INCASSO-BANK STADSNIEUWS Qegarandeerd 100% Virginia en de beste Sigaret voor Uw gezondheid Mm Scfaiffl anó JOS. ALINK i Haarlem, 16 Sept. RADIO MCORSir. N.V. Handelscredieten Officieel Philips reparateur ZATERDAG 16 SEPTEMBER Kantoor: HAARLEM - Kruisweg 59 Telefoon 13843 REORGANISATIE H.O.V. Wordt krachtig ter hand genomen Uitvaart P. P. Wiegman ONZE WINKELSTAND Stoutenbeek's Modemagazijnen ST. RAPHAEL W erkplaatspersoneel FILMNIEUWS PALACE-BIOSCOOP Seizoen in Cairo REMBRANDT-THEATER Het meisje met de vie verloofden VERKEERSONGEVALLEN Motor en auto DE BLOEMBOLLENHANDEL OP AMERIKA Nieuwe perspectieven? Personalia St. Melania-werk R. K. Coöp. Bouwvereeniging „De Spaarnestad" Hotelpersoneel E.M. JAARSMA JAN JAARSMA BECKING BONGERS VULCANA, FRISIA GLORIA HAARDKACHELS Bloembollen naar Rusland Gevonden dieren en voorwerpen BURGERLIJKE STAND KRUISSTRAAT 17 iiiiiiiniiiiiiiiiiiiinnininniimiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniininniiimiiiiiiiiimnmiiniiiiiiiiiiiiuF UIT DEN OMTREK HEEMSTEDE St. Vincentiusbibliötheken BLOEMEND AAL AGENDA 17 September 18 September Apotheekdiensten «r. BEVERWIJK Kap. 30.000.000.— Reserve 9.300.000— Wy ontvingen heden een prospectus van de H. O. V„ waarin de ingezetenen van Haarlem en omstreken worden opgewekt om lid te worden voor 5, 10 of 20 concerten op Dins dagavond of op Zondag. Ons werd daarbij medegedeeld, dat dit prospectus in o.a. 60.000 exemplaren over de stad en de omliggende plaatsen wordt verspreid door huls aan huis bezorging. Daarnaast zijn door de geheele stad en omgeving tot in Zandvoort, Hillegora, Beverwijk, Velsen, IJmuiden, Aalsmeer in nage noeg 100 winkelzaken biljetten opgehangen, die eveneens aansporen tot het nemen van een lidmaatschap voor 5, 10 of 20 concerten, waarvan een serie van 5 concerten reeds voor 3.— voor de Zondagconcerten verkrijgbaar is. Om het den liefhebbers gemakkelijk te maken kunnen zij zich behalve bij den administrateur ook aan deze zaken als lid opgeven. Deze circulaire aan alle inwoners is vooraf gegaan door een andere, welke uitsluitend voor de leden en oud-leden bestemd was en waarin dezen werden aangespoord om, zij het in anderen vorm, hun bijdragen voor de' H. O. V. te bestendigen. Naar ons wordt medegedeeld, zijn de resultaten van de eerste circulaire bevre digend en bestaat er gegronde hoop, dat ook de intensieve en zakelijke propaganda-campagne, welke thans wordt gevoerd om nieuwe leden te werven, gunstige resultaten zal afwerpen. Uit een en ander blijkt, dat de destijds aan gekondigde reorganisatieplannen met kracht tot uitvoering worden gebracht, en dat het bestuur van de H. O. V. niet van plan is bij de pakken neer te zitten, doch ondanks malaise en herhaalde subsidie-vermindering moedig tracht langs nieuwe wegen deze zoo bij uitstek cultureele instelling in stand te houden. Wij kunnen het bestuur slechts toewenschen, dat de resultaten zullen zijn in overeenstemming met de energie, welke wordt ontplooid en dat men er in zal slagen, een zoodanige medewerking te verkrijgen, dat de Haarlemsche Orkestver- eenlging, welke zich steeds heeft mogen ver heugen in een uitstekende reputatie, ook buiten de gemeente en haar directie omgeving, de gelegenheid krijge zich in gereorganiseerden vorm opnieuw te ontplooien tot een bloeiende vereeniging. Vooral de poging van het bestüur om een ruimeren kring van inwoners onzer gemeente in de gelegenheid te stellen tegen sterk geredu ceerde prijzen een serie concerten te laten ge nieten, ls ons sympathiek en verdient de mede werking van die kringen der bevolking waar voor ze bestemd is. Daarom bevelen wij deze circulaire en de daarin aangekondigde concerten volgaarne in de belangstelling van de inwoners van Haar lem en omstreken aan. In de parochiekerk van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen te Overveen vonden hedenmorgen de uitvaartdiensten plaats van den zielerust van den heer P. P. Wiegman, oud-bankdirecteur en commandeur in de orde van den H. Gregorius den Groote. Om half 10 werd de plechtige H. Mis van Re quiem opgedragen door pastoor G. van Niekerk, assistentie verleenden kapelaan J. Verhaar als diaken en kap. A. Diepenbrock als sub-dia ken. Het jongenskoor onder leiding van kape laan van Buuren de Gregoriaansche mis van Requiem uit. De kerk was geheel met geloovigen gevuld. Vele persoonlijkheden uit de bankwereld waren naar Overveen gekomen. Om half 11 reed de droeve stoet naar Amster dam, waar de begrafenis plaats vond op het R.K. Kerkhof te Buitenveldert. Ook hier verrichtte pastoor van Niekerk de beaardingsplechtighe- den. Degenen, die thans het Plein passeeren en vooral zij, die tot het schoone geslacht be- hooren, zullen met verrassing de verandering van het perceel no. 10 bespeuren. De firma Stoutenbeek (gesticht in 1878) welke in Beverwijk eenige zaken exploiteert, heeft in dit perceel haar damesmodemagazijnen geves tigd. Het uiterst fraaie exterieur, met zijn groote overzichtelijke etalages, cementen vloer en betegelde wanden, en het practische en ge zellige interieur, is ontworpen en ingericht door Stoutenbeek's woninginrichting. Men bleef dus „en familie," beter gezegd ,,en firma!" De dames kunnen in deze zaak keuze doen uit een uitgebreide sorteering kousen en hand schoenen, japonnen en mantels, welke op ruime wijze in kasten langs de muren zijn opgeborgen, in één woord dus uit hetgeen men onder „betere damesconfectie" verstaat terwijl meoe een collectie hoeden overzichtelijk m een bruine muurvitrine opgesteld, ter harer beschik king staat. Een viertal ..knusse" paskamertjes „levens- groote" spiegels en een rustig zitje op moderne stalen meubels dit alles opgefleurd door vele bloemstukken, welke de firma ter gelegenheid van de opening der zaak op Vrijdagmiddag mocht ontvangen behooren eveneens tot de accomodatie. Een speciaal woord van vermelding verdienen de zeer ingenieus ingerichte toonbanken de moderne ballonverlichting en een aantal origi- neele Parijsche en Weensche modellen. Ook heeft de zaak een aparte afdeeling voer „damesconfectie naar maat" onder leiding van een coupeuse. Wij wenschen de firma veel succes in Haar lem toe! Gisteravond hield genoemde vakafdeeüng een vergadering in gebouw St. Bavo, onder leiding Van den beer Veltman. Na eenige bespreking werd het bestuur als volgt geformeerd, n.m. de heeren Veltman voor zitter en v. Doorn, J. Jansen, C. Jansen, Geer- lings, Remme en Huisman, leden. Voor de landelijke vergadering van vakafdee- ling V. werden eenige voorstellen ingediend. Al: afgevaardigde voor deze vergadering werd be noemd de heer Huisman. Als vertegenwoordiger voor het Klein Over leg aan de Werkplaats werd voor 1934 benoemd de heer Veltman. Nadat nog de toestanden aan de Werkplaats waren besproken en eenige pun ten waren ingediend voor de volgende vergade ring van het Klein Overleg sloot de voorzitter de vergadering. In het Polygoon-nieuws hebben we deze week nog en nu zelfs nog eenigszins uitgebreid, de huldiging van H. M. de Koningin in het Sta dion, waardoor allen, die niet in de gelegen heid waren, zelf in het Stadion aanwezig te zijn, zich een goed beeld kunnen vormen van die huldiging en de geweldige geestdrift waar mee zij gepaard ging, Deze film is een knap stukje film-reportage, waarmee Polygoon alle eer inlegt. Vervolgens kregen we een natuurfilm, een reis door Braziliö, waarop we Rio de Janeiro, San Paulo en Iguassu bezoeken en onderweg tal van belangwekkende beelden aan ons oog voorbij zien trekken. Dan nog een grappige teekenfilm „Krazy Kat" die in Alaska speelt, waarna de Cantons ons op het tooneel in een Chineesche omge ving aangenaam bezig houden met allerlei kunstjes met als eenig hulpmiddel oude kran ten en andere stukken papier. Na dit voorprogramma komt de film van den avond: „Seizoen in Cairo", een hoogst amu sante film, waarin Renate Miiller en Willy Fritsch de hoofdrollen vervullen. Eigenlijk is het een dolle geschiedenis van een zoon die zijn moeder en een dochter die haar vader wil uithuwelijken. De zoon en de dochter zijn het er niet met elkaar over eens dat het voor zijn moeder en haar vader bui tengewoon wenschelijk zou zijn. wanneer zij met elkaar trouwden en ze doen dan ook van alles om het zoover te laten komen, met het gevolg, dat, door een vergissing, de jongelui zelf met elkaar trouwen. Dat was heelemaal niet haar bedoeling, vooral niet die van het jonge meisje, dat niets van haar man wil weten. Dat ten slotte, natuurlijk niet, dan na aller lei wederwaardigheden, alles op z'n pootjes terecht komt. de jongelui met elkaar gelukkig woro'en en ock de vader en de moeder elkaar eindelijk vinden, spreekt natuurlijk vanzelf. De handeling is amusant, zeiden we reeds en men kan er nu-en-dan hartelijk om lachen, maar hoofdzaak is voor ons hetgeen de film ons laat zien van Caïro en omgeving, de mooie beelden in de woestijn met de pyramiden en de sfinx en vooral het folkloristische gedeelte waarin we de Bedoeïnen zien in hun dagelijksch leven, hun feesten bijwonen, hun dansen en hun woe«te rennen door de woestijn. Voor die nooit buiten Europa is geweest, is deze film daarom dubbel belangwekkend be doeld als amusementsfilm, wat ze inderdaad ook is, is ze tevens leerrijk op volkenkundig gebied en geeft ze in een reeks schitterende beelden een goeden kijk op de zeden en ge bruiken in het Oosten. Op veelvuldig verzoek heeft men de Polygoon opnamen van de Koningin-huldiging in het Stadion nog een week in het nieuws opgeno men en zelfs aanmerkelijk uitgebreid. By het publiek viel dat zeer in den smaak, want de verteoning werd met een hartelijk applausje begroet. Verder biedt het Fox-Nieuws den groo- ten brand in Duitschland, waarbij een 200 ge bouwen in asch werden gelegd. Van de geweldige catastrophe krijgt men nu pas een goeden in druk. Een teekenfilm van Max Fleischer verdient weer als steeds een eervolle vermelding en het is opmerkeiyk hoe het publiek er steeds meer behagen in schept. De clou van het programma is dezen keer ongetwijfeld de hoofdfilm: ,.Het meisje met de vier verloofden". Deze fantastische comedie is even onbenullig als geestig, want al houdt zij nractisch niets in, toch vermaakt men er zich behooriyk mee. Zwaar conservatieve menschen behoeven zich echter bij het lezen van den titel niet te ergeren, omdat de „moderne tyd zoo licht over een verloving denkt, want er is absoluut geen reden. Vooral geven we toe dat er tegenwoor dig meis'es zijn, die het werkelijk vervelend vin den, dat zy zich maar met één man kunnen verloven. Dat is echter een overschotje, waar aan ook een moderne man geen aandacht schenkt. Het meisje dat in deze film zoo pleegt te doen, rolt op een zeer eigenaardige manier m dit vierdubbele festyn, doch slechts een van de vier verkrijgt het recht den titel van .haar verloofde" werkeiyk te voeren. Dat het hart van het meisje zoo dikwijls ges to'en wordt, zal niemand meer verwonderen, die weet, dat de helft van al de medespelers ste len als de raven, >ebalve de tante van het meisje de onovertreffelyke Adèle Sandroch en de dito dito Szóke Szakall, als de vader van den jongeling, die uitverkoren wordt. De verloofde- rol wordt vervuld door dien man met dat spie- gelfieren-gezicht, u weet wel, men noemt hem ook Georg Alexander. En het meisje? Dat is de op de film zoo lieftallige Lliane Haid. De voornaamste hebber we nu opgenoemd, doch dat zegt zelfs nog mets voor degenen die wel hun kwaliteiten kennen, doch deze film nog "iet gezien hebben. Want men prettert van het begin tot het eind en het is alleen maar jam mer dat zy niet tweemaal zoo lang is. Op het tooneel twee vleugel-virtuosen, die met hun prestaties een geweldig en verdiend succes hebben. Gisterenmiddag kwam de heer H. per motor- J a iel van af het Wilhelminaplein te Heem- tede den Achterweg oprijden. In de bocht van den Achterweg wilde hy de Laan van Inuslinde mijden, doch op het oogenblik, dat hy naar nks wendde, kwam op den Achterweg uit de richi'ng van den Meerweg een auto door die bocht, welke auto door H. te voren niet was opgemerkt. Het gevolg was, dat H. tegen den zijkant van dien auto opreed, waardoor zijn motor werd bsecliadigd. H. klaagde over pijn in zijn bovenbeen. De politie stelt een onderzoek in. wy lezen in „Het Kweekersblad": Afgaande op berichten, welke uit Amerika komen, schijnt zich daar een verandering te ontwikkelen, welke voor onze cultuur en handel hoopgevend is. ZooaJs men weet moesten tot nog toe Narcissenbollen, welke onder „special permit" naar Amerika gezonden werden, by aankomt eerst „gekookt" worden. Die maat regel is door den Amerikaanschen Minister van Landbouw al opgeheven, zoodat uit Nederland afkomstige Narcissenbollen geen andere behan deling behoeven te ondergaan dan by de ver zending van den eenen Amerikaanschen Staat naar den anderen geldig is, d.w.z. ze worden alleen gecontroleerd op Narcisvliegen en aaltjes. Bovendien is er 15 October as. een „hearing" in Washington, waar voor ons zeer belangrijke vraagstukken aan de orde zullen worden ge steld, niet alleen ten opzichte van den invoer van Narcissenbollen, maar ook van Gladiolen, Irissen, enz. Hoewel nog niets met zekerheid te zeggen is, in hoeverre of deze en andere bolge wassen straks onder zekere bepalingen weer in gevoerd mogen worden, is het toch in deze don kere dagen verbiydend, dat een zonnestraal poogt te dringen door de duisternis, verwekt door invoerverboden en invoerbelemmeringen. We zyn overtuigd, dat zy, die onze belangen te verdedigen hebben, dit in dezen tyd met cies te meer overtuiging zullen doen en dat zy geen tegenwerking van landgenooten zuj.en onder vinden. Het Amerikaansche vakblad, de Florist's Ex change, schryft: Allen kweekers en handelaars, die te Uiden hebben van de ongehoorde beperking van den import op het gebied van den tuinbouw, zal een nieuwe regeling in de plantenbsscherming zeer welkom zyn. De aankondiging van Lee A. Strong, hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst in Amerika, n.l. dat in October een publiek conferentie (hearing) zal worden ge houden in verband met een herziening van Quarantaine-maatregel 37, doet onderstellen, dat er iets belangrijks zal gebeuren, vooral nu de heer Strong in een toespraak, kortgeleden gehouden, de eerlijkheid en noodzaak van de tegenwoordige regelingen becritiseerde. Quarantaine 37 is voor iederen onpartydigen beoordeelaar niets anders dan een bescher mingsmiddel inzake den gezondheidstoestand der geïmporteerde planten. In werkelijkheid verbiedt het den invoer van alle planten, welke niet als absoluut noodzakehjk worden be schouwd voor den Amerikaanschen tuinoouw en zoodoende wordt het een economisch wapen voor Amerikaansche kweekers. De quarantaine was natuuriyk alleen bedoeld als vrygeleide in speciale gevallen. De bedekte quarantaine-poli tiek is een niet te rechtvaardigen afwijking van het eigenlijke doel en onnoodig als gezondheids maatregel. Op deze manier wordt zy echter een ernstige belemmering voor den handel en be rooft den tuinbouw van vele planten, welke hy graag wil hebben. De heer Strong gelooft klaarblykeiyk, dat door verbeterde inspectie-methoden in douane stations practisch alle soorten planten veilig kunnen worden toegelaten. Het is de meest nor male en verstandige manier van controleeren in tegenstelling met het systeem om alle plan ten te beschermen en dan uitzonderingen te maken. Quarantaine 37 is een invoerverbod op alle tuinbouw-artikelen. Deze kwam ongeveer tegelijk met het Eighteenth Amendment en het beste zou zyn dat beide gelyk verdwenen. By Koninklijk besluit van 14 September is aan mr. A. W. J. van Vrijberghe de Coningh, op zyn verzoek, eervol ontslag verleend uit zyne betrekking van lid van het college van regenten over de gevangenissen te Haarlem, onder dank betuiging voor de als zoodanig bewezen dien sten. De Jaariyksche algemeene vergadering zal plaats hebben te Haarlem op Donderdag 21 September a.s. in het Hotel „Brinkmann", Gr. Markt. Alle leden, heeren-donateurs en belangstel lenden zyn welkom. Te 12 uur is er reünie, de algemeene vergadering vangt aan te 13.30. Dinsdag 26 September, zal in het gebouw Sint Bavo, een belangrijke ledenvergadering plaats hebben, uitsluitend voor de leden van bovengenoemde bouwvereeniging. De uitnoodi- ging daarvoor zal dezer dagen aan de leden worden toegezonden. In de nachtvergadering van de afd. Haarlem van den Ned. R. K. Bond van Hotel-, Café- en Rest. Geëmployeerden „Sint Antonius", die 19 September a.s. in gebouw „St. Bavo" gehouden zal worden, zal o.m. de installatie plaats vin den van den nieuw benoemden adviseur, kape laan Straus. NIEUWSTE MODELLEN Ga vandaag nog over op CHIEF WHIP Zooals we in ons vorig nummer konden pu- bliceeren zullen er dit jaar weer bloembollen naar Rusland gezond enworden. De Kweekers Centrale heeft n.l. vrijheid verleend voor het onttrekken van een zeker gedeelte van de voor inlevering bestemde bollen en dit aan te bieden aan de Commissie voor Onpersoonlijke Reclame, voor opplanting in Rusland. Het vorig jaar hebben we eveneens in het Kweekersblad afbeeldingen gepubliceerd van bloeiende tulpen in de parken te Muskou, van welke destijds de N. V. D. W. Lefeber en Co. te Lisse de bollen gezond enhad. Dit was dus uio- nierswerk en dat nu groote, zeer groote hoe veelheden in de steden Leningrad, Moskou, Odessa, Kief en Charkof, met in Moskou de belangrijkste hoeveelheid, geplant zullen wor den en volgend voorjaar door de schitterende kleuren de oude liefde by de Russen voor Hol- landsche bloembollen met nieuw vuur zullen bezielen, is waarschijniyk een gunstig gevolg van de zending in 1931. De zending van 7 September is nog slechts een gedeelte van hetgeen dit jaar gezonden zal worden. De bedoeling is om van het in te leve ren gedeelte leverbaar nog groote hoeveelheden te reserveer envoor onpersoonlyke reclame in Rusland. Behalve voor aanplant in parken be staat nog het voornemen om ook bollen voor de forceering beschikbaaV te stellen, opdat de Russische bloemenvrienden, en dat zijn er ve len, reeds in den winter onze bolgewassen zul len zien! De ruime aanplant in de parken zal dan tot laat in het voorjaar de belangstelling levendig houden. Het is o.i. een zeer gelukkige gedachte ge weest, om op ruime schaal Nederlandsche bloembollen in Rusland aan t eplanten en we verwachten er in de naaste toekomst goede re sultaten van. „Kweekersblad" Bur. van Politie, Smedestraat 9, rijwielbelas- tingmerk; Lee, Molenaerstr. 27, broche: v. d. Byl, Oostvest, woonschip „Jopie", cano; Hamer, Slamatstraat 7, ceintuur; Waartsen, K. v. Man- j derstraat 6, gewicht; Kennel Haerlem, Regen- tesselaan 42, hond, 3 katten; Kennel Fauna, Parklaan 119, 2 katten; Stouten, Zijlweg 27, por- temonnaie; De Vries, Zocherstraat 44, idem; Hak, Graaf Willemstraat 40, idem; Remer, Houtmarkt 45, rozenkrans; Roskam, G. v. Bouil lonstraat 39, ring; Jansens, Siriusstraat 33, rij- wielbel. plaatje; Pietersen, Oost-Indiëstraat 120, sleuteltje met ketting; Post, Saenredamstraat 17 rd., sjaal; Bakker, Potgieterstraat 40, dames- tasch; Blok, Arnulfstraat 28. ceintuur: Bur. v. Politie, Smedestraat 9, rozenkrans, ceintuur, dop benzinetank; v. d. Meulen, L. Heerenstraat 32, duif; Kuykhoven, Kennemerstraat 42, dekzeil; Kennel Fauna, Parklaan 119, hond: Hos, Lange Heerenvest 132, portemonnaie; Smith, Adr. van Ostadestr. 5, Heemstede, idem: v. d. Berg. Vrou- wehekstraat 44, idem; Noorda, Santnoor'°v-tr. 70 rd., idem; v. d. Elzen, Anegang 14. rijwiel- bels stingpl? at je; Jopoe, Assendelverstraat 1, roeiboot; Brendel, Molukkenstraat 43, rijwielbe- lastingplaatje; v. I.oenen, Archinelstraat 57, ro zenkrans; v. d. Want, Duvenvoordestraat 29, sleutelbos; le afd. Stadhuis, Lipssleutel. Geboren. 13 September: C. Zwart—Klinker z. 14 September: S. J. DrostSpaargaren, z.; C. H. MalefytSchuyt, d. 15 September: E. v. GelderenHilversum, d. Overleden. 13 September: P. J. C. Mettau, 51 j„ Johan de Wittlaan. 14 Sept.: N. Max, 23 j„ Fonteinlaan. 15 Sept.: A. Polderman—v. Riet, 68 j., Epaarndammerdyk. (Leveranties ook in huurkoop) g §j Over: De collecte voor liet Crisis-Comité Aan de Haarlemsche Burgerij! Zaterdag 23 September a.s. zal dan de tweede groote straatcollecte plaats hebben ten bate van het Crisis-Comité. Is het nog noodlg, zoo vroeg men ons, deze collecte, naast de wekelijksche en maandelljksche giften, die er binnen komen, te houden? En dan zouden wy u willen toeroepen: Ja, het is niet alleen noodig, deze collecte te hou den, maar wij willen deze nu eens extra warm bij u aanbevelen! Uit ervaring is ons de werking van het Crisis- Comité van nabij bekend en wy kunnen beamen, dat, zoo niet voor allen, dan toch onnoemelijk veel leed van talryke werklooze gezinnen verzacht ls. Dagelyks zijn wy getuigen, van de vele aan vragen, die binnen komen, welke met de meeste nauwkeurigheid behandeld worden. Hoewel noode, kunnen zij dikwijls slechts gedeelteiyk worden toegewezen, omdat er niet voldoende geld in kas is. Met het oog op den aanstaanden winter, zal er zeker niet minder geholoen dienen te worden en het is daarvoor juist, dat wy deze collecte eens byzonder onder uw aandacht brengen. Laat nu eens een ieder, met name ook onze ar beiders, die zoo gelukkig zyn in dezen benarden tijd, geregeld werk te hebben, naar vermogen hel pen! Laat een ieder nu eens „meer" doen, dan men gewoon is te doen! Laat 23 September „De Dag" worden, welke be- oaalt, hoe in Haarlem de werkloozen den winter van 19331934 door zullen komen! Duizenden gezinnen zullen er u dankbaar voor wezen! Ook onze werkloozen kunnen er veel toe bijdra gen, dat deze collecte zal en moet slagen, door zich beschikbaar te stellen en dien dag te col- 1 eet "eren! Geeft u daarom nog heden op! Wij ver wachten, dat honderden mannen zich zullen op geven. Ook uw hulsgenooten, indien dezen hiervoor in aanmerking komen, zyn van harte welkom. Namens het bestuur v. d. R. K. Volksbond, afd. Haarlem, H. LEEUW, Secretaris. Werkloozen-voetbal Het vorige jaar werd hier opgericht een werkloozen voetbalclub, ten doel hebbende, door het voetbalspel eenige ver- poozing te brengen. Deze week kwam een aantal dezer leden by- een, om te trachten de club in het leven te houden. In zyn openingswoord betreurde de voor zitter de heer H. Neeskes het, dat de toestand wat de werkgelegenheid betreft, nog niet veel verbeterd is. Besloten werd, deel te nemen aan de werk- loozencompetitie. Aan B. en W. zal verzocht worden, een ter rein beschikbaar te stellen, ook om te oefe nen. Een bestuur werd samengesteld, dat de op dracht kreeg de voorbereidende werkzaamhe den te verrichten. BIBL. GEN DE LA REIJSTRAAT 17: Gesloten. BIBL KLARENBEEKSTRAAT 60 tot eind Juli geopend: WOENSDAGAVONDS van 7H tot 9 UUI BIBL. HAGESTRAAT 49: Gesloten BIBL. N GROENMARKT 22: den geheelen zomer geopend: WOENSDAGAVONDS van 7iV, tot 9 uur Burgeriyke Stand Geboren: E. A. Eldering —van der Staaij, d.; A. M. Haarmans—Fusse- necker, d.; J. H. DalmanKloek, d.; C. A. Ja gerHarmeyer, z. Ondertrouwd: R. de Weerd en M. H. Douglas; J. Mostert en C. N. M. van Dy ken; P. A. Dy- kema en M. Schoute; G. J. Bensink en A. M. Flemming; J. F. M. Steenmetser en L. J. H. M. Blans; J. Th. van de Nes en M. Placzak. Getrouwd: J. ten Have en C. E. C. Lasschuit; S. H. Dekker en S. J. Tinholt. Overleden: H L. de Jong, 61 j.; M. Rooker, 51 jaar, overleden te Zutphen. Gemeenteraad. Een openbare vergadering van den raad der gemeente wordt gehouden Donderdag 21 September te 14 ure ('s namid dags 2 uur) in het raadhuis „De Nagtegaal" te Overveen. De agenda vermeldt: 1. Installatie C. B. Posthumus Meljjes als raadslid. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming voorzitter en leden der com missie, bedoeld bij art. 60 lid 1 der gemeente wet (commissie voor de financiën (aftredend: mr. dr. J. Luden, C. Schulz, mr. T. F. M. de Lestrieux Hendrichs, jhr. G. C. Quarles van Ufford) 4. Benoeming leden der commissiën, bedoeld by art. 60, lid 2 der gemeentewet. a. Commissie voor publieke werken (aftre dend: A. Cassee, H. Hogenbirk, W. Noorman, vacature) b. Commissie voor onderwyszaken (aftredend: H. Hogenbirk, mr. T. F. M. de Lestrieux Hen drichs). c. Commissie voor het gas- en waterbedryf (aftredend: K. Hogenbirk, jhr. G. C. Quarles van Ufford). d. Commissie voor de brandweer (aftredend: A. Cassee vacature). e. Commissie voor sociale belangen, (aftr.: W. Noorman, R. N. Bolleman). 5. Benoeming leden der commissie, bedoeld by art. 197 der gemeentewet (strafverordenin gen). Aftredend: mr. T. F. M. de Lestrieux Hendrichs, P. Dorhout Mees, P. E. van Riessen, mr. dr. P. J. Witteman. 6. Ruiling van grond met J. E. Post. 7. Overname van een gedeelte Bergweg van de provincie. 8. Verhuur van grond aan J. G. Eldering en Co. 9. Verhuur van grond langs den Kennemer- weg. 10. Intrekking raadsbesluit van 18 Mei 1933 tot aanvulling der legesverordening. 11. Gelijkstelling van gelagslocaliteiten met winkels, ten aanzien van de personeele belas ting. 12. Opnieuw vaststelling der monumenten verordening. 13. Regeling van de bezoldiging der ambte naren van den burgerlijken stand 14. Benoeming schoolarts voor de St. Adel- bertusschool (aanbevolen: C. J. G. Bos, arts). 15. Verleening vergoeding ex-art 100 L.O.- wet 1920 aan de Nederd. Herv. Gemeente voor hare scholen voor L.O. en U.L.O over 1932. 16. Aanvulling Bijslagverordening voor H. O. en M. O. ten behoeve van het R. K. Gymnasium voor Meisjes „Sancta Maria". 17. Hernieuwde vaststelling der retributie- verordening V.H.O. en M.O. 1929. 18. Ontheffing bepalingen der bouwverorde ning. 19. Definitieve vaststelling van het partieele uitbreidingsplan voor het terrein tusschen Ju- lianalaan en spoorweg Haarlem—Overveen. Gebouw „St. Bavo" Lorna, 8 uur Geel wit, 6 uur Gewone zittingen 4 en 7 uur. Stadsschouwburg Nieuw Schouwtooneel: „Mijlpalen", 8 uur. Gem. Concertgebouw Lange Begynestraat Royal Midgets Amerikaansche Dwergen revue, kwart over 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Gem. Concertgebouw Lange Begijnestraat Groote Amerikaansche Dwergen-varieté- revue kwart over 8 uur. Rembranat-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. sociëteit >,St. Bavo" Bestuur Mannenkoor „Kunst na Arbeid", 8 uur R. K. Bevolkings bureau, 8 uur R. K. Commissie voor Beroeps keuze, 8 uur Gemengd koor „Onder Ons", 8 uur. Ambachtsschool Reizende tentoonstelling van het Veiligheidsmuseum, van 9 tot 12, 2 tot 4 en 7 tot 9 uur. Rembranat-'i'heatcr Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Voor de apothekers, die toestemming ge vraagd hebben om des avonds, des nachts en des Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster ge maakt. Van Zaterdag 16 September tot en met Vry- dag 22 September zyn des avonds na 8 uur en des nachts geopend: P. Th. A. van Rijn, Kleine Houtweg 15, tel. 10539; Firma Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30, tel. 10043; Apotheek „Bosch en Vaart", Bosch en Vaartstraat 26, tel. 13290. Apotheek Nolf, Kruisstraat 26, tel. 11174, maakt van de machtiging, op Zondagavond te sluiten, geen gebruik, maar blijft dan tot 10 uur open. De apotheek W. P. Woutersen, Koningin neweg 3, tel. 12038, heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altyd geopend. KONINGSTR. 27 TELEF 14609 De Harddraverij Hoewel het weer zich aan vankelijk niet gunstig liet aanzien, trok tegen den middag het lang verwachte zonnetje door en hoewel het eenigszins guur was bleef het weer uitstekend gedurende de geheele course. Om één uur ving de dravery aan, bijgewoond door een buitengewoon groot aantal belangstellenden. Als handicapper trad op de heer P. Olie, ter- wyl de heer B. L. Vaandrager als starter fun geerde. De jury werd gevormd door de heeren H. A. Troost en K. Prins, terwyi in het midden stuk Dr. G. Hannema het draven controleerde. Van de ingeschreven 21 paarden, kwamen er 18 aan den start. Na den eersten omloop bleven over: Janet Harvester, Uniform, Pietemei, Vlie ger D, Queen Ethel, Our Uhlan, Navarra, Pe- Ethel en Uniform, welke laatste nu de walk over trok by de loting. Na den tweeden omloop bleven nog in de baan: Catabora I, Pieternel, Petition, Queen Ethel en Uniform, welke laatste nude walk over trok. De beslissende omloop bracht de vol gende paarden, niet dan na behoorlyken stryd, in de pry zen; Uniform le prys, eigenaar J. Borst, Bakkum; Queen Ethel 2e prys, eigenaar P. Bakker, Hilversum; Pieternel 3e prys terwyi de eigenaren van Petition en Catabora den 4en, en 5en prys deelden. Tusschen de omloopen brachten de lang ver beide struisvogelrennen een aardige afwisseling en de belangstelling van het publiek ging voor een groot deel hiernaar uit. Het was dan ook; een aardige attractie welke het bestuur deri Beverwijksche Harddraverij het publiek bood., Hierna reikte de burgemeester met een toe passelijk woord de pryzen uit. Behalve de ge bruikelijke geldprijzen had de eerste pryswin- naar een prachtige plaquette in ontvangst to nemen, uitgeloofd door de Heinekens Brouwerij. De directeur der struisvogelrennen ontving een lauwerkrans alsmede een herinneringsmedaillei aan dezen zoo byzonder geslaagden dag. Vermelden we nog dat het bestuur der Bever- wyksche harddravery-vereeniging kosten noch moeite had gespaard om de afsluiting der baan zoo volkomen mogelyk te doen zijn. De baan- outillage met telefoon en luidsprekers was ook een belangryke en door het publiek zeer ge waardeerde verbetering. Na afloop der dravery heerschte er den gehee len avond een feesteiyke drukte op straat, welke niet weinig werd verhoogd door het concert op de Beerstraat, gegeven door de Beverwyksche Harmoniekapel. Om 10 uur werd op de Meerkade een vuurwerk afgestoken, dat wederom een zeer groot aantal belangstellenden trok. A 0 I O

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2