i STA DSNIEUWS Brederodeduin WOEMSEL schoenen ASPIRIN Haarlem, 25 Sept. BEURS VAN AMSTERDAM OH JA faam Vroegbeurs Wisselkoersen 1 C. J. VAN DEN BROEK MAANDAG 25 SEPTEMBER m M m Meng de benoodigde hoe veelheid Persil fl pakje op 2 a 3 emmers 25 a 30 L. water) met een beetje koud water aan tot een dun papje, waarin zich geen klontjes meer mogen bevinden en giet deze op lossing in den met koud water gevulden keteL AUTO DOOR TRAM GEGREPEN Hevige botsing op den Kampersingel Inzittende gewond DE COLLECTE VOOR HET CRISIS-COMITÉ Opbrengst 4750. De opbrengst LUSTRUM-AVOND VAN „ST. ODILIA" Medewerking van Jos de Klerk, Hendrik Andriessen en het zangkoor „Te Deum Laudamus" EEN FIJNPROE VENDE INBREKER Twaalf gulden en een halve taart gestolen R.K. OPERETTE VEREENIGING „HAARLEM" BEGRAFENIS IR. DE BORDES Tentoonstelling van zijn werken zal worden ingericht KAPELAAN HASELAAR Vertrekt naar Rotterdam FILM IN BRAND In het Spaarne-theater Opbrengst collectes Jongetje verdronken Fietsendief gearresteerd Helers aangehouden moest ik ook weer doen Want ik wil de KANS NIET MISLOOPEN op de 500 PRACHTIGE prijzen daar de Trekking reeds a.t. Donderdag zal plaats vinden (Adv. Ingez. Med,J. /Ociru mdat GROOTE HOUTSTRAAT 41 Meef waarde voor uw geld KATHOLIEKEN DEMOCRATEN R. K. HANDELSREIZIGERS NIEUWE AMBTSWONING VOOR DEN COMMISSARIS DER KONINGIN Dichter bij de Prov. Griffie W elpen-installatie Prof. H. H. Kuyper geopereerd VERTREK NAAR DE MISSIE Afscheid van missionarissen BURGERLIJKE STAND H. V. B. Uitslagen AGENDA 26 September iiniiiHiiiiininiimiiiiiHiiniiiiiiiiiiiiiiimiimuinimiini Oude Groenmarkt 24. HAARDEN (E. M. JAARSMA) KACHELS, HAARDKACHELS ELECTR. EN GASHAARDEN Smaakvolle Modellen ELCK WAT WILS BEZOEKT ONZE TOONZAAL MAANDAG 25 SEPTEMBER 1933 s% m fbr w F fltfprmann X E.Ostermann S, Co's Handel MijM.W, A'dam. Fabrieken fe Jutphaas bij Utrecht Zaterdagnacht omstreeks kwart voor één reed een zeswielige vrachtauto, bestuurd door den 21-jarlgen chauffeur E. L. uit Baarn, van den Gasthuissingel naar den Kampersingel en pas seerde daarbij den Kleinen Houtweg. Op de brug naderde een tramtrein uit Am sterdam, welke door den autobestuurder niet opgemerkt werd, omdat hij speciaal aan het verkeer van rechts zijn aandacht wijdde. De auto werd door de tram gegrepen en om vergeworpen, waardoor de auto zwaar bescha digd werd. De inzittende van den auto, de 25-jarige F. N., koopvrouw te Amsterdam, kreeg een snij- wond aan haar vingers. Zij is naar het St. Eli sabeth's Gasthuis gegaan, waar zij verbonden werd. De auto is met behulp van dommekrachten van de Noord-Zuid-Hollandsche tramwegmaat schappij weer op den weg gezet, waarna de tram en auto hun weg konden vervolgen. Tegen den chauffeur is proces-verbaal opge maakt. De voorzijde van den motorwagen van de tram werd vrij ernstig beschadigd. Zaterdag stond Haarlem, weer in het teeken van de collecte voor het Crisi-Comité. Auto bussen en trams voerden weer de rood-wit ge kleurde vlaggen, een viertal muziekcorpsen en een aantal tamboers van verschillende muziek- vereenigingen, onder leiding van den heer N. A. Langenhuysen, maakten feestelijk klinkende rondgangen door de stad, begeleid door ijverige, verkoopgrage collectrices en collectanten, wier bloemige waar (gelukkig) veel aftrek vond. De opkomst van deze collectanten is buiten gewoon bevredigend geweest, alle tien wijken en ook de huiscollecte waren zeer goed bezet. Van des morgens 7 uur af tot des avonds laat is er met animo gecollecteerd en met uit stekend resultaat. Eenige hadden reeds vroeg hun speldjeskussen leegverkocht! Met hartelijken dank aan de Haarlemsche burgerij, aan de volijverige collectanten en col lectrices en voorts aan allen, die op de een of andere wijze aan de collecte hebben meegehol pen, deelt het bestuur van het Crisis-Comité mede, dat de collecte van Zaterdag 23 Septem ber ongeveer 4750 heeft opgebracht. Wie maakt de 5000 vol? Men zende zijn gift aan het bureau Lange Begijnestraat 13rood, hoek Klokhuisplein, of storte op Postgiro No. 4000 Twentsche Bank, onder vermelding van „Nagift collecte Crisis- Comité". Hoewel dit zonder twijfel overbodig is, wil len wy nog even de aandacht van onze lezers vestigen op den prachtigen avond, dien zij mor gen in den Stadsschouwburg aan het Wilsons- plein kunnen meemaken. Zooals reeds gemeld is, herdenkt daar de afdeeling Haarlem van den R.K. Blindenbond „St. Odilia" haar eer ste lustrum, maar tevens zullen de katholieke Haarlemmers gelegenheid hebben zich weder om om hun geliefden bisschop te scharen. Z. H. Excellentie Mgr. J. D. J. Aengenent zal bij dit feest tegenwoordig zijn en dit zal de eerste maal, na de herdenking van zijn vijfja rig bisschopschap, zijn, dat mgr. weer vertoeven zal in een groote bijeenkomst van uitsluitend Haarlemsche katholieken. Wat den bezoekers zal worden geboden, is Uiterst keurig verzorgd. Een korte opsomming van het programma is daarvan het bewijs. Op de eerste plaats dient de medewerking te worden vermeld van het uitstekend mannen- en knapenkoor „Te Deum Laudamus", het voortreffelijke zangkoor der St. Josephskerk, onder directie van den heer Jos. de Klerk en met begeleiding van den heer Hendrik An driessen. De uitvoering van dit koor belooft iets heel bijzonders te worden. Wij noemen hier enkele der uit te voeren nummers: een Sanctus en Benedictus van Philippus de Mon te; In Monte Oliveti van Mrac. Antonio Inge- nieri; Lauda Sion van Pierluigi da Pale Strina; O Vos Ornnes en Assumpta es van Hendrik Andriessen; In 't Stalleken van Jos. de Klerk; Noël van F. A. Gevaert; O quam sua vis est van Jos. de Klerk; Beata es van J. Diebold en Lauda Jerasalem van A. Wierich. Stuk voor stuk buitengewoon aantrekkelijke composities, die men niet alle dagen te hooren krijgt. Bo vendien spelen de heeren Jos. de Klerk (fluit) en Hendrik Andriessen (klavier) de Sonate in G. groote terts van J. S. Bach. Beter bewijs van sympathie met het werk van St. Odilia, het zij hier dankbaar vermeld, dan deze me dewerking hadden deze beide heeren moeilijk kunnen geven. De blinde pianist Bernard Kok uit Utrecht zal werken van Chopin, Grieg, Granados en Albeniz spelen, zoodat kenners zullen toegeven, dat voor muziekliefhebbers een dergelijk program alleen reeds een gang naar den schouwburg waard is. Het gebeurt niet eiken dag, dat men in de gelegenheid is musici als de heeren De Klerk en Andriessen te hooren. Men verzoekt ons te dezer plaatse nog te willen mededeelen, dat door een onbe grijpelijk, maar daarom juist zeer betreurd abuis verzuimd is op de affiches de medewer king van de heeren De Klerk, Hendrik An driessen en het zangkoor „Te Deum Lauda mus" te vermelden. De weleerw. pater Jezuïet Henri de Greeve houdt de feestrede, wat voor velen stellig een welkome gelegenheid zal zijn om naar dezen bekenden redenaar, met zijn dikwijls scherpen kyk op menschen en dingen, te gaan luisteren. Dit nummer van het programma belooft eveneens iets bijzonders te worden. Tot morgenavond toe zijn er plaatsen in den schouwburg. Zoover de voorraad strekt na tuurlijk. Wie zich echter van een plaats wil verzekeren, zal goed doen niet tot morgenavond te wachten, maar die reeds tevoren te bespre ken bij den heer Scholte in het gebouw „St. Bavo" aan de Smedestraat of in den schouw burg aan het Wilsonsplein, want het is te ver wachten, dat de uiterst lage entréeprijs velen voor dezen elite-avond naar den schouwburg zal trekken. Zondagavond om half twaalf meldde de be woner van perceel Middenlaan 75, de heer L„ dat des middags tusschen drie uur en half zes bij hem is ingebroken. Vermist werden 10 en een halve taartDe recherche heeft een onderzoek ingesteld, waarbij is gebleken, dat iemand dcor het W. C.-raampje geklommen was ij zich zoo toegang tot het huis verschaft heeft. Uit een blikken trommel uit het dres soir is een bedrag van f 12 gestolen, terwijl hij er 5 in achterliet. Uit een keukenkast werd een halve taart medegenomen. De inbre ker schijnt dus een „fijnproever" te zijn ge weest. Vóór eenige maanden richtte zich bovenge noemde vereeniging tot mij, om mijne mede werking te willen verleenen. Dit deed ik gaarne. Deze vereeniging, die steeds het Katholieke devies reeds had hooggehouden en zich dan ook noemde „eene vereeniging voor Katholieken", achtte het in de tegenwoordige omstandigheden een eisch, openlijk en ruiterlijk gehoor te ge ven aan den oproep van de bisschoppen van Nederland, die behalve voor standen en beroe pen, ook voor sport en vermaak een organisee- ren en vereenigen op katholieken grondslag noodzakelijk achten. Zondag, 17 September, hadden wij hier in Haarlem het voorrecht, dat Z. H. Exc. de Bis schop zelf door zijn tegenwoordigheid zijn me deleven met de R. K. Sportbeweging toonde. Deze beweging, gedragen door jongelui, door de jongeren onder ons, kan en zal voorzeker groote en goede vruchten afwerpen, vooral en aller eerst, omdat jongelui, die ook in hun vermaak, hun sport, hun Roomsch principe willen uit dragen en strijden tegen de verderfelijke neu traliteit onzer tijden, ook voor de toekomst strijders voor de Katholieke zaak zullen blijken. Hetzelfde geldt van onze R. K. Operette Ver eeniging. Immers, evenals een Oratoriumveree- niging, een R. K. Tooneelvereeniging een cultu reel belang zijn voor ons volk, evenzeer kan onzer goede leiding (bestuur en directie) en met medewerking van onze katholieken een groote drang ten goede uitgaan van een R. K. Operettevereeniging. Het is er dan ook geheel naast, als onze Ka tholieke Jongelui zich vervoegen bij niet-katho- lieke of zoogenaamde neutrale vereenigingen, om zich te bekwamen in den operettezang en zich zoo te vermaken; er is nu een goede R. K. vereeniging en ik druk allen goeden katholieken ouders op het hart; Ziet toe, waarheen uw kinderen voor hun zingen, voor hun vermaak gaan er bestaat nu ook een R. K. Operette vereeniging, welke steun verdient en waar uw zonen en dochters naar hartelust kunnen zin gen en spelen. Ook niet-zingend, doch toehoorend en toekij kend R. K. Haarlem zij deze vereeniging gaarne aanbevolen. Het is met groot genoegen, dat ik deze ver eeniging, welke zich geheel houdt aan de Bis schoppelijke bepalingen, bij Katholiek Haarlem mag introduceeren. Dat deze vereeniging onder Gods zegen bloeie! H. SONDAAL, Pr. Onder zeer groote belangstelling heeft Zater dagmiddag op de Alg. Begraafplaats te Heem stede de begrafenis plaats gehad van ir. P. F. de Bordes, hoofdingenieur bij den Dienst van Openbare Werken en secretaris van de Schoon heidscommissie. Onder de aanwezigen merkten wij op de wet houders mr. M. Slingenberg, W. J. B. van Liemt en Mr. J. Gerritsz, den gemeentesecretaris mr. Th. A. Westra, oud-wethouder M. A. Reinalda, vele hoofden van bedrijven en ambtenaren, den officier van Justitie, mr. Andringa, den commis saris van politie, den heer E. H. Tenckinck, A. M. J. Sevenhuysen namens den Bond van ar chitecten, den directeur van het Frans Hals. museum, den heer J. Gratama en vele anderen. Voorts waren nog aanwezig de hoogeer w. heer kanunnik Boogmans, conservator van het Bis schoppelijk Museum; mr. dr. P. Vis, deken van de orde der advocaten; mr. Julius Hoog; dr. C. Spoelder, rector van het Gemeentelijk Gymna sium; de heer J. G. Swens, lid der Kamer van Koophandel; G. Spaan, onder-commandant van d e brandweer; ir. G. C. Bremer, rijksbouw meester; ir. G. Friedhof; architect L. A. Sprin ger en kolonel De Visser, directeuren van ge meentebedrijven en leden van de schoonheids commissie. Wethouder Mr. J. Gerritsz voerde het woord namens het gemeentebestuur en getuigde tevens van zijn persoonlijke hoogachting voor den overledene. Het was voor spr. een genoegen met hem samen te werken. Spr. wees op de vele ge bouwen, die de heer De Bordes en als architect en als secretaris van de Schoonheidscommissie heeft tot stand gebracht, terwijl vele plannen nog op uitvoering wachten. Spr. deelde mede, dat men besloten had een tentoonstelling te organiseeren van alle werken en teekeningen van den overledene, die zulke groote verdiensten voor de gemeente heeft. Vervolgens sprak ir. M. H. Maas. directeur van Openbare Werken, als vriend en collega. Spr. dankte den overledene voor den steun, dien hij altijd van dezen ondervonden had en zeide de beste herinneringen aan hem te be waren. Daarna spraken woorden van deelneming en hoogachting de heer Van Doyen, als vriend van Ir. De Bordes, Dr. Frank namens de vrienden van den overledene, arch. M. Plate, namens de Schoonheidscommissie, Ir. Daniels, oud-adj. directeur van Openbare Werken en tevens als vertegenwoordiger van den oud_directeur Ir. Dumont en de heer Muhrer namens de amb tenaren. Mevr. De Bordes dankte allen voor de belang stelling en de vriendschap welke haar echtge noot tijdens zijn leven en thans bij zijn begra fenis ondervonden had. De parochianen van O. L. Vrouw Koningin v. d. H. Rozenkrans aan het Spaarne zullen on getwijfeld met leedwezen vernemen, dat de wel eerw. heer H. W. Haselaar, die sinds 1928 in Haarlem de geestelijke bediening uitoefent, door zijn Geestelijke Overheid overgeplaatst is naar de parochie van den H. Laurentius te Rotter dam. Zijn eerw. heeft zich in zijn werkkring vele vrienden verworven. Zijn arbeid werd door allen, die hem van nabij konden gadeslaan, zeer gewaardeerd. Het jeugdwerk had zijn groote belangstelling en hij was bij de jongelui zeer gezien. De weleerw. heer G. W. van Dijk, thans ka pelaan in de parochie van den H. Laurentius te Rotterdam, zal hem opvolgen. Zondagmiddag werd de brandweer gealar meerd voor een brand in het Spaame-Sound- theater. Het bleek, dat tijdens de middagvoor stelling in de cabine een film op een der toe stellen in brand geraakt was. Een operateur wist het vuur reeds spoedig met water te blus- chen. De film was echter onbruikbaar gewor den, zoodat de voorstelling geen voortgang kon vinden. Het publiek, dat van den brand niet bemerkt had, heeft daarop de zaal verlaten. Des avonds kon met een andere film weder een voorstelling gegeven worden. De collecte ten bate van de St. Juliana, congregatie, welke Zondagmorgen onder alle H.H. Missen in de St. Liduinakerk te Haarlem Noord gehouden is, heeft een bedrag van ƒ606.95 opgebracht. Na een liefdadigheidspredicatie door den weleerw. pater Borromaeus de Greeve O.F.M. is onder alle H.H. Missen Zondagmorgen in de parochiekerk van den H. Bavo te Heemstede een collecte gehouden ten behoeve der in nood verkeerende Eerw. Zusters Carmelitessen te Amsterdam, welke collecte 1017.16 heeft opge bracht. Ongetwijfeld uitstekende resultaten! Zondagmorgen is het twee-jarig zoontje van den heer De Groot, wonende aan de Jan Gij- zenkade te Haarlem-Noord, spelende in de Jan Gijzenvaart geraakt en verdronken. Omstreeks halft ien was het knaapje met een z.g. sportkarretje buiten gaan spelen. Te half twaalf werd de kleine door de ouders vermist en is men op informatie uitgegaan. Buurkinde ren vonden het karretje aan den waterkant. De politie werd gewaarschuwd. Na vier uur dreggen werd het lijkje van het kind opgehaald. Zaterdagmiddag kwart voor twee is een man aan het politiebureau geleid, die in Den Haag is aangehouden, verdacht van diefstal van een rijwiel op de Amsterdamsche Vaart in Haarlem. De man, de 21-jarige M„ heeft bekend hieraan schuldig te zijn en is in bewaring gesteld. Zaterdagmiddag zijn door twee rechercheurs alhier de 23-jarige N. en de 24-jarige v. d. G, zeelieden uit IJmuiden, aangehouden, die po gingen in het werk stelden een schrijfmachine te verkoopen, welke uit een fabriek uit IJmui den ontvreemd was. De machine was „meege nomen" door een thans gedetineerde, die haar aan de beide zeelui gegeven had om te verkoo pen. Ze zijn aan de politie in IJmuiden overge geven. WAT een LOT KOOPEN van (Goedgekeurd Min. Besl. d.d. 8 Mei '33, No. 825) U bij Van Woensel's magazijnen rustig, op uw gemak kunt koopen en ge steeds door vakkundig per soneel bediend wordt. Zaterdag en Zondag heeft de Katholiek De mocratische Partij in Nederland te 's-Graven- hage haer eerste congres gehouden na de tot stand gekomen fusie van R. K. Volkspartij en Kath. Dem Bond. Onder leiding van den partijvoorzitter, prof. dr. J. A. Veraart, werden de statuten en het sociaal-economisch program behandeld en vast gesteld. Zondagmiddag had een openbare demonstra tieve vergadering plaats, waar o.a. de heeren O. D. Wesseling (voormalig voorzitter van de R. K. Volkspartij) en prof. Veraart het woord hebben gevoerd. Dezer dagen vergaderde de af d. Haarlem van „St. Christoffel", de R. K. Handelsreizigersvereeni- ging. Allereerst sprak de voorzitter een hartelijk woord van welkom tot den nieuwen geestelijken adviseur, den weleerw. heer kapelaan P. J. de Wit. Hij hoopte op een prettige samenwerking en verzocht den steun en hulp van kapelaan De Wit als er een beroep op hem wordt ge daan. Mededeeling volgde over de gehouden auto- zegening. Er is een batig saldo afgedragen voor het Vrijwillig Ondersteuningfonds f 100, terwijl er nog iets over is voor de propaganda. Dank bracht de voorzitter aan allen, die meegewerkt hebben om dit mooie resultaat te bereiken. Een nieuw lid werd aangenomen. Bij bespreking van het rapport betreffende al of niet aansluiting van „St. Christoffel" bij het R. K. Werkliedenverbond werd na gehou den stemming besloten, dat de afd. Haarlem tegen aansluiting Is. Als afgevaardigde naar de te houden alge- meene vergadering in Utrecht is gekozen de heer Lammers, als plaatsvervanger de heer Dielwart. De afd. zal dan een voorstel indie nen om een commissie van toezicht voor het orgaan te benoemen. De geestelijke adviseur betuigde zijn dank aan de vergadering voor het hartelijk welkom en zegde in alle opzichten zijn medewerking toe. Bij de rondvraag werd bekend gemaakt, dat op de Octobervergadering een der leden, de heer Janssen-Steenberg, een rede zal houden over: „De Katholieke Actie". Zooals wy reeds hebben gemeld, is op de be- grooting van het departement van Financiën f 80'".000 uitgetrokken voor den aankoop van een ambtswoning voor den Commissaris der Koningin. Naar wij vernemen beteekent dit geenszins, dat het paleis van den gouverneur aan de Nieuwe Gracht niet meer aan redelijke eischen zou voldoen. Integendeel, dit gebouw is nog al tijd een waardige ambtswoning en was dit nog meer toen de prov. griffie in de Jansstraat ge vestigd was. Nu deze echter is ondergebracht in het voor malig Paviljoen, in den Hout, doet zich de be hoeft e gevoelen een ambtswoning voor den Commissaris der Koningin te vinden, die dich ter bij de griffie is gelegen. Hiertoe zijn de f 80.000 op de Rijksbegrooting uitgetrokken. Rijkswaterstaat kan, indien deze post wordt goedgekeurd, beginnen met eens uit te zien naar een nieuwe woning, doch het beteekent geenszins, dat jhr. Roëll spoedig zal verhulzen. Het kan nog wel een heelen tijd duren voor het zoover is. Zondagmiddag had in het „hol" der St. Tarcisiushorde de plechtige installatie plaats van 4 welpen. Nadat door de leidster, Akéla geheeten het doel der welpenorganisatie uiteengezet was, nJ. de jongens op te voeden tot goede katholieke staatsburgers werden de emblemen, petten, enz. door den Aalmoezenier den Weleerw. pater Th. Kok O.F.M. gezegend. Vervolgens zegden allen de wet op en ont vingen den zegen van den Almoezenier, waarna hun door de Akéla de verschillende emblemen omgehangen werden. Hierna hadden nog verschillende vaardig- heidsspelen plaats, welke bij de aandachtig toeziende genoodigden zeer in den smaak vielen. Deze installatie bewees weer eens dat de jon gens zich onder leiding van de Akéla (hoofd leidster) en de Bagheera (assistent-leidster) hier zeer thuis gevoelden, zoodat wel verwacht mag worden, dat nog vele anderen zich bij de hordes zullen aansluiten. Prof. H. H. Kuyper, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, heeft Zaterdag in het Diaconessenhuis te Haarlem een operatie ondereaan. Zijn toestand is bevredigend. In de kapel van het Missiehuis der Afrikaan sche Missiën te Cadier en Keer heeft Zondag met grooten luister het afscheid plaats gehad van de nieuwe missionarissen, die naar Afrika vertrekken. De kerkelijke plechtigheden werden verricht door Z. H. Exc. Mgr. Dr. G. Lemmens, Bisschop van Roermond. Z. H. Exc. werd bij aankomst aan het Missie huis verwelkomd door den Hoogeerw. Pater Mouren, Provinciaal. Pater H. de Greeve S.J. hield de afscheidsrede. De zegening en uitreiking der missiekruisen geschiedde door Z. H. Exc. Mgr. Dr. G. Lem mens met assistentie van den Hoogeerw. Heer Schoenmaeckers, Deken van Wijk, en van den Provinciaal Pater Dr. Mouren. Na de afscheidsrede namen aan de trappen van het altaar de familieleden afscheid van de vertrekkende missionarissen: de Paters: J. Rot- hof; Herzigs; W. Tilly; Bastiaens; J. van Does- wijk; J. v. d. Kooy; C. Bodewes; A. de Kok; J. Mulders; P. Meeuwenoord; G. Rijmert; J. Wa terreus; H. Severiens en Broeder Hypolitus No- doret. Na het Plechtig Lof met pontificale assistentie gaven de nieuwe missionarissen aan alle aan wezigen hun gezamenlijken zegen. Geboren: 20 September d. van G. v. Norden- Silvis. z. van A. M. v. Buuringen-Boone. 21 September z. van C. Jansen-Blankwater. z. van E. H. v. d. Putten-v. Velzen. z. van J. H. Smit-Dekker d. van M. C. S. Gaijkema- Smit. 22 September z. van H. M. Kaan-Bijl, z. van H. J. Sernee-Goovaerts 23 Septem ber d. van W. Elst-Zjjta. Afdeeling 3D HeemstedeBrederode 121 IVO 2—Haarlem 6 2—4 Afdeeling 3E DSK 2Brederode 2 12 Afdeeling 3F Heemstede 2WH 2 21 DOA 2—EDO 8 1—12 Afdeeling 3G Haarlem 8Spaarnev. 3 311 Rozenprieel 2RCH 10 14 Afdeeling 3J Heemstede 3—IVO 3 52 Afdeeling 3L Haarlem 7Spaarnevogels 4 15 Hillinen 3—Rozenprieel 3 10—0 Er is in 't geheel geen reden voor, kiespijn kalm te verdragen! In weinige minuten kan men van deze pijn bevrijd zijn, wanneer men Aspirin neemt, het voor net organisme onschadelijke middel. eenig op de wereld Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabl. 70 ets. en oranjezakjes van 2 tabl. 10 ets* De stemming op de effectenbeurs was heden ochtend over het algemeen goed prijshoudend, onder invloed van de verdere stijging in Wal- street en de vaste stemming op de goederen markten. Het publiek nam echter nog een af wachtende houding aan en er waren dan ook niet veel orders met het gevolg dat de affaire van kleine afmetingen was„ terwijl de koersver schillen beperkt bleven. Toch lagen de notee ringen meerendeels fractioneel boven de slot- prijzen van Zaterdag. Zeer vast waren Amster dam Rubbers, die ca. 3 aantrokken als ge volg van de stijging der rirbberprijzen. Sociëteit „St. Bavo" Motorcursus, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur R. K. Com missie voor Beroepskeuze, 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 7 en 9.15 uur. Gebouw „St. Bavo'» St. Caecilia, 8 uur Rechtskundig Bureau, half 9 Woningbouw vereniging „St. Joseph", 8 uur Woning bouwvereniging „De Spaarnestad", 8 uur Grossiers-kleinhandel, 8 uur R. K. Kraam- verzorging, 23 uur. Groote of St. Bavokerk Orgelbespeling, 8.159.15 uur. Patronaatsgebouw, Teylerplein Woningbouw vereniging „St. Bavo", 8 uur. Sociëteit Vereeniging, Zijlweg Kennemer Fotokring, 8 uur. Stadsschouwburg Feestavond R. K. Blinden bond „St. Odilia," kwart over 8. Gebouw Kamer van Koophandel, Nassau- plein Kamer van Koophandel en Fabrie ken, half 8. Gem. Concertgebouw Haarlemsche Kruide- niersbeurs half 2half 6 en half 811 uur. Rembrandt-theater „Nu komt 't er op aan en de Weintraubs-Syncopaters", 7 en 9.15 uur. Palace „De Regimentsdochter" en 4 Anteleks, 7 en 9.15 uur. MAANDAG, 25 Sept. Vorige Koersen Heden Londen 7.67% 7.71 Berlijn 59.16 59.15 Parjjs 9.70% 9.70 Brussel 34.56% 34.57% Zwitserland 48.01 48.02% Weenen Kopenhagen 34.40 34.50 Stockholm 39.60 39.75 Oslo 38.60 38.75 New York (cable) 1.60% 1.62% Rome 13.00 13.C2% Praag 7.35 7.35 Madrid 20.75 20.75 - 1.1'ii q rr^t» Oudste Huis in IJZER WAREN van vóór 1800 Vertrouwd adres als ieder weet, Waar 't voorgeslacht reeds zaken deed. Vorige Koersen Heden Staatsleeningen 5 Nederland 1919 100% 1001/g 4% Nederland 1916 101% 1018/4 4% Nederland 1917 101'A IOIY4 997/8 100 5 Nederland 1932 lOlVs 86% 101% 4% N Ind. 1926 AB 87% 5% Youngleen. 37 38% Banken Koloniale Bank 50 55 Indische Bank 53 551/2 Cert. Handel-Mij. 50 50 Industrieën 76 76% 50 54 Alg. Kunstzijde 22 22% V'an Rerkel's Pat 15 15 Nieuwe Philips 178 178% Küch. Accoustiek lVs 7/8 132 130% Industr Buitenland 10% 10% Bethlehem Steel 22% 227/8 311/s 301/2 U S. Leather 6i/4 71/2 Intern. Nickel 121/2 12% Stand. Brands 161/2 171/4 Mijnbouw Boeton Mijnbouw 10 10 Alg. Exploratie 127 128 Redjang Lebong 114 114 "etroleum 11 10 171% 1711/2 90 89 31/2 4 Continental Oil 10B/a 11% Shell Union OU 3% Vorige Koersen Heden Rubber 87% 90% 64% 68% 35% 39 26% 26% 24 26 41 451/2 38 30 17/s 2 Scheepvaart 23 23 2 2 2 2 8V2 9% 46 491/3 Suiker H. VA. 174 174 88 90 58 60 26 29% 14.00 16.00 Tabak 113 119 106 112% 16 17 133% 132 Spoorwegen 74 76 2% 2% 10% 12 11 9% 17 18 Chic. Milw. 3% 4% Maxwell L. Gr 13 13%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2