Stadsnieuws DANS-INSTITUUT ERïiFiïS DAMES!! DE NEEUWE PRIJSLIJST ADVERTEERT IN DIT BLAD RHEUMATIEK,; TOGAL VRIJDAG 15 SEPTEMBER i ZEVEN JAAR LANG INDIGESTIE! „Ander mensch na de eerste flesch" KLEINE HOUTWEG 11 EN VAN AKE TELEFOON 14652 KATHOLIEKEN GROOTE HOUTSTRAAT 10 HET AMERIKAANSCHE HUIS REGENKLEEDING 17.50 HET AMERIKAANSCHE HUIS Coöperatie „De Eendracht" U.A. Donkere Spaame 42 - Tel. 13066 NIEUWE OOGST Filialen te Haarlem en Heemstede HERFST- EN WINTERMODELLEN Struisvogelrennen tijdens de harddraverij te Beverwijk Wenschen aan den Minister LUCHTVAARTTERREIN SCHIPHOL De uitbreidingsplannen „ST. RAPHAEL" TE HALFWEG Bestaat 10 jaar WOONWAGENKAMP OSDORPERWEG Inwijding kapel Verknopingen 55 jaar getrouwd Monumentenverordening te Bloemendaal „De Wereld van Boven" Verkeer op Busken Huetlaan DAMMEN HAARL. R. K. DAMBOND Bondsnieuws De R. K. Damclub „St. Jozef" Match P. Warmerdam L. v. d. Voort Voorwedstrijden meestertitel kam pioenschap Noord-Holland BAREND DUKEL Blindpartij en simultaanseance GOLF Kennemer-Den Haag ZEILEN Haarlemsche Zeilvereeniging naar IJmuiden ZWEMMEN De Amstel-Spaarnebeker STEUN AAN HYPOTHEEK- BOEREN Vergadering kring L. T. B. VRAGENBUS SKI CORSETS, CORSELETS EN BUSTEHOUDERS voor slanken en gezetten BIG-BEN 9 75 Jassen en Mantels19.75, 16.75 ■7% HIERMEDE BERICHT GEN. ORANJESTRAAT 71-73 - HAARLEM-N. TELEFOON 17006 DE ONTVANCST VAN ONZE NIEUWt OOK NAAR MAAT GEMAAKT ZONDER PRIJSVERHOOGING. •pit. Ischias, Jicht, griep, hoofd-, ldes- en zenuwpijn wordt volgens SOOO i gen ee» he er en op de meest afdoende wijze bestreden door Togaltablet- J ten. Togal schaadt noch Uw hart, noch Uw maag en kan dus worden in genomen door hen die andere middelen slecht verdragen. Togal hielp waar andere middelen geen baat brachten. Bij Apoth. Drag-10.80 fWATERSTAATSPERSONEEL Aan den Minister van Waterstaat is door het hoofdbestuur van de vereeniging van personeel in dienst bij den Rijkswaterstaat „Eendracht Maakt Macht" een adres gezonden, waarin o.a. verzocht wordt, geen verdere salariskortingen toe te passen op de thans geldende salariee- ring van het lagere Waterstaatspersoneelde arbeids-, dienst- en rusttijden, waaronder ook verstaan wordt bevordering van Zondagsslui ting der objecten en kanalen, te verbeteren en te bevorderen; de promotie-regeling voor het waterstaatspersoneel adus te regelen, dat meer rechtsgevoel onder het personeel wordt verkre gen en de mogelijkheid om promotie te kunnen maken, wordt verruimd; den inkoop der tijde lijke dienstjaren, welke noodig zijn om ambte naar te worden in den zin der Pensioenwet, weder mogelijk te maken. Voorts bevordering van den bouw van dienst woningen en verlaging der woninghuren voor rijksgebouwen en aanstelling van personeel met meer dan twee dienstjaren, in permanente betrekkingen in meer vast ambtelijk dienstver band. Het gemeentebestuur van de stad Amsterdam heeft een plan gemaakt om te komen tot een belangrijke uitbreiding van het landingsterrein op de luchthaven Schiphol en heeft in verband daarmee de onteigening aangevraagd van ver schillende perceelen grond, welke gelegen zijn tusschen den Spaamwouderweg en den Aals- meerderweg. Het ligt in de bedoeling deze te onteigenen gronden doro het dempen van bestaande sloo- ten, het aanbrengen van draineering en het egaliseeren van het terrein geschikt te maken voor het landen van vliegtuigen en door het aanbrengen van de noodige lichten voor het aangeven van de grenzen van het landingster rein en alles wat verder noodzakelijk is, Schip hol meer en meer te maken tot een eerste klasse inrichting van een modern luchtvaartterrein. De op deze onteigening betrekking hebbende situatieteekening met topografische kaart en omschrijving op de secretarie van de gemeente te Hoofddorp ter inzage neergelegd, terwijl even- tueele bezw'aren daartegen kunnen worden in gebracht. Maandag 18 September zal het 10 jaar ge leden zijn dat de afd. Halfweg van den R.K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St. Raphaël" werd opgericht. De thans jubileeren.de afdeeling heeft in de tien jaren van haar bestaan in de rij der afdeelingen van den bond een plaats weten te veroveren die haar tot eere strekt. Herhaaldelijk is dit door het Hoofdbestuur op ondubbelzin nige wijze kenbaar gemaakt. De feestelijke herdenking zal plaats hebben Zondag 24 Sept. a.s. Zondag a.s. zal in het woonwagenkamp, ge legen aan den Osdorperweg, ressorteerende on der de parochie van O. L. Vrounwe Geboorte te Halfweg, de kapel worden ingewijd. De plechtigheden zullen worden verricht door den hoogeerw. heer deken H. C. J. Sondaal te Haarlem. Uitslag van de perceelen, verkocht in ,,'t No tarishuis", te Haarlem, op Donderdag 14 Sep tember 1933. Een winkel- en woonhuis, erf en grond te Haarlem aan de Ged. Oude Gracht No. 68, 9200, P. H. Borghouts. Een huis met afzonderlijk opgang hebbende bovenwoning en erf te Haarlem aan de Nieuwe Kruisstraat No. 18 en 18 rood, ƒ4600, A. v. d. Putten. Een huis en erf te Haarlem aan de Drappe- nierstraat No. 8, 775, J. J. Jacques. Een huis en erf te Haarlem aan de Drappe- hierstraat No. 10, ƒ830, idem. Een huis en erf te Haarlem aan de Ged. Raamgracht No. 55, 4350, J. v. d. Plas. Drie beneden- en bovenwoningen met erf en tuin te Haarlem aan de Frans Halsstraat, als: Get. No. 51 zwart en rood, ƒ5280, J. W. G. Anschütz q.q. (fa. J. W. G. Droste); Get. No. 55 zwart en rood, ƒ5310, A. Konijn Mzn. q.q. Get. No. 57 zwart en rood, ƒ5285, J. W. G. Anschütz q.q. (fa. J. W. G. Droste). Een woon- en winkelhuis, waarin melkbedrijf wordt uitgeoefend en erf te Haarlem aan de Barendsestraat No. 1, ƒ2850, W. Hoik q.q. Een huis en erf met afzonderlijk opgaande bovenwoning te Haarlem aan de Nieuwe Gracht No. 27 zwart en rood, ƒ8340, J. W. G. Anschütz q.q. (fa. J. W. G. Droste). Maandag a.s. hoopt het echtpaar A. Schoorl van Bakel, Rijksstraatweg 365, alhier, den dag te herdenken ,dat het voor 55 jaar met el kander in den echt werd verbonden. Beide oudjes, die zich nog verheugen in een tamelijk goede gezondheid, zijn bekende in woners van Oud-Schoten, zoodat het hun op dien dag zéér zeker niet aan belangstelling zal ontbreken. B. en W. van éloetnendaal stellen voor, vas* te stellen een verordening op de monumenten in de gemeente Bloemendaal B. en W. maken een lijst op van alle bouw werken, gedeelten daarvan en kunstwerken, welke naar hun oordeel, uit een oogpunt van geschiedenis of kunst, alsmede van die terreinen, welke op zichzelf of in verband met de omge ving uit een oogpunt van natuurschoon, van belang zijn. Deze lijst kan naar behoefte worden aange vuld en gewijzigd. Alvorens een gebouw", een gedeelte daarvan een kunstwerk, of een terrein op de in het voor gaand artikel bedoelde lijst te plaatsen, of van de lijst af te voeren, winnen B. en W. het ge voelen van de Adviescommissie in. Deze adviescommissie bestaat uit drie leden te benoemen door den gemeenteraad op voor dracht van B. en I Als gij aan eenigen vorm van indigestie lijdt, leest dan dezen brief. Een recept, dat zeven jaar indigestie opheft, is ook voor belangrijk. Het is een ongevraagd schrijven van den Heer G. A.: „Daar ik de afgeloopen zes of zeven jaar ern stig aan indigestie leed en geen verlichting kon vinden, wat ik ook probeerde, besloot ik Uw Macleans (Gedeponeerd) Maagpoeder te pro- beeren. Ik moet eerlijk verklaren, dat ik mij na de allereerste flesch een ander mensch voelde en dat ik thans alles kan eten zonder eenige pijn; wat vroeger een marteling was, is thans een genoegen en ik behoef nog slechts af en toe een dosis in te nemen om mijn maag geheel in orde te houden. Ik heb het tal van anderen aangeraden en met succes." Bedenkt dat: Macleans (Gdeponeerd) Maag poeder ls geen kwakzalversmiddel. De Britsche doktoren kennen dit recept en het wordt dage lijks met succes voorgeschreven bij de meest uit- eenloopende gevallen van Indigestie en maag stoornissen. Aangenaam om ln te nemen, zuiver en volkomen onschadelijk. Alle apothekers en drogisten verkoopen Mac leans (Gedeponeerd) Maagpoeder. Alleen echt met de handtec-kening „ALEX C. MACLEAN". Het wordt nooit los verkocht, doch ln groote flesschen h f 1.75 en kleine flesschen A 1. Agenten voor Nederland; BOROMAG, Manu facturers' Agents, 258, Heerengracht, Amsterdam, Het is, behoudens vergunning van B. en W., verboden een gebouw, een gedeelte daarvan of een kunstwerk, dat door B. en W. op de lijst is geplaatst, geheel of gedeeltelijk te sloopen of uiterlijk te veranderen of een op die lijst ge plaatst terrein geheel of gedeeltelijk af te gra ven. B. en W. zijn bevoegd aan die vergunning voorwaarden te verbinden. Het verbod geldt niet voor terreinafgravingen, welke door een waterschap ter onmiddellijke vervulling van zijn taak worden bevolen, of uit gevoerd, dan wel rechtstreeks geschieden ter voldoening aan de keur van een waterschap of aan krachtens de keur gestelde eischen. Beroep op den gemeenteraad staat open. Overtreding wordt gestraft met ten hoogste 2 maanden hechtenis of 300 boete. De N.V. Douwe Egberts' Tabaksfabriek, kof fiebranderijen, theehandel te Joure en Utrecht heeft als reclame een bijzonder leerzaam en interessant boek over het vliegwezen uitgege ven, getiteld: „De Wereld van Boven". De tekst hiervan is zoodanig geschreven, dat het boek voor eiken leeftijd geschikt is en van de hand van den bekenden schrijver A. Viruly, piloot van de K.L.M., terwijl verder talrijke fraaie en zeer bijzondere luchtfoto's zijn op genomen. Zooals in vroeger jaren de zee de jeugd lokte, zoo lokt thans de lucht. Leeren vliegen is de droom van den jongen van beden. Deze wil dan ook ongetwijfeld bovengenoemd werk in zijn bezit hebben. Dit gaat vrij spoedig. Immers het werkje is verkrijgbaar voor de verbruikers van D. E.-artikelen tegen inzen ding van 200 punten, welke verpakt zijn bij D. E. koffie, thee en tabak. De firma Douwe Eg berts zal ongetwijfeld succes oogsten met deze pakkende reclame. Bij B. en W. van Bloemendaal is ingekomen een verzoek van de Verkeerscommissie Haar lem en Omstreken, om het verkeer op de Busken Huetlaan in één richting (west-oost) te lei den. B. en W. stellen voor, afwijzend op dit ver zoek te beschikken, daar anders het verkeer van de Kleverlaan naar Overveen zou geleid worden langs Korte Kleverlaan en Bloemendaalsche- weg. Dit zou ten gevolge hebben een gevaarlijke kruising bij café Rusthoek, terwijl bovendien de Korte Kleverlaan door hare bochten even min een doelmatige verkeersweg is. In de laatst gehouden vergadering van het bondsbestuur werd besloten om op Maandag 16 October en wel vermoedelijk in het gebouw van de St. Josephsgezellen aan de Jansstraat de jaarvergadering te doen plaats hebben. De agenda van deze belangrijke bijeenkomst be vat niet minder dan 12 punten. Men verwacht dan ook, dat alle afgevaardigden van de di verse aangesloten vereenigingen vroegtijdig aanwezig zullen zijn, waardoor de besprekin gen ten spoedigste kunnen aanvangen. Ook mogen wij hierbij nog even vermelden, dat in de aanstaande clubcompetitie de R.K. Dam club „Ontspanning" te Noordwijk met niet minder dan 3 tientallen zal deelnemen. Het lste tiental van de R.K. Damclub „Gez. Sa menzijn" uit IJmuiden zal waarschijnlijk haar capaciteiten in de lste klas-clubcompetitie too- nen. Een en ander beteekent een zeer groote aanwinst voor den bond en de jaarlijks te houden clubcompetitie. Het bekende periodiek „Ons Orgaan", uitgave van bovengenoemden bond, zal binnenkort eveneens met een zeer groot aantal abonné's stijgen, daar het zoo goed als vast staat, dat de leden van den R.K. West-Friezen Dambond zich hierop zullen abonneeren. Voorwaar een verblijdend teeken van gestadigen vooruitgang. Deze vereeniging organiseert voor haar leden en belangstellenden in haar clubgebouw aan de Koningsteinstraat een damcursus, welke onder leiding staat van den heer H. B. Stevens, hoofdredacteur van „Ons Orgaan'.' De eerste avond heeft reeds plaats gehad en men mocht zich over een vrij goede belang stelling verheugen. De prettige en duidelijke explicatie van genoemden heer viel bij de cur sisten ten zeerste in den smaak en zal onge twijfeld de belangstelling voor dezen cursus aan merkelijk doen stygen. Zondag 24 September aanstaande zal de 2de avond plaats hebben en aanvangen om half negen. Er worden vooral zeer vele gezellen ver wacht. Naar wij vernemen spelen beide genoemde heeren een match van 5 partijen. De eerste partij eindigde in een gelijk spel, terwijl de 2de party een overwinning voor P. Warmerdam bracht. Zooals wellicht bekend zal wezen, zijn beide spelers leden van de bekende Heem- steedsche R.K. Damclub St. Bavo. De wedstrijd om het kampioenschap van Noord-Holland (tevens voorwedstrijd om den meestertitel) wordt Maandagavond a.s. in ,,'t Hof van Holland" voortgezet. J. W. van Dartelen speelt dan tegen J. Ligt- hart en W. Stroo tegen K. de Jong. Dinsdagavond a.s. spelen te IJmuiden in „Ken- nemerhof" K. de Jong tegen F. A. Berkmeier. Woensdagavond a.s. zal in het clublokaal der Damclub „Haarlem" de laatste partij tusschen W. Stroo en J. W. van Dartelen worden ge speeld. Op initiatief van de Damclub „Het Wester kwartier" speelde de IJmuidensche meester Barend Dukel Woensdagavond j.l. in ,,'t Hof van Holland" te Haarlem een blindpartij tegen Ph. F. Amelung Sr. Onder zeer groote belangstelling nam deze partij te 8.15 uur een aanvang. Na eene regeifaiatige opening ontstond een zeer interessant middenspel, waarin Dukel eenig voordeel verkreeg. Door een minder sterke voortzetting van Amelung forceerde Dukel een mooien damzet en won daardoor de party. Deze partij duurde nog geen uur. Van alle kanten had Dukel gelukwenschen in ontvangst te nemen voor deze mooie prestatie. Zoowel Dukel als Amelung ontvingen als her innering een aardig souvenir van „Het Wes terkwartier." Na afloop hiervan gaf meester Dukel nog eene simultaanséance aan negen borden, waar van hij er na 1 uur spelen 5 partyen won, 1 party remise speelde en 3 partijen verloor. Het was een mooie propaganda-avond, waar op de damclub „Het Westerkwartier'' met ge noegen mag terugzien. C. Suijk en H. Schaap, beiden uit IJmuiden en K. Oiy uit Heemstede, wonnen hunne party, terwijl G. Wassenaar uit Haarlem remise speelde. Donderdag is te Zandvoort de dames-compe- titiewedstryd KennemerDen Haag gespeeld. Des morgens werden foursomes gespeeld. Tw'ee partyen werden door de Kennemer gewonnen, de derde partij eindigde all square. Mevrouw de Vries en mevrouw Henny verlie zen van mevrouw Buma en mej. M. Lemberger met 5—4. Mevrouw Steenhuis en Frl. Snouck Hurgronje spelen all square met mevrouw Die- mer Kool en mevrouw Steinmetz. Mevrouw Furnee en mevrouw Hackfort verliezen van me vrouw van Waveren en mevrouw Smidt van Gelder 2 down. Des middags werden singles gespeeld. Mevrouw Steenhuis verliest van mej. M. Lem- berger 2—1, Frl. Snouck Hurgronje speelt all square met mevrouw Diemer Kool, mevrouw de Vries wint van mevrouw Steinmetz 65, me vrouw Furnee wint van mevrouw van Waveren 3—2, mevrouw Henny wint van mevrouw Carp 21, mevrouw Hackfort speelt all square met mevrouw Smidt van Gelder. Einduitslag: Kennemer—Den Haag 33. Tot slot van het zeilseizoen onderneemt de H. Z. V. Zaterdag een clubtocht naar IJ muiden. Tusschen de sluizen van IJmuiden en de Velser spoorbrug wordt Zondag in den morgen een dobbervisschery georganiseerd. Het vertrek is gesteld om vier uur bij de sluizen te Spaarndam en de thuisreis heeft plaats om klokke drie. Met zon en wind kan dit tochtje een waar dig eind zyn van een druk H. Z. V.-sizoen! De wedstryden om bovengenoemden wisselbe ker, die a.s. Zaterdag in het Noorderbad zou den plaats vinden tusschen de scholieren van Haarlem en Amsterdam, kunnen wegens niet voldoende deelneming van laatstgenoemde stad niet doorgaan. Het is zeer te betreuren, dat deze ontmoe ting, welke hier uitstekend geregeld was, nu niet verzwommen wordt in Haarlem. De wedstrijden zullen nu van den winter in Amsterdam plaats vinden. Door het bestuur van den kring Purmerend van den L. T. B. was een vergadering byeen- geroepen van alle kringbesturen van den L. T. B. in Noord-Holland, welke vergadering Donder dag gehouden werd in café Baltus te Purme rend. Voor deze vergadering was een aantal bestuursleden van den L. T. B. uit de krjngen Purmerend en Hoorn bij elkander gekomen. De leiding berustte bij den heer G. Roeleveld te Ilpendam, voorzitter van den Kring Purme rend. Deze zeide in zijn openingswoord, dat de kring Purmerend van oordeel was, dat het z'n nut zou hebben als de bestuurders van den L. T. B. uit verschillende kringen op een ver gadering eens van gedachten zouden wisselen over verschillende vraagstukken van onzen tijd, inzonderheid het hypotheekvraagstuk. De ver gadering van thans was evenwel door het hoofd bestuur onreglementair verklaard, wat spr. be treurde. Niettemin wilde hy haar voortzetten. Daarna werd de vergadering in de gelegen heid gesteld zich te beraden. Het bestuur kwam dan met een motie, welk allereerst diende be handeld te worden. „De kringen Purmerend en Hoorn van de L. T. B. afdeelingen, in vergadering byeen in hotel Baltus te Purmerend, op 14 September 1933, betreurt de houding van het hoofdbestuur van den Diocesanen L. T. B. in het bisdom Haarlem hetwelk een verzoek van eerstge- noemden kring om een vergadering te houden van de kringen van L. T. B.-afdeelingen in Noord- en Zuid-Holland, ter bespreking van den noodtoestand ten platte lande, inzonderheid met betrekking tot het hypotheekwezen, by monde van den voorzitter afwees als zynde onnuttig, en daarna later by monde van den Alg. Secreta ris het bestuur van bovengenoemden kring vry- liet, een vergadering met verschillende krin gen te beleggen ter bespreking van de onder werpen bovenbedoeld toen te elfder ure haar houding wijzigde en de betreffende vergadering als onreglementair kwalificeerde, welke houding de beide kringbesturen bovengenoemd het hoofd bestuur ten zeerste kwalyk nemen, gaan over tot de orde van den dag." Deze motie werd met algemeene stemmen aangenomen. De voorzitter behandeldt dan de zaak, waar voor de vergadering is opgeroepen. Met den financieelen toestand van de boeren is het zoo, dat 80 tot 9fl gelijk staat met in staat van faillissement te verkeeren. En toch wordt door sommige banken de rente verhoogd. Spr. vraagt: is het niet noodzakelijk, dat de regeering de boeren steunt, om te voorkomen, dat door al te hooge rente te moeten betalen, ten onder gaan? De heer W. Nooin, Assendelft, zegt, dat de Boerenleenbank van Eindhoven geen rentever- hooging vraagt, doch wel verbetering van het onderpand. De heer N. de Goede, Wijde Wormer, zegt, dat door de pachtwet velen zijn geholpen, dat was goed en noodig. Maar voor de hypotheek- boeren is er nog niets gedaan. Spr. noemt eenige voorbeelden waaruit blijkt, dat het den hypotheekboer vaak te moeilijk gemaakt wordt aan zyn verplichtingen te voldoen. Spr. meent, dat de boeren in het algemeen te gemoedelijk zijn, men treede niet voldoende op. Spr. wil een waarschuwend woord tot het hoofd bestuur laten hooren en er op aandringen, dat men toch alles zal doen om mee te helpen den toestand te verzachten. De heer v. d. Hulst, Schenner, klaagt ook over de medewerking, welke de boeren in het algemeen ei-varen. Spr. wil dei» algemeenen ren testandaard voor de hypotheken verlaagd zien tot 3 De voorzitter wyst er op, dat er aan de boeren zelf ook nog wel wat mankeert. Ze steken niet genoeg de koppen byeen. Geld is er genoeg zegt spr. Wat de verlaging der hypotheekrente be treft, herinnert spr. aan hetgeen Minister Oud heeft gezegd toen hij vóór de verkiezingen in Purmerend heeft gesproken. Hypotheekgelden zijn vaak van kleine beleggers, die hun geld in pandbrieven hebben uitstaan. Tegen al wat onbillyk is, moeten wy massaal optreden en daarvoor moeten wy onzé organi satie zoo sterk mogelyk maken. Spr. brengt ter tafel een motie van den vol genden inhoud; „De besturen van den L. T. B. kringen Pur merend en Hoom. in vergadering byeen in café Baltus te Purmerend op Donderdag 14 September 1933, verzoekt het hoofdbestuur van den Katholieken Ned. Boeren- en Tuindersbond bij de regeering spoedig en ten sterkste aan te dringen op een regeling voor de hypotheek- boenen en tuinders, opdat geen executoriale verkoopen plaats vinden van bedrijven of inboedels van goedwillende landbouwers en tuin ders, die ondanks een zestienurigen werkdag anders onherroepelijk ten gronde zullen gaan." Nadat nog verschillende andere spreker het woord hebben gevoerd, zegt de heer Jos Sjerps, hoofdbestuurslid, dat hij deze motie wil doorzen den via het hoofdbestuur, anders komt er ver warring. Spr. raadt aan, van andere kringbe sturen adheasiebetuigingen te vragen. Spr. sluit zich geheel aan by de meening dergenen die zeggen, dat de hypotheekboeren momenteel het meeste in het gedrang komen. De oorzaak van de malaise in ons land is volgens spr. in hoofd zaak te wyten aan de handelspolitiek. We moe ten met onze organisatie aandringen op verbe teringen. En zijn veel moeilijkheden op dit ter rein, doch deze moeten stuk voor stuk worden overwonnen. De voorzitter, de heer Roeleveld, wil gaarne aan den wenk van den her Sjerps gevolg geven en de motie toezenden via het hoofd bestuur van den Diocesanen L. T. B. in het bisdom Haarlem. Daarna wordt de motie goedgekeurd. En in beten nooit te vore NIEUWE PL keuze, altijd JAPONNEN Vervolgens pleit de heer Jac. Poel, Beemster, nog voor het verkrijgen van een vergadering van den Bond met de besturen van de Kringen uit Noord- en Zuid-Holland. De voorzitter zegt, dat hij met den Hoogeerw. heer Deken Hollenberg nog heeft gesproken over de mogelijkheid van een ontwerp voor een naar vasten vorm veranderlijke hypotheekrente. Z.Ew. zag daartoe thans nog geen mogelijkheid. Op een vraag van den heer Jac. van Bever wijk, deelt de voorzitter nog mede, dat wy met onze eischen nooit te ver moeten gaan. Wij treuren en klagen terecht, maar moeten wel bedenken, dat als de organisatie er niet was, dan de toestand nog veel erger zou zyn. Laten wy zelf ons best doen, bij onze leiders op veel steun aandringen en God bidden, dat Hij hun kracht moge schenken en wysheid. Ten slotte wordt besloten een telegram te zenden aan prof. mr. Aalberse. voorzitter van de Katholieke Tweede Kamerfractie, van den volgenden inhoud: „Kring Purmerend L. T. B„ in vergadering bijeen, besprekende noodtoestand der hypotheekboeren, dringt aan op directe hulp." Roeleveld, voorzitter; Van Saase, secretaris. Daarna wordt de zeer geanimeerde vergade ring met den christelijken groet gesloten. Vraag; Wat ls de kortste weg van Heemstede naar Kaatsheuvel per auto en hoeveel K.M.? Antw.: Heemstede, Bennebroek, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Oegstgeest, Leiden, Groenen dijk, Hazerswoude, Waddinxveen, Gouda, Haas trecht, Vlist, Schoonhoven, Goudriaan, Slinge- land, Schelluinen, Gorinchem, Woudrichem, Andel, Drongelen, Waalwyk, Sprang, Kaatsheu vel. Totaal 108 K.M. Vraag: Wat is de mooiste weg per auto van Uitgeest n. Arnhem en terug? Welke beziens waardigheden ontmoet men op deze route? Antw.: Uitgeest, Krommenie, Wormerveer, Zaandam, Amsterdam (28 KM.), Diemerbrug langs nieuwen ryksweg Craailoo, Laren, Amers foort, Oud-Leusden, Nieuw-Leusden, Wouden berg, Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Arnhem. Totaal 121 KM. Bezienswaardigheden: In Amsterdam zeer vele als het Koninklyk Paleis, de Munt, Beurs, Artis Rijksmuseum, Stedelijk- en Scheepvaartmu seum, Station, Koloniaal Museum, havens, enz. enz. Zaandam: Czaar Petershuisje, havens, enz. Langs de Zaan: fabrieken. Langs de geheele route: zeer veel natuur schoon bosschen en heide. In Amersfoort: de „Kei" en middeleeuwsche poorten. In de nabijheid van Woudenberg: Py- ramide van Austerlitz. Vraag: Wat is de mooiste en rustigste weg per auto van Haarlem naar Bilthoven (St. Joseph- paviljoen Berg en Bosch) over Amsterdam? Antw.: Haarlem, Amsterdam, Diemerbrug. Weesp, 's-Gravenland, Hilversum, Lage Vuur- sche, Bilthoven. Totaal 60 K.M. soorten slaagt U ook bij ons, en prijzen als ^LOVERS, VESTEN en ROKKEN in uitgebreide iets aparts. Ook brengen wy chique DAMES- in alle maten en modetinten. hebben de eer U te berichten, dat DINSDAG 19 en WOENSDAG 20 SEPTEMBER van 8.15 tot 10.15 uur de lessen zullen plaats vinden van onze zeer beschaafde ROOMSCH KATHOLIEKE Clubs. Inschrijving dagelijks. Prospectus wordt gaarne toegezonden. Koopt niet ln winkels waar onze- üelyke lectuur of N Malthusiaan- sche artikelen worden verkocht al voorhanden zyn. Koopt aan Statlonsboekenkasten ALLEEN DIE LECTUUR, WELKE GEEN GEVAAR OPLEVERT ENKELE ONZER GEZOCHTEN MODELLEN. A. Wrapround model van f 5.25 tot I 15.— B. Met bnsc en veter 3.25 - 16.— C. Corselet m. Moderne buste - 5.25 - 19. D. Corset opzij geh. en veter - 5.25 - 15.— SKI MODELLEN in conpe ongeëvenaard. Passen zonder eenige verplichting. Vakkandlge bediening. AMSTERDAM: Kal vers tra at 136, Leidschestraat 78, Rozengracht 60, ROTTERDAM, UTRECHT, HAARLEM, NIJMEGEN, TILBURG, BREDA. SPECIAAL ADRES VOOR Al onze jassen zijn gegarandeerd waterdicht. LAKJASSEN en -MANTELS f. Qf) met knipsluiting 8.25 KID-COATS 2 95 met Zuidwester 5.90, 6.90 GUMMI-JAS OF -MANTELS G 75 licht als een veer 5.90, 3.90 „PROP-COATS" GABARDINE, voor Dames en i o en Heeren, in beige en donkerbl. m. zijde gevoerd REGENPIJPEN J 95 LEDEREN DAMESMANTELS, alle kleuren, -JA QQ op eigen ateliers vervaardigd LEDEREN MOTORJEKKERS, op eigen ateliers vervaardigd 24 BARTELJORISSTRAAT 24 Telefoon 13439 JACK MORRIS Telefoon 13439 CAPUCIJNERS, grove platteper pond GROENE ERWTEN, extra grof per pond SPLITERWTEN, prima per pond WITTE BOONEN, Walchersche per pond 15 ct. 10 ct. 11 ct. 12 ct. BRUINE BOONEN Handgelezen 3 pond voor25 cent PINDAKAAS, per pondspot 16 ct. JAM, Haka, per pondspot23 ct. KOFFIEBOONEN „NIBRA" Een nieuwe „Haka" melange per half pond 20 cent. ABRIKOZEN, groot en blank, per pond25 ct. CHAMPAGNE, eierbiscuits, per 2 ons 25 ct. CLOSETPAPIER EENDRACHT 5 rollen voor 25 cent LUCIFERS „TOORTS", per 4 pakken 25 ct. Thuisbezorgen zonder prijsverhooging. SNOEZIGE FLUWEELEN of VILTHOEDEN 135 Alle soorten BONTKRAGEN, welke gratis vakkundig op Uw mantel worden gemaakt. - Rep. aan bontwerken en mantels zeer voordeelig. Eendracht zegels worden in ontvangst genomen

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3