Een roepstem in de woestijn? DE NORTH STATE MAN LUXOR THEATER Europa o r PEEK CLO PPEN PUBLIEK GEHEIM EN VOOR PRIJZEN!!!... VERGEET UW NORTH STATE SIGARETTEN NIET! MARKTEN DONDERDAG 12 OCTOBER Het Aziatisch gevaar Katholiek Indië Beste Teddy! Ik zal je een vertellen Wanneer een jongen er ZÓÓ UITZIET als ik, heeft hij een jas aan van Felix Timmermans 129 Spaansche boeren in vrijheid gesteld SPECIALE ATTRACTIE komt van 13 t/m 19 October naar de avondvoorstellingen van het GR.H0UTSTR.139, HAARLEM MET ZIJN SENSATIONEELE ZOEKLICHTATTRACTIE Een praatje met den populair en Vlaming Machinisten-examen Felix Timmermans Maanden lang door de politie mishandeld 463e STAATSLOTERIJ Het is nog niet zoo lang geleden, dat Benito Mussolini een vurig pleidooi hield voor het opvoeren van de Weerbaarheid van een volk als beste middel om den vrede te handhaven. Een zelfbewust, wilskrachtig en machtig volk, aldus oreerde de Duce ongeveer, dwingt ontzag af en doet den lust vergaan het aan te vallen. Tegen deze redeneering, welke in angst een psychologische basis voor vrede ziet, valt heel wat in te brengen. De geschiede nis leert, dat juist de groeiende macht van een staat de andere tot verzet en tegenweer prik kelt. De onderlinge naijver der mogendheden duldt slechts noodgedwongen de hegemonie van één van hen en zal de eerste de beste kans waarnemen om aan een dergelijke hegemonie desnoods gewelddadig een einde te maken. De diepere oorzaak van het verstoren van den vrede in Europa in het rampjaar 1914 moet dan ook gezocht worden in de angstaanjagende, zoowel politiek als economisch steeds belangrijkere po sitie, welke Duitschland had weten te veroveren. Als felle jachthonden, gedreven door den moed van den angst, zijn de geallieerden op het grove wild, dat zoo tartend zijn keizerlijk gewei om hoog hief, aangevallen. Na de gezamenlijke af slachting van den zich tot het uiterste verdedi genden prooi nam Frankrijk, dat de jacht geleid had, de hegemonie in Europa over en zie, de angsfr der jachthonden wendde zich af van het overwonnen Wild om zich allengs te keeren tegen den jagermeester. Frankrijk geraakte in een onbehaaglijk politiek isolement, totdat het doodgewaande Duitsche wild weer teekenen van nieuw leven begon te geven en zelfs met een vervaarlijken revolutie-sprong, trillend van na tionalistische spanning, overeind veerde. Het is de angst voor het zich voorloopig nog slechts mentaal herstellend Duitschland, welke Frank rijk uit zijn isolement heeft verlost, en de Euro- peesche mogendheden weer doet samenspannen en grommen tegen zijn Duitschen erfvijand, zoo dat er eenige weken geleden al in het openbaar gesproken en geschreven werd over een terug keer van den rampzaligen geest van 1914. Neen, angst is een slechte vredestichter, want angst verwekt spanning en spanning vergroot het ge vaar van explosie. Een duurzame vrede kan slechts gebouwd worden op ontspanning, even wicht en vertrouwen. De Duce, wiens interna tionale politiek uitgesproken pacifistisch is, zóó zelfs, dat hij het op een accoordje wist te gooien met het bloed-roode, communistische Sovjet- Rusland, had zijn uitlating dan ook uitsluitend voor Italiaansch binnenlandsch gebruik bedoeld. Houdt men dit voor oogen, dan is er niet zoo'n groote tegenspraak tusschen de Woorden van Mussolini en het thans ge publiceerde artikel van dén hoofdredacteur der „TribiJna" Forgés Davanzati als op het eerste gezicht wellicht mocht schijnen. Davanzati, die deel uitmaakt van den Grooten Fascistischen Raad, schrijft in zijn blad onder den kop: „Euro pa ontwaak!", dat men het heden en de toe komst van Europa niet mag vastkoppelen aan zware kanonnen, pantserwagens of eskaders jachtvliegtuigen. De ontwapening, welke ook de door de vredesverdragen geschapen ongelijk heid moet corrigeeren, is ongetwijfeld het con crete feit, aldus verklaart hij, waarop ook de verzoeningspolitiek moet vrorden gebaseerd. In dien men den verschrikkelijken achteruitgang van het aantal geboorten in de cijltuurstaten van Europa en ook in de Vereenigde Staten be ziet en tegelijkertijd leest, dat Japan met een nog ongekenden geboorte-coëfficient een jaar- lijksche vermeerdering van meer dan een mil- lioen aanwijst, komt men tot de overtuiging, dat het een tragische kortzichtigheid van West- Europa is te meenen, dat rang en kracht der staten in het heden en de toekomst onherroe pelijk bepaald zouden kunnen worden door een differentie in de bewapening met zware artil lerie of tanks of bombardementsvliegtuigen. Het is kennelijk Davanzati's bedoeling Europa aan te sporen de onderlinge meeningsverschillen en tegenstellingen terzijde te schuiven en een bevredigende ontwapeningsconventie tot stand te brengen. Daarmee komt hij geheel in de lijn van Mussolini, die nog kortgeleden het even tueel mislukken van de ontwapeningsconferentie en de daaruit noodzakelijk voortvloeiende her vatting van den ruïneuzen bewapeningswedloop gebrandmerkt heeft als iets, dat niets meer of minder dan een ramp voor Europa zou betee- kenen. Hij vestigt echter daarenboven de aan dacht op een hoogst belangrijken factor, nj. op het zelfvernietigingsproces, dat zich door den catastrofalen achteruitgang van het aantal ge boorten in het zgn. „beschaafde" Europa demon streert. Is het niet beschamend en hoogstver- ontrustend tevens, dat het imperialistische en naar expansie strevende Aziatische Japan in dit opzicht het „stervend" Europa een les geeft? Zal Davanzati's ernstig Waarschuwende stem die eens roependen in de woestijn blijven? De kwij nende kracht van de Europeesche cultuurvolke ren kan niet afdoende bescl^rmd worden door stalen pantsers alleen, want, wanneer het le vende bloed onder de zware wapenrusting weg- siepelt, zal de krijger, ondanks zijn ontzagwek kend uiterlijk, tot den dood toe verzwakt blij ken, wanneer hij zich verdedigen moet tegen de Aziaten, die hem reeds in vroegere eeuwen eenmaal hebben overwonnen. tosdag ontving Z. H. Paus Pius XI een groep van honderd-tachtig Indische pelgrims in audiëntie. Een pelgrims tocht van honderd-tachtig Indiërs naar Rome, men mag het een mijlpaal noemen in de ge schiedenis van het Katholicisme in Indië Wel iswaar vertrekken er herhaaldelijk kleine groepjes Indische katholieken naar Europa, maar het is voor het eerst dat een zoo groot aantal in pelgrimstocht het H. Land en de Eeuwige Stad bezocht. Pater Thomas, directeur der „Catholic Lea der" van Madras, die aan dezen pelgrimstocht deelneemt, vertelt er van in de „Oss- Rom."% „Het is voor het eerst dat een groep Indi sche katholieken een schip kan charteren en, honderd-tachtig man sterk de H. Plaatsen in Palestina en de roemruchtige Stad der Pausen bezocht. Wij kunnen te recht zeggen dat wij heel katholiek Indië vertegenwoordigen, want diocesanen van twee-en-twintig diocesen ne men aan onzen pelgrimstocht deel. Een-en zestig onzer pelgrims Zijn afkomstig uit Bom bay, veertien uit Karatsji en even veel uit Bangalore en uit Hyderabad Twaalf stammen er uit Madras en een gelijk aantal uit Allaha bad en uit Lucknow. De groote meerderheid van hen spreekt Engelsch maar daar ze bijna allemaal van zuiver Indischen oorsprong zijn, spreken ze ook hun eigen talen: Marathi, Kon- kani, Hindi, Tamil, Malayalam, Telegu, Bir- maansch en Singaleesch. Wü zijn met zeven tien priesters, onder wie de Belgische Jezui'et pater Le Tellier, die om zoo te zeggen de ziel van onze onderneming is en er ook het initia tief toe nam; hij is zwak van gezondheid, doch spaart zichzelven niet en probeert ons op alle manieren van dienst te zijn. „Den I4en September gingen wij te Bombay aan boord van de „Elysia" der „Anchor Line", S3» ufHKOTTCC Vergeet Uw pakje North State sigaretten niet mede te nemen, want uit het duister van de zaal zcl plotseling zijn zoeklicht opflitsen en zoekend speuren over alle rangen naar klaar blijkelijke NORTH STATE rookers. Indien hij U als North State rooker herkent of denkt te herkennen zal hij U op vertoon van Uw pakje North State sigaretten één van de fraaie sur prises uitreiken, welke hij voor dit doel heeft medegenomen, b.v. 14-kar. gouden ringen met echte diamant, camera's, rookgarnituren, vrij plaatsen voor het Luxor Theater enz. enz. ZIET OOK DE KENNISGEVINGEN AAN DEN INGANG VAN HET THEATER! ■BROWN WILLIAMSON TOBACCO' CORP. iEXP), LTD. LOUISVILLE KENTUCKY U.SA Op het oogenblik dat het schip vertrok, zon gen de pelgrims aan boord te zamen met de genen die op de kade achterbleven de hymne: „Hall, Queen of Heaven" gevolgd door een drie malen herhaald: „Spare. O Lord spare Thy people". Daarna barstte het gejuich los. Men zwaaide elkaar een laatsten groet toe. Hier en daar klonk er een onderdrukte snik. Men zwaaide met zakdoeken.De reis was be gonnen. „Tusschen Bombay en Jaffa was het weer nogal veranderlijk; soms was de zee zeer kalm en soms ook een beetje woelig; maar over het geheel genomen hadden wij toch een goede en prettige reis. Wij kwamen in Palestina aan en het was voor het eerst da' een talrijke groep volgelingen van den Christus, afkomstig uit Indië, voet aan wal zette in het land waar de Verlosser heeft geleefd. Tot het Negentiende Eeuwfeest van het H- Lijden heeft het geduurd voor zoo iets gebeuren kon! Nauwelijks waren wfj aan land gegaan of pater Le Tellier liet ons knielen, een „Pater Noster" en een „Ave Maria" bidden en een kus drukken op dien heiligen grond. Te Jeruzalem, waar wij onderdak vonden bi] de Franciscanen, gold ons eerste bezoek het H. Graf, waar wij in het diepst van ons hart de vreugde voelden van te verwijlen op de plaat sen die door den Zaligmaker 'geheiligd zijn. Drie-aan-drie betraden wij de nauwe grot en kusten den steen waarover negentien eeuwen lang de tranen der christenen vloeiden. ,Het waren twee dagen van voortdurende in spanning welke wij te Jeruzalem doorbrachten. Wij trokken van het eene deel der H. Stad naar het andere, almaar bevreesd dat de tijd waar over wij beschikten, te kort zou wezen om al hetgeen te zien dat in ons programma opge nomen was. Het meest gedenkwaardig was de ,Via Crucis" waarbij wij denzelfden weg afleg den als de Christus die Zijn kruis droeg. Pater Le Tellier verklaarde ons met groote welspre kendheid elke statie, terwijl Joden en Arabie ren er verbaasd bü stonden toe te kijken hoe die „Hindoes" zoo noemden ze ons neer knielden op den harden steenen grond en zon gen en baden- ,In den avond van den tweeden dag kwamen wij te Bethlehem aan en na een korte rust stonden wij nog voor zonsopgang op om de H. Mis bij te wonen op de plaats waar Christus geboren is. Daarna volgde nog een kort bezoek aan de Jordaan en aan de Doode Zee, bij on zen terugkeer in Jeruzalem gingen wij nog een oogenblik naar den Hof van Olijven en dan was het tijd om weer aan boord van de „Elysia" te gaan." Pater Thomas, aan wien, zooals gezegd, wij dit reisverhaal ontleenen, is een van de meest aanzienlijke leden der geestelijkheid van Zuid Indië. Van afkomst is hij Telegu. In de jaren die hij op het seminarie doorbracht, onder scheidde hij zich door zijn groote neiging tot de Engelsche taal en direct na zijn wijding werd hij benoemd tot directeur van de „Catholic Leader" van Madras. Dezen post bekleedt hij nu reeds sinds dertien jaren. Hij is een man van diep inzicht en van onvermoeide werk kracht. Hij houdt van Indië en maakte van zijn verblijf te Rome gebruik om zijn hart eens uit te spreken. Hij vindt dat de katholieke wereld in het algemeen veel te weinig belangstelling toont voor Indië- „China en Afrika schijnen velen in het Wes ten bizonder ter harte te gaan. Waarom denkt u niet eens wat meer aan ons dierbaar Indië? Wij hebben vele goede parochies waar het ka tholieke leven bloeit en gloeit, zooals u kunt waarnemen aan de voortreffelijke leeken die aan onzen pelgrimstocht deel nemen. Maar de groote massa st^at nog verre van ons. Indië ontwikkelt zich. Hopen wij cat God Zijn Heilige Hand wil uitsteken om het tot Zich aan te trekken, doch vergeten wij niet dat wij de mid delen zijn waarvan Hij Zich bedient. Denkt meer aan Indië 1" In de koele gangen van het Amsterdamsche Koloniaal Instituut ontmoeten we „den Fé." ,Ga mee", zegt hij. „Ik moet naar den trein, anders ben ik te laat. Ik kan nog net 5.45 naar Antwerpen nemen." Een pijlsnelle taxi brengt ons naar het sta tion. „Ik heb over Bruegel gesproken", zegt Tim mermans. „Maar 't moest plezant zijn. Da's al tijd spijtig. Ik zou liever ernstig praten over zoo'n mensch. Die is zóó groot. Maar ja, als 't dan plezant moet zijn, nou vooruit dan maar." De remmen knarsen. Centraal Station, 't Is vlug gegaan. We hebben nog ruim twintig mi nuten. Allez, dan maken we nog een praatje. En zittend op een rustig plekje op het derde perron vertelt Felix Timmermans. Van thuis, waar de kleine Pallieter opgroeit tot een flin- 's-GRAVENHAGE. Gesl. voor dipl. C de hee- ren T. Mulder en P. Veth, beiden te Amsterdam en voor het theoretisch gedeelte van dipl. C de heeren G. C. de Koster te Vlissingen en J. Wijnands te Haarlem. ÉÉftffê SS# ken, stevigen bengel; van het Vlaamsche land, waar de wolken even donker en dreigend zijn als boven de Hollandsche weiden en waar de jongeren even hard strijden als hier. ,Ik ben geen vechter", zegt Timmermans, „maar daarom moet men niet gelooven dat ik dien strijdlust niet bewonder. Juist die moedige vurigheid kan alles veranderen. Er zit kracht genoeg in de jeugd. En ze gaan het winnen, want ze brengen iets frisch en levends. Elke be weging die levend is gaat groeien, dat ziet men aan de actie van Wies Moens. Nogmaals, ik ben geen vechter. Om te wer ken heb ik rust noodig en daarom sta ik buiten elke beweging. Dat wordt me altijd kwalijk ge nomen. En men heeft al rare dingen verteld om me verdacht te maken. Groote stukken in de kranten. Ik was fascist, want ik ging naar Ita lië en ik had een Italiaansche vertaling van een van mijn boeken opgedragen aan de Ita liaansche Kroonprinses. En ik was antl- Vlaamsch gezind. Toen men wis,t op welke Vlaamsche kranten en tijdschriften ik geabon neerd was en van welke Vlaamsche vereenigin- gen ik lid was, toen was het goed, toen was ik toch niet anti-Vlaamsch gezind. Ach, waarom zal ik me er veel van aantrekken? Ik wil wer ken, rustig werken en dat kunnen lasteraars en sensatie-makers me toch niet verhinderen. Kort geleden heb ik een boek beëindigd. „Pijp en Toebak" heet het en het verscheen to het Davidsfonds. Maar het zal binnenkort ook hier in Holland komen. Ik heb het voor de uitgeverij p. N. van Kampen en Zoon te Amsterdam be werkt en er nieuwe vertellingen aan toege voegd. Want dit boek is eigenlijk een verzame ling van losse verhalen van geheel verschillend slag. Ik heb er ook in geschreven over de H. Elisabeth. Daar heb ik altijd graag over willen schrijven, maar 't is nooit tot een boek geko men. Enfin, in „Pijp en Toebak" heb ik nou toch een groot stuk over de H. Elisabeth kun nen opnemen. Of het in Nederland gunstig zal worden ontvangen weet ik niet, maar ik hoop er natuurlijk het allerbeste vaji. En dan ben ik verder bezig aan een boek dat ik noemen zal „Bij den Krabbekoker." Dat is een verhaal van vier verloopen mannen die onder den invloed komen van een vrouw. Die vrouw heeft zelf een zondig en zwaar leven ach. ter den rug en haar ondervinding doet haar de zwarte vlekken in deze mannenzielen duide lijker zien. Tenslotte brengt zij deze menschen terug op de plaats waar zij hooren. En dan werk ik op 't oogenblik ook aan „De zegen van den boer." Dat is eigenlijk een lyri sche uiting." Het geluk van den landman die temidden van Gods natuur arbeidt, den boer, die opgroeit in de zuivere lucht en de onge repte schoonheid van het land. Het moét nog allemaal groeien, maar ik werk daar echt met plezier aan. Het laatzooveel ruimte voor de fantasie en zooiets, kan worden tot een zingende hulde, tot een blijde hymne. Er 6peelt al lang iets anders door mijn hoofd. Wat dat precies is kan ik nog niet zeggen om dat het allemaal nog zoo vaag is, maar daar komen kardinalen in voor, dat is,'t eenigste wat ik zeker weet. Enfin, voor dat allemaal ge schreven is! Voorloopig heb ik nog genoeg te doen. Er is nog een tooneelstuk dat ik reeds in 1929 voltooide. „De Hemelsche Salomé". Dat behandelt het leven van de H. Catharina van Siëna en zooals de zondares Salomé met haar dans het hoofd won van den H. Johannes, zoo wint hier de H. Catharina het hoofd van een zondaar door haar gebed. Het stuk is in Vlaan deren reeds opgevoerd, doch het moet voor Ne derland bewerkt worden en het zal dan in stu die worden genomen door het Vereenigd Rotter- damsch Hofstad Tooneel onder leiding van Cor v. d. Lugt Melsert." Het is langzamerhand tijd geworden. De groote wijzer van de stationsklok nadert ver vaarlijk 6nel de negen. Nog een paar minuten. Timmermans zoekt zijn plaatsje in den trein op. „Nog veel nieuwe litteratuur gelezen?" vragen we. „Ik heb te weinig tijd om alles bij te houden, maar ik heb toch wel verschillende nieuwe wer ken gelezen. Voor Antoon Coolen heb ik op rechte bewondering. Dat is een uitstekend ro manschrijver. Zijn „Kinderen van ons Volk" was voor mij een verrassing en na dit zeer goede boek heeft hij zich in zijn volgende werken steeds meer verdiept en ontwikkeld. Van de an deren vind ik vooral Anton van Duinkerken en Dirk Coster bijzondere figuren en in Vlaande ren is Michel de Ghelderode de groote man." Over het nu bijna verlaten perron klinkt het fluitsignaal. De locomotief zucht en de trein zet zich in beweging. Achter hef open raampje wuift joviaal de populaire man uit het schoone Lier. „Al het be6te aan de vrienden!" roept hij nog. V. SEVILLA, 11 Oct. (Reuter) Het gerechtshof te Sevilla heeft de invrijheidstelling gelast van 129 boeren, die beschuldigd waren terro ristische handelingen te hebben verricht. Tijdens het proces werden ernstige beschul digingen geuit tegen de politie. De boeren hadden 18 maanden in voor arrest gezeten en een hunner verklaarde voor het gerecht, dat hij aan de voeten was opge hangen en geslagen om hem een bekentenis af te dwingen. Ook de andere boeren legden ver klaringen af over kwellingen waaraan de po litie hen had doen blootstaan. De rechtbank was van oordeel, dat de schuld van de poeren niet was bewezen en daarom werden zij in vrijheid gesteld. De boeren waren gearresteerd, omdat zfj to staking waren gegaan om gedurende den oogst tijd een fcooger loon te eischen. Beweerd wordt, dat door betaalde agenten van de landeigenaars bommen tot ontploffing werden gebracht, teneinde de 'arrestatie van de boeren te rechtvaardigen. AVENHORN, 10 Oct. CoöP. Land- en Tuinbouw- en Marktvereeniging Avenhorn en Omstreken Roode kool 1.001.90 p. 100 K.G. aaenv. 7500 K.G, Gele kool 1.00—1.20, aanvoer 30.000 K.G. (Groene of Putjes Kool) 1.203.90, aanvoer 1000 stuks. Uien: Groote maat 1.601.90, Gewone maat 1.40—1.60, Drielingen 0.80—1.00, Nep 2.30—2.80, 15.000#K.G. Bieten: groote 3.10—5.60, 150.000 st„ kleine 2.003.10, 180.000 st. Slaboonen: Dubb, z. dr. 0.50—1.75, 600 zak (15 K.G.). Wortelen: Flakkee, verbeterde 1.70—2.00. 25.000 K.G. BROEK O? LANGENDIJK, 12 Oct. 650 K.G. Tomaten A ƒ3.20, B ƒ4.20, C ƒ2.80—2.90, CC ƒ2.6000 KG. aardappelen: Schotscte Mui zen ƒ0.60; 500 K.G. Wortelen ƒ2.00—2.50; 27000 K.G. Roode kool ƒ1.00—1.70; 19000 K.G. Gele kool ƒ1.001.20; 41000 KG. vroege witte kool ƒ1.25; 6700 K.G. uien ƒ1.90—2.30; gele Drie lingen ƒ0.90—1.00; gele Nep ƒ2.30—2.40; 6000 stuks bloemkool: le soort ƒ2.40fj.60; 2e soort ƒ0.75—1.60; 40 K.G. Slaboonen ƒ11.60—12.10; 8500 K.G. Bieten ƒ0.60—0.80; 1250 K.G. Drui ven: Alikanters ƒ18.5020.00; Frankenthalers 17.90—24.10. BEVERWIJK. 11 Oct. Bloemenveiling 't Cen trum" Longiflorum 6.5011. Filepenza 2.50 7.50, Pulling 620, Rayonanthe 510, Hervester 6—14, Septh. Wit 5—12, Nina Bliek 8—15, Gold Vlinder 720. Phoenix 820, Hortulanus Fiet 6—18, Frane Field 8—19, Nelson 615. Bismarck 821, Normandië 1020, Vuurpijlen 820. fls- cales 8-25, Anjers 514, Hilianthur 49, Mont- bretia 23, Afrlcanen 35, Staticl 14, Zinma's 617, Herfstaster 35, Sprengerigroen 725, Plu- mosa 630, div. Gladiolus 217, Idem Dha- lia's 417, dlv. kasrozen 1565, alles per bos. Coöperatieve Tuinbouw. Vrile groenten en fruit. SnUboonen 620, dik 614, dun 615, tros 17 18. tomaten 24, postelaln 3, Spinazie 2—314. af- breekpeen 3—5, Andijvie 23, druiven 2428, Appelen 513. Peren 410, Zandaardappelen 3— 414. Capucllnders 19 per K.G. Bloemkool 24, gr. 60orten kool 23, Knollen 24. Komkommers 12 per stuk. Sla per kist 2545, Wortelen 35, Selderij 1. Prei 46 per bos. Bloemkool. Ter speciale markt cirkelde de sprij- zen der le soort tusschen de 2.202.40, 2e soort m.o. Aanvoer 5000 stuks. BEVERWIJK. R. K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland", 11 Oct. 1933 Breekpeen 25— 35, Spinazie 1640. Sla 2035, Postelein 26441 Andiivie 1020, Wortelen 3—5. Raapstelen 2. Pie terselie 12, Selderie 12, Prei 36, Bloemkool I 45, Bloemkool II 2, Tomaten 25. Uien 2. Aard beien per doosje 3040, Pronkboon 5, Snijboonen 819, Dikke Boonen 5—16, Sperc. b. z. dr. 813, Sperc. b. m. dr. 517, Trosboonen 1216, Roode kool 23, Gele kool 23, Spruiten 58, Groene kool 23. knollen 24.- BLOKKER. „Op hoop van zegen", 11 Oct. Andijvie 70, Bloemkool le soort 1.502.00, Geele kool' 1.001.40, Roode kool 1.00—1.30. Witte Durando 7.11.50. Postelein St. Germ. 3.606.50. Prei Napollons 9.00—11.00. Rabarber Groninger 7.90, Sla 0.60, Slaboonen 2.004.10. SnUboonen 18 21, Wortelen 23, Elza 1214, Jac Libel 6.70 7.30, Soldat 817. Bism. 5.20. Leglpint 11—21, Transp. 1418. Bon Louis 16—21. Hardi 11—22. Margriet 1017, Druiven 2024. Frambozen mei. 7—11. Vlet. Pruimen 20—21 Tomaten 46.30, Bellefleur 3.604.60, Boerenvroen 4.806.00. Br. Seedling 4.906.10, Giese Wildernis 7.008.40. Goudreinet 5.90—9.20, Gratlool 4.00-4.90. Kleer maker 4.706.50. Pr. v. Engeland 7.2011.80. Winterlannen 4.406.20, Zoete Ermgaard 6.90 9.10. Yellow Novo 7.10—9.40. Converent 13.00— 16.80. William 9—13. BOVENKARSPEL (station). 11 Oct. Aardap pelen Blauwe 1.50. 64 baal. Uien, grof 0.75 groote gele 0.600.85. Drielingen 0.45. Nep 1.101.25. 228 baal. le Bloemkool 0.754.70. 2e 0.751.70. 3e 0.751.30. 159.000 stuks. Roode kool 1.10—1.50. 4225 K.G Gele kool 1.00. 7500 K.G. Witte kool 1.25, 7050 K G. Augurken, filn bast. dubb. 0.50 1.40, 388 zak Slaboonen enk. 0.501.25 15 K.G. 166 gek. Bieten groote 0.60. kleine 0.90. 7800 K.G. ENKHUIZEN. 11 Oct. Coön. Veilingsvereeni- eing Bloemen lust": Bloemen en Trult. Chrysnn- then 0.080.14. Rozen 0.502.50 uien 0.60. Gele Kool 1.1.40. dubb. Slaboonen 2.703 00. Fnkeie 'Hem 2.402 60. Prins Albert 4.605.00 Fr. de Consel 4.4.40. ENKHUIZEN. 11 Oct. 10 Veartu'eep 193° nond koren! 0 200 26. 6 vaartuigen 480 pond korbot 13.2617.25. 26 vaartuigen 4200 pond zii- h onnetter lint 16.5018.45. 4 vaartuigen 955 pond hoekhot, 17.35—18.30. HOOGKARSPEL. De Eendracht". 11 Oct "RToprnkool le soort 1.403.10. 9e soort 0.751.50, Witte kool 1.25. Roode kool 1.10. Gele kool 1.00. Slaboonen 0.40—0.85, Bleten 0.60, Uien 0.401.00. MEDEMBLIK, 10 Oct. „St. Joseph" Kool: Bloemkool 1.50—3.90, Witte 1.251.30, Roode 1. 1.20, Savoye 1.—1.35 per 100 stuks. Uien: Groote gele 0.801.05, Kleine gele 0.40. Bieten 0.601.00, Nep 1.201.35. Slaboonen 0.300.85. Snijboonen 0.400.95 NOORDSCHARWOUDE, 12 Oct. 18200 K.G. Aardappelen. Schotsche Muizen 0.400.50, BI. Eigenheimers 2.20, Friso 1.70. 1600 K.G. Sperzie boon en 2.50—10.70. 10.000 K.G. Uien, Gele Nep 2.30—2.50. Drielingen 90—1.00, Uien 1.601.90, Grove Uien 1.90—2.50. 1700 K.G. Peen 1.902.00, 12.200 K.G. Kroten 0.600.90. 26.700 K.G, Roode kool 1.001.10, 63.800 K.G. Gew. witte kool 0.40 —1.30 3900 K.G. D witte kool 0.801.10 2000 K.G. Gele kool 1.00. 800 stuks Andiivie 025. OBDAM, 11 Oct. Marktbericht „De Tuinbouw" 400 Witkrop 50. 65000 Roode Kool 1.1.50. 14000 Gele 1„ 500 Witte 0.40, 500 Uien 1.90, 225 Drie lingen 0.80. 500 Nep 2.50. 54000 Roode Bieten 0.600.70. 7000 Wortelen 1.802.00. 740 zak Sla boonen 0.5Ó—1.75. SCHAGEN. 12 Oct. Eierveiline 30.000 Kip- eieren: 55-57 4.90 58-60 5.105.90, 61-63 5.40— 6.00, 64-67 5.706.00, kleine 3.20420. Eend eieren 3.003.20. SCHAGEN, 12 Oct. Veemarkt. 7 Paarden 150— 300. 2 Stieren 80140. 92 Magere Geldekoeien 100 —170, 100 Vette Geldekoeien 160—257.50. 6 Kalf- Varkens per K.G. 0.390.41, 37 Biggen 9.14.56, koeien 160200, 116 Vaarzen 2555. 23 Nuchtere Kalveren 614. 288 Schapen 1422.50. 450 Over- houders 814, 5 Magere Varkens 1417, 32 Vette Koniinen 0.301.00, 54 Kippen 0.300.60, Eenden 0.3O—0.60. TER AAR. 11 Oct. Centr. Veiling Snilb. 020 0.45. Kasb. 1.152.10. Princesseboonen 0.751.45. Kas-Stek 0.350.85. Bloemkool 27, Peen 13. Sla 0.503.10. Andiivie 712. Spinazie 11. Poste lein 2. Witte Kool 24. Roode kool 1—3. Savoye kool 24. Peulen per 10 pond 6595. Tuinboo- nen per kilo 10, Uien 1.40—1.70, Meloenen 5, To maten 1.504.00, B 2.402.80, C 2.40. BB 3.00, Gesch. 1.60. WARMENHUÏZEN. 11 Oct. Gele Nep 2.50. drie lingen 0.90, uien 1.40, Roode kool 1.001.10, per 100 K.G. ZUIDERKOGGE, 11 Oct. Bloemkool I 150— 3.60. II 1.501.90. Slaboonen 211, SnUboonen 518, Andliyie 0 501.20. Boregroen 3.60—5.00. Gralrool 4.605.20. Houdii 15.20. Bon Louyre 18 —25, William 1015. Zoete apnelen 5.609.00. Gieser WüHen 6.807.80. W. Jan 3.606.00, Goud Reinet 9.6012.00, Druiven 2231 (Niet officieel) 5e klasse, 16e lijst Trekking- van Donderdag 12 October 1933 Hooge Prijzen 31000.—: 16495 1000.—: 11974 14539 18093 400.—: 4283 5654 8392 11800 12337 18623 200.—: 919 16119 16387 19346 100.—: 1091 1468 1846 2916 3200 4798 7099 13799 17183 Prijzen van f 70. 28 69 217 408 451 559 AAA ODD 741 830 848 953 970 1136 1211 1223 1298 1369 1443 1484 1490 1504 1605 1634 1687 1797 1927 1961 1999 2195 2268 2435 2533 2577 2591 2605 2618 2632 2659 2761 2984 3005 3176 3235 3245 3333 3338 3382 3430 3473 3559 3630 3710 3768 3780 3879 3939 4124 4186 4212 4409 4534 4782 4923 6000 5063 5080 5127 5200 5218 5297 5302 5427 5750 5819 5900 6059 6186 6275 6306 6314 6585 6587 6622 6623 6722 6751 6760 6776 6777 6788 6923 7020 7223 7338 7356 7421 7445 7603 7808 7972 8076 8103 8133 8206 8245 8334 8480 8504 8509 8520 8577 8608 8800 9091 9130 9148 9172 9225 9642 9734 9735 9744 9840 9877 9903 9909 9940 10015 10169 10286 10471 10485 10659 10740 10877 11038 11252 11254 11360 11490 11531 11593 11632 11856 11877 11953 12013 12081 12120 12134 12280 12305 12349 12717 12719 12724 12741 12755 12773 12958 12996 13060 13080 13094 13128 13248 13313 13353 13399 13402 13403 13411 13493 13594 13674 13744 13951 14091 14256 14390 14493 14521 14524 14588 14620 14655 14669 14691 14800 14846 14939 14984 15243 15267 15443 15526 15672 15696 15705 15990 16036 16084 16157 16321 16458 16476 16577 16596 16615 16678 16700 16748 16772 16964 16969 16976 16997 17075 17085 17290 17459 17557 17589 17614 17694 17721 17819 17859 17870 17957 18096 18204 18597 18620 18662 18749 18878 18884 18923 19011 19068 19156 19227 19267 19295 19404 19421 19884 1J)904 20048.20089 20205 20240 "20252 20266 20271 2E91 20293'20344 20422 20534 20573 20653 20772 20881 20913' 20941 20946 Nieten 32 39 57 79 88 103 133 150 247 260 269 280 330 419 450 461 517 523 572 574 579 589 647 655 657 664 700 769 800 811 840 884 943 960 986 991 992 1046 1047 1057 1066 1083 1088 1100 1153 1164 1181 1238 1245 1287 1288 1325 1368 1393 1407 1408 1413 1420 1432 1439 1440 1451 1452 1507 1564 1583 1699 1720 1784 1807 1809 3858 1897 1923 1996 2034 2038 2100 2158 2272 2281 2301 2346 2386 2432 2447 2506 2555 2599 2629 2678 2708 2747 2754 2766 2844 2887 2902 2994 2996 3001 3004 3143 3238 3349 3380 3405 3406 3408 3486 3513 3551 3553 3612 3661 3714 3770 3798 3825 3826 3881 3887 3890 3913 3922 3930 3959 4012 4026 4031 4045 4054 4074 4080 4099 4106 4114 4122 4130 4192 4239 4241 4252 4282 4309 4360 4436 4460 4465 4483 4510 4545 4579 4592 4805 4623 4635 4639 4641 4716 4761 4778 4828 4849 4854 4862 4867 4874 4891 4924 4938 4958 4974 5002 5034 5195 5213 5215 5242 5244 5379 5380 5408 5422 5439 5485 5591 5616 5618 5658 5694 5697 5724 5765 5776 5851 5860 5905 5925 5966 5999 6014 6021 6042 6120 6158 6191 6197 6211 6227 6232 6236 6274 6339 6364 6388 6392 6425 6440 6444 6514 6656 6721 6775 6778 6782 6826 6836 6857 6863 6875 6915 6921 6949 6952 7059 7130 7136 7137 7188 7246 7248 7256 7316 7361 7363 7388 7389 7398 7405 7493 7535 7541 7551 7589 7621 7652 7719 7837 7868 7923 7946 7970 8038 8053 8080 8097 8125 8132 8151 8153 8202 8259 8284 8295 8309 8324 8367 8425 8559 8573 8575 8590 8640 8697 8698 8709 8715 8724 8744 8803 8849 8866 8885 8892 8950 8968 9021 9054 9062 9133 9144 9153 9166 911*1 9192 9256 9322 9341 9347 9383 9420 9441 9464 9530 9541 9578 9637 9661 9676 9678 9687 9745 9761 9766 9788 9838 9854 9865 9891 9918 9920 9939 9989 10008 10011 10020 10044 10051 10114 10132 10166 10247 10284 10296 10332 10377 10380 10390 10415 10442 10456 10459 10573 10600 10624 10630 10638 10651 IC660 1C690 10710 10719 10755 10771 10792 10803 10812 10853 10855 10863 10889 10923 10941 10950 11008 11028 11089 11118 11158 11160 11175 11199 11359 11405 11484 11508 11547 11600 11653 11669 11674 11699 11705 11737 11804 11832 11838 11863 11883 11899 11921 11943 11959 11970 11984 12019 12032 12041 12052 12057 12059 12093 12097 12139 12155 12162 12200 12204 12219 12238 12261 12269 12317 12350 12490 12604 12626 12675 12687 12691 12693 12696 12707 12736 12749 12753 12819 12838 12859 12888 12909 12949 12983 12987 12993 13010 13050 13075 13127 13137 13155 13187 13190 13288 13309 13363 13381 13386 13387 13430 13500 13582 13592 13614 13653 13666 13679 13718 13720 13763 13776 13780 13850 13900 13917 13930 13956 13977 13982 13989 13990 14019 14022 14025 14041 14062 14077 14098 14180 14181 14250 14261 14306 14307 14324 14335 14350 14403 14496 14503 14534 14535 14547 14559 14575 14591 14637 14675 14733 14808 14815 14840 14918 14921 14961 14970 14995 15007 15065 15092 15102 15114 15125 15148 15211 15233 15274 15283 15335 15374 15384 15403 15446 15496 15514 15556 15609 15669 15675 15681 15702 15749 15811 15879 15895 15911 15923 15936 15942 15955 15959 15973 15994 16019 16079 16080 16095 16109 16219 16242 16259 16277 16287 16288 16317 16357 16385 16396 16446 16561 16563 16567 16619 16692 16731 16776 16814 16843 16844 16863 16875 16906 16917 16928 16948 16977 16984 16994 16995 17009 17010 17028 17043 17061 17091 17225 17273 17309 17428 17443 17539 17548 17576 17608 17630 17652 17735 17744 17771 17778 17854 17861 17869 17909 17928 17940 17953 17979 18019 18065 18116 18137 18174 18185 18209 18342 18396 18416 18436 18453 18464 18469 18498 18540 18548 18648 18652 18657 18663 18666 18684 18728 18820 18853 18861 18373 18894 18906 18908 18928 18934 18935 18993 19022 19060 19138 19141 19185 19211 19212 19248 19336 19362 19388 19480 19502 19515 19517 19527 19602 19692 19707 19715 19737 19760 19773 19774 19799 19814 19823 19894 19925 19929 19937 20142 20165 20194 20217 20235 20258 20261 20377 20399 20436 20528 20558 20560 20694 20710 20728 20771 20781 20790 20801 20802 20817 20958 20987

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 3