INCASSO-BANK n.v. DEPOSITO'S STADSNIEUWS H0LLANDSCH-ZW1TSERSCHE REEPEN Duitschland en de minderheden LERROUX AFGETREDEN MARKTEN WOENSDAG 4 OCTOBER Kap. 3o.ooo.ooo.— Haarlem - Kruisweg 59 Reserve s 9.300.000- MEVR. ESTHER DE BOER- VAN RIJK Huldiging te Haarlem FILMNIEUWS REMBRANDT-THEATER Don Quichotte ENGLISH ASSOCIATION Mrs. C. Chesterton „Door donker Londen" GEEN DOORVOER- VERGUNNINGEN Wegens mond- en klauwzeer FAILLISSEMENTEN Gewestelijke Aardappelen organisatie SCHIETEN Haarlemsche Schietbond Schietver. „Generaal van Merlen" Terug naar den gouden standaard Rede van Chamberlain Arbeidsgemeenschap van Kath. Duitschers Onder leiding van Von Papen Gebrekkig optreden van den Volkenbond Joden geen minderheid Na drie weken KAPELAAN OVERLEDEN AAN BRANDWONDEN Naar het einde van het roode Weenen? VRAGENBUS STOOMVAARTLIJNEN 463e STAATSLOTERIJ De volgende circulaire is rondgezonden: Zaterdag 7 October zal mevrouw Esther de Boer-van Rijk ook te Haarlem in „Levens avond" van Jaap van der Poll haar zestig-jarig tooneeljubileum vieren. Het mag overbodig hee- ten hier de groote verdiensten op te sommen Van mevrouw de Boer, die wij zeker wel de po pulairste actrice van Nederland mogen noemen. 9P een vollen Stads-Schouwburg zal zij op haar jubileum-avond ook te Haarlem mogen rekenen. Maar wij meenen, dat velen de kunstenares, die net publiek in haar lange, roemrijke loopbaan 200 veel genot heeft geschonken en voor allen op haar 80ste jaar nog een voorbeeld is van levenskracht en levensdurf, ook een klein bewijs Van hun dankbaarheid op dezen avond zullen Willen geven. De crisis mag zeker geen beletsel zijn, dat mevrouw de Boer thans minder ge huldigd zou worden, dan zij verdient. Wij doen daarom mede een beroep op U om ons te helpen den huldigingsavond te Haarlem voor de actrice, die heel tooneellievend Neder land al was het alleen om haar „Kniertje" - bewondert, zoo luisterrijk mogelijk te maken. Bijdragen zullen gaarne voor 6 October door hen penningmeester J. B. Schuil, Tuinwijklaan 33 postgiro no. 80769 worden ontvangen. Het huldigings-Comité bestaat uit de heeren: c- Maarschalk, burgemeester van Haarlem, Eere-Voorzitter; M. A. Reinalda, lid v. d. Ge meenteraad en Prov. Staten, Voorzitter; J. B. Schuil, tooneelcriticus Haarl. Dagbl, Tuinwijks laan 33, Penningmeester; Henk Bakker, tooneel- schrijver, Dr. Dirk Bakkerlaan 50, Bloemendaal, Secretaris; W. Bakker, directeur Rembrandt- Theater; W. F. Bloemendaa], voorzitter Haarl. Tooneelclub; H. A. J. de Bijl Nachenius, dir. N.V. Werf Conrad; mr. dr. F. A. Bijvoet, lid v. h. Gem. Raad; H. G. Cannegieter, letterkundige; mevr. N. Dyserinck-van Gilse van der Pais, vice-pres. Ver. v. Huisvrouwen; mr. L. G. van Dam, lid v. d. Gem. Raad; Ph. A. Deinum, di rectrice Gem. Concertgebouw en Stadsschouw burg; l. Duvosel, toonkunstenaar; J. van Eden; dr. Tjebbo G. Franken, voorzitter Ned. Tooneelverbond; G. D. Gratama, dir. Frans Hals Museum; C. C. M. v. Hees, oud-dir. Stads- Schouwburg; mr. Julius Hoog, voorzitter Alg. Ned. Verbond; J. M. C. Hoog, lid Commissie van Toezicht Stads-Schouwburg; A. D. Huys- man, Secretaris Fa. Joh. Enschedé Zonen J. «loosten, lid v. d. Gem. Raad; Joh. A. Kaart, Voorzitter Haarl. Tooneel; G. v. d. Klashorst; W. Kruyshoop Jr., voorzitter „J. J. Cremer"; N. Levenkamp, dir. Twentsche Bank N.V.: Jac. van Maris, voorzitter „Jacob van Lennep"; Jhr. mr. B. W. F. van Riemsdijk; H. B. van der San- de, tooneelcriticus Nwe Haarl. Courant; mr. J. H. Schultz van Haegen; Frits Schuurman, di recteur H. O. V.; Aug. M. J. Sevenhuysen, voor zitter Kunst a. h. Volk; dr. C. Spoelder, rector gymnasiumdr. J. F. M. Sterck, lid Cc\im. van Toezicht Stads-Schouwburg; mr. P. TJüeman; mevr. R. C. Venema, lid v. d. Gem. Raad; dr. A. he Vletter, rector Kennemer Lyceum. Van de beroemdste werken der literatuur is er misschien geen enkel dat zich zoo bij uitstek leent om te worden verfilmd als Don Quichotte, het meesterwerk van M. de Cervantes Saavedra. Vooral voor een regisseur die zijn vak verstaat, moet het een waar genoegen zijn dien „ridder Van de droevige figuur" onderhanden te nemen en dat adellijke heerschap, dat tot nog toe in hoofdzaak via het geschreven woord beroemd heid verwierf, thans een nieuwen triomftocht te bereiden op de blanke schermen in de bioscopen. Wie Don Quichotte was en wat zijn idealen Waren behoeven we eigenlijk niet nader uit te leggen. Er zijn maar weinig namen zoo populair geworden als deze, waaraan het zelfs te danken is, dat de woordenboeken met een nieuw woord: Don Quichotterie, werden verrijkt, waarmee dan een idealistische leefwijze wordt aangeduid welke door het onhandige en onpractische den lach lust van iederen buitenstaander opwekt. We moeten echter vooral niet vergeten, dat de Don Quichotte niet alleen bedoeld was als een satyre, maar ook en vooral als een vorm van op offerend idealisme, volkomen onbegrijpelijk en daarom belachelijk voor iederen verstokten egoïst. Uit de geheele geschiedenis van dezen edelman blijkt, dat zij slechts anderer wel zijn op het oog had. En alleen omdat hij veron derstelde dat alleen ridders deze edelmoedige deugd van opoffering in hooge mate bezaten, daarom was het in het brein van Don Quichotte noodzakelijk, dat hij tot dien graad van adellijk heid werd verheven. Als de film begint, zien we hem bezig met het doorbladeren van dikke boeken en worden we uit een gesprek van zijn nicht met haar verloofde en den geestelijke gewaar, dat het lieve oompje bezig is, zijn geheele vermogen in boeken te steken, zoodat er groote kans bestaat, dat het lieve kind niets mee ten huwelijk brengt en de ..zwaar verliefde" bruidegom haar daardoor zal laten loopen. Dan ziet men den zingenden Don Quichotte op een zolder bezig met het bijeen scharrelen Van een harnas en andere ridder-attributen en daarna al zingende (want niet voor niets heeft men den wereldberoemden zanger Feodor Cha- liapine voor deze rol geëngageerd) zich gereed maken om zijn grooten overwinningstocht op het Vermeende onrecht aan te vangen. Hij wekt zijn knecht en dan trekken zij er samen op uit, 't avontuur tegemoet. We willen graag aannemen dat het louter toevalligheid is dat verschillende van die opnamen een buiten- Bewoon sterke gelijkenis vertoonen met de be- kende prenten en schilderijen die van Don Qui chotte gemaakt zijn en waarbij men hem op het Paard en zijn knecht Sancho Panza op een ezel ziet voorttrekken. Als hij dan nog onderweg eenige malen stil gestaan heeft om zijn lied uij k galmen, krijgt men achtereenvolgens zijö strijd met de schapen, de bevrijding der mis dadigers en zijn gevecht met de windmolens te zien. Tot hier aan toe was 't goede film met Koede opnamen, zooals men in doorsnee gewend bij een behoorlijke film te zien. Het groote Don Quichotte-ideaal blijft zoo vel mogelijk op den achtergrond, omdat 't een knappe illustratie is van het oorspronkelijke ^ark. Eerst bij de windmolens is de regisseur ®°cd op dreef. Als die lange wieken gigantisch teBen den horizont afsteken, dan kan men be- ^ijpen dat Don Quichotte hen voor de schuldige eUzen aanziet, die de oorzaak zijn, van de ellen- e der landbouwers. Dan wordt men met de ede len ridder mee omhoog en omlaag gesleept, tot de boeren hem uit zijn benarde positie bevrijden en hem op een veewagen naar de stad brengen, alwaar hij voor straf de verbranding van zijn boeken moet aanschouwen. Dat is hem te machtig en volkomen gebroken en gedessillusionneerd zakt hij in elkaar. Pabst, de man van het detail, kreeg vooral in dit laatste gedeelte volop gelegenheid zijn talent bot te vieren en heeft daarvan dan ook een roy aal gebruik gemaakt. Meer en beter dan in het eerste deel of bij het geïmproviseerde duel, waarbij het hem niet heelemaal gelukt is, de verschillende gedeelten logisch en suggestief tot een geheel te componeeren. Welk een geweldig effect had hij o.a. niet met die kudde schapen kunnen bereiken indien hij ze uit een anderen hoek had opgenomen, zoodat men eenigen indruk kreeg, van Don Quichotte's ziekelijke wereldaanschouwing. Niettemin is de laatste helft van dien aard geweest, dat we ze ker niet aan Pabst's kunnen behoeven te twij felen en we hem nog altijd kunnen classificeeren in de rij kunstenaars, die ons goede films met „wat-er-in" hebben gebracht. De gala-nachtvoorstelling die te zij ner eere in het Rembrandt Theater wordt gegeven is dan ook alleszins gemotiveerd, wijl men dan gele genheid krijgt iemand te huldigen, die iets be ters weet te bieden dan 80 pCt. zijner beroeps- genooten, die zich zijn collega noemen. L. V. De heer C. B. M. Proper opende de eerste le zing van het nieuwe seizoen met een kort in leidend woord, waarin hij o.m. nog eens het doel der vereeniging, een band te leggen tusschen Nederland en Engeland, naar voren bracht. Hierna hield de bekende schrijfster C. Ches terton een lezing over het onderwerp „Door het „donkerste" van Londen". Spr. was op een kouden Februari-avond be sloten het leven van de werklooze vrouwen meer van nabij te leeren kennen, door zich als een van haar bij haar aan te sluiten. Ze was toen naar Londen gegaan, zonder geld en met als eenige uitrusting wat nachtkleeren en een tandenborstel. Nadat ze een agent gevraagd had, haar den weg te wijzen naar een nachtlogies voor werk looze vrouwen, had hij haar verwezen naar „Het Leger des Heils" en haar tevens, met het oog op haar armoedig uiterlijk, een paar stuivers ge geven. Ze had hem verteld, dat ze uit Liverpool kwam, geen geld meer had, daar ze haar beurs in de wachtkamer van het station had laten lig gen en nu een baantje-zocht als keukenmeisje. Na in het gebouw van „Het Leger des Heils" den nacht te hebben doorgebracht, had ze wer kelijk eenige betrekkingen gekregen van de Ar beidsbeurs, waar ze enkele stuivers per dag en nauwelijks een kop koffie kreeg. Doch dit was maar van korten duur. Ten slotte had ze lucifers, pennen, etc. verkocht. Toen ze eens een heelen dag zoo goed als niets verkocht had, bracht een verloofd paartje, waarvan ze een shilling kreeg, redding in den nood. Op zekeren nacht werden haar door een lotgenoot in het logement de laatste negen stuivers die ze bezat ontnomen. Ze kon dien vol genden dag toen geen eten koopen, bovendien verkocht ze niets. Aan een deftig heer vroeg ze toen een ontbijt. Deze vroeg haar: „Heb je geen hersens?" Ze antwoordde hierop: „Ja, die heb ik wel, anders was ik niet naar je toegekomen." Dit snedige antwoord werd beloond met een ontbijt en een shilling toe. Zoo heeft ze ook een nacht in cel 29 en in Eastend doorgebracht in 'n zaal, waar 250 vrou wen bij elkaar sliepen. Na de pauze zette spr. haar lezing voort met te vertellen hoe ze in Engeland hare lotgeval len, bij dit werkloos-bestaan opgedaan, op mee tings opdischte en hoe dit verhaal tenslotte 500 had opgebracht. Voor dit geld is een pu blic Lodging House gebouwd met 44 bedden, dat ze, in tegenstelling met die ze op haar tocht be zocht had, met hun sombere donkerbruine kleur, in oranje tint hield met blauwe en groene gor dijnen en frisch, helder verlicht, bovendien heeft laten voorzien van badkamers. Hier kunnen vrouwen van allen stand terecht voor 1 shilling. Dit eerste huis is opgericht in 1927, de latere bijgekomen zijn echter druk bezet en hebben nog te weinig ruimte. Van alle kanten van betere en mindere klas komen de giften om nieuwe huizen te bouwen binnen. Met een dankwoord van den voorzitter voor de lezing van de spreekster die hij uit den giond van het hart gekomen en diep gevoeld noemde, werd deze bijeenkomst gesloten. Volgens mededeeling van den Rijkslandbouw- consulent te Berlijn worden met het oog op de uitbreiding welke het mond- en klauwzeer hier te lande heeft ondergaan, door het Pruisische Ministerie van Laudbouw voorshands geen door- voervergunningen voor uit Nederland afkomstige meerhoevige dieren meer verleend. Reeds verleende doorvoervergunningen worden niet teruggenomen. Door de arrondissements-Rechtbank te Haar lem zijn de volgende faillissementen uitgespro ken op Dinsdag 3 October: 1. De vennootschap onder de firma J. van Etten in liquidatie gevestigd te Beverwijk, Meer straat 124. Curator mr. B. W. Stomps, Meer straat 124. 2. J. van Etten, wonende te Beverwijk, Adri- chemstraat 20. Curator mr. B. W. Stomps. 3. De nalatenschap van Barend Brinkhorst, overleden te Beverwijk, laatst gewoond hebben de te Beverwijk, Meresteynstraat 18. Curator mr. B. W. Stomps te Heemstede. Rechter-Com- missaris Jhr. mr. E. J. Strick van Linschoten. Opgeheven werden de faillissementen wegens gebrek aan actief van: 1. P. Geerlings te Beverwijk. Curator mr. A. Bruch alhier. 2. G. Hendriks wonende te Haarlem. Curator mr. H. O. Drilsma alhier. 3. A. Jansen wonende te Bennebroek. Cura tor mr. H. O. Drilsma alhier. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der uitdeelingslijst van: 1. S. J. Guldemond, destijds wonende te Heem stede thans te Hillegom. Curator mr. L. J. Ven huizen te Heemstede. 2. Wijlen Jan Verheek gewoond hebbende te Haarlem. Curator mr. F. A. Davidson eerder mr. A. A. Huizenga alhier. 3. A. M. Roosenhart te Haarlem. Curator mr. F. A. Davidson, eerder mr. A. A. Huizenga al hier. Het Districtsbestuur der Gewestelijke Aard appelen Organisatie te Hoofddorp deelt mede: 1. Verkoop van boerderij af van 10 Kilo en minder is verboden. 2. Opgave van de verbouwde hoeveelheid aardappelen tot 8 October in verband met teelt regeling 1934. 3. Iedere handelaar moet gebruik maken van formulier „Aanvraag Vervoer". Inkomende aanvragen: vóór 12 uur worden 's middags behandeld, na 12 uur den volgenden morgen. 4. Van Maandag 2 October is de regeling, heffing fl.25 en betaling van van den mi nimum prijs. De handelaar betaalt de rest van den overeengekomen prijs rechtstreeks aan den teler. 5. Bij overtreding zullen strafbepalingen wor den toegepast, als b.v. boete, uitsluiting steun regeling eventueel ontzegging teeltvergunning voor een volgend jaar. Vrijdagavond vergaderde de Haarlemsche Schietbond in Gebouw Olympia a. d. Kinder huissingel. De vergadering werd 11 uur geopend door den voorzitter, den heer B. A. Dammers Sr., die de slechte opkomst betreurde. Hij gaf vervolgens het woord aan den secretaris om de notulen der vorige vergadering en het jaarverslag voor te lezen, welke werden goedgekeurd. Hierna kreeg de penningmeester het woord voor het finan- tieel jaarverslag. Tot kascommissie werden be noemd de heeren H. P. Spoor en P. Deken. Nadat nog was besproken voor de wintercom petitie een andere regeling te treffen, werd de vergadering met een woord van dank aan den secretaris en penningmeester gesloten. Na de vergadering werden de prijzen der di verse wedstrijden uitgereikt; begonnen werd met den winterkampioenwedstrijd, hier mocht Voor Vaderland en Koning voor het vijfttal den eer sten prijs in ontvangst nemen, terwijl Generaal van Merlen de winnaar was voor de cambinatie; hoogste korpsschuttersprijs werd uitgereikt aan den heer Joh. Rompa. Ook de prijs voor het persoonlijk kampioen schap werd aan den heer Rompa uitgereikt, ge wonnen met 967 punten. De Bloemendaal Commando-beker werd uit gereikt aan Generaal van Merlen, die dezen be ker voor het eerst heeft gewonnen, echter met een aantal, waarmee ze nog nimmer gewonnen was, n.m. 221 punten. De uitslagen van de wedstrijden waren: Geluksbaan le prijs Joh. Rompa 254 punten; 2. H. v. d. Laan 247 punten; 3. P. Vorstelman 237 punten; 4. C. Woltering 267 punten; 5. G. C. Paap 226 punten. Personeele wedstrijd: le prijs H. P. Spoor 4 x 17, 2e Joh. Rompa 3 X15; 3. P .v. Guliken 2 X 15. Vrije baan: 1. D. Teekens 3X14, 2. H. Spoor 2X12, 3. H. v. d. Laan 2X13, 4. Joh. Rompa 2X13; 5. P. Hoddenbach 2x13, 6. G .C. Paap 2x16, 7. J. Vorstelman 2x17. Speerwerpen: 1. Joh. Rompa, 42, 2. C. Wol tering 34, 3. P. Lemmers 33, 4. J. v. d. Steen 33, 5. H. v. d. Laan 32 punten. Vlotbrug: 1. C. Woltering 126; 2. B .A. Dam mers 123, 3. H. Spoor. Sjoelbak: 1. G .C. Paap 132; 2. H. v. d. Laan 117, 3. C. Woltering 113. Zondag heeft onder begunstiging van §oed schietweer de eindwedstrijd plaats gehad, in de duinen te Overveen De totaal-uitslag is als volgt: Zomeroefeningen vrije baan: 1 .L. de Raad 99 punten; Max 100, 2. D .W .Duikes 98 pnt., 48, 2x 47; 3. A. Mos 98 punten,47, 46 2x45; 4. J. J. Blauwhof 96 p. 47, 3X46. Gouden horloge :C. C. Woltering 42 punten. Wisselmedaille: C. Kok, 47 punten. Rozenprijs: P. A. Deken, 7 rozen. Personeel: le prijs P. A .Deken 47 punten; 2e prijs O. J. Keijzer 46 p.; 3e prijs A. Mos, 46 p.; 4e prijs W. Waalewijn 45 p.; 5e prijs C. Kok.44 p.; 6e prijs J. J. Blauwhof 43 p.; 7e prijs A. C. Budde 42 p.; 8e prijs H .de Bond 41 p.; 9e prijs J. Verzijlbergen 39 p.; 10e prijs A. v. d. Burg 38 punten. De uitreiking der prijzen zal plaats hebben 11 Cct. a.s. LONDEN, 3 Oct. (Reuter) In het begin zijner rede op het bankiersdiner te Londen drukte Neville Chamberlain den afschuw der Engel sche regeering uit over den aanslag op Doll- fuss, die algemeene bewondering heeft gewekt door den moed, waarmee hij de Oostenrijksche problemen heeft aangepakt. Verder herhaalde hij, dat Engeland tenslotte waarschijnlijk zal terugkeeren tot tien gouden standaard. Ofschoon de Engelsche export tus schen 1929 en 1932 met de helft verminderde, ziet de minister aanwijzingen voor een begin van een blijvend herstel. BERLIJN, 3 Oct. De waarnemende leider der nationaal-socialistische beweging Rudolf Hess doet naar de „Voelkische Beobachter" meldt mededeeling van de vorming van een Arbeids gemeenschap van Katholieke Duitschers. In deze Arbeidsgemeenschap worden mannen georganiseerd, die hun kracht en bekwaamheid willen geven in actieven arbeid voor de volgen de taak: ten eerste in het katholieke volksdeel het Duitsche nationale bewustzijn te versterken, door eerlijke, volkomen medewerking het natio- naal-socialisme te verdiepen en uit te breiden en de rijen van actieve strijders te vergrooten; ten tweede in het bijzohder te zorgen voor een goede verhouding tusschen Kerk, Staat en N. S. D. A. P. tot in alle instanties, van tevoren alle misverstanden uit den weg te ruimen en alle pogingen tot verstoring van deze verhouding in de kiem te smoren. Op deze wijze kan ondanks alle confessioneele grenzen de volkseenheid verdiept en uitgebreid worden en kunnen de katholieke krachten pro ductief gemaakt worden bij den nieuwen op bouw van het Rijk. De Arbeidsgemeenschap is geen massa-organisatie, zij maakt geen massa- propaganda en wenscht geen collectieve toe treding. De leiding bestaat uitsluitend uit be proefde strijders, o.a. staatssecretaris Franz Dauser uit München, oud-majoor Hermann von Decken te Berlijn en oud-regeerings-president Rudolf zur Bonsen. De hoogste leiding, is in handen van vice-kanselier Von Papen en tot administratief leider is benoemd dr. graaf Thun te Berlijn. De Arbeidsgemeenschap van Duitsche Ka tholieken is voor de bovengenoemde taak bin nen de Rijksgrenzen de eenige door de Rijkslei ding der N. S. D. A. P. als bevoegd erkende in stantie. De organisaties der N. S. D. A. P. die nen de arbeidsgemeenschap bij haar werkzaam heden in alle voorkomende omstandigheden te steunen. GENEVE, 3 Oct. (V. D.) In zijn in de poli tieke commissie van de Volkenbonds-assemblée gehouden rede over het minderhedenprobleem zei de Duitsche vertegenwoordiger, Von Keiler o.a.: dat in de debatten de: laatste drie jaren voortdurend was gewezen op het gebrekkige optreden van den Volkenbond ter bescherming van de minderheden. De bekende woorden van den Duitschen Rijkskanselier, dat het Duitsche volk trouw blijft aan zijn eigen volksaard en zich met alle in de wereld levende Duitschers onverbreekbaar innerlijk verbonden voelt, zijn gesproken met de diepe overtuiging van een wereldbeschou wing. Met dezelfde overtuiging is van Duitsche zijde steeds weer gezegd dat het nieuwe Duitsch land daarom het diepste begrip heeft voor de zelfde gevoelens en levensbelangen van andere volken, die Duitschland bereid is te respectee ren. Daarom was Duitschland in den Volken bond ook altijd bereid niet slechts op te treden voor de bescherming der Duitsche, maar ook van alle andere minderheden. In vele gevallen is het Jodenvraagstuk met het minderhedenvraagstuk verward. De Joden in Duitschland echter zijn noch een taal-, noch een nationale minderheid. Het gaat in Duitschland om een probleem van socialen aard, dat na den ooi log door een sterke emigratie van Oost-Europeesche Joden naar het Westen is verscherpt. MADRID, 3 Oct. (V. D.) Het op 12 Septem ber samengestelde Spaansche kabinet, dat on der leiding stond van den voorzitter der radi cale partij, Lerroux, heeft Dinsdag ontslag ge nomen. Reuter meldt nader, dat Lerroux tevoren op zijn besluit was teruggekomen, om geen stem ming in de Cortes af te wachten. Toen echter over een motie van vertrouwen in het nieuwe ministerie gestemd werd, werd de motie ver worpen met 189 tegen 91 stemmen. President Zamora heeft het ontslag van het kabinet aangenomen. Het wordt niet buitengesloten geacht, dat nieuwe verkiezingen zullen worden uitgeschre ven. Waarschijnlijk zal Lerroux opnieuw wor den belast met de vorming van een regeering. PARIJS, 3 Oct. (Reuter) Toen de kapelaan van het dorpskerkje te Ige (Dep. Orne) de al taarkaarsen wilde aansteken, viel de godslamp omver en vatte de olie vlam. De kapelaan wist het vuur te dooven en het altaar voor bescha diging te vrijwaren, doch hij kreeg zulke ern stige brandwonden aan gelaat en handen, dat hij later is overleden. WEENEN, 3 Oct. (V. D.) In verband met de mogelijkheid, dat het sociaal-democratische gemeentebestuur van Weenen door de Regee ring zal worden terzijde gesteld en dat de stad onder bestuur van een staatscommissaris zal komen, heeft de sociaal-democratische partij besloten, tegen 14 October as. te Weenen een buitengewonen partijdag bijeen te roepen. Vraag: Hoe kan ik een grijs-persianen kraag, die bruin geworden is, weer op zijn normale kleur terugkrijgen? Antw.: Daar is vermoedelijk niets aan te doen. Het is ook moeilijk de tanige kleur van een bejaarde vrouw weer blank te krijgen, niet waar? Vr.: Bij wie moet ik mij in Den Haag ver voegen om vergunning te krijgen voor het han delen in aardappelen? Antw.: Voor het handelen in aardappelen moet men zich wenden tot de Gewestelijke Aardappelcentrale voor Noord-Holland, Anna Paulownastraat 20, Den Haag. Vr.: Wat zijn de adressen van R.K. instel lingen, die meisjes uitzenden? Ik zou gaarne een meid tot mij nemen. Antw.: Wendt u eens tot den heer P. J. V. Kessel, Jansweg 38. Vr.: 1. Waar houdt de R.K. Gymnastiek- vereeniging „Bato" haar oefenavonden? 2. Welken avond en op welk uur? 3. Wie is er de leeraar van? Antw.: Een R.K. Gymnastiekvereeniging „Bato" is ons niet bekend. Vr.: Waar zijn in Amsterdam de Communie boekjes verkrijgbaar, die op de H. Mis geba seerd zijn? Antw.: Wendt u tot een R.K. boekhandelaar. Vr.: Wat is het adres van een homoeopati- schen dokter? Antw.: Dergelijke adressen worden in deze rubriek niet opgegeven. Dat behoort thuis in de advertentierubriek. Vr.: Weet u ook een middel voor houtluizen in eikenhouten meubelen? Antw.: De gaatjes inspuiten met petroleum of dichtsmeren met kwikzalf. AMSTERDAM, 4 Oct. 1933. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 307 Vete kalveren, le kwaliteit 5260 ct., enkele 5 a 6 cent hoo- ger; 2e kwaliteit 4050 ct., 3e kwaliteit 3038 ct. per K.G. levendgewicht. 75 graskalveren per stuk 48. 384 varkens. Vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 4547 ct. Zware varkens 43 44 ct. Vete varkens 4243 ct. per K.G. slacht- gewicht. 3 Wagons geslachte runderen uit De nemarken. Marktverloop: Vette kalveren,iets mindere aanvoer dan vorige week, handel stug en prij zen hooger. Nuchtere kalveren weinig aanvoer, slappe handel, prijzen onveranderd. Varkens weinig aanvoer, handel zeer stil, prijzen als Maandag. AMSTERDAM, 3 Oct. De prijzen waren heden onveranderd. Geen aanvoer. AMSTERDAM. Marktoverzicht der vorige week. ingezonden door firma Jac. Knoop, makelaars in aardappelen, groenten en fruit Nassaukade 158, tel. 81431, Amsterdam. De prijzen van Zeeuw- schf bonten en blauwen gaan nóg lager, alhoewel in het land de minimumprijs gehandhaafd blijft. De oorzaak hiervan is, dat de handelaren 3 a 4 schepen over elkander laden met bonten en blau wen, de schipper heeft 3 of 6 losdagen en dan vervalt men in liggeld van f 6 f 7.50 per dag. De schippers willen dan leeg en dan moet er wat met den prijs gebeuren en dat gebeurt dan ook in Amsterdam. Donderdag werden reeds ver kocht met groote verliezen van 45 ct. per H.L., tevens is daarbij weinig vraag en moet men met den prijs de koopers dwingen. Houdt men aan den bepaalden prijs, dan ligt de lossing dood. Blanke Eigenheimers gaan ook lager, alleen Blauwe Eigenheimers kunnen 10 cent boven den prijs gelost worden en hiervoor is ook vraag. De winkeliers zoeken goedkoope aardappelen, waar van de prijs op f 1.50 per 100 K.G. is gesteld plus f 1.crisisbelasting. Zijn er nog landbouwers, welke genoemde soorten af te geven hebben, dan kunnen zij deze op onzen naam verschepen. Wij zorgen voor de f 1.per 100 K.G. crisis belasting, dit geldt ook voor andere soorten. Bovengenoemde makelaars bieden ook hun bemiddeling voor het zenden van uien en wor telen en witvleezige aardappelen naar Engelsche markten, voor de Hollandsche landbouwers, of Rotterdam of Amsterdam. Heden 2 October wer den de volgende prijzen gemaakt per 70 K.G.: Zeeuwsche bonten 3.Ó03.30, idem Blauwen 3.20 3.30, idem blauwe Eigenh 2.80—3.00, idem Eigenh. 2.602.80, Duinzand 3.854.20, N.H. Muizen 2.502.60. IJpolder blauwe Eigenh. 2.80 3.00, idem Eigenh. 2.602.80, N.H. Blauwe Eigenh. 2.803.00, Drentsche Nieuwlandsche zand 3.405.00, in balen van 50 K.G. BOVENKARSPEL, 3 Oct. 10 baal Aardappelen: Eigenh. 1.05 per baal. Uien: grof 0.650.70, grootë gels 0.400.85, drielingen 0.40. nep 1.401.55 n. baal. Bloemkool: le soort 1.50-4.3C. 2e soort 1.502.70, 3e soort 1.502.40 per 100 stuks. Roode kool 1.0O—1.40, Gele kooi 1.00, Witte kool 0.801.25 per 100 K.G. Augurken fijn 9.30 13.00, fijnb. 5.908.20 per 100 K.G. Slaboonen 0.351.10 per 15 K.G. Groote Bieten 0.60 per 1000 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 4 October. 25.000 Kg aardappelen: Schotsche Muizen 0.801; Eigenheimers f 2-T-2.3Q; 12000 Kg. Wortelen 2.20—2.60; 28.000 Kg. Roode kool 1—1.90; 20.000 Kg. gele kcol 1—1.10; 23.000 Kg! vroege witte kool 0.40—1.25; 12.000 Kg. Deensche Witte kool .80—1.30; 13.000 Kg. Uien: Gele uien 1.70—2; Gele Drielingen 0.800.90; Gele Nep 3.20—3.50; 1100 Kg. Slaboonen 3.608.40; 16000 Kg. Bieten 0.60—1.20; 3300 Kg. Bloemkool le soort 1.506:50 2e soort 1.501.90. HOOGKARSPEL, 3 Oct. ,43e Eendracht" - Bloemkool: 1ste soort 1.60—4.10, 2e soort 1.50 2.40, 3e soort 1.50, Uien 0.401.25. WARMENHUIZEN, 3 Oct. Gele Nep 2.703.10, idem drielingen 0.800.90, idem uien 1.702 3C. idem groote 2.30, Slaboonen 8.209.90, idem enkele 6.30, Peen 1.602.00. idem kleine 0.60. Schotsche Muizen 1.50, Eigenheimers 2.102.60. Roode kool 1.001.10, Gele kool 1.00 ner 100 kilo. WARMENHUIZEN. 3 Octob-r Aan onze vei ling werd verhandeld in September 1933: 300739 K.G. aardappelen. 22677 K.G. slaboonen, 17600C K.G. roode kool, 81395 K.G. gele neo, 7700 K.G. Deensche witte kool. 505750 K.G. gewone witte kool, 99610 K.G. gewone uien, 38325 K.G. gele kool, 550 K.G. zilveruien, 11775 K.G. peen, 8975 K.G. bieten, 766 K.G. snijboonen. Aan onze vel ling werd verhandeld in September 1932: 595375 K.G. aardapjielen, 16460 K.G. slaboonen, 210450 K.G. roode kool, 67985 K.G. gele nep, 520200 K.G. gewone witte kool. 103450 K.G. gewone uien, 66250 K.G. gele kool, 225 K.G zilveruien. 1300 K.G. peen, 6050 K.G. bieten, 265 K.G. snijboonen. De omzet bedroeg in September 1933 f 25.143.74 tegen f 23.097.12 in September 1932. WOGNUM, 3 Oct. Druiven 0.16O.20, Tomaten 2.004.00, Bloemkool 1.504.00. Slaboonen 2.50 6.30, Snijboonen 0.120.14, Spinazie 2.00, Sla 0.50—1.30, Meloenen 0.080.16. NOORD-SCHARWOUDE, 4 Oct. 650 K.G. Aard appelen: Schotsche Muizen 1.50. idem groote 0.80. 750 K.G. Spercieboonen 4.608.70. 7800 K.G. Uien: Gele Nep 3.20—3.30, Driedngen 1.00 —1.10, Uien 1.70—1.80. Grove Uien 2.00—2.10. ïoeoo K.G. Peen 1.702.10. 8300 K.G. Kroten 0.600.80. 14400 K.G. Roode koo. 1.001.40. 45000 K.G. Gew. Witte kool 0 701.25, 6600 K.G. Deensche Witte kool 1.20. -1400 K.G. Gele kool 1.00—1.10. PURMEREND, 3 Oct. Codp. Centrale Eierenvei- ling Purmerend GA. Op de gehouden eierenvei- ling waren aangevoerd: 60000 stuks eendeneieren 8.003.35 per 100. 55000 stuks kipeieren: 70-80 K.G. 4.705.40, 65-66 K.G. 4.50—4.80; 63-64 K.G. 4.304.70, 60-62 K.G. 4.20—4.60, 58-59 K.G. 4.10 —4.40. 56-57 K.G. 4.004.20. 53-55 K.G. 3.40— 3.80. 50-52 K.G. 3.10—3.30, 40-49 K.G. 1.603.00. WESTLAND, 2 Oct. Midöelprijs van de Westl. veilingen. Dubbele Boonen 22.5 cent. Snijboo nen 912 cent, Stoofappelen 512 cent. Stoof peren 79 cent, Tafelappelen 814 cent. Ta felperen 1228 cent, per KG. Tomaten: A 24 30 cent, B 2575 cent, C 4565 cent, CC 2532 cent per bak. Bloemkool 1.503.00. Andijvie 0.50 1.10. Komkommers 0.501.25, Eieren 2.904.10 per 100. Meloenen 123 cent Perziken 226 ct. per 6tuk. WOERDEN, 4 Oct. Kaasmarkt. Aanvoer 421 partijen, le Soort met RM. 2528, 2e Soort met R.M. 22—24, zware 29. Handel matig. HEILOO, 2 Oct. Veilingsver. „St. Willibrordus". Aardbeien 0.190.26 per doosje. Andijvie 0.50 0.90, Kropsla 0.801.70, Komkommers 0.602 20 per 100. Meloenen 0.120.21 per stuk. Tomaten 0.010.05, dubb. Stamslaboonen 0.040.10, idem enkele 0.060.08. Snijboonen 0.040.17 per K.G. Spinazie 0.220.39, Postelein 0 150.26 p. kistje. Wortelen 0.240.47 per 10 bos. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN aangekomen 2 Oct.: Osric, s, Ar changel (voor Zaandam). 3 Oct.: Ariadne, s, Spanje; Ousel, s, Liverpool; Johan de Witt, s. terug van den proeftocht; Haardraade, s. Heroën. Vertrokken 3 Oct.: Ellen, m.s., Hamburg; St. Annaland, s. Newcastle; Apollinaris IV. ma., Bos ton (L); Johan de Witt, s, ter proeftocht; Mavis, s, Londen; Ask, s, Liibeck; Boskoop, s, Chili AMSTERDAM aangekomen 3 October: Ariadne, Spanje, stukgoed, Surinamekade, Verg. Carga doorskantoor; Ousel, Liverpool, stukgoed, Handels kade, Holl. Stoomb. Mi).; Haardraade. Heroën, kalksalpeter, Handelskade, Verg. Cargadoorskant.; Johan de Witt, terug van den proeftocht, Java- kade. Mij. Nederland. No. VI KON. NED. STOOMB. MIJ. ARIADNE, 3 Oct. van Spanje te Amst. ACHILLES, 2 Oct. van Lissabon n. Amst AMAZONE. 2 Oct. n.m. 7 uur van Rostock n. Amsterdam. BENNEKOM, uitreis, 1 Oct. te Valparaiso. CERES, 2 Oct. van Salonica n. Izmir. HEBE, 2 Oct. van Barcelona naar Tarragona. HERMES, 2 Oct. van Istanboul n. Derlndje. IRIS, 2 Oct. van Amst. te Odense. STELLA, 2 Oct. van Cadix naar Genua. VENUS. 2 Oct. van Venetië n. Triëst. AMAZONE, Rostock na Amst-, pass. 3 Oct. VJn. 10 uur Brunsbuttel. ALKMAAR. 3 Oct. 12 uur 's middags van Li verpool n. Rotterdam. ATLAS, 27 Sept. van Curacao n. Santa Maria. BARALT, 30 Sept. van Curacao n. Santa Maria. BARNEVELD, 2 Oct. van Cristobal naar Buena Ventura. BRION, 2 Oct. van Amst. te Bordeaux. HEBE, 3 Oct. van Barcelona te Tarragona. MARS, Middl. Zee n. Amst., pass. 3 Oct. Gi braltar. MIDAS, 30 Sept. van Curacao naar San Do mingo. STELLA, Cadix naar Genua, pass. 3 Oct. Gi braltar. VENUS, 3 Oct. van Venetië te Triëst. POSEIDON, 2 Oct. van Port au Prince naar Kaap Haitiën. NEREUS. 3 Oct. van Amst. te Kopenhagen. BOSKOOP, 3 Oct. van Amst. n. Chili. MIJ. NEDERLAND JOHAN DE WITT. 3 Oct. van Amst. naar de Noordzee, ter proeftocht. TALISSE, thuisreis, 2 Oct. van Valencia. POELAU BRAS, uitreis. 2 Oct. te Sabang JOHAN DE WTTT, 3 Oct. te Amst., terug van de proeftocht. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN AMSTELKERK, uitreis. 2 Oct. te Bordeaux. REGGESTROOM, 2 Oct. van Las Palmas naar Teneriffe. KON. HOLL. LLOYD. ZEELANDIA, uitreis, 2 Oct. n.m. 1 uur van Lissabon. HOLLAND-AMERIKA LIJN VEENDAM. 3 Oct. van New-York te Rotterdam. DRECHTDIJK. Rotterdam naar Pacific Kust. 2 Oct. te Cristobal. VOLENDAM, 2 Oct. van R'dam te New-York (Niet officieel) 5de klasse, Ilde lijst Trekking van Woensdag 4 October 1833 Hooge Prijzen 100.000.—: 18156 2.000.—: 3426 1.000.—: 10150 10628 11064 16718 400.—: 3521 5417 200.—: 5129 7080 11265 12710 100.—: 1445 2422 5708 7345 10026 11677 12556 16404 Prijzen van f 70.— 67 96 100 107 JL23 193 409 630 762 805 842 894 1027 1333 1448 1478 1578 1802 1815 1886 1890 2005 2086 2133 2134 2169 2171 2207 2258 2365 2389 2394 2561 2655 2721 2786 2853 2855 2862 2895 3124 3167 3184 3276 3324 3331 3367 3446 3509 3647 3654 3665 3677 3715 3870 3969 4418 4558 4630 4720 4842 4878 4955 4968 4988 5033 5051 5079 5149 5192 5352 5371 5506 5586 5613 5619 5706 5717 5929 6095 6175 6494 6566 6756 6874 6956 7036 7069 7146 7190 7227 7271 7332 7377 7399 7420 7610 7620 7658 7705 7917 7978 8004 8045 8066 8166 8275 8364 8621 8763 8777 8806 8830 8903 8932 9028 9188 9268 9380 9396 9438 9557 9606 9819 10003 10087 )0178 10191 10249 10422 10473 10613 10713 10732 10773 10849 10859 10861 10909 10998 11139 11152 11173 11187 11248 11257 11267 11299 11404 11447 11450 11561 11585 11598 11611 11644 11818 11914 11928 11939 12192 12294 12414 12476 12503 12573 12579 12638 12725 12818 12855 12977 13043 13292 13304 13324 13361 13466 13599 13787 13802 13889 i3903 13992 14026 14333 14424 14628 14654 14707 14727 14750 14829 14930 15117 15151 15360 15396 i5408 15419 15434 15525 15993 16122 16189 16229 16265 16282 16353 16369 16418 16430 16453 16455 16480 16620 15647 16778 16782 16960 17019 17158 17171 17223 17246 17353 17405 17420 17496 17604 17715 17899 17904 17974 18135 18320 18334 18440 18587 18627 18731 18885 18888 18943 19294 19341 19422 19429 19534 19578 19644 19722 19882 19890 20157 20288 20314 20365 20440 20455 20563 2C634 20671 20743 Nieten 14 74 83 90 97 125 159 173 265 285 329 373 427 435 492 509 522 549 609 629 667 674 703 763 780 824 825 855 863 1014 1041 1072 1179 1230 1267 1273 1286 1348 1352 1367 1377 1379 1430 1461 1463 1466 1492 1514 1517 1528 1538 1559 1613 1632 1704 1827 1862 1877 1883 1908 1924 1934 1994 2011 2041 2061 2065 2083 2108 2116 2124 2135 2204 2216 2252 2267 2216 2317 2329 2338 2396 2399 2410 2503 2550 2598 2600 2638 2662 2705 2809 2838 2849 2861 2866 2911 2976 2993 3023 3039 3062 3137 3138 3166 3179 3219 3225 3259 3287 3292 3326 3354 3415 3441 3457 3489 3537 3544 3588 3593 3599 3623 3707 3723 3764 3806 3906 3920 3946 3953 3955 3964 3970 3971 3975 3982 4020 4034 4038 4090 4102 4153 4159 4160 4201 4213 4230 4235 4265 4312 4313 4353 4379 4426 4442 4459 4466 4497 4537 4581 4599 4624 4756 4803 4804 4861 4886 4933 4936 4965 4991 4999 5013 5020 5031 5094 5110 5117 5185 5193 5196 5208 5235 5236 5247 5283 5298 5324 5335 5373 5391 5392 5466 5480 5499 5578 5678 5729 5734 5741 5779 5796 5801 5805 5841 5858 5887 5890 5909 5928 6001 6034 6040 6082 6123 6138 6160 6194 6206 6226 6248 6310 6325 6387 6411 6414 6423 6454 6480 6500 6504 6515 6525 6526 6552 6571 6594 6610 6670 6676 6687 6692 6706 6717 6754 6794 6909 6950 7115 7116 7129 7138 7150 7155 7196 7216 7217 7244 7249 7254 7262 7268 7272 7274 7306 7318 7340 7348 741" 7434 7449 7469 7490 7550 7585 7660 7721 7739 7785 7857 7884 7911 7941 7948 7960 7989 8055 8059 8116 8190 8199 8254 8260 8271 8301 8327 &340 8391 8445 8461 8462 8511 8515 8527 86C2 8605 8614 8634 8687 8702 8714 8790 8853 8926 8974 8977 9035 9077 9097 9234 9295 9309 9374 9440 9466 9481 9485 9527 9548 9552 9579 9609 9612 9708 9801 9836 9908 9913 9924 9978 10034 10151 10156 10186 10219 10232 10268 10274 10299 10314 10372 10430 10488 10502 10510 10531 10619 10627 30696 10738 10743 10774 10805 10832 10892 10916 10927 10954 10963 10977 10991 11015 11056 11059 11126 ii291 11316 11325 11461 11551 11620 11622 11658 11678 11729 11781 11814 11865 11889 11933 11957 11977 19979 12003 12034 12049 12056 12063 32085 ^2122 12171 12211 12241 12273 12304 12368 12388 32522 12541 12581 12587 12610 12620 12625 12644 12646 12706 12735 12776 12792 12811 12816 12903 12964 12969 13007 13042 13067 13100 13146 13166 -3185 13203 13233 13250 13293 13312 13344 13375 13447 13449 13459 13467 13488 13494 13601 13609 13611 13646 137S4 13797 13815 13842 13855 13863 13886 13910 13928 13947 13967 13983 14040 14084 14143 14148 14158 14159 14199 14206 14243 14251 14259 14281 14293 14323 14359 14374 14389 14416 14459 14467 14490 14640 14642 146S0 14668 14676 14699 14719 14781 14787 14805 14824 14889 14949 14958 14992 15021 15029 15124 15170 15177 15210 15247 15248 15275 15282 15313 15334 15477 15537 15545 15712 15741 15876 15907 15914 15947 15948 16011 16026 16033 16062 16066 16087 16117 16123 16166 16172 16191 16232 16274 16308 16335 16337 16346 16355 16390 16420 16431 16461 16490 16492 16528 16545 16602 16653 16674 16*7 16845 16914 36944 17006 17025 17051 17109 17111 17116 17122 17146 171'66 17186 17203 17213 17229 17298 17317 17368 17378 17386 174C0 17410 17442 17445 17461 17501 17534 17672 17682 17705 17739 17795 17798 17800 17831 17931 17951 17983 17998 18032 18041 18053 18092 18140 18262 18265 18326 18461 18504 18572 18573 18625 18632 18659 18706 18717 18768 18769 18780 18794 18819 18857 18940 19000 19047 i9087 19095 19164 19187 19216 19221 19277 19288 19302 19324 19357 19367 19378 19399 19471 19472 19550 19567 19595 19608 19612 19615 19617 19620 19622 19659 19679 19685 19748 19751 19813 19848 19862 19866 19908 19940 19968 19993 20060 20062 20108 20111 20116 20186 20187 20211 20216 20246 20300 20307 20447 20481 20540 20541 20551 20635 20646 20658 20681 20683 20687 20697 20722 20729 20791 20799 20804 20805 20820 20864 "0879 20906 20940 20962 20970 20999 Verbetering: 5e kl. 10e lijst 2352 -n z. 236.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3