I. V. C. B.-competitie op gang QUICK WINT MET 8-1 VAN ACHILLES MAANDAG 25 SEPTEMBER Achilles 2—H. A. C. I 2—3 Semper-AvantiZwaluwen Vooruit 02 R. K. A. V. I—Wilskracht II 3—0 G. V. O. I—V. V. A. I 2—3 Vitesse ILeiden I 52 Geel-WitOnze Gezellen 13 De Volendamsche afdeelings- kampioenen door Wilskracht geslagen De derby Santpoort V. D. Z. IAltior 35 De zwakste wint T. Y. B. B.—SANTPOORT 0-^1 Wedstrijd op hoog peil V. I. C.—E. M. M. 3—2 Iets meer dan de thuisclub toekwam H. B. C.—DONK 8—1 Goudsche ploeg weer zwakjes D. H.L.—G.D.A.: 1—1 Van der Salm c.s. weerstaan GRAAF WILLEM II— LEONIDAS: 4—6 v. d. Sande op schot TWEEDE KLAS V. E. P.—H. M. S. 2 1—1 3, Santpoort 2Tellingen I 03 EERSTE KLAS P. H.—EMOS 0—8 Misverstand oorzaak van débacle QUICK I—ACHILLES I 8—1 Achilles had beter verdiend H. M. S.DE MEER 32 Goed begin op nieuw terrein WILSKRACHT—VOLENDAM 4—1 Blauw-wit benut de kansen wedstrijd Is er een geweest van t goede soort en als V.E.P. blijft spelen in den vorm, die zij Zondag vertoonde zal zij zich niet met een bescheiden plaats op de ranglijst tevreden hoeven stellen. In 't begin, H.M.S. speelde toen met 9 man, eenig terrein verkennen met wederzijdsche aanvallen, waar de verdedigers wel raad mee weten. Na 20 min. begint V.S.P. druk uit te oefenen op het H.M.S.-doel. Van Kleef en Fortuin scheppen gevaarlijke situaties. Scholten geeft 'n paar verre kogels, waar de keeper moeite genoeg mee heeft. Bij 'n snellen V.EP.-aanval onderbreekt de scheidsrechter voor vermeend buitenspel. Hij herstelt de fout door 'n opgooi even buiten strafschopgebied. Van Kleef plaatst naar Smits die makkelijk kan scoren. Even later schiet Bennink 'n voorzet van Scholten rakenings over. H.M.S. antwoordt met snelle uitvallen. Een voorzet wordt door van Leeuwen Jr. tegen een H.M.S.'er opgeschoten, waardoor de bal hoog in 't net verdwijnt 11. 't Laatste kwartier verslapt V.E.P., maar H.M.S. trekt hiervan geen profijt. De tweede helft begint met eenige Utrechtsche attaques, waarbij op den keeper moet worden terugge speeld. Van Leeuwen Sr., schept en redt een paar benauwde situaties. Dan is V.E.P. bijna voort durend aan 't woord. H.M.S. wordt ingesloten. Fortuin schiet eeni ge voorzetten rakelings over. Scholten zendt 'n ver schot in. Bennink kopt 'n voorzet prachtig in, 't helpt allemaal niets. Fortuin brengt nog 'n mooie kans om zeep en 't einde komt met gelijken stand 11, waar 'n overwinning vol komen verdiend was. Vanaf den aftrap onderneemt H.A.C. een aan val welke door de verdediging der thuisclub wordt afgeslagen. Aan de overzijde schiet de midvoor juist naast. Het spel verplaatst zich vlug op en neer met om beurten beide doelen in ge vaar. De verdedigers der huisclub welke zeer on zeker wegwerken veroorzaken eenige corners welke niets opleveren. Bij een vluggen aanval van Achilles schiet de linksbuiten in het zijnet. Een mooi geplaatst schot van Leurink treft doel, doch wordt wegens buitenspel geannuleerd. Dan komen de gasten goedkoop aan de leiding wanneer Ten Dam buiten bereik van den keeper den bal in eigen doel plaatst 01. Een elfmeter- schop veroorzaakt door Ten Dam wordt door H.A.C. naast geschoten. Nadat de thuisclub zonder succes eenige aan vallen heeft ondernomen, weet de midvoor der gasten, bij onvoldoende wegwerken der Ach.- verdediging, met een kopbal de leiding te ver- grooten 02. Met dezen stand treedt rust in. 10 minuten na rust doelpunt de midvoor der gasten in zuiver buitenspelpositie staande 03. Achilles geenszins ontmoedigd pakt flink aan om den achterstand te verkleinen. Na verschil lende vergeefsche aanvallen weet Jansen uit een goed aangegeven bal van Leurink met een goed gericht schot doel te treffen 13. Een penalty wegens hands wordt door Achilles naast gescho ten. De thuisclub is thans het meest aanvallend, doch de H.A.C.-verdediging met den keeper aan het hoofd weet onheil te voorkomen. Ook de H.A.C.-aanvallen worden door de Achilles-ver- dediging gekeerd. 3 minuten voor het einde weet Krake uit een voorzet van links den achter stand voor Achilles te verkleinen 23. Even voor het einde gaat een mooie kans voor Achilles om gelijk te maken verloren, wanneer de linksbinnen eenige meters voor doel staande jammerlijk naast schiet. Met H.A.C. in den aanval wordt einde gefloten. Het is het eerste elftal gelukt de eerste pun ten van het nieuwe seizoen binnen te halen. Met dezelfde cijfers als vorig jaar werd Sem- per-Avanti op eigen terrein geslagen en ver diend ook. Voor rust was de strijd verdeeld. Om beurten waren beide partijen in den aanval, doch deze hadden zoo weinig om het lijf, dat de beide doelverdedigers er btfna niet aan te pas kwamen. Ook eenige corners op beide doe len leverden niet het gewenschte resultaat op. Vermelding verdient een gevaarlijk schot van Hattrick, hetwelk echter uitstekend door Staff- horst gekeerd werd en een fraai schot van Th. v. d. Linden, dat keeper v. Maurik nog juist corner wist te werken. Met blanco stand breekt de rust aan. Na rust is het eerste kwartier de strijd nog gelijk opgaand, doch langzamerhand nemen de zwartjes het spel geheel in handen. De halflinie retourneert iederen afgeslagen aanval en geeft de voorhoede tal van fraaie kansen, die echter öf niet benut worden óf door buitenspel verloren gaan, daar de Semper- Avanti-achterhoede haar toevlucht tot buiten spel-zetten genomen heeft en de Zwaluwen voorhoede loopt herhaaldelijk in 't valletje. De scheidsrechter is reeds zoo gewoon aan buiten spel, dat hij, als v. d. Meer zich alleen door de verdediging wringt^ta met 'n hard schot scoort, dit annuleert. Als nog ongeveer 10 min. te spe len zijn wringt de kleine v. d. Linden zich van de halflinie naar voren en brengt den stand on houdbaar op 01. Wie verwacht had, dat het nu van een leien dakje zou gaan, vergiste zich toch. Wel had Semper-Avanti nu heelemaal niets meer in te brengen, doch doelpunten ble ven uit, totdat eenige minuten voor tijd v. Ewijk doorgeeft naar Th. v. d. Landen, die goed doorloopt en den eindstand op 20 brengt. Even later is het einde daar. seeren, maar Verheyen, die reeds te vroeg door- geloopen was, stond buitenspel. Met dit buiten spel-doelpunt blijkt Wilskracht tevens al haar kruit verschoten te hebben en Borst ziet voor R.KA..V. kans kort voor het einde aan alle on zekerheid een einde te maken door den stand op 30 te brengen. Scheidsrechter de Groot leidde op rustige wijze. Werd Zaterdag IJ. in de krant gepubliceerd, dat V.V.A. niet wilde spelen, naar aanleiding van de nog steeds hangende kwestie ÏÏYWA, na talrijke informaties te bevoegder plaatse, werd tenslotte besloten toch dezen wedstrijd te spelen, echter onder protest en onder voor behoud van alle rechten. GVO verschijnt voltallig, terwijl WA het met eenige invallers moet stellen. Er volgt een vlug ge strijd met aan beide zijden snelle aanval len, welke echter door de resp. achterhoeden on schadelijk worden gemaakt. Het eene gedeelte van het terrein verkeert in dusdanigen toestand dat de bal de gekste sprongen maakt, en het missen nog al eens voorkomt. Talrijke schoten worden door de V.VA_-voorh. afgevuurd, doch de keeper weet er wel raad mee, terwijl enkele ball enrakelings langs of over gaan. Na onge veer een half uur spelen neemt GVO de leiding als een WA-back niet ingrijpt na vermeend buitenspel, 10. WA. niet ontmoedigd, valt on stuimig aan en het duurt dan ook niet lang of midvoor Tushuizen kanjert uit een voorzet in, 11. Nog worden beide doelverdedigers eenige malen aan den tand gevoeld, echter zon der succes. Na rust zijn beide partijen wat aan het ter rein gewend, en staat het spel op hooger peil. Weer is het GVO dat na ongeveer 10 minuten de leiding herneemt door een schitterend schot van Noom, direct uit een corner, 21. Dan krijgen de spelers 5 minuten rust als beide bal len in de sloot of op een ander terrein zijn be land. Na de gedwongen rust zitten de WA-ers als leeuwen op den bal, maar de aanvallers stran den voorloopig op den zeer forsch spelenden linksback van GVO. Eenigen tijd wordt het GVO-doel onder schot genomen, echter zonder resultaat. Eindelijk is het "ie linksbinnen, welke op schitterende wijze 22 maakt. Nu zijn de spelers niet meer te houden en volgt een ver woede strijd om de leiding. Als de linksback der bezoekers hard naar den linksbuiten plaatst, ziet deze zijn kans schoon en onberispelijk wordt de GVO-keeper gepasseerd 23. WA beheerscht het veld en GVO krijgt geen gelegenheid meer den stand in te halen, er komt dan ook geen verandering meer. Vitesse heeft de competitie goed ingezet door met 52 te winnen van Leiden. Beide elftallen stellen zich volledig op en Leiden trapt af, doch Vitesse neemt den bal over. Er wordt direct vurig gespeeld en binnen enkele minuten geeft de rechtsbinnen Vitesse de leiding, 10. Aangemoedigd door dit succes komt Vitesse geweldig opzetten en kan Leiden geen vat op het vlugge spel krijgen. Heideman maakt spoedig een tweede doelpunt. Res wil niet onder doen en weet spoedig no. 3 in de touwen te jagen. Leiden houdt moedig vol maar kan toch niet verhinderen, dat Vitesse met de rust een nuttigen 50-voorsprong heeft. Na de rust heeft Leiden zijn opstelling gewij zigd. Dit blijkt een verbetering te zijn, want nu moet Vitesse alle zeilen bijzetten om erger te voorkomen. Leiden geeft nu een goede partij en weet dan ook met een goed gericht schot de eer te redden. Vitesse raakt uitgespeeld en loopt steeds in de buitenspelvaL Leiden komt ge ducht opzetten en weet ten tweeden male het net te vinden. Dan is het spoedig afgeloopen en het einde komt met een verdiende 52-cver- winning voor Vitesse. Gesteund door een zwakken wind trok O. G. ten aanval tegen een over alle linies ramme lend G. W.-team. Het feit, dat O. G. niet direct over prima schutters beschikt, was oorzaak, dat de score voorloopig niet geopend werd. Keer op keer werd een aanval opgezet tegen de gastheeren, maar het zuivere schot bleef zoek. Gigengack komt er dan beter in en gesteund door Heemskerk slaagt hij er in het spel eenigs- zins te verplaatsen. Een schot van Botte, tegen den paal, had beter lot verdiend, v. Schie zorgt dan weder, dst Heemskerk z'n taiemcn kan toonen. Deze moet dan echter zwichten voor een zuiveren pass van de Reus. Tot rust ziet O. G. kans dezen voorsprong te behouden, niettegenstaande zij ternauwer nood ontsnapten aan den gelijkmaker door een vliegend schot van Wouwer, dat de deklat scheerde. Na de hervatting zit er meer enthousiasme in het spel. Toch behoudt O. G. het beste deel ervan. Wanneer Verhappen eens snel opbrengt, doelpunt v. Schie, hoewel misschien dit doel punt door tijdig uitloopen voorkomen had kunnen worden. Wigman moet dan wegens een blessure uit vallen en in deze periode ziet G. W. zoowaar nog kans, na algeheel missen van de O. G.- defensie, door toedoen van Vemooy, den ach terstand te verkleinen. G. W. vecht thans voor den gelijkmaker, maar wanneer O. G. een cor ner forceert, maakt Verhappen aan alle onze kerheid een einde en jaagt nr. 3 in de touwen. Het spelpeil zakt dan zoo noodig nog meer en een ieder blij is, wanneer Janssens einde blaast. ZUID-AFD. I RKONSKerkrade 52 Kimbria—Caesar 32 HWValkenburg 05 voor 't doel der gasten de bal in doel gaat heeft de scheidsrechter reeds gefloten voor bui tenspel, want Koopman stond op de goallijn. Nu wordt aan Achilles 'n penalty toegekend we gens duwen van den back, die onberispelijk wordt ingeschoten, 61. Hierdoor leeft 't spel weer wat op. De A.-keeper kan 'n keihard schot nog tot 'n corner verwerken, die niet benut wordt. Achilles blijft nog fair doorspelen en ze ge ven hun krachten tot 't laatste toe. Toch kun nen ze niet verhinderen dat Koopman no. 7 scoort en later de rechtsbuiten voor de achtste maal den bal in 't net doet verdwijnen 81. Quick heeft dezen wedstrijd verdiend ge wonnen. De scheidsrechter Wentholt leidde goed. Wilskracht-keeper eenige malen schitterend redt. Hoewel talrijk, zijn de Volendam-aanval- len toch niet erg gevaarlijk, terwijl de Wils- kracht-aanvallen uiterst gevaarlijk zijn. Nadat de thuisclub zich losgewerkt heeft, waardoor de partijen gelijk opgaan, lost Valkenburg van 20 meter een hard schot, dat den keeper volkomen verrast, 20. Na de rust is Volendam direct weer aan het woord, doch Wilskracht geeft geen krimp en verplaatst het spel. Toch weet Volendam door haar rechtsbinnen verdiend tegen te scoren, 21. Nadat de blauwwitten eenigen tijd aan het woord geweest zijn en de rechtsbinnen eenige prachtkansen gemist heeft, wordt Vo lendam sterker en belaagt het Wilskracht-doel, echter zonder succes. Wilskracht kan den druk maar niet ontkomen, doordat de middenlinie te veel verdedigend optreedt. Toch weet zij uit een der sporadische aanvallen, uit een doel- worsteling er 31 van te maken. Vanaf midden- uit neemt de thuisclub den bal over en uit een prachtaanval brengt Valkenburg den stand op 4—1. Nu is het gedaan met Volendam. Steeds trekt Wilskracht ten aanval, maar gedoelpunt wordt er niet meer. De eerste competitie-wedstrijd bracht reeds dadelijk twee oude bekenden tegenover elkaar. De publieke belangstelling voor dezen plaatse- lijken kamp was zeer en zeer matig. Wèl be wogen zich honderden katholieke sportenthou- siasten omstreeks het aanvangsuur langs den Rijksstraatweg Noordwaarts, doch bogen nog vóór de Jan Gijzenvaart met 'n sierlijken zwaai linksaf het Haarlem-terrein op. Das alte Lied!!! En toch: om het spelpeil behoefde men niet weg te blijven. Het vooroordeel, dat de katho lieke sport van inferieure kwaliteit is werd èn door Santpoort èn door T.Y.B.B. dezen middag gelogenstraft. Vooral in de eerste helft werd door beide elftallen prachtig spel gedemon- steerd. Er werd in een moordend tempo ge speeld, waarbij de roodbroeken in den aanval iets gevaarlijker werden. De Santpoorters, die zich van de medewerking van den ex-Raeing- man Smit verzekerd hadden, beschikken over een uitstekende homogene ploeg en verdienden de overwinning volkomen. Bij de thuisclub vlotte het in de eerste helft uitstekend en dat er in deze periode niet gedoelpunt werd was meer te wijten aan een flinke dosis pech dan aan gebrek aan voetbalcapaciteiten. De jeug dige debutant op den rechtervleugel voldeed uitstekend; wij willen hem alleen slechts den raad geven zijn voorzetten iets minder scherp te plaatsen. Na de pauze kregen de boys een geweldige inzinking, en ware de beide backs v. Es en Kluiskens niet zoo op dreef geweest, dan had het op een geweldige débacle uitge- loopen. Nu bleef het slechts bij 2 doelpunten. De wedstrijd werd geleid door den heer v. Haasteren, die den stevigen doch volkomen fairen strijd op uitmuntende wijze beheersehte. Over het spelverloop nog het volgende: Onmiddellijk nadat de thuisclub heeft afge trapt wordt er een flink tempo ingezet. Aan beide zijden wordt verrassend goed gespeeld. Kluiskens weet nog juist den bal voor Gerrits weg te halen, waarna aan den anderen kant v. Riel na een sneJlen ren hard inschiet, doch Kockx redt fraai.Een veroorzaakte vrije schop wordt door Gerrits juist naast geschoten. Reeds ver in de eerste helft heeft Gerrits suc ces met een diagonaal laag schot. T. Y. B. B. beantwoordt dit doelpunt met eenige krachtige tegenaanvallen, waarbij van Riel tegen de lat schiet. Een handsbal wordt T. Y. B. B. ten tweeden male noodlottig. Molenaar stopt den hard ingeschoten bal wel, doch kan niet weg werken en de toesnellende Gerrits voltrekt het vonnis. Met een 20-voorsprong voor Sant poort wordt gerust. De eerste minuten van de tweede helft doet voor de thuisclub het beste verwachten. Eenige snelle aanvallen weet de Santpoort-achterhoede slechts met moeite af te slaan. Reeds spoedig nemen de roodbroeken echter het initiatief weer over. Een tiental minuten na de hervat ting lost Nienaber een ver schot van af den vleugel, hetwelk Molenaar totaal verrast. Deze tegenslag is blijkbaar van fatalen invloed op het spel der thuisclub, want Santpoort komt nu ver in de meerderheid. Slecht schieten en goed verdedigen der geel-zwarte achterhoede voor komt erger. Ten slotte gelukt het echter Visser ten vierde male te scoren. De thuisclub wijzigt nu haar opstelling. Dit heeft althans zooveel succes, dat het spel nu meer verdeeld is. De krachtige pogingen om de eer te redden mis lukken echter geheel, zoodat bij het eindsignaal de Santpoorters een verdiende, doch wel ge flatteerde 40-zege behaald hebben. Bij den aanvang van het nieuwe seizoen stel den de Amsterdammers zich als volgt op: Jos. Hendrix (d.), Fr. Sporre en P. Blaas (a.), W. de Bruyn, W. Voncken en Th. Meester <m.), J. v. d. Zijden, C. Dessing, A. van Westrop, B. de Wolf en W. Schermer (v.). Na het aanvangssignaal is de eerste aanval voor VIC, die echter door van Velzen in het Hilversumsche doel gemakkelijk onschadelijk wordt gemaakt. EMM neemt daarna het spel flink in handen en spoedig zwenkt Broné naar binnen en lost een keihard hoog schot, dat Hendrix echter op phenomenale wijze weet te stoppen. De rood-witten blijven aanvallend en weten door goed schieten hun pittige aanvallen fraai af te werken, wat door Terüen ten over vloede wordt gedemonstreerd als hij een pracht schot inzendt, dat Hendrix op even fraaie wijze stopt. EMM blijft in de meerderheid, al raakt het spel wat meer verdeeld en Lam krijgt bij een snellen aanval op de rechtervleugel een prachtkans, maar Hendrix is nog niet te ver murwen en stopt wederom. Het agressieve spel van de Hilversummers inspireert de thuisclub tot flinker aanpakken en als de aanval der oranje-witten zich wat in gespeeld heeft, is het Schermer, Gie de thuis club met een fraai vleugelschot de leiding geeft. Lang duurt dit niet, want bü een tegenaanval trapt Sporre den bal uit de handen van den keeper en Lam doelpunt gemakkelijk VIC is niet ontmoedigd en speelt energiek verder, zoo dat zij zelfs eenig overwicht beginnen te krij gen, wat van Westrop uitdrukt in een goed doel punt (21). Met dezen stand komt de rust. Na de rust weer onmiddellijk het snelle spel van EMM als bij den aanvang. Maar het VIC- backstel Blaas en Sporre verdedigen schitterend en ondanks den grooten druk, die de rood-wit ten na de rust uitoefenden, wisten zij van geen wijken. Toch waren de weinige aanvallen van VIC na de rust gevaarlijk en na ongeveer een kwartier doelpunt de invaller Schoonhoven met een o.i. houdbaar schot. Keeper van Velzen voelde zich niet erg fit; hij maakte dan ook geen betrouwbaren indruk. Steeds weer kwam EMM opzetten, steeds weer wist de VTC-achter- hoede aan alle aanvallen het hoofd te bieden, te meer daar de goed spelende middenlinie zich meer op doel terugtrok. Aanvoerder Hom ging als rechtsback als motor van den aanval spe len, zoodat de wedstrijd zich grootendeels op de Amsterdamsche helft afspeelde, althans na de rust. Eerst 7 minuten voor het einde gelukte het T. Terlien een graatje te ontdekken in de Amsterdamsche defensie en Hendrix voor de tweede maal te passeeren. Hierbij bleef het en al kregen de VIC'ers meer dan hun toekwam, een gelijk spel was ongetwijfeld juister geweest, zij beschikken over een pittig elftal, dat het ko mende seizoen zeker nog van zich zal doen spreken. Met sprekende cijfers heeft HBC de eerste tegenstanders naar de pijpenstad teruggestuurd. Behoudens eenige minder gevaarlijke door braken brachten zij het niet veel verder dan Kortekaas, zoodat zelfs de backs weinig te doen kregen. 81. Stellig hadden weinigen zulk een uitslag verwacht, maar wat Donk liet zien, was zóó weinig, dat wij niet durven zeggen, dat de hooge score een gevolg was van het goede HBC-spel, hoewel wij volmondig erkennen, dat het spel van HBC in zijn nieuwe formatie mee viel, ook al waren de beide binnenspelers nog lang. niet volmaakt, en dan ook tegen sterkere clubs nog wel eens tegen kunnen vallen. Om precies half drie wordt onder leiding van den heer v. Veen aangevangen. Nadat Donk een ongévaarlijken aanval heeft ondernomen, moet Haaldijk al direct hande lend optreden voor een schot van Tolido, direct daarna kogelt Bierman over. Voorloopig maakt Haaldijk een zeer betrouw baren indruk. Schoten van verre en van nabij weet hij meesterlijk te keeren, soms fortuinlijk, o.a. een kogel van Pijpers, die van des keepers knie het veld weer inspringt. Alleen doorbraken van Donk zijn wel eens gevaarlijk. Zoo krijgt Mimke eens een kans, doch zijn schot faalt. Pas na 20 min. moet Haaldijk visschen voor een schuiver van Toledo, 10. Kortekaas zet gedurig de vleugels aan het werk en alg Toledo na den langen center van Kortekaas den bal voor doel plaatst, draait Ruigzak met den bal om v. Soest en de stand is 20. Abrahams kopt een voorzet van Tolido onberispelijk in, 30. Ruigzak loopt 3 maal door de verdediging heen. In 10 minuten 6 goals. Het spel van HBC verslapt dan iets, waardoor Donk ook eens een „al is het dan kalm" woord je meepraat. Maar voor doel brengen zij er wei nig van terecht. Eens brengt Leuven opluchting, terwijl v. d. Burg bij een doelworsteling met een verren trap het terrein zuivert. Als Ruigzak eens op handige wijze zich tus- schen beide backs uitwerkt, scoort hij van 'dichtbij, 7—0. Rust 70. De 2e helft begint met een serie buitenspel, door het zich verkeerd opstellen van HBC en waarvan Abrahams zich nog al eens bezondig de. Overigens is het veelal aanvallen en ver dedigen op het Donk-doel. Als wij eenigen tijd weinig van Ruigzak ge zien hebben, krijgt hij weer een kansje. Hij pas seert Soest en Haaldijk en rolt den bal in bet ledige doel, 80. De aardigheid is er af, ook voor de HBC'ers. Donk doet alle moeite om de eer te redden, en als Abrahams even op non-actief is wegens kramp, ziet de Boer kans om een harden schui ver in te zenden, waar v. d. Burg naast trapt, 8—1. GDA verscheen in deze ontmoeting met een zeer sterk elftal. De ex-VUC-speler en oud-in ternationaal C. v. d. Salm bleek tot zijn vroe gere vereeniging teruggekeerd en bezette hier nu de midvoor plaats. DHL was daar wel niet zoo heel benauwd voor, maar het geval wilde, dat juist een speler, die het vorige seizoen nog in het DHL a-elftal gespeeld had, nu zijn de buut moest maken, hetgeen wel op een fiasco zou kunnen uitdraaien. De Leeuwen hebben echter netjes gespeeld. Technisch was het Delusche spel zelfs heel wat beter dan het Loosduinsche en in de eerste helft was de thuis club dan ook geregeld sterker. Hermsen, de DHL-rechtsbuiten, gaf na goed individueel spel z'n club met een hard schot de leiding, en wat v. d. Salm cs. ook beproefden, de Delftsche defensie bleef meester van het terrein. Rust I—0. Na de hervatting was de thuisclub weer di rect in het offensief. Met veel geluk wist de GDA-keeper zijn doel nu echter schoon te hou den. Nadat het spel nog geruimen tijd gelijk op was gegaan, werd 20 min. voor het einde GDA veel sterker. Doelman Alsemgeest keepte echter in verbluffenden stijl en wist om. op fraaie wijze een penalty wegens „hands" onschadelijk te maken. Circa 10 min. voor het einde werd hij echter met een schot van enkele meters afstand door v. d. Salm gepasseerd, 11. Wat GDA hierna nog beproefde, de Delftsche verdediging hield zich staande, zoodat het einde een gelijk spel bracht, waar beide partijen te vreden mee konden zijn. De Grafelijken begonnen energiek en waren aanvankelijk ook gevaarlijker dan de Rotter dammers. Na 10 min. opende Slee de score (10), doch na een kwartier maakte v. d. San- de gelijk (11). Weer nam Graaf Willem de leiding door Kemperman (21). Toen er een half uur gespeeld was, moest Jaap Bakker, rechtshalf, uitvallen en de invaller F. Tlieunis- sen verving hem onvoldoende. Daardoor werd de verdediging der Hagenaars zeer verzwakt. Leonidas profiteerde hiervan en voerde in 20 min. tijds den stand op tot 24 in haar voor deel, door linksbinnen, midvoor en rechtsbuiten. Nog voor de rust verkleinde Slee den achter stand (34). Na de hervatting scoorde v. d. Sande nog 2 maal voor de bezoekers, terwijl Slee voor de Hagenaars het net vond. De Rot terdammers behaalden dus een 64 overwin ning. Onder flinke publieke belangstelling speelde 't eerste elftal van V.E.P. Zondag haar tweeden competitiewedstrijd en eersten thuiswedstrijd tegen de reserves van H.M.S. uit Utrecht. De Tegen de traditie in hebben de zwart-witten ditmaal het seizoen met een overwinning inge zet. Een overwinning, welke hun, gezien het enthousiasme Waarmede den geheelen wedstrijd gespeeld werd, volkomen toekwam. Beide elf tallen hebben eenige wijziging ondergaan. Zoo zien we bij R.K.A.V. Bergman (ex. L. S.) de plaats van Renckens innemen, die dan toch blijkbaar voorgoed de voetbalschoenen heeft op geborgen. Bij Wilkracht neemt Boerlijst (ex V. V. A.- de plaats in het doel in. Reeds aan stonds tijgt de R.K.V.A. voorhoede ten aanval, doch onzuiver plaatsen is oorzaak, dat Grim berg en Hertroys voorloopig het gevaar weten af te wenden. Ook de Wilskracht-aanval zit niet stil en trekt er eenige malen op uit. Runt en Verheyen roeren zich geducht, maar door resoluut ingrijpen weten Wanders en Schrama ook aan deze zijde onheilen te voorkomen. Ge leidelijk zien we het spel zich weer naar de Wilskracht-helft verplaatsen en als nog eenige kansen om zeep gebracht zijn, weet Borst van dichtbij onhoudbaar te scoren. Wel doet Wils kracht nog hardnekkige pogingen om gelijk te maken, doch de tijd blijkt reeds te ver ver streken ij de scheidsrechter laat rusten. Na de rust gooien de zwart-witten er nog een schepje op en na een algemeenen aanval wordt de bal ten tweede male in het Wilskracht-doel gedeponeerd. Wel ziet Spiekerman dan kans de R.K.A.V.-doelman met een fraai schot te pas- Het eerste optreden der Santpoort-reserves is op een nederlaag uitgeloopen, alhoewel nog niet gewanhoopt behoeft te worden. De eerste aanvallen zijn voor Teilingen, zoo dat de Santpoort-achterhoede alle zeilen bij moet zetten om onheilen te voorkomen. Met een geweldig schot van af de lijn ver rast Homan den S-keeper Neve volkomen, 01. De voorhoede van Santpoort combineert heel goed, doch het is te peuterig, zoodat de Tei- lingen-achterhoede, hoewel niet het beste deel van het elftal, steeds kan ingrijpen. Bij een aanval van Teilingen constateert Pirovano hands; de elfmeterschop wordt door Homan onberispelijk ingeschoten, 02. Na de rust een trouwe copie van de eerste helft. Sambeek moet al spoedig opgeven, Wit tebrood valt in. Teilingen stormt steeds maar aan, doch het schieten is niet al te zuiver, zoo dat het een heelen tijd duurt voordat de mid voor met een goeden kopbal de score weet op te voeren. 03. Schoten van Kuil, v. Egmond en Koets hadden beter lot verdiend. De kans van den dag voor open doel mist Kuil erbar melijk, een volgend hard schot ketst tegen de bovenlat op den rug van den keeper, die ech ter nog weet weg te werken. Het' einde komt met 03 voor Teilingen. ZUTD-AFD. II GennepVenlo 82 Best Vooruit—RKTVV 1—2 SVBBrabantia 26 OOSTEN AFD. H le klasse FH—EMOS 0—8 QuickAchilles 81 ZwolleVosta 14 VDZ—Altior 3—5 2e klasse Achilles nHAC 23 WESTEN AFD. I le klasse HMJ3De Meer 32 WilskrachtVolendam 41 VIC—EMM 3—2 2e klasse VEPHMS n 1—1 Semp. AvantiaZwaluwen 02 OlympiaMSV 23 ZwaluwenDOSS 32 RKAV—Wilskracht n 3—0 GVOVVA 2—3 WESTEN AFD. II le klasse DHL—GDA 1—1 TYBBSantpoort 04 Gr. Willem IILeonidas 46 HBCDonk 81 2e klasse Geel-WitOnze Gezellen 10 Santpoort IITeylingen 03 VitesseLeiden 52 OliveoBlauw-Zwart 34 Graaf FlorisExcelsior 14 L. S.Wilhelmus 11 Het Almelosche PH heeft de competitie al bijzonder ongelukkig ingezet. Men had groote verwachtingen van 't elftal, dat met een vier tal goede krachten was versterkt. In de eerste helft was het een gelijk opgaande strijd. PH kreeg zelfs de meeste kansen. Door misverstand in de Almelosche verdediging, waar backs en keeper elkaar telkens de eer betwistten om den bal weg te werken, kwam Emos op gelukkige wijze aan de eerste drie goals. Toen bleek het moreel der Prinselijken gebroken en de En- schedeërs, die over een keurigen linkervleugel beschikten, konden den stand gemakkelijk tot 08 opvoeren. Over t verloop van den wedstrijd het vol gende. Nadat de keepers om beurten een paar goede voorzetten onschadelijk hebben gemaakt, plaatst Smithuis voor 't Almelosche doel, Eckers loopt z'n eigen doelman in den weg met het ge volg, dat de bal onvoldoende weggewerkt wordt en Alferink in het leege doel kan koppen, 01. PH is dan geruimen tijd in den aanval, goede schoten van Schlosser, Jansen en Hultink gaan rakelings langs, of worden door Bolhaar ge stopt. Eusterbrock breekt eens door alles heen, maar Jansen mist voor open doel. Als dan bij een ongevaarlijken Enschedeschen aanval heel PH het fluitje verwacht voor buitenspel, wan delt Alferink kalm met den bal naar 't doel en schiet langs Bruggink, 02. Met dezen stand wordt gedraaid. De eerste aanvallen zijn weer voor PH. Dan neemt Emos den aanval over, de Almelosche backs vechten weer met den keeper om het bezit van den bal en opnieuw loopt Alferink als lachende derde met het „been" weg, 03. Daarmee is het pleit beslist, de tegenstand der geelzwarten verslapt en door J. Weerkamp, Wiggers en Alferink voert Emos den stand tot 08 op. Bruggink in *t Almelosche doel voorkwam door goed vol houden nog grooter onheil. Quick wint den toss en neemt dadelijk den aanval van Achilles over. Beide partijen schij nen aan elkaar gewaagd en niets doet hooge cijfers verwachten. G- Koopman wist Quick de leiding te bezorgen 1—0. Het spel gaat op en neer met aan weers zijden vlugge aanvallen. Het lukt Velthuis met een goed schot de score te verhoogen 20. Even later maakt Koopman er 30 van. Toch geeft Achilles goed partij, doch de schutters in de voorhoede ontbreken. Ook kan de Quick-ver- dediging de aanvallen meestal onderscheppen, omdat de half-linie van Achilles te veel achter blijft en de voorhoede, die goed spel te zien geeft, niet genoeg steunt. Twee corners voor het Quick-doel blijven on benut. Dan gaat Quick ten aanval en uit een voorzet van rechts scoort Velthuis 40. Spoedig breekt nu rust aan. Na de thee pakt Achilles dadelijk aan en Quick schijnt wat vermoeid. Achilles komt steeds meer in den aanval. Doch dit wordt hun noodlottig, ze dringen te ver naar voren. Als Koopman na 'n corner voor 't Quick-doel den bal krijgt toegespeeld rent hij alleen ten aanval, passeert de backs en schiet goed in 50. Toch wordt Quick telkens weer op eigen helft terug gedrongen. De voorhoede van Achilles kan ech ter geen schot krijgen, telkens staat hun 'n been der zwarthemden in den weg. Aan den overkant profiteert Koopman van een mistrap van de A.-verdediging en jaagt no. 6 in de touwen, 60. Als bij 'n schermutseling Onder matige belangstelling had bovenge noemde wedstrijd plaats, welke in een overwin ning der zwakste is geëindigd. Immers, hoewel V.D.Z. het meest aanvallend was, zag zij haar overigens niet slechts werk te niet gedaan, door het zeer zwakke spel van den doelman, die o.i. e en3-tal goals had moeten voorkomen. Ook de backs waren niet al te betrouwbaar, al mogen zij direct geen oorzaak van de doelpunten zijn. In elk geval is er hard gewerkt, hetgeen op den duur zeker tot succes zal leiden. Ruim 2 uur wordt begonnen. De eerste aan vallen zijn voor Altior, doch de bal gaat achter. Dan komen de rood-zwarten in actie en enkele goede aanvallen leveren evenzoovele corners op, welke echter niet tot doelpunten leiden. Den scheidsrechter ontgaat tweemaal achtereen een handsbal binnen de bekende lijnen. De eerste maal was zeker van opzet sprake. Na 10 min. spelen komt succes aan de andere zijde. De linksback speelt terug op den doelman, die den bal uit zijn handen laat vallen, waardoor de mid-voor gemakelijk kan scoren. Hierdoor niet in het minst terneergeslagen komt V.D.Z. met onverflauwde animo opzetten, doch ook nu bren gen zij het niet verder dan enkele corners. Aan de andere zijde gelukt het de voorhoede beer en het is de links-binnen, die met een fraai schot den stand op 02 brengt. De thuisclub geeft het echter niet op, en twee minuten later scoort de mid-voor uit een corner 12. V.D.Z. hoewel het meest aanvallend, heeft geen succes met haar ddikwijls goed opgezette aanvallen en moet het zien gebeuren, dat uit snelle doorbra ken der Altior-voorhoede haar doel nog twee maal wordt doorboord, eenerzijds een gevolg van te ver naar voren opstellen der backs, anderzijds door het zwakke spel van den keeper. De rust gaat in met 14 voorsprong voor de gasten. Na de thee blijkt al ras, dat V.D.Z. zich geens zins gewonnen geeft. Met enthousiasme wordt er verder gewerkt, doch fortuna is met de Deven- temaren. Menig ingeschoten bal wordt gelukkig door de backs gekeerd. Sporadisch komt Altior nog in het gebied der Arnhemsche verdediging. Na een kwartier komt dan eindelijk het verdien de succes, wanneer de spil den links-binnen in staat stelt te scoren 2—4. De druk op het Altior- doel blijft aanhouden, doch doelpunten willen niet vallen, wel brengt de lat éénmaal redding. Toch breekt Altior nog eenige malen door, waar bij de keeper enkele ingeschoten ballen beter behandelt. Tien minuten voor het einde schiet de spil hard in, één der Altior-backs verandert den bal van richting en het leder vliegt onhoud baar in de touwen. Het spel wordt hiema minder, de spelers heb ben veel van hun krachten gevergd. De span ning zit er echter geducht in, doch goals vallen er niet meer, totdat in de allerlaatste minuut de Altior-rechtsbuiten er tusschen uit gaat en nogmaals scoort 3—5. Direct hiema is het ein de. Altior kreeg meer dan zij verdiende. De scheidsrechter kon blijkbaar niet meekomen, al thans hij nam de beslissingen geoonlijk vanaf het miden van het terrein en was er zoodoende nog al eens naast. (Ongecorrigeerd) H. M. S. speelde op het nieuwe terrein aan den Amsterdamschen Straatweg den eersten competitie-wedstrijd, die een kleine overwin ning heeft opgeleverd. Het terrein was nog al effectvol, doch zal, na eenige bewerking met de rol zeker aan gelijkheid winnen. In het be gin van den strijd leverde dit nog al moeilijk heden op, doch vrij vlug wist men zich aan te passen en werd 't 'n vrij geiykopgaande strijd, waarin van eenig overwicht geen sprake was. De eerste aanvallen gingen door buitenspel te niet of werden door de achtertrio's onder schept. Als H. M. S. een hoekschop krijgt te ne men, wordt deze door De Meer omgezet in een fanatieken aanval, waaruit de Jong aan de bezoekers de leiding geeft. Lang behouden zij dezen voorsprong niet, want bij een opdringen van de thuisclub maakt Dickhoff gelijk en Ber gers zorgde er voor, dat de rust met 21 kon ingaan. Op kalme, maar goede wijze benutte hij een voorzet van De Hosson. Na de rust wordt door de beide elftallen stevig aangepakt, en ontstaat het eerst gevaar voor het H. M. S.- doel. De Bruin, die de plaats van v. Hilten in neemt, weet nu van „opruimen", terwijl Budel de meest gevaarlijke situaties weet te beheer- schen en in laatste instantie doelman Ver- brugge er wel raad mee weet. De voorhoede van H. M S. wordt mede daardoor geregeld aan het werk gezet en forceert een zestal hoek schoppen. Voor De Meer gaat de „kans van den dag" verloren als voor het verlaten doel over wordt geschoten. Nadat kort daarop nog een goede kans is gemist, weet Jac. de Hosson met een goed gericht schot den stand op 31 te brengen. De Meer zet er nu alles op en heeft tegen het einde nog eenmaal succes door Ten- niglo, 32, doch tot den gelijkmaker weet men het niet te brengen. Onder goede belangstelling vond deze wed strijd plaats. Wilskracht trekt het eerst ten aanval zonder succes. Ook Volendam heeft er zin in en onderneemt eenige tegenaanvallen, doch de diverse verdedigingen weten voorloopig het gevaar te bezweren. Wanneer de Volendam- sche doelverdediger een schot te verwerken krijgt, gaat dat hem niet goed af en W. Spie kerman is er als de kippen bij, 10. De wijd- broeken komen geweldig opzetten, waarbij de I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 9