STAD S NIE U W S STOUTENBEEK'S Vergaderzalen Haarlem, 15 Sept. MméMfftotti: BEURS VAN AMSTERDAM MODEHUIS PLEIN 10 JAPONNEN MANTELS HOEDEN 16 OCTOBER Hotel de Leeuwerik Wisselkoersen VRIJDAG 15 SEPTEMBER Onze nieuwe modern ingerichte zaak wordt heden VRIJDAG 15 SEPTEMBER geopend HAARLEM AGENDA VRIJDAG IS SEPTEMBER 1933 R.K. MIDDENSTANDS- VEREENIGING De nieuwe voorzitter gekozen VERKEERSONGEVALLEN Plotseling overgestoken Op den Heerenweg ONZE WINKELSTAND ,J)e Pauw" „ABBé RICHARDSON" Opening nieuwe cursus TERAARDEBESTELLING DR. J. TIMMER DE HEER VAN BEMMELEN 70 JAAR P. P. WIEGMAN t HET VEILIGHEIDSMUSEUM HET BETERE GENRE TEGEN VOORDEELICE PRIJZEN DE NAAM STOUTENBEEK IS SINDS 1878 IN KENNEMERLAND HET SYMBOOL VAN PRIMA KWALITEIT BRUG OVER DE RINGVAART Onderbouw aanbesteed Benoemingen Aanbesteding Spreekuur wethouder Personalia Feestavond R. K. Blinden TOONEEL Eindexamen Aanvang nieuwen cursus 1933-34 Clubs voor R.K. in eiken leeftijd Spreekuur dagelijks van 2-5 en 7-9 uur SCHACCHELSTRAAT 29 TEL. 10806 Tramstagnatie „Kunst na Arbeid" „Lorna" jubileert Speeltuinvereeniging „Het Oosterkwartier" Gevonden dieren en voorwerpen BURGERLIJKE STAND fill; UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL VELSEN Croote en kleine 16 September Donderdagavond half negen hield de R.K. Middenstanüsvereeniging Haarlem, in café Brinkmann de eerste algemeene vergadering in het nieuwe seizoen. Nadat deze door den waarnemend voorzitter den heer G. J. Alders met gebed geopend was en de gebruikelijke beginpunten der agenda waren afgewerkt ging de vergadering over tot het kiezen van een nieuwen voorzitter, waar voor door het bestuur de heer Th. Hooy Jr. candidaat was gesteld, die met meerderheid Van stemmen gekozen werd. Nadat de kascommissie haar verslag had uitgebracht en de penningmeester bedankt was voor zijn serieus beleid, volgden enkele bespre kingen. Allereerst werd het Congres van den Neder- landschen R/K. Middenstandsbond, hetwelk op 28 September as. te Breda zal worden gehou den grondig besproken, waarheen als afgevaar digden door de vergadering gekozen werden de heeren Th. Hooy Jr., H. Nelissen, J. Vollaerts en als plaatsvervanger de heer Kuiper. De heer Hooy Sr. verdedigde een voorstel om als agendapunt op de Centrale Raadsver gadering vanuit de afdeeling Haarlem te laten zetten een verzoek aan de regeering om met rijkscredieten te voorzien in de steeds toene mende credietbehoefte van den Middenstand. Inmiddels was de nieuwe voorzitter ter ver gadering gekomen. De waarnemend voorzitter feliciteerde hem met zijn verkiezing en sprak de hoop uit, dat de nieuwe voorzitter met succes de voetsporen zal mogen volgen van zijn nog steeds om zijn aftreden betreurden voorganger. De heer Hooy Jr. hierna het woord nemend, dankte den heer Alders voor zijn hartelijke felicitatie-woorden en de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen. Spr. beloofde zijn uiterste krachten in te spannen om de vereeni- ging grooter te maken en stelde zich voor dit vooral te doen aan de hand van de encyclieken speciaal van die van den nu nog regeerenden Paus. Spr. besloot met een beroep te doen op de leden om eendrachtig samen te werken tot heil van den Middenstand. Vervolgens bracht de heer Walop nog een kort woord van dank aan den waarnemend voorzitter, voor al het werk, dat door den heer Alders verricht is, ge durende den tijd, dat de voorzittersstoel va cant was. Rector Timp merkte op, dat t een zeer merk waardige avond was, nu de ouderen in den Middenstand zoo'n jongen voorzitter tot hun leider gekozen hadden. Spr. wees er op, hoe hier een advies van het Hoofdbestuur gevolgd was, dat gezegd had: Als je een jonge kracht kunt krijgen, neem hem, want de jongeren hebben we juist noodig. Rector Timp merkte nog op, dat hy den heer Hooy kende, reeds eenige jaren als voorzitter van den jongen Middenstand. Spr. besloot met een opwekking tot de aan wezigen om hun medeleden tot meer actie aan te sporen. Nog volgen ampele besprekingen over de nieuw gestichte commercieele en reclame af deeling van den Ned. R.K. Middenstandsbond, die bedoeld is voor collectieve reclamecampag nes, advies in het reclame-voeren e.d. Na een geanimeerde rondvraag werd de vergadering op de gebruikelijke manier ge sloten. Donderdagmiddag reed een wielrijdster op den Binnenweg te Heemstede, toen plotseling een zesjarig meisje den weg overstak en voor het rijwiel trecht kwam. Het gevolg was dat de wielrijdster tegen het kind opreed en kwam te vallen, waardoor zij een hoofdwonde bekwam. Na bij een bewoner van den Binnenweg te zijn binnen gebracht, kon zij na verloop van een half uur op advies van Dr. B. naar haar wo ning terugkeeren. Donderdagavond reed mej. H. wonende in de Javalaan te Heemstede, cp den Heerenweg per rijwiel en wilde de Van Merlenlaan inrijden. Zij liet eerst twee achter haar aankomende auto's passeeren en reed daarna den Heeren weg over. Op dat oogenblik naderde uit de te genovergestelde richting een auto met een snel len vaart, waarvan de bestuurder, de wielrijd ster plotseling voor zich ziende, sterk remde, doch een aanrijding niet meer kon voorkomen. Mej. H. werd op den weg geslingerd en haar rijwiel vrijwel geheel vernield. Zij werd per auto naar haar woning vervoerd, waar bleek dat zij schaafwonden en hoofdwonden had be komen. Ock de auto werd aan de voorzijde be schadigd. De Heemsteedsche politie stelde een onderzoek in. Op den hoek van Nassaustraat en Kruisweg, waar een nieuw frisch geveltje deze winkel- buurt siert, heeft de firma Schmidt uit Am sterdam een filiaal gevestigd, waar de dames een rijke collectie hoedjes kunnen aantreffen. „De Pauw" gesierd met openings-bloemstuk- ken, noodigt uit tot plaatsnemen in moderne stalenmeubelen, terwijl haar collectie hoeden op moderne wijze in uitstalkasten en vitrines geëtaleerd staat en niet meer schuil gaat ach ter deuren en in doozen. Een smaakvolle kunstverlichting maakt ook het koopen bij avond tot een attractie. Donderdag heeft de opening plaats gehad van den nieuwen Esperanto-cursus voor diploma A, welke dezen winter in gebouw „St. Bavo" zal worden gegeven. Het is een verheugend feit, dat onder de cursisten ook velen, die bij het onderwijs werk zaam zijn, werden opgemerkt. Om aan de opening een meer officieel karak ter te geven, was bij deze gelegenheid overge komen de heer F. Marrevee, 2e voorzitter van den Nederlandschen R. K. Esperantistenbond „Nederlanda Katoliko", waarvan „Abbé Richard son" een onderafdeeling vormt. Na een welkomstwoord van den voorzitter van «Abbé Richardson", sprak de heer Marrevee eenige woorden van propaganda, speciaal ge richt tot de cursisten. „Hun aantal moet grooter worden, niet alleen, omdat Esperanto de laatste jaren meer en meer opgang maakt, maar ook, omdat er leiders en leidsters moeten gevormd worden. Daartoe is routine noodig en die kan het beste worden aan geleerd, wanneer men persoonlijk den leeraar in een cursus heeft meegemaakt. Dit is dan ook het voordeel boven een schriftelijken cursus, ofschoon deze laatste natuurlijk ook zijn goede zijde heeft." De voorzitter van „Abbé Richardson" gaf daarna een uiteenzetting over de methode, die gevolgd zal worden. De cursisten zullen eiken Donderdagavond getypte velletjes van de leer stof ontvangen, waarbij er met een opklimming van moeilijkheden in de leerstof rekening zal worden gehouden, evenals met de eischen der examens. Daarna ving de eerste les aan, die een open bare les was en door vele belangstellenden werd bijgewoond. Er is nog tot 1 October gelegenheid zich voor den cursus aan te geven. Na afloop van den cursus begon de conversatie voor de leden der vereeniging, die ditmaal han delde over de ontwikkeling van het telefoon wezen. Deze conversatie, die steeds in het Esperanto plaats heeft, zal op de volgende Donderdag avonden worden voortgezet. Hedenmorgen had onder groote belangstelling op de Algemeene Begraafplaats aan de Kle verlaan de begrafenis plaats van net stoffelijk overschot van wijlen dr. J. Timmer, oud-lid van de Provinciale Staten, oud-lid van den Haarlemschen gemeenteraad en een bekend in gezetene hier ter stede. Op de begraafplaats waren o.m. aanwezig: mr. J. P. Bomans, lid van Ged. Staten van Noord-Holland; ir. W. J. Burgerdijk, directeur der N. Z. H... prof. G. C. van Walsem, oud directeur van het Prov. Ziekenhuis te Sant poort; mr. dr. W. P. Vis, deken van de orde van advocaten; bestuursleden van de Sociëteit „Vereeniging", de bestuursleden A. Meijer, M. Loosjes, W. J. C. Weismuller Jr. en E. van Bilderdyk, administrateur; dr. G. Kraus, eerste geneesheer-directeur van het Prov. Ziekenhuis te Santpoort; dr. Benber, eerste geneesheei aan het Prov. Ziekenhuis „Duin en Bosch"; dr. L. C. Kersbergen, geneesheer-directeur van het St. Elisabethgasthuis; H. Deinum, secreta ris van het regentencollege van de Prov. Zie kenhuizen te Bakkum en Medemblik, evenals de bestuursleden J. Valkering, mevr. Miedema en K. de Boer; L. A. Springer, tuinarchitect; dr. C. J. Kijser uit Hoom; dr. J. C. Tadema, dr. Jessurum. verder leden van den kerkraad der Doopsgezinde gemeente, regenten van het weeshuis der gemeente; ds. C. J. van Paassen, voorzitter van het bestuur van „Bethesda Sarepta", en verder collega's van den over ledene. Aan de groeve werd 1. - woord gevoerd door dr. J. C. Frenchs, voorzitter van den Kerkraad der Doopsgezinde gemeente, die de overledene kenschetste als degene, die 39 jaren lang de Doopsgezinde gemeente in velerlei hoedan'- heden gediend heeft. Namens de Alg. Doops gezinde Sociëteit en namens de geheele Doops gezinde gemeente zei spr. trotsch op dr. Tim- msr te zijn. Voorts richtte hij eenige woorden van troost tot de familie. Vervolgens sprak dr. A. A. S. Sluyterman namens de afd. Haarlem van de Ned. Mij. tot bevordering der geneeskunde. Tenslotte voerde nog het woord de heer K. de Boer, namens de commissie van de Prov. Ziekenhuizen te Bakkum en Medemblik. Een zoon van den overledene dankte voor de be langstelling. Een viertal kransen dekte de baar. (Ongecorrigeerd) Onder groote belangstelling heeft de heer H. M. van Bemmelen, voorzitter van de Haarlem- sche Burgerwacht en van het hoofdbestuur van de vereeniging „Onze Vioot" en bestuurs lid van eenige andere vereenigingen, zijn zeventigsten verjaardag gevierd. Namens 't Verbond tegen eenzijdige ontwa pening sprak de heer H. Meinesz uit Vogelen zang en bood den jarige een portret van H. M. de Koningin in zilveren lijst aan. Des middags werd de heer Van Bemmelen gehuldigd door de Haarlemsche Burgerwcht, waarvan de bestuursleden en de commandant, de heer C. L. Beeking aanwezig waren. De heer jhr. O. van Lennep, oud-voorzitter van de Burgerwacht, reikte als lid van het be stuur van den Bond van Burgerwachten den heer Van Bemmelen het kruis van verdienste van den Algem. Bond van Burgerwachten uit. Hierna sprak de heer H. L. Boelen, lid van het hoofdbestuur van de vereeniging „Onze Vloot" en overhandigde den jarige een bureau en een Philips' Radiotoestel. Verder waren aanwezig hoofdbestuursleden en de voorzitters van vele afdeelingen van ge noemde vereeniging en deputaties van vele an dere plaatselijke vereenigingen. Ook talrijke andere personen kwamen per soonlijk hun gelukwenschen overbrengen. Ingekomen waren voorts zeer vele bloemstuk ken, o.a. van het hoofdbestuur van „Onze Vloot", van afdeelingen en van de Haarlemsche Burgerwacht, en een groot aantal brieven en telegrammen. In den ouderdom van 78 jaar is te Overveen overleden de heer P. P. Wiegman, die jaren lang directeur is geweest van Wiegman's Bank te Amsterdam. Toen deze instelling in 1919 in liquidatie ging en het bedrijf naar de Incasso- bank overging, werd de heer Wiegman com missaris van de Incassobank. In 1928 legde hij deze functie neer. De overledene was Commandeur in de Orde van den H. Gregorius den Grooten. De H.H. Missen zullen worden gelezen in de Parochiekerk van O. L. Vrouw Onbevlekt Ont vangen te Overveen op Zaterdag 16 September as. te 7, 7.30, 8.15, 9 uur en te 9.30 uur de plechtige H. Mis van Requiem, waarna om streeks 11.30 uur de begrafenis zal plaats heb ben op de R. K. Begraafplaats te Buitenveldert te Amsterdam. Naar de Directeur van het Veiligheidsmu seum te Amsterdam ons mededeelt, zal Maan dag 18 September, des namiddags te half 4, de Reizende Tentoonstelling van het Veiligheids museum in de Ambachtsschool te Haarlem wor den geopend. Deze expositie, welke een bescheiden uittrek sel is van hetgeen in het Veiligheidsmuseum is tentoongesteld, heeft ten doel, belangstellen den in de veiligheid, die niet in de gelegenheid zijn het Veiligheidsmuseum zelf te bezoeken, eenigszins op de hoogte te brengen van eenige belangrijke middelen ter voorkoming van on gevallen in fabrieken en werkplaatsen en in t huisgezin. De tentoonstelling kan op alle werkdagen, be halve des Zaterdags en op alle avonden, be halve des Woensdagsavonds bezocht worden tot en met 5 October a.s. De uren van openstelling zijn van 9 tot 12 uur, van 2 tot 4 uur en van 7 tot 9 uur. Nadere inlichtingen worden gaarne verstrekt door den Directeur van het Veiligheidsmuseum, Hobbemastraat 22, Amsterdam, telefoon 22060 en door den Directeur van de Ambachtsschool te Haarlem, telefoon 11912. Hedenmorgen werd namens den Rijkswater staat te Haarlem aanbesteed, het maken van den onderbouw van een bascullebrug over de Ring vaart van den Haarlemmermeerpolder te Slo ten met toeleidende viaducten, raming 126.000. Ingekomen 62 biljetten. Laagste inschrijvers Christian! en Nielen, Den Haag, voor 113.800, buitenlandsch cement en G. Kols, Eibergen voor 114.300 met Ne- derlandsch cement. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot geestelijk adviseur van de sociale vereenigingen alhier, groep IX den weleerw. heer kapelaan H. van Beynen en tot directeur van de K. J. C. in de St. Bavoparochie den weleerw. heer kapelaan G. P. A. Alkemade en in de St. Josephparochie den weleerw. heer kapelaan Th. W. M. v. d. Lugt. Hedenmorgen werd door den Rijkswaterstaat alhieraa nbesteed het uitvoeren van onder- houdsbaggerwerk buiten de Oranjesluizen en in de vaargeul langs den strekdam in het Open IJ en op het Pampus, behoorende tot de werken van het Noordzeekanaal. Ingekomen 12 biljetten. Laagste inschrijfster N.V. Baggermij. Bos en Kales te Sliedrecht voor 63.300.—. Wethouder J. Gerritsz zal niet a.s. Maandag, doch Dinsdag spreekur huouden op het gev/one uur. Te Amsterdam is geslaagd voor het politie- diploma van dén Alg. Ned. Politiebond, de heer M. J. v. Donselaar, alhier. Verder verwierven het diploma de heeren J. J. Klepper te IJmuiden, V. J. Klinkenberg te Noordwijkerhout en H. C. Knip te Haarlem (met aanteekening). De heer A. J. Engelenberg te Haarlem 'is be noemd tot politie-agent te 's Gravenhage. Reeds thans zijn in het gebouw St. Bavo aan de Smedestraat kaarten verkrijgbaar voor den op 26 September a.s. te geven feestavond naar aanleiding van het eerste lustrum van de afdeeling Haarlem van den R.K. Blinden- bond „St. Odilia". Zooals reeds is gemeld, zal Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent dezen avond met zijn tegenwoordigheid opluisteren. Het is te verwachten, dat niet alleen belangstelling voor en met het werk van de blinden, maar vooral cok de gelegenheid een feestavond door te brengen met onzen geliefden bisschop de zaal van den Stadsschouwburg zal doen vol- loopen. De N. V. Amsterdamsche Tooneelvereeniging, (art. leiding A. van Dalsum en A. Defresne) zal op Vrijdag 22 September om 8.15 uur in den Stadsschouwburg een voorstelling geven van „Eindexamen". De serie voorstellingen van dit stuk moesten in Mei j.l. wegens vergevor derd seizoen onderbroken worden. De Stads schouwburg was vijfmaal achtereen besproken uitverkocht. Déécéor, bezetting en ensceneering is volledig hetzelfde gebleven. Donderdagmiddag brak van een tractor met aanhangwagen een as op den Jansweg nabij het Stationsplein, waardoor het tramverkeer dne kwartier vertraging ondervond. Personeel van de garage van Limbach ver leende assistentie bij het herstelwerk. Men meldt ons: De leden van bovengenoemd koor, dat gedu rende eenige maanden de repetities gestaakt had, waren Woensdagavond ter vergadering op geroepen, ter bespreking van de mogelijkheid, de repetities te hervatten. Een voorstel van het bestuur om door intensieve propaganda het ledental uit te breiden en zoodoende het koor moreel en financieel sterker te maken, werd met algemeene stemmen aangenomen. Een commissie uit de leden werd benoemd, die met het bestuur deze propaganda zal voeren. „Kunst na Arbeid" hoopt het volgend jaar haar 40-jarig bestaan op eenigszins feestelijke wijze te herdenken. De chauffeursscholen van „Lorna" (de afd. onderwijs van de Ned. Vereeniging Veiligheid bij Snelverkeer „Lorna") vieren Zaterdag 't eer ste lustrum in de groote zaal van het gebouw „St. Bavo", Smedestraat, des avonds om 8 uur. Het programma voor deze bijeenkomst is sa mengesteld door leden en oud-leerlingen van de scholen der „Lorna", motorcursussen en het be stuur van „Loma". Zaterdag en Zondag houdt de speeltuinver eeniging „Het Oosterkwartier" haar zomerfeest op haar tuin aan de Zomervaart. Des Zaterdagsmiddags 4 uur is het feest voor de kinderen op den tuin, (grabbelton, spoelbak, rad van avontuur etc. zijn aanwezig). Verder optreden der „Operetteclub" en mu ziek door het „Jeugdfanfarecorps". Van 8 tot 11 uur 's avonds speelt de mu- ziekvereeniging „Voorwaarts" onder leiding van den heer Schulpzand. Den Zondag daarop wordt het feest om 2 uur des middags hervat. Dan beginnen n.l. de „Kinderspelen", zooals zakloopen en veldloop met hindernissen. Hierna wielerwedstrijden voor dames en heeren op leeftijd. Om pl.m. 5 uur gymnastiek- en athletiek- demonstratie. Daarna ringryden op fietsen op de tegel- baan. Verder staat nog op het programma een korfbal-demonstratie, terwijl van 8 tot 11 uur het bekende accordeoncorps „Crescendo" een concert op den tuin geeft, onder leiding van den heer Kuvener. Terug te bekomen bij: Bijnema, A. L. Dyse- rinckstraat 56, notitieboekje; Haarbeek, Brou wersvaart 146, ceintuur; Solkman, Emmalaan 19, postduif; Schuur, Ten Katestraat 16, hond; Wouterson, Djambistraat 30, dameshandschoen; Asyl, Ridderstraat 11, hondje, kat; Balen, Wa genweg 138, dameshorloge; Koomen, Brouwers straat 73rood, kam; Breeuwer, Allard Pierson- straat 12, kaas; Bureau van Politie, Smede straat 9, lampje, portemonnaie; Van-Dam, Oost-Indiëstraat 65, portemonnaie; Walker, Zo mervaart 22B, idem.; Groenendijk, Jozef Israëls. plein 19, Heemstede, idem; Horsman, Bantam- straat 89, idem; Verhagen, Lorentzplein 12, rijwielbelastingplaatje; Knip, Kruistochtstraat 55, idem; Kok, Kruisweg 33, schoenen; Drayer, Raaks 26, Lipssleutel; Pels, Dr. Leydsstraat 97, idem; V. d. Vlugt, Pleiadenstraat 25, sleutelbos; Uuldriks, Zuiderstraat 33, schoentje; Graas, Karolingenstraat 39, tasch; De Winter, Wicher- straat 13, autosleutel; Kroes, Pijlslaan 31, aard appelen; Kroonenburg, Krelagestraat 58, bril in etui; Van Dam, Groote Houtstraat 8, blazer; V. d. Ley, Lorentzkade 150, twee postduiven; Peters, Dam,aststraat 20, postduif; Ooms, Burg. Sandbergstraat 20, duif; Kerkvliet, Kanarie straat 78, dop van benzinetank; Van Leeuwen, Graaf Willemstraat 25, etui met inhoud; Ken nel Haerlem, Regentesselaan 42, drie honden, vier katten; Dalster, Oranjeboomstraat 149, hor. loge; Kennel Kleyst, Houtvaartpad 206, grijze kat; Kennel Fauna, Parklaan 119, vijf katten; Cival, Wolstraat 13, loterijbriefjes; Wurmik, Schagchelstraat 13, overjas; Luitinga, Wouwer- manstraat 55, portemonnaie; Doedens, Roelof Hartplein 2 II, Amsterdam, damesportemon- naie; V. d. Berg, Ruychaverstraat 12, rozen krans; Knapen, Kampsrsingel 50rood, idem; Pieterse, Thomsonlaan 47, rijwielbelastingpl.; Kistenmaker, Byzantiumstraat 63, idem; Bosma, Velserstraat 89, idem; Schagen, Hofdijkstraat 21, rozenkrans; V. d. Vlugt, Pleiadenstraat 25, bos sleutels; Zijlstra, Parklaan 94, Lipssleutel; Ekan, Oranjestraat 114, vulpen; Klashorst, Steenbok straat 18, padvindersmes. Ondertrouwd: F. Versteeg en M. D. M. Hoog land; H. T. v. d. Berg en A. Verheul. Getrouwd: F. H. v. Loon en A. M. Drozdzok; J. P. Prins en M. J. Wijkhuijzen; A. H. Götz en E. Tesch; A. Beenhakker en Z. VisSer. Geboren: J. C. M. Jenje—Dekker d; J. H. v. d. Aar—v. Vessum z; G. M. de Soetenv. Sprang d; M. HogervorstKlootwijk z; J. C. v. d. WijngaardSchinkel z; W. CramerLesnia- rek d; H. H. KampermanTroost z. Overleden: R. v. d. Pol—Wouda, 34 j., Schut terstraat; A. v. d. Bergv. Lieshout, 60 j., Kor- teweg. De Zeereerw. heer A. M. A. Vollaerts, door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem be noemd tot directeur van het vrouwelijk jeugdwerk ,fie Graal." Reddingsbrigade De Bloemendaalsche Red dingsbrigade zal Vrijdagavond 22 September haar najaarsvergadering houden in Hotel Roo- zendaal te Overveen. Aan de orde zullen o.a. komen bespreking van de winterwerkzaamheden en bestuursver kiezing voor de vacature mevr. C. Vermeij Breek. Door het bestuur wordt aanbevolen als be- stuurscandidaat de heer J. Huijboom. Letterwedstrijd winkelweek Ter aanvulling van ons bericht over de winkelweek, welke in Overveen en Bloemendaal gehouden zal worden diene nog het volgende: Deelname is alleen toegestaan aan leden van de Neutrale en R. K. Middenstandsvereenigin- gen. Aan de winkelweek is voor het publiek nog een attractie verbonden, n.l. een letterwedstrijd. Elk kooper, die minstens voor 25 ct. besteedt, ontvangt een enveloppe met een zekere letter, Met deze letters moet een bepaalde zin kunnen worden samengsteld. Voor dezen wedstrijd zijn 12 prijzen beschik baar gesteld. B. G. V.-wedstrijden De BI. Gymnastiek Vereeniging zal Zondag 17 Sept. ter sluiting van het athletiekseizoen wedstrijden houden voor dames en heeren. Voor de heeren is bestemd een' achtkampwedstrijd, bestaande uit hoog- en verspringen, hinkstapsprong,discus- en speer werpen, kogelstooten, 100 en 400 meter hard- loopen. Tentoonstelling Tuinbouw en Plantkunde Over de najaarstentoonstelling van Tuinbouw en Plantkunde, welke tentoonstelling van 2024 September in café Rusthoek zal worden gehou den, kunnen we nog nader meiden, dat de ex positie naar alle waarschijnlijkheid zal geopend worden door den burgemeester Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. Voorts, dat een aantal geldprijzen, medailles en kunstvoorwerpen zullen worden uitgeloofd. In 't geheel zullen er ruim 20 exposanten van hun inzendingen te genieten geven. 't Zou geen echte tentoonstelling worden, als er ook geen loterij aan verbonden werd. Als prijzen komen hiervoor in aanmerking fraaie planten etc. Personeele belasting gelagslokaliteiten t B. en W. stellen voor vast te stellen de volgende verordening tot gelijkstelling ten aanzien van de personeele belasting van gelagslokaliteite met logementen,w inkels, e.d.: De perceelen of gedeelten van perceelen, uit sluitend dienende tot uitoefening van het be drijf van houder van een koffiehuis, restaurant of andere inrichting tot het gebruiken van spij zen en dranken tegen betaling, worden ten aan zien van de gelastbare huurwaarde, bedoeld in de eWt op de personeele belasting 1896, gelijk gesteld met perceelen of gedeelten van percee len, uitsluitend dienende tot'uitoefening van het bedrijf van logementhouder, tot winkel of lokaal tot uitstalling. Na examen aan de Mode-vakschool, Zomer- zorgerlaan 23, alhier werd het diploma voor costumière toegekend aan de dames H. Vreene- goor, A. Lindeman, T. Cornelissen en A. van Dijkman. Gunning De Rijkswaterstaat heeft het bouwen van 12 dienstwoningen aan de noord zijde van het Noordzeekanaal te Buitenhuizen en van een wachthuis bij de nieuwe haven voor kruitschepen aan de zuidzijde van het Noord- Gebouw ,St. Bavo": Werkplaatspersoneel, 8 uur Alberdingk Thym, 8 uur Bestuur R. 'k. Veehouders, half 8 R. K. Bevolkings bureau, 8 uur. Gem. Concertgebouw Lange Begijnestraat Royal Midgets Amerikaansche Dwergen- revue, kwart over 8 uur. Rembianüt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo" Loma, 8 uur Geel wit, 6 uur Gewone zittingen 4 en 7 uur. Stadsschouwburg Nieuw Schouwtooneel: „Mijlpalen", 8 uur. Gem. Concertgebouw Lange Begijnestraat Royal Midgets Amerikaansche Dwergen revue, kwart over 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. zeekanaal onder de gemeente Velsen opgedra gen aan den heer N. Vermeulen te Haarlem voor 42499. Roodvonk In de week van 3 tot en met 9 September zyn alhier 2 gevallen van roodvonk geconstateerd. Over: Collecte voor werkloozen. Van de zoogenaamde normale verhoudingen in het economisch leven der volkeren Is niet veel meer overgebleven. Zonder hier na te gaan waar de oorzaken van deze geweldige catastrofe liggen, constateeren wij dagelijks meer, dat steeds groo ter groepen ook van ons volk zeer zwaar door deze „crisis" worden getroffen. Arbeiders, hoe bekwaam ook in hun vak, worstelen met een werkloosheid in een omvang en van een duur als nog niet gekend: winkeliers, kleine nering doenden, die altijd volijverig getracht hebben in het onderhoud van hun gezin te voorzien, zij al len worden door de maatschappelijke verschijn selen van dezen tijd onverbiddelijk geworpen in de steeds grootere groep van de volkomen bezit- loozen, die zelfs hun brood niet meer kunnen verdienen. „Steun trekken" is een bezigheid welke het overgrootste gedeelte dezer bezltloozen tegen de borst stuit: de crisis-slachtoffers snakken naar het oogenblik, waarop ze hun handen, hun hoof den weer kunnen gaan gebruiken voor .werk. maar overal zijn de poorten der fabrieken gesloten. Met den steun alleen komen heel veel diergenen er niet en daarom moeten we helnen, helpen zooveel leder maar kan. Op 23 September moet ieder, die nog iets te missen heeft, geven, opdat het comité daar kan helpen waar de nood het allergrootste is. M. A. REINALDA. N.B. Voor hen, die ons willen helpen bij de collecte, diene, dat de collectedag wordt ver deeld in vier perloden n.l.: Van 911 uur Van 111 uur Van 13 uur Van 35 uur Men geve zich op aan het bureau, Lange Be- gilnestraat 13rood, telefoon 14505. met vermel ding van naam, voornaam, adres, leeftijd, perio de (n), waarin men wil werken en eventueel buurt, waeraan men de voorkeur geeft (bij spoedige aaiv- melding kan met het laatstgenoemde het beste rekening worden gehouden). Over: Weldadigheid naar Vermo gen. „Janskamer", Jansstr. 38 rd. Een paar stoelen, een tafel, een ledikant of een bed. Wilt U het kwijt, dan zonder dralen, Een telefoontje aan ons adres En wij laten het bii U halen! Postgiro 212793, Telefoon 13235 of 15445. VRIJDAG, 15 Sept. Vorige Koersen Heden Londen 7.90/ 7.85 Berlijn 59.17 59.20 Parijs 9.70% 9.70/ Brussel 34.59 34.57.J4 Zwitserland 47.98J4 48.00 Weenen Kopenhagen 35.40 35.00 Stockholm 40.85 40.37% Oslo 39.80 39.371/2 New Vork (cable) 1.71 1.68/ Rome 13.07i/2 13.05 Praag 7.35 7.37/ Madrid 20.75 - 20.75 Vorige Koersen Heden Staatsleeningen 5 Nederland 1919 100% 1001/g 4'/2 Nederland 1916 101/ 1013/4 4>/2 Nederland 1917 1013/4 1013/4 99% 993/4 101 101 4V2 N Ind 1926 AB 88/ 88/ 36% 36/ Banken 5514 56/ 551/2 57 Cert. Handei-Mij 56 56 Industrieën 781/a 8IV4 521/2 531/2 25/ 25% 167/8 17 186/ 190/ 1 1331/2 138 Industr. Buitenland 11/ 12% 27/ 26V2 38 37/ 8% 83/4 13V4 13/ 201/a 20/ Mijnbouw IIV2 Ui/2 133 135 120 120/ Petroleum 14 14 183/ 184 97 96 5 b 12% 12/ 6% 6% Vorige Koersen Heden Rubber 96 96 Bandar 71 71 42 42 29 32% 28 29 V. I. G. O. 50 50 38 38 21/4 2% Scheepvaart 29 25 14 2% 14 2V2 103/4 10% 54 54/ Suiker 1921/4 195 92 95 N. I. S. 62 65 1/ 1/ 301/s 30% 17.00 16.— Tabak 130 129 122 122 22 22 140 138/ Spoorwegen 83/ 83% 31/8 31/4 16 I6I/4 133/4 131/a 213/4 22% 53/4 5% 13/ 13%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2