te hoog in p r ij s is. BESTEKOOP is dan ook ongetwijfeld de de beste voetbal, die er ooit gemaakt is en dien het TWIJNDERSLAAN 45, verkoopt. echter niet uitblijven en tenslotte gelukt het Goets een voorzet van. v. Riel te benutten. T. Y. B. B. blijft thans gesteund door den wind het beste van het spel behouden en wan neer Goets in buitenspelpcsitie den bal ontvangt plaatst hij naar Put die v. d. Burg geen kans geeft. Er zijn thans nog 5 minuten te spelen en de spanning stijgt ten top. Draijer komt alleen voor Moolenaar te staan, doch schiet naast. Aan de andere zijde doet de thuisclub nog eenige wanhopige pogingen om een gelijk spel te bewerkstelligen, doch in laatste instan tie brengt de bovenlat voor H. B. C. redding. Onmiddellijk hierna kondigt de heer Laar mans het einde aan. Na afloop reikte T. Y. B. B.'s voorzitter in een hartelijke toespraak den beker uit aan den H. B. C.-aanvoerder. T. Y. B. B. kan met voldoening op dit tour nooi terugzien. R.CE. heeft gisteren voor de laatste maal geoefend, nu tegen Bloemendaal, en ook dezen keer niet den indruk gevestigd, dat in R.C.H.- kringen de aanvang van de competitie met ver trouwen tegemoet gezien zal worden. Er wer den ook nu wel weer soms in het veld aardige dingen gedaan, er werden zelfs drie goals ge scoord, zij het tegen een niet bijster sterke verdediging als die van Bloemendaal. Daar staat tegenover dat Bloemendaal evenzoovele malen een gat schoot in het R.C.H.-doel; met alle respect overigens voor het enthousiasme van de Bloemendaal spelers, dat had niet mo gen gebeuren. Kos vergastte ons nu en dan op enkele staatjes fantasie keepen, die het ergste doen vreezen bij sterkere tegenstanders, terwijl nu weer de samenwerking in de verdedi ging alles te wenschen overliet. Er ontstaan te veel gevaarlijke momenten voor het R.C.H.- doel, ook nog toen Krom de plaats had ingeno men van de geblesseerde Prevost Sr. De mid denlinie deed weer haar plicht, we vragen ons echter af of het niet beter zal zijn dat deze linie, die zich tot dusver steeds sterk aanval lend heeft ingesteld, wat meer aandacht aan de verdedigende zijde van haar taak zal moeten schenken. In de voorhoede vlotte het aanvankelijk uit stekend. Slot benutte twee gemakkelijke kan sen, Haukes kopte een mooien voorzet van Meyer in, er werd aardig gecombineerd, Hau kes en Verkerk deden vooral op de binnen plaatsen goed werk, doch na de rust, toen Ver kerk midvoor en Slot linksbinnen speelde, was het feitelijk alleen Haukes, die nog behoorlijk voetbal liet zien. Verkerk, die toch de „grocte kracht" in de Racing aanval kan zijn, verviel in zijn bekende fout, remde daardoor eiken aanval vrijwel en vergat bovendien te schieten. In het algemeen zal trouwens door het geheele elftal heel wat beter aangepakt dienen te wor den, wil men aanstonds in de competitie niet roemloos ten onder gaan. Bloemendaal, we zeiden het reeds, speelde met een prettig aandoend enthousiasme, heeft vooral in de Bock een uiterst gevaarlijk rechts binnen, die in staat is gevaarlijke situaties te scheppen, maar bovenal om ze uit te buiten. Hij scoorde met 'n uitstekend schot den gelijkmaker, voor de rust, nadat mede door zijn toedoen uit een paar scrimmages Kos al twee maal het na kijken gehad had. Na de rust, die dus met 3—3 was ingegaan had de wedstrijd niet veel meer te beteekenen, Bloemendaal heeft toen nog enkele heel goede kansen gehad om de score te verhoogen, waar bij Bakker faalde, terwijl ook R.C.H. hardnekkig bleef weigeren om nog een kans te benutten. Het was en bleef 3—3, een uitslag die voor beide partijen in de gegeven omstandigheden niet onbevredigend was. Scheidsrechter Paar- debek leidde den wedstrijd op rustige wijze. De opstelling der elftallen was; Kos van Thiel Prevost Sr. Paape, Ruis, Prevost Jr. Hanse, Haukes, Slot, Verkerk, Meyer Van Leuven, Hoogervorst, Bakker, de Bock, Kammeyer de Wilde, Beyk, Immer H. Kohier, J. Kohier Metten De elf gebroederen Samson speelden Zon dagmiddag om 5 uur op het nieuwe „Vogelen zang"-terrein een friendly game tegen een combinatie van „Vogelenzang"-spelers. De jongste spruit van de familie Samson, die voetbal pleegde, was veertien jaar, de eerst geborene negen-en-dertig jaar oud! Daartegen over vonden wij een Vogelenzang-combinatie: vier spelers uit het reserve-elftal, een veteraan, die de twee meter benaderde, juniores, waarvan twee peuters beslist onder de maat waren van nauwelijks één meter lengte. En dan zoo'n peu ter een bal van een „groote" af te zien „pak ken"! Het lot wilde, dat juist junior en vete raan een vleugel vormden. Vader en moeder en grootvader stonden aan het lijntje fel te sup porteren.... De keeper der gebroederen bleek niet bijster klemvast. Het was dan ook maar gelukkig, dat hij weinig schoten (op zijn doel althans) te verwerken kreeg, want we hadden steeds die doodsangsten niet overleefd.... Het zal den lezer na deze explicatie wel niet verwonderen, dat de vele toeschouwers zich heusch wel vermaakt hebben. De humoristische momenten kwamen veelvuldig genoeg voor. Maar naast dit genoeglijke partijtje oppor- tuniteits-voetbal bleken de Samzonen meer „echte" voetballers in hun gelederen te tellen dan de combinatie. Zij wisten alzoo, ook als meer sluitend geheel, ten slotte verdiend met 74 te zegevieren. Gistermiddag werden onder veel belangstel ling de finales gespeeld van de door „B.S.M." georganiseerde bekerwedstrijden op „Bloem veld" aan den Rijksstraatweg. Om 1 uur speelden de reserves van Santpoort tegen Roda uit Bovenkerk. Het werd een on verwachte 54 overwinning voor Roda. Het was een forsch gespeelde wedstrijd, waarin Roda voor de rust een 3—1 voorsprong wist te verkrijgen. Santpoort veroorloofde zich in die periode (21) een strafschop naast te schie ten. Roda begon met groot enthousiasme en zijn doorzettingsvermogen en élan leidden tot de uiteindelijke overwinning, die echter, nadat het na de rust tweemaal gelijk geworden was, zwaar bevochten werd. De toeschouwers heb ben vooral na de rust van de spanning kunnen genieten. Het technisch beter spelende elftal was echter onbetwist Santpoort. Hiermede won dus Roda den door Heinekens- Brouwerij uitgeloofden beker. Ruim drie uur ving de strijd tusschen B.S.M. en D.S.S. aan. B.S.M. heeft hierin de prestatie geleverd om na een 2—0 achterstand nog met 52 van het Haarlemsche D.S.S. te winnen. B.S.M. begon slecht en het behoefde niemand te verwonderen, dat het al spoedig een 20 achterstand te slikken kreeg. De Haarlemmers speelden een zeer aantrekkelijk snel en wel doordacht combinatiespel en het was slechts aan de „nicht versagende" voorhoede van B.S.M., die een veel productiever en open spel speelde dan die van Santpoort, te danken, dat nog voor de rust de partijen op gelijken voet konden gebracht worden. Twee fraaie goals van A. Timmers en G. Kokkelkoorn maakten den strijd weer geheel open. Na de rust vertoonde B.S.M. echter een vlot ter spel en het wist door toedoen van Kokkel koorn er al vrij spoedig 32 van te maken. Witteveen zorgde voor den vierden goal en B.S.M. voelde zich vrij veilig. De keeper werd bij dezen laatsten goal geblesseerd en D.S.S. speelde met tien man verder. De strijd had nog weinig te beteekenen, en na het scoren van een vijfde doelpunt, brak het einde aan met een welverdiende overwinning voor de Bennebroe- kers. B.S.M. won hierdoor voor de eerste maal den „Oude Geleerde Man'!-beker. De scheidsrechter, de heer D. Zoet uit Noord- wijkerhout, leidde beide wedstrijden uitstekend. Na afloop van de wedstrijden werden in café „De Oude Geleerde Man" onder eenige toepas selijke woorden van den heer J. v. d. Meij de bekers uitgereikt. Tevens werden de prijzen uitgereikt van de door B.S.M. gehouden nederlaagwedstrijden. Als eerste prijswinnaar in de eerste afdeeling won Vogelenzang I een fraaien beker, Van Nis pen I uit Zilk als tweede prijswinnaar een lau wertak. In de tweede afdeeling was Van Nispen II eerste prijswinnaar (lauwertak), Vogelenzang II tweede prijswinnaar (medaille). Gespeeld werd op 3 September: A. T.Y.B.B. aO.T.V. a 5—2; H.B.C.—Santpoort uitg.; Onze Gezellen—Geel-Wit uitg. B. T.Y.B.B.O.I.V. 6—2; N.A.S.—H.B.C. 6—1; Onze Gezellen—Geel-Wit 1—2. C. T.Y.B.B.O.I.V. 31; H.B.C.Santpoort 5 4; B.S.M.Onze Gezellen uitg. D. ConcordiaV.V.F. met den stand 21 ge staakt; O.I.V.D.S.O. 91; VogelenzangT.Y. B.B. uitg. E. N.A.S.—T.Y3.B. uitg.; O.I.V. e—O.I.V. f 14 1. Adspiranten Uitslagen Zaterdag 2 September: A. H.B.C.T.Y.B.B. a 2—1; Onze Gezellen T.Y.B.B. b uitg. B. H.B.C.T.Y.B.B. c 1—2; T.Y.B.B. d—B.S.M. 2—1. Programma 16 September Adspiranten: A. T.Y.B.B. a—Onze Gezellen 2.30; H.B.C.—T.Y. B.B. b 2.30. B. B.S.M.T.Y .B.B. d 2.30; H.B.C.—T.Y.B.B. e 3.30. ElftalopgaveDe aandacht wordt er op ge vestigd dat de elftalopgave moet geschieden vóór 26 September. Inleggelden: Nog steeds zijn er vereenigingen die hun inleggeld niet hebben voldaan. Wan neer dit vóór 16 September nog niet is geschied worden er voor die vereenigingen geen wed strijden meer vastgesteld. Indeeling: Alsnog ingedeeld een elftal van O.I.V. in de adsp. B afd. Wedstrijdformulieren: De secretarissen wor den er nogmaals op attent gemaakt dat bij ondergeteekende wedstrijdformulieren, vervolg- ledenlijsten en elftalopgaafformulieren verkrijg baar zijn. Namens de Juniorencommissie: F. J. MOOREN - comp.-leider Het districtsbestuur heeft in zijn laatst ge houden vergadering de navolgende commissies voor het seizoen 1933/34 samengesteld: Pers. en Propaganda-commissie: de heeren J. J. Loerakker, voorz.; Jac. Boot en P. B. Kos ter. Kascommissie: de heeren N. Knape en J. El frink. Straf commissie: de heeren F. J. Mooren, voorz.; H. W. van Turnhout en Jac. Boot. Scheidsrechterscommissiede heeren W. G. J. Bergman, Jac. Hoogenboom, W. Uitermark, G. Bor en H. J. Tuijn. Juniorencommissie: Kap. Th. W. M. v. d. Lugt, voorz.; F. J. Mooren, comp. leider; P. P. Smit, S. A. Mulders en W. Uitermark. Elftalcommissie: de heeren F. J. Mooren, voorz.; H. W. van Turnhout, seer.; J. G. J. v. d. Horst, W. C. Braakhuis en J. Walkers. In verband met de nieuwe bepalingen om trent de organisatie der mannelijke jeugd is in de plaats van kapelaan J. P. van Houten benoemd tot geestelijk adviseur van het district Haarlem kap. Th. W. M. v. d. Lugt. In een op 24 October a.s. te houden buiten gewone algemeene ledenvergadering zullen de vereenigingsbesturen afscheid nemen van hun scheidenden adviseur, terwijl dan tevens de in stallatie zal plaats hebben van kap. v. d. Lugt. Evenals het vorig jaar besloot het districts bestuur wederom tot de uitgave van een va demecum. Aan ieder bij het district aangeslo ten lid, zoowel senior als junior of adspirant, zal er gratis een exemplaar uitgereikt worden. Het handig boekje, waarin men alle gegevens omtrent de Roomsche voetbalsport in Haarlem en omgeving zal aantreffen, zal zeker bij ieder in den smaak vallen. Wij vestigen nogmaals de aandacht op den belangrijken sportdag, welke a.s. Zondag ge houden wordt ter gelegenheid van de feestelij ke heropening van het R. K. Sportpark te Heemstede en welke o.a. door Mgr. Aengenent zal bijgewoond worden. Niemand verzuime dezen propagandadag te bezoeken! Namens het districtsbestuur, H. W. van Turnhout, secr. Voor deze ontmoeting bestreden elkaar de reserves, wat niet minder dan een 80-over- winning voor E. D. G. werd. De ontmoeting der eerste elftallen stond on der de goede leiding van den heer Boeré. Bij H. F. C. stond Perre onder de lat. De H. F. C.'ers spelen een vlug en open spel, waar E. D. O. veel bij te kort schiet. Ondanks het vlug gere spel krijgen de H. F. C.-voorwaartsen echter vrijwel geen kans bij de uitstekend spe lende E. D. O.-achterhoede. Er word' bij H. F. C. vlug en slordig, bij E. D. O. langzaam en slecht geschoten. Dorsman boekt voor rust via den paal den eenigsten treffer en met 1—0 voor H. F. C. gaat de rust in. Kort na de her- Ms®|S vatting schiet De Bruin tegen den paal en de toesnellende Goemaat brengt de partijen op gelijken stand, 11. Perukel Jr. geeft dan even later met een goed schot E. D. O. de lei ding, 21. E. D. O. begint nu ook fanatieker te spelen en de strijd wordt boeiend. Bij E. D. O. durven, in tegenstelling met H. F. C„ de half- spelers niet uit te komen, waardoor de rood zwarte voorhoede vrijwel geen steun krijgt. Ko per, welke elke fout in de achterhoede tracht uit te buiten, krijgt weinig kans. Bij een ge vaarlijken E. D. O.-aanval verleent B. Jonge- neel zijn steun door kalm langs zijn eigen kee per te plaatsen, 31. Nogmaals een misver stand in de H. F. C.-achterhoede benut Koene, waardoor E. D. O. met 41 de leiding heeft. Dit beneemt den H. F. C.'ers den moed en in een kalmer tempo wordt de wedstrijd uitge speeld. De Kennemers benutten hun laatsten vrijen dag door tegen den ouden Amsterdamschen 2den klasser V. V. A. een goeden oefenwed strijd te spelen. Beide elftallen hebben enkele reserves. Een spannende strijd ontstaat al spoedig, waarbij de V. V. A.-voorhoede met Brands aan het hoofd het gevaarlijkst is. Wan neer na 10 minuten een K.-back niet voldoende afhoudt, wordt de uitloopende K.-doelman gepasseerd, 01. De Kennemer voorhoede doet het iets te kalm, waardoor de V. V. A.- achterhoede vrij werken krijgt. Uit een goed opgezetten aanval maakt ten slotte Horeman gelijk, 11. Thans zijn de Wijers sterker en oefenen een grooten druk op het V*. V. A.-doel uit. Als Schippers een pracht-kans mist, doet aan de overzijde de snelle Brands het niet be ter. Nog voor de rust geeft Steeman Jr. na fraai individueel spel z'n elftal de leiding, 21. Rust. Na de rust dezelfde aardige wedstrijd. Ho reman vergroot de Kennemers-leiding tot 31, doch dan komt V. V. A. even aan het woord. Brands maakt zeer handig 23, terwijl Was senaar met een fraaien kopbal den stand weer gelijk maakt. 33. Hard werken beide partijen voor den winnenden goal. De thuisclub is nu sterker en weer is het Horeman, die een goe den voorzet van Brethouwer inkogelt. 43. Zonder verdere doelpunten komt het einde met een kleine Kennemers-zege. Scheidsrechter Pel ser hanteerde de fluit. Zondagmiddag j.l. vond op het D. C. O.- terrein aan den Schalk wij ker weg te Haarlem de jaarlijksche ontmoeting plaats tusschen de beide elftallen voetballende damspelers der „Haarlemsche Damclub" en Damvereeniging „Gezellig Samenzijn" uit Amsterdam. De belangstelling voor dezen wedstrijd was bijzonder groot. Het resultaat was een gelijk spel, n.l. 33. W. Metz zegeviert op 1 K.M. Zondag verreed bovengenoemde vereeniging het kampioenschap 1 K.M. Hiervoor bestond zeer veel belangstelling, vooral van de zijde van het publiek. De series en demi-finales had den een zeer spannend verloop, zoowel in de C. klasse als bij de V en B. klasse. In de A. en B. klasse wisten zich in de demi- finale te plaatsen: Metz, v. Dijk, Korsen, Mo lendijk, Wester, Moerkerk, Fabel, ten Boom, Huyboom. De finale werd verreden in match k deux; door Metz, v. Dijk, Molendijk en Korsen. De eerste match werd gemakkelijk gewonnen door v. Dijk, van Molendijk. De tweede even eens gemakkelijk door Metz en Korsen. De .rit om de le en 2e plaats werd in een prachtige spurt door Metz gewonnen met 1% lengte van v. Dijk. De totale uitslag luidt als volgt: 1. W. Metz, kampioen, 2. B. v. Dijk, 3. B. Molendijk, 4. P. Korsen. In de C. klasse werd eveneens zeer hard ge streden, hiervan was de uitslag 1. de Groot, kampioen, 2. J. Engel, 3. Jordean, 4. Droste. De Aalsmeersche rennersvereeniging hield Zondag een betrouwbaarheidswedstrijd over 18 K.M. met het volgende resultaat: 1. Schuurman tijd 30 min 18 sec. 2. De Man. 3. Jongkind. 4. Rienkel. Klasse B: 1. Vis. 2. Harskamp. 3. Kniep. Op het terrein aan de Kleverlaan organi seerde de Honkbalclub „Haarlem" Zondag honkbal wedstrijden voor buurtnegentallen van jongens. Van de zes ingeschreven negentallen verschenen er vijf. Het enthousiasme was bij alle partijen vrij wel hetzelfde, doch al spoedig bleek dat het eene negental meer geoefend had dan het an dere. Het verloop van de partijen was: H. C. S. wint van Judith Leyster wegens niet opkomen. D. J. S. Klein Haarlem 1718. Nijverheidsschool Haarlem Boys 829. Klein Haarlem H.C. S. 87. Haarlem Boys Klein Haarlem 717. Klein Haarlem won dus den ewsten prijs en Haarlem Boys den tweeden. De spelers van beide negentallen zullen na mens „Haarlem" een foto van hun negental ontvangen. Ondanks 't feit, dat de Kennemer Turnkring Zondag in den athletiekwedstrijd te Aalsmeer tegen den turnkring Noord-Hollands Zuider kwartier en tegen den Zaanschen Turnkring met enkele reserves moest uitkomen, heeft de K. T. K. met aanzienlijken voorsprong gewon nen, zoowel wat dames als wat heeren betreft. De totaaluitslag luidt n.l. bij de dames: 1. K. T. K„ 80 p.; 2. Zuiderkwartier, 61 p.; 3. Z. T. K„ 51 p. en bij de heeren: 1. K. T. K„ 93.5 p.; 2. Z. T. K., 73 p.; 3. Zuiderkwartier, 65 p. De Kennemer dames wonnen 7 van de 10 nummers en zij verloren er slechts twee, n.l. de relay en het hoogspringen. Op kogelstooten stonden de drie kringen gelijk. Voorts behaal den het Zuiderkwartier en de Zaansche een ge lijk resultaat bij hoogspringen, in welk num mer de Kennemervertegenwoordiging eenigszins tegenviel. In de 12 heerennummers wist de K. T. K. 7 maal op de eerste plaats beslag te leggen. De Zaankanters wonnen drie nummers; slechts één nummer was voor het Zuiderkwartier. Onver wacht voor den K. T. K. waren overwinningen op den 1500 M. loop en op kogelstooten. De resultaten van de nummers één en van de behaalde punten-aantallen luiden als volgt (K. beteekent Kennemer Turnkring, N. is Noord- Hollands Zuiderkwartier en Z. is Zaansche Turn kring) Dames: 100 M. hardloopen: T. Boorsma (K.) 13.2 sec.; K. 11 p.; N. 7 p.; Z. 3 p. 200 M. hardloopen: J. Koeman (Z.) 29.7 sec.; K. 8 p.; N. 6 p.; Z. 7 p. 4 x 100 M. estafette: K.T.K. 57.1 sec.; K. 6 p.; N. 4 p.; Z. 2 p. Relay 200, 100, 80, 60 M.: Zuiderkw. 67 sec.; K. 4 p.; N. 6 p.; Z. 2 p. Hoogspringen: 1.37 M. K. 3 p.; N. 9 p.; Z 9 p. Driesprong: R. van Asselt (K.) 10.045 M.; K. 11 p.; N. 5 p.; Z. 5 p. Speerwerpen: E. Boes (K.) 26.17 M.; K. 11 p.; N. 4 p.; Z. 6 p. Kogelstooten: R. van Asselt (K.) 10.13 M.; K, 7 p.; N. 7 p.; Z. 7 p. Discuswerpen: R. Bakker (K.) 25.03 M. K. 8 p.; N. 6 p.; Z. 7 p. Heeren: 100 M. J. Leeuwerink (Z.) 11.4 sec.; K. 8 p.; N. 3 p.; Z. 10 p. 400 M.: H. Spoor (K.) 57.4 sec.; K. 10 p.; N. 5 p.; Z. 5 p. 1500 M.: H. Bruins (Z.) 4 min. 48 sec; K. 9 p.; N. 5 p.; Z. 7 u. 4 x 100 M. estafette: Z. T. K. 47.9 sec.; K. 4 p.; N. 2 p.; Z. 6 p. Zweedsche estafette: K. T. K. 2 min. 16.2 sec.; K. 6 p.; N. 4 p.; Z. 2 p. Hoogspringen: E. Schoemaker (Z.) 1.72 M. K. 8.5 p.; N. 5 p.; Z. 7.5 p. Verspringen: M. Voogd (K.) 6.085 M.; K. 11 p.; N. 5 p.; Z. 5 p. Hinkstapsprong: C. v. d. Klinkenberg (K.) 12.45 M.; K. 0 p.; N. 9 p.; Z. 3 p. Polshoogspringen: J. Verkes (K.) 3.20 M.; K. 8 p.; N. 7.5 p.; Z. 5.5 p. Speerwerpen: K. Meijn (Z.) 43.60 M.; K. 7 p.; N. 3 p.; Z. 11 p. KogelstootenA. Koen (N.) 10.25 M.; K. 9 p.; Z. 8 p.; Z. 4 p. Discsuwerpen: T. Schaak (N.) 33.24 M.; K. 4 p.; N. 10 p.; Z. 7 p. Zondag 10 September hield bovengenoemde vereeniging een wedvlucht met oude en jonge vogels van Vilvoorden (België). Afstand 168 K.M. Los om 8 uur met N.-O. wind. Eerstgekomen vogel 10.46.32. De uitslag was als volgt: Joh. L. Heemskerk 1, 2, 3, 9. W. J. der Kinderen 4, 6. J. J. Kan 5, 16. F. W. J. Kuijken 1, 11, 13, 14. P. S. Steenstra 8, 10, 15. F. V; Honschoten 12, 18. G. C. ten Bosch 17. In een Zondag gehouden bijeenkomst van Beshuiro- en T. C. leden van den Kennemer Turnkring, N. H. Zuiderkwartier en Zaanschen Turnkring is in beginsel besloten tot het hou den van een gymnastiekwedstrijd tusschen die organisaties, zoo mogelijk in Maart te Zaan dam. De Chr. Gymn. Ver. „Tumlust" hield onder linge athletiekwedstrijden voor haar dames- en heerenleden. De uitslagen luiden: Dames: 1. T. Boorsma, 83.5 p. 2. D. Otte, 56.1 p. 3. A. Karis 51.9 p. Heeren: 1. J. Verkes, 67.1 p. 2. P. v. Putten, 59 p. 3. R. Timmermans, 48.4 p. De beste resultaten waren bij de dames 60 M. hardloopen 8.3 sec., 100 M. hardloopen 13.6 sec., verspringen 4.68 M., discuswerpen 19 34 M., kogelstooten 7.23 M. Van de heeren luiden deze: 100 M. hardloopen 12.1 sec., 200 M. hard loopen 22.3 sec., kogelstooten 9.30 M., speer werpen 31.82 M„ hoogspringen 1.60 M„ ver springen 5.57 M, 't Is den waterratten in dezen wedstrijd niet meegeloopen en 't is hun niet gelukt 't tot een overwinning te brengen. Dit is de eerste neder laag die zij in dit seizoen kregen. De Waterrat ten spelen met een invaller en het zevental is eenigszins omgezet door ziekte van den keeper A. C. de Bruyn. Onmiddellijk na het fluitsignaal is R ,Z. C. in den aanval, maar de Waterratten nemen den aanval over, doch het loopt op niets uit. Als door slecht plaatsen de bal bij een vrijliggen- den R. Z. C.-speler komt, zwemt deze op en scoort, v. d. Booren redt eenige keeren schitte rend, bij de Waterratten vlot het niet erg, eenige schoten gaan net over en naast. Met een 10 achterstand komt de rust. Na de hervatting zitten de Waterratten er goed op en het duurt dan ook niet lang of zij maken gelijk, 11. Beide partijen vallen geducht aan en wegen goed tegen elkaar op, vlak voor het einde even wel doelpunt R. Z. C. opnieuw door een misver stand in de vijandelijke achterhoede, 12. Bij de Waterratten wordt nog eens flink aange pakt, maar het mocht niet meer baten. De stand is nu: Star II 5 punten. D. W. R. II 3 punten. R. Z. C. II 2 punten. A. Z. II 0 punten. R. Z. C. II twee verliespunten voor to laat op komen. De Amsterdamsche Athleten Club „K. D. O." te Amsterdam schrijft op 2324 September en 1 en 8 October bovengenoemde wedstrijden uit. Voor de vereeniging H. K. V. „Haarlem" komen in het worstelen uit: L. B. Tönisse, G. Waage, J. Seggelink, C. Elsinga en P. van Galen. In het gewichtheffen: C. de Jong en IJ. Bo terbloem. De heer J. Seggelink lid van H. K. V. „Haar lem'' werd j.l. Zaterdag telegrafisch opgeroepen medewerking te verleenen in een bekerwed strijd, welke door de vereeniging „Hercules" Den Haag was uitgeschreven. J. Seggelink had het genoegen zich No. 1 te plaatsen in de afd. lichtgewicht en won daar mede den beker. Zaterdagmiddag zijn in het Noorderbad te Zandvoort de laatste nummers voor het kam pioenschap van Kring Haarlem verzwommen. De uitslagen luiden: 400 M. vrije slag heeren: 1. S. Mooi, H. P. C„ 5.42 3/5; 2. H. Bannink, „Haarlem", 5.44 1/5; 3, J. Uitendaal, H. P. C„ 6.7. 200 M. schoolslag dames: 1. L. Kollerie, D. W. R., 3.26; 2. H. Haase, Zignea, 3.31; 3 .M. Steen huizen, H. P. C„ 3.37 2/5. 100 M. rugslag heeren: 1. A. J. van der Meer, „Haarlem", 1.18 3/5; 2. S. L. Mooi, H. P. C„ 1.22 4/5; 3. P. Rol, H. V. G. B., 1.23 4/5. 100 M. rugslag dames: 1. L. Wicherlink, Zig nea, 1.36 4/5; 2. L. Kollerie, D. W. R„ 1.41 4 5; 3. H. de Carpentier, H. P. C„ 1.45. Een demonstratie schoonspringen, en een polowedstrijd tusschen twee Haarlemsche com binaties vormden het slot van dit korte, maar niettemin zeer geslaagde programma. Te Antwerpen heeft Zondag een zwemwed strijd plaats gehad over de Schelde, van oever tot oever, een afstand van 1 K.M. Uitslag luid de: Dames: 1. De RademakerEyckmans (Anfc- werpsche Zwemclub); 2. Sneyders (AZC); 3. Parade (Temsche). Heeren: 1. Aalst (AZC); 2. G. Blitz (AZC); 3. Zeeman (Haarlem) Wedvlucht vanaf Quevrain, afstand 229 K.M. Eerst getoonde duif 11, 19, 30; G. A. Steyl 1, 8, 9, 10, 11, 12, 17, 18, 19; J. H. Somers 2, 3, 4, 14, 15, 16; J. Staphorst 5, 13; C. Beylschmidt 6; A. Visser 7. Bovengenoemde vereeniging hield op 10 Sept. een wedvlucht vanaf Roosendaal, afstand 95 K.M. De duiven werden losgelaten te 8 uur, met N.O. wi d. Eerste duif 9 uur 40 min.; laatste prijswinnende duif 9 uur 47 min. De uitslag is als volgt: W. H. Spoor 1, 4, 7, 19, 20; P. J. Verputten 2, 21; J. v. d. Klugt 3, 12, 16, 18; Joh. v. d. Pol 5, 14; J. M. Göbel 6, 17; P. M. Kok 8, 9, 11, 15; J. Zwart 10; J. van Kor- delaar 13; Th. Cornet 22; W. Hertog 23; C. v. d. Lee 24; L. Timmermans 25. In het clublokaal der Damclub „Het Wester kwartier", lunchroom „Wester", Leidschevaart 46, werd Vrijdagavond jl. onder zeer groote be langstelling de matchpartij gespeeld tusschen den 12-jarigen kampioen van Groot-IJmuiden C. Suijk en den jeugdigen derde klasse kam pioen van Haarlem en 3de klasse clubkampioen der „Haarlemsche Damclub" Ph. G. Amelung Jr. Te ruim half negen werd met deze partij aan gevangen na een hartelijk welkomstwoord van den voorzitter van „Het Westerkwartier". Amelung opende Fransch met Wit 34—30, waarop Suijk door 1721 het spel in regelma tige banen leidde. Na zeer sterk spel van Amelung verloor Suijk een schijf, doch toen later beide spelers in tijd nood verkeerden, wist Suijk zijn verloren schijf op geforceerde wijze terug te winnen. Na een zeer interessant eindspel met wederzijds veel gedwongen zetten eindigde de partij in remise, welk resultaat voor Amelung Jr. bijzonder fraai te noemen is. Op Woensdagavond 13 September a.s. zal meester Barend Dukel uit IJmuiden te Haar lem in hotel ,,'t Hof van Holland" een blind partij spelen tegen Ph. F. Amelung Sr. (lid der „Haarlemsche Damclub"). Daar deze blindpartij tevens Dukel's eerste openbare blindséance te Haarlem is, bestaat hiervoor in Haarlemsche dammerskringen bij zonder groote belangstelling. Deze partij zal te kwart over acht namid dags aanvangen. Damliefhebbers en belangstellenden hebben gratis toegang tot deze séance.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 8