STA DSNIEUWS Men te&tijft am: MARKTEN VRIJDAG 13 OCTOBER WERKVERSCHAFFING TE BLOEMENDAAL Groote plannen R. K. VOLKSBOND De eerste ledenvergadering EEN VISCH, DIE EEN VARKEN BLEEK TE ZIJN Zonderlinge vangst te Vijfhuizen VILLA-INBRAAK TE NOORD- WIJK Brutale inbrekers staan terecht VAN ONZE RECHTBANK Uitspraken GEMEENTEZAKEN KASTEEL „ASSUMBURG" Beschouwing in „Heemschut" Filmvoorstelling voor werkloozen HET „GROENE HUIS" TE BRUSSEL BEWAAKT Teeltbeschikking voor bloem bollen In het Tramstation overleden Faillissement Personalia Sint Franciscus Liefdewerk, Afd. Haarlem, Jongenstriduum Jubileum DAMMEN HAARL. R.K. DAMBOND De bekerwedstrijd 3e klas groep B De Bondsvergadering DISTRICT NOORD-HOLLAND Persoonlijk kampioenschap BILJARTEN Jubileumwedstrijden Haarlem- Noord VISSCHEN R.K. Vischcollege „De Forel" „Haarlemsche Hengelaarsbond" VRAGENBUS 463e STAATSLOTERIJ B. en W. van Bloemendaal schrijven aan «len Raad: Aangezien tengevolge van verschillende om standigheden de tramlijn over de Julianalaan nog steeds niet door een buslijn is vervangen en de rails nog steeds in dien weg liggen, ach ten burgemeester en wethouders het niet ge raden om reeds thans de verbetering van dien weg, die voor vele werkloozen een goede werk gelegenheid zou verschaffen, ter hand te ne men. Daarom moet, nu de werkobjeeten gaan ontbreken, andere gezocht worden. Burgemeester en wethouders hebben hierom trent het gevoelen der Commissie voor publieke Werken ingewonnen. Deze was in meerderheid voor het plan om een begin te maken met de verbreeding en verbetering van den Zeeweg en deed daartoe een voorstel, dat hierop neerkomt om het profiel van dien weg als volgt vast te Stellen 2 meter voetpad 2 meter vrije ruimte 3 meter rijwielpad 2 mt. vrije ruimte 6 mt. rijweg 6 m. vrije ruimte 6 m. rijweg 2 m. vrije ruimte 3 meter rijwielpad 2 meter vrije ruimte 2 meter voetpad. Wanneer een derde gedeelte van dien weg op de aangegeven wijze tot stand gebracht zou Worden, zou dit een bedrag van 100.000,ver gen. Met andere woorden heel de Zeeweg, aldus hernieuwd, zou 300.000,kosten. Tegen een zoo groote uitgave, die gedurende tal van jaren een niet onaanzienlijken post op de begrooting zou vormen, hebben burgemeester en wethou ders ernstig bezwaar. Zij achten het niet ver antwoord om in deze voor de bevolking toch reeds zoo moeilijke tijden de kosten nog hooger op te voeren. Zij hebben derhalve onder mede- deeling van hunne bezwaren aan de Commis sie verzocht hun een ander voorstel aan de band te doen. Naar aanleiding hiervan deelde de Commis sie aan hen mede, dat zij zich de opgeworpen bezwaren wel kon indenken, al meent zij ook, dat de daartegenover staande voordeelen hier tegen ruimschoots opwegen. Door de verbete ring van den Zeeweg ter hand te nemen im mers, is de gemeente voor wellicht 3 4 jaren verzekerd van een werkobject voor tewerk te Stellen personen, telkens wanneer geen meer urgent werk voorhanden is. Bovendien komt zoodoende dank zij de omgeving toch al reeds mooie Zeeweg nog meer tot zijn recht, daar thans de ondergrond noode reparatie behoeft. Daarom verzocht de Commissie burgemeester en wethouders om haar voorstel nog eens ampel te willen overwegen. Mocht evenwel de aan vankelijke zienswijze van het College niet door haar betoog worden gewijzigd, dan geeft zij in overweging om u voor te stellen om met de topeceering van den Zijlweg en den Bioemen- daalschenweg vanaf den Zijlweg tot de spoor wegovergang te beginnen in afwachting van de beslissing omtrent den wegaanleg over het Brouwerskolkterrein of de verwijdering van de tramrails uit de Julianalaan. De kosten zijn op 22.000,— begroot. Indien onverhoopt de beslissingen bovenge noemd ook na afloop van de werkzaamheden aan den Zijlweg c.a. nog niet zijn genomen, dan ware de ophooging van de ten Oosten van het raadhuis gelegen gronden (het z.g. terrein van Gehrels) ter hand te nemen. In dit verband zij er op gewezen, dat deze ophooging nog beter zou kunnen geschieden ge lijktijdig met den wegaanleg over de Brou werskolk, aangezien het daar Uitkomende zand dan rechtstreeks vervoerd zou kunnen worden naar het op te hoogen terrein. De kosten van ophooging worden door de Commissie op f 30.000.— begroot. Met laatstgenoemde voorstellen der commis sie kunnen burgemeester en wethouders zich vereenigen en stellen daarom voor hun een crediet te verleenen van 22.000,— voor tope ceering van den Zijlweg en den Bloemendaal- schenweg ten zuiden van de spoorlan Haarlem- Overveen en bovendien een crediet van 30.000 voor ophooging aan de ten oosten van 't raad huis gelegen terreinen, waardoor tevens bouw rijp terrein geschapen wordt. Donderdagavond had in het gebouw „St. Bavo" onder voorzitterschap van den heer J. Ph. H. Castricum de eerste ledenvergadering Van den R. K. Volksbond in dit seizoen plaats. Allereerst werd aandacht geschonken aan een Ingekomen schrijven van het Centraal Bestuur over het fascisme, waarover de voorzitter uit voerig uitweidde en met ernst tegen de gevaren voor de katholieken aan deze zeer snel opko mende beweging verbonden, waarschuwde en met klem den aanwezigen op het hart drukte de eenheid onder de katholieken te bewaren. In den loop van dezen winter zal door het bestuur een propagandavergadering worden be legd met een aantrekkelijk cachet voor het wa kende meisje en haar ouders om haar meer sociaal begrip bij te brengen en te doen toetre den tot de R. K. vakorganisatie. Een opwekkend woord van den voorzitter sloeg in om in dezen tijd van economisch en geestelijk verval te komen tot vorming van menschenvan karakter, waarvoor een der meest geschikte middelen is een gesloten retraite, waaraan in de laatste maanden slechts door een klein ge deelte van de leden was deelgenomen. Hij kon niet genoeg aansporen, deze zoo hoog noodza kelijke versterking van het geestelijk leven te bevorderen. Er zal wederom getracht worden, zooals voor heen, een spaarkas op te richten voor dit schoo- ne en noodzakelijke doel. Tevens werd gewezen op de komende dagen van het Triduum, 18, 19 en 20 October. Spr. hoopte, dat de St. Joseph- kerk te klein zal zijn, dat alle leden van den Volksbond door een eendrachtig gebed den he mel geweld aan zullen doen, om te verkrijgen een maatschappelijk herstel voor de geschokte wereld. De solidariteitsactie van „Herwonnen Levens kracht" is hier nog niet, wat zij wezen kon; zeer velen hebben daaraan nog niet bijgedra gen en spr. spoorde vooral de besturen aan, de leden op te wekken tot bijdrage voor deze on misbare actie. De voorzitter, die de studiedagen te Bergen had bijgewoond, gaf een uitvoerig resumé van het daar gesprokene en sprak een woord van lof aan het Centraal Bestuur voor de instelling van deze sociale retraite. Een der aanwezigen vroeg of het niet mogelijk was, deze leerzame lessen voor den K. R. O. te houden, opaat dan geer velen daarvan zouden kunnen profiteer-in. Een ander vroeg of het niet mogelijk was de werklooze fietsende Rome-reizigers te huldigen bij hun terugkomst. Spr. meende, dat daarvoor wel aanleiding bestond, want het is toch een heele prestatie, die z.i. alle hulde verdient. De voorzitter zal het in overweging nemen. Een der aanwezigen vroeg nog hoe het stond met de coöperatieve bouwvereeniging, omdat hij meende gehoord te hebben, dat deze opge heven was. De voorzitter gaf een uiteenzetting van den stand van zaken en betreurde het, dat het zoo gegaan is, maar opgeheven was deze nog niet, doch hij wilde van deze plaats gaarne het be stuur der bouwvereeniging dank brengen voor het vele, dat het verricht had. Hierna sluiting. Onlangs ontdekte de heer G., die des nachts nabij de Cruquius in de Ringvaart aan het vis- schen was, dat een varken zich in zijn netten verward had. Met heel veel moeite slaagde de visscher er in, het dier, dat bijna 100 pond woog, uit het net te bevrijden. Nauwelijks was het varken bevrijd of het sprong weer te water, doch de heer G- wist het weer uit het water op te visschen. Men besloot vervolgens het varken in het schuthok van den Haarlemmermeerpolder op te sluiten en af te wachten tot de rechtmatige eigenaar zou komen opdagen. Ondertusschen had de landbouwer A. te Heemstede een van zijn krulstaarten gemist en toen hij van de zonderlinge vangst hoorde, stelde hij onmiddellijk een onderzoek in, waar uit bleek dat het ontsnapte varken zijn eigen dom was. Hoogstwaarschijnlijk is het varken te water geraakt en tenslotte te Vijfhuizen terecht ge komen. Hedenmorgen stolden voor de Haagsche Rechtbank terecht de 34-jarige zeeman Fr. Ph. v. d. B. en de 40-jarige koopman L. SI., beiden uit Rotterdam, thans gedetineerd terzake van diefstal in vereeniging in de onbewoonde villa „Landkant" aan den Koepelweg te Noordwijk. Een achttal getuigen werden gehoord. De agent van politie v. V. uit Noordwijk ver klaarde, dat hij in den morgen van 31 Augustus te ongeveer 8.15 uur op den Beethovenweg de twee verdachten heeft aangehouden, als ver dacht van misdrijf. Getuige had op dien weg verschillende voor werpen gevonden, o.a. een geladen revolver en een schroevendraaier. De beide mannen werden daarop in een auto vervoerd Onder de kus sens van dit voertuig vond getuige een zak lantaarn, een weegschaaltje, sokken en wild- leeren handschoenen. Bij onderzoek bleek, dat in de villa „Land- kant" aan den Koepelweg, inbraak was ge pleegd, alwaar alles overhoop was gehaald. De zoon van den bewaarder van de vil'a ver klaarde, dat hij twee mannen uit een raam van deze villa heeft zien klimmen, waarvan er een handschoenen droeg. Getuige, die een onderzoek ging instellen, bemerkte dat er ingebroken was en trof in de keuken van de villa verschillende voorwerpen aan die er den vorigen dag niet lagen. Verd. S. betwistte op heftige wijze de getui- gen-verklaringen. De verdachte v. d. B. legde een volledige be kentenis af en zeide de villa te zijn binnen gedrongen na met een breekijzer een luik te hebben geforceerd. Vervolgens heeft verd. de kasten opengebroken en eenige voorwerpen op den keuken-aanrecht gelegd. Hij zeide niet ge zien te hebben wat S. deed, doch de president merkte op, dat verdachte dit moet gezien heb ben. Voorts zei v. d. B., dat hij onraad hoorde en daarop wegvluchtte. Bij die gelegenheid bleef hij met zijn kleeren in het prikkeldraad han gen. Daarna kwam hij in het duin, waar hij zich eenigen tijd schuil hield. Toen verdachte na korten tijd op den weg kwam werd hij ge arresteerd. Alles bleef in de keuken achter, ook het geld en eenige sieraden, welke uit de kasten gehaald waren. Verdachte S. bleef ontkennen in de villa te zijn geweest. Het O.M., waargenomen door jhr. mr. van Asch van Wijck, betoogde, dat uit de getuigen verklaringen onomstootelijk is komen vast te staan, dat deze verdachten, die zeer gerouti neerde en zeer brutale inbrekers zijn, de in braak waarbij erg is huisgehouden hebben ge pleegd. v. d. B. heeft op het laatste oogenblik be kend. S. houdt halsstarrig vol onschuldig te zijn. Het strafblad van v. d. B. Is hoogst be denkelijk. Spr. vroeg voor beide verdachten dezelfde straf, n.l. 3 jaar gevangenisstraf. Vonnis 26 October. De Haarlemsche Rechtbank heeft Donderdag de volgende uitspraken gedaan: J. S„ koetsier, zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd. Diefstal door middel van inklim ming, tien maanden gev. straf met aftr. prev. hecht. o.v. G. O., los arbeider, wonende te Alkemade. Vrijgesproken. A. v. D., slagersknecht, wonende te Haarlem, thans gedetineerd, diefstal, vier maanden ge vangenisstraf voorw. met een proeftijd van drie jaar en bijz. voorw. H. v. d. D„ zonder beroep, wonende te Bever wijk, thans gedetineerd, diefstal, vier maanden gev.straf met aftr. prev. hecht. o.v. E. D., monteur, gedomicilieerd te Rotterdam, thans gedetineerd, diefstal, tien maanden gev. straf met aftr. prev. hecht. o.v. J. J. S., timmerman, wonende te Lisse, opzet telijk een minderjarige onttrekken aan het wet tig over hem gesteld gezag, veertien dagen gev. straf voorw. met een proeftijd van één jaar. L. W. van A„ kantoorbediende, wonende te Zaandam, verduistering in dienstbetrekking, zes maanden gev. straf voorw. met een proeftijd van drie jaar en bijz. voorw. P. M. K., stoker, gedomicilieerd te Velsen, thans gedetineerd, verduistering, zes maanden gev. straf met aftr. prev. hecht. o.v. J. A. U., koopman, zonder bekende woon plaats, thans gedetineerd, diefstal meermalen gepleegd, zeven maanden gev. straf voorw. met een proeftijd van drie jaar en bijz. voorw. Verschenen is een voorstel van B. en W. tot herbenoeming van een tijdelijk leerares aan de Middelbare School voor meisjes met 5-jarigen cursus. Voorgesteld wordt aan genoemde school te benoemen, voor het overig gedeelte van den cursus 19331934, tot tijdelijke leerares in het Latijn Mej. N. H. J. te Kief te- B. en W. stellen voor, tot benoeming aan de Middelbare School voor meisjes met 5-jarigen Middelb. School voor meisjes met 5-jar. cursus' te benoemen voor het overig gedeelte van den cursus 1933—1934, tot tijdelijk leerares in de gezondheidsleer: Mej. Dr. J. M. A. ten Broeke, wonende alhier. B. en W. stellen voor aan de Middelbare School voor meisjes met 5-jarigen cursus te benoemen, voor het overig gedeelte van den cursus 1933-1934, als tijdelijk leeraar in de Duitsche taal: den heer M. van Driel. B. en W. stellen voor, goed te keuren de ba lans per 31 December '932 en de verlies- en winstrekening over 1932 betreffende de 258 ar beiderswoningen en twee bergplaatsen, voor den bouw waarvan bij zijn genoemd besluit aan de alhiergevestigde Stichting „Centraal Woning- beheer" financieele steun werd verleend, goed te keuren, zooals die stukken den 22sten Septem ber 1933 bij B. en W. zijn ingekomen. I In het (eerst thans verschenen) September nummer van „Heemschut" is een artikel opge nomen van mr. J. Belonje over kasteel „Assum- burg" te Heemskerk. Het is gedateerd „Ja nuari 1933" en heeft dus 8 a 9 maanden noodig gehad om het zoover te brengen, dat het onder de oogen van de lezers van het tijdschrift kon komen. Het artikel, dat allereerst de historie van het kasteel behandelt, is intusschen interessant genoeg om er het volgende aan te ontleenen: Gelukkig heeft de nieuwe eigenaar, het Rijk, (toen) sinds 1914 veel goeds gedaan: er is langzaam maar zeker voortgewerkt. Zolders en daken werden hersteld, de walmuur van de gracht werd voorzien; de kelderverdieping is geheel in orde gebracht en muren zijn geres taureerd. Maar reeds bedenkelijk veel was on herstelbaar geworden. Een reeksje arbeiders woningen werd in de onmiddellijke omgeving van het kasteel gebouwd; een landhuisje is in de nabijheid zijn nieuwheid komen opdringen; dit tezamen gevoegd is in de laatste tientallen jaren de „joyeuse entrée" van den Assumburg gaan vormenHet bosch met het zware, majestueuze geboomte, door de stormen reeds bedenkelijk geteisterd, is geleidelijk zeer in aantal afgenomen. De eiken en linden werden steeds kleiner in getal. Eindelijk, in Februari 1925, ontwortelde de storm nog een van de allerlaatsten, een eeuwenouden lindenboom, van vóór de Oranjerie, die men als herinnering had laten staan en die bij deze gelegenheid toen grootendeels in de gracht is terecht gekomen. De parken van het glorierijke lustoord van de Amsterdamsche burgerkoningen van weleer, het zijn weilanden geworden of tuingronden in diverse perceeltjes gesplitst. Het voorplein, ja daar staan de oude stal- gebouwen. Bij het binnenkomen links (Noord zijde) de oranjerie, een vroeg 18e eeuwsche stichting met zijn moerbeienboomen ervóór, nog niets of heel weinig veranderd, en rechts dat is slechts schijn; daar zien we alleen nog den voormuur van het tweede dienstge bouw. Een wonderlijken indruk maakt die over gebleven losstaande gevel van den voormaligen Zuidelijken stal: men krijgt hier min of meer het denkbeeld op een slagveld van den laat- sten grooten oorlog te zijn, waar een granaat het gebouw zelf vernielde maar het front bleefJammer, dat in onze dagen ook dit mooie hoekje moest verdwijnen. Een prachtige plaat bij het artikel van dr. Craandijk toont ons hoe mooi het hier tot voor kort is geweest. Waar eens de hertekamp lag (tegenover het kasteel aan den weg naar Uitgeest) houdt nu een modern huisje de herinnering aan dien naam levendig. Toen oj die plek in 1750 het vroegere landgoed Rietwijk of Reewijk weg- gesloopt werd en de vrijgekomen terreinen met Assumburg vereenigd waren, hebben de Deutzen den naam van deze oude heerlijkheid willen bewaren door er een hertenkamp aan te leggen. De toegang daarheen werd verleend door een hek afgesloten met palen, bekroond door marmeren siervazen, die aan de eene zijde de wapens van Jean Deutz en Cornelia Maria Bors van Waveren droegen en op de keerzijde die van het eerder genoemde echtpaar Deutz van AssendelftBoreel. Gelukkig bestaan deze vazen nog en thans strekken zij tot sieraad van de oprijlaan naar het nabij gelegen kas teel Marquette, telken jare 's winters zorgvuldig tegen de vorst ingepakt. Verdwenen is ook van de hertekamp het rijke omgevende geboomte, geslecht is het heuveltje, wat tot voor eenigen tijd nog temidden van de warmoezenierstuinen aan de voormalige be stemming deed denken. Nagenoeg niets bleef van den tuinaanleg over. Alléén achter het kasteel vinden we de ouden grooten vijver, zooals we dien van de gra vures kennen in het terrein terug; de vorm 'S daarvan in omtrek merkwaardig genoeg ge heel bewaard gebleven. Het kasteel zelf daarentegen geeft nog veel aanknoopingspunten met het verleden. Daar is eerstens op de binnenp'aats de elegante open galerij, de voormalige vierschaar die èn stijl- critisch èn op grond van de bekende gegevens over den verbouw door den genoemden „Pre sident van Holland" vrij stellig op 1546 is te dateeren. Voorts is er in 't midden van den zui delijken vleugel onder een torentje en dicht onder het dak, gelijk dit in de middeleeuwen méér voorkwam, de gelegenheid, waar de ar restanten der heerlijkheid tijdelijk werden op geborgen. Ten bewijze, dat het hier was, waar het hooge gerecht van Assendelft werd uitge oefend, draagt een sierlijk windvaantje boven op dezen toren zijn wapen (een stappend paard). De vele gaten, welke boven in de mu ren van dezen en ook van den achtkanten toren aan de westzijde van het kasteel zijn uitgespaard hebben ook beteekenis en wijzen erop, dat hier de duiven nestelden. Dit waren dus de plaatsen van de z g. duivenwaranda. een klaar bewijs, dat de heer van Assendelft het heerlijk recht van duifhuis uitoefende, het geen volgens ds. Craandijk reeds vóór 1544 het geval moet zijn geweest. Natuurlijk heeft het kasteel dan ook nog zijn beroemde verhalen over een „gevangenis van Jacoba van Beijeren", een „onderaardsohe gang", een „schavot", e. d„ anders zou het zijn naam van kasteel niet met eere kunnen dragen. Het is wederom aan den heer Bakker, direc teur van het Rembrandt en Cinema Palace Theater te danken, dat aan een deel van de werkloozen en hun huisgenooten een middag ontspanning kon worden aangeboden. Het Cinema Palace Theater was tot de laat ste plaats bezet, toen de secretaris van het Cen traal Comité voor Werkloozen het woord richtte tot den heer Bakker, de artisten, het orkest en de overige leden van het personeel om den dank namens het Comité en de aanwe zigen te betuigen. Speciaal werd den heer Bak ker dank betuigd voor zijn medeleven in het lot van de werkloozen, dat hij tracht te ver zachten door regelmatig gratis zijn theater ter beschikking van de werkloozen te stellen. Na eenige mededeelingen over de ontwikke lingscursussen die a.s. Maandag zullen beginnen, werd het programma afgewerkt. Hiermede heeft het Centraal Comité den eersten ontspanningsmiddag voor de bij de Be stuurdersbonden aangesloten werkloozen ge bracht. Was er eerst eenige hoop bij het Comité, dat de werkloosheid af zou nemen en daarmede het werk van het Comité minder omvangrijk zou zijn, thans staat wel vast, dat deze hoop te niet gedaan zal worden, ornaat het aantal werk loozen wederom toeneemt en het zich laat aanzien, dat het aantal dezen winter niet veel minder zal zijn dan den vorigen winter. Het „Groene Huis" te Brussel, het hoofdkwartier van de Dietsch Nationaal Soli- daristen werd dezer dagen door politieke tegenstanders aangevallen. Sindsdien staat het gebouw onder politiebewaking De Minister van Economische Zaken heeft bepaald: In artikel 6, onder A, van de Teeltbeschik king wordt tweemaal het getal: „30" vervan gen door het getal: „24", en wordt tweemaal het getal: „20" vervangen door het getal: „16". Artikel 6, onder B, I, van de Teeltbeschikking wordt gelezen: „Voor die bedrijven, welke in het kalenderjaar 1932vrijwillig hebben inge leverd onder toezicht van de vereeniging „de Hyacinth" a. plantgoed: 26,6 (inlevering) en 17,4 (re. serveering)b. leverbaar, minstens 13 c. M. en hooger; 44 (reserveering). Artikel 6, onder C, 2, van de Teeltbeschik king wordt gelezen: „Darwin-, Mendel-, late en andere tulpen: a. plantgoed, normaal afloopend, droog en gepeld, tot zift 10 22 (inlevering) en 6J/2 (re serveering) b. leverbaar, zift 10 en 35 (reserveering), met dien verstande, dat hiervoor, mits in dezelfde hoeveelheid, ook vroege tulpen leverbaar mo gen worden ingeleverd". c. voor plantgoed van alle tulpen mag ook leverbaar worden ingeleverd. Toen een familie, die te Zandvoort den avond bij kennissen doorgebracht had, zich Donderdagavond met de tram weer huiswaards wilde begeven, werd een bejaarde heer van het gezelschap bij het Tramstation onwel. De heer werd in het station binnengebracht en de chef, de heer Geers, belde dadelijk doktershulp op. Dr. Gertie wasspoedig aanwezig, doch de oude heer was reeds overleden. Het weekblad „.Handelsbelangen" neemt o.m. op de crediteurenlij st in het faillissement C. G. van der Poll, handelaar in bouwmaterialen te Hillegom. Deze lijst telt 64 crediteuren met een totaal passief van f 110.752.98, waarvan prefe rent f 53.552.28. De baten zijn nog niet volledig bekend. Bij Koninklijk Besluit van 10 October j.l. is herbenoemd tot kantonrechter-plaatsvervanger in het kanton Haarlem Mr. F. J. D. Theijse, al hier. Voor het machinistenexamen, diploma C. (theoretisch gedeelte) is geslaagd de heer J. Wünands, alhier. Vorige week Woensdag, op den feestdag van hun patroon Sint Franciscus van Assisia, werd te dezer stede het jaarlijksch triduum geopend voor de jongens van het Haarlemsch SF.L. De geestelijke oefc/.ingen stonden onder lei ding van pater Marcellinus Bakker O.F.M., uit het Franciscanerklooster te Nieuwe Niedorp. Des avonds ving de leider zijn oefeningen aan, om zes uur, in de Franciscuskapel, voor de jongste jongens van Haarlem-Centrum; te zeven uur sprak de pater in de Barbarakapel, aan het Soendaplein, voor de jongens der Haarlem- Noordsche SFL' dépendance, om ten slotte, half negen, zijn conferenties te houden, weer in de Franciscuskapel, voor de oudste jongens van Haarlem-Centrum. lederen morgen, half acht, las de triduumlei- der de H. Mis in de Franciscuskapel. Zon dag werd het triduum plechtig gesloten in bei de kapellen. In de Franciscuskapel was bovendien dien dag het H. Sacrament ter openbare aanbidding uitgesteld. Met voldoening mag het S.FXi. wederom op dit welgeslaagd triduum terugzien. Zaterdag as. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer S. Kaasen brood, alhier, in dienst der gemeente-gasfabriek trad. Voorheen werkzaam bij het gasbedrijf te Schoten, ging hij in 1925 over naar het Haarlemsche bedrijf. Het zal den zilveren jubilaris op dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. Door het voorbeelig enthousiasme van deze groep, kunnen wü nu reeds een eindstand van deze voorwedstrijden plaatsen. De Noordwijker L.. W. Turk, heeft een keurige prestatie gele verd, door ongeslagen de eerste plaats te be zetten en zich hierdoor in de finale weten te plaatsen. De gebroeders H. en J, Caspers be zetten de 2e en 3e plaats met een gelijk aan tal punten. Dezen zullen 3 partijen moeten spe len, die zullen besissen wie of in den eindstrijd za mogen uitkomen. Dat hier nog een Titanen strijd zal plaats hebben, behoeft wel geen na der betoog. J. v. Schie die aanvankelijk een minder goed figuur sloeg, wist door zijn laatste overwinningen de 4e plaats te bereiken. De Lissenaar Mooiekind heeft ditmaal wat teleur gesteld. Wij hadden hem stellig op een hco- gere plaats verwacht. De uitslagen van de laatste rende zijn: J. Caspers wint van M. v. d. Linden, C. v. Houten verliest van H. Caspers, L. W. Turk wint van J. v. Houten, J. v. d. Schalk wint van A. Leuven, A. Mooiekind verliest van J. v. Schie. De eindstand is als volgt: gesp. gew. rem. verl. pnt. L. W. Turk 9 7 2 16 H. Caspers 9 6 1 2 13 J. Caspers 9 6 1 2 13 J. v. Schie 9 6 3 12 J. v. d. Schalk 9 5 4 10 A. Leuven 9 2 3 4 7 J. v. Houten 9 3 15 7 A. Mooiekind 9 3 6 6 M. v. d. Linden 9 2 16 5 C. v. Houten 9 1 8 1 Deze vergadering zal plaats hebben Maan dagavond 16 Oct. a.s. in het gebouw van de R£. Militairenvereeniging aan de Zoetestraat te Haarlem. Aanvang 8 uur. Op de agenda komt o.a. voor: Bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van B. H. M. Stevens, P. Veen en W. Hopstaken, welke zich allen herkiesbaar stellen. Door het bedanken van de heeren A. v. d. Peel en Th. Bijman, moet deze ontstane va catures worden voorzien. Vanwege de vele be langrijke punten die nog op de agenda vermeld staan, twijfelen wij er wel geen oogenblik aan, of alle aangesloten vereenigingen zullen hun afgevaardigden naar deze bijeenkomsten zen den. Voor den wedstrijd om het persoonlijk 3de klasse kampioenschap van Noord-Holland heb ben ingeschreven: Chr. Gerritsen en J. Hoogestein (Damclub „.Bennebroek")v. d. Heide en F. Postma (Damclub .IJmuiden"); J. Zurel „Haarlemsche Damclub") allen Groep I. J. Dam en F. Boomsma (Damclub „Benne broek"); F. Dukel en G. Postma (Damclub „IJmuiden"); J. J. Groenewoud („Haarlemsche Damclub") allen Groep II. C. J. Moes en C. Vis (Damclub benne broek"); F. Vrijhof (Damclub „IJmuiden"); J. J. Aling en B. Henneke („Haarlemsche Dam club"). Donderdagavond werd het biljarttoumooi, hetwelk bij gelegenheid van het 10-jarig be staan van Haarl. Noord wordt gehouden, voort gezet met een ontmoeting tegen de B. V. „Vrien denkring" voor de afd. 3. De uitslag werd als volgt: VriendenkringHaarl. Noord B. v. d. PavertH. Kronenburg 10096 v. d. GevelP. Groot 89100 H. RoefsTimmerman 93100 Keldermanv. d. Bos (inv.) 79100 Totaal 361—396 Hedenavond komt Excelsior uit Velsen-Noord op bezoek voor de afd. C. Bovengenoemd college hield op Woensdag 11 October zijn eerste onderlingen baarswedstrijd te Schalkwijk. Deze wedstrijd duurde 6 x uur. Na afloop trok men naar het clubgebouw alwaar de prijzen als volgt werden uitgereikt: 1. F. Neever; 2. L. Beekhuis; 3. P. Castenmil- ler; 4. A. Leurs; 5. Th. Hegeboom; 6. M. Spruit; 7. A. Veenings. Zondag heeft de Haarl. Hengel. Bond zijn 2en kaswedstrijd gehouden van dit seizoen in de Leidschevaart tusschen Hillegom en Benne broek. Hoewel het weer zich heel slechts liet aanzien, was de animo zeer groot. Er werd gevischt op bovenmaatsche visch. De prijzen werden gewonnen als volgt: le prijs door den heer B. V. Meurs, 2e pr. den heer H. Veen, 3e prijs den heer v. Norde jr., 4e prijs den heer W. Peper, 5e prijs den heer H. Schaap, 6e prijs den heer v- d. Erf, 7e prijs den heer Scherpenhuizen, 8e prijs den heer v. Zandvoort, 9e prijs den heer Rosman, 10e prijs den heer v Norde, 11e prijs den heer Smit Jong bloed, 12e prijs, den heer A Bertholee, 13e prijs den heer Dijkman, 14e prijs den heer Heijmans, 15e prijs den heer Heinemeyer, 16e prijs den heer de Gelder. H.H. Hengelaars, zoo ziet U, dat op het ge bied van hengelen ook wel wat te beleven valt. Het water in deze omgeving wordt door de waterpachtende vereenigingen van visch voor zien. Zoo zijn er in het jaar 1932 in de Leid- schevaart 10 000 jonge snoekjes uitgezet in de mooie Hel 5000 jonge edelkarpers Nogmaals worden de H.H. Snoek-Hengelaars aangeraden om lid te worden van de waterpachtende verg., daar zij anders de kans loopen op een bekeuring Vraag: Wat is de kortste weg per fiets van Bovenkerk naar IJsselstein? Antwoord: Bovenkerk, De KWakel, Uithoorn, Mijdrecht, Wilnis, Woerden, Linschoten, Mont- foort, IJsselstein. Totaal 53 K.M. Vraag: Hoe kan een onbemiddelde het best in de gelegenheid gesteld worden om voor piloot te studeeren? Antwoord: Wendt u tot den commandant van Soesterberg. Vraag: Waar is het secretariaat van den R.- K. Bond van Handelaren in aardappelen, hetzij voor kleinhandelaren, hetzij voor grossiers? Antwoord: H. Bakkenhoven, Vroomstraat 8, Haarlem, tel. 11265. Weldadigheid naar Vermogen. „Janskamer", Jansstraat 38rood. Weldadigheid toovert een blijden lach Op menig droevig gezicht Wanneer u dat eens goed bedenkt Dan valt u 't geven licht. Postgiro 212793. TeL 13235 of 15445. Over: Kolonisatie en behartiging van Katholieke belangen. Naar aanleiding van berichten in de N. H. Ct. betreffende kolonisatie op Nieuw Guinea, vraag ik mij af of er van Katholieke zijde eenige mede werking verleend kan worden. Immers, d» Katho lieken hebben in bovengenoemd land hun Mis sionarissen, die kunnen weten of kolonisatie al daar succes oplevert. Kan er een Katholieke ver eeniging opgericht worden, die de belangen be hartigt voor Katholieken, die zich daar willen vestigen? Haarlem, Oct. 1933. Een belangstellende. NB. Andere Katholieke bladen worden verzocht dit over te nemen. (Niet officieel)" 5de klasse, 11de lijst Trekking van Vrijdag 13 October 1933 Hooge Prijzen 3000.— 11689 (premie) 4C0.20337 200.— 14724 100.— 11436 13270 Prijzen van 70. 1617 2102 2804 5177 5413 5746 5840 5920 5938 6290 6337 644- 6631 7201 8682 9453 9654 9777 10520 10865 116.7 13892 14671 15060 15731 17120 17291 18102 19582 Nieten 186 211 985 1078 1244 1400 1997 2001 2040 2214 2385 2403 3832 3932 3966 4076 4077 4088 4373 4532 4753 5313 5381 5762 5767 5952 6803 7162 7353 7888 8010 8482 9033 9152 9561 10U17 10069 10326 10424 11307 11552 12128 12299 12882 12947 13284 13829 13838 14275 14993 15287 15810 15839 16253 1640? 1"!24 16614 17318 17407 18606 18739 18764 19086 19917 20609 20856 Verbetering: 5e klas ISe ifjst 5422 mi. 5424. ALKMAAR. 13 October Kaas Aanvoer 83 stapels, 120.000 K. G. 45 Fabr. 21.50, 17 boeren kL 20.00, 15 boeren comm. 21.00. Handel matig. AMSTERDAM; 12 Oct. Visch. Aangevoerd door 1 motorbotter benevens consignatiezendineen. Afgeslagen aan de Gemeente Vischhal De Ruiiter- kade, Amsterdam. Handschol per kist 15.00 17.00. kleine Schol 11.0012.00. Uit de hand verkocht op het buitenterrein: Aal per pond 0.24 0.35, Bot per pond 0.160.30, Harder Bokking per 100 st.uks.. 2.002.25. BROEK OP LANGENDIJK, 14 October 20.000 K. G. Aardappelen: Schotsche Muizen 0.500.70; Eigenheimers 2.00; Blauwe Eigenheimers 2.30: 3400 K.G. wortelen 1.601.90; 33.000 K G. Roode kool 1—1.40; 44.000 K.G Gele kool 1—110; 26000 KG. Vroege Witte kool 0.40—1.25; 13.000 K.G. Witte Kool 0.90—1.30 17000 K.G. Uien: Gele uien 1.50 2.00; Gele Drielingen 0.901.00; Gele Nep 2.20 2.4; 7100 stuks Bloemkool: le soort 1.50460; id. 2e soort 0.75; 330 K.G. Slaboonen 6.2013.50; 11000 K.G. Bieten 0.601.10; 2250 K.G. Ramme nas 0.902.00. BOVENKARSPEL. 12 Oct. „De Tuinbouw" 158 baal Uien: grof 0.70, groote gele 0.700.85, drielingen 0.40. nep 0.9O1.10 per baal. 136000 stuks Bloemkool: le soort 1.304.00, 2e soort 0.751.50, 3e soort 0.751.50 per 100 stuks. 1800 K.G. Roode kool 1.101.20, 9200 K.G. Gele kool 1.00, 9400 K.G. Witte kool 0.401.30 per 100 K.G. 428 zak Slaboonen: enkele 0.351.20, dubbele 0.400.90 per 15 K.G. 10250 stuks Bieten, groote 0.600.80, kleine 0.90 per 1000 stuks. HOORN, 12 Oct. Kaasmarkt. Kleine fabrieks- kaas 21.50. kleine boerenkaas 20.50, boerencom- missie 20.00. Aanvoer 28 stapels, wegende 17792 K.G. Handel goed. ENKHUIZEN, 12 October Coöp. Veilingsver. .Bloemlust" Groenten en Fruit: Enk. slaboo nen 1.902.30, idem dubb. 22.20, Roode kool 1.30; Andijvie 1.601.30. Bloemkool 3.70, idem H 1.80. Winterjannen 2.70, Louwtjes f 4, Chr. Zoet 3.503.80, Conference 4.90, J. Lebel 3.90, idem II 2.10—2.30. Cure 3.40. HOOFDDORP, 12 Oct. (Boerennoteeringen) Granen en Zaden. Rogge 7.007.50. Ch. Gerst 5.005.50, Wintergerst 4.755.25, Haver 6.00 6.25, Duivenboonen 8.500 00, Paardenboonen 6.00-6.50, Groene Erwten 9 5010.25, Vale Erw ten 9.0010.00. Gele Mosterd 12.00—13.50, Ka nariezaad 6.006.50, Karwijzaad 30.0031.00, Blauwmaanzaad 20.0021.00 per 100 K.G. NOORD-SCHARWOUDE. 13 Oct 49.000 K.G. Aardappelen. Schotsche Muizen 0.501.50, BI. Eigenheimers 2.202.30. Bevelanders 2.00. 1000 K.G. Spercieboonen 6.70—7.70. 40.700 K.G, Gele Nep 2.302.40. Drielingen 0.800.90, Uien 1.60 I.90, Grove Uien 2.102.30. 6000 K.G. Peen 1.80 2.00. kl. peen 0.60. 800 K.G. Kroten 0.600.90, 15.300 K.G. Roode kool 1.00—1.50. 6200 K.G. D witte kool 0.700.90. 22.200 K.G. Gele kool 1.00, 1200 stuks endwie 0.25. PURMEREND. 11 October „Afslagver. Beem- ster, Purmerend en Omstreken" Aardappelen: BI. Eigenheimers 0.500.63 per 25 K.G., Slaboo nen: Dubbele 0.30—0.95 per 15 K.G., idem z. dr. 0.302.10 per 15 K.G., Snijboonen: Stok 2.10 3.90. idem Stam breede 0.302.10 per 15 K.G., To maten A 24 80 per 100 K.G., idem C 22.50, Bloemkool 150—6. Roode kool 1.405.40, Savoye kool 0.502.80 per 100 stuks, Soruitkool 0.30110 oer 15 KG.. Spinazie 0 120.44, Postelein 0.12 0.40 per 6 K.G., Sla 0.50—1.40 oer 100 kron, An dijvie 0.100 25 per 100 K.G.. Wortelen 2.205.40 oer 100 bos. Uien 0.400.51, Uien Drielingen 0.26, Uien Nep 0.380.58 per 25 K.G.. Druiven: Fran- kentbalers 0.200.30 per K.G., Alicant 0.160.28 per K.G. Appels: Westlandsche Bellefleur 2.60-5.40, Bra- bantsche Bellefleur 48.60. Zoete Bellefleur 2.30 5.40. Bismarck-apoel 48.50. Bramlev Seedling 48, Cov's Pomona 814.40. Fisher's Eerstling 3 0 80, Groninger Kroon 37, Kandijzoet 2.605, Notaris-apoel 817.40, Present van Engeland 2 II.40, Reinette, goud 413.60, Reinette, oranje 310. Reinette, zoete grauwe 1011, Graham Jubilé 8.60—23. Peren: Beurré Clairgeau 618.40. Beurré Super fin 614, Boerengroen 37.50. Dovenné du Co- mice 1337. St. Germain peer 36, Gieser Wil deman 6—9.50. Kamperveen 2 504.00, Louise Bonne 622, Maagdenpeer 813.80. Nouveau Poi- teau 4.60—14.80. Soldat Laboureur 1019.40, Win- terlouwtle 47.50. Winterjan 57.50. Alles per 100 K.G. WOGNUM. 12 Oct. Druiven 0.170.22. Tomaten 2.00—3.10, Spruitkool 5.408.10. Bloemkool 1.50 3.80, Slaboonen 6.70—16.00, Sniiboonen 0.17— 0.20, Putieskool 1.501.80, Appelen 0.050.11, Peren 0.040.13. WARMENHTHZEN. 12 Oct. Gele Nep 2.50, id. Drielingen 1.00, idem Uien 1.702.00 idem gr. 2.102.30. Gele kool 1.00. Foode kool 1.00. Witte kool 1.25, Slaboonen 5.009.10. Eigenheimers 2.202.40. Bevelanders 2.0O. Schotsche Muizen 0.50. Friso's 1.50 per 100 K.G. WESTLAND. 11 Oct. Middelpriis v. d. Westl. veilingen. Druiven 20—44 cent, dubbele B'xmen 25 cent. Princess=boonen 1521 cent. Snüboo- nen 1018 cent. Stoofappelen 48 cent. Stoof peren 57 cent. Tafelperen 7—12 cent pe- K.G. Tomaten: A 2835 cent, B 6589 cent. C 28 46 cent, CC 2530 cent per bak. Bio-mkool 1.50 —2.50 Andijvie 0.501.20. Pepers 0.300 60 oer 100. Schorseneeren 10.00—10.20 per 100 K.G. Me loenen 415 cent, Pe"tken 16 cent per stuk. ZWAAG. 11 Oct. Veilinfsver. .Bangert en O.". Slaboonen 2.00-11.00. Sniiboonen 8.0022.00, Druiven 18.0030.00, Noten 15.30, Spinale 2.00 10.00, Postelein 2.007 00. Foode kool 1 001 30, Gele kool 1.001.40. Spruitkool 4.009.00. Uien 180—2.40, Jac. Lebel 7.40—9.30, Trsnsn. de Cronsels 19.00—22.00. Sterappelen 5.00—13.50, Goudreinetten 8.0018 00. Zoet 6.0013.50. Pre sent 5.007.20 per 100 K.G. Bloemkool 2.00 4.50. Sla 0.501.10 Wortelen 1.504.50. Meloe nen 2.0015.00, Bonne Louise 14.0033.00, Hardv 19.0030 00. Noviomagum 7 oq11.70, Gieser 6 009.50 Boereneroen 4.006 00 Kleer makers 6.00—7 50 Commines 30 0037.00 Win- teriannen 5.006.70. Soldat 15.0022.00, William 14.00—24.90 per 100 stuks.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1933 | | pagina 9