STADSNIEUWS Haarlem, 19 Sept. BEURS VAN AMSTERDAM Mm ócAüjft om: TIL O DumeiTCP/ B MARIA STICHTING sWifi HET CONFLICT P.E.N.- ZAANLAND Overeenstemming bereikt? De vroegbeurs Wisselkoersen 16 OCTOBER ADVERTEEREN DOET VERKOOPEN' U ZOEKT een pientere lieishoedlster P 'e Omroeper Advertentie» Ein Spiegelbild Deutschlands IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK SÏZYLL1EG157 DINSDAG 19 SEPTEMBER DE BROCKWAY-BUSSEN Routewijziging lijn 2 en overstap- kaartjes LUCHTVAARTSCHOOL SCHIPHOL OP Eerste vrouwelijke leerling Triduum R.K. Volksbond Orgelbespeling Personalia Gevonden dieren en voorwerpen UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL BEVERWIJK NOORDWIJKERHOUT VELSEN VIJFHUIZEN BURGERLIJKE STAND SLAPELOOZE NACHTEN DOOR MAAGZUUR Rumoer te Rotterdam De politie voerde charges uit, waarbij een fascist werd gewond IJMUIDEN-OOST 5$ Aanvang nieuwen cursus 1933-34 Clubs voor R.K. in eiken leeftijd Spreekuur dagelijks van 2-5 en 7-9 uur SCHACCHELSTRAAT 29 - TEL. 10806 AGENDA 20 September DINSDAG 19 SEPTEMBER 1933 3EZORGT ER U EEN DE RESIDENTIEBODE das Zentralorgan der Deutschen Katholiken Tageszeitung grossen Formates CERMANJA A C FüR VERLAG UND DRUCKEREI BERLIN S.W. 68 PUTTKAMERSTR. 19l Zooals bekend, bestaat er een conflict tus- schen het Provinciaal Electrisch Net van Noora- Holland en de Stroomverkoop bij „Zaanland" inzake het voorzien van de Zaanstreek van electrischen stroom. De provincie eischte van de „Zaanland" over gave van de leveringsconcessie, doch na veel onderhandelen kwam men niet tot een ver gelijk. Naast een Zaanland-net begon dan ook de provincie met het aanleggen van een kabelnet. Hedenmorgen zijn deze werkzaamheden ech ter, naar men ons mededeelt, op last van het P. E. N., stopgezet, nadat Zaterdag wederom onderhandelingen gevoerd waren. Of overeenstemming bereikt is, of dat 't hier wellicht een ingrijpen van hoogerhand betreft, kon men ons voor het ter perse gaan van ons blad niet mededeelen. Van de directie van bovengenoemde Mij. ont vingen wij bericht dat met ingang van Don- cag 21 September de route van lijn 2, in ver band met het vele oponthoud wat steeds in Spaamwouderstraat wopdt ondervonden, als volgt wordt gewijzigd: Komende uit de Damstraat wordt het Spaame gevolgd. Turfmarkt, Lange Brug, Anthonie- straat, Schalkwijkerbrug, Heerensingel, Amster- damsche Vaart verder oude route. Terug komende van de Amsterdamsche Vaart wordt gevolgd Heerenvest, Anthoniestraat, Lange Brug, Turfmarkt, Spaarne, Damstraat, enz. Tevens wordt door deze routewijziging de mo gelijkheid geschapen de nieuwe groote bussen, indien dit noodzakelijk voor het vervoer wordt geacht, tijdelijk op lijn 2 te plaatsen, hetgeen tot op heden onmogelijk was, gezien de geringe breedte van de Spaamwouderstraat. Verder deelde de directie ons mede, dat bin nen enkele dagen overstapkaarten a 10 cent op de bussen verkrijgbaar worden gesteld, welke een half uur na uitgifte geldig zijn op een andere lijn, doch niet als retour gebruikt kun nen worden. Zoo kunnen dan bijv. bewoners van het A'damsche kwartier voor 10 cent naar Den Hout komen, door gebruikmaking van lijn 2 en 3. Maandag werd bij de Nationale Luchtvaart- School op Schiphol als leerlinge ingeschreven mevrouw Van Dobben te Zandvoort. Zij is de eerste vrouwelijke leerling van de hoofdstede lijke afdeeling. De afdeeling Rotterdam telt reeds vijf vrouwelijke leden. Een aardige bijzonderheid is. dat ook de heer van Dobben en een zoon van het echtpaar zich tegelijkertijd als leerling hebben laten inschrij ven. Scheen, z.; J. Scholtz—Jong, z.; A. M. Schot mande Meer, d.; L. de Kosterde Waal, z. Overleden: 17 Sept.: J. N. de Jong, 72 j., Spaanschevaartstraat16 Sept.: E. Schlegel de Waal Malefijt, 75 j., Zijlweg; A. J., 18 mnd., z. v. J. v. Wijk, Gasthuisvest. Het jaarlijksch triduum van den R.K. Volks bond zal dit jaar gehouden worden op 18, 19, 20 en 22 October in de St. Josephkerk, Jans straat. Het bestuur heeft den bekenden kanselre denaar, den weleerw. heer W. C. C. M. van Alphen, kapelaan te 's-Gravenhage, bereid gevonden dit triduum te leiden. Programma der orgelbespeling in de Groote of St. Bavokerk op Dinsdag 19 September, des avonds van 8li9% uur, door den heer George Robert. 1. Phaume B. Marcello. 2. Fassacaglia G. Frescobaldi. 3. Meinen Jesum lass ich nicht (Choral mit variation) J. G. Walther. 4. Preludium G gr. t. F. Mendelssohn Bartholdy. 5. Improvisatie over een Poolschen Kerkzang M. Surzynski. 6. a. Rêverie. A. Guilmant. b. Marche fimèbre et chant séraphique. Te Den Haag zijn geslaagd voor het politie- diploma van den Alg. Ned. Politiebond de hee- ren W. Peper en V. Peuchem, alhier. V. d. Raadt, Tugelastraat 64, autoband m. velg; Schulpzand, v. Zeggelenstraat 36, stofbril; Schuurman, Slamatstraat 14, duif; Steenhoven, Breestraat 2 rd., hond; Brand Anjelierstraat 9, hockeyhandschoenLijs, Oranjeboomstraat 37, handschoen; De Wilde, Amsterdamschevaart 120. hondenhalsband; Donselaar Kennel, Fauna Farklaan 119, grijze kat; Lamerus, v. Beresteyn- straat 23, halsketting; Jutgens, Nagtzaamstr. 53, pakje wol; Aarts, Barbarossastraat 34, por- temonnaie; V. Luger, Lucas Meijerstraat 10, idem; Bur. v. Politie. Smedestraat 9, idem; Boersma, Olivivrstraat 12, idem; De Nijs, Feith- straat 5, padvindersriem; Prinsen, Spaanrijkstr. 13, rijw.bel.plaatje; Eckhof, Ternatestraat 36, rozenkrans; Slot, Kleine Houtstr. 55rd., schort; De Lee, Gasthuisvest 60 rd., sleutel; Vennes, Zuidpolderstr. 43 rd., kindersokje; v. d. Berg, Orionweg 13, zakmes. Muzikale wandelingen Gedurende de win kelweek in Overveen en Bloemendaal zullen er eenige muzikale wandelingen gehouden wor den, waarvan de eerste is vastgesteld op Woens dag 20 Sept. des avonds van 710 uur; de twee de op 27 Sept. eveneens van 710 uur. De route voor a.s. Woensdag is: Kerkplein, Bloemendaal- scheweg, Korte Kleverlaan, Busken Huetlaan, Bloemend, weg, Zijlweg, Korte Zijlweg, Ramp laan, Tuindorp en terug. Witte Kruis Donderdagavond a.s. houdt de afdeeling Bloemendaal van het „Witte Kruis" een ledenvergadering in hötel „Vreeburg" ter behandeling van de volgende punten: Benoeming afgevaardigde en plaatsvervan gend afgevaardigde naar de Algemeene Verga dering van 3 October, behandeling van den be schrijvingsbrief, begrooting 1934, en benoeming van een controle-commissie. R.K. Kiesvereeniging Het bestuur van „Recht en Plicht" heeft, ten einde het contact tusschen kiezers en gekozenen zoo deugdelijk mogelijk te doen zijn, in zijn vergadering van 30 Aug. jj. o.m. besloten een gemeente-pro gram te ontwerpen. In dezen tijd, nu een deel des volks dreigt geinfecteerd te worden door de geestelijke be smetting der dictatuur, is het meer dan ooit noodig, een gezonden volksinvloed te laten ko men en het volk in de groote lijnen medezeg gingschap te geven in het uitstippelen van de Staatkundige beginselen der Katholieken, ook op het gebied der Gemeente-politiek. Juist in tijden van depressie is samenwerking van het geheele volk noodig, om weer tot welvaart te geraken. De geschiedenis bewijst, dat dictatuur de voorlooper van revolutie en verdeeldheid is. Een zoodanig program zal het beleid en den invloed van onze Gemeenteraadsleden ver sterken en hun arbeid door de kiezers meer doen begrijpen, terwijl de candidaten voor a.s. ge meenteraadsverkiezingen vooraf moeten ver klaren, zich met het program te kunnen ver eenigen. Wil dat program aan zijn doel beantwoorden, dan zal het met algemeene medewerking tot stand moeten komen. Derhalve is aan alle R.K. Sociale en Charitatieve organisaties en voor aanstaande personen het verzoek gericht om hun wenschen aan het Bestuur van „Recht en Plicht kenbaar te maken. Als richtlijn voor hun studie en als verdui delijking van hetgeen de Kiesvereeniging be doelt, zijn eenige voorbeelden van een R.K. Gemeenteprogram in een circulaire uiteengezet. Deze voorbeelden bevatten: 1. Geestelijke en Zedelijke belangen; 2. On derwijs en Volksontwikkeling; 3. Sociale Be langen; a. Volksgezondheid, b. Volkshuisves ting, c. Werkloosheid, d. Verkeer, Handel en Nijverheid, e. Land- en Tuinbouw; 4 .Finan ciën en Bedrijven. De inhoud hiervan is met 't oog op een uitbreiding der Gemeente ont worpen. In de circulaire wordt er op aangedrongen, dat de vereenigmgen een studie-commissie be noemen voor het formuleeren van haar wen schen. Het onberekenbare toeval Een machinist hier te plaatse had een gouden sieraad, be- staandein een miniatuur scheepsschroef, ver loren. Tot zijn niet geringe verbazing werd het sieraad hem dezer dagen te koop aangeboden voor de som van 1.50. De machinist betrok de politie in het geval en deze nam het souvenir in beslag bij j. R. te Amsterdam, die verklaar de het gevonden te hebben. Het toeval had nu gewild, dat hij den eigenaar voor zich kreeg, toen hij het sieraad wilde verhandelen. Door de politie is tegen hem procesverbaal opgemaakt terzake heling. GROOTE MILITAIRE OEFENINGEN Wij vernemen, dat op 20 en 21 September groote militaire oefeningen zullen gehouden worden in onze gemeente door het Regiment Grenadiers uit Den Haag en door het 4e Regi ment Infanterie uit Leiden. Geschoten zal wor den door mitrailleurs en geweren met losse pa tronen. De inwoners dienen zoo noodig toegang tot hun terreinen te verleenen, indien zulks, zonder schade daaraan toe te brengen, gevraagd wordt. Een en ander zal veel drukte in het dorp en in de omgeving brengen. Het Radio-comité verzoekt ons te melden dat hernieuwde inschrijving zal plaats hebben voor werkloozen en daarmede gelijk gestelde voor het verkrijgen van een steunbon voor de Cen- rale Velsen-Noord op Donderdag 21 September van 6.30 tot 7.30 en uitreiking op Donderdag 28 September zelfden tijd en plaats in het ge bouw van de R.K. Volkbond. Voor de Centrale Kennemerland op Donder dag 21 Sept. van 7 tot 7.45 voor de letters A. M. en van 7.45 tot 8.30 uur voor de letters N. Z. en uitreiking op Donderdag 28 September, zelfden tijd en plaats in het gebouw der Arbeidsbeurs. Voor de Centrale Huisman en van de Broek op Donderdag 21 September, 7 tot 7.45 uur voor de letters A. J. en van 7.45 tot 8.30 voor de letters M. Z. en uitreiking op Donderdag 28 September, zelfden tijd en plaats in het lokaal van Outenaar. R.K. Kiesvereeniging Vrijdag 22 Sept., des avonds 8 uur, houdt het voorloopig bestuur der R.K. Centrale Kiesvereeniging te Velsen een al gemeene ledenvergadering in het „Huis te Vel sen". Werkverschafing stopgezet? Door den wet houder van Sociale Zaken, den heer Bosman, is aan hen, die bij de werkverschafing zijn te werkgesteld, 26 in getal, medegedeeld, dat het werk voorloopig moet worden stopgezet. De oorzaak is feit, dat de Amsterdamsche Ballast Mij. geen afnemer weet voor het afge graven zand. Paard op hol Door het schrikken voor een voorbijrijdenden auto sloeg Zaterdag een paard Geboren: 15 Sept.: P. A. IJ. v. Dijk—Bonte z.; H. C. M. Baltesv. d. Heijden, d.; 17 Sept.: C. Erkens—Blume, d.; 15 Sept.: A. L. A. P. J. Meijerv. Item, z.; A. Kroonde Groot, d.; 17 Sept.: W. A. v. d. HorstLenterman, z.; 16 Sept.: A. S. L. M. v. BrummelenRokahr, z.; E. DerrBalk, d.; E. Stalsv. d. Pieterman, d.; 18 Sept.: G. Koek—Hendriks, d.; 16 Sept.: M. Meirmans—Pieters, z.; A. L. de Klerk— Eindelijk goed nieuws voor die duizenden, die 's nachts niet slapen kunnen door indigestie Een eminent dokter, waarschijnlijk de grootste Britsche maagspecialist, ontdekte eenigen tijd geleden een vrijwel onfeilbaar geneesmiddel tegen maagzuur. Hij publiceerde zijn recept en de doktoren in geheel Engeland hebben er zeer groote successen mee bereikt, zelfs in ernstige gevallen. Nu is dit schitterende middel ook in Nederland verkrijgbaar. Vraagt Uw apotheker of drogist naar Macleans (Gedeponeerd) Maagpoeder en verlicht Uw pijnen. Alle onaangenaamheden zullen ver dwijnen en U zult weer heerlijk slapen. Aan genaam om in te nemen, zuiver en volkomen onschadelijk. Alle apothekers en drogisten verkoopen Mac leans (Gedeponeerd) Maagpoeder. Alleen echt met de handteekening „ALEX C. MACLEAN". Het wordt nooit los verkocht, doch in groote flesschen f 1.75 en kleine flesschen a 1. Agenten voor Nederland: BOEOMAG. Manu facturers' Agents, 258, Heerengracht, Amsterdam, Maandagavond omstreeks half tien verscheen op den Coolsingel te Rotterdam een veertigtal leden van de N. S. B., gekleed in hun zwarte uniformen. Zij marcheerden over den drukken Coolsingel en zongen daarbij vaderlandschs lie deren. Een en ander trok zeer veel publiek en bovendien bemoeiden al zeer spoedig groote groepen anti-fascisten zich met het geval. De vaderlandsche liederen werden overstemd door de Internationale en het rumoer gaf de politie aanleiding om in te grijpen. De fascisten, hun tegenstanders en het publiek werden verspreid, waarbij eenige malen van den gummistok werd gebruik gemaakt. De N. S. B.-ers begaven zich naar een café aan de Diergaardelaan, maar verschenen eeni gen tijd later weder op den Coolsingel. Zij had den hun zwarte hemden uitgetrokken en droe gen thans witte, terwijl zij de zwarte hemden demonstratief over den schouder geplooid mee voerden. De politie greep opnieuw onmiddellijk in, daar weder groot rumoer ontstond. De opdringende groepen werden verspreid, waarbij herhaaldelijk charges plaats hadden. Hierbij werd een der fascisten zoodanig met den gummistok bewerkt, dat hij bewusteloos op straat bleef liggen. De G. G. D. vervoerde hem naar het ziekenhuis op den Coolsingel, waar hij. vermoedelijk met een hersenschudding, is opgenomen. op hol op den hoek van SpieringwegVijfhui- zerweg. De bestuurder, de heer F ,J., werd van de kar geslingerd en liep in- en uitwendige ver wondingen op. Na eerst te zijn verbonden door de wijkzuster, werd doktershulp ingeroepen. Het hollende paard werd spoedig tot staan ge bracht. Later vernamen wij, dat de toestand van J. bevredigend was. Rupsenplaagr. Nog zelden zagen wij de rupsen zoo optreden als dit jaar. Onverschillig welke koolsoort of men heeft, deze veelvraten treft men er in aan. Verschillende tuintjes waar geen kool tot haar recht komt. En welke maatregelen of men ook neemt, 't geeft bijna niets. Iemand ving er duizenden en nog was er van z'n kool niet veel meer over geschoten dan de stronken. Kieskring IJmuiden-Oost Woensdag 20 September, des avonds te 8 uur heeft er in het Patronaatsgebouw alhier een belangrijke verga dering plaats voor de R.K. Kiezers van den kring IJmuiden-Oost. en wel zonder dat gevraagd wordt van welke ge zindte de aanvrager is? Wordt er dus wel voor gezorgd, dat een strikte neutraliteit gehandhaafd blijft? Welnu, als medebestuurder van het comitée kan ik hierbij verklaren, dat: le. ieder ervan overtuigd kan zijn, dat het comité alles doet om de besteding van het geld in overeenstemming met het doel, waarvoor het gegeven wordt, aan te wenden; 2e. het vanzelf soreekt, dat er naar godsdien stige of politieke richting niet wordt gevraagd, omdat alleen de vraag, of wij met een crisis slachtoffer te maken hebben, aan de orde is. Intusschen is het van belang, om nu eens even de cijfers te laten spreken! In 1932 werd aan hen, die voor toewijzing in aanmerking komen, gemiddeld per gezin uitge keerd Voor werkloozen, aangesloten bij den Haarl. Best. Bond 16.40. Voor werkloozen, aangeslo ten bij den R.K. Volksbond 16.70. Voor werk loozen, aangesloten bij den Chr. Besturenbond 15.40. Voor werkloozen, aangesloten bij het PI. Arb. Secr. i 21.15. Voor werkloozen. aangesloten bij den Best. Bond „Haarlem" 19.25. Aan ongeorganiseerden en middenstanders werd gemiddeld 20.80 per gezin verstrekt. Wat de georganiseerden betreft, werden in totaal 1055 gezinnen geholpen en wel van aangeslotenen bij den Haarl. Best. Bond 668 of 63 pCt. (totaal aantal werkloozen 2000); den R.K. Volksbond 206 of 19 pCt. (totaal aantal werkloozen 750); den Chr. Best. Bond 52 of 5 pCt. (totaal aantal werkloozen 275); het PI. Arb. Secr. 91 of 9 pCt. (totaal aantal werkloozen 200); den Best. Bond „Haarlem" 38 of 4 pCt. (totaal aantal werkloozen 175). Voorts werd nog aan 421 gezinnen van ongeor ganiseerden en middenstanders uitgekeerd, zoodat in het geheel aan 1476 gezinnen hulp verleend werd. Git deze cijfers komt wel vast te staan, dat achteraf blijkt, dat het comité er inderdaad in geslaagd is. zijn taak, volgens de bedoelingen van de burgerij, te vervullen, n.l. daar te helpen waar de crisisomstandigheden dit vorderen. Ik spreek dan ook het vertrouwen uit, dat ieder burger, die daartoe maar even in staat is, de in zameling zal steunen door het geven van zijn of haar bijdrage. C. v. d. WINDEN bestuurslid van het Comité en den Haarl. Bestuurdersbond. N.B. Voor hen, die ons willen helpen bij de De disconto-verlaging van de Ned. Bank kwam voor de Amsterdamsche Effectenbeurs nauwelijks als een verrassing. De geldkoersen op de open markt blijven nog altijd aanzienlijk lager dan de officieele, zoodat de reductie nau welijks eenig effect zal kunnen hebben. De koersbeweging tond hedenmorgen dan ook weer onder invloed van de teleurstellende koersbe weging in Wallstreet, waar de noteeringen eer der lager waren, ondanks de zwakke houding van den dollar. De koersen liepen hier tot 1 pCt. beneden het slot van gisteren terug, met uit zondering van Amsterdam Rubbers, die hooger waren in verband met de betere vooruitzichten op de doorvoering van een rubber restrictie plan. DINSDAG, 19 Sept. Vorige Koersen Heden Londen 7.84% 7.77 Berlijn 59.20 59.17% Parijs 9.70% 9.70 Brussel 34.59 34.60 Zwitserland 48.0248.00 Weenen Kopenhagen 35.10 34-75 Stockholm 40.50 40.00 Oslo 39.50 39.00 New York (cable) 1.671.62% Rome 13.05 13.05 Praag 7.35 7.35 Madrid 20.70 20.75 collecte diene, dat de collectedag wordt verdeeld in vier perioden, n.l.: van 911 uur, van 111 uur, van 13 uur en van 35 uur. Men geve zich op aan het bureau, Lange Begynestr. 13 rd., tel. 14505, met vermelding van naam, voornaam, adres, leeftijd, periode (n), waarin men wil werken en eventueel buurt, waar aan men de voorkeur geeft (bij spoedige aanmel ding kan met het laatstgenoemde het beste re kening worden gehouden). Gebouw „St. Bavo" Rechtskundig Bureau, half 9 Hoofdbestuur Groenten- en Fruithan delaren, 3 uur Grossiers-Kleinhandel, 8 uur Spoorwegpersoneel, 8 mir R.K. Kraamver- zorging, 23 uur St. Caecilia, 8 uur R.K. Kellnersbond, half één des nachts. Groote- of St. Bavokerk Orgelbespeling, 814—9 K uur. Hotol Lion d'Or Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw- en Plant kimde, kwart over 8. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen- en variété, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15. Gebouw „St. Bavo" Bestuur Postpersoneel, 8 uur Haarlemsche Inkoop-Combinatie, half 9 Vertrouwensmannen Metaalbewerkers, 8 uur Trampersoneel, 8 uur R.K. Bevol kingsbureau, 8 uur. Café-restaurant Gebr. Brinkmann Lezing avond K. J. M.V. „St. Augustinus", kwart vóór negen. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 uur. Vorige Koersen Heden Staatsleeningen 5 Nederland 1919 100% 100% 4,/i Nederland 1916 1013/4 101% 4% Nederland 1917 101% ÏOPA 99 993/,. 101 10%% 4% N. Ind 1926 AB 88% 88 37Vs 37% Banken 5714 57 57 56% Cert. Handel-MU 56 561/8 idustrieën 81 80% 55 55 25% 25% 16% 16% 190% 190 1% 1% 137 136% Industr. Buitenland 11% 11% 251/4 24% 35% 343/4 8 7% 13% 13% 16% 18% Mijnbouw 11 11 133 133 119 115 etroleum 14 14 181% 180% 95 95 4% 4% 11% 11% 6V8 Vorige Koersen Heden Rubber 97% 97% 70% 72% Deli Batavia Rubber 42 421/4 31% 32% 29 29 P O 50% 50 38 38 2% 2% Scheepvaart 25 25 Holl. Amerika Lijn 2 2 2 2 Kon. Ned. Stoomb 10% 10 54 48 Suiker H. A* 195% 192% 94 92 N. I. *jm O. 65 62 1% 1 32 31 17.— 18.00 Tabak 125 123% 119 114 Oostkust 21 30 Senembah 138% 136% Spoorwegen 79% 79% 3 2% 15% 14% 13% 13% 21 201/a 51is 43/8 13% 131/4 VERKOOP ZEEMANSZEGELS. Wij veroorloven ons nogmaals Uw aandacht te vestigen op den verkoop van de speciale post zegels. waarvan het batig saldo ten goede komt aan vijf vereenigingen, die alle de belangen van den zeeman behartigen, n.l.: de Nederlandsche Zeemanscentrale het Apostolaat ter zee het Nationaal Zeemansfonds, het Hospitaal-kerkschip „De Hoop" en het Comité tot oprichting van een monument voor het reddingswezen. In ons eerste communique hebben wij het streven van deze instellingen uiteengezet. Wij verwachten, dat de Haarlemsche burgerij zoo krachtig mogelijk haar steun aan ons zal ver leenen. Wij snïaakten reeds het genoegen de vol gende vooraanstaande personen uit onze stad be reid te vinden zitting te nemen in een Comité van Aanbeveling Burgemeester C. Maarschalk, C. H. v. d. Bilt, J. van Beem, P. H. Craandijk, G. J. Droste, mr. L. G. van Dam, A. M. Duytshoff, B. F. Enschedé, J. Engelsman, G. D. Gratama, mr. J. Gerritsz, ds. L. Hoorweg, dr. L. G. Kersbergen, mevr. C. L. Le venkamp-Planten, W. J. B. van Liemt, jhr. dr. J. C. Mollerus, Ph. A. Mees, dr. P. Ozinga, ds. C. J. van Paassen, mr. S. J. Pit, J. H. Th. Pfaff, W. Roodenburg, H. C. J. Sondaal, mr. G. Sluis, ds. A. Snetlage, E. H. Tenckinck. mgr. H. T. J. van Vlij men. mr. Th. A. Westra, L. A. A. M. Westerwoudt. Met ingang van a.s. Woensdag 20 September zal de wachtkamer van het hoofdpostkantoor op geluisterd worden door een stand, waar de zee manszegels verkrijgbaar zijn. Laat U dus niet lang bidden, maar koopt deze postzgels zooveel moge lijk voor Uw frankeeringen. Dan achten wij onze moeite ruimschoots beloond. Bij voorbaat onzen hartelijken dank. Het Werkcomité voor den verkoop van zee manspostzegels: Mevr. R. J. PFAFF-REUDLER, Presidente. Over „Het Brokkenhuis". Het bestuur van bovengenoemde instelling doet thans weder een vriendelijk doch krachtig beroep op de ingezetenen van Haarlem en'Omstreken ter verkrijging van de noodlge kleeding, schoeisel, bed- degoed e.d. voor de vele noodlijdenden, die onze hulp zoozeer behoeven.Vele verzoeken werden reeds ontvangen, zoodat al een begin is gemaakt met de uitdeeling, doch de voorraad Is te gering, zoodat aanvulling dringend noodig is, wil het bestuur zijn mooie, doch moeilijke taak die het geheel belan geloos verricht, in de komende wintermaanden kunnen voortzetten. Wij moeten elkander helpen, nu méér dan ooit. En het Brokkenhuis is een prachtige centrale voor de distributie van uw ver geten dingen. Want het bestuur begint met een grondig onderzoek en gaat eerst dan tot helpen over Wat aan het Brokkenhuis wordt afgestaan, komt daar, waar het zijn moet. Laat dan een ieder, die daartoe In staat is, ons werk steunen door het afstaan van overtollige kleeding en voorwerpen, die voor de betrokken gezinnen nog van eenige waar de kunnen zijn. Inspecteert nog eens terdege uw kleerenkast of zolder of er nietts is op te ruimen en belt dan Maandag op 15813 of stuurt een brief kaartje naar bet adres Beeksteeg 12. Voor een net gezin, dat voorheen in goeden doen heeft ver keerd. doch door tegenslag van werk verarmd is, vragen we ons te helpen aan een kolenfornuis en petroleumlamp daar gas en electrisch licht bij gebrek aan middelen is afgesneden. Wie helpt ons voorts aan een kachel en een 2-persoons ma tras? Het Bestuur V. h. Brokkenhuis, A. v. MARSELIS HARTSINCK, Pres P. J. MULDER, Secr.-Penningm. Over: Collecte voor werkloozen. Naar aanleiding van de inzameling voer de Afdeeling Haarlem van het Nationaal Crisis- Comité, zou ik gaarne het volgende onder de aandacht van het publiek willen brengen Het betreft hier een zaak, die de geheele be volking. zonder een enkele uitzondering, ter harte moet gaan. Wanneer op 23 September de burgerij opgeroe pen wordt, om door een kleine of grootere bij drage het crisiscomité gedurende den a.s. winter gelegenheid te geven, ervoor te zorgen, dat in de behoefte aan kleeding, schoeisel e.d. in de ge zinnen der crisis-slachtoffers kan worden voor zien, dan zullen velen Zich afvragen: Hoe zal het met mijn bijdragen gaan? Geniet daarvan een ieder, die het noodig heeft TELEFOON 1715& bestemd voor Den Haag en omliggende gemeenten, als ook voor Scheveningen, het Westland. enz., plaatst men het best in Torenstraat 27 •s-GRAVENHAGE unter besonderer Berücksichtigung seiner poli- tischen, wirtschaftlichen und kulturellen Ver- haltnisse 1st die führende und massgebende katholische Tageszeitung, die Gkrmamii Ihr Internationales Ansehen verdankt sie In erster Linie der Sonderstellung, die sie in der katholischen Presse wegen ihres Erscheinens in der Reichshauptstadt, dem Brennpunkt allen politischen, wirtschaftlichen und kulturellen Geschehens, einnimmt. Engste Beziehungen zu höchsten kirchlichen und staatlichen stellen sowie führenden Politikem und Wirtschaftlem, hohes Niveau, Vielseitigkeit und Reichhaltigkeit begründen ihren Ruf als Bel taglichem Erscheinen monatlich M. 3.50 zuzügL Postgebühr 8-TAEGIGES PROBEABONNEMENT GRATIS

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2