STA DSNIEUWS Ook U moet overgaan op l oaeteit „Den Mout Haarlem BEHENDIGHEIDSSPELEN RADIO MOORSm. Haarlem, 7 Oct. Gegarandeerd 100 zuivere Virginia* Tabak en de beste Sigaret voor Uw gezondheid I ZATERDAG 7 OCTOBER Regeering heeft haast AGENDA ,1 TT TT 1 St. Vincenüusbibliotheken Om de „franje" van de steun regeling weg te nemen COMITÉ VAN KATHOLIEKE ACTIE 16-JARIG MEISJE OVERLEDEN Aan de gevolgen van een aanrijding JUBILEUMFONDS N. Z. H. Feestavonden in Haarlem en Leiden FILMNIEUWS PALACE-BIOSCOOP „De Ster van Valencia" WAARSCHUWING DE 200.000 RUNDEREN De distributie van het vleesch TOONEELVER. „THALIA' Twee donateursavonden Haarlem's Salon Orkest BEL OP: 10577 LEIPZIGER BONTHANDEL GELUIDDEMPENDE UITLAAT- INRICHTINGEN Maatregelen tegen overbodig rumoer Bij ziekte in huis het Wit-Gele Kruis TOONEEL „Amor in de Pastorie" Aanbesteding Excursie V. V. V. Middagconcert H. O. V. Personalia K.J.M.V. „St. Augustinus" Dienstregeling Spoor, Tram en Autobus PADDENSTOELENTENTOON- STELLING Officieele opening De Kernvorming in de R.K. Staats partij Rijwieldiefstal Prof. dr. H. Kuyper Rijwieldief aangehouden J. Koolhoven *j* BURGERLIJKE STAND GRA ALNIEU W S Voor de week van 7 t/m. 13 Oct. DUIVENSPORT „H.A.K." De Herfsttocht der K.N.A.C. EDERIKSPARK (cercle privé) TELEFOON 16360 DAGELIJKS VANAF 3 UUR TOT 12 UUR 8 October 9 October Officieel Philips reparateur Apotheekdiensten Naar de missie Volgens een bericht in ..Het Volk" ontvingen Vrijdagmorgen alle penningmeesters der vak organisaties te Haarlem een brief, onderteekend door de directeuren van maatschappelijk hulp betoon en van den> dienst der werkloosheids bestrijding waarin werd medegedeeld, dat in gaande 1 October de inkomsten van de vrouw voor 2 3 moesten worden afgetrokken van het gezinsinkomen. De algemeene indruk, dat nu aan de vier grootste gemeenten een uitstel van een maand is verleend voor wat betreft de z.g. dubbel uit- getrokkenen, dat ook wel zou gelden voor de andere gemeenten, is daarmee onjuist ge bleken. Administratief zal deze haastige spoed der Regeering bij vele gemeenten zeker tot groote moeilijkheden leiden. De heer Van Liemt, weth. van Maatschappelijk Hulpbetoon, heeft zich gistermorgen onmiddellijk in verbinding gesteld met het betrokken departement, om tenminste 1 week uitstel van de regeling te krijgen. Een onmiddellijk resultaat werd echter niet bereikt. Aan den Minister is een telegram gezonden, waarop nu nog antwoordt wordt verwacht. Eindhoven en Leiden hebben intusschen reeds telefonisch om uitstel gevraagd. Maandag bestemd voor godsdienstige vereeni- gingen. Geen andere vergaderingen uitschrij ven. Maandag 9 Oct. 9.30 uur: Bestuursvergade ring van de Ned. Reisvereeniging voor Katho lieken in hotel „De Leeuwerik'. Dinsdag 10 Oct. 8 uur: Vergadering van den Bijzonderen Raad der St. Vincentius-vereeni- ging in het St. Vincentiusgebouw, Groenmarkt 22. 8.30 uur: Vergadering van de Reddingsbri- gade van het Kruisverbond in het Militairen Gebouw, Zoetestraat 14. Woensdag 11 Oct. 8.30 uur: Societeitsavond van de K.JM.V. in het „Eigen Huis". Donderdag 12 Oct. 8 uur: Bureau-vergadering van de RH. Reclasseeringsvereeniging, afd. Haarlem, in het gebouw van de St. Vincentius- vereeniging, Nieuwe Groenmarkt 22. 8 uur: Cursus, waarna ledenvergadering met conversatie van de RH. Esperantisten-vereeni- ging „Abbé Richardson" bij Brinkmann. Vrijdag 13 Oct. 8.15 uur: Lezing voor de le den van „Geloof en Wetenschap" in den Jans schouwburg. Teneinde eikaars bezoek niet te hinderen of te bemoeilijken, wordt suilen RH. vereenigingen verzocht vooraf overleg te plegen met het al gemeen secretariaat, mejuffrouw W. van der Singel, Kleverlaan 194, tel. 23608, eh bij vast stelling hiervan onmiddellijk mededeeling te doen. Woensdag 11 October 8.15 uur: heden ver gadering van den Ned. R K. Bond van Tech nici „St. Bemulphus" in Hotel St. Jan, Jans straat 20. zijn straf. Alvorens te vertrekken vertelt hij echter zijn kapitein wat hem van de „Ster van Valencia" is ter oore gekomen en deze gaat nu naar Patesco. den eigenaar van het cabaret, zooals hij zegt om Marian vrij te koopen. Maar tijdens de onderhandeling, waarbij ook kapitein Rustan tegenwoordig is, laat hij uitkomen, dat hij weet met welk soort menschen hij te doen heeft een revolverschot en kapitein Mendozza leeft niet meer. De sluwe Patesco doet het voorkomen alsof Sevedra' zijn kapitein uit jalousie heeft doodge schoten, maar Marion zegt, om hem te sparen, dat niet hij, maar zij het doodelijk schot heeft gelost. Ondertusschen zijn de meisjes, ook Marion, aan boord gebracht en kort daarop licht de „Valencia" het anker. Savedra, die vergeefsch op zijn kapitein wacht, geeft ten slotte, als hij van een der mannen hoort dat ook Marion aan boord is, eigenmachtig order het schip te vervolgen. Dan ontstaat een dramatische jacht op het schip van den meisjeshandelaar, die eindigt met de overmeestering van de „Valencia' en de ontmaskering van Rustan, terwijl aan den wal tegelijkertijd Patesco wordt gearresteerd. Savedra en Marion zijn weer vereenigd, maar onmiddellijk daarop gaat Savedra zich als arrestant melden om zijn straf te ondergaan voor het verlaten van zijn post. „De Ster va Valencia" is een film vol sensa tie en spanning en geeft een scherpen kijk op de praktijken der moderne slavenhandelaars, waardoor ze hoeveel meisjes loopen er niet in de vallen door dergelijke onverlaten uitgezet zeer waard is, door volwassenen gezien te worden. In het bijprogramma van het nieuws o.a. Prinses Juliana voor de microfoon en een fraaie film over de kolonisatie van Zuid-Brazilië. Op het tooneel een mannelijke en twee vrouwelijke akrobaten, die mooie staaltjes van him kunst laten zien. Het jubileumfonds N.Z.H. organiseert op Vrijdag 13 October in het Concertgebouw te Haarlem en Donderdag 19 October in de Con certzaal „Concordia" te Leiden feestavonden ter eere van het 50-jarig en 25-jarig ambtsju bileum van personeelleden der N.Z.H.T.M. Beide avonden treedt Kees Pruis met zijn gezelschap op en verleenen de N.Z.H.-corpsen medewerking. Meisjeshandel! De Ster van Valencia is een schip, dat er op ingericht is, meisjes te ont voeren. De kapitein vaart de haven van Valen cia binnen, waar een zekere Patesco, de baas van een music hall, een lading meisjes aan boord zal smokkelen onder voorwendsel, dat er een feest aan boord gegeven wordt, waar de meisjes zullen optreden. Voor zij echter in de haven zijn, wordt het echip aangehouden door de politieboot Leone, maar de mannen vinden op de Ster niets dan weelderig ingerichte salons, die kapitein Rustam verklaart met de mededeeling, dat zijn schip een drijvend restaurant is. Er wordt niets ge vonden waaraan de politiemannen houvast heb ben, alleen ontmoet sergeant Savedra, die met zijn luitenant het schip doorzocht, in den stoker, Peppo, den man die oorzaak is geweest van de schelding tusschen Savedra en diens vrouw, daar hij haar tegenover Savedra van ontvouw beschuldigde, wat later bleek niet waar te zijn. Intusschen is zijn vrouw verdwenen er, als hij nu Eeppo ziet. geeft hij hem een oorvijg, die hem over het dek doet tuimelen. Zijn luite nant ziet d't en Savedra wordt bestraft met de wacht aan boord, terwijl de anderen in de stad gaan passagieren. Dan ontdekt hij op aanplakbiljetten, die door sandwichmannen langs de Leone gedragen wor den, het portret van zijn vrouw, die in het cabaret „Het Paradijs" als zangeres en danse- I res optreedt. Hij weet dat hij zich aan zware straf en degradatie blootstelt wanneer hij zijn post verlaat, maar hij kan, nu hij weet dat zijn vrouw zoo dichtbij is, haar niet aan haar lot overlaten en gaat aan wal, waar hij in .Het Paradijs" tot de kleedkamer van Marian door dringt. De verzoening volgt al spoedig, en terwijl hi1 er over peinst hoe de 2000 pesita's bij elkaar te krijgen, die noodig zijn om haar los te koopen van haar cntract, komt Rustan voorbij, die iemand zoekt om een defect aan zijn machine te herstellen. Als hij hoort dat Savedra, die intusschen zijn sergeantsuniform verwisseld had voor een monteurspak, machinist is, draagt hij hem op de machine op de „Ster van Valencia" te herstellen, waarvoor hij hem 200 pesteta's zal betalen. Op dat schip aan het werk zijnde hoort hij van Beppo wat de Ster eigenlijk voor een schip is, maar daar ook een der manschappen hem herkend heeft als den sergeant die 's mid dags het schip doorzocht heeft, heeft hij niet veel kans meer levend van boord te komen wat hem echter met hulp van Beppo toch ge lukt. Met zijn 2000- peseda's gaat hij weer naar „Het Paradijs" maar loopt daar zijn comman dant tegen het lijf, die hem gelast onmiddellijk weer naar boord te gaan, in afwachting van Het 16-jarig meisje W. Angenent, dat op de Jan Gijzenvaart Woensdag onder een auto terecht kwam, is Vrijdag, zonder tot be wustzijn te zijn gekomen, aan de gevolgen overleden. De Burgemeester der gemeente Hillegom geeft belanghebbenden in ovrweging, om aan Cors Giisbert van* Zanten, geboren te Am sterdam, den 19en October 1914, handelende in bloembollen, wonende Loosterweg II No. 42 te Hillegom, geen goederen, van welken aard ook, te verkoopen, dan tegen contante betaling. Ons kwam ter oore. dat 5 October aan het departement van Economische Zaken door de Crisis-Rundvee-Centrale een vergaderirt: ge houden is van afgevaardigden, wethouders en directeuren van diensten, die met deze aan gelegenheid te maken hebben. Deze afgevaardigden betroffen de zes grootste gemeenten en waren bijeengekomen naar wij bij nadere informatie vernemen om de dis tributie te bespreken van het vleesch, dat zal komen van de 200.000 runderen, die binnen twee jaar uit de markt zullen worden genomen (wat neerkomt op 2000 per week). Dit vleesch moet gedistribueerd worden, niet in concurrentie met de gewone vleeschmarkt, doch uitsluitend onder hen, die anders geen vleesch zouden eten. Men denkt hierbij aan de gesteunden en ook aan kleine landbouwers, die in moeilijke omstandigheden verkeeren. De prijs van het vleesch is dan ook laag ge steld; vermoedelijk zal deze zijn 35 cent per Kg. in het blik. Di vleesch wordt dus geconserveerd in dis tributie gebracht, welke zal geschieden via de slagers. Men schrijft ons: H_t Haarlems Gemengd Tooneel „Thalia" voor Rocmsch-Katholieken opent zijn reeks van too- neelavonden dit seizoen met de opvoering van een tooneelspel in drie bedrijven van Joh. van Eakslen en Jan Grosveld: „Eén, die niet geteld wordt". Evenals het vorige tooneelseizoen biedt „Thalia" aan haar Donateurs(trices) dezen win ter drie tooneelavonden en daarbij den grooten jaarlijkschen Kienavond met zijn vele attracties. De steeds grooter wordende belangstelling voor het katholiek leeken-tooneel en het hooge aantal donateurs, heeft het bestuur doen besluiten, ge zien de overvolle zaal bij den laatsten donateurs avond, dit seizoen te beginnen met twee opvoe ringen van ieder tooneelstuk. Dinsdag 10 en Woensdag 11 October as. zal in den Schouwburg-Jansweg bovengenoemd too neelspel voor het voetlicht worden gebracht. Een keurig programmaboekje zal wederom dit seizoen worden uitgegeven, dat niet alleen den inhoud van het stuk bevat, doch tevens het ver- senigings-nieuws, waarmee „Thalia" haar Dona teurs (trices) op de hoogte brengt van de werk zaamheden van hun tooneelvereeniging. Voor beide avonden is de plaatsbespreking morgen (Zondag 8 Oct.), vanaf 10 uur aan den Schouwburg-Jansweg, ingang Parklaan, waar tevens gelegenheid bestaat de uitnoodigings- kaarten om te ruilen, zoodat de Donateurs zeif hun avond kunnen vaststellen. Volgnummers voor het bespreken worden niet afgegeven. Naar wij vernemen geeft Haarlem's Salon- Orkest zijn vijfde Amusementsavond Maandag 16 October a.s. in het gebouw van den Haar- lemschen Kegelbond. Het programma vermeldt o. a. het optreden van het volledige salon orkest onder leiding van Jack Stoffer, een diri- geerwedstrijd, een der nieuwste attracties van dezen tijd, en verder medewerking van Bob. v. Dantzig, iefreinzang, Joanita en Maupie de Vries, en Robert Speakman, conferencier, feest- arrangeur. 3n uw oudefi, versleten BONTMANTEL halen wij weg om er 'n modern KORT JASJE van te maken. Groote sorteering van de nieuw ste modellen. BONTKRAGEN en VELLEN. Zeer voordeelig. GROOTE HOUTSTRAAT 103 Het komt nog herhaaldelijk voor, dat bestuur ders van motorrijtuigen meer speciaal van mo torrijwielen, in deze gemeente rijden met open of onvoldoend geluiddempende uitlaatinrichtin- gen. Overeenkomstig het streven, het straatrumoer zooveel mogelijk te doen verminderen, wordt daarom aan bestuurders en houders van motor rijtuigen, voor zoover noodig, in herinnering gebracht, dat, volgens de artt. 20 en 26 van het Motor- en Rijwielreglement ieder 'motorrijtuig voorzien moet zijn van een behoorlijk geluid dempende uitlaatinrichting en dat het verboden is om dt afgewerkte gassen anders dan door middel van deze behoorlijk geluiddempende in richtingen af te voeren. Voorts worden belanghebbenden er op op merkzaam gemaakt, dat door de politie nauw lettend op de naleving van de hierbedoelde wettelijke voorschriften zal worden toegezien. Te dien einde zullen o.m. controles worden in gesteld, welke niet alleen des daags, doch ook in de avonduren en des nachts zullen worden gehouden. Tegen degenen, die mochten blijken in overtreding te zijn, zal zonder voorafgaande waarschuwing, proces-verbaal worden opge maakt, terwijl zij zich daarnaast blootstellen aan de mogelijkheid, dat de desbetreffende motorrijtuigen als stuk van overtuiging ten dienste der Justitie zullen worden inbeslag ge nomen. De commissaris doet daarom een ernstig be roep op bestuurders en houders van motorrij tuigen in deze hunne loyale medewerking wel te willen verleenen, opdat zieken en zij, die slecht kunnen slapen, niet in hunne nachtrust worden gestoord en in het algemeen in onze stad op straat niet meer rumoer wordt ge maakt dan strikt noodzakelijk. Lij worden door hem derhalve, mede in hun eigen belang, aan geraden met hun motorrijtuigen niet op 'open bare wegen te rijden of met loopenden motor stil te staan, tenzij een behoorlijk geluiddem pende inrichting voor het afvoeren der afge werkte gassen op het motorrijtuig aanwezig is, en daarvan ook wordt gebruik gemaakt. Katholieken van Haarlem! Zondag hebt Gij in Uwe kerk hooren voor lezen het schrfjven van Zijne Hoogw. Excellen tie den Bisschop van Haarlem, waarin gewezen werd op het groote nut van het „Wit-Gele Kruis" en waarin onze Bisschop U aanspoorde lid te worden van de afdeeling Haarlem van „Het Wit-Gele Kruis". In aansluiting met deze, door ons natuur lijk hooggewaardeerde, aansporing wordt u deze week, ingesloten in uw Parochieblad, thuisbe zorgd eene circulaire, waarin het doel en stre ven van „Het Wit-Gele Kruis" wordt uiteen gezet en bij welke circulaire is gevoegd een formulier, dat Gij kunt invullen om daardoor lid van „Het Wit-Gele Kruis" te worden. Wij schrijven nu wel, Gij kunt het invullen, maar dat is niet precies wat wij bedoelen. La ten wij maar dadelijk 'n goede afspraak maken en dat is deze, gij vult het formulier in en wij laten dat ingevulde formulier bij u door den bezorger van het Parochieblad ophalen. Denk nu niet, alweer lid worden van eene vereeniging; ,,'t is me nogal een mooie tijd". Neen, „mooi" is de tijd zeker niet, maar zoudt ge daarom geen lid van deze hoogst nuttige vereeniging worden? Wij zouden juist zeggen dat deze tijd het voor velen juist noodzakelijk maakt lid van „Het Wit-Gele Kruis" te worden. De contributie is laag, n.l. minstens 2.40 per jaar plus de inningskosten. En de betaling van dat bedrag kan dan nog in termijnen geschieden (zie de circulaire). Daardoor krijgt gij recht op gratis wijkverpleging en gratis gebruik van bij de verpleging noodige hulpmiddelen, 't Mooie voor U is dan bovendien, dat gij u zelf helpt, want het Wit-Gele Kruis is geen ver eeniging van liefdadigheid in den engen zin. Het is een sociale organisatie die aan allen het zelfde biedt maar die bij een'vastgestelde mi nimum contributie, ruimte laat om v r ij w i 11 i g een hoogere contributie te betalen. Laten zij, die zoo gelukkig zijn, dat zij wat meer te mis sen hebben, dan ook wat meer betalen, opdat wij in staat zullen zijn aan allen het beste te geven, van hetgeen in de gestelde omstan digheden noodig is. Voor hen, dii per jaar of per half jaar wen- schen te betalen, vestigen wij er de aandacht op, dat wanneer men thans lid wordt, de con tributie wordt geïnd over drie maanden. Voor jaarcontributies wordt dan in Januari be schikt over de contributie voor 1934, terwijl voor halfjaarlijksche contributies de inning ge schiedt per 1 Januari en 1 Juli. Wij vertrouwen, dat zich thans weder een groot aantal Katholieken bij onze organisatie zullen aansluiten. Lezer, zorgt ook gij, dat dit vertrouwen niet wordt beschaamd en wordt spoedig lid van „Het Wit-Gele Kruis". Het bestuur der afd. Haarlem van „Het Wit-Gele Kruis". Woensdag elf October a.s. komt het Ver. Rot- terdamsch-Hofstad-Tooneel, directeur Cor v. d. Lugt Melsert in den Stadsschouwburg alhier nog een vertooning van „Amor in de Pastorie" geven. Het stuk heeft aan het publiek hier, gelijk overal, veel genoegen gegeven en weerspreekt met goed gevolg het booze zeggen van een. Franschen auteur, dat van brave, nobele gevoelens geen goed tooneelstuk te maken is. Het zonnige, har telijke, blijmoedige stuk wordt a.s. Woensdag tegen populaire prijzen gesteld. Vrijdagmorgen werd vanwege de Rijkswater staat, alhier aanbesteed "het herstellen van stormschade aan het Noorder- en het Kijk- duinshoofd vóór de Heldersche zeewering onder Huisduinen; raming f 39.000. Ingekomen waren 12 biljetten. Laagste inschrijver J. de Vries, Heemstede, voor f 30340. De Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer te Haarlem en Heemstede-Bennebroek orga- niseeren een excursie naar Amsterdam ter be zichtiging van de Ford-fabrieken en het Ko ninklijk Paleis. Zij wordt op Vrijdag 13 October per touringcar gehouden. Men vertrekt 's mor gens te negen uur van het Stationsplein, om omstreeks half vijf weer terug te zijn. Ook zal gelegenheid bestaan de excursie gedeeltelijk De Haarlemsche Orkest-vereeniging geeft Zondagmiddag te half drie een concert in de Gemeente-concertzaal onder leiding van Ma- rinus Adam. Met medewerking als soliste van Miep Meder, violoncel, zullen uitgevoerd worden. Ouverture „Figaro's Hochzeit", W. A. Mozart; Ballet-suite, J. Ph. Rameau; concert in G. gr terts voor vio'oncel met orkestbegeleiding, L Boccherini; Symphonische variaties voor vio loncel en orkest, dr. R. Mengelberg, en Ouver ture „Cyrano de Bergerac" dr. J. Wagenaar. Bij het politiekorps hier ter stede zijn be noemd tot politie-agent de heeren T. J. H. Mulder, van Papendrecht, en H. J. Sieferts, van Valthermond. Wij maken er opmerkzaam op, dat de K. J. M. V. „St. Augustinus" niet a.s. Zondag een algemeene H. Communie houdt in de kapel van de Eerw. Zusters aan de Koningstraat, maar Zondag 15 October a.s. Door den Algemeenen Bond van Forensen, afd. Haarlem en Omstreken, is een beknopte dienstregeling voor spoor, tram en autobus voor Haarlem en omstreken, ingaande' 8 Oc tober 1933, uitgegeven. Het is een handig boekje! Gebouw „St. Bavo" H. B. S.-vereeniging, 8 uur Geel-Wit, 6 uur Gewone zittin gen 4 en 7 uur. Stadsschouwburg Feestvoorstelling Mevr, Esther de Boer van Rijk, 8 uur. Wachtkamer-Raadzaal Tentoonstelling werken Ir. de Bordes. Gemeentelijk Concertgebouw Padden stoelententoonstelling Ned. Mycologische Ver eeniging, 110 uur. Palace „De ster van Valencia" „The great Mc. Nally's", 7 en 9.15 uur. V"" 0 CHIEF WHIP Te Amsterdam is bevorderd tot arts de heer J. C. Ph. Eeftinck Schattenkerk, alhier. Mr. Dr. F. A. Bijvoet is benoemd tot lid van den Raad voor studie en Documentaire, ingesteld door de Partijleiding van de R.K. Staatspartij. Tot onderwijzeres aan de O. L. school te Noordscharwoude is benoemd mej. M. Misset, alhier. In het gemeentelijk Concertgebouw had he denmorgen. de officieele opening plaats van de paddenstoelententoonstelling, georganiseerd door de Ned. Mycologische Ver. ter gelegen heid van haar 25-jarig bestaan. Het begroetingswoord werd gesproken door den heer T. D. C. Schoevers, voorzitter der vereeniging, die ons fees op het doel der ver eeniging en het nut der tentoonstelling. preker huldigde voor diens arbeid Dr. JJ. C. Meulenhoff, aan wien het eerelidmaatschap der vereeniging werd aangeboden. Spreker bracht tenslootte dnak aan alle die steun hadden verleend aan de vereeni ging, speciaal aan het Koninklijk Huis voor de betoonde belangstelling. De Commissaris der Koningin Jhr. Mr. Dr. A. Röell sprak hierna de openingsrede, daarbij eveneens wijzend op het belang der tentoon stelling; spreker feliciteerde de jubileerende vereeniging op hartelijke wijze. (Ongecorrigeerd.) Naar wij vernemen is thans ook te Haarlem overgegaan tot de vorming van een „kern" in de R.K. Staatspartij. Tot leider is benoemd de heer J. A. van Son. In de afgeloopen week zijn er 11 rijwielen ge stolen. Naar wij vernemen is de toestand van prof. dr. H. H. Kuyper, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam, die onlangs in het Diaconessenhuis een operatie onderging, voor uitgaande. Een spoedig herstel mag verwacht- wórden. Vrijdagavond om half negen is aangehou den do ar eenige rechercheurs de 43-jarige J. F. H„ boomkweeker uit Amsterdam, die in het bezit was van een gestolen rijwiel, dat hij uit de Wilhelminastraat ontvreemd had. De aangehoudene is in verzekerde bewaring gesteld. In den ouderdom van 71 jaar is te Zeist plotseling overleden de heer Johan Koolhoven, die van 1904 tot 1923 hier ter stede notaris is geweest. In 1889 kwam hij in Haarlem als candidaat- notaris ten kantore van notaris G. C. Merens De thans overledene is bestuurslid geweest van de Sociëteit „Vereeniging" en bekleedde verder nog eenige andere vereenigingsfunc- ties. Geboren; 4 Oct. J. W. BaartBlok, d.: 5 Oct. J. JoostenBunschoten d.: 5 Oct. A. P. van Egmond—Bruin, z. Overleden; 5 Oct. E. Roos, 48 j., Vooruit gangstraat. Graalhuis St. Jeanne D'arc, Spaarne 29 Eondag, om kwart over 12 zal de inkleeding plaats hebben van onze aspirant-leden. Maandag, de leden van de Armenactie komen nu geregeld deze avond bij elkaar. Zondag, Korfbalwedstrijd van de leden van onze korfbalclub tegen de Bloemendaalsche. Spaarne-menschen, span je uiterste krachten in, we moeten winnen hoor! Vrijdag, we hebben een tweede religieuze dans club opgericht. Wie voelt er wat voor? Graalhuis St. Veronica, Emmastraat Zondag, 12 uur Dadenclub de „Justa's". en eveneens om 12 uur de dadenclub van Zondag avond. 5 uur Inwijdingscursus. 5.30 uur Inklee- dingscursus. Leden en Aspirantleden boven 15 jaar, weten jullie het allemaal? A.s. Zondag en Maandag worden het fijne Graalavonden op het clubhuis. Allen moeten komen. Om 6.40 worden jullie verwacht aan het club huis om gezamenlijk met Lof te beginnen. Maandagavond 8 uur is de tweede bijeenkomst. Woensdag 7.30 uur. De Fiere Blijheid, Vrijdag, de Naaisters. Graalhuis St. Stanislaus Kostka, Middenweg 116. Zondag na de Hoogmis Inwijdingscursus. 4 uur ■Inkleedingscursus. 4.30 Propaganda club. Na het Lof 8.45 uur ernstig half uurtje voor Graalleden en aspiranten. Maandag turnclubs. Dames boven 16 jaar, sluit u bij deze club aan. Excelsior Bovengenoemde vereeniging hield Zondag j.l. haar laatsten wedstrijd in dit seizoen van Quie- vrain (België) 228 K. M. Deze laatste vlucht werd een teleurstelling. Wegens het mistige weer werden de duiven pas om elf uur in vrij heid gesteld, aldaar met goed weer, doch zijn bepaald onderweg weer in den mist gekomen. Den eersten dag kwamen sechts 5 duiven van den 50 in concours staande duiven op het hok. De uitslag luidt verder als volgt: E. J. Zwaanswijk 1, 8, 20; L. van Meurs 2, 5, 7, 13, 14, 21; C. van Meurs 3; J. Pieke 9, 11, 15; H. van Alphen 4, 10; N. Peetoom 6; J. J. Hart 12; C. Koning 16, 17; J. Schuurhuizen 18; J. W. Cornet 19. Kampioen na vlucht (4 vlucht werd C. v. Meurs met 70 punten; 2. J. Pieke 68 pun ten; 3. N. Peetoom 67 punten; 4. E. Zwaans wijk 54 punten; 5. L. van Meurs 50 punten. De prijs van kampioensvogel werd behaald door N. Peetoom. Verschenen is net reglement voor den Herfst tocht der Koninklijke Nederlandsche Automo bielen, welke zal worden gehouden in den nacht van 4 op 5 November e.k. Daaraan zij het vol gende ontleend: Het doel van den tocht is de deelnemers te oefenen in het kaartlezen bij duisternis. De deelneming is open voor leden en candidaat- leden der K.N.A.C. met sport- en toerwagens. met ten hoogste zeven zitplaatsen; in iedere wagen mogen hoogstens twee personen plaats nemen, waarvan een de Inschrijver moet zijn. Het vertrek zal op Zaterdagavond 4 Novem ber van 19 uur af te Amsterdam plaats vinden. Om de minuut vertrekken telkens twee deel nemers. De route is in drie gedeelten gesplitst en bij het begin van iedere route zal den deel nemers pas de te volgen weg worden bekend gemaakt. Teneinde na te gaan of de juiste route wordt gereden zullen gedurende den tocht een aantal geheime contróles worden ge houden, waar de contrölekaarten zullen moe ten worden afgestempeld. Het eindpunt is ge vestigd te Apeldoorn. Iedere Inschrijver of in- 'f® •SOI .fl Gem. Concertgebouw Tuinzaal Pad denstoelententoonstelling Ned. Mycologische Vereeniging van 9 tot 22 uur. Concert zaal Namiddagconcert door de H.O.V., half 3 uur. Heemstede Sportparklaan Circus Rausch, 3 en 8 uur. Bisschoppelijk Museum Jansstraat 79 Tentoonstelling van Misgewaden der Ver. voor Arme Kerken, half 1 tot 5 uur. Stadsschouwburg Ballet Jooss, kwart over 8 uur. Palace „De ster van Valencia", 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Sociëteit „St. Bavo" Bestuur Tramperso neel, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur Gemengd Koor „Onder Ons", 8 uur R. K.„ Commissie voor Beroepskeuze, 8 uur. Gem. Concertgebouw Tuinzaal Pad denstoelententoonstelling Ned. Mycologische Vereeniging, van 9 tot 22 uur. Heemstede Sportparklaan Circus Rausch, 8 uur. Bisschoppelijk Museum Janssrtaat 79 Tentoonstelling van misgewaden der Ver. voor Arme Kerken, half 10 tot 5 uur. Palace „De Ster van Valencia", 7 en 9.15 uur. BlPlgl KONINGSTR. 27 - TELEF. 14609 Voor de apothekers, die toestemming ge vraagd hebben om des avonds, des nachts en des Zondags te sluiten, is door den Inspecteur der Volksgezondheid een sluitingsrooster ge maakt. Van Zaterdag 7 October tot en met Vrijdag 13 October zijn des avonds na 8 uur en des nachts geopend: Apotheek Loomeijer, Barteljorisstraat 11, tel. 10175; Park-Apotheek, Kleverparkweg 13, Tel. 11793; Centraal-Apotheek, Groote Houtstraat 78, tel. 10500. Apotheek Nolf, Kruisstraat 26, tel. 11174, maakt van de machtiging op Zondagavond te sluiten, geen gebruik, maar blijft dan tot 10 uur open. De apotheek W. P. Woutersen, Koningin neweg 3, tel. 12038, heeft geen verlof tot sluiten gevraagd en is dus altijd geopend. PHILIPS De bibliotheken zijn getapend: Bibl. N. GROENMARKT 22 Woensdagsmiddags van 2)4 tot 4 uur voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 7)4 tot 9 uur. Bibl. KLARENBEEKSTRAAT 60 Woensdagsmiddags van IK tot 2K u. voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 8 tot 9 uur Vrijdagsavonds van 8 tot 9 uur. Bibl. HAGESTRAAT 49 Woensdagsmiddags van 2 tot 3K uur voor schoolkinderen. Woensdagsavonds van 7K tot 8K uur Vrijdagsavonds van 7K tot 8K uur. Bibl. GEN. DE LA REIJSTRAAT 17 Dinsdagsavonds van 8K tot 9K uur Woensdagsmiddags van 3K tot 5 uur Vrijdagsavonds van 8K tot 9K uur. schrijfster ontvangt ter herinnering de speciale Herfsttochtplaquette der K.N A.C. indien de tocht reglementair volbracht is en wel uitslui tend tegen inlevering van den contrólekaart met de daarop benoodigde geldige plaatsnaam stempels. De inschrijving voor den rit staat open bij het secretariaat der K.N.A.C., Uange Vijverberg 10 te 'sGravenhage tot 29 October te 24 uur of zooveel eerder, wanneer het aan tal van 75 deelnemers per afdeeling is bereikt, reikt. De Sportcommissie twijfelt niet, of ook dit jaar zal weer groote animo voor dezen tocht zijn. Broeder Benricus Martens, van de Paters van den H. Geest te Gemert, zal in de tweede helft van October naar de missie van Oost- Afrika vertrekken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 2