STADSNIEUWS Trein ontspoord BEURS VAN AMSTERDAM DANSSCHOOL H. KWEKKEBOOM Haarlem, 30 Sept. Ook U moet overgaan op - de beste Sigaret voor Uw gezondheid! RADIO MOORSi.v. TREKKING VERLOTING NIEUWE GRACHT 98 ZATERDAG 30 SEPTEMBER V erkeer sstagnatie Het uniformverbod ZATERDAG 30 SEPTEMBER 1933 AGENDA St. Vincentiusbibliotheken Officieel Philips reparateur TWEE HOUTDIEVEN Zij waren twee rechercheurs te vlug af Later weer gepakt VERKEERSONGEVALLEN Op de Bakenessergracht OVERSTAPJES OP DE BROCKWAY Van 1 October af COMITÉ VAN KATHOLIEKE ACTIE W. A. PHILIPPO Voorzitter van de Ned. Gladiolus Vereeniging Personalia Voor de Stille Armen FILMNIE UW S LUXOR-THEATER „De Mummie" REMBRANDT-THEATER Ein Lied für dich Vrijzinnig Democratische Bond en Fascisme Registratie Tuinbouwbedrijven Vereen, tot bestrijding der tuberculose en Brederodeduin BURGERLIJKE STAND 172 Een persoon verloor het leven, ter wijl een ander ernstig gewond werd Proces-verbaal opgemaakt tegen twee vaandeldragers te Zaandam VRAGENBUS 3034 4834 23J4 5034 17134 34 7234 1634 1334 Aanvang der lessen voor R.K. middenstand Vrijdag 6 October a.s. Voor inschrijving dagelijks van 7 tot 10 uur 's avonds BILJARTEN Weekprogramma Competitie Nederl. Biljartbond - UIT DEN OMTREK BENNEBROEK BLOEMENDAAL 1 October 2 October Apotheekdiensten GEEN STOPZETTING DER WERKVERSCHAFFING Vrijdagavond kwart over 8 ontving de politie mededeeling dat achter de school aan de Zo. mervaart hout gestolen werd. Direct begaven zich twee rechercheurs naar die plaats en zij hadden het geluk twee mannen te betrappen, die per fiets nieuwe planken vervoerden. De politiemannen informeerden naar de herkomst van het hout. De mannen zeiden dit gekocht te hebben en noodigden de rechercheurs uit mede E aar den verkooper te gaan, die dit bewijzen zou. De eene, die opgaf de 23-jarige kruideniers bediende N. te zijn, sloeg onderweg op de vlucht en kon door den rechercheur niet meer worden gegrepen. De andere, die de 21-jarige de V. heette zijn was met den anderen politieman elaags geraakt. Hij greep hem bij de jas, die scheurde. Ook hij wist op de vlucht te raken. Later in den avond brachten twee andere rechercheurs twee andere personen aan het bureau. De eerste rechercheur, die den jonge man nit had kunnen vasthouden herkende den vluchteling. Deze, de 21-jarige 't H., chauffeur, ontkende iets met den diefstal uitstaande te hebben. De 23-jarige Van L. viel tenslotte door den mand en bekende. De planken zijn in beslag genomen, de dieven zitten in verzekerde bewaring. Vrijdagavond reed de 51-jarige winkelier P. N. achter een auto de Bakenessergracht op. De auto, bestuurd door den 24-jarigen V. stopte plotseling, terwijl de bestuurder meteen het por tier aan 6e linkerzijde opende. De wielrijder reed r tegen op en duikelde in het water. Pas- seerende personen haalden den drenkeling op, die door den automobilist naar huis werd ge bracht. Men deelt ons mede dat met ingang van Sondag 1 October overstapjes a 10 cent ver krijgbaar worden gesteld op de bussen der Brockway-stadslijnen. Deze overstapjes, welke een half uur jia uit gifte geldig zijn, kunnen op een andere stads- lijn als waarop ze zijn uitgegeven, gebruikt worden, waardoor dus tegen het gewone tarief van tien cent van twee lijnen gebruik gemaakt kan worden, hetgeen voor zeer velen een groot gemak zal zijn. Als retours kunnen deze overstapkaartjes niet gebruikt worden. Maandag bestemd voor godsdienstige veree- nigingen. Geen andere vergaderingen uitschrij ven. Maandag 2 October, 8.15 uur: Voordracht voor de leden van „Geloof en Wetenschap" in den Jansschouwburg. Dinsdag 3 October, 8.30 uur: Lezing over Fascisme en Nationalisme voor de leden van de R. K. Middenstandsvereeniging bij Brinkmann. 8.30 uur: Vergadering van de Reddingsbri gade van het Kruisverbond in het Militairen Gebouw, Zoetestraat 14. Donderdag 5 Oct., 's morgens 9 uur: Verga dering van het Armbestuur der parochie St. Bavo Haarlem-Noord. 8 uur: Bureau-vergadering van de R. K. Re- classeeringsvereeniging, afd. Haarlem, in het gebouw van de St. Vincentiusvereeniging, Nieuwe Groenmarkt 22. 8 uur: Cursus, waarna ledenvergadering met conversatie van de R. K. Esperantisten-ver- eeniging „Abbé Richardson" bij Brinkmann. 8.15 uur: R. K. Oratorium-vereeniging bij Brinkmann voor het geheele koor. Teneinde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt allen R. K. vereenigin- gen verzocht vooraf overleg te plegen met het algemeen secretariaat, mejuffrouw W. van der Sineel, Kleverlaan 194, tel. 23608, en bij vast stelling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. De heer W. A. Philippo is door de algemeene vergadering van de Ned. Gladiolus Vereeniging met overgroote meerderheid van stemmen tot lid van het bestuur gekozen. In een daarop gehouden bestuursvergadering moest een voor zitter gekozen worden, omdat in die functie na het bedanken van den heer Leo J. W. Bij voet nog niet was voorzien. Met algemeene stemmen kozen de bestuursleden den heer Phi lippo tot hun voorzitter. Voor het examen bewaarschoolonderwijzeres van den R.K. Schoolraad (akte A) zijn geslaagd de dames H. J. M. L. E. Elfrink, E. A. Mascini en W. J. G. M. Saelman .allen alhier. Te Leiden zijn geslaagd voor het taalkundig candidaats-examen indologie de heeren J. D. M. Versluijs te Haarlem en C. Proper te Overveen. De heer C. A. Thijssen te Haarlem is te Utrecht geslaagd voor het examen vrije- en orde-oefeningen en gymnastiek. Te Amsterdam is geslaagd voor het doctoraal examen in de geneeskunde de heer H. Verha gen. alhier. Ingekomen: N. N. ƒ2.50; N. N. ƒ10.Trier ƒ10.—; X., Bennebroek, ƒ5.—; N. N. ƒ2.—. De Commissie voor de Stille Armen is dank baar voor deze giften en houdt zich oeleefd, maar dringend voor verdere bijdragen aanbe volen. Als het tij verloopt, verzet men de bakens. Zoo leert men. Nu, voor velen, eens wèl-varend en welvarend, Is het tij wel erg verloopen en ijverig is men bezig de bakens te verzetten, hopende bij nieu we tochten op de stormachtige levenszee voor verdere averij bewaard te worden. Maar intusschen ligt de nering hopeloos stil en het kan nog maanden duren eer er weer „een boterham verdiend wordt". Er is vooruit zicht en wij houden hun hoop levendig, maar het kost weer wat. Wie helpt? Bijdragen worden gaarne in ontvangst geno men aan het bureau dezer courant en bij den heer P. J. Busé, den penningmeester, Gast huissingel 64, Postgiro 13543. ,,Ik vind griezelfilms angstig zalig" zei het moderne meisje- En ze zocht steeds de pro gramma's uit, waarop een moderne „thriller" voorkwam. Als er dan ooit een mysterieuse film te zien is, is het wel deze week in het Luxor Theater. „De Mummie'-mysteriën van Egypte! Een gongslag, halfduister, angstige muziek mogen wij U voorstellen: ,Jm-Ho-Tep, hoogepriester in het Oude Egypte, heeft een liefde opgevat voor de pries teres van Isis. Als deze sterft, steelt Im-Ho-Tep uit den tempel het beroemde boek van Toth, aangezien zij, die den inhoud daarvan lezen, de beschikking krijgen over bovennatuurlijke macht. Hij tracht met behulp van dit boek de priesteres tot het leven terug te brengen, maar hij wordt ontdekt en veroordeeld om levend ge balsemd te worden als straf voor zijn heilig schennis. 3000 jaar later. Een expeditie van het Britsche museum graaft de mummie van Im- Ho-Tep en het boek van Toth op- Een jong archeoloog, niet wetende, waaraan hij zich blootstelt, leest de tooverformule uit den papy rus. De mummie keert tot het leven terug en steelt het boek U kunt toch waarlijk niet meer verlangen. Allerlei griezelige gevallen doen zich in het verdere gedeelte van de film voor. Dooden wor den levend, levenden zaxken plotseling tot stof in elkaar. Boris Karloff en Zita Johann spelen de hoofdrollen in dit verhaal uit het onbegrij pelijke oude Egypte- Ze geven sterk en sugges tief spel. We hebben zelden een film gezien, die een straffe aandacht tot aan het laatste beeld weet vast te houden. Een eerste klas productie, waard om door volwassenen gezien te worden- Het voorprogramma is aan den vroolijken kant gehouden. Vooral de klucht „De operatie" munt uit door originaliteit. De teekenfilm is weer even dwaas en geslaagd als gewoonlijk. In het Orion-journaal ziet men deze week o.a. de plechtigheden rondom de Zuiderzeewerken, zweefvliegen, de marine-manoeuvres etc. Een uitstekend programma! Voordat we deze film zagen hebben we men- schen gesproken, die beweerden reeds diverse malen deze amusante geschiedenis te hebben gezien, zonder dat het hen ook maar in 't minst verveeld had. Toen konden we ons dat niet voorstellen, om dat we eerlijk gezegd de spelkwaliteiten vas Jan Kiepura niet erg hoog aanslaan. Hiermede tasten wij dus geenszins zijn zangerseer aan, want laten we er dadelijk bijvoegen, dat hij een monumentale steun heeft, en dat hij diver se keeren volop gelegenheid krijgt daarvan te laten genieten. Maar als we dan hem het volle pond voor zijn zangprestaties gegeven hebben, dan mogen wij dat ook zeer zeker doen voor de artisten die hem terzijde staan en er in zoo'n ruime mate toe bijdragen, deze film die reputa tie te bezorgen, waavan wij in den eersten zin gewag maakten. Want eerlijk gezegd is het in alle opzichten een ontzettend gezellige film, waar men ge weldig veel pleizier zal hebben. Trouwens Joe May is een heel bekende regisseur, die reeds verschillende groote succesfilms gemaakt heeft en die nu dat lijstje nog met deze vermeerderd heeft. Er komt van alles in dat oog en hart bekoort: een beetje romantiek, een beetje liefde, een beetje eigenaardigheid en heel veel mooie op namen. Bovendien zit er een flinke vaart in de ge schiedenis, die van het begin tot het einde boeit. Prominente speelster als Jennny Jago, Ralph Arthur Roberts, Ida Wüst, Paul Hörbiger en Hans Junterman zijn wel artisten die voor hun taak berekend zijn. Behoudens de geestige vond sten is het ook de wijze waarop men de zang capaciteit van een Jan Kiepura heeft weten te benutten, die vermeldenswaard zijn. In alle opzichten dus een amusante film waarvan er niet genoeg kunnen zijn. Ook het voorprogramma is dezen keer tame lijk uitgebreid. Er is een gezellig Spaansch half uurtje met Dojos Bèla e.a., anders uitgewerkt dan men van dergelijke Cabaretfilms gewend is en op het tooneel een beschaafd parodistisch nummer van Kayl, D'Aitois en Philips, wat er in gaat als de beste Band. Bij de journaals treffen we eenige tamelijk goed geslaagde opnamen aan van het bekende brandstichtingsproces in Leipzig. Hoewel in de groote rechtszaal tijdens de zitting werd gefoto grafeerd, zijn de genomen momenten tamelijk geslaagd. Het geheel is een programma dat de moeite loont er eenige uurtjes aan te spendeeren. Met een enkel woord willen we tenslotte nog even de aandacht vragen voor enkele reclame filmpjes die de waardeering van iedereen kun nen hebben. Als men de reclame in de biosco pen eens op deze wijze ging doorvoeren zouden daarmee, naar ons inzien, zoowel de adverteer ders als het publiek gebaat zijn. Maar dan liefst dit genre en in 's hemels naam niet van die stomme, onooglijke spreek- filmpjes. De afdeeling Haarlem van den Vrijzinnig- Democratischen Bond belegt een openbare ver gadering op Dinsdagavond 24 October as. in de bovenzaal van het Gemeentelijk Concertgebouw, waar Mr. L. G. van Dam, lid van den Gemeen teraad en waam. secretaris van het Hoofdbe stuur van den Vrijz. Dem. Bond, zal spreken over „Vrijzinnig-Democratie en Nationaal-Socialis- me". Behandeld zullen worden de onderwerpen: Vrijzinnig-Democratie in crisistijd; de nood van den middenstand, en het program der Nationaal- Socialistische Beweging. De tuinders en belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat, indien hun bedrijf nog niet is geregistreerd voor de teeltbewijzen 1934, zij dit alsnog kunnen doen bij de volgende adres sen: As. Maandag 2 October: Wijk aan Zee, Café de Boer (de Zon) 9 tot 11 uur v.m.; Beverwijk en Omstreken H. Vessies, „De Vriendschap", 2 tot 5 uur n.m. A-s. Dinsdag 3 October: Santpoort, Café Böhm ten bate van de (Goedgek. bij Min. besl. v. 18 Mei 1933, No. 825) De hoofdprijzen zijn gevallen op: 18755 Luxe Auto, Dodge. 7923 Motorrijwiel „de Kruiser". 11025 Huiskamer Ameublement. 12483 Motorrijwiel „Simplex". 12342 Dordrecht Gasfornuis. Volledige trekkingslijsten liggen ter inzage in de zaken, waar loten werden verkocht en aan het Consultatie-bureau. Trekkingslijsten worden franco toegezonden na ontvangst van f 0.10 ook aan postzegels, door het Consultatie-bureau, Ged. Oude Gracht 41. van 9 tot 12 uur n.m.; café H. Gerrits van 2 tot 5 uur n.m. A.s. Woensdag 4 October: Uitgeest, Café De Ooievaar, van 9 tot 12 uur v.m„ Heemskerk: K. S. A. van 2 tot 5 uur n.m. Zij, die aan deze registratie niet hebben deel genomen, zullen in 1934 niet voor teeltbewijzen groenten en fruit in aanmerking komen en van de teelt worden uitgesloten. Geboren: 27 Sept.: z. van G. Brugmanv. d. Veer; z. van K. MaxLunshof; 28 Sept.: d. van E. van DierenHoek; d. van L. J. de Jongv. Oei. Overleden: 28 Sept.: R. J. Wafelbakker, 83 j„ Kleverparkweg; j„ 6 j„ z. van P. H. Kok, Leliestraat; D. T. Schouten, 13 jaar, De Wit- straat; N., 13 dagen, z. van K. Schoenmaker, Gasthuisvest; IJ. MeulenbroekBoerriger, 66 jaar, Tweede Hoogerwoerddwarsstraat; J. C. v. Roodev. d. Voorn, 24 jaar, Kamperlaan. Anno Sancto. Het Heilig Jaar. Het negen tienhonderdjarig jubileum van de ontzagwek kende Verlossingsdaad. Hebt ge er wel eens bij gedacht, vrienden, dat dit ook het negentienhonderdjarig jubi leum is van bet begin der Missie-Actie? Hebt ge er een oogenblik bij stilgestaan dat in dit zelfde jaar, negentienhonderd jaar geleden, de woorden gesproken werden: „Gaat en onder wijst alle volkeren," dat in dit zelfde jaar de Apostelen werden uitgezonden de wijde wereld in, om de zielen der menschen deelachtig te maken aan het grootsch gebeuren van Calva- rië? Hebt ge erbij gedacht, dat toen het zaad is gelegd dat moest uitgeroeid tot den boom des levens, waaronder de menschen door de Apos telen, de Missionarissen, moesten verzameia worden? Denkt eens aan wat er sindsdien ten bate van de zielen, van uw zielen, gebeurd is? Want ook wij hebben ons heerlijk Geloof, ons lidmaatschap in de Zaligmakende Kerk te danken aan hen, die het Verlossingswoord „Gaat en onderwijst alle volkeren" beantwoord hebben, en getrotseerd hebben, op het voor beeld van de eerste Apostelen, warmte en kou de, ontbering, marteling en dood. Geen land, dat zijn Apostel-martelaren niet heeft, geen volk, dat niet door het bloed der gemartelde Missionarissen deelachtig is ge worden aan de verdiensten van het Goddelijk Bloed, dat negentienhonderd jaar geleden op Calvarië vergoten werd. De tijd ligt ver achter ons, dat een St. Bo- nifacius en Gezellen werden doodgemarteld, omdat zij onze woeste voorvaderen tot het Heil wilden brengen. Het is lang geleden dat kloeke Geloofsverkondigers de woeste wouden hier doortrokken om de nog wilder stammen het woord der zaligheid te brengen. Zoo lang is 't geleden, dat wij het ons bijna niet kunnen indenken dat die Apostelen eens tot onze voor ouders kwamen zooals thans de Missionarissen naar Neger en Indiaan trekken. Nederland toont dat het Apostelvuur niet gedoofd is, getuige de talrijke mannelijke en vrouwelijke missionarissen, die jaarlijks de grootste ontberingen tegemoet gaan. Toonen de hedendaagsche geloovigen ook de medewerking der eerste Christenen, die geld en goed bij de Apostelen brachten voor het Groote Werk? Er zijn er. Zeker. Ik zelf, een uit velen, ben getuige geweest van een opoffering, van een medeleven, die buitengewoon ontroerend zijn. van daden van echte Godsvrienden, die recht tot Gods Hart gaan. Maar er zijn er ook velen, die, gerust in het bezit van eigen genademid delen, nooit of niet genoeg denken aan dien zwaren plicht: anderen te helpen bereiken wat zij vaak zonder persoonlijke moeite ont vangen hebben. Gistermiddag te ongeveer één uur had op t Stationsemplacement te Alkmaar, nabij den Bergeroverweg, door tot nu toe onbekende oor zaak een ontsporing plaats van een zandtrein. K. uit Uitgeest verloor bij dit ongeval het le ven, terwijl een persoon ernstig werd gewond. De materieele schade is vrij aanzienlijk. Het hoofdspoor is geheel versperd, zoodat trei nen van en naar het Zuiden niet kunnen bin nenkomen of vertrekken. Mogen ook zij eindelijk eens begrijpen dat God niet tevreden is met de woorden: „Ben ik dan de bewaker van mijn broeder?" FATHER LEFEBER St. Bonifacius-Missiehuis. Hoorn, postrekening 120937. Ook kunt U ons helpen door ons geld te ge ven tegen rente zoolang U leeft. Bij gelegenheid van de installatie van pastoor v. d. Marck te Zaandam, welke gevolgd werd door een défilé der vak- en standsorganisaties en andere R. K. vereenigingen met ontplooide banieren is door de politie proces-verbaal opge maakt tegen een tweetal vaandeldragers, wegens overtreding van het uniformverbod'. De verbaliseerden zijn een R. K. Propaganda- club en de afdeeling van den R. K. Bond van Overheidspersoneel. Men gelooft hier met een precedeerende bekeuring te doen te hebben om te zien uitgemaakt of het al dan niet ge oorloofd is. Vraag: 1. Welke is de kortste en mooiste weg per fiets van Velsen naar Kampen? Hoe veel K.M.? 2. Moet er voor de sluizen te IJmuiden door de schepen schutgeld betaald worden? Antw. 1: Velsen, Buitenhuizen, Hembrug, Amsterdam, Diemerbrug, Merwedekanaal, langs nieuwen rijksweg naar Baarn, Eembrugge (Buntschoten), Nijkerk, Harderwijk, Nunspeet, Elburg, Kampeh. Totaal 136 K.M. Antw. 2: Neen. Vraag: Welke is de mooiste en kortste weg van Haarlem naar Oisterwijk per auto? En hoeveel ponten en K.M.? Antw.: Haarlem, Bennebroek, Hillegom, Lisse, Sassenheim, Oegstgeest, Leiden, Boskoop, Gou da, Haastrecht, Schoonhoven, Nieuwpoort, Gou- driaan, Schelluinen, Gorinchem, Woudrichem, Giessen, Andel, Biesheuvel, Eethen, Drongelen, Waalwijk, Sprang, Loon op Zand, Udenhout, Oisterwijk. Totaal 130 K.M. ongeveer. Ponten bij Schoonhoven, Gorinchem en Eethen. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Haarlem naar Arnhem? Antw.: Haarlem, Amsterdam, Diemerbrug, langs nieuwen rijksweg, Baarn, Amersfoort, Oud-Leusden, Nieuw-Leusden, Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Arnhem. Vraag 1: Wat is de mooiste en kortste weg van Lisse naar Arnhem? Vraag 2: Wat is de mooiste en kortste weg van Lisse naar Teekop (gem. Kamerik).? Antw. 1: Lisse, Sassenheim, Oegstgeest, Lei den, Alphen, Zwammerdam, Bodegraven, Woer den, Harmelen, Utrecht, De Bilt, Zeist, Drie- Vorige Koersen Heden Staatsleeningen 5 Nederland 1919 lOOVs 100% 4>/a Nederland 1916 102 102 4V4 Nederland 1917 102 102 4 Nederland 1931 lOOVs 100% 5 Nederland 1932 101i/4 10134 4% N. Ind 1926 AB 887/e 96-K 42M 433/8 Banken 54 541/3 5434 54% 51 51 Industrieën 78 34 78% Calvé Delft 55 55 Alg. Kunstzijde 24i/3 24 15 15 18134 1821/2 1*1 1^ 132 1321/4 Industr. Buitenland 10 97/8 22 21 34 293/4 6% 6 121/4 12 H 161/4 16 34 Mijnbouw 10 101/2 131 132 113 113 'etroleum 11 11 173M 174^ 90 90 4 414 10% 1014 Shell Union Oil 51/4 5*6 Vorige Koersen Heden Rubber A dam Rubber Bandar Deli Batavia Rubber Serbadjadi Silau V. I. G. O, Allied Intercontin. Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan Holl. Amerika Lijn Dito Gem. Eigend Kon. Ned. Stoomb Scheepvaart-Unie Suiker H. V. A Jav. Cultuur N. L o. U. Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem Tabak Deli Batavia Oude Deli Oostkust Senembah Spoorwegen ünion Pacific Wabash - Erie Kansas City South South. Railw Chic. Milw Maxwell L. Gr. 93 97 74 75 40 42 28 31 26 27 46 38 40 IVs 17/8 231/2 2 2 1 1 8% 8% 51 173 90 90 60 61 30 31 17.50 18.00 1201/4 120 120 118 191/2 20 1341/4 134 73 21/4 234 llVs 1634 10 9 16% 4 37/8 13 bergen, Woudenberg, Ede, Arnhem. Totaal 125 KM. ongeveer. Antw. 2: Lisse, Nieuw Vennep, Hoofddorp, Aalsmeer, De Kwakel, Uithoorn, Mijdrecht, Wil ms, Kamerik. Totaal 47 K.M. Vraag: Wat is de kortste weg van De Kwakel naar Epe (G.) per fiets? Antw.: De Kwakel, Uithoorn, Mijdrecht, Breu- kelen, Maarssen, Utrecht, De Bilt, Soesterberg, Amersfoort, Hoevelaken, Voorthuizen, Apel doorn, Vaassen, Ernst, Epe. Totaal 115 K.M. Voor de bondscompetitie worden in de ko mende week onderstaande wedstrijden gespeeld: Gebouw „St. Bavo" Graalfilm, 8 uur Geel-Wit, 6 uur Kamer-Centrale, half 3 Gewone zittingen, 4 en 7 uur. Stadsschouwburg Tooneelgroep „Het Mas ker" Marius, 8 uur. Rembrandt-theater „Ein Lied für dich" en 3 Williards, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace „Au nom de la loip" en Kaye d'Ar- tois en Philips, 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor „De Mummie'» en bijprogramma, 2.30 en 8.15 uur. CHIEF WHIP AOS Klasse C, afd. 2 3 Oct. De RoemerB.C. Haarlem, te Amsterdam Klasse D, afd. 3: 2 Oct. B.V. Haarlem—Roozendaal, café „De Louw", Spekstraat 3 Oct. Nummer Eén—'t Blauwe Krijtje, hotel „Nummer Eén", IJmuiden Klasse E, afd. 5: 4 Oct. B.V. Haarlem I—B.V. Haarlem n, café „De Louw", Spekstraat 6 Oct. Excelsior—B.V. D.E.S., café Lamers, Velsèn-Noord Klasse F, afd. 6: 3 Oct. D.E.S.—Excelsior (Wijkeroog), „Hof van Holland", Groote Markt 3 Oct. Haarlem-Noord—Vriendenkring, café v. d. Bos, Soendaplein 5 Oct. B.V. HaarlemDe Korenbeurs, café „De Louw", Spekstraat R. K. Volksbond Dinsdag 3 October, des avonds om 8 uur, houdt de plaatselijke afdee ling van den R.K. Volksbond haar eerste leden vergadering in het aanvangende winterseizoen, in het R.K. Vereenigingsgebouw, Schoollaan. Voornaamste punten van bespreking zijn wln- terprogram en uitbrenging verslag van de Cen trale Raadsvergadering. Statuten De „Staatscourant" bevat de statuten van de afd. Bennebroek-Vogelenzang en Omstreken der Noord-Hollandsche Vereeni ging „Het Witte Kruis", alhier. Geen spreekuur Wethouder Dr. J. Th. Bom- water zal Dinsdag a.s. zijn gewone spreekuur niet houden. De bibliotheken zijn geopend: Bibl. N. GROENMARKT 22 Woensdagsmiddags van 234 tot 4 uur voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van VA tot 9 uur. Bibl. KLARENBEEKSTRAAT 60 Woensdagsmiddags van VA tot 2lA u. voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 8 tot 9 uur Vrijdagsavonds van 8 tot 9 uur. Bibl. HAGESTRAAT 49 Woensdagsmiddags van 2 tot 3A uur voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van IA tot 8A uur Vrijdagsavonds van VA tot 8A uur. Bibl. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17 Dinsdagsavonds van 8A tot 9A uur Woensdagsmiddags van 3 A tpt 5 uur Vrijdagsavonds van 8A tot 9A uur. Sociëteit „St. Bavo" Graalfilm, 8 uur. Stadsschouwburg Prof. Jessner met zijn ensemble in „Kabale und Liebe". 8 uur. Luxor-Sound-Theater „De Mummie", 2, 4.15, 7 en 9-15 uur. Palace „Au nom de la loi" („De mooie Poolsche") 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt „Ein Lied für dich", 2, 4.30, 7 en 9-15 uur. Socië^it „St. Bavo" Graalfilm, 8 uur Bestuur „Onderling Belang", 8 uur Bestuur „Kunst na Arbeid", 8 uur R.K. Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur R K. Bevolkings bureau, 8 uur. Schouwburg Jansweg Eerste bijeenkomst „Geloof en Wetenschap", kwart over 8 uur. Luxor-Sound-Theater „De Mummie, 8.15 u Palace „Au nom de la loi" („De mooie Poolsche"), 7 en 915 uur. Rembrandt „Ein Lied für dich", 7 en 915 u KONINGSTR. 27 - TELEF. 14609 Voor de apothekers, die toestemming ge vraagd hebben om des avonds, des nachts en des Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster ge maakt. Van Zaterdag 30 September tot en met Vrij dag 6 October zijn des avonds na 8 uur en des nachts geopend: Firma Th. A. Klinkhamer, Koninginneweg 69, Tel. 11593; en de fa. H. Remmers en Zn., Kruisstraat 6, Tel. 10354- Apotheek Nolf, Kruisstraat 26, tel. 11174, maakt van de machtiging op Zondagavond te sluiten, geen gebruik, maar blijft dan tot 10 uur open. De apotheek W. P. Woutersen, Koningin neweg 3, tel. 12038, heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altijd geopend. We stellen er prijs op te verklaren, dat de mededeeling welke wij gisteren plaatsten en volgens welke de regeering voornemens zou zijn om alle werkverschaffing stop te zetten ons verstrekt werd uit een vergadering van burgemeesters in het Oosten van ons land. Het verheugt ons intusschen, dat de regee- ring een tegenspraak heeft kunnen geven, waarop reeds zeer lang gewacht werd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2