STADSNIEUWS BREDERODEDUIN te -esi* ee*y. OH JA, (De Leidsche Courant Haarlem, 13 Sept. BEURS VAN AMSTERDAM Wisselkoersen V WOENSDAG 13 SEPTEMBER DRIE HEVIGE AUTO- BOTSINGEN Vele licht en ernstig gewond en Acht gewonden Nog een motorrijder FAILLISSEMENTEN VAN BLINDHEID GENEZEN TOONEEL „Nieuw-Schouwtooneel" MODESHOW v. d. LAAN DE COLLECTE VOOR HET CRISIS-COMITE De schilder Cees Bolding V UTRECHT Oude Gracht 151 AMSTERDAM Nieuwendijk 225-229 Een derde hoofdinspecteur van politie Personalia Ned. Vereeniging tot bevordering van den Volkszang ORANJE-DINSDAG NAAR DEN HAAG Wie vervoert de Burgerwacht? Orgelbespeling Concerten in den Hout geëindigd EEN LOT VAN Lichamelijke Opvoeding verhuisd BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK Hardraverij te Schagerbrug HEEMSTEDE VELSEN is voor LEIDEN en OMSTREKEN het aan gewezen DAGBLAD voor ADVERTENTIEN VRAAGT PROEFEXEMPLAAR j HET VERSCHE CADETJE AAN HET ONTBIJT R.K. Staatspartij en N.S.B. (Mussertgroep) AGENDA 14 September INSTELLINGEN IJMUIDEN WOENSDAG 13 SEPTEMBER 1933 Dinsdagmiddag omstreeks 2 uur reed op de Amsterdamsche Vaart een vrachtauto uit de richting Halfweg in de richting stad. De bestuurder van dezen 'auto wilde de Bak huizen van de Brinkstraat inrijden en gaf daar om tijdig een teeken dat hij linksaf wilde slaan. Achter den auto reed een motorrijwiel, be stuurd door den 29-Jarigen V. uit Amsterdam, die het teeken van den vrachtauto te laat op merkte of niettemin toch nog trachtte te pas- •eeren. Het motorrijwiel botste tegen den linkerkant van den vrachtauto aan, waardoor de bestuurder zeer ernstig aan het rechterbeen gewond werd. Na door een lid van den O. D. voorloopig ver bonden te zijn is hij per ziekenauto van Mathot naar het St. Elisabeth's Gasthuis overgebracht. Het motorrijwiel werd zwaar beschadigd. De politie stelt een nauwkeurig onderzoek in. Twee uur daarna had op de Amsterdamsche Vaart een nog ernstiger verkeersongeval plaats. Om 4 uur des middags wilde n.l. een vracht auto uit de Nagtzaamstraat de Amsterdamsche Vaart oprijden in de richting stad. Deze auto stopte om het verkeer van rechts, dus uit de richting Halfweg, voorrang te verleenen en bleef dus in de bocht staan. Uit de richting stad naderde met groote snel heid een luxe-auto, welke door die groote snel heid niet kon stoppen en daarom vóór den vrachtauto om wilde passeeren. Ongelukkigerwijze ontstond toen een hevige botsing met een auto uit de richting Halfweg. De beide auto's werden zóó zwaar beschadigd, dat zij moesten worden weggesleept. De bestuurder van den auto uit de richting stad, de 21-jarige M., een boekhouder uit Ol- debroek, kreeg vleeschwonden aan zijn rechter wang en snijwonden aan zijn rechterhand. Zijn mede-inzittenden, de 56-jarige M. en diens echt- genoote de 24-jarige M. en de 26-jarige H. be kwamen allen snijwonden aan handen en ge zicht en schaafwonden aan de beenen. Later is gebleken dat mevr. M. bovendien nog haar rechterpols had gebroken. De bestuurder van den anderen auto, de 26- jarige K. bekwam eveneens snijwonden aan zijn linkerhand en schaafwonden aan zijn beenen, evenals de naast hem zittende 20-jarige mej. E. De achter in de twoseater zittende 20-jarige K. (ook de overige inzittenden waren kapper en kapster) liep een gebroken rib op. Hij werd na voorloopig door een lid van den O. D. en een dokter verbonden te zijn, per auto van Mathot naar het St. Elisabeths Gasthuis over gebracht. Ook de andere gewonden hebben zich per taxi of te voet naar genoemd ziekenhuis begeven. De politie maakte tegen den heer M.. die door met groote snelheid te rijden de botsing veroorzaakt had, proces-verbaal op- Zijn auto werd in beslag genomen. Het derde ernstige verkeersongeval had plaats op den Rijksstraatweg te Haarlem Noord, waar om ongeveer half elf des avonds een motorrijwiel reed uit de richting Santpoort, bestuurd door den 30-jarigen winkelier v. G. uit de Amsterdamstraat te Haarlem. Op de duo van het motorrijwiel zat zijn echtgenoote, de 22-jarige mevr. v. G. Op den Rijksstraatweg naderde 'n taxi uit de richting stad, welke de Maasstraat wilde in rijden. De motor reed tegen de taxi op, waardoor de bestuurder en zijn echtgenoote tegen den grond werden geslingerd. Zwaar gewond werd de bestuurder, na voorloopig door een lid van den O- D. en een dokter uit Velsen verbonden te zijn, per ziekenauto van Mathot naar het z ekenhuis St. Joannes de Deo overgebracht. Daar bleek dat hij een hersenschudding, won den onder het oog, aan de kin en aan de bee- j nen bekomen had. Zijn echtgenoote kreeg wonder boven wonder geen letsel, evenmin de bestuurder van de taxi. De overige inzittenden van dezen wagen, twee dames. Lepen schaafwonden op en werden door een lid van den O. D. verbonden. De taxi en het motorrijwiel werden be schadigd. Getuigen hebben gezien dat de tax.bestuurder langzaam de Maasstraat inreed en zijn rich tingaanwijzer reeds bij de Eemstraat had uit gestoken. De motorrijder daarentegen reed met groote snelheid en had ruimte genoeg om te passeeren. Hij heeft echter vermoedelijk de taxi de laat opgemerkt. Naar de schuldvraag wordt door de politie nog een nader onderzoek ingesteld. len weten hoe ontzettend er geleden wordt. Welnu, wij rekenen op uw aller offervaardig heid op 23 September as. Zeker, wij weten, dat er veel van uw offervaardigheid in dezen tijd wordt gevergd, doch laat dat u niet weerhou den hiervan op 23 September nogmaals te ge tuigen. Tast daarom op 23 September a.s. diep in uw beurs, opdat de nood der slachtoffers van de werkloosheid althans eenigermate kan worden gelenigd. Van hun groote dankbaarheid kunt u verzekerd zijn, alsook van de onze. Voor hen, die willen helpen bij de collecte, diene, dat de collectedag wordt verdeeld in vier perioden, n.l. van 911 uur, van 111 uur, van 13 uur en van 35 uur. Men geve zich op aan ons bureau. Lange Begijnestraat 13 rd., telefoon 14505, met ver melding van naam, voornaam, adres, leeftijd, periode (n), waarin men wil werken en even tueel buurt, waaraan men de voorkeur geeft (bij spoedige aanmelding kan met het laatst genoemde het beste rekening worden gehou den). De Arrondissements-Rechtbank heeft op Dins dag 12 September failliet veerklaard: J. G. C. Scheffer, behanger en stoffeerder, wonende te Haarlem, Spaarnwouderstraat 29. Curator mr. J. van der Vegt, alhier. M. Rutte, expediteur, wonende te IJmuiden. Curator mr. J. A. B. Sanders te Beverwijk. S. Hoogland, expediteur, wonende te IJmui den. Curator mr. J. A. B. Sanders te Bever wijk. G. van Dijk, bloembollenkweeker, wonende te Hillegom, Weerlaan. Curator mr. L. J. Ven huizen te Heemstede. G. Hendrikse, los werkman, wonende te Haarlem, Saenredamstraat 60. Curator mr. H. O. Drilsma. alhier. Ch. Smits, garagehouder, wonende te Haar- iem, Leidschevaart 362. Curator mr. J. van der Vegt alhier. H. Sier Hzn.. eendenhouder, wonende te Vo- iendam, gem. Edam, Noordeinde. Curator mr. H. E. Prinsen Geerligs, alhier. A. Jansen, bloembollenkweeker en -handelaar, wonende te Bennebroek, Reek 19. Curator mr. H. O. Drilsma, alhier. Opgeheven werden de faillissementen wegens gebrek aan actief van: P. Spek, wonende te Heemstede. Curator mr. P. A. Davidson alhier. C. Breeuwer, gehuwd met C. Besseling, wo nende te Heemstede. Curator mr. F. A. David son, alhier. C. Besseling, destijds aannemer van timmer werken, wonende te Heemstede. Curator mr. F. A. Davidson, alhier. J. Hartog, wonende te Haarlem. Curator mr. L. Hoog, alhier. H. A. van Zonneveld, wonende te Bussum. Curator mr. L. V. Hoog, alhier'. Vernietigd werden de faillissementen op grond van verzet van: F. Gerritsen, wonende te Beverwijk. Curator jhr. mr. L. U. Rengers Hora Siccama, alhier. H. Biallosterski, gehuwd met S. Gobets, des tijds wonende te Haarlem, thans te 's-Graven- 'nage. Curator mr. F. J. Gerritsen, alhier. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der uitdeelingslijst van. Wijlen J. Gijlswijk, destijds wonende te Haar lemmermeer. Curator mr. F. A. Davidson, al hier. F. Ex, wonende te Heemstede. Curator mr. F. A. Davidson, alhier. N.V. W. C. Roozen en Co.'s Zaad- en Bloem- bollenhandel te Overveen. Curator mr. Silvain Groen, alhier. B. Schil, wonende te Koog aan de Zaan. Cu rator mr. F. A. Davidson, alhier. Surseance van betaling werd verleend voor den tijd van IK jaar aan: Jan de Haas, fotograaf, wonende te Hillegom. Bewindvoerder mr. B. W. Stomps te Heemstede. Elders in dit nummer berichten wij, dat mevr M. Witteman uit Poeldijk te Beauraing van volslagen blindheid genezen zou zijn. Een stadgenoot vestigt in verband hiermede onze aandacht op het volgende: De plek, waar de verschijningen te Beauraing plaats hebben, is afgezet met gaas. Binnen die afzetting ziet men een witmarmeren plaat, daarop staat aangeteekend, dat de eerste bede vaart naar Beauraing plaats had van uit Poel dijk onder leiding van kapelaan Lautenschütz. Het is wel merkwaardig dat de genezene eveneens uit deze plaats afkomstig is. Naar wij vernemen, zal door het „Nieuw Schouwtconeel" als openingsvoorstelling van dit 3eizoen op Zaterdag 16 Sept. in den Stads schouwburg alhier gegeven worden het bekende successtuk .Mijlpalen", een spel in drie bedrij ven door Arnold Bennett en Edward Knorblock. De regie is geheel vclgens de gegevens van wij len Dr. Willem Royaards, terwijl speciaal nieu we décors zijn ontworpen door C. W. Royaards en uitgevoerd door B. Grootendorst. In dit stuk treden op (volgens volgorde van het programma)Ko van Dijk, Jetty van Di)k Riecker, Lena Kley, Lau Ezerman, Jacqueline Royaards—Sandberg, Eduard Palmers, Dogi Ru- gani, Frits Bouwmeester, Jacques Snoek, Fien- tje Berghegge, Arend Hauer, Sam de Vries en C. Gerstel. Er werden op deze, in Hotel Funckler gehou den modeshow niet enkel japonnen en man- tels getoond, ook de bijbehoorende hceden en de bijbehoorende byoux werden geleverd door het modemagazijn v. d. Laan. Zelfs werden er ge durende de kleine pauze parfums gepresen teerd, welke door de firma verkocht worden. Eerst werden ons morgentoiletten getoond eenvoudig doch uitmuntend van coupe, met de opluistering slechts van 'n strik of 'n paar modieuze epauletten, of het een of andere sie raad in den vorm van 'n ceintuurgesp of 'n speld op het bijbehoorende hoedje, of 'n bijpas senden halsketting. Dan de namiddagjaponnen, wat langer en wat wijder onder de knieën, met meer garneering van epauletten, revers, strikken en strooken. Er zijn verschillende modellen met schortje, met verbreede schouderstukken. Een groen zij den japon met prachtig opengewerkte randen trekken in t bijzonder de aandacht. Er is veel crêpe satin verwerkt met elegante wisselingen tusschen dof en glanzend. Er zijn kwieke korte bontjasjes, van de heel goedkoope tot de dure soorten en fraaie lange mantels waarvan vooral 'n bruine jas met bontranden welke geestige uitsteeksels vormen by de ellebogen en by de halssluiting, furore maakt. En by al die mantels buitengewoon ele gante hoeden. Bijzender fraaie creaties zijn er by de avondjaponnen, waarvoor o.a. veel tafzijde is aangewend, 'n Paar zwarte tafzydjes met uitstaande strooken en strikken worden met bewonderende oogen gevolgd, maar dan komt er 'n kunstwerk van zwart met rood, dat nog meer bewondering afdwingt. De clou van den middag was wel de glan zende zilverkleurige avondjapon met kleinen scepelen sleep, waarvan de mouwen gevormd werden door 'n paar zilvergrijze tot de taille reikende bontranden. Of was er misschien nog meer belangstel ling voor de glanzende zwarte avondjapon met de omgeslagen groote driehoeken op de schou ders, welke neergeslagen 'n cape vormden? Kortom, er was zeer veel verscheidenheid en er was zeer veel moois. En als we het nog niet hadden geweten, zouden we hier hebben leeren begrijpen hoezeer goed gekozen sieraden de waarde van 'n toilet verhoogen kunnen. Van vele der getoonde toiletten werd de prys genoemd, soms zoo laag gesteld, dat er kleine kreetjes van verbazing opgingen. Nadat de show met de vertooning van eeni- ge fraaie bontmantels werd besloten, ontvin gen de elegante en gracieuse mannequins 'n bloemenhulde, welke attentie onderstreept werd door applaus van de vele bezoeksters, dezer in teressante tentoonstelling. L. T. Nu binnenkort op u, Haarlemmers, weder een beroep zal worden gedaan om in uw beurs te tasten, ten bate van de talloos velen, die ook in den komenden winter meer nog dan anders door den geesel der werkloosheid worden ge troffen, richt zich de Bestuurdersbond „Haar lem" van de Ned. Vakcentrale met een enkel woord tot u. Het is o.i. niet noodig en ook practisch on- mogelyk u de ontberingen en nooden van deze zoo zwaar getroffenen te schetsen, doch wy al- In den knnsthandel De Bois, alhier Naar het werk van Cees Bolding (schilderijen- teekeningen) ziet men steeds met genoegen. Dit is geen oppervlakkig oeuvre, maar arbeid, die zorg en inspanning kostte en daarna dieper ge noegen en schooner bevrediging schenkt. De styi van Bolding is waardig, zonder over dreven voornaam te zyn, zyn vormgeving is evenwichtig, ja, dikwyls byna klassiek. Een Geerten Gossaert, in de dichtkunst, komt hy nabij. De kleuren sluiten zich by die deugden aan, ofschoon voor een enkel doek misschien een uitzondering gemaakt moet worden. No. 25 b.v., 't groote doek, getiteld: „De Buitenkant" (der stad) heeft een wat onwezenlijken toon. Toch kan het in ander opzicht wel gewaardeerd wor den. Voor zyn overige stadsgezichten hebben wij veel lof, zoowel voor de schilderyen als de tee- keningen. Hier is iemand, die het kan. Vlot en soepel zijn de Amsterdamsche stadsgezichten, met de huizencomplexen, tevens bezitten zij ech ter een schoonen stijl. Vibreerend van leven, ly- ken die huizen haast „wezens", die een geschie denis verhalen van lief en van leed. Hce stijlvol zijn voorts de havengezichten, met de schilderacht'r -nastschepen! (14). Fascineerend toon mag no. 17 (kerk in Ermelo) genoer:. worden. Om dat oude kerkje huivert de herinnering aan den tijd, die ging en niet wederkomt. Bijzonder lieftallig zyn de genrestukjes, waar op kinderen in de klas, gaande langs een regen straat of spelend op een groot plat dak. „Schoolblijfstertjes" heet een dezer zoo ver dienstelijke werkjes, dat heel de sfeer inhoudt, die zich om zoo'n kleine bevindt. V/ij bemerken de eenzaamheid, droefenis en verlatenheid van zoo'n kind, in kleur, in vorm en entourage. „Waag met vischhal" is van een byzonderen toon. Wild fladderen de witte meeuwen boven het stil en spiegelend water. Van de bloemenschilderingen prefereeren we het breede „Tulpen" De aquarellen en teekeningen houden vele verdiensten in. „Ida", het hakende meisje is o.i. voortreffelijk gedaan. De harmonicaspeler staat daar, luiste rend naar zyn eigen spel, in ontroerende waar heid, zeer juist geobserveerd. Zoo zouden wij met onzen lof voort kunnen gaan. Het best is, dat onze lezers zichzelf van de waarde van dit werk gaan overtuigen. Dit kan de geheele maand September nog. Bolding is nog jong. Hij werd geboren te Wor- merveer en ontving van bekende meesters prac tisch onderwys. De geweldig knappe Prof. Nic. v. d. Waay was een zijner leermeesters en dit is in de verte nog wel te bespeuren, wat zijn genres betreft. Wij wenschen den rustigen en stoeren werker die Bolding ongetwijfeld is, die ons zeer goede en deugdelijke kunst schenkt, die ons dikwyls boeit door zijn eigen, schoonen stijl,, nog véél succes in zijn kunstvol leven toe. H. Uit de Toelichting op de Begrooting voor het jaar 1934 blijkt, dat het in de bedoeling ligt een derden hoofdinspecteur van politie te benoemen. By Kon. Besluit is, op zijn verzoek, eervol ontslag uit 's Rijks dienst verleend aan J. J. B. Laeijendecker, ontvanger der directe belas tingen te Haarlem, met ingang van 1 Januari 1934. Tot lid van de Centrale der Nederlandsche Vereeniging van Archivarissen is gekozen de heer R. D. Baart de la Faille, hoofdcommies chartermeester aan het Ryksarchief in Noord- Holland, alhier. Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het examen politie-diploma Alg. Ned. Politiebond Amsterdam de heer J. Gilliam alhier. De Ned- Vereeniging tot Bevordering van den Volkszang houdt op 25 October a.s. des middags een bondsvergadering in café-restaurant Gebr. Brinkmann. Des avonds wordt door deze vereeniging een propaganda-avond voor den Volkszang ge houden in de tuinzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw. O.m. zal daar de Drentsche af- deeling in Drentsch costuum een Drentsche koffietafel serveeren. Men is voorts van plan een René-de Clerq-herdenking te organiseeren, o-a. zal het „zangspelterwe" van dezen Vlaam- schen dichter opgeveerd worden, waarbij de heer Grondys uit Alkmaar medewerking verleent met pianobegeleiding van de echtgenoote van wijlen René-de Clercq. Tenslotte zullen verschillende volksliederen ten gehoore worden gebracht. (Ingezonden) Daar de Vrijwillige Burgerwacht Haarlem op Dinsdag, 19 September, met 60 geüniformeerden gaarne in Den Haag zou willen zijn, om t.g. van de opening van de Staten-Generaal, langs den weg, dien H. M. aflegt, nogmaals hare hulde te betuigen roept de commandant autobezitters van Haarlem op, om deze getrouwen op dien dag naar den Haag en weer terug naar Haarlem te brengen. Vertrekuur van het Plein te 10 uur voormiddags. Degenen, die aan dezen oproep wenschen ge hoor te geven, worden beleefd verzocht hun adres op te geven, zoomede, hoeveel mensehen mee kunnen rijden aan den commandant C. L. Becking, Kruisweg 70, Haarlem. Programma der orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk, op Donderdag 14 September 1933, des namiddags van 34 uur, door den heer George Robert: 1. Toccata F gr. t., J. S. Bach. 2. Suite du deuxième ton, L. N. Clérambault. 3. Andantino, C. Franck. 4. Lamentation, A. Guilmant. 5. a. Pièce caractéristique, b. Grand Choeur, A. Guilmant. Met ingang van heden zyn de concerten, ge geven door de Haarlemsche Orkest Vereeniging in de Stadstent in den Hout, met het oog op het winterseizoen, geëindigd. s\ t vest ik ook weer om denken 1 loedgek. Mill.bes!, d.d. 8 Mei '33, no.825) f EER HET TE LAfcT IS. WANT DE TREKKING! VINDT PLAATS OP 28 SEPTEMBER A.S. Het bureau voor Lichamelijke Opvoeding is met ingang van 11 September verplaatst van den Kleine Houtweg 47 naar het Stadhuis. Getrouwd 12 Sept. C. L. Dumont en W. C. Bouman. Geboren 10 Sept. M. v. d. PutteMeirmans, z. J. de HaasSshaper, d. 11 Sept. T. HasertTol, d. J. H. v. DuijnWassenaar, d. M. UljeeBosch, z. E. HuisBouma, d. C. P. Bouwmeesterv. d. Ham, z. 12 Sept. H. E. v. KesselKuiters, z. Dinsdagmiddag werd te Schagerbrug een handicap-draverij gehouden, uitgeschreven door de plaatselijke hardra very-vereeniging „Voor waarts". Deze draverij vond plaats op den daarvoor uitstekend geschikten Schagerweg tusschen Schagerbrug en Lagedijk. De baanlengte was 325 M. De uitslag was als volgt: le prys, 250, Sister Patrick H., eigenaar de heer J. Klasenbeek te Amsterdam; beryder de heer L. Ensing; 2e prijs, 100, Lady Bond, eigenaar de heer A. C. van Veen te Haarlem, berijder de heer J. van Leeuwen Sr.; 3e prijs, 50, Petition .eigenaar de heer J. de Haan te Wijde Wormer, beryder de heer D. Beets. De 4e prys ad ƒ25 werd verdeeld onder de drie „afvallers", te weten Janet Harvester, eige naar de heer K. Taams te Amsterdam, beryder de heer L. Ensing; Norterman B, eigenaar de heer J. Schoon te Medemblik, berijder de heer K. Bakker; Gretchen H, eigenaar de heer N. J. Silver te Oudesluis, beryder de heer R. van Wieringen. Gevonden voorwerpen Terug te bekomen bij: Veen, Jac. v. Campenstraat 61, een zwem abonnement ten name van N. de Groot; Bu reau van politie, een sleutel; A. Treffers, Ban- kastraat 93, een haagschaar; Schoolderman, Binnenweg 62a, een kindercape; Bureau van politie, een hondenpemiing; F van Deursen, Madoerastraat 3, een portemonnaie met in houd; A. Willemse, Groenendaal, een dames hoed; J. de Groot, Stichting Meer en Bosch, een gebroken gouden sierspeld; Bureau van politie, een thermometer; C. Besseling, Oude Posthuisstraat 21, een witte keeshond; Bureau van politie, een agenda; N. Behagen, Linden- laan 3, een bedelvarkentje; V. der Meer, Iepen laan 48, een grijze ceintuur; Klaver, Raad huisstraat 42, een rywielbelastingmerk in etui; N. H. Pronk, Zandvaartkade 11, portemonnaie en een belastingmerk; Bureau van politie, een kinderkous; V. der Pijl, Iepenlaan 42, een portemonnaie met inhoud; Th. Neeskens, Cele- besstraat 17, een lichte regenjas; T. Leuven. Eikenlaan 48, een rijwielbelastingmerk; Koning, Binnenweg 114, een badpak met toebehooren; Juffermans, Res-Novaplein 20, een portemon naie met inhoud; Graveel, Binnenweg 71, een zwempak en handdoek; B. Stevens, Iepenlaan 42, een zilveren armband; mevr. Neeve, Heem- steedschedreef 21, een Engelsch leesboek; J. Leuven, Eikenlaan 40, kinderschoentje; K. Koene, Kruisweg 164, Haarlemmermeer, een Herdershond. Burgerlijke stand Geboren: dochter van E. Stolwijk- van der Maden, zoon van J. Kreu ning-van Norde, dochter van C. M. Brinkmar.- Voorham, dochter van W. Bloemendaal-Har- tenderp, zoon van M. J. C. M. Santen-Muller, zoon van A. A. de Zwart-Wilken, zoon van A. M. Nan-van der Linden. Ondertrouwd: S. Visser en G. J. Deedel, Jhr. G. E. de Koek en F. Calkoen, W. Wallenburg en K. J. Boomsma. Getrouwd: W. H. Dingerdis en A. C. Corne- lissens, J. Portegies en G. C. M. van der Heyden. Rijwieldiefstal Door een bewoner van Heemskerk is,aangifte gedaan van diefstal van zijn heerenrijwiel, dat hij 's avonds voor een café naby de Pont had geplaatst en dat, nadat hij omstreeks tien minuten in het café had vertoefd, was verdwenen. Aanrijding Alhier heeft een aanrijding plaats gehad op den hoek Trompstraat—Frans Naereboutstraat tusschen een vrachtauto, be laden met visch en bestuurd door een bewoner van Amsterdam, en een luxe auto, bestuurd door een inwoner van IJmuiden- Tengevolge van deze aanryding werd het linkerachterwiel van den vrachtauto ontzet en van den luxe auto de voorbumper afgerukt en een der voor- lllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH^ In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot wijziging van de bepaling der arbeidswet 1919 betreffen de den arbeid m broodbakkerijen zegt de mi nister van Sociale Zaken, dat hij in waardee ring van hetgeen op het punt van de afschaf fing van den nachtarbeid voor bakkers is be reikt niet onderdoet voor de leden, die met een beroep op het groote goed van die afschaffing tegen het ontwerp gekant zijn, doch wanneer hij het aanvangsuur van 5 uur v.m. als algemee- ne norm ook voor het kleinbedrijf in de steden wil zien vastgesteld, dan is dit niet, omdat het hem onverschillig zou zyn, indien, ook zonder noodzaak, vroeger dan thans wordt begonnen, maar dan vindt dat zijn reden alleen hierin, dat het kleinbedrijf op technische gronden het recht moet hebben, om, evenals de andere bak kers, om 5 uur met den arbeid aan te vangen. In den Hoogen Raad van Arbeid achtte een groote meerderheid de verkrygbaarstelling van versch klein brood voor het ontbyt ongewenscht; de minister is het daarmede eens. Als voor naamste bezwaar geldt wel, dat toelating van het versche kleine brood aan de ontbijttafel met zich zou brengen een drang naar een vroeger aanvangsuur van den bakkersarbeid. De minis ter kan dus ook geen termen vinden om een re geling betreffende den verkoop van versche ontbytbroodjes in het onderhavige wetsontwerp op te nemen. In de algemeene vergadering van de R. K. Kiesvereeniging Recht voor Allen te Nymegen maakte gisteren de gep. kolonel F. v. d. Steen propaganda voor het streven om katholieke voormannen tevens R. K. S. P.-ers, lid te doen worden van den N. S B (Mussertgroep) om zoo katholieken invloed te kunnen uitoefenen op de fascistische groepen. De geheele vergadering sprak zich met het bestuur unaniem tegen dit denkbeeld uit en concludeerde dat elk lid der R. K. Staatsparty, dat de fascistische beweging aanhangt, uit de R. K. Staatspartij moet gezet worden. Gebouw „St. Bavo" Kunst na Arbeid 8 uur. Haarlemsche Inkoopcombinatie, half 9. Bloe misten, half 9. R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Café Brinkmann Groote Markt Oprich tingsvergadering der K. J. M. V. „St. Augus- tinus", kwart voor 9. Gem. Concertgebouw Lange Begijnestraat Royal Midgets Amerikaansche Dwergen revue, kwart over 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30 en 8.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Esperanto, 8 uur Grossiers kleinhandel, 8 uur Bestuur Me taalbewerkers, 8 uur Comité Herwonnen Le venskracht, half 9 Proza, 8 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling, 34 uur. Café Gebr. Brinkmann, Groote Markt R. K. Middenstandsvereeniging, half 9. Gem. Concertgebouw Lange Begijnestraat Royal Midgets Amerikaansche Dwergen revue, kwart over 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstelling 8.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10—5 uur R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen by mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R. K. Kraam verzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhuisvest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 23 uur. St. Bavo. Smedestraat 23: Donderdag van 2—3 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 77.30 uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 7—8 uur Kinderhuisvest 25 rood. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag 10—12, 2—4, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1. Haar lem. Tel 11671 R.K. Wijkverpleging „Wit-Gele Kruis" Spreekuren van de Zusters: lederen dag van 2—2.30 uur in de wijklokalen: Clubhuis Raad huisstraat 11; Begijnhof 2; Damiatestraat 1; voor Kraamhulp, gevestigd Jansteenstraat 101. R. K. Bemiddelingsbureau Wit-Gele Kruis Leidschevaart 2. spatborden ingedeukt. Persoonlyke ongelukken hadden niet plaats. Burgerlyke Stand Ondertrouwd: J. Kos en M. van der Vijver. J. G. Beentjes en M. A. Esseling, J. H. Stam en P. C. Mooij. Getrouwd: L. Lammers en A. A. Haver H. Beekman en H. Kemp. H. C. Wijnoogst en T. Goos. W. N. Kraayenbosch en J. Waa- leboer. H. Bouman en W. G. Kemker K. Schol en T. Prins. Overleden Hendrik de Graaf, 64 jaar, weduwnaar van J. Aarse. Emilia Ida van den Heuvel. 69 j., echtgen. van J. Mooijboer. Ca- tharina C. de Vogel, 64 j„ echtgen. van G. van Hoften. Comelis van 't Sant, 37 j., echtg. van A. C. Blinkhof. Johanna Wijker, 60 j„ echt gen. van C. Stam. Geertrui Burggraaf, 64 j echtgen. van H. de Graaff. Rudolf Sloot, 44 j., echtgen. van A. Dekker. Klaas Valkenier, 78 j., weduwnaar van C. Kuijpers. Burgerlijke Stand Geboren: M. Alles Verbeek, dochter; M. Redelijkheid—Rasch, zoon; A. J. SchuitGraaman, dochter; D. WoninkSchalkwijk, dochter; J. W. Bruis- schaartDe Custer, dochter; R. H. Koomen— Visser, zoon; L. Visser—Krad, zoon; C. M. CornelissenGroen, dochter; W. C. Griek- spoorBak, dochter; E. KuiperDe Jong, dochter; B. de Vries—Dijkstra, zoon; M. BruinsmaOostra, zoon; C. VeenstraHam, D. van Urk—Kramer, dochter; A. Pruissers— dochter; J. H. van NieropAmes, dochter; L. Snijders, zoon; W. F. van Rooijen—Visser, G. Snijder—Kool, dochter; J. J. Rustemeyer— Schonagen, zoon; C. DijkmansVan Scherpen- zeel, dochter; van Brummelen—Sohl, d. Burgerlijke Stand. Geboren: M. A. Teeling Kuiji, z. E. Koopman—Zenker, z.; C. van der V/erf f—Dekker, z.; M. M. Molenkamp— Bonzet, z.; R. Stigter—Pauwels, d.; L. v. d. Ketterij—Haasnoot, d.; A. A. Zwanenburg— Druyven, z.; D. Bakker—Sikkenk. z.; A. M. NeetNijman, z.; H. WebbeMaas, d.; A. BrantjesDuijn, d.; C. A. S. H. TegelerDe Jong, z.; E. van der PlasHoek, d.; A. J. Duijn—Huiskens, d.; F. M. de Graaf—Val- ster, z. Vischcontingenten in België en Frankrijk De invoer van visch over het laatste kwartaal voor België is als volgt vastgesteld: 10.658 metr. cr. in October, 85.738 metr. er. in November, 9.005 metr. cr. in December, in totaal dus 105.401 metr. cr. Voor wat betreft het contingent van Frank- ryk wordt hetzelfde kwantum toegelaten als 't vorige jaar in het laatste kwartaal, n.l. 285.000 kg. fijnvisch en 1.400.000 kg. grove visch. WOENSDAG, 13 Sept. Vorige Koersen Heden Londen 7.97% 7.92% Berlyn 59.11 59.12% Parys 9.70% 9.70% Brussel 34.58% 34.57% Zwitserland 47.94 47.95 Weenen Kopenhagen 35.70 35.50 Stockholm 41.20 41.00 Oslo 40.15 40.00 New York (cable) 1.74 1.71% Rome 13.05 13.07% Praag 7.35 7.35 Madrid 20.75 20.75 Vorige Koersen Heden Staatsleeningen 5 Nederland 1919 100% 100% 4% Neaerland 1916 101% 101% 4Vb Nederland 1917 101% 101% 4 Nederland 1931 99% 99% 5 Nederland 1932 101 100% 4Vb N Ind 1926 AB 89 89 5 V4 Youngleen.36% 36% Banken Koloniale Bank 56 55 Indische Bank 57 55 Cert. Handel-My58 55 In. ustrieën Unilever 83% 81% Calvé Deift 55 54 Alg. Kunstzyde 25% 26 n Berkei's Pat 16% 16% Nieuwe Philips 188 185% Kuch. Accoustiek 1% 1% Ned. Ford 138 136 Indnstr. Buitenland Anaconda 12% Bethlehem Steel 28% U. S. Steel 38% U. S. Leather 8% Intern. Nickel 13% Stand. Brands 20% Mijnbouw Boeton Mynbouw 12 Alg. Exploratie 132 Bedjang Lebong 115 'etroleum 'Jaboes 15 Olie 181% Perlak 98 Peudawa 5% Continental Oil 12% Shell Union Oil 6% 11% 26% 37% 8% 13% 20% 11% 132 118 14 180% 97 5% 12% 6% Vorige Koersen Heden Rubber A'dam Rubl Bandar Deli Batavii Serbadjadi Silau V. I. G. O. intercontin. Rubber Scheepvaart 97 96% 69 71Vs 41% 42% 29 29% 28% 28 48 50 40 38 2% 2% 30 29 14 14 14 14 10% 10% 54 53% 195% 191% 93 92 61 61 1% 1% 31 32 18,50 19.— Suiker H. VA. Jav. Cultuur N. I. S. O. Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem 18.50 Tabak Dell Batavia 131% 130 Oude Dell 123 125 Oostkust 22% 22 Senembah 138% 140 Spoorwegen Union Pacific 86% 84 Wabash 3Vs 3ys Erie 16% 15% Kansas City South 13 14 South. Railw 22% 22 Pbic Milw 6 57/a Maxwell L. Gr. 14 14

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2