STADSNIEUWS BEURS VAN AMSTERDAM MARIA-STICHTING Haarlem, 21 Sept. A. PRINSEN N.V. De vroegbeurs Wisselkoersen DONDERDAG 21 SEPTEMBER AGENDA DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1933 VERBETERING OP DE GROOTE MARKT Hoelc Barteljorisstraat breeder SCHOUWBURG JANSWEG Joop ter Heul NED. NATUURHIST. VER. Met houtvester Gerbranda naar de Schoorlsche Staatsbosschen K.J.M.V. „St. Augustinus" R.K. Gemengde Tooneelvereeni" ging „Ludamus" R. K. Handelscursus SNELTAX-CHAUFFEUR VOOR DE RECHTBANK Boete geëischt voor snorren ONZE WINKELSTAND „One hour cleaning service" Naar „Elswout" Het Korthalsfonds Klaverjassen Besmettelijke ziekten BURGERLIJKE STAND IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK DUIVENSPORT Reisduif Haarlem DAMMEN Damclub „Het Westerkwartier" VISSCHEN R.K. Vischcollege „De Forel" WANDELSPORT Dudok de Wit's herdenkings wandeltocht (H)aarlemsche (W)andelaars (V)ereeniging UIT DEN OMTREK CRISIS-VARKENS WET 1932 BLOEMENDAAL „Alles wat groeit en bloeit" HEEMSTEDE VELSEN 463e STAATSLOTERIJ 22 September INSTELLINGEN 78Vs By besluit d.d. 6 Juni hebben B. en W. Inge volge de Woningwet aan de N.V. Exploitatie Maatschappij Gebr. Brinkmann, alhier, vergun ning verleend tot het verbouwen van de per- ceelen Groote Markt nrs. 1, 3, 5 en 7. Nadat genoemde perceelen overeenkomstig vorenbe doelde vergunning zuilen zijn verbouwd, zal er op den hoek van de Barteljorisstraat en de Groote Markt en open ruimte zijn ontstaan. B. en W. achten het gewenscht, dat die open ruim te tot openbaren weg zal worden bestemd. De vorengenoemde naamlooze vennootschap is be reid daartoe hare medewerking te vorleenen. Zaterdag 2C September zal door het En- senble Julia de Gruyter een enkele opvoering worden gegeven van het bekende blijspel „Joop ter Heul", naar het bekende boek van Cissy van Marxveldt, bewerkt door Dtom. de Gruyter. Bovengenoemde vereeniging maakte Zondag j 1. een excursie naar het groote duincomplex in de gemeente Schoorl, onder leiding van den houtvester bij het Staatsboschbeheer G. Ger branda te Heemstede. Het bijzondere van dit Schoorlsche duin is, dat het duinzand zeer kalkarm is; het kalk- gehalte varieert van sporen tot 0.50 pet., terwijl het duinzand in de omgeving van Haarlem b.v. een gehalte aan koolzure kalk heeft van 30 pet. en meer. In dit duincomplex is van staatswege de be- bossching aangevat in 1894 en het waren spe ciaal deze bosschen, die het doel der excursie vormden. Op de kweekerij werd begonnen met bezichtiging van de kweek- en verspeenbed- den van honderdduizenden jonge planten. Men ziet hier Oostenrijksche en Corsicaansche den nen, berg-, zee- en zilverdennen en vele loof houtsoorten. Deze houtsoorten groeien nu onder heel ver schillende omstandigheden op. Oorspronkelijk beboschte men naar Deensch model, met Picea- soorten terwijl later vooral de beide Pinus ni gra soorten, de Oostenrijksche en Corsicaan sche werden gebruikt. Op verschillende plaatsen werden boschcom plexen aangetroffen uit de periode 18651870, toen de bekende geoloog, Dr. W. C. H. Staring een proeve van bebossching ondernam, welke proef reeds na 5 jaren moest worden beëin digd, daar de regeering van oordeel was, dat er geen resultaat van viel te verwachten; de tijd heeft de toenmalige regeering ongelijk ge geven. Vermelding verdient, dat het niet in de be doeling ligt van het Staatsboschbeheer dit ge- heele duincomplex te bebosschen, maar dat honderden hectaren, waaronder de meest ty pische duinvalleien, als natuurmonument in stand worden gehouden. De Voorzitter der afdeeling, de Heer G. A. van Schaik, bracht den heer Gerbranda namens het groote aantal excursionisten hartelijk dank voor de voortreffelijke wijze, waarop hij de historie en den recenten toestand van het Staatsbosch had geschetst. Gisteravond hield de K. J. M. V. „St. Augustinus" haar wekelijksche bijeenkomst in een der bovenzalen van café-restaurant Brink- mann, Groote Markt. Zooals op de algemeene ledenvergadering overeengekomen was, worden de wekelijksche avonden gehouden des Woensdags, aanvang 8 K uur. Ditmaal hield de voorzitter, Jan van den Berg, een causerie met lichtbeelden over de K. J. M. V.-Rome-reis, aan de hand van ver scheidene lichtbeelden over Luzem, Göschenen, Milaan, Ostia en de Eeuwige Stad, Rome. Het hoogtepunt van de reis was de particuliere audiëntie by den H. Vader. 64 K. J. M. V.'ers uit geheel Nederland bij Z. H. den Paus!!! De leden, die in grooten getale opgekomen waren, leefden met het reisverhaal mede en er heerschte een buitengewoon geanimeerde stem ming, die de vereeniging zeer ten goede komt. Na afloop dankte de moderator den voorzit ter namens de leden, die hartelijk applaudis seerden. Het bestuur van deze, voor de toekomst veel belovende vereeniging kan op een goed geslaag den avond terugzien. Deze jongste R. K. Gemengde Tooneelver- eeniging in Haarlem gaat reeds spoedig het winterseizoen inluiden. Zondag 24 September a.s. ni., des avonds 8 uur, brengt zij in den Schouwburg aan den Jansweg voor het voet licht het blijspel .Mijnheer de Senator", waar van de opvoering den bezoekers ongetwijfeld weer een vrooiyken avond belooft. „Ludamus" heeft reeds eerder blijken gege ven van haar ernstig werken en daarom wor den de verrichtingen van deze nog jeugdige vereeniging met belangstelling gevolgd, in de stellige verwachting, dat „Ludamus" nog eens zonder eenige reserve een belangrijke aanwinst voor het R. K. Leeken-tooneel kan worden ge noemd Voor hen die met .jLudamus"-werken en praestaties willen kennis maken is het adres mej. M. Stam, Overtonstraat 6, Haarlem (Nrd.) Reeds verscheidene jaren heeft de Haarl. Bond van R. K. Jongenspatronaten een cursus voor vervolgonderwijs gegeven, maar door het intrekken van de gemeentesubsidie kan de Bond dezen cursus niet langer bekostigen. Tot de leervakken behoorden o a. ook boekhouden en handelsrekenen. Deze vakken waren inge- lascht om de leerlingen een gelegenheid te ge ven zooveel kennis op te doen, dat ze in staat waren een eenvoudige boekhouding te voeren. Om nu toch zooveel mogelijk aan de gebleken behoefte te voldoen, heeft het bestuur gemeend door te moeten gaan met het onderwijs ln bo vengenoemd vakken en als leerprogram te moeten vaststellen het onderwijs in Boekhou den, Handelsrekenen, Handelsaardrijkskunde, Nederl. Taal en Handenarbeid. De jongens ontvangen dus een onderricht, dat het op de lagere school geleerde met nuttige kennis aan vult en hen geschikt maakt een eenvoudige boekhouding te voeren. De cursus duurt van begin October tot eind April. De lessen worden gegeven op Maandag-, Dinsdag- en Donderdagavond van 715 tot 9.15. Handenarbeid wordt gegeven in 't daarvoor in gerichte lokaal, St. Jozefschool, Nieuwe Gracht 16, terwijl de andere lessen worden gegeven in de Mulo-school, Ged. Oude Gracht 120. Het schoolgeld voor den geheelen cursus be draagt 5. De inschrijving van leerlingen wordt gehouden in de Mulo-school, Ged. Oude Gracht, op Dinsdag 26 en Vrijdag 29 September van half 8 tot halff 9- Aanvang van den cursus op Maandag 2 October. In den avond van 2 Mei liep de inspecteur van politie A. Berentsen op het Houtplein en hy zag dat een Sneltax plotseling stopte en dat de chauffeur een heer en dame in liet stappen. Hij vroeg dezen passagiers of zy zich tegen een geldelijke vergoeding wilden laten vervoeren, waarop bevestigend geantwoord werd. Daarop maakte de inspecteur proces-verbaal op, wegens artikel 116 van de Alg. Politie-ver- ordening, waarin o.a. staat, dat het verboden is een vervoerrijtuig op den openbaren weg ter verhuring aan te bieden. Het ging hier om een principieele kwestie en nadien zijn geen be keuringen meer voor dit feit gemaakt. De kantonrechter veroordeelde den chauffeur tot een geldboete van 50 cent. Verdachte kwam in appèl en stond heden morgen voor de Haarlemsche Rechtbank te recht. Verdachte verklaarde van zijn patroon niet te mogen snorren. Er wordt uitsluitend op be stelling gereden en alleen wanneer op straat iemand waarschuwt om „opgenomen" te wor den mag gestopt worden. Rondryden in de stad met het doel passagiers op te vangen mag niet. Verdcahte was dan ook op weg naar de garage, hetgeen de inspecteur bevestgde. De officier van justitie was van meening, dat met de wet in hand van een overtreding gesproken moet worden. Het snordersartikel is ook in dit geval niet nagekomen. Intusschen is het wenscheiyk, dat artikel 116 veranderd wordt. De gemeenteraad heeft deze zaak echter nog steeds laten rusten, zoodat het vonnis be vestigd dient te worden. De rechtbank zal 5 October as- uitspraak doen. De chemische wasschery en modelpers-inrich ting „One hour cleaning service" te Amsterdam heeft te Haarlem in het perceel Plein 2 een fili aal geopend. Zooals de Engelsche naam reeds aanduidt is de groote reclamekracht van deze inrichting het feit, dat zy >»;hts één uur noodig heeft om een oud costuum weer volkomen „als nieuw" te ma ken. Men kan dus desgewenscht in de kleedkamers wachten, terwyi de machine de kleeding che misch reinigt en perst. In de etalages kan men het reinigingsproces geheel volgen, waarby zal biyken dat elk klee- dingsstuk afzonderlek, dus op de modernste wijze, gereinigd wordt. De tweede, door „Vreemdelingenverkeer" ge organiseerde, voorgenomen excursie naar „Els wout" op 13 dezer is niet kunnen doorgaan. Dank zij de welwillendheid van den rent meester den heer J. S. M. Vrijland, mocht de vereeniging de teleurgestelden voor den tocht op 13 dezer bij de deelnemers van gisteren in- deelen, ofschoon daardoor het maximum deel nemers van 25 per keer belangrijk is over schreden. De vereeniging heeft n.L met 40 ex- cursisten „Elswout" bezichtigd, terwijl meer aanvragen (ongeveer 15 voor 25 personen) moesten worden afgewezen. De jaarlijksche uitreiking van prijzen uit het Korthalsfonds zal plaats vinden Woensdag 27 September, des middags 3 uur, in het schoolgebouw Parklaan 108. Het klaverjasspel blijkt ook in Haarlem meer en meer beoefend te worden. Dinsdag werd we der een klaverjaswedstrijd gespeeld in café „Klooster"; Dr. Leydsstraat en wel tusschen de Haagsche Club „De Beer" en de Haarlemsche club „Troef Zeven". Ondanks het aantal spelen door iedere club gelijk gewonnen werd en dus beide clubs elk 9 winstpartijen had, bleek de Haagsche club toch de sterkste en won na drie partijen met 24780 punten, tegen Haarlem 22515 punten. Over 14 dagen heeft de retumwedstryd in den Haag plaats. In de afgeloopen week zijn alhier 5 gevallen van roodvonk geconstateerd. Ondertrouwd: 20 September: J. G. M. Re- bers en P. H. Muis, J. A. Wehnes en C. L. Krause, H. J. I. M. Eijgenraam en A. M. C. Menssink, J. Schild en M. J. Meyer, J. Keppel en J. Wezelman, M. J. J. Kramer en J. M. L. W. Mathot, J. Broekhof en M. van Dijk; H. J. Smal en W. J. Sikkink, M. H. Arbon en E. M. Dasia, F. Kolasinski en B. Scneider, B. H. Blanket en L. J. Koper, J. Schippers en J. van Dyk, L. Kruisdijk en M. Walgien, C. Beider en B. E. Podwomy, C. Hoogendoorn en J. Linn, J. H. Koerts en S. J. de Josselin de Jong. Getrouwd: 20 September: C. Alders en C. C. M. v. d. Wyden, P. F. v. d. Meij en J. M. Haverink, D. Mienis en C. van Egmond, T. de Klerk en H. de Keizer, G. J. Boerboom en G. C. Kruijer, K. Dolstra en H. van Leeu wen, D. M. Vreeken en J. M. Govers, N. Sik kink en J. M. Zwart, G. van Wijngaarden en C. Bom, W. J. Loerakker en J. A. W. Koele- meijer, J. Vemout en T. Immerzeel, J. C. de Leeuw en A. G. C. Kuilboer, H. Klaassen en K. Miketta, F. W. Godefrooy en J. P. v. Dartelen, A. van Brussel en A. Albrecht, H. Stoute en E. van Kordelaar. Geboren: 19 September: E. KalkmanVis ser, dochter; 18 Sept.: H. M. v. d. Leuvert Welbers, zoon; 17 Sept.: D. v. d. DoolZwaan, zoon; 20 Sept.: M. A. J. C. Godijk—Van Item, zoon; 10 Sept: A. LentinkGroot, doch- fèr; 18 Sept.: M. PolderHanning, dochter; 20 Sept.: J. de WreedeNeesman, dochter; 19 Sept. M. C. CalvelageMostert, dochter. Overleden: 19 September: M. Bührman Slagt, 75 jaar, Fuhrhopstraat. Uitslag gehouden wedvlucht van Antwerpen, afstand 135 K.M. Eerstgetoonde vogel 9.47.27, laatste prijswin nende vogel 9.52.29 uur. Jb. Plas le en 2e prijs. J. Th. Bakker 3e, 5e en 7e prijs. C. Stolk 4e, 6e, 8b en 9e prys. Boogaard Jansen 10e prijs. In de kortelings gehouden ledenvergadering van de ongeveer een jaar bestaande Damclub „Het Westerkwartier" werd besloten, de ver eeniging te ontbinden. Bovengenoemd college hield Zondag 17 Sept. een uitdagingswedstryd tegen het vischcollege „Morgenrood". Het gelukte de Forel den eer sten prijs in dezen wedstryd te veroveren, welke bestond uit een zilveren medaille ge schonken door den heer Kort Kleine. Door het college .Morgenrood" werd nog een fraaie herinneringsmedaille aangeboden. Voor deelneming aan bovengenoemden wandel tocht, welke op Zondag 8 October te Utrecht wordt gehouden, kan men zich nog tot ui terlijk Zaterdag 23 September opgeven aan het secretariaat der Haarlemsche Wandelaarsver- eeniging: Jan Fred. Helmersstraat 28L Het bestuur van bovengenoemde vereeni ging maakt bekend, dat de wandelexcursie naar het vliegveld „Schiphol", op Zondag 24 September niet doorgaat en uitgesteld is tot Zondag 22 October. Vele inschrijvingen voor dezen wandeltocht zyn reeds binnengeko men. De sluitingsdatum voor inschrijving is bepaald op 14 October. De Gewestelijke Varkenscentrale Noord-Hol land vestigt er hierby de aandacht op, dat het met ingang van 15 October 1933 aan niet-leden der genoemde Centrale verboden zal zyn var kens te houden. Varkenshouders, die r.og geen lid zijn, wor den dus in hun eigen belang dringend aanbe volen zich ten spoedigste als lid bij den se cretaris hunner plaatseiyke commissie aan te melden. (Onderlinge tentoonstelling van Tuinbouw- en Plantkunde) In tegenwoordigheid van tal van genoodig- den is Woensdagmiddag in hotel „Rusthoek" de Najaarstentoonstelling „Alles wat groeit en bloeit" geopend. De heer E. W. A. Hirschfeld, voorzitter der afd. Bloemendaal van „Tuin bouw en Plantkunde", voerde hierby eerst het woord. Na de aanwezigen welkom geheeten te hebben, bracht spr. dank aan allen, die aan de voorbereiding hun krachten schonken of voor de tentoonstelling pryzen afstonden. Aar.van- kelyk was spr. tegen het houden van een ten toonstelling geweest, maar aangezien bloemen de eigenschap bezitten, zorgen, ook crisiszor- gen, te verdryven, was hy tenslotte van tegen stander in voorstander veranderd. Spreker hoopte, dat de tentoonstelling en de winkel week elkander ten goede zouden komen en dat beide naar wensch zouden slagen. De heer Dedél, die namens het hoofdbestuur der maatschappy sprak, feliciteerde de afdee ling met de energie harer leden, prees hun medewerking en sprak de hoop uit, dat deze tentoonstelling zou medewerken om den bond tusschen de afdeelingen te versterken. De burgemeester van Bloemendaal, jhr. mr. C. J. A. den Tex, de laatste spreker, spoorde, na het geestig begin van zyn rede, het bestuur aan zyn aandacht te schenken aan het denk beeld, of tal van gebouwen in de gemeente, met akelig koude, ongezellige muurvlakten, niet wat op te vrooiyken zijn door een aardige be groeiing. Wellicht kan de afdeeling den inge zetenen in deze zaak wel eenige voorlichting geven en misschien is het mogelijk, op deze wijze het dorpsaanzien nog wat aardiger en gezelliger te maken. De woorden van een be kend Nederlander: ,41 faut cultiver notre jar- din" de afdeeling op het hart drukkend, ver klaarde spr. de tentoonstelling voor geopend. Hierna werd een rondgang langs de verschil lende inzendingen gemaakt. En dit kunnen we iederen bloemenliefhebber eveneens aanraden. Want de afdeeling komt weer op waariyk schit terende wijze voor den dag. Daarom slechts dit: er is een pracht-verzameling van allerlei geurige en vooral kleurige bloemen en planten bijeen gebracht. De bloemwerken zijn meester stukjes van bind- en schikkunst. Alles is een ware lust voor de oogen. De zaal van „Rusthoek" was ditmaal te klein, zoo dat èn de voortuin èn de ruimte achter het hotel benut zijn geworden, om alle inzendingen een plaatsje te verschaffen. De jury had voorwaar weer een allesbehalve gemakkelijke taak. Hier achter volgt, wat het resultaat was van haar onderzoek: W. Beunder, bloemwerk, le extra prys; J. M. Mooren, orchideeën, 2e extra prys; H. Boeg- schoten, cactussen, 3e extra prys. le prys aan: K. v. d. Belt, afgesneden dah lia's; H. Boegschoten, warme-kasplanten; J. F. Clausing, fruit; J. Klinkenberg, chrysanten en dahlia's; firma F. Kroone, buitengroep; C. Meyer, dahlia's. 2e prijs aan: fa. Empelen en Van Dijk, buiten groep; idem, begonia's; H. F. Hardeman, kas planten; W. Jager, fruitmand; A. Koper, rots partij; Joh. Mey, kasplanten; J. Nijhof, cycla men; J. Schuyt, colleussen; B. P. Vader, Zin nia's. 3e prys aan: W. Beunder, begonia's; J. A. Blom, buitengroep; R. v. d. Hul. afgesneden Stralitzia's; Joh. Mey, buitengroep; Muller van Czemicks, dahlia's; Van der Werf Azn„ rots- party; W. v. Wiefferen, geraniums; J. Schuyt, tuinplanten; idem, bloemwerk. Sursum-concert. Het Chr. fanfarecorps „Sursum", directeur de heer J. A. Meng, zal op Vrydagavond 22 September zyn laatste uit voering van dit jaar geven in de tent in het Bloemendaalsche Bosch. Uitgevoerd wordt het volgende programma: Psalm 68; En monome, marche van D. Bau- wens; Mignon, ouverture van J. R. v. d. Glas; Le Trovère, fantaisie van G. Verdi; Ouverture Dramatique van L. Dervaux; Fantaisie voor Saxophone van H. Esendié (door den heer Voerman op verzoek)Le reveil des Dieux van Jean Louys; Finale. De winkelweek. De eerste avond van de winkelweek heeft in zooverre aan het doel' be antwoord, dat zy heel wat publiek op de been heeft gebracht. Men besteedde veel aandacht aan de goed verzorgde etalages, want natuur lijk was déaraan meer dan gewone zorg be steed ook al was er, wat velen verwacht hadden, geen étalagewedstrijd georganiseerd. By vele winkeliers en ook bij1 anderen, die met den winkelstand niets te maken hadden, hing de vlag uit. Dit alles gaf aan het dorp een vroolyk, feestelyk aanzicht. En toen „Sur sum" haar muzikale wandeling begon, gaf dat nog een byzondere drukte. De jonge garde van „Sursum", bygestaan door enkele ouderen, blies er dapper op los. Als nu het aantal koopers maar even groot is geweest als het aantal kijklustigen, dan heeft deze eerste avond het nog niet zoo slecht ge daan! Opbrengst speldjesdag. De Woensdag j.l. gehouden speldjesdag ten bate van „Valken- heide", het opvoedingsgesticht voor jongens te Maarsbergen, heeft, na aftrek der onkosten, opgebracht het bedrag van ƒ220,80. R.K. Volksbond. Voor deze eerste vergade ring in het nieuwe winterseizoen was zeer veel belangstelling. In zijn openingswoord herinnerde de voor zitter, de heer H. A. Meeuwenoord, aan den nog steeds moeilyken tijd. De wereld, aldus spr., is een dambord, waarop ieder tracht, door dammen op te werpen, elkander van het bord af te slaan. Laten wij dan trachten een dam te vormen tegen het verzet dat zich steeds meer openbaart tegen orde en gezag, maar ook tegen alles wat tegen ons kan geschieden in den strijd om het behoud van een mensch- waardig bestaan. Spr. wekte allen op het be stuur zyn vertrouwen te geven en geen daden te stellen buiten vereenigingsverband, want, aldus spr., zullen wij, als de toestanden zich maar even ten goede wijzigen, zegevierend uit den strijd treden. Laten wij, besloot spr., dit najaarsseizoen beginnen met te besluiten sa men die stappen te doen die noodig zyn in het belang van onze R.K. Arbeidersbeweging. De Harmonie „St. Michael", die aan dezen avond haar medewerking verleende, zette daar na het strijdlied in, dat spontaan werd meege zongen, evenals de Pausmarsch. Onder de ingekomen stukken was de mede- deeling dat de heer J. L. Verbeek, door om standigheden, als bestuurslid bedankt. Den heer Verbeek werd dank gebracht voor zyn vele werk, als bestuurslid verricht. Aan de studiedagen op 7 October a.s, te Bergen zullen 6 leden deelnemen. Dank werd gebracht aan „St. Michaël" voor de deelname aan het défilé voor Z.H. Exc. den Bisschop. Voor het nieuwe sanatorium werd nog eens een oproep gedaan, in den vorm van 1 uur loon van allen die nog werk hebben, met een mini mum van ƒ0.25. Medegedeeld werd, dat het comité tot ont spanning voor werkloozen nu niet meer een specifiek R.K. comité is, omdat aan dit comité eenige niet-katholieken zyn toegevoegd. De voorzitter wektetot steun aan dit comité op, opdat de werkloozen ook dezen winter weer eenige verpoozing zullen kunnen vinden. Hulde werd gebracht aan het R.K. kerkbe stuur voor de groote verbeteringen aan het R.K. Vereenigingsgebouw. Het winterprogramma werd daarna als volgt vastgesteld: 18 October: Lezing met als onder werp „fascisme"; 29 October; Jaarfeest, en zoo noodig een tweede avond op 6 November; 15 November: lezing over: „Christenmensch of massamensch"; 20 December: lezing over: „Kapitaal en Arbeid"; 19 Januari 1934; over: „Hoe is onze Gemeentehuishouding"; 14 Febr.: Jaarvergadering; 21 Maart: lezing over „Het sprekende trilbeeld". Op de feestavonden zullen de Vereenigde Haagsche Spelers opvoeren „De Dorpspoeet", wat algemeene byval vond. De heer H. A. Meeuwenoord gaf vervolgens een kort verslag van den centrale raadsvergade ring. By de rondvraag betreurde een der leden de weinige deelname der arbeiders aan de hier in Heemstede bestaande burgerwacht, temeer daar de arbeiders groot belang hebben by de handhaving van het wettig gezag. Nadat de harmonie eenige nummers ten beste had gegeven sloot de voorzitter de ge animeerde vergadering. Collecte „Hulp in Nood" bracht op ƒ3.99. Rijwieldiefstal By de politie alhier is aan gifte gedaan dat door iemand Dinsdagavond om omstreeks 3 uur een heerenrijwiel is neer gelegd in den graskant van de Heemsteedsche Dreef, welk rywiel na ongeveer een uur bleek verdwenen te zyn. Burgeriyke Stand Ondertrouwd: H. de Jong en C. Band E. F. Winkler en E. Dee- lissen J. Lammers en C. v. d. Voort. Getrouwd: Jhr. G. E. de Koek en F. Calkoen. R. K. CENTRALE KIESVEREENIGING Oprichtingsvergadering Na ongeveer 2 jaren van voorbereiding en het overwinnen van ontelbare bezwaren en moeilykheden is het dan nü toch eindeiyk zóó ver gekomen, dat de tot-stand-koming van de R.K. Centrale Kiesvereeniging in de Gemeen te Velsen een feit belooft te worden. Vrydag 22 September a.s. zal in ,,'t Huis te Velsen", te Driehuis, des avonds te 8 uur, de oprichtingsvergadering van deze centrale plaats hebben en wy kunnen nu niet nalaten, ter gelegenheid van deze gebeurtenis, vanaf deze plaats óók nog 'n kort woord te richten tot de R. K. kiezers en kiezeressen van de geheele gemeente Velsen, in verband met het zéér groote belang, dat de uiteindeiyke tot-stand- koming van een Centrale R. K. Kiesvereeni ging voor onze gemeente en speciaal voor de katholieken heeft. Nu de tydsomstandigheden van dien aard zijn geworden, dat elkeen, die nooit aan poli tiek heeft willen doen, door de politiek zelve aan de haren er wordt bygesleept, zullen al die menschen, die tot op heden onverschillig stonden tegenover de politiek, ook vanzelf be- grypen dat er nu toch óók by hèn iets dient te veranderen! Laten daarom alle katholieken, die zich nog niet bij een R. K. Kiesvereen. hebben aange sloten, dit alsnog doen en als dan de reeds aangeslotenen a.s. Vrijdagavond in zoo groot mogelijk aantal optrekken naar Driehuis, kan daar met succes aan de vorming van de nieu we Centrale Kiesvereeniging worden gewerkt die voor onze gemeente al véél te lang bui ten werking is geweest en die voor de ver vulling van onze wenschen, inzake de gemeen te-politiek, een onmisbare factor is. (Niet officieel) 5e Klasse, 4e Lijst Trekking van Donderdag 21 September 1933 Hooge Pryzen f 1000.— 4918 19977 f 400.— 1464 19975 20302 f 200.— 699 3044 5163 11381 13633 16024 17205 19508 f 100.— 5106 9071 10956 11164 13030 20367 Pryzen van f70. 15 222 337 670 685 826 828 897 915 927 928 936 967 980 1082 1218 1301 1319 1547 1604 1674 1708 1790 1843 2337 2522 2771 2841 2882 2930 3191 3374 3399 3422 3591 3755 4113 4174 4257 4422 4544 4578 4728 4949 5077 5115 5134 5141 5206 5582 5606 5617 5630 5687 5793 5863 5894 5935 5950 5993 6074 6207 6239 6359 6463 6489 6544 6580 6766 6838 7362 7437 7543 7630 7677 7733 7793 7863 7938 8025 8040 8227 8308 8390 8534 8654 8951 9059 9102 9620 9696 9697 9700 9703 9811 9982 10022 10066 10379 10662 10871 11432 11704 11987 12147 12188 12267 12602 12612 12698 12726 12775 12918 12920 12986 13418 13532 13695 13898 13931 14005 14659 14667 14746 14832 14870 14920 15013 15404 15620 15676 15689 15726 15866 15979 16213 16223 16241 16309 16336 16435 16487 16513 16569 16603 16673 16956 17039 17055 17129 17215 17293 17308 17500 17597 17613 17646 17764 17788 17939 18007 18095 18413 18565 18626 18710 18841 18909 18931 18947 19125 19254 19877 19902 19950 19992 20011 20124 20591 20608 20677 20686 Gebouw „St. Bavo" Grossiers, Kleinhandel, 8 uur Esperanto, 8 uur R. K. Smeden patroons, 3 uur Proza, 8 uur. Gemeentelijk Concertgebouw Laatste volksconcert H.O.V., kwart over 8. Groote Of St. Bavokerk Orgelbespeling 34 urn:. Café-restaurant „Gebr- Brinkmann" St. Melania-werk, half 2. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellin gen en variété, 7 en 9.15 uur. Nieten 52 84 109 157 160 232 242 310 318 616 630 641 715 736 746 756 778 785 788 874 882 916 977 1018 1092 1098 1159 1165 1170 1261 1272 1276 1503 1505 1631 1730 1742 1753 1825 1957 1984 2003 2029 2071 2105 2129 2162 2176 2233 2234 2286 2377 2449 2465 2477 2496 2584 2623 2681 2730 2752 2790 2791 2868 2935 3014 3045 3146 3182 3211 3220 3244 3314 3329 3395 3420 3429 3547 3576 3607 3634 3635 3648 3678 3686 3698 3741 3773 3781 3782 3787 3868 3891 3896 3911 3944 3991 4011 4036 4191 4268 4295 4321 4340 4358 4449 4511 4518 4693 4703 4711 4770 4783 4785 4824 4990 4995 5048 5052 5132 5194 5307 5435 5452 5475 5518 5526 5543 5607 5614 5624 5648 5700 5712 5738 5763 5814 5877 5885 5944 6041 6161 6231 6257 6268 6273 6334 6355 6373 6445 6553 6744 6829 6834 6870 6954 6961 6967 6971 7002 7028 7046 7197 7199 7208 7285 7321 7467 7509 7510 7512 7561 7600 7604 7623 7629 7669 7798 7851 7889 7891 8003 8060 8139 8145 8194 8218 8231 8255 8310 8352 8374 8381 8432 8447 8453 8489 8615 8625 8681 8690 8834 8837 8872 8902 8915 8950 8988 8990 9126 9132 9191 9222 9253 9333 9362 9395 9418 9479 9507 9559 9584 9600 9640 9691 9714 9795 9858 10053 10059 10103 10123 10210 10240 10297 10320 10331 10337 10421 10433 10461 10469 10483 10512 10559 10596 10611 10678 10689 10707 10866 10876 10878 10886 10931 10937 11006 11072 11104 11134 11141 11144 11148 11210 11213 11238 11239 11264 11320 11372 11434 11455 11465 11481 11555 11556 11681 11686 11691 11898 11955 11982 12021 12151 12186 12207 12229 12237 12249 12253 12271 12365 12410 12420 12433 12483 12493 12590 12607 12621 12672 12757 12954 12971 12975 12988 13058 13078 13107 13142 13202 13207 13214 13218 13221 13223 13237 13326 13336 13529 13588 13622 13662 13727 13731 13750 13861 13869 13874 13879 13880 13926 13948 13969 13974 14054 14066 14085 14106 14122 14129 14136 14189 14204 14252 14283 14399 14418 14428 14613 14630 14683 14709 14720 14732 14735 14747 14775 14826 14847 14866 14969 15037 15078 15108 15278 15344 15425 15428 15431 15551 15598 15603 15822 15856 15859 15873 15916 15958 15988 15991 16000 16030 16145 16244 16248 16249 16384 16491 16506 16509 16539 16668 16736 16737 16798 16811 16822 16842 16918 16985 17018 17063 17102 17103 17121 17231 17271 17287 17398 17504 17523 17542 17570 17579 17599 17609 17651 17684 17722 17732 17818 17844 17846 17860 17872 18001 18067 18101 18104 18143 18171 18213 18247 18277 18345 18368 18446 18480 18544 18555 18615 18630 18670 18723 18767 18836 18865 18939 18972 19013 19076 19090 19136 19153 19203 19385 19424 19433 19532 19559 19580 19682 19730 19753 19761 19810 19822 19921 19999 20092 20112 20122 20146 20161 20177 20189 20214 20303 20316 20339 20400 20408 20469 20524 20593 20601 20615 20618 20641 20659 20660 20663 20674 20701 20709 20727 20818 20964 Verbetering 5e Klasse 3e Lyst: 17001 m. z. 17007 Gebouw „St. Bavo" Bestuur afgevaardigden R.K. Kiesvereeniging, 8 uur Bestuur Trans portarbeiders, 8 uur Overheidspersoneel, 8 uur Alberdingk Thijm, 8 uur,R.K. Bevolkings bureau, 8 uur. Stadsschouwburg N.V. Amsterdamsche Too- neelvereeniging, „Eindexamen", 8 uur. Rembrandt-theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Cinema Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 105 uur R. K. Bureau voor Ziekenverpleging. Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R, K. Kraamverzorging „Wit-Gele Kruis" ge vestigd Kinderhuis vest 25 rood. Spreekuren: Dinsdag van 23 uur, St. Bavo. Smedestraat 23; Donderdag van 23 uur Damiatestraat 1; Donderdagavond van 77.30 uur Clubhuis Raadhuisstraat 11; Vrijdagavond van 78 uur Kinderhuisvest 25 rood. R. K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes. Iederen dag 10—12, 24, 8—9 uur. Zaterdag 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel 11671. R.K. Wykverpleging „Wit-Gele Kruis" Spreekuren van de Zusters: Iederen dag van 2—2.30 uur in de wyklokalen: Clubhuis Raad huisstraat 11; Begijnhof 2; Damiatestraat 1; voor Kraamhulp, gevestigd Jansteens,traat 101. R. K. Bemiddelingsbureau Wit-Gele Kruis Leidschevaart 2. De stemming op de Amsterdamsche effecten beurs stond hedenmorgen zooals gewooniyk weer geheel onder invloed van de koersbewe- ging in Wallstreet. In verband met de mede- deelingen van minister Wallace met betrekking tot het afwijzende standpunt inzake een directe inflatie, liepen daar de koersen scherp terug. Hier ter beurze volgde eveneens een reactie, al bleven de koersverliezen tot enkele procenten beperkt. Op de wisselmarkt trad voor den in ver band met het bovenstaande een aanzienlijk herstel in, waardoor ook het zich eenigs- zins verbeterde. DINSDAG, 21 Sept. Vorige Koersen Heden Londen 7.63 7.72% Berlyn 59.18 59.15 Parijs 9.70% 9.70 Brussel 34.56 34.57% Zwitserland 48.03 48.00 Weenen Kopenhagen 34.35 34.50 Stockholm 39.65 39.75 Oslo 38.60 38.75 New York (cable) 1.58% 1.62% Rome 13.05 13.00 Praag 7.37Va 7.35 Madrid 20.75 20.75 1(15 Vorige Koersen Heden Staatsleeningen 5 Nederland 1919 4% Nederland 1916 4V3 Nederland 1917 4 Nederland 1931 5 Nederland 1932 4Va N Ind 1926 AB 5Va Youngleen Banken Koloniale Bank Indische Bank Oert. Handel-My Industrieën Onilever Calvé Deift Alg. Kunstzyde 7an Berkei's Pat Nieuwe Philips Kiich. Accoustiek Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Stee) O. S. Steel O. S. Leaf-^r Intern. Nickel Stand. Brands Mynbouw Boeton Mynbouw Alg. Exploratie Redjang Lebong Petroleum Gaboes Olid Perlak 'eudawa Continental Oil 'hell-Union Oil lOOVs lOOVs 101% 101% 101% 101% 99% 99% 1007/s 101 87 87 37 37% 55 55 55 54% 55% 52 771/2 54 52% 24% 24 16% 15 186 181% IV4 li/s 138 137 12% 11% 24 23% 327/8 33% 71/2 7% 13% 13% 18% 18 11 11 131% 130 117 115 14 13 178 174% 96 94 4% 4 11% 11% 37/8 5 Vorige Koersen Heden Rubber A'dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubber Serbadjadi Silau V. I. G. O Allied nitercontin. Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan Holl. Amerika Lijn Dito Gem. Eigend Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart-Unie Suiker H. V. A Jav. Cultuur N. I. S. Poerworedjo Vorstenlanden Actions idem 17.50 Tabak Dell Batavia 121 116 Oude Deli H2 105 Oostkust 20 18 Senembah 134 130 Spoorwegen Union Pacific 78 77 Wabash 2V2 2i/2 Erie 13% 12% Kunsas City South 11 11% South. Railw 2OV2 19% Chic. Milw4% 4 Maxwell L. Gr. 13 13 96 94 70 70 42 41 32 31 28 29. 491/4 49 38 38 21/s 2% 25 25 2 2 2 2 10% 107/8 52 50 188 1841/2 90 89 61 60 1 1 30% 28 17.50 15.00 Ofschoon een „HEER" ook 'n infé- fieuren hoed kan dragen met een zekere chic, zal toch alleen de hoed, die zelf stijl heeft, aan zijn hoogere elschen van comfort en elegance ge heel kunnen voldoen. verkoopt sedert 1882 hoeden van betere en allerbeste kwaliteit en beschouwt het als een aangename onderscheiding, dat hij de hoeden- ieverancier is der meeste „HEEREN". GROOTE HOUTSTRAAT 80, Telefoon 10703.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2