Gretha de Bruijn MARKTEN MAANDAG 2 OCTOBER VOETBAL R.K. HAARL. VOETBALBOND Uitslagen Junioren-competitie BloemendaalHilversum 11 A.S.C.Zandvoort 12 SchotenHillegom 13 Alliance IBloemendaal III 61 HelderDe Kennemers 13 OostenrijkHongarije 22 VerkadeBeverwijk 13 De ZeeumeeuwenZaandijk 25 DAMMEN HAARL. R. K. DAMBOND De bekerwedstrijden le, 2e en 3e klas Als U voor Uw genoegen voetbalt, moet U zich dat genoegen niet laten bederven door het dragen van schoenen, die Uw voeten pijnigen, door branden van het leer. Draag dan BOK-voetbalschoenen, welke soepel en licht zijn, en toch niet minder sterk dan de zware, stugge voetbalschoenen. BOK-voetbalschoenen zijn van Neder- landsch fabrikaat en in 17 verschillende maten voorhanden in het Sportmagazijn TWIJNDERSLAAN 45 - TELEFOON 15116 BOK-schoenen zijn zwart. Prijs 6.50, minus 15%. De R. K. Damclub T. E. P. De bekerwedstrijden 2e klas TENNIS OVERDEKT TENNIS TE HAARLEM Bloembollenbeurs en tennishal GYMNASTIEK Wedstrijden K.T.K. HOCKEY DE SCHOOLWEDSTRIJD TE HEEMSTEDE Gemeentelijk Lyceum wint de zilveren musch HDM II—MHC I 1—5 GOLF AT H LET IEK „Haarlem" WIELRENNEN H.S.V. „De Kampioen" STOOMVAARTLIJNEN 463e STAATSLOTERIJ A. H. B. C.—Geel-Wit 3—2; V. I. V.—Sant poort 5—1; Onze GezellenT. Y. B. B. 0—6; B. ConcordiaN. A. S. uitgest.; H. B. C.— Geel-Wit 5—3; Onze Gezellen—T. Y. B. B. 0—8; C. T. Y B. B.v. Nispen 04; Santpoort Onze Gezellen 4—1; O. I. V.B. S. M. 1—1. D. Vogelenzang—O. I. V. uitgest.; T. Y. B. B.Concordia 53. Aspiranten-uitslagen A. T. Y. B .B. bOnze Gezellen 81; H. B. C.—O. L V. 8—2. B. B. S. M.—v. Nispen 3—0; H. B. CT. Y. B. B. d 0—3; Programma Zondag 8 October. A. T. Y. B. B.Santpoort, 1 uur; O. I. V. H. B. C., 1 uur; Onze GezellenAlliance, 2 uur. B. Geel-WitConcordia, 1 uur; N. A. S. T. Y. B. B., 1 uur; V. I. V.—H. B. C., 2 uur. C. O. I. V.H. B. C., 3 uur. v. Nispen T. Y. B. B., 1 uur; Onze GezellenGeel-Wit, 3 uur. D. Vogelenzang—Concordia, 1 uur; D. S. O. —V. V. F., 1 uur; T. Y. B. B.—O. I. V., 2 uur. E. AllianceO 1 V. f 1 uur; N A. S.— T. Y. B. B., 2 uur. Asp. A. V. V. F.H.B. C., 1.30 uur. Asp. programma Zaterdag 7 October. A. T. Y. B. B. a—T. Y. B. B. b, 2.30 uur. B. B. S. M.T. Y. B. B. c, 2.30 uur; Voge lenzang—H. B. C., 2.30 uur; v. Nispen—T. Y. B. B. d, 2.30 uur. Boete ingetrokken no. 1. N. A. S. Het terrein van V. V. F. is gelegen Vergier- deweg (H. N.) De thuisclub verscheen metJonker (d.) Donk. André de la Porte (a.); Lakeman, v. Eef- de Schattenkerk, v. d. Stadt (m.); Gunning, Schönthaler, de Roos, v. d. Linde, Visser (v.). Het spel van Bloemendaal viel, na het zwakke begin op den hockeydag te Amsterdam, zeer mede, van Hilversum evenwel tegen. In' den be ginne leek het er veel op, dat de bezoekers ge makkelijk zouden winnen, althans de Hilversum mers drongen Bloemendaal onmiddellijk terug, Snelle aanvallen wisselden elkaar regelmatig af en al spoedig wist J. v. d. Hagen na fraai werk van links onhouubaar voor Jonker het net te vinden (01). Dit was het sein voor de Bloemendalers om beter aan te pakken. Wel bleven de snelle aan vallen van Hilversum uiterst gevaarlijk, doch J. v. d. Hagen wilde alles te veel alleen doen en met het te kort gehouden spel wist de Bloemen- daal-verdedging met Donk aan het hoofd wel raad. Door beter positie kiezen bleef Hilversum het beste van het spel houden. Gunning speelde een prachtpaxtij hockey, doch ontving onvol doenden steun van zijn binnenspelers om de ge boden kansen te benutten. In de 2e helft waren de rollen omgekeerd. Het vlotte thans beter in het Bloemendaal- team. De halflnie zat nu goed achter de voor hoede aan en steunde behoorlijk. Donk en André de la Porte verdedigden subliem en Gun ning was de goed spelende Van Lierop herhaal delijk te vlug af. Na een vrijen slag kreeg Gun ning den bal en loste een keihard diagonaal schot, dat tegen den onderkant van den paal ketste. Onder protest der Hilversummers kende arbiter Kleefstra, o.i. volkomen juist, het doel punt toe (1—1). Bloemendaal speelde enthouiast verder en be houdens de laatste 10 minuten, toen Hilversum geweldig kwam opzetten en het te forsch toe ging .wofen de partijen volkomen tegen elkaar op. Met een eenigzins gewijzigde opstelling ver trok Zandvoort naar Leiden, naar het terrein waar het zijn 2e klasse-schap verloren heeft. E. Keur was in de verdediging en A. Weber in de voorhoede opgenomen. Zandvoort brengt het leder aan het rollen en de voorhoede trekt di rect ten aanval, maar moet deze spoedig opge ven, daar zij geen steun van de half-lini onder vindt. A.S.C. onderneemt enkele gevaarlijke te genaanvallen, doch de Zandvoortverdediging is voor haar taak berekend. Daarna komt Zand voort beter in den aanval de linksbuiten zet goed voor, keeper en backs trachten ret gevaar te bezweren, maar verschillende Zandvoort-spe- lers weten den bal letterlijk in te brengen, zoo. dat Zandvoort leidt met 0—1. In de tweede helft maakt A.C.S. uit een voorzet van rechts gelijk 1 1. Daarna komt Zandvoort, nu zelfs zeer goed gesteund door de halflini, stevig opzetten. Er volgt een belegering op het A.S.C.-doel en uit een voorzet van rechts geeft Schuiten den A.S.C.-keeper het nakijken, Zandvoort leidt wederom 1—2. Zandvoort blijft in de meerder heid en de keeper van A.S.C. verdedigd zijn doel met veel geluk. Na een uiterst spannenden wedstrijd is het Hillegom gelukt om van Schoten te winnen. Om twee uur wordt begonnen. Hillegom zit geweldig op den bal en al spoedig moet Hoff visschen wanneer een der backs verkeerd kopt, 01. Niet lang daarna breekt de midvoor door, deze wordt niet afgehouden en de stand is 02 door Hulst. Schoten krijgt nu mooie kan sen, en nu scoort Hetem voor Schoten onbe rispelijk 12. Hiermede is het rusten. In de tweede helft hetzelfde spel met Schoten meer in den aanval, maar onbegrijpelijk komen er geen doelpunten. Als v. Putten leelijk mist doelpunt v. Leo onhoudbaar, 13. Een speler van Hillegom wordt van het veld gezonden. De Hillegom-spelers geven hun laatste krachten en Schoten ziet geen kans te doelpunten.. De kee per van Hillegom brengt verscheidene keeren redding. Als de scheidsrechter voor het laatst fluit heeft Hillegom met 31 gewonnen. wen-verdediging weifelt voor buitenspel en het is 1—3. Zeemeeuwen verslapt eenigszins en Zaandijk voert de score op to 15. Het laatste kwartier speelt Zeemeeuwen een sterk aanvalsplan, ver schillende corners worden genomen. Nog een maal trilt het net en eindigt deze wedstrijd met 25. Vanaf die bully neemt Alliance het spel in handen. Het duurt echter nog eenigen tijd voor dat dit overwicht in een doelpunt uitgedrukt wordt. P. Goossens en Th. Smit weten door twee mooie solorennen een gelijk aantal doelpunten voor Alliance te verdienen. Vlak voor de rust weet J. Bosse er nog 30 van te maken. Na de pauze precies hetzelfde. Mooi doorzetten van A. IJland vergroot den voorsprong tot 40. Nog maken P. Goossens en A. IJland ieder een goal, zoodat de stand dan 60 is. Op een goede wijze heeft de Roos succes, na een mooien Bloe- mendaal-aanval. Einde komt dus met 61 voor Alliance. Deze zware uitwedstrijd eindigde in een zwaar bevochten zege der Beverwijkers. Helder zet er direct een fel tempo in, doch de Wijker-defensie is op dreef. Vooral Lindner is een waar struikel blok. De Kennemers-aanvallen zijn beter van opzet, doch het juiste schot ontbreekt. Steeman Jr. lost eens een schot dat de doelman goed stopt. Eindelijk hebben de Beverwijkers succes als Schipper den uitloopenden doelman passeert en Horeman scoort 01. Helder doet wanhopige pogingen gelijk te maken en eens schiet de mid voor juist naast. v. Coezand in 't K.-doel redt enkele malen zeer goed. De rust komt met 01. Na de rust is Muller vervangen door Gordijn. De Kennemers zijn nu sterker en eens maakt Groot een buitenspel- doelpunt. Gordijn doet even later beter als hij op fraaie wijze een voorzet inschiet, 02. De thuisclub geeft zich nog niet gewonnen en na vele vergeefsche pogingen maken zij een tegen- punt, 12. De wedstrijd is thans zeer span nend, doch als Groot een pass van Horeman krijgt is het 13. Helder geeft het thans op en de Kennemers krijgen nog enkele fraaie kansen doch het einde komt met een verdiende 31 overwinning. Vo:r 55.000 toeschouwers speelde Oostenrijk te Weenen tegen Hongarije, welke ontmoeting in een 22 gelijk spel eindigde. Oostenrijk nam voor de rust met 20 de leiding door Muller (W .A. C.) in de 18e en Schall (Admira) in de 34ste minuut. Na de rust kwam Hongarije steeds meer in de meerderheid en eerst kon Auer en daarna Polgar dit laatste doelpunt 6 minu ten voor het einde scoren, waardoor de eind stand 22 werd. De Italiaansche scheidsrechter Mattee leidde zwak. Hij had dezen moeilijken wedstrijd niet geheel in handen. Even voor half drie laat Scheidsrechter Kre- ver aantreden en daar Verkade de toss wint trapt Beverwijk af en stormd direkt op Verka- de's doel af en binnen de 2 min. maakt aan voerder Moenbout 01. De strijd gaat gelijk op en de keepers voorkomen om beurten doelpun ten ofschoon Verkade's keeper meer werk krijgt dan de Wijker dito. Na verschillende vergeef sche aanvallen van beide zijde komt na ongeveer 30 min. de linksbuiten van Beverwijk vrij te staan en vanaf de zijlijn kogelt hij hard in 02. De thuisclub zet de tanden opeen en geen 2 min. later heeft hun linksbuiten succes als hij met een keihard schot de achterstand verkleint 12. Nog eenige wederzijdsche aanvallen schei den ons van de rust welke ingaat met 12. Direkt na de rust forceeren de Wijkers een Corner welke keurig wordt weggewerkt en de Zaandammers nemen het spel in handen wat ten slotte een Corner tot resultaat heeft. Deze keurig genomen wordt achter geplaatst. De Wijkers zijn zeker nu in de minderheid en kun nen zich niet los werken, doch Verkade kan het, dank zij Beverwijk's keeper niet tot een doel punt brengen. De tweede helft is ongeveer 20 min. oud als Beverwijk weer los komt en de rechtsbinnen Kuijer op handige wijze eenige spelers passeerd en No. 3 in Verkade's net de- poneerd 13. Wel maakte de zelfde spelers nog een doelpunt maar de Scheidsrechter heeft bui tenspel geconstateerd- Zeemeeuwen trapt af en is het eerst in den aanval. De eerste aanval van Zanadijk strand op buitenspel. Daarna verkeeren de beide doelen om beurten in gevaar. De verdediging van Zaa-n dijk is prima, trwijl ook de aanval laat zien wat hij waard is. Nadat een schot tegen de lat ketste, wordt bij een volgenden aanval de Zee meeuwen-keeper danig op den proef gesteld, tot tweemaal toe weet hij een schot te keeren, maar voor de derde maal moet hij zwichten, 01. Zeemeeuwen val teven fanatiek aan, een schot vliegt in het zijnet, de rechtsbinnen krijgt een fraaie kans, maar het leder wordt hem voor de voeten weg corner getrapt. In de tweede helft heeft Zeemeeuwen tegen slag, doordat een der verdedigers bij een kal- men aanval het leder in eigen doel werkt, 02. Bij een aanval van Zaandijk voorkomt de keeper een zeker doelpunt wanneer de midvoor alleen tegenover hem komt en hij den bal su bliem weet te stoppen. Uit een vrijen trap maakt W. Keur een goed tegenpunt 1—2, maar direct daarop een aanval van Zaandijk, de Zeemeeu- Gisterenavond had de 5de ronde voor de le en 2e klas plaats in het clublokaal van de R.K. Damclub St. Bavo te Heemstede. Zeer span nende ontmoetingen hadden plaats, waarbij enkele partijen een verrassenden uitslag brach ten. Het verloop hiervan laten wij hieronder volgen. Groep A: P. HeiligC. Stijnman. Laatstgenoemde speler liet zien aan zijn linkervleugel opsluiten, wellicht tot genoegen van P. Heilig. In het eindspel moest dan ook Stijnman het groote nadeel van zijn afsluiting ondervinden. Heilig speelde een fraaie partij, en stelde zijn tegenstander geen oogenblik in de gelegenheid om remise te forceeren. Een kranige overwinning van P. Heilig. J. LucasJac. v. d. Poel. Twee oude bekenden, die het dus vanzelf sprekend zoo maar niet cadeau gaven. Er ont spon zich dan ook een geduchte strijd, die tot in het gevorderd eindspel bewaard bleef. In den eindstrijd moest ditmaal J. Lucas het on derspit delven. P. v. BuurenJ. Weyers. Tot in het middenspel had hier eveneens een fraaie strijd plaats. Het liet zich echter spoedig aanzien, dat Weyers groote plannen had beraamd. Hiervan werd niemand minder het slachtoffer dan v. Buuren die hierdoor zijn eerste nederlaag te boeken kreeg. Weyers wist op een dusdanige wijze een doorbraak naar dam te forceeren, dat feitelijk de partij ter stond ter zijner voordeele beslist was. Een ver rassende uitslag! Groep B: A.'v. d. PoelP. Smit. Aan dit bord wist Smit in het middenspel een schijf winst te behalen. Kort hierop meende A. v. d. Poel een dovbraak naar dam te forceeren. Dit bracht hem echter een teleur stelling, want weldra bleek, dat zijn combinatie verre van voordeelig was. Smit behoefde niet veel moeite meer te doen om 2 punten in de wacht te sleepen. Th. KortekaasH. Rump. Een uiterst spannende kamp, daar het hier ging om de eerste plaats der ranglijst van deze groep. Op een zeer fraaie wijze wist Kortekaas in het eindspel de damlijn te bereiken. Jam merlijk werd dit geniale moment gevolgd door een oogenblik van pure damblindheid. Uiterst dankbaar profiteerde Rump van deze zeer wel kome gelegenheid en was nu van een gelijk spel verzekerd. H. de Reus—J. Draayer Een wisselvallige partij, waarin beide spelers mooie staaltjes van combinatiespel lieten zien. De Reus trok hiei echter aan het langste eind en kon dus 2 winstpunten noteeren. J. v. d. LaanA. Frenay. In tegenstelling met voorgaande partij werd aan dit bord positiespel te zien gegeven. Hoe wel o.i. Frenay in het eindspel voordeel had kunnen verkrijgen, bracht deze partij klokke 12 uur een remise-uitslag. 3e klas groep B. Meerdere malen hebben wij reeds medegedeeld, dat in deze groep met een groot enthousiasme wordt gespeeld. Voorts is het gebleken, dat het spelpeil van enkele spe lers in deze groep ver boven de 3e klas is. De uitslagen van de 6e ronde zijn: L. W. Turk remise met H. Caspers, A. Leuven verliest van J. Caspers, A. Mooiekind wint van C. v. Hou ten, M. v. d. Linden verliest van J. v. d. Schalk en G. v. Schie wint van J. v. Houten. De stand op heden is: gesp. gew. rem. verl. pt. J. Caspers 6 5 1 11 L. W. Turk 6 4 2 10 H. Caspers 6 3 1 2 7 A. Mooiekind 6 3 3 6 A. Leuven 6 2 2 2 6 J. v. Schie 6 3 3 6 J. v. d. Schalk 6 3 3 6 M. v. d. Linden 6 2 1 3 5 G. v. Houten 6 1 1 4 3 C. v. Houten 6 6 Groep A. De wedstrijden van deze groep, welke op Maandag 2 October zouden worden voortgezet in het gebouw v. d. St. Josephsge- zellen Haarlem aan de Jansstraat, kunnen niet doorgaan vanwege het gesloten zijn der zaal. Men verzocht ons mede te deelen, dat de clubavond van Maandag aanstaande niet door gaat, daar de St. Josephsgezellenvereeniging een feestavond georganiseerd heeft. Voor de 5de ronde kwamen in deze afdeeling 3 partijen tot een uitslag, namelijk; A. v. Dijk wint van C. Zuiderduin, P. de Haas verliest van J. Jasperse en G. Haver wint van L. v. d. Voort. Waar des Maandags de bloembollenhande laars hun beurs hebben, zal in de toekomst op de overige dagen getennist kunnen worden. Het Krelagehuis, het gebouw van de Algemee- ne Vereeniging voor Bloembollencultuur, is als tennishal ingericht door de heeren F. M. Kra mer en G. van de Klashorst. Het is natuurlijk niet gemakkelijk overdekte banen te exploiteeren, maar er hebben zich reeds voldoende spelers en speelsters aange meld en de heeren Kramer en Van de Khas- horst hebben het daarom aangedurfd. Onge twijfeld zullen er zich binnenkort nog meer liefhebbers aanmelden, om „fit" te blijven voor het zoo bij uitstek zomerspel. Achter elkaar liggen twee banen, welke door een net gescheiden zijn. Langs de kanten is 'n verlichting aangebracht, welke uitnemend te noemen is. De spelers zullen er weinig hinder van hebben. Zaterdagavond is de tennishal officieel in gebruik genomen in tegenwoordigheid van vele genoodigden. Nadat de heer Kramer een kort openings woord had gesproken, speelden de heeren W. Timmer, Wetselaar, Karsten en jhr. H. A. C. van Riemsdijk enkele partijen. Daar het hier een exhibition betreft, willen we volstaan met de vermelding, dat er twee dubbelspelen ge speeld zijn, waarvoor groote belangstelling be stond. Er werd enthousiast geslagen en met aandacht volgden de bezoekers het spel. Voor de organisatoren was de openingsavond een succes. De eerste wedstrijd van de K. T. K.-competi- tie voor den eersten en tweeden graad zal plaats vinden in Beverwijk en wel op Woens dag 18 October voor de dames, onder leiding van den heer W. H. Verkes en op Vrijdag 20 October voor de heeren onder leiding van den heer J. J. van Doorn. Op beide avonden worden vier onderdeelen verwerkt, nJ. laagrek, ringen (stil) brug (da mes laag, heeren hoog), en een paardsprong (dames breedte, heeren lengte). Alle oefenin gen zijn naar keuze. Elke oefening mag twee maal worden uitgevoerd: maakt men van dit recht gebruik, dan telt de tweede .oefening. Om inschrijving in te lagen graad te voor komen, besloot de technische Commissie, nie mand tot een lageren graad toe te laten, dan waarin zij of hij vroeger uitkwam, behoudens toestemming van de Technische Commissie. Bovendien moet ieder, die vorig jaar in den tweeden of derden graad minstens 75 pet. van het maximum behaalde, nu in een hoogeren graad uitkomen. Half November volgt in Haarlem de tweede wedstrijd, met vijf onderdeelen, en tegelijk wordt de wedstrijd voor den derden graad ge houden, waarvoor enkele onderdeelen naar keuze zijn. Voor den vereenigingswedstrijd' gelden in den eersten en tweeden graad de beste drie en in den tweeden graad de beste vijf. De schoolwedstrijden, welke dit jaar voor het eerst door de M. H. C. gehouden werden, vonden Zaterdag j.l. onder groote belangstelling in het Heemsteedsche Sportpark plaats. Om den fraaien wisselprijs, een zilveren musch, werd met zeer veel animo gespeeld. Het elftal dat den prijs 3 maal achtereen of 5 maal in totaal wint, wordt definitief bezitter. Het Gemeentelijk Lyceum kwam voor de eerste maal zegevierend uit den strijd en dan ook wel verdiend. Ook het Christelijk Lyceum verdient eene bijzondere vermelding en beschikt over een aardig elftal. Onderstaand de uitslagen: le ronde: H. B. S. BGymnasium 00 (H.B.S. wint na vrije slagen); Chr. LyceumHandels school 50; Gem. LyceumR. K. Lyceum 20; Kennemer Lyceum vrij. Halve finale: Gem. LyceumH.B.S. B 10; Kennemer LyceumChr. Lyceum 22 (Kenne mer want na vrije slagen). Finale: Gemeentelijk LyceumKennemer Ly ceum 21. De Musschen hebben de competitie fraai in gezet en zijn in hun eersten werstrijd tegen het sterke H. D. M. II zegevierend uit den strijd ge komen. De Musschen stelden zich als volgt op: Ruys, Ruys de Perez, Stalling; v. Olphen Brand, Pliester; Menger, Scheffer, Schmeink, Beurre, Hooft. De Musschen begonnen onmiddellijk in een snel tempo en waren dan ook voortdurend in den aanval. Het hobbelig veld was een groote handi cap, doch ondanks deze handicap combineerde de voorhoede zeer goed. Daarbij steunde de half- linie voortreffelijk, met Brand uit uitblinker. Ook de beide backs waren zeer goed, hoewel Stalling iets te langzaam wegwerkte. Brand opende de score uit een corner en nog voor de rust wist Schmeink deze te vergrooten. De rust kwam met 20. Ook na half-time waren de Musschen sterk in de meerderheid. Fraai combineerend trok de voorhoede er steeds op uit en spoedig stond het 4—0, door goals van Schmeink en Scheffer. Een strafcomer van Brand wist de keeper schitterend te keeren en zonder zijn fraaie werk zou de M. H. C.-score veel hooger zijn geweest. Nadat H. D. M. een tegengoal had gemaakt, bracht Scheffer den stand op 51, waarmee het einde kwam. ROSENDAELSCHE GOLFCLUB. 18 holes single tegen Bogey (handicap) om den heer F. J. W. baron van Pallandt v. Rosen- dael (houder mr. P. Bijleveld). le pr. mr. Tromp Meesters (23 all square); 2e pr. mr. Hogerzeil (16) 1 down; 3e pr. F. Scholtens (15) 2 down. 18 holes Medalplay (handicap) om den wis selbeker, uitgeloofd door den heer S. L. graaf van Limburg Stirum (houdster mevr. Bierens de Haan), le pr. mevr. Jordaan (22, netto score 73)2e pr. mevr. Bierens de Haan (2478) Eclectie-match (1/8 handicap) le pr. S. D. Engelberts 32 2/3; 2e pr. mr. P. Bijleveld 34 2/3; 3e pr. K. Jordaan 35; 4e pr. André de ia Porte 36 2/3. Door de steeds grooter wordende belangstel ling, welke in de beoefening der athletiekvalt te bespeuren, waardoor de strijd der athlet.iek- vereenigingen om de eerste plaats sterk is toe genomen, zal het voor de H.A.V. „Haarlem", wil zij het volgend seizoen wederom met succes haar Clubkampioenschap van Nederland kunnen ver dedigen, een eerste vereischte zijn, een intensieve en goed geleide wintertraining. Dat het steeds actieve H.A.V-bestuur daar van overtuigd is, bewijst wel het feit, dat nau welijks na afloop van het seizoen met de win tertraining een aanvang wordt gemaakt. Van 8 October af zal iederen Zondag de bui tentraining plaats vinden in de omgeving van „Kraantje Lek", terwijl medio October in het gymnastieklokaal van het Kennemer Lyceum onder de deskundige leiding van den heer G. Rinkel met de zaaltraining zal worden begon nen. De vereeniging beschikt thans niet alleen over een behoorlijk aantal cracks, doch ook over een groot aantal veelbelovende jonge athleten, waarmede zij met een gerust hart de toekomst kan ingaan. Onder zeer groote belangstelling hield de bo vengenoemde vereeniging Zondag een consela- tiewedstrjjd over 20 K.M. voor A. en B.-klassen en een race van 10 K.M. voor de C.-klasse en Junioren. De uitslag van A. en B. was: 1. D. Fabet, 2. R. Hessels, 3. P. v. d. Heide, 4. F. Wertes. Bjj%e C-klasse werd de eindspurt nek aan nek gewonnen door Balkenenden De uitslag was als volgt: 1. Balkenender, 2. Sjachs, 3. Vemout, 4. T. v. Egmond. De eindspurt bij de Junioren werd met eeni ge lengtes gewonnen door Outshoom. De uit slag was als volgt: 1. Outshoorn, 2. v. Heerden, 3. Hoeksra, 4. Hensen. ALKMAAR, 2 Oct. Veemarkt. 66 vette koeien 120.00220.00 per stuk, handel redelijk. 29 gras kalveren 22.00—32.00, 6 vette kalveren 40.00 100.00 per stuk, Idem per K.G. 0.701.00, 25 nuchtere Slachtkalveren 6.008.00 per stuk. 393 vette varkens, zware per Ned. pond 0.350.39. Handel goed. ALKMAAR, 30 Sept. N.V. Eierveiling voor Holl Noorderkwartier. Aanvoer 115000 kipeieren: 58-60 4 104.70, 60-62 4.404.80, 62-64 4.505.10 15000 Eendeleren 3.103.20 AMSTERDAM, 2 Oct. 1933. Ter veemarkt wa ren heden aangevoerd: 510 Vette koeien, waar van de prijzen waren: le kwaliteit 56—65 ct., 2e kwaliteit 4854 ct„ 3e kwaliteit 3846 ct., mindere soorten 30—36 ct. per K.G. slachtge- wicht. 134 Melk- en kalfkoeien, per stuk f 130 180; 183 Vette kalveren, le kwaliteit 46—52 ct., 2e kwaliteit 36—44 ct., 3e kwaliteit 28—34 ct. per K.G. levendgewicht. 55 Nuchtere kalveren per stuk f 48; 144 Schapen per stuk 1116; 554 var kens. Vleeschvarkens, wegende van 90110 KG. 4554 ct., zware varkens 3344 ct., vette varkens 42—43 ct. per K.G. slachtgewicht. 29 paarden, per stuk f 50—90. 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktverloop: Paarden, geringe aanvoer, lage prijzen. Varkens, minder aanvoer, zeer stille handel, prijzen onveranderd. Vette kalveren, ge lijke aanvoer als vorige week, handel stug, te- rugloopende prijzen. Slachtrunderen, iets minder aanvoer dan vorige week. handel zeer stug, op- loopende prijzen. Melkkoeien, iets betere aan voer, handel zeer sleepend. BLOKKER, 29 Sept. „Op Hoop van Zegen" Andijvie 0.901.30, Komkommers 1.101.60, Gele kool 1.201.80, Roode kool 1.001.20, Spi nazie 2.20, Slaboonen 2.903.70, Snijboonen 7 00 17.00, Wortelen 2.70—3.10, Jac Leb'el 4.80—5.90, William 11.2016.00, Groninger Kroon 6.006.80, Meloenen 13.0016.00, Druiven 18.0027.00 No ten 12.40, Victorlapruimen 14.00, Calvil 11.00— 11.60, Boerengroen 4.104.30, Br. Seedling 4.80 6.30, Beurré Hardy 20.0022.00, Soldat Labou- reur 1.2013.00, Maagdenperen 7.308.40, Gieser Wildeman 7.007.90, Goudrelnet 5.90—8.10, Gra- tiool 4.40—5.30, Br. Clay 10.0011.10, Pr. v. Engeland 7.508.70, Conference 10.0014.20 Hertogin Elza 8.00—11.00, Novo 5.808.20, Zoete Ermgaard 5.608.10, Bonne Louise 22.0027.00. BOVENKARSPEL, 30 Sent. „De Tuinbouw" 578 baal Uien: grof 0.700.80. groote gele 0.65 0.90, drielingen 0.40, nep 0.801.55 per baal. Bloemkool: le soort 1.504.90. 2e soort 1.50 3.00, 3e soort 1.502.60 per 100 stuks. 5700 KG Roode kool 1.001.60 per 100 K.G. 16800 K.G. Gele kool 0.5O—1.20 per 100 K G. 5800 K.G. Witte kool 0.801.25 per 100 K.G. 349 zak Slaboonen: dubbele 0.300.45, enkele 0 300.40 per 15 K G 8300 stuks Bieten: groote 0.60, idem kleine 0.70 per 1000 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 2 Oct 9000 KG Aardappelen: Eigenheimers 2.002.10, id. blau we 2.202.30. 7000 K.G. Wortelen 2.30—2.60. 11000 K.G. Roode kool 1.001,50. 10000 K.G Gele kool 1.00 50000 K.G. Vroege Witte kool 0.60— 1.30. 17000 K.G. Uien: Gele Uien 1.502.00, Gele Drielingen 0.801.00, Gele Nep 3.103.50. 10000 stuks Bloemkool: I 1.806.20, II 0.75 1.50. 1200 K.G. Slaboonen 2.207.00. 4000 K.G Bieten 0.601.00. HOORN, 30 Sept. Veemarkt. 15 Schrammen 14.0023.00, 83 Biggen 6.0013.00, 95 Fokram- men 20.0050.00. 950 Schapen 6.0016.00, 4 Paarden 150.00225.0j. Handel goed. HEILOO, 29 Sept. Veilingsver. „St. Willibror- dus" Aardbeien 0.120.26 per doosje. Andij vie 0.600.90, Kropsla 0.702.10, Komkommers 0.503.20 per 100. Meloenen 0.06—0.25 per stuk Dubb. Stamslaboonen 0.030.10, idem enkele 0.040.12, Snijboonen 0.080.19, Doperwten 0.04 0.15, Tomaten 0.010.03 per K.G. Wortelen 0.350.48 per 10 bos. LEIDEN, 29 Sept. Coöp. Groenten-, Fruit- en Bloemenveilingver. „Leiden en Omstreken" Andijvie 0.500.80, Kroten 1.001.50, Kom kommers 1.003.00, Bloemkool I 2.907.80, id. II 1.503.00, Roode kool 1.60—3.00, Savoye kool 1.903.30, Groene kool 1.503.00, Meloenen 2.00 —16.00, Peterselie 0.500.80, Prei 0.801.60, Radijs 0.501.20, Kropsalade 0.502.60. Selde rie 0.500.80, Knolselderie 1.402.50. Wortelen 2.104.90 per 100 stuks. Kroten 1.001.90, Kro ten, gek. 4.006.00, Snijboonen 2.0015.00, Stok- boonen 2.0016.00, Pronkboonen 2.003.00, Stam- boonen 2.008.00, Boerenkool 2.00, Postelein 2.004.00, Spinazie 2.006.00, Tomaten: A 4.80, B 4.40, C 3.50, CC 2.20, Uien 1.502.80, Spruitsn I 2.006.00, idem II 1.502.00 per 100 K.G. LEIDEN, 30 Sept. Botermarkt. Prima fabrieks- boter (controle) 1.70, prima Eoerenboter 1.65 1.80 per K.G. Aanvoer 390 K.G. Handel matig. LEIDEN. Turfmarkt. Aanvoer 120.000 stuks lange turf. Prijs 7.00-8.00 per 1000 stuks. LEIDEN, 2 October Vee Aanvoer 180 varkens 170 zware 0.39—0.40; 10 lichte 0.38, Handel matig. NOORD-SCHARWOUDE. 2 Oct. 300 K.G Sper- cieboonen 3.706.30. '600 K.G. Uien: Gele Nep 2.80, Drielingen 0.800.90, Grove Uien 2.10. 4400 K.G. Peen 2.20—2.50, idem kleine 0.60, 4900 K.G. Kroten 0.60. 3100 K.G. Roode kool 1.00. 44400 K.G. Gew. Witte kool 1.25—1.30. 8700 K.G. Gele kool 1.00. PURMEREND, 30 Sept. Afslagver. Beemster. Purmerend en Omstreken. Augurken per mand van 6 K.G.: grof le soort 0.590.64, idem 2e s. 0.51, basterd le soort 0.50, idem 2e soort 0.27. stek 0.100.11, bommen 0.180.23. WARMENHUIZEN, 30 Sept. Gele Nep 2.70— 3.10, Gele Drielingen 0.80, Gele Uien 1.801.90, Slaboonen 5.908.30, Peen 2.002.20, idem kl. 0.700.80. Roode kool 1.001.30, Gele kool 1.00 —1.10, Witte kool 1.25, Deensche Witte kool 0.90 1.10, Eigenheimers 2.00:2 50, idem blauwe 3.00 per 100 K.G. WESTLAND, 30 Sept. Middelprijs v. d. Westl. vellingen. Druiven: Alicante 21—27 cent, Col man 2235 cent, Maxoc 2028 cent per K.G. Tomaten 2567 cent per bak. Dubbele Boonen 3035 cent per bak. ZWAAG, 29 Sept. Veilingsver. „Bangert en O Tomaten: A 3.90, B 4.40, C 3.30, Slaboonen 2.00 11.00, Snijboonen 3.00-15.00, Druiven 16.00 37.00, Noten 15.0016.00, Spinazie 2.009.00, Postelein 2.003.00, Roode kool 1.603.00, Gele kool 1.00—1.60, Spruitkool 4.00—9.00, Uien 0.80 2.00, Augurken 2.0016.00. Jac. Lebel 6.00 7.40, Transp. de Cronsels 10.0014.00, Pres. van Engeland 8.008.40, Goudreinet 5.309.00, Zoete 5.00—13.00, per 100 K.G. Bloemkool 2.005.00, Sla 0.501.30. Wortelen 2.004.10, Perziken 2.00 6.00. Meloenen 4.0024.00, Bonne Louise 21.00 27.00, Hardy 19.00—24.00. Maagdenperen 6.20 —8.20, Soldat 10.00—14.00, William 10.00—15.40, Sinleuren 11.0018.00, Novo 4.307.90, Elza 8.00 10.00, Gieser 7.709.70. BINNENLAND SCHE HAVENS. IJMUIDEN. Aangek. 29 Sept.: Agnita, m.s„ Rouaan; St. Annaland, s„ Blyth; Egeria, s„ Dan zig. 30 Sept.: Lisa, m.s„ Pernau (voor Zaandam). Vertrokken 29 Sept.: Nobiskrug, m.s., Hamburg; Noord, s„ Wyborg; Santi, s., Cardiff. 30 Sept.: Oakgrove, s., Blyth; Nereus, s., Kopenhagen; Amstelkerk, s„ W.-Afrika. AMSTERDAM. Aangek. 29 Sept.: Agnita, Rou aan, ledig, Ned. Dok, Ruys Co.; Mulan, Zaan dam, repareeren, werf Ceuvel. 30 Sept.: St. Annaland, Blyth, steenkolen, Hoofdkanaal West, Scheepv. Steenk. Mij; Egeria, Danzig, hout, Houthaven, Van Es Van Om meren. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. DELFLAND, 29 Sept. van San Carlos n. Kribi. AMSTELKERK, uitreis, 30 Sept. van IJmuiden. ROTTERD. LLOYD. GAROET, Hamburg n. Liverpool, pass. 29 Sept. n.m. 10 uur Dover. KOTA TJANDI, uitreis, pass. 30 Sept. v.m. 3 uur Dover. KOTA PINANG, thuisreis, 2 Sept. te Genua. HOLLAND—AMERIKA LIJN. DINTELDIJK, 28 Sept. van New Westminster te- Seattle. VEENDAM, New-York n. R'dam, 2 Oct. v.m. 4 uur te Plymouth verwacht. DRECHTDIJK, R'dam n. Pacific Kust, 29 Sept. te Willemstad. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALCHIBA, thuisreis, 28 Sept. van Victoria. HALCYON LIJN. STAD HAARLEM, 29 Sept. van Almeria. KON. NED. STOOMB. MIJ. TIBERIUS, arr. 2 Sept. te Izmir. GANYMEDES, 29 Sept. van Izmir n. Panorma. VENEZUELA, 28 Sept. van Curasao n. Puerto Cabello. CERES arr. 29 Sept. te Piraeus. AGAMEMNON, 29 Sept. van Piraeus n. Cala- mata. HERMES, 29 Sept. van Varna n. Constanza. AMAZONE, 29 Sept. van Danzig n. Rostock. ACHILLES, pass. 29 Sept. Gibraltar. AJAX, pass. 30 Sept. Gibraltar. AJAX, 29 Sept. van Malaga n. Cadix. ARIADNE, 29 Sept. van Corcubion n. Amst. EUTERPE, 29 Sept. n.m. 9 uur van Stettin n. Amsterdam. HEBE, arr. 29 Sept. te Malaga. JUNO, 29 Sept. van Bar! n. Patras. TELAMON, 29 Sept. van Algiers n. Rouaan. PERSEUS, 2 Sept. van Aalborg n. Amst. COLOMBIA, 1 Oct. ca. 1 uur n.m. te Amsterd. verwacht. STUYVESANT, 2 Oct. v.m. tusschen 810 u. te Amsterdam verwacht. KON. HOLL. LLOYD. WATERLAND, thuisreis, 29 Sept. v.m. 6 U. van Rio Janeiro. MIJ. NEDERLAND. POELAU ROEBIAH, thuisreis, 29 Sept. te Suez. JAVA—NEW-YORK LIJN. TARAKAN, New-York n. Java, pass. 28 Sept. Kaap de Goede Hoop. VEREEN. NEDERL. SCHEEPV. MIJ. HOLLAND—O.-AZIE LIJN. OLDEKERK, 29 Sept. van R'dam n. Japan. DIVERSE SCHEPEN. ZEELAND, Antwerpen n. Newcastle, pass. 29 Sept. Vlissingen. ALDEGONDA, 26 Sept. van Singapore naar Pladjoe. ALETTA, 26 Sept. van Singapore n. Soesoe. APOLLONIA, 30 Sept.. van Alexandrië te Con- stanza verwacht; gaat daarna naar Dakar, Tako- radi. AUGUSTINA, 25 Sept. van Pladjoe n. Hong kong. IRIS, 27 Sept. van Cebu n. Jolo, Miri, Tarakan en Balik Pappan. J. B. AUG. KESSLER, 27 Sept. van Shanghae n. Miri en Japan. MAUBA, l Oct. van Atreco te Montreal ver wacht; gaat daarna naar Halifax v.o. MALVINA, Las Palmas n. Curasao, 30 Sept. bil Barbados. MAMURA, Rouaan n. Aruba en Montreal, 28 Sept. bij St. Kitts. MARPESSA, 25 Sept. van Curasao n. MontreaL MEGARA, 28 Sept. van Curacao te Bordeaux; gaat naar Harburg, Londen en dan dokken te MITRA, 1 Oct. van Curacao te Thameshaven R'dam; 11 Oct. te R'dam veitvacht. MURENA, 27 Sept. van Kaapstad te Pladjoe; of Kobe. verwacht; gaat daarna naar Hull en St. Kitts v.o. gaat naar Singapore, Yokohama en Taketoyo en- PETRONELLA, 26 Sept. van Singapore naar Pladjoe. PHOBOS, 28 Sept. van Amst. te Curacao; gaa* naar Spezia en Livorno. SELENE, 28 Sept. van Salonica n. Constanza; daarna verm. naar R'dam en Amst. PEURSUM. 28 Sept. van R'dam te Libreville. HILVERSUM, Amst. n. Archangel, pass. 29 Sept. Noordkaap. JOBSHAVEN, Archangel n. Zaandam, pass. 29 Sept. Lodingen. SLIEDRECHT, Montevideo n. Batoum, pass. 29 Sept. Istanboul. WOENSDRECHT, Melbourne n. Constanza, wa9 28 Sept. 800 mijlen Z.-O. van Kaap Guardefui. MAASHAVEN, 29 Sept. van Rochefort naar Rotterdam. IJMUIDEN, 30 Sept. Het visschersvaartulg „Helder 134", is vannacht tijdens mist op de Noordpier gevaren en gezonken. De bemanning Is gered. GENT, 29 Sept. Het s.s. „Wisbeck", dat op de Schelde aan den grond was gevaren, is vlot- gebracht en zette de reis naar hier voort. (Niet officieel) 5de klasse, 9de lijst Trekking van Maandag 2 October 1933 Hooge Prijzen 1000.— 6066 11680 14489 400.— 2660 3298 5305 200.— 349 10815 14514 18682 100.— 246 1210 5473 7590 7756 10736 12670 17826 19928 20543 Prijzen van 70. 178 305 507 557 153 697 705 162 633 68? 721 932 1022 1037 1131 1483 1523 1556 1573 1606 1622 1833 1950 1968 2148 2185 2226 2290 2302 1365 1660 1416 1671 3115 3208 3606 6916 6933 7641 8114 2378 2570 2621 2874 2927 3026 3330 3458 3466 3471 3491 3520 3535 3642 3700 3790 3808 3821 3852 3943 4015 4052 4135 4216 4274 4377 4841 5014 5021 5027 5054 5126 5252 5314 5410 5689 5702 5709 5727 5835 5838 5897 5931 5977 5985 6100 6318 6319 6404 6430 6550 6698 7118 7309 7517 7531 7584 7607 7632 7809 7909 7963 8023 8063 8078 8083 8158 8205 8224 8416 8446 8555 8619 8712 8793 9178 9194 9589 9752 9758 9878 10050 10082 10140 10170 10226 10270 10554 10564 10589 10608 10644 10952 11083 11179 11221 7249 11318 11466 U630 11640 11760 11811 12116 12150 12164 12278 12316 12473 12645 12700 12751 12797 12834 12879 12912 13327 13330 13401 13618 13728 13792 13808 13810 13925 13999 14422 14440 14457 14509 14562 14565 14941 14990 15057 15088 .15113 i5269 15277 15330 15357 15430 15449 15549 15640 15711 15717 15838 15912 16058 16089 16128 16164 16298 16323 16332 16368 16422 16436 16479 16616 16710 16836 16854 17506 17664 17702 17711 17864 17878 18421 18499 18531 18541 18613 18740 18743 18761 18827 18856 18942 18976 19020 19065 19140 19155 1S233 19287 19296 19402 19458 19633 19666 19749 19796 19912 19964 19969 19994 20045 20078 90231 20275 20403 20505 20545 20582 20614 20704 20706 20748 20803 Nieten 30 51 63 78 87 137 147 148 151 172 187 195 224 457 467 531 564 691 733 872 875 912 1004 1011 1034 1089 1096 1116 1124 1211 1327 1372 1375 1414 1425 1450 1477 1593 1612 1615 1621 1652 1654 1723 1735 1741 1756 1821 1839 1845 1857 1871 1951 1975 1977 2033 2050 2072 2078 2160 2161 2240 2249 2251 2360 2371 2393 2401 2416 2474 2495 2504 2516 2548 2551 2601 2604 2619 2658 2716 2743 2756 2835 2854 2865 2881 2900 2929 2966 2973 3048 3055 3091 3116 3120 3125 3251 3252 3255 3307 3322 3336 3383 3443 3506 3518 3524 3540 3569 3650 3683 3695 3699 3766 3776 3844 3933 3985 4094 4143 4163 4200 4203 4208 4314 4401 4414 4424 4473 4516 4535 4539 4543 4549 4603 4608 4613 4629 4646 4681 4704 4706 4738 4745 4984 5009 5040 5044 5046 5055 5076 5093 5101 5114 5123 5152 5156 5178 5199 5212 5229 5230 5255 5259 5261 5275 5281 5285 5339 5383 5399 5458 5460 5464 5504 5531 5552 5560 5572 5584 5611 5684 5705 5742 5821 5857 5874 5907 5910 5984 6025 6038 6050 6057 6091 6099 6163 6166 6237 6252 6255 6300 6341 6384 6385 6402 6413 6449 6455 6507 6555 6563 6590 6591 6628 6639 6655 6667 6680 6785 6739 6821 6866 6895 6900 6904 6924 6989 6973 6990 6993 7135 7153 7182 .7281 7296 7304 7313 7360 7373 7436 7444 '7485 7546 7549 7552 7554 7568 7711 7713 7744 7745 77«0 7346 7894 7931 7956 7966 7993 8013 8015 8056 8113 8144 8173 8226 8249 8303 8306 8312 8369 8382 8414 8419 8452 8551 8576 8593 8635 8662 8680 8751 8813 8826 8858 8877 8936 8976 9005 9085 9103 9125 9197 9204 9208 9216 9220 9229 9259 9304 9316 9328 9335 9411 9460 9490 9496 9535 9536 9567 9570 9627 9629 9699 9803 9864 9893 9904 9914 9925 9941 9952 10005 10021 10037 10063 10076 10176 10188 10256 10288 10292 10309 10339 10346 10359 10386 10434 10496 10540 10595 10664 10674 -0702 10754 10765 10838 10841 10912 10939 11000 11026 11037 11039 11045 11047 11054 11065 11090 11096 11129 11222 11367 11375 11393 11394 11440 11442 11458 11464 11492 11511 11538 11545 11546 11563 11602 11642 11649 11683 11687 11736 11747 11748 17753 11755 11779 11826 11836 11866 11904 11935 11942 11946 11951 11990 11996 12018 12025 12055 12135 12140 12179 12320 12367 12425 12462 12470 12506 12517 12523 12527 12538 12557 12603 12633 12685 12709 12762 12794 12825 12831 12870 12963 12972 12997 13002 13016 13071 13120 13136 13186 13212 13216 13242 13254 13267 13278 13281 13319 13371 13396 13436 13446 13518 13528 13547 13555 13570 13602 13645 13668 13716 13748 13757 13798 13848 13902 13912 13960 13994 14032 14041 '4052 14123 14215 14239 14325 14340 14366 14376 14395 14429 14433 14497 14511 14519 14542 14554 14558 14595 14639 14653 14704 14738 14744 14756 14772 14791 14837 14844 14857 14886 15030 15041 15046 16095 15096 15109 15169 15249 15284 15295 15310 15312 15336 15339 15343 15347 15355 15399 15415 15417 15454 15524 15532 15550 15574 15602 15613 15618 15633 15698 15738 15791 15802 15812 15829 15840 15897 15929 15940 15986 16055 16C57 15070 16105 16129 1U171 1U.ÜÜ tvtinï xvszjiw 16397 16417 16428 16454 16484 16535 16536 16560 16600 16683 16711 16712 16787 16817 16825 16864 16876 16894 16896 16903 16919 16942 17016 17053 17090 17125 17184 17199 17209 17254 1.7258 17261 17301 17302 17325 17328 17349 17361 17380 17381 17421 17454 17463 17490 17515 17525 17552 17568 17619 17631 17635 17658 17671 17679 17727 17741 17752 17780 17801 17833 17890 17930 17938 17941 18071 18142 18164 18178 18180 18246 18248 18251 18261 18270 18271 18280 18309 18331 18369 18371 18388 18395 18406 18425 18477 18505 ±8552 18578 18603 18612 18634 18681 18754 18839 18904 18913 18914 18925 18926 18971 18989 18997 19127 19166 19263 19271 19300 19330 19333 19351 19371 19418 19420 19499 19501 19524 19558 19560 19663 19759 19772 19827 19843 19870 19875 19910 19984 20006 20012 20132 20148 20208 20230 20232 20234 20310 20348 20364 20412 20416 20444 20483 20489 20517 20564 20585 20586 20605 20611 20638 20684 20703 20787 20796 20950 20974 20978 Verbetering 5e klas 8ste lijst: 15740 moet zijn met 70.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 16